قسد

ایلناایلنا2 ماه قبل
نیروهای دموکرات سوریه (قسد) که تحت حمایت آمریکا هستند، از آغاز نبرد سخت برای پایان دادن به حضور عناصر گروه تروریستی داعش در شرق سوریه خبر دادند. به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، «مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکرات سوریه (قسد) اعلام کرد که نبرد از عصر روز گذشته- شنبه- آغاز شده است. وی تأکید کرد که قسد در صفحه شخصی خود در پایگاه الکترونیک اعلام کرده است: «این نبرد سخت به منظور پایان دادن به بقایای عناصر تروریستی داعش در شرق سوریه آغاز شده است». بالی توضیح داد: «با گذشت ۱۰ روز از تخلیه بیش از ۲۰ هزار غیرنظامی و دور کردن شهروندان دیگر از خطرات ناشی از جنگ، این نبرد شب گذشته برای نابودی آخرین عناصر تروریستی داعش در منطقه الباغوز آغاز شده است». نیروهای قسد اعلام کردند که افراد بسیاری پس از آن که مطمئن شدند همچنان بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ تروریست در منطقه هستند، ‌ از این منطقه گریختند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
این در حالی است که اطلاعات اندکی در مورد مذاکره قسد و دمشق منتشر شده است. با توجه به انتشار اخبار پراکنده در این مورد در رسانه‌های مختلف، خبرگزاری تسنیم در گزارشی به تشریح سیر مذاکرات میان قسد و دمشق پرداخته است. با بی‌نتیجه ماندن دور دوم مذاکرات دمشق و قسد و سفر سیبان حمو به مسکو، «رشاد بنعاف» نماینده ویژه قسد در مسکو خواستار پادرمیانی و وساطت روسیه برای حل مشکل میان قسد و دمشق شد. تنها پرچم کشور سوریه، همین پرچم رسمی نظام دمشق است که سازمان ملل آن را به رسمیت شناخته است. اعتراف نظام سوریه به حقوق برابر کردها و همه اقوام ملت سوریه شامل کردها، آشوری‌ها، ترکمان‌ها، اعراب و …بودجه و عدم تبعیض در تخصیص منابع مالی در استان‌های مختلف کشور۳.
ایلناایلنا2 ماه قبل
نیروهای دموکرات سوریه (قسد) اعلام کردند در جنگ علیه گروه تروریستی داعش برای بازپس‌گیری آخرین پایگاه تحت سلطه این گروه اراضی جدید را نیز آزاد کرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکرات سوریه اعلام کرد که نیروهای قسد تا کنون بر ۴۱ پایگاه تسلط یافته‌اند اما با ضد حملات این گروه مواجه شدند که در ادامه دفع شد. بالی گفت: «۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر از عناصر تروریستی گروه تکفیری داعش در این پناهگاه پنهان شده‌اند که نیروهای خارجی نیز در این میان حضور دارند». این سخنگو اعلام کرد که بیش از ۲۰ هزار نفر از شهروندان غیر نظامی ۱۰ روز قبل از حمله تخلیه شدند و روزهای آینده شاهد پایان حضور نظامی گروه تروریستی داعش در این منطقه خواهیم بود. نیروهای دموکرات سوریه که تحت حمایت ائتلاف بین المللی آمریکا هستند، روز شنبه با هدف نابودی آخرین بقایای گروه تروریستی داعش در شمال و شرق این کشور حمله را آغاز کردند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، مصطفی بالی مدیر رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد: داعشی‌ها دست به یورش علیه نیروهای ما زده‌اند و سه نفر از نیروهای ما تاکنون زخمی شده‌اند. هم اکنون درگیری شدیدی در جریان است. وی احتمال داد که به زودی جنگ با داعش در آخرین منطقه تحت کنترل این گروه تروریستی در شرق دیرالزور سوریه به پایان برسد.
فارسفارس1 ماه قبل
حمله انتحاری یکی از عناصر تروریستی داعش به محل اجتماع شبه نظامیان «قسد» و رؤسای عشایر در رقه سوریه دستکم ۱۵ کشته و زخمی برجای گذاشت. حمله انتحاری داعش به گردهمایی «قسد» و عشائر سوریه در رقهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها از وقوع حمله انتحاری به گردهمایی شبه نظامیان غالبا کرد سوریه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) با افراد سرشناس عشائر در استان الرقه خبر دادند. همزمان با انتشار خبر وقوع این حمله تروریستی، گروه تروریستی داعش در رسانه‌های خود از جمله خبرگزاری اعماق» مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. داعش مدعی شد که در حمله به گردهمایی فرماندهان قسد و بزرگان عشایر رقه، ۱۲ تن از آن‌ها کشته شده‌اند. داعش بزرگان عشایر رقه را تهدید کرده، اگر «توبه» نکنند و از «ارتداد» خود برنگردند، خود را در کمین عناصر این گروه تروریستی خواهند دید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه العربی الجدید به نقل از مسئولان عراقی در استان‌های بغداد و الانبار نوشتک وزارت کشور و اطلاعات ارتش عراق پنجشنبه شب سری جدید تروریست‌های عراقی داعش را از گروه مسلح موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تحویل گرفتند. این مسئولان افزودند: شمار سری جدید تروریست‌ها ۹۰ نفر است، با احتساب این افراد، شمار تروریست‌های عراقی که عراق از قسد تحویل گرفت، به ۴۰۰ نفر رسید. به گفته این مسئولان، نیروهای قسد ۵۰۰ تروریست عراقی داعش را در منطقه الباغوز در شرق سوریه در نزدیک مرز با عراق در بازداشت داشتند که تاکنون ۴۰۰ نفر از آنها تحویل عراق شده است. انتهای پیام/
انتخابانتخاب1 ماه قبل
نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) بامداد چهارشنبه اعلام کردند: سه هزار تن از عناصر گروهک داعش خود را تسلیم کرده‌اند. به گزارش اسکای نیوز عربی، مقام‌های نیروهای دمکراتیک سوریه به جزئیات بیشتر و تابعیت این افراد هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند. نیروهای دمکراتیک سوریه که بیشتر آنان را کردها تشکیل می‌دهند، چهارشنبه هفته گذشته نیز از اسارت ۴۰۰ داعشی در شرق سوریه خبر داده بودند. نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) پنجم و سوم اسفندماه گذشته نیز در مجموع بیش از ۳۸۰ تروریست داعشی عراقی را به دولت بغداد تحویل دادند. نیروهای دمکراتیک سوریه موسوم به «قسد» که مورد حمایت واشنگتن قرار دارند، بخش هایی از شمال و شمال شرق سوریه را در کنترل خود دارند.
فارسفارس1 ماه قبل
اهالی شهر رقه در سوریه طی تظاهرات گسترده‌ای خواستار خروج نیروهای آمریکایی و همچنین نیروهای «دموکراتیک سوریه» از شهر و استان رقه شدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شهر رقه روز پنج‌شنبه (دیروز) صحنه تظاهرات گسترده ضد آمریکایی و ضد نیروهای «دموکراتیک سوریه» بود و با حضور گسترده نیروهای آمریکایی و نیروهای قسد، شهر به شدت حالت امنیتی به خود گرفت. به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، در همین حال افراد ناشناس «هاوال شیرو» مسئول بخش اطلاعات نیروهای قسد را به ضرب گلوله ترور کردند. اهالی این شهر به حضور نیروهای آمریکایی در سوریه و همچنین سرکوب‌ها و بازداشت‌های نیروهای «دموکراتیک سوریه» (قسد) به شدت معترض هستند. علاوه بر استان رقه، استان‌های دیرالزور و حسکه نیز که تحت کنترل نیروهای «قسد» قرار دارد، از ماههای گذشته شاهد تجمعات و تظاهرات ضد آمریکایی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، روزنامه العربی الجدید به نقل از مسئولان عراقی در استان‌های بغداد و الانبار نوشتک وزارت کشور و اطلاعات ارتش عراق پنجشنبه شب سری جدید تروریست‌های عراقی داعش را از گروه مسلح موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تحویل گرفتند. بیشتر بخوانید: تحرکات پنهان داعش در ۸ استان عراقاین مسئولان افزودند: شمار سری جدید تروریست‌ها ۹۰ نفر است، با احتساب این افراد، شمار تروریست‌های عراقی که عراق از قسد تحویل گرفت، به ۴۰۰ نفر رسید. به گفته این مسئولان، نیروهای قسد ۵۰۰ تروریست عراقی داعش را در منطقه الباغوز در شرق سوریه در نزدیک مرز با عراق در بازداشت داشتند که تاکنون ۴۰۰ نفر از آنها تحویل عراق شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، یک منبع امنیتی عراق امروز جمعه گفت که تیپ هشتم ارتش این کشور ۲۰۰ تروریست داعشی را از نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه «قسد» تحویل گرفت. وی احتمال داد که برخی از اعضای خانواده‌های داعشی‌ها در این گروه جدیدی که تحویل ارتش عراق شده حضور داشته باشند. این منبع عراقی اظهار داشت که تروریست‌های داعشی به یک پایگاه نظامی منتقل شدند و از آنجا برای بازجویی و محاکمه به بغداد منتقل خواهند شد. نیروهای امنیتی عراق طی هفته‌های گذشته صدها تروریست داعشی را که در سوریه بودند تحویل گرفته‌اند. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ماه قبل
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: تعداد شبه نظامیان خارجی که در اسارت نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) هستند برای اولین بار به بیش از ۸۰۰ تن رسیده است. به گزارش ایسنا، شون روبرتسون، سخنگوی پنتاگون اظهار کرد: بیش از ۸۰۰ شبه نظامی از بیش از ۴۰ کشور در حال حاضر در بازداشت نیروهای سوریه دموکراتیک هستند. نیروهای قسد حدود ۱۰۰ داعشی از جمله تعدادی از زنان و کودکان آنها را که تابعیت کشورهای مختلف را دارند، در اردوگاه‌هایی در شمال سوریه تحت مراقبت شدید خود دارند. در مقابل شورای سوریه دموکراتیک نسبت به مهار نشدن این زندانیان و فرار آنها و خارج شدن اوضاع از کنترل نیروهای قسد در صورت حمله ترکیه هشدار می‌دهد. پیامدهای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه از جمله موضوعات اصلی این نشست خواهد بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع اطلاعاتی عراقی گفت نیروهای قسد (نیروهای دموکراتیک سوریه) به زودی هزار تروریست داعشی عراقی‌الاصل را به عراق تسلیم خواهند کرد. این منبع اطلاعاتی گفت هزار تروریست داعشی عراقی‌الاصل در بازداشت نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» قرار دارند. بر اساس گزارش شبکه الفرات، این منبع افزود تروریست‌های داعشی که خود را به قسد تسلیم کرده‌اند، در چند مرحله تسلیم نیروهای امنیتی عراق خواهند شد که تعداد آنها به هزار نفر می‌رسد و همگی عراقی هستند. به گفته این منبع، طی روزهای آینده گروه جدیدی از تروریست‌های داعشی تحویل دولت عراق خواهند شد. انتهای پیام/
ایلناایلنا3 ماه قبل
در بیانیه‌ای که امروز- شنبه- برای رسانه‌ها فرستاده شده آمده است که نیروهای دموکرات سوریه دو نفر از عناصر گروه تروریستی داعش را که تابعیت آمریکائی داشتند، دستگیر کرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز، در بیانیه‌ای که رسانه‌ها در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۹ منتشر کرده‌اند، آمده است: «ائتلاف دموکراتیک سوریه، تحت حمایت آمریکا به رهبری یگان‌های کرد حمایت مردمی دو تبعه آمریکایی و نیز دو تبعه پاکستانی و یک تبعه ایرلندی را در عملیات علیه گروه تروریستی داعش در استان دیرالزور دستگیر کردند». نیروهای دموکرات سوریه روز پنج شنبه گذشته، یک روز پس از کشته شدن چهار آمریکایی در شمال سوریه متعهد شدند که حمله علیه بقایای داعش و عناصر وابسته به آنها را تشدید کنند. این در حالی است که به نقل از همین منبع، اسکای نیوز، نیروهای دموکرات سوریه (قسد) و گروه تروریستی داعش روز گذشته توافق کردند که در مقابل توقف حملات دموکرات‌های تحت حمایت آمریکا علیه داعش، عناصر تروریستی مسلح از آخرین پایگاه داعش خارج شوند. بر این اساس به گفته شاهدان عینی صحنه، ۳۵ اتوبوس وابسته به نیروهای دموکرات سوریه به آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه رسیدند تا عناصر مسلح و خانواده‌های آنها را به منطقه «البادیه» در استان دیرالزور انتقال دهند.
فارسفارس1 هفته قبل
سخنگوی نیروهای عمدتا کرد قسد در سوریه، ادعا کرد که وزیر نفت داعش در آخرین اعترافات خود گفته است که ابوبکر البغدادی در مناطق تحت تسلط ترکیه در شمال سوریه به سر می‌برد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در صفحه توئیتر خود نوشته است که «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعش نزد نیروهای عمدتا کرد «قسد» یازده ماه است که در بازداشت به سر می‌برد. به نوشته سخنگوی قسد، وزیر نفت داعش در اعترافات خود گفته است که این گروهک تروریستی در زمان اشغال مناطق شمالی عراق نزدیک به ۴۰ تن طلا و مقادیر بسیاری کالاهای قیمتی به سوریه و دیگر مکان‌ها منتقل کرد و هزینه عملیات‌های خود را از این راه تأمین می‌کرد. به ادعای مصطفی بالی، وزیر نفت داعش همچنین در خصوص مکان اختفای «ابوبکر البغدادی» نیز گفته است که او در مناطق تحت تسلط ترکیه در سمال سوریه به سر می‌برد و میان داعش و گروههای تحت نفوذ ترکیه در این منطقه ارتباط پیچیده‌ای وجود دارد و این گروهها مسروقات داعش را به فروش رسانده و برای آن‌ها سلاح تهیه می‌کنند. «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعشنیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) که عمده افراد آن را یگان‌های مدافع خلق (YPG) تشکیل می‌دهند، در سومین فروردین گذشته با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی توانستند منطقه «باغوز» به عنوان آخرین منطقه تحت اشغال داعش در سوریه را آزاد کنند اما در آن‌جا نیز اثری از ابوبکر البغدادی نیافتند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک از پیشروی در محور غربی الباغوز در شرق فرات سوریه خبر دادند. بر اساس این گزارش؛ این منابع به تسلط بر ۴۱ مرکز داعش و انهدام استحکامات آنها اشاره کردند. این منابع اعلام کردند: حملات داعش خنثی شده است و نبرد شدید هنوز جریان دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاز آغاز حمله عناصر مسلح کرد وابسته به گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» تاکنون طی دو ماه گذشته، بیش از ۶۰ هزار نفر که اغلب آنها از غیرنظامیان سوری هستند، منطقه الباغوز را که آخرین پایگاه داعش در شرق این کشور محسوب می‌شود، ترک کرده‌اند. «کینو جبرئیل» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در جمع خبرنگاران گفت که از این میان، پنج هزار داعشی و خانواده‌های آنها نیز در این مدت دو ماهه، از منطقه الباغوز فرار کرده‌اند. به گزارش رویترز، سخنگوی قسد تاکید کرد که طی این مدت، ۲۹ هزار و ۶۰۰ نفر از عناصر داعش و خانواده‌های آنها خود تسلیم نیروهای مسلح کرد که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، شدند. وی افزود: در حمله‌ای که از روز نهم ژانویه گذشته به آخرین پایگاه این گروه تروریستی در شرق سوریه آغاز شده است، ۱۳۰۶ داعشی کشته و تعداد زیادی هم زخمی و ۵۲۰ نفر از این تروریست‌ها نیز در عملیات نیروهای قسد در الباغوز دستگیر شده‌اند. عملیات نظامی عناصر قسد برای اخراج گروه تروریستی داعش از منطقه الباغوز از نهم ژانویه گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد، اما الباغوز آخرین منطقه مسکونی است که همچنان تحت کنترل گروه تروریستی داعش قرار دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشنیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به ازسرگیری عملیات نظامی ضد داعش در منطقه الباغوز به عنوان آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در حومه شرقی دیرالزور اشاره کردند. این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد که سیطره بر الباغوز روزها یا هفته‌ها به درازا می‌انجامد. مقام مذکور به خروج حدود ۲۰ هزار داعشی و خانواده‌های آنها از الباغوز اشاره کرد.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نیروهای سوریه دموکراتیک موسوم به «قسد» (SDF) امروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای ادعای روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص آزادسازی آخرین پایگاه گروهک تکفیری- صهیونیستی داعش در سوریه را رد کرد. در بیانیه قسد در این خصوص آمده است: مبارزه در شهر «الباغوز» (در حومه دیرالزور) ادامه داشته و گزارش آزادی کامل آن صحت ندارد. بیانیه قسد به نقل از فرماندهان میدانی خود در این باره می‌افزاید: پیشتر برخی رسانه‌ها اعلام کردند که SDF (نیروهای دموکراتیک کرد سوریه) الباغوز را به صورت کامل آزاد کرده است و بر این اساس مبارزه با پیروزی بر داعش پایان یافته است. گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز اعلام کرده بود که آخرین پایگاه داعش در سوریه «تا امشب به تصرف در می‌آید».
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع سوری از حمله مقاومت مردمی الرقه به نظامیان آمریکایی هنگام گشت زنی در شهر الرقه در شب گذشته خبر دادند. منابع سوری اعلام کردند: ساعت هشت و چهل و پنج دقیقه شب گذشته ستون نظامیان آمریکایی و نیروهای قسد وابسته به واشنگتن هنگام عبور در منطقه‌ای در شهر الرقه هدف قرار گرفت. با وجود اقدامات شدید امنیتی آمریکایی‌ها و نیروهای قسد در الرقه و مراقبت محله‌های و خیابان‌های الرقه با بیش از ۶۰۰ دوربین؛ اما مقاومت مردمی در استان الرقه ستونی از خودروهای هامر آمریکایی و شبه نظامیان قسد در حاره الحرامیه الرقه را هدف قرار دادند که بر اثر آن تلفات سنگینی به نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان وابسته به آمریکا وارد شد اما به علت سانسور شدید از سوی نظامیان آمریکایی گزارشی از میزان تلفات مخابره نشده است.
فارسفارس2 ماه قبل
گروه مسلح «نیروهای دموکراتیک سوریه» موسوم به «قسد» یکشنبه یک روز پس از آغاز عملیات خود علیه داعشی‌های مستقر در شرق سوریه، به شدت با عناصر داعشی درگیر شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسکای نیوز، «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت نیروهای آمریکایی قرار دارند، روز یکشنبه برای اخراج عناصر داعش از آخرین پایگاه‌های آنها در شرق سوریه، درگیری شدیدی را تجربه کردند. منابع سوری می‌گویند، اولین هدفی که در عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه دنبال می‌شود، تسلط بر روستای «الباغوز» در نزدیکی مرز عراق است. نیروهای دموکراتیک سوریه عصر شنبه گفته بودند که عملیات برای آزادسازی آخرین منطقه‌ در شرق فرات آغاز کرده‌اند. خبرگزاری فرانسه می‌گوید که نیروهای داعش در منطقه‌ای به وسعت ۴ کیلومتر در نزدیکی روستای «الباغوز» از توابع منطقه «هجین» در شرق دیرالزور متمرکز شده‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به ازسرگیری عملیات نظامی ضد داعش در منطقه الباغوز به عنوان آخرین منطقه تحت کنترل تکفیری‌ها در حومه شرقی دیرالزور اشاره کردند. این در حالی است که یک مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد که سیطره بر الباغوز روزها یا هفته‌ها به درازا می‌انجامد. مقام مذکور به خروج حدود ۲۰ هزار داعشی و خانواده‌های آنها از الباغوز اشاره کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
درگیری‌های پراکنده میان نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) و عناصر داعش در منطقه «الباغوز» سوریه همچنان ادامه دارد. به گزارش ایسنا، عدنان عفرین، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در دیرالزور در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که درگیری‌هایی میان نیروهای کرد و عناصر داعش از روز جمعه شکل گرفته است و تا بدین لحظه نیز ادامه دارد. وی افزود: هیچ‌گونه نشانه‌ای مبنی بر تسلیم عناصر داعش وجود ندارد و چنانچه افرادی قصد تسلیم شدن داشته باشند عملیات نظامی بار دیگر متوقف خواهد شد. نیروهای سوریه دموکراتیک و جنگنده‌های آمریکا شبانه مواضع داعش را به منظور ترساندن عناصر این گروه برای تسلیم شدن و خروج غیرنظامیان افزایش داده‌اند، طوری که حملات هوایی آنها در روز کاهش یافته است. در همین راستا، مصطفی بالی، مدیر دفتر رسانه‌ای نیروهای قسد اظهار داشت که حملات انتحاری عناصر داعش خانواده‌های فراری از آخرین پناهگاه این گروه تروریستی در حومه دیرالزور را هدف قرار داده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در صفحه توئیتر خود نوشته است که «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعش نزد نیروهای عمدتا کرد «قسد» یازده ماه است که در بازداشت به سر می‌برد. به نوشته سخنگوی قسد، وزیر نفت داعش در اعترافات خود گفته است که این گروهک تروریستی در زمان اشغال مناطق شمالی عراق نزدیک به ۴۰ تن طلا و مقادیر بسیاری کالاهای قیمتی به سوریه و دیگر مکان‌ها منتقل کرد و هزینه عملیات‌های خود را از این راه تأمین می‌کرد. به ادعای مصطفی بالی، وزیر نفت داعش همچنین در خصوص مکان اختفای «ابوبکر البغدادی» نیز گفته است که او در مناطق تحت تسلط ترکیه در سمال سوریه به سر می‌برد و میان داعش و گروههای تحت نفوذ ترکیه در این منطقه ارتباط پیچیده‌ای وجود دارد و این گروهها مسروقات داعش را به فروش رسانده و برای آن‌ها سلاح تهیه می‌کنند. «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعشنیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) که عمده افراد آن را یگان‌های مدافع خلق (YPG) تشکیل می‌دهند، در سومین فروردین گذشته با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی توانستند منطقه «باغوز» به عنوان آخرین منطقه تحت اشغال داعش در سوریه را آزاد کنند اما در آن‌جا نیز اثری از ابوبکر البغدادی نیافتند. هنوز هیچ منبعی نتوانسته است به طور دقیق محل اختفا یا هرگونه سرنوشت وی را مشخص کند و تمامی خبرها و گزارش‌ها در حد گمانه‌زنی باقی مانده است.
رکنارکنا1 هفته قبل
«مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در صفحه توئیتر خود نوشته است که «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعش نزد نیروهای عمدتا کرد «قسد» یازده ماه است که در بازداشت به سر می‌برد. به نوشته سخنگوی قسد، وزیر نفت داعش در اعترافات خود گفته است که این گروهک تروریستی در زمان اشغال مناطق شمالی عراق نزدیک به ۴۰ تن طلا و مقادیر بسیاری کالاهای قیمتی به سوریه و دیگر مکان‌ها منتقل کرد و هزینه عملیات‌های خود را از این راه تأمین می‌کرد. به ادعای مصطفی بالی، وزیر نفت داعش همچنین در خصوص مکان اختفای «ابوبکر البغدادی» نیز گفته است که او در مناطق تحت تسلط ترکیه در سمال سوریه به سر می‌برد و میان داعش و گروههای تحت نفوذ ترکیه در این منطقه ارتباط پیچیده‌ای وجود دارد و این گروهها مسروقات داعش را به فروش رسانده و برای آن‌ها سلاح تهیه می‌کنند. «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعشنیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) که عمده افراد آن را یگان‌های مدافع خلق (YPG) تشکیل می‌دهند، در سومین فروردین گذشته با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی توانستند منطقه «باغوز» به عنوان آخرین منطقه تحت اشغال داعش در سوریه را آزاد کنند اما در آن‌جا نیز اثری از ابوبکر البغدادی نیافتند. هنوز هیچ منبعی نتوانسته است به طور دقیق محل اختفا یا هرگونه سرنوشت وی را مشخص کند و تمامی خبرها و گزارش‌ها در حد گمانه‌زنی باقی مانده است.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری «رویترز» چهارشنبه (۱۴ فروردین) از وقوع چند انفجار در شهر «الرقه»، واقع در شمال سوریه خبر داد. این خبرگزاری به نقل از «مصطفی بالی»، سخنگوی این شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) گزارش داد که چهار انتحاری خود را در این شهر سوری منفجر کرده‌اند. هنوز از خسارت‌ها و تلفات احتمالی این حملات انتحاری که به احتمال زیاد علیه شبه نظامیان «قسد» بوده، خبری منتشر نشده است. شهر الرقه مرکز استانی به همین نام در شمال سوریه است. شبه نظامیان قسد که اغلب آن را شبه نظامیان کرد را تشکیل می‌دهند، ششم نوامبر ۲۰۱۶ به کمک ائتلاف به اصلاح ضد داعش به رهبری آمریکا عملیاتی تحت عنوان «شمشیر فرات» را برای بازپسگیری مناطق تحت اشغال داعش شروع کردند و در نهایت بیستم اکتبر ۲۰۱۸ این شهر را بعد از ماه‌ها عملیات و محاصره آزاد کردند.

اسارت ۴۰۰ عنصر داعش در منطقه الباغوز سوریه + فیلم

فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) از اسارت صدها تروریست داعش خبر دادند. به گزارش النشره، این شبه نظامیان شامگاه چهارشنبه (۱۵ اسفند) اعلام کردند که موفق شده‌اند ۴۰۰ تن از عناصر داعش را در حین فرار از آخرین منطقه تحت تصرف خود در «الباغوز» سوریه در نزدیکی مرز عراق به اسارت گرفته‌اند. فیلم؛ داعشی‌ها در صف تسلیمفیلم؛ لحظه اسارت داعشی‌هاهمزمان با تسلیم این تروریست‌ها به نیروهای مورد حمایت آمریکا، نزدیک به دو هزار نفر از خانواده‌های عناصر داعش و غیر نظامیان برای انتقال به مناطق دیگر، خود را تسلیم این نیروها کرده‌اند. منطقه الباغوز واقع در شرق سوریه آخرین منطقه تحت اشغال داعش بود که با عملیات نیروهای قسد، این منطقه نیز به تصرف این نیروها درآمد. منابع امنیتی عراق نیز دیروز خبر دادند که طی توافق بغداد با قسد، ۵۰۰ تن از عناصر داعش تحویل نیروهای امنیتی عراق قرار خواهند گرفت.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که یگان‌های کرد تحت حمایت آمریکا موسوم به نیروهای «قسد» تجهیزات نظامی سنگین آمریکایی خود را به سمت حومه غربی شهر رقه برای رویارویی با خیزش عشایر در این منطقه علیه آنها ارسال کردند. بر اساس این گزارش، یگان‌های کرد خود را برای سرکوب خیزش عشایر علیه شبه نظامیان وابسته به آمریکا در مناطق «هنیده» و «المنصوره» آماده می‌کنند. این اعتراضات عشایری در سایه افزایش ناتوانی نیروهای قسد برای به دست گرفتن کنترل اوضاع در دو منطقه مذکور صورت می‌گیرد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای نظامیان آمریکایی مستقر در حومه غربی شهر رقه به سمت مناطق شرق رود فرات حرکت کرده‌اند تا این اعتراضات عشایری را از جبهه پشتی کنترل کنند. نیروهای قسد پیشتر به صورت گسترده دست به بازداشت ساکنان دو منطقه مذکور در حومه غربی رقه زده و عشایر این مناطق اعتراضات خود را علیه آنها و نظامیان آمریکایی بعد از کشته شدن یک جوان به دست نیروهای کرد نشان داده بودند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی افزود: این دومین بار است که نیروهای قسد مانع رسیدن کمک‌های انسانی به مردم سوریه می‌شوند. این مسئول سوری گفت: هفته گذشته نیز نیروهای قسد اجازه ورود به کاروان کمک‌های دولت سوریه را به مردم هجین ندادند و به این بهانه که نظامیان آمریکایی در این منطقه مستقر هستند، از ورود کاروان به داخل شهر جلوگیری کردند. ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) نیز با وجود اینکه دولت سوریه و جمعیت هلال احمر مجوز لازم از سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی را برای رساندن کمک‌های انسانی به سراسر اراضی سوریه داشتند، نیروهای آمریکایی و قسد مانع رسیدن این کمک‌ها به مردم هجین شدند. حضور نیروهای امریکایی در سوریه بر خلاف خواست دولت این کشور و غیرقانونی و تجاوزکارانه است. سوریه بارها خواستار خروج این نیروها از سوریه شده ولی تاکنون این موضوع عملی نشده و با وجود تصمیم امریکا برای خروج آنان از سوریه اخبار متناقضی در این ارتباط منتشر می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در سخنانی وجود هرگونه توافق میان این نیروها با دولت عراق مبنی بر تحویل اسیران داعشی عراقی به این کشور را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، کینو جبرئیل، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) مورد حمایت آمریکا در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر توافق این نیروها با مقامات عراق برای تحویل عناصر عراقی داعش و خانواده‌های آنها به این کشور، اظهار کرد که هیچ‌گونه توافقی در این زمینه میان کردهای سوریه و دولت عراق وجود ندارد. وی گفت: ما به عنوان نیروهای سوریه دموکراتیک صحت این اظهارات را تکذیب کرده و تاکید می‌کنیم که هیچ‌گونه توافقی در این باره میان ما و دولت عراق صورت نگرفته است. این درحالی است که نیروهای قسد پیشتر حدود ۲۸۰ تن از عناصر بازداشت شده عراقی داعش را به ارتش عراق تحویل داده بودند. پیشتر رسانه‌های عربی از توافق عراق و نیروهای سوریه دمکراتیک برای تحویل عناصر عراقی داعش و اعضای خانواده‌های آنها به دولت بغداد خبر داده بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- یک مقام نیرو‌های دموکراتیک سوریه موسوم به قسد اعلام کرد که نیرو‌های این گروه کنترل منطقه الباغوز را در شرق سوریه به دست گرفته و این منطقه را از وجود عناصر داعش پاکسازی کرده‎اند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ مسئول رسانه‎ای نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» می‎گوید که این گروه به پیروزی نهایی بر داعش دست یافته است. وی روز شنبه در بیانیه‎ای اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه کنترل منطقه الباغوز را در شرق سوریه به دست گرفته‎اند. برخی رسانه‎های محلی روز پنج شنبه گذشته گزارش کرده بودند که نیروهای دموکراتیک سوریه به طور کامل کنترل آخرین پایگاه داعش را در الباغوز به دست گرفته و عناصر داعش را پس از هفته‎ها نبرد شکست داده‎اند که این خبر به تایید قسد نرسیده بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز جمعه شب اعلام کرد که پیروزی بر داعش در سوریه به شکل صد در صدی محقق شده است.

به انتهای لیست رسیدید