قیمت دلار آزاد

قیمت دلار آزاد

ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
نوسانات نرخ ارز در این ایام در نابه سامانی‌های اخیر بازار آهن تاثیر داشته و در شرایطی که قیمت‌های جهانی افزایشی …آهن‌پرایس- نوسانات نرخ ارز در این ایام در نابه سامانی‌های اخیر بازار آهن تاثیر داشته و در شرایطی که قیمت‌های جهانی افزایشی هستند، فعالان بازار هم تمایل چندانی به فروش از خود نشان نمی‌دهند. اگرچه تقاضای واقعی در بازار در مقابل حجم عرضه‌های بورس‌کالا کمرنگ ارزیابی می‌شوداما تداوم این روند عرضه در بازار می‌تواند به تغذیه بازار داخلی کمک کند. البته تا زمانی که ذهنیت اهالی بازار از روند صعودی قیمت‌ها مثبت باشد، نمی‌توان حرفی از روند کاهش قیمت‌ها به میان آورد هرچقدر هم که داده‌های بنیادین موجود از عدم رشد قیمت‌ حکایت داشته باشد. بهای شمش فولادی در بورس‌کالا در هفته‌های اخیر از یک رشد نرخ محسوس برخوردار شده است؛ آن هم در شرایطی که رشد عرضه‌های روزها و هفته‌های اخیر نتوانست از شتاب رشد قیمت‌ها بکاهد اگرچه این روند شاید تغییر کند. از سوی دیگر همین رشد نرخ در بورس‌کالا به معنی تزریق یک سیگنال قطعی به بازار داخلی بوده است و در نهایت بازار آزاد از سیگنال افزایش قیمت بورس‌کالا تاثیر مستقیم می‌پذیرد
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
ساعت ۲۴-چند سال پی در پی است که وقتی پاییز به نیمه خود می‌رسد انگار اراده‌ای پنهان بازار ارز ایران را از سکون و سکوت قیمتی بیرون می‌کشد و به ویژه این نیروی پنهان علاقمند است نرخ دلار را به بالاترین اندازه برساند. در پنجمین روز هفته‌ای که درآن هستیم نرخ دلار با شکست سطح مقاومتی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی به بالاترین قیمت از اوایل تابستان رسید. روز چهارشنبه، شاخص ارزی معاملات خود را بر روی خط مقاومتی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومانی آغاز کرد که ۱۲۰ تومان بالاتر از روز سه‌شنبه بود. به گفته فعالان در ساعات انتهایی روز چهارم هفته خریدها افزایش یافته بود و همین معاملات آغازین، دوازدهمین روز آذرماه را تحت‌تاثیر قرار داد. به نظر می‌رسد حالا همتی هم مانند ولی الله سیف در توفان پاییزی گرفتار شده و بازار ارز به اونمره مردودی می‌دهد او که می‌خواست دلاررا درکانال ۱۰ هزار تومانی بیندازد حالا می‌بیند دلار در کانال ۱۲ هزار تومان است و احتمال دارد در روزهای باقی مانده پاییز و زمستان به کانال ۱۳ هزار تومان هم برسد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
رشد شاخص قیمت پلیمرهاشاخص قیمت پلیمرها در هفته گذشته رشد ۳۹/ ۱ درصدی داشت تا برای دومین هفته پیاپی، این شاخص با اهرم رشد قیمت‌های پایه در بورس‌کالا افزایش یابد. رشد قیمت دلار نیمایی در کنار افزایش نرخ در بازارهای بین‌المللی به رشد قیمت‌های پایه در بورس‌کالا منجر شده که در کنار آن با افزایش جذابیت خرید و رشد رقابت، شاهد افزایش نرخ در بورس‌کالا هستیم که این جریان تاکنون به رشد قیمت‌ها و افزایش شاخص قیمت پلیمرها منجر شده است. بهای نفتا به‌عنوان مهم‌ترین خوراک مایع در صنایع پتروشیمی در جهان هنوز هم افزایشی است و شاید محرکی برای رشد قیمت‌ها در بازار پلیمرها و ترکیبات شیمیایی در جهان باشد. به‌رغم کاهش حجم معاملات هفتگی در بازار پلیمرهای بورس‌کالا، باز هم شرایط خوبی را در این بازار شاهد هستیم. وقتی در بازار شیمیایی‌ها سه هفته خوب را تجربه کردیم ولی در بازار پلیمرها رونق معاملات تنها دو هفته بود می‌توان انتظار داشت که هفته جاری هم بازار پلیمرها پررونق ظاهر شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
بازار فولاد در روزهای اخیر بیش از آنکه بر مبنای داده‌های بنیادین و قطعی حرکت کند بیشتر سراغ حدس و گمان‌هایی می‌رود که از پایه و اساس مشخص برخوردار نیست. خودنمایی نقدینگی در بازار فولادمهم‌ترین واقعیت این روزهای بازار فولاد را باید خودنمایی جدید نقدینگی و تلاش برای خرید محموله‌ها عنوان کرد آن‌هم در شرایطی که بخش اعظم تقاضای موجود در بازار را خریدهای انباری به منظور واسطه‌گری و سفته‌بازی تشکیل می‌دهد. از سوی دیگر جو روانی احتمال رشد قیمت‌ها در بازار هنوز ادامه دارد و این فاز روانی چون با خودنمایی نقدینگی در بازار فولاد همراه شده قدرتی دوچندان پیدا کرده است. می‌توان گفت که داده‌های بنیادین در بازار فولاد با فرض معاملاتی که تاکنون ثبت‌شده پتانسیل رشد قیمت ندارد؛ ولی درمورد هیجان موجود در بازار هیچ حرفی نمی‌توان زد. بهتر است دوستان تاییدکننده معاملات به این ریزه‌کاری‌های بازار فولاد هم توجه داشته باشند؛ گویی همین رفتار جریان قیمتی در این بازار مهم را تعیین می‌کند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
افزایش قیمت کالاها و خدمات همچنان تداوم دارد؛ برای نمونه اگر آبان ماه را در نظر بگیریم، براساس آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، تورم نقطه‌ای در این ماه، نشان‌دهنده افزایش ۲۷ درصدی هزینه‌های خانوار است. بعد از افزایش قیمت خدمات، دوباره این افزایش روی نرخ کالاها تاثیر خواهد گذاشت. پس درنهایت، می‌توانیم بگوییم تخمین افزایش هزینه‌های سال بعد که بخواهد مبنای تعیین دستمزد قرار بگیرد، چندان کار ساده‌ای نیست. لیکن در همین بازه زمانی، بسته به نوع کالاها افزایش قیمت‌ها بین ۲ تا ۴ برابر بوده است؛ بنابراین تا همین الان، دستمزد خیلی از تورم عقب است. در عوض این مالیات‌ها، بنزین را گران می‌کنند؛ چوب افزایش قیمت بنزین بر سر مردمی می‌خورد که ساکن مناطق محروم و حاشیه‌ای هستند؛ نیمی از محرومان به وسیله نقلیه اصلا دسترسی ندارند اما افزایش قیمت بنزین به معنای مالیات‌ستانی از همین گروه‌های محروم است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 هفته قبل
قیمت آهن آلات و مصنوعات فولادی در روزهای بارانی اخیر افزایش چشمگیری داشته است بطوری که رخدادهای اخیر نیز موجب شده تا شتاب …آهن‌پرایس- قیمت آهن آلات و مصنوعات فولادی در روزهای بارانی اخیر افزایش چشمگیری داشته است بطوری که رخدادهای اخیر نیز موجب شده تا شتاب افزایش قیمت‌ها بیش از پیش گردد. آنچه که بیش از همه این روزها شنیده می‌شود، ادامه دار بودن این روند افزایشی می‌باشد و با توجه به رشد نسبی قیمت‌ها در بورس کالا، گویی هنوز هم بازار میل به تداوم افزایش قیمت‌ها دارد. طی روزهای اخیر جو روانی ناشی از رشد قیمت‌ها محرک اصلی بازار بود که سبب گشت هیجان افزایش قیمت در بازار مصنوعات فولادی اوج بگیرد؛ اگرچه داده‌های مشابه دیگری نیز به افزایش نرخ در بازار کمک کرد. تا کنون بخش مهمی از پتانسیل افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد مستهلک شده ولی این موضوع به معنی توقف رشد قیمت‌ها نمی‌باشد. افزایش قیمت تیرآهن، قیمت میلگرد آجدار و قیمت ورق سیاه از جمله افزایش‌های مهم این روزهای بازار آهن می‌باشد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
اخبار اقتصادی-فعالان بازار قبلا هم تأکید کرده بودند افزایش قیمت دلار دلیل اقتصادی ندارد و صرفا به‌واسطه خبرهای سیاسی و جو روانی حاکم در بازار است. برخی از کارشناسان اقتصادی معتقد بودند و هستند که اظهارات نسنجیده در حوزه سیاست و تشدید افکار منفی در جامعه می‌تواند بر التهابات بازار بیفزاید. بعد از خبر افزایش قیمت بنزین بازار ارز نیز مانند سایر بخشهای اقتصادی با شوک همراه شد و همین امر باعث افزایش قیمت دلار در سطح بازار تا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان شد اما با ورود بانک مرکزی و افزایش قیمت دلار در صرافی‌های بانکی اجازه دلالی از محل اختلاف قیمت دلار آزاد با صرافی‌های بانکی داده نشد و بعد از آن نیز با سیاست‌های بانک مرکزی عرضه و تقاضا مدیریت شد و در نهایت روند نزولی قیمت ارز از سر گرفته شد. در هیاهوی افزایش قیمت دلار و اظهارنظرهای مختلف درباره ادامه گرانی دلار خبر آمد که رئیس‌کل بانک مرکزی در بازدیدی سرزده میان مردم در خیابان فردوسی رفته و نوید داده که قیمتها در این بازار بار دیگر به تعادل می‌رسد و بانک مرکزی به هیچ وجه اجازه سوداگری مجدد در حوزه ارزی را نخواهد داد. هم‌اکنون در بازار ارز قیمت دلار از ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان به ۱۲ هزار و ۵۰ تومان کاهش یافته است ضمن آنکه صرافی‌های بانکی نیز قیمت دلار را برای فروش ۱۲ هزار تومان و برای خرید ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
مرکز آمار ایران و بانک مرکزی در یک اقدام عجیب، آمار مربوط به قیمت دلار و یورو در بازار آزاد در نیمه اول سال ۹۷ را از گزارش‌های رسمی خود حذف و سانسور کردند. اما ظاهرا برخی دنبال حذف این واقعه تلخ تاریخی از اسناد و آمار‌های رسمی کشور هستند. اقدام عجیب مرکز آمار ایران در این گزارش که به انتشار تغییرات قیمت دلار و یورو در بازار آزاد می‌گردد و استنادش هم به آمار‌های بانک مرکزی است، حذف قیمت دلار و یورو در بازار آزاد در فصل‌های بهار و تابستان سال ۹۷ است. از آنجایی که مرکز آمار ایران در این بخش از گزارش، مرجع آماری خود را بانک مرکزی معرفی کرده است، احتمالا بانک مرکزی هم هیچ آمار رسمی در این خصوص ثبت نکرده است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مرکز آمار ایران،
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز گفت: با وجود دلار ۱۱ هزار تومانی، باز هم تفریحات و اقامت در ترکیه بسیار ارزان‌تر از ایران است ضمن آنکه علاوه بر تفریح بحث خرید مخصوصا پوشاک مطرح است. تولیدات این کشور ۵۰ درصد ارزان‌تر از پوشاک داخلی است ضمن آنکه کیفیت و طراحی به مراتب بهتر است. وی ادامه داد: با وجود دلار ۱۱ هزار تومانی، اما باز هم تفریحات و اقامت در این کشور بسیار ارزان‌تر از ایران است ضمن آنکه علاوه بر تفریح بحث خرید مخصوصا پوشاک نیز مطرح است. تولیدات این کشور ۵۰ درصد ارزان‌تر از پوشاک داخلی است ضمن آنکه کیفیت و طراحی به مراتب بهتر است. وی در پاسخ به اینکه بحث خرید ملک و گرفتن اقامت چقدر بر این روند تاثیر داشته گفت: در یکسال و نیم اخیر که قانون ۲۵۰ هزار دلار خرید ملک یا سپرده بانکی یک میلیون دلاری در این کشور اجرا شده است، نزدیک ۲۶۸ هزار نفر اقامت ترکیه را گرفتند که به طور متوسط اگر هر خانواده را ۴ نفر در نظر بگیریم نزدیک به ۶۰ هزار خانواده در این کشور ملک خریداری کرده‌اند که بر اساس قانون حداقلی ۲۵۰ هزار دلار، نزدیک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارز از کشور خارج شده و اگر رقم حداقلی خرید ملک کاهش پیدا کند شاهد خروج ارز بیشتری خواهیم بود.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
در انتهای سال گذشته دلار نیمایی حدود ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ تومان معامله می‌شد، این در حالی‌است که با توجه به رشد قیمت دلار آزاد در سال گذشته، دلار نیمایی به قیمت به بیش از ۱۱ هزار تومان رسید. برخلاف این روند در شرکت‌های بازار پایه‌ای به سبب عدم شفافیتی که از گذشته وجود داشته، بسیاری از پتانسیل‌های آنها شفاف نیست. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: برای مثال طرح‌های توسعه‌ای یا دارایی شرکت‌ها، برای بازار شفاف نبوده و همین عامل سبب شده که پتانسیل آن‌ها به خوبی ارزیابی نشود. وی افزود: البته مراجعه به شرکت‌های سبدگردان نیز می‌تواند یکی از راه‌های ایمن برای ورود به بازار سرمایه باشد. عباسیون ضمن تاکید بر چشم‌انداز مثبت بازار سرمایه در نیمه دوم سال، در پیشنهاد به نوسهامداران، گفت: اگر اطلاعات کافی از شرکت‌های بورسی و معاملات در بازار سرمایه ندارید، بهترین راه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به رشد فزاینده شاخص کل بورس در نیمه اول امسال گفت: چنین رکوردی حتی در سال‌هایی که بازدهی بورس عدد سه رقمی بود در نیمه اول سال بی‌سابقه است. برخلاف این روند در شرکت‌های بازار پایه‌ای به سبب عدم شفافیتی که از گذشته وجود داشته، بسیاری از پتانسیل‌های آنها شفاف نیست. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: برای مثال طرح‌های توسعه‌ای یا دارایی شرکت‌ها، برای بازار شفاف نبوده و همین عامل سبب شده که پتانسیل آن‌ها به خوبی ازریابی نشود. وی افزود: البته مراجعه به شرکت‌های سبدگردان نیز می‌تواند یکی از راه‌های ایمن برای ورود به بازار سرمایه باشد. عباسیون ضمن تاکید بر چشم‌انداز مثبت بازار سرمایه در نیمه دوم سال، در پیشنهاد به نوسهامداران، گفت: اگر اطلاعات کافی از شرکت‌های بورسی و معاملات در بازار سرمایه ندارید، بهترین راه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
در نیمه دوم معاملات روز سه‌شنبه عرضه‌ها در بازار افزایش یافت و روند صعودی نماگر اصلی بورس تهران معکوس شد. با این حال تا ساعت پایانی دادوستدها نماگر اصلی بورس تهران با افت ۲۴۰۰ واحدی همراه بود. بعد از این تصمیم بود که روند صعودی بورس تهران شدت بیشتری یافت. استراحت با رکود دلاراز ماه آبان تا پایان سال ۱۳۹۷ رکودی فراگیر بر بورس تهران چیره شد. در روز گذشته «وبملت» سهمی ۳۸۹میلیارد تومانی از کل ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ماه قبل
به‌‌ گزارش اقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه ۹۸/۰۶/۰۲پس از سه روز متوالی کاهش قیمت، افزایشی‌های بازار قدرت‌نمایی کردند و قیمت دلار آزاد را به محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان بازگردانند. سیگنال بیانیه تروئیکابه گفته برخی فعالان، عامل اصلی افزایش قیمت دلار جوسازی شماری از معامله گران پیرامون موضع اروپایی‌ها در قبال حمله به تاسیسات نفتی آرامکو بود. این موضع گیری از نظر فعالان از آن جهت برای معامله گران بازار مهم بود که سیگنال از امکان افزایش بیشتر تنش‌ها را مخابره می‌کرد. یکی از دلایل دیگری که از نگاه معامله گران موجب می‌شود بازار ارز نوسان زیادی نداشته باشد، جذابیت بازارهای دیگر به خصوص بازار سهام است. همچنین قیمت فروش یورو به ۱۲۷۵۰ تومان و قیمت فروش پوند انگلیس به ۱۴۴۰۰ تومان رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
آخرین برآورد از متغیرهای کلانبی‌شک یکی از مهم‌ترین عواملی که طی نیمه نخست سال جریان سرمایه‌ها به سمت بورس را رقم زد، رکود بازارهای رقیب است. این عوامل در کنار بازدهی‌های پر سر و صدای بورس سبب شده تا توجه عمومی به این بازار دوچندان شود. بنابراین برای تعیین مسیر بورس در ادامه سال داشتن ذهنیت روشن نسبت به سایر بازارها می‌تواند تعیین‌کننده باشد. اما میانگین آخرین پیش‌بینی تحلیلگران بورسی حاکی از انتظار برای رشد ۹۲ درصدی شاخص کل بورس در سال‌جاری است. در حالی که رشد جهش‌وار بازار ارز می‌تواند به خروج نقدینگی از بورس به مقصد بازارهای سکه و ارز منجر شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
در حالی نرخ دلار آزاد یکی از مولفه‌های اصلی تعیین نرخ پروازهای اربعین سال گذشته اعلام شد که امسال با توجه به کاهش حداقل ۱۵درصدی قیمت دلار آزاد نسبت به ایام اربعین پارسال، نرخ پروازهای اربعین باید حدود ۴۰۰هزار تومان کاهش یابد. اعتمادآنلاین| سال گذشته پس از فراز و نشیب‌های فراوان، برگزاری جلسات متعدد با ایرلاین‌های داخلی و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام نرخ بلیت پروازهای اربعین حسینی به بهانه گرانی شدید قیمت ارز، با افزایش ۱۰۰ درصدی اعلام شد. یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار تعیین نرخ بلیت پروازهای اربعین سال گذشته، قیمت دلار بوده که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی همواره روی آن تأکید داشته است. در حالی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی تصریح کرده که بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی سال گذشته نتوانستند ارز نیمایی بگیرند که دلار آزاد در ایام اربعین سال گذشته ۱۴ تا ۱۵هزار تومان در نوسان و همین نرخ هم در قیمت افزایش قیمت بلیت پروازهای اربعین مؤثر بوده است. اگر هم امسال شرکتهای هواپیمایی از دلار نیمایی استفاده کنند، باید شاهد کاهش بیشتر نرخ بلیت پروازهای اربعین باشیم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در حالی نرخ دلار آزاد یکی از مولفه‌های اصلی تعیین نرخ پروازهای اربعین سال گذشته اعلام شد که امسال با توجه به کاهش حداقل ۱۵ درصدی قیمت دلار آزاد نسبت به ایام اربعین پارسال، نرخ پروازها باید حدود ۴۰۰ هزار تومان کاهش یابد. سال گذشته پس از فراز و نشیب‌های فراوان، برگزاری جلسات متعدد با ایرلاین‌های داخلی و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام نرخ بلیت پروازهای اربعین حسینی به بهانه گرانی شدید قیمت ارز، با افزایش ۱۰۰ درصدی اعلام شد. فرزانه شرفبافی با بیان این که براساس همکاری بانک مرکزی و سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ‌گذاری انجام شده است؛ افرود: بلیت پروازهای نجف و بغداد در ایام اربعین از ۲٫۴ تا ۲٫۷ میلیون تومان تعیین شده است. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار تعیین نرخ بلیت پروازهای اربعین سال گذشته، قیمت دلار بوده که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی همواره روی آن تاکید داشته است. اگر هم امسال شرکتهای هواپیمایی از دلار نیمایی استفاده کنند، باید شاهد کاهش بیشتر نرخ بلیت پروازهای اربعین باشیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
* اگر ما و برجام نباشیم مشکلات اقتصادی ایران رفع نخواهد شد!! ظاهرا جناب آقای روحانی دچار چندگانگی شخصیت و یا شاید هم دچار خستگی و فراموشی شده‌اند.!! «چند ماه پیش جناب آقای روحانی صراحتا به مردم التیماتوم دادند که در صورت عدم تصویب FATF قطعا گرانی و تورم بیش از پیش افزایش خواهد یافت! آقای روحانی! ضمنا اطمینان دارم که اگر دولت رئیس جمهور قبل برخی از کارهای همین دولت را با مردم میکرد، قطعا دولتمردان امروز پوست از سرش میکندند!!
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
صبح امروز پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ صرافی ملی نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را بدون تغییر به شرح زیر اعلام کرد: قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۱,۱۰۰ تومان (۰) قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۱,۲۰۰ تومان (۰) قیمت خرید یورو: ۱۲,۳۵۰ تومان (۰) قیمت فروش یورو: ۱۲,۴۵۰ تومان (۰) قیمت هر دلار آزاد در معاملات عصر دیروز به سقف محدوده ۱۱۱۰۰ تومانی قرار گرفت. امروز پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ قیمت‌ها در بازار ارز تهران با افزایش اندک بازگشایی شدند و دلار در معاملات اولیه ۱۱۲۰۰ تومان قیمت خورد. در معاملات اولیه بازار ارز قیمت فروش یورو به ۱۲۵۳۰ تومان و قیمت فروش پوند انگلیس به ۱۳۸۸۰ تومان رسید. قیمت سکه در بازار تهران امروزامروز پنجشنبه ۷ شهریور قیمت سکه طرح جدید با ۲۵ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۷۰ هزار تومان شد و سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان قیمت خورد. همچنین قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون ۱۰۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در یک سناریو پیشنهاد شده تا ارز ۴۲۰۰تومانی همچنان باقی بماند اما به تعداد معدودی از کالاها تعلق گیرد. یک سناریوی دیگر می‌گوید که ارز ۴۲۰۰تومانی به‌طور کامل حذف شود و کالاها با قیمت ارز نیمایی وارد شوند. روغن خام: دولت یک میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار ارز ۴۲۰۰تومانی به این کالا اختصاص داد اما روغن و چربی‌ها ۴۷درصد گران شدند. ۴تیر۱۳۹۷اعلام فهرست کالاهای وارداتی با دلار ۴۲۰۰تومانی، درصورت مغایرت و گرانی، موارد به سازمان‌های نظارتی اعلام شود. این گروه بیش از ۱۰ میلیارد دلار ارز دولتی را به جای تبدیل به کالا و خدمات برای مردم به حساب‌های شخصی‌شان واریز کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز تهران هفته را با افزایش قیمت آغاز کرد. صرافی بانک ملی نرخ رسمی خرید و فروش دلار را با ۵۰ تومان افزایش داد اما نرخ رسمی یورو را ثابت نگه داشت و به شرح زیر اعلام کرد: قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۱,۵۵۰ تومان (۵۰) / قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۱,۶۵۰ تومان (۵۰) قیمت خرید یورو: ۱۳,۰۰۰ تومان (۰) / قیمت فروش یورو: ۱۳,۱۰۰ تومان (۰) قیمت دلار در بازار آزاد تهران امروزامروز در معاملات اولیه دلار آمریکا در بازار آزاد به ۱۱۷۰۰ تومان رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه در بازار تهران قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴,۱۷۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰ ۰٫۷۱ امروز ۴,۱۴۰,۰۰۰ -۱۰,۰۰۰ -۰٫۲۵ ۲ روز پیش ۴,۱۵۰,۰۰۰ ۰ ۰ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندهمچنین قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون ۱۴۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است. سکه گرمی هم با قیمت ۹۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت اونس طلا امروزدر بازار امروز هر اونس طلا نسبت به روز قبل، با ۳۱٫۳۱ دلار افزایش، ۱,۵۲۷ (یک هزار و پانصد و بیست و هفت) دلار نرخ گذاری شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
همزمان، خبر از سرگیری مذاکرات طرفین موجی از خوش‌بینی درخصوص امکان حل مناقشات و عدم تشدید اختلافات فیمابین را پدید آورده است. بر این اساس، برخی از مهم‌ترین شاخص‌های پیش‌نگر از جمله نرخ سود در بازار اوراق قرضه، زنگ خطر افزایش احتمال رکود را مدتی است که به صدا درآورده‌اند. پیام تحقق رویای ارز تک‌نرخیاز زمان معرفی نرخ ثانویه ارز و آغاز به کار فعالانه سامانه موسوم به نیما کمابیش یک‌سال می‌گذرد. در هر مقطعی از این دوران، اگر از فعالان اقتصادی درخصوص چشم‌انداز آتی نرخ ارز در بازار آزاد و نیز در این سامانه نظرسنجی می‌شد، شاید کمتر مخاطبی می‌توانست آنچه در حال حاضر رخ داده را با تقریب مناسبی پیش‌بینی کند. این رقم در مقایسه با قله ۵۲ درصدی این متغیر در پایان اردیبهشت برای دومین ماه متوالی روند کاهنده‌ای را ثبت کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب4 ماه قبل
گزارش میدانی از بازار آهن حاکی از این است که یک سوال مشابه در ذهن اغلب متقاضیان خرید آهن در بازار موجود دارد، که آیا قیمت‌ها در بازار داخلی …آهن‌پرایس- گزارش میدانی از بازار آهن حاکی از این است که یک سوال مشابه در ذهن اغلب متقاضیان خرید آهن در بازار موجود دارد، که آیا قیمت‌ها در بازار داخلی به کف رسیده است که تاکنون کاهش بیشتر نرخ آهن آلات را شاهد نیستیم یا اگر هم هنوز پتانسیل افت قیمت‌ها وجود دارد، چرا کاهش قیمت بزرگی همراه با افت نسبی قیمت دلار آزاد و نیمایی ثبت نمی‌شود. فروش‌های اعتباری هم نگرانی جدیدی برای اهالی بازار است؛ اگرچه نقد‌های بسیاری به شیوه نرخ‌گذاری در بورس‌کالا هم جدی است. شاید برای کوتاه‌مدت انتظار برای عدم تغییر در بازار چندان هم دور از ذهن نباشد. این یعنی حمایت روانی و فنی قیمت‌ها در بورس‌کالا با اندکی تغییر روبه‌رو شده است و بازار نتوانسته در برابر جو روانی کاهش قیمت دلار مقاومت کند. به تحلیل کارشناسان آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار آهن، می‌توان این احتمال را مطرح کرد که بازار وارد نوسانات منطقی خود شده و چند درصد افت نرخ در کنار چند درصد افزایش قیمت‌ها روال عادی بازار می‌باشد و این تکانه‌های قیمتی است که نشان می‌دهد هنوز تحرک در بازار داخلی وجود دارد.
رجانیوزرجانیوز4 ماه قبل
به گزارش رجانیوز: سلطان کاغذ، سلطان سکه، سلطان مسکن، سلطان گوشت، سلطان موز و پوشک ده‌ها سلطان ریز و درشت دیگر که هر کدام در ماه‌های اخیر به گونه‌ای فشار اقتصادی را به مردم تحمیل کرده‌اند را خیلی‌ها می‌شناسند. افزایش قیمت مسکن در شهرهای بزرگ، کم کم تاثیرش را نیز در شهرهای کوچک خواهد گذاشت. بقیه ۷ میلیون و پانصد هزار واحد دست افراد تاثیر گذار در بازار مسکن است. با وجود نابسامانی در بازار سکه اما بانک مرکزی حاضر نشد تا به جای طلا به متقاضیان معادل نقدی آن را پرداخت کند. بی برنامگی دولت درخصوص بازار سکه باعث شد تا پول‌های محتکران وارد این بازار شوند بدون اینکه دولت بتواند حداقل از آنها مالیات بگیرد!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
قیمت دلار در بازار آزاد هم اکنون با ریزش چشم گیر نسبت به روزهای قبل به ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است؛ درحالی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان تعیین شده است. اول تیرماه قیمت دلار ۱۳ هزار تومان بود و امروز ۲۶ تیرماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شده است؛ این یعنی قیمت دلار در فاصله‌ی کمتر از یک ماه ۲ هزار تومان در بازار آزاد کاهش یافته است. اختلاف قیمت دلار در بازار آزاد با نرخ‌های رسمی موجب امتناع فعالان اقتصادی از معاملات رسمی در سامانه نیما شده بود اما دیروز رسما قیمت دلار آزاد و قیمت دلار نیمایی با هم ملاقات کرده و برای ساعتی یکسان شده بودند. روز قبل قیمت دلار در سامانه نیما ۱۱ هزار و ۶۷۶ تومان بود. امروز اما نه تنها دلار نیمایی و آزاد یکسان شدند بلکه از ساعتی قبل، قیمت دلار در بازار آزاد کاهش چشم گیری نسبت به قیمت دلار در سامانه نیما را تجربه کرد.
الفالف4 ماه قبل
همزمان با ریزش شدید قیمتی در بازار ارز، فروشنده‌های دلار بیشتر از روزهای قبل شده‌اند؛ هم اکنون قیمت دلار آزاد ۳۲۰ تومان ارزانتر از قیمت دلار صرافی‌های بانکی است. قیمت دلار از ابتدای هفته با سرعت بیشتری وارد مدار نزولی شده و از کانال ۱۳ هزار تومان به ۱۱ هزار تومان برگشته است. شتاب ریزش قیمت در بازار موجب شده تا ترس از ضرر بیشتر، بسیاری از دلارهای خانگی را وارد بازار کند و همین امر موجب شده تا قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۳۲۰ تومان ارزانتر از قیمت دلار در صرافی‌های بانکی باشد. قیمت دلار در بازارآزاد هم اکنون در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۲۳۰ تومان اعلام شده درحالی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان تعیین شده است. فعالان بازار می‌گویند: فروشنده‌های دلار در بازار آزاد امروز بیشتر از روزهای قبل هستند؛ آنها معتقدند: نگه داری دلار فعلا به صرفه نیست و مشخص نیست که قیمت دلار تا چه مقدار دیگر کاهش خواهد داشت.
فردا نیوزفردا نیوز4 ماه قبل
همزمان با کاهش قیمت جهانی طلا وکاهش قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی کاهش چشم گیری داشته است. نوع قیمت لحظه قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان قیمت نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۸۸ هزار تومان قیمت ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۲۶۹ هزار تومان قیمت سکه گرمی ۹۴۹ هزار تومان قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۷۲ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت هر گرم طلای ۲۴ عیار ۴۹۶ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت هر مثقال طلا نوع قی یک میلیون و ۶۱۴ هزار تومان قیمت هر اونس طلای جهانی ۱۴۰۵٫۳ دلار همزمان با ریزش شدید قیمتی در بازار ارز، فروشنده‌های دلار بیشتر از روز‌های قبل شده‌اند؛ هم اکنون قیمت دلار آزاد ۳۲۰ تومان ارزانتر از قیمت دلار صرافی‌های بانکی است. شتاب ریزش قیمت در بازار موجب شده تا ترس از ضرر بیشتر، بسیاری از دلار‌های خانگی را وارد بازار کند و همین امر موجب شده تا قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۳۲۰ تومان ارزانتر از قیمت دلار در صرافی‌های بانکی باشد. قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۴/۲۶قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز کاری قبل، کاهش یافته است به‌نحوی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی و آزاد با کاهش محسوسی مورد معامله قرار می‌گیرد. نوع ارز قیمت قیمت دلار در صرافی بانکی ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان قیمت دلار در صرافی آزاد ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان قیمت یورو در صرافی بانکی ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان قیمت درهم امارات در صرافی آزاد ۳ هزار و ۲۲۵ تومان قیمت پوند در صرافی آزاد ۱۴ هزار و ۶۸۷ تومان قیمت ارز مسافرتی ۱۳ هزار و ۳۲۴ تومان قیمت خرید دلار در بانک‌ها ۱۱ هزار و ۷۵۱ تومان قیمت خرید یورو در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۲۳۱ تومان قیمت خرید پوند در بانک‌ها ۱۴ هزار و ۷۰۵ تومان قیمت خرید دلار در بانک‌ها/ادامه ریزش قیمت ارز‌های اصلی قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۱ هزار و ۳۱۴ تومان تعیین شد.
یورونیوزیورونیوز4 ماه قبل
نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران پس از تجربه کف قیمتی ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومانی و در پی توقف عرضه ارز، بار دیگر سیر صعودی به خود گرفت و یک ساعت پیش از پایان روز کاری چهارشنبه تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان صعود کرد. در حالی که پس از چهار روز نزول مستمر قیمت دلار در بازار ارز ایران، نرخ فروش این ارز در پایان معاملات روز سه‌شنبه به ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده بود، همزمان با ادامه نزول قیمت فروش دلار در سامانه رسمی نظارت ارز (سنا)، بهای دلار آمریکا در بازار آزاد تهران تا پیش از ظهر چهارشنبه تا ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت. با کند شدن عرضه ارز توسط شبکه بانک مرکزی و رشد تقاضای دلار ۱۱ هزار تومانی، نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران از بعدازظهر چهارشنبه بار دیگر روند صعودی به خود گرفت و تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش یافت. بدین ترتیب در فاصله ۱۹ اردیبهشت ماه گذشته تا ۲۶ تیرماه جاری نرخ دلار با ۳ هزار و ۸۵۰ تومان افت از ۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان فاصله گرفته و به ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. برخی فعالان بازار ارز معتقدند، با توجه به متوسط قیمتی ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومانی معاملات سامانه نیما که توسط بانک مرکزی ایران به عرضه عمده ارز توسط تجار اختصاص یافته، هدف قیمتی کوتاه‌مدت بانک مرکزی تا پیش از راه اندازی بازار متشکل ارز، حفظ نرخ دلار در دامنه ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ماه قبل
دور جدید پیش‌بینی سود اجماع تحلیلگران در حالی منتشر شد که حکایت از تداوم انتظارات صعودی از روند آتی سهام دارد. همچنین مجموع داده‌های این گزارش که با کوشش مدیریت سرمایه‌کیان گردآوری شده، از رشد آخرین پیش‌بینی تحلیلگران از سودآوری شرکت‌ها حکایت دارد. در این راستا میانگین بهای نفت از ۶۷ دلار در اجماع اردیبهشت ماه، با کاهش ۸ درصدی ۶۲ دلار پیش‌بینی شده است. در این میان نگاهی جزئی‌تر به اجماع تحلیلگران از روند قیمتی صنایع بورسی در سال‌جاری جالب‌توجه است. در این میان روند قیمتی در بورس کالا نیز در اجماع تحلیلگران بی‌تاثیر نبوده است.
ایلناایلنا5 ماه قبل
وقتی ۴۵ هزار تومان یارانه هر فرد، فقط کفاف خرید سه کیلو سیب‌زمینی را می‌دهد، صحبت از اینکه خانواده‌های ایرانی یارانه دولتی می‌گیرند، بیشتر به طنز می‌ماند. وقتی ۴۵ هزار تومان یارانه هر فرد، فقط کفاف خرید سه کیلو سیب‌زمینی را می‌دهد، صحبت از اینکه خانواده‌های ایرانی یارانه دولتی می‌گیرند، بیشتر به طنز می‌ماند. اگر زمان، اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، میزان یارانه دریافتی خانوار ۴ نفره معادل ۴۰ دلار بوده، امروز این یارانه برابر با ۳٫۴ دلار است. هدفمندی یارانه‌ها در زمان دوران ریاست جمهوری سیدمحمد خاتمی تنظیم شد و در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد اجرا شد. هرچه هست طرح هدفمندی یارانه‌ها، نهایتا منجر به خنثی شدن یارانه‌ها شد.

به انتهای لیست رسیدید