قصاص

قصاص

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
این هفته «در پشت صحنه یک جنایت» پرونده این قاتل را مرور کردیم و پای صحبت‌های او نشستیم. همین سرنخ بازپرس پرونده را برآن داشت که قاتل پدر یا برادر مقتول است. او به پهنای صورت اشک می‌ریخت و زیر لب می‌گفت ای کاش آن روز خانه خواهرم نمی‌رفتم که او بمیرد و اکنون مهر قاتل شدن برپیشانی‌ام حک شود. سوال: اگر زمان به عقب برمی‌گشت؟ هیچ‌وقت به خانه خواهرم نمی‌رفتم. سوال: خون مقتول دامان قاتل را می‌گیرد؟ این جمله واقعی است و خون خواهر بیگناهم سرانجام مرا گرفتار کرد.
برنابرنا17 ساعت قبل
وی اضافه کرد: وی چهره ملی و جهانی بود که به اوضاع و احوال مسلط و با تاریخ آشنا بود. خدا انسان را مورد لطف قرار داده و به همین دلیل خلیفه خدا روی زمین قرار گرفته است. زندگی و رفتار پیامبر با یهودی‌ها و ملاقات و عیادت و رفت و آمد یهودیان در مدینه نشان می‌دهد، پیامبر اهل مروت و رواداری بود. پیامبر و قرآن می‌گوید فقط با کسانی بجنگید که با شما می‌جنگند و در برابر آن‌ها از سرزمین‌های اسلامی دفاع کنید. وی خاطر نشان کرد: علمای شیعه و سنی که دارای اندیشه درست و بلند هستند هیچ وقت محدود به فرقه خاصی نشده و هیچ تفاوت خاصی برای مردم قائل نمی‌شوند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
روزنامه خراسان: راننده تاکسی که حجره دار بازار را کشته بود درباره انگیزه جنایت سکوت کرد. نخستین سرنخبا این شکایت، پلیس پیگیر پرونده شد و تلاش برای افشای راز ناپدید شدن مرد حجره دار آغاز شد. خیلی زود مجید ۴۰ ساله ردیابی و بازداشت شد و به قتل دوست صمیمی اش اعتراف کرد. من قبول دارم دوستم را کشتم، اما نمی‌خواهم درباره انگیزه قتل حرفی بزنم. به همین خاطر دیگر نمی‌خواهم درباره انگیزه قتل حرفی بزنم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
بر اساس یک تقسیم‌بندی، مجازات به سه نوع اصلی، تکمیلی و تبعی تقسیم می‌گردد. در این نوشتار تلاش می‌کنیم شما را با مفهوم مجازات تکمیلی آشنا کنیم. مفهوم مجازات تکمیلیمجازات تکمیلی مجازاتی است که دادگاه می‌تواند علاوه بر مجازات اصلی و برای تکمیل آن تعیین کند. دوم آن‌که صدور حکم در خصوص مجازات تکمیلی، برای دادگاه الزامی نیست. بلکه این امر در اختیار قاضی دادگاه است که می‌تواند در صورتی که مصلحت بداند، در کنار مجازات اصلی، حکم به مجازات تکمیلی نیز صادر کند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سه سرباز و یک مأمور بدرقه زندان که به اتهام مشارکت و معاونت در قتل یک زندانی هنگام فرار محاکمه شده بودند پس از اعلام نظریه کارشناسان پزشکی قانونی درباره علت مرگ مقتول بار دیگر محاکمه خواهند شد. پس از بازداشت متهمان آنها در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور دو قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستادند. قضات دادگاه در ادامه بررسی این پرونده از کارشناسان پزشکی قانونی خواستند تا علت مرگ زندانی را مشخص کنند که برهمین اساس چند روز بعد نظریه پزشکی قانونی به شعبه دهم دادگاه کیفری ابلاغ شد که نشان می‌داد خود مقتول به میزان ۱۰ درصد در مرگش مقصر بوده است. بنابراین براساس اظهارات قاضی قربانزاده رئیس شعبه دهم دادگاه کیفری پرونده بار دیگر در همین شعبه رسیدگی خواهد شد. همچنین با دستور رئیس دادگاه مأمور زندان که اتهامش معاونت در قتل بود با قرار سیصد میلیون تومانی بزودی از زندان آزاد خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، این روز‌ها که مصادف با چهلمین سال استعفای مهندس بازرگان، بنیان‌گذار نهضت آزادی ایران، از نخست‌وزیری است، به سراغ ابوالفضل بازرگان رفته‌ایم تا از او درباره چگونگی کشیده شدن پای نهضت آزادی به مبارزات مسلحانه، چرایی ورود مهندس بازرگان به عرصه نخست‌وزیری و برخی اصطکاک‌های ایشان با حاکمیت بپرسیم. آقای علی ملاقلی‌پور در مستند «راه طی‌شده» این جمله مهندس بازرگان را حمل بر این گرفتند که مهندس بازرگان مشوق مبارزه مسلحانه بوده‌اند، در حالی که این‌طور نبوده است. به عنوان یکی از نزدیکان مهندس بازرگان آیا اطلاع دارید ملاقاتی که مهندس بازرگان در سال ۵۷ در نوفل لوشاتو با امام خمینی داشتند، نخستین ملاقات ایشان با امام بود؟ به احتمال زیاد نخستین ملاقات بود. بعد از این ملاقات، نظر مهندس بازرگان راجع به امام چه بود؟ من مستقیما نظر ایشان را نشنیدم، ولی کسانی که شنیدند می‌گفتند ایشان از دو نکته ناراحت بودند: یکی این‌که مهندس بازرگان اصولا با این شکل انقلاب موافق نبود. مهندس بازرگان درباره پذیرش نخست‌وزیری با مراجع وقت نیز مشورت داشتند و آقایان هم ایشان را تشویق کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
لاریجانی درباره نحوه و مکانیزم یو پی آر، گفت: در این مکانیزم هر کشوری باید گزارش مکتوبی را ارائه دهد که در کشورش در زمینه حقوق بشر چه اقداماتی را انجام داده است، شورای حقوق بشر هر فصلی یک جلسه دارد و در این جلسات هر بار نوبت بررسی حقوق بشر چند کشور می‌شود. وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. حدود ۱۱۸ کشور توصیه کردند، ۷ کشور تفاوت بین توصیه و فحش را نمی‌دانستند! وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. وی گفت: مکانیزم ماشه، تهدید بد و زشتی است البته ما نیز باید مقداری خودمان را سرزنش کنیم که چرا این مکانیزم را قبول کردیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وی درخصوص ارائه گزارش دوره‌ای جمهوری اسلامی ایران در شورای حقوق بشر، تصریح کرد: گزارش ایران یک گزارش بسیار حرفه‌ای بود. حدود ۱۱۸ کشور توصیه کردند، ۷ کشور تفاوت بین توصیه و فحش را نمی‌دانستند! وی در ادامه با تأکید بر اینکه حقوق بشر کالای غربی نیست، بیان کرد: غربی‌ها لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند. دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: این گام‌هایی که ما برداشته‌ایم اگر جدی باشد نباید قابل بازگشت باشد. اگر مکانیزم ماشه راه بیفتد ممکن است راهبرد هسته‌ای مان را کاملا تغییر دهیم و باید به وضع صفر صفر بازگردیم.
مهرمهر1 روز قبل
شمار شهدای فلسطینی در نتیجه دور جدید تجاوز نظامی صهیونیستها در غزه به ۱۶ نفر رسیده است. سخنان جنگ طلبانه وزیر صهیونیست «یووال اشتینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی سخنان تهدید آمیزی را علیه گروه‌های مقاومت فلسطین مطرح کرد. این در حالی است که رژیم صهیونیستی به تازگی یکی از فرماندهان مقاومت فلسطین را ترور کرده است. به دنبال این عملیات، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات گسترده‌ای را علیه نوارغزه انجام دادند. اردن تجاوز صهیونیستها علیه غزه را محکوم کردوزارت خارجه اردن به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوارغزه واکنش نشان داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک ۱۹۰ راکت و موشک از غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی خبر داد. او سه‌شنبه‌ شب گفت که از صبح سه‌شنبه تاکنون، ۱۹۰ موشک و راکت از غزه به سمت «اسرائیل» شلیک شده است. دیروز وزارت خارجه اسرائیل در واکنش به حملات راکتی گروه‌های مقاومت گفته بود که یک میلیون نفر در پناهگاه هستند. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره وضعیت جاری در اراضی اشغالی در نتیجه عملیات تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت فلسطین در قبال ترور یکی از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی، بیانیه‌ توئیتری منتشر کرد و در توئیتی نوشت: «آژیرهای هشدار در سراسر جنوب و مرکز (فلسطین اشغالی) به صدا درآمدند. یک میلیون اسرائیلی در پناهگاه‌ها و مدارس و مراکز شغلی تعطیل هستند».
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
یک جریان سیاسی در روز‌های اخیر تلاش کرد با حاشیه سازی‌ها و فضاسازی‌ها، مبارزه با فساد را غیرواقعی جا بزند! ماجرا باز می‌گردد به سومین نشست بررسی دوره‌ای وضعیت حقوق بشر کشور‌ها که به «یوپی آر» معروف است. از همین روی؛ از شورای حقوق بشر سازمان ملل هم خواستند تا ایران را به نقض حقوق بشر متهم کند! ماجرا باز می‌گردد به سومین نشست بررسی دوره‌ای وضعیت حقوق بشر کشورها که به «یوپی آر» معروف است. از همین روی؛ از شورای حقوق بشر سازمان ملل هم خواستند تا ایران را به نقض حقوق بشر متهم کند!
فراروفرارو2 روز قبل
متهم تیر سال گذشته مرد بازاری را که بسیار خوش‌نام بود به قتل رساند و جسدش را رها کرد. وکیل اولیای‌دم گفت: متهم در سلامت کامل روان و عقل دست به این قتل زده است. او با نقشه‌ای از پیش طراحی‌شده مرتکب قتل شده و بر اساس گزارش پزشکی‌قانونی مواد یا الکل مصرف نکرده بود. درگیری ما به ۱۵ سال قبل برمی‌گشت. ما ۱۵ سال قبل بگومگویی داشتیم که بعد آشتی کردیم و همه‌چیز تمام شد، اما من موضوع را فراموش نکرده بودم.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
بیست ودوم آذر سال ۹۵ با شلیک دو گلوله در بلوار نیایش تهران جنایت خونینی اتفاق افتاد و مرد جوانی به‌نام آروین به قتل رسید. کارآگاهان پس از حضور در محل جنایت پی بردند قتل در مقابل دوربین‌های مداربسته یک بیمارستان اتفاق افتاده است. در جریان تحقیقات پلیسی مشخص شد که او سال‌ها پیش خواستگار همسر مقتول بوده به همین خاطر تصمیم به انتقام گرفته و شوهر این زن را کشته است. قضات دادگاه صبح دیروز ناصر را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند و زن مقتول نیز به اتهام رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. متهم دیگر پرونده اکبر نیز از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
حزب الله لبنان به تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه واکنش نشان داد. به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای تجاوز به غزه و دمشق را محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه افزود: خطاب به برادران عزیزمان در جنبش جهاد اسلامی می‌گوییم که امت به مقاومت و جانفشانی‌های آنها افتخار می‌کند. حزب الله افزود: به مقاومت ملت صبور فلسطین و به توانایی جنبش‌های مقاومت در واکنش قوی و اجرای قصاص عادلانه علیه متجاوزان جنایتکار ایمان داریم. در این بیانیه آمده است: راه مقاومت و جهاد است که آزادی و پیروزی نهایی را محقق خواهد کرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای تجاوز به غزه و دمشق را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: رزمندگان مقاومت و خانواده‌های شریفشان یا به دنبال پیروزی هستند یا شهادت و این چیزی بود که نصیب فرمانده شهید بهاء ابوالعطاء و همسر شریف و فرزند رهبر مجاهد اکرم العجوری و همراهانش شد. حزب الله در این بیانیه افزود: خطاب به برادران عزیزمان در جنبش جهاد اسلامی می‌گوییم که امت به مقاومت و جانفشانی‌های آنها افتخار می‌کند. حزب الله افزود: به مقاومت ملت صبور فلسطین و به توانایی جنبش‌های مقاومت در واکنش قوی و اجرای قصاص عادلانه علیه متجاوزان جنایتکار ایمان داریم. در این بیانیه آمده است: راه مقاومت و جهاد است که آزادی و پیروزی نهایی را محقق خواهد کرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به شهادت بهاء ابوالعطاء از فرماندهان جهاد اسلامی در غزه و نیز فرزند اکرم العجوری از اعضای جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دمشق از سوی صهیونیستها واکنش نشان داد. فرمانده شهید بهاء ابوالعطا و همسرش و نیز فرزند فرمانده مبارز اکرم العجوری و همراهش پس از مبارزه طولانی به فیض شهادت رسیدند. به برادران عزیز در جنبش جهاد اسلامی که امت اسلامی به خاطر مقاومت و جانفشانی شان به آنها می‌بالد و به خانواده‌های شهدا فقدان عزیران را تسلیت عرض می‌کنیم. به آنها به خاطر نائل آمدن به فیض شهادت تبریک و تهنیت می‌گوییم و این تجاوز ددمنشانه رژیم صهیونیستی به غزه و دمشق را محکوم می‌کنیم و به پایداری ملت صبور فلسطین و توان جنبش‌های مقاومت فلسطین برای دادن واکنش قوی و اجرای قصاص عادلانه علیه متجاوزان جنایتکار، ایمان داریم. این مسیر مقاومت و جهاد با خونهای پاک است که آزادسازی و به اذن پروردگار پیروزی نهایی را محقق خواهد ساخت.
همشهریهمشهری2 روز قبل
کنار خانه آنها حجله پسر ۱۷ساله‌اش به چشم می‌خورد و روی دیوارها پر است از پارچه‌های مشکی و بنرهای تسلیت. » او می‌گوید: «پسرم از ناحیه قلب چاقو خورده و سارقان موبایلش را سرقت کرده‌اند. » این مادر داغدار می‌گوید: «گوشی پسرم که سرقت شده حدود ۲میلیون تومان ارزش داشت و ۳‌ماه قبل نیز در همین محل گوشی پسر دیگرم را سرقت کردند. » این جمله کوتاه، معمولا بخشی از دفاعیات سارقانی است که هنگام سرقت مرتکب قتل می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌داد ۳نفر به قصد سرقت وارد خانه مقتول شده‌اند اما ناگهان صاحبخانه سر رسیده و با آنها درگیر شده تا مانع فرارشان شود.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری، صبح ۲۹آذر سال ۹۵جنایت هولناکی در مقابل دادگاه شهرستان بابل رخ داد. مرد مجروح به‌دلیل اصابت گلوله به سرش جانش را از دست داد. وقتی ماجرا به پلیس گزارش شد، تحقیقات برای کشف راز این جنایت و دستگیری قاتل شروع شد. بررسی‌ها نشان می‌داد قاتل مردی به نام حسین‌علی و مقتول نیز برادرزن ۳۲ساله او به نام ابراهیم بوده است. به این ترتیب طناب دار به گردن قاتل افتاد و حکم اجرا شد اما ۲ثانیه بعد خانواده مقتول بخشش خود را اعلام کردند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحزب الله لبنان دربیانیه‌ای به مناسبت شهادت فرمانده جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد: بسم الله الرحمن الرحیم‌ (قل هل تربصون بنا إلا إحدى الحسنیین ۖ ونحن نتربص بکم أن یصیبکم الله بعذاب من عنده أو بأیدینا) این چیزی است که مجاهدان مقاومت و خانواده‌های عزیز آنها منتظرش هستند، پیروزی یا شهادت که فرمانده شهید بهاء ابوالعطا و همسر او و نیز فرزند فرمانده مجاهد اکرم العجوری و همراه او بدان نائل شدند. از دست دادن این عزیزان را به جهاد اسلامی که امت اسلامی به مقاومت آنها افتخار می‌کند و نیز به خانواده این بزرگواران تسلیت می‌گوئیم. همچنین این شهادت را تبریک گفته و تجاوز دشمن جنایتکار صهیونیستی به نوار غزه و دمشق را محکوم می‌کنیم. به پایداری مردم مقاوم و صبور فلسطین و توانایی گروه‌های مقاومت فلسطین بر پاسخگویی قوی به دشمن و اجرای قصاص عادلانه ایمان داریم. مسیر مقاومت و جهاد همیشه آغشته به خون‌های شریف است و به اذن الهی همین خون‌ها پیروزی نهایی و آزادی را رقم خواهد زد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام حمید رضا بندانی گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان، درگیری بین دوطایفه که بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی شدت گرفته بود به سازش ختم شد و مقتول از قصاص رهایی یافت. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و درگیری بین دوطایفه در سیستان و بلوچستان شدت گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف به سازش ختم شد و قاتل از قصاص رهایی یافت. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: بر اثر وقوع یک فقره قتل، اختلاف و درگیری بین دوطایفه در سیستان و بلوچستان شدت گرفته بود که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف به سازش ختم شد و قاتل از قصاص رهایی یافت. وی افزود: پس از دستگیری متهم، اولیای دم شکایت خود را علیه متهم اعلام و قصاص وی را خواستار شدند دادگاه نیز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانست و وی را به قصاص نفس محکوم می‌کند. بندانی ادامه داد: پرونده از واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب زابل به شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان برای صلح و سازش ارسال که با ارجاع پرونده اقدامات لازم برای جلب رضایت از شاکی آغاز شد و جلسه فوق العاده در شورای حل اختلاف شماره ۱۹ زاهدان برگزار و طرفین توافق کردند که مذاکرات برای جلب رضایت ادامه یابد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به نهمین سازش قتل عمد از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: یک فقره پرونده قتل عمد که متهم به قصاص نفس محکوم و حکم قطعیت یافته بود، پس از شش سال با رضایت اولیای دم با سازش مختومه شد. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به نهمین سازش قتل عمد از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: یک فقره پرونده قتل عمد که متهم به قصاص نفس محکوم و حکم قطعیت یافته بود، پس از شش سال با رضایت اولیای دم با سازش مختومه شد. یاراله کاکولوند با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ بر اثر اصابت گلوله در شهرستان بروجرد یک نفر به قتل رسید که با تلاش مسئولان و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۱۲ و جمعی از ریش سفیدان این شهرستان منتهی به سازش شد. وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ پرونده قصاص نفس، با همت اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف لرستان به سازش ختم شده است. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، با تلاش چند ساعته مسئولین و معتمدین و با رضایت خانواده مقتول، داماد ۴٣ ساله که دارای ۲ فرزند نیز بود لحظاتی بعد از به دار آویخته شدن به پایین چوبه دار کشیده شد. در حال حاضر این شخص با حال عمومی رضایت بخش در یکی از بیمارستان‌های بابل بستری می‌باشد. حسینعلی_ن، ٣ سال قبل و در یک نزاع خانوادگی، برادر زن خود با نام ابراهیم را با اسلحه شکاری به قتل رسانده‌بود. داماد و برادر خانم به دلیل اختلاف مالی در دادگستری بابل جلسه رسیدگی داشتند که پس از پایان جلسه، در بیرون از ساختمان دادگستری با یکدیگر درگیر شدند. داماد هنگام درگیری با استفاده از اسلحه شکاری و شلیک به برادر همسر خود، وی را به قتل رساند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، بیست ودوم آذر سال ۹۵ با شلیک دو گلوله در بلوار نیایش تهران جنایت خونینی اتفاق افتاد و مرد جوانی به‌نام آروین به قتل رسید. کارآگاهان پس از حضور در محل جنایت پی بردند قتل در مقابل دوربین‌های مداربسته یک بیمارستان اتفاق افتاده است. در جریان‌ تحقیقات پلیسی مشخص شد که او سال‌ها پیش خواستگار همسر مقتول بوده به همین خاطر تصمیم به انتقام گرفته و شوهر این زن را کشته است. من نمی‌دانستم چنین نیت شومی دارد. قضات دادگاه صبح دیروز ناصر را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند و زن مقتول نیز به اتهام رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. متهم دیگر پرونده اکبر نیز از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان: پیام خوزستان - اهواز – مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان گفت: چهار هزار و ۸۱۹ فقره پرونده عدم درج قیمت در یک‌سال گذشته در این سازمان تشکیل شده‌است که بیشترین تخلف واحدهای صنفی خوزستان است. وی ادامه داد: در حوزه کالا و خدمات اجرای احکام ۱۰هزار و ۵۰۱ فقره، در حوزه قاچاق کالا و ارز یک‌هزار و ۶۹۱ فقره و در حوزه بهداشت، دارو و درمان یکهزار و ۸۹ پرونده مختومه شده است. درج قیمت کالا از حقوق مشتریمدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان تصریح کرد: درج قیمت از وظایف کسبه و از حقوق مشتری است، مشتری باید به محض ورود به واحد صنفی بدون پرسش از قیمت کالا مطلع شود حتی اتیکت‌های نصب شده بر روی کالا باید مصوب اتحادیه باشد. این مقام مسئول افزود: جرایم علیه اموال، اشخاص و آسایش عمومی در حوزه صلاحیت دادگستری است، البته تخلفات حوزه تعزیرات حکومتی نیز به ۲ نوع عام و خاص تقسیم می‌شود. در قانون تعزیرات حکومتی عام تخلفات بازار از جمله صنوف توزیعی، تولیدی و خدماتی را شامل می‌شود همچنین تخلفات حوزه واحدهای بهداشت، دارو و درمان در حوزه صلاحیت قانون تعزیرات حکومتی خاص است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، بیست ودوم آذر سال ۹۵ با شلیک دو گلوله در بلوار نیایش تهران جنایت خونینی اتفاق افتاد و مرد جوانی به‌نام آروین به قتل رسید. کارآگاهان پس از حضور در محل جنایت پی بردند قتل در مقابل دوربین‌های مداربسته یک بیمارستان اتفاق افتاده است. در جریان تحقیقات پلیسی مشخص شد که او سال‌ها پیش خواستگار همسر مقتول بوده به همین خاطر تصمیم به انتقام گرفته و شوهر این زن را کشته است. قضات دادگاه صبح دیروز ناصر را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند و زن مقتول نیز به اتهام رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. متهم دیگر پرونده اکبر نیز از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، بیست ودوم آذر سال ۹۵ با شلیک دو گلوله در بلوار نیایش تهران جنایت خونینی اتفاق افتاد و مرد جوانی به‌نام آروین به قتل رسید. کارآگاهان پس از حضور در محل جنایت پی بردند قتل در مقابل دوربین‌های مداربسته یک بیمارستان اتفاق افتاده است. در جریان‌ تحقیقات پلیسی مشخص شد که او سال‌ها پیش خواستگار همسر مقتول بوده به همین خاطر تصمیم به انتقام گرفته و شوهر این زن را کشته است. من نمی‌دانستم چنین نیت شومی دارد. قضات دادگاه صبح دیروز ناصر را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند و زن مقتول نیز به اتهام رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. متهم دیگر پرونده اکبر نیز از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا3 روز قبل
وی پس از این جنایت پا به فرار گذاشت اما یک کیلومتر دورتر از صحنه جنایت در محاصره پلیس دستگیر شد. متهم که دو فرزند دارد با درخواست خانواده مقتول به قصاص محکوم شد و این رأی با اصرار این خانواده به مرحله اجرا رسید. فضل الله وکیلی راد، رئیس دادگستری بابل گفت: «به خواست خانواده مقتول مراحل اجرای حکم گذرانده و متهم پای چوبه دار قرار گرفت. آنها تا لحظه آخر حاضر به بخشش نبودند و به همین دلیل متهم برای اجرای مراسم آماده و طناب نیز دور گردنش انداخته شد. اما با تلاش چند ساعته مسئولان و وساطت معتمدان در محل، سرانجام خانواده مقتول از خون فرزندشان گذشتند و دامادشان را بخشیدند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
مسئول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور افزود: چنین شخصیتی الگوی بزرگی برای بسیجیان و متولیان عرصه فرهنگی است. مسئول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور عنوان کرد: یکی از رویکردهای بسیج، حضور هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده طلاب در اربعین بود که امسال ۱۴ هزار و ۲۰۶ روحانی در پیاده‌روی اربعین حضور داشتند. وی گفت: همکاری و تعامل سازنده‌ای با حوزه علمیه سراسر کشور داریم که ظرفیت مهمی در تحقق اهداف است. وی با تأکید بر اینکه بسیج اساتید خواهر نیز به‌زودی فعال می‌شود، گفت:۷ هزار استاد در حوزه خواهران داریم که هنوز برنامه منسجمی از سوی بسیج برای این قشر نداشته‌ایم. مسئول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ادامه داد: سالانه ۱۴ هزار نفر روحانیون در راهیان نور حضور پیداکرده و به شبهات پاسخ می‌دهند، در سیل اخیر در کشور ۱۲ هزار و ۶۱۴ نفر از طلاب و روحانیون برادر به کمک آسیب دیدگان حضور داشتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
احمد جعفری، رئیس شورای حل اختلاف گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از بخشش قاتل پس از هشت سال خبر داد و بیان کرد: قاتل هشت سال پیش با همدستی مادرش همسر دوم پدرش را به قتل رسانده بود. رئیس شورای حل اختلاف گلستان افزود: پس از وقوع حادثه با شکایت اولیای دم، حکم قصاص برای قاتل صادر شد. وی تصریح کرد: این جوان پشیمان، در زمان ارتکاب قتل نوجوان بوده و از سال ۹۱ به جرم قتل عمدی وارد زندان و محکوم به قصاص نفس شد. بیشتر بخوانید: جعفری خاطرنشان کرد: اعضای شعب ویژه زندان گرگان پس از مشاهده آثار ندامت و حسن رفتار این مددجو در زندان با اولیای دم ارتباط برقرار می‌کنند و نشست‌های متعددی را با اولیای دم و بزرگان طوایف محمود زهی و شهنوازی برگزار می‌کنند. بیشتر بخوانید: رئیس شورای حل اختلاف گلستان با اشاره به اینکه پیگیری‌ها در نهایت منجر به گذشت خانواده مقتول شد، اظهار کرد: در نهایت اولیای دم بدون هیچ چشم داشتی از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و قاتل فرزندشان را بخشیدند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی از مختومه شدن یک پرونده اختلاف خانوادگی با موضوع نزاع و ضرب و شتم و با ایجاد صلح و سازش توسط اعضای شورای حل اختلاف گلبهار خبر داد. محمود رفسنجانی، رئیس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از مختومه شدن یک پرونده اختلاف خانوادگی با موضوع نزاع و ضرب و شتم و با ایجاد صلح و سازش توسط اعضای شورای حل اختلاف گلبهار خبر داد و بیان کرد: شورا‌های حل اختلاف توانسته است با استفاده از قابلیت‌های خود پرونده‌های نزاع و درگیری را که موجب تضییع وقت دستگاه قضا می‌شود از طریق مذاکره و صلح و سازش و به تفاهم رساندن اصحاب دعوی مختومه کند و آسیب‌های اجتماعی آن را بکاهد. بیشتر بخوانید: رئیس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی با اشاره به پیگیری‌های اعضای شورای حل اختلاف گلبهار در ایجاد و صلح و سازش در این پرونده، افزود: در این نوع از دعاوی گاهی اعضای یک خانواده طرفین دعوی هستند و برای صیانت از خانواده و حفظ روابط عاطفی افراد بهتر است از ارجاع آن به دستگاه قضا و رویایی آن‌ها با حکم قانون پرهیز شود و شورا‌های حل اختلاف در تحقق این امر تلاش‌های مؤثری داشته است. بیشتر بخوانید: وی در پایان تصریح کرد: در این پرونده نیز دعوا و نزاع بین افراد خانواده بوده که پس از اخذ نامه پزشکی قانونی تصمیم به اقدام قضایی داشتند، اما با تلاش و همت اعضای شورای حل اختلاف گلبهار دعوای این خانواده با آشتی و رضایت خاطر به مصالحه انجامید. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید