اخبار قوه قضاییه - آخرین و مهم ترین اخبار قوه قضاییه از خبرگزاری‌های ایران | خبری

قوه قضاییه

مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمودی شاه نشین عصر چهارشنبه در اولین نشست خبری اصحاب رسانه برای پروژه در حال ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرقدس در سال ۹۸ طی سخنانی ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه و تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: در پروژه احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان قدس صد درصد از اعتبارات دولتی استفاده شده است و این هزینه‌ها از محل اعتبارات، تملک دارای‌ها، بودجه سنواتی و ارزش افزوده در اختیار وزارت بهداشت تامین شده است. وی ادامه داد: قرارداد احداث این پروژه در ۳ مرحله اسکلت بندی، قرارداد تکمیل ساختمان و ابنیه فنی و قرارداد نصب تجهیزات بیمارستانی است که از قرارداد تکمیل بیمارستان ۳ ماه مهلت باقی مانده که تا پایان مرحله دوم بالغ بر ۹۷ میلیارد تومان هزینه شده است. محمودی شاهنشین ادامه داد: پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان قدس در سال ۹۵ کمتر از ۸ درصد رشد داشت و برآورد پایانی آن ۷۵ میلیارد تومان بود اما امروز بالای ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است که با توجه به شرایط حدود ۲۰ سال ساخت آن به طول می‌انجامید بنابراین پیشنهاد دادیم که با ایجاد شرکت مادر تخصصی این بیمارستان از راه و شهرسازی به این شرکت واگذار شود که ظرف مدت ۲ سال شاهد این چنین پیشرفتی در این بیمارستان بودیم. نماینده مردم قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم با تکمیل ساختمان و جذب نیروی متخصص انسانی تا پایان سال شاهد افتتاح و بهره برداری از این زیرساخت سلامت باشیم چرا که افتتاح این بیمارستان سبب افزایش شرایط تخصصی و فوق‌تخصصی در منطقه می‌شود که در نهایت رشد زیرساخت‌های سلامت و نیازهای مردم را در حوزه درمانی به همراه خواهد داشت و وزارت بهداشت و پیمانکار نیز در حال پیگیری برای بهره‌برداری از پروژه طبق زمان‌بندی مشخص شده هستند که امیدواریم با تزریق بودجه تعیین شده بر سرعت این پروژه افزوده شود.

ملت ایران با توهین‌ها و ناسزاهای مقامات آمریکا جا نمی‌زنند /قریب به ۳۰۰ نفر را در آسمان از بین می‌برند، بعد ادعای حقوق بشر می‌کنند / نسبت به فساد درون قوه قضاییه سخت گیری کنید +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ساعت قبل
گزیده سخنان رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان و کارکنان قوه قضائیه، به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ صبح امروز (چهارشنبه) جمعی از کارکنان و مسئولان دستگاه قضا به مناسبت هفته قوه قضائیه خدمت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای رسیدند. در این دیدار رهبر انقلاب درباره مسائل مختلفی از جمله پایداری ملت ایران در برابر زورگویی و توهین مقامات آمریکا، لزوم ریشه کنی فساد در قوه قضائیه و ادعای حقوق بشر آمریکایی سخن گفتند. در ادامه می‌توانید گزیده‌ای از سخنان رهبر انقلاب را مشاهده کنید. ملت ایران با توهین‌ها و ناسزاهای مقامات آمریکا جا نمی‌زنندحقوق بشر آمریکایی، قریب به ۳۰۰ نفر را در آسمان از بین می‌برند، بعد ادعای حقوق بشر می‌کنندنسبت به فساد درون قوه قضاییه سخت گیری کنیدانتهای پیام/گزیده سخنان رهبر انقلاب در دیدار با کارکنان و مسئولان قوه قضائیه
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
فرماندار نکا با اشاره به توسعه صنایع تبدیلی در شرق مازندران گفت: ظرفیت صادرات محصولات کشاورزی مازندران تقویت شود. وی افزود: باید با نگاه تاب‌آوری در حوزه اقتصاد مقاومتی بتوانیم از آنچه داریم استفاده کنیم و با تولید خوب، بازار خوب را مدیریت کنیم تامحصولات ما صادرات محور باشند. نعمتی گفت: امسال که طبق فرمایش مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده وظیفه داریم تلاش کنیم تا با بومی‌سازی موانع تولید رارفع و واحدهایی که فرسوده شدند به ظرفیت قبلی برگردانیم. رئیس دادگستری با توجه به اهمیت محیط زیست، گفت: محیط زیست شامل منابع طبیعی، کشاورزی و امور آب است تا از هرگونه تخلف و تصرف ملی پیشگیری شود. ملاکریمی با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگانی که در مسیر قانون حرکت کنند حمایت می‌کنیم.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی افزود: باید با نگاه تاب‌آوری در حوزه اقتصاد مقاومتی بتوانیم از آنچه داریم استفاده کنیم و با تولید خوب، بازار خوب را مدیریت کنیم تامحصولات ما صادرات محور باشند. توحیدی مقم تصریح کرد: دشمن با فشارهای اقتصادی مردم را تحت فشار روانی قرارداد که برگزاری نشاط اجتماعی می‌تواند شادی را به برای جامعه ارمغان آورد. شهرستان نکا گردش مالی خوبی دارد که برای هدایت نقدینگی باید فعالان و نخبگان اقتصادی به سوی تولید بروند و جلوی احتکار، بازار کاذب و دلالی گرفته شود. رئیس دادگستری با توجه به اهمیت محیط زیست، گفت: محیط زیست شامل منابع طبیعی، کشاورزی و امور آب است تا از هرگونه تخلف و تصرف ملی پیشگیری شود. ملاکریمی با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگانی که در مسیر قانون حرکت کنند حمایت می‌کنیم.
خانه ملتخانه ملت4 ساعت قبل
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر گذشته نوسانات بازار ارز بررسی شود، زمانی که رییس جمهور اعلام کرد که می‌توانم دستور دهم ارز به قیمت سال قبل بازگردد یعنی منشاء بیشتر نوسانات ارزی داخلی است. ایجاد بازار متشکل ارزی بسیاری از مشکلات را رفع می‌کندوی ادامه داد: آقای محسنی اژه‌ای سخنگوی سابق قوه قضاییه اعلام کرد که چند نفر از اخلال گران بازار ارز را دستگیر کرده است، اما بانک مرکزی نیز اعلام کرده که این افراد با ما هستند پس این موضوع نشان می‌دهد که نوسانات ارز منشاء داخلی دارد. در حال حاضر شاهد هستیم که ارز ۵ یا ۶ نرخ دارد، در حالی که با نویدهایی که دولت برای بازار متشکل ارزی می‌داد انتظار می‌رفت با تشکیل این بازار نوسانات کمتر شود و تثبیت قیمت ارز رخ دهدموسوی لارگانی با بیان اینکه دولت اعلام کرده بود که بازار متشکل ارزی را به زودی ایجاد می‌کند، تاکید کرد: دولت درباره تشکیل این بازار وعده داد، اما عملیاتی نشد که باید سریعتر این اتفاق بیفتد، چراکه اگر این بازار تشکیل شود بسیاری از مشکلات رفع می‌شود. موسوی لارگانی ادامه داد: با توجه به اینکه رییس جمهور اعلام کرده بود که قیمت ارز باید حداکثر ۸ هزار تومان باشد، لذا نرخ دلار باید کاهش بیشتری داشته باشد. درخواست مجلس از تیم اقتصادی دولت راه اندازی سریع بازار متشکل ارزی استوی با بیان اینکه درخواست مجلس از رییس جمهور و تیم اقتصادی دولت این است که هرچه سریعتر بازار متشکل ارزی را راه اندازی کند تا از نوسانات جلوگیری شود، تصریح کرد: نوسانات ارزی در بخش مسکن، خودرو و مایحتاج عمومی مردم تاثیرگذار گذاشته است که باید به ثبات بیشتری دست یابد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، همزمان با هفته قوه قضاییه دادگستری استان قزوین در راستای بزرگداشت این هفته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است. تجدید میثاق مجموعه دستگاه قضایی استان با مقام شامخ شهدای قزوینمجموعه دستگاه قضایی استان قزوین بمناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه با حضور در گلزار شهدای قزوین با شهدا تجدید میثاق و به مقام شامخ آن‌ها ادای احترام نمودند. دیدار شورای مسئولان قضایی استان با نماینده، ولی فقیه و امام جمعه قزوینبه مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اعضای شورای مسئولان قضایی استان قزوین با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند. دیدار مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در نماز جمعهبه مناسب فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اعضای شورای مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در محل برگزاری نماز جمعه این شهر دیدار و گفتگو کردند. افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان قزوینآئین افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضائی استان، با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان قزوین برگزار گردید.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه زنگنه یکی از عناصر مهم و کلیدی دولت است، گفت: انتقادها و حمله‌های اخیر به وزارت نفت بودار و مشکوک است. عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زنگنه یکی از عناصر مهم و کلیدی دولت است، گفت: انتقادها و حمله‌های اخیر به وزارت نفت بودار و مشکوک است. محمود صادقی، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر نفت در طول عمر جمهوری اسلامی یکی از پیشگامان خدمت بوده است، گفت: وی یکی از افرادی بود که در زمان مرحوم شاهرودی در قوه قضاییه فهرست اموال و دارایی‌های خود را اعلام کرد. این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت در سال‌های گذشته (دولت‌های نهم و دهم) به دلیل خلق بابک زنجانی‌ها با مشکلات و گرفتاری‌هایی از جمله فساد مواجه بود، اما با ورود زنگنه به وزارت نفت تحولات بزرگی در این وزارتخانه ایجاد شد. بعد از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نیز سعی شد قراردادهای متعددی با شرکت‌های بزرگ منعقد شود که متاسفانه در این مسیر شاهد سنگ‌اندازی‌های بسیاری بودیم.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اردوگاه فشافویه، بشیری راد، مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران و دبیر بزرگداشت هفته قوه قضائیه به همراه حجت الاسلام فوادیان معاون فرهنگی و برداره معاونقضائی دادگستری استان تهران در راستای بررسی مشکلات زندانیان از این مرکز بازدید کردند. مدیر اردوگاه فشافویه در ادامه گزارشی از وضعیت کلی اردوگاه و نحوه پذیرش و نگهداری مددجویان ارائه کرد و افزود: با وجود بعد مسافت و شرایط آب و هوایی کویری و امکانات کم در این اردوگاه، همکاران ما همواره با تلاش و پشتکار بر مشکلات غلبه کرده و از خدمت فروگذاری نمی‌کنند. شهرکی ابراز امیدواری کرد بازدیدهای مقامات قضائی از اردوگاه فشافویه مثمر ثمر واقع شده و با همکاری سایر دستگاه‌ها بسیاری از مشکلات و کاستی‌ها برطرف گردد. در این جلسه بشیری راد، مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران ضمن تشکر از زحمات مدیریت و کارکنان این مرکز گفت: کارکنان زندان‌ها از با تقوا‌ترین افراد تشکیل شده و همواره خدمت صادقانه‌ای ارائه کرده‌اند. بر اساس این گزارش، در ادامه بازدید، بازدیدکنندگان در معیت مدیر و معاونین اردوگاه از اندرزگاه‌های مختلف و کارگاه‌های خیاطی و مفتول سازی بازدید نمودند و ضمن گفتگوی چهره به چهره با مددجویان به مشکلات آنان رسیدگی کردند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه گفت: بیش از ۴۰ هزار کارگر با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی قوه قضائیه به کار بازگشتند و هزار شرکت تولیدی هم در همین راستا احیا شد. وی ادامه داد: طبق دستورالعمل ابلاغی رئیس وقت قوه قضاییه، ستاد مرکزی با عضویت معاونان و روسای سازمان‌های تابع قوه قضاییه و با ریاست معاون اول این قوه لحاظ و به همین منظور دبیرخانه‌ای تشکیل شد. الفت خاطرنشان کرد: برای ستاد مرکزی هم وظایفی چون پیگیری، نظارت، هماهنگی و حمایت‌های لازم لحاظ شده است. الفت گفت: ستاد استانی هر ۶ ماه یک بار گزارش خود را به دبیرخانه ستاد ارائه می‌کند. مسئول امور اداری پیگیری و پشتیبانی دبیرخانه ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی گفت: از سال ۹۶ با ابلاغ رئیس قوه قضاییه، ستاد مرکزی و استانی اقتصاد مقاومتی تشکیل و ۳۱۴ اقدام موضوعی در نیمه نخست ۹۷ بررسی شد.
مهرمهر4 ساعت قبل
محمودی با اشاره به پیشنهاد هوشمندانه مقام معظم رهبری در نامگذاری هفته حقوق بشر آمریکایی بیان کرد: این هفته می‌تواند توجه جهان را به سیاست‌ها و اقدامات ضدبشری آمریکا جلب کند و چهره واقعی شیطان بزرگ را به نمایش بگذارد. رییس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی استان تهران گفت: تهران با تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس به استقبال این هفته می‌رود. وی افزود: مراسم تشییع از این شهدا در اولین روز از هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، روز پنجشنبه ساعت ۹ صبح از مقابل دانشگاه تهران به سوی خیابان حافظ با سخنرانی آیت الله سیدابراهیم رییسی ریاست محترم قوه قضاییه برگزار خواهد شد. رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از مردم انقلابی تهران خواست در آستانه سالروز شهادت امام صادق (ع) با حضور پرشور در این مراسم باشهدا تجدید میثاق کنند. محمودی یکی از تأکیدات مهم بر مراسمات هفته بازخوانی حقوق بشر آمریکایی در سطح استان تهران را هرچه مردمی برگزار شدن این برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: شایسته است تمام ادارات و نهادها بابت اعمال و اجرای اهداف و برنامه‌های ستاد از تمام ظرفیت خود استفاده کنند.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
‌رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: هفته حقوق بشر آمریکایی گام عملی برای نشان دادن چهره واقعی شیطان بزرگ به مردم ستمدیده جهان است. ‌به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی عصر چهارشنبه در نشستی که با خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص برنامه‌های هفته حقوق بشر آمریکایی در استان تهران داشت، بیان کرد: هفته حقوق بشر آمریکایی گام عملی برای نشان دادن چهره واقعی شیطان بزرگ به مردم ستمدیده جهان است. رئیس ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی استان تهران گفت: تهران با تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس به استقبال این هفته می‌رود. وی افزود: مراسم تشییع از این شهدا در اولین روز از هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، روز پنجشنبه ساعت ۹ صبح از مقابل دانشگاه تهران به سوی خیابان حافظ با سخنرانی آیت الله سیدابراهیم رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه برگزار خواهد شد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از مردم انقلابی تهران خواست در آستانه سالروز شهادت امام صادق (ع) با حضور پرشور در این مراسم با شهدا تجدید میثاق کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: دیدار با بابک زنجانی سال گذشته انجام شد؛ افراد حاضر در آن دیدار هم صرفا نماینده نبودند و هیئتی مرکب از قوه‌قضاییه، برخی نمایندگان مجلس و نمایندگان وزارت نفت بود. علیرغم اینکه این پرونده پرونده سنگین است، و شاکی زیاد دارد. اسماعیلی در پاسخ به اینکه آیا دیدار نمایندگان مجلس با بابک زنجانی را تأیید می‌کنید یا تکذیب؟ نظر شما در این باره چیست؟ افزود: این اتفاق در سال ۹۷ رخ داد. آن دیدار هم تحت عنوان دیدار نمایندگان نبوده، یک هیات مرکبی از قوه قضائیه، از برخی از نمایندگان که در کمیسیون قضایی مجلس بودند و برخی از نمایندگان وزارت نفت از ناحیه دولت و تیم کارشناسی در جهت پیگیری مطالبات دولت از این متهم بازدید کردند. تیم مرکب از دادسرای تهران، از مجموع قوه قضائیه، مجلس و وزارت نفت بوده است.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
معاونین دادگستری کل استان تهران به مناسبت بزرگداشت هفته قوه قضاییه از اردوگاه فشافویه بازدید کردند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اردوگاه فشافویه، بشیری راد، مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران و دبیر بزرگداشت هفته قوه قضائیه به همراه حجت الاسلام فوادیان معاون فرهنگی و برداره معاون قضائی دادگستری استان تهران در راستای بررسی مشکلات زندانیان از این مرکز بازدید کردند. مدیر اردوگاه فشافویه در ادامه گزارشی از وضعیت کلی اردوگاه و نحوه پذیرش و نگهداری مددجویان ارائه کرد و افزود: با وجود بعد مسافت و شرایط آب و هوایی کویری و امکانات کم در این اردوگاه، همکاران ما همواره با تلاش و پشتکار بر مشکلات غلبه کرده و از خدمت فروگذاری نمی‌کنند. شهرکی ابراز امیدواری کرد بازدیدهای مقامات قضائی از اردوگاه فشافویه مثمر ثمر واقع شده و با همکاری سایر دستگاه‌ها بسیاری از مشکلات و کاستی‌ها برطرف گردد. بر اساس این گزارش، در ادامه بازدید، بازدیدکنندگان در معیت مدیر و معاونین اردوگاه از اندرزگاه‌های مختلف و کارگاه‌های خیاطی و مفتول سازی بازدید نمودند و ضمن گفتگوی چهره به چهره با مددجویان به مشکلات آنان رسیدگی کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای با ابراز امیدواری به تحقق تحول در قوه قضاییه در دوره جدید، تأکید کردند: باید اجرای سند آماده شده‌ی تحول، بدون تأخیر شروع شود. حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: گناه فردی که مسئول مبارزه با فساد است و دچار فساد می‌شود، چند برابر و نابخشودنی است، بنابراین در این موضوع سخت گیری شود. البته این واقعیت ناشی از حوادث ماههای اخیر نیست، بلکه نتیجه چهل سال ایستادگی، عزت، عظمت و اقتداری است که ملت ایران از خود نشان داده است. حضرت آیت الله خامنه‌ای پیشنهاد مذاکره امریکا را یک «فریب» خواندند و خاطرنشان کردند: دشمن وقتی نتوانسته با فشار به هدفش برسد، با تصور سادگی ملت ایران، پیشنهاد مذاکره می‌دهد و می‌گوید ملت ایران باید پیشرفت کند، البته این ملت حتما پیشرفت خواهد کرد اما بدون شما و به شرطی که شما نزدیک نشوید. رهبر انقلاب هدف اصلی پیشنهاد امریکا برای مذاکره را «خلع سلاح ملت و حذف عوامل اقتدار ایران» خواندند و خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می‌ترسند جلو بیایند بنابراین می‌خواهند با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می‌خواهند سر ملت بیاورند.
رکنارکنا5 ساعت قبل
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متهم در باز جویی‌های اولیه، به ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد. وی مزایا و تهدیدات این فضا را به شرح ذیل تشریح کرد: -یکی از مزایای استفاده از فضای مجازی شامل، کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی زمان می‌باشد. -از دیگر مزایای فضای مجازی، بحث عمومی بودن فضای مجازی است، یعنی تمام افراد به فراخور کار خود از این فضا استفاده می‌کنند. -نقش کمرنگ نظارتی در خانواده‌ها، یعنی پدر و مادری که از تهدیدات فضای مجازی اطلاع نداشته باشند نمی‌توانند نقش نظارتی و راهنمای خوبی برای فرزندان خود باشند. -بحث انحرافات فکری است، یعنی آنچه که در فضای مجازی منتشر می‌شود به راحتی نمی‌توان آن را از این فضای پاک کرد.
فارسفارس5 ساعت قبل
دهقان بر این نکته تاکید داشت که اصل ۴۹ قانون اساسی برای عموم مردم است و فقط مربوط به مسئولان نیست. این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشف جرم در پیشرفته‌ترین کشور‌ها ۵۰ درصد است، گفت: برای اینکه جرائم مالی در دنیا اتفاق نیفتد از صاحبان سرمایه می‌پرسند که پول را از کجا آورده‌اید. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز پیش از رواج یافتن این گونه قوانین در دنیا این مسئله را در اصل ۴۹ دیده است. عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اصل ۱۴۲ قانون اساسی اجرا می‌شد مسئولانی با سرمایه هزار میلیاردی نداشتیم. دهقان با اشاره به اینکه طرح احیای اصل ۴۹ قانون اساسی ربطی به اصل ۱۴۲ ندارد، افزود: تعریف مال نامشروع در این طرح مشخص است و ۲۰ نفر از کارشناسان حقوقی آن را تعریف کرده‌اند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
عسگری پیرامون برنامه­‌های پیش‌‌بینی شده برای این هفته، تصریح کرد: مراسم عطرافشانی گلزار شهدا با حضور مسئولان و خانواده‌­های معظم شهدا با سخنرانی حجت­‌الاسلام اژه‌­ای ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ششم تیرماه در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه همایش پیشگامان انقلاب نیز روز جمعه با سخنرانی صفار هرندی در صدا و سیمای مرکز اصفهان برگزار می‌شود گفت: سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در روز هفتم تیر نیز از دیگر برنامه­‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت این هفته است. خواهر شهید بهشتی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از پیش به فکر محقق شدن امنیت اجتماعی و اقتصادی جوانان باشند، گفت: شهید بهشتی تأکید ویژه­ای بر جایگاه جوانان در جامعه داشتند. حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین بهشتی‌نژاد نیز با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی شهید بهشتی حوزوی بودنشان بود اظهار داشت: این شهید والامقام قبل از اینکه دانشگاهی و مسلط به چند زبان باشد، شاگرد مکتب امام صادق (ع) و حوزه علمیه بودند. زیرکی، جسارت، هوشیاری، صبر و بصیرت شهید بهشتی تبلور فرهنگ قرآن و عترت بود و به همین دلیل در آماج تهمت‌ها و سخنان ناروا بود.

ادعای موگرینی درباره اینستکس/نظراتی درباره طرح معامله قرن/نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی …

5+
ایسناایسنا5 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت6 ساعت قبل
قوه قضاییه برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی به فکر باشدوی با بیان اینکه رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان زندان‌ها برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی باید فکری عاجل داشته باشند، افزود: طبقه بندی زندانیان یک ضرورت است که نیاز به اختصاص بودجه دارد. فقط ۱۸ زندان استاندارد در کشور وجود داردکمالی پور با اعلام اینکه فقط ۱۸ زندان استاندارد در کشور وجود دارد، ادامه داد: سایر زندان‌‎ها شرایط مناسبی ندارند و حجم بالای جرایم کیفری می‌‎طلبد که دستگاه قضایی فکری اساسی برای تکرار این ماجراها داشته باشد. به گزارش خانه ملت، هفته گذشته «علیرضا شیرمحمدعلی» زندانی ۲۱ ساله در زندان فشافویه مورد حمله دو قاتل سابقه دار قرار گرفت و با ۳۰ ضربه مجروح شد. کیفرخواست متهمان پرونده قتل عمدی «علیرضا شیرمحمدعلی» ۲۲ خردادماه صادر شد. رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در این باره گفته است: حمله و مجروح کردن شیرمحمدعلی زندانی فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد و مأموران زندان بلافاصله بدن مجروح او را به درمانگاه منتقل کردند.

توضیحاتی درباره ارتباط یک خانم با وزارت نفت/تخصیص بسته حمایتی برای اقشار نیازمند و …

4+
ایسناایسنا6 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، همزمان با هفته قوه قضاییه دادگستری استان زنجان در راستای بزرگداشت این هفته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است. وی افزود: نگاه دستگاه قضایی امسال استان ارتبات تنگاتنگ با مردم است و در این راستا برنامه‌های جامع و اثر گذاری خواهیم داشت. وی اظهار داشت: هفته قوه قضاییه بهترین فرصت برای تبیین عملکرد دستگاه قضایی است. این مقام عالی قضایی استان زنجان برگزاری مشاوره حقوقی رایگان در مصلی‌های نماز جمعه استان، حضور در رادیو و تلویزیون برای تشریح عملکرد دستگاه قضایی استان، برگزاری نمایشگاه و مشاوره حقوقی در پارک‌ها و پخش پیام‌های حقوقی و آموزشی از بیلبورد‌های سطح شهر را از دیگر برنامه‌ها بیان کرد. حضور ۳ قاضی در مساجد در هفته قوه قضاییهفتحی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی استان زنجان در ایام هفته قوه قضائیه به مدت ۱۰ روز در مساجد با حضور ۳ قاضی و یک معاون دادگستری در بعد از نماز مغرب و عشاء جهت حل مسائل و مشکلات حقوقی مردم حضور پیدا خواهند کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفت‌وگوی ویژه خبری در سیمای مرکز خلیج فارس با تشریح برخی از اقدامات دادگستری استان به سوالات مطرح شده نیز پاسخ گفت. وی خاطرنشان کرد: به جز موضوع قاچاق، استان هرمزگان در ۱۰ عنوان مجرمانه دیگر در وضعیت مشابه با سایر استان‌های کشور قرار دارد. وی در ادامه افزود: به ضابطین دستگاه قضایی تأکید کرده‌ایم که طرح‌های مقابله‌ای خود را با قدرت ادامه دهند و اطمینان داشته باشند که برخورد دستگاه قضایی با قاچاقچیان جدی و قاطعانه خواهد بود. رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین تصریح کرد: تلاش خواهد شد با همکاری و هم افزایی مدیران دستگاه‌های اجرایی و قضایی در جهت رفع موانع و مشکلات تولید اقدام شود. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهارداشت: شعب ویژه جهت رسیدگی به موقع به مشکلات فعالان اقتصادی و تولید کنندگان استان راه اندازی می‌شود و با ایجاد این شعب، فعالیت‌های سرمایه گذاری و اقتصادی در هرمزگان سرعت می‌گیرد.
فارسفارس6 ساعت قبل
مأموریت اصلی قوه قضائیه، پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و به عبارت دیگر تولی‌گری آن است که انجام این مأموریت، مقدمات تحقق بخشیدن به عدالت در جامعه را فراهم می‌سازد. واژه قوه قضائیه، یادآور دادگاه کسانی است که در این سال‌ها با حروف متعدد الفبای فارسی شناخته شده‌اند؛ «ه. ر»، «ب. ز» و سایر ترکیباتی اینچنین که هر روز، بیش از پیش با آنها آشنا می‌شویم. متولی چنین سیستمی در کشورهای مختلف، قوه قضائیه آن کشور می‌باشد. و البته قوه قضائیه در ایفای نقش تولی‌گری، نسبت به پیگیری و بازخواست خود نیز ابزارهایی داد که یکی از آنها، ابزار قضاوت است. پس باید در نظر گرفت که اولا قوه قضائیه، متولی است.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی افزود: یکی از وظایف قوه قضاییه مطابق قانون اساسی، احیای حقوق عامه است. دادستان کل کشور اضافه کرد: اگر مردم به صورت جدی وارد صحنه شوند و از حقوق عامه مطالبه‌گری کنند دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی با اهتمام ویژه‌ای ورود می‌کنند. وی از مردم خواست هرجا شاهد هستند که حقوق عامه ضایع می‌شود به دستگاه قضایی یا ضابطان قضایی اطلاع رسانی کنند. وی گفت: مسئله حقوق عامه فراقوه‌ای است و همه دستگاه‌ها باید یک ید واحده شوند و از حقوق عامه صیانت نمایند. حجت الاسلام و المسلمین منتظری تاکید کرد: شورا‌های اسلامی، شهرداری‌ها و عامه مردم باید در زمینه تعرض به حقوق عامه حساسیت داشته باشند.

دیدار رئیس، مسئولان و کارکنان قوه قضاییه با مقام معظم رهبری

26+
ایسناایسنا7 ساعت قبل
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
اگر این مسیر را انتخاب کردیم، می‌توانیم به سرعت به آن اهداف بلندی که انقلاب برای ما مشخص کرده، دست یابیم. روحانی تصریح کرد: مجوز شنود فقط در جرایم سازمان یافته نظیر تروریسم و مواد مخدر؛ با شنود نمی‌شود مردم را محاکمه کرد. قاضی فقط باید به متن پرونده و قانون متعهد باشد. دست قضات مستقل را می‌بوسیم. امام (ره) دو قاضی عالیرتبه را به خاطر توجه به شنود عزل کرد. رئیس جمهور اضافه کرد: توصیه ما به آمریکا و اروپا، بازگشت به پیمان و عهدشان در برجام است. کاخ سفید دچار سردرگمی است.
مهرمهر7 ساعت قبل
رئیس شعبه ۲۱ تجدید نظر استان آذربایجان شرقی افزود: رئیس دستگاه قضا به طور مستقیم از سوی رهبر انقلاب اسلامی منصوب می‌شود و مسئولین این قوه از طرف رئیس قوه قضاییه با یک واسطه از سوی نماینده ولی فقیه منصوب می‌شوند. حجت الاسلام والمسلمین موسوی قضاوت را یک امر الهی و اسلامی دانست و عنوان کرد: اجرای عدالت از ۴۰ روز بارش باران برای مردم بهتر است و مهم‌ترین رسالت انبیا نیز اجرای عدالت در جامعه بود. حجت الاسلام والمسلمین موسوی دولت آبادی تاکید کرد: اگر دستگاه قضایی ناسالم بوده و اجرای عدل نکند و نسبت به مفاسد اخلاقی و اجتماعی بی تفاوت باشد جامعه را فاسد می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین موسوی افزود: ادغام برخی معاونت‌ها در قوه قضاییه از اقدامات خوب رئیس جدید قوه قضاییه بود تا قضات ستادی به امر مردم رسیدگی کنند. رئیس شعبه ۲۱ تجدید نظر استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: منافقین نتوانستند وجود ایشان را تحمل کنند و او را ترور شخصیت کرده و در ۷ تیرماه سال ۱۳۶۰ به شهادت رساندند.
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، سام سوادکوهی عضو حقوقدان شورای نگهبان در مورد علت فروش یک ملک به چند نفر گفت: علت بروز این مشکلات عدم توجه به ثبت اموال غیرمنقول است. وی افزود: در واقع دلیل فروش یک ملک به چند نفر، ثبت نشدن معاملات است. این درحالی است که کشورهای دیگر به این سمت رفته‌اند و کشور ما نیز ناگزیر است که به سمت رسمی کردن معاملات برود. به گزارش فارس، در دی ماه گذشته خبری در رسانه‌ها مبنی بر فروش ۱۳۰ واحد آپارتمانی به ۱۴۰۰ نفر منتشر شد. از آنجا که هر آنچه که بین مردم نوشته شود و حتی به ثبت رسمی هم نرسد، در دادگاه‌ها دارای اعتبار است.

به انتهای لیست رسیدید