اخبار قم - آخرین و مهم ترین اخبار قم از خبرگزاری‌های ایران | خبری
قم

قم

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
منتخب مردم قم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه گمانه‌زنی‌های مختلف برای کشور آسیب‌زاست، گفت: گسترش و میزان ابتلای کرونا زیاد است، اما خطر مرگ آن بسیار پائین‌تر از آنفلوانزا است. خبرگزاری فارس: منتخب مردم قم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه گمانه‌زنی‌های مختلف برای کشور آسیب‌زاست، گفت: گسترش و میزان ابتلای کرونا زیاد است، اما خطر مرگ آن بسیار پائین‌تر از آنفلوانزا است. علیرضا زاکانی منتخب مردم قم در مجلس یازدهم، گفت: طغیان بیماری‌های مسری را در کشورمان زیاد تجربه کرده‌ایم و بیماری کرونا نیز اپیدمی جدیدی محسوب می‌شود. وی تأکید کرد: خطر گسترش و میزان ابتلای کرونا زیاد است، اما خطر مرگ آن بسیار پائین‌تر از آنفلوانزا است. زاکانی خاطرنشان کرد: متأسفانه ترس عمومی در شرایط جامعه منطبق با واقعیت‌های موجود نیست و همخوانی ندارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهرام سرمست عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص تعطیلی حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران عنوان کرد: اصلا بنای بستن نداریم و نظرمان مبتنی بر نظر تخصصی مسئولان بهداشتی و درمانی است و اعتقادمان این بوده که اگر طبق تشخیص این مسئولان امکان توسعه، تسری و شیوع این بیماری در اجتماعات بیشتر و از مدیریت نیز خارج می‌شود، تعطیلی مستلزم هماهنگی‌هایی است که با تولیت‌های این اماکن مقدس انجام شود که در این خصوص موارد منتقل‌شده است. وی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار بر این است که ازدحام‌های مختلف اعم از جشن، تشییع‌جنازه و مسابقه‌های ورزشی را به حداقل برسانیم، چرا که محور و اساس برنامه‌ریزی‌های ما سلامتی مردم است، مقرر شده تا تولیت‌های حرم و جمکران ملاحظات بهداشتی را اعمال کنند. استاندار قم همچنین در رابطه با اعتکاف گفت: تصمیم بر این است که این مراسم در قم تعطیل شود و این اقدام نه به خاطر هرگونه تحلیل و تفسیر، بلکه به‌واسطه سلامت شهروندان و معتکفان است. استاندار قم کمک مردم را در این زمینه ضروری دانست و گفت: مردم می‌توانند در فضای خانواده مراسم معنوی خود را دنبال کنند و ارتباط خود را در هر شرایط و هرلحظه‌ای حفظ نمایند، و این موضوع که از ذات اقدس الهی کمک گرفته شود، نیز برای مردم یک نقطه قوت است. سرمست با تأکید بر اینکه بهترین اقدام این است که مردم در خانه‌ها بمانند، گفت: مردم باید خودشان را از هرگونه اجتماع دور نگه‌دارند و حداقل حضور را داشته باشند و بهترین و به رسمیت شناخته شدن‌ترین راه نیز همین است.
الفالف1 روز قبل
اساس و محور تمام اقدامات بر اساس اخبار و آمار دستگاه متولی سلامت که دانشگاه علوم پزشکی است که به استانداری می‌رسد و بر همان اساس تصمیمگیری انجام می‌شود. سرمست اضافه کرد: همه اعضای دانشگاه علوم پزشکی به صورت فداکارانه برای مقابله با این ویروس وارد میدان شده‌اند که باید از ایشان قدردانی کرد. وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی به ما آماری که آقای امیرآبادی می‌دهد نداده است و معتقد هستم شفافیت باید همیشه وجود داشته باشد و افراط و تفریط در مدیریت بحران به ما کمک نمی‌کند. وی تصریح کرد: اگر بخواهیم در قم قرنطینه که عملا امکان‌پذیر نیست را اجرا کنیم، باید جامعه هدف را روشن کنیم ولی برای همه جمعیت نمی‌توان قرنطینه را اجرا کرد. وی خاطرنشان کرد: تاکنون نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه‌ای برای قرنطینه قم نداده و حتی مسئولان بهداشتی استان نیز چنین توصیه و درخواستی را نداشتند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تولیت آستان مبارک امیرالمومنین (ع) در نجف اشرف در حرکتی مهم با حمایت علمای نجف، برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در میان زائران، درهای حرم علوی را بست. خبرآنلاین: تولیت آستان مبارک امیرالمومنین (ع) در نجف اشرف در حرکتی مهم با حمایت علمای نجف، برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در میان زائران، درهای حرم علوی را بست. وی افزود: «این اقدام خردمندانه را باید ارج بنهیم. امیدواریم که با عنایات مولا، این بلا از تمام منطقه و جهان رخت بربندد. امیدوارم مورد توجه تولیت دارهای ایران در قم و مشهد قرار بگیرد.» مردم متدین و عاقل ایران خواستار این هستند که تولیت اماکن مقدس در قم، تهران و مشهد از این اقدام خردمندانه آستان علوی در نجف پیروی کرده و بر نگاه‌های افراطگرایانه در مناسک مذهبی پافشاری نکنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد توکلی در حاشیه حضور در قم با اشاره به تجهیز آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در قم اظهار کرد: با تجهیز این آزمایشگاه دیگر نیازی نیست که تست‌های تشخیص ویروس کرونا به تهران ارسال شده و کارهای تشخیص در قم انجام می‌شود. وی بیان کرد: برای پرسنل بیمارستان‌هایی که با بیماران مبتلا به کرونا سروکار دارند دو خوابگاه اختصاصی مشخص شده است و بسته‌های حفاظت فردی نیز برای کارکنان و بیماران تأمین شده است. این بسته‌ها هر شب وارد قم شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. ۳۲۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های کامکار و فرقانی قم بستری هستندنماینده وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۲۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های کامکار و فرقانی قم بستری هستند یادآور شد: برخی از این بیماران به بیماری آنفلوانزا مبتلا بوده و برخی مشکوک به کرونا هستند. وی با اشاره به اینکه ۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که بهبود یافته بودند از بیمارستان مرخص شدند یادآور شد: ۱۳ نفر از این بیماران در بیمارستان کامکار و ۸ نفر در بیمارستان فرقانی بستری بودند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
برترین‌ها: یک خبرنگار مشاهدات خود از وضعیت شهر قم را تشریح کرد. دانایی؛ ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏مدیرمسئول پایگاه خبرهای فوری نوشت: به عنوان یک خبرنگار قمی مشاهدات خود را در این چند رو از کرونا در قم بیان می‌کنم. طبق مشاهدات میدانی، تقریبا ۸۰٪ شهر به جز داروخونه‌ها، عمدتا تعطیل هستند. تردد در سطح شهر کم است، افرادی که هستند تقریبا ۵۰٪ ماسک زدند، بقیه هم لابد پیدا نکردند! شهر قرنطینه نشده، اما فکر می‌کنم دو سوم شهروندان خودشان را قرنطینه خانگی کردند!
ایسناایسنا1 روز قبل
نورنیوز نوشت: پیش از ظهر امروز و در میانه درگیری ذهنی افکارعمومی با موضوع شیوع ویروس کرونا، احمد امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس با بیان مطالبی تعجب‌آور موجب شکل‌گیری شوک جدیدی در افکار عمومی شد. به گزارش ایسنا نورنیوز در ادامه نوشت: امیرآبادی وزارت بهداشت را متهم به دروغگویی و انتشار آمار غیرواقعی در مورد میزان مبتلایان و فوت‌شدگان ویروس کرونا کرد. وجود اعتماد متقابل میان مردم و حاکمیت برای عبور از شرایط موجود، اصلی اساسی و غیرقابل اجتناب بوده و در صورت عدم تحقق آن نمی‌توان به گذر کم ضرر از این عرصه امیدوار بود. اظهارات امروز نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی به طور قطع بر تغییر وضع روبه‌بهبود موجود اثرگذار بوده است. به طور قطع موضوعی با این درجه از اهمیت و حساسیت، مصداق قطعی منافع و امنیت ملی است و هریک از طرفین، یعنی نماینده قم یا وزارت بهداشت که اطلاعات خلاف واقع ارائه کرده باشند باید به اتهام بیان «دروغ ملی» و اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه صالحه پاسخگو باشند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری مهر: حجت الاسلام مهدی رستم‌نژاد از تعطیلی دروس حوزه علمیه قم خبر داد و گفت: به علت پیشگیری از سرایت ویروس کرونا، تمامی دروس حوزه علمیه قم در تمامی مقاطع تحصیلی، اعم از مدارس علمیه، مراکز تخصصی و دروس سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم تا پایان هفته جاری تعطیل است. لازم به ذکر است دروس حوزه علمیه قم طی روزهای شنبه، یکشنبه و امروز دوشنبه نیز تعطیل بود و مدارس قم نیز طی هفته جاری برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تعطیل اعلام شده است.
مهرمهر1 روز قبل
وی با اشاره به اهمیت پیش بینی دقیق از وضعیت بارش و ایجاد سیلاب در روزهای آینده، افزود: تمامی دستگاه‌های استان برای مواجه با این پدیده آمادگی کامل داشته باشند. استاندار قم با بیان لزوم بررسی نواقص و چالش‌ها در سیلاب‌های گذشته در قم و بخش‌های تابعه، اظهار داشت: هر گونه کاستی در حوزه‌های مختلف احصاء و پیش از وقوع سیل برطرف شود. لزوم رصد وضعیت رودخانه‌های قمسرمست با تأکید بر اهمیت رصد وضعیت سد ۱۵ خرداد و رودخانه‌های قم، ادامه داد: نقاط آسیب پذیر شناسایی و تقویت شوند و اقدامات آبخیزداری لازم در زمینه مهار و یا انحراف سیلاب در دستور کار دستگاه‌های متولی قرار گیرد. گفتنی است با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قم در مورد وضعیت نزولات آسمانی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاهد بارش شدید باران و به دنبال آن، آبگرفتگی در معابر و خیابان‌های قم خواهیم بود. از آنجا که تمامی بندهای بالادست آبخیزداری با توجه به این بارندگی‌ها پر خواهد شد، از مردم خواسته می‌شود از تجمع در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد فاضل مرندی، از علمای برجسته حوزه‌های علمیه قم و مرند، امروز دار فانی را وداع گفت. اردیبهشت ماه سال گذشته، همایش تکریم از شخصیت حجت الاسلام والمسلمین فاضل مرندی (ره) در شهر مرند برگزار شد. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، با صدور پیامی، ارتحال این عالم برجسته را تسلیت گفت. ایشان جلوه تمام نمای اندیشه‌های والا و اثرگذار روحانیت در جامعه اسلامی بود که بیش از نیم قرن عمر بابرکت خود را در راه تبلیغ دین اسلام صرف کرده است. این عالم بزرگوار در دوران انقلاب اسلامی در کنار آیت الله قاضی طباطبایی (ره) شهید محراب، نقش مؤثری در آگاه سازی مردم و به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی داشت.
ایرناایرنا1 روز قبل
این وضعیت قطعا ریشه در نبود مدیریت واحد و البته حرفه‌ای بر فعالیت‌های رسانه‌ای در شرایط مدیریت بحران دارد. از سوی دیگر در اطلاع‌رسانی مربوط به این شرایط نباید مرجعیت اطلاع‌رسانی در موضوع‌های مختلف را از نظر دور داشت. رسانه در بحرانآن چه که به طور مشهود دیده می‌شود، کم‌توجهی به همین نکات رسانه‌ای در اطلاع‌رسانی شرایط بحران است. تشکیل قرارگاه اطلاع‌رسانی ویژه کرونانکته قابل توجه این که این موضوع در مسئولان نیز مورد توجه قرار گرفته، اما به صورت دقیق و حرفه‌ای به آن توجه نمی‌شود. در حالی که دیشب مدیرکل پدافند غیر عامل مازندران عنوان کرده بود به دستور استاندار برای آگاهی مردم از آخرین تحولات درباره ویروس کرونا در این استان، قرارگاه اطلاع‌رسانی تشکیل می‌شود، تحولی در وضعیت اطلاع‌رسانی مازندران در این زمینه دیده نمی‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ضمن اینکه در جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان هم نشست ویژه‌ای داشتیم. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت تصریح کرد: با حضور برخی مسئولان بهداشت و درمان کشور و برخی از نمایندگان عضو کمیسیون‌های مجلس در کمیسیون بهداشت نشست ویژه با موضوع کرونا ویروس برگزار شد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت گفت: از مردم می‌خواهیم اخبار خود را صرفا از طریق این قرارگاه و خبرگزاری‌ها و صداوسیما دریافت کنند. عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت تصریح کرد: کمیته‌ای ذیل کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شده که پنج نفر از اعضای این کمیسیون عضو آن کمیته هستند. وی گفت: ‌ اولین جلسه مشترک قرارگاه کرونا ویروس قرار است صبح فردا با حضور وزیر بهداشت ساعت ۷:۳۰ صبح در این وزارتخانه برگزار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
همچنین بخشی از ادارات خصوصی باتوجه به‌احتمال گسترش بیماری کرونا به کارمندان خود مرخصی داده یا اعلام کرده‌اند که می‌توانند دور کاری کنند. حسن ۴۰ساله یک دختر دارد، او می‌گوید: «من در کانال تلگرامی خانواده‌ام چند متن درباره بیماری کرونا گذاشتم که وزارت بهداشت منتشر کرده بود تا همه اعضای خانواده نسبت به بیماری و راه‌های پیشگیری آگاه شوند. البته مسئولان هم باید با مردم صادق باشند و با خبرهای مستمر اعتماد را در مردم ایجاد کنند. همچنین بخشی از داروخانه‌ها با سوءاستفاده از نگرانی‌های مردم و با تبلیغات گسترده تلاش می‌کنند تا محصولات دیگر را به «عنوان راهکارهایی برای تقویت بدن در مقابل ویروس کرونا» و «پیشگیری از کرونا» به فروش برسانند. همچنین وزیر بهداشت اعلام کرده است که باتوجه به شیوع ویروس کرونا در شهر قم این وزارتخانه بسته‌ای وی‍ژه را برای ساکنان این شهر آماده کرده که از فردا پخش خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
استاندار قم با بیان اینکه این استان قرنطینه نمی‌شود، گفت: قرنطینه کردن قم راهکار موثری برای مقابله با بیماری کرونا نیست و ما باید دنبال راهکارهای کارآمدتری برویم. وی با بیان اینکه از مردم انتظار داریم با رعایت بهداشت فردی به کنترل این بیماری کمک کنند، افزود: تجربه کشور چین در خصوص قرنطینه موفق نبوده و در ابتدای انتشار خبر شیوع کرونا در قم هم موضوع قرنطینه مطرح شد و نظرها نیز متفاوت بود. استاندار قم تصریح کرد: اگر بخواهیم در قم قرنطینه که عملا امکان‌پذیر نیست را اجرا کنیم، باید جامعه هدف را روشن کنیم ولی برای همه جمعیت نمی‌توان قرنطینه را اجرا کرد. استاندار قم تصریح کرد: باید دنبال راهکاری برویم که امکان‌پذیر، کارآمد و موثر باشد، قم‌ به لحاظ جغرافیایی در نقطه مواصلاتی ۱۷ استان کشور قرارگرفته و یک نقطه زیارتی و یک جهان شهر به شمار می‌آید، ازاین‌رو اگر می‌شد راهکار قرنطینه را اتخاذ کرد در همان اوایل ما اتخاذ می‌کردیم. وی خاطرنشان کرد: تاکنون نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه‌ای برای قرنطینه قم نداده و حتی مسئولان بهداشتی استان نیز چنین توصیه و درخواستی را نداشتند.
ایلناایلنا1 روز قبل
نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که راه‌های درمان کرونا ویروس جدید که ابتدا شیوع آن از شهر ووهان چین شروع شده است اندکی برای محققان و پژوهشگران ناشناخته است اما حقیقت علمی در مورد این بیماری و میزان خطرات مرتبط با آن، آنچنان که ضروری است بصورت شفاف و علمی به احاد مردم مخابره نمی‌شود! چرا ما باید شاهد سو استفاده برخی از این موقعیت باشیم که با گران فروشی و احتکار موجب ضرر و نگرانی مردم عزیز شوند. با این اوصاف بدینوسیله مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به نمایندگی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام می‌دارد که در صورت اعلام نیاز از سوی مراجع ذی ربط، این آمادگی را دارد تا با بکارگیری تمام امکانات و منابع انسانی بسیج دانشجویی، گروه‌های جهادی و ظرفیت سفر راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی که به جهت توصیه آن وزارتخانه تا اطلاع ثانوی لغو است، در خط مقدم درمان و مقابله با این بحران حضور یابد. همچنین مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور متعهد می‌شوند تا تمام تلاش خود را در جهت فرهنگ سازی بیش از پیش در زمینه پیشگیری و ارائه آموزش‌های بهداشتی مرتبط با این بیماری در بین عموم مردم به کار گیرند. همچنین ۲۲ بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین، مراغه، سراب، خوی، خلخال، شاهد، تربت جام، نیشابور، بهبهان، آبادان، شوشتر، رامهرمز، ایرانشهر، خاش، گراش، لارستان، آباده، داراب، سیرجان، خمین، ساوه و اسدآباد نیز این بیانیه را به امضاء رسانده‌اند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۵ اسفند ۱۳۹۸, ۱۷:۱۸ / کد خبر:۷۹۴۸۴ مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: هر ساله اواخر سال در اسفندماه، به خصوص نیمه دوم اسفند با کاهش اهدا کننده مواجه بودیم که متأسفانه بیماری کرونا به دلیل ایجاد ترس در مردم خود عاملی برای کاهش بیشتر اهدای خون بوده است. وبدا کیانوش جهانپور اظهار کرد: نمونه‌های آزمایشگاهی ارسالی هشت نفر از این بیماران در شهر قم، یک نفر در استان همدان، سه نفر در شهر تهران، دو نفر در استان مرکزی، دو نفر در استان اصفهان و دو نفر در استان گیلان، مثبت اعلام شد و چهار نفر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. وی یادآور شد: با احتساب موارد جدید تا امروز ۶۶ مورد قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ در کشور داشتیم که متأسفانه ظرف روزهای گذشته، ۱۲ نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند. آنچه بر اساس گزارش‌های پزشکی ظرف روزهای اخیر مشخص شده این است که در مجموع، حال عمومی مبتلایان به این بیماری و بستری شدگان به ویژه در استان‌های قم، تهران و گیلان روند بهتری دارد و رو به بهبودی است. مسئولان کمیته‌های این ستاد نیز با ابلاغ وزیر بهداشت منصوب شدند و تمامی اقدامات و تصمیمات گرفته شده با نظر این ستاد ملی خواهد بود و همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی ملزم به رعایت این موارد خواهند بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مقابله با ویروس کرونا در استان‌های مختلف، ادامه امدادرسانی به مناطق زلزله زده در آذربایجان غربی، هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی برای سومین بار در سال جاری و هشدار وقوع سیل در استان‌های غربی از مهمترین اخبار امروز هستند. امروز ابتلای یک بیمار در البرز و دو بیمار در اصفهان به بیماری کرونا تایید شد و یک نفر از همدان نیز به آمار فوتی‌های این بیماری اضافه شد. در برخی استان‌ها از جمله آذربایجان شرقی از امروز انجام آزمایش تشخیصی ویروس کرونا کلید خورد؛ آزمایشات مربوطه تاکنون در انستیتو پاستور و دانشگاه تهران انجام می‌شد. این بار نیز استان‌های یاد شده برای مقابله با ملخ‌ها در آماده باش هستند و سم پاشی مزارع و مراتع در دستور کار است. هجوم ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان از بهمن ماه هرسال آغاز می‌شود و تا مرداد سال بعد ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
تعطیلی مراکز آموزشی البرزمطابق اعلام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز تمام کلاس‌های آموزشی (نظری و عملی) دانشگاه علوم پزشکی البرز به مدت یک هفته تعطیل شد. دانشگاه‌های قزوین تعطیل شد‌تمام دانشگاه‌های استان قزوین تا آخر هفته تعطیل است. دانشگاه‌های اصفهان تعطیل شد‌تمام دانشگاه‌های استان اصفهان تا آخر هفته تعطیل است. تعطیلی دوره کارآموزی علوم پزشکی خویدوره‌های کارآموزی دانشکده علوم پزشکی خوی فردا تعطیل شد. تعطیلی دوره کارآموزی علوم پزشکی تبریزدانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور دانشجویان در بخش‌های بیمارستانی مرتبط با کرونا را لغو کرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
بنابراین طرح چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ که منجر به یکسان سازی رویه‌های تدوین اسناد ملی در بخش فرهنگ کشور می‌شود، کاری ارزشمند است. وی در ابتدای جلسه نیز با اشاره به برخی از اقدامات دولت برای مقابله با ویروس کرونا گفت: برای پیشگیری و مقابله با این ویروس جلسات متعدد و برنامه ریزی‌های گسترده‌ای ذیل ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده است و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری با این وزارتخانه شده‌اند. جهانگیری با اشاره به ابعاد فرهنگی و اجتماعی انتشار ویروس کرونا در برخی از شهرهای کشور، تصریح کرد: آموزش‌ها، اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات بهداشتی باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود تا بتوانیم این ویروس را در کشور مهار کنیم. در ادامه جلسه طرح «چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای ستاد نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص این طرح مطرح کردند. در جمع بندی نظرات و پیشنهادات، کلیات طرح‌ «چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ» به تصویب رسید و مقرر شد دبیرخانه ستاد با اخذ نظرات اصلاحی دستگاه‌های ذیربط متن نهایی طرح را تدوین نماید.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
معاون اول رییس جمهور از استاندار آذربایجان غربی خواست با اعزام گروههای امداد رسان و ارزیاب به مناطق زلزله زده، اقدامات لازم را برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان و نیز رفع آسیب‌های وارد شده به ویژه در روستاها دستور کار خود قرار دهد. جهانگیری همچنین در مکالمه تلفنی با استاندار قم پس از دریافت گزارش اقدامات انجام شده در استان برای مهار و مقابله با ویروس کرونا، ‌ تاکید کرد: همه مسئولان استان مطابق تصمیمات اتخاذ شده در هماهنگی کامل با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، ‌ برنامه‌های لازم جهت مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کنند. معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است، ارایه آموزش‌های لازم و نیز امکانات لازم را به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری همه مردم به سرعت این بیماری درکشور ریشه کن شود. استاندار آذربایجان غربی نیز در این تماس تلفنی، گزارشی از آخرین وضعیت خسارات وارده بویژه در روستاها ارائه کرد و از بسیج همگانی در استان برای کمک رسانی به زلزله زدگان خبر داد. استاندار قم نیز با اشاره به شرایط و ویژگی‌های استان قم و تعداد کشته شدگان و مبتلایان به ویروس کرونا، ‌ از اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش سطح بهداشت عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت؛ ‌ هرگونه تصمیمی درباره مقابله با این ویروس در هماهنگی کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
یک دستگاه خودرو در شهر کاسل آلمان به میان شرکت‌کنندگان در یک کارناوال راند. به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک دستگاه خودرو امروز -‌دوشنبه- در شهر کاسل آلمان به میان شرکت‌کنندگان در یک کارناوال راند. این خبر را رسانه‌های آلمان گزارش دادند. پلیس گزارش کرده که عامل این حمله را بازداشت کرده است. چندین‌ آموبلانس و خودرو پلیس به محل حادثه اعزام شده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
بر اساس مصوبه شورای تامین استان قم مورخ پنجم اسفندماه در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نمازهای جماعت، مراسمات مذهبی و برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) تعطیل و دور ضریح مطهر نرده‌هایی حائل قرار داده شد. اعتمادآنلاین| با اعلام خبر ورود کرونا به شهر مقدس قم، آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) برای جلوگیری از شیوع کرونا برنامه‌ریزی‌های ویژه را در دستور کار خود قرار داده که یکی از این اقدامات ضدعفونی کردن مستمر ضریح مطهر و بخش‌های مختلف است. در ادامه توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر جلوگیری از برگزاری اجتماعات در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از بعد از نماز جماعت ظهر و عصر امروز بر اساس مصوبه شورای تامین استان قم مورخ پنجم اسفندماه اطراف ضریح حرم مطهر نرده‌های حائل قرار داده شد. همچنین، نمازهای جماعت، مراسمات مذهبی و برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر نیز به صورت موقت برگزار نخواهد شد. خاطرنشان می‌شود، کتابخانه، موزه، زائرسرای کوثر، رواق کودک و نوجوان و تمامی کلاس‌های مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت (س)، نیز پیش‌از این، با اعلام خبر ورود کرونا به قم تعطیل شده بود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بهرام سرمست امروز در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران استان تاکید کرد: مردم بهتر است در خانه‌های خود معتکف شوند. قرار بود مراسم اعتکاف امسال در روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اسفندماه مصادف با ایام‌البیض ماه رجب برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا این مراسم در استان‌های مختلف از جمله قم لغو شده است. در حال حاضر قم در میان استان‌های کشور، رتبه اول آمار ابتلا به ویروس کرونا را به خود اختصاص داده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
کره جنوبی نیز موارد ابتلا به ویروس کرونا را ۸۳۳ نفر اعلام کرد و مرگ ۷ نفر بر اثر آن مورد تائید قرار گرفت. کویت اعلام کرد که سه نفر در این کشور از جمله یک شهروند سعودی، به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. نماینده مجلس از شهر قم گفت که ۵۰ نفر در این شهر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند. ووهان شهری است که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد. چهار استان چین نیز روز دوشنبه از شدت تمهیدات پاسخگویی اورژانسی به شیوع ویروس کرونا کاستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی افزود: یک نفر از این بیماران که دارای سن بیش از هفتاد سال بود شب گذشته فوت کرد که آزمایشات اولیه شواهدی مبنی بر ابتلای وی به کرونا را نشان می‌دهد. وی ادامه داد: شهروندان به پیام‌های آموزشی دانشکده علوم پزشکی و وزارت بهداشت توجه نمایند و با رعایت مسائل بهداشت فردی به جلوگیری از انتشار ویروس کمک نمایند. فرماندار نیشابور گفت: اخبار مربوط به ورود کاروانی از قم به نیشابور صحت ندارد و اگر کسی اخباری در این زمینه دارد اطلاع دهد تا رسیدگی شود. علیرضا قامتی افزود: تنها مرجع رسمی اخبار مربوط به مبتلایان به کرونا، وزارت بهداشت است و شهروندان اخبار را فقط از مراجع رسمی پیگیری کنند. مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر دوشنبه در دیدار اعضای مؤسسه آینده روشن که در دفتر مدیر حوزه در قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری هزار برنامه برای بزرگداشت سردار سلیمانی افزود: تأثیر خون سردار سلیمانی موجب ایجاد موج عظیم در دنیا شد. وی با بیان اینکه شیعیان هند به اندازه ایران نماز جمعه دارند، افزود: کشور هندوستان در سال‌های آینده از کشور چین پرجمعیت‌تر خواهد شد و بعد از اندونزی بیشترین مسلمان را دارد و تعداد شیعیان این کشور از کل شیعیان کشورهای حاشیه خلیج فارس به غیر از ایران بیشتر است. عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به ضرورت آشنایی بیش از پیش هند با معارف مهدویت، تصریح کرد: ایران با هندوستان سابقه ممتد فرهنگی زیادی دارد. وی بیان کرد: حفظ و نشر آموزه‌های مهدوی در سرتاسر عالم از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد. آیت الله اعرافی با اشاره به ضرورت توجه به هند و پاکستان برای نشر معارف مهدوی، افزود: آموزه‌های مهدویت همواره دارای درخشش و جاذبه‌های زیادی است بنابراین باید این آموزه‌های ناب را در قالب‌های جدید و نو به زبان‌های اردو و انگلیسی متناسب با مخاطبان جهانی گسترش دهیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم بیانیه‌ای درباره یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری صادر کرد که متن این بیانیه به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمانتخابات؛ رقابت بر سر خدمت است نه قدرت. سلام و درود الهی بر ملتی که علی رغم تهدیدات دشمنان خارجی و وسوسه‌های نابکاران داخلی، همچون چهل سال گذشته و پیرو وصیت سردار شهیدشان امسال با انگیزه‌ای مضاعف بر صندوق‌های رأی حاضر شدند و دعوت رهبرشان را لبیک گفتند. این حرکت ایثارگرانه در مردم شریف قم نمود بیشتری داشت، چرا که تحت فشار روانی تهدید بیماری نیز بودند. شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم ضمن حمد حضرت باری تعالی و تقدیر از این مردم بی همتا و مراجع عظام تقلید و عالمان پیشگام شیعه، از تمامی گروه‌ها، تشکل‌ها و نامزدهای محترم این دوره از انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی که گرما بخش فضای انتخابات بودند، سپاسگزاری می‌نماید. و العاقبة للمتقینوالسلام علیکم و رحمة الله و برکاتهشورای هماهنگی اصولگرایان استان قمانتهای پیام/۴۵۲/ ع
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، کیانوش جهانپور اظهار کرد: وزارت بهداشت در حال حاضر توصیه‌ای بر تعطیلی مدارس ندارد و چنانچه تصمیمی در این زمینه گرفته شود خارج از نظام سلامت است. به گفته وی، متاسفانه طی دو روز اخیر با تعطیلی مدارس ترددهای درون شهری و برون‌شهری افزایش پیدا کرده است و از دو شهر تهران و قم که کانون بیماری بوده‌اند مسافر تردد کرده است. رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: اگر کودکان و نوجوان به ویروس کرونا مبتلا شوند در بدن آن‌ها به صورت بسیار ضعیف نمود پیدا خواهد کرد. وی همچنین گفت: دانشگاه‌ها به جز دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز تا پایان هفته تعطیل خواهند بود اما فقط کلاس‌های درس برگزار نمی‌شود. اعضای کادر اداری و هیات علمی‌ دانشگاه‌ها باید در محل کار حضور پیدا کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
با این حال هنوز از ستاد هماهنگی خدمات سفر، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی، به عنوان متولیان سفر، خبری درج نشده که جلسه برای این وضعیت تشکیل داده باشند. در آغاز بحران کرونا و در حالی ن‌که سایر کشورها اقدامات فوری را در ارتباط با چین به اجرا گذاشتند، دولت جلسه‌ای برگزار کرد و به خواست وزارت بهداشت، مصوب کرد پروازها به چین متوقف شود. وزیر بهداشت اکنون اعلام کرده است که ناقلان چینی، منشاء ویروس جدید کرونا در ایران بوده‌اند. حالا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از ابلاغ دستورالعمل‌ها و اقدامات پیشگیرانه این سازمان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا خبر می‌دهد. توجیه مسؤولان گردشگری در نوروز سیل‌زده این بود که به عنوان متولی گردشگری و سفر نمی‌توانند از مردم بخواهند سفر نروند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیات تصمیم جلسه هیئت رئیسه برای بودجه سال ۹۹ را تشریح کرد. امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس، اظهار داشت: در جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس، موضوع رد کلیات لایحه بودجه مورد بررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، دولت دو هفته فرصت دارد لایحه جدید بودجه را به مجلس ارائه دهد، افزود: عملا رسیدگی به لایحه بودجه ۹۹ تا سال جدید به تعویق افتاد. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز در جلسه هیئت رئیسه مجلس طی نامه‌ای مقرر شد که از دولت تقاضای لایحه «دو دوازدهم» بودجه و همچنین تقدیم لایحه بودجه جدید ظرف دو هفته به مجلس شود. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد تعطیلی مجلس به خاطر ویروس کرونا اظهار داشت: بعید است مجلس تعطیل شود.

به انتهای لیست رسیدید

قم

قُمْ (پارسی میانه: کُنب) از کلان‌شهرهای ایران است که در ۱۲۵ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران واقع شده‌است. این شهر در کنار رودخانهٔ قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مرکز استان قم و نیز مرکز شهرستان قم می‌باشد. این شهر در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران واقع شده و از یک سو رابط بین استان‌های صنعتی ایران با تهران و از سویی دیگر رابط استان‌ها و شهرهای جنوبی ایران با استان‌ها و شهرهای شمالی است. این اهمیت منحصر به حاضر نیست و در گذشته نیز قم به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی بوده‌است. ویکی‌پدیا