قیمت خودرو

اخبار « قیمت خودرو »

ایرناایرنا3 هفته قبل
لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیستدر این یادداشت آمده است: بعد از داغ شدن قیمت خودروهای داخلی قول ایران خودرو و سایپا برای فروش فوری خودروهایشان عملی شد. پیش فروش خودرو بعد از یک روز گرانی غیرمنطقی با قیمت پایین‌تر از قیمت بازار آزاد، انجام شد. اما شرکتهای خودروسازی دلیل این کار خود را ترکاندن حباب قیمت‌ها و کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو می‌دانند؛ چرا که علت گرانی خودرو را افزایش تقاضا عنوان می‌کنند و معتقدند با افزایش عرضه، قیمت کاهش می‌یابد. آنها امیدوارند خودرو را با قیمت کارخانه خریداری کنند و به قیمت بازار بفروشند. هنوز ٢۴ساعت از جهش قیمت خودروهای داخلی نگذشته که به بهانه شکستن حباب، فروش نقدی را مطرح می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
طبق فرمول جدیدی که برای قیمت گذاری خودرو تعیین شده، به جز پراید و پژو ۴۰۵ قیمت مابقی خودروها پنج درصد کمتر از قیمت بازار آزاد عرضه شود. سوالی که مطرح می‌شود این است که این سیاست چقدر می‌تواند در کاهش قیمت خودرو تاثیر بگذارد؟ بابک صدرایی کارشناس بازار خودرو به پول نیوز می‌گوید: اینکه به تولید کننده گفته می‌شود قیمت‌های خود را بر اساس قیمت بازار تعیین کند نشان دهنده درد کهنه «بی ثباتی در اقتصاد کشور» است. کارشناس بازار خودرو ادامه می‌دهد: قیمت بازار علاوه بر عرضه و تقاضا تابع پارامترهای اقتصادی و سیاسی هم هست. اگر اتفاقی که در ابتدای سال ۹۷ افتاد و در سال آینده هم رخ دهد و دوباره قیمت ارز بالا رود قیمت خودرو دوباره افزایش خواهد داشت. این کارشناس بازار خودرو اما معتقد است اگر قیمت ارز بدون تغییر باشد بازار خودرو تغییر چشمگیری نخواهد داشت چرا که بازار کشش افزایش قیمت ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. خبرگزاری ایسنا: بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. بهمن قدمی دمآبی کارشناس مسائل اقتصادی، با اشاره به افزایش حباب‌گونه قیمت خودرو طی چند وقت اخیر، اظهار کرد: مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است. قدمی با اشاره به اینکه اکنون مردم به سمت بازار خودرو هجوم برده و خودرو خریداری می‌کنند، گفت: دولت از چند روز گذشته ثبت‌نام خودرو را آغاز کرد و اکنون بازار خودرو تا حدودی فروکش کرده و از روزهای گذشته، بازار طلا برای سرمایه‌گذاران مطلوب شده و عملا این بازار دارای نوسان است و معامله‌ای در آن صورت نمی‌گیرد. وی با بیان اینکه وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است، تصریح کرد: این امر ناشی از ایجاد جو روانی در بازار و انتظارات افزایش قیمت در آینده بوده که بخشی از آن مربوط به بدقولی خودروسازان است که موجب شده قیمت خودرو به صورت تصاعدی افزایش یابد، گرچه نوسان قیمت و حباب‌ها، کوتاه‌مدت خواهد بود.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصادی رکنا، با افزایش قیمت خودروهای خارجی مردم به سمت خودروهای داخلی با کیفیت روی آوردند و در بین خودروهای داخلی تلاطم بیشتری در قیمت خودرو وجود دارد. در بازار امروز پژو۲۰۶ صندوق‌دار با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۷۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۶۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۷۴ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ وی با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان، سمند EF۷ با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و رانا با افزایش ۱ میلیون تومانی با قیمت ۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ به شرح زیراست: ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت پراید ۱۱۱ ۳۶، ۱۰۰، ۰۰۰ ۴۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت پراید ۱۳۱ ۳۳، ۷۲۵، ۰۰۰ ۳۸، ۵۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت پراید ۱۵۱ ۳۴، ۲۰۰، ۰۰۰ ۳۸، ۷۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت چانگان ۱۲۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳۱، ۵۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت تیبا صندوق دار ۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۴۳، ۷۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت ساینا دنده‌ای ۴۴، ۱۷۵، ۰۰۰ ۴۷، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت پژو ۴۰۵ ۴۲، ۸۲۹، ۰۰۰ ۶۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو SLX ۴۵، ۶۳۸، ۰۰۰ ۶۰، ۸۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۴۵، ۱۷۰، ۰۰۰ ۵۸، ۳۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو پارس ۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۷۶، ۸۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت پژو پارس TU۵ کلاس ۱۳ ۴۲، ۴۸۱، ۰۰۰ ۸۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۴۷، ۱۷۴، ۰۰۰ ۶۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۵۴، ۵۲۶، ۰۰۰ ۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار ۵۵، ۵۹۳، ۰۰۰ ۷۸، ۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت سمند ال ایکس (LX) ۴۳، ۵۹۷، ۰۰۰ ۶۷، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت سمند EF۷ ۴۴، ۶۴۰، ۰۰۰ ۶۸، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۷ قیمت سمند دوگانه سوز کلاس ۱۶ ۴۷، ۶۰۳، ۰۰۰ ۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۸ قیمت دنا ۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۸۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۹ قیمت تندر پلاس دنده ۴۶، ۰۶۹، ۹۰۰ ۹۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۰ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۷۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۱، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۱ قیمت مزدا۳ ۱۴۲، ۷۰۰، ۰۰۰ ۲۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۲ قیمت H۳۰ ۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۳ قیمت استپ وی ۱۲۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۴ قیمت ۲۰۷ اتوماتیک ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۱۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۵ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۲۲۸، ۰۰۰، ۰۰۰ قیمت رانا ۵۱، ۳۶۰، ۰۰۰ ۶۲، ۵۰۰، ۰۰۰برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 ماه قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
چند هفته پیش بود که پس از یک دهه سیاست سرکوب قیمت، دولت بالاخره روش قیمت‌گذاری خودرو را تغییر داد و به اصطلاح آن را به بازار واگذار کرد. تصمیم جدید دولت در بازار خودرو را بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان، به فال نیک گرفته و آن را سرآغاز حذف دلالی و واسطه‌گری در بازار خودرو و حل نسبی مشکل نقدینگی خودروسازان و قطعه‌سازان دانستند. علاوه‌بر اینها، کاهش قیمت خودرو در بازار نیز دیگر وعده‌ای بود که در ذیل طرح «قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار» داده شد و نه‌تنها کارشناسان، بلکه فعالان صنعت خودرو نیز بر آن تاکید کردند. حالا که قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار جایگزین سیاست سرکوب قیمت شده و کف قیمت خودرو به بالای ۴۰ میلیون تومان رسیده، برخی مسوولان و منتقدان دولت و همچنین افکار عمومی می‌پرسند چرا وعده‌ها به‌خصوص «کاهش قیمت» محقق نشد؟ آنها در واقع بر این باورند که تغییر سیاست دولت در بازار خودرو (قیمت‌گذاری در حاشیه بازار)، فنر قیمت‌ها را بیش از پیش باز و آشفته‌بازار فعلی را ایجاد کرده است. در این مورد اما حسن کریمی‌سنجری کارشناس خودرو با بیان اینکه اصلا آزادسازی قیمت خودرو به‌طور کامل اجرا نشد، به «دنیای‌اقتصاد» گفت: شرط موفقیت این طرح، رشد تولید و به تبع آن، عرضه بود، منتها مجموعه اتفاقاتی که رخ داد، از جمله لغو افزایش قیمت ۳۰ درصدی و دخالت‌های وزارت صنعت با وجود آزادسازی قیمت، مانع آن شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
یک کارشناس صنعت خودرو: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتا باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند. حسن کریمی سنجری با اشاره به افزایش قیمت خودرو طی چند روز اخیر در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر خودروسازان باید خودروهایی که در گذشته پیش‌فروش کرده‌اند را به مشتریان‌شان تحویل دهند و با توجه به این‌که عمده این مشتریان را دلالان تشکیل داده‌اند، جوسازی‌هایی در بازار خودرو به وجود آمده که موجب گرانی قیمت خودرو شده است. وی ادامه داد: دلالان علاقه‌مند هستند که در این شرایط قیمت خودرو را افزایش دهند، چرا که بیشتر افرادی که در گذشته خودرو پیش‌خرید کرده‌اند دلالان هستند و بنده بارها این موضوع را گوشزد کرده‌ام که تا زمانی که فروش خودرو به این صورت باشد که به قیمت‌های حاشیه بازار توجه نشود و قیمت خودرو در کارخانه پایین‌تر از بازار باشد، قطعا چنین مشکلاتی به وجود خواهد آمد و در این شرایط عرصه برای جولان دلالان باز خواهد شد. این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: پس از این‌که دلالان خودروهای خود را از شرکتهای سازنده دریافت کردند و توانستند این خودروها را در بازار به فروش برسانند، قطعا بازار خودرو آرامش پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها منطقی‌تر خواهد شد. در یکی دو روز اخیر قیمت‌ها در بازار خودرو با افزایش بی‌ضابطه‌ای همراه بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبهمن قدمی دمآبی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به افزایش حباب‌گونه قیمت خودرو طی چند وقت اخیر، اظهار کرد: مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است. قدمی با اشاره به اینکه اکنون مردم به سمت بازار خودرو هجوم برده و خودرو خریداری می‌کنند، گفت: دولت از چند روز گذشته ثبت‌نام خودرو را آغاز کرد و اکنون بازار خودرو تا حدودی فروکش کرده و از روزهای گذشته، بازار طلا برای سرمایه‌گذاران مطلوب شده و عملا این بازار دارای نوسان است و معامله‌ای در آن صورت نمی‌گیرد. وی با بیان اینکه وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است، تصریح کرد: این امر ناشی از ایجاد جو روانی در بازار و انتظارات افزایش قیمت در آینده بوده که بخشی از آن مربوط به بدقولی خودروسازان است که موجب شده قیمت خودرو به صورت تصاعدی افزایش یابد، گرچه نوسان قیمت و حباب‌ها، کوتاه‌مدت خواهد بود. وی ادامه داد: اگر دولت نتواند این اقدام را انجام دهد، موجب افزایش نقدینگی و تورم در کشور خواهد شد و در کوتاه‌مدت نمی‌توان به مصرف کننده خرده گرفت. قدمی تاکید کرد: هیچ فردی در این بازار سود نمی‌کند بلکه عملا همه بازنده هستند، زیرا وقتی قیمت‌ها افزایش یابد کاهش قیمتی رخ نمی‌دهد.
الفالف3 هفته قبل
بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. گروه اقتصادی الف، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۱۷ ۳۹۷۱۲۱۲۰۷۸بهمن قدمی دمآبی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش حباب‌گونه قیمت خودرو طی چند وقت اخیر، اظهار کرد: مشاهده نوسانات بسیار گسترده در بازار خودرو ناشی از افزایش نقدینگی است. قدمی با اشاره به اینکه اکنون مردم به سمت بازار خودرو هجوم برده و خودرو خریداری می‌کنند، گفت: دولت از چند روز گذشته ثبت‌نام خودرو را آغاز کرد و اکنون بازار خودرو تا حدودی فروکش کرده و از روزهای گذشته، بازار طلا برای سرمایه‌گذاران مطلوب شده و عملا این بازار دارای نوسان است و معامله‌ای در آن صورت نمی‌گیرد. وی با بیان اینکه وجود حباب قیمت در بازار خودرو عمده‌ترین و اصلی‌ترین عامل افزایش قیمت خودرو است، تصریح کرد: این امر ناشی از ایجاد جو روانی در بازار و انتظارات افزایش قیمت در آینده بوده که بخشی از آن مربوط به بدقولی خودروسازان است که موجب شده قیمت خودرو به صورت تصاعدی افزایش یابد، گرچه نوسان قیمت و حباب‌ها، کوتاه‌مدت خواهد بود. وی ادامه داد: اگر دولت نتواند این اقدام را انجام دهد، موجب افزایش نقدینگی و تورم در کشور خواهد شد و در کوتاه‌مدت نمی‌توان به مصرف کننده خرده گرفت.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
بازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند. به گزارش خبر فوری، بازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند. این موج افزایش قیمت در شرایطی اتفاق افتاده که دست‌اندرکاران بازار سه دلیل برای این مساله عنوان می‌کنند. محدودیت در عرضه خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز عمده‌ترین دلیلی است که از سوی فعالان بازار در ارتباط با افزایش قیمت‌ها عنوان می‌شود. این مساله خود عاملی شد تا واسطه‌ها و دلالان حضور پررنگی در بازار داشته باشند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. علاوه بر این سمند EF۷ با قیمت ۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چانگان با قیمت ۱۵۹ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک افزایش ۱۰ میلیون تومانی با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان، ساینا دنده‌ای با قیمت ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وپژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۹۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. امروز دومین روز فروش ۱۹ محصول دو شرکت ایران خودرو و سایپا با ۵ درصد زیر قیمت بازار برای مدیریت عرضه و کاهش قیمت خودرو در بازار انجام شده است. در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 روز قبل
اقتصاد نیوز: گروه خودروسازی ایران خودرو قیمت ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار محصولاتی چون پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ آی اتوماتیک، پژو ۴۰۵، پژو پارس، دنا پلاس و سمند ال ایکس را در آخرین روزهای سال اعلام کرد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، گروه خودروسازی ایران خودرو با صدور اطلاعیه‌ای قیمت جدید محصولات خود در حاشیه بازار را اعلام کرد. بر اساس این اطلاعیه، قیمت خودروهایی چون ۲۰۶، پژو ۲۰۷ آی اتوماتیک، پژو ۴۰۵، پژو پارس، دنا پلاس، سمند ال ایکس، هایما اس ۵ و هایما اس ۷ توربو بر اساس فرمول قیمت ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار اعلام شده است. در ادامه جدول قیمت محصولات ایران خودرو بر اساس نرخ ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار را مشاهده می‌کنید: قیمت محصولات ایران خودرو در حاشیه بازاربا توجه به سیاست‌های تنظیم بازار شرکت ایران خودرو و فروش فوری محصولات این شرکت طی اسفند ۹۷، قیمت بازار محصولات عرضه شده در بخشنامه‌های تنظیم بازار کاهش پیدا کرده است. آخرین قیمت حاشیه بازار محصولات به شرح جدول زیر است:
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- تعطیلات این هفته باعث شده تا در بازار امروزخرید و فروش خودرو کمتر معامله‌ای انجام می‌شود و همین امر قیمت انواع خودرو‌های داخلی را ثابت نگه داشته است. در حال حاضرپژو ۲۰۶ صندوق‌دار با قیمت ۷۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۶۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۷۵ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، استپ وی با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان، سمند EF ۷ با قیمت ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و رانا با قیمت ۶۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. رکود معاملات و خرید و فروش خودرو در هفته گذشته را اینجا پس از خبر‌های متفاوت و همچنین بالا و پایین شدن قیمت خودروها، در حالی که به سال ۹۸ نزدیک می‌شویم، هیچ‌گونه کاهش قیمت را در بازار خودرو نه تنها مشاهده نمی‌کنیم بلکه با افزایش رکود در معاملات خودرو نیز مواجهه هستیم. پس از خبر‌های متفاوت و همچنین بالا و پایین شدن قیمت خودروها، در حالی که به سال ۹۸ نزدیک می‌شویم، هیچ‌گونه کاهش قیمت را در بازار خودرو نه تنها مشاهده نمی‌کنیم بلکه با افزایش رکود در معاملات خودرو نیز مواجهه هستیم. اکثر کارشناسان اقتصادی تعطیلات اخیر را منشاء رکود در قیمت و معاملات می‌دانند، اما بعد از افزایش ۱ تا ۵ میلیونی قیمت خودرو و عبور پراید از مرز ۴۰ میلیون، به صورت خودکار و حتی قبل از تعطیلات بازار با رکود مواجهه شد.
الفالف3 هفته قبل
یک کارشناس صنعت خودرو، عامل افزایش قیمت خودرو را در نگاه اول افزایش ناگهانی قیمت ارز و بی‌ثباتی آن دانسته و معتقد است که محدودیت‌هایی که باعث افزایش نرخ ارز شد، قیمت خودرو را نیز افزایش داد. گروه اقتصادی الف، ۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳ ۳۹۷۱۲۰۹۰۵۷شهرام آزادی - عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی - در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص عواملی که موجب افزایش قیمت خودرو شده اظهار کرد: چند عامل اصلی در افزایش قیمت خودرو نقش داشته‌اند که شروع آن با افزایش نرخ ارز آغاز شد که جزو مهمترین عامل‌ها به حساب می‌آید. وی افزود: به نظر می‌رسد سیاست‌های نادرست بانک مرکزی در اوایل امسال در تعیین نرخ ارز و محدودیت‌هایی که ایجاد شد، موجب افزایش نرخ ارز و به دنبال آن افزایش قیمت خودرو شد. این وابستگی از بابت مواد اولیه و قطعاتی است که باید از خارج تامین شوند؛ بنابراین افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت خودرو نیز شده است. این کارشناس صنعت خودرو عامل دیگر افزایش قیمت خودرو را کاهش میزان تولیدات بیان کرده و گفت: مشکلات خودروسازان از بابت تامین قطعات در شرایط تحریم‌ها و همچنین کمبود نقدینگی ناشی از زیان خودروسازان طی سال‌های اخیر نیز مشکلاتی ایجاد کرده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
بازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند. سعید موتمنی، آزادسازی قیمت خودرو را در شرایطی که عرضه از مبدا دچار اشکال است، آفتی می‌داند که این روزها به جان بازار خودرو افتاده است. این در شرایطی است که دیگر محصول خانواده پراید یعنی مدل ۱۳۱ با قیمت ۴۰ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. خودرو چینی دانگ‌فنگ H۳۰ که توسط ایران خودرو مونتاژ می‌شود، در حال حاضر با قیمت ۹۹ میلیون تومان از سوی فروشندگان به خریداران عرضه می‌شود. فروشندگان برای تویوتا RAV۴ مدل ۲۰۱۸، در حال حاضر ۶۸۰ میلیون تومان قیمت تعیین کرده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
در باب اینکه چرا بازار خودرو روندی نزولی را در قیمت، آن هم در این مقطع از سال (شب عید) پیش گرفته، دلایل مختلفی مطرح می‌شود. اما کاهش قیمت خودرو در بازار، دلایل دیگری نیز دارد، از جمله بیم سرمایه‌گذاران و دلالان از آینده قیمتی آن. طبعا با چنین چشم‌اندازی، صاحبان پول‌های سرگردان و دلال‌ها ترجیح می‌دهند کمتر در بازار خودرو ریسک کنند. اینکه گمانه‌زنی مشتریان به حقیقت خواهد پیوست یا سرابی بیش نیست، بستگی مستقیم به آینده تولید خودرو در کشور دارد. طبعا اگر تیراژ افزایش نیابد یا روند فعلی را حفظ نکند، نمی‌توان خیلی به تداوم کاهش قیمت امیدوار بود. در نهایت اما یکی دیگر از دلایل روند نزولی منحنی قیمت در بازار خودرو، افت نرخ ارز و سکه عنوان می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
این روزها که بازار خودرو در سیلاب افزایش قیمت دست و پا می‌زند، هجمه‌ها علیه طرح «قیمت‌گذاری در حاشیه بازار» افزایش یافته و خیلی‌ها (از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گرفته تا منتقدان دولت و افکار عمومی)، همه با مقصر جلوه دادن این طرح، آن را شکست‌خورده می‌دانند. طبق تصمیم دولت، شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری خودرو حذف و خودروسازان مجاز شدند قیمت محصولات خود را متناسب با حاشیه بازار (پنج درصد زیر نرخ بازار) تعیین کنند. تصمیم جدید دولت در بازار خودرو را بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان، به فال نیک گرفته و آن را سرآغاز حذف دلالی و واسطه‌گری در بازار خودرو و حل نسبی مشکل نقدینگی خودروسازان و قطعه‌سازان دانستند. علاوه‌بر اینها، کاهش قیمت خودرو در بازار نیز دیگر وعده‌ای بود که در ذیل طرح «قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار» داده شد و نه‌تنها کارشناسان، بلکه فعالان صنعت خودرو نیز بر آن تاکید کردند. حالا که قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار جایگزین سیاست سرکوب قیمت شده و کف قیمت خودرو به بالای ۴۰ میلیون تومان رسیده، برخی مسوولان و منتقدان دولت و همچنین افکار عمومی می‌پرسند چرا وعده‌ها به‌خصوص «کاهش قیمت» محقق نشد؟ آنها در واقع بر این باورند که تغییر سیاست دولت در بازار خودرو (قیمت‌گذاری در حاشیه بازار)، فنر قیمت‌ها را بیش از پیش باز و آشفته‌بازار فعلی را ایجاد کرده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 هفته قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تاکید کرد: قیمت خودرو‌های در حال تحویل از جمله سمند، پژو پارس، پژو ۴۰۵ و پراید ۱۳۱، یک تا ۲٫۵ میلیون تومان در بازار کاهش داشته است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، سعید موتمنی با اشاره به اینکه بازار همچنان منتظر کاهش قیمت پایه خودرو در کارخانه‌ها است، گفت: در حال حاضر هیجان خرید خودرو در بازار کاهش یافته است و خرید و فروشی در بازار خودرو انجام نمی‌شود. وی با بیان اینکه قیمت پایه خودرو در حال حاضر غیر منطقی است، اظهار داشت: مشتری برای خرید خودرو با قیمت‌های فعلی در بازار وجود ندارد. رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو ادامه داد: قیمت پایه خودرو باید بر اساس آنالیز قیمت تعیین شود. وی افزود: قیمت پژو پارس امروز درکارخانه به قیمت ۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان و در بازار ۱۰۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ v۸ در کارخانه ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان و در بازار ۹۷ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲ در کارخانه ۶۶ میلیون و۸۰۰ و در بازار ۸۰ میلیون تومان و سمند lx درکارخانه ۷۳ میلیون و ۴۰۰ و در بازار ۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در بازار امروز قیمت انواع خودروها تغییری نسبت به روز گذشته نداشته و التهابات قیمتی در بازار متوقف شده است به نوعی مشتری حاضر به خرید خودرو در این شرایط نیست و همین امر مانع رشد قیمت‌ها شده است. در بازار امروز پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۰ میلیون تومان، پژو۲۰۶ صندوق‌دار با قیمت ۷۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۷۴ میلیون تومان، استپ وی با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان، سمند EF۷ با قیمت ۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و رانا با قیمت ۶۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ به شرح زیراست:

آخرین قیمت خودرو در بازار امروز +جدول

5+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
در بازار امروز خرید و فروش خودرو سمند EF۷ با قیمت ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، چانگان با قیمت ۱۷۵ میلیون تومان، ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان، ساینا دنده‌ای با قیمت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وپژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۹۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. علاوه بر این پراید ۱۱۱ هم امروز با قیمت ۵۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۳ میلیون تومان، استپ وی ۱۶۲ میلیون تومان و H۳۰ با ۱۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ به شرح زیراست: ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت پراید ۱۱۱ ۳۶، ۱۰۰، ۰۰۰ ۵۱، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت پراید ۱۳۱ ۳۳، ۷۲۵، ۰۰۰ ۴۷، ۵۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت پراید ۱۵۱ ۳۴، ۲۰۰، ۰۰۰ ۴۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت چانگان ۱۲۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت تیبا صندوق دار ۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت ساینا دنده‌ای ۴۴، ۱۷۵، ۰۰۰ ۶۱، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت پژو ۴۰۵ ۴۲، ۸۲۹، ۰۰۰ ۷۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو SLX ۴۵، ۶۳۸، ۰۰۰ ۸۱، ۵۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۴۵، ۱۷۰، ۰۰۰ ۷۸، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو پارس ۵۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت پژو پارس TU۵ کلاس ۱۳ ۴۲، ۴۸۱، ۰۰۰ ۱۰۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۴۷، ۱۷۴، ۰۰۰ ۸۱، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۵۴، ۵۲۶، ۰۰۰ ۹۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار ۵۵، ۵۹۳، ۰۰۰ ۹۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت سمند ال ایکس (LX) ۴۳، ۵۹۷، ۰۰۰ ۸۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت سمند EF۷ ۴۴، ۶۴۰، ۰۰۰ ۸۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۷ قیمت سمند دوگانه سوز کلاس ۱۶ ۴۷، ۶۰۳، ۰۰۰ ۹۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۸ قیمت دنا ۶۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۰۹، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۹ قیمت تندر پلاس دنده ۴۶، ۰۶۹، ۹۰۰ ۱۱۳، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۰ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۷۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۱۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۱ قیمت مزدا۳ ۱۴۲، ۷۰۰، ۰۰۰ ۳۴۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۲ قیمت H۳۰ ۷۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۱۸، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۳ قیمت استپ وی ۱۲۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۴ قیمت ۲۰۷ اتوماتیک ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۲۵ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۲۷۴، ۰۰۰، ۰۰۰ قیمت رانا ۵۱، ۳۶۰، ۰۰۰ ۷۳، ۵۰۰، ۰۰۰۲۲۶۲۳۱
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت خودرو در بازار گران شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: در این بازه زمانی به دلیل عدم تعهدات خودروسازان قیمت خودرو در سطح بازار به طور لحظه‌ای افزایش یافته است. بنابراین عدم عرضه خودرو به بازار و فروش خودروهای با قیمت جدید باعث گران شدن خودروهای ساخت داخل شده است. سعید موتمنی افزود: قیمت پایه خودرو از سوی نمایندگی‌ها تعیین می‌شود. اخیرا دو خودروساز ایرانی با فروش خودروهای کارتکسی و قیمت جدید منجر به برهم زدن نظم بازار شده‌اند. زمانی‌که قیمت خودرو از سوی خودروسازان دچار نوسان باشد ناخودآگاه قیمت بازار نیز افزایش چشم‌گیر خواهد داشت.
الفالف1 ماه قبل
در یک هفته گذشته بازار خودرو افزایش عجیب، باورنکردنی و بدون دلیل قیمت‌ها را شاهد بود؛ افزایش قیمتی که موجب وارد آمدن شوک تازه به بازار بی‌رمق خودرو در آستانه شب عید شده است. وقتی با نزدیک کردن قیمت‌ خودرو به نرخ حاشیه بازار، نبض بازار خودرو بدون هیچ نظارتی در اختیار خودروسازان قرار گرفته، نمی‌توان ‌انتظاری بیش از این داشت. موتمنی حمایت بی‌چون و چرا از خودروسازان را عامل افزایش قیمت اخیر خودرو در بازار تقاضای خودرو دانست و در مورد چگونگی تعیین قیمت خودرو در بازار گفت: واقعیت آن است که خودروسازان بازار را به گروگان گرفته‌اند. اگر قیمت ارز افزایش یافته، تحریم یا مشکل جدیدی برای تولید و عرضه خودرو ایجاد شده یا خودروسازان کیفیت و آپشن محصولاتشان را افزایش داده بودند شاید این شیوه افزایش قیمت قابل توجیه بود. افزایش قیمت خودرو با فروش ویرایشیرئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو، نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز را عامل بی‌ثباتی در بازار خودرو دانست و افزود: نمایندگی‌های رسمی فروش، سخنگوی شرکت‌های خودروساز هستند.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با نزدیک شدن بهبازارخودرو داغ است. محصولاتنیز در این بازار با نوسان قیمت همراه شد، به طوریکهپارس دوگانه سوز با مبلغ ۹۲ میلیون و دنا (تیپ ۲) با مبلغ ۱۱۱ میلیون تومان درمی‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
انتخابانتخاب2 هفته قبل
گزارش امروز بازار خودرو از افزایش دو میلیون تومانی قیمت سمند LX و کاهش یک میلیون تومانی قیمت دنا حکایت دارد. قیمت رانا LX با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود ۷۸ میلیون تومان معامله می‌شود. همچنین پژو SLX ۴۰۵ نسبت به روز گذشته گرانتر شده و با افزایش نسبی به بهای معامله‌ای ۸۱ میلیون تومان رسیده است.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
گزارش امروز بازار خودرو از کاهش دو میلیون تومانی قیمت سمند سورن توربو و کاهش یک میلیون تومانی قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای حکایت دارد. قیمت رنو پارس تندر با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود ۱۱۱ میلیون تومان معامله می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید