اخبار قوه قضاییه - آخرین و مهم ترین اخبار قوه قضاییه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

قوه قضاییه

قدس آنلاینقدس آنلاین11 دقیقه قبل
در ایران اکنون ۱۴ میلیون جوان در سن ازدواج داریم، این تعداد هیچ دسترسی مشروعی برای پاسخگویی به میل جنسی‌شان وجود ندارد. یعنی آن مخاطب ۱۲ میلیون یا ۱۴ میلیون نفر جوانان در سن ازدواج باید عزم جدی برای این تغییر داشته باشند. یعنی وقتی با ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج مواجه هستیم، اولویت رسانه‌ای‌مان به سمت چندهمسری برود! رفتارهای سختگیرانه، آداب و رسوم اشتباه، دلایل غیرمنطقی از عوامل افزایش سن ازدواج است. فانتزی جنسی جامعه کجا به هم می‌ریزد؟ آیا غیر از فضاهای رسانه‌ای و محیط‌های کاری است؟!
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 دقیقه قبل
یوزی رابین کیست؟ یوزی رابین طی سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۹ میلادی رابین مدیر برنامه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی بوده است. از رابین به عنوان پدر صنعت موشکی رژیم صهیونیستی یاد می‌شود چراکه او در طراحی، تحقیق و توسعه برنامه موشکی رژیم صهیونیستی نقش گسترده‌ای داشته است. رابین بنیانگذار سازمان دفاع موشکی اسرائیل است. وی در سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۳ برنده جایزه دفاعی رژیم صهیونیستی شد. رابین اکنون عضو پژوهشکده‌های مطالعاتی موشکی آمریکایی و صهیونیستی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز37 دقیقه قبل
********* سانسور «خروش مردم علیه اشرار» در روزنامه‌های اصلاح طلبآشوبگران و اوباش در روزهای اخیر، اقدامات شنیعی انجام دادند. اما نکته قابل تأمل اینجاست که خروش مردم علیه اشرار در روزنامه‌های اصلاح طلب سانسور شد. روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان «نهادینه کردن پرهیز از خشونت» به قلم «جعفر گلابی» فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: «بسیاری از مردم از عملکردهای برخی مسئولان ناراحت و ناراضی هستند. این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که علت خشم و عصبانیت مردم «اختلاس‌ها و رانت هایی است که از تلویزیون با افتخار پخش می‌شود». همصدایی رسانه‌های اصلاح طلب با مقامات آمریکایی و رسانه‌های معاند موضوع مهمی است که باید از سوی نهادهای ذیربط مورد پیگیری قرار گیرد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مراسم تشییع پیکر یکی از شهدای حوادث اخیر (شهید مرتضی ابراهیمی) با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در شهرستان شهریار برگزار شد. وی افزود: میدان نفتی کشف شده یک برند برای نظام جمهوری اسلامی است. همچنین سفیر آمریکا در آلمان در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه مقامات کشورش در امور داخلی ایران در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ما صدای مردم ایران را می‌شنویم. آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا هم گزارشی درباره قابلیت‌های نظامی ایران، اهداف و ساختار آن ارائه و اذعان کرده که توان نظامی ایران افزایش چشمگیری داشته است. *همچنین می‌توانید گفت و گوهای اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با خبرنگاران را اینجا دنبال کنید.
فراروفرارو1 ساعت قبل
بسیاری از مخاطبان ایسنا در بخش نظرات این خبر، به بحث بستر قانونی و اینکه چگونه می‌توان اعتراضات را از مسیر قانونی پیگیری کرد واکنش‌هایی داشتند. بفرمایید بستر قانونی کجاست؟» بستر قانونی که وزیر کشور به آن اشاره کرد در سخنان سایر مسئولین هم دیده می‌شود. اعتراض حق همه مردم است و می‌توانند اعتراض کنند. در واقع این تبصره همان موضوعی است که تدوین‌کنندگان قانون اساسی با آن مخالف بوده‌اند یعنی نیاز به داشتن مجوز برای برگزاری تجمع و راهپیمایی. اما مشخص نیست تبصره‌ای مغایر با قانون اساسی چگونه در قانون احزاب گنجانده شده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/کردستان رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: نقش روحانیون در ارتقای اقامه نماز و گسترش فرهنگ اخلاق بین قضات و کارکنان بی بدیل است. محمدرضا مترقب امروز چهارشنبه (۲۹ آبان ماه) در دومین همایش قضات روحانی دستگاه قضایی استان در سنندج با اشاره به نقش بی بدیل روحانیون در دستگاه قضایی اظهار کرد: روحانیون صاحبان اصلی دستگاه قضا هستند و استفاده از جایگاه روحانیت در مسائل قضایی سبب گره گشایی از مشکلات مردم می‌شود. وی تاکید کرد: روحانیون در دادگستری نقش پررنگی در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دارند و می‌توانند با اصلاح ذات البین در کاهش ورودی پرونده‌ها تاثیرگذار باشند. همچنین در این همایش قضات روحانی دستگاه قضایی استان کردستان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند. انتهای پیام
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، مشروح صحبت‌های اسماعیلی را حتما در بخش‌های مختلف خبری شنیده‌اید، اما موضوعی که باعث تعجب اهالی فوتبال شد، بحث پرونده مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس بود. اسماعیلی در مورد نتیجه رسیدگی به پرونده مدیرعامل اسبق پرسپولیس گفت: «این فرد چند پرونده داشته که برخی منتهی به صدور رأی شده و حکمش هم صادر شده، اما نمی‌توان جزئیات همه را بیان کرد. سؤال اصلی اینجاست که کدام مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با چنین پرونده و احکامی مواجه است. شاید مدیرعامل موردنظر سخنگوی قوه قضاییه، همین فرد باشد که پرونده‌هایی هم دارد، اما تا زمانی که قوه قضاییه به صورت رسمی و علنی، نامی از فرد مورد اشاره نبرد، تمام این حرف‌ها در حد شایعات باقی می‌ماند. در نهایت اینکه احتمالا پرونده‌های مربوط به برخی قرارداد‌های پر از ابهام و مشکل، دلیل اصلی محکومیت مدیرعامل اسبق پرسپولیس است؛ مدیرعاملی که در زمان فعالیتش، پرسپولیس در مجامع بین‌المللی هم به مشکل خورد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ساعت قبل
بسیاری از مخاطبان ایسنا در بخش نظرات این خبر، به بحث بستر قانونی و اینکه چگونه می‌توان اعتراضات را از مسیر قانونی پیگیری کرد واکنش‌هایی داشتند. بفرمایید بستر قانونی کجاست؟» بستر قانونی که وزیر کشور به آن اشاره کرد در سخنان سایر مسئولین هم دیده می‌شود. این امر نشان می‌دهد که تدوین‌کنندگان قانون اساسی نگران این موضوع بوده‌اند که به بهانه دادن مجوز، جلوی تجمعات مسالمت‌آمیز مردم گرفته شود. در واقع این تبصره همان موضوعی است که تدوین‌کنندگان قانون اساسی با آن مخالف بوده‌اند یعنی نیاز به داشتن مجوز برای برگزاری تجمع و راهپیمایی. اما مشخص نیست تبصره‌ای مغایر با قانون اساسی چگونه در قانون احزاب گنجانده شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
علی اصغر رفاهی افزود: افزایش قیمت بنزین ممکن است به بروز برخی گرانی‌ها و افزایش قیمت سایر کالا‌ها منجر شود که ما از مردم می‌خواهیم از طریق سامانه سجام گزارش تخلف‌های برخی افراد سودجو را ارایه کنند. سامانه مردمی سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) در سال ۹۶ در معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه طراحی و در دسترس مردم قرار گرفته است تا گزارش تخلف‌های احتمالی را به همراه مستندات و تصاویر در این سامانه ثبت کنند تا در مراجع قانونی رسیدگی شود. سامانه سجام به نشانی sajam. adliran. ir و www. sajam. scpd. ir در دسترس مردم قرار دارد. طرح تخلفات انتخاباتی در سامانه مردمی سجاممدیر کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: سامانه سجام در دسترس مردم قرار دارد تا تخلفات و جرایم احتمالی انتخاباتی را گزارش کنند. علی اصغر رفاهی در نشست خبری تبیین برنامه‌ها و اهداف سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) افزود: در این سامانه تاکنون نزدیک به ۹۲ هزار نفر به عنوان دیده بان پیشگیری از جرایم (ناظران مردمی) داوطلبانه ثبت نام کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مترقب گفت: روحانیون در دادگستری نقش پررنگی در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دارند و می‌توانند با اصلاح ذات البین در کاهش ورودی پرونده‌ها تاثیرگذار باشند. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس کل دادگستری استان کردستان در دومین همایش قضات روحانی دستگاه قضایی استان در سنندج بیان داشت: نقش روحانیون در ارتقای اقامه نماز و گسترش فرهنگ اخلاق بین قضات و کارکنان بی بدیل است. وی اظهار داشت: روحانیون صاحبان اصلی دستگاه قضا هستند و استفاده از جایگاه روحانیت در مسائل قضایی سبب گره گشایی از مشکلات مردم می‌شود. وی تاکید کرد: روحانیون در دادگستری نقش پررنگی در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دارند و می‌توانند با اصلاح ذات البین در کاهش ورودی پرونده‌ها تاثیرگذار باشند. همچنین در این همایش قضات روحانی دستگاه قضایی استان کردستان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.
رکنارکنا2 ساعت قبل
به گزارش رکنا، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار جمعی از نمایندگان با آیت‌الله رئیسی گفت: در این جلسه حدود ۸۰ نفر از نمایندگان حضور داشتند و مسائل مختلفی نیز از جانب نمایندگان مطرح شد. وی افزود: در جلسه جمعی از نمایندگان با رئیس دستگاه قضا ۴۵ نفر از نمایندگان مطالب خود را مطرح کردند که عموما از اینکه مجلس در جریان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین نبود، گله داشتند. عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در این جلسه رئیس دستگاه قضا در پاسخ به این اظهارنظر نمایندگان عنوان کرد که سیاست‌‌گذار اصلی در ماجرای افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین دولت و وزارت کشور بوده و در نشست تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت بنزین آقای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس حضور داشته است. عضو کمیسیون قضایی مجلس در پایان گفت: با توجه به حجم بالای مطالب مطرح شد از سوی نمایندگان، رئیس دستگاه قضا در مورد مباحث ذکر شده از جانب بنده و دیگر موارد مطروحه از نمایندگان، موارد را برای بررسی یادداشت می‌کرد. فارس/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- جمادی از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر، در نشست شورای قضایی استان بوشهر از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها، با توجه به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در این استان خبر داد. وی گفت: دستگاه قضایی استان بوشهر با اخلال‌گران و سوءاستفاده کنندگانی که موجب تخریب اموال و تاسیسات عمومی و خصوصی می‌شوند قاطعانه برخورد می‌کند. رئیس کل دادگستری استان بوشهر در این نشست ضمن اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و ریاست قوه قضاییه مبنی بر مراقبت مسئولین، جهت جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات اظهار کرد: دستگاه قضایی استان بوشهر در این راستا اقدامات پیشگیرانه خود را به همراه تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های مسئول در دستور کار قرار داده است. رئیس کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: با برهم زنندگان نظام اقتصادی و معیشت مردم با تعیین شعب تخصصی که در استان ایجاد شده ضمن رسیدگی به پرونده‌های این قبیل افراد، بدون هیچ گونه مماشات برخورد می‌شود.
وانانیوزوانانیوز2 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران اظهارداشت: امروز می‌خواهم از ملت بزرگ و هوشیار ایران تشکر و سپاسگزاری کنم و به خاطر آگاهی، صبوری و موقع شناسی مردم سر تعظیم فرود بیاورم. رئیس جمهور تاکید کرد: مردم در این حوادث نشان دادند که نقشه آشوب و حادثه سازی دشمن و تلاش سرویس‌های بیگانه و تروریستی را به خوبی می‌شناسند و فریب آنها را نمی‌خورند. رئیس جمهور افزود: این نشان می‌دهد که این جمع کوچک ضد کشور و علیه وطن و منافع ملی اقدام کردند. روحانی تاکید کرد: نیروهای فداکار کشور نشان دادند که برای امنیت مردم و حفظ اموال و آرامش آنان، از نثار جان خود نیز دریغ نکرده و ایستادگی می‌کنند. رئیس جمهور تاکید کرد: ما باید در برابر مردم متواضع بوده و سر فرود آوریم و در برابر مزدورانی که علیه امنیت کشور اقدام می‌کنند قاطع باشیم تا کشور در مسیر تعالی و توسعه و امنیت قرار بگیرد.
فارسفارس2 ساعت قبل
مدیرکل سیاسی وزارت کشورگفت: تقاضایی از اشخاص و چهره‌های حقیقی برای تجمع وجود دارد، اما احزاب هیچ‌کدام تاکنون اقدامی برای اخذ مجوز نداشته‌اند. وی با اشاره به برگزاری انتخابات احزاب ملی کمیسیون ماده ۱۰ که در نوبت عصر برگزار شد، گفت: از مجموع ۵۸ رای اخذ شده احزاب ملی قدرتعلی حشمتیان با ۳۱ رای به عنوان منتخب احزاب ملی به عضویت کمیسیون ماده ۱۰ به مدت ۲ سال درآمد. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ادامه داد: در دوره جدید از ۳۳ حزب استانی ۱۶ حزب در انتخابات انتخاب عضو حزبی کمیسیون ماده ۱۰ شرکت کردند که ۴۹ درصد احزاب استانی را شامل می‌شوند. حمید ملانوری با بیان اینکه دستور کار بعدی ما در جلسه امروز کمیسیون احزاب بررسی صلاحیت مسئولین شعب استانی احزاب بود که مجموعا صلاحیت ۱۹ مسئول شعبه را مورد بررسی قرار داریم. آنچه که در دوم آبانماه امسال در بعد ارائه گزارش به کمیسیون ماده ۱۰ کمیسیون مصوب کرد که انتخابات باید در دور دوم برگزار شود.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
وی با اشاره به برگزاری انتخابات احزاب ملی کمیسیون ماده ۱۰ که در نوبت عصر برگزار شد، گفت: از مجموع ۵۸ رای اخذ شده احزاب ملی قدرتعلی حشمتیان با ۳۱ رای به عنوان منتخب احزاب ملی به عضویت کمیسیون ماده ۱۰ به مدت ۲ سال درآمد. وی ادامه داد: در دوره جدید از ۳۳ حزب استانی ۱۶ حزب در انتخابات انتخاب عضو حزبی کمیسیون ماده ۱۰ شرکت کردند که ۴۹ درصد احزاب استانی را شامل می‌شوند. حمید ملانوری با بیان اینکه دستور کار بعدی ما در جلسه امروز کمیسیون احزاب بررسی صلاحیت مسئولان شعب استانی احزاب بود که مجموعا صلاحیت ۱۹ مسئول شعبه را مورد بررسی قرار داریم. آنچه که در دوم آبانماه امسال در بعد ارائه گزارش به کمیسیون ماده ۱۰ کمیسیون مصوب کرد که انتخابات باید در دور دوم برگزار شود. وی درباره فرایند تایید مجوز در کمیسیون ماده ۱۰ گفت: در این ۱۰ ماه که به عنوان دبیر کمیسیون مسئولیت داشته‌ام هیچ تقاضایی هنوز به دبیرخانه کمیسیون ارائه نشده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علی‌اصغر رفاهی در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: برابر بیانیه ریاست قوه قضائیه دستگاه قضایی خود را موظف برای رفع مشکلات احتمالی در فرایند اجرا می‌داند. مقرر شده از طریق برنامه سجام دو کمک مهم در این راستا داشته باشیم. از تمامی مردم به ویژه دیده بانان می‌خواهم هر گونه مستند، عکس، مدرک و یا فیلم و مستندی از خرابکاران دارند به سامانه سجام به نشانی www. مدیرکل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: کمیته‌ای بر اساس بیانیه ریاست قوه قضاییه تشکیل شده و گزارش‌ها به آن کمیته ارسال می‌شود. رفاهی در پایان با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: هموطنان همچنین می‌توانند تخلفات انتخاباتی را به سامانه سجام اعلام کنند تا ضمن جلوگیری از تخلفات احتمالی انتخابات سالمی برگزار شود.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان فرمایشات مقام معظم رهبری را خط قرمز همه معادلات مردم و مسئولان دانست و اظهار کرد: مردم ما از دستگاه اجرایی و تقنینی می‌خواهند لبیک‌گوی رهبری در ساحات داخلی و خارجی باشند. امروز اذناب داخلی دشمن نیز چیزی برای عرضه کردن به اربابان خود ندارند. وی اضافه کرد: ‌ مردم به دولتمردان و نمایندگان مجلس رای دادند تا کشور را تدبیر و مدیریت کنند؛ آیا اکنون مسئولان پیش وجدان خود راضی هستند؟! مردم مومن و ارزشی ما برای انقلاب و ارزش‌های انقلابی و رهبری هزینه می‌کنند؛ نه برای کسانی که دست گدایی به سوی غرب دراز کرده‌اند. بنا به فرمایشاترهبر انقلاب، دشمنی که هر لحظه آماده است خنجرش را به خون ملت ما آلوده کند هرگز قابل امید و اعتماد نیست.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری فارس، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مورد اعتراض به نحوه اطلاع رسانی برای اجرای طرح بنزین اظهار داشت: محوریت موضوع از مدت‌ها قبل توسط رحمانی فضلی ئزیر کشور که مسئولیت کمیته اطلاع رسانی هم داشته اعلام شده بود. وی افزود: صدا و سیما چه قبل و چه بعد از اجرای افزایش قیمت بزنین، طرح خوب عمل کرد. واعظی در مورد دستگیر شدگان حوادث اخیر تصریح کرد: قوه قضاییه در این خصوص عمل می‌کند و حرف قوه قضائیه در مورد اینکه کسانی در این حوادث گول خورده‌اند درست است. ریس دفتر رییس جمهور در مورد انتشار خبر روز گذشته بحث رئیس جمهور با رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: من در این جلسه نبودم. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
خبری که علاوه بر نگرانی برای افزایش قیمت بنزین، اضطراب افزایش دیگر اقلام و افزایش تورم را نیز برای شهروندان به همراه داشت. برخی شهروندان به دلیل گرانی بنزین دست به اعتراض زدند و همین موضوع باعث شد که از نخستین روز هفته جاری، اینترنت در سراسر کشور دچار اختلال شود و در نهایت حدود ساعت ۱۰ شامگاه شنبه، اینترنت به‌طور کامل قطع شد. صبح یکشنبه اما دسترسی شهروندان به برخی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و اپلیکیشن‌های خدمات‌رسانی داخلی همچون تاکسی‌های آنلاین میسر شد اما پیام‌رسان‌های خارجی، وب‌سایت‌ها و حتی جست‌وجوگرها و مرورگرهای غیرایرانی همگی مختل بودند و ناخوشایندتر اینکه دسترسی به این بخش اصلی فضای مجازی و برخط برای شهروندان ایرانی که این سال‌ها بدجور به استفاده از اینترنت و فضای مجازی عادت کرده‌اند، باوجود گذشت ۴ روز همچنان ناممکن مانده و مجموعه این خدمات اینترنتی از دسترس شهروندان ایرانی خارج شده‌اند. مسوولان تا این لحظه حتی زمان دقیقی برای اتصال دوباره اینترنت اعلام نکرده و اتصال دوباره امواج اینترنت برای دسترسی شهروندان ایرانی را منوط به تصمیم شورای امنیت کشور عنوان کرده‌اند. البته محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات چنان‌که اشاره شد، پس از یکی، دو روز سکوت در گفت‌وگویی که روز دوشنبه با ایسنا داشت، اعلام کرد که «پیگیر» وصل دوباره اینترنت است اما او نیز با اذعان به «ضرر و زیان‌های قطع اینترنت برای مردم و نظام»، ‌این اتفاق را منوط به تصمیم شورای امنیت اعلام کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی بر تسریع در ارائه خدمات بهینه و بکار گیری سیستم‌های مدرن در پیگیری پرونده‌های ثبتی بدون مراجعه مردم به این مرکز تأکید کرد. رییس کل دادگستری استان زنجان خاطر نشان کرد: اولین گام در اجرای برنامه تحول، امر تعامل است، آن هم تعامل سازنده در سطوح مختلف درون سازمانی و برون سازمانی برای رسیدن به سیاست‌ها و اهداف سازمانی. وی بر کمبود‌های سخت افزاری و نرم افزاری در مجموعه ثبت اسناد و املاک استان برای تسریع در ارائه خدمات بهینه و بکار گیری سیستم‌های مدرن در پیگیری پرونده‌های ثبتی بدون مراجعه مردم به این مرکز تأکید کرد و افزود: ایجاد نظام هوشمند برای تحقق اهداف سازمانی امری ضروری است. گفتنی است: در این مراسم از زحمات جعفرالوندی تقدیر و ناصری آذر به عنوان مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک استان زنجان معرفی شد. بیشتر بخوانید: افتتاح ۹ سامانه مهم الکترونیکیانتهای پیام/

رهبر معظم انقلاب: برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم‌ها بود/کارهای چند روز اخیر مردمی نبود + فیلم

رکنارکنا4 ساعت قبل
«استفاده از کالاهای داخلی»، «شرکت در سرمایه گذاری‌های مولد همچون تعاونی‌ها و بورس» و «ترویج فرهنگ کار جهادی و تعاون» توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی به عموم مردم بود. ایشان به عنوان نمونه یکی از رفتارهای نادرست در عرصه تولید داخلی را استفاده از نشان خارجی برشمردند و گفتند: این شیوه باید اصلاح شود. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گزارش رئیس قوه قضاییه مبنی بر جلوگیری از تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی که در آستانه تعطیلی بودند، آن را اقدامی بسیار خوب خواندند. توصیه دیگر حضرت آیت الله خامنه‌ای به دستگاه‌های دولتی، لزوم ثبات سیاست‌های مالی و پولی بود. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: توان مهندسی و فناوری دستگاههای نظامی که به چنین افتخاراتی منجر می‌شود، باید در عرصه خودرو، نفت، مسائل فضایی و دیگر بخش‌ها به‌کار گرفته شود.
خانه ملتخانه ملت4 ساعت قبل
اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار نشست هفته آینده صحن علنی مجلس، گفت: روز یکشنبه سوم آذرماه نشستی غیرعلنی خواهیم داشت. عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص دستور جلسه غیرعلنی توضیح داد: در این نشست حوادث اخیری که در موضوع افزایش قیمت بنزین، کنترل و نظارت بازار، توزیع یارانه به مردم و چگونگی عملکرد دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم بیان داشت: به این منظور ازمسئولان سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اقتصادی، بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حضور در جلسه دعوت شده است. وی درباره حضور روسای قوای مجریه و قضاییه در نشست روز یکشنبه گفت: از آنجایی که رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه دعوت نشده‌اند، حجت الاسلام روحانی و آیت الله رئیس در نشست غیرعلنی حضور نخواهند داشت. این نماینده مجلس با اشاره به اینکه نشست غیرعلنی تنها در نوبت صبح روز یکشنبه انجام می‌شود، اظهار داشت: اگر مباحث طولانی شود و نیاز باشد، جلسه نوبت عصر روز یکشنبه نیز به صورت غیر علنی برگزار می‌شود. /پایان پیام
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر علی اصغر رفاهی در جمع خبرنگاران خواست تا تخلفات انتخاباتی را به سامانه سجام اعلام کنند تا انتخابات سالمی برگزار شود. وی در ادامه در خصوص طرح سهمیه بندی اصلاح قیمت بنزین گفت: برابر بیانیه ریاست قوه قضاییه دستگاه قضایی خود را موظف برای رفع مشکلات احتمالی در فرایند اجرا می‌داند. مقرر شده از طریق برنامه سجام دو کمک مهم در این راستا داشته باشیم. از تمامی مردم به ویژه دیده بانان می‌خواهم هر گونه مستند، عکس مدرک و یا فیلم و مستندی از خرابکاران دارند به سامانه سجام به نشانیwww. وی افزود: کمیته‌ای بر اساس بیانیه ریاست قوه قضاییه تشکیل شده و گزارش‌ها به آن کمیته ارسال می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
پرفسور فضل الله رضا از دانشمندان پرآوازه و رییس پیشین دانشگاه تهران بود. فضل‌الله رضا (زادهٔ ۱۰ دی ۱۲۹۳ خورشیدی در رشت) مهندس برق، استاد دانشگاه، چهره ماندگار و رئیس اسبق دانشگاه تهران، دومین رییس دانشگاه صنعتی شریف بود (در رژیم پهلوی نام این دانشگاه، آریامهر بود و به جای رییس از اصطلاح نایب التولیه استفاده می‌شد). وی تحصیلات ابتدایی را در همان شهر به پایان برد و دیپلم را در تهران و لیسانس خود را در رشتهٔ مهندسی برق از دانشگاه تهران گرفت. او در زمرهٔ اولین دورهٔ فارغ‌التحصیلان دانشکدهٔ فنی دانشگاه تهران در ۱۳۱۷ بود. عصر ایران- پرفسور فضل الله رضا دانشمند پرآوازۀ ایران و رییس پیشین دانشگاه تهران در ۱۰۵ سالگی و در اتاوای کانادا چشم از جهان فرو بست. محمودی همچینن در بخش دیگری از این مراسم یاد زنده یاد عنایت الله رضا، برادر استاد فضل‌الله رضا را نیز گرامی داشت.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر رفاهی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به عملکرد سامانه سجام گفت: از سال ۸۳ در زمان ریاست ایت الله شاهرودی ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی تاسیس و اقداماتی انجام شد. وی افزود: در سال ۹۴ ستاد با عنوان ستاد پیشگیری از جرم قوه قضاییه بازسازی شد، برنامه‌های را ستاد از آن سال تا کنون پیرامون استفاده از ظرفیت‌های مردمی اقداماتی انجام داد. رفاهی با اشاره به عملکرد سامانه سجام گفت: از بین ۱۵۰۰ برنامه ستادی معاونت اجتماعی برنامه سجام مهمترین برنامه معاونت شده است. وی در خصوص مستندات قانونی برنامه سجام گفت: بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی به بحث اقدام مناسب برای پیشگیری از جرم اشاره کرده است. بند ۲ماده ۱۳ قانون الحاق جمهوری اسلامی به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارز ه با فساد هم اشاراتی داشته است.
مهرمهر5 ساعت قبل
دستگاه‌های مربوطه هم نظارت بر بازار را تقویت کرده و قول برخورد جدی با گرانفروشی‌ها را داده‌اند. در این راستا اما نقش مردم در مقابله با گرانفروشی‌ها بسیار حائز اهمیت است و مردم با گزارش موارد گرانفروشی به دستگاه‌های مربوطه می‌توانند اقدامی موثر در برخورد با سودجویان اقتصادی انجام دهند. خبرنگار مهر به منظور تبیین شیوه نظارت بر بازار در استان کرمان گفتگویی را معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت شمال استان کرمان انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید. بر این اساس با سودجویانی که با افزایش نرخ به دنبال سودجویی هستند برخورد می‌شود. هیچ صنفی حق افزایش قیمت را نداردمعاون بازرسی و نظارت صمت استان کرمان گفت: هیچ صنف و تشکلی نمی‌تواند به بهانه افزایش نرخ بنزین افزایش قیمت داشته باشد اما اگر قرار به افزایش هم باشد متولیان دستگاه‌های ذیربط باید این کار را انجام دهند تا شاهد التهاب بازار نباشیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور گفت: بی رغبتی کشاورزان به استفاده از بذور اصلاح شده مهم‌ترین شاخص کاهش سطح زیر کشت و تولید گندم است. اعتمادآنلاین| عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور، درباره آخرین وضعیت نرخ خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنیاد ملی گندمکاران موضوع تجدید نظر در نرخ خرید تضمینی گندم را همچنان از طریق مکاتبه با سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه در حال پیگیری است چرا که سطح زیر کشت گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل روز به روز در حال کاهش است. وی افزود: اخیرا انجمن تولیدکنندگان بذر کشور نامه‌ای به بنیاد ملی گندمکاران مبنی بر ورشکستگی شرکت‌های تولید بذر اصلاح شده ارسال کردند که این امر نشان می‌دهد کشاورزان تمایلی به استفاده از بذور اصلاح شده ندارند. هاشمی با اشاره به اینکه بی رغبتی کشاورزان به استفاده از بذور اصلاح شده مهم‌ترین شاخص کاهش سطح زیر کشت و تولید گندم برای سال آینده به شمار می‌رود، بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی سطح زیر کشت، پیش بینی می‌شود که در سال زراعی آینده میزان خرید نسبت به امسال حداقل ۲۰ درصد کاهش یابد. رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه گندمکاران به افزایش نرخ خرید تضمینی گندم امیدوار هستند، بیان کرد: با توجه به ورود قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور امیدوار هستیم که نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید افزایش یابد.
مهرمهر6 ساعت قبل
عاملان کشتن پسرم را مجازات کنیدیکی از محلات قروه. پدر این جوان کشته شده را بسیاری می‌شناسند. این برادر زخم دیده معتقد است آشوب گران این کارها را برای آرامش مردم انجام نمی‌دهند بلکه به دنبال منافع خود هستند. دایی این جوان قروه‌ای هم حال و روز خوبی ندارد. این زن مجازات آنانی که باعث پرپر شدن همسرش شده‌اند را می‌خواهد و عاملان این ماجرا را به خداوند واگذار می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
اعتراضات امروز هر چند دامنه‌ای کمتر نسبت به اعتراضات سال ۹۶ دارد اما به شکل مشهودی عمق خشونت و رفتارهای غیرمدنی آن عمیق‌تر از قبل شده است. امروز زمانی است که مسئولین ما در همه قوا باید بپذیرند که در تحلیل و ریشه‌یابی اتفاقات دی‌ماه سال ۹۶ دچار اشتباه جدی شده‌اند. متاسفانه در کشور ما شهروندان مستقیما مقابل دستگاه امنیتی قرار می‌گیرند و به هر حال هزینه کار سیاسی هم بالاست. بنابراین باید صدای اعتراض شهروندان را بشنویم و در راستای حل و فصل مشکلات آنها گام ‌برداریم. به عبارت دیگر با تقویت احزاب و تشکل‌ها می‌توان رسمیتی به اعتراضات داد تا از این رهگذر بتوان از تبعات بعدی آن جلوگیری کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین7 ساعت قبل
عاملان کشتن پسرم را مجازات کنیدیکی از محلات قروه. پدر این جوان کشته شده را بسیاری می‌شناسند. این برادر زخم دیده معتقد است آشوب گران این کارها را برای آرامش مردم انجام نمی‌دهند بلکه به دنبال منافع خود هستند. دایی این جوان قروه‌ای هم حال و روز خوبی ندارد. این زن مجازات آنانی که باعث پرپر شدن همسرش شده‌اند را می‌خواهد و عاملان این ماجرا را به خداوند واگذار می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید