قدس

قدس

قدس آنلاینقدس آنلاین3 ساعت قبل
دولت باتمدید ۳ماهه مهلت ترخیص خودروهای سواری دارای قبض اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری-صنعتی یا مناطق ویژه ونیز خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار و پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی موافقت کرد. بر این اساس، ترخیص خودروهای سواری با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی امکان‌پذیر نبوده و مشمول مقررات این تصویب نامه نمی‌شود. گفتنی است، خودروهای سواری مربوط به جانبازان موضوع تصویب‌نامه مورخ ۷ بهمن ۱۳۸۷ که تا قبل از صدور مصوبه مورخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ با ثبت سفارش وارد کشور شده‌اند، از حکم بند فوق مستثنی هستند. افزون بر این، ترخیص خودروهای سواری، بدون الزام به رعایت محدودیت حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی که تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ برای آن‌ها از سوی سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی قبض انبار صادر شده است با رعایت مقررات مناطق مذکور و سایر قوانین موجود، برای شماره‌گذاری و تردد در محدوده مجاز تعیین شده برای مناطق، مجاز است. هم‌چنین، انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودروهای دارای پرونده قضائی که حکم قطعی برائت برای آن‌ها از سوی مراجع رسیدگی کننده صادر می‌شود، مشمول قید زمانی برای ترخیص نبوده و با رعایت سایر مقررات، ترخیص آن‌ها بلامانع است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ساعت قبل
وی با بیان اینکه روش اول واردات مستقیم روغن خام به کشور است، افزود: از طریق واردات دانه روغنی و تولید دانه روغنی در داخل نیز از دیگر روش‌های این کار هستند. ۴۵۰ هزارتن روغن پالم ارز دولتی می‌گیرد! وی با بیان اینکه در سال ۹۴ حدود ۲۴۰ هزارتن دانه روغنی وارد کشور شده بود، افزود: حدود ٤٠٠ هزارتن دانه روغنی شامل سویا، کنجد، آفتابگردان، کلزا و گلرنگ نیز در داخل تولید شد که از این میزان دانه نزدیک به ٧٠ هزارتن و از دانه روغنی وارداتی نیز ٤٠ هزارتن روغن استحصال وبقیه نیاز بصورت روغن خام وارد کشور شد. این مقام مسئول با بیان اینکه درصد روغن دانه سویا ۱۸ است، گفت: بنابراین از میزان ۲٫۵ میلیون واردات دانه سویا حدود ۴۵۰ هزارتن روغن استحصال می‌شود. دولت به واردکنندگان روغن، دانه و کنجاله به ازای هرکیلوگرم واردات ۹ هزارتومان یارانه می‌دهد!
ایسناایسنا2 روز قبل
نخست وزیر فلسطین در کنفرانس امنیتی مونیخ با انتقاد از طرح رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به درگیری‌ها در خاورمیانه (معامله قرن) گفت، این طرح مرده به دنیا آمد و به زودی دفن خواهد شد. به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، محمد أشتیه، نخست وزیر فلسطین در این کنفرانس با اشاره به طرح صلح پیشنهادی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای خاورمیانه موسوم به «معامله قرن» اظهار کرد: این طرح آمریکایی چیزی بیشتر از یک یادداشت تفاهم میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و ترامپ نیست. نخست وزیر فلسطین در ادامه این نشست دیگر کشورها را به مخالفت با پیشنهاد ترامپ تشویق و تاکید کرد: فلسطینی‌ها از مذاکرات جدی استقبال می‌کنند. نخست وزیر فلسطین بر اهمیت مداخله بین‌المللی و اروپایی برای توقف کارشکنی اسرائیل در برگزاری انتخابات قدس و اراضی فلسطین تأکید کرد. جنبش فتح نیز روز گذشته اعلام کرد طرح بنیامین نتانیاهو واقعیت معامله قرن را خلاصه می‌کند که هدف آن گسترش سلطه اسرائیل بر تمام فلسطین است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ترور سردار سلیمانی را عامل افزایش تنش با ایران دانست. قدس آنلاین: به گزارش واشنگتن تایمز، مقام‌های کاخ سفید پس از ترور سردار سلیمانی، بهانه‌هایی مطرح کردند تا بتوانند این اقدام خود را توجیه کنند. اما به نظر می‌رسد که این توجیه‌ها نتوانسته برخی از نمایندگان و سناتورهای آمریکایی را راضی کند. دولت ترامپ تاکید کرده است دلیل ترور سردار سلیمانی این بود که وی به دنبال اجرایی کردن یک تهدید قریب الوقوع علیه مواضع آمریکا بوده است. الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: توضیح دولت در مورد ترور سردار سلیمانی هیچ گونه تهدید قریب‌الوقوعی را بیان نمی‌کند و نشان می‌دهد که توجیهی که رئیس‌جمهور به مردم آمریکا ارائه داد دروغ و جعلی بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشارکت بیشتر در انتخابات موجب افزایش عزت ملی می‌شود گفت که احتمالا در انتخابات مجلس یازدهم مشارکت مردم در انتخابات بیش از سال‌های قبل خواهد بود. قدس آنلاین: غلامعلی حداد عادل اظهار کرد: نتایج انتخابات در ایران خیلی قابل پیش بینی نیست، ولی آنچه با قاطعیت می‌توان گفت این است که مجلس آینده از نظر ترکیب با مجلس فعلی متفاوت خواهد بود. وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: مردم چندان از مجلس فعلی راضی نیستند؛ لذا تغییر ترکیب مجلس قابل پیش‌بینی است و از نظرسنجی‌ها هم همین مطلب استنباط می‌شود. این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به انتقاد برخی اصلاح طلبان نسبت به رد صلاحیت‌ها گفت: اصلاح طلبان همیشه از رد صلاحیت‌ها می‌نالند و همیشه هم در انتخابات لیست کامل می‌دهند؛ لذا این یک داستان تکراری است. حداد عادل با بیان اینکه هر چه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد بر عزت ملی افزوده می‌شود، گفت: احتمالا مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم بهتر از سال‌های قبل خواهد بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
عضو هیئت رئیسه مجلس نهم با حضور در برنامه «بدون توقف» به ارائه نظرات خود در خصوص مجلس پرداخت. وی ادامه داد: در واقع این مستقل بودن بیشتر بهانه فرار کردن از پاسخگویی شده، اگر این نماینده به مجموعه‌ای تعلق داشت به خاطر آبروی مجموعه‌اش هم که شده عملکرد بهتری از خود نشان می‌داد. وی در ادامه یادآور شد: خوب حالا مشکل اینجاست که مردم در بازه زمانی یک هفته‌ای که عده‌ای برای رأی آوردن حرف‌هایی می‌زنند چطور انتخاب درستی داشته باشند، باید یک سری ساختارها از قبل داشته باشیم که بهتر بتوانیم انتخاب کنیم. بذرپاش در پایان یادآور شد: یکی از اصلاحات اساسی این است که مجلس باید خودش بر علیه خودش قانون وضع کند که اتفاقا هم کار خوبی است که مجلس مصوب کند که نماینده‌ها در دوره‌های بعدی اجازه دخالت در بودجه‌های منطقه‌ای را نداشته باشند، در واقع با این قانون جلوی سهم‌خواهی‌های نهادها و افراد از مجلس هم گرفته می‌شود. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
در مراسمی با حضور وزیر دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح از ۱۵ سبد محصول مهم و گلوگاهی صنعت خودروی کشور رونمایی شد. قدس آنلاین: امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکرو الکترونیکی شرکت صنایع الکترونیک ایران، طراحی و ساخت حدود ۳۱۰ قطعه برای سامانه‌های مختلف راداری، ارتباطی، موشکی، هوایی و دریایی را در شرایط تحریم‌ها، اقدامی انقلابی و جهادی دانست. وی اظهار داشت: متخصصین جوان صنعت دفاعی با تکیه بر دانش بومی و ظرفیت‌های داخلی توانسته‌اند به توانایی ساخت و تولید پیچیده‌ترین دستاوردهای پیشرفته الکترونیکی و میکرو الکترونیکی حوزه دفاعی دست یابند. وزیر دفاع افزود: دانشمندان ایرانی با همت بلند خود تهدید‌های حاصل از تحریم‌ها رابه فرصت تبدیل کردند و به لحاظ دانشی، فن آوری و اقتصادی توانستند با تولید این قطعات پیشرفته ۱۴۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی را نصیب کشور نمایند. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سپس از ۱۵ سبد محصول مهم و گلوگاهی صنعت خودروی کشور رونمایی کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
رییس سازمان ملی استاندارد ایران از بازرسی این سازمان در پمپ بنزین‌ها خبر داد و گفت: ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند. قدس آنلاین؛ نیره پیروزبخت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به انجام بازرسی‌های صورت گرفته از پمپ بنزین‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: این سازمان در پمپ بنزین‌ها بازرسی‌هایی صورت گرفته که بر این اساس، ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند. وی تصریح کرد: خود نازل در این زمینه به لحاظ فنی مشکل داشته که از جمله این مشکلات نیز، کم فروشی است. به گفته پیروزبخت، میزان الفین در بنزین سوپر ٣٫٥، در بنزین یورو ٤ معادل ٣٫١١ و در بنزین معمولی ٤٫٣٦ است که حداکثر مجاز ١٨ تعریف شده است. وی میزان بنزن در بنزین سوپر و یورو ٤ را معادل ٠٫٥ عنوان کرد و گفت: میزان بنزن بنزین معمولی ١٫١ بوده است.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: آمریکا در ۴۰ سال گذشته در کدام یک از توطئه‌های خود علیه ملت ایران به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند که امروز تصور کردند با شهادت سردار سلیمانی می‌توانند به اهداف خود برسند. جوانی بیان کرد: امروز گرچه آمریکاییها از یک جهت خوشحال هستند که عامل شکست‌های چند ساله خود را از سر راه برداشتند ولی آنها بدانند شهید سلیمانی امروز از سردار سلیمانی خطرناک‌تر شده است. وی با تاکید بر اینکه دوران لشکر کشی و اشتغال کشور به برکت انقلاب اسلامی تمام شده است، گفت: سردار سلیمانی به عنوان فرمانده قدس در شکست دادن آمریکا نقش اول را داشتند. جوانی خاطر نشان کرد: داستان عین الاسد سیلی اول و قابلیت تکرار توسط مقاومت در جای دیگر نیز است. وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی برای جوانان ما اسطوره و مدل چگونه زیستن و فداکاری و غیره است، گفت: شهید سلیمانی تربیت یافته اسلام، امام و رهبری است و برای قوی شدن راه سردار سلیمانی بهترین گزینه است.
ایرناایرنا2 روز قبل
زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی از چهره‌های ماندگار ایران در گستره معماری به شمار می‌آید. ریاست جمهوری اسلامی ایران همچنین در سال ۱۳۸۷ از این استاد برجسته معماری در جایگاه پدیدآورنده هنرهای قدسی و الهی معماری اسلامی برای قرآن کریم به عنوان خادم برگزیده قرآن کریم تجلیل و تقدیر کرد. حسین زمرشیدی زاده سال ۱۳۱۸ در مشهد پس از دهه‌ها کوشش، درس‌آموزی و تدریس در زمینه معماری در بهمن سال ۱۳۹۷ در تهران درگذشت. خانواده این استاد برجسته به سفارش او کتابخانه شخصی و مجموعه آثار هنری‌اش را به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا کردند تا در دسترس همگان باشد. همچنین تابلوهایی از عکس‌ها و زندگی‌نامه زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی در سمت عضو فرهنگستان هنر و هیات علمی دانشگاه شهید رجایی برای آگاهی بیش‌تر بازدیدکنندگان به نمایش درآمده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «لا استامپا» که امروز (دوشنبه) به چاپ رسید، تأکید کرد که ترور سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقض بی‌شرمانه قوانین بین المللی بوده است. لاوروف ادامه داد: «حمله سوم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ماه) پنتاگون به فرودگاه بغداد که به کشته شدن (شهادت) ژنرال قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران منجر شد، نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود. بعلاوه آنکه، (حمله) به یک فرودگاه غیرنظامی صورت گرفته است بنابراین من آنچه اخیرا در سفر به سریلانکا گفتم، تکرار می‌‌کنم که آمریکا با این اقدامات پا را از گلیم خود فراتر می‌گذارد». تمرکز راهبرد امنیت جمعی روسیه در خلیج‌فارس که تابستان سال گذشته رونمایی شد، بر همین امر است». لاوروف توضیح داد: «ما متقاعد شده‌ایم که اجرای تدریجی این طرح، گام مهمی در جهت عادی‌سازی اوضاع در سراسر خاورمیانه است و اساسی برای ایجاد معماری اعتماد دوجانبه در آنجا به وجود می‌آورد».
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
کاخ سفید درباره دلیل ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران، به کنگره آمریکا گزارش داده که با سخنان رئیس جمهوری آمریکا در این رابطه تناقض دارد. کاخ سفید در یک یادداشت که روز جمعه منتشر شده، اعلام کرد که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا دستور انجام حمله منجر به شهادت سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در پاسخ به حملات صورت گرفته در گذشته صادر کرده در حالی که پیش از این دولت این کشور مدعی شده بود که این حمله به دلیل یک تهدید قریب الوقوع انجام شده است. دولت آمریکا در توجیه حمله مذکور که بامداد ۱۳ دی ماه گذشته در نزدیکی فرودگاه بین المللی شهر بغداد، پایتخت عراق به وسیله هواپیمای بدون سرنشین انجام شد و به همراه پاسخ ایران به آن نیز نگرانی از بروز درگیری گسترده‌تری را در پی داشت، بر اساس قانون یک گزارش غیر محرمانه را برای کنگره این کشور فرستاده است. دولت آمریکا در گزارش خود به کنگره این کشور در این باره آورده است: رئیس جمهوری در پاسخ به یک رشته رو به رشد از حملات در ماه‌های قبلی از سوی ایران و گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت آن به نیروها و منافع آمریکایی در منطقه خاور میانه، دستور این اقدام را داد. کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا یادداشت مذکور را یک روز پس از آن منتشر کرد که مجلس سنای این کشور قانون کاهش اختیارات ترامپ برای راه اندازی جنگ با ایران را با رای مثبت سناتورهای دمکرات و شماری از سناتورهای جمهوری خواه به تصویب رساند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
وزارت کشور یمن امروز بعدازظهر جزئیات خنثی‌سازی حدود ۳۰۰ طرح امنیتی علیه این کشور را اعلام خواهد کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، عبدالخالق العجری، سخنگوی وزارت کشور یمن، گفت دستگاه‌های امنیتی این کشور ساعت پانزده امروز به وقت محلی (۳:۳۰ به وقت تهران)، جزئیات عملیات بزرگ امنیتی را فاش خواهند کرد. وزارت کشور پیش از این، از کشف و خنثی‌سازی ۲۹۶ طرح خصمانه نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی طی پنج سال جنگ علیه یمن، از جمله ۲۳ طرح در سال ۲۰۱۹ علیه جبهه داخلی، خبر داد. دیشب هم سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن، اعلام نیروهای یمنی جنگنده تورنادوی متجاوزان را که در حال اجرای مأموریت خصمانه بر فراز استان الجوف یمن بود، سرنگون کردند. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
نوادا هفته آینده صحنه برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها است و در این بین «سندرز» توانسته برای اولین بار در این ایالت از «بایدن» پیشی بگیرد. در نظرسنجی قبلی که در ماه گذشته توسط «یو اس ای تودی» انجام شده بود میزان محبوبیت بایدن در این ایالت ۱۹ درصد، سندرز ۱۸ درصد، وارن ۱۱ درصد، بوتجج ۸ درصد و کلوباچر ۴ درصد بود. بر همین اساسا سندرز تاکنون رأی ۲۰ هیئت انتخاباتی، واران ۸ و جو بایدن نیز تنها رأی ۶ هیئت انتخاباتی را کسب کرده است. هر ایالت متناسب با جمعیت و تشکیلات حزبی، تعداد مشخصی دلیگیت (هیئت انتخاباتی) در کنوانسیون ملی احزاب دارد. در زمان برگزاری کنوانسیون ملی، دلیگیت‌ها، نتایج انتخابات مقدماتی را به اطلاع هم حزبی‌های خود می‌رسانند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت ۲۴-امارات متحده عربی دراواخر ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ مذاکرات مخفیانه‌ای را با ایران درباره عادی سازی اوضاع در منطقه و برقرار ثبات انجام داده است. به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را روزنامه نیویورک تایمز با استناد به مقامات معرفی نشده دولت آمریکا و دیگر کشورهای غربی اعلام کرده است. با این حال، نشست نمایندگان امارات و ایران، که بدون اطلاع واشنگتن برگزارشد، موجب نگرانی ایالات متحده شد، مخصوصا که دولت امارات متحده عربی یک متحد قدرتمند ایالات متحده تلقی می‌شد که پایبند به رویکردی تهاجمی نسبت به تهران محسوب می‌گردید. در نتیجه، شورای امنیت ملی ایالات متحده جلسه‌ای را برای گفتگو در مورد این تحولات تشکیل داد. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، عربستان سعودی نیز با میانجیگری عراق و پاکستان سعی در دستیابی به «موفقیت دیپلماتیک» در روابط با تهران داشته است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
صدراعظم آلمان و نخست وزیر سودان در خصوص آخرین تحولات سودان رایزنی کردند. قدس آنلاین؛ به نقل از روسیا الیوم، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان در خصوص آخرین تحولات این کشور رایزنی کرد. مرکل بر حمایت کشورش از دولت انتقالی سودان و تحقق خواسته‌های مردم این کشور و روند مسالمت آمیز قدرت تاکید کرد. حمدوک تاکید کرد که آلمان یک شریک مؤثر در روند تحولات دموکراتیک سودان به شمار می‌رود. دو طرف در خصوص آخرین تحولات سیاسی و اقتصادی سودان و چالشهای پیش روی این کشور بحث و تبادل نظر کردند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
ارتش ترکیه خود را برای اعزام دهها تن از نیروهای ویژه نظامی به ادلب سوریه آماده می‌کند. قدس آنلاین؛ به نقل از المنار، گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که ارتش ترکیه خود را برای اعزام دهها تن از نیروهای ویژه نظامی و کارشناس به ادلب سوریه آماده می‌کند. این مرکز تاکید کرد که روستاهای طویله و تل طویل از توابع منطقه تل تمر مورد هدف حملات توپخانه‌ای نیروهای ترکیه و هم پیمانان آنها قرار گرفتند. لازم به ذکر است که دولت سوریه بارها بر مخالفت خود با لشکرکشی نیروهای ترکیه به این کشور تاکید کرده است. آنکارا مدعی شده که حضور نظامیان این کشور در سوریه برای دفاع از منافع ترکیه صورت می‌گیرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
فرمانده ارتش ملی لیبی تاکید کرد که اقدامات نیروهای وابسته به وی در این کشور هم چنان ادامه خواهد داشت. قدس آنلاین؛ به نقل از الاتحاد، «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش ملی لیبی روز گذشته در جریان اعتراضات علیه مداخلات ترکیه در لیبی گفت که اقدامات نیروهای وابسته به وی متوقف نخواهد شد. وی مدعی شد که نیروهای ارتش ملی در یک قدمی تصرف طرابلس قرار گرفته‌اند. حفتر تاکید کرد که ارتش ملی به اقدامات خود ادامه می‌دهد و متوقف نمیشود. فرمانده ارتش ملی لیبی، نیروهای ضد خود را شبه نظامیان و خائن توصیف کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجددا از طرح آمریکایی معامله قرن حمایت کرد. قدس آنلاین؛ به نقل از فلسطین الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجددا از طرح آمریکایی معامله قرن حمایت کرد. وی روز جمعه در مقاله‌ای در روزنامه «یسرائیل هیوم» اظهار داشت که رژیم صهیونیستی و آمریکا مقرر می‌کنند که آیا فلسطینیان صلاحیت برخورداری از یک کشور مستقل را خواهند داشت یا خیر! نتانیاهو عنوان کرد که معامله قرن شروط سخت و پیچیده‌ای را بر فلسطینیان تحمیل خواهد کرد. وی هم چنین گفت که معامله قرن یک فرصت تاریخی برای این رژیم است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد تولید صنعتی آمریکا ۰٫۳٪ در ژانویه کاهش یافته و تولید کارخانه‌ای این کشور ۰٫۱٪ در همین ماه پایین آمده است. قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، تولید صنعتی آمریکا ۰٫۳٪ در ژانویه کاهش یافت که دلیل آن کاهش تولید تاسیسات گرمایشی به خاطر گرم بودن غیر معمول هوا و کاهش تولید هواپیماهای غیرنظامی توسط بوئینگ بوده است. کل تولید صنعتی آمریکا در ماه دسامبر ۰٫۴ درصد پایین آمده بود در حالی که قبلا این رقم ۰٫۳ درصد اعلام شده بود. اقتصاددان هایی که رویترز از آنها نظر سنجی کرده، پیش بینی کرده بودند تولید صنعتی آمریکا در ماه ژانویه ۰٫۲ درصد کاهش یابد و تولید کارخانه‌ای ۰٫۱ درصد پایین بیاید. تولید در کارخانه‌های آمریکا به صورت سالانه ۰٫۸ درصد در ژانویه کاهش داشت که نشان دهنده کاهش سالانه در کل تولید صنعتی این کشور است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن می‌گوید یک فروند جنگنده «تورنادو» که در حال عملیات خصمانه بر فراز استان «الجوف» در یمن بود، ساقط شده است. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، منابع یمنی بامداد شنبه از ساقط شدن یک فروند جنگنده متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند. شبکه «المسیره» به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد یک فروند جنگنده «تورنادو» که در حال عملیات خصمانه بر فراز استان «الجوف» در یمن بود، ساقط شده است. این مقام نظامی یمنی خبر داد این جنگنده ائتلاف متجاوز سعودی، به‌وسیله موشک پیشرفته زمین به هوا، با فناوری جدید ساقط شده است. از سوی دیگر شب گذشته چند مزدور ائتلاف سعودی در کمین ارتش یمن در منطقه جیزان کشته شده و تعدادی نیز زخمی شدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
مسئولان دولت چین از جان باختن ۱۴۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» و افزایش تلفات این ویروس به بیش از هزار و پانصد نفر خبر دادند. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، کمیسیون ملی بهداشت چین بامداد امروز (شنبه) با اعلام خبر تلفات جدید، گفت تعداد کسانی که بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» جان خود را از دست دادند، به ۱۵۲۳ نفر افزایش یافته است. بر این اساس، ۲۶۴۱ نفر دیگر نیز در چین به این ویروس مبتلا شده‌اند که تعداد کل مبتلایان آن را به ۶۶، ۴۹۲ نفر رساند. شبکه «سی. جی. تی. ان» اما گزارش داد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۹۱۲ نفر که به ویروس جدید کرونا مبتلا بودند، درمان و از بیمارستان مرخص شدند. ویروس «کووید۱۹»، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه کیهان، «ولایت فقیه» برجسته‌ترین فراز وصیت‌نامه مبسوط سردار شهید سلیمانی است. بر این اساس می‌توان گفت هیچ‌چیز در اندیشه و سیره سردار شهید سلیمانی عزیز به اهمیت و برجستگی ولایت فقیه و تبعیت مسلمانان از، ولی فقیه نبوده است. ۴- وصیت‌نامه سردار شهید سلیمانی، تفسیر بسیار متقنی از «فراجناحی» بودن ارائه می‌دهد. از نظر سردار شهید اعتبار هر فرد و جناح به تبعیت آن فرد یا جناح از ولایت فقیه باز می‌گردد. فراجناحی از منظر سردار سلیمانی عبور جناح‌ها از خود در روز حادثه و پناه بردن همه آنان به «خیمه ولایت فقیه» است.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
هزاران نفر از مردم در پایتخت و چند شهر جنوب عراق در حمایت از مقتدی الصدر و مخالفت وی با رواج هرزگی و بی اخلاقی در میان معترضان عراقی تظاهرات کردند. به گزاذش گروه بین الملل قدس آنلاین، هزاران نفر از مردم عراق عصر جمعه با برپایی تظاهرات در حمایت از مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق در پایتخت و چند شهر دیگر هر گونه هتک حرمت به چهره‌های دینی کشورشان را محکوم کردند. تظاهرات‌کنندگان در شهرهای بغداد، بصره و نجف تاکید کردند که برای دفاع از رهبرشان که با سیل هتک حرمت و اسائه ادب در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است، به خیابان‌ها آمده‌اند. الصدر با بیان اینکه در میان برخی معترضان برهنگی و هرزگی رواج دارد، تاکید کرد: «بر همه ما واجب است که اجازه ندهیم عراق قندهار افراط‌گرایی دینی یا شیکاگوی بی‌بندو باری، انحطاط اخلاقی، فسق، فجور و همجنس‌گرایی شود. اظهارات الصدر از روز پنجشنبه توسط عده‌ای از کاربران در شبکه‌های اجتماعی مورد بی احترامی قرار گرفته بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
نشریه آمریکایی هیل در گزارشی اعلام کرد آسیب مغزی وارد شده به سربازان این کشور در نتیجه حملات موشکی ایران جدی است. در این گزارش آمده است: برای برخی افراد، علائم آسیب‌دیدگی مغزی تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها مشخص نخواهد شد. در حالی که زمانی فکر می‌کردیم آسیب‌دیدگی‌های مغزی ملایم بی ضرر هستند، اکنون می‌دانیم که این مساله، یک مشکل سلامت عمومی بزرگ و فزاینده است. این مطلب می‌افزاید: کسانی که دچار صدمه مغزی شده‌اند دو برابر بیشتر احتمال زوال عقلی دارند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قبلا در نشستی خبری گفته بود: «من شنیدم که آن‌ها (نظامیان آمریکایی) سردرد و چیزهای دیگری (مشکلات دیگری) داشتند!
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
نیروهای سوری با در دست گرفتن کنترل منطقه راهبردی «اورم الکبری»، بر بزرگترین پایگاه «جبهه النصره» در جنوب غربی حلب مسلط شدند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در حومه جنوب غربی حلب، جمعه شب موفق شد بر منطقه «اورم الکبری» تسلط پیدا کند. این منطقه راهبردی که پس از درگیری سنگین ارتش سوریه با تروریست‌های جبهه النصره بازپس گرفته شده، از بزرگترین پایگاه این گروه تروریستی در حومه جنوب غربی حلب محسوب می‌شود. اورم الکبری به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده حلب-ادلب از اهمیت راهبردی برخوردار است و افزون بر آن، تسلط ارتش سوریه بر این منطقه به معنای سقوط بزرگترین پایگاه جبهه النصره در جنوب غربی حلب است. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
به نوشته وبگاه ان. بی. سی نیوز، وزارت خارجه آمریکا هنوز درباره این صحبت‌های ظریف، اظهار نظر نکرده است. ظریف در این باره توضیح داد: «[سردار] سلیمانی تلاش می‌کرد افراد را از دخیل شدن در عملیات‌های نظامی واقعی علیه هر کسی باز دارد. فعلا که [جعبه سیاه] همینطوری آنجا است». وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که آیا کسی در حال حاضر برای استخراج اطلاعات روی جعبه سیاه کار می‌کند، اظهار داشت: «نه، نه. ما تا زمانی که همه طرف‌های ذی‌نفع حضور نداشته باشند، به جعبه سیاه دست نمی‌زنیم».
همشهریهمشهری4 روز قبل
​به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، گروهی در ایتالیا کارزاری را در برخی از شهرهای این کشور برای بزرگداشت سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه‌اندازی کرده است. به نوشته پایگاه «میدل‌ایست‌آی»، گروهی به نام «جبهه همبستگی اروپا برای سوریه» این کارزار را راه‌اندازی کرده است. طبق این گزارش، پوسترهایی با عکس سردار سلیمانی در شهرهای مختلف ایتالیا از رم گرفته تا میلان و تورین نصب شده‌اند. روی یک پوستر که در محوطه بیرونی «کولوسئوم» در شهر رم ایتالیا نصب شده نوشته شده است: «به افتخار قاسم سلیمانی.» صفحه فیسبوک این گروه نوشته این کارزار از «تورین تا پالرمو و از بولتسانو تا ناپل» را در می‌گیرد و هدف آن، گرامی‌داشت «یاد مردی است که تعهد و وفاداری‌اش به آزادی و استقلال ملت‌ها، الهام‌بخش میلیون‌ها مرد و زن آزاده در دنیا است.» این گروه، ترور سردار سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد را «اقدامی غیرقابل توجیه و وحشیانه» توصیف کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
او درباره تلفات نظامیان آمریکایی در حمله اخیر سپاه پاسداران گفت: «عدم اعتراف دولت آمریکا به کشته‌های عین‌الاسد، نشانگر خواری [مسئولان آمریکایی] است». فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد که واشنگتن در آینده، به کشته شدن سربازانی اعتراف خواهد کرد که اکنون مدعی است ضربه مغزی شده‌اند. وی همچنین توضیح داد که آنچه در حمله سپاه به پایگاه عین الاسد عراق اهمیت داشت، «ریختن آبروی آمریکا و از بین بردن هژمونی آن بود؛ زیرا ما به بزرگترین پایگاه آمریکا حمله کردیم». سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۸ دی ماه پایگاه عین الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد. شهید سلیمانی و المهندس و چند نفر از یارانشان ۱۳ دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
ایمناایمنا5 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، درست حوالی قبل و بعد از ساعت نشستن پرواز مهمانان اصفهانی شب تبریز، برف سنگین آذربایجان ایران شدت گرفت؛ آنقدر شدید که خودروها به سختی در خیابان‌های شهر تردد می‌کردند چه برسد به آنکه هواپیما بخواهد برای پیاده کردن مسافران اصفهانی خود به زمین بنشیند. بازگشت پرواز اصفهان تبریز به فرودگاه اصفهان، تقریبا اکثر برنامه‌های حاشیه و متن شب فرهنگی اصفهان در تبریز را تحت‌الشعاع قرار داد اما نه اینکه بتواند گرمای این نخستین شب فرهنگی اصفهان در شهری دیگر را سرد کند. به زبان هنربرف آمد، یک هواپیما ننشست و دست‌ها از هم جدا شد اما قلب‌ها هرگز؛ قلب‌هایی که هنر آن را پیوند زده است از تبریز تا اصفهان؛ هنری که صائب آن اصالت تبریزی‌اش را در مکتب اصفهان به یادگار گذاشت. شب گذشته نیمی از کاروان اصفهان از سفر به تبریز جا ماند اما همراهی و نزدیکی خود را با ارسال یک فیلم به شب اصفهان ثابت کرد. شهردار اصفهان در کنار آرامگاه صائب به تبریز به زبان هنر سلام کرد.

به انتهای لیست رسیدید