اخبار قم - آخرین و مهم ترین اخبار قم از خبرگزاری‌های ایران | خبری
قم

قم

همشهریهمشهری1 ماه قبل
از دیگر مکان‌های گردشگری شهر قم می‌توان به خانه «حاج علی‌خان زند» که به موزه مردم‌شناسی قم معروف است، اشاره کرد. از گذشته تا امروز مسجد جامعمسجد جامع که یکی از اصلی‌ترین میراث تاریخی استان قم محسوب می‌شود، در یکی از محله‌های قدیمی با بافت سنتی قم قرار دارد. افرادی که قصد دارند مدتی را در شهر قم اقامت داشته باشند می‌توانند از هتل بین‌المللی «قم» در جوار حرم حضرت معصومه (س) استفاده کنند. زیبایی‌های پنهان سلفچگانپیشنهاد نخست ما برای خارج شدن و گشت و گذار در استان قم مسیر جاده سلفچگان- قم– ساوه است. یک مسیر جاده قم - اراک و از طریق سلفچگان و مسیر دیگر محور قم - نیزار است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم گفت: در شعاع ۲۰۰ کیلومتری استان جمعیتی ۲۰ میلیون نفری زندگی می‌کند که نشان از عمق و ظرفیت بزرگ مسافرپذیری شهر قم است، قم ازنظر مسافرپذیری در سطح کشور در رتبه هفتم قرارگرفته است. محمدجواد شاکر آرانی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: درمجموع در سال‌های اخیر وضعیت اسکان در استان قم نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم اضافه کرد: در سال‌های اخیر از حجم سفرهای زیارتی کاسته و بر تعداد سفرهای درمانی افزوده‌شده است، از مزیت‌های شهر قم وجود همزمان مراکز زیارتی و برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت است. وی تأکید کرد: در شعاع ۲۰۰ کیلومتری استان قم جمعیتی ۲۰ میلیون نفری زندگی می‌کند که نشان از عمق و ظرفیت بزرگ مسافرپذیری شهر قم است، قم ازنظر مسافرپذیری در سطح کشور در رتبه هفتم قرارگرفته است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم خاطرنشان کرد: ۷٫۳ درصد کل سفرهای کشور در سال ۹۶ در فصل بهار به مقصد استان قم بوده است، از بهار ۹۱ تا ۹۷ فقط در فصل بهار و ایام عید نوروز بالغ‌بر ۱۲ میلیون مسافر به شهر قم سفرکرده است.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری قم که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه زیبنده شهر قم نیست که حاشیه نشینی داشته باشد اظهار داشت: باید محتواگرا باشیم و کارهای ما به بهبود کیفیت مردم بینجامد. وی بیان داشت: ساز و کار زمین‌های مجموعه ۴۸ هکتاری مشخص است و بایستی در راستای بازآفرینی شهری اقدامات لازم صورت بگیرد. اسلامی با بیان اینکه قم نباید مسیر استان‌هایی که بافت فرسوده غیرمتعارف دارند را در پی بگیرد بیان داشت: قم باید یک شهر فاخر باشد و همه کاربری‌ها در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی برای آن تعریف شود. تأکید بر راه‌اندازی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهاناستاندار قم نیز در این جلسه، راه‌اندازی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان را دارای اولویت ویژه برای استان قم دانست و اظهار داشت: امیدواریم با حمایت وزیر راه و شهرسازی و تخصیص اعتبارات، این پروژه در زمانبندی مشخص شده به سرانجام برسد. بهرام سرمست با بیان اینکه با مجمع نمایندگان استان قم در رابطه با پروژه‌های اولویت‌دار شهری جلسه‌ای خواهیم داشت، افزود: پروژه فرودگاه قم نیز از دیگر پروژه‌های مهم شهر قم است که امیدواریم با حمایت مسئولان ملی به سرانجام برسد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی افزود: مدت ماندگاری مسافران در چند سال اخیر با توجه به بهبود نسبی زیرساخت‌های گردشگری تا حدودی بهتر شده است، در حال حاضر بیشترین تعداد مسافران ورودی به شهر از طریق استان تهران وارد قم می‌شوند. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم اضافه کرد: در سال‌های اخیر از حجم سفرهای زیارتی کاسته و بر تعداد سفرهای درمانی افزوده‌شده است، از مزیت‌های شهر قم وجود همزمان مراکز زیارتی و برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت است. وی تأکید کرد: در شعاع ۲۰۰ کیلومتری استان قم جمعیتی ۲۰ میلیون نفری زندگی می‌کند که نشان از عمق و ظرفیت بزرگ مسافرپذیری شهر قم است، قم ازنظر مسافرپذیری در سطح کشور در رتبه هفتم قرارگرفته است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قم خاطرنشان کرد: ۷٫۳ درصد کل سفرهای کشور در سال ۹۶ در فصل بهار به مقصد استان قم بوده است، از بهار ۹۱ تا ۹۷ فقط در فصل بهار و ایام عید نوروز بالغ‌بر ۱۲ میلیون مسافر به شهر قم سفرکرده است. شاکر آرانی با اشاره به افزایش اقامتگاه شبانه مسافران در سطح بقاع متبرکه گفت: سال ۹۶، ۱۳۹ هزار نفر اقامت شبانه در قم کرده‌اند، تعداد اقامت مسافران نوروزی در سطح بقاع متبرکه هرسال بیشتر از گذشته شده است.
عصر ایرانعصر ایران3 هفته قبل
جلسه رسمی شورای شهر قم برگزار و ضمن بررسی لوایح مختلف بر جلوگیری تبلیغات شرکت اسنپ در سطح شهر تأکید شدبه گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر قم عصر امروز با حضور سقائیان نژاد شهردار قم، معاونان شهردار و اعضای شورا در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد. رئیس شورای شهر قم در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن روز شوراها، این نهاد را نمادی از مردم‌سالاری در شهرها و روستاها دانست و اظهار داشت: شوراها مسئولیت سنگینی دارند و راهی جز تلاش، جدیت و خدمت صادقانه ندارند. رئیس شورای شهر قم دولتی شدن شهرداری را اشتباهی راهبری دانست و گفت: شوراها خواهان عدم کاسته شدن اختیارات بوده و شهرداری هم آماده پذیرش مسئولیت‌های جدید هستند و این دولتی شدن شهرداری‌ها اشتباهی راهبردی است. بررسی طرح دوفوریتی در خصوص حذف ضریب دو در محاسبه عوارض پارکینگ یکی از لوایح مطرح‌شده در این جلسه بود که به اتفاق آرا تصویب شد. اسلامی سخنگوی شورای شهر درباره این لایحه تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود شورا نمی‌تواند لایحه‌ای که بار مالی برای شهرداری داشته ارائه دهد اشتباه است و این موضوع برای مجلس بوده نه شورا.
فارسفارس2 ماه قبل
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان محیط زیست باید اهتمام جدی به وضعیت واحدهای آلاینده در اطراف شهر قم داشته باشد و برای استانداردسازی این واحدها تلاش جدی کند. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، احمد امیرآبادی ظهر امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار استان قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به صنایع آلاینده در استان قم اظهار کرد: با برخی از واحدهای صنعتی استان با وجود آلایندگی بالا برخورد نمی‌شود. وی ادامه داد: سازمان محیط زیست باید اهتمام جدی به وضعیت واحدهای آلاینده در اطراف شهر قم داشته باشد و برای استانداردسازی این واحدها تلاش جدی کند. متاسفانه شاهد تلنبار شدن واحدهای آلاینده در اطراف قم هستیم، در حالی که مساله محیط در این شهر به دلیل اقلیم خاص، اهمیت زیادی دارد. امیرآبادی فعالیت نیروگاه حرارتی در حریم شهر قم را از معضلات این شهر دانست و تصریح کرد: باید تصمیمات درستی در خصوص ادامه فعالیت این نیروگاه و شکل آن اتخاذ شود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
رئیس شورای شهر قم ادامه داد: اصلاحیه بودجه سالم ۹۷ شهرداری قم به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش پیداکرده که به نظر می‌رسد امسال تمام این بودجه تحقق پیدا کند، درآمد و هزینه کرد درست مهم‌ترین هنری بوده که از شورای شهر و شهرداری انتظار می‌رود. وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی شهر قم تصریح کرد: مشکل حمل‌ونقل و ترافیک و فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی از مشکلات مهم مدیریت شهری قم است، دولت قبل ۸۳ درصد از هزینه نوسازی و خرید ناوگان حمل‌ونقل عمومی را پرداخت می‌کرد اما در دولت کنونی مبلغی از این محل به شهرداری‌ها پرداخت‌نشده است. در شورای عالی شهرسازی از ۱۷۰۰ هکتار بافت شهری قم ۳۱۵ هکتار به‌عنوان بافت تاریخی تعریف‌شده است، شهرداری و شورای شهر قم به این تصمیم انتقاد داشته و معتقد است مبنای این تصمیم‌گیری عکس‌های هوایی سال ۱۳۲۵ بوده و امروز شرایط بافت‌های شهری قم کاملا تغییر کرده است. رئیس شورای شهر قم با اشاره به مشکل پارکینگ شهر قم ابراز کرد: در بودجه سال ۹۸مسئله پارکینگ به‌صورت ویژه دیده‌شده است، تملک مهم‌ترین مشکل قم در احداث پارکینگ است، کمبود سرانه‌های تفریحی، فرهنگی و سرانه‌های سبز از مهم‌ترین مشکلات شهر قم است. جلالی تأکید کرد: فرودگاه قم، منوریل، مترو، قطار سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان و پروژه شهید کاظمی از مهم‌ترین مشکلات شهری قم بوده که فقط با ورود مراکز ملی قابل‌حل شدن بوده و از عهده مجموعه مدیریت شهری قم خارج است.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
وزیر راه و شهرسازی حاشیه نشینی را زیبنده شهر قم ندانست و گفت: قم باید یک شهر فاخر باشد و همه کاربری‌ها در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی برای آن تعریف شود. محمد اسلامی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری قم که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه زیبنده شهر قم نیست که حاشیه نشینی داشته باشد اظهار داشت: باید محتواگرا باشیم و کارهای ما به بهبود کیفیت مردم بینجامد. وی بیان داشت: ساز و کار زمین‌های مجموعه ۴۸ هکتاری مشخص است و بایستی در راستای بازآفرینی شهری اقدامات لازم صورت بگیرد. اسلامی با بیان اینکه قم نباید مسیر استان‌هایی که بافت فرسوده غیرمتعارف دارند را در پی بگیرد بیان داشت: قم باید یک شهر فاخر باشد و همه کاربری‌ها در راستای جلوگیری از حاشیه نشینی برای آن تعریف شود. بهرام سرمست با بیان اینکه با مجمع نمایندگان استان قم در رابطه با پروژه‌های اولویت‌دار شهری جلسه‌ای خواهیم داشت، افزود: پروژه فرودگاه قم نیز از دیگر پروژه‌های مهم شهر قم است که امیدواریم با حمایت مسئولان ملی به سرانجام برسد.
فارسفارس3 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به برنامه‌های ناجا برای مقابله با ناهنجاری‌ها، برخورد با اراذل و اوباش، معتادین متجاهر و مزاحمین نوامیس گفت: اجازه نمی‌دهیم که چهره نورانی شهر قم با اقداماتی همچون بدحجابی خدشه‌دار شود. به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان قم پیش از ظهر امروز به مناسبت دهه فجر در دفتر خبرگزاری فارس در شهر قم حضور پیدا کرد. فرمانده ناحیه انتظامی استان قم افزود: در جلسات فرماندهان نیروی انتظامی بر ارتباط بیش از پیش با اصحاب رسانه تاکید می‌شود. سردار آقاخانی حفظ چهره نورانی شهر قم را اولویت نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: بیشتر ناهنجاری‌ها در این شهر وارداتی است، نیروی انتظامی استان قم اجازه نخواهد داد که کوچکترین خدشه‌ای به جایگاه و معنویت شهر قم وارد شود. سیدجواد اشرفی مدیر دفتر خبرگزاری فارس در قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های خبرگزاری فارس در استان قم پرداخت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- افزایش دمای هوا و موج جدید بارندگی‌ها در استان قم موجب آب شدن برف در ارتفاعات و جاری شدن سیلاب به سمت شهر قم گردید و سبب وقوع سیل کم نظیری در رودخانه قم رود شد که در ۱۰ سال اخیر سابقه چنین جریانی در این رودخانه وجود نداشت. همچنین این جریان آب سبب اخلال در تردد یا قطع موقت ارتباط زمینی با برخی از شهر‌های مجاور قم از جمله کاشان و کهک گردید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، افزایش دمای هوا و موج جدید بارندگی‌ها در استان قم موجب آب شدن برف در ارتفاعات و جاری شدن سیلاب به سمت شهر قم گردید و سبب وقوع سیل کم نظیری در رودخانه قم رود شد که در ۱۰ سال اخیر سابقه چنین جریانی در این رودخانه وجود نداشت. همچنین این جریان آب سبب اخلال در تردد یا قطع موقت ارتباط زمینی با برخی از شهر‌های مجاور قم از جمله کاشان و کهک گردید. انتهای پیام/منبع: تسنیمخبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
نایب‌رئیس شورای شهر قم در این جلسه، اظهار داشت: در استان قم در کل، سه مجموعه پایش و آلاینده وجود داشته که از این بین فقط یک سیستم فعال است، این مسئله نشان می‌دهد اهتمام خاصی به آلودگی هوا در قم وجود ندارد. ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم فرسوده استحسن بختیاری با تأکید بر فرسودگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم افزود: ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر به شدت فرسوده است، در سال‌های اخیر ناوگان اتوبوس‌رانی قم نوسازی نشده است، بهترین کمک دولت به شهر قم در حال حاضر کمک به نوسازی حمل‌ونقل عمومی است. وی با اشاره به مشکلات تلنبار شده زیست‌محیطی قم ابراز کرد: دولت در مسئله ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر قم توجه خاصی ندارد، هر سال بر حجم مشکلات زیست‌محیطی استان قم افزوده می‌شود. محمدتقی سجادی ابراز کرد: امید می‌رود در مسئله بیان زدایی حمایت‌های بیشتری شود، بخش قابل‌توجهی از کانون‌های تولید گردوغبار در قسمت غربی استان قم واقع‌شده که می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را به قم وارد کند. بهرام سرمست موتورسیکلت‌ها را یکی از عوامل آلودگی هوای قم دانست و ابراز کرد: برای کاهش آلایندگی و کاهش تردد موتورسیکلت برنامه‌های ویژه‌ای در استان قم در دست اجرا است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: توزیع اقلام فرهنگی را در بین مسافران نوروزی در ورودی‌های شهر قم در دستور کار داریم. سید موسی حسینی کاشانی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استانداری قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به ویژه نامه ایام نوروز استان قم اظهار کرد: این ویژه نامه برای ایام نوروز توسط اصحاب رسانه استان قم منتشر می‌شود و رویکرد ویژه برنامه بیشتر فرهنگی است. وی ادامه داد: از سه هزار متر مربع فضای تبلیغاتی برای اکران پیام‌های فرهنگی در ایام نوروز در شهر قم از ۲۸ اسفندماه استفاده خواهد شد، همچنین توزیع اقلام فرهنگی را در بین مسافران در ورودی‌های شهر قم در دستور کار داریم. حسینی کاشانی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در شهر قم اظهار کرد: اداره اوقاف استان قم ۱۰۰ غرفه آرامش بهاری را در استان ایجاد خواهد کرد، همچنین حرم حضرت معصومه (س) ۲۰۰ برنامه فرهنگی در ایام نوروز برگزار می‌کند. وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی در استان قم در ایام نوروز با محوریت حرم حضرت معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، مزار امامزادگان استان و بوستان‌های شهر قم است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
مدیر کل راه و شهرسازی استان قم تصریح کرد: کمربندی جدید شهر قم ۱۱۰ کیلومتر است که کار طراحی و مجوز از هیئت دولت اخذ شده است و برای تأمین اعتبار این پروژه از از بخش خصوصی استفاده می‌کنیم و اهتمام داریم اجرای پروژه به سرعت انجام شود. صبوری با اشاره به افزایش واحدهای مسکونی استان قم گفت: سال ۵۷ تعداد واحد مسکونی ۵۰ هزار بود و امسال ۳۷۶ هزار واحد مسکونی در قم داریم. مدیر کل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: در محلات تاریخی شهر قم پروژه کف سازی و جداره سازی شروع شده است که برخی این پروژه‌ها به پایان رسیده است و هدف احیای این محلات است تا ساکنین بومی به محلات خود بازگردند. وی با بیان اینکه شهر قم ۱۸۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد و چهار هزار هکتار از اراضی شهر قم نیازمند بازآفرینی است، تصریح کرد: همه روستاهای استان پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی آسفالت شدند. مدیر کل راه و شهرسازی استان قم ادامه داد: وضعیت راه دسترسی به ایستگاه قطار محمدیه درشان شهر قم نیست، این ایستگاه ۲۰ کیلومتر با شهر فاصله دارد، به همین دلیل استفاده از ایستگاه مرکزی شهر قم در اولویت راه آهن قرار گرفت، مشاور در حال مطالعه این ایستگاه است.
فارسفارس2 ماه قبل
معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت: برای تامین بودجه استان باید به دنبال جذب گردشگر باشیم و اقتصاد قم از زائرین تامین شود. وی ادامه داد: باید امدادخودروهای استان قم اطلاعات مربوط به خودروهای توقیف شده را در اختیار پلیس ۱۱۰ قرار بدهند تا زائرین نگران نشوند. معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: شهر قم حرم اهل‌بیت (ع) و پایگاه انقلاب اسلامی است و باید کمیته نظارت ستاد تسهیلات زائرین استان قم، نقاط ضعف دستگاه‌های استان را در خدمت‌رسانی به زائرین مشخص کند. وی خاطرنشان کرد: قم یک استان زائرپذیر است، با توجه به حضور زائرین در استان نباید مشکلی به دلیل تحریم‌ها در قم داشته باشیم. برای تامین بودجه استان باید به دنبال جذب گردشگر باشیم و اقتصاد قم از زائرین تامین شود، باید شاهد رشد آمار گردشگران داخلی و خارجی در شهر قم باشیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی با اشاره وضعیت سرانه‌های آموزشی قم تأکید کرد: سال ۹۳ استان قم از نظر کمبود سرانه‌های آموزشی در رتبه آخر قرار داشت، در ۴ سال گذشته ۱۴۷ مدرسه در قم احداث و بازسازی‌شده است، سال آینده ۲۳ مدرسه جدید در استان قم به بهره‌برداری می‌رسد. سید ناصر علایی طباطبایی با اشاره به اهمیت کار مجمع خیرین مدرسه‌ساز قم عنوان کرد: از ویژگی‌های مدارس استان قم این بوده که بیش از ۹۵ درصد از دانش آموزان قم در داخل شهر تحصیل می‌کنند، بیش از ۵۰ درصد از مدارس استان قم توسط خیرین مدرسه‌ساز احداث‌شده است. وی عنوان کرد: به جز شهرک پردیسان برای احداث مدرسه در هر نقطه از شهر قم کمبود زمین وجود دارد. وی تصریح کرد: خوشبختانه وزارت مسکن اراضی مناسبی را برای احداث مدرسه در شهرک پردیسان در نظر گرفته است، در حاضر نیاز به ۱۰۰ مدرسه در شهرک پردیسان کاملا احساس می‌شود. مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان قم گفت: کمبود مدرسه در هسته مرکزی و داخل شهر قم در صورتی در جریان بوده که مشکل جدی در زمینه تأمین زمین برای احداث مدرسه جدید احساس می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی در سال ۱۳۱۶ در شهر قم متولد شد و از سال ۶۲ به عنوان فقیه شورای نگهبان به عضویت این شورا در آمد. * رشد تصادفات قم در سال ۹۷رئیس پلیس راه قم نیز سال گذشته گفت: تصادفات جرحی و فوتی در راه‌های فرعی و روستایی این استان در سال ۹۷ رشد داشته که جای نگرانی دارد. **گوشه‌ای از توانمندی علمی قم در سال ۹۷*تولد نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قمرئیس دانشگاه علوم پزشکی قم سال گذشته گفت: نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم که یک دختر و یک پسر هستند، در این مرکز، متولد و زوجی پس از ۱۰ سال صاحب فرزند شدند. یاری بیان کرد: همچنین در رشته‌های ریاضی، رتبه ششم و رشته تجربی نیز رتبه نهم توسط شرکت کنندگان استان قم کسب شده است. در آزمون سراسری امسال ۱۷ هزار و ۶۸۰ تن از استان قم شرکت کردند که از این تعداد، هفت هزار و ۳۹ تن در دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شدند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر قم از انجام ۵۱ عملیات سیل و آبگرفتگی در ۲۴ ساعته گذشته خبر داد و به تشریح اقدامات صورت گرفته پرداخت. سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خاطرنشان کرد: یک مورد عملیات جستجو و نجات فرد گمشده در اثر بارش در منطقه (ملک‌آباد) از دیگر فعالیت‌های تیم‌های امدادی هلال احمر قم در شبانه روز گذشته بود. شهر قم مشکلی به دلیل بارش‌ها نداردشهردار قم گفت: شهر قم اکنون هیچ مشکلی به دلیل بارش‌ها ندارد، البته رودخانه قمرود بسته است. سیدمرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قم با اشاره به پیش‌بینی شهرداری قم برای مقابله با سیل اظهارکرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته جلوی ورود آب به شهر قم را گرفتیم و در این زمینه از سیل بند استفاده شد. وی خاطرنشان کرد: شهر قم اکنون هیچ مشکلی را به دلیل بارش‌ها ندارد، البته رودخانه قمرود بسته شد که این مساله بار ترافیکی در شهر قم را به وجود آورد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
استاندار قم به همراه شهردار و جمعی از مدیران استانی از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری قم بازدید کردند. بهرام سرمست استاندار قم به همراه سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم ظهر سه‌شنبه از تعدادی از پروژه‌های عمرانی شهرداری قم بازدید کردند. عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم، محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، اعضای شورای اسلامی شهر قم و اصحاب رسانه استان قم، سرمست را در این بازدید همراهی کردند. استاندار قم پس از بازدید از پروژه‌های شهرداری قم با حضور در سازمان قطار شهری قم در جلسه‌ای در خصوص پروژه متروی شهر قم شرکت کرد. در این بازدید از تقاطع غیر همسطح بلوار پیامبر اعظم (ص) و بلوار فردوسی که در حال اجرا می‌باشد بازدید و در جریان میزان پیشرفت پروژه و موانع پیش رو قرار گرفتند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
استاندار قم گفت: دشمنان برای قم نقشه کشیدند و در کمین هستند تا خدشه‌ای به امنیت این شهر وارد کنند. وی ادامه داد: دشمنان برای قم نقشه کشیدند و در کمین هستند تا خدشه‌ای به امنیت این شهر وارد کنند که به لطف خدا این خیام خام دشمنان باطل شده است. استاندار قم افزود: فرماندار سابق قم در مواجهه با مسائل مختلف بسیار پرتلاش بود و در میدان حضور پیدا می‌کرد، به دنبال استفاده از تجربیات او در خدمت رسانی به زائرین در شهر قم هستم. استاندار قم افزود: حیدری فرماندار جدید شهر قم جزو نیروهای ارزشی و پاک دست و مدبر است که پیش از این مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بوده، همچنین فرمانداری چندین شهر در کارنامه او است. سرست برنامه محوری را جزو شاخص‌های ضروری برای مدیریت در استان قم دانست و خاطرنشان کرد: کسب رضایت مردم اولویت من در استان است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی در سال ۱۳۱۶ در شهر قم متولد شد و از سال ۶۲ به عنوان فقیه شورای نگهبان به عضویت این شورا در آمد. * رشد تصادفات قم در سال ۹۷رئیس پلیس راه قم نیز سال گذشته گفت: تصادفات جرحی و فوتی در راه‌های فرعی و روستایی این استان در سال ۹۷ رشد داشته که جای نگرانی دارد. **گوشه‌ای از توانمندی علمی قم در سال ۹۷*تولد نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قمرئیس دانشگاه علوم پزشکی قم سال گذشته گفت: نخستین نوزادان مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی قم که یک دختر و یک پسر هستند، در این مرکز، متولد و زوجی پس از ۱۰ سال صاحب فرزند شدند. یاری بیان کرد: همچنین در رشته‌های ریاضی، رتبه ششم و رشته تجربی نیز رتبه نهم توسط شرکت کنندگان استان قم کسب شده است. در آزمون سراسری امسال ۱۷ هزار و ۶۸۰ تن از استان قم شرکت کردند که از این تعداد، هفت هزار و ۳۹ تن در دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شدند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی با بیان این که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰ هزار و ۷۹۲ دستگاه خودرو وارد شهر قم شده است، افزود: از این تعداد ۱۷۱ هزار و ۷۰۱ خودرو سبک و ۹ هزار و ۹۲خودرو نیز سنگین بوده است. به گفته وی، در روز گذشته ۱۹۳ هزار و ۳۰۱ دستگاه خودرو وارد استان قم شده است که از این تعداد، ۱۷۸هزار و ۳۳۷ خودرو سبک و ۱۴ هزار و ۹۶۴ خودرو نیز سنگین بوده است. شاکری اضافه کرد: محورهای تهران - قم و بلعکس، کاشان - قم و بلعکس، ساوه - سلفچگان و بلعکس، گرمسار- قم و بلعکس و سلفچگان - قم و بلعکس به ترتیب بیشترین تردد وسایل نقلیه را به خود اختصاص داده است. به گفته وی، آزادراه‌های تهران - قم و بلعکس، کاشان - قم، بزرگراه قم - سلفچگان، آزادراه قم - کاشان و بزرگراه سلفچگان - راهجرد پرترددترین محورهای استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزاد راه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
نماینده مردم قم در مجلس گفت: متأسفانه بسیاری از باغات شهر از بین رفته و درنتیجه امروز شهر قم گرفتار یک اقلیم خشک‌شده و تغییرات آب‌وهوایی نامناسبی در این منطقه به وجود آمده است. احمد امیرآبادی فراهانی با تأکید بر اهمیت درختکاری و حفظ محیط‌زیست اظهار داشت: اهمیت بالای حفاظت از محیط‌زیست و توجه ویژه به فضای سبز بر هیچ‌کس پوشیده نیست. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بسیاری از باغات شهر قم از بین رفته و درنتیجه امروز شهر قم گرفتار یک اقلیم خشک‌شده و تغییرات آب‌وهوایی نامناسبی در این منطقه به وجود آمده است. وی با اشاره به نقش مؤثر فضای سبز در بهبود شرایط آب و هوایی قم ابراز کرد: با توجه به شرایط آب‌وهوایی که امروز در قم ایجادشده باید نسبت به درختکاری و ایجاد فضای سبز اهتمام بیشتری داشته باشیم. امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه مردم با درختکاری مسئولان و دستگاه‌های حافظ محیط‌زیست را یاری دهند تشریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر از سمت غرب قم باد می‌وزد و گردوغبار از این سمت به شهر روانه می‌شود باید در این منطقه به درختکاری توجه بیشتری داشته باشیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
تردد خودروهای ورودی به محورها و داخل شهر قم توسط ۷۶ دوربین تردد شمار ثبت می‌شود. وی با بیان این که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۷ هزار و ۷۹۷ تردد در محورهای ورودی استان قم ثبت شده است، افزود: ۱۰۸ هزار و ۹۶۶ تردد در محورهای خروجی استان نیز به ثبت دوربین‌های تردد شمار رسیده است. وی ادامه داد: آزادراه قم - تهران، آزاد راه تهران - قم، بزرگراه سلفچگان - قم و آزادراه کاشان - قم به ترتیب پرتردد‌ترین محورهای استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. شاکری گفت: براساس گزارش‌های بدست آمده از سامانه‌های نظارت راهداری، ساعت اوج ترافیک در پرترددترین محورهای استان بین ساعت ۱۹ تا ۲۰ با متوسط سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت بوده است. استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزاد راه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

پروانه‌ها مهمان قم

20+
مهرمهر3 روز قبل
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: سینما استقلال و شهر آفتاب که سال‌ها پیش تعطیل شده بودند، دوباره راه اندازی و تاپایان سال با ۷۳۰ صندلی به مجموعه سینماهای شهر قم افزوده می‌شوند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، جذب سرمایه گذار در قم را ضروری دانست و بیان کرد: آمار فروش فیلم‌های سینمایی در قم قابل توجه است که می‌تواند برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی قابل توجه باشد. حسینی کاشانی با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار در صنعت سینما گفت: آمار فروش فیلم‌های سینمایی در استان قم بسیار قابل توجه است که این فروش، بازار جذابی برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی به شمار می‌آید. وی همچنین از افتتاح سینما آوینه با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی قم، خبر داد و اضافه کرد:۲۲۰ صندلی به ظرفیت ۹۴۰ صندلی سینماهای استان افزوده شده است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: دو سینمای استقلال و شهر آفتاب نیز با چهار سالن سینمایی و ۷۳۰ صندلی تا پایان امسال به ظرفیت سینمایی این استان افزوده می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
جواد شاکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در این مدت، یک میلیون و ۹۲۰ هزار و ۴۸۴ دستگاه خودرو وارد شهر قم شده است ادامه داد: بیشترین حجم آمد و شد از آزادراه تهران - قم بوده است. وی گفت: روز گذشته نیز ۱۲۰ هزار و ۴۴۵ دستگاه خودرو سبک و سنگین وارد استان و ۱۱۳ هزار و ۴۴۵ دستگاه خودرو وارد شهر قم شد. شاکری افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ترافیک در محورهای مواصلاتی استان بین ساعت ۱۷ تا ۱۸ در اوج خود قرار داشت و سرعت متوسط خودروها به طور میانگین ۹۰ کیلومتر بر ساعت بوده است. وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آزادراه‌های قم - تهران، کاشان - قم، تهران - قم، بزرگراه قم - سلفچگان و آزادراه قم - کاشان به ترتیب پرترددترین محورهای مواصلاتی استان بوده است. استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزاد راه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
جواد شاکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع آمد و شد وسائل نقلیه به استان قم نسبت به مشابه سال گذشته، چهار درصد و در این مدت مجموع آمد و شد وسائل نقلیه به شهر قم ۶ درصد افزایش داشته است. وی با بیان اینکه در این مدت، ۶۳۳ هزار و ۲۱۲ دستگاه خودرو وارد شهر قم شده است ادامه داد: بیشترین حجم آمد و شد به این استان از آزادراه تهران - قم بوده است. وی گفت: از بامداد امروز تا ساعت ۱۲ روند ورود خودرو به قم افزایش یافت به طوری که در این مدت ۶۹ هزار دستگاه وارد شهر قم و ۷۸ هزار دستگاه وارد استان شده و ترافیک محور تهران به قم در ساعت ۹ تا ۱۱ پرحجم شد. وی با بیان این که هم اکنون ترافیک محور تهران به قم روان است، گفت: پیش بینی می‌شود حجم مسافران نوروزی ورودی به قم برای شرکت در آیین تحویل سال جدید در جوار حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران از عصر امروز افزایش چشمگیری داشته باشد. استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
** از مردم خواسته شد به بخش کهک قم سفر نکنندبخشدار کهک نیز گفت: از مردم شهر قم و مسافران درخواست داشتیم با توجه به نامساعد بودن هوا و احتمال جاری شدن سیل از حضور در این بخش خودداری کنند. بخش کهک در جنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا قم ۳۰ کیلومتر است، این بخش دارای ۲ دهستان کهک و فردو و ۱۸ روستا می‌باشد. ** برنامه‌های آبخیز داریمدیرکل منابع طبیعی قم نیز در رابطه گفت: حوزه بالا دست شهر قم و پایین دست سد ۱۵ خرداد که شهر قم را از نظر سیلاب تحت تاثیر قرار می‌دهد، ۳۳۵ هزار هکتار است. به گفته وی، روز دوشنبه سه هزار مسافری که در ۶ بوستان شهر قم اسکان یافته بودند، به اماکن مسقف منتقل شدند. به گفته وی در استان قم با احساس مسئولیت جدی حوادث رصد و پیگیری شد و تا این ساعت مشکلی نبوده است که جای قدردانی دارد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
احمد امیرآبادی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با تأکید بر اهمیت درختکاری و حفظ محیط‌زیست اظهار داشت: اهمیت بالای حفاظت از محیط‌زیست و توجه ویژه به فضای سبز بر هیچ‌کس پوشیده نیست. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بسیاری از باغات شهر قم از بین رفته و درنتیجه امروز شهر قم گرفتار یک اقلیم خشک‌شده و تغییرات آب‌وهوایی نامناسبی در این منطقه به وجود آمده است. وی با اشاره به نقش مؤثر فضای سبز در بهبود شرایط آب و هوایی قم ابراز کرد: با توجه به شرایط آب‌وهوایی که امروز در قم ایجادشده باید نسبت به درختکاری و ایجاد فضای سبز اهتمام بیشتری داشته باشیم. امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه مردم با درختکاری مسئولان و دستگاه‌های حافظ محیط‌زیست را یاری دهند تشریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر از سمت غرب قم باد می‌وزد و گردوغبار از این سمت به شهر روانه می‌شود باید در این منطقه به درختکاری توجه بیشتری داشته باشیم. انتهای پیام/ ز
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس شورایعالی استان قم با علی لاریجانی در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی در قم دیدار و گفت وگو کرد. اعضای شورای اسلامی شهر قم نیز رئیس مجلس شورای اسلامی در قم دیدار و گفت وگو کردند. مدیران شرکت‌های آب، برق و فاضلاب استان قم نیز با نماینده مردم قم در خانه ملت دیدار و گفت وگو کردند. مدیران جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان قم نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند. مدیران هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به انتهای لیست رسیدید

قم

قُمْ (پارسی میانه: کُنب) از کلان‌شهرهای ایران است که در ۱۲۵ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران واقع شده‌است. این شهر در کنار رودخانهٔ قمرود و در دشت قم قرار دارد. شهر قم مرکز استان قم و نیز مرکز شهرستان قم می‌باشد. این شهر در شاهراه مواصلاتی و حمل و نقل ایران واقع شده و از یک سو رابط بین استان‌های صنعتی ایران با تهران و از سویی دیگر رابط استان‌ها و شهرهای جنوبی ایران با استان‌ها و شهرهای شمالی است. این اهمیت منحصر به حاضر نیست و در گذشته نیز قم به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی بوده‌است. ویکی‌پدیا