قتل غیر عمد

قتل غیر عمد

ایمناایمنا4 روز قبل
داستان فیلم ازاین‌قرار است که: عید است، اما روی سکو وضعیت به گونه غریبی است. فیلم تلویزیونی «شرم گفتن» به کارگردانی حسین بابائیان، پنجشنبه ۲۱ شهریورماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی نوآه وایل، شارن لیل، جورج لندبورگ آمده است: مارک تدوین‌گر و صداگذار فیلم است. فیلم سینمایی «افق» به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور، جمعه ۲۲ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی «مانجی مرد کوهستان» به کارگردانی کتان مهاتا، جمعه ۲۲ شهریورماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
فیلم تلویزیونی «مجرم» به کارگردانی عباس خواجه وند، جمعه ۲۲ شهریور، ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما به نمایش درمی‎آید. ‏ جلیل فرجاد، محسن زهتاب، کاظم افرندنیا، هرمز سیرتی و حسن کاخی در این فیلم بازی کرده‎اند. فیلم تلویزیونی «شرم گفتن» به کارگردانی حسین بابائیان، پنجشنبه ۲۱ شهریور، ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما به نمایش درمی‎آید. جهانبخش سلطانی، سیدجواد هاشمیف مهرزاد نوشیروانیف علی داروییان و حمید صالحین در فیلم سینمایی «افق» هنرنمایی کرده‌اند. تلاش‌های پسر پیرزن برای ایجاد این فرصت، ثمر نمی‌دهد …در این فیلم سینمایی، حمید فرخ‌نژاد، بابک حمیدیان، مینا ساداتی و حامد بهداد ایفای نقش کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
در حالی که تلاش‎ها ادامه دارد و …محمد کاسبی، سیروس گرجستانی، کوروش تهامی، محمد صادقی، ملکه رنجبر و الیکا عبدالرزاقی در فیلم تلویزیونی «مهتاب روی سکو» هنرنمایی کرده‎اند. >> فیلم تلویزیونی «مجرم» به کارگردانی عباس خواجه وند، جمعه ۲۲ شهریور، ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما به نمایش درمی‎آید. ‏ جلیل فرجاد، محسن زهتاب، کاظم افرندنیا، هرمز سیرتی و حسن کاخی در این فیلم بازی کرده‎اند. >> فیلم سینمایی «شلیک» به کارگردانی جرمی‌کیگان، جمعه ۲۲ شهریور، ساعت ۱۶:۴۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. >> فیلم سینمایی «غوطه‎ور» به کارگردانی رون اسکالپو، پنجشنبه ۲۱ شهریور، ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما روی آنتن می‎رود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
‏جلیل فرجاد، محسن زهتاب، کاظم افرندنیا، هرمز سیرتی و حسن کاخی در این فیلم بازی کرده‌اند. «افق» به یاد رسول ملاقلی‌پورفیلم سینمایی «افق» به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور، جمعه ۲۲ شهریورماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. جهانبخش سلطانی، سیدجواد هاشمیف مهرزاد نوشیروانیف علی داروییان و حمید صالحین در فیلم سینمایی «افق» هنرنمایی کرده‌اند. در همین شرایط او به زنی علاقه‌مند شده و …سعید آقاخانی، ساره بیات و میترا حجار در فیلم سینمایی «خداحافظی طولانی» ایفای نقش کرده‌اند. تلاش‌های پسر پیرزن برای ایجاد این فرصت، ثمر نمی‌دهد …در این فیلم سینمایی، حمید فرخ‌نژاد، بابک حمیدیان، مینا ساداتی و حامد بهداد ایفای نقش کرده‌اند.

روایتی از پرونده جنجالی نجفی از «قصاص» تا «آزادی»

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
رکنارکنا1 ماه قبل
ساعاتی بعد از انتشار خبر قتل، نجفی با مراجعه به کلانتری به قتل اعتراف کرد. دومین جلسه دادگاه نجفی ۲۶ تیرماه برگزارشد، در ابتدای این جلسه نجفی علیزاده طباطبایی یکی از وکلای خود را عزل کرد. سومین جلسه دادگاه روز ۳۱ سومین جلسه دادگاه نجفی برگزار شد، در این جلسه رحیم گودرزی وکیل مدافع نجفی سعی داشت به دادگاه اثبات کند وقوع قتل غیر عمد بوده که این موضوع از سوی دادگاه پذیرفته نشد. ۸ مرداد ماه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در در نشست خبری امروز خود حکم دادگاه نجفی را اعلام کرد. در نهایت بامداد امروز، مسعود استاد برادر میترا استاد با انتشار مطلبی در اینستاگرام خبر بخشش نجفی را اعلام کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
«با این نگاه متوجه می‌شویم که عملا ما مدیریت بحران نداریم. فقط هنگام وقوع سیل به برخی از نیازهای اولیه اقتصادی توجه می‌کنیم.» مدنی توضیح داد؛ ژاپن قدیمی‌ترین مدیریت بحران را از سال ۱۹۸۰ دارد و سطوح مختلف مدیریت بحران ژاپن شامل ملی، استانی، شهرداری و شهروندی است اما سطوح مختلف مدیریت بحران در ایران شامل ملی، استانی و شهرستان است. این داوطلب جمعیت امام علی توضیح داد؛ بحث اصلی در امدادرسانی‌ها داشتن برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت است. البته رسانه‌ها به‌خوبی با جمعیت امام علی همکاری کردند و اطلاعات منتشرشده توسط جمعیت را منبع خود قرار می‌دادند. مدتی بعد این خانم در جریان کمک‌های مددکاران جمعیت امام علی بعد از ۲۵ سال شروع به صحبت کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
فرماندار کوهرنگ گفت: عروسی روز گذشته در بخش صمصامی منجر به عزا شد و یک فوتی و یک مصدوم برجای گذاشت. خبرگزاری ایسنا: فرماندار کوهرنگ گفت: عروسی روز گذشته در بخش صمصامی منجر به عزا شد و یک فوتی و یک مصدوم برجای گذاشت. وی با اشاره به اینکه قتل غیر عمد رخ داده است، افزود: متاسفانه در این مراسم، چوبی که به پشت گوش فرد برخورد می‌کند منجر به فوت می‌شود. مصطفوی گفت: مراسم عروسی یک فوتی و یک مصدوم بر جای گذاشت که ضارب در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد. چوب بازی در فرهنگ بختیاری نوعی رقص مردانه و حماسی - رزمی است که در مراسم عروسی و مراسم مختلف فرهنگی انجام می‌شود.

جزئیات رسیدگی به پرونده تخلفات جنگ به دستور امام در گفت‌وگو با رازینی: سه نفر را اعدام کردیم؛ ترس مردم ریخت و به خانه برگشتند/اعدامی‌ها در مرصاد به صد نفر هم نرسید

5+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
انتخابانتخاب1 ماه قبل
سال ۵۹ که قانون اساسی تصویب شده و قانون مربوط به «سازمان قضایی نیروهای مسلح» مربوط به سال ۶۴ است. سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل شده که همه آن دستگاه‌ها باید در اینجا جمع می‌شد. گفتند که انتظار نیروهای مسلح برخورد قاطع‌تری با تخلفات نیروهای مسلح است. چرا شایعه بازداشت ایشان بوده؟ شما در جریان هستید؟ نه، هیچ گزارشی درباره این مساله به سازمان قضایی نیروهای مسلح که تنها مرجع قضایی برخورد با تخلفات نیروهای مسلح بوده نیست. اما از سال ۶۴ به بعد که سازمان قضایی نیروهای مسلح تشکیل شده، چنین پرونده‌ای وجود ندارد.
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- علیرضا جعفری؛ قصر شیرین جدیدترین اثر رضا میرکریمی، فیلمساز توانا و مشهور سینمای ایران است. قصر شیرین را می‌توان فیلمی جاده‌ای دانست، درست مثل خیلی دور خیلی نزدیک. اما بر خلاف آن فیلم، در قصر شیرین خبری با سفری معنوی برای بازیابی هویت و شخصیت و تولد دوباره در انتهای فیلم روبه رو نیستیم. (خطر لو رفتن) در این فیلم، مردی (با بازی حامد بهداد) برای برداشتن یک خودروی پاترول به خانه‌ای می‌رود. قصر شیرین که نامش یادآور شهری در نوار مرزی کشورمان است، به هیچ قصر فیزیکی‌ای اشاره نمی‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
همان طور که در کیفر خواست هم به وضوح بیان شد خواسته اولیای دم قصاص بود در خصوص این پرونده اولیای دم شامل والدین و فرزند می‌شود. آن‌ها می‌تواند متهم را بدون هیچ قید و شرطی ببخشد، دیه بخواهد یا مبلغی بیشتر از دیه قانونی بخواهند یا حتی خواستار صدور حکم قصاص شوند. غافلگیر کردن متهم هنگامی که در آسیب پذیرترین شکل، لباس از تن خارج کرده و امکان دفاع ندارد، نشانه قوی دیگری برای ارتکاب قتل عمد است. بنابراین اگر اولیای دم گذشت کنند ممکن است شخصی که مرتکب قتل عمدی شده به هیچ مجازاتی محکوم نگردد البته اگر اولیای دم برای گذشت خواهان دیه باشند قاتل باید دیه را پرداخت کند. اگر هم به دلیل عمدی نبودن قتل مجازات قصاص منتفی شود محکوم به پرداخت دیه و به ۱ تا ۳ سال حبس نیز محکوم می‌گردد.
فارسفارس1 ماه قبل
از طرفی شوراهای حل اختلاف به واسطه جایگاهی که میان مردم دارند در صورت اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی، پرونده‌های با قابلیت صلح و سازش را ساماندهی کنند. معاون قضایی دادگستری لرستان گفت: سال گذشته همچنین ۴۵۹ فقره پرونده طلاق در شوراهای حل اختلاف لرستان منجر به سازش شد. پذیرش ۹۹ درصدی آراء شوراهای حل اختلاف استانکاکولوند عنوان کرد: سازش ۱۰۶ فقره پرونده نزاع و ۱۰۳ پرونده مالی با بیش از ۲۰ میلیون ریال نیز طی سال گذشته انجام گرفت. کاکولوند عنوان کرد: آزادی ۵۴ زندانی، صلح و سازش ۱۲۲ پرونده شعبه زندان از مواردی است که می‌توان مطرح کرد. رئیس شوراهای اختلاف لرستان با اشاره به مزایای ارجاع پرونده‌ها به شورای حل اختلاف گفت: کاهش بار ترافیک ورودی پرونده‌ها به دادگاه‌ها، رسیدگی به پرونده‌های مهم و کاهش اطاله دادرسی از پیامدهای ارجاع پرونده‌ها به شوراهای حل اختلاف لرستان است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
با وجود اینکه نجفی سعی در تفهیم و اثبات قتل غیر عمد در آخرین جلسه دادگاه داشت به نظر نمی‌رسد قضات پروند قانع شده باشند و حکم قتل غیر عمد را صادر کنند. آیا نجفی از قتل عمل تبرئه می‌شود؟ / اول هفته حکم پرونده قتل میترا استاد صادر می‌شودقتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی تقریبا به صورت کامل، مسلم شده است. آنطور که بیشتر حقوقدانان تصور می‌کردند جلسه سوم دادگاه محمد علی نجفی، به صورت مشخصی، تقصیر قتل میترا استاد را به گردن شهردار اسبق تهران انداخت. سرنوشتی که در انتظار نجفی استالبته قابل پیش بینی بود که حمیدرضا گودرزی، وکیل باتجربه او که زمانی بازپرس ویژه قتل عمد بوده است، محور دفاعیات از نجفی را بر مبنای ادعای قتل غیرعمد تغییر دهد. لذا پیش بینی اینکه هنگام صدور حکم دادگاه شعبه ۹ کیفری یک، مبنای رای بر قتل عمد نوشته شده و حکم قصاص صادر شود، چندان دور از واقعیت نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
قاضی کشکولی با ختم جلسات دادرسی اعلام کرد که رای در زمان مقتضی صادر خواهد شد. اکنون باید دید که در صورت تعیین عمد یا غیر عمد بودن این قتل، سرانجام شهردار اسبق تهران چه خواهد شد؟ جرم قتل عمد دارای مجازات قصاص نفس است. یعنی اولیای دم مقتول (ورثه شخص مقتول به جز زوج و زوجه) می‌توانند خواهان قصاص یعنی کشتن قاتل شوند. اما قتل غیر عمد در یک تقسیم کلی به دو گروه شبه عمد و خطای محض تقسیم می‌شود که قتل شبه عمد به دلیل عمدی نبودن مجازات قصاص منتفی می‌شود. مجازات قتل شبه عمد پرداخت دیه توسط خود مرتکب است همچنین مرتکب به یک تا سه سال حبس نیز محکوم می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
قاضی کشکولی با ختم جلسات دادرسی اعلام کرد که رای در زمان مقتضی صادر خواهد شد. اکنون باید دید که در صورت تعیین عمد یا غیر عمد بودن این قتل، سرانجام شهردار اسبق تهران چه خواهد شد؟ تفاوت مجازات قتل عمد و شبه عمدجرم قتل عمد دارای مجازات قصاص نفس است. یعنی اولیای دم مقتول (ورثه شخص مقتول به جز زوج و زوجه) می‌توانند خواهان قصاص یعنی کشتن قاتل شوند. اما قتل غیر عمد در یک تقسیم کلی به دو گروه شبه عمد و خطای محض تقسیم می‌شود که قتل شبه عمد به دلیل عمدی نبودن مجازات قصاص منتفی می‌شود. مجازات قتل شبه عمد پرداخت دیه توسط خود مرتکب است همچنین مرتکب به یک تا سه سال حبس نیز محکوم می‌شود.
رکنارکنا1 ماه قبل
این کارشناس اسلحه هم با تأیید اصابت غیرمستقیم گلوله به سینه میترا استاد خطاب به قاضی گفت: «آثار روی سینه مستقیم نبوده و غیرمستقیم است. گلوله‌ای که به عقیده وکیل مدافع متهم پس از کمانه‌کردن وارد بدن و سینه میترا استاد شده است. در این جلسه هم به منوال جلسات گذشته پدر و مادر میترا استاد در جلسه دادگاه حضور نداشتند. مسعود استاد این بار آرام‌تر از دفعات قبل بیشتر شنونده صحبت‌های مطرح‌شده در جلسه دادگاه بود. حدود سه ساعتی از جلسه دادگاه گذشته بود که مهیار صفری به جایگاه فراخوانده شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
وکیل مدافع نجفی افزود: دادسرا باید روشن کند که شلیک گلوله به سمت مقتول مستقیم بوده یا غیر مستقیم تا مجهولات رفع شود. اگر شلیک گلوله مستقیم باشد نشان می‌دهد که قتل عمدی است و اگر شلیک غیر مستقیم باشد نشان می‌دهد که متهم نمی‌دانسته است که گلوله به کجا اصابت می‌کند. قاضی در این لحظه از وی پرسید: دقیقا بگویید چند گلوله شلیک کردید؟ نجفی گفت: من خودم اظهارنظر نمی‌توانم بکنم. بنابراین بررسی دقیق جسد و آثار ایجاد شده بر روی آن به صورت یقین نشان داد که شلیک گلوله بصورت بیضوی بوده است. ایشان من را به عقب هل دادند که باعث شلیک گلوله شد و به دلیل آنکه دستم را گرفته بودند شرایط غیرمتعادلی داشتم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
حمید گودرزی بیان کرد: گفته دادستانی که اعلام شده نجفی به قتل عمد اعتراف کرده با مندرجات پرونده مطابقت ندارد و از ایرادات پرونده است. گودرزی گفت: نجفی از روز اولی که با اداره اگاهی مراجعه کرده است قتل عمد را نپذیرفته است و تمام جملات و کلمات او یکسان بود و همه جا گفته قتل غیر عمد است. اگر شلیک گلوله مستقیم باشد نشان می‌دهد که قتل عمدی است و اگر شلیک غیر مستقیم باشد نشان می‌دهد که متهم نمی‌دانسته است که گلوله به کجا اصابت می‌کند. گودرزی گفت: اگر شلیک مستقیم باشد نشان دهند قتل عمد است. ما می‌گوییم که نجفی در زمان شلیک کنترلی روی خود نداشته است.
الفالف2 ماه قبل
مسعود استاد در رابطه با اینکه در نخستین جلسه دادگاه چه صحبتی بین او و نجفی رد و بدل شد گفت: نجفی قسم خورد که نمی‌خواسته خواهرم را بکشد. ساعت ۹ صبح دیروز درهای سالن اصلی دادگاه کیفری به روی خبرنگاران گشوده شد و افرادی که مجوز حضور در جلسه دادگاه را داشتند وارد شدند. اما از خانواده میترا استاد -مقتول- فقط وکلای ایشان و برادرش مسعود در جلسه حاضر شده بودند و از پدر و مادر و تنها پسر میترا خبری نبود. مسعود استاد در رابطه با اینکه در نخستین جلسه دادگاه چه صحبتی بین او و نجفی رد و بدل شد گفت: نجفی قسم خورد که نمی‌خواسته خواهرم را بکشد. هر چند که سعی کردند موضوع قتل را سیاسی جلوه دهند اما قتل خانوادگی است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
اما از خانواده میترا استاد – مقتول- فقط وکلای ایشان و برادرش مسعود در جلسه حاضر شده بودند و از پدر و مادر و تنها پسر میترا خبری نبود. در داخل کیف شش عدد گوشی که در فویل پیچیده شده بود و متعلق به متهم نجفی، مقتوله و فرزند مقتوله است، کشف شد. من و همسرم همراه راننده پدرم به خانه میترا استاد در منطقه سعادت آباد رفتیم و هرچه در زدیم کسی پاسخگو نبود. همان لحظه پسر میترا استاد هم رسید. میترا استاد گفت که پدرم با من تماس می‌گیرد و می‌گوید که آبرویمان را بردی و مردم می‌گویند دخترم با یک پیرمرد ازدواج کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان در گفتگو باخبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، پرونده‌های وارده به شورا‌های حل اختلاف لرستان در سال ۱۳۹۷، تعداد ۱۰۲۶۲۵ فقره بوده که از این تعداد ۱۰۳۱۸۶ فقره مختومه شده و تعداد ۱۸۴۷۷ فقره منجر به مصالحه شده است. وی افزود: میانگین پرونده‌های قابل سازش بیش از ۳۰ درصد است و تعداد ۴۵۹ فقره طلاق منجر به سازش شده است. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان ادامه داد: تعداد ۳۹۴۳ فقره پرونده مورد اعتراض واقع شده است و ۹۴ درصد آرای صادر شده در شورا‌های حل اختلاف لرستان توسط طرفین دعوی پذیرفته شده‌اند که از این تعداد ۳۹۳ فقره نقض شده است؛ یعنی کمتر از یک درصد آن‌ها نقض شده است. وی بیان کرد: همچنین ۹۹٫۵ درصد آرای شورا‌های حل اختلاف لرستان هم از نظر مردم و هم از نظر مراجع، مورد قبول قرار گرفته‌اند.۶۰ درصد پرونده‌های حقوقی در شورای حل اختلاف و ۴۰ درصد در دادگستری استان رسیدگی می‌شود. کاکولوند بیان داشت: در سال گذشته شورا‌های حل اختلاف استان توانسته‌اند ۲۵۸ نفر زندانی را آزاد نمایند. وی اضافه کرد: با تلاش و همت اعضای شعب صلح و سازش استان در سال ۹۷ تعداد ۱۰ فقره پرونده قتل عمد و ۱ فقره قتل غیر عمد، منجر به صلح و سازش شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ساعت۲۴ - مرگ راننده تاکسی هنگام درگیری با زوج جوان در ترافیک پایتخت پرونده تازه‌ای مقابل بازپرس جنایی گشود. مرگ راننده تاکسی هنگام درگیری با زوج جوان در ترافیک پایتخت پرونده تازه‌ای مقابل بازپرس جنایی گشود. در خیابان آزادی نرسیده به بزرگراه نواب در ترافیک بودیم که یک خودروی تاکسی پژو از پشت سر شروع به بوق زدن کرد. سر همین مسأله بحثمان شد و راننده تاکسی از ماشینش پیاده شد و به سراغ من آمد. ما هم به کلانتری منتقل شدیم اما ساعتی بعد گفتند که راننده تاکسی فوت کرده و ما بازداشت شدیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی گفت: جمعیت کیفری زندان‌های استان کاهش بسیار خوبی داشته است. مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی بیان کرد: بیشترین جرایم در این استان سرقت، مواد مخدر و جرایم علیه اشخاص است که تنها سه درصد از این زندانیان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. محمدی در رابطه با زندانیان جرایم رانندگی در استان، اظهار کرد: به علت جرایم رانندگی در زندان‌های استان زندانی نداریم و در سال گذشته تنها یک نفر بوده است. مدیرکل زندان‌های خراسان شمالی افزود: بیش از ۹ درصد زندانیان بی سواد، ۶۸ درصد تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان و بیش از پنج درصد بالاتر از دیپلم را دارا هستند که تحصیلات بالاتر نیز بیشترین جرایم مالی را دارا هستند و ۷۰ درصد زندانیان متأهل هستند. محمدی اظهار کرد: افرادی که در زندان مهارت آموزی را پیش می‌گیرند و آزاد می‌شوند، کمتر از سه درصد آنان بازگشت به زندان را دارند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سخنگوی پلیس منطقه «دورست» در انگلیس از دستگیری مردی ۶۴ ساله در شمال ایالت یورکشایر در ارتباط با مرگ امیلیانو سالا، مهاجم آرژانتینی سابق نانت خبر داد. سالا در اوایل سال میلادی جاری و پس از توافق برای انتقال به کاردیف در اثر سقوط هواپیما جان خودش را از دست داد. گویا فرد یاد شده، متهم به این است که با اقدامی غیرقانونی، مرتکب قتل غیر عمد شده است. البته فرد مورد نظر پس از پاره‌ای از توضیحات فعلا آزاد شده اما روند تحقیقات در این باره ادامه دارد. پلیس انگلیس، خانواده سالا و دیوید ایبوتسون (خلبان پرواز) را در جریان این موضوع قرار داده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
یانکی‌ها باید بدانند که ایران اسلامی طرفدار جنگ نیست، اما پاسخ کوبنده‌ای به متجاوزان می‌دهد و از طرفی، دست حریف را خوانده و قربانی بازی مذاکره نمی‌شود. در این میان اروپای ناتوان نخواست یا نتوانست راهکاری برای برجام بدون آمریکا بیابد و همچنان برجام بی‌ثمری روی دست ما ماند. ایران اسلامی باید تضعیف می‌شد تا معامله قرن شکل بگیرد. روز‌ها در گذر است، پس از یک سال از خروج آمریکا، ترامپ پرده دیگری از امنیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشته است. در تحریم‌های ظالمانه ترامپ علیه ایران، فرانسه همواره از این سیاست‌ها، بخصوص در تحریم‌های بانکی شدید پیشقدم بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، «محمد اسماعیلی» در یادداشت روزنامه «جوان» نوشت: پرونده محمدعلی نجفی که به قتل عمد همسر دومش متهم شده است، برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد. بر اساس آنچه دادستانی تهران پیش‌تر اعلام کرده، اتهامات نجفی در کیفرخواست صادره از سوی دادسرای جنایی، قتل‌عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیرفوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص است. هدف از تخطئه نهادهای مزبور طی روزهای اخیر در پرونده قتل میترا استاد در حال پیاده‌سازی است، کمااینکه قتل میترا استاد به کمک انبوهی از رسانه‌های مجازی و مکتوب در چنین ریلی قرار گرفته است. در ماجرای قتل میترا استاد نیز گام به گام اقداماتی که در پروژه «امنیتی‌سازی» موضوعات اجتماعی – جناحی در دوره اصلاحات به‌کار گرفته شد، در حال تکرار شدن است. ایجاد شبهاتی مانند «پرستو نامیدن مقتول» و خدشه به عملکرد «صداوسیما» و «ناجا» در انعکاس اعترافات صریح محمدعلی نجفی و اتهام‌افکنی نسبت به کارکرد سازمان اطلاعات سپاه دراین باره بخشی از گام‌هایی است که تاکنون برداشته شده است و انتظار آن است که طی روزهای آتی ابعاد بیشتری به خود بگیرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت سی‌امین سالگرد ارتحال امام (ره)، نهادسازی و معماری ساختار و ظرفیت‌های پاسداری از انقلاب و تضمین پیش روندگی و تکامل آن را از دستاوردهای راهبردی و نگاه نافذ و فرازمانی آن حضرت به آینده انقلاب و نظام اسلامی دانست. سازمان بسیج مستضعفین به همین مناسبت بیانه‌ای در ۶ بند صادر و در آن تاکید کرد: اگر امر دولت اسلامی با نظارت ولایت فقیه باشد، آسیبی به مملکت نمی‌رسد. ارتش جمهوری اسلامی ایران هم به مناسبت رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، قیام خونین ۱۵ خرداد و سی امین سال رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بیانیه‌ای صادر کرد. این سخنان درست در حالی مطرح می‌شود که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن خود را برای سفر به کشورمان آماده می‌کند. همچنین دادستان اصفهان با بیان اینکه نتایج اولیه تحقیقات مقدماتی پرونده پورشه با آنچه در فضای مجازی منتشر شده متفاوت است، گفت: متهم پورشه سوار به اتهام قتل غیر عمد بازداشت است.
فراروفرارو3 ماه قبل
او گفته بود: «امیدواریم با بررسی اظهارات محمدعلی نجفی، نتیجه‌گیری بازپرس پرونده بر غیرعمد بودن قتل باشد، زیرا محمدعلی نجفی قصد قتل نداشت و میترا استاد، غیرعمد کشته شده است.» اتفاق که البته رخ نداد و اتهام نجفی «قتل عمد» عنوان شد. قتل عمدیبرای تحقق قتل عمدی سه حالت را می‌توان در نظر گرفت. ۱- حالتی است که شخص قصد کشتن شخص دیگری را دارد. قصد کشتن شخص ب. قصد کشتن شخص ب.

به انتهای لیست رسیدید