قطع اینترنت

قطع اینترنت

مهرمهر26 دقیقه قبل
طرح کلان شبکه ملی اطلاعات روی میز شوراپس از آخرین ضرب الاجلی که حدود یک ماه قبل شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات داد، بالاخره این وزارتخانه طرح کلان شبکه ملی اطلاعات را روی میز شورای عالی فضای مجازی گذاشت. انتظاری با اشاره به مشاهده پیشرفت در اجرای طرح کلان شبکه ملی اطلاعات، افزود: اگرچه انتظار می‌رفت در این جلسه، طرح نهایی زیرساخت شبکه ملی اطلاعات تصویب شود اما با این وجود به نظر می‌رسد، این طرح در حال پیشرفت است. وزارت ارتباطات مفهوم شبکه‌ ملی اطلاعات را بازسازی کرداین در حالی است که امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، معتقد است که طی سال‌های گذشته، وقتی وزارت ارتباطات بخش اجرایی پروژه شبکه ملی اطلاعات را به عهده گرفت به بازسازی مفهوم شبکه‌ ملی اطلاعات پرداخت. بررسی معماری شبکه ملی اطلاعات با حضور موافقان و مخالفاناین اظهارات درحالی بیان می‌شود که مخالفان و موافقان طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات برای تعریف کلان شبکه ملی اطلاعات، در کارگروهی گردهم آمده‌اند، تا معماری این شبکه را به تصویب نهایی برسانند. به گفته عضو شورای عالی فضای مجازی، ارائه خدمات پایه کاربردی مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات، به عنوان یکی از تکالیف وزارت ارتباطات نیز در طرح کلان شبکه ملی اطلاعات آمده است که نحوه نگارش آن در دستور بررسی قرار دارد.
مهرمهر2 روز قبل
البته بحث ساماندهی فضای مجازی موضوعی است که سال‌ها پیش توسط رهبری مطرح و به مسئولان مربوطه گوشزد شده است. به طوری که ایشان بارها بر لزوم مدیریت، برنامه‌ریزی و تصمیم گیری‌های به هنگام درباره فضای مجازی، لزوم نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در فضای مجازی (رصد وضع جاری فضای مجازی) تاکید کرده و اعلام کردند این فرصت فوق‌العاده مبادا ضایع شود. استفاده و کنترل صحیح فضای مجازی موضوعی است که مدت‌ها در بین مسئولان مختلف از جمله مسئولان قضائی طرح شده است. در استفاده از فضای مجازی باید مدیریت کنیم و نباید فضای کشور را این طور برای هجمه باز بگذاریم. حتی برخی مردم تخلفات را به حساب کاربری شخصی بند در پیام‌رسان‌های داخلی اعلام می‌کنند.

سیاست انگلیسی چگونه در حوادث اخیر نقاب خود را کنار زد؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
هزاران تن تاکنون به دست شما کشته یا زندانی شده‌اند و جهان نظاره‌گر است. همه این تجمعات بعد از نهایت دو سه ساعت جمع شد و پایتخت شب کاملا آرام و عادی را پشت سر گذاشت. و البته در روزهای گذشته، هیچ گزارشی از قطعی یا اختلال گسترده و قابل ملاحظه در اینترنت هم نبود. اما مورد عجیب‌تر، خبر دستگیری سفیر انگلیس در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر در روز یکشنبه بود. مدتی قبل سوژه شده بود) همراهان سفیر انگلیس بودند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیمن یک هفته است که در نتیجه قطع یک کابل دریایی (فالکون) با قطعی تقریبا کامل اینترنت روبه‌روست و این موضوع بر زندگی مردم و بخش‌های مختلف سازمانی و بانکی تأثیر گذاشته است. اخبار بین الملل - بر اساس گزارش «العربی الجدید»، قطع اینترنت از پنجشنبه هفته گذشته باعث شده بیش از هشتاد درصد از خدمات اینترنت بین‌المللی در یمن از کار بیفتد و خسارت‌های میلیاردی به اقتصاد این کشور روبه‌رو شود. گفته می‌شود با قطع برخی کابل‌ها معمولا کشورها کابل‌های رزرو در اختیار دارند اما این موضوع درباره یمنی که پنج سال است درگیر حمله و جنگ است، صدق نمی‌کند. «مسفر النمیر» وزیر ارتباطات و فناوری یمن با برگزاری جلسه‌ای فنی، کشورهای عضو ائتلاف سعودی را مسؤول قطع اینترنت در یمن دانست. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، النمیر گفت، کشورهای عضو ائتلاف مانع از ورود تجهیزات ارتباطی و ایستگاه‌های اتصال بین‌المللی و نیز ترکیب کابل‌های دریایی می‌شوند و همین موضوع باعث ادامه قطع اینترنت شده است.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش سرویس بین المللمسفر النمیر در جلسه فنی مشکل قطع اینترنت در نشست هیئت دولت (نجات ملی یمن) گفت: ائتلاف عربی (تحت فرماندهی سعودی) مسئول قطع شبکه اینترنت در یمن است. در پی قطع اتصال کابل جهانی خارج از یمن این کشور از پنجشنبه گذشته با قطع اینترنت روبه روست که این امر باعث ایجاد مشکلاتی در فعالیت‌های شهروندان یمنی و نارضایتی آنان شده است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزیر ارتباطات دولت نجات ملی یمن در صنعا، ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان را مسئول قطع شبکه اینترنت در یمن دانست. مسفر النمیر در جلسه فنی مشکل قطع اینترنت در نشست هیئت دولت (نجات ملی یمن) گفت: ائتلاف عربی (تحت فرماندهی سعودی) مسئول قطع شبکه اینترنت در یمن است. در پی قطع اتصال کابل جهانی خارج از یمن این کشور از پنجشنبه گذشته با قطع اینترنت روبه روست که این امر باعث ایجاد مشکلاتی در فعالیت‌های شهروندان یمنی و نارضایتی آنان شده است. مسفرالنمیر گفت: کشور‌های متجاوز عربی از اتصال کابل‌های دریایی که اخیرا در آن مشترک شده‌اند، جلوگیری کردند. وی افزود کشور‌های متجاوز همچنین مانع از ورود تجهیزات ارتباطات و ایستگاه‌های اتصال بین المللی به داخل یمن شدند.
فارسفارس5 روز قبل
وزیر ارتباطات دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی اجازه ورود تجهیزات ارتباطی و ایستگاه‌های اتصال بین‌المللی به یمن را نمی‌دهد و در قطع اینترنت دخیل است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یمن یک هفته است که در نتیجه قطع یک کابل دریایی (فالکون) با قطعی تقریبا کامل اینترنت روبه‌روست و این موضوع بر زندگی مردم و بخش‌های مختلف سازمانی و بانکی تأثیر گذاشته است. بر اساس گزارش «العربی الجدید»، قطع اینترنت از پنجشنبه هفته گذشته باعث شده بیش از هشتاد درصد از خدمات اینترنت بین‌المللی در یمن از کار بیفتد و خسارت‌های میلیاردی به اقتصاد این کشور روبه‌رو شود. «مسفر النمیر» وزیر ارتباطات و فناوری یمن با برگزاری جلسه‌ای فنی، کشورهای عضو ائتلاف سعودی را مسؤول قطع اینترنت در یمن دانست. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، النمیر گفت، کشورهای عضو ائتلاف مانع از ورود تجهیزات ارتباطی و ایستگاه‌های اتصال بین‌المللی و نیز ترکیب کابل‌های دریایی می‌شوند و همین موضوع باعث ادامه قطع اینترنت شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
در این ارتباط، دو روز پیش مدیریت بیمارستان «المقاصد» بیروت اعلان کرد که به دلیل بحران مالی و اقتصادی، بخش اورژانس آن تعطیل شده است. - مدارس غیر دولتی، به‌دلیل ناتوانی خانواده‌ها در پرداخت اقساط وارد بحران مالی می‌شوند. - بحران کمبود سوخت و تقلب در فروش سوخت، بحران نانوایی‌ها، بحران کمبود گاز خانگی و به تازگی بحران قطع اینترنت، تشدید شده و می‌شود. - تصادفات جاده‌ای به‌دلیل بی توجهی به زیر ساخت راه‌ها و ناتوانی در بهسازی آن‌ها، دزدی و آدم ربایی و نیز خودکشی به‌دلیل بحران مالی افزایش خواهد یافت. در همین ارتباط «میشل عون» رییس جمهوری لبنان دیروز اعتراف کرد بحران مالی و اقتصادی بر وضعیت امنیتی تاثیر منفی گذاشته و سطح و میزان جرم و جنایت را افزایش داده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس حوزه آی تی گفت: شبکه ملی اطلاعات به هیچ وجه جایگزین اینترنت جهانی نخواهد بود چرا که اینترنت بستری است جهانی و به صورت نامتمرکز خدمات را ارائه می‌کند و نمی‌توانیم بگوییم که شبکه ملی اطلاعات می‌تواند جایگزین آن باشد. محمد صالح مفتاح کارشناس حوزه آی تی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: شبکه ملی اطلاعات شبکه داخلی است که بر مبنای پروتکل اینترنت کار می‌کند و دسترسی‌هایی که در گذشته در بستر اینترنت داشتیم را در ریل شبکه داخلی طراحی می‌کند. وی افزود: شبکه ملی اطلاعات می‌تواند امکانات بیشتر از جمله سرعت و کیفیت بهتر برای شبکه‌های ارتباطی را فراهم کند و بدون وجود این شبکه ملی سرعت تبادل اطلاعات وکیفیت آن کاهش می‌یابد. وی مطرح کرد: اگر بتوانیم بخشی از سرویس‌ها را نیز در داخل کشور ایجاد کنیم قاعدتا نیازمندی ما به شبکه اینترنت جهانی کاهش پیدا می‌کند، اما در حال حاضر سرویس‌های مناسبی در شبکه ملی اطلاعات نداریم و متاسفانه شاهد این هستیم که همچنان ضعف‌هایی از در موضوع مانند شبکه ایمیل ملی، موتور جستجوی ملی وجود دارد که در صورت برطرف شدن این کاستی‌ها وابستگی ما به شبکه ملی اطلاعات جهانی کاهش می‌یابد. مفتاح گفت: کسب و کار‌های جدید در بستر شبکه ملی اطلاعات ایجاد می‌شود به واسطه اینکه در شبکه ملی اطلاعات سرعت دسترسی بهتر بوده و در این راستا اقدامات جدی از سوی دولت صورت گرفته است، ارائه دهندگان خدمات چند رسانه‌ای همگی در حال توسعه هستند به واسطه اینکه این امکان برای مخاطبین ایجاد شد که استفاده از اینترنت‌های با کیفیت بالا و سرعت بیشتر را دریافت کنند.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال ۱۳۸۴ مطرح و مهم‌ترین دلیل پیاده‌سازی این شبکه در آن سال‌ کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام شد. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. این اتفاق محکی برای به چالش کشیدن تحقق شبکه ملی اطلاعات بود که وزارتخانه ادعای پیاده‌سازی ۸۰ درصدی زیرساخت‌های آن را داشت. از این رو مقرر شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرف سه هفته معماری نهایی و طرح خود از شبکه ملی اطلاعات را به مرکز ملی عرضه کند. به همین دلیل در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شد، کلیات سند معماری و طرح کلان شبکه ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد جزئیات سند معماری شبکه ملی توسط کارگروهی تخصصی در مرکز ملی نهایی شده و در جلسه آتی شورا ارایه و تصویب شود.
ایسناایسنا6 روز قبل
به گفته عضو شورای عالی فضای مجازی، برابر مصوبات و تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت ارتباطی، اطلاعاتی و خدمات پایه کاربردی این شبکه برعهده وزارت ارتباطات است و مقرر است طرح و سند معماری شبکه ملی با اعمال نظرات کارگروهی در شورای عالی فضای مجازی، در جلسه بعدی این شورا تصویب شود. به گزارش ایسنا، طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال ۱۳۸۴ مطرح و مهم‌ترین دلیل پیاده‌سازی این شبکه در آن سال‌ کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام شد. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه‌های کشور است. این اتفاق محکی برای به چالش کشیدن تحقق شبکه ملی اطلاعات بود که وزارتخانه ادعای پیاده‌سازی ۸۰ درصدی زیرساخت‌های آن را داشت. از این رو مقرر شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرف سه هفته معماری نهایی و طرح خود از شبکه ملی اطلاعات را به مرکز ملی عرضه کند.
خانه ملتخانه ملت6 روز قبل
علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه، ۲۳ دی ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای پاسخ به سوالات نادر قاضی‌پور و سعید باستانی نمایندگان ارومیه و تربت حیدریه در کمیسیون حاضر شد که با بحث و گفت و‌گوهای صورت گرفته قرار شد به وزیر فرصت پیگیری و بررسی مسائل داده شود تا بتواند مستنداتی در این رابطه ارائه کند. عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی و رد طرح واگذاری موسسات مطبوعاتی مانند کیهان، ایران، جام جم، اطلاعات و همشهری به بخش خصوصی در نشست امروز خبر داد و افزود: در مورد واگذاری قانون داریم و نیاز به قانون‌گذری جدید نبود و از سویی واگذاری موسسات مذکور مغایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی بود بنابراین پس از بررسی رد شد. این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: طرح دیگری هم در مورد معادل سازی مدرک ایثارگران بررسی شد و به دلیل مغایرت با اصل ۷۵ قانونی اساسی و بارمالی در کمیسیون رد شد. سلیمی افزود: طرح دو فوریتی نمایندگان برای ممنوعیت هر گونه قطعی اینترنت بدون مجوز مجلس مورد بررسی قرار گرفت و از آنجایی که مغایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی، دخالت در امور اجرایی و از وظایف وزارت ارتباطات و شورای امنیت ملی بود رد شد؛ این طرح به هیچ وجه قابل طرح در مجلس نبود. /پایان پیام
ایرناایرنا1 هفته قبل
این شرایط از چند روز گذشته در استان سیستان‌وبلوچستان حاکم شده و نیروهای امدادی از روز اول آب‌گرفتگی در جنوب این استان آماده‌باش هستند. البته این سیل به لحاظ زمانی با سیل بلوچستان فرق دارد. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز از جبران خسارات وارده به سیل‌زدگان اخیر در استان سیستان و بلوچستان خبر داد. در گزارش‌های رسمی نیز مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان از قطع برق ۱۲۰ روستا خبر داده است. جنوب استان سیستان‌وبلوچستان هر ساله دچار آبگرفتگی و سیل می‌شود اما این بار سیل به شهرهای مرکزی و شمالی استان هم ‌ رسید.
ایمناایمنا1 هفته قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز با تیتر «قلع و قمع اصلاح‌طلبان» به بررسی نتایج ردصلاحیت‌ها پرداخت و نوشت: نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی اعلام شد و همانطور که پیش‌بینی می‌شد بخش زیادی از اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شدند. هر چند که رد صلاحیت چند چهره اصولگرا در میان ردصلاحیت شده‌ها وجود دارد. باید دید در نهایت رایزنی با شورای نگهبان برای تایید صلاحیت برخی چهره‌ها صورت خواهد گرفت یا انتخابات مجلس یازدهم با همین چهره‌های تایید شده برگزار خواهد شد. محمد دامادی، علی کاظمی، جهانبخش محبی‌نیا و جلال محمودزاده از دیگر نمایندگان رد صلاحیت شده هستند. کیوان ساکت نفر بعدی بود که اعلام کرد به هر عنوانی در جشنواره موسیقی فجر حضور نخواهد داشت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «آلن ایر» سخنگوی فارسی زبان باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا امروز یکشنبه و در واکنش به توییت فارسی ترامپ علیه جمهوری اسلامی در پیامی توئیتری نوشت: بله هر که از ننه‌اش قهر کرده تویت فارسی می‌زنه …. این در حالیست که رئیس جمهوری آمریکا دیشب باز هم ژست حمایت از ملت ایران را گرفت. ما اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می‌کنیم. دولت ایران باید به گروه‌های حقوق بشر اجازه بدهد حقیقت کنونی اعتراضات در جریان مردم ایران را نظارت کرده و گزارش بدهند. نباید شاهد کشتار دوباره معترضان مسالمت آمیز و یا قطع اینترنت باشیم.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس‌جمهور آمریکا در حمایت مجدد از ناآرامی در ایران، توئیت کرد که دولت وی به حمایت از اعتراضات ادامه می‌دهد. «دونالد ترامپ» ‌ رئیس‌جمهور آمریکا بامداد یکشنبه از تجمع شامگاه شنبه در تهران و برخی ناآرامی‌ها در ایران مجددا حمایت کرد. ترامپ در صفحه توئیتر خود به زبان فارسی نوشت: «به مردم شجاع و رنج کشیده ایران؛ من از ابتدای دوره ریاست‌جمهوریم با شما ایستاده‌ام و دولت من همچنان با شما خواهد ایستاد. ما اعتراضات شما را از نزدیک دنبال می‌کنیم. رئیس جمهور آمریکا در توئیتی دیگر و همسو با توهمات خود و مداخله در امور ایران ادعا کرد: دولت ایران باید به گروه‌های حقوق بشر اجازه بدهد حقیقت کنونی اعتراضات در جریان مردم ایران را نظارت کرده و گزارش بدهند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
دادگاه عالی هند امروز (جمعه) حکم کرد، قطع نامشخص اینترنت در کشمیر ناموجه است و اقدام دولت را در قطع ارتباطات در این منطقه در اوت ۲۰۱۹ مورد انتقاد قرار داد. رامانا، قاضی دادگاه عالی هند گفت: ‌ آزادی دسترسی به اینترنت یک حق بنیادی است. اگرچه برخی از ارتباطات تلفن‌های همراه از آن زمان برقرار شده اما اینترنت همچنان در بخش‌هایی از این منطقه قطع است. یکی از مدافعان حقوق مردم کشمیر گفت: ‌ دادگاه گفته که آزادی رسانه به واسطه این قطع اینترنت تحت تاثیر گرفته است. در پی لغو خودمختاری منطقه کشمیر مورد مناقشه بین هند و پاکستان در اوت ۲۰۱۹، این منطقه درگیر تنش شده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اشاره به شرایط کنونی منطقه و ایران گفت: سنگ هم از آسمان ببارد، ایران در نمایشگاه گردشگری اسپانیا شرکت می‌کند. در این جدول نام «فیتور» اسپانیا هم دیده می‌شد درحالی‌که همزمان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هم حضور ایران در این نمایشگاه را پیگیری می‌کرد. شاید دیدار و صحبت با مسؤولان در رأس گردشگری در جریان نمایشگاه امسال هم در گردشگری ایران موثر باشد. وی درباره احتمال لغو حضور ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا با توجه به شرایط کشور، تاکید کرد: ‌ اگر از آسمان سنگ ببارد ایران در نمایشگاه گردشگری اسپانیا شرکت می‌کند. نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا از دوم تا ششم بهمن‌ماه (۲۲ تا ۲۶ ژانویه) در شهر مادرید برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، محمدعلی یوسفی زاده، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در گفتگو با اقتصادآنلاین گفت: قوانینی از سوی سازمان تنظیم مقررات برای کنترل کیفیت خدمات پس از فروش وضع شده است. همچنین ایجاد سامانه پاسخگویی ۱۹۵، از جمله خدماتی است که برای مشتریان درنظر گرفته شده است. وی افزود: نمیتوان درخصوص نارضایتی هایی که از خدمات پس از فروش و سرعت اینترنت وجود دارد، قضاوت کلی کرد. در ساده‌ترین مثال، این امکان وجود دارد که افراد با قرار گرفتن در وضعیتی خاص موجب افت کیفیت و سرعت اینترنت خود شوند و این امر را نمیتوان به کلیه اپراتورها تعمیم داد. مدیرعامل شرکت انتقال داده‌های آسیاتک گفت: نمیتوان گفت که اعمال تحریم‌ها به صورت مستقیم بر شرکت‌های فعال در این حوزه اثر گذاشته است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
خیلی زود دو واژه «قاسم سلیمانی» و «انتقام سخت» تبدیل به پرتکرارترین واژه‌های فضای مجازی شدند. با این حال ترور مجازی شهید حاج قاسم سلیمانی تنها به اینستاگرام محدود نشد و در شبکه اجتماعی توییتر نیز تکرار شد. البته، تقابل، سانسور و ایجاد هزینه شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مسبوق به سابقه است. آقای جهرمی، سردار سلیمانی آمریکا را از منطقه بیرون کرد. راه مقابله با بازوهای رسانه‌ای تروریست‌های آمریکایی، بومی‌سازی فضای مجازی و تقویت توان سایبری است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
با قطعی اینترنت در کشور آژانس‌های مسافرتی بخش خصوصی مشتریان خود را به آژانس‌های دولتی مجهز به اینترنت حمایتی باختند و علاوه بر آن در ۵ روزی که کشور بدون اینترنت سپری کرد زیان مالی چشمگیری به این صنف وارد شد. قطعی اینترنت در روزهای پایانی آبان موجب شد بسیاری از مشاغل با مشکلات قابل توجه‌ مواجه شوند که شاغلان حوزه گردشگری نیز از این امر مستثنی نبوده‌اند. آژانس‌های مسافرتی یکی از مشاغل حوزه گردشگری هستند که در پنج روز قطعی اینترنت در کشور متضرر شده‌اند. در این میان آژانس‌های مسافرتی بخش خصوصی فعال در کشور از نظر اقتصادی دوبله متضرر شده‌اند. مهم‌تر از ضرر مالی ۵ روز قطعی اینترنت علت اصلی متضرر شدن آژانس‌های مسافرتی از دست دادن مشتریان دائم خود است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
خیلی زود دو واژه «قاسم سلیمانی» و «انتقام سخت» تبدیل به پرتکرارترین واژه‌های فضای مجازی شدند. با این حال ترور مجازی شهید حاج قاسم سلیمانی تنها به اینستاگرام محدود نشد و در شبکه اجتماعی توییتر نیز تکرار شد. البته، تقابل، سانسور و ایجاد هزینه شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مسبوق به سابقه است. آقای جهرمی، سردار سلیمانی آمریکا را از منطقه بیرون کرد. راه مقابله با بازوهای رسانه‌ای تروریست‌های آمریکایی، بومی‌سازی فضای مجازی و تقویت توان سایبری است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
اینجاست که جویشگرها نقش خود را نشان می‌دهد و برخورداری از موتور جست‌وجویی که بتواند به نیازهای کاربران پاسخ دهد، اهمیت پیدا می‌کند. از طرفی دستور جدیدی به ما ابلاغ شده که برنامه‌ریزی توسعه شبکه ملی اطلاعات در لایه خدمات را هم ارائه دهیم. وی با بیان این‌که جویشگر بومی یک محل سرمایه‌گذاری داده‌های داخلی است، گفت: جویشگر بومی ظرفیتی برای نگه‌داری و صیانت از یک سرمایه ملی به نام داده‌های بومی است. طبیعی است که جویشگر از همان روز اول نمی‌تواند پاسخگوی تعداد زیادی از کاربران در زمینه ارائه محتوا باشد. درچنین شرایطی جویشگر بومی باید مزیت‌هایی داشته باشد که اگر به اطلاع کاربر برسد، کاربر اساسا از اول ترجیح دهد که به جای مراجعه به گوگل، موضوع مورد نظر خود را در جویشگر داخلی جست‌وجو کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
به گزارش «دنیای‌اقتصاد» قطعی اینترنت در روزهای پایانی آبان موجب شد بسیاری از مشاغل با مشکلات قابل توجه‌ مواجه شوند که شاغلان حوزه گردشگری نیز از این امر مستثنی نبوده‌اند. آژانس‌های مسافرتی یکی از مشاغل حوزه گردشگری هستند که در پنج روز قطعی اینترنت در کشور متضرر شده‌اند. در این میان آژانس‌های مسافرتی بخش خصوصی فعال در کشور از نظر اقتصادی دوبله متضرر شده‌اند. این آژانس‌ها به علت اینکه دولتی هستند به راحتی توانستند در زمان قطعی اینترنت خدمات لازم برای برقراری اینترنت را دریافت کنند و آژانس‌های دولتی بدون هیچ مشکلی به فروش و رزرو بلیت، رزرو هتل و سایر فعالیت‌های خود پرداختند. مهم‌تر از ضرر مالی ۵ روز قطعی اینترنت علت اصلی متضرر شدن آژانس‌های مسافرتی از دست دادن مشتریان دائم خود است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
اینترنت و خطوط تلفن موبایل و خانگی در بلندی‌های جولان دچار قطعی شده است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه جروزالم پست، اینترنت و خطوط تلفن موبایل و خانگی در بلندی‌های جولان دچار قطعی شده است. به‌نظر می‌رسد ارتباطی میان این قطعی و افزایش تدابیر امنیتی در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی وجود داشته باشد. پیشتر، رسانه‌های اسرائیلی گزارش کرده بودند که تدابیر امنیتی در رژیم صهیونیستی در پی شهادت سردار سلیمانی، ‌ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به بالاترین سطح رسیده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
جواد جاویدنیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: اینترنت ملی به این معناست که مردم بتوانند خدمات ضروری مورد نیاز داخل کشور خود را با استفاده از شبکه ملی اطلاعات مرتفع سازند؛ زیرا همان‌طور که قطع اینترنت از داخل کشور وجود دارد، قطع از خارج کشور نیز می‌تواند رخ دهد. سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی‌کل کشور با بیان اینکه «اگر تمهیدات از قبل آماده می‌شد شاهد قطع کامل اینترنت در زمان اغتشاشات نبودیم»، گفت: اگر ساماندهی‌ها و مدیریت شبکه‌های اجتماعی خارجی از قبل انجام می‌شد، کلیه دسترسی ما به سرورهای خارجی قطع نمی‌شد و اصلا نیازی به قطع اینترنت نبود. این اتفاق یک تصمیم مقطعی توسط دستگاه‌های امنیتی مربوطه بود و در بحث اینترنت ملی به هیچ عنوان دسترسی‌های مردم به دنیای بیرون از کشور قطع نخواهد شد. وی با تأکید بر اینکه سرعت اینترنت ملی کم نخواهد شد، ادامه داد: از آنجایی که سرورها و پهنای باند و دیگر ملزومات داخلی هستند، انتظار می‌رود اینترنت با سرعت و کیفیت بالاتر و قیمت پایین‌تر به مردم ارائه شود. هرچند باید منتظر ماند و دید در اجرا چگونه این اینترنت را به مرحله اجرا در خواهند آورد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/خراسان رضوی ارزش‌گذاری بیان شده درباره جمهوری اسلامی، دو آفت دارد؛ اول نباید مشاور وزیر و مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی گفت: دچار خودشیفتگی شویم چرا که خودشیفتگی موجب غرور ما شده و ارزیابی ما را غیرواقعی می‌کند. ثانیا ارزیابی دشمنان از ما مبتنی بر فریبکاری، تحقیر و کوچک کردن ماست، لذا نباید با این ارزیابی گمراه شویم. مشاور وزیر اطلاعات، دانشجویان حاضر در جلسه را مخاطب قرار داد و گفت: ارزش‌گذاری بیان شده درباره جمهوری اسلامی، دو آفت دارد؛ اول نباید دچار خودشیفتگی شویم چرا که خودشیفتگی موجب غرور ما شده و ارزیابی ما را غیرواقعی می‌کند. ثانیا ارزیابی دشمنان از ما مبتنی بر فریبکاری، تحقیر و کوچک کردن ماست، لذا نباید با این ارزیابی گمراه شویم. لذا ایران بر اساس اعتراف دشمن، کشوری عادی نیست چون مرزهای مجاز ترقی را که آن‌ها تعیین کرده بودند، پشت سر گذاشته است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مشاور وزیر اطلاعات با بیان اینکه ارزش گذاری بیان شده درباره جمهوری اسلامی دو آفت دارد افزود: در درجه نخست نباید دچار خودشیفتگی شویم چرا که خودشیفتگی موجب غرور شده و ارزیابی ما را غیرواقعی می‌کند همچنین ارزیابی دشمنان از ما مبتنی بر فریبکاری، تحقیر و کوچک کردن ماست لذا نباید با این ارزیابی گمراه شویم. ما کشوری با اراده بلند و تصمیم بزرگ در مقابل آمریکا هستیم و به این کشور می‌گوییم شروع کننده جنگ نیستیم اما اگر به ما حمله شود پاسخ قاطع می‌دهیم. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با سماجت خود، آمریکا را بر سرجای خود نشانده است، آنها می‌گویند ایران حاکمیت استراتژیک و آینده نگر دارد و برای خود ظرفیت‌سازی کرده است، ایران ابزار جنگ با واسطه برای خود درست کرده و مستقیم درگیر نمی‌شود، برای همین امکان مهار ایران از بین رفته است. وی در خصوص اعتماد مدیران به دانشجویان و بالعکس گفت: اگر به جریان خودی اعتماد نکنیم ذلیل بیگانه می‌شویم، ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم و اگر هر کدام آسیب ببینیم به همه آسیب خواهد رسید. ما باید به یکدیگر اعتماد کنیم به یکدیگر بدبین نباشیم و بدبینی‌ها را به سمت دشمن ببریم و خوش بینی‌ها را در داخل تقویت کنیم.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
ثانیا ارزیابی دشمنان از ما مبتنی بر فریبکاری، تحقیر و کوچک کردن ماست، لذا نباید با این ارزیابی گمراه شویم. لذا ایران بر اساس اعتراف دشمن، کشوری عادی نیست چون مرزهای مجاز ترقی که آنها تعیین کرده بودند را پشت سر گذاشته است. مدیر کل اطلاعات استان در خصوص فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها گفت: مبتنی بر چارچوب قوانین، نباید سختگیری شود، اگر قرائت‌ها از قانون متعدد شد، معیار عمل، تفسیر واضع قانون است. درعین حال در مجموعه فعالیت‌های فرهنگی نباید اجازه دهیم فرهنگ با ابتذال همراه و مشروع شود. پیش از سخنرانی مدیر کل اطلاعات، تعدادی از دبیران تشکل‌های سیاسی و مسئولان کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان، به بیان دغدغه‌ها و نظرات خود درباره مسائل دانشگاهی و موضوعات جاری کشور پرداختند.

به انتهای لیست رسیدید