قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما

افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی، گفت: متأسفانه ایرلاین‌ها و دفاتر فروش بلیط هواپیما بدون هیچ دلیل و منطقی، قیمت بلیط هواپیما را بالا می‌برند، که این مسئله در یک سال اخیر موجب کاهش استقبال مسافران از این حوزه شده است. دلیل قابل قبولی برای بالا بردن نرخ بلیط هواپیما وجود ندارداخبار اقتصادی- نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت بلیط هواپیما در ایام خاص به ویژه اعیاد بیشتر نیز می‌شود، البته ایرلاین‌ها دلیل این مسئله را افزایش تقاضا و کمبود عرضه اعلام می‌کنند، اما قطعا این مسئله، دلیل قابل قبولی برای بالا بردن نرخ بلیط هواپیما نیست. سازمان هواپیمایی کشور در سال‌های اخیر سیاست نظارتی خود بر حوزه قیمت بلیط هواپیما را تغییر داده، در شرایط کنونی بر اساس سیاست‌های اعمالی، نرخ بلیط به صورت شناور تعیین می‌شود، یعنی آنکه در ایام پرمتقاضی، قیمت بلیط افزایش یافته و در ایام دیگر نرخ بلیط کاهش می‌یابدوی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشور در سال‌های اخیر سیاست نظارتی خود بر حوزه قیمت بلیط هواپیما را تغییر داده، در شرایط کنونی بر اساس سیاست‌های اعمالی، نرخ بلیط به صورت شناور تعیین می‌شود، یعنی آنکه در ایام پرمتقاضی، قیمت بلیط افزایش یافته و در ایام دیگر نرخ بلیط کاهش می‌یابد. نرخ بلیط هواپیما نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته استکیانپور ادامه داد: اما بر خلاف سیاست گذاری صورت گرفته، نرخ بلیط هواپیما نسبت به سال‌های گذشته به صورت میانگین در تمام ایام افزایش زیادی داشته و این مسئله تنها بر مسافران و مردم فشار وارد می‌کند. افزایش قیمت بلیط هواپیما به ضرر ایرلاین‌ها تمام خواهد شداین نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا افزایش قیمت بلیط هواپیما به ضرر ایرلاین‌ها تمام خواهد شد، زیرا با افزایش هزینه‌ها، مردم دیگر از حمل و نقل هوایی برای مسافرت استفاده نمی‌کنند و به جای این حوزه، از حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تعطیلات آخر مردادماه در حالی پیش‌رو است که بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت پروازهای داخلی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است. » وی همچنین درباره نرخ بلیت در برخی از پروازهای اهواز - مشهد، گفت: «بعضی از پروازهای این مسیر نیز دچار همین نوع گرانی‌ها است. » وی با پیش‌بینی این‌که از ابتدای شهریور ماه نرخ بلیت هواپیما کاهش می‌یابد، عنوان کرد: «باید برای تغییر در دامنه نرخ‌های پرواز داخلی برنامه‌ریزی کنیم. » آدم‌نژاد همچنین پیش از این در گفت‌وگویی درباره قیمت بلیت هواپیما اعلام کرد: «در مساله نرخ بلیت هم کارهایی درحال انجام است تا دامنه قیمتی مشخص‌تر شود. یعنی مردم بدانند قیمت بلیت که از سایتی معتبر خریداری می‌شود گران است یا خیر یعنی قابل مقایسه باشد.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
نباید در تابستان قیمت‌ها افزایش یابدوی گفت: در تابستان و در فصول جابجایی حجاج نباید قیمت بلیط هواپیما افزایش پیدا کند و بایستی با مدیریت اصولی این مسئله را حل کنیم. دغدغه ما طی این ۳ سال نیز در کمیسیون مدیریت و ساماندهی قیمت‌ها بوده است. قبول داریم که در شرایط تحریمی قرار داریم و مشکلات در این خصوص زیاد است ولی دولت باید مدیریت خوبی در این زمینه داشته باشد و ایرلاین‌های بخش خصوصی را ساماندهی کند. وی افزود: هزاران مورد وجود دارد که دولت بایت آن یارانه چه آشکار و چه پنهان پرداخت می‌کند پس لازم است که به این بخش نیز یارانه بدهند تا بتوانیم فشار را از مردم و صنعت هوایی کشور برداریم. بیشتر بخوانید: افزایش قیمت بلیط هواپیما به ضرر ایرلاین‌ها تمام خواهد شدافزایش قیمت بلیط به علت فعالیت دلالان​
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی، گفت: متأسفانه ایرلاین‌ها و دفاتر فروش بلیط هواپیما بدون هیچ دلیل و منطقی، قیمت بلیط هواپیما را بالا می‌برند، که این مسئله در یک سال اخیر موجب کاهش استقبال مسافران از این حوزه شده است. دلیل قابل قبولی برای بالا بردن نرخ بلیط هواپیما وجود نداردنماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت بلیط هواپیما در ایام خاص به ویژه اعیاد بیشتر نیز می‌شود، البته ایرلاین‌ها دلیل این مسئله را افزایش تقاضا و کمبود عرضه اعلام می‌کنند، اما قطعا این مسئله، دلیل قابل قبولی برای بالا بردن نرخ بلیط هواپیما نیست. سازمان هواپیمایی کشور در سال‌های اخیر سیاست نظارتی خود بر حوزه قیمت بلیط هواپیما را تغییر داده، در شرایط کنونی بر اساس سیاست‌های اعمالی، نرخ بلیط به صورت شناور تعیین می‌شود، یعنی آنکه در ایام پرمتقاضی، قیمت بلیط افزایش یافته و در ایام دیگر نرخ بلیط کاهش می‌یابدوی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشور در سال‌های اخیر سیاست نظارتی خود بر حوزه قیمت بلیط هواپیما را تغییر داده، در شرایط کنونی بر اساس سیاست‌های اعمالی، نرخ بلیط به صورت شناور تعیین می‌شود، یعنی آنکه در ایام پرمتقاضی، قیمت بلیط افزایش یافته و در ایام دیگر نرخ بلیط کاهش می‌یابد. نرخ بلیط هواپیما نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته استکیانپور ادامه داد: اما بر خلاف سیاست گذاری صورت گرفته، نرخ بلیط هواپیما نسبت به سال‌های گذشته به صورت میانگین در تمام ایام افزایش زیادی داشته و این مسئله تنها بر مسافران و مردم فشار وارد می‌کند. افزایش قیمت بلیط هواپیما به ضرر ایرلاین‌ها تمام خواهد شداین نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا افزایش قیمت بلیط هواپیما به ضرر ایرلاین‌ها تمام خواهد شد، زیرا با افزایش هزینه‌ها، مردم دیگر از حمل و نقل هوایی برای مسافرت استفاده نمی‌کنند و به جای این حوزه، از حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
» وی همچنین درباره نرخ بلیت در برخی از پروازهای اهواز - مشهد، گفت: «بعضی از پروازهای این مسیر نیز دچار همین نوع گرانی‌ها است. » وی با پیش‌بینی این‌که از ابتدای شهریور ماه نرخ بلیت هواپیما کاهش می‌یابد، عنوان کرد: «باید برای تغییر در دامنه نرخ‌های پرواز داخلی برنامه‌ریزی کنیم. » آدم‌نژاد همچنین پیش از این در گفت‌وگویی درباره قیمت بلیت هواپیما اعلام کرد: «در مساله نرخ بلیت هم کارهایی درحال انجام است تا دامنه قیمتی مشخص‌تر شود. » وی عنوان کرد: «با سازمان هواپیمایی در تلاش هستیم که دامنه قیمتی محدود و مشخص‌تر شود. یعنی مردم بدانند قیمت بلیت که از سایتی معتبر خریداری می‌شود گران است یا خیر یعنی قابل مقایسه باشد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
مقاصد پر پرواز داخلی به آذربایجان غربی شامل تبریز و ارومیه است، که در بین آن‌ها پرواز تهران ارومیه از قیمت بلیط کمتری نسبت به پرواز تهران تبریز برخوردار است. مقایسه اولیه گذرگاه‌های مرزی نزدیک به ارومیهگذرگاه‌های مرزی ایران ترکیه شامل سه گذرگاه سرو، رازی و بازرگان هستند، البته قرار است دو گذرگاه دیگر به زودی به آن‌ها اضافه شود. گذرگاه سرو فاصله بسیار کمتری نسبت به دو گذرگاه دیگر با ارومیه دارد و گذرگاه بازرگان که اصلی‌ترین گذرگاه عبوری بین تهران و ترکیه است، دورترین گذرگاه (نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر) نسبت به شهر ارومیه محسوب می‌شود. مقایسه عبور از مرز رازی و مرز سروراه‌های عبوری از مرز سرو و مرز رازی به سمت شهر وان هر دو از امنیت کافی برخوردارند. برای برگشت به تهران نیز می‌توانید پس از رسیدن به ارومیه، بلیط هواپیما ارومیه تهران را از سایت‌های معتبری مانند علی بابا تهیه کرده و با پرواز ارومیه تهران به سرعت به مقصد برسید، تا خستگی ناشی از سفر طولانی گریبانگیر شما نشود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
» وی همچنین درباره نرخ بلیت در برخی از پروازهای اهواز - مشهد، گفت: «بعضی از پروازهای این مسیر نیز دچار همین نوع گرانی‌ها است. » وی با پیش‌بینی این‌که از ابتدای شهریور ماه نرخ بلیت هواپیما کاهش می‌یابد، عنوان کرد: «باید برای تغییر در دامنه نرخ‌های پرواز داخلی برنامه‌ریزی کنیم. » آدم‌نژاد همچنین پیش از این در گفت‌وگویی درباره قیمت بلیت هواپیما اعلام کرد: «در مساله نرخ بلیت هم کارهایی درحال انجام است تا دامنه قیمتی مشخص‌تر شود. » وی عنوان کرد: «با سازمان هواپیمایی در تلاش هستیم که دامنه قیمتی محدود و مشخص‌تر شود. یعنی مردم بدانند قیمت بلیت که از سایتی معتبر خریداری می‌شود گران است یا خیر یعنی قابل مقایسه باشد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به اینکه قیمت بسیار بالای تورها و پروازهای خارجی بسیاری از شهروندان ایرانی را برای انجام سفرهایشان دچار مشکلاتی جدی کرده است اما به تازگی یک مقام از انجمن شرکت‌‌های هواپیمایی ایران از کاهش قیمت بلیط هواپیما و در کل کاهش ۱۰ درصدی تورهای مسافرتی داخلی - خارجی از مهرماه خبر داده است. همچنین به این موضوع نیز اشاره شده است که قیمت‌‌های اعلام شده به صورت توافقی با ایرلاین ‌ها ارائه شده است و البته آنها این امکان را دارند که مطابق با نیاز بازار و میزان تقاضای بالاتر برای برخی از مقاصد کمی قیمت را بالاتر ببرند و در ادامه این روزها آژانس‌های هواپیمایی‌های متعددی در سطح کشور فعالیت دارند و تورهای پرطرفدار داخلی به مقاصد پرطرفداری اعم از شهرهای مشهد، کیش و قشم را در متنوع‌ترین پکیج‌ها به علاقه مندان سفرهای هیجان انگیز ارائه می‌کنند و مهمتر خدمات متنوع و مناسبی هم به مسافرانشان می‌دهند. همچنین جدا از خبر مهمی که به صورت کامل در بالا به آن اشاره کردیم باید بگوییم که این روزها به دلیل گرانتر شدن تورهای خارجی، سفرهای داخلی منطقی‌تر به حساب می‌آید و اینکه کشورمان ایران کشور چهار فصل است که ما در کل دنیا به این آب و هوای عالی افتخار می‌کنیم، بنابراین در هر ماه از سال و هر فصلی که شما قصد بازدید از مقصد‌های مهم ایران را داشته باشید کلی تورهای هیجان انگیز را دریافت می‌کنید؛ مهمتر اینکه در سال‌های اخیر سفرهای داخلی کلی طرفدار پیدا کرده و تورهایی مثل: تور کیش و تور مشهد بهترین گزیتنه شما هستند و شما می‌توانید به راحتی با این کاهش قیمت‌ها که موضوع مهم و اصلی سفر است، گزینه‌های عالی و مقرون به صرفه‌ای به این دو مقصد پرطرفدار داشته باشید و خوشبختانه در حال حاضر که در فصل تابستان هستیم، فرصت خوبی برای خرید تورهای داخلی ارزان و آغاز ایرانگردی در کنار خانواده و دوستانتان بشمار می‌رود و نیز شهرهای توریستی ایران همچون: مشهد، کیش، قشم، شیراز و … در ایام مختلف میزبان گردشگران داخلی و خارجی از سراسر دنیا هستند، اما ما ایرانی‌ها خوشبختانه حتی از تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی چند روزه هم می‌توانیم راهی سفر با تورهای داخلی شویم، اگر شما نیز به دنبال گزینه‌های مناسب برای سفر چند روزه هستید و مهمتر علاقه مند به ایرانگردی هستید این امکان را دارید که از میان تور مشهد، تور کیش و ارزان‌ترین تور گردشگری قشم و همچنین سایر تورهای داخلی پرطرفدار سلام پرواز با طیف وسیعی از متنوع‌ترین تورها یکی را به دلخواه انتخاب نمایید و بهترین تجربه‌ها را به خود و خانوادتان هدیه دهید. در آخر لازم دونستیم توضیحی کلی از آژانس مسافرتی سلام پرواز به شما بدهیم و آن این است که این مجموعه مجری و برگزار کننده مستقیم تورهای داخلی و خارجی در ایران است که توانسته لیستی از بهترین و با کیفیت‌ترین تورهای مسافرتی چه داخلی و چه خارجی به اقصی نقاط جهان را به گردشگران و علاقه مندان خود در پکیج‌های متنوع پیشنهاد کند و همچنین این آژانس با سابقه درخشانی که سالهای سال بدست آورده همواره در تلاش است تا بتواند انواع تورهای ارزان و لحظه آخری داخلی را با انتخاب بهترین خطوط هوایی، هتل‌های لوکس و مناسب و امکانات کامل رفاهی به عاشقان سفر ارائه دهد و در نهایت برای اطلاع از لیست تورهای لحظه آخری و ارزان سلام پرواز می‌توانید با شماره ۰۲۱ - ۲۲۲۲۱۵۰۰ تماس بگیرید و از مشاوره و تجربه‌های کارشناسان این آژانس در هنگام خرید و یا رزرو تور بهره ببرید و بهترین و ایده آل‌ترین تور خود را انتخاب و خریداری کنید. * این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.
کجاروکجارو5 روز قبل
خرید اینترنتی بلیط هواپیما آسان‌ترین و سریع‌ترین راه ممکن برای تهیه بلیط هواپیما است. مزیت‌های کلیدی بلیط چارتراگر سرعت در سفر و خرید بلیط هواپیما با ارزان ادغام شود، می‌تواند حلاوت سفر را به کام مسافر بیشتر از بیش کند. یکی از عوامل تهیه بلیط ارزان هواپیما در مسیرهای خاص و گوناگون بلیط چارتر است. به این نوع بلیط‌ها بلیط چارتر گفته می‌شود. ۴ عامل اصلی مؤثر بر بها بلیط هواپیمایکی دیگر از راه‌های خرید بلیط ارزان هواپیما بررسی عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما است.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما در ایام خاص، گفت: متأسفانه شاهد هستیم که به دلیل شناور بودن قیمت بلیط هواپیما، ایرلاین‌ها نرخ بلیط پروازهای هوایی را به میزان دلخواه بالا می‌برند و این مسئله موجب نارضایتی مردم و مسافران شده است. افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما از ابتدای سال جارینماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸، قیمت بلیط هواپیما بسیار افزایش یافته و در این میان، افزایش قیمت در استان هایی مانند استان سیستان و بلوچستان بیشتر مشاهده می‌شود. ریسک ۵۰ درصدی هواپیماهای فعال در مسیر هوایی استان سیستان وبلوچستاناین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر هواپیماهای استفاده شده در مسیرهای منتهی به استان سیستان و بلوچستان از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستند، حتی من از خلبانان برخی از این ایرلاین‌ها شنیدم که ریسک این هواپیماها برای یک پرواز سالم بالا است. هواپیماهای مسیرهای منتهی به فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان از رده خارج فعال هستندوی گفت: در شرایط کنونی در مسیرهای منتهی به فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان، هواپیماهای از رده خارج فعال هستند، ما بارها نسبت به این مسئله اعتراض کرده‌ایم، اما متأسفانه تاکنون اقدام قابل قبولی برای اصلاح این رویه صورت نگرفته است، از این رو مسئولیت این مسئله با سازمان هواپیمایی است. طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی درباره دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیماعضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، از طرح سوال از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره دلایل افزایش قیمت بلیط و کیفیت پایین هواپیماها خبر داد و گفت: این سوال در هفته‌های آتی با حضور وزیر مربوطه در کمیسیون عمران مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. /پایان پیام
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
عوامل تأثیر گذار برقیمت بلیط هواپیماقیمت بلیط هواپیما بسته به عوامل بسیاری متغیر است. اگر دوست دارید در هزینه تهیه بلیط هواپیما برای سفرهای تفریحی خود صرفه جویی بیشتری داشته باشید، لازم است به برخی از نکات توجه کنید. خطوط هواپیمایی در روزهای وسط هفته خلوت‌تر هستند و به همین خاطر قیمت بلیط هواپیما نیز پایین‌تر خواهد بود. اهمیت رزرو بلیط هواپیما برای داشتن سفر ارزان ترگاهی اوقات به مسافران پیشنهاد می‌شود که تا آخرین روزها برای خرید بلیط هواپیما صبر کنند تا بتوانند ارزان‌ترین بلیط‌ها را برای خود خریداری کنند. به هر حال موکول کردن خرید بلیط به ساعت‌های آخر کار معقولانه‌ای به نظر نمی‌رسد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است اما در اکثر آن‌ها هزینه بلیط هواپیما نصف و یا کمتر از بلیط بزرگسالان محاسبه می‌شود. خرید بلیط هواپیما برای کودکاندو مورد سن کودک و سیستمی یا چارتر بودن بلیط هواپیما تعیین‌کننده نرخ بلیط برای این افراد می‌باشند. دقت کنید در مطالب زیر شرایط کلی خرید بلیط هواپیما برای کودکان بیان شده و ممکن است شرکت‌های هواپیمایی قوانین خود را در این خصوص داشته باشند؛ بنابراین قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکان، قوانین را با ایرلاین مربوطه چک کنید. شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای چارتریدر پروازهای چارتری نرخ بلیط هواپیما نوزادان معمولا ۱۰ تا ۱۵ درصد بزرگسالان محاسبه می‌شود. شرایط خرید بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای سیستمیبه طور معمول نرخ بلیط نوزاد در بلیط سیستمی همانند چارتر ۱۰ تا ۱۵ درصد بزرگسالان محابه شده و سایر شرایط نیز مشابه بلیط چارتر می‌باشد؛ اما در مورد کودکان ۲ تا ۱۲ شرایط محاسبه بلیط متفاوت است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
برای خرید بلیط هواپیما ترفندهایی وجود دارد که لازم است همه‌ی مسافران بدانند. دراین مقاله بهترین ترفندها برای خرید بلیط هواپیما در پرواز داخلی و پرواز خارجی جمع آوری شده است. به دنبال نام هواپیمایی‌های بزرگ نباشیداگر می‌خواهید خرید بلیط ارزان هواپیما ارزان قیمت داشته باشید هیچ گاه به دنبال نام‌های مهم نباشید. قبل از خرید بلیط هواپیما، حتما تمام گزینه‌ها را بررسی کنیدپیش از خرید بلیط هواپیما تمامی قیمت‌ها را در سایت‌های فروش بلیط ارزان هواپیما دنبال کنید و قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. خرید بلیط هواپیما ارزان با استفاده از بلیط هواپیما چارترگاهی اوقات قیمت بلیط چارتر در مقایسه با بلیط‌های سیستمی کم‌تر است. بهترین روزهای هفته را قبل از خرید بلیط هواپیما بدانیدمعمولا در اواسط هفته قیمت بلیط هواپیما کم‌تر و در تعطیلات بیشتر می‌شود.
زومیتزومیت1 هفته قبل
ایران دارای قلعه‌های دیدنی و زیبایی است که توانسته نظر بسیاری از افراد (گردشگران و توریست‌ها) را به خود جلب کند. البته می‌توان گفت که لقب دیدنی‌ترین قلعه‌های کشورمان به قلعه‌های مجاور تبریز و زاهدان و قلعه‌های نام‌برده در زیر تعلق می‌گیرد. قلعه ناریننارین قلعه یکی از دیدنی‌ترین قلعه‌ها در مجاورت تبریز است که ارتفاع آن به حدود ۱۴/۵ متر می‌رسد. قلعه لادیز زاهدانقلعه لادیز یک بنای تاریخی معروف در شهر زاهدان است. بخش زیادی از این افراد پایتخت‌نشین هستند و با توجه به قیمت بلیط هواپیما تهران زاهدان بلیط خود را به‌صورت آنلاین از سایت‌های معتبر تهیه می‌کنند.
زومیتزومیت1 هفته قبل
شرکت ایران ایر با اهداف اولیه‌ی پوشش حمل‌ونقل هوایی داخلی و خارجی تأسیس شد. نام رسمی ایران ایر در سال ۱۳۶۰ رسما به شرکت «هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران» تغییر یافت. یکی از بهترین روش‌های خرید بلیط هواپیمای ایران ایر مراجعه به وب‌سایت ایران ایر یا وب‌سایت‌های معتبر گردشگری است. تیک بان، از جامع‌ترین و کامل‌ترین وب‌سایت‌های گردشگری، آماده‌‌ی ارائه بلیط هواپیمای ایران ایر در تمامی خطوط و مسیرها است. سفرهای اقتصادی با ایران ایربرای داشتن سفر مقرون‌به‌صرفه، بهترین راهکار تهیه‌ی بلیط هواپیمای ایران ایر از نوع بلیط هواپیما ارزان است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی در کشور، گفت: یکی از مسائل مهم و دغدغه‌های کنونی مسافران، افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما است، در شرایط کنونی شاهد هستیم که قیمت بلیط پروازها بسیار بالا رفته و در ایام پرمتقاضی، قیمت‌ها افزایش سرسام آور به خود می‌گیرند. آزادسازی نرخ بلیط هواپیما به معنای افزایش سرسام آور قیمت‌ها نیستاخبار اقتصادی- مدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، اقدام به آزادسازی نرخ‌ها کرده‌اند تا از این طریق بازار بلیط پروازهای هوایی را مدیریت کنند؛ اما قطعا آزادسازی به معنای افزایش سرسام آور قیمت‌ها نیست. ایرلاین‌ها به صورت سلیقه‌ای قیمت پروازهای هوایی را بالا یا پایین می‌آورنداسفنانی ادامه داد: در شرایط کنونی ایرلاین‌ها به صورت سلیقه‌ای قیمت پروازهای هوایی را بالا یا پایین می‌آورند، اما به نظر من در این رابطه با مکانیزم ویژه‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه تعیین شود، تا شرکت‌های هواپیمایی به صورت اصولی اقدام به قیمت گذاری کنند. ایرلاین‌ها در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی‌شوندوی تصریح کرد: در تمام ایرلاین‌های دنیا، قیمت بلیط پروازهای هوایی بر اساس نوع خدمات، کیفیت و مسائل دیگر کف و سقف دارند، اما متأسفانه ایرلاین‌ها در شرایط کنونی در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی‌شوند. افزایش ۳ برابری قیمت برخی از پروازهای هوایی در ایام خاصاسفنانی ادامه داد: این مسئله موجب شده که ایرلاین‌ها، در برخی ماه‌ها و روزها از جمله ایام ولادت امام رضا (ع) قیمت بلیط را به صورت سرسام آور بالا می‌آورند، این افزایش نرخ‌ها آنقدر زیاد است که در گاهی اوقات، قیمت‌ها به سه برابر افزایش می‌یابد.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: سازمان تعزیرات به صورت مستقیم به پرونده تخلفات ایرلاین‌ها ورود کرده و قطعا با گران فروشان برخورد قانونی صورت می‌گیرد. آزادسازی نرخ بلیط هواپیما به معنای افزایش سرسام آور قیمت‌ها نیستمدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، اقدام به آزادسازی نرخ‌ها کرده‌اند تا از این طریق بازار بلیط پروازهای هوایی را مدیریت کنند؛ اما قطعا آزادسازی به معنای افزایش سرسام آور قیمت‌ها نیست. ایرلاین‌ها در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی‌شوندوی تصریح کرد: در تمام ایرلاین‌های دنیا، قیمت بلیط پروازهای هوایی بر اساس نوع خدمات، کیفیت و مسائل دیگر کف و سقف دارند، اما متأسفانه ایرلاین‌ها در شرایط کنونی در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی‌شوند. ورود سازمان تعزیرات به پرونده تخلفات ایرلاین‌ها؛ با متخلفان برخورد قانونی می‌شودمدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: سازمان تعزیرات به صورت مستقیم به پرونده تخلفات ایرلاین‌ها ورود کرده و قطعا با گران فروشان برخورد قانونی صورت می‌گیرد. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی در کشور، گفت: یکی از مسائل مهم و دغدغه‌های کنونی مسافران، افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما است، در شرایط کنونی شاهد هستیم که قیمت بلیط پروازها بسیار بالا رفته و در ایام پرمتقاضی، قیمت‌ها افزایش سرسام آور به خود می‌گیرند. آزادسازی نرخ بلیط هواپیما به معنای افزایش سرسام آور قیمت‌ها نیستمدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، اقدام به آزادسازی نرخ‌ها کرده‌اند تا از این طریق بازار بلیط پروازهای هوایی را مدیریت کنند؛ اما قطعا آزادسازی به معنای افزایش سرسام آور قیمت‌ها نیست. ایرلاین‌ها به صورت سلیقه‌ای قیمت پروازهای هوایی را بالا یا پایین می‌آورنداسفنانی ادامه داد: در شرایط کنونی ایرلاین‌ها به صورت سلیقه‌ای قیمت پروازهای هوایی را بالا یا پایین می‌آورند، اما به نظر من در این رابطه با مکانیزم ویژه‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه تعیین شود، تا شرکت‌های هواپیمایی به صورت اصولی اقدام به قیمت گذاری کنند. ایرلاین‌ها در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی‌شوندوی تصریح کرد: در تمام ایرلاین‌های دنیا، قیمت بلیط پروازهای هوایی بر اساس نوع خدمات، کیفیت و مسائل دیگر کف و سقف دارند، اما متأسفانه ایرلاین‌ها در شرایط کنونی در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی‌شوند. افزایش ۳ برابری قیمت برخی از پروازهای هوایی در ایام خاصاسفنانی ادامه داد: این مسئله موجب شده که ایرلاین‌ها، در برخی ماه‌ها و روزها از جمله ایام ولادت امام رضا (ع) قیمت بلیط را به صورت سرسام آور بالا می‌آورند، این افزایش نرخ‌ها آنقدر زیاد است که در گاهی اوقات، قیمت‌ها به سه برابر افزایش می‌یابد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
همراه ما باشید تا با پنج کشور ارزان برای سفرهای خارجی آشنا شوید. نزدیکی این کشور به مرز ایران موجب شده است که سفر زمینی به گرجستان امکان‌پذیر باشد و به همین دلیل هزینه سفر به این کشور بسیار معقول است. اگر برای رفتن به این کشور ارزان و جذاب مشتاق شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با خرید تور لحظه آخری گرجستان از کی سفر، به دیدن این کشور بروید و از آن لذت ببرید. هند، کشور ۷۲ ملت! اوکراین در اروپای شرقی یکی دیگر از کشورهای ارزان است که می‌تواند شمارا به خواسته‌تان برساند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی درباره تامین کالاهای اساسی گفت: در این جلسه درباره بحث افزایش قیمت برخی از کالاها صحبت شد. وی گفت: امیدواریم بتوانیم با واردات کالا‌های اساسی تامین کالا به اندازه برای مردم صورت گیرد. رحمانی فضلی افزود: موضوع دیگر درباره سامانه هایی بود که قیمت‌ها را اعلام می‌کند. رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: موضوع دیگر بحث تهاتر کالا با کشورهای همسایه بود. وزیر کشور گفت: موضوع دیگری که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت بحث افزایش قیمت بلیط هواپیما بود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
اگر هنوز برای خرید بلیط اتوبوس مردد هستید پس مطالب زیر را با دقت بخوانید. برخی از این مزایا عبارتند از: ثبات قیمتقیمت بلیط اتوبوس در مقایسه با قیمت بلیط هواپیما از نرخ ثابت‌تری در طول سال برخوردار است. در مقایسه با بلیط هواپیما، بلیط اتوبوس بسیار ارزان و مقرون به صرفه‌تر است. امنیت و اطمینان از سفردر سفر با اتوبوس دیگر جای نگرانی درباره لغو بلیط و یا تاخیر در ساعت حرکت اتوبوس نیست. مزایای خرید بلیط اینترنتی اتوبوسواقعا هنوز هم افرادی هستند که برای خرید بلیط اتوبوس ساعت‌ها در خیابانها رفت و آمد کرده و به ترمینال‌ها و یا آژانسهای مسافرتی می‌روند تا اقدام به تهیه بلیط اتوبوس کنند.
خانه ملتخانه ملت2 هفته قبل
حسن خسته بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی، گفت: علت اصلی افزایش قیمت‌ها، رویکرد اخیرا سازمان هواپیمایی در شناور کردن نرخ بلیط هواپیما است. نسخه نرخ شناور بلیط هواپیما برای حمل و نقل هوایی ایران مناسب نیستوی گفت: در شرایط کنونی مسئولان اعلام می‌کنند که استراتژی شناور شدن قیمت بلیط هواپیما در تمام ایرلاین‌های بین المللی در حال اجرا است، از این رو ما نیز می‌توانیم از این سبک استفاده کنیم، اما قطعا شرایط کشور ما با توجه به وضعیت اقتصادی، کاملا متفاوت است و نمی‌توان یک نسخه واحد را عملیاتی کرد. خسته بند ادامه داد: شناور شدن قیمت بلیط هواپیما در شرایطی قابل اجرایی است که تعداد هواپیماها در ناوگان حمل و نقل هوایی استاندارد باشد، اما زمانی که ما با کمبود شدید هواپیما برای جابه جایی مسافر روبه رو هستیم، نمی‌توان از این شیوه استفاده کرد. شناور شدن نرخ بلیط در شرایط کمبود هواپیما غیرمنطقی استاین نماینده مردم در مجلس دهم گفت: وقتی که در بازار بلیط هواپیما، تقاضا زیاد و عرضه کم باشد، آن زمان در صورت شناور بودن قیمت‌ها، نرخ بلیط افزایش چشمگیر و غیرمنطقی خواهد داشت. سازمان تعزیرات باید بر روی نرخ بلیط هواپیما نظارت بیشتری کندعضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان بازوی نظارتی بر قیمت گذاری محصولات و خدمات، باید با رویکرد فعلی ایرلاین‌ها در قیمت گذاری بلیط هواپیما برخورد کند. /پایان پیام
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
به عبارت دیگر آسمان بعضی شهرها شلوغ‌تر بوده و مسافران تمایل بیشتری برای خرید بلیط هواپیما آنها دارند. از آنجایی که مشهد قطب گردشگری مذهبی ایران و کیش نیز نگین خلیج زیبای فارس است، بلیط هواپیما مشهد و بلیط هواپیما کیش از جمله بلیط‌های پر طرفدار به شمار می‌روند. در این مطلب قصد داریم به مقایسه قیمت بلیط هواپیما کیش و مشهد از حیث ساعت پروازی و شرکت هوایی بپردازیم. به علاوه ۹ ایرلاین داخلی (ایران ایر، ماهان، تابان، زاگرس، آتا، قشم ایر، کیش ایر، سپهران و معراج) به ارائه بلیط هواپیما کیش و ۱۳ شرکت دیگر (ایران ایر، ماهان، زاگرس، کاسپین، آتا، آسمان، ایران ایرتور، سپهران، قشم ایر، تابان، کیش ایر، معراج و ساها) به فروش بلیط هواپیما مشهد می‌پردازند. مقایسه قیمت بلیط هواپیما مشهد و کیش متعلق به دو شرکت هوایی کیش ایر و ماهان در سه بازه زمانی مختلف در تاریخ ۲۶ مرداد ۹۸ اینگونه نشان می‌دهد: قیمت بلیط هواپیما مشهد شرکت هوایی ماهان در بازه زمانی صبح ۶۷۴ هزار تومانقیمت بلیط هواپیما کیش شرکت هوایی کیش ایر در بازه زمانی صبح ۳۸۸ هزار تومانقیمت بلیط هواپیما مشهد شرکت هوایی ماهان در بازه زمانی عصر ۷۵۴ هزار تومانقیمت بلیط هواپیما کیش شرکت هوایی کیش ایر در بازه زمانی عصر۴۲۰ هزار تومانقیمت بلیط هواپیما مشهد شرکت هوایی ماهان در بازه زمانی شب ۸۸۸ هزار تومانقیمت بلیط هواپیما کیش شرکت هوایی ماهان در بازه زمانی شب ۳۹۲ هزار تومانقیمت بلیط هواپیما کیش شرکت هوایی کیش ایر در بازه زمانی عصر ۳۸۰ هزار تومانبه عبارت دیگر بررسی دو مسیر پروازی فوق در دو شرکت هوایی و بازه‌های زمانی مختلف حکایت از این دارد که قیمت بلیط هواپیما مشهد بدون در نظر گرفتن ساعت پرواز از بلیط هواپیما کیش گران‌تر است.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رویکرد وزارت راه و شهرسازی در شناور شدن قیمت بلیط پروازهای هوایی، گفت: در شرایط کنونی به دلیل نبود نظارت کافی بر بازار بلیط هواپیما، ایرلاین‌ها و دفاتر فروش بلیط، قیمت پروازهای هوایی را تا سقف اعلامی بالا می‌برند، این در حالی است که افزایش حداکثری قیمت تنها باید در شرایط خاص صورت گیرد. مقابله با انحصارطلبی وظیفه دولت در اقتصاد آزاددر اقتصاد آزاد، دولت نقش نظارتی دارد تا در صورت بروز خطا و تخلف قانونی، با متخلفان برخورد کند، همچنین دولت باید با انحصارطلبی بخش‌ها و گروه‌های تجاری مقابله کندوی گفت: در اقتصاد آزاد، دولت نقش نظارتی دارد تا در صورت بروز خطا و تخلف قانونی، با متخلفان برخورد کند، همچنین دولت باید با انحصارطلبی بخش‌ها و گروه‌های تجاری مقابله کند. دولت از میزان افزایش قیمت بلیط هواپیما مالیات اخذ کندافضلی گفت: در شرایط کنونی راه کارهای متفاوتی برای مدیریت بازار بلیط پروازهای هوایی و کنترل عملکرد ایرلاین‌ها وجود دارد، یکی از راه کارها اعمال سیاست‌های مالیاتی برای قیمت گذاری منطقی بلیط هواپیما است، در این روش اگر قیمت به یک دفعه افزایش زیادی داشته باشد، دولت باید از ما به التفاوت آن، مالیات اخذ کند. دولت باید از منافع مردم در بازار بلیط پروازهای هوایی دفاع کندوی تصریح کرد: قطعا دولت باید از منافع مردم در بازار بلیط پروازهای هوایی دفاع کند، این به معنای حمایت نکردن از بخش خصوصی نیست، بلکه این بخش باید در چارچوب و در راستای تأمین منافع مشتریان و مردم حرکت کند. افزایش چندبرابری قیمت بلیط هواپیما به هیچ وجه قابل قبول نیستعضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: افزایش چندبرابری قیمت بلیط هواپیما به هیچ وجه قابل قبول نیست و سازمان هواپیمایی باید نسبت به تعدیل کردن قیمت بلیط‌ها اقدام کند. /پایان پیام
ایسناایسنا3 هفته قبل
مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر عنوان کرد: تعداد زیادی از هواپیماهای شرکت ایران ایر پروازهای حج را انجام می‌دهند، بنابراین به اجبار تعدادی از پروازهای داخلی باطل شده‌اند و این بر قیمت‌ها تاثیر گذاشته است. وی افزود: این موضوع تابع عرضه و تقاضا است، بنابراین در مواقعی که تقاضا بیشتر از عرضه می‌شود قیمت‌ها نیز افزایش می‌یابد. دهقان منشادی تاکید کرد: با توجه به اینکه مقصد ۷۰ درصد پروازهای فرودگاه بوشهر تهران و پس از آن مشهد است‌ و به دلیل حجم بالای پروازها احتمال وقوع چنین مواردی در این مسیرها بیشتر می‌شود. ‌دهقان منشادی تصریح کرد: در طول هفته حدود ۹۰ پرواز از طریق فرودگاه بوشهر انجام می‌شود و مسیرهای پروازی تهران، مشهد، اصفهان، کیش و خارگ هستند. به گفته مدیرکل فرودگاه‌‌های بوشهر، تعداد مسافرها متغیر است‌ و در سال ۹۷ تقریبا ۵۰۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بوشهر جابجا شده‌ اند.
الفالف3 هفته قبل
دروب سایت سام سیر خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی برای آنتالیا، بلیط هواپیما برای دبی، بلیط تورنتو، بلیط هواپیما ونکوور، بلیط لندن، بلیط نیویورک، بلیط هواپیما مسکو، بلیط برلین، بلیط پرواز رم، بلیط هواپیما دوسلدورف، بلیط هواپیما بانکوک، بلیط هواپیما واشینگتن، بلیط کوالالامپیور، بلیط هواپیما بانکوک، بلیط هواپیما واشینگتن و بلیط هواپیما با قیمت‌های مناسب برای تمامی شهرهای دنیا برای کابران فراهم شده. ویژگی‌های خرید بلیط هواپیما خارجی از سام سیرمیتوانید خیلی راحت با کارت‌های بانکی عضو شتاب خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی برای پرواز خارجی یا پرواز داخلی انجام دهید. رزرو و خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی به صورت آنی و دریافت آن در همان لحظه راحتی در جستجو پرواز خارجی یا پرواز داخلی از هر ایرلاینی راحتی در مقاسیه قیمت‌های بلیط هواپیما در ایرلاین‌های مختلف مرتب سازی و فیلتر کردن نتیجه‌های جستجو پرواز‌ها راحتی در خرید بلیط هواپیمای داخلی در کشور‌های دیگر راحتی در خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی برای تمای شهر‌های گردشگری مثل آنتالیا، استانبول، تفلیس، بالی و دبی و …خرید بلیط خارجیاگر می‌خواهید اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی برای پرواز داخلی و پرواز خارجی خود داشته باشید در این مقاله با ما به همراه باشید. هنگام خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی هم در پرواز داخلی و هم پرواز خارجی به این موضوع دقت کنید. زمانی که درخواست خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی برای پرواز داخلی و پرواز خارجی بیشتر است؛ مانند تابستان و تعطیلات، به مراتب قیمت بلیط هواپیما نیز بیشتر خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت3 هفته قبل
سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت بلیط هواپیما در سایه سیاست سازمان هواپیمایی کل کشور، گفت: استراتژی امروز سازمان هواپیمایی، شناور کردن نرخ بلیط پروازهای هوایی است، یعنی آنکه قیمت بلیط در زمان‌های خاص و ایام پرمتقاضی بالا می‌رود. کیفیت خدمات با وجود افزایش قیمت بلیط هواپیما تغییر مثبتی نکرده استمتأسفانه با وجود افزایش قیمت بلیط هواپیما، کیفیت خدمات تغییر مثبتی نکرده است، از طرفی بی نظمی ایرلاین‌ها در ارائه خدمات افزایش یافته است. بهادری با انتقاد از عدم ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در پروازهای هوایی داخلی، گفت: متأسفانه با وجود افزایش قیمت بلیط هواپیما، کیفیت خدمات تغییر مثبتی نکرده است، از طرفی بی نظمی ایرلاین‌ها در ارائه خدمات افزایش یافته است. ایرلاین‌ها تنها کارهای منفعت دار را عملیاتی می‌کنندوی ادامه داد: در شرایط کنونی ایرلاین‌ها تنها اقداماتی که به نفع خودشان است را عملیاتی می‌کنند و در این بین، مردم تنها شاهد افزایش قیمت‌ها بوده و کیفیت خدمات تغییری نمی‌یابد. لزوم ورود جدی سازمان تعزیرات حکومتی به افزایش قیمت بلیط هواپیمابهادری بر لزوم ورود جدی سازمان تعزیرات حکومتی به افزایش قیمت بلیط هواپیما تأکید کرد و گفت: قطعا اگر این سازمان به درستی به وظایف خود عمل می‌کرد، امروز ما شاهد افزایش چشمگیر قیمت‌ها نبودیم.
فراروفرارو3 هفته قبل
فرارو- این روز‌ها با گشتی در سایت‌های فروش بلیط هواپیما متوجه قیمت‌های عجیب و غریبی که وجود دارد می‌شوید، به طور مثال بلیط تهران -مشهد این روز‌ها از مرز یک میلیون تومان تجاوز کرده که این موضوع اعتراض بسیاری از مردم را به دنبال داشته است، در مقابل مسئولان صنعت هوایی تنها با اعلام اینکه هزینه شرکت‌های هواپیمایی افزایش یافته، گرا‌ن شدن بی رویه و غیر معقول بلیط پرواز‌ها را توجیه می‌کنند. به گزارش فرارو، آزاد سازی قیمت بلیط هواپیمار کلیدواژه‌ای است که در سایه آن، قیمت‌ها تا هر میزان که جا داشته باشد، گران می‌شود، این در حالیست که به نظر می‌رسد علیرغم اینکه بهای تمام شده هزینه پرواز‌های داخلی بر اساس ریال است، شرکت‌های هوایی به مانند پرواز‌های خارجی آن را دلاری حساب می‌کنند و به همین خاطر است که قیمت‌ها سر به فلک کشیده است. مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی می‌گوید: «جدول دامنه قیمتی بلیت هواپیما که در آذر پارسال از سوی شرکت‌های هواپیمایی مورد توافق قرار گرفت، در روز‌های اخیر برمبنای ارز ۱۲هزارتومانی به روز رسانی شده است.» دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به تعریف دامنه نرخی جدید از سوی شرکت‌های هواپیمایی، تصریح کرد: «در حال حاضر کف و سقف قیمتی جدیدی از سوی ایرلاین‌ها برای بلیت هواپیما بازتعریف شده تا از سقف تعریف شده، کسی بالاتر نفروشد.» وی افزود: «چون برخی سایت‌های فروش اینترنتی بلیت هواپیما، به صورت غیر قانونی بلیت را با قیمت بالاتر از آنچه شرکت هواپیمایی به مسافران عرضه می‌کند، می‌فروختند برای آنکه امکان نظارت و کنترل قیمت‌ها وجود داشته باشد، دامنه قیمتی را طراحی و در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بارگذاری کرده‌ایم.» همچنین علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما در ماه‌های اخیر گفت: «یک ساعت پرواز برای خطوط هوایی ما بیش از ۴۰ دلار هزینه دارد که البته این رقم بستگی به مسیر پروازی ممکن است متفاوت باشد.» عابدزاده افزود: «در مسیری مانند تهران-مشهد هزینه شرکت هواپیمایی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است خطوط هوایی مجاز هستند برای پرواز‌های خود حداکثر و حداقل قیمت تعیین کنند و ما هم به عنوان سازمان هواپیمایی بر این نرخ‌ها نظارت کنیم.» دلایل افزایش قیمت بلیط هواپیماآرمان بیات کارشناس حمل و نقل هوایی در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه طی یک سال اخیر حجم صنعت حمل و نقل هوایی کشور کوچکتر شده، اما نرخ‌ها نیز حداقل دوبرابر شده، اظهار داشت: «از این حیث شرکت‌های هواپیمایی متحمل ضرر نمی‌شوند به خاطر اینکه ابعاد بازار کوچک شده و این سیر صعودی قیمت‌های بلیط جبران این موضوع را کرده است.» آرمان بیات کارشناس حمل و نقل هوایی دربا اشاره به اینکه طی یک سال اخیر حجم صنعت حمل و نقل هوایی کشور کوچکتر شده، اما نرخ‌ها نیز حداقل دوبرابر شده، اظهار داشت: «از این حیث شرکت‌های هواپیمایی متحمل ضرر نمی‌شوند به خاطر اینکه ابعاد بازار کوچک شده و این سیر صعودی قیمت‌های بلیط جبران این موضوع را کرده است.» وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین توجیه شرکت‌های هواپیمایی برای گران کردن نرخ بلیط، افزایش هزینه‌های ارزی است، گفت: «درست است که آن‌ها به سختی ارز نیمایی دریافت می‌کنند و در مواقعی نیز به جای یورو ودلار، ارز‌های دیگری می‌گیرند و هزینه تبدیل و نقل و انتقال این مبالغ زیاد می‌شود، اما بازهم با این‌همه قیمت‌ها به هیچ وجه منتطقی نیست.» بیات گفت: «اگر با این هزینه‌های ارزی که شرکت‌ها هم می‌گویند نرخ بلیط را محاسبه کنیم، قیمت‌ها باید خیلی کمتر از نرخ‌های فعلی باشد، اما آقایان برای جبران زیان‌های انباشته و بدهی‌های خود که به جای مانده از قبل و مدیریت‌های غلط است، می‌خواهند این هزینه‌ها را از جیب مردم و مسافران خود دربیاورند.» این کارشناس صنعت هوانوردی اضافه کرد: «همچنین آن‌ها هزینه‌هایی که در فصل کم تقاضا متحمل شده‌اند، این روز‌ها می‌خواهند از مسیر‌های پر تردد کسب کنند و با توجه به اینکه تابستان فصل سفر است و تقاضا برای پرواز زیاد است، شاهد نرخگذاری‌های غیر کارشناسی و دل به خواهی در این زمینه هستیم.» وی با اشاره به اینکه هزینه پرواز‌های داخلی ریالی است، اما شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیط را ارزی محاسبه می‌کنند، گفت: «این‌کار باید برای پرواز‌های خارجی انجام شود، نه پرواز‌های داخلی، این درحالیست که ساختار شرکت‌ها نیاز به اصلاح دارد و هزینه زاست، اما هزینه این عدم اصلاح را در حال حاضر مردم پرداخت می‌کنند.» این کارشناس صنعت هوایی با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشور هزینه یک صندلی در پرواز‌های داخلی ساعتی ۱۰ دلار است، اظهار داشت: «این آمار بسیار دارای تناقض است، اول اینکه در چه سایز هواپیمایی این عدد گفته شده، هزینه در ایرباس ۳۲۰ با بوئینگ ام دی بسیار متفاوت است.» بیات افزود: «دوم هم اینکه در چه شرکتی، هزینه هر ساعت پرواز در شرکت ایران ایر با زاگرس خیلی متفاوت است و دست آخر نیز نرخ تسعیر ارز چه مقدار است، این‌ها همه ابهاماتی است که باید مسئولان به آن پاسخ دهند.» وی گفت: «اینکه سازمان هواپیمایی کشوری بیاید اینطور آمار دهد و بعد هم بر اساس اینگونه آمارها، نرخ بلیط تعیین شود، این کار پنهان کردن حقیقت ماجرا و در اصل عوام فریبی است.» این کارشناس حمل و نقل هوایی بیان کرد: «در عمل با شناورسازی نرخ بلیط هواپیما، بازار حمل و نقل هوایی رها شده و این دامنه قیمتی که انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز اعلام کرده بسیار بالاست و عملا خود این انجمن، دست شرکت‌ها را برای افزایش نرخ‌ها باز گذاشته است.» بیات با اشاره به اینکه به گفته مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، بلیط‌های چارتری در مسیر‌های پرتردد خیلی کم شده است، بیان کرد: «اما در عمل پرواز چارتری اگر هم حذف شده، بلیط چارتری جایگزین شده، به عنوان مثال یک هواپیما اگر ۱۰۰ صندلی شده باشد، این تعداد بین دو نفر تقسیم می‌شود و اینگونه تبدیل به چارتر می‌شود.» این کارشناس صنعت هوانوردی در پاسخ به
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 هفته قبل
اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است که سومین شهر پهناور ایران پس از تهران و مشهد و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از این دو شهر محسوب می‌شود. برای سفر به اصفهان همین امروز بلیط هواپیما ارزان را از فلایتیو بخرید. با وجود اینکه اصفهان به داشتن معماری زیبای اسلامی، بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، تونل‌های زیبا، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصر به فرد معروف است، موزه‌های ارزشمندی هم دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. موزه چهلستونچهلستون نام یکی از بناهای دوره صفویه در اصفهان است که از نظر معماری یکی از باشکوه‌ترین بناهای آن دوران به شمار می‌رود. موزه هنرهای معاصر اصفهانموزه هنرهای معاصر اصفهان در بنایی مربوط به دوره صفویه قرار دارد که در مرکز شهر و نزدیک به چهلستون قرار دارد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
همه‌ی مسافران پیش از سفر دغدغه‌ی خرید بلیط ارزان هواپیما دارند و به نوعی از مشکلات قبل از سفر خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی است. در این مقاله شما را با راهکارهای خوب خرید بلیط داخلی یا خارجی هواپیما آشنا خواهیم کرد. زودتر از موعد اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما کنیدمعمولا نگه داشتن کارهای پرواز و خرید بلیط هواپیما در روزهای آخر با ریسک همراه است. در این شرایط ممکن است شما همان بلیط با همان شرایط را نسبت به سایر مسافران گران‌تر بخرید. گاهی اوقات هم اصلا ممکن نیست بتوانید در لحظه‌ی آخر اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی کنید. پس سعی کنید در تعطیلاتی مثل نوروز و …از پیش‌تر کارها را جور کنید و خیلی زود به خرید بلیط داخلی یا خارجی بپردازید. چه زمانی بلیط داخلی یا خارجی هواپیما بخریماز مهم‌ترین نکاتی که لازم است در خصوص سفرها بدانید زمان خرید بلیط داخلی یا خارجی است. خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی برای تنها سفر کردنخرید بلیط داخلی یا خارجی و رزرو هتل از سایت‌های رسمی و معتبردقت کنید که بلیط ارزان هواپیما اتان را از سایت معتبر خریداری کنید و همچنینی ساعت رفت و برگشت آن نیز توجه کنید. منبع: خرید بلیط هواپیما

به انتهای لیست رسیدید