قدس اشغالی

قدس اشغالی

تابناکتابناک2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، نهادهای سازمان عفو بین‌الملل در اراضی اشغالی و آمریکا طی یک واکنش مشترکی اعلام کردند، انتقاد از سیاست‌های دولت رژیم صهیونیستی در چارچوب آزادی بیان قرار دارد و نمی‌توان این اظهارات را یهودستیزی قلمداد کرد. رژیم صهیونیستی با افتخار از رهبرانی مانند رئیس جمهوری مجارستان و برزیل که از تشکیلات جدید نازیسم حمایت می‌کنند، استقبال می‌کند، اما از یهودستیز خواندن کسانی که به انتقاد از سیاست‌های این رژیم می‌پردازند، إبا ندارد. همچنین در این خصوص، یک پژوهشگر یهودی تاکید کرد، تعریف تحریف شده از یهودستیزی به صورت روزافزون در جهان، رژیم صهیونیستی را از نقد و انتقاد مصون می‌دارد و این رژیم از این مساله برای ساکت کردن منتقدان خود سوء استفاده می‌کند. همچنین سردبیر روزنامه معاریو نوشت، نتانیاهو با ترامپ، روابط شخصی بسیار خوبی دارد اما این ارتباط نتانیاهو و رژیم صهیونیستی را تابع ترامپ می‌کند. وی افزود، نتانیاهو باید میان منافع اسرائیل و ترامپ یکی را انتخاب کند، نتانیاهو و ترامپ در دوره انتخاباتی قرار دارند.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، نهادهای سازمان عفو بین‌الملل در اراضی اشغالی و آمریکا طی یک واکنش مشترکی اعلام کردند، انتقاد از سیاست‌های دولت رژیم صهیونیستی در چارچوب آزادی بیان قرار دارد و نمی‌توان این اظهارات را یهودستیزی قلمداد کرد. رژیم صهیونیستی با افتخار از رهبرانی مانند رئیس جمهوری مجارستان و برزیل که از تشکیلات جدید نازیسم حمایت می‌کنند، استقبال می‌کند، اما از یهودستیز خواندن کسانی که به انتقاد از سیاست‌های این رژیم می‌پردازند، إبا ندارد. همچنین در این خصوص، یک پژوهشگر یهودی تاکید کرد، تعریف تحریف شده از یهودستیزی به صورت روزافزون در جهان، رژیم صهیونیستی را از نقد و انتقاد مصون می‌دارد و این رژیم از این مساله برای ساکت کردن منتقدان خود سوء استفاده می‌کند. همچنین سردبیر روزنامه معاریو نوشت، نتانیاهو با ترامپ، روابط شخصی بسیار خوبی دارد اما این ارتباط نتانیاهو و رژیم صهیونیستی را تابع ترامپ می‌کند. وی افزود، نتانیاهو باید میان منافع اسرائیل و ترامپ یکی را انتخاب کند، نتانیاهو و ترامپ در دوره انتخاباتی قرار دارند.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی العهد لبنان، ­سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس تاکید کرد فشاری که ملت فلسطین تحمل می‌کند و همچنین خشم و خروش آن‌ها سرانجام برسر اشغالگران خالی خواهد شد. «عبداللطیف قانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت: در صورتیکه رژیم اشغالگر صهیونیست از محاصره نوار غزه دست برندارد و جنایات و تروریسم منظم خود و حملات پیاپی به مسجد الاقصی را متوقف نکند، خشم وفشاری که ملت فلسطین متحمل می‌شود، در نهایت برسر اشغالگران خالی خواهد شد. قانوع اظهار داشت: رژیم اشغالگر صهیونیست با استفاده از قدرت بیش از حد خود به ارتکاب جنایات منظم در حق ساکنان فلسطین و جوانان انقلابی آن که در مقابل محاصره، ظلم و تروریسم در قدس اشغالی، کرانه باختری و نوار غزه ایستاده‌اند، ادامه می‌دهد. سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در ادامه این مطلب افزود: جنایت زشتی که اخیرا اشغالگران با به شهادت رساندن و زخمی کردن ۴ تن از جوانان انقلابی فلسطین مرتکب شدند، نشان از رفتار وحشیانه آن‌ها با فرزندان ملت فلسطین است. قانوع خاطر نشان کرد: سکوت و ناتوانی جامعه بین الملل، رژیم صهیونیستی را تشویق می‌کند که به محاصره نوار غزه ادامه دهد و جنایات و نقض‌های بیشتری مرتکب شود که با قوانین بین المللی و انسان دوستانه در تضاد است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
«دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت علیه شهرک‌سازی‌ها» که وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) است، اعلام کرد که رژیم صهیونیستی برای زیر نظر قرار دادن فلسطینی‌ها در کرانه باختری و قدس نصب دوربین‌های مدار بسته را بیشتر کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، در گزارش هفتگی این دفتر آمده است که «کمیته برنامه‌ریزی و ساخت و ساز محلی اسرائیل» در قدس اشغالی اخیرا با احداث ۶۴۱ واحد مسکونی در این شهر موافقت کرد که این طرح شامل ساخت دو ساختمان مسکونی و همچنین ساختمان صنعتی، مراکز درمانی و کلیسای یهودی است. این دفتر اعلام کرد که مسئولان رژیم صهیونیستی به فعالیت‌های شهرک‌سازی خود در چندین منطقه در کرانه باختری اشغالی از جمله شهر قدس ادامه می‌دهند. در این گزارش آمده که اشغالگران نصب دستگاه‌های نظارتی و دوربین‌های مداربسته در کرانه باختری برای کنترل فلسطینیان را بیشتر کرده‌اند. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| ­سردبیر روزنامه رای‌الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده، پیروز نخواهد شد. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است، اغراق نکرده‌ایم، محوری که فراتر از طایفه‌گرایی است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید، نابودی مقاومت لبنان و فلسطین، تغییر نظام سوریه و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد، چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود، امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
غلو نمی‌کنیم اگر بگوییم سیدحسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید فرافرقه‌ای است که جبهه‌های آن در حال گسترش و شامل کشورها و شاخه‌های مقاوت مرکزی در خاورمیانه است و مانعی قدرتمند در برابر هژمونی آمریکایی-اسرائیلی محسوب می‌شود. چهارم: رهبری اسرائیل طی ۱۳ سال گذشته تلاش کرده است و همچنان تلاش می‌کند تا اعتماد ارتش خود، که در آن جنگ شکست بزرگی متحمل شد ولی به نتایج بسیار جزئی دست یافتد، احیا کند. این ارتش از انجام هرگونه عملیات نظامی، زمینی یا هوایی، نه فقط در لبنان بلکه در نوار تحت محاصره غزه هم عاجز است. پنجم: محور مقاومت یک استراتژی روشن دارد مبتنی بر این‌که در اختیار داشتن ابزارهای قدرت تنها برای جنگ نیست بلکه برای جلوگیری از وقوع آن نیز هست و این نظریه جدیدی است که با توجه به تنش کنونی در بحران خلیج‌فارس تایید شده است. قدرت محور مقاومت برای پاسخ به هرگونه تجاوز و تهدیدها، سرنگون کردن پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در مجموع باعث شده است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از انتقام نظامی و بمباران پایگاه‌های سپاه پاسدران در داخل عمق ایران- آن‌گونه که وعده داده بود- صرف نظر کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
غلو نمی‌کنیم اگر بگوییم سیدحسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید فرافرقه‌ای است که جبهه‌های آن در حال گسترش و شامل کشورها و شاخه‌های مقاوت مرکزی در خاورمیانه است و مانعی قدرتمند در برابر هژمونی آمریکایی-اسرائیلی محسوب می‌شود. چهارم: رهبری اسرائیل طی ۱۳ سال گذشته تلاش کرده است و همچنان تلاش می‌کند تا اعتماد ارتش خود، که در آن جنگ شکست بزرگی متحمل شد ولی به نتایج بسیار جزئی دست یافتد، احیا کند. این ارتش از انجام هرگونه عملیات نظامی، زمینی یا هوایی، نه فقط در لبنان بلکه در نوار تحت محاصره غزه هم عاجز است. پنجم: محور مقاومت یک استراتژی روشن دارد مبتنی بر این‌که در اختیار داشتن ابزارهای قدرت تنها برای جنگ نیست بلکه برای جلوگیری از وقوع آن نیز هست و این نظریه جدیدی است که با توجه به تنش کنونی در بحران خلیج‌فارس تایید شده است. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ سردبیر روزنامه رای الیوم با اشاره به نکات مهم سخنرانی دیروز دبیرکل حزب الله لبنان و پیشرفت‌های نظامی و راهبردی مقاومت لبنان و فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی علیه لبنان در آینده, پیروز نخواهد شد. عبد الباری عطوان در یادداشتی در روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می‌شود, نوشت: پیگیری سخنرانی‌های سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله نه تنها به سبب اطلاعات و تحلیلات دقیقی که دارد بلکه برای اطلاع یافتن از تحولات آینده و تحلیل اوضاع منطقه و تحولات آن ضروری است. اگر بگوییم سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدید است, اغراق نکرده ایم, محوری که فراتر از طایفه‌گری است و جبهه‌های آن در حال تبلور و گسترش است. چنین محوری شامل کشورها و بازوهای مرکزی مقاومت در خاورمیانه (غرب آسیا) است و همتایی قوی برای طرح سلطه‌گری آمریکا و اسرائیل به شمار می‌آید. نصرالله در سخنرانی عصر روز جمعه به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی بزرگ در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ در شهر بنت جبیل, مرکز مقاومت در جنوب, بر نکته‌های متعددی تاکید کرد که باید پیش از نتیجه گیری تحلیلی به آن اشاره کرد. نخست: جنگ سال ۲۰۰۶, جنگی آمریکایی بود و اسرائیل برای برپایی خاورمیانه (غرب آسیا) جدید, نابودی مقاومت لبنان و فلسطین, تغییر نظام سوریه, تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و ناکامی طرح موعود ایران, ابزاری برای این جنگ بود. دوم: این اسرائیل و نه مقاومت لبنان بود که جنگ را متوقف کرد چون اسرائیل دیگر نمی‌توانست جنگ را ادامه دهد. اسرائیل از این رو به جان بولتون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد که ابتدا با برخی درخواست‌های عربی برای آتش بس مخالفت کرده بود, برای توقف جنگ روی آورد چراکه ادامه این جنگ فاجعه بزرگی برای دولت اشغالگر رقم می‌زد. سوم: عوامل قدرت نظامی که مقاومت لبنان در گذشته از آن برخوردار بود, امروز بسیار متفاوت شده و این واقعیتی است که هیچ کسی نمی‌تواند در آن شک کند و ژنرال‌های اسرائیلی هم به آن اذعان کرده‌اند. اینکه وزارت امور خارجه آمریکا فوری و غیرمستقیم به این سخنرانی اعتراض کرد و از پیامدهای خطرناک سخن گفت, نشانگر حجم درد آمریکا و همچنین ترس اسرائیلی هاست که این مسئله باعث خرسندی بسیاری در سراسر جهان اسلام می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «عبداللطیف قانوع»، سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد که عملیات اخیر نیروهای مقاومت در کرانه باختری و قدس اشغالی پاسخی به تجاوزات پی در پی نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینی‌ها و مسجد الاقصی به شمار می‌رود. وی تصریح کرد: خشم و عصبانیت روزافزون ملت فلسطین و عملیات اخیر مقاومت در کرانه باختری و قدس اشغالی، پاسخی به تعرضات و تجاوزات مکرر نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی، تخریب خانه‌های فلسطینیان و طرح‌های یهودی سازی دشمن صهیونیستی است. قانوع افزود: ملت فلسطین برای دفاع از مسجد الاقصی و ناکام گذاشتن طرح‌های دشمن برای تقسیم این مسجد و یهودی سازی آن هر کاری خواهد کرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیرکل حزب الله لبنان با ذکر تجربه‌های مقاومت از جنگ ۳۳ روزه گفت که از پایان جنگ ۳۳ روزه همواره در حال آموزش و کسب تجربه و پیشرفت بوده‌ایم. وی اظهار داشت که اگر «اسرائیل» جنگ ۳۳ روزه را ادامه می‌داد، با فاجعه بزرگی روبه‌رو می‌شد. از سوی دیگر شرایط انسانی و اجتماعی که جنگ بر ما تحمیل کرد ما را به پایان جنگ قانع کرد. سید حسن نصرالله با اشاره به نقش آمریکا در جنگ ۳۳ روزه گفت: بولتون به کشورهای عربی در نیویورک گفته بود که تا قبل از شکست حزب‌الله و خلع سلاحش جنگ متوقف نخواهد شد، امکاناتی که امروز در اختیار داریم به هیچ وجه با شرایط جنگ ۳۳ روزه قابل مقایسه نیست. وی تاکید کرد نیروی زمینی اسرائیل نمی‌تواند عملیات زمینی علیه لبنان یا غزه راه بیندازد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، کمیته‌های مقاومت فلسطین، عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ را تنها راه برای بازداشتن رژیم صهیونیستی از ارتکاب جنایات علیه مسجدالاقصی و اسیران فلسطینی قلمداد کردند. این کمیته‌ها تکید کردند عملیات عملیات ضد صهیونیستی از طریق چاقو زدن در قدس الگویی برای جوانان انقلابی است که از آنها در این زمینه الگوبرداری کنند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، رژیم صهیونیستی همچنان با حمایت آمریکا به اجرای توطئه‌های خود علیه قدس اشغالی و دیگر مناطق فلسطینی و یهودی سازی فلسطین ادامه می‌دهد. به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، اجرای برنامه‌های رژیم صهیونیستی علیه نمادهای قدس اشغالی ادامه دارد که از جمله آنها طرح جدید احداث سه هزار واحد مسکونی در کرانه باختری و قدس اشغالی است. محافل فلسطینی درباره طرح‌های رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری و دیگر مناطق فلسطینی به مناطق تحت اداره رژیم صهیونیستی از طریق اجرای طرح‌های شهرک سازی در این مناطق هشدار دادند. اسماعیل مسلمانی کارشناس امور شهرکسازی گفت: «کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی اخیرا طرح احداث شش هزار واحد مسکونی را تصویب کرده است. درخواست سران برخی احزاب برای الحاق کرانه باختری به فلسطین اشغالی یا اظهارات وزیر امنیت داخلی رژیم اشغالگر که خواستار تغییر اوضاع حاکم بر مسجدالاقصی شده است، از جمله این اظهارات به شمار می‌رود.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از ظهر امروز (جمعه) یک جوان فلسطینی سوار بر خودرو به صهیونیست‌ها حمله کرد که تاکنون مجروح شدن سه تن از آنها گزارش شده است. به نوشته خبرگزاری فلسطینی صفا، این عملیات شهادت‌طلبانه در نزدیکی شهرک «گوش عتصیون» در جنوب «بیت لحم» رخ داد و نظامیان صهیونیست با شلیک به سوی این جوان فلسطینی او را به شهادت رساندند. مأموران صهیونیست امروز همچنین وارد روستای «الولجه» در غرب بیت‌لحم شده و ساکنان را تهدید کردند که در صورت ساخت و ساز جدید خانه‌هایشان تخریب خواهد شد. شب گذشته نیز دو جوان فلسطینی که قصد انجام عملیات شهادت‌طلبانه با سلاح سرد را در نزدیکی مسجدالاقصی در شهر بیت‌المقدس داشتند با تیراندازی صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند. تنش در قدس اشغالی و اطراف مسجد الاقصی طی روزهای اخیر به دنبال ورود غیرقانونی صهیونیست‌ها به این مسجد آن هم در روز عید قربان و همزمان با برگزاری نماز عید قربان افزایش یافته است.
فارسفارس2 روز قبل
«حازم قاسم» سخنگوی حماس در اظهاراتی خبری در واکنش به تهدیدهای رژیم صهیونیستی گفت: تهدیدهای رئیس حزب موسوم به آبی و سفید رژیم صهیونیستی علیه رهبران حماس تلاشی برای کسب آرای افراط گرایان در جامعه صهیونیستی است. سخنگوی حماس گفت: جنایاتی که ارتش رژیم اشغالگر در دوران گانتز مرتکب شده است رژیم صهیونیستی را مجبور به پرداخت بهای آن کرد. حازم با هشدار به رژیم اشغالگر درباره تبعات هر گونه ترور تازه رهبران حماس یا تجاوزی جدید علیه غزه گفت: مطمئنا پاسخ مقاومت علیه هر گونه جنایت اسرائیل چند برابر قبل خواهد بود. مقاومت قدرت خود را توسعه داده و هر چه در توان خود دارد برای دفاع از ملت خود جمع کرده است. «بازداشت اداری» اصطلاحی است که بر اساس آن رژیم اشغالگر اسرائیل بدون اتهام و محاکمه، فلسطینی‌ها را برای مدتی نامحدود زندانی می‌کند.
الفالف2 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۱۷ ۳۹۸۰۵۲۵۰۴۷جنبش مقاومت اسلامی «حماس» تاکید کرد که قدس، خط قرمز بوده و هر گونه تجاوز به مسجد الاقصی، تجاوز به امت مسلمان و پیش از همه ملت فلسطین است و سراسر منطقه را به سمت انفجار تمام عیار سوق خواهد داد. به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که رهبری حماس به دلیل رخدادهای خطرناک در مسجد الاقصی، صبح روز عید قربان ضمن برگزاری یک نشست فوق العاده با حضور بسیاری از گروهها و نهادها و احزاب فلسطینی رایزنی‌های گسترده‌ای را در خصوص نحوه حمایت از قدس و مسجد الاقصی انجام داد. حماس اعلام کرد که رژیم صهیونیستی باید از طریق تحرکات ملت فلسطین متوجه شود که پاسخ بازی با آتش، فقط آتشی است که اشغالگران بزدل را به کام خود می‌کشد. حماس همچنین در این بیانیه تاکید کرد که هدف قرار دادن قدس و مسجد الاقصی بخشی از معامله خطرناک قرن بوده که تنها راه مقابله با آن وحدت ملی واقعی مبتنی بر مشارکت حقیقی صادقانه در رویارویی با اسرائیل است و رهبران گروهها و نیروهای ملی فلسطین باید هرچه زودتر نشستی تحت عنوان «حمایت از قدس و مسجد الاقصی» تشکیل دهند. حماس همچنین رهبران جهان اسلام و عرب را به ایفای نقش خود در حمایت از مقدسات امت مسلمان فراخواند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، ۲ نوجوان فلسطینی در قدس اشغالی اقدام به انجام عملیات مقاومتی علیه یک نظامی صهیونیست کردند. بر اساس این گزارش، این دو نوجووان فلسطینی کهنسیم مکافح الرومی و حموده خضر الشیخ نام داشتند یک نظامی صهیونیست را به شدت زخمی کردند. نظامیان صهیونیست هر دو نوجوان را هدف تیراندازی قرار داده و آنها را به شهادت رساندند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
عبدالقادر بر ضرورت مقابله با اظهارات اردن در تمام سطوح اسلامی و عربی تاکید کرد به ویژه با توجه به اینکه اشغالگران برای تبدیل نزاع به نزاع دینی تلاش می‌کنند. احمد مجدلانی عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) اظهارات وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را در چارچوب رقابت انتخاباتی و با حمایت دولت ترامپ و مسئله‌ای خطرناک دانسته که هشداری برای انفجار اوضاع است. موضع ضعیف اردن در برابر اظهارات مقام امنیتی رژیم صهیونیستیوزارت خارجه اردن، تنها به محکوم کردن اظهارات گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره وضعیت موجود در قدس بسنده کرد. وی از رژیم صهیونیستی خواست به تعهدات خود درباره وضعیت موجود کاملا پایبند بوده و به آن احترام بگذارد و تمام تلاش‌ها برای تغییر وضعیت موجود در مسجدالاقصی را متوقف کند. وی افزود وزارت خارجه اردن از طریق کانال‌های دیپلماتیک یادداشت اعتراضی را در واکنش به اظهارات وزیر اسرائیلی ارسال کرده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، دو جوان فلسطینی به نام‌های نسیم مکافح الرومی ۱۴ ساله و حموده خضر الشیخ ۱۴ساله به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی در نزدیک دروازه السلسله در مسجد مبارک الاقصی به شهادت رسیدند. منابع خبری پیشتر از زخمی شدن دو جوان یاد شده به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی خبر داده بودند. منابع محلی فلسطینی گفتند که این دو جوان از اهالی شهرک العزیزیه در شرق شهر اشغالی قدس هستند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که علاوه بر شهادت نسیم مکافح الرومی و حموده خضر الشیخ، یک جوان دیگر فلسطینی نیز از ناحیه پا زخمی شد. منابع صهیونیستی مدعی شده بودند که نسیم مکافح الرومی و حموده خضر الشیخ با سلاح سرد به نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی حمله کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در شهر منچستر ایالت نیوهمپشایر در توجیه اقدام خود به خروج یکجانبه از برجام گفت: من آمریکا را از توافق وحشتناک ایران خارج کردم. ترامپ مدعی شد: من برای دفاع از آمریکا از توافق یکجانبه و وحشتناک اتمی با ایران خارج شدم. وی افزود: من پایتخت واقعی اسرائیل را به رسمیت شناختم و سفارت آمریکا در شهر قدس (اشغالی) را افتتاح کردم. ما همین ۳ ماه پیش بلندیهای جولان (اشغالی) را به رسمیت شناختیم. این بخشی از اسرائیل است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
مقصد نفتکش «گریس ۱» پس از آزادی به طرف دریای مدیترانه خواهد بود. (خبرگزاری فرانسه) // دولت جبل الطارق با وجود درخواست وزارت دادگستری آمریکا برای ادامه توقیف نفتکش گریس ۱ آن را آزاد کرد. (­شبکه تلویزیونی المیادین) آلمان// ­آلمان خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را بسیار محتمل توصیف کرد. (شبکه تلویزیونی الجزیره) سوریه// ­سامانه پدافند هوایی سوریه یک هدف متجاوز را پنچشنبه شب رهگیری و منهدم کرد. (شبکه تلویزیونی العالم) هند// نخست وزیر هند در جریان سخنرانی به مناسبت سالروز استقلال هند؛ از سیاست هایش در قبال کشمیر دفاع کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه به سمت دو جوان فلسطینی که قصد انجام عملیات با سلاح سرد در محله قدیمی قدس را داشتند تیراندازی کرد. رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که دو نیروی پلیس این رژیم بر اثر عملیات دو جوان فلسطینی زخمی شده‌اند. در پی این عملیات پلیس رژیم صهیونیستی ورودی‌های مسجدالأقصی را بست.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابعی در فلسطین اشغالی از شهادت یک فلسطینی و زخمی شدن یک نفر دیگر به ضرب گلوله پلیس اسرائیل پس از تلاش آنها برای اجرای عملیات حمله در قدس اشغالی خبر دادند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه به سمت دو جوان فلسطینی که قصد انجام عملیات با سلاح سرد در محله قدیمی قدس را داشتند تیراندازی کرد. رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که دو نیروی پلیس این رژیم بر اثر عملیات دو جوان فلسطینی زخمی شده‌اند. در پی این عملیات پلیس رژیم صهیونیستی ورودی‌های مسجدالأقصی را بست. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون المیادین،. نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی به طرف دو جوان فلسطینی ساکن قدس اشغالی در منطقه «باب السلسله» در منطقه قدیمی این شهر تیراندازی کردند و «باب العمود» را بستند. شبکه المنار اعلام کرد این دو جوان فلسطینی قصد اجرای عملیات حمله در قدس اشغالی را داشتند. در پی حمله جوان فلسطینی در قدس اشغالی، نیروهای اشغالگر اسرائیلی همه درهای مسجد الاقصی را بستند. در عملیات حمله جوان فلسطینی در قدس اشغالی، یک پلیس صهیونیست زخمی شد. عامل این حمله توسط نظامیان رژیم صهیونیستی خلع سلاح شد.
فارسفارس3 روز قبل
پلیس رژیم صهیونیستی امروز به سوی یک جوان فلسطینی که گفته می‌شود قصد عملیات استشهادی داشته، تیراندازی کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تیراندازی نیروهای پلیس این رژیم به سمت یک جوان فلسطینی در شهر قدس خبر دادند. بر اساس ادعای این رسانه‌ها، این تیراندازی بعد از آن صورت گرفت که این فلسطینی با سلاح سرد به یک نظامی صهیونیست در شهر قدس، حمله کرده و او را زخمی کرده است. مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین نوشت که این حادثه در نزدیکی درب «السلسه» مسجد الاقصی رخ داده و طی آن، «عمران الرجبی»، از نیروهای نگهبان مسجد الاقصی هم در تیراندازی نظامیان صهیونیست زخمی شده است. تنش در قدس اشغالی و اطراف مسجد الاقصی طی روزهای اخیر به دنبال ورود غیرقانونی صهیونیست‌ها به این مسجد آن هم در روز عید قربان و همزمان با برگزاری نماز عید قربان افزایش یافته است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس حزب لیکود رژیم درباره دو فردی که به زعم وی شایسته جانشینی اش در حکومت و تصدی سرکردگی رژیم هستند، نزدیکان وی را غافلگیر کرده است. هشدار کارشناس صهیونیست درباره عملیات منحصر به فرد مقاومت در کرانه باخترییک کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی درباره عملیات منحصر به فرد فلسطینیان علیه این رژیم اشغالگر در کرانه باختری هشدار داد. رزمایش نظامی رژیم صهیونیستی در الجلیلرسانه‌های رژیم صهیونیستی از رزمایش نظامی گسترده ارتش رژیم در الجلیل خبر دادند. بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی، رزمایش نظامی گسترده خود را عصر چهارشنبه بیست وسوم مرداد در منطقه الجلیل آغاز کرده است. ادعای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره قدسوزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شده است که این رژیم صاحب حاکمیت در قدس است.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
واشنگتن پست: احتمال تشدید تنشها میان دموکرات‌های آمریکا و نتانیاهوواشنگتن پست از تصمیم احتمالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب نمایندگان زن کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی خبر داد. هنوز مشخص نیست که تصمیم نتانیاهو چه خواهد بود. هر دو آشکارا به انتقاد از پرونده حقوق بشر رژیم صهیونیستی و برخورد خشونت آمیز این رژیم با فلسطینیان پرداخته‌اند. به گفته دستیاران اعضای کنگره هنوز مشخص نیست که آیا اسرائیل تصمیم خود را تغییر داده است یا خیر. بحث در محافل رژیم صهیونیستی درباره موافقت با سفر دو عضو مسلمان کنگره
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی خبری العهد لبنان؛ جنبش حماس در پاسخ به تهدیدات یکی از احزاب صهیونیستی گفت: پاسخ حماس به صهیونیست‌ها چندین برابر شدیدتر از گذشته خواهد بود. حازم قاسم سخنگوی حماس در پاسخ به تهدیدات بنی گانتس رئیس حزب صهیونیستی «آبی- سفید» علیه رهبران این جنبش گفت: این تهدیدها, تلاش برای جلب آرای افراط گرایان در جامعه صهیونیستهاست. سخنگوی جنبش حماس در نشست خبری گفت: بنی گانتس به یاد دارد زمانیکه وی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی بود پاسخ و واکنش مقاومت به تجاوز اسرائیل به نوار غزه در جنگ موسوم به «حجارة السجیل» (سنگ‌های سجیل) و «العصف المأکول» چگونه بود. وی اظهار داشت رژیم صهیونیستی تاوان جنایت هایی را که ارتش این رژیم در زمان بنی گانتس مرتکب آن شد پرداخت کرد و شلیک صدها فروند موشک مقاومت به تل آویو، قدس اشغالی و شهرحیفا نیز نمونه این تاوان بود و شلیک این موشکها, فعالیت در مراکز حیاتی رژیم صهیونیستی را مختل کرد و میلیونها شهرک نشین را به پناهگاه‌ها فرستاد و بدترین برهه در زندگی شهرک نشینان اطراف نوار غزه بود و همچنین گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی حماس در آن وقت توانست شماری از سربازان ارتش اشغالگر را به اسارت گیرند. سخنگوی حماس تأکید کرد: پاسخ مقاومت به هرگونه جنایت جدید اسرائیل چند برابر شدیدتر از دوره‌های قبل خواهد بود زیرا مقاومت توانمندی‌های خود را ارتقا داده و تا توانسته است بر قدرتش افزوده است تا از ملتش دفاع کند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
یک نشریه آمریکایی گزارش داد که چند نفر از مقامات اماراتی و رژیم صهیونیستی با واسطه‌گری آمریکا طی ماه‌های اخیر دیدارهایی درباره ایران داشته‌اند. به گزارش فارس، نشریه آمریکایی «وال استریت ژورنال» از مذاکرات محرمانه مقامات امارات عربی متحده با فرستاده‌هایی از رژیم صهیونیستی درباره ایران خبر داد. وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی مطلع در این باره می‌نویسد دیدارهای بین مقامات اماراتی و صهیونیست طی ماه‌های اخیر توسط آمریکا ترتیب داده شده و با هدف اشتراک‌گذاری اطلاعات درباره ایران بوده است. هوک پیشتر در مصاحبه با نشریه «نشنال» گفته بود برای انزوای دیپلماتیک ایران با متحدان آمریکا از جمله امارات و رژیم صهیونیستی همکاری اطلاعاتی دارند. این در حالی است که مقامات اماراتی و صهیونیستی از پاسخ دادن به سوال این نشریه درباره دیدارها مذکور امتناع ورزیدند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری شهاب، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس گفت: تهدیدهای بنی گانتس رئیس به اصطلاح حزب آبی سفید صهیونیستی علیه فرماندهان حماس، تلاشی برای کسب آرای افراط گرایان در جامعه صهیونیستی است. قاسم گفت: دشمن صهیونیست هزینه جنایت‌های ارتش خود در دوره گانتس را از طریق شلیک صدها موشک مقاومت به تل آویو و قدس اشغالی و شهر حیفا گرفت. این موشک باران تاسیسات حیاتی این رژیم را تعطیل کرد و میلیون‌ها شهرک نشین را به پناهگاهها فرستاد. قاسم گفت: در سایه توسعه توان مقاومت و انباشت قدرت آن برای دفاع از ملت فلسطین، پاسخ مقاومت به هرگونه جنایت اسرائیل چند برابر گذشته خواهد بود. پیشتر گانتس تهدید به ترور یحیی السنوار فرمانده جنبش حماس و فرماندهان دیگر گروه‌های مقاومت کرده بود.

به انتهای لیست رسیدید