اخبار قوه قضائیه - آخرین و مهم ترین اخبار قوه قضائیه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

قوه قضائیه

تکراتوتکراتو7 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مختلف از روز گذشته خبری پخش شده که بسیار سر و صدا کرده است: دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه. در پیام‌هایی که در اینستاگرام و تلگرام می‌خوانیم راهکار دور زدن فیلترینگ تلگرام با IP روسیه مطرح می‌شود. داستان دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه چیست؟ در پیام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود آمده که این روش را باید چندین مرتبه امتحان کنید تا جواب بگیرید. آپدیت کردن تلگرام و خاموش کردن پروکسی‌ها از جمله نکاتی است که کاربران در توئیتر برای دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه به آن اشاره می‌کنند. جایی در میان پیام‌های شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود که تلگرام با سیستمی تحت عنوان «سیستم دیسنترالایزد» شیوه‌ای جدید برای دور زدن فیلترینگ به راه انداخته.
تکراتوتکراتو7 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های مختلف از روز گذشته خبری پخش شده که بسیار سر و صدا کرده است: دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه. در پیام‌هایی که در اینستاگرام و تلگرام می‌خوانیم راهکار دور زدن فیلترینگ تلگرام با IP روسیه مطرح می‌شود. داستان دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه چیست؟ در پیام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود آمده که این روش را باید چندین مرتبه امتحان کنید تا جواب بگیرید. آپدیت کردن تلگرام و خاموش کردن پروکسی‌ها از جمله نکاتی است که کاربران در توئیتر برای دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه به آن اشاره می‌کنند. جایی در میان پیام‌های شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود که تلگرام با سیستمی تحت عنوان «سیستم دیسنترالایزد» شیوه‌ای جدید برای دور زدن فیلترینگ به راه انداخته.
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه درخصوص فعالیت در حوزه صوت و تصویر بخشنامه‌ای صادر کرد. بر اساس این بخشنامه هرگونه فعالیت در زمینه «صوت و تصویر فراگیر» را صرفا در صورت اخذ مجوز از صداوسیما مجاز دانسته است. متن بخشنامه رئیس قوه قضائیه به شرح ذیل است: «باعنایت به نظریه تفسیری مورخ ۱۳۷۹/۷/۱۰ شورای نگهبان ذیل اصول ۴۴ و ۱۷۵ قانون اساسی و ابلاغیه مقام معظم رهبری مدظله العالی مورخ ۱۳۹۴/۶/۲۲ خطاب به رئیس جمهور محترم، مبنی بر اینکه مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است. ضروری است مراجع قضایی و ستادی قوه قضاییه هرگونه استعلام درباره صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را از حیث پروانه فعالیت، مققرات و موضوعات مرتبط از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عمل آورند. بدیهی است، هر گونه فعالیت در این زمینه بدون مجوز آن سازمان غیر مجاز است.
خانه ملتخانه ملت14 ساعت قبل
همچنین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز فرصت دارند که به طریق مختلف مانند تامین مالی خارجی، منابع مالی، بازار سرمایه و … سرمایه گذاری خود را در پروژه‌های نیمه تمام کشور انجام دهند. به همین دلیل اجازه تغییر کاربری برای برخی از این پروژه‌ها داده شده است تا امکان درآمدزایی برای سرمایه گذار را داشته باشند و سرمایه گذار متضرر نشود. این موارد مشخص می‌شوند تا نظارت بیشتر و نظام بودجه ریزی براساس عملکرد مشخص شود و بهره وری دستگاه‌ها را افزایش دهیم. پرداخت حقوق در سال ۹۹ براساس ثبت اطلاعات در «سامانه کارمند ایران» خواهد بودوی با بیان اینکه به منظور ایجاد انضباط مالی در دستگاه‌ها پرداخت حقوق در سال ۹۹ براساس ثبت اطلاعات در «سامانه کارمند ایران» خواهد بود، افزود: سازوکار این است که در «سامانه کارمندان ایران» ثبت نام می‌کنند و تخصیص حقوق کارمندان براساس اطلاعات ثبت شده پرداخت خواهد شد. همچنین مشخص می‌شود نیروی رسمی یا کارگری چقدر دریافتی دارد، بنابراین هرگونه پرداخت مستقیم و غیرمستقیم از این طریق پایش می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با صدور بخشنامه‌ای به همه مراجع قضایی سراسر کشور اعلام کرد: با عنایت به نظریه تفسیری مورخ ۱۰ مهر ۷۹ شورای محترم نگهبان ذیل اصول ۴۴ و ۱۷۵ قانون اساسی و ابلاغیه مقام معظم رهبری مورخ ۲۲ شهریور ۹۴ خطاب به رئیس جمهور محترم مبنی بر اینکه: «مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آ‌ن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است»؛ ضروری است مراجع قضایی و ستادی قوه قضائیه هر گونه استعلام درباره صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را از حیث پروانه فعالیت، مقررات و موضوعات مرتبط از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عمل آورند. بدیهی است هر گونه فعالیت در این زمینه بدون مجوز این سا زمان غیرمجاز می‌باشد.
آخرین خبرآخرین خبر14 ساعت قبل
مجوز ویژه رئیسی برای صداوسیماباشگاه خبرنگاران/ رئیس قوه قضاییه طی بخشنامه‌ای، هرگونه فعالیت در زمینه «صوت و تصویر فراگیر» را صرفا در صورت اخذ مجوز از صداوسیما مجاز دانست. حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه درخصوص فعالیت در حوزه صوت و تصویر بخشنامه‌ای صادر کرد. بر اساس این بخشنامه هرگونه فعالیت در زمینه «صوت و تصویر فراگیر» را صرفا در صورت اخذ مجوز از صداوسیما مجاز دانسته است. ضروری است مراجع قضایی و ستادی قوه قضاییه هرگونه استعلام درباره صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را از حیث پروانه فعالیت، مققرات و موضوعات مرتبط از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عمل آورند. بدیهی است، هر گونه فعالیت در این زمینه بدون مجوز آن سازمان غیر مجاز است.
فارسفارس14 ساعت قبل
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، درباره رد صلاحیت نمایندگان فعلی و عملکرد هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان، گفت: اطلاعات رد صلاحیت این نمایندگان ممکن است برای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس ارسال نشده باشد. هیأت نمایندگان درباره شکایاتی که مستقیما از طرف قوه قضائیه ارسال می‌شود موظف به پاسخگویی هستیم. هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با بررسی عملکرد و یا سخنان نماینده، تعیین می‌کند رفتار او خلاف وظایف نمایندگی بوده است یا خیر. همچنین گاها از سوی هیئت رئیسه نیز به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاعاتی درباره عملکرد نمایندگان داشته‌ایم که در مجلس حل و فصل می‌شد که در این راستا، هیئت نظارت این اختیار را دارد تذکر شفاهی یا کتبی بدهد. سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره رد صلاحیت نمایندگان فعلی و عملکرد هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان، اظهار داشت: رد صلاحیت این نمایندگان ممکن است بنا بر دلایلی باشد که به شورای نگهبان ارائه شده باشد اما برای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس ارسال نشده باشد.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه اعلام کرد: مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است. به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با صدور بخشنامه‌ای به همه مراجع قضایی سراسر کشور اعلام کرد: با عنایت به نظریه تفسیری مورخ ۱۰ مهر ۷۹ شورای محترم نگهبان ذیل اصول ۴۴ و ۱۷۵ قانون اساسی و ابلاغیه مقام معظم رهبری مورخ ۲۲ شهریور ۹۴ خطاب به رئیس جمهور محترم مبنی بر اینکه: «مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آ‌ن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است»؛ ضروری است مراجع قضایی و ستادی قوه قضائیه هر گونه استعلام درباره صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی را از حیث پروانه فعالیت، مقررات و موضوعات مرتبط از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عمل آورند. بدیهی است هر گونه فعالیت در این زمینه بدون مجوز این سا زمان غیرمجاز می‌باشد.
فارسفارس14 ساعت قبل
نامه به رئیس سازمان برنامه و بودجه/ محاسبات مبتنی بر توسعه غربی برای اداره کشور باطل شده استبه گزارش گروه سیاسی خبرگزای فارس، حجت‌الاسلام علی کشوری، دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در نامه‌ای به محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأکید بر روشن شدن ناکارآمدی محاسبات توسعه غربی در اداره کشور، وی را به مشارکت در معماری آینده نظام برنامه ریزی کشور بر اساس نظریات فقهی دعوت کرده است. استحضار دارید که بخش اصلی برنامه‌های مبتنی بر مفاهیم توسعه غربی در یک تقسیم کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ بسیاری اجرائی و عملیاتی نبوده‌اند؛ که مهمترین آنها برنامه‌های توسعه ۵ ساله و احکام بودجه سنواتی هستند. در مجموع از سال ۱۳۲۷ هجری شمسی -که آمریکائی‌ها اولین برنامه توسعه غربی را به ملت ایران تحمیل کردند- تا کنون- که یازدهمین برنامه توسعه غربی در کشور در حال اجرا است- همه زیرساخت‌های روابط انسانی به چالش کشیده شده است. البته در «نظریه فقهی هسته‌های توازن فرهنگی» چگونگی تشخیص و شناسائی عدم توازن‌های کشور را تئوریزه کرده‌ایم. قسم به خون همه شهیدان، اجازه نخواهیم داد سازمان برنامه و بودجه مجددا محاسبات توهمی توسعه غربی را بر حوزه‌های معیشتی، مالی، عمرانی، سیاسی، آموزشی، درمانی و … جمهوری اسلامی حاکم کند.
مهرمهر16 ساعت قبل
وقتی می‌گویم فلسفه سیاسی منظورم عمدتا دوره دوم ایشان است که یک تدوین فلسفه سیاسی نوینی در اندیشه و آثار ایشان صورت می‌گیرد. وی سپس عنوان کرد: وقتی مقدمه اسفار را نگاه می‌کنید آنجا نوشته کار حکمت چیست. این سه تا می‌تواند همه فلسفه سیاسی ملاصدرا را منسجم کند. شریف لک‌زایی خاطرنشان کرد: چرا به فلسفه سیاسی ملاصدرا رجوع کردم یا چرا فلسفه سیاسی ملاصدرا و آثار ملاصدرا برایم جذابیت پیدا کرد و به آن رجوع کردم؟ قبل از اینکه به بحث‌های فلسفه سیاسی توجه کنم بحث آزادی مورد مطالعه بود. در مقدمه این کتاب هم گفتم این را به‌مثابه یک درآمد تفصیلی می‌گیرم برای ورود به فلسفه سیاسی ملاصدرا و اینکه بتوانیم این‌ها را تبیین کنیم.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
یکی از کمیسیون‌های مهم مجلس که در عملکرد نهایی هر دوره‌ای از مجالس اثرگذار است کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی است. از این رو بررسی عملکرد کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس فعلی موضوع گزارش پیش رو است. قرائت ۱۲ گزارش در صحن علنی مجلس «بهرام پارسایی» سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یک سال پیش در گفت‌وگویی رسانه‌ای بیشترین شکایت‌های ارسال شده به کمیسیون اصل ۹۰ را مرتبط با خودروسازان دانست و بیان داشت: اکثر این شکایت‌ها به دلیل عدم تعهد خودروسازان به مشتریان است. «داود محمدی» رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی هم اواخر مهرماه در مصاحبه‌ای با بیان اینکه ۱۲ گزارش از سوی کمیسیون اصل ۹۰ آماده شده، اظهار کرده است: پرونده‌های مهمی مثل زمین‌خواری، مسکن مهر، حقوق‌های نجومی، زلزله کرمانشاه از جمله این پرونده‌ها هستند. یکی دیگر از مسائلی که پیرامون کمیسیون اصل ۹۰ در سال ۹۶ مطرح‌شد و هنوز خبری از آن نیست فرایند تبدیل کمیسیون اصل ۹۰ به دیوانی مستقل برای افزایش قدرت عمل این نهاد بود که از دید برخی ناظران باید آن را جزو طرح‌های فراموش شده این کمیسیون به حساب بیاوریم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، درخصوص «جرایم موضوع ماده ۱۷ الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۱۳۸۶» بخشنامه صادر کرد. متن بخشنامه رئیس قوه قضائیه به شرح ذیل است: «بر اساس بررسی به عمل آمده برخی از شعب دادگاه‌های انقلاب اسلامی در صدور احکام محکومیت مرتکبین جرایم موضوع ماده ۱۷ الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۱۳۶۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از تکلیف مقرر در این ماده مبنی بر ابطال موقت گذرنامه و ممنوع الخروج نمودن مشمولین آن غفلت می‌ورزند. با توجه به الزام مقرر قانونی مذکور، مقتضی است کلیه مراجع قضایی در خصوص محکومان جرایم ماده ۱۷ قانون مذکور که تبعه جمهوری اسلامی ایران می‌باشند، نسبت به صدور حکم به ابطال موقت گذرنامه و ممنوع الخروج نمودن آنان اقدام نمایند. رؤسای کل دادگستری استان‌ها مسئول حسن اجرای این بخشنامه بوده و مکلفند هر شش ماه یک بار آمار مربوط به آن را به دادستان کل کشور گزارش نمایند. سید ابراهیم رئیسیرئیس قوه قضائیه» منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ایرناایرنا17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمد قصری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران درخصوص تشریح اهداف اولین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید با بیان اینکه بعد از جنگ نظامی اصلی‌ترین نبرد ما محیط اقتصادی است، اظهار داشت: نیروی انتظامی با توجه به نقش ذاتی خود در حوزه امنیت دارد با تمام توان در راستای برقراری امنیت برای سرمایه‌گذاران وارد شد. وی با اشاره به اینکه در سال ۸۸ همایش نقش امنیت در موضوعات اقتصادی در آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: در آن همایش در خصوص بایدها و نبایدهای حوزه‌ اقتصادی بحث و گفت‌وگو شد. دبیرهمایش نقش امنیت دراقتصاد ملی و رونق تولید گفت: با بیان اینکه یکی از محورهای گام دوم انقلاب مسائل اقتصادی است، که باید نقش نیروی انتظامی در چله دوم انقلاب در حوزه اقتصادی به خوبی تبیین شود و در همایش فردا در این خصوص بحث و تبادل نظر خواهد شد. وی تصریح کرد: همایش فردا نقطه آغازی برای راهبرد نیروی انتظامی در برقراری امنیت اقتصادی برای سال‌های آینده است و در این راستا دست یاری به سوی کارشناسان، نخبگان و اقتصاددانان درازکرده است. سردار قصری در پاسخ به سوال درباره اینکه آیا در همایش فردا مقالاتی ارائه خواهد شد، گفت: همایش فردا مقاله ‌پایه نیست و بعد از این همایش دو کمیته خبرگان اقتصادی و خبرگان انتظامی تشکیل خواهد شد و در خصوص راهبردهای ناجا تصمیم‌گیری خواهند کرد.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین نواب ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پس از برگزاری اولین و دومین «همایش ملی فقه و هنر» در قم و رونمایی از کتاب مجموعه مقالات برگزیده این همایش در تهران و قم، سومین همایش «فقه و هنر» ویژه سینما و تئاتر در روزهای ۲ و ۳ بهمن‌ماه در شیراز برگزار می‌شود. به گفته مدیر مدرسه اسلامی هنر، هنر به عنوان یکی از شئون اجتماعی و فردی انسان مورد توجه و علاقه حکومت‌ها و دولت‌ها است و فهم و درک کارکردهای آن و تأثیر آنها بر فرهنگ عمومی از وظایف مسئولان و برنامه‌ریزان کشور است. وی افزود: فرهنگ و هنر به عنوان فصل مقوم جامعه بشری مورد توجه عقول منفصله حکومت قرار دارد و برگزاری مستمر و دوسالانه این همایش مورد عنایت ویژه رهبر حکیم انقلاب قرار گرفت و در ادامۀ فعالیت‌های مدرسه هنر اسلامی، سومین همایش «فقه و هنر» ویژه سینما و تئاتر با مساعدت و همکاری شهرداری شیراز، سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مرکز فارس در شهر شیراز، شهر عالمان و شاعران و هنرمندان اهل راز با حضور عالمان و اندیشمندان و سینماگران برگزار خواهد شد. در این همایش هم‌چنین بهروز شعیبی و هادی نائیجی از کارگردان سینما و منوچهر شاه‌سواری، محمود اربابی و عسگرپور از مدیران سینمایی کشور حضور دارند. به گزارش خبرنگار مهر، نشست تخصصی «انعکاس دین در سینما» در ساعت ۱۸٫۳۰ روز چهارشنبه با حضور بهروز شعیبی، ابوالقاسم اسدی‌زاده و هادی نائیجی در سینما فرهنگ برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
فقط ۳۲ روز دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. برخورد حذفی و جناحی با داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی وطرفداران آنها به زیان منافع ملی و نظام است. قریب یک ماه تا انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان باقی است، هم اکنون میزان انسجام در میان نیروهای انقلابی و اصولگرا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به علت آنکه نامزد انتخابات مجلس شدم دیگر در جلسات شورای ائتلاف حضور پیدا نمی‌کنم. انشاءالله با حضور پرشور در انتخابات مجلس همچون گذشته از نظام جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند. در واقع شما می‌فرمایید گفتمان مقاومت، گفتمان غالب انتخابات مجلس خواهد شد؟ بله، حتما گفتمان مقاومت گفتمان غالب خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، گفتگوی ویژه خبری ۲۲ دی ماه بود که عباسعلی کدخدایی رو به دوربین نشست و در مورد موضوع بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان به مردم گزارش داد؛ گزارشی که از برخی حقایق پرده داشت. پس از این اتفاقات بود که حسن روحانی ۲۵ روز بعد از زندانی شدن برادرش در جمع مردم یزد در ۱۹ آبان ماه علیه قوه قضائیه سخنرانی می‌کند. موضوعی که حتی برای حامیان دولت روحانی هم قابل پیش بینی است؛ به عنوان مثال روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در چاپ شماره ۱۹ آبان ماه خود (همزمان با سفر روحانی به یزد) سعی می‌کند دوستانه به حسن روحانی توصیه کند در این سفر تسویه حساب سیاسی نکند. از سوی دیگر نیز وزیر کشور دولت نیز به سبب اینکه مجری انتخابات است در جریان بسیاری از جزئیات فعالیت‌های شورای نگهبان قرار می‌گیرد. با این تفاسیر امکان دارد که وزرای دولت گزارشی به رئیس جمهور ارائه نکرده باشند و حسن روحانی به اشتباه موضع‌گیری کند؟!
خانه ملتخانه ملت18 ساعت قبل
پزشکیان مهم‌ترین اولویت کشور را حفظ وحدت برشمرد و ادامه داد: دستورات حضرت علی (ع) در منشور حکومتی به مالک اشتر حاوی مطالبی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد اما کمتر به آن عمل می‌شود. معیار درست و غلط مسئولان گفتار مردم است و حق با مردم است. مردم اگر در صحنه باشند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند پس باید هوای مردم را داشته باشیم. نایب رئیس مجلس تاکید کرد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند آن حرف هایی که ما پشت حاکمان می‌گفتیم امروز مردم پشت سر ما می‌گویند پس باید بررسی کنیم ببینیم حال مردم پشت سر ما چه می‌گویند. خودمان را با مردم تطبیق بدهیم نه مردم را با خودمان، با انصاف برخورد کنیم، جلوی هوای نفس مان را بگیریم.
مهرمهر18 ساعت قبل
رسول کوهپایه زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن گفت: رای بدوی پرونده ثامن امروز ابلاغ شد و بر اساس آنچه که در رای صادره آمده، علاوه بر مجازات اصلی متهم ردیف اول که شامل ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و رد مال بود قاضی به استناد ماده ۲۳ قانون مجازات، مجازات تکمیلی برای متهم ردیف اول در نظر گرفته است. وکیل مدافع شکات پرونده سکه ثامن تصریح کرد: اعمال مجازات تکمیلی با توجه به سابقه متهم و اقدامات مجرمانه انجام شده است. به گزارش خبرنگار مهر، شهریور ماه سال گذشته بود که سکه ثامن به عنوان دروازه تجارت الکترونیک و خرید و فروش آنلاین سکه و طلا با صدور اطلاعیه‌ای رسما اعلام ورشکستگی کرد. در همین حوالی اما تعدادی از شکات از فراری دادن فرهاد زاهدی فر متهم ردیف اول این پرونده خبر دادند، خبری که کمی بعد البته از سوی مقامات قضایی رد شد. سکه ثامن اولین پرونده تشکیل شده برای متهم زاهدی فر نبود چرا که او پیش‌تر کسب و کارهای مشابه را با همین شیوه مدتی انجام داده و سپس اعلام ورشکستگی می‌کرده است.
رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، بخشنامه رئیس قوه قضائیه درخصوص «جرایم موضوع ماده ۱۷ الحاقی به قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب ۱۳۸۶» ابلاغ شد. براساس این بخشنامه، تمام مراجع قضایی در خصوص محکومان جرایم ماده ۱۷ قانون مذکور که تبعه جمهوری اسلامی است، نسبت به صدور حکم به ابطال موقت گذرنامه و ممنوع الخروج نمودن آنان اقدام خواهند کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نصب «کارت خوان» جلوی فرار مالیاتی وکلا را می‌گیرد؟

3+
فارسفارس18 ساعت قبل
فارسفارس18 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طبق بررسی‌ها و گزارش مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح خطای انسانی در سقوط هواپیمای اوکراینی اثبات شد و علت سقوط بر اثر حمله سایبری منتفی است. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان مذکور هر یک گزارش‌هایی از بررسی‌های انجام شده خود درباره سانحه سقوط هواپیمای اکراینی ارائه دادند. نمایندگان حاضر در این جلسه نیز همه سئوالات و ابهاماتی که درباره سقوط هواپیمای اکراینی وجود داشت، مطرح کردند و این مسئولان هم به صورت کارشناسی شده و با دقت کامل به این سئوالات پاسخ دادند. همچنین قطع بودن ارتباط اپراتور و سامانه با شبکه کنترل آتش نیز تاکنون اثبات نشده است. ذوالنور ادامه داد: از سوی دیگر ما در حالت آتش محدود قرار داشتیم.
رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار حسین رحیمی، روز دوشنبه در جلسه تشریح اهداف اولین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید، اظهار کرد: اقدامات دو سال گذشته بیشتر در این جهت بود که در وهله اول از افرادی که اقدامات سالم و قانونی اقتصادی دارند حمایت کنیم، و همانطور به منظور پیاده سازی منویات رهبری در راستای امنیت اقتصادی اقدام به تشکیل پلیس اقتصادی نمودیم. وی افزود: در راستای بیانیه گام دوم انقلاب فردا اولین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید را برگزار می‌کنیم. رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: این همایش با حضور افرادی که در رونق تولید تلاش می‌کنند در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد و این همایش یک همایش ملی است که جمعی از مقامات و مسئولان اقتصادی هیات دولت و رئیس قوه قضائیه در آن شرکت می‌کنند. سردار رحیمی گفت: هدف اصلی این همایش بررسی ظرفیت‌ها و اقداماتی است که پلیس در راستای رونق تولید و امنیت اقتصادی می‌تواند انجام دهد. وی تاکید کرد: این همایش با مسئولیت فرماندهی تهران بزرگ و با کمک دولت و دستگاه قضائی برگزار می‌شود و تلاش نیروی انتظامی این است که در کنار دستگاه قضائی بتواند رویکرد حمایتی از افراد دخیل در امر توسعه اقتصاد و رونق تولید داشته باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا19 ساعت قبل
وی ادامه داد: دوستان نیروهای مسلح می‌دانند که هیچ کس به اندازه من از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل دفاع نکرده است. اظهارات من در دانشگاه زلاندنو خطاب به آمریکایی‌ها مشخص است که گفته‌ام با پول شما توان موشکی مملکتم را از بین نخواهم برد. وی یادآور شد: در خصوص موضوع پولشویی نیز موانعی در دنیا وجود دارد به این دلیل که ما FATF و CFT را تصویب نکرده‌ایم دولت متهم می‌شود. وزیر امور خارجه در مورد موضوع پولشویی نیز تصریح کرد: من تاکید کردم که نظام ما از پولشویی مبرا است اما گروهی هستند که از پولشویی سود می‌برند. وزیر امور خارجه تاکید کرد: تحریم مادر پولشویی است و امروز گروهی زالوصفت از خون مردم تغذیه می‌کنند و این جنایت آمریکا علیه مردم ایران است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
پس از برگزاری اولین و دومین «همایش ملی فقه و هنر» در قم و رونمایی از کتاب مجموعه مقالات برگزیده این همایش در تهران و قم، سومین همایش «فقه و هنر» ویژه سینما و تئاتر در روزهای دوم و سوم بهمن‌ماه در شیراز برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، سیدمحمدحسین نواب مدیر مدرسه اسلامی هنر ضمن بیان این مطلب گفت: هنر به عنوان یکی از شئون اجتماعی و فردی انسان مورد توجه و علاقه حکومت‌ها و دولت‌ها است و فهم و درک کارکردهای آن و تأثیر آنها بر فرهنگ عمومی از وظایف مسئولان و برنامه‌ریزان کشور است. در این همایش هم‌چنین بهروز شعیبی و هادی نائیجی از کارگردان سینما و منوچهر شاه‌سواری، محمود اربابی و عسگرپور از مدیران سینمایی کشور حضور دارند. وی هم‌چنین گفت: نشست تخصصی «انعکاس دین در سینما» در ساعت ۱۸:۳۰ روز چهارشنبه با حضور بهروز شعیبی، ابوالقاسم اسدی‌زاده و هادی نائیجی در سینما فرهنگ برگزار خواهد شد. انتهای پیام
الفالف19 ساعت قبل
هفته قبل نتیجه بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس اعلام شد. اگر چه فعلا تا اعلام نتیجه نهایی افراد تایید صلاحیت شده فرصتی حدودا سه هفته‌ای باقی مانده اما بهتر آن است نکاتی از باب این که حق الناسی احیانا ضایع نگردد گفته شود. بویژه آن که با گذشت بیش از یک هفته از اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان هنوز واکنش‌ها به آن پایان نیافته است. در حال حاضر این شائبه ایجاد شده عدم تایید صلاحیت این افراد بدلیل واکنش‌ها و موضع گیری آنها در چهار سال گذشته بوده است. این اتفاق حتما به ارتقای منزلت و جایگاه شورای نگهبان در نزد افکار عمومی و جامعه و افزایش مشارکت در انتخابات منجر می‌شود.
فارسفارس19 ساعت قبل
رئیس پلیس پایتخت تصمیم مسئولان AFC در عدم برگزاری مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا در ایران را بسیار اشتباه و غیرقابل قبول دانست و گفت: فضای پایتخت و کشور فضایی امن است. رئیس پلیس پایتخت در خصوص موضع مسئولان AFC برای عدم برگزاری مسابقات فوتبال در ایران اعلام کرد: به عنوان مسئول امنیت پایتخت می‌گویم که حرف مسئولان AFC در عدم برگزاری مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا در ایران، بسیار اشتباه، غیرقابل قبول و کذب است. چرا که هم فضای کشور و هم فضای پایتخت و هم محیط‌هایی که مسابقات در آن برگزار می‌شود کاملا امن است. چرا که دشمن با شانتاژ خبری به دنبال بمباران تبلیغاتی است و در پایتخت امنیت خوب و بی‌نظیری برقرار است. رئیس پلیس پایتخت گفت: ‌برخورد با قاچاقچیان کالا در همه بخش‌ها توسط پلیس در دستور کار است.
ایمناایمنا19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در اینستاگرام با انتشار یک پست به نقل از غلامحسین شافعی نوشت: «رئیس اتاق ایران: مسئله امروز کشور، بازگرداندن اعتماد از دست رفته استغلامحسین شافعی در نشست هیئت نمایندگان اتاق ایران با اشاره به ضرورت بازگشت اعتماد به جامعه گفت: اتاق ایران به عنوان مشاور سه قوه دلسوزانه از دولت، مجلس، قوه قضائیه و ارگان‌های تصمیم‌ساز خواستار فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای بازگشت اعتماد و امید به بخش‌های اقتصادی و تحرک بیشتر آن است.»
الفالف20 ساعت قبل
وزیر امور خارجه گفت: هیچکس به اندازه من از توان موشکی ایران دفاع نکرده و بنده هیچگاه حرفی نمی‌زنم که برای کشور مشکلی ایجاد شود. وزیر امور خارجه تصریح کرد: عرض بنده را بزرگ کردند یکی درباره موشک و یکی درباره پولشویی. او افزود: هیچ کس به اندازه من از توان دفاعی ایران دفاع نکرده است، اما یک خبرگزاری متاسفانه حرف‌های مرا نادرست منتقل کرد. وزیر خارجه گفت: درباره پولشویی آنچه گفتم این است که به نظام اتهام می‌زنند. گفتم نظام ما از پولشویی مبراست.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه در پیامی درگذشت همسر آیت الله حاج سید جعفر کریمی را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، متن پیام تسلیت آیت الله رئیسی به شرح زیر است: «انالله انا الیه راجعونحضرت آیت الله حاج سید جعفر کریمی (دامت برکاته) درگذشت همسر مکرمه حضرت عالی، موجب تاثر و تالم خاطر شد. ضمن عرض تسلیت این مصیبت، از خداوند متعال برای حضرتعالی، بیت شریف و سایر بازماندگان صبر و اجر و برای آن مرحومه، مغفرت و رحمت واسعه الهی مسألت دارم. سید ابراهیم رئیسیرئیس قوه قضاییه» انتهای پیام
خانه ملتخانه ملت20 ساعت قبل
وی ادامه داد: دوستان نیروهای مسلح می‌دانند که هیچ کس به اندازه من از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل دفاع نکرده است. اظهارات من در دانشگاه زلاندنو خطاب به آمریکایی‌ها مشخص است که گفته‌ام با پول شما توان موشکی مملکتم را از بین نخواهم برد. وی یادآور شد: در خصوص موضوع پولشویی نیز موانعی در دنیا وجود دارد به این دلیل که ما FATF و CFT را تصویب نکرده‌ایم دولت متهم می‌شود. وزیر امور خارجه در مورد موضوع پولشویی نیز تصریح کرد: من تاکید کردم که نظام ما از پولشویی مبرا است اما گروهی هستند که از پولشویی سود می‌برند. وزیر امور خارجه تاکید کرد: تحریم مادر پولشویی است و امروز گروهی زالوصفت از خون مردم تغذیه می‌کنند و این جنایت آمریکا علیه مردم ایران است. /پایان پیام

به انتهای لیست رسیدید