قبرس

قبرس

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از قاهره، طارق الملا وزیر نفت و منابع معدنی مصر اعلام کرد پمپاژ گاز طبیعی از اسرائیل به مصر از امروز آغاز شد. الملا و همتای اسرائیلی اش با اعلام این خبر گفتند این امر تحول مهمی به نفع منافع اقتصادی دو طرف است، زیرا سبب می‌شود اسرائیل مقادیر زیادی از گاز طبیعی خود را از طریق کارخانه‌های LNG مصر به اروپا منتقل کند، و این امر در چارچوب نقش فزاینده مصر به عنوان یک مرکز گاز منطقه‌ای صورت می‌گیرد. همچنین وزارت نفت و منابع معدنی مصر چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد هر دو وزیر این تحول را پنجشنبه در اجلاس وزیران سازمان گاز شرق مدیترانه در شهر قاهره اعلام می‌کنند. قرار است در این اجلاس وزیران انرژی مصر، قبرس، اسرائیل، ایتالیا، یونان، اردن و فلسطین بر ایجاد یک سازمان گاز منطقه‌ای توافق کنند.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی در پایان بار دیگر تأکید کرد که توافق امضا شده با دولت وفاق ملی لیبی مطابق با قطعنامه‌های سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است. پارلمان ترکیه ۱۲ دی ماه گذشته با لایحه مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق لیبی موافقت کرد. دولت آنکارا اخیرا به صورت جدی وارد موضوع لیبی شده و رسما از دولت «فایز السراج» در مقابل دولت حامی ژنرال «خلیفه حفتر»، فرمانده ارتش شرق لیبی حمایت می‌کند. «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه ۵ دی ماه اعلام کرده بود، کشورش به درخواست دولت وفاق ملی لیبی، ماه آینده به آن کشور نیروی نظامی اعزام خواهد کرد. ترکیه و لیبی ششم آذرماه و در جریان سفر رییس دولت وفاق ملی لیبی به آنکارا و دیدار با اردوغان دو قرارداد مهم امضا کردند.
ایرناایرنا2 روز قبل
چاووش اوغلو همچنین اخبار مبنی بر اعطای تابعیت ترکیه به نظامیان ارتش خودخوانده «ملی سوریه» در ازای جنگیدن در لیبی را بشدت تکذیب کرد. وی در پایان بار دیگر تأکید کرد که توافق امضا شده با دولت وفاق ملی لیبی مطابق با قطعنامه‌های سازمان ملل و قوانین بین‌المللی است. پارلمان ترکیه ۱۲ دی ماه گذشته با لایحه مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق لیبی موافقت کرد. «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه ۵ دی ماه اعلام کرده بود، کشورش به درخواست دولت وفاق ملی لیبی، ماه آینده به آن کشور نیروی نظامی اعزام خواهد کرد. ترکیه و لیبی ششم آذرماه و در جریان سفر رییس دولت وفاق ملی لیبی به آنکارا و دیدار با اردوغان دو قرارداد مهم امضا کردند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
شیلات و تیرباران در شبکه سهفیلم سینمایی «شیلات» به کارگردانی رضا میر لوحی، پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «ضارب» به کارگردانی پیر مورال، جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. آخرین بار مأمورین ساواک محل زندگی او را محاصره می‌کنند و …مجید مجیدی، جعفر دهقان و رضا چراغی در فیلم سینمایی «تیر باران» ایفای نقش کرده‌اند. فیلم سینمایی «مسیر ایرلندی» به کارگردانی کن لوچ، جمعه ۲۷ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. تا این که …حامد کمیلی، محمود پاک نیت، قربان نجفی، مهوش صبرکن، سیدجواد طاهری و حسین کلان‌تر در فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» ایفای نقش کرده‌اند.
فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ترکیه با انتقاد از مواضع ژنرال حفتر و حامیان اماراتی و مصری او، از کارشکنی‌ها برای دست‌یابی به آتش‌بس در لیبی انتقاد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مولود چاووش‌ اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید کشورش به دنبال آتش بس در لیبی است ولی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی حاضر به امضای توافق آتش‌بس نیست. وزیر خارجه ترکیه گفت اگر اماراتی‌ها در نشست گفت‌وگوهای آتش‌بس لیبی شرکت کند، قطر هم باید شرکت کند. تهدید ژنرال حفتر از سوی ترکیهبه گزارش شبکه الجزیره، چاووش‌اوغلو نیروهای ژنرال حفتر و حامیان منطقه‌ای آن‌ها را تهدید به پاسخ کرد و گفت که اگر نیروهای ترکیه در لیبی مورد هجوم قرار بگیرند، آنکارا پاسخ خواهد داد. دولت ترکیه هفته گذشته بعد از دریافت درخواست کمک نظامی رسمی از سوی دولت وفاق لیبی، اعلام کرد که نیروهای خود را به این کشور خواهد فرستاد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
یک مربی دروازه‌بانی از کشور رومانی به کادر فنی تیم فوتبال تراکتور تبریز اضافه شد و یک مهاجم الجزایری نیز در تمرینات این تیم حاضر است. قدس آنلاین: با درخواست کادر فنی و رایزنی‌های مدیران باشگاه تراکتور، دینکا آلین از کشور رومانی به‌عنوان مربی دروازه‌بانان به جمع کادرفنی تیم فوتبال تراکتور اضافه شد. آلین ۴۱ ساله سابقه مربیگری در تیم‌های دورتموند، یونیورسیتیت کلوژ رومانی، آپوئل نیکوزیای قبرس، الطائی عربستان و الفیصلی عربستان را در کارنامه دارد. همچنین اوکاچا حمزویی، مهاجم اهل کشور الجزایر در اردوی شاگردان ساکت الهامی در ترکیه حاضر است تا در صورت رضایت کادر فنی، با تراکتوری‌ها قرارداد ببندد. این بازیکن سابقه بازی در تیم ناسیونال پرتغال را داشته و در نیم‌فصل اول، در تیم اتحاد بلعباس الجزایر به میدان رفته است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
«دینکا آلین» رومانیایی به عنوان مربی دروازه‌بانان تیم تراکتور تبریز به جمع کادر فنی این تیم اضافه شد. سایت باشگاه تراکتور: «دینکا آلین» رومانیایی به عنوان مربی دروازه‌بانان تیم تراکتور تبریز به جمع کادر فنی این تیم اضافه شد. با توجه به حضور دروازه‌بانان ملی پوش در تراکتور، ضرورت داشت تا مربی دروازه‌بانان در سطح نام تراکتور انتخاب شود که به همین منظور، بر اساس درخواست کادر فنی و رایزنی‌های مدیریت باشگاه، «دینکا آلین» رومانیایی به عنوان مربی دروازه‌بانان به جمع کادر فنی تراکتور اضافه شد. این مربی از ابتدای اردوی ترکیه به تمرینات تراکتور اضافه شده و با تمرین‌های متنوع و به روز، توانسته رضایت ساکت الهامی را جلب کند. آلین ۴۱ ساله بوده و سابقه مربیگری در تیم‌های دورتموند، یونیورسیتیت کلوژ رومانی، آپوئل نیکوسیای قبرس، الطائی عربستان و الفیصلی عربستان را در کارنامه کاری دارد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
مقام‌های یونان؛ رژیم صهیونیستی و قبرس اخیرا توافق ساخت یک خط لوله زیردریایی را در آتن امضا کردند که امکان انتقال گاز از شرق مدیترانه به اروپا را فراهم می‌کند. ترکیه در واکنشی شدید به توافقنامه ساخت خط لوله گاز مدیترانه شرقی (EastMed) اعلام کرد پروژه‌هایی که ترکیه و ترک‌های قبرس را نادیده می‌گیرند، با شکست مواجه خواهند شد. ترکیه معتقد است که، چون خط لوله مدیترانه شرقی از آب‌های اقتصادی این کشور عبور می‌کند، باید رضایت ترکیه نیز جلب شود. انتخاب مسیر جدید، وابستگی اروپا را به ترکیه کمتر خواهد کرد و این ممکن است سبب شود تا منافع اقتصادی ترکیه به خطر بیفتد. خط لوله گاز مدیترانه شرقی (EastMed) به طول ۱۹۰۰ کیلومتر و عمق ۳۵۰۰ متر، بلندترین و عمیق‌ترین خط لوله زیردریایی گاز طبیعی جهان خواهد بود که رژیم صهیونیستی را از طریق قبرس و یونان به ایتالیا و سایر کشور‌های اروپایی متصل می‌کند و گاز طبیعی این رژیم را به بالکان و اروپای مرکزی می‌رساند.
ایرناایرنا3 روز قبل
ماه گذشته وزیر انرژی رژیم صهیونیستی از توافق صادرات مجموع ۶۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از ذخایر گازی لویاتان و ۲۵ میلیارد متر مکعب از میدان گازی تامار به ارزش ۱۵ میلیارد دلار در ۱۵ سال آینده خبر داده بود. رژیم صهیونیستی این دو میدان بزرگ گازی را با ذخایر قابل استخراج ۹۰۰ میلیارد متر مکعب در اختیار دارد و در صدد صادرات گاز به بازارهای اروپایی نیز هست. وزرای انرژی مصر و رژیم صهیونیستی امروز در یک نشست با نام «انجمن گاز مدیترانه شرقی» در مصر با حضور همتایان خود از ایتالیا، یونان، قبرس، اردن و تشکیلات خودگردان مشارکت خواهند کرد. موضوع واردات گاز توسط مصر از سرزمین‌های اشغالی در بحبوحه تنش میان کشورهای حوزه دریای مدیترانه بر سر منابع طبیعی این منطقه مطرح شده است. پس از آن ترکیه اعلام کرد که انتقال گاز توسط رژیم اشغالگر از طریق قبرس و یونان به اروپا نیازمند تایید ترکیه است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
پس از سه روز پر خبر و پر استرس سرانجام بازیکنان شهرخودرو با سرمربی جدید خود آشنا شدند. سینا حسینی/پس از سه روز پر خبر و پر استرس سرانجام بازیکنان شهرخودرو با سرمربی جدید خود آشنا شدند. او در النصر امارات، الشباب عربستان، در قبرس و البته تیم ملی کامرون هم کار کرده و دستیار سابق زنگاست. او درباره دستیاران و کادر فنی تیمش گفت: چند نفر را بررسی کردیم، در نهایت دستیار نخست من ایتالیایی خواهد بود. *دعوت به همدلیسرمربی جدید شهرخودرو خاطرنشان کرد: ‌ باید برای موفقیت، انرژی خیلی خوبی از سوی مدیریت شهری و استانی بگیریم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 روز قبل
این فهرست با استناد به تحقیقات گسترده و داده‌های آنلاین با منابع معتبر و کامل و به‌روزرسانی شده درباره ۲۰۰ پاسپورت برای سفر به ۲۷۷ کشور مورد ارزیابی قرارگرفته است. افغانستان با کسب رتبه ۱۰۷ همچنان در انتهای فهرست ارزیابی اعتبار پاسپورت‌ها قرار گرفته است و اتباع این کشور تنها امکان سفر به ۲۶ کشور بدون دریافت ویزا را دارند. ویزاها براساس اعتبار پاسپورت کشورها به بدون ویزا، ویزا در بدو ورود، ویزای الکترونیکی و ویزای الزامی قبل از ورود تقسیم می‌شود. کشورهای اروپایی نظیر اتریش، مالت و سوئیس که دارای محیط تجاری آزاد و مطلوبی هستند از قدرت پاسپورت بالایی برخوردارند. تغییرات اساسی در وضعیت کشورها نمایانگر قدرت پاسپورت آنها در آینده خواهد بود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهرخودرو در روز معارفه مجتبی سرآسیایی سرمربی جدید تیم فوتبال این باشگاه در جمع بازیکنان و کادرفنی جدید این باشگاه اظهار کرد: به ادامه مسیر محکومیم و زندگی جریان دارد. فنی‌ترین و نزدیک‌ترین عضو باشگاه، مجتبی سرآسیایی‌ است. مالک باشگاه شهرخودرو گفت: فرصت زیادی نداشتیم و دیروز ظهر مشخص شد گل‌محمدی دیگر در شهرخودرو نیست. به گزارش خبرگزاری مهر، مالک باشگاه شهرخودرو خراسان، همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد. سرآسیایی مدرک B آسیا دارد ولی دستیارش مدرک A دارد و مشکلی از این بابت نیست.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، باشگاه شهر خودرو مشهد بعد از جدایی یحیی گل محمدی، مجتبی سرآسیابی را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کرد. مراسم معارفه سرآسیابی امروز در تمرین تیم شهرخودرو صورت گرفت. فرهاد حمیداوی مالک باشگاه هم در این مراسم حضور داشت و خبر از حضور یک مهاجم اوکراینی و یک دستیار ایتالیایی در تیم شهر خودرو داد. حمیداوی درباره دستیار سرآسیابی گفت: «استفان کوزین» به عنوان دستیار اول به ما اضافه خواهد شد. او در النصر امارات، الشباب عربستان، در قبرس و البته تیم ملی کامرون هم کار کرده و دستیار سابق زنگاست.
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
مالک باشگاه شهرخودرو در مورد اتفاقاتی که به واسطه جدا شدن یحیی گل‌محمدی رخ داد، اظهار داشت: دوست دارم از این موضوع بگذرم، اما باید خدمت شما بگویم مجموعه شهر خودرو دلشکسته است، اما ما سفت و محکم با ۵-۴ بازیکن جدید کارمان را ادامه می‌دهیم. یک مهاجم اوکراینی هم در سه روز آینده به ما اضافه می‌شود، همچنین یک مربی ایتالیایی هم اضافه خواهد شد تا کارمان را برای شروع مسابقات پیش ببریم. آن دو سهمیه دیگر ما هم حتما اضافه می‌شود. وی در مورد انتخاب سرپرست شهر خودرو تصریح کرد: ما دو گزینه داریم که در ۴۸ ساعت آینده به جمع‌بندی خواهیم رسید. من از روزی که آمدم فکر می‌کنم هیچ گزینه‌ای غیربومی نبوده و همین‌طور ادامه خواهد داشت.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، فرهاد حمیداوی عصر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه آغاز تمرینات تیم فوتبال شهر خودرو با سرمربی جدید خود اظهار داشت: امروز بعد از حدود ۶ ساعت جلسه به این نتیجه رسیدیم که مجتبی سرآسیابی جوان و سرمایه خراسان رضوی به واسطه نزدیک بودن به تفکرات یحیی گل محمدی، بهترین گزینه برای شهر خودرو است. مالک باشگاه شهر خودرو گفت: سرآسیایی دو فصل کنار یحیی گل محمدی و ۶ سال است که کنار تیم است و با بچه‌های تیم آشنایی کامل دارد؛ ایشان بهترین گزینه بود ضمن اینکه طی چند روز آینده آقای استفان کوزین ایتالیایی به عنوان دستیار اول به تیم ما می‌پیوندد. وی افزود: وی در النصر و الاهلی امارات حضور داشته است؛ دستیار اول زنگا بوده و در الشباب عربستان و قطر و قبرس و بلغارستان و تیم ملی کامرون نیز حضور داشته است. مالک باشگاه شهر خودرو تصریح کرد: قرارداد ما با آقای سرآسیایی نیز یک و نیم ساله است و با ایشان ادامه خواهیم داد. این خبر تکمیل می‌شود …
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که هواپیمای سربازان امریکایی به علت نگرانی از واکنش انتقامی پس از ترور شهید قاسم سلیمانی، به جای فرودگاه بین‌المللی بیروت، در فرودگاه حامات در شمال لبنان به زمین نشست. همچنین افسران و مشاوران نظامی آمریکایی تردد با خودرو‌های ارتش لبنان را با عنوان همکاری نظامی دو کشور کاهش دادند. پایگاه‌های نظامیان امریکا در لبنان در سه منقطه متمرکز است. نخست پایگاه هوایی ریاق در بقاع در شرق لبنان شامل پهپادهاست که وظیفه نظارت بر مرز‌های این کشور با سوریه را دارد. دوم، پایگاه هوایی حامات ‏، محل فرود بالگرد‌های آمریکایی در شمال لبنان است که بین لبنان و قبرس پرواز می‌کنند و منطقه سوم هم پایگاه دریایی طبرجا در ساحل مدیترانه که محل انتقال کمک‌های لجستیک به سفارت آمریکا در شرق بیروت است.
ایسناایسنا4 روز قبل
مالک باشگاه شهرخودرو می‌گوید مجتبی سرآسیایی مدرک B مربی‌گری آسیا را دارد و برای هدایت شهرخودرو مشکلی ندارد. به گزارش ایسنا، فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهرخودرو، درباره انتخاب مجتبی سرآسیایی به عنوان سرمربی این تیم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از شش ساعت جلسه هیات‌مدیره، به نتیحه رسیدیم که سرآسیایی بهترین گزینه است. وی در خصوص نحوه جدایی گل‌محمدی هم گفت: مجموعه شهرخودرو نسبت به اتفاقات اخیر دل‌شکسته است ولی از این موضوع می‌گذرم. چهار، پنج بازیکن به ما اضافه شده‌اند و یک بازیکن اوکراینی هم به ما اضافه خواهد شد. سرآسیایی مدرک B آسیا دارد ولی دستیارش مدرک A دارد و مشکلی از این بابت نیست.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
مالک باشگاه شهرخودرو می‌گوید مجتبی سرآسیایی مدرک B مربی‌گری آسیا را دارد و برای هدایت شهرخودرو مشکلی ندارد. فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهرخودرو، درباره انتخاب مجتبی سرآسیایی به عنوان سرمربی این تیم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از شش ساعت جلسه هیات‌مدیره، به نتیحه رسیدیم که سرآسیایی بهترین گزینه است. وی در خصوص نحوه جدایی گل‌محمدی هم گفت: مجموعه شهرخودرو نسبت به اتفاقات اخیر دل‌شکسته است ولی از این موضوع می‌گذرم. چهار، پنج بازیکن به ما اضافه شده‌اند و یک بازیکن اوکراینی هم به ما اضافه خواهد شد. سرآسیایی مدرک B آسیا دارد ولی دستیارش مدرک A دارد و مشکلی از این بابت نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، فدراسیون فوتبال اکوادور (FEF) از انتصاب جوردی کرایف به عنوان سرمربی جدید ملی این کشور خبر داد. فرزند یوهان کرایف، مربی افسانه‌ای سابق بارسلونا، حالا برای اولین بار هدایت یک تیم ملی را برعهده دارد. پیش از این، وی قبل از تصدی پست نخستین پست مربیگری خود در قبرس نیز مدتی کار کرده بود. کرویف اولین مربی اروپایی است که از زمان دووزان دراسکوویچ (۱۹۸۸-۱۹۹۳) مسئولیت هدایت اکوادور را به عهده گرفت و ماموریت وی هدایت این تیم برای هدایت این تیم به جام جهانی فیفا قطر ۲۰۲۲ خواهد بود. او در اولین دیدار به عنوان سرمربی اکوادور برابر آرژانتین قرار خواهد گرفت.
ایسناایسنا4 روز قبل
فدراسیون فوتبال اکوادور جوردی کرویف را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور انتخاب کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از فیفا، فدراسیون فوتبال اکوادور (FEF) از انتصاب جوردی کرویف به عنوان سرمربی جدید ملی این کشور خبر داد. فرزند یوهان کرویف، مربی افسانه‌ای سابق بارسلونا، حالا برای اولین بار هدایت یک تیم ملی را برعهده دارد. کرویف اولین مربی اروپایی است که از زمان دووزان دراسکوویچ (۱۹۸۸-۱۹۹۳) مسئولیت هدایت اکوادور را به عهده گرفت و ماموریت وی هدایت این تیم برای هدایت این تیم به جام جهانی فیفا قطر ۲۰۲۲ خواهد بود. او در اولین دیدار به عنوان سرمربی اکوادور برابر آرژانتین قرار خواهد گرفت.
ایرناایرنا4 روز قبل
وی افزود: هدف نهایی ما این است که هم ورزش‌های زورخانه‌ای و هم کشتی پهلوانی وارد بازی‌های المپیک شود. در حالی که برگزاری مسابقاتی مانند جام جهانی کشتی با نظر اتحادیه جهانی در کشورمان لغو شد اما رقابت‌های جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را با آمادگی کامل در کشورمان برگزار خواهیم کرد. مثلا ژاپن بعد از گذشت ۷۰ سال پنج و نیم میلیون دلار به فدراسیون جهانی جودو کمک می‌کند یا کره جنوبی نیز ۳ میلیون دلار به فدراسیون جهانی تکواندو کمک می‌کند. وی درباره تعامل با فدراسیون کشتی برای حل اختلافات گذشته، خاطرنشان کرد: با آمدن «علیرضا دبیر» در راس فدراسیون کشتی درک اهمیت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی بالا رفت و کشتی پهلوانی از این پس زیر نظر فدراسیون ملی کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای فعالیت خواهد کرد. در سطح بین‌المللی نیز رقیب ما در گذشته فیلا بوده و متاسفانه این کار بدلیل عدم اطلاع یکی از مسئولان ورزش در گذشته باعث شد کشتی پهلوانی زیرمجموعه فدراسیون کشتی قرار گیرد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در پارلمان این کشور در خصوص تحولات لیبی و مذاکرات صلحی که در مسکو دنبال می‌شد گفت: حفتر برای امضا نکردن توافق آتش بس از روسیه فرار کرد. اول قبول کرد ولی بعد فرار کرد. اگر این کودتاچی به طرابلس حمله کند به او درس می‌دهیم. کسانیکه می‌گویند ما با لیبی چه کار داریم درباره جنگ مصطفی کمال آتاتورک در آنجا چه نظری دارند. رئیس جمهور ترکیه در خصوص بحران ادلب نیز گفت: امیدواریم آتش‌بس جدیدی که آغاز شده پایدار باشد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی امروز (سه شنبه) در محل این فدراسیون برگزار شد. مسابقه‌ای قرار است در ایران برگزار شود و اتحادیه جهانی کشتی به بهانه ناامنی مسابقه را ملغی می‌کند. مهرعلیزاده گفت: دقیقا ٢٤ کشور در مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی حضور دارند. ۱۰۳ میهمان و ورزشکار در رشته‌های زورخانه‌ای تیمی و انفرادی و کشتی پهلوانی مسابقه می‌دهند. رشته، رشته منحصربه فردی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای گفت: برای اضافه شدن ورزش زورخانه‌ای به بازی‌های آسیایی خیلی تلاش کردیم، این کار را از بازی‌های داخل سالن آغاز کردیم که موفق به انجام آن نشدیم. تلاش کردیم به دنیا نشان دهیم مسائل فرهنگی و انسانی در ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای بسیار زیاد است. رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای ادامه داد: زمانی که وارد ورزش شدم زورخانه‌ها در حال فراموشی بود و به دیزی‌سرا و کافی‌نت تبدیل شده بود. با فدراسیون زورخانه‌ای ایران تعامل کافی داریم و تیم‌های فنی ما مشترک است. برای اضافه شدن ورزش زورخانه‌ای به بازی‌های آسیایی خیلی تلاش کردیم.
ایسناایسنا4 روز قبل
نشست خبری سومین دوره رقابت‌های جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی برگزار شد. وی افزود: هدف نهایی ما این است که هم ورزش‌های زورخانه‌ای و هم کشتی پهلوانی وارد بازی‌های المپیک شود. وی درباره تعامل با فدراسیون کشتی برای حل اختلافات گذشته، خاطرنشان کرد: با آمدن دبیر در راس فدراسیون کشتی درک اهمیت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی بالا رفت. بر اساس صحبت هایی که داشتیم گفتند از این لحظه تمام اختیارات کشتی پهلوانی با فدراسیون زورخانه‌ای است. ایجاد فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی توسط چند ایرانی کار خیلی بدی بود.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سومین دوره مسابقات جهانی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در شهر بجنورد برگزار خواهد شد. برهمین اساس ۲۴ تیم برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی آمادگی کرده‌اند که اسامی آنها به شرح زیر است: اروپا: لهستان، ترکیه، اوکراین، استونی، گرجستان، مجارستان، قبرس و آذربایجانآسیا: ‌کره، هند، اندونزی، افغانستان، بنگلادش، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، عراق و ایرانآفریقا: اوگاندا، تانزانیا، زیمباوه، کامرون و بنیناین رقابتها از ۳۰ دی ماه آغاز خواهد شد و در سه بخش تیمی، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی برگزار می‌شود. انتهای پیام/س
طرفداریطرفداری4 روز قبل
طرفداری- فدراسیون فوتبال اکوادور اعلام کرد که یوردی کرایوف سرمربی جدید تیم ملی این کشور است. به گزارش خبرگزاری رویترز، کرایوف که تجربه هدایت تیم‌های باشگاهی در مالت، قبرس، رژیم صهیونیستی و چین را در کارنامه دارد، از ماه مارس کار خود را در مسابقات انتخابی جام جهانی آغاز خواهد کرد و مأموریت دارد تا چهار سال پس از ناکامی اکوادور در رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸، این کشور را به جام جهانی قطر برساند. پیش از این خبر رسیده بود شاید کرایوف به سمت مدیر ورزشی بارسلونا برسد.
الفالف4 روز قبل
به دنبال انتشار اخباری در روزهای گذشته در خصوص مشارکت یونان در اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور با انتشار بیانیه‌ای به مقامات یونانی هشدار داد. گروه جهان الف، ۲۴ دی ۱۳۹۸، ۰۶:۰۰ ۳۹۸۱۰۲۴۰۱۲به گزارش فارس، به نوشته وبگاه «آکاثی مرینی» سفارت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خبر منتشر شده در این نشریه در ۶ ژانویه (دوشنبه ۱۶ دی) در زمینه مشارکت یونان در صورت عملیات آمریکا علیه ایران، واکنش نشان داد. در بخشی از نامه سفارت ایران در یونان که ۱۰ ژانویه (جمعه ۲۰ دی) برای این نشریه ارسال شد، آمده است: «جمهوری اسلامی ایران کاملا روشن ساخته که در صورت جنگ به رهبری ایالات متحده علیه خود، مجوز استفاده از پایگاه‌های [نظامی] توسط هر کشوری به آمریکا را یک اقدام خصمانه تلقی خواهد کرد و ایران حق خود را محفوظ می‌دارد. با توجه به روابط دوستانه، سنتی و تاریخی بین دو کشور ایران و یونان و عدم وجود اختلاف و تنش بین آن‌ها در قرون اخیر، معتقدیم که این خبر نمی‌تواند موضع رسمی دولت یونان باشد. وزیر خارجه یونان به این شبکه خبری گفت: «در واقع، اعتراضی از جانب ایران صورت گرفته است.» وی افزود که اعتراض ایران را در آن برهه رویت نکرده بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
روزنامه لبنانی «الاخبار» روز دوشنبه نوشت: ۳۵ سرباز آمریکایی در روزهای گذشته به بیروت آمدند تا سطح امنیتی سفارت آمریکا در این شهر و حفاظت از آن را افزایش دهند. «الاخبار» نوشت: شماری از افسران و مشاوران نظامی آمریکایی که در ماشین‌های ارتش لبنان با عنوان همکاری نظامی میان دو کشور رفت ‌وآمد می‌ کردند، این اقدام خود را کاهش داده‌اند و بیشتر حضور آنها در حامات است. پایگاه‌های نظامیان آمریکا در لبنان در سه نقطه متمرکز هستند: نخست پایگاه هوایی «ریاق» در بقاع در شرق لبنان که دربرگیرنده هواپیماهای بدون سرنشین و جاسوسی است و وظیفه نظارت بر مرزهای این کشور با سوریه را دارد. دوم، پایگاه هوایی «حامات» در شمال لبنان که دربرگیرنده یک گروه هوایی و فرود بالگردهای آمریکایی است که میان لبنان و قبرس پرواز می‌کنند. سوم، پایگاه دریایی «طبرجا» در غرب لبنان و در ساحل مدیترانه است که محل انتقال کمک‌های لجستیک به سفارت آمریکا در شرق بیروت است.

به انتهای لیست رسیدید