قسد

قسد

فارسفارس11 ساعت قبل
در راستای ادامه حمایت کشورهای غربی از شبه‌نظامیان کرد تحت حمایت آمریکا، این بار یک هیئت سوئدی به شمال شرق سوریه سفر و با مسئولان کرد دیدار کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در راستای افزایش مداخلات کشورهای غربی در امور داخلی سوریه، یک هیئت سوئدی به شمال شرق سوریه سفر کرد. به گفته وی، هیئت سوئدی بر لزوم مشارکت همه طرفها و اقشار موجود در خودمختاری کرد و تلاش گسترده برای موفق بودن این نهاد تأکید کرده است. برصوم در پایان خاطر نشان کرد، هیئت مذکور متعهد شده که از همه احزاب حاضر در شمال شرق سویه حمایت کرده و مطالبات آنان را به گوش دولت سوئد برساند و بدین ترتیب راهکارهایی برای بهبود وضعیت معیشتی شمال و شمال شرق سوریه پیدا خواهد شد. اخیرا ساکنان شرق و شمال شرق سوریه به حضور نظامیان تروریست آمریکایی و شبه‌نظامیان کرد اعتراض کرده (+) و تأکید دارند که باید ارتش سوریه به این مناطق بازگردد.
فارسفارس1 روز قبل
مسئولان سعودی و آمریکایی اخیرا به شرق سوریه سفر و با عشایر این منطقه دیدار کردند تا با ابزار پول، بتوانند آنان را علیه دولت سوریه بسیج کنند که موفق به انجام این کار نشدند. به گزارش العهد، این سفر اما به مذاق عشایر شرق سوریه خوش نیامد. عشایر تأکید کردند که السبهان با این سفر، قصد داشته است که اتحاد ملی و وفاق بین عشایر را از بین ببرد. مخالفت شدید عشایر سوریه با سفر السبهان «حیدر الحمادی» شیخ عشیره «المشاهده» که در دیرالزور مستقر هستند، تأکید کرد که «به جز عده قلیلی، عشایر سوریه مخالف سفر السبهان هستند و آن را در چارچوب مداخله آشکار در امور ملی ما می‌دانند». الحمادی به العهد گفت که تلاش البسهان برای همراه کردن سران عشایر، آن هم با استفاده از پول، واقعیت را تغییر نمی‌دهد و «دمشق نیز از حمایت بیشتر عشایر عرب برخوردار است».
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد عراق به هماهنگی امنیتی با سوریه و تعامل با دولت این کشور ادامه خواهد داد. وی که با روسیا الیوم گفت‌وگو می‌کرد، افزود آنچه امروز، عراق را تهدید می‌‌کند، وجود گروه تروریستی داعش در مرزهای با سوریه و نزاع بین قسد (گروه‌های کردی) و ترکیه است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری روسیاالیوم بر ادامه هماهنگی امنیتی کشورش با سوریه و تعامل با دولت سوریه تاکید کرد. وی افزود: آنچه عراق را تهدید می‌کند حضور داعش در مرزهای با سوریه و درگیری بین نیروهای سوریه دموکراتیک «قسد» و ترکیه است. حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق نوزدهم آذرماه سال ۱۳۹۶ ه. ش. آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد اما تعقیب تروریست‌های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش همچنان ادامه دارد. انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
مشاور امنیت ملی عراق در پی هشدارهای جریان‌های داخلی این کشور به دولت درباره خالی ماندن برخی پست‌های وزارتی گفت که «به اعتقاد من، همه پست‌های دولت تا دو هفته دیگر تکمیل خواهد شد». به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق سه‌شنبه شب تاکید کرد که بغداد همچنان با فساد مبارزه می‌کند و بغداد در مسئولیت‌هایش جدی است. مشاور امنیت ملی عراق در پی هشدارهای جریان‌های داخلی این کشور به دولت درباره خالی ماندن برخی پست‌های وزارتی گفت که «به اعتقاد من، همه پست‌های دولت تا دو هفته دیگر تکمیل خواهد شد». «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روزه تعیین کرد. رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق سه‌شنبه شب تاکید کرد که بغداد همچنان با فساد مبارزه می‌کند و بغداد در مسئولیت‌هایش جدی است. رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق که با شبکه خبری روسیاالیوم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: «الحشد الشعبی از نیروهای مسلح عراق و منطقه در برابر چالش‌های بزرگ حمایت می‌کند». مشاور امنیت ملی عراق تاکید کرد که آنچه این کشور را تهدید می‌کند، وجود داعش در مرزهای این کشور و درگیری بین گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) و ترکیه است. «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روزه تعیین کرد. رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند.
ایمناایمنا4 روز قبل
این مرکز گزارش داد، پیشرفت ملموسی در مقدمات آغاز مذاکرات دو جانبه برای تعیین مرزهای دریایی دو طرف حاصل شده است. همچنین این مرکز افزود، میانجی آمریکایی اواخر هفته در اسرائیل نشستی با یوآل اشتاینتز، وزیر انرژی اسرائیل و مئیر بن شبات، مشاور امنیت داخلی آن داشت. در آن نشست دو طرف به توافق‌هایی برای امضای یک یادداشت تفاهمی پیرامون اهداف مشترک اسرائیل و لبنان جهت آغاز مذاکرات دوجانبه دست یافتند. ساترفیلد هفته گذشته با سفر به بیروت، حامل پاسخ اسرائیل به نقطه نظرات اخیر لبنان بود. این منبع اعلام کرد: پس از چند ساعت که این دو هیئت فرودگاه را ترک کردند، دوباره به اطراف فرودگاه بازگشته‌اند و همچنان در منطقه هستند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یک منبع وابسته به نیروهای کردی قسد اعلام کرد که هیأت عالی رتبه کردی به همراه هیأت سعودی شب گذشته وارد شهر الطبقه شده است و صبح امروز شنبه از فرودگاه نظامی الطبقه در حومه غربی الرقه بازدید کرده‌اند. هیأت آمریکایی به همراه هیأت عربستانی از باندها و آشیانه‌ها و دیگر مناطق فرودگاه و نیز یک اردوگاه آموزشی در اطراف فرودگاه بازدید کرده‌اند. این منبع اعلام کرد: پس از چند ساعت که این دو هیأت فرودگاه را ترک کردند، دوباره به اطراف فرودگاه بازگشته‌اند و همچنان در منطقه هستند. همزمان اسپوتنیک گزارش داد: تیم رسانه‌ای اسرائیلی در شهر الرقه از چند روز قبل مشغول تهیه گزارش از خیابان‌های آن با هماهنگی نیروهای قسد است. این در حالی است که قبلا هم رسانه‌ها از نشست ثامر السبهان، جویل رابیون معاون وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات دیگر آمریکایی در میدان نفتی العمر در دیرالزور خبر داده بودند.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
گزارشگر الاخباریه سوریه در گزارشی گفت مدرک دیگری از روابط شبه نظامیان قسد با اشغالگران رو شده است. خبرنگاران رژیم صهیونیستی در برابر چشمان شبه نظامیان قسد مورد حمایت آمریکا در شهر رقه تردد می‌کنند. کانال دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی, تبلیغاتی از یک فیلم مستند پخش کرد که داخل شهر رقه تحت کنترل شبه نظامیان قسد ساخته شده است. افرا کاشتر, خبرنگار صهیونیست عکسهایی به همراه شبه نظامیان قسد انداخته و منتشر کرده است. این شبه نظامیان و رژیم اسرائیل به آمریکا برای اجرای نقشه شومش علیه وحدت سوریه و پراکنده سازی ملت آن کمک می‌کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک هیئت از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به همراه مسؤولانی از ائتلاف ضد داعش به عنوان مهم‌ترین هیئت غربی وارد مناطق تحت کنترل کردها در شمال شرق سوریه شد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری هاوار وابسته به کردهای سوریه اعلام کرد: این هیئت عالی رتبه آمریکایی به ریاست ویلیام روباک، مشاور ویژه آمریکا در نیروهای ائتلاف به همراه تعدادی از مسؤولان وزارت دفاع این کشور وارد مناطق شرق رودخانه فرات شد. همچنین این سفر دو ماه و نیم پس از اعلام پایان حضور داعش در شرق سوریه و پس از درگیری‌های نیروهای قسد انجام شد. روباک افزود: ما از اقدامات ساکنان منطقه شرق فرات و هم پیمانان‌مان در نیروهای سوریه دموکراتیک برای مبارزه با تروریسم قدردانی می‌کنیم و به همکاری‌های خود با آن‌ها ادامه خواهیم داد. همزمان یک هیئت از روزنامه‌نگاران، چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای و نیز حقوق‌دانان اروپایی و آمریکایی با هدف حمایت از بخش‌های بهداشتی، آموزشی و خدماتی وارد منطقه شدند.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه سه‌شنبه شب یک فروند پهپاد عناصر تروریستی را در ریف شمالی حماه هدف قرار داد. منابع سوری می‌گویند که پهپاد حامل مواد منفجره بود که در روستای «تل ملح» در شمال شهر محرده واقع در ریف شمالی حماه منهدم شد. خبرگزاری سانا گزارش داد که پهپاد متعلق به تروریست‌های جبهه‌النصره بود که قبل از رسیدن به روستای مزبور هدف پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفت. آتش‌سوزی گسترده در زمین‌های کشاورزی در ریف حماه بر اثر حملات تروریستییک منبع در فرماندهی پلیس حماه گفت که مزارع کشاورزی شهرک «خطاب» در حومه شمالی غربی حماه بر اثر حملات خمپاره‌ای و راکتی تروریست‌ها به این شهرک، دچار حریق شد. این در حالی است که کشاورزان سوری معتقدند شبه نظامیان قسد با آتش زدن زمین‌های زراعی می‌خواهند از کشاورزان به خاطر نفروختن محصولاتشان به آنها انتقام بگیرند و کشاورزان را مجبور به همراهی و تامین مایحتاج آنها کنند.
موجموج1 هفته قبل
به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در حمله نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به روستاهای «ابو نیتل» و «نمیله» واقع در حومه شمالی دیر الزور به خاطر برافراشتن پرچم سوریه، یک غیرنظامی کشته و یک تن دیگر هم مجروح شد. اغلب مناطق حومه دیر الزور که تحت تصرف نیروهای سوریه دموکراتیک (نیروهای مورد حمایت آمریکا) قرار دارد، شاهد اعتراضات مردمی گسترده‌ای علیه این نیروها است و مردم خواهان بیرون کردن این نیروهای تحت حمایت آمریکا از روستاها و شهرک‌های خود هستند، چراکه نیروهای سوریه دموکراتیک تدابیری را علیه ساکنان و غیرنظامیان این مناطق تحمیل می‌کنند. همچنین در ماه گذشته تیراندازی نیروهای سوریه دموکراتیک به سمت تظاهرکنندگان سوری باعث کشته و مجروح شدن شماری از غیر نظامیان شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
منابع آگاه از حمله «نیروهای سوریه دموکراتیک» به دو روستا در حومه دیرالزور به دلیل برافراشتن پرچم سوریه در این روستاها خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به روستاهای «ابو نیتل» و «نمیله» واقع در حومه شمالی دیر الزور در پی برافراشتن پرچم سوریه حمله کردند و در پی این یورش‌ها یک غیرنظامی کشته و یک تن دیگر نیز مجروح شد. اغلب مناطق حومه دیر الزور که تحت تصرف نیروهای سوریه دموکراتیک (نیروهای مورد حمایت آمریکا) قرار دارد، شاهد اعتراضات مردمی گسترده‌ای علیه این نیروها است و مردم خواهان بیرون کردن این نیروهای تحت حمایت آمریکا از روستاها و شهرک‌های خود هستند، چراکه نیروهای سوریه دموکراتیک تدابیری را علیه ساکنان و غیرنظامیان این مناطق تحمیل می‌کنند. همچنین در ماه گذشته تیراندازی نیروهای سوریه دموکراتیک به سمت تظاهرکنندگان سوری باعث کشته و مجروح شدن شماری از غیر نظامیان شد. انتهای پیام
فراروفرارو1 هفته قبل
فرارو- دامنه آتش سوزی در استان‌های حسکه و دیر الزور در شمال شرق سوریه مناطق وسیعی از مزارع گندم و جو را فراگرفت و امید و روزی ده‌ها خانواده و کشاورز را در خود بلعید. به گزارش فرارو، افزایش دما تنها دلیل این قضیه نبود و بسیاری از اهالی، شبه نظامیان قسد و بقایای گروه تروریستی داعش را مسئول این آتش سوزی می‌دانند. آنها متعقدند که شبه نظامیان قسد با آتش زدن زمین‌های زراعی می‌خواهند از کشاورزان به خاطر نفروختن محصولاتشان به آنها انتقام بگیرند و کشاورزان را مجبور به همراهی و تامین مایحتاج آنها کنند. این آتش سوری در نوع خود بی سابقه بود چرا که افزایش دما موضوع تازه‌ای در این استان نبود و طبق گفته‌های رجب السلامه مدیر کشاورزی در استان حسکه چنین آتش سوزی در این وسعت در سال‌های قبل سابقه نداشته است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سانا، در جریان حمله «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) به دو روستای «ابوالنتیل» و «النمیله» در حومه شمالی دیرالزور یورش برده و اهالی آنجا را به دلیل برافراشتن پرچم سوریه هدف حمله قرار دادند. طبق این گزارش، شبه‌نظامیان قسد این حمله را با پشتیبانی هواپیماهای جنگی ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا صورت دادند. در حالی‌که بیشتر مناطق حومه دیرالزور تحت سیطره شبه‌نظامیان قسد قرار دارد، اهالی این مناطق به این امر معترض هستند و خروج این شبه‌نظامیان مورد حمایت اشغالگری آمریکا را از روستاها و شهرک‌های‌شان خواستار می‌شوند. عناصر مسلح قسد در جریان تظاهرات غیرنظامیان در ماه گذشته، به سمت آنها تیراندازی کردند و دو غیرنظامی را به قتل رساندند. لاوروف گفت: «تروریست‌ها به صورت مستمر حملات تحریک‌آمیزی صورت می‌دهند و مواضع ارتش سوریه در شهرک‌ها و پایگاه هوایی حمیمیم روسیه را با موشک و پهپادها بمباران می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
کشاورزان سوری معتقدند شبه نظامیان قسد با آتش زدن زمین‌های زراعی می‌خواهند از کشاورزان به خاطر نفروختن محصولاتشان به آنها انتقام بگیرند و کشاورزان را مجبور به همراهی و تامین مایحتاج آنها کنند. فرارو: دامنه آتش سوزی در استان‌های حسکه و دیر الزور در شمال شرق سوریه مناطق وسیعی از مزارع گندم و جو را فراگرفت و امید و روزی ده‌ها خانواده و کشاورز را در خود بلعید. افزایش دما تنها دلیل این قضیه نبود و بسیاری از اهالی، شبه نظامیان قسد و بقایای گروه تروریستی داعش را مسئول این آتش سوزی می‌دانند. آنها متعقدند که شبه نظامیان قسد با آتش زدن زمین‌های زراعی می‌خواهند از کشاورزان به خاطر نفروختن محصولاتشان به آنها انتقام بگیرند و کشاورزان را مجبور به همراهی و تامین مایحتاج آنها کنند. این آتش سوری در نوع خود بی سابقه بود چرا که افزایش دما موضوع تازه‌ای در این استان نبود و طبق گفته‌های رجب السلامه مدیر کشاورزی در استان حسکه چنین آتش سوزی در این وسعت در سال‌های قبل سابقه نداشته است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) ۱۴ کودک یتیم از خانواده‌های عناصر داعش را که تابعیت هلندی یا فرانسوی دارند، به این دو دولت تحویل داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که روز شنبه گذشته هیئت مشترکی از وزارت خارجه فرانسه و هلند به منظور رایزنی درخصوص تحولات سوریه و پرونده بازداشتیان داعشی در نزد نیروهای قسد به مقر «اداره روابط خارجه» در اداره مختار کردها در شمال و شرق سوریه واقع در شهرک «عین عیسی» در حومه شمالی رقه رفتند. ریاست هیئت فرانسوی را ایریک شاوالیر، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه فرانسه و ریاست هیئت هلندی را ایان بیجان، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه هلند برعهده داشت. این نشست میان نمایندگان اداره خودمختار کردها و هیئت اروپایی پشت درهای بسته برگزار شد و سه ساعت به طول انجامید، سپس سندی در خصوص تحویل ۱۲ کودک یتیم داعشی دارای تابعیت هلندی و فرانسوی امضا شد که نیروهای سوریه دموکراتیک پیشتر در جریان درگیری اخیر خود با داعش در شهرک «الباغوز» در حومه جنوب شرقی «دیرالزور» آنها را خارج کرده بود. انتهای پیام
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه «الحیاة»، نیروهای قسد مورد حمایت ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در بیانیه‌ای خبر دادند: یگان‌های مبارزه با تروریسم در نیروهای سوریه دموکراتیک موفق شدند در جریان پاکسازی روستاهای «الجردی» و «الطیانة» واقع در حومه شهر دیرالزور در شرق سوریه سلاح و مهماتی را کشف و اعضای این گروهک تروریستی وابسته به داعش را دستگیر کنند. در همین راستا، نیروهای قسد برای ۱۰۹ تن از نیروهای خود در شهر «الحسکه» در شرق سوریه دوره نظامی با هدف آموزش با سلاح‌های سبک و نیمه سنگین گذاشتند. در همین راستا، فؤاد حسکه، فرمانده نیروهای قسد در افتتاحیه این دوره آموزشی بر اهمیت انسجام و اتحاد در مناطق شمال و شرق سوریه برای مبارزه با گروهک‌های داعش و مقابله با هرگونه تجاوز و دشمنی که به دستاوردهای محقق شده نیروهای قسد در منطقه لطمه وارد کند، تاکید کرد.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع سوری می‌گویند، شبه‌نظامیان کرد موسوم به «قوات سوریة الدیمقراطیة» (نیروهای دموکراتیک سوریه) هنوز به سیاست یک بام و دو هوای خود در برابر دمشق ادامه می‌دهند. روزنامه «الوطن» سوریه گزارش داد که «در راستای تلاش برای سرپوش نهادن بر طرحهای تجزیه‌طلبانه شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کردند که آماده هستند با دولت سوریه و نظام ترکیه مذاکره کنند». وی ضمن عقب‌نشینی از مواضع خصمانه پیشین نیروهای دموکراتیک علیه دولت سوریه، مدعی شد که «ما خواهان جنگ در منطقه نیستیم. شورای دموکراتیک سوریه در واقع شاخه سیاسی شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک به شمار می‌رود. پس از اینکه گروههای تروریستی تحت حمایت ترکیه و آمریکا در سوریه متحمل شکست شدند، این دو کشور این بار در تلاشند که در شمال، شرق و شمال شرق سوریه منطقه موسوم به امن تشکیل دهند.
فارسفارس2 هفته قبل
نیروهای کرد مستقر در شمال سوریه اجازه خروج ۸۰۰ زن و کودک سوری را که در شرایط بسیار سخت به سر می‌بردند، صادر کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مسئولان اردوگاه آوارگان «الهول» واقع در استان حسکه در شمال شرق سوریه اجازه خروج ۸۰۰ زن و کودک سوری از این اردوگاه و حرکتشان به سمت شهرهای خود را صادر کردند. خروج این تعداد زن و کودک در حالی صورت می‌گیرد که دو ماه از آزادی منطقه «باغوز» به عنوان آخرین نقطه تحت اشغال داعش در سوریه می‌گذرد. برخی منابع سوری تعداد ساکنان را بیش از این ذکر کرده‌اند. نمایی از اردوگاه آوارگان الهولدو اردوگاه «الهول» در شمال و اردوگاه «الرکبان» در جنوب سوریه هر دو به نوعی تحت تسلط آمریکا قرار دارند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع قضایی عراق روز یکشنبه گفتند که با صدور حکم اعدام علیه دو نفر دیگر از فرانسوی‌های متهم به همدستی با داعش، ۹ داعشی فرانسوی در عراق به اعدام محکوم شده‌اند. شبکه روسیاالیوم به نقل از منابع قضایی عراق گزارش داد که «فاضل عویدات» فرانسوی جزایری‌الاصل و «ونی اوراگی» ۲۸ ساله دو تبعه فرانسوی هستند که به جمع هفت نفر از محکومان قبلی پیوستند. بر اساس این گزارش، دادگاه شکایت عویدات متهم فرانسوی الجزایری الاصل درباره شکنجه شدنش در حین بازجویی را رد کرده بود، چون گزارش پزشکی این مساله را اثبات نکرده بود. در عراق، ۱۳ متهم فرانسوی متهم به دست داشتن با داعش وجود دارد که «نیروهای دموکراتیک سوریه» آنها را بازداشت و سپس تحویل عراق داد و در حال حاضر حکم اعدام علیه ۹ نفر از آنها صادر شد. «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق پیشتر در دیدار با همتای فرانسوی خود در پاریس گفته بود که بغداد ۱۳ داعشی این کشور را که در سوریه بازداشت شده بودند، محاکمه خواهد کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که این نیروها آماده مذاکره با دمشق و آنکارا هستند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه العهد، مظلوم عبدی، فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک در سخنانی در شهرک رمیلان حومه حسکه گفت: ما خواهان جنگ در منطقه نیستیم. ما برای حل مسائل موجود از طریق مذاکره و نه جنگ تلاش می‌کنیم. ما آماده مذاکره با نظام سوریه و ترکیه و دیگر طرف‌ها برای حل سیاسی بحران هستیم. اخیرا عبدالله اوجالان رهبر محبوس پ. ک. ک در پیامی از کردها خواست از درگیری‌های نظامی در سوریه خودداری کرده و به نگرانی‌های امنیتی آنکارا توجه کنند.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
همزمان با تحرکات ارتش و نیروهای الحشد الشعبی عراق در مرز سوریه، رسانه‌های سوری از حمله شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا به اهالی ساکن شرق فرات و مصادره اموال برخی از آن‌ها خبر دادند. پیش از این هم نیروهای الحشد الشعبی در امتداد نوار مرزی بین عراق و سوریه در نزدیکی البوکمال مستقر شده بودند. ارتش و الحشد الشعبی عراق پیشتر خبر داد که تحرکاتشان در خاک سوریه و در مرزها با هماهنگی ارتش سوریه و با هدف مبارزه با تروریسم صورت می‌گیرد. از سوی دیگر، شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) همچنان با ایجاد فضای خفقان و سرکوبگری برای اهالی شرق فرات، اقدام به بازداشت شهروندان و مصادره املاک آن‌ها می‌کنند. در سایه هرج و مرج امنیتی در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در شرق فرات یک بمب دستی در نزدیک مدرسه‌ای در شهر القامشلی منفجر شد که هنوز آماری از تلفات آن منتشر نشده است.
الفالف2 هفته قبل
وزیر خارجه سوریه با اشاره به تحولات جنگ تروریستی که از سال ۲۰۱۱ علیه ملت و دولت سوریه آغاز شده، تاکید کرد: تحریم و محاصره اقتصادی سوریه یکی از اشکال تروریسم است. علاوه بر این آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا و برخی کشورهای عربی اقدامات اقتصادی یک‌جانبه‌ای را علیه مردم سوریه در پیش گرفتند. معلم تاکید کرد: محاصره اقتصادی مردم سوریه یکی از انواع تروریسم است زیرا تمامی افراد جامعه را در کنار شرکت‌هایی که در سوریه فعالیت دارند و بخش خصوصی که از دولت سوریه حمایت می‌کند، شامل می‌شود. رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه تاکید کرد، مردم سوریه ثابت کردند که در پایداری و شکیبایی خود معجزه‌گر هستند. وی تاکید کرد: جنگ در سوریه هنوز پایان نیافته اما سوریه امروز در وضعیت بهتری است هرچند که هنوز به پیروزی قطعی نرسیده‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
پیش از این هم نیروهای الحشد الشعبی در امتداد نوار مرزی بین عراق و سوریه در نزدیکی البوکمال مستقر شده بودند. از سوی دیگر، شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) همچنان با ایجاد فضای خفقان و سرکوبگری برای اهالی شرق فرات، اقدام به بازداشت شهروندان و مصادره املاک آن‌ها می‌کنند. امروز نیروهای دموکراتیک سوریه شماری از افراد را پس از حمله به خانه هایشان در روستای «ابوالنیتل» در ریف شمال شرقی دیر الزور به دلایل نا معلومی دستگیر کردند. در سایه هرج و مرج امنیتی در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در شرق فرات یک بمب دستی در نزدیک مدرسه‌ای در شهر القامشلی منفجر شد که هنوز آماری از تلفات آن منتشر نشده است. خبرگزاری اعماق وابسته به داعش هم خبر داد، عناصر این گروهک شماری از نیروهای دموکراتیک سوریه را در دو حمله جداگانه در ریف شرقی دیر الزور کشته و زخمی کرده‌اند.
فارسفارس3 هفته قبل
همزمان با تحرکات ارتش و نیروهای الحشد الشعبی عراق در مرز سوریه، رسانه‌های سوری از حمله شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا به اهالی ساکن شرق فرات و مصادره اموال برخی از آن‌ها خبر دادند. پیش از این هم نیروهای الحشد الشعبی در امتداد نوار مرزی بین عراق و سوریه در نزدیکی البوکمال مستقر شده بودند. ارتش و الحشد الشعبی عراق پیشتر خبر داد که تحرکاتشان در خاک سوریه و در مرزها با هماهنگی ارتش سوریه و با هدف مبارزه با تروریسم صورت می‌گیرد. از سوی دیگر، شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) همچنان با ایجاد فضای خفقان و سرکوبگری برای اهالی شرق فرات، اقدام به بازداشت شهروندان و مصادره املاک آن‌ها می‌کنند. در سایه هرج و مرج امنیتی در مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در شرق فرات یک بمب دستی در نزدیک مدرسه‌ای در شهر القامشلی منفجر شد که هنوز آماری از تلفات آن منتشر نشده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
وزیر خارجه سوریه با اشاره به تحولات جنگ تروریستی که از سال ۲۰۱۱ علیه ملت و دولت سوریه آغاز شده، تاکید کرد: تحریم و محاصره اقتصادی سوریه یکی از اشکال تروریسم است. علاوه بر این آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا و برخی کشورهای عربی اقدامات اقتصادی یک‌جانبه‌ای را علیه مردم سوریه در پیش گرفتند. معلم تاکید کرد: محاصره اقتصادی مردم سوریه یکی از انواع تروریسم است زیرا تمامی افراد جامعه را در کنار شرکت‌هایی که در سوریه فعالیت دارند و بخش خصوصی که از دولت سوریه حمایت می‌کند، شامل می‌شود. رئیس دستگاه دیپلماسی سوریه تاکید کرد، مردم سوریه ثابت کردند که در پایداری و شکیبایی خود معجزه‌گر هستند. وی تاکید کرد: جنگ در سوریه هنوز پایان نیافته اما سوریه امروز در وضعیت بهتری است هرچند که هنوز به پیروزی قطعی نرسیده‌ایم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
وی تاکید کرد: سوریه همه اراضی خود را از تروریسم و هرگونه حضور غیرقانونی خارجی آزاد خواهد کرد. این نشست بار دیگر بدون هرگونه ابهامی حمایت دولت‌های حامی تروریسم از این گروههای تروریستی را ثابت کرد. برخی از کسانی که در این عکس در کنار سرکردگان جبهه النصره می‌بینید، در مذاکرات آستانه حاضر بودند.. یعنی برخی از آنها ملزم به عدم نبرد در کنار گروه تروریستی جبهه النصره علیه دولت سوریه و همچنین ملزم به احترام گذاشتن به تفاهم‌های آستانه بودند که از جمله این تفاهم‌ها، ایجاد مناطق کاهش تنش در ادلب بود. وی افزود: وضعیت اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه نیز دستکمی از اردوگاه الرکبان ندارد که تحت کنترل شبه نظامیان «قسد» به عنوان مزدوران آمریکا هستند. آمریکا و باندهای «قسد» به سرقت نفت و آثار باستانی و منابع ملی سوریه و قاچاق آن ادامه می‌دهند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت که تروریست‌های گروه جبهه النصره از غیرنظامیان در استان ادلب در شمال این کشور به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. وی تاکید کرد: سوریه همه اراضی خود را از تروریسم و هرگونه حضور غیرقانونی خارجی آزاد خواهد کرد. این نشست بار دیگر بدون هرگونه ابهامی حمایت دولت‌های حامی تروریسم از این گروههای تروریستی را ثابت کرد. آمریکا و باندهای «قسد» به سرقت نفت و آثار باستانی و منابع ملی سوریه و قاچاق آن ادامه می‌دهند. الجعفری تاکید کرد: وجود هرگونه نیروی نظامی خارجی در خاک سوریه بدون موافقت این کشور، تجاوزگری و اشغالگری است و براین اساس با آن برخورد خواهد شد.

عزم خود را برای آزادی سراسر خاک سوریه جزم کرده‌ایم

صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
نماینده سوریه در ادامه اظهار داشت: نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) شبه نظامیانی هستند که زیر سایه ائتلاف آمریکایی رشد کردند و این ائتلاف عناصری از گروه تروریستی داعش را به صفوف آنها ملحق کرد. ما برای آزادی جای جای خاک سوریه از حضور غیرقانونی نیروهای خارجی, عزم خود را جزم کرده‌ایم و این حق حاکمیتی و قانونی ما با استناد به اصول قانون بین الملل است. نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد, اظهار داشت اوچا (نمایندگی سازمان ملل متحد در امور انساندوستانه) بدون کمک دمشق قادر به کمک رسانی بشردوستانه در سوریه نبود. در واقع تحرکات اوچا در سوریه به دلیل موافقت و همکاری دولت سوریه است و این برای میلیون‌ها سوری روشن است. قطر در این زمینه به صورت علنی و با آگاهی دبیرخانه سازمان ملل متحد ۳۵ میلیون یورو باج پرداخت کرد.

به انتهای لیست رسیدید