قرآن

قرآن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز38 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، علیرضا معاف طی یادداشتی ۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین ذکر می‌کند. اولین و مهمترین فائده تثبیت ساختارهای قانونی نظام اسلامی، تقویت «قانون مداری» و جلوگیری از بی قانونی و ایجاد هرج و مرج در کشور است. بستر قانونی کشور، به مصداق آیه شریفه «و البلد الطیب یخرج نباته بإذن ربه‏» (اعراف: ۵۸)، همچون زمین پاکی است که همه محصولات کار حکومت بر آن استوار است. یکی از مصادیق برجسته این مسئله، دفاع رهبرانقلاب از ساختارهای قانونی نظام اسلامی در انتخابات سال ۸۸ و دعوت معترضین و فتنه گران به پیگیری مطالباتشان از راههای قانونی بود. هرچند متأسفانه جریانات غیرانقلابی و نفوذی‌های دشمن در درون نظام اسلامی با انواع ابزارهای رسانه‌ای، به غلط اینگونه القاء می‌کنند که برخی مشکلات و ناکارآمدی‌ها، نتیجه عملکرد «انقلاب» مردم است نه «انتخاب» مردم.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از ری، عباس سلیمی در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اظهار کرد: به برکت بعد علمی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) مراکز علمی متعددی در ترویج قرآن و عترت در آستان توسعه یافته است. وی با بیان اینکه از هفتم تا سیزدهم آذر ماه، ۷۲ برنامه به مناسبت ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) اجرا می‌شود، گفت: ۴۱ برنامه فرهنگی مذهبی، ۱۳ مراسم آیینی، ۱۱ عنوان خدمات زائر و ۷ برنامه رسانه‌ای در طول این هفته در آستان برگزار می‌شود. معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) بیان کرد: گل افشانی و عطرافشانی قبور شهدای مدفون در آستان، عیادت از بیماران و جانبازان بستری در بیمارستان ساسان و قرائت دعای کمیل از برنامه‌های اولین روز هفته ولادت است که روز پنجشنبه هفتم آذر ماه برگزار می‌شود. وی اضافه کرد: بازدید از موزه و مرکز نجوم در روز ولادت رایگان است و بازدید عمومی از مخزن کتابخانه و کارگاه ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) نیز برای عموم زوار فراهم است. معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) خاطرنشان کرد: مراسم عقد ازدواج برای زوج‌های جوان نیز به منظور تسهیل امور ازدواج جوانان در طول هفته بزرگداشت ولادت در اتاق عقد آستان برگزار می‌شود.
فارسفارس1 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری فارس یادداشت میهمان؛ علیرضا معاف: صبح یکشنبه ۲۶ آبان ماه، رهبر معظم انقلاب نکات راهبردی پیرامون متن و حواشی تصمیم متأخر دولت در سهمیه بندی بنزین فرمودند. اولین و مهمترین فائده تثبیت ساختارهای قانونی نظام اسلامی، تقویت «قانون مداری» و جلوگیری از بی قانونی و ایجاد هرج و مرج در کشور است. بستر قانونی کشور، به مصداق آیه شریفه «و البلد الطیب یخرج نباته بإذن ربه‏» (اعراف: ۵۸)، همچون زمین پاکی است که همه محصولات کار حکومت بر آن استوار است. یکی از مصادیق برجسته این مسئله، دفاع رهبرانقلاب از ساختارهای قانونی نظام اسلامی در انتخابات سال ۸۸ و دعوت معترضین و فتنه گران به پیگیری مطالباتشان از راههای قانونی بود. هرچند متأسفانه جریانات غیرانقلابی و نفوذی‌های دشمن در درون نظام اسلامی با انواع ابزارهای رسانه‌ای، به غلط اینگونه القاء می‌کنند که برخی مشکلات و ناکارآمدی‌ها، نتیجه عملکرد «انقلاب» مردم است نه «انتخاب» مردم.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، عباس سلیمی امروز در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با تشریح ویژه برنامه‌های این آستان اظهار داشت: به برکت بعد علمی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) امروز شاهد رشد مراکز علمی متعددی در ترویج قرآن و عترت هستیم که از مهدکودک تا حوزه علمیه در حال اشاعه علم و فرهنگ هستند. وی بیان کرد: دیدار تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با خادمان، روحانیون و جانبازان، برپایی محافل قرآنی متعدد در مدارس، مساجد، هیئت‌ها و شبستان‌های حرم عبدالعظیم (ع) و محفل قرآنی ویژه‌ در شب ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی از جمله برنامه‌های این هفته است. سلیمی همچنین ادامه داد: موزه، رصدخانه و کتابخانه این آستان نیز به صورت رایگان میزبان زائران این حرم شریف است. وی در پایان خاطرنشان کرد: مراسم عقد زوج‌های جوان برای تسهیل امور جوانان در هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) در اتاق عقد آستان برگزار می‌شود. انتهای پیام/۲۲۰/ز
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| نادر طالب‌زاده، کارگردان سریال بشارت منجی در نشست‌های شب ملل اسلامی در جشنواره بین المللی فیلم رشد، گفت: هنوز به فیلم هایی که با محوریت اسلام به خارج از مرزها نفوذ کرده باشد دست پیدا نکرده‌ایم، فیلم‌های اجتماعی که به اسکار دست پیدا کرده باشند ساخته‌ایم اما سینمای اسلامی که با نام و محوریت اسلام باشند نبوده‌اند البته اگر بتوان نامش را این گذاشت. این کارگردان و نویسنده سینما، ادامه داد: راهکار رسیدن به سینمای اسلامی داشتن یک مرکز فکری است کسانی که در این حوزه کار کرده‌اند یا آثاری داشته‌اند باید روی این موضوع فکر کنند و یک قرارگاه فکری برای این حوزه تشکیل بدهند. خلاء این موضوع تا زمانی که فکری برایش نکنیم حس می‌شود.» وی خاطرنشان کرد: خیلی کارها می‌توان کرد، اگر فقط یک منبع قرآن را در نظر بگیریم باید ببینیم چه کارهایی تا به حال انجام داده‌ایم که فقط بر معانی قرآنی متمرکز باشد، به جرئت می‌گویم تقریبا چنین چیزی وجود ندارد. اگر شبکه قرآن یک کار عملیاتی انجام بدهد متوجه خواهند شد که چقدر کم تا به حال در این حوزه فعالیت شده است. منبع: ایرنا
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
وی اظهار داشت: من صراحتا می‌گویم که این قبیل اعمال نیازمند قانون است و قانون باید در مجلس به تصویب برسد. آقایان باید پیش از اجرا، نحوه کار را با مردم در میان می‌گذاشتند و می‌گفتند که بناست چه کاری انجام شود. این مردم ولی‌نعمت و صاحب اختیارند و شیوه‌ای که در برخورد با آنها اتخاذ شده، غلط است. وی اظهار داشت: ‌ تجربه این سال‌ها به ما نشان داده که گرانی بنزین روی بقیه کالاها اثر می‌گذارد. آیت الله بیات گفت: ‌ آیا من باید بگویم حق اعتراض نداری؟ باید با او برخورد کنم؟ او همین حالا هم با سختی در حال زندگی‌است و در یک شب به این نتیجه می‌رسد که همین شرایط سخت، برایش سخت‌تر هم شده است.
سینماپرسسینماپرس3 ساعت قبل
سینماپرس: نادر طالب‌زاده گفت: هنوز به فیلم هایی که با محوریت اسلام به خارج از مرزها نفوذ کرده باشد دست پیدا نکرده‌ایم، فیلم‌های اجتماعی که به اسکار دست پیدا کرده باشند ساخته‌ایم، اما سینمای اسلامی که با نام و محوریت اسلام باشند نبوده‌اند البته اگر بتوان نامش را این گذاشت. راهکار رسیدن به سینمای اسلامی داشتن یک مرکز فکری است کسانی که در این حوزه کار کرده‌اند یا آثاری داشته‌اند باید روی این موضوع فکر کنند و یک قرارگاه فکری برای این حوزه تشکیل بدهند. **محسن عنایتی: فیلم آموزشی باید قصه و داستان جذاب داشته باشدکارگردان فیلم «بنیامین» می‌گوید فیلم آموزشی باید قصه و داستان جذاب داشته باشد همچنین مفاهیم و پیام در دل فیلم جای گرفته باشند. محسن عنایتی، کارگردان انیمیشن «بنیامین» در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد درباره این فیلم گفت: «بنیامین» داستان دو کودک در زمان فرعون را بازگو می‌کند. محسن عنایتی کارگردان انیمیشن «بنیامین» درباره ساخت انیمیشن در ایران عنوان کرد: با توجه به اینکه انیمیشن پرمخاطب در کشور نداریم باید با مطالعه و پشتکار سطح انیمیشن را در کشور ارتقا دهیم.
مهرمهر3 ساعت قبل
رئیس انجمن اصول حوزه با اشاره به ایجاد حلقه‌های علمی در عرصه‌های مختلف متناسب با موضوع اصول فقه، تصریح کرد: حلقه‌های شکل گرفته شامل نقد و بررسی مسائل اصول، تاریخ علم و اصول، اصول مقارن، فلسفه علم اصول و تطبیقات علم اصول می‌شود و هر کدام عرصه‌های مختلفی دارد. وی اصول فقه را به معنای روش استنباط فقه سنتی دانست و افزود: علم اصول تنها علوم حوزوی موجود را در بر نمی‌گیرد بلکه می‌تواند فراتر از آن اصول فقه منطق فهم متون را نیز در بر بگیرد. وی ادامه داد: اعتقاد راسخ بر این است که علم اصول می‌تواند تحولی در تفسیر قرآن بوجود آورد یعنی تفسیری با سبقه علم اصول به مجامع علمی تعریف کند. می‌توان تفسیری با محوریت علم اصول ارائه دادرئیس انجمن اصول حوزه اظهار داشت: می‌توان تفسیری متفاوت با تفاسیر موجود با محوریت علم اصول ارائه داد. رئیس انجمن اصول حوزه تصریح کرد: عنوان همایشی که روز چهارشنبه در قم برگزار می‌شود «نقش علم اصول در تفسیر قرآن کریم با محوریت تفسیر المیزان» است و انجمن اصول فقه می‌خواهد در این همایش علاوه بر اینکه اصول و نقش آن را به جامعه علمی نشان دهد، اصول فقه در المیزان را نیز معرفی کند.
سینماپرسسینماپرس3 ساعت قبل
سینماپرس: رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه باید حق نماز را ادا کنیم، گفت: اداره ارشاد برای آموزش نماز جزوه‌های نماز درست کند و صدا سیما فیلمی برای نماز بسازد. رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه بچه‌ها را مأمور به نماز کنید، گفت: امر به معروف واجب است و معروف درجه یک نماز است، کمالی نیست مگر در نماز و اگر مشکل نمازمان حل شود دیگر مشکلاتمان هم برطرف می‌شود. مفسر قرآن کریم با بیان اینکه نماز ما بیمار است یا نمی‌خوانیم یا غلط می‌خوانیم یا بد می‌خوانیم، تصریح کرد: زکات هم داده نمی‌شود و به‌قولی زکات در جمهوری اسلامی مرده است. قرائتی گفت: مسؤولان نماز باید انسان‌های محبوب و وارسته باشند، جای نماز باید بهترین جای اداره باشد، اداره ارشاد برای آموزش نماز جزوه‌های نماز درست کند، صدا سیما فیلمی برای نماز بسازد، باید حق نماز را ادا کنیم و دنیای ورزش برای نماز حریم قائل شود. رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه در ادارات مسؤولان صف اول نماز باشند، اظهار کرد: کارهایمان را رنگ الهی بدهیم، نماز رنگ الهی است، نماز نخ بین خالق و مخلوق است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
اینها می‌گویند آخوند باید کنار رود اما ما ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم هر غلطی می‌توانند انجام دهند. دژکام تصریح کرد: بر اساس آمار موجود افرادی که لیدر آشوبگران و اغتشاشگران هستند بیشتر انحراف فکری دارند و اینها نیز عده‌ای جوان هستند که با پشتیبانی عده‌ای خاص وارد این میدان شدند. امام جمعه شیراز بیان کرد: ‌خودمان را نیز برای رفاه حال مردم قربانی می‌کنیم. ما از مردن نمی‌ترسیم و از تمام افرادی که دل به گرو انقلاب دارند و مرد میدان هستند درخواست داریم آماده برخورد با اغتشاشگران باشند. دژکام گفت: اگر درخواست دهیم در گام نخست طلبه‌ها و بعد از آن فوج‌فوج نیروهای جوان انقلابی پای کار می‌آیند تا شهر را از وضعیت موجود در امان نگه دارند.
مهرمهر4 ساعت قبل
وی افزود: وظیفه دیگر ما اقامه نماز است؛ با تعبیرات معتبر نماز را اقامه کنید نه فقط بخوانید و سوم محافظت از نماز است؛ همچنین مداومت بر نماز از وظایف دیگر ماست. امام جمعه کرمان بیان کرد: یکی از درهای باز صبر است که تجلی اعتماد به نفس به شمار می‌رود و دوم تکیه بر خداست؛ یعنی هم خودتان را نبازید و هم بر خدا تکیه کنید. وظیفه مهم‌تر وظیفه گسترش نماز است؛ بنابراین بستر اقامه نماز را فراهم کنیم. امام جمعه کرمان گفت: سه هزار و ۵۰۰ مسجد در استان کرمان داریم که دو هزار مسجد فقط فصلی فعال هستند؛ ۵۰۰ مسجد فعال داریم اما سرانه مسجد سرانه قابل دفاعی در استان کرمان است. وی گفت: ۶۰۰ مسجد در شهرستان کرمان وجود دارد که در ۳۰۰ مسجد ۷۰ آیتم مورد بررسی قرار گرفته است اما معدل ما بسیار پایین است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
وی با بیان معنای علم اصول که تبیین‌کننده گزاره‌های دینی است، افزود: انجمن اصول فقه حوزه با تشکیل پنج حلقه علمی با عناوین نقد و بررسی مسائل موصول، تاریخ موصول، اصول مقارن، فلسفه علم اصول و تطبیقات علم اصول مباحث علمی این علم را دنبال می‌کند. رئیس انجمن اصول فقه حوزه با تاکید بر جهان‌شمول بودن علم اصول تصریح کرد: باید به علم اصول فراتر از علوم حوزه نگاه کرد، زیرا این علم در حقیقت فهم منطق متن را به صورت عامل در برگرفته و تبیین می‌کند. در ادامه مرتضی نجفی قدسی به ارائه تصویری جامع از علامه طباطبایی در علوم مختلف به خصوص اصول فقه پرداخت و اظهار داشت: امسال به مناسبت سی و هشتمین سالگرد وفات علامه طباطبایی با همکاری انجمن اصول فقه حوزه تفسیر نمونه با نگاه اصول فقه موردبررسی قرارگرفته است. وی شناخت شخصیت علمی علامه طباطبایی را نیازمند زمان و بررسی آثار این دانشمند دینی دانست و بیان کرد: برگزاری همایش «نقش اصول فقه در تفسیر قرآن کریم» با محوریت تفسیر المیزان می‌تواند تحولی جدید در علم تفسیر را رقم بزند. همایش «نقش اصول فقه در تفسیر قرآن کریم» روز چهارشنبه ۲۹ آبان و با سخنرانی آیت الله سبحانی و همکاری انجمن اصول فقه حوزه و دارالقرآن علامه طباطبایی برگزارشده و از مقالات برگزیده تجلیل می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
معاون سیاسی امنیتی استاندار‌ لرستان با بیان اینکه زندگی مردم و رفت‌وآمدها در تمام شهرستان‌های این استان به‌حالت عادی‌ است، گفت: لیدرهای آشوب‌های ‌لرستان دستگیر شدند. وی افزود: از روز گذشته زندگی مردم و رفت‌وآمدها در تمام شهرستان‌های لرستان به‌حالت عادی بازگشته‌ و شرایط بسیار مطلوبی در این استان حاکم است. معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: اخلالگران نظم و امنیت عمومی در اغتشاشات اخیر لرستان، سران آنان و کسانی که اموال عمومی را تخریب کردند، دستگیر شده‌ و تحت تعقیب قانون قرار خواهند گرفت، قطعا طبق مقررات با آنان برخورد می‌شود. وی افزود: در مواردی جریمه‌ها به حدی پایین است که تاثیری در تخلف انجام شده ندارد و بازدارنده نیست. امام جمعه شیراز بیان کرد: ‌خودمان را نیز برای رفاه حال مردم قربانی می‌کنیم.
مهرمهر4 ساعت قبل
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در ادامه به ثبت سامانه اینترنتی مطالبات قرآنی اشاره کرد و گفت: ما همواره با جدیت مطالبات موسسات قرآنی را پیگیری می‌کردیم که در پی استفاده از سامانه ERP‌ رضایت گسترده از فعالیت‌های آن تصمیم گرفتیم مطالبات این موسسه را نیز به صورت اینترنتی پیگیری کنیم. محمدی در پایان به رونمایی از سامانه اشتراک گذاری فعالیت‌های تولیدی موسسات قرآنی در آینده نزدیک اشاره و خاطرنشان کرد: موسسات قرآنی علاوه بر برنامه‌های قرآنی و در راستای کارآفرینی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اقدامات خوبی در حوزه تولید نیز انجام داده‌اند. وی ادامه داد: این سامانه صرفا مختص به پیگیری مطالبات موسسات قرآنی است و ارتباطی به پیگیری مطالبات اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت ندارد. مدیرعامل تیم یار تاکید کرد: در طراحی سامانه اینترنتی پیگیری مطالبات قرآنی تلاش شده است تمام مطالبات این موسسات همچون بیمه فعالان قرآنی و معافیت‌های مالی در نظر گرفته شود تا این موسسات بتوانند به سرعت و با سهولت مطالبات خود را پیگیری کنند. نحوه ثبت نام موسسات قرآنی در سامانه اینترنتی مطالبات موسسات قرآنیسامانه اینترنتی مطالبات موسسات قرآنی که امروز و طی نشستی با حضور اصحاب رسانه رونمایی شد، در راستای پیگیری مطالبات موسسات در ۴ بخش الف) مطالبات حقوقی و قضایی.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
رضا ساکی از وضعیت کتاب‌فروشی‌های سیل‌زده و کتابخانه عمومی شهر پلدختر و همچنین از علت شکل‌گیری پویش «اهدای کتاب به پلدختر» می‌گوید. حدود هفت ماه از سیل پلدختر می‌گذرد و کتاب‌های سیل‌زده حالا به نمایشگاهی در تهران (واقع در خانه کتاب) رسیده‌اند تا با اوراق نم‌کشیده‌شان راوی سیل پلدختر باشند و همین‌طور جای خالی کتاب در کتاب‌فروشی‌ها و خانه‌های این شهر. کتاب‌هایی که در این‌جا هستند کتاب‌های کتاب‌فروشی فردوسی هستند؛ این کتاب‌فروشی دوطبقه بود و این کتاب‌های نم‌گرفته در طبقه دومش بودند. تعداد کتاب‌های اهداشده به کتاب‌فروشی‌های سیل‌زده پلدختر از ردیف یک قفسه هم کمتر است و ساکی می‌گوید: ما خجالت می‌کشیم این‌قدر کتاب برای کتاب‌فروشی‌های پلدختر ببریم چون فکر می‌کردیم حجم بیشتری باشد. کما این‌که این کتابخانه نسبت به شهر پلدختر کتابخانه کوچکی‌ است.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
دژکام ادامه داد: آنها به این معترض هستند که چرا پای دین و نظام اسلامی ایستاده‌اید و راه شهدا را چرا ادامه می‌دهید. دژکام تصریح کرد: بر اساس آمار موجود افرادی که لیدر آشوبگران و اغتشاشگران هستند بیشتر انحراف فکری دارند و اینها نیز عده‌ای جوان هستند که با پشتیبانی عده‌ای خاص وارد این میدان شدند. امام جمعه شیراز بیان کرد: ‌خودمان را نیز برای رفاه حال مردم قربانی می‌کنیم. ما از مردن نمی‌ترسیم و از تمام افرادی که دل به گرو انقلاب دارند و مرد میدان هستند درخواست داریم آماده برخورد با اغتشاشگران باشند. دژکام گفت: اگر درخواست دهیم در گام نخست طلبه‌ها و بعد از آن فوج‌فوج نیروهای جوان انقلابی پای کار می‌آیند تا شهر را از وضعیت موجود در امان نگه دارند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری پنجمین دوره کنگره علوم انسانی اسلامی امروز (دوشنبه ۲۷ آذرماه) با حضور حجت‌الاسلام رضا غلامی (رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا)، عطاءالله رفیعی آتانی (دبیر علمی کنگره علوم انسانی اسلامی) و فرزاد جهان‌بین (دبیر شورای سیاستگذاری مجمع علوم انسانی اسلامی) در مرکز پژوهش‌های صدرا برگزار شد. سخنرانان مراسم افتتاحیه عبارتند از آیت‌الله رییسی (رییس قوه قضاییه)، حجت‌الاسلام دکتر صدرعاملی (دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی)، دکتر حداد عادل (رییس شورای ارتقاء و تحول علوم انسانی) و دکتر ستاری‌فر (معاون علمی رییس جمهور). دبیر علمی کنگره علوم انسانی اسلامی با تشریح فعالیت کمیسیون‌های تخصصی گفت: ۴۶۵ چکیده مقاله و ۳۶۳ مقاله به دست ما رسیده است که از میان آنها مقالات برگزیده انتخاب شده‌اند که در طول سه روز برگزاری کمیسیون‌ها ارائه خواهند شد. رفیعی آتانی در پایان سخنانش گفت: مراسم اختتامیه کنگره نیز همزمان با اعطای چهارمین دوره جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در قم برگزار خواهد شد و در ضمن آن به ۲ نفر از صاحبنظران داخلی در حوزه علوم انسانی اسلامی جایزه اعطاء خواهد شد. همچنین از عثمان بکار مالزیایی به عنوان یکی از برجسته‌ترین صاحبنظران خارجی در حوزه علوم انسانی اسلامی تجلیل خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
وی با اشاره به آمادگی بسیجیان انقلابی گفت: ما انقلاب، دیانت، اسلامیت خود را حفظ خواهیم کرد، رضا خان با تمام قلدری‌اش نتوانست عمامه از سر آخوند بردارد، شما چه جایگاهی دارید که می‌گویید آخوند باید برود؛ هر آخوندی دزدی کند، من و افراد انقلابی اولین دشمن او هستند اما نمی‌نشینیم که هر کس هر کار خواست بکنند. نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد که اگر شورای تامین این استان نمی‌تواند اغتشاشات را جمع کند، فردا شخصا و به همراه بسیج به میدان خواهد آمد. کسی که چنین کارهایی را انجام می‌دهد با اصل موجودیت اسلام و مسلمانان مشکل دارد. امام جمعه شیراز با بیان اینکه بارها گلایه خود را از مدیرانی که خدا و دین را در نظر نمی‌گیرند مطرح کرده است گفت: ما یک بار مثل سال ۸۸ باید به میدان بیاییم و این مسائل بوجود آمده را محکوم کنیم. نماینده ولی فقیه در استان فارس در عین حال تاکید کرد که اصلاح درون ساختار اگر انجام نشود، در آینده هم بیشتر چنین خطرهایی به سراغ ما خواهد آمد لذا بعد از پایان دادن به اغتشاشات امروز، باید به فکر اصلاح درون ساختار بود.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد خوش‌قدم بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی کانون بسیج شاهرود بابیان اینکه عنوان شعار امسال هفته بسیج «بسیج ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت» خواهد بود، ابراز داشت: طی این هفته ۲۸۰ برنامه در سطح شهرستان شاهرود اجرایی می‌شود که از این تعداد ۷۵ برنامه به‌صورت شاخص خواهد بود. وی ضمن بیان اینکه آغازگر برنامه‌های هفته بسیج دیدار با امام‌جمعه و تجدید میثاق و دیدار با شهدای شاهرود است، افزود: محوریت برنامه‌ها خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم و محلات کم برخوردار تدارک دیده‌شده است و با توجه به گذشت ۴۰ سال از تشکیل بسیج در پنجم آذر سال ۵۸ تلاش شد تا این عدد ۴۰ در تمامی برنامه‌ها منظور شود. خوش‌قدم بابیان اینکه ۱۲ صندوق قرض‌الحسنه در پایگاه‌های بسیج و مساجد شاهرود راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: تاکنون ۴۰ صندوق به نام مردم در مساجد راه‌اندازی شده که با افزوده شدن این ۱۲ صندوق مجموع آن‌ها به ۵۲ مورد خواهد رسید. وی بابیان اینکه چهار محله اسلامی در شاهرود فعال است، افزود: افتتاح مهد قرآن در محله اسلامی فدک و کارگاه خیاطی در محله قائمیه برای حمایت از زنان سرپرست خانوار، اجرای پنج تئاتر خیابانی در سطح شهر و بیمارستان امام حسین (ع) و اجرای برنامه‌های شب‌شعر از عناوین دیگر برنامه‌هایی که طی این هفته اجرا می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست به پیشنهاد اصحاب رسانه مقرر شد تا صندوقی به نام رسانه در شاهرود تشکیل و سپاه ناحیه شاهرود از آن حمایت کند و درنهایت تعداد صندوق‌های حاضر به ۵۳ مورد برسد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی اضافه کرد: این اقدامات نه تنها حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در جهانی کردن انقلاب اسلامی متوقف نمی‌کند بلکه حتی این حرکت، کند هم نمی‌شود. معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جهانی‌سازی انقلاب اسلامی گفت: اهداف بلندی را در چارچوب و مسیر انقلاب اسلامی دنبال می‌کنیم. حرکت ما در ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی، جهانی و بستری برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) می‌باشد بنابراین تقابل دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حرکت ما طبیعی است. هجدهمین دوره مسابقات قرآن و مفاهیم خواهران شاغل در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیروز در محل مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد آغاز شد و امروز با معرفی نفرات برتر به‌کار خود پایان داد. پیش از این نهمین دوره مسابقات قرآن و مفاهیم ویژه خانواده‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز طی روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ماه جاری در مشهد برگزار شده بود.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری پنجمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی با حضور رضا غلامی، فرزاد جهان بین و عطاءالله رفیعی آتانی امروز در مرکز پژوهش‌های علوم انسانی صدرا برگزار شد. پس از مراسم افتتاحیه در روزهای بعدی کمیسیون‌های تخصصی در تهران و قم برگزار خواهد شد. وی ادامه داد: ۴۶۵ چکیده مقاله و ۳۶۳ مقاله به دست ما رسید که مورد داوری قرار گرفته است. وی ادامه داد: کمیسیون فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی با محوریت مرکز پژوهش‌های صدرا در دانشگاه علوم و معارف اسلامی قم سه شنبه ۵ آذرماه برگزار می‌شود. وی ادامه داد: اختتامیه پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی پنجشنبه ۷ آذر در قم برگزار می‌شود که چهارمین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در این مراسم اهدا خواهد شد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
در ادامه سلسله نشست‌های تخصصی «هفته فرهنگ و تاریخ محلی فارس» نشست «هم‌اندیشی مکتب شیراز» با حضور عمادالدین شیخ‌الحکمایی، عضو کمیته ملی حافظه جهانی و محمدمنصور طباطبایی و نایب شیرازی، هنرپژوه برگزار شد. در ادامه برنامه نمایش فیلم، فیلم مجموعه فیلمخانه ملی شامل سه بخش ستون شکسته، افق شیراز و تخت جمشید با حضور محمدرضا اصلانی هنرپژوه و کارگردان سینما به نمایش درآمد. محمدرضا اصلانی در این نشست به تبیین مطالبی در خصوص شناخت هویت تاریخی و مظاهر مدنیت در فارس از منظر فیلم پرداخت. اغلب فیلم‌هایی که از فارس ساخته شده بیشتر به مردم‌شناسی پرداخته شده تا فرهنگ. «هفته فرهنگ و تاریخ محلی فارس» به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و نیز مرکز فارس و با همکاری شهرداری شیراز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دانشنامه فارس از ۱۱ تا ۲۶ آبان‌ماه در تهران برگزار شد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: شهادت، پیروزی در برابر شیطان و فتح قله‌های کمال است از این رو وظیفه داریم شهدا را فراموش نکنیم و روحیه شهادت طلبی را در جامعه زنده کنیم. امام جمعه تبریز افزود: کسانی که روحیه جهاد و شهادت را در وجود خود تقویت میکنند و در برابر دشمنان با آگاهی کامل می‌ایستند هرگز ذلت و خواری نخواهند دید. وی شهادت را معامله عزتمندانه و سودمند برای انسان عنوان کرد و گفت: انسان‌های آگاه در این معامله با کنار گذاشتن تعلقات دنیوی، مرگی را انتخاب میکنند که خداوند در قرآن می‌فرماید؛ شهیدان همیشه زنده هستند. امام جمعه تبریز با بیان اینکه شرف و اقتدار ملت ایران در سایه خون شهدا است، گفت: اگر امروز مسئولان کشور ما در عرصه‌های بین المللی از حیثیت نظام اسلامی دفاع میکنند به برکت خون شهداست. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، آل هاشم، افتخار خطه آذربایجان را تقدیم ۱۰ هزار شهید به نظام و انقلاب دانست و تاکید کرد: هرگز ملت شهید پرور آذربایجان شرقی اجازه نمیدهند خون شهدا پایمال شود.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/قم رییس انجمن علمی اصول فقه حوزه علمیه گفت: همایش نقش اصول فقه در تفسیر قرآن کریم با محوریت تفسیر المیزان روز چهارشنبه ۲۹آبان‌ماه با سخنرانی آیت الله سبحانی و با همکاری انجمن اصول فقه حوزه و دارالقرآن علامه طباطبایی، برگزار خواهد شد. وی افزود: به دلیل اهمیت اصول فقه به عنوان علم پایه‌ای حوزه، انجمن علمی اصول فقه حوزه تشکیل شد که یکی از مهمترین انجمن‌های علمی حوزه محسوب می‌شود. انجمن اصول فقه در عرصه‌های مختلف این علم، حلقه‌های علمی را تشکیل می‌دهد که بررسی تاریخ علم اصول و فلسفه آن در این حلقه‌های علمی بررسی می‌شود. وی ادامه داد: انجمن اصول فقه حوزه بنا دارد علم اصول را در عرصه‌های مختلف از جمله تفسیر قرآن کریم گسترش دهد، استفاده از علم اصول در تفسیر قرآن می‌تواند یک تحول در این عرصه ایجاد کند و تفسیر متفاوتی از قرآن ارائه خواهد کرد. موسوی تصریح کرد: همایش نقش اصول فقه در تفسیر قرآن کریم با محوریت تفسیر المیزان روز چهارشنبه ۲۹آبان‌ماه با سخنرانی آیت الله سبحانی و با همکاری انجمن اصول فقه حوزه و دارالقرآن علامه طباطبایی، برگزار خواهد شد؛ این همایش با هدف معرفی ظرفیت علم اصول در تفسیر قرآن کریم و علم اصول در تفسیر المیزان اجرایی می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
محسن قرائتی، رییس ستاد اقامه نماز کشور، با اشاره به اینکه نماز معروف درجه یک است، بیان کرد: نماز ما بیمار است (نمی توانیم بگوییم چند درصد جوانان نماز نمی‌خوانند) اما برخی درست نمی‌خوانند، برخی با حضور قلب نمی‌خوانند. رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به فریضه امر به عروف و نهی از منکر گفت: نماز معروف درجه یک است و اگر نماز حل شود، خیلی از مسائل حل می‌شود. رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه نماز ارزش است، بیان کرد: نماز ما بیمار است (نمی توانیم بگوییم چند درصد جوانان نماز نمی‌خوانند) اما برخی درست نمی‌خوانند، برخی با حضور قلب نمی‌خوانند و …. وی با بیان اینکه زکات تقریبا مرده و نماز بیمار است، افزود: ما (روحانیون) جاهایی کوتاهی کرده‌ایم و به مردم نگفته ایم (درباره نماز). رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه دنیای ورزش برای ساعت نماز حرمت قائل شود، اظهار کرد: حضور مسوولان در صف اول نماز مهم است. رییس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی نواقصی داریم که باید جبران شود، افزود: به کارهایمان رنگ الهی بدهیم.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، از کتاب «کشتی نوح» با حضور فاطمه رضوانی نویسنده کتاب در کاشان رونمایی شد. فاطمه رضوانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این کتاب در سه جلد چاپ شده است، اظهار داشت: این کتاب مخصوص کودکان و نونهالان است. نویسنده کتاب «کشتی نوح» افزود: در این کتاب در مقابل معرفی هر حیوان اوریگامی آن حیوان نیز در صفحه مقابل آن ترسیم شده است تا اگر کودک و یا نونهالی قصد ایجاد کاردستی آن حیوان را داشت بتواند این کار را با استفاده از الگوی ارائه شده به راحتی انجام دهد. وی با بیان اینکه مجموعه این سه کتاب در سه هزار تیراژ چاپ شده است، تصریح کرد: این مجموعه با قیمت ۱۲۰هزار ریال برای استفاده علاقمندان روانه بازار کتاب شده است. رضوانی با اشاره به اینکه کتاب «کشتی نوح» مخصوص گروه سنی ب است، اظهار داشت: در این مجموعه کتاب سعی شده است در قلب قصه و شعر، تربیت فرزندان مدنظر قرار گیرد.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تعدادی از آشوبگران شامگاه یکشنبه به مصلی شهرقدس حمله کرده و این مکان را به آتش کشیدند. در این اقدام موهن اغتشاشکران قرآن‌های موجود در مصلی نماز جمعه شهرقدس را به آتش کشیدند. عده‌ای آشوبگر در ملارد اقدام به ترور یکی از کارمندان شهرداری ملارد که سعی در جلوگیری از آسیب رساندن به اموال عمومی داشت، کردند. این آشوبگران به این کارمند مظلوم شهرداری ملارد گلوله شلیک کرده و وی را در اقدامی ناجوانمردانه به شهادت رساندند. بر اساس این گزارش، شامگاه یکشنبه نیز یکی از اعضای گردان بسیج امام حسین (ع) نیز توسط آشوبگران با ضربات قمه و سپس شلیک گلوله به شهادت رسیده بود.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه کم‌کاری در حوزه نماز قابل قبول نیست و همه ما مردم و مسئولان در این رابطه مسئولیم گفت: کم کاری در رابطه با نماز سبب می‌شود که سیلی محکمی بخوریم. وی بیان اینکه درجه اول امر به معروف امر به نماز است و اگر مشکل نماز در جامعه حل شود بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود افزود: نماز اوج کمالات است و کمالی نیست که در نماز نباشد. رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه چهل سال از عمر انقلاب می‌گذرد اما هنوز برخی مدارس و شهرک‌های ما مسجد ندارند خاطرنشان کرد: این در حالی است که خداوند در قرآن می‌فرماید قبل از هر چیز مکانی برای نماز بسازید. رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه امروز در جامعه نماز ما بیمار است تصریح کرد: متاسفانه جامعه امروز یا نمی‌خواند یا بد می‌خواند یا حضور قلب ندارند و یا نماز اشتباه خوانده می‌شود. رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند اگر مسولان ما نسبت به نماز حساس بودند نماز راه می‌افتاد گفت: متاسفانه توجه به نماز در جامعه ما جدی نیست.

به انتهای لیست رسیدید