آخرین و مهم‌ترین اخبار ارز دولتی

اخبار « ارز دولتی »

دنیای خودرودنیای خودرو4 هفته قبل
احمدرضا متقی، نایب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک در واکنش به این خبر و تصمیمی که قرار است در قالب مصوبه ستاد تنظیم بازار اجرایی شود به «دنیای خودرو» گفت: «ما با هر گونه تصمیمی که در عمل به نفع تولید ملی باشد موافق هستیم اما با تصمیماتی که تنها به نفع یک گروه باشد مخالفیم. و اتخاذ آن تنها به گرانی کالا در سطح جامعه و فشار به مصرف کننده منجر خواهد شد. روندی که باعث تحمیل فشار مالی مضاعف به مصرف کننده نهایی می‌شود. چراکه این بخش همواره به عنوان بازویی توانمند در کنار دولت به حل مشکلات و کمبود تایر در بازار کمک کرده است. وی همچنین درخصوص پیشنهاد انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر مبنی بر توقف تخصیص ارز دولتی به واردات تایر عنوان کرد: انجمن واردکنندگان به دنبال بلاتکلیفی طولانی تخصیص ارز به واردکنندگان طی ماههای اخیر بارها تقاضای قطع ارز دولتی از واردات تایر را به مسئولان امر ارائه کرده است اما متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.» نایب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک افزود: «ما همواره به دنبال رفع بلاتکلیفی هستیم و هیچ اصراری به دریافت ارز ۴۲۰۰تومانی نداریم کما اینکه بیش از ۸ماه است که واردکنندگان عضو این انجمن هیچ ارز دولتی برای واردات تایر دریافت نکرده‌اند.»
فراروفرارو4 هفته قبل
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیش‌بینی دو شرط برای حذف دلار ۴۲۰۰تومانی خبر داد و گفت: تنها اگرمطمئن شویم ارز دولتی بر سفره مردم تاثیر ندارد یا اینکه از جانب بانک مرکزی با کمبود منابع روبه‌رو شویم اقدام به این کار خواهیم کرد. به گزارش تسنیم، حسین مدرس خیابانی درخصوص مشکلات برخی از تولیدکنندگان به‌خصوص مرغداران مبنی بر اینکه قیمت تمام‌شده بیشتر از نرخ فروش است، اظهار کرد: این مشکل درخصوص تولید مرغ درست است و دلیل اینکه در تیر ماه سال جاری قیمت مصوب مرغ را از ۱۱هزار و ۴۰۰ تومان به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش دادیم، همین موضوع بود. مدرس خیابانی با اشاره به دلار ۴۲۰۰تومانی برای واردات نهاده‌های دامی عنوان کرد: بزرگ‌ترین کمک به تولیدکنندگان مرغ، گوشت، تخم‌مرغ و لبنیات دریافت نهاده‌های دامی با ارز دولتی است، زیرا اگر این ارز را حذف کنیم قطعا قیمت‌ها افزایش می‌یابد و تا زمانی که مطمئن هستیم اختصاص دلار ۴۲۰۰تومانی به این بخش، در زندگی مردم به‌خصوص اقشار آسیب‌پذیر تاثیر دارد، این روند ادامه خواهد داشت. وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه بیشتر مصرف‌کننده برنج‌های خارجی اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند، می‌توانیم بگوییم به هدفمان رسیده‌ایم. همچنین برنج خارجی یک اهرم برای کنترل قیمت برنج داخلی است، زیرا اگر دلار ۴۲۰۰تومانی برداشته شود، برنج خارجی ٨هزارتومانی دو تا سه برابر شده و قیمت برنج داخلی نیز به‌تناسب افزایش خواهد یافت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: فرآیند توزیع اقلام بهداشتی، ضد عفونی کننده و ماسک، نیازمند اصلاح و بازبینی جدی است و وزارت صمت آمادگی کامل دارد تجربیات خود را در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهد. رحمانی تصریح کرد: با توجه به تعداد واحد‌های صنعتی فعال در حوزه شوینده بهداشتی، خوشبختانه هیچ مشکلی در سطح کشور وجود ندارد و به میزان کافی برای عرضه در سطح بازار، تولید و تامین می‌شود. رحمانی اضافه کرد: البته با توجه به کشفیات متعدد و قابل توجه انبار‌های احتکاری این کالا از سوی تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها و تحویل موارد به هیات امنای ارزی وزارت بهداشت، با توزیع این اقلام مشکل موجود تا حدودی مرتفع می‌شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: فرآیند توزیع اقلام بهداشتی مورد نظر، نیازمند اصلاح جدی است و حتما باید به مردم عزیز اطلاع رسانی شود تا برای تهیه ملزومات بهداشتی مورد نیاز خود به مراکز بهداشت و درمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی مراجعه کنند. رحمانی گفت: وزارت صمت به عنوان همکار وزارت بهداشت، هر نوع همراهی در این خصوص را وظیفه خود می‌داند و البته انتظار می‌رود در مورد گروه‌های مردمی اولویت دار برای تقاضا و بهره مندی از ماسک، آگاهی سازی کافی نیز انجام شود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
از این رو تحقیقات جهت شناسایی دلیل بیماری آغاز شد و در نهایت پزشکان به نوع جدیدی از ویروس کرونا رسیدند. پس از آن نیز گزارش‌های دیگری از ابتلا به ویروس کرونا در سایر استان‌های ایران داده شد. تصمیم گیران اقتصادی کشور جهت گیری به سمتی خواهند داشت که با پول‌پاشی از منابع نفتی راحت دردسترس قرار گرفته، شیدای واردات گردند. وی ادامه داد: فهرستی که بانک مرکزی از شرکت‌های گیرنده ارز دولتی منتشر کرد و اندک در راستای شفافیت بود. درجراید دیدم که رئیس کل محترم بانک مرکزی واژه «توصیه» را بکار برده‌اند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: فهرست سهمیه کاغذ نشریات کشور در اختیار شرکت‌های مربوطه برای توزیع قرار گرفته است. به گزارش سینماپرس، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد: فهرست سهمیه کاغذ نشریات کشور نهایی شده و در اختیار شرکت‌های مربوطه برای توزیع قرار گرفته است. از ابتدای سال ۹۸ تا کنون، ۱۲هزار و پانصد تن کاغذ با قیمت مصوب و ارز دولتی میان نشریات و روزنامه‌های کشور توزیع شده است. همچنین یک نوبت کاغذ دیگر تا پایان سال میان نشریات و روزنامه‌ها توزیع خواهد شد. با توجه به اطلاعیه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی مورخ ۱۹ آبان ۹۸ در خصوص یارانه و کاغذ مطبوعات، این اداره کل آماده پاسخگویی به اعتراض و انتقاد احتمالی در خصوص فهرست یاد شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
این در حالی است که استنادات قانونی مربوط به رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی توسط اتاق بازرگانی از جمله ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات پیشتر از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری منسوخ اعلام شده بود. رهبری با اشاره به تجربه سایر کشورها در زمینه رتبه‌بندی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر در دنیا شاخص‌های رتبه‌بندی به سمت شاخص‌های کمی رفته است چرا که این شاخص‌ها نقش مهمی دارند و نباید آن‌ها را از اختیار سامانه رتبه‌بندی خارج کرد. رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی همچنین با بر شمردن شاخص‌های کیفی در خصوص رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی گفت: در این خصوص قوانینی در حوزه سازمان بورس وجود دارد که به مؤسسات رتبه‌بندی مجوز می‌دهد. موازی‌کاری میان اتاق بازرگانی و سازمان بورس امری ناپسند استوی با اشاره به درخواست و اقدامات اتاق بازرگانی برای ورود به مساله رتبه‌بندی گفت: اگر اتاق بازرگانی قصد فعالیت در حوزه رتبه‌بندی را دارد، بهتر است به جای اخذ مجوز جداگانه از مجلس در قانون بودجه سال آینده، از سازمان بورس به عنوان یک نهاد قانونی مجوز بگیرد. وی در پایان در خصوص تجربه پیشین اتاق بازرگانی در خصوص رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی اظهارداشت: از آنجایی که رتبه‌بندی اتاق بر مبنای اطلاعات موجود در سامانه‌های حاکمیتی کشور نبود و بیشتر از روش‌های کیفی مانند مشاهده جمع‌آوری می‌شد، بنابراین قطعا دقیق نبوده است، چرا که بسیاری از اطلاعات اقتصادی کشور محرمانه بوده که اساسا به بخش خصوصی ارائه نمی‌شود.
الفالف1 ماه قبل
گروه فرهنگی الف، ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۲۶ ۳۹۸۱۲۰۵۰۹۸به گزارش الف به نقل از روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی در این اطلاعیه آماده است: با توجه به بررسی کارشناسی درخواست‌هایی که از سوی مدیران نشریات به این اداره کل واصل شده و همچنین میزان کاغذ موجود، فهرست نهایی سهمیه کاغذ نشریات به میزان ۴۷۳ تن، آماده و برای توزیع در اختیار شرکت‌های مربوطه قرار گرفت. براین اساس مدیران مسئول نشریات می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه جامع رسانه‌های کشور از میزان و نحوه دریافت کاغذ تخصیص یافته مطلع شوند. همچنین کاغذ تخصیص یافته برای روزنامه‌ها نیز طی روزهای آتی توزیع می‌شود. شایان ذکر است از ابتدای سال ۹۸ تا کنون، ۱۲هزار و پانصد تن کاغذ با قیمت مصوب و ارز دولتی میان نشریات و روزنامه‌های کشور توزیع شده است. همچنین یک نوبت کاغذ دیگر تا پایان سال میان نشریات و روزنامه‌ها توزیع خواهد شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
کاغذ تخصیصی روزنامه‌ها روزهای آتی توزیع می‌شودبه گزارش ایرنا، از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، ۱۲هزار و پانصدتن کاغذ با قیمت مصوب و ارز دولتی میان نشریات و روزنامه‌های کشور توزیع شده است. همچنین یک نوبت کاغذ دیگر تا پایان سال میان نشریات و روزنامه‌ها توزیع خواهد شد. در موضوع توزیع کاغذ با ارز دولتی از ابتدای سال ۹۸ که بواسطه اختلال در روند واردات و توزیع، با بحران کمبود کاغذ و افزایش قیمت غیر منتظره مواجه بودیم، سیاست اولیه بر حل مشکل، از طریق توزیع کاغذ و راستی آزمایی همزمان قرارگرفت زیرا درغیر اینصورت امکان توقف، راستی آزمایی و سپس توزیع کاغذ به دلیل همگانی شدن کمبود، میسر نبود. در مردادماه ۹۸ به تمام نشریات اعلام شد که درصورت دریافت کاغذ با ارز دولتی، با مراجعه به سامانه جامع، فرم خوداظهاری دریافت کاغذ را تکمیل نمایند تا میزان کاغذ توزیع شده با کاغذ دریافتی نشریات تطبیق داده شود که اگر سهمیه اختصاص یافته به هردلیل دریافت نشده، از توزیع کنندگان مطالبه شود و در صورت مغایرت فهرست‌های اعلامی و اقدامی، برخورد مقتضی صورت گیرد تا کمترین ابهامی در خصوص میزان کاغذ توزیع شده باقی نماند. هم اکنون بر اساس اطلاعات درج شده در سامانه، میزان کاغذ تحویل شده ۸۴۰ نشریه با میزان اعلام شده توسط واردکننده‌ها برابر است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
احکام قطعی پنجاه و دو نفر از محکومین اقتصادی و امنیتی اعلام شد. به نقل از قوه قضاییه، روز گذشته غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه از قطعیت آرای محکومیت ۵۰ نفر در حد فاصل نشست قبلی سخنگو تا نشست بیستم خبر داد و اعلام کرد که این احکام توسط مرکز رسانه قوه قضاییه اطلاع رسانی می‌شود. مرتضی فلاح اشتری فرزند احمداتهام: الف) مشارکت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق اعتبار سازی و دادن پروفرم و جا به جایی وجوه مربوط به شرکت میعاد سازان به میزان ۱۱ میلیون دلار. پویا کریمی فرزند علیاتهام: معاونت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق تسهیل وقوع جرم از طریق فروش ارزهای دولتی و جابه جایی و فروش ارز از طریق حساب‌های خانواده خودحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: تحمل ۵ سال حبس۲۰. علی اکبر سلطان علیان فرزند محمد علیاتهام: معاونت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق تهیه مقدمات جرم و معرفی و شناسایی بانک‌های عاملحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: تحمل ۵ سال حبس تعزیری، ضبط ۱۶۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان جزای مالی۲۱.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، روز گذشته غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه از قطعیت آرای محکومیت ۵۰ نفر در حد فاصل نشست قبلی سخنگو تا نشست بیستم خبر داد و اعلام کرد که این احکام توسط مرکز رسانه قوه قضاییه اطلاع رسانی می‌شود. مرتضی فلاح اشتری فرزند احمداتهام: الف) مشارکت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق اعتبار سازی و دادن پروفرم و جا به جایی وجوه مربوط به شرکت میعاد سازان به میزان ۱۱ میلیون دلار. پویا کریمی فرزند علیاتهام: معاونت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق تسهیل وقوع جرم از طریق فروش ارزهای دولتی و جابه جایی و فروش ارز از طریق حساب‌های خانواده خودحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: تحمل ۵ سال حبس۲۰. علی اکبر سلطان علیان فرزند محمد علیاتهام: معاونت در اخلال در نظام ارزی به صورت عمده از طریق تهیه مقدمات جرم و معرفی و شناسایی بانک‌های عاملحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: تحمل ۵ سال حبس تعزیری، ضبط ۱۶۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان جزای مالی۲۱. شرکت تضامنی لیلا میرزایی و شرکا (زمرد) با نمایندگی قانونی خانم لیلا میرزایی فرزند محمد حسیناتهام: اخلال در نظام ارزی به صورت عمده با متهم مرتضی فلاح اشتریحکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی: انحلال، پرداخت ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به عنوان جزای نقدی در حق دولت۲۳.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
۳ درصد تورم در ۳ دهه «میانگین سه دهه تورم حدود سه درصد بوده است.» همتی با بیان این آمار توضیح می‌دهد: باید تورم کنترل شود و رشد اقتصادی افزایش یابد. حال اگر بسترسازی رشد اقتصادی منجر به رشد اقتصادی حدود ۸ درصد شود، آنگاه نیاز به خلق اعتبار و نقدینگی بیشتر خواهد بود و به تبع آن اصرار بر رشد نقدینگی خیلی پایین مناسب نخواهد بود. رئیس شورای پول و اعتبار همچنین تأکید می‌کند: بر اساس فاکتورهای موجود هیچ یکی از پیش‌بینی‌ها از تورم سال آینده بالای ۲۰ درصد نیست بلکه کمتر از ۲۰ درصد است. وقتی می‌گوییم صادرات موتور رشد اقتصاد است، به این معناست که موجب بهبود روش‌ها، کاهش هزینه‌های تولید و رقابت‌پذیری می‌شود. FATF و ارز ربطی به هم ندارنددژپسند در مورد تأثیر FATF بر افزایش قیمت ارز گفت: جلسه FATF امروز (چهارشنبه) برگزار می‌شود و افزایش قیمت ارز هیچ ربطی به این موضوع ندارد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، روز گذشته بود که خبری درباره تحریم‌ها و مشکلات هلال احمر در تأمین دارو‌های خاص وتک نسخه‌ای از سوی محمود رضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر منتشر شد. آمار کمبود دارویی کشور یک سوم سال گذشته استاما پس از مطرح شدن این صحبت از سوی دبیرکل جمعیت هلال احمر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا ودارو این کمبود دارویی را تکذیب کرد و گفت: آمار اقلام کمبود دارویی کشور حدود یک سوم فهرست زمان مشابه در سال گذشته است. به گفته جهانپور در مناطق مختلف کشور ۱۹ تا ۲۱ قلم کمبود دارویی وجود دارد و شرکت‌های پخش از ماه‌های گذشته تحت کنترل بوده‌اند و بنا به این صحبت جهانپور کمبود دارویی نمی‌تواند معنا داشته باشد. مسئولان سازمان غذا و دارو معتقد هستند که کمبود دارویی به صورت غیر کارشناسانه بیان شده و همه چیز تحت کنترل سازمان غذا و دارو است؛ اینکه تنها یک برند یا داروی خاص در بازار وجود نداشته باشد به معنای کمبود دارویی در کل کشور نیست. بحث کمبود دارو در حالی مطرح می‌شود که سعید نمکی وزیر بهداشت هم چندی پیش از خودکفایی ایران برای تولید برخی از دارو‌ها خبر داده بود و گفت: مشکلی برای تامین داروی بیماران خاص و سایر بیماران در کشور وجود ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
وی با بیان اینکه روش اول واردات مستقیم روغن خام به کشور است، افزود: از طریق واردات دانه روغنی و تولید دانه روغنی در داخل نیز از دیگر روش‌های این کار هستند. ۴۵۰ هزارتن روغن پالم ارز دولتی می‌گیرد! وی با بیان اینکه در سال ۹۴ حدود ۲۴۰ هزارتن دانه روغنی وارد کشور شده بود، افزود: حدود ٤٠٠ هزارتن دانه روغنی شامل سویا، کنجد، آفتابگردان، کلزا و گلرنگ نیز در داخل تولید شد که از این میزان دانه نزدیک به ٧٠ هزارتن و از دانه روغنی وارداتی نیز ٤٠ هزارتن روغن استحصال وبقیه نیاز بصورت روغن خام وارد کشور شد. این مقام مسئول با بیان اینکه درصد روغن دانه سویا ۱۸ است، گفت: بنابراین از میزان ۲٫۵ میلیون واردات دانه سویا حدود ۴۵۰ هزارتن روغن استحصال می‌شود. دولت به واردکنندگان روغن، دانه و کنجاله به ازای هرکیلوگرم واردات ۹ هزارتومان یارانه می‌دهد!
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
کتاب‌های حوزه زبان بیشترین افزایش قیمت را داشته است و پس از آن دین، ‌ فلسفه و علوم عملی بوده‌اند‌، ادبیات و کودک و نوجوان در پله‌های بعدی ازن افزایش قیمت قرار داشته‌اند، ‌ در انتها نیز کتاب‌های حوزه تاریخ و جغرافیا با کمترین افزایش قیمت مواجه بوده‌اند. حسن‌پور تصریح می‌کند: عملا می‌توان فرمول واحدی برای قیمت‌گذاری کتاب به‌دست آورد که از معادله چند مجهولی درست می‌شود. باید در نظر داشت ورود به این قضایا، کیفیت کتاب را از بین می‌برد؛ زیرا می‌گوییم که عددی به‌عنوان قیمت کتاب تعیین شده است. نمی‌گویم قیمت‌گذاری واحد برای کتاب غیرممکن است، اما هر کتاب را می‌توان به‌صورت جداگانه قیمت‌گذاری و اعلام کرد که قیمت کتاب بنابر عرف اعلام شده است یا خارج از عرف. از سوی دیگر نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که ادامه دار بودن روند افزایشی قیمت کتاب در آینده‌ای نه‌چندان دور منجر به قهر مردم با کتاب خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت تراکتور سازی ایران گفت: اجازه نمی‌دهیم مجموعه تراکتورسازی ایران به حال و سرنوشت خودرو سازان کشور دچار شود. ابوالفتح ابراهیمی در مراسم رونمایی از تندیس شهید سلیمانی و افتتاح و بهره برداری از چند طرح و پروژه‌ی توسعه وخودکفایی شرکت تراکتورسازی ایران، اظهار کرد: مجموعه تراکتور سازی ایران از لحاظ خودروسازی بعد از ایران خودرو و سایپا جزو سومین شرکت تولید کننده بوده و براساس معرفی جهاد کشاورزی و نیاز کشاورزان، تراکتور به بازار ارائه میکند. وی با اشاره به رونمایی از تراکتور جدید توسط مجموعه تراکتور سازی، گفت: مهندسان این مجموعه موفق به طراحی تراکتور جدیدی شدند که در آینده‌ای نزدیک از این طرح رونمایی می‌شود. به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که امسال مجموعه تراکتورسازی ایران نسبت به سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی تولید داشته است، گفت: باتلاش شبانه روزی همکاران مجموعه تراکتورسازی در تولیدات این مجموعه روند افزایشی داشته است. مدیرعامل شرکت تراکتور سازی ایران با بیان این‌که اکثر شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی و سایر استان‌ها در زمینه‌ی قطعه سازی با مجموعه تراکتورسازی ایران همکاری می‌کنند، گفت: خوشبختانه تاکنون در پرداخت حقوق و مزایای کارگران کوتاهی نکرده و همه‌ی مزایا را سر موقع پرداخت کرده‌ایم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، در آبان‌ماه امسال، انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران در مصوبه‌ای پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شکر و افزایش قیمت این محصول استراتژیک را برای سال ۹۹ به دولت ارایه داد. دولت هم سه ماه بعد به دلیل کمبود منابع ارزی و با تکیه بر این اصل که قیمت محصولات باید در بازار تعیین شود، دستور حذف ارز یارانه‌ای شکر را صادر کرد. هر چند به نظر نمی‌رسد با توجه به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی این قیمت‌ها مدت زیادی دوام داشته باشد. اگر چه استقبال معامله‌گران از سهام گروه قند و شکر در روزهای پس از این خبر نیز نشانگر آینده مثبت این گروه است. اما بررسی نمادهای گروه قند و شکر نشان می‌دهد که پس از اوج‌گیری نمادهای این گروه پس از خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، کمی از تب و تاب آنها کاسته شده و فشار عرضه در بسیاری از آنها سنگین‌تر از قبل شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «داود موسوی» با اشاره به تخصیص ارز دولتی برای واردات شکر، افزود: بر این اساس، نرخ شکر درب کارخانه کیلویی چهار هزار و ۵۰ تومان بوده و با توجه به اینکه در بسته بندی‌های متنوع عرضه می‌شود، نرخ آن به تناسب نوع و وزن کالا تغییر می‌کند. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: نرخ شکر ۹۰۰ گرمی پنج هزار و ۴۰۰ تومان، شکر فله یک کیلوگرمی در مبادی توزیع چهار هزار و ۷۰۰ تومان و شکر سفید بسته‌بندی یک کیلویی پنج هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است. وی افزود: هیچ تغییری در نرخ‌های شکر انجام نشده و در مبادی توزیع، فروشندگان حق تخلف از نرخ‌های اعلامی را ندارند. به گفته موسوی، ذخایر شکر در وضعیت مناسب قرار دارد و عرضه در شبکه‌های مطمئن همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدون هیچگونه محدودیتی انجام می‌شود. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان‌کرد: نظارت بر بازار شکر به منظور جلوگیری از هر گونه تخلفات گران‌فروشی در دستور کار بازرسان در سراسر کشور است، و مردم هم می‌توانند از طریق سامانه‌های نظارتی از جمله سایت۱۲۴. ir و اپلیکیشن اعلام قیمت ١٠٠ قلم کالای اساسی، گرانفروشی‌ها را گزارش دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- معاون سازمان حمایت با بیان اینکه ذخایر شکر به اندازه‌ای است که کل نیاز کشور را در ماه‌های آتی پوشش می‌دهد، گفت: توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: قیمت مصوب شکر، درب کارخانه ۴، ۰۵۰ تومان تعیین شده که در عین حال، نرخ شکر ۹۰۰ گرمی ۵۴۰۰ تومان، شکر فله یک کیلوگرمی در مبادی توزیع ۴، ۷۰۰ تومان و شکر سفید بسته‌بندی یک کیلویی ۵، ۹۰۰ تومان تعیین شده است. وی افزود: بر این اساس هیچ تغییری در نرخ‌های شکر انجام نشده و هیچ کس در مبادی توزیع، حق تخلف از نرخ‌های اعلام شده را ندارد؛ اما بر این اساس علاوه بر اینکه انبار‌های شکر به صورت گسترده مورد بازرسی قرار می‌گیرند، در سطح عرضه نیز نظارت‌ها انجام خواهدشد. به گفته موسوی، ذخایر شکر در وضعیت بی‌نظیری قرار دارد و عرضه در شبکه‌های مطمئن همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدون هیچگونه محدودیتی انجام می‌شود. وی افزود: ذخایر شکر به اندازه‌ای است که کل نیاز کشور را در ماه‌های آتی پوشش می‌دهد؛ ضمن اینکه رعایت نرخ‌های مصوب این کالا از سوی همه خرده فروشان و عمده‌فروشان الزامی است؛ ضمن اینکه توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، داوود موسوی، معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید مجدد بر اینکه شکر دارای نرخ مصوب است و هیچ فروشنده‌ای حق افزایش قیمت را ندارد، گفت: با توجه به اینکه شکر از جمله کالاهای اساسی است که برای واردات آن، ارز دولتی تخصیص داده شده است که بر این اساس، نرخ شکر درب کارخانه ٤٠٥٠ تومان بوده و با توجه به اینکه در بسته بندی‌های متنوع عرضه می‌شود، نرخ آن به تناسب نوع و وزن کالا، تغییر می‌کند. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: قیمت مصوب شکر، درب کارخانه ۴,۰۵۰ تومان تعیین شده که در عین حال، نرخ شکر ۹۰۰ گرمی ۵۴۰۰ تومان، شکر فله یک کیلوگرمی در مبادی توزیع ۴,۷۰۰ تومان و شکر سفید بسته‌بندی یک کیلویی ۵,۹۰۰ تومان تعیین شده است. وی افزود: بر این اساس هیچ تغییری در نرخ‌های شکر انجام نشده و هیچ کس در مبادی توزیع، حق تخلف از نرخ‌های اعلام شده را ندارد؛ اما بر این اساس علاوه بر اینکه انبارهای شکر به صورت گسترده مورد بازرسی قرار می‌گیرند، در سطح عرضه نیز نظارتها انجام خواهدشد. به گفته موسوی، ذخایر شکر در وضعیت بی‌نظیری قرار دارد و عرضه در شبکه‌های مطمئن همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بدون هیچگونه محدودیتی انجام می‌شود. وی افزود: ذخایر شکر به اندازه‌ای است که کل نیاز کشور را در ماههای آتی پوشش می‌دهد؛ ضمن اینکه رعایت نرخ‌های مصوب این کالا از سوی همه خرده فروشان و عمده‌فروشان الزامی است؛ ضمن اینکه توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام مجدد نرخ‌های رسمی شکر در سطوح خرده فروشی و عمده فروشی گفت: هیچگونه تغییری در نرخ مصوب شکر ایجاد نشده و عمده فروشان و خرده فروشان اجازه هیچگونه افزایش قیمتی ندارند؛ ضمن اینکه تمام انبارها تحت کلید دولت قرار دارد. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: قیمت مصوب شکر، درب کارخانه ۴,۰۵۰ تومان تعیین شده که در عین حال، نرخ شکر ۹۰۰ گرمی ۵۴۰۰ تومان، شکر فله یک کیلوگرمی در مبادی توزیع ۴,۷۰۰ تومان و شکر سفید بسته‌بندی یک کیلویی ۵,۹۰۰ تومان تعیین شده است. وی افزود: بر این اساس هیچ تغییری در نرخ‌های شکر انجام نشده و هیچ کس در مبادی توزیع، حق تخلف از نرخ‌های اعلام شده را ندارد؛ اما بر این اساس علاوه بر اینکه انبارهای شکر به صورت گسترده مورد بازرسی قرار می‌گیرند، در سطح عرضه نیز نظارت‌ها انجام خواهد شد. به گفته موسوی، ذخایر شکر در وضعیت بی‌نظیری قرار دارد و عرضه در شبکه‌های مطمئن همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره‌ای بدون هیچگونه محدودیتی انجام می‌شود. وی افزود: ذخایر شکر به اندازه‌ای است که کل نیاز کشور را در ماههای آتی پوشش می‌دهد؛ ضمن اینکه رعایت نرخ‌های مصوب این کالا از سوی همه خرده فروشان و عمده‌فروشان الزامی است؛ ضمن اینکه توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام مجدد نرخ‌های رسمی شکر در سطوح خرده فروشی و عمده فروشی گفت: هیچگونه تغییری در نرخ مصوب شکر ایجاد نشده و عمده فروشان و خرده فروشان اجازه هیچگونه افزایش قیمتی ندارند؛ ضمن اینکه تمام انبارها تحت کلید دولت قرار دارد. معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: قیمت مصوب شکر، درب کارخانه ۴,۰۵۰ تومان تعیین شده که در عین حال، نرخ شکر ۹۰۰ گرمی ۵۴۰۰ تومان، شکر فله یک کیلوگرمی در مبادی توزیع ۴,۷۰۰ تومان و شکر سفید بسته‌بندی یک کیلویی ۵,۹۰۰ تومان تعیین شده است. وی افزود: بر این اساس هیچ تغییری در نرخ‌های شکر انجام نشده و هیچ کس در مبادی توزیع، حق تخلف از نرخ‌های اعلام شده را ندارد؛ اما بر این اساس علاوه بر اینکه انبارهای شکر به صورت گسترده مورد بازرسی قرار می‌گیرند، در سطح عرضه نیز نظارت‌ها انجام خواهد شد. به گفته موسوی، ذخایر شکر در وضعیت بی‌نظیری قرار دارد و عرضه در شبکه‌های مطمئن همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره‌ای بدون هیچگونه محدودیتی انجام می‌شود. وی افزود: ذخایر شکر به اندازه‌ای است که کل نیاز کشور را در ماههای آتی پوشش می‌دهد؛ ضمن اینکه رعایت نرخ‌های مصوب این کالا از سوی همه خرده فروشان و عمده‌فروشان الزامی است؛ ضمن اینکه توزیع گسترده شکر در میادین میوه و تره بار و فروشگاههای زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
سلامت نیوز: رئیس اداره‌کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از ممنوعیت واردات ۳۲۰ قلم کالا و تجهیزات پزشکی خبر داد و برنامه‌های سازمان غذا و دارو برای ساماندهی این بازار را تشریح کرد. * بیش از ۳ هزار واحد صنفی شناسه‌دار هستندسوال: پیش نیازهای اولیه برای نظام مند شدن شبکه توزیع تجهیزات پزشکی و جمع شدن بازار سیاه فروش تجهیزات پزشکی چیست؟ صفوی: چند تا شرط وجود دارد تا توزیع تجهیزات پزشکی به خوبی ساماندهی شود. سؤال: برنامه‌ای برای ورود تجهیزات پزشکی به سامانه TTAC دارید؟ صفوی: زیرساخت‌های این کار در حال پیاده‌سازی است تا تجهیزات پزشکی را نیز بتوانیم مانند دارو در این سامانه وارد کنیم. *کمبود ۱۴ قلم تجهیزات پزشکیسؤال: وضعیت کمبودها در حوزه تجهیزات پزشکی چگونه است؟ صفوی: بررسی‌های ما نشان می‌دهد تاکنون ۱۴ قلم کالای تجهیزات پزشکی کمبود داشته‌ایم که این موضوع نیز به دلیل عدم همکاری شرکت‌های خارجی است. ما همواره بازار تجهیزات پزشکی را رصد کرده و لیست ممنوعیت واردات را به روز می‌ کنیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی یادآور شد: این موفقیت‌ها در حالی رخ داده است، که دشمن با اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، قصد داشت تولید کشور را در ۳ ماهه آخر سال ۱۳۹۷ تعطیل کند. وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ حجم کالاهای وارداتی برابر ۱۰ میلیارد دلار داخلی‌سازی می‌شود. رحماانی تاکید کرد: ۷۰ درصد لاستیک کامیون کشور وارداتی بود که با افتتاح یک طرح جدید به ۵۵ درصد کاهش یافت. رحمانی تصریح کرد: اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی استکبار جهانی باعث شد، فرصت‌سازی در کشور صورت گیرد. به گزارش ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان در سفر ۲ روزه به چهارمحال و بختیاری از بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی استان دیدن می‌کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
سلامت نیوز: رییس انجمن بیوتکنولوژی ایران با اشاره به موفقیت محققان کشورمان در تولید محصولات بیوتک، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد داروهای وارداتی بیوتک را در داخل کشور تولید می‌کنیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر سیروس زینلی ۴۰ درصد صادرات دانش بنیان کشور از نظر ارزش اقتصادی را مربوط به حوزه بیوتک اعلام کرد و گفت: ۶۰ درصد تولیدات دانش بنیان کشور از نظر پولی مربوط به حوزه بیوتک است که این موضوعات، افتخاری بزرگ برای کشور می‌باشد. وی افزود: ما شرکت‌های متعددی در کشور داریم که حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. دولت هنوز اصرار عجیبی به حمایت از واردات دارو و محصولات دیگر با ارز حمایتی دارد و از این کارش دفاع می‌کند. در حوزه دارویی بیوتک پیشرفت‌های خیلی خوبی داشتیمزینلی با اشاره به اینکه در حوزه دارویی و پزشکی بیوتک پیشرفت‌های خیلی خوبی داشتیم، اظهار داشت: در تولید محصولات بیوتک به خصوص در دارو خیلی موفق بودیم ولی در زمینه‌های دیگر دیر اقدام کردیم یا صرفه اقتصادی کمتری داشت و بسیار عقب‌تر هستیم. در زمینه‌ای مانند بیوتک دامی، صنعتی و کشاورزی بسیار عقب‌تر هستیم و باید بیشتر تلاش کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-پس از سانحه سقوط هواپیمای بویینگ ۷۳۷شرکت اوکراین اینترنشنال در نزدیکی شاهد شهر و جان باختن تمامی ۱۷۶سرنشین آن، حوزه هوایی کشور در سیبل توجه قرارگرفت. در این میان، ثبت چندین نقص فنی و خروج دو هواپیما از باند طی دو، سه هفته گذشته، این انگاره را تشدید کرد که صنعت هوایی کشور با چالش جدی در زمینه ایمنی روبه‌رو است. او اضافه می‌کند: درمورد حوادث رخ داده طی روزهای اخیر در حوزه هوایی هم باید درانتظار بررسی همه‌جانبه حادثه و اعلام دلایل وقوع از سوی مسوول ذیربط باشیم. اثر بحران‌های سیاسی و اقتصادیاین فعال حوزه هوانوردی بیان می‌کند: صنعت هوانوردی بخشی از صنعت کشور است که تحریم‌ها، تهدیدها، ‌مسائل سیاسی و … بر آن اثرگذار است. تفاوت سانحه با حادثه در حوزه هواییبا توجه به اظهارات داوود ربیعی، کارشناس ارشد حوزه هوانوردی، اتفاقات رخ داده در حوزه هوایی کشور طی هفته‌های گذشته سانحه بوده و حادثه نیست.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی یادآور شد: برآورد سرمایه‌گذاری واحد تولید واکسن ۱۲ میلیون یورو است که با ساخت و راه‌اندازی کامل این واحد تولیدی در استان سمنان حداقل ۵۰ درصد واکسن‌های مورد نیاز بازار کشور در خصوص محصولات تولیدی این شرکت برطرف می‌شود. نصیری بیان کرد: طبق ظرفیت در نظر گرفته شده با راه‌اندازی واحد تولیدی واکسن با مشارکت سرمایهگذاران روسیه امید می‌رود، سالانه حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون یورو ذخیره ارزی برای کشور به همراه داشته باشد. وی ادامه داد: ۴۵ درصد از زمین اختصاصی برای احداث این واحد تولیدی نیز مربوط به گام دوم است. نصیری با بیان اینکه ۱۲ تا ۱۵ میلیون یورو ارزش سرمایه‌گذاری گام‌‌های اول و دوم واحد تولیدی واکسن طیور است، تصریح کرد: این مساله در گام اول حدود ۶ میلیون یورو است. وی تصریح کرد: شرکت آویواک واریان ۶ واکسن طیور دیگر در ماه‌های آتی ثبت می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
محمد قبله در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: تا پایان سال شکر مورد نیاز کشور با دلار ۴۲۰۰ تومانی تامین شده است و تغییر اولویت تخصیص ارز دولتی از گروه یک به دو به دلیل وفور و تامین نیاز بازار با دلار ۴۲۰۰ تومانی است. مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: گروه‌بندی اشاره شده مربوط به مدیریت تخصیص بهینه ارز برای ایجاد توازن در تامین به‌موقع کالاهای اساسی بوده است؛ چراکه ذخایر شکر به اندازه مطلوبی وجود دارد. وی تصریح کرد: کارگروه تخصیص ارز به همین منظور اولویت‌های تخصیص ارز را در سه گروه یا سبد به بانک‌مرکزی اعلام کرده است که در سبد اعلامی اول، شکر جزو کالاهای اولویت‌دار برای دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی بوده است؛ اما بررسی‌ها نشان داد که به دلیل وفور واردات و تکمیل ذخایر استراتژیک و تامین مکفی نیاز بازار، تخصیص ارز سایر کالاهای اساسی در اولویت بوده، بنابراین طی آن نامه سایر کالاهای اساسی به‌عنوان اولویت تخصیص ارز به بانک‌مرکزی اعلام شد. قبله اظهار کرد: بر این اساس، در نامه ارسالی از سوی وزارت صنعت به بانک‌مرکزی تاکید شده که با توجه به تامین نیاز و حجم ذخایر استراتژیک اولویت، تخصیص ارز به سایر کالاها منتقل شود. هرگونه تغییر نرخ ارز واردات شکر از ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی براساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و بعد از اتخاذ تصمیم از سوی مراجع ذی‌صلاح، از سوی بالاترین مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت به بالاترین مقام بانک‌مرکزی اعلام خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
عمر صنعت تولید لوازم صوتی و تصویری، به‌ویژه تولید تلویزیون در ایران به حدود نیم‌قرن می‌رسد. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که نمایندگی‌های رسمی سامسونگ و ال‌جی که تا همین چند وقت پیش ٧٠‌درصد بازار تلویزیون ایران را در دست داشتند، از ایران رفته‌اند. سهم ۵۰درصدی قاچاق از بازار تلویزیونبراساس آمار ارائه‌شده از سوی انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری، نیاز کشور به تلویزیون در سال حدود ۲میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه است که هم‌اکنون نیمی از آن به‌صورت قاچاق وارد بازار مصرف می‌شود. در چنین شرایطی اگر کشورهای تولید‌کننده نخواهند به ایران پنل بفروشند تمام خطوط تولید تلویزیون ایرانی می‌خوابد. امروز در بازار، تلویزیون ال‌ای‌دی هوشمند شهاب مدلiU١٠٢SH سایز ٥٥ اینچ نزدیک به ٧‌میلیون تومان و تلویزیون ال‌ای‌دی هوشمند ایکس ویژن مدلXTU ٦٢٥ سایز ٥٥ اینچ کمی بیش از ٧‌میلیون تومان قیمت دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره حذفیات کتب درسی بویژه در فارسی اظهار کرد: عبارت حذفیات درست نیست، باید گفت تغییرات و اصلاحات که در جریان تدوین کتب درسی در دوره‌های گذشته اتفاق افتاده است. خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره حذفیات کتب درسی بویژه در فارسی اظهار کرد: عبارت حذفیات درست نیست، باید گفت تغییرات و اصلاحات که در جریان تدوین کتب درسی در دوره‌های گذشته اتفاق افتاده است. رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پاسخ به پرسشی درباره تغییر در کتب درسی بدون اطلاع مولف گفت: سازمان پژوهش برای اعمال تغییرات در کتب درسی، مولف را در جریان گذاشته و به اطلاع وی می‌رساند اما در مجموع مولف، تنها مسئول کتاب درسی نیست و به ما در تدوین کتب هم کمک می‌کند. وی درباره حذفیات کتب درسی بویژه در فارسی اظهار کرد: عبارت حذفیات درست نیست، باید گفت تغییرات و اصلاحات که در جریان تدوین کتب درسی در دوره‌های گذشته اتفاق افتاده است و در دوره مدیریت بنده نبوده است. رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره درست نویسی گفت: درست نویسی یکی از رویکردهای جدی ماست و فقط منحصر به کتاب درسی فارسی نیست، بلکه همه دروس مسئولیت مشترک در رشد زبان فارسی دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
دوره اول سه ساله اول ابتدایی است که باید بازطراحی، بازنگری و اصلاحات اساسی در آن صورت بگیرد. خود من هم به برنامه درسی و کتاب‌های درسی انتقاد دارم. رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی در ادامه بیان کرد: نظری درباره استقلال پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ندارم. به دنبال منصفانه بازتاب دادن مطالب در کتاب‌های درسی است. درصددیم سبد انتخاب دانش آموزان را در زبان خارجی توسعه دهیمرئیس سازمان پژوهش در ادامه گفت: درصددیم بتوانیم سبد انتخاب دانش آموزان را در انتخاب زبان خارجی توسعه دهیم.

به انتهای لیست رسیدید