اخبار قم - آخرین و مهم ترین اخبار قم از خبرگزاری‌های ایران | خبری
قم

قم

خبرآنلاینخبرآنلاین23 دقیقه قبل
صادق خرازی که ظهر امروز در نشست اکران و نقد و بررسی مستند «آن زمستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد شریف‌زاده در سینما آوینه قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «آن آیت الله مصباح که من از سال‌ها قبل از انقلاب می‌شناسم، شخصیتی قابل احترام است که حامل یک مکتب فکری است و منش و خوی او در طول این سال‌ها تغییری نکرده است؛ شخصیتی که از مریدان حضرت امام و آقا بوده و هست و در کوچه پس کوچه‌های قم مبارزه می‌کرد و در عین این که شجاع دل بود در برابر انحرافات فکری هم می‌ایستاد و در این زمینه تساهل و تسامح نشان نمی‌داد؛ اما آن چه در این فیلم نشان داده می‌شود؛ این نیست.» این فعال سیاسی همچنین گفت: «به عنوان یک مخاطب، نظر مثبتی درباره این مستند ندارم و از سر دلسوزی از دست اندرکاران این فیلم می‌خواهم تا ضمن تغییر موسیقی فیلم، درباره وجوه دیگر آن هم نظرسنجی و اشکالات را رفع کنند چراکه این محصول، مانند آن مصباحی را که ما می‌شناسیم به نمایش نمی‌گذارد.» وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: «ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت‌الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی‌پاسخ می‌گذارد.» خرازی همچنین با بیان اینکه نمایش این فیلم در شرایط ملتهب امروز جامعه - که همه اقالیم اخلاقی در دنیای انفورماتیک در نوردیده شده - ممکن است شائبه‌ها و برداشت‌های خاصی ایجاد کند افزود: «ما امروز به قول حافظ در شرایط مشتاقی و مهجوری خاصی زندگی می‌کنیم که حتی برخی خوب‌ها، بد و برخی بدها خوب جلوه داده می‌شود؛ شرایطی که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی یا آیات حسن زاده و مصباح کم هستند و به همین دلیل باید درباره این شخصیت‌های مهم با دقت بیشتری سخن گفته شود.» وی اضافه کرد: «آیت‌الله مصباح شخصیتی است که در مقاطع مختلف پیش و پس از انقلاب پا پیش گذاشت و ضمن تولید آثاری فکری و مکتوب، در برابر انحرافات مختلف ایستاد که نمونه آن در مناظرات فکری وی به همراه شهید بهشتی در برابر افراد ملحد و التقاطی مانند کیانوری و طبری قابل مشاهده است که فیلم‌های این مناظرات حتی امروز هم تأثیرگذار و حیات بخش هستند.» این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند.
قدس آنلاینقدس آنلاین39 دقیقه قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. قدس آنلاین: کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طرلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
مهرمهر40 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه قم در مبارزه با هنجارشکنی‌ها دارای جایگاه ویژه‌ای است، تصریح کرد: این امر همیشه از سوی مقام معظم رهبری و مراجع تقلید مورد تأکید قرار گرفته است. عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه حوزه باید در راستای مبارزه با هنجار شکنی در قم اقدامات مطلوبی را انجام دهد، افزود: حوزه علمیه به ایراداتی که در این زمینه وجود دارد حساس باشد و نقش خود را به صورت علمی و جامع ایفا کند. وی تأکید کرد: وظایفی که با همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر تعیین شده باید به خوبی مورد توجه قرار بگیرد و به نحو احسن به انجام برسد. امام جمعه قم با بیان اینکه متأسفانه نهادهای دولتی در راستای تحقق اهداف سند مشخص شده پای کار نیامده‌اند، گفت: امیدواریم با تعاملات بیشتر شاهد گسترش امر به معروف و نهی از منکر باشیم. وی ادامه داد: مسئله حجاب باید مورد توجه بسیار قرار گیرد اما علاوه بر این نباید رشوه، ربا و غیره را نیز نادیده گرفت.
تسنیمتسنیم41 دقیقه قبل
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با تأکید بر اینکه بازگشایی مصلی پس از ۹ سال نقطه عطفی برای نماز جمعه استان به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: نماز جمعه حج ناتوانان، سعی صفا و مروه از منزل تا میعادگاه عاشقان الله، گنج پربهای هر شهر، پیونددهنده قلب‌ها و نماد سیاست و دیانت است. وی با بیان اینکه لازم است هر قشری خودش را سهام‌دار نماز جمعه شهر بداند، تأکید کرد: نماز جمعه خصوصیت جهل‌زدایی و غفلت‌زدایی دارد، جهل از افکار مردم به‌وسیله بصیرت بخشی و غفلت‌زدایی به‌وسیله ذکر نماز جمعه که انسان‌ها با حضور در این دریا و تلاطم اقتدای به امام عادل، پیوند با ولایت را تجدید می‌کنند. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی اجتماعی هیئات مذهبی و ورزشی در این مکان برنامه‌های مختلفی برگزار می‌کنند. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم با معرفی اپلیکیشن نماز جمعه استان قم به‌عنوان یکی از راه‌های ارتباطی با مردم استان که در نرم‌افزار بازار قابل دانلود است، تصریح کرد: نماز جمعه مرکز تقویت اقتدار نظام و از مؤلفه‌های کلیدی در قدرت جنگ نرم جمهوری اسلامی است. وی با اشاره به برگزاری نماز جمعه با هدف نکوداشت پیشکسوتان و خادمان نماز جمعه عنوان کرد: دیدار با مراجع عظام و بهره‌گیری از رهنمودهایشان، انعکاس خدمات و مجاهدت چهار دهه نماز جمعه استان در قالب نمایشگاه، مسابقه تفسیر سوره جمعه، هم‌افزایی میان دستگاه‌ها و نهادها و تجلیل از خدمات آنان در نماز جمعه، فضاسازی شهری و تبلیغات شهری، پیگیری افزایش سطح تعاملات برای خدمات بیشتر، سرکشی به خانواده شهدا و بیت آیت‌الله مشکینی از جمله برنامه‌های چهل‌سالگی انقلاب اسلامی است.

حضور پررنگ کاروان نور در برنامه‌ها و محافل حج ابراهیمی+تصاویر

3+
فارسفارس55 دقیقه قبل
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم،، بهرام سرمست امروز در جلسه شورای ورزش همگانی استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد سند تحول ورزش همگانی استان قم را موردبررسی قرارداد و اظهار داشت: برای تدوین سندی کاربردی نیازمند نظرات کارشناسان در همه دستگاه‌ها هستیم. وی کاهش آسیب‌های اجتماعی را یکی از دغدغه‌های مهم در سطح کشور دانست و افزود: نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی غیرقابل‌انکار بوده و جامعه نیازمند شادی و نشاط در عرصه‌های اجتماعی است که با مدیریت دقیق و درست به آن دست پیدا می‌کنیم. استاندار قم توجه به کیفیت و توسعه ورزش همگانی را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: هر هفته یکی از ارگان‌های اجرایی استان متولی برگزاری ورزش همگانی در استان شده و صدا و سیمان نیز آن را منعکس کند. وی توسعه ورزش را به‌عنوان یک وظیفه ذاتی برای همه ارگان‌ها مطرح کرد و گفت: برگزاری المپیادهای ورزشی و تسری آن در بین مردم نیازمند همکاری هم ارگان‌ها و ورود سازمان‌های مردم‌نهاد به این حوزه است. سرمست تأکید کرد: برگزاری برنامه‌هایی مانند دوچرخه‌سواری و استفاده از تجربیات استان‌های دیگرمی تواند در تسریع ورزش همگانی در بین مردم کمک کرده و شادی و نشاط اجتماعی را افزایش دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت ۲۴-دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
الفالف1 ساعت قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. گروه اقتصادی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۶ ۳۹۸۰۴۳۰۱۴۹کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با فارس در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
فارسفارس1 ساعت قبل
صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت الله مصباح یزدی) تصریح کرد: آیت الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است. وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی پاسخ می‌گذارد. این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند. وی ادامه داد: این فیلم تلاش دارد تا اندیشه و استواری اندیشه آیت الله مصباح را نشان دهد و این نکته را برای مخاطب تبیین کند که این شخصیت هیچ گاه از اصول و نشاط علمی و فکری خود کوتاه نیامده است. انتهای پیام/۲۲۵۸/خ
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
مهرمهر1 ساعت قبل
حجت الاسلام بهرامی، به اهداف اجرای طرح نشاط معنوی اشاره کرد و افزود: غنی سازی اوقات فراغت، تقویت بنیه دینی و اعتقادی، سوق دادن جوانان به عرصه‌های دینی، معنوی و قرآنی، فضاسازی معنوی و نهادینه کردن ارزش‌های انقلاب واینکه این طرح در راستای تبدیل شدن بقاع و اماکن متبرکه به قطب‌های فرهنگی به عنوان اهداف محوری این طرح است. استقبال قابل قبول از طرح نشاط معنوی در آملرئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل به استقبال خوب شهروندان آملی امسال از طرح نشاط معنوی که توسط این اداره در سطح بقاع متبرکه درحال برگزاری است، اشاره کرد وگفت: بیش از ۸۰۰ نفر از دختران وپسران در کلاس‌های مختلف طرح نشاط معنوی نام نویسی کردند و درحال فراگیری دوره‌ها زیرنظر روحانیون اعزام از قم و شهرستان هستند که از نظر تعداد شرکت کنندگان در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش کمی وکیفی خوبی داشته است. حجت الاسلام بهرامی تصریح کرد، برگزاری طرح نشاط معنوی یکی از اهداف بلند طرح، تربیت فرزندان در مسیر دینی و قرآن و اهل بیت (ع) است که با تربیت جوانان بتوانیم در مقابل تهاجم فرهنگی که از سوی دشمنان انقلاب در قالب جنگ نرم شروع شده مقابله کنیم. بیش از ۱۰۰ بقعه متبرکه ومقابرآستان امامزادگان (ع) در شهرستان آمل وجود دارد. اجرای طرح «نشاط معنوی» امسال در ۹ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع)، امامزاده عبدالله (ع)، امامزاده قاسم (ع) چاکسر، امام زادگان ۱۸ تن رزکه، امامزاده شاه زید (ع)، امامزاده سیدرضی وسیدذوالفغارآهنگرکلا، بقعه درویش اسماعیل کمانگرکلا، ابوالفضلی اوجی آباد و تکیه اسک آمل از اول تیرماه آغاز و تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
مهرمهر2 ساعت قبل
در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیدند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور داشتیم که نظر مشاور در رای نیز در نظر گرفته شده است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: ما تفاهم نامه‌ای با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا کردیم‌. همچنین بازدیدی از مرکز نگهداری کودکان کار در خیابان یاسر را داشتیم و قرار شده بود که تا آخر سال کودکان کار ساماندهی شوند که این کار انجام شد و مورد تاکید رییس جمهور و وزیر دادگستری بوده است. وی با بیان اینکه اگر خلاء قانونی در رابطه با حقوق کودک است آن را برطرف کنیم، گفت: آموزش خانواده‌ها در این امر بسیار مهم است. وزیر دادگستری افزود: ارتباط با آموزش و پرورش از طرف مرجع و برنامه ریزی برای آموزش کودکان از مهدکودک نیز باید انجام شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل سال جاری خدمت وظیفه عمومی روحانیون در فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را ابلاغ کرد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش دستورالعمل سال جاری خدمت وظیفه عمومی روحانیون در فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را ابلاغ کرد. در این دستور العمل آمده است که همانند سنوات گذشته روحانیون، دوران خدمت وظیفه خود را در فعالیت‌های پرورشی و امور فرهنگی به انجام برسانند. همچنین مدت خدمت وظیفه در آموزش و پرورش ۲۴ ماه است و برای افرادی که بین سال تحصیلی از محل ماموریت جدا یا مرتکب غیبت غیرموجه بیش از یک ماه شوند گواهی انجام وظیفه صادر نمی‌شود. همچنین در این دستور العمل تاکید شده است که انجام خدمت وظیفه هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نخواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری بررسی می‌شود. اعتمادآنلاین| کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد بیان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
به تازگی نتایج پایش امنیت سرمایه گذاری در فصل پاییز ۹۷ توسط مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شده است. به گزارش به تازگی نتایج پایش امنیت سرمایه گذاری در فصل پاییز ۹۷ توسط مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شده است. افزایش سرمایه گذاری، معمولا به رشد رقابت پذیری و بهره وری، افزایش صادرات، تشکیل سرمایه انسانی و خلق فناوری کمک می‌کند. به عبارت بهتر امنیت سرمایه گذاری در فصل پاییز ۹۷ در مقایسه با فصل تابستان ۹۷ کاهش یافته است. با توجه به نمودار بالا، امنیت سرمایه گذاری در ۱۷ استان کشور پایین‌تر از میانگین کشوری است و در ۱۴ استان کشور امنیت سرمایه گذاری بالاتر از میانگین کشوری است.
فارسفارس2 ساعت قبل
دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: فردا روند پرونده بزرگ‌ترین بدهکار بانکی در این ستاد به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور بررسی می‌شود. کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در مورد موضوعات مورد بررسی در جلسه فردای این ستاد خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع پرونده بزرگترین بدهکار بانکی و روند گزارش دهی بانک مرکزی و کمیته فرا دستگاهی وصول مطالبات معوق در این باره، یکی از موضوعات جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست اسحاق جهانگیری است. دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: موضوع دیگر بحث فرودگاه منطقه طلاب قم است. اجرای احکام برای این پرونده حکم صادر کرده است و بررسی این موضوع نیز یکی دیگر از موارد جلسه فردای ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. این پرونده در حال تبدیل شدن به یک «پدیده شاندیز» دیگر بود که جلوی آن گرفته شد.
فارسفارس2 ساعت قبل
کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته، طبق آخرین اطلاعات حاصل از رصد‌ ۲۲۱۷ دستگاه ترددشمار جاده‌ای، نسبت به روز قبل ۵ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت بیشترین تردد بین ساعات ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد. ‌تا پایان هفته در شرق کشور به ویژه زابل‌ وزش باد شدید همراه با گرد و خاک موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. ‌*‌ محورهای دارای بیشترین تردد ‌در ۲۴ ساعت گذشته* ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلا مسدود ‌است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور قدیم خرم آباد-پل دختر، واقع در استان لرستان، از مورخ ۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: کار سختی پیش رو داریم اما هدف نهایی ما آماده‌سازی مناسب تیم تا اواسط شهریورماه است. به گزارش وانانیوز، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمد ناظم الشریعه گفت: اردوی بعدی تیم ملی فوتسال در تاریخ ۱۸ مرداد برگزار می‌شود و پس از آن هم اردوی دیگری خواهیم داشت. اما هدف نهایی ما آماده سازی مناسب تیم تا اواسط شهریورماه است، چراکه در تورنمنت آستاراخان حضور خواهیم داشت. سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان افزود: ضمن اینکه حدفاصل ۱۰ تا ۱۵ شهریور ۲ بازی دوستانه با یک تیم خارجی داریم که به ایران می‌آید. پرهیزکار به طور جدی پیگیر این موضوع است تا از برگزاری این دو بازی دوستانه در چند مورد بهره ببریم.
فارسفارس2 ساعت قبل
استاندار قم گفت: باید هر هفته یک دستگاه اجرایی در استان، متولی اجرای برنامه‌های ورزش همگانی در قم شود و باید این برنامه‌ها توسط صدا و سیما انعکاس پیدا کند. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه شورای ورزش همگانی استان قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به سند تحول ورزش همگانی استان قم اظهار کرد: باید این سند با توجه به اسناد بالادستی نوشته و در این زمینه، نقطه نظرات کارشناسی دستگاه‌های مخلف اخذ شود. وی ادامه داد: در اهمیت ورزش همگانی هیچ شکی وجود ندارد و برای تقویت نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان قم، توسعه ورزش همگانی مورد تاکید مدیریت استان است. استاندار قم افزود: در توسعه ورزش همگانی باید بیشتر از کمیت به دنبال افزایش کیفیت باشیم، باید ورزش همگانی در استان همه گیر شود و نباید به آمارهای موجود دل خوش باشیم. سرمست با اشاره به ضرورت مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان قم در توسعه ورزش همگانی اظهار کرد: باید هر هفته یک دستگاه اجرایی در استان، متولی اجرای برنامه‌های ورزش همگانی در قم شود و باید این برنامه‌ها توسط صدا و سیما انعکاس پیدا کند.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای بیرجند با شاخص ۲۹۰ در شرایط بسیار ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد در حالی‌که هوای شهرهای اراک با شاخص ۱۱۲ و بوشهر ۱۴۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. شینا انصاری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هوای شهرهای رشت با شاخص ۲۶، سمنان ۲۶، گرگان ۲۷، شهرکرد ۳۶، ایلام ۴۱، ارومیه ۴۲، اردبیل ۴۳، سنندج ۴۸، بجنورد ۴۸ و زنجان ۴۸ در شرایط پاک قرار دارد. وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای خرم‌آباد با شاخص ۵۱، قم ۵۲، قزوین ۵۴، تبریز ۶۱، همدان ۶۲، کرمان ۶۷، کرج ۷۰، بندرعباس ۷۳، کرمانشاه ۷۶، مشهد ۷۸، تهران ۸۰، یاسوج ۸۰، زاهدان (زابل) ۸۴، اهواز ۸۷، شیراز ۸۹، یزد ۹۰ و اصفهان ۹۲ در شرایط قابل قبول قرار دارند. انصاری درباره وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته گفت: آلاینده‌های منو اکسید کربن با شاخص ۳۲ در شرایط پاک، دی اکسید گوگرد ۱۲ پاک، ازن ۸۰ قابل قبول، دی‌اکسید نیتروژن ۸۳ قابل قبول، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون ۶۲ قابل قبول و ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون ۷۸ قابل قبول است. روز گذشته هوای شهرهای شیراز با شاخص ۱۰۳، بوشهر ۱۰۵، اهواز ۱۰۶ و اراک ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشتند.
مهرمهر3 ساعت قبل
مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اضافه کرد: در همین راستا دفتر تبلیغات اسلامی نسبت به فراخوان برگزاری «همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» اقدام کرده است. وی هدف از برگزاری این همایش را تبیین ابعاد مختلف این بیانیه و گفتمان سازی برای مهم‌ترین مأموریت‌های نسل جوان به ویژه در نهادهای علمی کشور دانست و بیان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این همایش تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم برای حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی به شمار می‌رود. حجت‌الاسلام ثنایی با اشاره به محورهای این بیانیه عنوان کرد: «تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی»، «چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم»، «تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه‌های هفتگانه بیانیه و ارزیابی وضع کنونی آنها» و «نهادهای علمی و بیانیه گام دوم با تأکید بر نقش نسل جوان» محورهای چهارگانه اصلی این همایش هستند که محور چهارم بخش ویژه این فراخوان است. وی با اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه و زمان برگزاری این همایش گفت: علاقمندان به شرکت در همایش گام دوم انقلاب می‌توانند آثار خود را تا پایان مهرماه به دبیرخانه ارسال کنند و این همایش در دهه مبارک فجر کار خود را با حضور علما و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود. دبیر اجرایی همایش بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی ادامه داد: ارزیابی آثار توسط کمیته‌های علمی پس از اتمام مهلت ارسال آثار آغاز می‌شود که مسئولیت کمیته‌ها بر عهده پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه‌ها است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی قوه قضائیه گفت: موظفیم نظام مشاوره در دادگاه اطفال ایجاد کنیم که در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیده‌اند و ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور برگزار شده است. در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیدند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور داشتیم که نظر مشاور در رای نیز در نظر گرفته شده است. مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی افزود: هرگونه موقعیت سلبی باعث جابجایی موقعیت و جغرافیای تخلف می‌شود و اگر در فضای مجازی نگاهمان این باشد راه به جایی نمی‌بریم. همچنین بازدیدی از مرکز نگهداری کودکان کار در خیابان یاسر را داشتیم و قرار شده بود که تا آخر سال کودکان کار ساماندهی شوند که این کار انجام شد و مورد تاکید رییس جمهور و وزیر دادگستری بوده است. وزیر دادگستری افزود: ارتباط با آموزش و پرورش از طرف مرجع و برنامه ریزی برای آموزش کودکان از مهدکودک نیز باید انجام شود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دومین مدرسه تابستانی حقوق کودک ایجاد می‌شوددبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: دومین مدرسه تابستانی حقوق کودک در تبریز ایجاد می‌شود. محمود عباسی در بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افزود: اردیبهشت ماه، چالش‌ها و موانع قضایی موجود در خصوص حقوق کودک با همکاری مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان بررسی شد و جلسه دیگری نیز در پلیس پیشگیری نیروی انتظامی داشتیم و با توجه به اینکه نیروی انتظامی در خط مقدم حمایت از کودکان قرار دارد، اقدامات آن‌ها ستودنی است. عباسی افزود: ساماندهی کودکان کار باید با برنامه انجام شود، البته آیین نامه‌ای در این زمینه در دستور کار است، ولی فکر نمی‌کنم زود به سرانجام برسد. معاون وزیر دادگستری ادامه داد: ساماندهی کودکان کار و خیابان نیازمند طراحی سازو کار‌های متناسب است؛ هرچند آیین نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان موجود است، اما سالیان سال این قانون بر زمین مانده است. عباسی گفت: وظیفه ساماندهی کودکان کار و خیابان برعهده وزارت رفاه و سازمان بهزیستی است و اگر اقدامات در مجرای قانونی انجام شود با چالش‌های کمتری روبرو خواهیم بود.
مهرمهر3 ساعت قبل
مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم افزود: شهر قم، ام‌القری جهان اسلام و پیشران کاروان رشد معنویت و معرفت بشریت است و به همین دلیل نماز جمعه قم فرا شهری، فراملی و در واقع یک نماز بین‌المللی است. وی اظهار داشت: در استان قم، ۵ نماز جمعه در شهرهای استان و دو نماز جمعه در مناطق فردو و پردیسان و یک نماز جمعه در شهر قم برگزار می‌شود. اپلیکیشن نماز جمعه قم از راه‌های ارتباطی با مردم استمسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: نماز جمعه قم در برنامه‌های رسانه‌ای و فضای مجازی مانند تلگرام، سروش، ایتا، گپ، اینستاگرام و سایت آدینه قم حضور فعال دارد. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم از برگزاری مسابقه ایده‌ها و ابتکارات برای حضور فعال مردم در نماز جمعه قم خبر داد و گفت: اپلیکیشن نماز جمعه قم یکی از راه‌های ارتباطی با مردم است که در کافه بازار قابل دانلود است. لازم به ذکر است خبرهای مربوط به نماز جمعه قم و شهرهای تابعه، پیام‌های هفته، تصاویر نماز جمعه هر هفته، امکان کمک رسانی به مصلی و انتقادات و پیشنهاد در این اپلیکیشن وجود دارد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی از ۶ تا ۹ مردادماه به میزبانی این شهر برگزار می‌شود. در همین راستا طبق اعلام دبیرخانه جشنواره تئاتر رضوی ۱۲ نمایش از ۹ استان در بخش صحنه‌ای جشنواره چهاردهم پذیرفته شده‌اند که اسامی آن‌ها به شرح زیر است: نمایش «رستگاری» به کارگردانی وحید بهبدی از استان آذربایجان شرقینمایش «باغ خونی» به کارگردانی امیر شبیری از استان خراسان رضوینمایش «سکوت، هپروت، ملکوت» به کارگردانی مریم دوستی از استان اصفهاننمایش «جایی برای هیچ‌کس» به کارگردانی رضا خداداد بیگی از استان زاهداننمایش «رأس ساعت ۵» به کارگردانی احمد شریفی فرد از استان قمنمایش «دوئت تنهایی» به کارگردانی میثم ملازینل از استان قزویننمایش «اسکرین شات» به کارگردانی ندا قربانیان از استان البرزنمایش «خداحافظی نکردی با نجمه سورچی» به کارگردانی سیامک افسایی از استان آذربایجان شرقینمایش «ویترین» به کارگردانی سعید صادقی از استان خراسان رضوینمایش «سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» به کارگردانی مرتضی اسدی مرام از استان کرمانشاهنمایش «ایستگاه آهو» به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی از استان آذربایجان شرقینمایش «شمارش معکوس» به کارگردانی سید محمدجواد کبودر آهنگی از استان همدانبه گزارش تسنیم، در حاشیه چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی، تئاترهای خیابانی نیز به عنوان طرح پیشگامان تئاتر رضوی اجرا می‌شود. این طرح از ۲۳ تیرماه و همزمان با میلاد امام رضا (ع) آغاز شده است. چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی از ۶ تا ۹ مردادماه به میزبانی تبریز برگزار می‌شود. انتهای پیام/ش
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
به گزارش «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی، ظهر امروز در جلسه ستاد غدیر با اشاره به اهمیت برگزاری عید غدیر خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته، فرهنگی مبنی بر روز شمار محرم رواج پیدا کرده است که این اتفاق بسیاری از مواقع غدیر و ایام شادی دیگر را تحت الشعاع قرار می‌دهد. وی افزود: متاسفانه در جلسات و ایام شادی اهل بیت (ع) نتوانسته‌ایم آن چنان که باید برنامه ریزی درستی داشته باشیم و حق آن‌ها را ادا کنیم. وی تصریح کرد: در ماجرای غدیر با گذشت سال‌های زیاد به هر دلیلی نتوانسته‌ایم آن چنان که باید جریان غدیر را در بین مردم و جامعه رواج دهیم. وی، استفاده از سخنرانان ملی را یکی دیگر از راه‌های ترویج غدیر عنوان کرد و گفت: سازمان تبلیغات باید زمینه حضور سخنرانان ملی که در بحث امامت و ولایت دارای تحقیقات خوبی هستند را در اماکن مختلف در این ایام فراهم کند. امام جمعه همدان در پایان با بیان این که هر کاری برای غدیر و امام علی (ع) انجام دهیم باز هم در حق امیرالمومنین (ع) کوتاهی کرده‌ایم بیان داشت: اجرای نمایشنامه‌ای که واقعه غدیر را برای نسل جوان به نمایش درآورد می‌تواند از ساعت‌ها سخنرانی تاثیر بیشتری داشته باشد.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی قوه قضائیه گفت: موظفیم نظام مشاوره در دادگاه اطفال ایجاد کنیم که در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیده‌اند و ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور برگزار شده است. در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیدند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور داشتیم که نظر مشاور در رای نیز در نظر گرفته شده است. مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی افزود: هرگونه موقعیت سلبی باعث جابجایی موقعیت و جغرافیای تخلف می‌شود و اگر در فضای مجازی نگاهمان این باشد راه به جایی نمی‌بریم. همچنین بازدیدی از مرکز نگهداری کودکان کار در خیابان یاسر را داشتیم و قرار شده بود که تا آخر سال کودکان کار ساماندهی شوند که این کار انجام شد و مورد تاکید رییس جمهور و وزیر دادگستری بوده است. وزیر دادگستری افزود: ارتباط با آموزش و پرورش از طرف مرجع و برنامه ریزی برای آموزش کودکان از مهدکودک نیز باید انجام شود.
فارسفارس3 ساعت قبل
در این راستا بیش از ۶۰۰ مشاور آموزش دیدند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۵۰۰ دادرسی مشاور داشتیم که نظر مشاور در رای نیز در نظر گرفته شده است. دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: ما تفاهم نامه‌ای با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا کردیم‌. همچنین بازدیدی از مرکز نگهداری کودکان کار در خیابان یاسر را داشتیم و قرار شده بود که تا آخر سال کودکان کار ساماندهی شوند که این کار انجام شد و مورد تاکید رییس جمهور و وزیر دادگستری بوده است. وی با بیان اینکه اگر خلاء قانونی در رابطه با حقوق کودک است آن را برطرف کنیم، گفت: آموزش خانواده‌ها در این امر بسیار مهم است. وزیر دادگستری افزود: ارتباط با آموزش و پرورش از طرف مرجع و برنامه ریزی برای آموزش کودکان از مهدکودک نیز باید انجام شود.

به انتهای لیست رسیدید

قم

قُمْ (پارسی میانه: کُنب) از کلان‌شهرهای ایران است که در ۱۲۵ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران واقع شده‌است. این شهر در کنار رودخانهٔ قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مرکز استان قم و نیز مرکز شهرستان قم می‌باشد. این شهر در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران واقع شده و از یک سو رابط بین استان‌های صنعتی ایران با تهران و از سویی دیگر رابط استان‌ها و شهرهای جنوبی ایران با استان‌ها و شهرهای شمالی است. این اهمیت منحصر به حاضر نیست و در گذشته نیز قم به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی بوده‌است. ویکی‌پدیا