قدرت الله نوروزی

قدرت الله نوروزی

ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/اصفهان نماینده شرکت تعاونی ناشران اصفهان گفت: هیچ طرح سیستماتیکی برای توسعه مکان‌های عرضه کتاب در اصفهان دیده نمی‌شود و این امر به همه مسئولان و نمایندگان اصفهان برمی گردد. نماینده شرکت تعاونی ناشران اصفهان گفت: مدل هایی که در شهرهای دیگر برای کمک به شرکت‌های چاپ و نشر اجرا شده، در اصفهان اجرا نشده و هیچ طرح سیستماتیکی برای توسعه مکان‌های عرضه کتاب در این شهر دیده نمی‌شود. شهرداری اصفهان مبلغی بالغ بر ۳۲۷ میلیارد از بودجه خود را به ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و عملیات عمرانی مرتبط با فرهنگ اختصاص داده که رقم کمی نیست. شهردار اصفهان ادامه داد: نگاه به فرهنگ و درک مسئله فرهنگی ما را به هزینه در حوزه فرهنگ واداشته چرا که باور داریم فرهنگ نیاز اساسی جامعه است. شهردار اصفهان ابراز امیدواری کرد که با یکرنگی و درک درست نیازها، کارهایی که مورد رضای خدا باشد انجام شده و نیازهای شهروندان مرتفع شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اصفهانشهردار اصفهان گفت: از حدود سال ۱۳۷۵ برنامه‌ریزی‌های بلند مدتی برای شهر اصفهان در نظر گرفته شد و در حال حاضر برنامه ۱۴۰۵ برای شهر اصفهان در حال تدوین است. وی ادامه داد: فقدان برنامه‌ریزی می‌تواند بی نظمی و فاصله گرفتن از اهداف تعین شده در مدیرت شهری را به دنبال داشته باشد چراکه هر سازمانی بخش قابل توجهی از عمر خود را با برنامه‌ریزی سپری می‌کند. شهردار اصفهان با بیان اینکه برنامه‌ریزی نقش اساسی در بهبود مدیریت شهری دارد، تصریح کرد: اصلی‌ترین پایه برنامه‌ریزی آمار است که از ریاضی فاصله گرفته و با احتمالات پیوند خورده است، در همین خصوص شهرداری اصفهان گام‌های موثری را در برنامه‌ریزی شهری برداشته است و طبیعی است که مدیریت شهری مؤثر با برنامه‌ریزی درست امکان‌پذیر است. وی با بیان اینکه حوزه برنامه‌ریزی شهری تلاش‌های قابل قبولی داشته و توانسته همگرایی خوبی در شهرداری اصفهان داشته باشد، گفت: از حدود سال ۱۳۷۵ برنامه‌ریزی‌های بلند مدتی برای شهر اصفهان در نظر گرفته شد و در حال حاضر برنامه ۱۴۰۵ برای شهر اصفهان در حال تدوین است. نوروزی خاطرنشان کرد: ادامه این مسیر می‌تواند بسیار مهم باشد و این جلسه می‌تواند سنگ بنایی برای برنامه‌ریزی دقیق مبتنی بر آمار درست باشد تا اصفهان به شهری زیست پذیر و هوشمند تبدیل شود.
مهرمهر1 ماه قبل
نوروزی افزود: باید اتوبوس‌ها، مسیرها و همه امکانات شهر اصفهان به گونه‌ای باشد که بتوان به آینده شهر امیدوار بود. وی در مورد بخش دوم سوال شهروند اصفهانی که از فعالیت برخی واحدهای آلاینده گلایه داشت، هم گفت: صنف تعمیر لوازم خانگی در این خیابان مستقر است. نوروزی در مورد درخواست یکی از شهروندان برای نصب مجدد پل عابر پیاده در خیابان آزادگان واقع در منطقه ۱۳ نیز بیان داشت: خیابان آزادگان در طراحی جدید که اخیرا داشته است نیازی به نصب پل عابر پیاده نداشت و بعد از افتتاح خیابان آزادگان نیز شهروندان از این پل استفاده نمی‌کردند. تمام نامگذاری‌ها دارای مصوبه شورای نامگذاری و شورای شهر است و وقتی تمام مراحل قانونی طی و یک نام در فرمانداری تایید شود، اسم یک خیابان تغییر می‌کند. وی ادامه داد: اگر یک طرف مذاکره مشکلی در توافق داشته باشد انجام این کار زمان بر خواهد بود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری شهرداری و بهزستی اصفهان با سازمان ملل متحد در زمینه «شهر دوستدار سالمند» با حضور نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد ایران امضا شد. شهردار اصفهان با بیان اینکه هرم جمعیتی کشور و دنیا به سمت سالمندی پیش می‌رود، تصریح کرد: شهر اصفهان اعلام آمادگی می‌کند تا دوستدار سالمند و در خدمت سالمند باشد. شهر سالمند باید به گونه‌ای امن برای این گروه باشد تا دغدغه‌های آنها کاهش یابد. نوروزی همچنین با بیان اینکه امروز، روز جهانی کودک است، گفت: اصفهان در یک سال گذشته توانسته به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب و با سازمان یونیسف ارتباط مناسبی داشته باشد. اصفهان این ظرفیت را دارد و این مسیر منجر به تحقق «شهر دوستدار کودک» شده است.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، سلمان فارسی از یاران و صحابه رسول اکرم (ص) و از افتخارات ایران و شهر اصفهان است که سالروز وفات او در تقویم رسمی کشور به عنوان «روز بزرگداشت» سلمان فارسی نامگذاری شده است. تندیس سلمان فارسی، نمادی کمال خواهی انسانقدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم با تشکر از استاد مرتضی نعمت اللهی، سازنده تندیس سلمان فارسی و با قدردانی از تمام هنرمندانی که به زیبایی شهر کمک می‌کنند، اظهار کرد: رونمایی این اثر باید به دست هنرمند سازنده آن اتفاق بیفتد زیرا این هنرمند است که به حقیقت آنچه ساخته واقف است. شهردار اصفهان ادامه داد: نصب این تندیس در میدان خوراسگان، یادآور بخشی از تاریخ اسلام است؛ تندیس سلمان فارسی ما را به گذشته می‌برد و به فکر وامی‌دارد، سلمان همچون نورافکنی است که انسان را به‌سوی کمال خواهی هدایت می‌کند. نوروزی تصریح کرد: تاریخ درسی برای آینده است؛ خوشحالم که تندیس سلمان فارسی که بر اساس اسناد تاریخی از مردم اصفهان است، توسط یک هنرمند اصفهانی و در این شهر ساخته‌شده است. رییس شورای شهر اصفهان ادامه داد: اگر امروز شاهد برافراشتن تندیس سلمان فارسی هستیم به این دلیل است که ما به‌عنوان مسئولان شهر موظفیم که در حفظ الگوها قدم برداریم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
«اصفهان ۲۰۲۰» طرحی است که با شعار «تعبیر رؤیاها» می‌کوشد تا اصفهان را در مسیر توسعه مبتنی بر ظرفیت‌های گردشگری قرار بدهد. به گزارش ایسنا، دبیر اجرایی طرح «اصفهان ۲۰۲۰» در آیین رونمایی از نشان و شعار آن که شامگاه سه‌شنبه (نهم مهرماه) در سالن هنرسرای خورشید برگزار شد، گفت: نزدیک به یک سال از شروع طرح اصفهان ۲۰۲۰ می‌گذرد و در این مدت چندین جلسه و ده‌ها پروژه نرم‌افزاری و زیرساختی در این خصوص اجراشده و به بهره‌برداری رسیده است. ارجمند با اشاره به شیوه انتخاب شعار این طرح گفت: برای انتخاب شعار طرح اصفهان ۲۰۲۰، شورای ۱۴ نفره‌ای متشکل از هنرمندان، متخصصان حوزه گردشگری، مدیران، جامعه شناسان … تشکیل و در جمع‌بندی نهایی «اصفهان ۲۰۲۰، تعبیر رؤیاها» به‌عنوان شعار اصلی انتخاب شد. قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان و عباس رضایی، استاندار اصفهان نیز با ارسال پیام‌هایی ویدئویی از اهمیت این طرح و ضرورت حمایت از آن گفتند. برای طراحی نشان پروژه اصفهان ۲۰۲۰، فراخوانی منتشر و طرح‌های رسیده به داوری گذاشته‌شده بود که با اعلام نتایج این مسابقه در آیین رونمایی از نشان و شعار طرح اصفهان ۲۰۲۰، طرح غلامرضا نصر اصفهانی رتبه اول را به خود اختصاص داد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
شهردار اصفهان گفت: از تمام کسانی که علاقه مند به حوزه گردشگری هستند درخواست می‌کنم برای اینکه طرح اصفهان ۲۰۲۰ موفق باشد از آن حمایت کنند. وی افزود: از تمام کسانی که علاقه مند به حوزه گردشگری هستند درخواست می‌کنم برای اینکه این طرح موفق باشد از آن حمایت کنند. وی تصریح کرد: جاذبه‌های انبوهی در شهر اصفهان وجود دارد و نزدیک به ۲۰۰ اثر در شهر اصفهان داریم که سرمایه‌های استان به حساب می‌آیند. نصر اظهار کرد: امروز ظرفیت‌های خوبی را در شهر اصفهان داریم و سی و دومین جشنواره فیلم کودک را در شهر اصفهان برگزار کردیم و نشان دادیم زیر ساخت‌های خوبی برای اجرای برنامه‌های مختلف داریم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پروژه ۲۰۲۰ می‌تواند در دیگر شهرها نیز تاثیر داشته باشد و امروز این اتفاق در شهر اصفهان رقم خورده است.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 ماه قبل
۱۰ مهر ۱۳۹۸, ۰۹:۴۰ / کد خبر:۷۵۹۱۳ شعار «اصفهان ۲۰۲۰، تعبیر رویاها» به عنوان شعار نهایی پروژه اصفهان ۲۰۲۰ انتخاب شد ضمن اینکه از نشان این پروژه نیز رونمایی شد. به گزارش ایمنا، آیین رونمایی از نشان و شعار برگزیده پروژه جهانی «اصفهان ۲۰۲۰» امروز _۹مهرماه_ در هنرسرای خورشید برگزار شد و بدین ترتیب «اصفهان ۲۰۲۰، تعبیر رویاها» به عنوان شعار این پروژه انتخاب شد. دبیر اجرایی پروژه «اصفهان ۲۰۲۰» در این مراسم اظهار کرد: اکنون نزدیک به یک سال از آغاز طرح «اصفهان ۲۰۲۰» می‌گذرد و تا شروع سال ۲۰۲۰ نیز چیزی نمانده است. ارجمند درباره چگونگی برگزیدن نشان و شعار طرح «اصفهان ۲۰۲۰» گفت: شعار و نشان‌های زیادی به دبیرخانه فرستاده شد و هرکدام در کمیته‌های تخصصی داوری شدند. گردشگری هویت استشهردار اصفهان در پیامی ویدیویی که در این مراسم نمایش داده شد، درباره پروژه «اصفهان ۲۰۲۰» اظهار کرد: اصفهان به عنوان یک کانون گردشگری طرحی را تحت عنوان «طرح ۲۰۲۰» تعیین کرده که اگر خواستار تغییر هستیم، همه باید این طرح را حمایت کنند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی شامگاه امشب (سه شنبه) در آیین افتتاح سرای سالمندان طوبی به مناسبت روز جهانی سالمند، با ابراز خرسندی از حضور در جمع سالمندان، اظهار کرد: خوشحالم در مکانی هستم که به جهت حمایت از سالمندان تاسیس شده است. وی با بیان اینکه چنین مجموعه‌هایی می‌تواند مشکلات سالمندان را حل کند، افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها با افزایش جمعیت سالمندان در آینده روبرو خواهیم بود و دنیای کنونی با دوری و فاصله گرفتن از ارزش‌های گذشته زندگی را برای سالمندان سخت کرده است. شهردار اصفهان تصریح کرد: وظیفه همه ماست که از امکانات در اختیار و خیریه‌های عام المنفعه کمک بگیریم و مجموعه‌های متعددی را در شهر اصفهان که وضعیت متفاوتی با دیگر نقاط کشور دارد برای سالمندان ایجاد کنیم. وی با ابراز قدردانی از همه افراد سهیم در افتتاح این سرای سالمندان، گفت: اعلام می‌کنم شهرداری اصفهان برای حمایت و کمک به ایجاد چنین فضاهایی همکاری می‌کند چرا که از ابتدا شعار ما مشارکت مردم بود و با این مشارکت‌های مردم با مسئولین مشکلات بزرگی حل می‌شود. شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان در همه موضوعات الگوست، خاطرنشان کرد: چنین مجموعه‌هایی باعث ایجاد شور و نشاط است و نشاط خود باعث افزایش امید است و برای مبارزه با افسردگی باید همه سنین، زنان، مردان، جوانان و سالمندان باید فضاهایی ایجاد کنیم که شور و نشاط ایجاد شود و از این شور و نشاط همه سنین بهره‌مند شوند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، آیین رونمایی از نشان و شعار برگزیده پروژه جهانی «اصفهان ۲۰۲۰» امروز _۹مهرماه_ در هنرسرای خورشید برگزار شد و بدین ترتیب «اصفهان ۲۰۲۰، تعبیر رویاها» به عنوان شعار این پروژه انتخاب شد. دبیر اجرایی پروژه «اصفهان ۲۰۲۰» در این مراسم اظهار کرد: اکنون نزدیک به یک سال از آغاز طرح «اصفهان ۲۰۲۰» می‌گذرد و تا شروع سال ۲۰۲۰ نیز چیزی نمانده است. پیروز ارجمند ادامه داد: شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان با درک موقعیت کنونی شهر با همکاری ذی نفعان سه حوزه هنر، گردشگری و میراث فرهنگی «اصفهان ۲۰۲۰» را برای سال آینده در نظر گرفتند. ارجمند درباره چگونگی برگزیدن نشان و شعار طرح «اصفهان ۲۰۲۰» گفت: شعار و نشان‌های زیادی به دبیرخانه فرستاده شد و هرکدام در کمیته‌های تخصصی داوری شدند. گردشگری هویت استشهردار اصفهان در پیامی ویدیویی که در این مراسم نمایش داده شد، درباره پروژه «اصفهان ۲۰۲۰» اظهار کرد: اصفهان به عنوان یک کانون گردشگری طرحی را تحت عنوان «طرح ۲۰۲۰» تعیین کرده که اگر خواستار تغییر هستیم، همه باید این طرح را حمایت کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اکنون در این فضا مرکز کارآفرینی هاب اصفهان، (مرکز هوشمند اول برنای اصفهان)، متناسب با شرایط بازار شروع به فعالیت کرده است. فعالیت‌ها در مرکز کارآفرینی هاب اصفهان شتاب گیردشهردار اصفهان نیز در این بازدید، اظهار کرد: انتظار می‌رود مرکز کارآفرینی هاب شهری، محل رفت و آمد جوانانی باشد که به اینگونه فعالیت‌ها علاقه‌مند هستند. مرکز هاب در مسیر دانش بنیان شدن قرار گرفته‌استمدیر توسعه کارآفرینی مرکز هاب اصفهان نیز در این مراسم، گفت: یکی از عمده فعالیت‌های این شرکت توسعه کارآفرینی است. وی ادامه داد: در ابتدا مطالعه‌ای بر روی اکوسیستم موجود کارآفرینی شهر اصفهان، استان اصفهان و در سطح کشور و منطقه انجام می‌گیرد. مدیر توسعه کارآفرینی مرکز هاب افزود: هاب جویای تیم‌های قدرتمند دارای ایده است و افراد را در این مرکز مستقر می‌کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
شهردار اصفهان با بیان اینکه متولی اصلی ناژوان در تصمیم‌گیری و تغییر وضعیت، اداره جهاد کشاورزی، استانداری و … است، تأکید کرد: شهرداری از ناژوان حفاظت می‌کند. شهرداری در شورای عالی ناژوان نظر خود را بیان کرده و امیدوار است این سرمایه ملی آسیب نبیند. وی گفت: شهرداری حافظ منافع شهروندان است، اما تا جایی که این منافع در تعارض با منافع عمومی قرار نگیرد. غلبه منافع عمومی بر منافع خصوصی به معنای نادیده انگاشتن منافع خصوصی نیست و باید شهرداری منافع خصوصی را نیز با دادن غرامت، معوض یا جلب رضایت شهروندان حاصل کند، زیرا نمی‌توان بدون رضایت شهروند، توسعه شهری ایجاد کرد. رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به منطقه ناژوان، تصریح کرد: ۱۲۰۰ هکتار زمین در ناژوان مساحت بسیار زیادی است که شهرداری اگر روزی هم بخواهد این زمین‌ها را خریداری کند امکان نگهداری آن را ندارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
شهردار اصفهان گفت: انتظار بهره‌برداری از خط دوم مترو در ۵ سال آینده برای شرایط عادی است، در حالیکه امروز با توان بیشتری حرکت می‌کنیم بنابراین این موضوع را نمی‌پذیریم. به گزارش خبرنگار ایسنا، قدرت الله نوروزی روز گذشته (پنجشنبه) در بازدید از خط دو مترو اصفهان، اظهار کرد: باید در جلسه هیئت مدیره نظر جدیدی اعلام شود و زمان را کاهش دهیم. انتظار بهره‌برداری از خط دوم مترو در ۵ سال آینده برای شرایط عادی است، در حالیکه امروز با توان بیشتری حرکت می‌کنیم. وی با بیان اینکه در خط دو مترو اصفهان ابتدا ایستگاه‌ها ساخته می‌شوند و پس از آن دستگاه حفاری تونل وارد ایستگاه‌ها می‌شود، افزود: این موضوع زمینه کاهش هزینه ساخت خط دو مترو را فراهم می‌کند. این خط در ایستگاه امام حسین (ع) از خط یک، مرکزی‌ترین نقطه شهر اصفهان با این نقطه تلاقی پیدا می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
وی ادامه داد: متروی اصفهان و ناوگان حمل و نقل عمومی، همگی برای این مهم امکانات لازم را فراهم کرده‌اند تا آغاز هفته خوبی برای دانش آموزان رقم بخورد. از دانش آموزان و دانشجویان درخواست می‌کنیم در برنامه تردد خود استفاده از حمل و نقل عمومی پاک به ویژه مترو را در نظر داشته باشند. شهردار اصفهان گفت: داشتن هوای پاک حق همه شهروندان است و این موضوع با همکاری همه شدنی است. وی همچنین افزود: هفته آینده در جمع مردم منطقه ۱۳ هستیم و همراه با شورای معاونان شهرداری با شهروندان گفت و گو می‌کنیم تا اگر مشکلی وجود دارد، بررسی کنیم. مردم می‌توانند درخواست‌های خود را این هفته از طریق وب سایت بنده و درگاه الکترونیکی شهردای اصفهان به آدرس Isfahan. ir وارد کنند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی اظهار داشت: با توجه به آغاز ماه محرم از روز یک شنبه، طبق برنامه ریزی هایی که ستاد «شهر حسینی» شهر اصفهان انجام داده است، حال و هوای شهر حسینی در اصفهان حاکم شده و پرچم‌های عزاداری در شهر برافراشته می‌شود. وی ادامه داد: ابر پرچم «یا حسین» با حضور اعضای ستاد شهر حسینی و مردم طی مراسمی در میدان بزرگمهر برافراشته خواهد شد. شهردار اصفهان بیان داشت: تمام فضای تبلیغات فرهنگی شهر در ایام محرم به صورت ۱۰۰ درصدی در اختیار هیئت‌های مذهبی و مجالس عزاداری قرار گرفته است. رکورد حفاری در تونل متروی اصفهان شکسته شدوی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی شهر به ویژه پیشرفت خط دوم متروی اصفهان، تصریح کرد: «تی بی ام» خط دوم قطار شهری از ایستگاه دارک یک کیلومتر حفاری کرده است و در حال نزدیک شدن به ایستگاه زینبیه است. نوروزی گفت: روز پنجشنبه حفاری تونل رکورد زد و در یک روز، حفاری و سگمنت گذاری نزدیک به ۳۰ متر پیشروی داشت که رکورد مهمی در حفاری‌های تونل مترو در اصفهان به شمار می‌آید.
ایمناایمنا2 ماه قبل
اختتامیه امروز نشان دهنده انجام درست رسالت مدیریت شهری برای حل مشکلات شهر است. استفاده از هنر و هنرمندان یکی از راه‌هاییاست که می‌تواند بهتر از هر راه دیگری مباحث و مشکلات را با فرهنگ‌سازی حل کند. شهردار اصفهان تصریح کرد: یکی از کاربردهای هنر برای حل مشکلات است. برخی معتقدند اگر هنر برای حل مسئله بکار گرفته شود زیبایی خود را از دست می‌دهد؛ درست یا اشتباه با این‌ نظر مخالفم و معتقدم فرد توانمند کسی است که هنر را وسیله‌ ای برای حل مسائل و مشکلات قرار می‌دهند. انسان‌های هنرمند می‌توانند با درک‌ درست مسئله و استفاده از هنر خود به حل مشکلات جامعه کمک کنند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
از مدیر تولید، مدیر تصویربرداری، تهیه‌کننده و نویسنده اثر بسیار قدردانی می‌کنم که در حوزه فیلم کودک با ما همکاری کردند. پروانه زرین بهترین فیلم کودک به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» تعلق گرفت و بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان را از آن خود کرد. در سال ۹۷، ۱۵ فیلم کودک و نوجوان اکران شد و در میان ۱۰ فیلم پرفروش سینمای ایران، یک فیلم سینمای کودک داشتیم، این موضوع نشان می‌دهد که ما دوباره می‌توانیم به دوران خوبی باز گردیم. مرتضی آسمانی برای «سرخابی» نیز دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی را از آن خود کرد. محمد نجیبی نیز دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی بلند را برای «فرزند زمین» به خود اختصاص داد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
از مدیر تولید، مدیر تصویربرداری، تهیه‌کننده و نویسنده اثر بسیار قدردانی می‌کنم که در حوزه فیلم کودک با ما همکاری کردند. جوایز بخش کودک و نوجوان ایرانپروانه زرین بهترین فیلم کودک به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» تعلق گرفت و بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان را از آن خود کرد. پروانه زرین بهترین فیلم در این بخش به «هکر» به تهیه‌کنندگی ساینه لیبک جانسن و مورتن کافمن رسید. پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی بلند به «جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو» نیز به تهیه‌کنندگی سابینه آندرسون تعلق گرفت. پروانه زرین بهترین فیلم در بخش ملی نیز به مجتبی فرآورده، تهیه‌کننده فیلم «بیست و سه نفر» رسید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
نوروزی خاطر نشان کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان مسئولیت اجتماعی را به شدت افزایش داد و به حق برای کودکان بود. به احترام کودکان حاضر در سالن، علیرضا تابش، دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان طی اقدام ارزشمندی از سخنرانی پرهیز کرد. در سال ۹۷، ۱۵ فیلم کودک در سینماها اکران شد و اینکه در بین ۱۰ فیلم پرفروش سال گذشته یک فیلم کودک و نوجوان حضور دارد بیانگر این است که داریم به آن دوران طلایی برمی گردیم. پروانه زرین بهترین فیلم کودک به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» تعلق گرفت و بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان را از آن خود کرد. پروانه زرین بهترین فیلم در بخش ملی نیز به مجتبی فرآورده، تهیه‌کننده فیلم «بیست و سه نفر» رسید.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله نوروزی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان با اشاره به تقویت حس مشارکت اجتماعی در این دوره از جشنواره اظهار داشت» خبرنگار و ۳۲ داور نوجوان از بین داوطبان طی مراحلی برای این دوره از جشنواره کودک انتخاب شدند و طی فرایندی مشارکت جویانه در این جشنواره نقش فعالی داشتند. شهردار اصفهان بیان داشت: سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در افزایش نشاط اجتماعی نقش بسیار مهمی داشت و شادی و نشاط را بین مردم آورد، امسال فیلم‌های جشنواره فقط در سینماها به نمایش گذاشته نشد بلکه پردیس هنر نیز با سه هزار و ۲۰۰ صندلی هر شب شاهد نمایش فیلم‌های جشنواره بودند. جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان حس به‌زیستی را در اصفهان ایجاد کردشهردار اصفهان با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان حس به‌زیستی را در اصفهان ایجاد کرد، گفت: به‌زیستی فرهنگی از دستاوردهای مهم این دوره جشنواره برای شهر اصفهان بوده است. وی با تاکید بر دستاوردهای مثبت سی و دومین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان تصریح کرد: کودکان و نوجوانان نه تنها در توسعه پایدار بلکه کارگزاران اصلی در جامعه هستند و در این جشنواره حقوق کودکان محترم شمرده شد. گفتنی است سید عباس صالحی، وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی و معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از مهمانان ویژه اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان بودند.
ایمناایمنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مراسم بزرگداشت علیرضا رضاداد امروز _دوشنبه چهارم شهریور ماه_ در اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد. در ابتدای این مراسم، بخشی از اساتید المپیاد فیلمسازی نوجوانان و تعدادی از هنرمندان از علیرضا رضاداد و فعالیت‌های دغدغه‌مند او تجلیل کردند. رضاداد دبیر شش دوره جشنواره فیلم فجر و شش دوره جشنواره فیلم کودک بوده ‌است، که اکنون به عنوان مشاور ارشد سازمان سینمایی ایران فعالیت می‌کند. بیژن بیرنگ در آغاز این مراسم اظهار کرد: باید قدرشناس آدم هایی باشیم که ما را نشان دادند و از آدم هایی تشکر کنیم که برای ماندگاری ما تلاش کردند. مراسم نکوداشت رضاداد با حضور پوران درخشنده، بیژن بیرنگ، معصومه ابتکار، حسین انتظامی، علیرضا تابش، قدرت الله نوروزی، سید عباس صالحی و عباس رضایی همراه بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
از مدیر تولید، مدیر تصویربرداری، تهیه‌کننده و نویسنده اثر بسیار قدردانی می‌کنم که در حوزه فیلم کودک با ما همکاری کردند. پروانه زرین بهترین فیلم کودک به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» تعلق گرفت و بابک نبی‌زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان را از آن خود کرد. بزرگداشت دبیر باسابقه جشنواره فیلم کودکپس از پایان بخشی از اهدای جوایز در مراسم اختتامیه، نوبت به بزرگداشت علیرضا رضاداد، دبیر سابق جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان رسید و به همین مناسبت کلیپی از سخنان سینماگران درباره او پخش شد. در سال ۹۷، ۱۵ فیلم کودک و نوجوان اکران شد و در میان ۱۰ فیلم پرفروش سینمای ایران، یک فیلم سینمای کودک داشتیم، این موضوع نشان می‌دهد که ما دوباره می‌توانیم به دوران خوبی باز گردیم. پروانه زرین بهترین فیلم در بخش ملی نیز به مجتبی فرآورده، تهیه‌کننده فیلم «بیست و سه نفر» رسید.
ایمناایمنا2 ماه قبل
پس از سخنرانی شهردار اصفهان متنخبان بخش «وب سری» سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان معرفی شدند. در بخش داوران کودک و نوجوان پروازه زرین فیلم کودک به حمیدرضا قطبی برای فیلم «قطار آن شب» رسید. پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی بلند به فیلم «جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو» رسید. پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی کوتاه به فیلم «ابری» رسید. پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه به عباس جلالی یکتا برای فیلم «پسر دریا» رسید.
ایمناایمنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مراسم اختتامیه «جلوه‌گاه امید» یکی از بخش‌های جنبی سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان عصر امروز _یکشنبه، سوم شهریور ماه_ در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد. در این بخش که حامیان سینمای کودک در جشنواره حاضر هستند فیلم‌های برگزیده خود را انتخاب کردند. وی ادامه داد: سینما و صنعت تصویر هنری متکثر است، برای حمایت از سینمای کودک و نوجوانان نیازمند عزم ملی هستیم. برگزیدگان بخش جلوه‌گاه امید جشنواره فیلم کودک به شرح زیر است: فیلم برگزیده از نگاه اداره بهزیستی استان اصفهان: «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی. فیلم برگزیده از نگاه انجمن فیلم کوتاه ایران: «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در آیین بهره برداری از خیابان منتظرالمهدی (عج) و آغاز عملیات اجرایی ایستگاه آتش نشانی در منطقه ۱۴ اصفهان با بیان اینکه اعتقاد دارم مناطق کمتر بهره مند شده اصفهان از امکانات باید در خدمت رسانی در اولویت قرار بگیرند، اظهار داشت: منطقه ۱۴ به حوزه بزرگ فعالیت‌های عمرانی شهرداری اصفهان تبدیل شده است. زینبیه به مرکز گردشگری مذهبی در ایران تبدیل شودشهردار اصفهان با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا زینبیه به مرکز گردشگری مذهبی در ایران تبدیل شود، بیان داشت: همه باید به مدیریت شهری کمک کنند تا شاهد این باشیم که منطقه ۱۴ دیگر تفاوتی با سایر مناطق شهر اصفهان نداشته باشد. وی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی و مسائل ناشی از تحریم‌ها در کشور باز هم این امکان فراهم شده تا شهرداری اصفهان در عرصه جذب منابع مالی موفق باشد و در میان این مشکلات بتواند بر همه سختی‌ها غلبه کرده و با چنین برنامه هایی خنده را بر لبان مردم عزیز اصفهان بنشاند. نوروزی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان افزود: این جشنواره شادی و نشاط را به تمام نقاط شهر برده و در مناطقی مانند منطقه ۱۴ که سینما ندارد نیز با کمک سینماهای سیار فیلم‌های جشنواره را برای کودکان به نمایش گذاشته‌ایم. شهردار اصفهان اضافه کرد: باید همه تلاش کنیم تا با بودجه بندی درست، تامین مالی و حمایت کافی منطقه ۱۴ اصفهان رو به آبادانی رفته و فقر از این منطقه فاصله بگیرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه در بوستان غدیر شهر اصفهان، سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، آغاز به کار کرد. در ابتدای این مراسم ویدئویی به زبان انگلیسی از نوجوانان پخش شد که ضمن خوشامدگویی به حاضران، یادی از کودکان سیل‌زده کردند. حضور علاقه‌مندان در بوستان غدیر شهر اصفهان در مراسم افتتاحیه که مصادف با شب عید سعید غدیر خم بود، شور و حال خاصی به این مراسم داد. بسیار خوشحالم که توانستیم سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را با دائمی شدن آن در اصفهان برگزار کنیم. پخش کلیپ معرفی هیات انتخاب بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره پایان بخش مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
شب گذشته پروانه‌های رنگارنگ جشنواره کودک در نصف‌جهان به پرواز درآمدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. اعتمادآنلاین|‌ بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه‌های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شب عید غدیرخم و با استقبال بی نظیر شهروندان اصفهانی و حضور چهره‌های شناخته شده سینمای کودک و مهمانان داخلی و خارجی به طور رسمی در باغ غدیر اصفهان آغاز به فعالیت کرد. وی افزود: این جشنواره می‌تواند با یاری از نگاره‌های معصومانه کودکان در حل مشکلات جهان موثر باشد. او ادامه داد: دلیل اهمیت جشنواره تحقق شور و نشاطی است که ضرورت جامعه امروزی است و باید درجامعه گسترش یابد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه‌های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شب عید غدیرخم و با استقبال بی ظنیر شهروندان اصفهانی و حضور چهره‌های شناخته شده سینمای کودک و مهمانان داخلی و خارجی به طور رسمی در باغ غدیر اصفهان آغاز به فعالیت کرد. وی افزود: این جشنواره می‌تواند با یاری از نگاره‌های معصومانه کودکان در حل مشکلات جهان موثر باشد. وی ادامه داد: دلیل اهمیت جشنواره تحقق شور و نشاطی است که ضرورت جامعه امروزی است و باید درجامعه گسترش یابد. شاید صحنه زندگی در این بخش غمگین شده باشد اما بلافاصله کاروان شادی کودکان نیز برای دلجویی از دوستانشان به روی صحنه می‌آیند تا با دمیدن روح امید در روح کودکان سیل زده، امید برای تحقق رویای آنها را بار دیگر دل و جانشان زنده کنند و بگویند «رویای کودکان سیل زده را می‌سازیم».
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در حالی امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد که در آن یادی از فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک» ساخته بهرام بیضایی به عنوان آثار ماندگار سینمای کودک شد. مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شامگاه امروز (دوشنبه ۲۸ مرداد) در بوستان غدیر با حضور مدیران سینمایی، اهالی سینما و هنرمندان برگزار شد. پژمان بازغی که اجرای مراسم را برعهده داشت، در ابتدا از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری دعوت کرد تا پیام سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای این رویداد سینمایی قرائت کند. بسیار خوشحالم که در چنین جمعی فرصتی ایجاد شد که با شما سخن بگویم.» او ادامه داد: «امیدوارم در این چند روز هنرمندان عرصه سینما بتوانند با به نمایش گذاشتن آثار خود در اصلاح امور، بیداری کسانی که نیازمند فیلم‌های هشداردهنده هستند از این فرصت استفاده خوبی کنند چراکه سینما یک عصای جادویی است که می‌تواند آرمان‌های یک ملت را به نمایش بگذارد. عصای جادویی که می‌تواند به وسعت افق دید مخاطبان و قوه خلاقه سازندگان خویش در جامعه اثر بگذارد.» در پایان این مراسم هم پس از پخش کلیپی از فیلم‌های خاطره‌انگیز سینمای کودک مانند «باشو غریبه کوچک» اثر ماندگار بهرام بیضایی، «کلاه قرمزی»، «شهر موش‌ها»، «دزد عروسک‌ها»، «سفر جادویی»، «قصه‌های مجید» و … گروه موسیقی متشکل از نوجوانان هنرمند با حضور روی صحنه به اجرای قطعاتی پرداختند.
ایمناایمنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، پرواز پروانه سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان همراه با جیغ‌های سرخوشانه کودکان و نوجوان در میان خاطرات پدر و مادران در باغ غدیر اصفهان اوج گرفت. در پیام وزیر توجه به کودکان سیل زده حائز اهمیت بود. با پخش برنامه‌ای که با اجرای عمو مهربان و خاله رؤیا همراه بود، از تعدادی از کودکان سیل زده دعوت شد تا به روی صحنه بیاییند. کودکان سیل زده از شهرهای سوسنگرد و شیرین شهر آمده بودند و با خود قصه باران را آورده بودند. داوران کودک با لباس‌های آبی‌شان که انگار ردپای آب دنبالشان بود، چهار کودک سیل زده را همراهی می‌کردند.

به انتهای لیست رسیدید