اخبار قتل - آخرین و مهم ترین اخبار قتل از خبرگزاری‌های ایران | خبری

قتل

ساعت ۲۴ساعت ۲۴32 دقیقه قبل
«توماس گریفیس» ۱۷ ساله که به اتهام قتل نامزدش «الی گولد» در بازداشت به سر می‌برد، در دادگاه محاکمه و به حبس ابد محکوم شد. «گریفیس» در دادگاه به قتل «الی» اعتراف کرد و گفت پس از اینکه مادرش او را به مدرسه رساند، از مدرسه خارج شد و با اتوبوس به خانه «الی» رفت و پس از مشاجره با «الی» با چاقوی آشپزخانه او را به قتل رساند. «گریفیس» گفت که او سعی کرد طوری صحنه سازی کند که ماجرا خودکشی به نظر برسد و چاقو را در دست «الی» گذاشته است. اما پلیس خیلی زود از روی پیامهایی که «گریفیس» برای یکی از دوستانش فرستاده بود به ماجرا پی برد و او را دستگیر کرد. دادگاه گریفیس را حداقل به ۱۲ سال و شش ماه زندان محکوم کرد.
مهرمهر43 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی انصافی نویسنده کتاب «فرمان ششم» شامگاه جمعه در حاشیه آیین رونمایی از این کتاب در کاشان با بیان اینکه کتاب «فرمان ششم» یا «یک روایت دست اول از سوم شخص مقتول» دومین رمان نوشته شده از این نویسنده است، اظهار داشت: این کتاب در ادامه جهان بینی کتاب اول من با عنوان «تو به اصفهان باز خواهی گشت» است. وی با اشاره به اینکه نوشتن این کتاب تجربه‌ای متفاوت به همراه داشته است، ابراز داشت: این کتاب دارای لایه‌های معنایی تردیدآمیز است. نویسنده کتاب «فرمان ششم» با بیان اینکه رمان این کتاب در ظاهر ماجرای یک نویسنده جوان است، تصریح کرد: در داستان این کتاب، نویسنده جوان عاشق دختری می‌شود که در یک اتفاق عجیب می‌میرد و داستان کتاب جستجویی برای کشف راز این قتل مرموز و البته کشف دیگران است. وی با اشاره به اینکه نویسنده جوان داستان این کتاب تعادلش را در نبود معشوقه‌اش از دست داده و سرگشته اطلاعات و تاریخی شده که او را دربرگرفته است، بیان داشت: این کتاب سرشار از قصه است و تکنیک به آرامی در دل کتاب حل شده است. انصافی افزود: کتاب «فرمان ششم» در ۱۴۰صفحه توسط انتشارات چشمه چاپ و در یک هزار و ۲۰۰ نسخه تیراژ روانه بازار کتاب شده است.
ایسناایسنا45 دقیقه قبل
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی گفت که استان ادلب همچنان تحت کنترل گروه‌های تروریستی است و این گروه‌ها از غیرنظامیان ساکن در این استان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. این وظیفه دولت است که آنها را نجات دهد. الجعفری افزود: دورویی این کشور به حدی رسید که خودش را «قهرمان» قتل البغدادی معرفی کند، اما زمانی که ارتش سوریه به دنبال نابودی وی و أبو محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره بود، فریاد نماینده‌اش سالن‌های سازمان ملل را در بر می‌گرفت و تجهیزاتش را علیه ارتش سوریه گسیل می‌کرد. وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های ارتش سوریه در مرزهای شمالی کشور، خواستار توقف ترویج اقدامات بیهوده در مناطق مرزی توسط دفاتر ضد سوریه مانند دفتر غازی عنتاب شد. الجعفری ادامه فعالیت این دفتر را به منزله پاداشی برای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به دلیل ادامه حمایت از تروریسم، اشغال اراضی سوریه، تهدید و باج خواهی مداوم وی از اروپا و جهان دانست.
فارسفارس1 ساعت قبل
یکی از بهترین طرق شناخت مدعیان راستین از دروغین (ویژگی‌های اخلاقی) آنهاست، در قرآن، آیات بسیاری درباره اخلاق فردی، اجتماعی، خانوادگی و همچنین آداب زندگی رسول اکرم (ص) وجود دارد که ما در اینجا به بررسی تعدادی از آیات می‌پردازیم. در قرآن، آیات بسیاری درباره اخلاق فردی، اجتماعی، خانوادگی و همچنین آداب زندگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله وجود دارد که ما در اینجا به بررسی تعدادی از آیات می‌پردازیم. توجه کامل رسول اکرم به قرآن کریم، سیره نورانی آن حضرت را شایسته تأسی کرده است. اما پیامبر صلی الله علیه و آله تمام دشواری‌ها و ناملایمات را با توکل بر خدا و استقامت تحمل کرد. از این رو رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «نجی المخفون» سبک‌باران بهتر به مقصد می‌رسند و اهل نجات‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سه مقام آمریکایی پنجشنبه گفته‌اند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ممکن است با مداخله در سه پرونده قضایی، نظامیان متهم‌شده به جرائم جنگی را عفو کرده و یا آنها تبرئه کند. این مقام‌ها که خواسته‌اند نامشان فاش نشود به روزنامه واشنگتن‌پست گفته‌اند کاخ سفید و پنتاگون در چند روز گذشته در حال کار بر روی جزئیات این موضوع بوده‌اند. جزئیات مربوط به نحوه مداخله ترامپ در این پرونده‌ها هنوز روشن نیست، اما احتمال می‌رود ترامپ از اختیار خود برای صدور فرمان اجرایی عفو استفاده کند. با وجود این، آنها اذعان کرده‌اند که ترامپ در کسوت فرمانده کل قوا اختیار صدور چنین عفوی را دارد. روزنامه واشنگتن‌پست نوشته ترامپ ممکن است تصمیم خودش را از طریق توئیت یا حین سخنرانی در لوئیزیانا اعلام کند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
در این مقاله تلاش شد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های تحلیل گفتمان انتقادی، وجوهی از مناظره‌های امام صادق (ع) تحلیل شود. از این نظر، مذهب امام صادق (ع)، همان مذهب امام علی (ع) است که امامان دوازده گانه آن را حفظ کرده‌اند. یکی از رویکردهای گفتمانی که به تحلیل رخدادهای اجتماعی- سیاسی می‌پردازد، تحلیل انتقادی گفتمان است. روش تجزیه و تحلیل اطلاعاتیکی از مراحل اساسی در تحلیل گفتمان انتقادی، عملیاتی کردن مباحث نظری یا به عبارتی؛ تعیین متغیرها به منظور تحلیل متن و گفتمان است. در این مقاله تلاش شد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های تحلیل گفتمان انتقادی، وجوهی از مناظره‌های امام صادق (ع) تحلیل شود.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/قم یک استاد اخلاق و تربیت با بیان اینکه پیامبراسلام (ص) اسوه حسنه برای تمام عالم است و سیره رفتاری ایشان ذاتا نیکوست، گفت: پیامبر با سیره رفتاری خود وحدت را معنا کرد و مردم را به صراط مستقیم رهنمود کرد. حجت الاسلام محمدی یکی از موثرترین روش حل مشکلات و عداوت و دشمنی‌ها در زمان پیامبر را اخلاق و منش حسنه و سیره رفتاری ایشان قلمداد کرد و گفت: مردم تحت تاثیر رفتار و گفتار فصیح و شیوای پیامبر خاتم (ص) به صراط مستقیم رهنمود شدند بطوریکه الگوی یک امت بودن به درستی تنها برازنده و شایسته ایشان است. حجت الاسلام محمدی در پایان یادآور شد: در جامعه متوحش قبل از اسلام پیامبر با سیره رفتاری خود وحدت را معنا کرد و مردم را به صراط مستقیم رهنمود کرد. شهرت محمد (ص) به راستگویی و درستکاری چنان زبانزد همگان شده بود که «امین» لقب گرفت. در وصف رفتار و صفات پیامبر (ص) گفته‌اند که اغلب خاموش بود و جز در حد نیاز سخن نمی‌گفت، هرگز تمام دهان را نمی‌گشود، بیشتر تبسم داشت و هیچ گاه به صدای بلند نمی‌خندید، چون به سوی کسی می‌خواست روی کند، با تمام تن خویش بر می‌گشت.
الفالف6 ساعت قبل
حال می‌خواهیم با نقل مطالبی از رسانه‌های سعودی، به کسانی که این رسانه‌ها را اداره می‌کنند، واقف شویم. همچنین در رسانه‌های سعودی می‌خوانیم که «به عنوان مثال سازمان جهاد اسلامی فلسطین یک گروه ایرانی است و حماس که یک گروه اخوانی است هم پیمان و متحد نظام ایران است». پیش از آنکه الذایدی را برای مخاطبان خود معرفی کنیم، باید آنچه را که درباره معاون رییس جمهور ونزوئلا گفته است، تصحیح کنیم. الذایدی در عمل به دستورات امریکا و رژیم صهیونیستی، نسبت به رییس جمهور ونزوئلا و نظام ونزوئلا کینه شدیدی دارد. اما سخن گفتن این افراد در تریبون‌های عربستان سبب می‌شود تا همگان واقعیت و ماهیت این نظام سعودی را بیش از پیش درک کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
این هفته «در پشت صحنه یک جنایت» پرونده این قاتل را مرور کردیم و پای صحبت‌های او نشستیم. همین سرنخ بازپرس پرونده را برآن داشت که قاتل پدر یا برادر مقتول است. او به پهنای صورت اشک می‌ریخت و زیر لب می‌گفت ای کاش آن روز خانه خواهرم نمی‌رفتم که او بمیرد و اکنون مهر قاتل شدن برپیشانی‌ام حک شود. سوال: اگر زمان به عقب برمی‌گشت؟ هیچ‌وقت به خانه خواهرم نمی‌رفتم. سوال: خون مقتول دامان قاتل را می‌گیرد؟ این جمله واقعی است و خون خواهر بیگناهم سرانجام مرا گرفتار کرد.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب از دستگیری قاتلی که با سلاح گرم در روز انتخابات سال ۹۶ اقدام به قتل یک جوان فاریابی کرده بود، خبر داد و گفت: قاتل شامگاه گذشته در مخفیگاهش در استان فارس دستگیر شد. «علیرضا سالاری» رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب در تشریح جزئیات دستگیری متهم اظهار کرد: پس از انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی استان کرمان محل اختفای قاتل در استان فارس و شهر شیراز مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اعطاء نیابت قضایی قاتل طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد. سالاری افزود: متاسفانه در روز انتخابات سال ۹۶ در روستای پشموکی از توابع شهرستان فاریاب درپی درگیری، آقایی به نام (م. ج) با سلاح گرم به قتل می‌رسد و قاتل پس از وقوع جرم از محل متواری می‌شود. رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب خاطرنشان کرد: پرونده در دادگاه عمومی شهرستان فاریاب در حال رسیدگی است و تحقیقات تکمیلی در این رابطه همچنان ادامه دارد.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عزیزی امروز پنجشنبه در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: یکی از ارکان توسعه اجتماعی هر منطقه و کشور مشارکت عمومی مردم در طرح‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است. وی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی با توجه به تشکیل شوراهای اسلامی، شوراهای حل اختلاف و … برای مسأله مشارکت عمومی مردم اهمیت ویژه‌ای قائل شده‌اند. عزیزی با بیان اینکه باید با خرده فرهنگ‌های مخرب اجتماعی مقابله کنیم، ادامه داد: تیراندازی در مراسم عروسی و یا عزا، نشانه قدرت افراد نیست بلکه مشاهده می‌شود به دنبال این رفتار ناپسند اشخاصی هم از بین می‌رود. به گفته وی، اعتیاد به مواد مخدر از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که باید برای ریشه کنی آن و پیشگیری از ابتلای جوانان به اعتیاد نیز تلاشی مضاعف داشته باشیم. هیئت‌های اندیشه ورز در سطح روستاها می‌توانند در این راستا فعال شوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
آنچه امروزه موجب میدان‌داری تحول در دستگاه‌های قضایی شده است؛ اطاله وقت، ایجاد استرس و زحمت برای مردم و هزینه‌های زیاد است. وی افزود: دادگاه خانه خراب کن است و دستگاه قضا نباید در مسائل خانوادگی دخالت کند. هر ماه حدود ۴۰۰ پرونده خانوادگی در دستگاه‌های تشکیل می‌شود. وی با اشاره به اینکه در زمینه حقوق عامه قوانین کافی وجود دارد، بیان کرد: اما در قتل عمد بازپرس باید جلوتر از بقیه نیروهای مرتبط حرکت کند. اولین خواسته مردم پیگیری سریع اموراتشان و اعتماد به دستگاه قضا جهت گزارش تخلفات است.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همایش نقش مرکز وکلا، کارشناسان رسم و مشاوران خانواده در ارتباط با کرامت انسانی و حقوق‌ عامه در طرح تحول قوه قضائیه پنج‌شنبه شب در مشهد، برگزار شد. وی افزود: دادگاه خانه خراب کن است و دستگاه قضا نباید در مسائل خانوادگی دخالت کند. هر ماه حدود ۴۰۰ پرونده خانوادگی در دستگاه‌های تشکیل می‌شود. وی با اشاره به اینکه در زمینه حقوق عامه قوانین کافی وجود دارد، بیان کرد: اما در قتل عمد بازپرس باید جلوتر از بقیه نیروهای مرتبط حرکت کند. اولین خواسته مردم پیگیری سریع اموراتشان و اعتماد به دستگاه قضا جهت گزارش تخلفات است.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از قتل سه عضو یک خانواده در اسلام‌آبادغرب و متواری شدن قاتل خبر داد. وی افزود: ماموران به سرعت در محل حادثه حاضر و پس از بررسی‌های لازم مشخص شد سه عضو یک خانواده با شکلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند. آمویی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد فرد ضارب، داماد سابق خانواده بوده که به دنبال کینه توزی و اختلافات شخصی گذشته به درب منزل آنها مراجعه و اقدام به تیراندازی کرده است. معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه ادامه داد: فرد تیرانداز در این حمله مرگبار، همسر سابق و دختر ۳ ساله وی و همچنین مادر همسر سابق خود را به ضرب گلوله کشته و بلافاصله از محل متواری شده است. وی با بیان اینکه قاتل فردی سابقه دار است، تصریح کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی جستجوی خود را برای یافتن قاتل فراری آغاز کرده‌اند.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
به احتمال زیاد سازمان اطلاعات ترکیه همان طرفی است که این کار را به دستور سازمان اطلاعات خارجی انجام داد. تکرار می‌کنم اینها احتمالات هستند اما این ماهیت روابط بین سازمان‌های اطلاعات غربی یا سازمان‌های اطلاعاتی همدست با سازمان‌های غربی است. اردوغان پاسخ پیام اهانت‌آمیز ترامپ را دادرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بیش از ۱۰ دقیقه صحبت کرد که این طولانی‌تر از سخنرانی افتتاحیه ترامپ بود. در گامی برای پاسخ به اهانت ترامپ به شیوه سیاسی اردوغان گفت که پیام اهانت آمیز ترامپ را به خودش بازگردانده است. اردوغان در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: امروز پاسخ پیام ترامپ را به او دادم.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
به گزارش جام‌نیوز، «میترا جشنی» یکی از چهره‌های سلطنت‌طلب، با حمله به خبرنگار رادیو فردا، ارگان رسمی سازمان سیا، او را متهم به سانسور اپوزیسیون کرد. این عضو گروه سلطنت‌طلب فرشگرد، «مهتاب وحیدی راد» را متهم به سانسور کرد و نوشت: "بار اول نیست که با فرار رو‌ به‌ جلو و قربانی جلوه دادن خودتان تلاش در تخریب دارید. صداقت شرط خبرنگاریست"البته این، اولین مورد از حمله اعضای فرشگرد به دیگر اعضای اپوزیسیون نیست؛ پیش از این هم فرشگردی‌ها با هجمه علیه فعالان اپوزیسیون که با دیدگاه‌های این گروه حامی رضا پهلوی مخالف هستند، آنها را به اعدام پس از به دست گرفتن قدرت در ایران کرده‌اند. را بلاک کنید «؟ وی در ادامه نوشت: به دروغ پرونده‌سازی می‌کنند، به اعضای گروه‌شان فرمان حمله می‌دهند، بدون توجه به واقعیت موجود، در» دادگاه‌های مجازی «حکم صادر می‌کنند و برای» فردای براندازی"لیست اعدام تهیه می‌کنند! وای به حال مردمی که برای برقراری دموکراسی و رسیدن به حقوق خود به این افراد و «گروه‌ها» امید بسته‌اند! "
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه نیویورک پست در مطلبی به موضوع خشونت‌های تسلیحاتی در منطقه شیکاگو پرداخته و می‎نویسد که راهکارهای مقام‎های این شهر نشان می‌دهد که جان سیاهپوستان هیچ اهمیتی برای آنان ندارد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای سخنرانی در کنفرانس بین المللی روسای فرماندهان پلیس به شیکاگو سفر کرد؛ رئیس پلیس شیکاگو به نشانه اعتراض به ترامپ در این کنفرانس حضور نداشت. به گزارش نیویورک پست، دونالد ترامپ از سال ۲۰۱۶ به طور مدام سران شیکاگو را به دلیل حوادث خشونت‌های تسلیحاتی و کسب عنوان پایتخت تیراندازی‌های جمعی در سال ۲۰۱۵ مورد انتقاد قرار داده است. شهردار سابق شیکاگو اقدامی برای خشونت‌های تسلیحاتی انجام نداد و اقدامات وی چیزی جز شکست نبودند. فقدان تحقیقات درباره خشونت‌های تسلیحاتی باعث شده تا سیاستمداران بسیاری از جنبه‌های خشونت‌های تسلیحاتی را نادیده بگیرند.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرماندهی پلیس استان کربلا از کشته شدن یکی از نیروهای خود به دست افراد ناشناس در مرکز این استان خبر داد. وب‌سایت خبری «نون» عراق امروز پنجشنبه (۲۳ آبان) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کمیسر «حمید الموسوی» یکی از نیروهای پلیس کربلا در بخش مبارزه با مواد مخدر دیروز (چهارشنبه) «ناجوانمردانه» و به دست «خائنان» کشته شده است. بر اساس این گزارش، افراد ناشناس سوار بر موتورسیکلت در منطقه «الجایر»، واقع در مرکز استان کربلا به این نیروی پلیس آتش گشوده و با شلیک ۱۱ گلوله وی را به قتل رسانده‌اند. حمید الموسویترور این نیروی پلیس در حالی صورت می‌گیرد که استان کربلا در مقایسه با سایر استان‌های عراقی طی یک ماه اخیر که شاهد تظاهرات مردمی هستند، از آرامش نسبی و امنیت مناسبی برخوردار بوده است. برخی رسانه‌های عراقی از جمله «کلکامش‌پرس»، حمید الموسوی را از رهبران «جریان الصدر» عراق معرفی کرده‌اند.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
سیلویا آخرین قربانی خشونت خانگی در فرانسه پیش از اینکه به قتل برسد با شکایتی خشونت‌های شریک زندگی اش را به پلیس گزارش کرده بود. این قتل در شهر کوچک اوبرهوفن سور مدر رخ داد و مرد ۵۸ ساله زن ۴۰ ساله خود را با ضربات چاقو در خانه کشت. از هفته گذشته تاکنون، دو زن دیگر به فهرست کشته شده‌های خشونت خانگی در فرانسه اضافه شده‌اند. علاوه بر سیلویا، یک زن ۳۴ ساله دیگر هفته پیش در حومه پاریس توسط مرد هم خانه‌اش خفه شد. طبق آمار جدید انجمن‌های دفاع از زنان، شمار زنان کشته شده در اثر خشونت خانگی در سال ۲۰۱۹ در فرانسه به رقم ۱۳۱ نفر رسیده که این آمار ۱۰ نفر بیش از سال گذشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
از همان مرداد ماه که خبر مرگ اپستین اعلام شد، شایعات متعددی مطرح شد مبنی بر اینکه بر خلاف روایت رسمی، وی در زندان به قتل رسیده و مرگ او حاصل خودکشی نبوده است. توییت‌های رمزآلودی که «پال گوسار» نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا امروز منتشر کرد، فرضیه قتل اپستین را دوباره به رسانه‌های جریان اصلی کشیده است. این پاتولوژیست در ادامه افزود که در تجربه کاری ۵۰ ساله خود، چنین زخم‌هایی را در موارد حلق‌آویز شدن، مشاهده نکرده است: «حلق‌آویز شدن، موجب چنین شکستگی‌هایی در استخوان‌ها نمی‌شود اما قتل موجب چنین چیزی می‌شود». پیش از این ترامپ هم تلویحا از احتمال قتل اپستین در سلول زندان صحبت کرده است. مقام‌های آمریکایی هم به طرح دوباره فرضیه قتل اپستین، واکنشی نشان نداده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه؛ ۴۸ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها دستکم ۲۰ نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شده‌اند. در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر دیترویت در ایالت میشیگان دو نفر کشته شدند. پلیس اعلام کرد جسد این دو نفر را در یک خانه پیدا کرده است. در حادثه‌ای دیگر در شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا دو نفر کشته شدند. در یک درگیری خانوادگی در شهر کلولند در ایالت اوهایو دو نفر زخمی شدند. در حادثه مشابه دیگری در شهر کرست ویو در ایالت فلوریدا نیز دو نفر کشته شدند.
مازن آنلاینمازن آنلاین16 ساعت قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل محیط زیست مازندران با اظهار این که کسی جز نیروی مردمی نمی‌تواند اکوسیستم و محیط زیست استان را نجات دهد و احیا کند، گفت: متاسفانه پوپولیست‎های محیط‌زیستی حاضر در استان دائما در حال سنگ‌اندازی هستند. وی ادامه داد: آنچه امروز بیش از هرچیزی دیگری برای محیط زیست مازندران خطرناک است، پوپولیسم محیط زیستی است که دائما در حال جلوگیری از اجرای قانون و همچنین ورود پویش‌های مردمی است. باید مردم به حفظ محیط زیست وارد شوندمدیرکل محیط زیست مازندران با تاکید بر این که در هیچ جای جهان دولت‌ها به تنهایی قادر به حفاظت از محیط زیست نیستند، گفت: باید برای حفاظت از محیط زیست مردم وارد عمل شوند. وی برخورد قهری و قانونی را لازمه حفاظت از محیط زیست دانست و افزود: اما فرهنگ سازی کم هزینه‌ترین و موثر‌ترین و همچنین دائمی‌ترین تاثیر را خواهد داشت. برچسب‌هااداره کل حفاظت محیط زیست مازندران آمل
فارسفارس16 ساعت قبل
یک نماینده کنگره آمریکا با انتشار سلسله پیام‌هایی در توییتر، به صورت کد نوشته است که «جفری اپستین» بر خلاف روایت رسمی آمریکا، خودکشی نکرده است. توییت‌های رمزآلودی که «پال گوسار» نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا امروز منتشر کرد، فرضیه قتل اپستین را دوباره به رسانه‌های جریان اصلی کشیده است. این پاتولوژیست در ادامه افزود که در تجربه کاری ۵۰ ساله خود، چنین زخم‌هایی را در موارد حلق‌آویز شدن، مشاهده نکرده است: «حلق‌آویز شدن، موجب چنین شکستگی‌هایی در استخوان‌ها نمی‌شود اما قتل موجب چنین چیزی می‌شود». (جزئیات بیشتر) پیش از این ترامپ هم تلویحا از احتمال قتل اپستین در سلول زندان صحبت کرده است. مقام‌های آمریکایی هم به طرح دوباره فرضیه قتل اپستین، واکنشی نشان نداده‌اند.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، صبح امروز در دادگاه تجدیدنظر استان ایلام خانواده یک شاکی بعد از تبرئه‌ فرد متشاکی، وی را با ضربات چاقو به قتل رساندند. عمران علی‌محمدی رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری ایلام در محل وقوع حادثه اظهارکرد: پرونده فرد مقتول با اتهام تجاوز ناموسی در دادگاه‌ استان تحت رسیدگی بود و بعد از مراحل قانونی گویا تبرئه می‌شود و چون خانواده شاکی از این رای به خشم آمده بودند، فرد تبرئه شده را به قتل رساندند. این جنایت در راه پله‌های ورودی به داخل ساختمان دادگاه تجدیدنظر استان به وقوع پیوست و خون همه روی پله‌ها جاری بود. پوست میوه‌ها را دور نریزیدافراد باید بدانند که پوست میوه‌ها و سبزیجات ارزش غذایی بسیاری دارند و حاوی مواد مغذی هستند. حتی افراد می‌توانند به راحتی با رنده کردن پوست میوه‌ها در ماست و غلات از آن‌ها بیشتر استفاده کنند.
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه «دلیل بسیاری از مشکلات کشور نبود دانش است»، تاکید کرد: بسیاری از بازی‌های سیاسی کشور و اختلافات بیخود سیاسی به دلیل جهل است. ایسنا: علیرضا پناهیان در مراسم سالگرد سی و هشتمین سال تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) ضمن تبریک به مناسبت ایام ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: ادبیات نو و تولید ادبیات نو نیاز هر زمانی است. وی متذکر شد حتما جذب دانشگاه امام صادق (ع) گزینشی است اما نمی‌دانم موازین این گزینش چگونه است. چون هر چه دانش به او بدهید مانند آقای منتظری می‌شود که می‌خواهد امام را به قتل برساند. بسیاری از بازی‌های سیاسی کشور از سر جهل است.
برنابرنا17 ساعت قبل
وی اضافه کرد: وی چهره ملی و جهانی بود که به اوضاع و احوال مسلط و با تاریخ آشنا بود. خدا انسان را مورد لطف قرار داده و به همین دلیل خلیفه خدا روی زمین قرار گرفته است. زندگی و رفتار پیامبر با یهودی‌ها و ملاقات و عیادت و رفت و آمد یهودیان در مدینه نشان می‌دهد، پیامبر اهل مروت و رواداری بود. پیامبر و قرآن می‌گوید فقط با کسانی بجنگید که با شما می‌جنگند و در برابر آن‌ها از سرزمین‌های اسلامی دفاع کنید. وی خاطر نشان کرد: علمای شیعه و سنی که دارای اندیشه درست و بلند هستند هیچ وقت محدود به فرقه خاصی نشده و هیچ تفاوت خاصی برای مردم قائل نمی‌شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
قبل از قتل مسعود او را دیدی؟ پس از پرس‌وجوی زیاد توانستم شماره تلفنی از مسعود پیدا کنم، صبح امروز به او زنگ زدم. چه دیدی؟ من در چند قدمی در ورودی باشگاه از تاکسی پیاده شدم می‌خواستم یک نوشیدنی برای مسعود بخرم. چند باری اسم مسعود را بلند صدا زدم اما خبری نشد با نگرانی به جست‌وجوی اتاق‌ها پرداختم که در اتاق آخری جسد مسعود را دیدم که روی زمین افتاده است. به چیزی هم دست زدی؟ فقط به تلفن و دیگر به چیز دیگری دست نزدم بعد از تماس من بود که پدر و مادر مسعود وارد باشگاه شدند. عصر بود که به باشگاه رفتم، هیچ کس نبود مسعود با دیدن من خیلی خوشحال شد اما رفتارم او را متعجب کرده بود.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
اما آنچه که بازداشت و مرگ ناگهانی وی را مورد توجه گسترده رسانه‌ها قرار داد، روابط دیرینه‌ای بود که وی با سیاستمداران مهم غرب داشت: از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور سابق این کشور گرفته تا خاندان سلطنتی انگلیس. از همان مرداد ماه که خبر مرگ اپستین اعلام شد، شایعات متعددی مطرح شد مبنی بر اینکه بر خلاف روایت رسمی، وی در زندان به قتل رسیده و مرگ او حاصل خودکشی نبوده است. توییت‌های رمزآلودی که «پال گوسار» نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا امروز منتشر کرد، فرضیه قتل اپستین را دوباره به رسانه‌های جریان اصلی کشیده است. گوسار امروز ظرف چند ساعت ۲۳ توییت پشت سر هم منتشر کرده به ظاهر ارتباطی با قتل اپستین ندارند و همگی صرفا در انتقاد از تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ هستند. این پاتولوژیست در ادامه افزود که در تجربه کاری ۵۰ ساله خود، چنین زخم‌هایی را در موارد حلق‌آویز شدن، مشاهده نکرده است: «حلق‌آویز شدن، موجب چنین شکستگی‌هایی در استخوان‌ها نمی‌شود اما قتل موجب چنین چیزی می‌شود»
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
بشار اسد در مصاحبه با خبرگزاری «روسیه ۲۴» و «روسیه سیوودنیا» که خلاصه‌ای کوتاه از آن منتشر شده در ابتدا در پاسخ به سؤال مصاحبه‌کننده، به مرگ «جیمز لا مژرار» سردسته گروهک موسوم به «کلاه سفیدها» در استانبول اشاره کرد و در پاسخ به مشکوک بودن مرگ وی و احتمال قتل او گفت که نباید این مسأله را به شکل انفرادی بررسی کرد و باید در یک چارچوب کلی به آن نگریست. اسد در این راستا به «جفری اپستین» سرمایه‌دار سرشناس آمریکایی که در ماه آگوست در زندان به طرز مشکوکی جان باخت، اشاره کرد و گفت که برخی می‌گویند او کشته شده چرا که اسرار زیادی از شخصیت‌های مهم آمریکایی، انگلیسی و اروپایی با خود به همراه داشت. رئیس‌جمهور سوریه افزود: «اکنون مؤسس اصلی «کلاه سفیدها» که یک افسر نظامی بود کشته شده و تمامی مأموریت‌های او در افغانستان و کوزوو، عراق و لبنان بوده و سپس کلاه سفیدها را در سوریه تأسیس کرد. تاریخ اقدامات این فرد چه ارتباطی با اقدامات بشردوستانه دارد؟»
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
اعداد روی یک آینه راز جنایت مردی عصبانی را در اتاق خواب معشوقه‌اش فاش کرد. قاتل بی رحمی را که هفته گذشته همسرش را به طرز هولناکی با چاقو سر بریده بود دستگیر کرد. اکیپ دایره جنایی برای دسترسی به یک سرنخ و علت قتل مقتول زن را به پزشکی قانونی انتقال داده و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. گروه تحقیقات پلیسی با بررسی اعداد و پیگیری متوجه شماره تلفن مردی جوان شدند که در پرس و جو و تحقیقات متوجه شدند که شماره تلفن متعلق به معشوقه مقتول بوده که به مدت یک هفته نیز ناپدید شده است. در طی تحقیقات و بررسی پلیس متهم که مردی ۳۵ ساله بوده شناسایی و دستگیر شد.

به انتهای لیست رسیدید