قصاص

قصاص

برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. روزنامه اصولگرای صبح نو در مطلبی درباره حکم فقهی مبتلا کردن دیگران به ویروس کرونا به نقل از آیت‌الله ابوالقاسم علیدوست؛ استاد حوزه نوشت: کسی که مبتلا به ویروس کروناست و می‌داند اگر با کسی تماس داشته باشد، او هم مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * کسی که مبتلا به ویروس کرونا، ایدز یا هر ویروس دیگر باشد و می‌داند که اگر با کسی تماس یابد، فرد مقابل مبتلا شده و فوت می‌کند، تمامی کارشناسان می‌گویند که در اینجا عامل دیگر نقشی نداشته و از نظر فقهی و حقوقی باید دیه قتل عمد را بپردازد. * از نظر فقهی، شرعی و حقوقی هر انسانی باعث مرگ دیگری شود، باید دیه بپردازد و قتل عمد به حساب می‌آید. * ممنوعیتی که شورای تامین یک استان صادر می‌کند، می‌تواند قضیه را حاد کرده و سببیت عرفی را محقق کند.
فراروفرارو2 روز قبل
ماموران در پی این اتفاق به بیمارستان رفتند وفهمیدند پسر جوانی به نام محمد پس از انتقال امین به بیمارستان گریخته است. در آن دعوا من و برادرم و دوستانم یک طرف بودیم و علی و برادرش و دوست شان محمد طرف دیگر قرار داشتند. وی ادامه داد: چند روز از این ماجرا گذشته بود و فردین مدارک دوست صمیمی ام علی را پس نمی‌داد. وقتی به آن جا رسیدیم فردین و برادرش امین و دوستان شان ما را دوره کردند. علی و برادرش گفتند: وقتی دعوا بالا گرفت ما از ترس مان فرار کردیم و ندیدیم چه کسی امین را با چاقو زد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
پسرجوان که به تازگی از اتهام قتل عمدی تبرئه و با قرار وثیقه آزاد شده بود، در درگیری دسته جمعی مرتکب جنایت شد. در آن دعوا من و برادرم و دوستانم یک طرف بودیم و علی و برادرش و دوست‌شان محمد طرف دیگر قرار داشتند. وقتی به آن جا رسیدیم فردین و برادرش امین و دوستان‌شان ما را دوره کردند. من آن زمان به اتهام قتل عمدی بازداشت شدم اما وقتی ثابت شد من و مقتول با هم دوست بودیم و مرگ او اتفاقی رخ داده، از اتهام قتل عمد تبرئه و به خاطر قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم شدم. من به تازگی با قرار وثیقه آزاد شده بودم که بار دیگر به اتهام قتل بازداشت شدم.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
شواهد نشان می‌داد درگیری چند جوان به خون کشیده شده و پسر ۲۰ ساله‌ای به نام عادل زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. من می‌خواستم هر طور شده جلوی مهدی را بگیرم اما او مقابل چشمان من و دیگر شاهدان با چاقو به گردن برادرم زد و گریخت. من فقط برای پایان دادن به دعوای دسته جمعی وارد دعوا شدم و هیچ ضربه‌ای هم به مقتول نزدم. همان موقع چند نفر از دوستان عادل و خواهرش وارد دعوا شدند. همان موقع مهدی به سمت عادل حمله کرد و مقابل چشمان ما یک ضربه به گردن او زد و گریخت.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان گفت: اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر توانستند بین دو طایفه صلح و سازش برقرار کنند و ۲ محکوم به قصاص از چوبه دار رهایی یافتند. به گزارش ایلنا، عبدالعباس زبیدی نیا با اشاره به رهایی دو محکوم به قصاص از چوبه دار گفت: سال ۱۳۹۱ در نزاعی طایفه‌ای، دو نوجوان به قتل می‌رسند که بعد از این حادثه اختلاف شدیدی رخ می‌دهد و در این مدت یک نفر دیگر هم به قتل می‌رسد. وی افزود: با تشکیل پرونده در دادسرای اهواز و دستگیری متهمان و قاتلان، آتش اختلاف بین این دو طایفه کمتر شد و بلافاصله جهت حل و فصل اختلاف بوجود آمده این پرونده به شورای حل اختلاف ویژه عشایر ارجاع داده شد. زبیدی نیا در ادامه اظهار داشت: اعضاء خدوم و زحتمکش شورای حل اختلاف ویژه عشایر با وساطت و تلاش شبانه روزی خود و برگزاری چندین جلسه با حضور سران عشایر، مصلحین، ریش سفیدان و بزرگان طرفین با اعلام رضایت از همدیگر با هم مصالحه کردند و در برابر کلام وحی قرآن کریم هم قسم شدند که از این به بعد در کنار هم با دوستی و صفا زندگی کنند و خوشبختانه این مصالحه منجر به رهایی دو نفر از محکومین به قصاص از این دو طایفه از چوبه دار گردید و این پرونده پس از ۸ سال منتهی به صلح و سازش شد. معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خوزستان ضمن تقدیر از تلاش و زحمات اعضاء شورا‌های حل اختلاف استان در حل و فصل اختلافات بین متخاصمین و ایجاد آرامش در جامعه بر لزوم توسعه فرهنگ دوستی و برادری و صلح و سازش تاکید کرد و گفت: شورا‌های حل اختلاف پیام رسان فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.
تابناکتابناک6 روز قبل
توصیه پلیسی: رصد اخبار مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازیسرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران گفت: پلیس فتا در استان تهران تمام اخبار مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازی را رصد می‌کند و آن‌ها را به مبادی ذی‌ربط گزارش می‌دهد و نوع برخورد با منتشرکنندگان شایعات توسط مسئولان مربوطه مشخص می‌شود. در حال حاضر پلیس فتا استان تهران مسئول رصد اخبار است و تشخیص اینکه کدام خبر درست و شایعه است با نهاد‌های دیگر است و به ما اعلام شده که در این رابطه اقدامی انجام ندهیم. پلیس فتا استان تهران بعد از رصد اخبار تمام موارد را به پلیس فتای ناجا ارسال می‌کند و آن‌ها به عنوان مسئول، برخورد‌های لازم را با منتشرکنندگان شایعات انجام می‌دهند.
تابناکتابناک6 روز قبل
حکم قصاص مرد جنایتکاری که یک تاجر سنگ را در خانه‌اش به قتل رسانده بود از سوی قضات دادگاه کیفری تهران صادر شد. آنها میوه و آبمیوه خریده ‌بودند و درون آن دارو ریختند و بعد هم مسعود را به قتل رساندند. روز حادثه به خانه مقتول رفتیم تا کمی خوشگذرانی کنیم و دور هم باشیم. جمال نیز اتهامش را منکر شد و گفت: من دستی در قتل نداشتم و فرشاد و محمدرضا با هم نقشه قتل را کشیده بودند. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده، فرشاد را به قصاص و محمدرضا و جمال را به زندان محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که این مرد جوان در اثر خوردن قرص برنج جان باخته است. او گفت: همسر صیغه‌ای من به‌نام سامان این جنایت را مرتکب شده است. المیرا متهم ردیف دوم که به اتهام معاونت در قتل پشت میز محاکمه ایستاده بود به دفاع از خود پرداخت. قاضی از زن پرسید؛ چگونه از وقوع قتل شوهر سابق‌خود مطلع شدی؟ صبح زود بود که سامان هراسان به خانه آمد و خبر کشته شدن فرید را داد. قضات دادگاه پس از شور باتوجه به محتویات پرونده متهم ردیف اول را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس و المیرا متهم ردیف دوم را به اتهام معاونت در قتل به ۱۵سال حبس محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
حکم قصاص و زندان برای سه زن و مرد جنایتکار که در اقدامی هولناک مردی را در یک باغ متروکه به قتل رسانده بودند از سوی قضات دادگاه کیفری استان البرز صادر شد. حکم قصاص و زندان برای سه زن و مرد جنایتکار که در اقدامی هولناک مردی را در یک باغ متروکه به قتل رسانده بودند از سوی قضات دادگاه کیفری استان البرز صادر شد. زن جوانی به‌نام سمانه سراسیمه به کلانتری ۱۲ واوان مراجعه و عنوان کرد: همسرم نادر پس‌ از خروج از خانه برنگشته و هیچ اطلاعی هم از او ندارم. او در بازجویی‌ها عنوان کرد: مدتی است که با سمانه همسر مقتول ارتباط دوستی برقرار کرده و به هم علاقه‌مند شده بودیم. سمانه در صحبت‌هایش بارها گفته بود که نادر او را آزار می‌دهد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مرد جوان که در دو سناریوی جداگانه دست به قتل مادر و پسر جوانی زده بود، در یک قدمی چوبه دار روزنه‌ای برای زندگی پیدا کرد. آن‌ها در گام نخست به دفتر شرکت خدماتی پسر سمیرا رفتند و در آن جا با جسد غرق خون زن جوان روبه رو شدند. از هفت سال قبل برای انجام کارهای خدماتی به تهران آمدم و در شرکت پسر سمیرا مشغول به کار شدم. وی افزود: چندی قبل پسر سمیرا معتاد شد و تقریبا همه کارهای شرکت را سمیرا انجام می‌داد. پس از اعترافات بهروز و صدور کیفرخواست، پرونده برای صدور حکم نهایی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و اولیای دم از دادگاه خواستار قصاص بهروز در قتل سمیرا و میلاد شدند.
تابناکتابناک1 هفته قبل
مرد جوان که در یک درگیری خیابانی چشمش کور شده در حالی برای متهم درخواست قصاص کرد که وی مدعی است شاکی علیه او توطئه کرده‌است. بیمار پس از مشاهده مأموران گفت: صاحب یک خودروی ناشناس با من درگیر شد و ضربه‌ای به چشمم زد. از این‌رو من وارد درگیری با آنها نشدم تا اینکه آنها شروع به کتک زدنم کردند من هم به ناچار از خودم دفاع کردم اما هیچ ضربه‌ای به چشم او نزدم. این مرد قصد سرقت داشت و وقتی هم پلیس به محل درگیری رسید ابزاری را که برای سرقت همراهش بود ضبط کرد. شاکی در واکنش به حرف‌های متهم گفت: او دروغ می‌گوید و پزشکی قانونی علت کوری مرا خرد شدن شیشه در چشمم عنوان کرده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
در حالی که بررسی‌ها ادامه داشت، مدارکی به دست آمد که نشان می‌داد زن همسایه به نام مریم در این ماجرا دخیل است. مریم ادامه داد: پیرمرد همسایه یک صندلی قدیمی داشت که جلوی ورودی ساختمان می‌گذاشت و آنجا می‌نشست. متهم به قتل در ادامه اعترافاتش توضیح داد: مدتی از این ماجرا گذاشت تا اینکه سه روز قبل از قتل، حبیبه به من گفت: وقت آن رسیده است که شوهرش را بکشم. من چند ساعت در خانه پسر حبیبه بودم و آنجا لباس‌هایم را عوض کردم. این زن در ادامه گفت: من می‌خواهم زودتر قصاص شوم.
فراروفرارو1 هفته قبل
مردی که زن تنهایی را کشت و جسد وی را در باغچه خانه‌اش دفن کرده بود دیروز در دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد. وی گفت: مادرم پس از جدایی از پدر، به تنهایی در خانه‌اش در خیابان اشرفی اصفهانی زندگی می‌کرد. دو روز قبل مادرم از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت. به دنبال اظهارات دختر جوان، پلیس، سرایدار ۶۰ساله به نام عظیم را بازداشت کرد. به دنبال اعتراف‌های تکان دهنده این مرد، پلیس به خانه باغ در غرب تهران رفت و بقایای جسد دفن شده را پیدا کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان افزود: به درخواست اولیای دم، حکم قصاص این جوان صادر شد و در مرحله اجرا بود. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا سیدحسینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از بخشش محکوم به قصاص در صبح امروز در زندان گرگان خبر داد و گفت: محکوم به قصاص فردی بود که چهار سال پیش وقتی که ۲۰ ساله بود در دعوای خانوادگی، پسر دایی اش را به قتل رسانده بود. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان افزود: به درخواست اولیای دم، حکم قصاص این جوان صادر شد و در مرحله اجرا بود. بیشتر بخوانید: وی ادامه داد: تا پیش از اجرای حکم چندین نشست با خانواده مقتول برای گرفتن رضایت برگزار شد، اما آنان حاضر به گذشت نشدند. حجت الاسلام والمسلمین سیدحسینی افزود: صبح امروز پیش از اجرای حکم دوباره قاضی شعبه سوم اجرای احکام و اعضای شعب صلحی شورای حل اختلاف زندان گرگان با خانواده مقتول گفتگو کردند و بالاخره اولیای دم بزرگوارانه راضی به گذشت از حق شرعی و قانونی خود شدند و این جوان را بخشیدند. این محکوم به قصاص، شانزدهمین فردی است که از ابتدای امسال با بزرگواری اولیای دم، فرصت جبران اشتباه و زندگی دوباره را یافتند.
تابناکتابناک2 هفته قبل
مرد شیشه‌ای که در جنایتی هولناک در باغ کلاته، دست به قتل عام خانوادگی زده بود دیروز با حکم قضایی به سه بار قصاص محکوم شد. بدین ترتیب پلیس به ردیابی مهدی پرداخت و خودروی دانیال را مقابل باغ خانوادگی مهدی در کلاته ورامین شناسایی کرد. مهدی ۲۸ساله که به شیشه معتاد است پس از دستگیری پرده از قتل عام خانوادگی برداشت. وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من قتل‌ها را قبول دارم اما تحت تاثیر مصرف شیشه دست به چنین کاری زده بودم. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده وی را دیروز به سه بار قصاص محکوم کردند.
تابناکتابناک2 هفته قبل
با تکمیل تحقیقات و اعتراف متهم اصلی جنایت، پرونده پسر جوان پس از بازسازی صحنه قتل و تکمیل تحقیقات به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. شرطی برای گذشتبا تأیید حکم قصاص پسر جوان در دیوانعالی کشور، پرونده او برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد. اما اولیای دم شرطی برای بخشش پسر جوان و گذشت از خون عزیزانشان برای فرزاد گذاشتند. آنها از قاتل خواستند قبرستانی در منطقه محل زندگی‌شان -کن سولقان - به‌ نام مقتولان وقف کند تا از اعدام وی بگذرند. با برآورده کردن این شرط و وقف قبرستان، اولیای دم به پسر جوان فرصت دوباره برای زندگی خواهند داد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
مرد شیشه‌ای که در جنایتی هولناک در باغ کلاته، دست به قتل عام خانوادگی زده بود دیروز با حکم قضایی به سه بار قصاص محکوم شد. روزنامه خراسان نوشت: مرد شیشه‌ای که در جنایتی هولناک در باغ کلاته، دست به قتل عام خانوادگی زده بود دیروز با حکم قضایی به سه بار قصاص محکوم شد. بدین ترتیب پلیس به ردیابی مهدی پرداخت و خودروی دانیال را مقابل باغ خانوادگی مهدی در کلاته ورامین شناسایی کرد. مهدی ۲۸ ساله که به شیشه معتاد است پس از دستگیری پرده از قتل عام خانوادگی برداشت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده وی را دیروز به سه بار قصاص محکوم کردند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 هفته قبل
سلامت نیوز: مرد شیشه‌ای که زوج جوانی را به همراه دختر ۸ ساله‌ شان در باغ ورامین به قتل رسانده بود از سوی قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ۳ بار قصاص محکوم شد. درخواست قصاص در ملأعامدر جلسه محاکمه‌ای که در شعبه چهارم برگزار شد نخست پدر و مادر دانیال، خواهران سحر و مادر بیتا کوچولو برای متهم درخواست قصاص در ملأ عام کردند. در کلاته ورامین باغی داشتم که روز حادثه دانیال و همسردومش را همراه دختر هشت‌ ساله‌اش به باغ دعوت کردم. بعد از قتل دانیال و دخترش را در قسمتی از باغ و همسر دانیال را در قسمت دیگری از باغ بعد از جدا کردن سر از بدنشان دفن کردم. سپس برای اینکه آرام شوم دوباره مواد کشیدم.» بدین ترتیب سرانجام روز گذشته قضات دادگاه این متهم را به ۳ بار قصاص محکوم کردند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 هفته قبل
پیام خوزستان - مرد شیشه‌ای که در جنایتی هولناک در باغ کلاته، دست به قتل عام خانوادگی زده بود دیروز با حکم قضایی به سه بار قصاص محکوم شدمرد شیشه‌ای به سه بار قصاص محکوم شدرسیدگی به این پرونده از یکم اردیبهشت امسال به دنبال شکایت ناپدید شدن دختر هشت ساله‌ای به نام بیتا و پدر و نامادری اش آغاز شد. بدین ترتیب پلیس به ردیابی مهدی پرداخت و خودروی دانیال را مقابل باغ خانوادگی مهدی در کلاته ورامین شناسایی کرد. مهدی ۲۸ ساله که به شیشه معتاد است پس از دستگیری پرده از قتل عام خانوادگی برداشت. وی ادامه داد: ما با هم شیشه مصرف کردیم ودانیال برای خرید سیب زمینی از باغ بیرون رفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده وی را دیروز به سه بار قصاص محکوم کردند.
مهرمهر2 هفته قبل
با این اوصاف اما بازخوانی حتی انتقادی جریان رسمی تاریخ‌نگاری انقلاب مهم است. این دانش باعث می‌شود تا خطاهایی که دوران‌های قاجار، پهلوی اول و پهلوی دوم رخ داد، تکرار نشود. کسانی از این آکادمی مانند ایوانف، پطروشفسکی و… تاریخ ایران، تاریخ اسلام، تاریخ سربداران و… را نوشته‌اند. بنابراین تطهیر پهلوی در درجه نخست تطهیر استعمار است و در درجه دوم تطهیر رجال وابسته به آمریکا و انگلیس. خوشبختانه روند تاریخنگاری اسلامی امیدبخش است و در آینده مسلما مکتب تاریخنگاری اسلامی، تاریخنگاری انقلاب اسلامی و تبیین مبانی تاریخنگاری انقلاب اسلامی را شاهد خواهیم بود.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل عمدی در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ در شهرستان مرودشت و دستگیری قاتل بوسیله مراجع قضایی، رسیدگی قضایی به پرونده، در محاکم قضایی استان انجام و بنا به درخواست اولیای دم، حکم قصاص نفس متهم صادر و از سوی دیوان عالی کشور مورد تایید قرار می‌گیرد. او اضافه کرد: به منظور سیاست‌های تحولی دستگاه قضا و شورا‌های حل اختلاف مبنی بر کاهش جمعیت کیفری، تشکیل هسته‌های جهادی صلح و سازش در شورا‌های حل اختلاف حوزه‌های قضایی در دستور کار قرار گرفت. حجت الاسلام و المسلمین موسوی تصریح کرد: در همین رابطه با تلاش اعضای یکی از شعب مرودشت، پیگیری هسته جهادی، تشکیل چندین جلسه صلحی در محل شورا و همچنین حضور در منزل خانواده اولیای دم، این پرونده به نتیجه رسید و خانواده مقتول با اعلام رضایت و بخشش قاتل، پس از گذشت ۶ سال پرونده به صلح و سازش ختم شد. او تاکید کرد: تلاش مجموعه دستگاه قضایی در روند اجرای عدالت، ایجاد بستری برای پیشگیری از جرایم بوده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 هفته قبل
عصر کرد - مرد شیشه‌ای که در جنایتی هولناک در باغ کلاته، دست به قتل عام خانوادگی زده بود دیروز با حکم قضایی به سه بار قصاص محکوم شدمرد شیشه‌ای به سه بار قصاص محکوم شدرسیدگی به این پرونده از یکم اردیبهشت امسال به دنبال شکایت ناپدید شدن دختر هشت ساله‌ای به نام بیتا و پدر و نامادری اش آغاز شد. بدین ترتیب پلیس به ردیابی مهدی پرداخت و خودروی دانیال را مقابل باغ خانوادگی مهدی در کلاته ورامین شناسایی کرد. مهدی ۲۸ ساله که به شیشه معتاد است پس از دستگیری پرده از قتل عام خانوادگی برداشت. وی ادامه داد: ما با هم شیشه مصرف کردیم ودانیال برای خرید سیب زمینی از باغ بیرون رفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده وی را دیروز به سه بار قصاص محکوم کردند.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش بر این است که در روزهای پایانی سال با جذب کمک‌های بیشتر شاهد آزادی زندانیان بیشتری باشیم. او افزود: امسال همچنین با همکاری و همراهی مسئولان قضایی، ریش سفیدان، معتمدین محلی و همراهی شورای حل اختلاف استان برای ۲۰ نفر از زندانیان محکوم به قصاص استان رضایت گرفته شد. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سیستم نوین زندانبانی اسلامی پس از انقلاب بر توجه به کرامت انسانی، بازسازی شخصیت افراد و رعایت حقوق شهروندی زندانیان، تقویت باورهای دینی و مذهبی آنان و بازاجتماعی کردن آنان بنا نهاده شده و در این زمینه در سطح زندان‌های استان موفقیت‌های خوبی کسب شده است. جمیاری گفت: در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن امسال نیز، با همراهی و همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و استفاده از منابع ستاد دیه استان و کشور و کمک‌های سازمان زندان‌ها تعداد ۲۲ نفر زندانی جرائم غیر عمد با بدهی افزون بر ۱۱ میلیارد ریال از زندان‌های استان آزاد شدند. مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این تعداد زندانی جرائم غیرعمد استان شامل ۲۱ مرد و یک زن بودند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو2 هفته قبل
او یا باید این ‏درخواست اولیای دم را انجام دهد و یا اینکه دو ماه دیگر تن به چوبه دار بسپارد. این پسر جوان چند ‏سال پیش به جرم قتل یک پدر و پسر به قصاص محکوم شد. اما اولیای دم تا آخرین لحظات از خون عزیزان‌شان ‏گذشت نکردند، تا اینکه کار به روز اجرای حکم رسید. او حتی آخرین وصیتش را هم کرد و با نگاهی ‏ملتمسانه به اولیای دم چشم دوخت. آن طور که برادر مهدی می‌گوید اولیای دم به ‏مهدی و خانواده‌اش دو ماه فرصت دادند تا مقدمات این کار را فراهم کنند.
الفالف2 هفته قبل
مرد شیشه‌ای که در جنایتی هولناک در باغ کلاته، دست به قتل عام خانوادگی زده بود دیروز با حکم قضایی به سه بار قصاص محکوم شد. بدین ترتیب پلیس به ردیابی مهدی پرداخت و خودروی دانیال را مقابل باغ خانوادگی مهدی در کلاته ورامین شناسایی کرد. مهدی ۲۸ ساله که به شیشه معتاد است پس از دستگیری پرده از قتل عام خانوادگی برداشت. وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من قتل‌ها را قبول دارم، اما تحت تاثیر مصرف شیشه دست به چنین کاری زده بودم. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده وی را دیروز به سه بار قصاص محکوم کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
بدین ترتیب پلیس به ردیابی مهدی پرداخت و خودروی دانیال را مقابل باغ خانوادگی مهدی در کلاته ورامین شناسایی کرد. مهدی ۲۸ ساله که به شیشه معتاد است پس از دستگیری پرده از قتل عام خانوادگی برداشت. من بعد از قتل دانیال، همسرش را کشتم و بیتا که شاهد ماجرا بود به سمتم سنگ پرتاب کرد که او را هم خفه و اجساد را در باغ دفن کردم. بعد از قتل، چون زخمی شده بودم و خون زیادی از دست داده بودم هروئین کشیدم تا دردم تسکین یابد. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده وی را دیروز به سه بار قصاص محکوم کردند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
۱-در سالهای گذشته «عدالت» از مظلومیت خاصی رنج می‌برد و جریان‌های سیاسی هرکدام که به قدرت رسیدند به گونه‌ای عدالت را علی رغم همه وعده‌ها و شعارها به حاشیه راندند. نتیجه باز هم روشن بود و عدالت در مسیر اصلی خود مستقر نشد گویی که عدالت فقط لقلقه زبان شده است! هر دوی آن مسیر‌ها انحرافی بود و اساس آن بر نفی قانون اسلامی به عنوان زیرساخت اصلی عدالت در جامعه اسلامی بود. ۲- قوانین اسلامی همواره مورد هدف و نشانه ضدانقلاب، اپوزیسیون و گروه‌ها و تشکل‌های به اصطلاح حقوق بشری بوده است. از همین روی، کسانی یا جریانی که خواسته یا ناخواسته به قوانین اسلامی هجمه و حمله کرده است؛ در واقع عدالت را ترور کرده‌اند و نگذاشتند عدالت به معنای واقعی آن در جامعه مستقر شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در اهم اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان در سال جاری می‌توان به پیگیری حل مشکلات و احیای شرکت‌ها و کارخانجات و جلوگیری از بیکار شدن بیش از ۸ هزار کارگر در سطح استان اشاره کرد. این مقام قضایی در استان کرمان حرفه آموزی و توانمند سازی زندانیان و خانواده این افراد را موضوع مهمی دانست و افزود: در این رابطه ۵۶ فقره تسهیلات بانکی با موضوع وام خود اشتغالی برای خانواده زندانی فراهم شده است. موحد در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید همزمان تمامی قضات از زندان‌های استان کرمان در راستای حفظ و صیانت از حقوق شهروندی به عنوان اقدامی منحصر به فرد دانست و تصریح کرد: بر اساس آمار ارائه شده تا پایان آذر ماه سال جاری قضات استان کرمان یک هزار و ۸۸۱ مرتبه از زندان‌های استان کرمان بازدید کرده‌اند که نتیجه این بازدیدها، منجر به کاهش موجودی زندان‌های استان طی ۹ ماهه‌ سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است. رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: علاوه بر بازدیدهای مستمر قضات، از ابتدای سال تاکنون اعضای هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی استان کرمان نیز ۲۱۰ مورد بازرسی از مراجع قضایی، انتظامی، ادارات زندان و بازداشتگاه‌های استان داشته‌اند. موحد خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماه امسال با ۱۴۹ نفر از شکات نیز مذاکره شده که ۵۶۴ میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی انجام شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
۱-در سال‌های گذشته «عدالت» از مظلومیت خاصی رنج می‌برد و جریان‌های سیاسی هرکدام که به قدرت رسیدند به گونه‌ای عدالت را علی رغم همه وعده‌ها و شعار‌ها به حاشیه راندند. نتیجه باز هم روشن بود و عدالت در مسیر اصلی خود مستقر نشد گویی که عدالت فقط لقلقه زبان شده است! هر دوی آن مسیر‌ها انحرافی بود و اساس آن بر نفی قانون اسلامی به عنوان زیرساخت اصلی عدالت در جامعه اسلامی بود. ۲- قوانین اسلامی همواره مورد هدف و نشانه ضدانقلاب، اپوزیسیون و گروه‌ها و تشکل‌های به اصطلاح حقوق بشری بوده است. از همین روی، کسانی یا جریانی که خواسته یا ناخواسته به قوانین اسلامی هجمه و حمله کرده است؛ در واقع عدالت را ترور کرده‌اند و نگذاشتند عدالت به معنای واقعی آن در جامعه مستقر شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/گلستان با گذشت اولیای دم، حکم قصاصی که صبح امروز در مرحله اجرا بود، متوقف شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: محکوم به قصاص فردی بود که ۴ سال پیش وقتی که ۲۰ ساله بود، در دعوای خانوادگی، پسر دایی اش را به قتل رسانده بود. حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: به درخواست اولیای دم، حکم قصاص این جوان صادر شد و در مرحله اجرا بود. وی ادامه داد: تا پیش از اجرای حکم چندین نشست با خانواده مقتول برای گرفتن رضایت برگزار شد اما آنان حاضر به گذشت نشدند. بر اساس اعلام دادگستری گلستان، این محکوم به قصاص، شانزدهمین فردی است که از ابتدای امسال با بزرگواری اولیای دم، فرصت جبران اشتباه و زندگی دوباره را یافت.

به انتهای لیست رسیدید