قصاص

فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
ایرناایرنا2 ماه قبل
متن کامل جوابیه آشنا به روزنامه کیهان به شرح زیر است: چرخه خونین و باطل انتقام ' قصاص' نیست، یک تاکتیک روانی تروریستی است. مبارزه کارآمد و قاطع با تروریسم در عین مبارزه فیزیکی و کاملا ضروری با تروریست‌ها متضمن 'شکستن چرخه باطل انتقام و خشونت ' است. متاسفانه در نوشته کیهان تلاش شده ابتدا 'چرخه خونین و باطل انتقام' با قصاص همسان سازی شود و سپس هشدار اینجانب علیه این چرخه به مثابه مخالفت با حکم اسلامی قصاص جلوه داده شود. پرسش مشخص این است چه کسی گفته 'چرخه خونین و باطل انتقام' همان قصاص است؟ اصلا در کجای آن چند کلمه به قصاص اشاره‌ای شده‌است؟ اگر ادعای شریعت-مداری دارید لااقل از حربه بهتان دوری کنید. اندکی تامل در فلسفه قصاص نشان می‌دهد قصاص حکمی است الهی برای پیشگیری از چرخه خونین و باطل انتقام.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان گستان از انصراف خانواده مقتول پس از ۱۴ سال، از اجرای حکم قصاص خبر داد و گفت: خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان از انصراف خانواده مقتول پس از ۱۴ سال، از اجرای حکم قصاص خبر داد و گفت: قاتل در درگیری سبب مرگ یک نفر شده بود که با درخواست خانواده‌ی مقتول حکم قصاص او صادر شد. رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: پس از صدور رای و نهایی شدن آن در دیوان عالی، حکم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان و ریش سفیدان، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مرد میانسالی که یک خانم وکیل را مقابل دادگستری لنگرود به قتل رسانده بود به قصاص در ملأعام محکوم شد. صبح ۳۰ اردیبهشت امسال مردی به‌نام علی با یک سلاح شکاری غیرمجاز در مقابل دادگستری لنگرود خانم وکیلی به‌ نام فرزانه‌ پوررجبی را به قتل رساند. وی پس از دستگیری مدعی شد به خاطر اختلاف کاری این زن را به قتل رسانده است. عبدالصمد خرمشاهی - وکیل مدافع اولیای دم- در این باره گفت: اجرای حکم قصاص متهم منوط به تأییدیه (پرداخت) تفاضل دیه از سوی خانواده مقتول خواهد بود. طبق رأی صادره از سوی شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان گیلان در خصوص متهم به قتل این وکیل دادگستری و با استناد به ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی و همین طور ماده ۶۵ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، متهم پرونده به لحاظ قتل عمدی به یک بار قصاص نفس در ملأعام در محل ارتکاب قتل و به لحاظ حمل سلاح شکاری غیرمجاز به تحمل دو سال حبس و ضبط آن محکوم شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
؛ یادداشتی که ناظر بر یکی از توییت‌های آشنا درباره قصاص عوامل حادثه تروریستی جاده خاش- زاهدان بود، پاسخ داد. مبارزه کارآمد و قاطع با تروریسم در عین مبارزه فیزیکی و کاملا ضروری با تروریست‌ها متضمن «شکستن چرخه باطل انتقام و خشونت» است. به این ترتیب مناظره و مباحثه وگفتگوی مستقیم راهی بود برای تبدیل افراطی‌گری‌ها به مخالفت‌های قابل بحث. گرفتار شدن در چرخه باطل انتقام جویی درست در جانب معکوس این روند سازنده قرار می‌گیرد. پرسش مشخص این است چه کسی گفته «چرخه خونین و باطل انتقام» همان قصاص است؟ اصلا در کجای آن چند کلمه به قصاص اشاره‌ای شده‌است؟ اگرادعای شریعت-مداری دارید لااقل از حربه بهتان دوری کنید. اندکی تامل در فلسفه قصاص نشان می‌دهد قصاص حکمی است الهی برای پیشگیری از چرخه خونین و باطل انتقام.
الفالف1 ماه قبل
در نخستین بررسی‌ها مشخص شد جسد متعلق به میثم است که بر اثر خفگی به قتل رسیده است. در ادامه رسیدگی به پرونده این بار هاشم - متهم ردیف اول - در حالی که در شعبه چهارم دادگاه کیفری محاکمه می‌شد به قاضی گفت: به شیشه معتاد بودم. من و دوستانم برای مصرف به حفره فاضلاب رفته بودیم که میثم سر رسید. او می‌خواست در مصرف شیشه با ما شریک شود که با او درگیر شدم و دست و پایش را با یک پیراهن کهنه بستم اما بعدا فهمیدم به خاطر خفگی جان باخته است. واقعا قصد کشتن او را نداشتم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
محمود محمودخانی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خیران استان، ستاد دیه و خانواده متهم موفق شدند با اخذ رعایت از اولیای دم در آخرین لحظات متهم را از حکم قصاص و چوبه دار نجات دهند. وی افزود: این بخشش با حضور دادستان، قاضی اجرای احکام دادسرای شهرستان البرز و هیات حل اختلاف دادگستری قزوین، در زندان مرکزی قزوین به مصالحه رسید و جوان الوندی حیاتی دوباره یافت. شهر الوند از توابع شهرستان البرز در ۱۵ کیلومتری شرق قزوین قرار دارد. ۶۱۰۱انتهای پیام /*
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، محکوم به قصاص نفس با تلاش اعضای شعبه ۱۳ مستقر در ندامتگاه شهرستان فردیس از چوبه دار نجات یافت. این مددجو که از تاریخ ۲۶ شهریورماه سال ۸۱ به اتهام قتل عمدی در حبس بود و از بابت اتهام موصوف به قصاص نفس محکوم و پرونده وی پس از قطعیت حکم جهت اجرای قصاص به شعبه ۶ اجرای احکام کیفری ارسال شده بود، پس از ورود شورای حل اختلاف این ندامتگاه در جهت اخذ رضایت اولیای دم و پیگیری‌های اعضای شورای حل اختلاف استان البرز، در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته منتج به نتیجه شد و وکیل قانونی اولیای دم در شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف مستقر در ندامتگاه فردیس حاضر و رضایت خود را از بابت قصاص نفس نسبت به این محکوم اعلام کرد. انتهای پیام/
انتخابانتخاب3 ماه قبل
دختران جوانی که پدرشان به دست مادرشان به قتل رسیده بود با حضور در دادسرای جنایی، رضایت دادند. تیم جنایی با حضور در محل جنایت با زن میانسالی مواجه شدند که اعلام کرد شوهر ۵۳ ساله‌اش را به قتل رسانده است. قاتل در تحقیقات مدعی شد که همسرش با او رفتار خوبی نداشته به همین خاطر او را به قتل رسانده است. در ادامه تحقیقات جسد مقتول با کمک نیروهای آتش‌نشانی از داخل بشکه خارج و برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد. در ادامه مراحل رسیدگی به پرونده دو دختر مقتول (اولیای‌دم مقتول) با حضور در شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران از قصاص مادرشان گذشتند که پرونده پس از صدور کیفرخواست برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
آشنا: چرخه باطل انتقام قصاص نیستایرنا/ رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در پاسخ به نشریه کیهان گفت: چرخه خونین و باطل انتقام ' قصاص' نیست، یک تاکتیک روانی تروریستی است. متن کامل جوابیه آشنا به روزنامه کیهان به شرح زیر است: چرخه خونین و باطل انتقام ' قصاص' نیست، یک تاکتیک روانی تروریستی است. متاسفانه در نوشته کیهان تلاش شده ابتدا 'چرخه خونین و باطل انتقام' با قصاص همسان سازی شود و سپس هشدار اینجانب علیه این چرخه به مثابه مخالفت با حکم اسلامی قصاص جلوه داده شود. پرسش مشخص این است چه کسی گفته 'چرخه خونین و باطل انتقام' همان قصاص است؟ اصلا در کجای آن چند کلمه به قصاص اشاره‌ای شده‌است؟ اگر ادعای شریعت-مداری دارید لااقل از حربه بهتان دوری کنید. اندکی تامل در فلسفه قصاص نشان می‌دهد قصاص حکمی است الهی برای پیشگیری از چرخه خونین و باطل انتقام.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در تیر ماه ۱۳۹۷ در دیدار هیئت دولت: کار را در محدوده‌ی مقدورات کشور با جدیت دنبال بکنید؛ منتظر این و آن نباشید/ما یک روز مشکل اقتصادی کشور را موکول کردیم به برجام، [اما] برجام نتوانست مشکل اقتصادی کشور ما را برطرف کند و به ما کمک قابل توجهی بکند؛ و نتیجه این شد که مردم نسبت به برجام شرطی شدند، که وقتی آن بابا (رئیس‌جمهور آمریکا) میخواهد از برجام خارج بشود، تا مدتی که او میگوید خارج میشوم، ما همین‌طور دچار تلاطم در بازار خواهیم بود؛ ما شرطی شده‌ایم دیگر، مردم را ما شرطی کرده‌ایم. حالا هم «بسته‌ی اروپایی»؛ مردم را درباره‌ی بسته‌ی اروپایی شرطی نکنید

روایت چهار زن رهایی‌یافته از قصاص

الفالف3 ماه قبل
روایت چهار زن رهایی‌یافته از قصاصگروه ویدئو الف، ۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۹:۵۴ ۳۹۷۱۱۰۳۱۷۹آئین رهایی چهار نفر از زنان محکوم به قصاص نفس صبح چهارشنبه (۳ بهمن) با حضور رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، مدیر کل زندان‌های استان تهران و برخی خیرین در ندامتگاه شهرری برگزار شد.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، قربان باباپور ملکشاه از مطبوعاتی‌های فعال بابل روز ۳۱ شهریور سال ۹۱ در سن ۳۳ سالگی از سوی دو موتور سوار با انگیزه سرقت در مقابل منزلش در منطقه موزیرج این شهر براثر اصابت چاقو به قتل رسیده بود. رییس دادگستری بابل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دو موتور سواری که در سال ۹۱ قربان باباپور را به قتل رسانده بودند بلافاصله با همکاری شاهدان عینی با چهره نگاری از سوی پلیس آگاهی شناسایی و بعد از تحقیقات در مخفیگاهشان به دام افتادند. فضل الله وکیلی راد افزود: حکم قاتل ۲۹ ساله بعد از ۶ سال حبس مقرر بود دو هفته پیش به اجرا گذاشته شود که با پیگیری‌های مسئولان مرتبط، فرصتی دو هفته‌ای برای جلب رضایت اولیای دم گرفته شد که با عدم بخشش از سوی خانواده مقتول، این حکم صبح امروز اجرا شد. قربان باباپور ملکشاه از فروشندگان روزنامه در بابل بود و در چهار راه گنجینه کیوسک مطبوعاتی داشت. ۷۳۲۸/۱۶۵۴انتهای پیام /*
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
قاتل روزنامه فروش فعال بابلی روز چهارشنبه به دلیل عدم جلب رضایت اولیای دم به دار مجازات آویخته شد. قربان باباپور ملکشاه از مطبوعاتی‌های فعال بابل، روز ۳۱ شهریور سال ۹۱ در سن ۳۳ سالگی از سوی ۲ موتورسوار با انگیزه سرقت در مقابل منزلش در منطقه موزیرج این شهر براثر اصابت چاقو به قتل رسیده بود. فضل الله وکیلی راد رییس دادگستری بابل گفت: دو موتور سواری که در سال ۹۱ قربان باباپور را به قتل رسانده بودند بلافاصله با همکاری شاهدان عینی با چهره نگاری از سوی پلیس آگاهی شناسایی و بعد از تحقیقات در مخفیگاهشان به دام افتادند. وکیلی راد افزود: حکم قاتل ۲۹ ساله بعد از ۶ سال حبس مقرر بود دو هفته پیش به اجرا گذاشته شود که با پیگیری‌های مسئولان مرتبط، فرصتی دو هفته‌ای برای جلب رضایت اولیای دم گرفته شد که با عدم بخشش از سوی خانواده مقتول، این حکم صبح امروز اجرا شد. قربان باباپور ملکشاه از فروشندگان روزنامه در بابل بود و در چهارراه گنجینه کیوسک مطبوعاتی داشت.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رئیس کل دادگستری گلستان از رضایت خانواده مقتول بعد از ۱۴ سال فراز و فرود در گرگان خبر داد. هادی هاشمیان اظهار کرد: خانواده یک مقتول پس از ۱۴ سال، با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان از اجرای حکم قصاص منصرف شدند. وی افزود: قاتل وقتی که فقط ۱۹ سال سن داشت در درگیری سبب مرگ یک نفر شده بود که با درخواست خانواده مقتول حکم قصاص او صادر شد. هاشمیان بیان کرد: پس از صدور رای و نهایی شدن آن در دیوان عالی، حکم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان و ریش سفیدان، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رویاهای رحمان در پی قتل یک پیرمرد و پیرزن و با صدور حکم قصاص از بین رفت. وی ادامه داد: مدتی بعد وقتی کارآگاهان پلیسآگاهی به من مشکوک شدند و دستگیر شدم زیر بار قتل نرفتم. چند سالی زندانی شدم اما بعدها با سپردن وثیقه به دادسرا، تا زمان تکمیل تحقیقات به طور موقت از زندان آزاد شدم. متهم اظهار داشت: در این هنگام بود که رای دادگاه درباره من و ۳ همدستم صادر شد که ۳ نفرمان به قصاص نفس محکوم شدیم. روزی که حکم قصاص را به دستم دادند همه آرزوهایم به هم ریخت فکر می‌کردم اگر اعتراف نکنم شاید آزاد شوم ولی دیگر دیر شده بود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رییس شعبه ششم اجرای احکام کیفری کرج گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۱ اعدامی در البرز مورد بخشش شاکیان قرار گرفته‌اند. محمد عنبری گفت: در سال ۱۳۹۶ از ۲۰ پرونده قتل و محکوم به قصاص ۱۶ فقره و در سال ۹۷ نیز از هفت پرونده قصاص پنج پرونده منجر به رضایت شاکی شده است. وی افزود: در مجموع از سال ۱۳۹۶ تا به این زمان با لطف و بخشش شکات محترم از حق خود و همکاری مددکاران اجتماعی زندان‌های استان البرز و مدیران ندامتگاه‌های کرج و فردیس خوشبختانه ۲۱ نفر از چوبه دار و حکم قصاص نجات یافتند. قاضی ویژه قتل شعبه ششم اجرای احکام کیفری کرج در ادامه افزود: نجات یک فرد نجات یک جامعه است و این آیه قرآنی از سوره مائده است و ما قضات که در این شعبه خدمت می‌کنیم هر آنچه که بتوانیم که از اولیای دم رضایت اخذ نماییم کوتاهی نمی‌کنیم البته معمولا پرونده‌های قصاص در جرائم قتل‌های اتفاقی و ناخواسته راه و مسیر برای دستگاه قضائی فراهم آمده و می‌توان بهتر با اولیای دم روبرو شود ولی در قتل‌های سازمان یافته این امکان کمتر فراهم است.
الفالف2 ماه قبل
وی افزود: درخواست موکلم حداقل در خصوص چشم قصاص بود اما نظر پزشکی قانونی بر این اساس بود که امکان قصاص در هیچ یک از اعضا وجود ندارد. وکیل مدافع قربانی اسیدپاشی افسریه خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اثر اسیدپاشی ابروها، دو پلک و لاله گوش راست موکلم به طور کامل از بین رفته و ۶۷ درصد از شنوایی وی زایل شده و همچنین یک چشم موکلم کور شده است. وی اضافه کرد: انتظار ما در وهله اول قصاص چشم چپ بود که این موضوع هم پذیرفته نشده و دادگاه هم بر این اساس رای داده است. ۱۱ دی‌ماه، وکیل مدافع «فاطمه» -فردی که آبان ماه ۹۵ در افسریه تهران قربانی اسیدپاشی شد- از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده موکلش خبر داده و گفته بود که درخواست موکلش از دادگاه قصاص است. جواد پارسا اظهار کرد: جلسه رسیدگی به پرونده «فاطمه» -قربانی اسیدپاشی در افسریه تهران- در شعبه دو دادگاه کیفری یک تهران با حضور قاضی پرونده، موکلم، متهمه و وکیل تسخیری او برگزار شد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رییس شعبه ششم اجرای احکام کیفری کرج گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۱ اعدامی در البرز مورد بخشش شاکیان قرار گرفته‌اند. محمد عنبری گفت: در سال ۱۳۹۶ از ۲۰ پرونده قتل و محکوم به قصاص ۱۶ فقره و در سال ۹۷ نیز از هفت پرونده قصاص پنج پرونده منجر به رضایت شاکی شده است. وی افزود: در مجموع از سال ۱۳۹۶ تا به این زمان با لطف و بخشش شکات محترم از حق خود و همکاری مددکاران اجتماعی زندان‌های استان البرز و مدیران ندامتگاه‌های کرج و فردیس خوشبختانه ۲۱ نفر از چوبه دار و حکم قصاص نجات یافتند. قاضی ویژه قتل شعبه ششم اجرای احکام کیفری کرج در ادامه افزود: نجات یک فرد نجات یک جامعه است و این آیه قرآنی از سوره مائده است و ما قضات که در این شعبه خدمت می‌کنیم هر آنچه که بتوانیم که از اولیای دم رضایت اخذ نماییم کوتاهی نمی‌کنیم البته معمولا پرونده‌های قصاص در جرائم قتل‌های اتفاقی و ناخواسته راه و مسیر برای دستگاه قضائی فراهم آمده و می‌توان بهتر با اولیای دم روبرو شود ولی در قتل‌های سازمان یافته این امکان کمتر فراهم است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
پس از مرحله ثابت شدن لوث در دادگاه و در این مرحله تازه حق اقامه قسامه یا مطالبه آن از متهم برای شاکی اثبات می‌شود. قسم بخورند قصاص ثابت می‌شود و اگر تعداد افراد به ۵۰ نفر نرسد حق قصاص ساقط می‌شود و متهم فقط دیه می‌پردازد و قصاص (اعدام) در کار نیست. تنابنده که حقیقتا در کار کمدی مثل آن رقص‌های آثار اخیرش سابقه قابل بحثی هم دارد با آن مخالف است. آقای تنابنده به جای اینکه فیلمنامه اشتباه خود را اصلاح کند، در واقع قانون را تغییر می‌دهد و بعد به قانون حمله می‌کند! تنابنده در حقیقت با این اشتباه فاحش به ادعای هنرمند بودن خود حمله نموده و خودزنی بزرگی کرد.
رکنارکنا3 ماه قبل
محمد عنبری گفت: در سال ۱۳۹۶ از ۲۰ پرونده قتل و محکوم به قصاص ۱۶ فقره و در سال ۹۷ نیز از هفت پرونده قصاص پنج پرونده منجر به رضایت شاکی شده است. وی افزود: در مجموع از سال ۱۳۹۶ تا به این زمان با لطف و بخشش شکات محترم از حق خود و همکاری مددکاران اجتماعی زندان‌های استان البرز و مدیران ندامتگاه‌های کرج و فردیس خوشبختانه ۲۱ نفر از چوبه دار و حکم قصاص نجات یافتند. قاضی ویژه قتل شعبه ششم اجرای احکام کیفری کرج در ادامه افزود: نجات یک فرد نجات یک جامعه است و این آیه قرآنی از سوره مائده است و ما قضات که در این شعبه خدمت می‌کنیم هر آنچه که بتوانیم که از اولیای دم رضایت اخذ نماییم کوتاهی نمی‌کنیم البته معمولا پرونده‌های قصاص در جرائم قتل‌های اتفاقی و ناخواسته راه و مسیر برای دستگاه قضائی فراهم آمده و می‌توان بهتر با اولیای دم روبرو شود ولی در قتل‌های سازمان یافته این امکان کمتر فراهم است. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
یک زن که در درگیری خانوادگی دست به قتل همسرش زده بود از قصاص نجات پیدا کرد. رستگاری رئیس شورای حل اختلاف استان اصفهان گفت: ۶ آبان سال ۹۶ در یک نزاع خانوادگی و بگومگوهای زن و شوهری در یکی از روستای شهرستان سمیرم درگیری فی ما بین زوجین بالا می‌گیرد و زوج بر اثر اصابت چاقو توسط همسرش به قتل می‌رسد. در پی این حادثه و پس از طی مراحل قانونی و قضایی، زوجه با حکم شعبه یک دادگاه کیفری استان اصفهان محکوم به قصاص نفس می‌شود. در عملی خداپسندانه رضایت و گذشت قطعی اولیا دم از پرونده قتل گرفته شد و بعد از ۱۶ ماه از مجازات قصاص رهایی یافت و پس از طی مراحل قانونی به آغوش خانواده برگشت.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، به نقل از روابط عمومی زندان مرکزی و به گفته رضا موذن سرپرست این زندان، با حضور و مداخله واحد مددکاری و پیگیری‌های قبلی گروه سفیران نجات این زندان، زندانی یادشده که به جرم قتل عمد مدت ۲ سال و ۶ ماه سال در زندان به سر می‌برد؛ با گذشت اولیاء دم در آستانه اجرای حکم قصاص به زندگی بازگشت‌. به گفته سرپرست زندان مرکزی اراک، از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ پرونده قصاص منتهی به صلح و سازش و رضایت از شکات شده و در سال گذشته نیز با پیگیری مسئولین و گروه سفیران نجات زندان مرکزی شهرستان اراک رضایت اولیاء دم ۲۳ محکوم به قصاص اخذ شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
بر اساس محتویات پرونده، شش سال قبل در غرب تهران پسر جوانی به ضرب چاقو مجروح و از سوی یکی از اعضای خانواده‌اش به بیمارستان منتقل شد. وقتی از پسر جوان بازجویی شد، گفت فردی قصد سرقت ماشین سمند پدرش را داشت و به محض اینکه پسر جوان معترض شد، او را به ضرب چاقو مجروح کرد. آنها متوجه شدند روزی که پسر جوان مجروح شده، ‌ یک گوشی تلفن همراه کنار ماشین پدر مقتول پیدا شده‌ است. با پایان جلسه دادگاه، رأی بر قصاص متهم صادر شد و با توجه به مدارک موجود در پرونده، قضات رأی بر قصاص صادر کردند. متهم گفت: بار سوم به من گفتند یک هفته دیگر حکم قصاص اجرا می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
زندانی که به جرم قتل عمد در زندان بود، صبح امروز با رضایت شاکی از پای چوبه دار نجات یافت. جوان ۳۳ ساله‌ای که به جرم قتل عمد با حکم مراجع قضائی محکوم به قصاص نفس شده بود، پس از سال‌ها انتظار در سحرگاه روز جاری برای اجرای حکم قصاص در پای چوبه دار حاضر شد. به گزارش اداره کل زندان‌های گلستان، در حالی که این جوان مرگ را در یک قدمی خود احساس می‌کرد، با تلاش و مداخله قضات، مدیر زندان گنبدکاووس، مددکاران و شورای حل اختلاف زندان، خانواده مقتول با صرف نظر کردن از اجرای حکم، امید به زندگی مجدد را در این جوان محکوم به قصاص، ایجاد کردند. منبع: ایسنا
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
باشگاه خبرنگاران جوان: علی‌اصغر مطهری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان گفت: با تایید حکم اعدام قاتل سعید پرهام محیط‌بان شیروانی، مجرم اصلی پرونده در یک قدمی مجازات قرار گرفت. وی افزود: این قتل در سال ۸۹ و پس از تعقیب و گریز شکارچیان و محیط‌بان شیروانی در منطقه گلیل شیروان رخ داد که در نهایت منجر به شهادت محیط‌بان شیروانی شد. مطهری گفت: هنوز سازمان بنیاد شهید کشور، سعید پرهام را به عنوان شهید اعلام نکرده است. مدیرکل حفاظت محیط ‌زیست استان بیان کرد: سلامت انسان باید موردحفاظت قرار گیرد و تمام دستگاه‌های اثرگذار بر آب، خاک و هوا می‌تواند اثرگذار بر حفاظت از محیط‌زیست باشد. وی همچنین در خصوص ایجاد شکارگاه در استان اظهار کرد: شکارگاه به معنای مرسوم وجود ندارد بلکه در کنار مراکز تکثیر خصوصی حیوانات مناطقی برای شکار حیوانات احداث می‌شود که در خراسان شمالی برای ایجاد این مراکز اقداماتی انجام‌شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در این نامه امده است: برادر گرامی حاج حسین شریعتمداریسلام علیکمدر تاریخ ۹۷٫۱۲٫۱ جوابیه بنده تحت عنوان: «چرخه خونین و باطل انتقام «قصاص» نیست، یک تاکتیک روانی تروریستی است.» به همراه توضیح وپاسخ ۷۷۲ کلمه‌ای کیهان منتشر شده‌است. کیهان در یادداشت اول خود بدون استناد متقن به متن توئیت اولیه، در بهتانی آشکار مرا متهم به نفی اصل قصاص کرد. همچنان که در پاسخ قبلی نوشتم: قهرمانان امنیت این کشور با اقدامات توسعه گرایانه در مناطق آلوده به تروریسم، بصیرت خود را در شکستن آن چرخه باطل به نمایش گذاشته‌اند. با این وجود نویسنده کیهان گزاره اصلی آن کلام را آنقدر شکنجه کرده که جمله بیچاره اعتراف کرده هدفی جز نفی قصاص نداشته است! به راستی نویسنده درکدام جایگاه ایستاده و از چه موضعی استناد مشهور به آیات قرآن را مورد توهین قرار می‌دهد؟ ۶.
فراروفرارو2 ماه قبل
زندانی محکوم به مرگ با گذشت مادر مقتول، هنگام اجرای حکم قصاص به زندگی برگشت. به گزارش ایران به نقل از روابط عمومی زندان رجایی شهر، این زندانی که در جریان درگیری مرتکب قتل عمدی شده و حدود چهار سال و نیم در انتظار اجرای حکم قصاص بود، زمانی که طناب دار بر گردنش گره خورد در کمال ناباوری با رضایت بی‌قید وشرط مادر مقتول از مرگ رهایی یافت. ضیایی سرپرست زندان رجایی شهر با اعلام این خبر گفت: گذشت مادر از حق قصاص، کاری خداپسندانه و انسانی است که موجب رضایت الهی و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و محبت در جامعه می‌شود و اجر و پاداش اخروی نیز به دنبال دارد. مادر مقتول تنها، ولی دم بوده که هدف از گذشت بی‌قید و شرط خود را فقط رضای خداوند اعلام کرد.
الفالف1 ماه قبل
گروه حوادث الف، ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، ۱۵:۰۶ ۳۹۷۱۲۱۱۱۳۳به گزارش مهر، سرهنگ مجتبی جمالی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته اداره حقوقی فرماندهی انتظامی استان، پرونده حکم قصاص قاتل شهید والامقام حسین محمدی در شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور تائید شد. براساس این گزارش، شهید حسین محمدی شامگاه روز سه شنبه سی ام مردادماه سال جاری در عملیات دستگیری سارق احشام در یکی از روستاهای شهرستان خمین به فیض شهادت نائل آمد و ضارب او بلافاصله در عملیات پلیس دستگیر شد.

(تصاویر) آزادی ۴ زن محکوم به اعدام از زندان شهرری

18+
فراروفرارو3 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید