آخرین و مهم‌ترین اخبار ارز دولتی

اخبار « ارز دولتی »

خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
تبلیغات کاغذی منجر به هدر رفت منابع طبیعی می‌شود/ دوران انتخابات، عروسی تبلیغ کنندگان کاغذی است! عارف از ادامه راه در بهارستان منصرف شد/ آیا معاون اول دولت اصلاحات به دنبال جبران مافات در ۱۴۰۰ است؟
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
این اشتباهات موجب حمله به کمیته داوران و فدراسیون فوتبال می‌شود در حالی که با آمدن VAR می‌توانیم خوشبین باشیم که این اشتباهات به حداقل می‌رسد. فدراسیون فوتبال یکی دو سالی سر گرم بومی سازی VAR بود! فدراسیون فوتبال باید برای ورود VAR به فوتبال کشور و لیگ برتر تصمیم جدی و راسخ بگیرد و البته باشگاه‌ها در این مسیر دست در دست فدراسیون فوتبال بدهند. فوتبال ما هم اکنون نیازمند VAR است. امیدواریم زمانی به نتیجه تلاش برای ورود VAR نرسیم که احترامات در فوتبال از بین رفته باشد و سنگی روی سنگ بند نشود.
افکارنیوزافکارنیوز18 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن بهرامی ارض اقدس درباره اینکه چرا علی رغم نظر کارشناسان دولت همانند سال گذشته در لایحه بودجه ارز ۴۲۰۰ تومانی قرار داده است، اظهار کرد: مورد توجه قرار گرفتن ارز ۴۲۰۰ تومانی به صورت واحد درست نیست بلکه باید آن را در سبد بودجه و کنار سایر سیاست‌های دولت ارزیابی کرد. اخبار سیاسی- دبیر سابق ستاد تنظیم بازار افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی زمانی می‌تواند مناسب باشد که در کنار آن یک وزارت بازرگانی مقتدر، چابک و پویا شکل بگیرد و اجازه سوء استفاده‌هایی که در گذشته پیرامون آن شکل گرفت دیگر اتفاق نیفتد. وی تاکید کرد: در غیاب یک وزارت بازرگانی چابک و یک نظارت و بازرسی مستقیم احتمال سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش پیدا می‌کند. بهرامی ارض اقدس ادامه داد: در ارتباط با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به مواد اولیه، کارخانه‌ها باید کالا‌ها را با اولویت تولید کنند و این ارز می‌تواند در جهت تولید رقابت پذیر باشد. عضو اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: دولت باید مراقبت کند تا امنیت غذایی جامعه فراهم باشد و مطمئن شود که حداقل‌ها را تامین کرده است از این لحاظ قرار دادن ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه قابل اهمیت است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد21 ساعت قبل
همین مساله موجب شده که به‌رغم کاهش میزان تولید محصولات با عدد شامخ ۶۳/ ۴۰ نسبت به ماه قبل، انتظارات تولید در ماه آذر با عدد شامخ ۵۰/ ۶۲ مثبت باشد. کاهش مقدار تولید، کاهش سفارش‌های جدید و کاهش میزان فروش محصولات در آبان ماه به نسبت مهر موید بدتر شدن فضای کلی این صنعت در این ماه است. به‌رغم کاهش قیمت محصولات در آبان ماه نسبت به ماه گذشته، میزان فروش محصول کاهش یافته است. کاهش میزان سفارش‌های جدید، کاهش میزان موجودی مواد اولیه و کاهش مقدار تولید محصولات در کنار عدم‌تغییر موجودی انبار و کاهش قیمت محصولات تولید شده، نشان‌دهنده رکود حاکم بر این صنعت است. البته فعالان این حوزه میزان تولید خود در این ماه را اندکی افزایش داده‌اند ولی کاهش سفارش‌های جدید سبب کاهش فروش محصولات در این ماه و درنتیجه کاهش رقم کل شاخص شامخ این صنعت شد.
تابناکتابناک1 روز قبل
دلار ۱۲۰۰ تومان عقب نشینی کرددر معاملات امروز (چهارشنبه بیستم آذرماه ۹۸) بازار ارز، کرکره صرافی‌های بانکی با کاهش نرخ ارز بالا رفت. همتی تاکیدکرد: بانک مرکزی در بازار حضور محکم دارد و توانایی و ذخایر ارزی هم دارد. اگر بیانیه بانک مرکزی آمریکا نشان دهد سیاستگذاران آمریکایی موضع تسهیلی خواهند داشت، ارزش دلار ضعیف می‌شود که به نفع طلا خواهد بود. بانک مرکزی آمریکا بیانیه سیاست پولی دسامبر را در اواخر روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد. اگرچه پیش بینی می‌شود بانک مرکزی آمریکا در نرخ‌های بهره تغییری ندهد، اما سرمایه گذاران مایلند دورنمای بانک مرکزی آمریکا برای اقتصاد را که از جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن آسیب دیده است، مشاهده کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ دلار در بودجه سال آینده کشور ۴۲۰۰ تومان است. از سوی دیگر، با وجود همه حواشی‌ای که این ارز به پا کرد، اما اسامی برخی متخلفان هنوز منتشر نشده است.» سال گذشته ۱۴ میلیارد دلار ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به واردات کالا‌های اساسی اختصاص داده شد. بنابراین اگر ۱۴ میلیارد دلار را در هفت هزار تومان (مابه‌التفاوت قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی و دلار بازار آزاد) ضرب کنیم، درمی‌یابیم که رقم ۹۸ هزار میلیارد تومان یارانه ارزی به واردکنندگان بی‌نام و نشان پرداخت شده است. احتکار، گرانی و کمبود کالا تنها گوشه‌ای از حواشی ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار کالاهای اساسی بود. باید منتظر ماند و دید سال آینده ارز ۴۲۰۰ تومانی چه نقشی در اقتصاد کشور ایفا خواهد کرد؟
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مدیر اجرایی این کنگره ظهر چهارشنبه در جریان برگزاری این رویدادگفت: هدف از برپایی گنگره افزایش سطح علمی داندانپزشکان وآشنایی همکاران با تجهیزات جدید و مواد دندانپزشکی در کشور است که با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های ارزی، استقبال خوبی از طرف شرکت‌های خارجی از این گنگره شده است. مهدی جهانخواه افزود: آنچه این کنگره را از سایر کنگره‌ها مجزا می‌کند نگاه به حوزه بهداشت دهان و دندان و پیشگیری است که در این خصوص سعی کردیم با برپایی جشنواره سفیران بهداشت دهان و دندان در مدارس رسالت خود را انجام دهیم. جهانخواه در توضیح این جشنواره گفت: با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آمورش و پرورش استان و معاونت بهداشتی علوم پزشکی شیراز، بسته‌ای برای حدود ۱۵۰۰ دانش آموز در نواحی کم برخوردار شیراز ارائه شد و ضمن توزیع مسواک و وسایل بهداشت و دهان و با اجرای نمایش‌های شاد، آموزش‌های لازم به این کودکان انتقال یافت. در ادامه دکتر امیر عزمی دبیر اجرایی این کنگره گفت: بیش از ۸۰ نفر از دندانپزشکان از نقاط مختلف ایران دراین کنگره شرکت دارند و بیش از ۷۰شرکت کننده داخلی و نمایندگان اصلی شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه به عرضه محصولات داندانپزشکی می‌پردازند. وی درخصوص عرضه محصولات دانپزشکی در این کنگره گفت: سعی بر این بود در حاشیه این کنگره محصولات با کیفیت و مستقیم دندانپزشکی، به پزشکان ارایه شود که با توجه به اینکه این تجهیزات با ارز دولتی وارد کشور شده‌اند با قیمت مصوب وزارتخانه به دندانپزشکان عرضه خواهد شد و به تبع آن هزینه‌های درمان نیز کاهش خواهد یافت.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
پاسداران گمنام امام زمان (عج) سپاه عاشورا، در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، یک باند پولشویی را متلاشی کردند. خبرگزاری تسنیم: پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه عاشورا آذربایجان شرقی، در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، باندی را که با ایجاد شرکت‌های صوری و اخذ وکالت شرکت‌ها، مبادرت به دریافت ارز دولتی با هدف صوری واردات کاغذ و … می‌کرد، شناسایی و با همکاری دستگاه قضایی نفرات اصلی آن دستگیر کردند و پس از تحقیقات لازم تحویل سیستم قضایی دادند. متهم اصلی این پرونده با شراکت یک نفر از اتباع کشور ترکیه و همکاری برخی از کارکنان و مسئولان در شبکه بانکی کشور، نفوذ و پس از دریافت ارز دولتی از طریق صرافی خود نسبت به خارج نمودن ارز‌های دریافتی از کشور اقدام می‌کرد. سازمان اطلاعات سپاه عاشورا در اطلاعیه‌ای از مردم شریف استان بویژه فعالان حوزه تجارت درخواست کرد در راستای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های مالی و تبعات آن، از واگذاری کارت‌های بازرگانی خود به افراد غیر خوداری کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از آستان نیوز، مراسم افتتاح نخستین خط تولید کمباین برنج با حضور مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، سیدرضا فاطمی امین مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، کامبیز عباسی مدیر مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان و مدیران استان مرکزی در شرکت کمباین سازی ایران برگزار شد. مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی در مراسم افتتاح نخستین خط تولید کمباین برنج گفت: اقدامی که امروز در پنجاهمین سال افتتاح شرکت کمباین سازی ایران صورت گرفت، از جنبه مختلف موجب افتخار است. سید رضا فاطمی امین افزود: افتتاح خط تولید کمباین برنج به تداوم و پایداری کار شرکت خواهد انجامید و از آن مهمتر امنیت غذایی سرزمین‌مان را به ارمغان خواهد آورد. مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران نیز در این مراسم گفت: تا پیش از این کمباین‌های برنج مورد نیاز کشور در برداشت برنج به صورت صددرصد از خارج کشور وارد می‌شدند. حمیدی فرد از طراحی و تولید کمباین برنج به وسیله مهندسی معکوس سخن گفت و تصریح کرد: این مهم با رویکرد کاهش وابستگی به تولیدکنندگان خارجی انجام شده است.
فارسفارس1 روز قبل
برخی اعضای اتاق ارز ۴۲۰۰ تومانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارز لعنتی می‌نامند. انبارهای عمومی نیز هزینه‌های بالایی دارند، ارز لعنتی (ارز ۴۲۰۰ تومانی) خیلی در بحث هزینه‌های انبارداری دخیل نیست و با نرخ بازار محاسبه می‌شود. رئیس کل گمرک با اشاره به قطعی سامانه گمرک (EPL) خاطرنشان کرد: اکنون سامانه پنجره واحد ذیل سامانه جامع تجارت وزارت صمت فعال است. هر آن زیرسامانه‌ها قطع شوند، عملکرد سامانه گمرک نیز به آن بستگی دارد و قطع می‌شود و شبیه به قیر و قیف است. وی ادامه داد: ‌الان که ارز جهانگیری (ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی) می‌دهند، ‌یکسری از تجار راضی و یک عده ناراضی هستند.
مهرمهر1 روز قبل
وی افزود: این نهاده‌ها از طریق مبادی رسمی وارد کشور می‌شود و برای تولید کنسانتره که از مجموعه این نهاده‌ها تامین می‌شود، با ارز دولتی در اختیار دامداران صنعتی، کارخانه‌های تامین کننده خوراک دام و طیور استان قرار می‌گیرد. مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: میزان نهاده هایی که در اختیار کارخانه جات تامین کننده خوراک دام و طیور و کارخانه‌های سنتی و صنعتی قرار گرفته با وجود مشکلات خرید نسبت به سال قبل بهتر بود. این مسئول بیان کرد: سال گذشته ۴۸ هزار و ۴۷۷ تن نهاده دامی در سطح استان کرمانشاه توزیع شد که امسال طی این مدت ۱۰۸ هزار و ۵۵۶ تن توزیع شده است. وی ادامه داد: از نظر تامین و توزیع نهاده‌های مورد نیاز دامداران استان مشکلی نداریم و حتی در انبارها نیز ذخایر نهاده‌ها موجود است. تنها خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۹ هزار و ۲۸۵ تن نهاده دامی در انبارهای استان کرمانشاه ذخیره شده و در اختیار مرغداری‌ها و دامداری‌ها قرار می‌گیرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ از محکومیت ۱۸۰ میلیارد ریالی مدیرعامل شرکت تعاونی صنف پلاستیک و ملامین شهریار به اتهام عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی خبر داد. محمدعلی اسفنانی افزود: جمعی از واردکنندگان ظروف یکبار مصرف از فروش آزاد مواد اولیه مورد نیازشان شکایتی داشتند که پرونده در اداره کل تعزیرات تهران بررسی شد. وی گفت: حسین معینی مدیرعامل شرکت تعاونی صنف پلاستیک شهریار ۹ قلم کالای مواد پتروشیمی به میزان ۲ هزار و ۷۴۲ تن با ارز دولتی دریافت کرده بود که ۲ هزارو ۴۲۴ تن را به قیمت آزاد و به غیر از اعضا و تولیدکنندگان واقعی عرضه کرده بود که از نظر تعزیرات این اتهام، ​عرضه خارج از شبکه محسوب می‌شود. اسفنانی ادامه داد: از کل این ۹ قلم کالای مواد پتروشیمی، متهم مذکور فقط ۳۱۸ تن را به مصرف کننده واقعی داده بود و بر همین اساس آقای حسین معینی با حکم قطعی تجدیدنظر تعزیرات حکومتی استان تهران به پرداخت ۱۸۰ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
دبیر سابق ستاد تنظیم بازار افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی زمانی می‌تواند مناسب باشد که در کنار آن یک وزارت بازرگانی مقتدر، چابک و پویا شکل بگیرد و اجازه سوء استفاده‌هایی که در گذشته پیرامون آن شکل گرفت دیگر اتفاق نیفتد. وی تاکید کرد: در غیاب یک وزارت بازرگانی چابک و یک نظارت و بازرسی مستقیم احتمال سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش پیدا می‌کند. بهرامی ارض اقدس ادامه داد: در ارتباط با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به مواد اولیه، کارخانه‌ها باید کالا‌ها را با اولویت تولید کنند و این ارز می‌تواند در جهت تولید رقابت پذیر باشد. دبیر سابق ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: نگرانی اصلی این است که مباحث مربوط به سوء استفاده درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی تکرار شود، امید دولت در این باره به تشکیل سازمان بازرسی و نظارت در قالب وزارت بازرگانی است. دبیر سابق ستاد تنظیم بازار ادامه داد: از این جهت تایید نمی‌کنیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی خوب است یا نه، بلکه برای کنترل قیمت کالای اساسی که به دلیل نگرانی است که از مسائل تورمی در آینده داریم بتواند کالا‌ها را تامین کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- بهرامی ارض اقدس گفت: اساسا چند نرخی بودن ارز ناموفق است، هر کالایی که سه نرخی شود در آن حتما فساد وجود خواهد داشت. دبیر سابق ستاد تنظیم بازار افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی زمانی می‌تواند مناسب باشد که در کنار آن یک وزارت بازرگانی مقتدر، چابک و پویا شکل بگیرد و اجازه سوء استفاده‌هایی که در گذشته پیرامون آن شکل گرفت دیگر اتفاق نیفتد. وی تاکید کرد: در غیاب یک وزارت بازرگانی چابک و یک نظارت و بازرسی مستقیم احتمال سوءاستفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش پیدا می‌کند. بهرامی ارض اقدس ادامه داد: در ارتباط با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به مواد اولیه، کارخانه‌ها باید کالا‌ها را با اولویت تولید کنند و این ارز می‌تواند در جهت تولید رقابت پذیر باشد. دبیر سابق ستاد تنظیم بازار ادامه داد: از این جهت تایید نمی‌کنیم که ارز ۴۲۰۰ تومانی خوب است یا نه، بلکه برای کنترل قیمت کالای اساسی که به دلیل نگرانی است که از مسائل تورمی در آینده داریم بتواند کالا‌ها را تامین کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
چهار تن از نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس، در نشست شورای اداری استان با حضور رییس مجلس و وزیر نیرو، مشکلات و خواست‌های استان را مطرح کردند. ایسنا: چهار تن از نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس، در نشست شورای اداری استان با حضور رییس مجلس و وزیر نیرو، مشکلات و خواست‌های استان را مطرح کردند. صفری به مشکلات ساماندهی دو رودخانه قره سو و آبشوران کرمانشاه هم اشاره کرد وافزود: ساماندهی رودخانه آبشوران سالهاست با پیشرفت اندکی انجام می‌شود و این پروژه نیازمند مساعدت ویژه است که بتوانیم هرچه سریعتر اجرای آن را به پایان برسانیم. این نماینده مجلس با بیان اینکه ساماندهی رودخانه قره سو هم نیمه کاره مانده گفت: ساماندهی این رودخانه هم نیازمند توجه ویژه است تا بتوانیم از این فرصت عظیم گردشگری برای شهر کرمانشاه استفاده کنیم. این نماینده مجلس هم خواستار امهال دوباره تسهیلات زلزله زدگان شد و گفت: مشکلات زلزله زدگان بسیار است و امهال تسهیلات آنها برای یک سال دیگر کمک بزرگی برای آنها محسوب میشود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیرا طرحی را به‌عنوان اصلاح قانون نظارت بر مسافرت‌ خارجی کارکنان دولت تهیه و تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردند. رئیس محترم مجلس شورای اسلامیاحتراما طرح ذیل که به امضای … نفر از نمایندگان رسیده است برای طی مراحل قانونی تقدیم می‌گردد. ماده ۴: یک تبصره به ماده ۷ قانون به‌شرح زیر الحاق می‌شود: تبصره: اشخاصی که گذرنامه را برخلاف مواد مفاد ماده ۲ قانون صادر کنند به مجازات مندرج در ماده ۳۹ قانون گذرنامه مصوب ۱۳۵۱ محکوم خواهند شد. ماده ۹: سفرای جمهوری اسلامی ایران در کلیه کشورها موظف به ارائه گزارش عملکرد مأموران اعزامی به خارج از کشور می‌باشند. ماده ۱۱: دبیرخانه هیئت نظارت مکلف است برنامه‌هایی تدوین کند تا کیفیت سفرهای خارجی افزایش یابد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه چهار تن از نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس، در نشست شورای اداری استان با حضور رییس مجلس و وزیر نیرو، مشکلات و خواست‌های استان را مطرح کردند. این نماینده مجلس به فرسودگی و خسارت شبکه‌های آب روستایی در مناطق زلزله زده هم اشاره کرد وافزود: این امر موجب قطعی آب در بسیاری روستاها شده است و باید به بازسازی این شبکه‌ها توجه ویژه‌ای شود. این نماینده مجلس با بیان اینکه ساماندهی رودخانه قره سو هم نیمه کاره مانده گفت: ساماندهی این رودخانه هم نیازمند توجه ویژه است تا بتوانیم از این فرصت عظیم گردشگری برای شهر کرمانشاه استفاده کنیم. این نماینده مجلس هم خواستار امهال دوباره تسهیلات زلزله زدگان شد و گفت: مشکلات زلزله زدگان بسیار است و امهال تسهیلات آنها برای یک سال دیگر کمک بزرگی برای آنها محسوب میشود. توسعه زیرساخت‌های مرزی نیاز امروز استان استحشمت الله فلاحت پیشه نماینده دیگراستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به منطقه جنگی اعلام شدن کرمانشاه گفت: متاسفانه بازنشستگان از این قانون جا مانده‌اند که نیازمند مذاکره و نامه دوباره رییس مجلس با ستاد کل نیروهای مسلح است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
نخستین خط تولید کمباین برنج در شرکت کمباین سازی ایران وابسته به آستان قدس رضوی افتتاح شد. به گزارش آستان نیوز، مراسم افتتاح نخستین خط تولید کمباین برنج با حضور مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، سیدرضا فاطمی امین مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، کامبیز عباسی مدیر مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان و مدیران استان مرکزی در شرکت کمباین سازی ایران برگزار شد. مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی در مراسم افتتاح نخستین خط تولید کمباین برنج گفت: اقدامی که امروز در پنجاهمین سال افتتاح شرکت کمباین سازی ایران صورت گرفت، از جنبه مختلف موجب افتخار است. سید رضا فاطمی امین افزود: افتتاح خط تولید کمباین برنج به تداوم و پایداری کار شرکت خواهد انجامید و از آن مهمتر امنیت غذایی سرزمین‌مان را به ارمغان خواهد آورد. حمیدی فرد از طراحی و تولید کمباین برنج به وسیله مهندسی معکوس سخن گفت و تصریح کرد: این مهم با رویکرد کاهش وابستگی به تولیدکنندگان خارجی انجام شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
بنابراین آثار نرخ ارز در بازه زمانی کوتاه‌مدت یکساله ناچیز است. صرفا کالاهایی که ارزبری بالایی ندارند و تولیدات آنها به سرعت براساس نرخ ارز می‌تواند کم و زیاد شود، از نرخ ارز متاثر می‌شوند و در صادرات آنها اثر می‌گذارد. به عبارتی تا مادامی‌که نرخ ارز نیمایی با نرخ بازار آزاد تفاوت فاحشی داشت، همواره شاهد افزایش تقاضای کاذب در بازار نیمایی بودیم. اما از زمانی که با مدیریت ارز نیمایی نرخ ارز در این بازار به نرخ ارز در بازار آزاد نزدیک شد، توفیق عملکرد بازار ثانویه بیشتر شد. پنجمین عامل اما در افت صادرات را می‌توان «نوسانات شدید نرخ ارز و علامتی که دولتمردان مرتبا در جهت کاهش نرخ ارز به بازار می‌دادند»، عنوان کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- تولیدکنندگان داخلی لاستیک، محصولات خود را با قیمتی تا ۶۰ درصد ارزانتر از بازار به فروشنده‌ها می‌دهند که این مابه التفاوت به جیب دلالان می‌رود. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، عضو انجمن تایرسازان از اختصاص ارز دولتی به واردات بی رویه لاستیک کامیون انتقاد کرد؛ هرچند اتهام احتکار لاستیک از سوی تولیدکنندگان را وارد ندانست. در حال حاضر تولیدکنندگان داخلی لاستیک، محصولات خود را با قیمتی تا ۶۰ درصد ارزانتر از بازار به فروشنده‌ها می‌دهند که این مابه التفاوت به جیب دلالان می‌رود. بیشتر بخوانید: افزایش ۲۲ درصدی تولید لاستیک پرایدمنبع: تسنیمانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
بنابراین آثار نرخ ارز در بازه زمانی کوتاه‌مدت یکساله ناچیز است. صرفا کالاهایی که ارزبری بالایی ندارند و تولیدات آنها به سرعت براساس نرخ ارز می‌تواند کم و زیاد شود، از نرخ ارز متاثر می‌شوند و در صادرات آنها اثر می‌گذارد. به عبارتی تا مادامی‌که نرخ ارز نیمایی با نرخ بازار آزاد تفاوت فاحشی داشت، همواره شاهد افزایش تقاضای کاذب در بازار نیمایی بودیم. اما از زمانی که با مدیریت ارز نیمایی نرخ ارز در این بازار به نرخ ارز در بازار آزاد نزدیک شد، توفیق عملکرد بازار ثانویه بیشتر شد. پنجمین عامل اما در افت صادرات را می‌توان «نوسانات شدید نرخ ارز و علامتی که دولتمردان مرتبا در جهت کاهش نرخ ارز به بازار می‌دادند»، عنوان کرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سال گذشته علی‌رغم آنکه واردات تایر سنگین و مواد اولیه لازم برای تولید داخلی این محصول، با استفاده از ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی انجام می‌گرفت، اما به علت عدم وجود شفافیت در توزیع تایر سنگین و ورود دلالان به این بازار، نارضایتی گسترده‌ای در میان رانندگان ایجاد شد. از همین رو، به منظور ساماندهی توزیع تایر سنگین در کشور، وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و وزارت کشور، «طرح توزیع سیستمی تایر سنگین» را اجرایی کردند. وی اظهار داشت: با اجرای طرح توزیع سیستمی تایر سنگین و اتصال «سامانه جامع تجارت وزارت صمت»، «سامانه توزیع تایر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای» و «سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل درون شهری وزارت کشور»، تمامی حواله‌های متفرقه و غیرمعتبر صادر شده از درجه اعتبار ساقط شده و تنها حواله‌هایی که دارای کد رهگیری بودند، در سامانه به‌عنوان حواله معتبر شناخته می‌شوند. وی با بیان اینکه این درگاه جدید از امروز بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، اظهار داشت: رانندگانی که تاکنون بنا به هر دلیلی امکان دریافت حواله تایر از دو درگاه قبلی را نداشتند، می‌بایست در این درگاه ثبت نام نمایند و بعد از آن، شرایط این افراد توسط سامانه بررسی می‌شود و در صورتیکه واجد شرایط دریافت لاستیک باشند، می‌توانند حواله تایر دریافت کرده و پس از تحویل آن به عامل فروش و ثبت آن در سامانه تایر مربوطه را دریافت کنند. علاوه بر این، تایر‌های رینگ ۱۶ تولید داخل هنوز مشمول طرح توزیع سیستمی تایر نشده‌اند و زنجیره توزیع آن شفاف نیست؛ به همین دلیل در توزیع آن‌ها با احتکار، گران‌فروشی و بازار سیاه روبرو هستیم.
مهرمهر2 روز قبل
یداله کلهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردات نهاده‌های دامی به کشور و لزوم پایش این محموله‌ها حسب دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور، تولید هرگونه خوراک دام و طیور در مراکز پرورش ممنوع و پرورش دهندگان ملزم به دریافت خوراک «غیر علوفه‌ای» مورد نیاز خود از کارخانجات تولیدی واجد پروانه بهداشتی دامپزشکی شدند. وی با اشاره به امکان انتقال آلودگی‌های میکروبی و ویروسی به مزارع پرورش دام و طیور از طریق نهاده‌های دامی افزود: در کارخانجات تولید خوراک واجد پروانه بهداشتی، به دلیل حضور فعال دامپزشک مسئول فنی بهداشتی و نظارت بر اجرای ضوابط قرنطینه‌ای و تولید خوراک بر اساس دستورالعمل‌های بین المللی و همچنین پخت خوراک در دمای بالا، امکان انتقال آلودگی به مزارع پرورش کاهش یافته و رهگیری محصولات و نهاده‌ها نیز به سهولت انجام می‌شود. کلهر خاطرنشان کرد: رصد و پایش نهاده‌های دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور قرار گرفته و اداره کل دامپزشکی استان قزوین نیز با کمک معاونت بهبود تولیدات دامی در این زمینه پیشرو است. وی یادآور شد: تولید و مصرف خوراک دام در واحدهای تولیدی زنجیره‌ای و دارای امکانات کارخانجات تولید خوراک که مورد تایید دامپزشکی باشد، بلامانع است.
ایسناایسنا2 روز قبل
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از بلاتکلیفی ۳۰ تا ۴۰ درصد تلفن‌های همراه وارد شده با ارز دولتی در گمرک خبر داد و علت آن را نبود تقاضا برای مدل‌هایی که قدیمی شده، عنوان کرد. امیر اسحاقی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ اظهار کرد: مجوز ترخیص ۹۰ درصد از گوشی‌هایی که با ارز دولتی به کشور وارد شده بود، صادر شده‌ اما به دلیل اینکه بخشی از این محموله قدیمی شده و تقاضایی در بازار برای آن وجود ندارد، ‌ هنوز برای ترخیص آن‌ها اقدامی نشده است. وی با اشاره به اینکه واردکنندگان باید برای دریافت مجوز فروش آن‌ها از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مابه‌التفاوت ارز دولتی و نیمایی را بپردازند، افزود: با توجه به اینکه واردکنندگان باید مابه‌التفاوت ارز ۹۰۰۰ تومانی و ۴۲۰۰ تومانی را بپردازند و همچنین در مواردی به دلیل قدیمی شدن گوشی‌های وارداتی تقاضایی در بازار نیست، بخشی از این گوشی‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. اسحاقی در پایان میزان تلفن‌های همراه باقی مانده در گمرک را بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل تلفن‌های همراه وارد شده با ارز دولتی عنوان کرد. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد نهاوندیان در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از رانت حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی دولت چه اقداماتی انجام می‌دهد، گفت: دستگاه‌ها با تشدید نظارت بر فرآیندهای تخصیص ارز، ثبت سفارش، ورود و توزیع کالا، در مراحل اختصاص ارز موظف به نظارت هستند. اخبار اقتصادی- معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: وقتی نرخ متفاوتی برای ارز تصمیم گیری می‌شود چاره‌ای جز افزایش نظارت نیست. وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه جامعی برای نظارت بر تخیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و جلوگیری از رانت‌خواری در این زمینه وجود دارد، گفت: وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک همین است. ارز واردات کالاهای اساسی در بودجه ۹۹ کشور ارز ۴۲۰۰ تومانی است در صورتی که بسیاری از فعالین و کارشناسان اقتصادی معتقدند به علت نبود نظارت کافی، کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست مصرف کننده نمی‌رسد و با واردات کالا به این قیمت عده معدودی واردکننده منتفع می‌شوند.
فارسفارس2 روز قبل
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک وظیفه نظارت بر روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی و جلوگیری از رانت حاصل از آن را برعهده دارند. محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که برای جلوگیری از رانت حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی دولت چه اقداماتی انجام می‌دهد، گفت: دستگاه‌ها با تشدید نظارت بر فرآیندهای تخصیص ارز، ثبت سفارش، ورود و توزیع کالا، در مراحل اختصاص ارز موظف به نظارت هستند. معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: وقتی نرخ متفاوتی برای ارز تصمیم گیری می‌شود چاره‌ای جز افزایش نظارت نیست. وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه جامعی برای نظارت بر تخیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و جلوگیری از رانت‌خواری در این زمینه وجود دارد، گفت: وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک همین است. به گزارش فارس ارز واردات کالاهای اساسی در بودجه سال ۹۹ کشور ارز ۴۲۰۰ تومانی است در صورتی که بسیاری از فعالین و کارشناسان اقتصادی معتقدند به علت نبود نظارت کافی، کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست مصرف کننده نمی‌رسد و با واردات کالا به این قیمت عده معدودی واردکننده منتفع می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید