قوه قضاییه

فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا: غلامحسین اسماعیلی، در خصوص تغییرات در قوه قضائیه و انتشار خبرهایی در خصوص تغییر دادستان تهران، اظهار کرد: اگر خبری باشد رسما اعلام خواهد شد چون بر اساس گمانه زنی نمی‌شود اظهار نظر کرد. دفتر سخنگو فعال خواهد شدسخنگوی دستگاه قضا در رابطه با برگزاری نشست‌های خبری سخنگو هم گفت: دفتر سخنگو فعال خواهد شد و ارتباطمان با جامعه رسانه‌ای کشور را از طریق دفتر سخنگو در نشست‌ها و در غیر آن برقرار خواهیم کرد. اسماعیلی در خصوص تغییرات دیگر در قوه قضائیه اظهار کرد: به طور طبیعی اگر بخواهد تغییری انجام شود باید ابتدائا تغییرات در رده‌های دیگر صورت گرفته و به مرور به رده‌های پایین‌تر برسد. وی افزود: تغییرات در قوه قضائیه همیشه حساب شده، دقیق و کارشناسی بوده و مثل تغییرات در جریانات سیاسی نیست که به صورت گسترده و اتوبوسی باشد. رئیس کل دادگستری تهران خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به تغییرات جدید در قوه قضائیه را هر وقتی اتفاقی رخ داد و تغییری صورت پذیرفت حتما به نحو مقتضی اعلام خواهیم کرد.
الفالف2 ماه قبل
عاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به ادغام دو معاونت فرهنگی و اجتماعی در دور جدید فعالیت‌های قوه قضاییه گفت: ثمره ادغام دو معاونت امیدواری به کاسته شدن از حجم ستادی قوه قضاییه است. محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده می‌شود در دور جدید فعالیت‌های قوه قضاییه معاونت فرهنگی و معاونت اجتماعی با هم تلفیق می‌شوند، آیا این موضوع صحت دارد و در صورت صحت این موضوع قرار است چه تغییراتی صورت گیرد، اظهارداشت: من هم این مسئله را شنیده‌ام که به احتمال قوی معاونت فرهنگی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادغام می‌شوند و تحت یک مدیریت قرار می‌گیرد. * ثمره ادغام دو معاونت، امیدواری به کاسته شدن از حجم ستادی قوه قضاییهوی افزود: امیدوار هستیم ۲ اتفاق خوب در این رابطه رخ دهد یکی این که از حجم ستادی قوه قضاییه در اثر این اقدام کاسته شود و اینکه ما بتوانیم با یک تمرکز بیشتری منظومه پیشگیری را هم از بعد اجتماعی و هم بعد فرهنگی انشاالله پیاده کنیم. * ارجاع لایحه امنیت زنان به قوه قضاییه جهت بازبینیمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه در ۲-۳ جلسه از جلسات مسئولین عالی قضایی در خصوص لایحه امنیت زنان بحث‌هایی شده که به نظر می‌رسد این لایحه مورد موافقت اعضای قضایی قرار نگرفته، سرنوشت این لایحه چه شده است؟ اظهارداشت: تهیه همچین لایحه‌ای صرف‌نظر از دیدگاه‌های بین‌المللی و حقوق بشری، مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اینکه این لایحه به قوه قضاییه بیاید در واقع بازبینی، بازخوانی و بازسازی شود. وی بیان داشت: در ۳ ماده اول قانون هم با نظارت ریاست قوه امیدوارم که لایحه در چند جلسه آینده آماده شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس قوه قضاییه از مراحل ساخت بیمارستان فوق تخصصی قوه قضاییه بازدید کرد. به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا امروز از مراحل ساخت بیمارستان فوق تخصصی قوه قضاییه بازدید کرد. حجت الاسلام و المسلمین خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها، کهزادی معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی قوه قضائیه، سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، مرضیه وحید دستجردی رئیس مرکز سیاست گذاری و برنامه ریزی سلامت قوه قضاییه، علیرضا آوایی وزیر دادگستری، اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه و رحیمی مدیرکل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی را در این بازدید همراهی کردند. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
محمد رضا شهریاری به سمت سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب شد. طی حکمی از سوی رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، محمد رضا شهریاری به سمت سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب شد. به گزارش میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در مراسمی که صبح امروز با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، حسن رحیمی مدیر کل سابق اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه و حجه الاسلام بابایی معاون حوزه ریاست قوه قضاییه در محل اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه برگزارگردید، طی حکمی محمد رضا شهریاری بعنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد. متن این حکم به این شرح است: جناب آقای محمد رضا شهریاریبه موجب این ابلاغ جنابعالی بعنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب می‌شوید. سید مرتضی بختیاریرئیس حوزه ریاست قوه قضاییه
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا، مراسم تودیع آیت الله «صادق آملی لاریجانی» و معارفه حجت الاسلام «سیدابراهیم رئیسی» رؤسای پیشین و جدید قوه قضاییه ایران دوشنبه بیستم اسفندماه برگزار و رئیسی رسما عهده دار قاضی القضاتی کشور شدحجت الاسلام رئیسی سابقه‌ای طولانی در مناصب و رده‌های مختلف قوه قضاییه دارد. روی دیگر سکه البته دیدگاه موافقانی بود که با ادله خویش انتصاب رئیسی در عالیترین مقام قضایی کشور را رخدادی مثبت ارزیابی کردند. بنابراین تا آنجایی که می‌دانم هم به دلیل سوابق قبلی و هم به دلیل این که سن ایشان حداقل به نسبت روسای قوه قضاییه که در سال‌های قبلتر بوده‌اند کمتر است، این انتخاب رویدادی مثبت محسوب می‌شود. ایشان باب و بخش‌های جدیدی در آستان قدس باز کرده‌اند که این نشان می‌دهد که ذهن مبتکر و خلاق و نوگرایی دارند که امیدوارم در عرصه قوه قضاییه هم بتوانند این کار را بکنند. دعا می‌کنیم برای آقای رئیسی که خداوند ایشان را کمک کنند که بتوانند این همکاری و همدلی را با دولت داشته باشند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مشمولان متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. به گزارش ایلنا، معاونت منابع انسانی اعلام کرد: بنابر اعلام امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در سامانه ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه به نشانی www. amrie. qazahrm. ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سخنگوی قوه قضاییه گفت: حتما در دوره بعدی ریاست قوه قضاییه هم به رییس جدید، آقای رییسی و قوه قضاییه کمک خواهم کرد. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در دوره بعدی ریاست قوه قضاییه در قوه قضاییه باقی خواهید ماند؟ گفت: بنده به نظام بدهکار هستم و باید به نظام خدمت کنم و حتما در دوره بعدی ریاست قوه قضاییه هم به رییس جدید آقای رییسی و قوه قضاییه کمک خواهم کرد. وی از خبرنگاران خواست که همانند سال‌های گذشته به قوه قضاییه کمک کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
محمد کیانوش‎‎راد، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره انتظارها از رئیس جدید قوه قضاییه به ایرناپلاس می‎گوید: استقلال واقعی قوه قضاییه و قرار نگرفتن تحت تأثیر فشارهای سیاسی، امنیتی و گرایش‌های سیاسی، از جمله مهم‎ترین مسائل قوه قضاییه در کشورهای توسعه یافته است. این فعال سیاسی معتقد است اگر یک روز، شهروندی از رئیس قوه قضاییه شکایت کند و رئیس قوه قضاییه هم برای ادای توضیحات در دادگاه حاضر شود، می‎توان امیدوار بود به سیره امام علی (ع) توجه شده و قوه قضاییه نیز از نگرش‎های سیاسی و جانبدارانه به دور است. کیانوش‌راد درباره عملکرد قوه قضاییه در این سال‎ها تصریح می‎کند: در این چهل سال، استقلال قوه قضاییه از مسائلی بوده که کم‎تر به آن توجه شده است. کیانوش‌راد در ادامه بیان می‎کند رئیس قوه قضاییه به عنوان یک شهروند می‎تواند نظرات و دیدگاه‎های سیاسی خود را داشته باشد اما جایگاه قوه قضاییه، جایگاهی با کارکرد سیاسی نیست. روز یک‎شنبه پس از ماه‎ها گمانه‎زنی‎ درباره ریاست حجت الاسلام رئیسی بر قوه قضاییه محسنی اژه‎ای، سخنگوی قوه قضاییه به خبرنگاران گفت که در دوره بعدی ریاست قوه قضائیه هم به رئیس جدید، آقای رئیسی و قوه قضائیه کمک خواهم کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
بحث اصلاح و تغییر در قوه قضاییه را در چند سطح می‌توان در نظر داشت، یکی از این سطوح مهم، بحث کاهش پرونده‌های ورودی در قوه قضاییه است. شیران خراسانی: یک سطح دیگر از اصلاحات و تغییر و تحولات در قوه قضاییه می‌تواند ناظر به ساختار‌ها و رویه‌های درونی قوه قضاییه باشد. موضوع بعدی هم بحث‌های ساختاری قوه قضاییه است؛ مانند چابک‌سازی سازمان‌هایی که به قوه قضاییه وابسته هستند، سازمان‌های ثبت اسناد و املاک، زندان¬ها، بازرسی و … که باری را در قوه قضاییه به دوش می‌کشند. قضایی کشور که به طور جدی قوه قضاییه می‌تواند در آن‌ها اثرگذار باشد. به نظر می‌رسد قوه قضاییه در اجرای این ماموریت خودش به دلایلی ناکارآمد است که یکی از مهمترین دلایلی که کارشناسان به آن معتقدند، تاکید قوه قضاییه بر نظارت‌های متمرکز است یعنی قوه قضاییه نیامده به این سمت حرکت کند که از نظارت‌های غیرمتمرکز مردمی و استفاده از توان مردم در نظارت‌ها بیشتر استفاده کند.

سفر رئیس قوه قضاییه به اهواز

آخرین خبرآخرین خبر4 روز قبل
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
رئیس قوه قضاییه: ‏زندانی سیاسی نداریمایسنا/ رئیس قوه قضاییه از شمول عفو گسترده بر حدود ۵۰ هزار نفر از محکومان خبر داد و گفت: برخی برای به حاشیه بردن این اقدام بزرگ، سخن از آزادی زندانیان سیاسی و منتقدان به میان می‌آورند، در حالیکه ما اساسا محکومی تحت عنوان «زندانی سیاسی» نداریم. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مطمئنا مردم بصیر ایران در بزرگداشت ۲۲ بهمن سنگ تمام خواهند گذاشت، تصریح کرد: امروز، روز ابراز وحدت و انسجام است و باید اقتدار نظام را به جهانیان نشان دهیم. امروز جمهوری اسلامی یک نظام مقتدر است و کشور ما کشوری ثروتمند و غنی است. به صراحت می‌گوییم که نقد به هیچ عنوان در جمهوری اسلامی جرم نیست. اصل این پیشنهاد از سر رافت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و هر تفسیر دیگری در این زمینه بیهوده و خطاست.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران را به عنوان سخنگوی قوه قضاییه معرفی کرد. رئیس قوه قضاییه افزود: با توجه به درخواست آقای اژه‌ای مبنی بر واگذاری جایگاه سخنگویی قوه قضاییه، ضمن تقدیر از تلاش‌های ایشان در سمت سخنگویی، ان‌شاءالله آقای اسماعیلی که از قضات شریف و مدیران دلسوز و تلاشگر دستگاه قضایی هستند، به عنوان سخنگوی قوه قضاییه این مسئولیت مهم را بر عهده خواهند داشت. براساس این گزارش، سخنگوی جدید قوه قضاییه علاوه بر ریاست کل دادگستری استان تهران، سمت‌هایی از جمله ریاست سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و همچنین دادستانی مشهد را در کارنامه خود دارد. حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای نیز همچنان به عنوان معاون اول قوه قضاییه به فعالیت خود ادامه می‌دهد. رحیمی از روابط عمومی قوه‌قضائیه رفتحسن رحیمی از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه‌قضائیه رفت.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه صبح امروز یکشنبه برای سرکشی از مناطق سیل زده گلستان وارد این استان شمالی شد. به گزارش ایرنا، سرکشی از شهرستان‌های سیل زده آق قلا و گمیشان، حضور در شورای قضایی گلستان و دیدار با امام جمعه گرگان از جمله برنامه‌های سفر رییس قوه قضاییه به این استان سیل زده است. رییس قوه قضاییه امروز در آخرین برنامه کاری و حضور خود در گلستان در شورای اداری استان با مسوولان منطقه نشست خواهد داشت. پیش از این نیز قاضی سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور با دستور رییس قوه قضاییه برای سرکشی از مناطق سیل زده گلستان و بررسی علل وقوع حادثه به استان سفر کرده بود. بارندگی کم نظیر آخرین روزهای سال ۹۷ در گلستان باعث بروز سیل و روان آب در این استان شد که بر اثر حوادث ناشی از آن نظیر ریزش خانه‌ها، واژگونی قایق و سقوط به داخل آب تاکنون ۹ نفر جان خود را از دست دادند و بخش هایی از منطقه همچنان درگیر روان آب است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. رییس قوه قضاییه‌ای که در طول سال‌های فعالیت خود در دستگاه قضاوت تجربیات بسیاری را در سطوح مختلف این قوه به همراه دارد و همانگونه که در حکم رهبر انقلاب آمده است از چهره‌های آشنا و صاحب تجربه با شناخت از این سیستم می‌باشد، بطوریکه بدور از جایگاه علمی و فقهی روسای پیشین، تجربه کار در سیستم قضایی جمهوری اسلامی از ویژگی خاص رییس جدید به شمار می‌رود. آنچه که بیش از همه در مراسم معارفه با ظرافتی خاص از سوی رسانه ملی با به کار بردن تیتر خبر معارفه رییس دستگاه عدلیه به جای رییس قوه قضاییه قابل درنگ بود، زمینه‌سازی ذهنی برای تصویری از رویه آینده سیستم قضایی کشور می‌باشد که به نوعی تداعی‌کننده نگرشی جدید در فعالیت این قوه می‌باشد تا آنکه تیز فهم است از این اشاره به نتیجه‌ای برسد. اکنون عدالتخواهی و برخورد با مفاسد مختلف بویژه رانت‌خواری‌های اقتصادی و سلطان‌های برآمده از ویژه‌خواری‌ها به عنوان یک مطالبه عمومی بطور جدی از قوه قضاییه در سطح جامعه مطرح می‌شود که امکان تحقق تمامی این مطالبات به نگاه ویژه و آشنا بر زوایای پیدا و پنهان کارکردها در این قوه بر می‌گردد. ۷۲۹۶/۲۰۰۷/انتهای پیام /*
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ساعت قبل
سخنگوی جدید قوه قضاییه گفت: رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم که از قضات باتجربه، روحانیون فاضل و اندیشمند هستند را برای ریاست دیوان عالی کشور انتخاب کردند. سخنگوی جدیددستگاه قضا خاطر نشان کرد: همچنین در جهت پاسخگویی به افکار عموم و ارتقا آگاهی عمومی جامعه؛ انتخاب سخنگوی قوه قضاییه در زمره اولین انتصابات ریاست قوه قضاییه قرار گرفت. سخنگوی قوه قضاییه گفت: از برنامه‌های رئیس قوه قضاییه می‌توان به اعتمادسازی در بخش‌های مختلف و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم پرونده‌ها، افزایش شان قضات و کاهش حجم پرونده‌ها اشاره کرد که جزئیات سند تحول قضایی رسانه‌ای خواهد شد. سخنگوی قوه قضاییه افزود: این متهم اجمالا دانش حقوقی دارد اما به جای شفافیت مغلطه می‌کند. اسماعیلی گفت: قوه قضاییه به دنبال چابک سازی و کوچک سازی ستاد حقوق بشر است و رویکرد رئیس جدید قوه هم اینگونه است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
رئیس قوه قضاییه از ارسال نامه به رهبر معظم انقلاب و تقاضا برای انتصاب رئیس جدید دستگاه قضایی جهت تمرکز بیشتر خود بر امور مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان خبر داد. رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر و تحول آتی در قوه قضاییه، به تبیین این موضوع پرداخت و تصریح کرد: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از وزنه‌های حوزه‌های علمیه بودند و در طول ۱۰ سال حضور خود در قوه قضاییه نیز منشاء خدمات بسیاری بودند. عملا دیدیم که رسیدگیهای قاطعی صورت گرفت؛ گرچه برخی از سر ناآگاهی، قوه قضاییه را به تعلل متهم می‌کردند. رئیس قوه قضاییه با اشاره به رسیدگی قوه قضاییه به بیش از ۱۶ میلیون پرونده صرفا در طول یک سال، اظهار کرد: برخی همین موضوع را به عنوان نقصی علیه قوه قضاییه مطرح می‌کردند و تلاش داشتند که با سیاه نمایی تمام، زحمات قوه قضاییه را نادیده بگیرند. هنوز شعبی داریم که ماهانه ۲۰۰ پرونده رسیدگی می‌کنندرئیس قوه قضاییه با تقدیر از تلاش‌های بدنه قوه قضاییه به عنوان سربازان خط مقدم خدمت به مردم در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: بی تردید کاستی هایی نیز وجود دارد و برخی تاخیرها در رسیدگی به چشم می‌خورد اما عملکرد قوه قضاییه در سطح کلان، قابل قبول بوده است؛ به شرط اینکه این عملکرد را با در نظر داشتن امکانات، اعتبارات و نیروی انسانی ارزیابی کنیم.
فارسفارس1 هفته قبل
طی احکامی جداگانه رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه و سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب شدند. به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در مراسمی که صبح امروز با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، حسن رحیمی مدیر کل سابق اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه و حجه الاسلام بابایی معاون حوزه ریاست قوه قضاییه در محل اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه برگزارگردید، طی حکمی محمد رضا شهریاری بعنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد. متن این حکم به این شرح است: جناب آقای محمد رضا شهریاریبه موجب این ابلاغ جنابعالی بعنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار رحمان و در سایه توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) در حسن اجرای وظایف و ایفای این امانت، موفق و موید باشید. سید مرتضی بختیاری- رئیس حوزه ریاست قوه قضاییهانتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
رئیس قوه قضاییه به منظور اطلاع از روند امدادرسانی به سیل زدگان وارد استان گلستان شدبه منظور اطلاع از روند امدادرسانی به سیل زدگان؛ به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت السلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش برای اطلاع از روند امدادرسانی به سیل زدگان، وارد استان گلستان شد. بازدید از مناطق سیل زده و دیدار با مردم این مناطق، حضور در جلسه شورای قضایی و شرکت در جلسه شورای اداری استان از برنامه‌های سفر یک روزه آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه به گلستان است. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس قوه قضاییه پس از وقوع سیل با صدور پیامی، به رئیس سازمان بازرسی کل کشور ماموریت داد که ضمن حضور فوری در مناطق سیل‌زده، ابعاد مختلف حادثه و روند امدادرسانی را مورد نظارت و ارزیابی قرار دهد.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
شنیده‌ها از تغییر رئیس روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه حکایت دارد. به گزارش خبرنگار عصرایران، با پایان یافتن ماموریت قاضی حسن رحیمی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، وی پس از ۱۰سال با این سمت خداحافظی می‌کند و از قوه قضاییه می‌رود.

روایت رییس قوه قضاییه از ساحات

الفالف2 ماه قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، محمد اسماعیلی دهقی در یادداشتی برای تسنیم با عنوان «قوه قضائیه آبروی نظام است» نوشت: ‌ اگر بپذیریم که یکی از علل وجودی بنای حکومت در اسلام اجرای عدالت و حدود الهی است بنابر این گذاره درستی است که بگوییم آبروی حکومت اسلامی در گروی موفقیت در اجرای حدود الهی و تحقق عدالت است. هیچ کس منکر خدمات و زحمات شبانه روزی کارکنان دستگاه قضا نیست و در دوران آیت الله آملی لاریجانی نیز شاهد اتفاقات بسیار خوبی در قوه قضاییه بودیم ولی طبیعی است در این قوه نیز قصور هایی بوده است که باید مورد نقد عالمانه و حکیمانه رسانه‌ها و اصحاب قلم قرار گیرد. امیدواریم همینک که در روزهای آغازین فعالیت ریس قوه قضاییه هستیم هر روز اخبار خوشحال کننده جدیدی از برخورد با مفاسد از سوی سخن گوی این قوه بشنویم و بپذیریم که هزینه ارتکاب جرم و فساد خصوصا در میان دانه درشت‌ها هنوز به حدی نیست که آنها را نگران کند و بخشی از آشفتگی وضعیت اقتصادی فعلی مربوط به همین بخش است. صمیمانه از رئیس جدید قوه می‌خواهیم همانطور که آوازه سختکوشی و مردم دوستی ایشان از خطه خراسان و آستان قدس مایه خوشنودی و دلگرمی بود این بار نیز در این سنگر جدید صلابت و شجاعت ایشان در قوه قضاییه مایه افتخار و مسرت دلسوزان انقلاب شود. انتهای پیام/
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «در قضیه بازداشت‌ها باید از ابتدا با دقت برخورد شود و این گونه نباشد که افرادی بازداشت شوند و بعد مشخص شود، نباید بازداشت می‌شدند.» رئیس قوه قضائیه همچنین نوشته است: تعیین زمان دور برای رسیدگی به پرونده‌های مردم قابل قبول نیست و این مساله باید اصلاح شود.» سید ابراهیم رئیسی هفته گذشته با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه منصوب شد. او پیش از این تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده داشت. پیش از رئیسی، آیت الله صادق آملی لاریجانی حدود ۱۰ سال ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
وی بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های قوه قضاییه پس از پیروزی انقلاب اصلاح نظام قضایی بود، افزود: در سیستم قضایی قبل از انقلاب احکام، آیین‌نامه‌ها و نظامات مبتنی بر دین اسلام نبود. عدالت تنها خط قرمزمدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران نیز بابیان اینکه استقلال قوه قضاییه ارزشمندترین دست آورد پس از انقلاب است، عنوان کرد: برخلاف دوران قبل از انقلاب که قوه قضاییه زیرمجموعه دولت محسوب می‌شد و رییس قوه قضاییه در آن زمان وزیر دادگستری بود، اما بعد از انقلاب قوه قضاییه به‌عنوان یک قوه مستقل در کنار دو قوه دیگر در نظر گرفته و به‌عنوان یک رکن از ارکان نظام حاکمیت محسوب شد. اسفنانی از دیگر اثرات استقلال قوه قضاییه را این‌گونه بیان کرد: پس از استقلال قوه قضاییه این قوه توانست در مقابل تمام کسانی که به‌نوعی مرتکب جرم می‌شوند اعم از مفسدین اقتصادی و معاندین نظام و افراد متصل به قدرت و ثروت خیلی شفاف و روشن حکم صادر کرده و همین امر موجب شد تا اقتدار قوه قضاییه به‌عنوان مجری عدالت مشخص شود. رئیس سازمان پزشکی قانونی ادامه داد: بعد از انقلاب توانستیم رشته تخصصی پزشکی قانونی را ایجاد کنیم و در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ متخصص در رشته پزشکی قانونی تربیت‌شده‌اند. آرامش بخش جامعهحسن کربلایی، مدیر خبرگزاری آنا در خصوص دستاورد‌های قوه قضاییه عنوان کرد: قوه قضاییه پس از انقلاب اسلامی بسیار خوب درخشیده و دستاورد‌های بزرگی داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- طی حکمی از سوی رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، محمد رضا شهریاری به سمت سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب شد. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در مراسمی که صبح امروز با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، حسن رحیمی مدیر کل سابق اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه و حجه الاسلام بابایی معاون حوزه ریاست قوه قضاییه در محل اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه برگزارگردید، طی حکمی محمد رضا شهریاری بعنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد. متن این حکم به این شرح است: جناب آقای محمد رضا شهریاریبه موجب این ابلاغ جنابعالی بعنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار رحمان و در سایه توجهات حضرت، ولی عصر (ارواحنا فداه) در حسن اجرای وظایف و ایفای این امانت، موفق و موید باشید. سید مرتضی بختیاریرئیس حوزه ریاست قوه قضاییهانتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در مراسمی که صبح امروز با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، حسن رحیمی مدیر کل سابق اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه و حجت‌الاسلام بابایی معاون حوزه ریاست قوه قضاییه در محل اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه برگزار شد، طی حکمی محمد رضا شهریاری بعنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس سازمان بسیج حقوقدانان، گفت: ساختار قوه قضاییه نیازمند و ورود جوانان به عرصه مدیریتی و اجرایی است. رییس سازمان بسیج حقوقدانان، عنوان کرد: در اینکه در این عرصه حقوقدانان نخبه باید اقداماتی انجام دهند شکی نیست اما با توجه به لطف و عنایت قوه قضاییه نسبت به بسیج حقوقدانان، آنچه مهم است این است که ساختار قوه قضاییه نیازمند تغییر و ورود جوانان به عرصه مدیریتی و اجرایی است. سوال این است که آیا سیمای قوه قضاییه، سیمای اسلامی است؟ آیا قوانین وضع شده در سلامت اداری موثر بوده یا نه؟ وی، خاطرنشان کرد: ما نیازمند اصلاح سیمای بهتر از قوه قضاییه هستیم. وی، عنوان کرد: این مطلب که در قوه قضاییه نیاز ویژه به تحول داریم به این معنا است که ساختار قوه قضاییه به تحول نیاز دارد و با این ساختار موجود شاید نتوانیم به اهداف برسیم. قوه قضاییه ملی است و بخشی از جلسه شورای عالی مسئولین آن، باید ملی باشد برای مثال ورود رییس قوه قضاییه به مسائل جزئی دون شأن ایشان است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
طی حکمی از سوی رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، محمد رضا شهریاری به سمت سرپرست روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب شد. به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، در مراسمی که صبح امروز با حضور سید مرتضی بختیاری رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، حسن رحیمی مدیر کل سابق اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه و حجه الاسلام بابایی معاون حوزه ریاست قوه قضاییه در محل اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه برگزارگردید، طی حکمی محمد رضا شهریاری بعنوان سرپرست این اداره کل معرفی شد. متن این حکم به این شرح است: جناب آقای محمد رضا شهریاریبه موجب این ابلاغ جنابعالی بعنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار رحمان و در سایه توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) در حسن اجرای وظایف و ایفای این امانت، موفق و موید باشید. سید مرتضی بختیاریرئیس حوزه ریاست قوه قضاییهروتیتر:

به انتهای لیست رسیدید