قم

قم

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم گفت: در شعاع ۲۰۰ کیلومتری استان جمعیتی ۲۰ میلیون نفری زندگی می‌کند که نشان از عمق و ظرفیت بزرگ مسافرپذیری شهر قم است، قم ازنظر مسافرپذیری در سطح کشور در رتبه هفتم قرارگرفته است. محمدجواد شاکر آرانی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: درمجموع در سال‌های اخیر وضعیت اسکان در استان قم نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم اضافه کرد: در سال‌های اخیر از حجم سفرهای زیارتی کاسته و بر تعداد سفرهای درمانی افزوده‌شده است، از مزیت‌های شهر قم وجود همزمان مراکز زیارتی و برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت است. وی تأکید کرد: در شعاع ۲۰۰ کیلومتری استان قم جمعیتی ۲۰ میلیون نفری زندگی می‌کند که نشان از عمق و ظرفیت بزرگ مسافرپذیری شهر قم است، قم ازنظر مسافرپذیری در سطح کشور در رتبه هفتم قرارگرفته است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم خاطرنشان کرد: ۷٫۳ درصد کل سفرهای کشور در سال ۹۶ در فصل بهار به مقصد استان قم بوده است، از بهار ۹۱ تا ۹۷ فقط در فصل بهار و ایام عید نوروز بالغ‌بر ۱۲ میلیون مسافر به شهر قم سفرکرده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری قم که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه زیبنده شهر قم نیست که حاشیه نشینی داشته باشد اظهار داشت: باید محتواگرا باشیم و کارهای ما به بهبود کیفیت مردم بینجامد. وی بیان داشت: ساز و کار زمین‌های مجموعه ۴۸ هکتاری مشخص است و بایستی در راستای بازآفرینی شهری اقدامات لازم صورت بگیرد. اسلامی با بیان اینکه قم نباید مسیر استان‌هایی که بافت فرسوده غیرمتعارف دارند را در پی بگیرد بیان داشت: قم باید یک شهر فاخر باشد و همه کاربری‌ها در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی برای آن تعریف شود. تأکید بر راه‌اندازی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهاناستاندار قم نیز در این جلسه، راه‌اندازی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان را دارای اولویت ویژه برای استان قم دانست و اظهار داشت: امیدواریم با حمایت وزیر راه و شهرسازی و تخصیص اعتبارات، این پروژه در زمانبندی مشخص شده به سرانجام برسد. بهرام سرمست با بیان اینکه با مجمع نمایندگان استان قم در رابطه با پروژه‌های اولویت‌دار شهری جلسه‌ای خواهیم داشت، افزود: پروژه فرودگاه قم نیز از دیگر پروژه‌های مهم شهر قم است که امیدواریم با حمایت مسئولان ملی به سرانجام برسد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: مدت ماندگاری مسافران در چند سال اخیر با توجه به بهبود نسبی زیرساخت‌های گردشگری تا حدودی بهتر شده است، در حال حاضر بیشترین تعداد مسافران ورودی به شهر از طریق استان تهران وارد قم می‌شوند. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم اضافه کرد: در سال‌های اخیر از حجم سفرهای زیارتی کاسته و بر تعداد سفرهای درمانی افزوده‌شده است، از مزیت‌های شهر قم وجود همزمان مراکز زیارتی و برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت است. وی تأکید کرد: در شعاع ۲۰۰ کیلومتری استان قم جمعیتی ۲۰ میلیون نفری زندگی می‌کند که نشان از عمق و ظرفیت بزرگ مسافرپذیری شهر قم است، قم ازنظر مسافرپذیری در سطح کشور در رتبه هفتم قرارگرفته است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم خاطرنشان کرد: ۷٫۳ درصد کل سفرهای کشور در سال ۹۶ در فصل بهار به مقصد استان قم بوده است، از بهار ۹۱ تا ۹۷ فقط در فصل بهار و ایام عید نوروز بالغ‌بر ۱۲ میلیون مسافر به شهر قم سفرکرده است. شاکر آرانی با اشاره به افزایش اقامتگاه شبانه مسافران در سطح بقاع متبرکه گفت: سال ۹۶، ۱۳۹ هزار نفر اقامت شبانه در قم کرده‌اند، تعداد اقامت مسافران نوروزی در سطح بقاع متبرکه هرسال بیشتر از گذشته شده است.
فارسفارس2 هفته قبل
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان محیط زیست باید اهتمام جدی به وضعیت واحدهای آلاینده در اطراف شهر قم داشته باشد و برای استانداردسازی این واحدها تلاش جدی کند. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، احمد امیرآبادی ظهر امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار استان قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به صنایع آلاینده در استان قم اظهار کرد: با برخی از واحدهای صنعتی استان با وجود آلایندگی بالا برخورد نمی‌شود. وی ادامه داد: سازمان محیط زیست باید اهتمام جدی به وضعیت واحدهای آلاینده در اطراف شهر قم داشته باشد و برای استانداردسازی این واحدها تلاش جدی کند. متاسفانه شاهد تلنبار شدن واحدهای آلاینده در اطراف قم هستیم، در حالی که مساله محیط در این شهر به دلیل اقلیم خاص، اهمیت زیادی دارد. امیرآبادی فعالیت نیروگاه حرارتی در حریم شهر قم را از معضلات این شهر دانست و تصریح کرد: باید تصمیمات درستی در خصوص ادامه فعالیت این نیروگاه و شکل آن اتخاذ شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
رئیس شورای شهر قم ادامه داد: اصلاحیه بودجه سالم ۹۷ شهرداری قم به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیداکرده که به نظر می‌رسد امسال تمام این بودجه تحقق پیدا کند، درآمد و هزینه کرد درست مهم‌ترین هنری بوده که از شورای شهر و شهرداری انتظار می‌رود. وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی شهر قم تصریح کرد: مشکل حمل‌ونقل و ترافیک و فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی از مشکلات مهم مدیریت شهری قم است، دولت قبل ۸۳ درصد از هزینه نوسازی و خرید ناوگان حمل‌ونقل عمومی را پرداخت می‌کرد اما در دولت کنونی مبلغی از این محل به شهرداری‌ها پرداخت‌نشده است. در شورای عالی شهرسازی از ۱۷۰۰ هکتار بافت شهری قم ۳۱۵ هکتار به‌عنوان بافت تاریخی تعریف‌شده است، شهرداری و شورای شهر قم به این تصمیم انتقاد داشته و معتقد است مبنای این تصمیم‌گیری عکس‌های هوایی سال ۱۳۲۵ بوده و امروز شرایط بافت‌های شهری قم کاملا تغییر کرده است. رئیس شورای شهر قم با اشاره به مشکل پارکینگ شهر قم ابراز کرد: در بودجه سال ۹۸مسئله پارکینگ به‌صورت ویژه دیده‌شده است، تملک مهم‌ترین مشکل قم در احداث پارکینگ است، کمبود سرانه‌های تفریحی، فرهنگی و سرانه‌های سبز از مهم‌ترین مشکلات شهر قم است. جلالی تأکید کرد: فرودگاه قم، منوریل، مترو، قطار سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان و پروژه شهید کاظمی از مهم‌ترین مشکلات شهری قم بوده که فقط با ورود مراکز ملی قابل‌حل شدن بوده و از عهده مجموعه مدیریت شهری قم خارج است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
وزیر راه و شهرسازی حاشیه نشینی را زیبنده شهر قم ندانست و گفت: قم باید یک شهر فاخر باشد و همه کاربری‌ها در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی برای آن تعریف شود. محمد اسلامی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری قم که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه زیبنده شهر قم نیست که حاشیه نشینی داشته باشد اظهار داشت: باید محتواگرا باشیم و کارهای ما به بهبود کیفیت مردم بینجامد. وی بیان داشت: ساز و کار زمین‌های مجموعه ۴۸ هکتاری مشخص است و بایستی در راستای بازآفرینی شهری اقدامات لازم صورت بگیرد. اسلامی با بیان اینکه قم نباید مسیر استان‌هایی که بافت فرسوده غیرمتعارف دارند را در پی بگیرد بیان داشت: قم باید یک شهر فاخر باشد و همه کاربری‌ها در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی برای آن تعریف شود. بهرام سرمست با بیان اینکه با مجمع نمایندگان استان قم در رابطه با پروژه‌های اولویت‌دار شهری جلسه‌ای خواهیم داشت، افزود: پروژه فرودگاه قم نیز از دیگر پروژه‌های مهم شهر قم است که امیدواریم با حمایت مسئولان ملی به سرانجام برسد.
فارسفارس1 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به برنامه‌های ناجا برای مقابله با ناهنجاری‌ها، برخورد با اراذل و اوباش، معتادین متجاهر و مزاحمین نوامیس گفت: اجازه نمی‌دهیم که چهره نورانی شهر قم با اقداماتی همچون بدحجابی خدشه‌دار شود. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان قم پیش از ظهر امروز به مناسبت دهه فجر در دفتر خبرگزاری فارس در شهر قم حضور پیدا کرد. فرمانده ناحیه انتظامی استان قم افزود: در جلسات فرماندهان نیروی انتظامی بر ارتباط بیش از پیش با اصحاب رسانه تاکید می‌شود. سردار آقاخانی حفظ چهره نورانی شهر قم را اولویت نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: بیشتر ناهنجاری‌ها در این شهر وارداتی است، نیروی انتظامی استان قم اجازه نخواهد داد که کوچکترین خدشه‌ای به جایگاه و معنویت شهر قم وارد شود. سیدجواد اشرفی مدیر دفتر خبرگزاری فارس در قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های خبرگزاری فارس در استان قم پرداخت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
نایب‌رئیس شورای شهر قم در این جلسه، اظهار داشت: در استان قم در کل، سه مجموعه پایش و آلاینده وجود داشته که از این بین فقط یک سیستم فعال است، این مسئله نشان می‌دهد اهتمام خاصی به آلودگی هوا در قم وجود ندارد. ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم فرسوده استحسن بختیاری با تأکید بر فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم افزود: ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر به شدت فرسوده است، در سال‌های اخیر ناوگان اتوبوس‌رانی قم نوسازی نشده است، بهترین کمک دولت به شهر قم در حال حاضر کمک به نوسازی حمل‌ونقل عمومی است. وی با اشاره به مشکلات تلنبار شده زیست‌محیطی قم ابراز کرد: دولت در مسئله ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم توجه خاصی ندارد، هر سال بر حجم مشکلات زیست‌محیطی استان قم افزوده می‌شود. محمدتقی سجادی ابراز کرد: امید می‌رود در مسئله بیان زدایی حمایت‌های بیشتری شود، بخش قابل‌توجهی از کانون‌های تولید گردوغبار در قسمت غربی استان قم واقع‌شده که می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را به قم وارد کند. بهرام سرمست موتورسیکلت‌ها را یکی از عوامل آلودگی هوای قم دانست و ابراز کرد: برای کاهش آلایندگی و کاهش تردد موتورسیکلت برنامه‌های ویژه‌ای در استان قم در دست اجرا است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: توزیع اقلام فرهنگی را در بین مسافران نوروزی در ورودی‌های شهر قم در دستور کار داریم. سید موسی حسینی کاشانی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استانداری قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به ویژه نامه ایام نوروز استان قم اظهار کرد: این ویژه نامه برای ایام نوروز توسط اصحاب رسانه استان قم منتشر می‌شود و رویکرد ویژه برنامه بیشتر فرهنگی است. وی ادامه داد: از سه هزار متر مربع فضای تبلیغاتی برای اکران پیام‌های فرهنگی در ایام نوروز در شهر قم از ۲۸ اسفندماه استفاده خواهد شد، همچنین توزیع اقلام فرهنگی را در بین مسافران در ورودی‌های شهر قم در دستور کار داریم. حسینی کاشانی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در شهر قم اظهار کرد: اداره اوقاف استان قم ۱۰۰ غرفه آرامش بهاری را در استان ایجاد خواهد کرد، همچنین حرم حضرت معصومه (س) ۲۰۰ برنامه فرهنگی در ایام نوروز برگزار می‌کند. وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی در استان قم در ایام نوروز با محوریت حرم حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، مزار امامزادگان استان و بوستان‌های شهر قم است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مدیر کل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: کمربندی جدید شهر قم ۱۱۰ کیلومتر است که کار طراحی و مجوز از هیئت دولت اخذ شده است و برای تأمین اعتبار این پروژه از از بخش خصوصی استفاده می‌کنیم و اهتمام داریم اجرای پروژه به سرعت انجام شود. صبوری با اشاره به افزایش واحدهای مسکونی استان قم گفت: سال ۵۷ تعداد واحد مسکونی ۵۰ هزار بود و امسال ۳۷۶ هزار واحد مسکونی در قم داریم. مدیر کل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: در محلات تاریخی شهر قم پروژه کف سازی و جداره سازی شروع شده است که برخی این پروژه‌ها به پایان رسیده است و هدف احیای این محلات است تا ساکنین بومی به محلات خود بازگردند. وی با بیان اینکه شهر قم ۱۸۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد و چهار هزار هکتار از اراضی شهر قم نیازمند بازآفرینی است، تصریح کرد: همه روستاهای استان پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی آسفالت شدند. مدیر کل راه و شهرسازی استان قم ادامه داد: وضعیت راه دسترسی به ایستگاه قطار محمدیه درشان شهر قم نیست، این ایستگاه ۲۰ کیلومتر با شهر فاصله دارد، به همین دلیل استفاده از ایستگاه مرکزی شهر قم در اولویت راه آهن قرار گرفت، مشاور در حال مطالعه این ایستگاه است.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی در سال ۱۳۱۶ در شهر قم متولد شد و از سال ۶۲ به عنوان فقیه شورای نگهبان به عضویت این شورا در آمد. * رشد تصادفات قم در سال ۹۷رئیس پلیس راه قم نیز سال گذشته گفت: تصادفات جرحی و فوتی در راه‌های فرعی و روستایی این استان در سال ۹۷ رشد داشته که جای نگرانی دارد. **گوشه‌ای از توانمندی علمی قم در سال ۹۷*تولد نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قمرئیس دانشگاه علوم پزشکی قم سال گذشته گفت: نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم که یک دختر و یک پسر هستند، در این مرکز، متولد و زوجی پس از ۱۰ سال صاحب فرزند شدند. یاری بیان کرد: همچنین در رشته‌های ریاضی، رتبه ششم و رشته تجربی نیز رتبه نهم توسط شرکت کنندگان استان قم کسب شده است. در آزمون سراسری امسال ۱۷ هزار و ۶۸۰ تن از استان قم شرکت کردند که از این تعداد، هفت هزار و ۳۹ تن در دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شدند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر قم از انجام ۵۱ عملیات سیل و آبگرفتگی در ۲۴ ساعته گذشته خبر داد و به تشریح اقدامات صورت گرفته پرداخت. سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: یک مورد عملیات جستجو و نجات فرد گمشده در اثر بارش در منطقه (ملک‌آباد) از دیگر فعالیت‌های تیم‌های امدادی هلال احمر قم در شبانه روز گذشته بود. شهر قم مشکلی به دلیل بارش‌ها نداردشهردار قم گفت: شهر قم اکنون هیچ مشکلی به دلیل بارش‌ها ندارد، البته رودخانه قمرود بسته است. سیدمرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قم با اشاره به پیش‌بینی شهرداری قم برای مقابله با سیل اظهارکرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته جلوی ورود آب به شهر قم را گرفتیم و در این زمینه از سیل بند استفاده شد. وی خاطرنشان کرد: شهر قم اکنون هیچ مشکلی را به دلیل بارش‌ها ندارد، البته رودخانه قمرود بسته شد که این مساله بار ترافیکی در شهر قم را به وجود آورد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
استاندار قم به همراه شهردار و جمعی از مدیران استانی از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری قم بازدید کردند. بهرام سرمست استاندار قم به همراه سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم ظهر سه‌شنبه از تعدادی از پروژه‌های عمرانی شهرداری قم بازدید کردند. عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم، محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، اعضای شورای اسلامی شهر قم و اصحاب رسانه استان قم، سرمست را در این بازدید همراهی کردند. استاندار قم پس از بازدید از پروژه‌های شهرداری قم با حضور در سازمان قطار شهری قم در جلسه‌ای در خصوص پروژه متروی شهر قم شرکت کرد. در این بازدید از تقاطع غیر همسطح بلوار پیامبر اعظم (ص) و بلوار فردوسی که در حال اجرا می‌باشد بازدید و در جریان میزان پیشرفت پروژه و موانع پیش رو قرار گرفتند.
فارسفارس3 هفته قبل
معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: برای تامین بودجه استان باید به دنبال جذب گردشگر باشیم و اقتصاد قم از زائرین تامین شود. وی ادامه داد: باید امدادخودروهای استان قم اطلاعات مربوط به خودروهای توقیف شده را در اختیار پلیس ۱۱۰ قرار بدهند تا زائرین نگران نشوند. معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: شهر قم حرم اهل‌بیت (ع) و پایگاه انقلاب اسلامی است و باید کمیته نظارت ستاد تسهیلات زائرین استان قم، نقاط ضعف دستگاه‌های استان را در خدمت‌رسانی به زائرین مشخص کند. وی خاطرنشان کرد: قم یک استان زائرپذیر است، با توجه به حضور زائرین در استان نباید مشکلی به دلیل تحریم‌ها در قم داشته باشیم. برای تامین بودجه استان باید به دنبال جذب گردشگر باشیم و اقتصاد قم از زائرین تامین شود، باید شاهد رشد آمار گردشگران داخلی و خارجی در شهر قم باشیم.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
استاندار قم گفت: دشمنان برای قم نقشه کشیدند و در کمین هستند تا خدشه‌ای به امنیت این شهر وارد کنند. وی ادامه داد: دشمنان برای قم نقشه کشیدند و در کمین هستند تا خدشه‌ای به امنیت این شهر وارد کنند که به لطف خدا این خیام خام دشمنان باطل شده است. استاندار قم افزود: فرماندار سابق قم در مواجهه با مسائل مختلف بسیار پرتلاش بود و در میدان حضور پیدا می‌کرد، به دنبال استفاده از تجربیات او در خدمت رسانی به زائرین در شهر قم هستم. استاندار قم افزود: حیدری فرماندار جدید شهر قم جزو نیروهای ارزشی و پاک دست و مدبر است که پیش از این مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بوده، همچنین فرمانداری چندین شهر در کارنامه او است. سرست برنامه محوری را جزو شاخص‌های ضروری برای مدیریت در استان قم دانست و خاطرنشان کرد: کسب رضایت مردم اولویت من در استان است.
ایرناایرنا2 روز قبل
وی در سال ۱۳۱۶ در شهر قم متولد شد و از سال ۶۲ به عنوان فقیه شورای نگهبان به عضویت این شورا در آمد. * رشد تصادفات قم در سال ۹۷رئیس پلیس راه قم نیز سال گذشته گفت: تصادفات جرحی و فوتی در راه‌های فرعی و روستایی این استان در سال ۹۷ رشد داشته که جای نگرانی دارد. **گوشه‌ای از توانمندی علمی قم در سال ۹۷*تولد نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قمرئیس دانشگاه علوم پزشکی قم سال گذشته گفت: نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم که یک دختر و یک پسر هستند، در این مرکز، متولد و زوجی پس از ۱۰ سال صاحب فرزند شدند. یاری بیان کرد: همچنین در رشته‌های ریاضی، رتبه ششم و رشته تجربی نیز رتبه نهم توسط شرکت کنندگان استان قم کسب شده است. در آزمون سراسری امسال ۱۷ هزار و ۶۸۰ تن از استان قم شرکت کردند که از این تعداد، هفت هزار و ۳۹ تن در دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شدند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی با اشاره وضعیت سرانه‌های آموزشی قم تأکید کرد: سال ۹۳ استان قم از نظر کمبود سرانه‌های آموزشی در رتبه آخر قرار داشت، در ۴ سال گذشته ۱۴۷ مدرسه در قم احداث و بازسازی‌شده است، سال آینده ۲۳ مدرسه جدید در استان قم به بهره‌برداری می‌رسد. سید ناصر علایی طباطبایی با اشاره به اهمیت کار مجمع خیرین مدرسه‌ساز قم عنوان کرد: از ویژگی‌های مدارس استان قم این بوده که بیش از ۹۵ درصد از دانش آموزان قم در داخل شهر تحصیل می‌کنند، بیش از ۵۰ درصد از مدارس استان قم توسط خیرین مدرسه‌ساز احداث‌شده است. وی عنوان کرد: به جز شهرک پردیسان برای احداث مدرسه در هر نقطه از شهر قم کمبود زمین وجود دارد. وی تصریح کرد: خوشبختانه وزارت مسکن اراضی مناسبی را برای احداث مدرسه در شهرک پردیسان در نظر گرفته است، در حاضر نیاز به ۱۰۰ مدرسه در شهرک پردیسان کاملا احساس می‌شود. مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم گفت: کمبود مدرسه در هسته مرکزی و داخل شهر قم در صورتی در جریان بوده که مشکل جدی در زمینه تأمین زمین برای احداث مدرسه جدید احساس می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: سینما استقلال و شهر آفتاب که سال‌ها پیش تعطیل شده بودند، دوباره راه اندازی و تاپایان سال با ۷۳۰ صندلی به مجموعه سینماهای شهر قم افزوده می‌شوند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، جذب سرمایه گذار در قم را ضروری دانست و بیان کرد: آمار فروش فیلم‌های سینمایی در قم قابل توجه است که می‌تواند برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی قابل توجه باشد. حسینی کاشانی با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار در صنعت سینما گفت: آمار فروش فیلم‌های سینمایی در استان قم بسیار قابل توجه است که این فروش، بازار جذابی برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی به شمار می‌آید. وی همچنین از افتتاح سینما آوینه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی قم، خبر داد و اضافه کرد:۲۲۰ صندلی به ظرفیت ۹۴۰ صندلی سینماهای استان افزوده شده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: دو سینمای استقلال و شهر آفتاب نیز با چهار سالن سینمایی و ۷۳۰ صندلی تا پایان امسال به ظرفیت سینمایی این استان افزوده می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
نماینده مردم قم در مجلس گفت: متأسفانه بسیاری از باغات شهر از بین رفته و درنتیجه امروز شهر قم گرفتار یک اقلیم خشک‌شده و تغییرات آب‌وهوایی نامناسبی در این منطقه به وجود آمده است. احمد امیرآبادی فراهانی با تأکید بر اهمیت درختکاری و حفظ محیط‌زیست اظهار داشت: اهمیت بالای حفاظت از محیط‌زیست و توجه ویژه به فضای سبز بر هیچ‌کس پوشیده نیست. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بسیاری از باغات شهر قم از بین رفته و درنتیجه امروز شهر قم گرفتار یک اقلیم خشک‌شده و تغییرات آب‌وهوایی نامناسبی در این منطقه به وجود آمده است. وی با اشاره به نقش مؤثر فضای سبز در بهبود شرایط آب و هوایی قم ابراز کرد: با توجه به شرایط آب‌وهوایی که امروز در قم ایجادشده باید نسبت به درختکاری و ایجاد فضای سبز اهتمام بیشتری داشته باشیم. امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه مردم با درختکاری مسئولان و دستگاه‌های حافظ محیط‌زیست را یاری دهند تشریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر از سمت غرب قم باد می‌وزد و گردوغبار از این سمت به شهر روانه می‌شود باید در این منطقه به درختکاری توجه بیشتری داشته باشیم.
ایرناایرنا6 روز قبل
جواد شاکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع آمد و شد وسائل نقلیه به استان قم نسبت به مشابه سال گذشته، چهار درصد و در این مدت مجموع آمد و شد وسائل نقلیه به شهر قم ۶ درصد افزایش داشته است. وی با بیان اینکه در این مدت، ۶۳۳ هزار و ۲۱۲ دستگاه خودرو وارد شهر قم شده است ادامه داد: بیشترین حجم آمد و شد به این استان از آزادراه تهران - قم بوده است. وی گفت: از بامداد امروز تا ساعت ۱۲ روند ورود خودرو به قم افزایش یافت به طوری که در این مدت ۶۹ هزار دستگاه وارد شهر قم و ۷۸ هزار دستگاه وارد استان شده و ترافیک محور تهران به قم در ساعت ۹ تا ۱۱ پرحجم شد. وی با بیان این که هم اکنون ترافیک محور تهران به قم روان است، گفت: پیش بینی می‌شود حجم مسافران نوروزی ورودی به قم برای شرکت در آیین تحویل سال جدید در جوار حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران از عصر امروز افزایش چشمگیری داشته باشد. استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با تأکید بر اهمیت درختکاری و حفظ محیط‌زیست اظهار داشت: اهمیت بالای حفاظت از محیط‌زیست و توجه ویژه به فضای سبز بر هیچ‌کس پوشیده نیست. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بسیاری از باغات شهر قم از بین رفته و درنتیجه امروز شهر قم گرفتار یک اقلیم خشک‌شده و تغییرات آب‌وهوایی نامناسبی در این منطقه به وجود آمده است. وی با اشاره به نقش مؤثر فضای سبز در بهبود شرایط آب و هوایی قم ابراز کرد: با توجه به شرایط آب‌وهوایی که امروز در قم ایجادشده باید نسبت به درختکاری و ایجاد فضای سبز اهتمام بیشتری داشته باشیم. امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه مردم با درختکاری مسئولان و دستگاه‌های حافظ محیط‌زیست را یاری دهند تشریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر از سمت غرب قم باد می‌وزد و گردوغبار از این سمت به شهر روانه می‌شود باید در این منطقه به درختکاری توجه بیشتری داشته باشیم. انتهای پیام/ ز
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان قم با اشاره به وضعیت تردد در جاده‌های استان گفت: سالیانه ۱۵۰ میلیون تردد در جاده‌های استان صورت می‌گیرد، در ۹ ماه سال جاری ۳۵ میلیون خودرو وارد استان و ۳۱ میلیون خودرو وارد شهر قم شد. وی افزود: مجوز ۲۹ مجتمع خدماتی رفاهی را در جاده‌های استان دادیم و از نظر تعداد مجتمع‌های جاده‌ای استان قم رتبه دوم را در کشور دارد و در هر ۲۵ کیلومتر در جاده‌های استان یک مجتمع ایجاد شده است. مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان قم با اشاره به وضعیت اتوبان قم تهران بیان کرد: در۴۰ کیلومتر این اتوبان نیوجرسی به جای گاردریل‌های قدیمی نصب شد، در سال آینده مابقی این پروژه در منطقه زیرپوشش استان قم اجرا می‌شود. وی با اشاره به وضعیت تردد در جاده‌های استان قم خاطرنشان کرد: سالیانه ۱۵۰ میلیون تردد در جاده‌های استان صورت می‌گیرد، در ۹ ماه سال جاری ۳۵ میلیون خودرو وارد استان و ۳۱ میلیون خودرو وارد شهر قم شد. مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان قم خاطرنشان کرد: استان قم از نظر تعداد مسافرین رتبه دوم را در کشور داریم، ۶۶ دوربین کنترل سرعت در جاده‌های استان نصب شده است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
‌مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم‌ عنوان کرد: استان و شهر قم از بسیاری لحاظ مانند بافت شهری، تراکم جمعیت و استقرار صنایع خاص و ویژه است؛ تقریبا در شعاع ۲۰ کیلومتری شهر قم حدود ۹۰درصد از تراکم صنایع را داریم که لازمه این‌ها حفظ ‌یک سری ملاحظات است. موسوی عنوان کرد: استان قم تراکم بسیار بالای جمعیتی دارد، تا الان می‌توانیم ادعا کنیم که جزو کلان شهرهایی هستیم که آنچنان آلودگی هوای داخل شهر به دلیل تردد خودروها نداریم، اما نمی‌توانیم خود را از این موضوع مصون بدانیم، اگر تدبیر مناسبی اندیشیده نشود و برنامه ریزی صحیحی نباشد ما هم در معرض این خطر قرار می‌گیریم. وی در خصوص فعالیت‌های اداره محیط زیست استان، بیان کرد: دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در سطح شهر داریم که این ایستگاه‌ها با بازه زمانی کوتاهی گزارشاتی از برخی پارامترها اعلام می‌کنند و ما در اختیار دستگاه‌های ذیربط قرار می‌دهیم. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم خاطرنشان کرد: در اطراف شهر قم به ویژه در جاده اراک، جاده قدیم اصفهان و جاده کاشان با تراکم صنایع مواجه هستیم، این صنایع قطعا باید تعیین تکلیف شوند و مدیریت به نحوی باشد که بتوانند در شهرک‌های صنعتی یا محل‌های مجاز مستقر شوند و شاهد گسترش بافت شهری اطراف قم باشیم. انتهای پیامدبیر: زهرا حبیب پور
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، پیام جوادیان ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت روز ملی درختکاری در سالن جلسات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت افزایش سرانه فضای سبز اظهار داشت: در سه سال گذشته تعداد بوستان‌های شهر از ۲۷۷ عدد به ۳۵۰ بوستان شهری افزایش‌یافته است. وی از آغاز عملیات محوطه‌سازی بزرگ‌ترین شهربازی شهر قم خبر داد و تصریح کرد: این شهربازی در کنار بوستان غدیر و مجموعه تفریحی آب‌وتاب و همچنین کهکشان غدیر احداث‌شده و در تا نیمه‌های سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. وی نیاز شهر قم را به فضاهای تفریحی موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: پارک ۷۲ تن به‌عنوان یکی از مراکز تفریحی استان قم بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری و همکاری بخش خصوصی در سال آینده فعال‌شده و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر حفظ و افزایش فضای سبز استان قم به بررسی وضعیت پارک سالاریه پرداخت و بیان کرد: عدم پذیرش پیشنهادات شهرداری از طرف دانشگاه امام صادق (ع) برای تهاتر پارک سالاریه تا به امروز به نتیجه‌ای نرسیده و هنوز پارک ساماندهی نشده است. وی ادامه داد: دادستانی مجوز ورود سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را به محدوده مالکیت دانشگاه صادر کرده اما این سازمان تنها توانسته درختان موجود را حراست کند و دانشگاه نسبت به کاشت درخت جدید اقبالی نشان نمی‌دهد.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قم گفت: مهاجرت از روستاهای توابع شهر قم به این شهر متوقف شده و مهاجرت معکوس را به این روستاها شاهد هستیم. سجاد چهرگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اولویت‌های بخش روستایی استان قم اظهار کرد: به دنبال تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی صنعتی در استان هستیم، به عنوان مثال ایجاد گلخانه‌ها در روستاها مصرف آب را کاهش می‌دهد و بهره وری تولید در این نوع از کاشت زیاد است، همچنین ایجاد صنایع تبدیلی در روستاهای قم در اولویت است. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قم افزود: سرعت مهاجرت از روستاها به شهر قم تا سال ۹۵ وضعیت بحرانی داشت، جمعیت روستایی استان به دلیل کم شدن مساحت اراضی کشاورزی ناشی از کمبود آب کاهش داشت، اکنون مهاجرت از روستاهای توابع شهر قم به این شهر متوقف شده است و مهاجرت معکوس را به این روستاها شاهد هستیم. وی ادامه داد: در زمینه گردشگری در قم ظرفیت خوبی داریم و امکان استفاده از بوم گردی در روستاهای استان وجود دارد، اما تاکنون از این ظرفیت استفاده نکردیم، ۱۲ روستا در استان برای بحث گردشگری تعریف شده است، اما تمام روستاهای استان مستعد هستند، حتی روستایی که در جوار کویر است، جاذبه خودش را دارد. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قم خاطرنشان کرد: برای اجرای تعدادی از طرح‌های گردشگری در مناطق مختلف روستایی استان از جمله مناطق کهک و کهندان تسهیلات دادیم، کارکرد بخش گردشگری در روستاهای قم ضعیف است و باید این بخش تقویت شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
وزیر امور خارجه کشورمان فردا دوشنبه با سفر به شهر قم با برخی از علما و مراجع تقلید شیعه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه فردا دوشنبه با سفر به قم ضمن دیدار با برخی از علما و مراجع تقلید، در شورای اداری استان قم حضور خواهد یافت. ظریف فردا و در بدو ورود به شهر قم با حضور در دفتر حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده تام‌الاختیار آیت الله سیستانی در ایران با وی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. وزیر امور خارجه کشورمان در ساعت ۱۴ در شورای اداری استان قم حضور خواهد یافت تا از روند جاری در استان قم مطلع شود. دیدارهای نوبت عصر محمدجواد ظریف در سفر یک روزه قم هنوز مشخص نشده اما احتمالا دیدارهایی هم در ساعت عصر صورت خواهد گرفت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محسن اروجی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: از ساعات انتهای امشب بارندگی در قم آغاز می‌شود. وی با اشاره به وضعیت جوی نامساعد قم در دو روز آینده افزود: از امشب نصب چادر در بوستان‌های شهر باید ممنوع شده و تمام مسافران نوروزی در مکان‌های مسقف اسکان داده شوند. اروجی با اشاره به‌پیش بینی‌های صورت گرفته از وضعیت بارش در استان قم ابراز کرد: بارندگی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان قم بسیار شدید خواهد بود، از فردا پارکینگ در رودخانه قم ممنوع می‌شود. مدیرکل مدیریت بحران استان قم با هشدار به وضعیت جوی در بخش کهک و روستاهای این بخش از استان قم اضافه کرد: اخطاریه‌های لازم در بخش کهک صادر شده است، بارندگی در بخش کهک به‌صورت رگباری و برف خواهد بود. مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اشاره به برودت دما و وجود چادرهای نصب‌شده در برخی از بوستان‌های قم تصریح کرد: با توجه به استفاده از پیک‌نیک برای گرمایش چادرهای نصب‌شده در بوستان‌های شهر قم احتمال وقوع حوادث ناگوار و پخش گاز منواکسید کربن بسیار نگران‌کننده است.
مهرمهر1 ماه قبل
محمد جواد ترابیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه هوای امروز قم صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد ملایم است، گفت: هوای این استان در روز پنج‌شنبه صاف تا کمی ابری در اواخر وقت همراه با افزایش ابر خواهد بود. وی عنوان کرد: هوای قم در روز جمعه کمی تا قسمتی ابری، در برخی ساعات همراه با افزایش ابر و در اواخر وقت همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی استان قم گفت: حداقل دمای هوای امروز قم صفر درجه و حداکثر ۱۶ درجه، حداقل دمای هوای قم در روز پنج‌شنبه ۲ درجه و حداکثر دمای هوا ۱۶ درجه و حداقل دمای هوای این استان در روز جمعه چهار درجه و حداکثر ۱۶ درجه خواهد بود. وی اظهار کرد: سرعت وزش باد امروز بین ۲۵ تا ۴۰ کیلومتر بر ساعت با جهت غربی، پنج‌شنبه بین ۱۵ تا ۳۰ کیلومتر بر ساعت با جهت شرقی و جمعه بین ۲۰ تا ۳۵ کیلومتر بر ساعت با جهت شرقی پیش بینی می‌شود. ترابیان با بیان اینکه میزان بارش باران طی هفته جاری در شهر قم ۱۳ و ۲ دهم میلی متر بوده است، اظهار داشت: بیشترین میزان بارش باران طی این مدت ۲۲ میلی متر در منطقه قلعه چم ثبت شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مجمع انتخابات هیئت والیبال استان قم پس از ماه‌ها انتظار سرانجام امروز برگزار شد و محمدمهدی حلوایی با کسب تمامی ۱۴ رأی موجود سکان‌دار هیئت والیبال قم شد. در این مجمع انتخاباتی که امروز با حضور افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال، حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم و اعضای مجمع این هیئت در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قم برگزار شد که حلوایی برای در اختیار گیری کرسی ریاست هیئت والیبال استان قم بی‌رقیب بود. حمید رضایی تنها رقیب حلوایی در این مجمع موفق به کسب رأی نشد و مجید براتی به سود حلوایی از نامزدی انتخابات کناره‌گیری کرد، ضمن اینکه پرویز زمانی چهارمین نامزد ریاست این هیئت، پیش از برگزاری مجمع تصمیم گرفت از نامزدی صرف‌نظر کند. هر ۱۴ رأی مجمع به سود محمدمهدی حلوایی به گلدان ریخته شد و بدین ترتیب حلوایی تا زمستان سال ۱۴۰۱ مسئولیت ریاست هیئت والیبال قم را در اختیار خواهد داشت و تلاش می‌کند وضعیت این رشته پرطرفدار را سر و سامان بخشد. حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان قم نیز در این مجمع با تأکید بر اینکه هیئت والیبال قم بر اجرای برنامه‌های خود تنها در یک سالن به عنوان خانه والیبال اکتفا نکند خواستار افزایش پایگاه‌های والیبال در سطح شهر قم و نیز ساماندهی برگزاری لیگ و مسابقات استانی شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سید مجتبی منزوی با بیان تدابیر استان برای توزیع درست میوه شب عید خاطرنشان کرد: امسال غرفه برای توزیع میوه شب عید در سطح شهر قم و ۸ غرفه نیز در بخش‌های استان دایر شده است. وی با اشاره به تأمین میوه برای ۱۶ هزار معتکف استان قم در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته بخش مهمی از میوه شب عید در بین معتکفین استان توزیع‌شده است. مدیر تعاون روستایی استان قم با تأکید بر تأمین میوه به حد نیاز در استان قم ابراز کرد: امر توزیع میوه شب عید تا ۱۲ فرودین ماه ادامه خواهد داشت، در حال حاضر ازنظر تأمین میوه شب عید هیچ‌گونه نگرانی در سطح شهر قم احساس نمی‌شود. در ادامه جلسه دبیر ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم گفت: نظرسنجی‌ها حاکی از رضایت زائرین از میزبانی مردم قم دارد. وی همچنین با اشاره به مشکل مدیریت پارکینگ‌ها گفت: در بعضی پارکینگ‌های استان قم ترافیک شدیدی را شاهد هستیم.

به انتهای لیست رسیدید

قم

قُمْ (پارسی میانه: کُنب) از کلان‌شهرهای ایران است که در ۱۲۵ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران واقع شده‌است. این شهر در کنار رودخانهٔ قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مرکز استان قم و نیز مرکز شهرستان قم می‌باشد. این شهر در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران واقع شده و از یک سو رابط بین استان‌های صنعتی ایران با تهران و از سویی دیگر رابط استان‌ها و شهرهای جنوبی ایران با استان‌ها و شهرهای شمالی است. این اهمیت منحصر به حاضر نیست و در گذشته نیز قم به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی بوده‌است. ویکی‌پدیا