قیمت تلفن همراه

قیمت تلفن همراه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، رضا قربانی در پاسخ به این پرسش که بازار لپ تاپ، گوشی موبایل و لوازم جانبی پس از گسترش ویروس کرونا چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: طبق ارزیابی ما آنچه که مشخص است این ویروس کرونا تاثیری بر قیمت افزایش قیمت موبایل تا شب عید را ندارد؛ این در حالی است که پس از انتشار اخبار ویروس کرونا در چین قیمت موبایل شیائومی در بازار ایران به شدت افزایش یافت. علت گرانی قیمت موبایل چیست؟ او اظهار کرد: چنانچه چینی‌ها نتوانند ویروس کرونا را کنترل کنند قیمت موبایل و لپ تاپ با افزایش قیمت کاذب ۱۰ درصدی مواجه خواهند شد. چهار میلیون دستگاه موبایل نیاز کشور است با ثبت سفارش در دی ماه یک میلیون و ۶۹۰ هزار دستگاه موبایل وارد کشور شد. قربانی با اشاره به علت افزایش قیمت موبایل در بازار گفت: علت افزایش قیمت موبایل در بازار افزایش قیمت ارز نیمایی است. رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل گفت: فعلا در بازار کمبود موبایل نداریم و به طور کلی شیوع بیماری کرونا تاثیر بیش از ۱۰ درصدی در بازار موبایل ندارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید: فعلا در بازار کمبود موبایل نداریم و به طور کلی شیوع بیماری کرونا تاثیر بیش از ۱۰ درصدی در بازار موبایل ندارد. رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در پاسخ به این پرسش که بازار لپ تاپ، گوشی موبایل و لوازم جانبی پس از گسترش ویروس کرونا چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: طبق ارزیابی ما آنچه که مشخص است این ویروس کرونا تاثیری بر قیمت افزایش قیمت موبایل تا شب عید را ندارد؛ این در حالی است که پس از انتشار اخبار ویروس کرونا در چین قیمت موبایل شیائومی در بازار ایران به شدت افزایش یافت. علت گرانی قیمت موبایل چیست؟ او اظهار کرد: چنانچه چینی‌ها نتوانند ویروس کرونا را کنترل کنند قیمت موبایل و لپ تاپ با افزایش قیمت کاذب ۱۰ درصدی مواجه خواهند شد. قربانی با اشاره به علت افزایش قیمت موبایل در بازار گفت: علت افزایش قیمت موبایل در بازار افزایش قیمت ارز نیمایی است. رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل گفت: فعلا در بازار کمبود موبایل نداریم و به طور کلی شیوع بیماری کرونا تاثیر بیش از ۱۰ درصدی در بازار موبایل ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل استراتژی دولت افزایش تعداد واردکننده‌های رسمی برای تامین نیاز بازار است. بنا بر آمار‌های موجود نیاز سالیانه بازار تلفن همراه ۱۵ میلیون دستگاه است و سهم تلفن‌های همراه ساخت داخل به کمتر از ۵ درصد رسیده است. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل تصریح کرد: به دلیل افزایش عرضه تلفن همراه در بازار قیمت این کالا رشد قابل توجهی نداشته است. وی افزود: فضای توسعه و تکنولوژی، ایجاد کارآفرینی، امنیت و حق مالکیت معنوی سه نیاز اصلی برای رشد و شکوفایی تولید تلفن همراه است. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل بیان کرد: واردات قطعات تلفن همراه و اسمبل آن در کشور و فروش آن به عنوان تولید داخلی ارزش افزوده مناسبی ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
سامانه «افق» برای شفاف سازی «مدتی است که بازار تلفن همراه خوب است و در ۹ ماه گذشته سال تقریبا ۱۰٫۵ میلیون دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده و پیش‌بینی می‌شود با مجموع واردات در سه ماه پایانی سال تعداد آن به ۱۴٫۵ میلیون دستگاه تلفن همراه برسد.» امیر اسحاقی دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با بیان مطلب فوق گفت: واردات تلفن همراه در سال ۹۸ به ماهی یک میلیون دستگاه رسیده این در حالی است که کل واردات تلفن همراه در سال ۹۷، ۱۲٫۵ میلیون دستگاه بوده است. از این‌رو نمی‌دانم اینکه گفته می‌شود واردات تلفن همراه به ۲٫۵میلیون دستگاه تلفن همراه می‌رسد از چه منبع است. دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه معتقد است از آنجایی که به‌دلیل افزایش بازرگانان این حوزه بازار تلفن همراه رقابتی شده به‌همین دلیل تقاضا نیز خوب و در برخی از مدل‌ها حتی زیاد است. این فعال بازار تلفن همراه درخصوص اینکه آیا شرکت‌های واردکننده تلفن همراه با ارز نیمایی کالا وارد کشور می‌کنند، گفت: لزوما تمام شرکت‌های واردکننده با ارز نیمایی تلفن همراه وارد کشور نمی‌کنند. رئیس انجمن فروشندگان تلفن همراه و سیم کارت با همه این شرایط امیدوار است که در ماه پایانی سال یعنی اسفندماه جنب و جوش خرید در بازار تلفن همراه و خرید و فروش نسبت به ماه‌های قبل سال افزایش یابد و مردم تلفن همراه مدل جدید خریداری کرده یا تلفن همراه خود را عوض کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
شرکت اپل قصد دارد پیش از عرضه نخستین گوشی مجهز به فناوری ۵G، از مدل ارزان قیمت خود در ماه مارس ۲۰۲۰ رونمایی کند. شرکت اپل قصد دارد پیش از عرضه نخستین گوشی مجهز به فناوری ۵G، از مدل ارزان قیمت خود در ماه مارس ۲۰۲۰ رونمایی کند. گوشی جدید آیفون نخستین مدل ارزان قیمت تلفن همراه عرضه شده توسط شرکت اپل پس از مدل اس‌ای محسوب می‌شود. شرکت اپل امیدوار است با عرضه این مدل ارزان‌قیمت بتواند در رقابت با گوشی‌های هوشمند اندرویدی که بهای برخی مدل‌های آن به کمتر از ۲۰۰ دلا رسیده، سهم بازار خود را حفظ کند. مطابق برنامه سال ۲۰۲۰، شرکت اپل قصد دارد ۲۰۰ میلیون گوشی آیفون را در سراسر جهان به فروش برساند، هدفی که تحقق آن وابستگی بالایی به عرضه موفق مدل ارزان قیمت این شرکت خواهد داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
محبی در توضیح روش‌های واردات گوشی تلفن همراه عنوان کرد: در حال حاضر گوشی‌های تلفن همراه موجود در بازار از طریق کالای همراه مسافر وارد می‌شود. وی افزود: با توجه به حجم بالای خرید و فروش گوشی تلفن همراه در گذشته، تولید تلفن همراه در داخل می‌تواند نقش مهمی در اشتغالزایی داشته باشد. وزیر ارتباطات بیان کرد: تعرفه واردات تلفن همراه ۵ درصد و تعرفه واردات قطعات تلفن همراه ۱۵ درصد است، برای کاهش هزینه‌های تولید قرار است تعرفه قطعات کاهش یابد. وی افزود: تعرفه واردات تلفن همراه باید بالا باشد و از سوی دیگر واردات قطعات تلفن همراه کمتر از آن قرار گیرد و یارانه حمایتی و تسهیلات برای تولید قطعات تلفن همراه ارائه شود تا جایی که تلفن همراه داخلی با قطعات ساخت داخلی به سرانجام برسد. وی تصریح کرد: درصورت رقابت سالم میان شرکت و حذف واسطه‌ها می‌توان به کاهش قیمت تلفن همراه رسید.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وزیر ارتباطات عصر چهارشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: این گوشی‌ها با کیفیت و ارزان است و با قسط ماهانه اندک به فروش خواهد رسید. محمد جواد آذری در این توئیتر افزود: «دارم یک کارهایی می‌کنم که یک سامانه راه بیندازیم، مردم بتوانند گوشی‌های هوشمند، جذاب، با کیفیت و ارزان را به راحتی به صورت اقساطی بخرند. قیمت هم پایین باشد زیر سه میلیون تومان با قسط‌های ماهانه کم. وزیر ارتباطات تصریح کرد: روند استفاده از گوشی‌های هوشمند با توجه به پایین آمدن قدرت خرید تلفن همراه پایین آمده و به جای آن استفاده از تلفن‌های دکمه‌ای رونق گرفته است. زندگی امروز بدون همراه داشتن گوشی هوشمند دشوار است و مشکل دیگری که در کنار آن داریم بیکاری و ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان کشور است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
آذری جهرمی در این مراسم گفت: با رشد قیمت ارز، قیمت تلفن همراه نیز افزایش یافته و بسیاری از کاربران وقتی تلفن همراه خود را از دست می‌دهند، دیگر نمی‌توانند تلفن همراه نو خریداری کنند، ضمن اینکه در نظر داشته باشید کاربران با خرید تلفن همراه دست دوم امنیت آنها به خطر می‌افتد. زندگی امروز بدون همراه داشتن تلفن همراه هوشمند نیز دشوار شده است. بنابراین با این اقدام، نه تنها تلفن همراه باکیفیت تولید بلکه به اشتغال جوانان نیز کمک خواهد شد. آذری جهرمی در ادامه گفت: در این طرح حمایتی انتظار می‌رود که ظرف ۲ سال آینده ۲ میلیون تلفن همراه ایرانی در سال با قیمت متوسط ۲٫۵ میلیون تومان در کشور تولید شود. با کاهش نرخ تعرفه واردات قطعات تلفن همراه امکان حمایت و توسعه زیست بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل میسر می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
محمد جواد آذری جهرمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه با پست بانک و وزارت صمت با هدف حمایت از تولید گوشی تلفن همراه در داخل کشور افزود: با رشد قیمت ارز، قیمت تلفن همراه بسیار زیاد شده است و بسیاری از کاربران وقتی گوشی تلفن همراه خود را از دست می‌دهند و یا می‌شکند دیگر نمی‌توانند گوشی نو خریداری کنند، ضمن این که بعضا امنیت گوشی‌ها با خرید گوشی دست دوم ممکن است به مخاطره بیفتد. وزیر ارتباطات افزود: روند استفاده از گوشی‌های هوشمند با توجه به پایین آمدن قدرت خرید تلفن همراه پایین آمده و به جای آن استفاده از تلفن‌های دکمه‌ای رونق گرفته است. وی اشاره کرد: زندگی امروز بدون همراه داشتن گوشی هوشمند دشوار است و مشکل دیگری که در کنار آن داریم بیکاری و ضرورت ایجاد اشتغال برای جوانان کشور است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
نامه‌نگاری وزیر صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای تغییر ارز واردات تلفن همراه و تأمین آن با نرخ نیمایی، صادرات یا سپرده واردکننده بنا به درخواست متقاضی با کلیه ارزها، بازار تلفن‌همراه را از افزایش احتمالی قیمت در ماه‌های پیش رو دور کرد. فرزانه غلامی/نامه‌نگاری وزیر صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای تغییر ارز واردات تلفن همراه و تأمین آن با نرخ نیمایی، صادرات یا سپرده واردکننده بنا به درخواست متقاضی با کلیه ارزها، بازار تلفن‌همراه را از افزایش احتمالی قیمت در ماه‌های پیش رو دور کرد. گفتنی است، علاوه بر اجرایی‌شدن طرح رجیستری، آرامش نسبی بازار ارز، حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات مسافری تلفن همراه، افزایش حقوق ورودی گوشی به ۲۶ درصد و مبنا قرار گرفتن نرخ ارز بازار ثانویه برای محاسبه حقوق ورودی تلفن همراه مسافری، بازار تلفن همراه را تا حدود زیادی از تلاطم دور کرده بود. خوشبختانه پس از چندین سال با اجرایی شدن رجیستری تلفن همراه، سود ۲ هزار میلیارد تومانی سالانه قاچاق تلفن همراه دیگر راهی جیب سوداگران و متخلفان نمی‌شود بلکه به جیب دولت می‌رود و ما قاطعانه از این اتفاق حمایت می‌کنیم. در همین حال و براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در هفت ماه اول امسال واردات تلفن همراه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه برابر شده است.
الفالف2 ماه قبل
در حالی که این روزها از نوسان‌های قیمت ارز خبری نیست، با توجه به تاثیر مستقیم قیمت ارز بر قیمت گوشی، به نظر می‌رسد بازار گوشی موبایل به ثبات نسبی رسیده است. عواملی مانند مانند سودجویی برخی فروشندگان از اسم رجیستری و مشکلات واردکنندگان و اختلال‌های چندباره در سامانه همتا و واردات گوشی مسافری هم چند مرتبه بازار گوشی را دستخوش تحول کرد. ثبات قیمت گوشی همراه در بازاردر این راستا به‌تازگی و طبق اعلام همتا (سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی) ابراهیم درستی -رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی- درباره جدیدترین آمار از معاملات بازار تلفن همراه اظهار کرده است: هم‌اکنون قیمت تلفن همراه در ثبات نسبی قرار دارد. قیمت گوشی تلفن همراه در گذشته افزایشی بود، اما هم‌اکنون روند کاهشی به خود گرفته است و دلیل ریزش قیمت‌ها را می‌توان کاهش نرخ ارز در بازار دانست. درستی از شرکت‌های واردکننده گوشی تلفن همراه درخواست کرده تا توان دارند، نیاز بازار را تامین کنند چراکه دلالان و سوءاستفاده‌گران از نیاز بازار برای تحقق خواسته‌های خود استفاده نکنند و گفت: زمانی وضع بازار موبایل مشخص می‌شود که دست دلالان و سودجویان در بازار کوتاه شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل گفت: هم اکنون قیمت تلفن همراه با ثبات نسبی همراه است. ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل در گفت وگو با خبرنگار، درباره جدیدترین آمار از معاملات بازار موبایل اظهار کرد: هم اکنون قیمت تلفن همراه در ثبات نسبی قرار دارد. رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با اشاره به اینکه قیمت موبایل به نرخ ارز بستگی دارد، تصریح کرد: تلفن همراه، یک کالای وارداتی است بنابر این افزایش یا کاهش قیمت آن، به نرخ ارز بستگی دارد. رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل با بیان اینکه قیمت گوشی همراه در گذشته افزایشی بود، اما هم اکنون روند کاهشی به خود گرفته است، افزود: دلیل ریزش قیمت‌ها را می‌توان کاهش نرخ ارز در بازار دانست. درستی‌ با اشاره به اینکه زمانی وضع بازار موبایل مشخص می‌شود که دست دلالان و سودجویان در بازار کوتاه شود، گفت: امیدواریم همکاری دولت و اصناف بیشتر شود تا بازار روند مطلوب‌تری به خود بگیرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
پس از اصلاح قیمت بنزین توسط دولت، زمزمه‌هایی در خصوص افزایش دیگر کالاها از جمله تلفن همراه به گوش رسید. از این رو انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی افزایش قیمت بنزین را عاملی برای تغییر قیمت موبایل نمی‌داند. به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، پس از اصلاح قیمت بنزین انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی اقداماتی را به منظور پیشگیری از التهابات احتمالی در بازار انجام داد. رضا قربانی افزود: افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری روی قیمت تلفن همراه ندارد چراکه المان‌هایی که بر روی قیمت بنزین تاثیر می‌گذارند و از آن تاثیر می‌گیرند در تجهیزات فناوری اطلاعات تاثیر ندارد. رئیس کمیسیون تنظیم و ساماندهی بازار انجمن واردکنندگان موبایل در ادامه گفت: البته پیش از اعلام خبر اصلاح قیمت بنزین، بازار ارز پس از مدتی سکون، دچار نوساناتی شد و روند صعودی پیدا کرد.
فارسفارس3 ماه قبل
عضو هیأت مدیره و رئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل از ارسال اخطاریه‌ای به اصناف خبر داد و گفت: معاملات عمده فروشی با سود سه درصد و خرده فروشی با سود حداکثر ۷ درصد انجام تا از سوءاستفاده برای گران‌فروشی موبایل جلوگیری شود. وی افزود: اخطاریه به اصناف برای عمده فروشی با سود سه درصد و خرده فروشی با سود حداکثر ۷ درصد داده‌ایم تا در این شرایط سوء استفاده‌ای برای گران فروشی صورت نگیرد. قربانی با تاکید بر اینکه قیمت ارز در روزهای اخیر نوساناتی داشته، یادآور شد: از ۱۰ روز قبل نیز وزارت صنعت معدن و تجارت در ثبت سفارش‌ها دچار اختلالاتی شده است. وی خاطر نشان کرد: ثبت سفارشات وزارت صنعت معدن و تجارت که در ۴۸ ساعت انجام می‌شد به دلیل اختلالات به وجود آمده به ۲۰ روز کشیده شده است که این موضوع بر افزایش قیمت تلفن همراه نیز تاثیر می‌گذارد. انتهای پیام/
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، رضا قربانی عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ضمن اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده در این انجمن توضیح داد: دیروز جلسه فوق العاده‌ای در انجمن واردکنندگان تلفن همراه برگزار شد چرا که احساس کردیم التهابی به وجود آمده و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از خبر افزایش قیمت بنزین باید جوانب این موضوع را بررسی می‌کردیم تا مردم مجبور نباشند تلفن‌همراه را به بهانه‌های بالا رفتن قیمت بنزین گرانتر خریداری کنند. وی افزود: افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری روی قیمت تلفن همراه ندارد چراکه المان هایی که بر روی قیمت بنزین تاثیر می‌گذارند و از آن تاثیر می‌گیرند در تجهیزات فناوری اطلاعات تاثیر ندارد. بالارفتن نرخ ارز پس از مدتها سکونرئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در ادامه گفت: البته پیش از اعلام خبر اصلاح قیمت بنزین، بازار ارز پس از مدتی سکون، دچار نوساناتی شد و روند صعودی پیدا کرد. وی در پایان خاطر نشان کرد: تجهیزات مربوط به فن آوری اطلاعات تحت تاثیر قیمت ارز هستند که در چند روز گذشته روزی ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.
فارسفارس3 ماه قبل
عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل گفت: افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری روی قیمت تلفن همراه ندارد چراکه المان هایی که بر روی قیمت بنزین تاثیر می‌گذارد بر تجهیزات فناوری اطلاعات تاثیر ندارد. وی افزود: افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری روی قیمت تلفن همراه ندارد چراکه المان هایی که بر روی قیمت بنزین تاثیر می‌گذارند و از آن تاثیر می‌گیرند در تجهیزات فناوری اطلاعات تاثیر ندارد. بالارفتن نرخ ارز پس از مدتها سکونرئیس کمیسیون نظارت و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در ادامه گفت: البته پیش از اعلام خبر اصلاح قیمت بنزین، بازار ارز پس از مدتی سکون، دچار نوساناتی شد و روند صعودی پیدا کرد. وی در پایان خاطر نشان کرد: تجهیزات مربوط به فن آوری اطلاعات تحت تاثیر قیمت ارز هستند که در چند روز گذشته روزی ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. انتهای پیام/
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ماه قبل
عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه می‌گوید: طی روزهای اخیر سایت‌های خبری موضوعی تحت عنوان هزینه رجیستری را به اشتباه در رسانه‌های خود درج می‌کنند در حالی که ما هزینه‌ای تحت عنوان رجیستری نداریم. عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه رجیستری تلفن همراه افزایش یافته است؟ به تجارت‌نیوز گفت: ما هزینه‌ای به نام رجیستری نداریم. رجیستری تلفن همراه عملا هیچ هزینه‌ای برای مصرف کننده ندارد. در حال حاضر قیمت موبایل نه تنها افزایش نیافته بلکه به دلیل کاهش قیمت دلار با کاهش نوسان قیمت تلفن همراه در بازار مواجه بودیم. در حال حاضر قیمت موبایل براساس نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شود و چنانچه وضعیت فعلی ادامه‌دار باشد قیمت موبایل بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار

8+
الفالف3 ماه قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوزام جانبی با تاکید بر اینکه لغو معافیت واردات گوشی مسافری تاثیری بر قیمت‌ها ندارد، گفت: شرایط بازار از نظر تامین گوشی به گونه‌ای است که هیچ جای اعتراضی را باقی نمی‌گذارد. اعتمادآنلاین| پس از اجرایی شدن طرح رجستری تلفن همراه، واردات گوشی‌ها به صورت مسافری حاشیه‌هایی به همراه داشت و برخی افراد با واردات گوشی به صورت قاچاق، با ترفند‌های خاصی آن را در سامانه رجیستری ثبت می‌کردند. بر این اساس برای جلوگیری از این سودجویی‌ها، معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی‌های مسافری حذف شد همچنین مبنای محاسبه حقوق ورودی برای مازاد بر ۸۰ دلار از نرخ ارز رسمی به نرخ ارز سامانه سنا تغییر کرد. با اعمال این تغییرات مجددا بازار گمانه زنی و شایعات درباره افزایش قیمت تلفن همراه در بازار داغ شد و برخی بر این اعتقاد هستند که این اقدام موجب افزایش قیمت گوشی همراه در بازار خواهد شد. رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوزام جانبی با تاکید بر اینکه شرایط بازار از نظر تامین گوشی به گونه‌ای است که هیچ جای اعتراضی را باقی نمی‌گذارد، خاطرنشان کرد: این ممنوعیت هیچ تاثیری روی قیمت و عرضه گوشی ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوزام جانبی با تاکید بر اینکه لغو معافیت واردات گوشی مسافری تاثیری بر قیمت‌ها ندارد، گفت: شرایط بازار از نظر تامین گوشی به گونه‌ای است که هیچ جای اعتراضی را باقی نمی‌گذارد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، پس از اجرایی شدن طرح رجستری تلفن همراه، واردات گوشی‌ها به صورت مسافری حاشیه‌هایی به همراه داشت و برخی افراد با واردات گوشی به صورت قاچاق، با ترفند‌های خاصی آن را در سامانه رجیستری ثبت می‌کردند. بر این اساس برای جلوگیری از این سودجویی‌ها، معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی‌های مسافری حذف شد همچنین مبنای محاسبه حقوق ورودی برای مازاد بر ۸۰ دلار از نرخ ارز رسمی به نرخ ارز سامانه سنا تغییر کرد. با اعمال این تغییرات مجددا بازار گمانه زنی و شایعات درباره افزایش قیمت تلفن همراه در بازار داغ شد و برخی بر این اعتقاد هستند که این اقدام موجب افزایش قیمت گوشی همراه در بازار خواهد شد. رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوزام جانبی با تاکید بر اینکه شرایط بازار از نظر تامین گوشی به گونه‌ای است که هیچ جای اعتراضی را باقی نمی‌گذارد، خاطرنشان کرد: این ممنوعیت هیچ تاثیری روی قیمت و عرضه گوشی ندارد.
فارسفارس4 ماه قبل
فقط در دو ماه ابتدایی سال ۹۸ در حدود ۲ میلیون دستگاه تلفن همراه به صورت مسافری ثبت گردید. سرقت یا معامله اطلاعات هویتی مسافران و زائران و ثبت گوشی‌های قاچاق به نام این اطلاعات از جمله این ترفندها بود. آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگاران از انگیزه اصلی ثبت مسافری گوشی‌های قاچاق پرده برداشت. وی بیان کرد: «اختلاف معناداری بین هزینه گمرک، عوارض و مالیات ارزش افزوده در واردات رسمی با واردات مسافری وجود دارد». شایعه‌ای به نام گران شدن گوشیاما آنچه در روزهای اخیر باعث نگرانی مصرف‌کنندگان تلفن همراه شده است، تاثیر تصمیم اخیر دولت بر قیمت‌ تلفن همراه است.
مهرمهر4 ماه قبل
رئیس صنف موبایل فروشان گرگان گفت: بهترین شرایط برای خرید گوشی موبایل توسط مصرف کننده، حالت ثبات است؛ زیرا که خریدار در هنگام افزایش و یا کاهش قیمت‌ها از خرید خود، دست نگه می‌دارد. وی ادامه داد: با اجرای طرح ریجستری و یکسان شدن قیمت خرید، بحث یکپارچه سازی قیمت‌ها کمی آسان‌تر شده است. وی افزود: در ۶ ماه ابتدا سال، ۱۱۶ پرونده رسیدگی شد که ۸۰ مورد به رضایت ختم و در باقی پرونده‌ها نیز تخلف واحد صنفی محرض شد. بیشترین شکایاتی که در حوزه موبایل انجام می‌شود، به دلیل عدم توافق ابتدایی میان واحد صنفی و خریدار است. باقری نیا در پایان به کمیسیون آموزش صنف موبایل فروشان اشاره کرد و گفت: به دلیل سرعت پیشرفت و به روز شدن حوزه موبایل، ما سالیانه در کمیسیون آموزش، دوره هایی را برگزار خواهیم کرد تا هم بر تخصص موبایل فروشان افزوه شود و هم از میزان شکایات کم شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
حال در پی رسانه‌ای شدن خبر حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات تلفن همراه مسافری به سراغ فعالان حوزه تلفن همراه رفتیم و این سؤال‌ها را پرسیدیم که این معافیت چه تأثیر مثبتی در بازار این کالا خواهد داشت؟ آیا این اقدام دست قاچاقچیان را کوتاه خواهد کرد؟ پایان سوء‌استفاده از مدارک مسافران «معافیت ۸۰ دلاری به اضافه حذف مالیات از تلفن همراه مسافری، سودجویان را به فکر بهره‌برداری از شرایط انداخته بود، چرا که واردات تلفن همراه برای قاچاقچیان بسیار مقرون به صرفه بود به همین دلیل آنهابا خرید و فروش پاسپورت و سوء‌استفاده از کد ملی مسافران، تلفن همراه مسافری وارد کشور می‌کردند.» ابوالفضل ناصری سخنگوی اتحادیه تلفن همراه با بیان مطلب فوق به «ایران» گفت: تعداد واردات تلفن همراه واقعی مسافری به کشور بسیار اندک است و اینگونه نیست که هر مسافری که وارد کشور می‌شود الزاما تلفن همراه هم وارد کشور کند. اگر مدتی آمار واردات تلفن همراه مسافری در کشور بالا رفت تنها به این دلیل است که قاچاقچیان از معافیت ۸۰ دلاری واردات تلفن همراه مسافری استفاده کرده و واردات تلفن همراه مسافری غیرواقعی را افزایش دادند و در عین حال در بازار واردات رسمی تلفن همراه نیز اختلال ایجاد کردند. ولی اکنون با حذف معافیت ۸۰ دلاری، واردات تلفن همراه مسافری برای قاچاقچیان سودی در بر نخواهد داشت و مقرون به صرفه نخواهد بود. این در حالی بود که واردکنندگان رسمی تلفن همراه با ارز سنا تلفن همراه وارد کشور می‌کردند و به همین دلیل بازار رسمی تلفن همراه را به هم ریختند. وی در ادامه افزود: با این اقدام قیمت واردات تلفن همراه مسافری ۲٫۷ برابر افزایش یافته ولی اکنون با قیمت واردات رسمی برابری می‌کند بنابراین با این اقدام جدید، دیگر واردات تلفن همراه مسافری برای قاچاقچیان سودی در بر نخواهد داشت و دست آنها در سودجویی بسته می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست خبری سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل با حضور بیژن عباسی آرند مدیرعامل این شرکت و اصحاب رسانه در محل ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد. بیژن عباسی آرند ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی در سالروز تاسیس شرکت ایرانسل گفت: ابتدای فعالیت ایرانسل تلفن همراه در ایران کالایی لوکس بود، اما با گسترش فعالیت‌های اپراتور ایرانسل قیمت تلفن همراه کاهش پیدا کرد و این کالا به کالایی ضروری و مصرفی تبدیل شد. آخرین گزارش نشان می‌دهد که بالغ بر ۷٫۷ میلیون نفر از مشترکان ایرانسل به نسل چهارم از طریق رومینگ ملی یا شبکه ایرانسل دسترسی دارند که رشد بسیار زیادی داشته است. همچنین مبلغ ۱۵۱ میلیارد تومان به باشگاه‌های ایرانسل، استقلال و تراکتور پرداخت شده که البته ۴۴ میلیارد تومان از پیش پرداخت‌های ایرانسل به باشگاه‌ها کماکان مستهلک شده است. امیدوارم در در آینده از ایرانسل به عنوان اپراتور دیجیتال زیاد بشنوید.
ایبناایبنا4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بیژن عباسی آرند در نشست خبری سیزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکه تلفن همراه ایرانسل گفت: ابتدای فعالیت ایرانسل تلفن همراه در ایران کالایی لوکس بود، اما با گسترش فعالیت‌های اپراتور ایرانسل قیمت تلفن همراه کاهش پیدا کرد و این کالا به کالایی ضروری و مصرفی تبدیل شد. مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: ایرانسل ماه عسل همکاری و سرمایه گذاری خارجی است که باعث شد تا انحصار در حوزه تلفن همراه از بین برود؛ شرکای خارجی نقش مهمی در پیشرفت ایرانسل داشته‌اند و از این بابت از آنها تقدیر می‌کنیم. مدیرعامل ایرانسل در خصوص وصعیت همکاری ایرانسل با اپراتورهای خارجی اظهار داشت: ایرانسل در ۱۴۴ کشور و ۳۲۲ اپراتور خارجی خدمات رومینگ را ارائه می‌دهد که پوششی بسیار گسترده را برای مشترکان ایجاد کرده است. عباسی با اشاره به درآمدهای دولت از ایرانسل گفت: درآمدهای مستقیم و غیر مستقیم دولت از ایرانسل در ۱۳ سال گذشته بالغ بر ۴۲۰ هزار میلیارد ریال بوده است؛ از سویی دیگر ایرانسل به دولت به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۳۲۱ هزار میلیارد ریال پرداختی داشته است. همچنین مبلغ ۱۵۱ میلیارد تومان به باشگاه‌های ایرانسل، قانونی و تراکتور پرداخت شده که البته ۴۴ میلیارد تومان از پیش پرداخت‌های ایرانسل به باشگاه‌ها کماکان مستهلک شده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ماه قبل
چندی پیش گمرک تصمیم گرفت یک قانون قدیمی درباره واردات گوشی مسافری را لغو کند و آن معافیت ۸۰ دلاری گوشی بود. هدف این اقدام، افزایش قیمت گوشی مسافری و نزدیک شدن قیمت آن به گوشی‌هایی است که به‌صورت رسمی وارد و رجیستر می‌شوند. از سوی دیگر پیش از این حقوق و عوارض گمرکی تلفن همراه مسافری براساس ارز رسمی (٤٢ هزار ریال) محاسبه می‌شد؛ اما براساس ابلاغیه جدید ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز، از این به بعد حقوق و عوارض گمرکی گوشی تلفن همراه مسافری براساس نرخ سامانه سنا محاسبه می‌شود. مهرداد جمال‌ارونقی افزود: اعمال نرخ ارز براساس سامانه سنا برای محاسبه حقوق ورودی و مالیات ارزش افزوده گوشی تلفن همراه مسافری ابلاغ شده است. در حال حاضر گوشی سامسونگ گلکسی M ۲۰-۳۲ با قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، سامسونگ A ۸ s با قیمت ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سامسونگ A ۹، ۲۰۱۸ با قیمت ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، سامسونگ A ۱۰ با قیمت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، سامسونگ J ۸ -۶۴ با قیمت ۳ میلیون تومان، سامسونگ NOTE ۸ با قیمت ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سامسونگ S ۹ با قیمت ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به فروش می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
اخبار اقتصادی-او ادامه داد: افزوده شدن شرکت‌ها بدون محدودیت نوع نشان تجاری و داشتن نمایندگی رسمی راه حل دیگری برای تامین نیاز بازار گوشی تلفن همراه بود. هم اکنون بیش از ۱۳۰ شرکت مجوز واردات قانونی تلفن همراه را دریافت کرده‌اند که از این تعداد شرکت تاکنون ۷۰ شرکت اقدام به ثبت سفارش و واردات کرده‌اند. غروی رام گفت: شرکت‌های وارد کننده همچنان در همکاری با دولت در تامین نیاز بازار موبایل همکاری می‌کند. تا جایی که در مرداد امسال طبق اعلام سامانه همتا مجموعا ۹۰۰ هزار دستگاه گوشی موبایل توسط ۶۶ شرکت وارد کشور شد و حالا این میزان به مرز یک میلیون دستگاه در ماه رسیده است. رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی افزود: هم اکنون در هر دقیقه ۸۵ دستگاه تلفن همراه در کشور به فروش می‌رسد.

جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار

8+
الفالف4 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حوزه مجلس در هفته‌ای که گذشت اخبار مختلفی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حوزه مجلس در هفته‌ای که گذشت اخبار مختلفی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم. عضو کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس با بیان اینکه دولت مسیرهای واردات غیرقانونی تلفن همراه را مسدود کند، گفت: بر اساس گزارش‌ها تنها بخش اندکی از تلفن‌های همراه به‌صورت قانونی وارد کشور می‌شوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، رمضانعلی سبحانی‌فر، رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص کاهش قیمت گوشی‌های موبایل در بازار کشور عنوان کرد باید ابتدا بگوییم دو عامل اصلی باعث افزایش قیمت تلفن همراه شده است. از این رو تا زمانی که این شرکت‌ها از لیست تعزیرات خارج نشوند، اجازه واردات موبایل را نخواهند داشت. رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه اظهار کرد با توجه به کاهش قیمت ارز و همچنین خارج شدن برخی از واردکنندگان تلفن همراه از لیست تعزیرات که افزایش عرضه را به همراه خواهد داشت، باعث می‌شود قیمت موبایل روند کاهشی داشته باشد. وی تاکید کرد هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های واردکننده گوشی موبایل از لیست تعزیرات خارج شده و اجازه دارند تا تلفن همراه را به بازار عرضه کنند. وی در پایان خاطرنشان کرد قیمت ارز نیز در برخی از مواقع افزایش پیدا کرده بود، اما هم‌اکنون شاهد کاهش آن هستیم که این موضوع در کاهش قیمت موبایل تاثیرگذار است.

به انتهای لیست رسیدید