آخرین و مهم‌ترین اخبار قیمت خودرو
قیمت روز خودرو

اخبار « قیمت خودرو »

خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
همچنین چری تیگو۵ نیز در بازار با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان عرضه می‌شود اما قیمت کارخانه‌ای این خودرو ۳۱۳ میلیون تومان است. در حال حاضر ایکس ۲۲ اتومات فول نیز با قیمت ۱۸۸ میلیون تومان در بازار و ۲۰۳ میلیون تومان در کارخانه عرضه می‌شود. این اختلاف قیمت در خصوص تیگو۷ نیز وجود دارد به طوری که قیمت کارخانه‌ای این خودرو ۴۳۰ میلیون تومان تعیین شده اما در بازار با قیمت ۳۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. وی پیش‌بینی کرد در بازار خودرو نوسان قیمتی خاصی اتفاق نیفتد و ثبات قیمت‌ها وجود داشته باشد. نظارت بر بازار خودرو و قیمت‌گذاری خودروها از سوی خودروسازان یکی از وظایف مهم وزارت صنعت است که مردم نیز در این مورد مطالبه جدی را از دولت دارند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز19 ساعت قبل
حباب قیمت خودرو در این هفته تخلیه شد و بهای بسیاری از خودروها به ثبات نسبی رسید و این در شرایطی است که مدیریت بازار توسط خودروسازان موضوعی بود که از سوی خودروسازان قویا تکذیب شد. در این زمینه برخی از فعالان بازار از ورود دوباره دلالان به بازار خودرو سخن می‌گویند و اینکه واسطه گران با ناامیدی از تلاطمات دوباره سکه و ارز بار دیگر به بازار خودرو روی آورده‌اند. در میان این سه مدل پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون تومان در صدر قرار دارد و پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۲ میلیون تومان ارزان‌ترین خودروی این گروه است. سمند LX با پرداخت ۷۶ میلیون تومان و مدل EF۷ این خودرو نیز ۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده است. دانگ‌فنگ H۳۰ کراس محصول چینی که در خطوط تولید ایران خودرو مونتاژ می‌شود با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
شرایط پیش فروش محصولات شرکت سایپا با عرضه ۳ محصول اعلام شد. پیش فروش خودروهای تیبارینگ فولادی و رینگ آلومینیومی و ساینا روز دوشنبه ۲۹ مهر ساعت ۱۰ آغاز می‌شود. در این طرح، پیش پرداخت خودرو ساینا، ۲۷میلیون تومان و تیباصندوقدار۲۲ میلیون تومان تعیین شده است. مابقی قیمت خودرو در زمان ارسال دعوت نامه خریدار دریافت خواهد شد.
الفالف1 روز قبل
کاهش قیمت خودروقیمت بسیاری از محصولات بازار خودرو این هفته کاهش یافت. در حال حاضر در میان‌ مدل‌های پراید سایپا، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۲ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ نیز با قیمت ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۷ با گیربکس ساده، ۱۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با گیربکس اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و تیپ ۵ نیز ۹۳ میلیون تومان در بازار موجود است. دانگ‌فنگ H۳۰، ۱۳۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ نیز از سوی فروشندگان با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به خریداران عرضه شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
بازار خودروهای داخلی در روزهای پایانی مهرماه سال ۱۳۹۸ همچنان دارای ثبات نسبی است و تنش قیمتی در آن دیده نمی‌شود و نوسانات بین یک تا چهار میلیون بوده است. با توجه به نوسان قیمتی مرتبط با اقلام گوناگون، اطلاع داشتن از آخرین قیمت کالاها (از جمله قیمت خودرو) همواره از دغدغه مخاطبان بوده است. در سلسله پست‌های «کف بازار»، خبرنگار تجارت‌نیوز با توجه به درخواست مخاطبان، قیمت یک قلم کالا را به صورت میدانی تهیه و منتشر می‌کند. در این میان، کالاهای مربوط به برندهای مختلف با قیمت‌های متنوع و قابلیت مقایسه در اختیار شما قرار می‌گیرد. آنچه در زیر می‌بینید، جدول قیمت پرفروش‌ترین خودروهای داخلی در بازار ۲۶ مهرماه ۱۳۹۸ است:
تابناکتابناک1 روز قبل
پیش‌بینی روند صعودی طلا در سال آیندهتحلیلگران بانک استاندارد چارترد پیش‌بینی کردند سرمایه‌گذاران خرده پا موج بعدی رشد قیمت طلا را هدایت خواهند کرد. کاهش قیمت در بازار خودروقیمت بسیاری از محصولات بازار خودرو این هفته کاهش یافت. در حال حاضر در میان‌ مدل‌های پراید سایپا، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۲ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ نیز با قیمت ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۷ با گیربکس ساده، ۱۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با گیربکس اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. دانگ‌فنگ H۳۰، ۱۳۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ نیز از سوی فروشندگان با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به خریداران عرضه شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
باشگاه خبرنگاران: براساس مشاهدات میدانی، محصولات سایپا امروز (۹۸/۷/۲۵) نسبت به دیروز با افزایش نسبی در قیمت همراه است. سایپا ۱۱۱ با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی به قیمت ۴۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد؛ همچنین سایپا با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۴۴ میلیون تومان خرید و فروش شد. برای اطلاع از قیمت روز اتومبیل به صفحه قیمت خودرو باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید. ساینا به قیمت ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد که این عدد بیانگز افزایش یک میلیون تومانی است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، همزمان با اعمال تحریم‌های آمریکا، تولید خودرو در کشور با افت قابل ملاحظه‌ای روبرو شد و شرکت‌های خودروساز با هدف انجام تعهدات خود ناگزیر به پیش‌بینی طرح‌های پیشنهادی برای خودرو‌هایی شدند که قابلیت تولید نداشتند. بر این اساس شرکت‌های خودروساز برای مشتریان خود طرح تبدیل خودرو‌هایی که توان تولید آن را نداشتند ارائه کردند. برای مثال بنا به اعلام شرکت سایپا مشتریان محصولات ساندرو به جای یک دستگاه خودرو می‌توانند ۳ دستگاه خودرو جایگزین دریافت کنند، اگر یک مشتری ساندرو ۱ دستگاه کوئیک به قیمت قبل تیر ۹۷ (۴۳ میلیون تومان) و ۲ دستگاه ساینا به قیمت قبل تیر ۹۷ (قیمت هر دستگاه ۳۱ میلیون تومان) را به عنوان جایگزین انتخاب کند که با احتساب اختلاف قیمت خودرو در بازار نسبت به کارخانه و همچنین سود مشارکت و جریمه تاخیر بیش از هفتادمیلیون تومان سود می‌کند؛ و یا اینکه اگر یک مشتری تندر و یا پارس تندر (بنا به اعلام شرکت سایپا مشتریان محصولات ساندرو به جای یک دستگاه خودرو می‌توانند ۲ دستگاه خودرو جایگزین دریافت کنند) ۱ دستگاه پراید ۱۳۱ به قیمت قبل از تیر ۹۷ (۲۲ میلیون تومان) و ۱ دستگاه کوئیک به قیمت قبل تیر ۹۷ (۴۳ میلیون تومان) را به عنوان جایگزین انتخاب کند با احتساب اختلاف قیمت خودرو در بازار نسبت به کارخانه و همچنین سود مشارکت و جریمه تاخیر بیش از ۶۰ میلیون تومان سود می‌کند. در طرح تبدیل ارائه شده دیگر، مشتریان برلیانس ۳۰۰ اتومات و دستی به ترتیب می‌توانند ۳ و ۲ محصول از خانواده ایکس ۱۰۰ و ایکس ۲۰۰ را به قیمت تیر ۹۷ انتخاب کنند که با یک حساب سر انگشتی این اقدام به جهت اختلاف قیمت، سود مشارکت و جریمه تاخیر سود قابل توجهی در حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان نسبت به وجه واریزی خود در این مدت، نصیب این دسته از مشتریان خواهد کرد. این شرایط در حالیست که به اعتقاد برخی از خریداران در صورت ورود به بازار‌های دیگر و خرید ارز به جای پیش خرید خودرو، سود بیشتری نصیب آن‌ها می‌شد. اما با نگاهی به روند قیمت ارز درچند ماه گذشته تاکنون نشان می‌دهد که در تیرماه سال گذشته که بسیاری از ثبت نام‌ها صورت گرفت نرخ ارز در بازار آزاد حدود ۰۰۰، ۱۴ تا ۱۴۲۰۰ تومان بود، اما در حال حاضر این قیمت در بازار آزاد در حدود ۱۱۴۰۰ تومان است این یعنی اگر فردی در بازار طلا و ارز ورود کرده بود نه تنها سودی نصیبش نمی‌شد بله ضرر هم می‌کرد که این با شرایط تبدیل باز هم سود مناسبی به نسبت وجه واریزی از شرکت خودروساز دریافت می‌کند. تسنیم۲۰۲۵
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، همزمان با اعمال تحریم‌های آمریکا، تولید خودرو در کشور با افت قابل ملاحظه‌ای روبرو شد و شرکت‌های خودروساز با هدف انجام تعهدات خود ناگزیر به پیش‌بینی طرح‌های پیشنهادی برای خودرو‌هایی شدند که قابلیت تولید نداشتند. بر این اساس شرکت‌های خودروساز برای مشتریان خود طرح تبدیل خودرو‌هایی که توان تولید آن را نداشتند ارائه کردند. در طرح تبدیل ارائه شده دیگر، مشتریان برلیانس ۳۰۰ اتومات و دستی به ترتیب می‌توانند ۳ و ۲ محصول از خانواده ایکس ۱۰۰ و ایکس ۲۰۰ را به قیمت تیر ۹۷ انتخاب کنند که با یک حساب سر انگشتی این اقدام به جهت اختلاف قیمت، سود مشارکت و جریمه تاخیر سود قابل توجهی در حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان نسبت به وجه واریزی خود در این مدت، نصیب این دسته از مشتریان خواهد کرد. این شرایط در حالیست که به اعتقاد برخی از خریداران در صورت ورود به بازار‌های دیگر و خرید ارز به جای پیش خرید خودرو، سود بیشتری نصیب آن‌ها می‌شد. انتهای پیام/
چرخانچرخان2 روز قبل
گفتنی است که این شرایط پیش فروش سایپا در حالی اعلام می‌شود که در طرح پیش فروش قبلی شاهد عرضه محصولی مانند کوییک بودیم که مدت‌ها از عرضه این خودرو می‌گذشت. این رو هم بخون: شرایط فروش نقد و اقساط گروه سایپا ویژه ۲۵ مهر ۹۸البته سایپا برای خرید این خودروها در طرح پیش فروش قوانین سختگیرانه خود را حفظ کرده و بسیاری از محدودیت‌های قبلی را در این طرح فروش نیز اعمال کرده است. امکان خرید انصرافی و صلح در این شرایط فروش فوری وجود ندارد. به منظور تسهیل و تسریع در روند ثبت نام بایستی تمامی اطلاعات لازم برای ثبت سفارش در دسترس باشد. پس از ثبت نام و ثبت سفارش امکان تغییر در جزئیاتی مثل کد ملی و نام و نام خانوادگی وجود نخواهد داشت.
دنیای خودرودنیای خودرو2 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، شرایط فروش محصولات شرکت سایپا مطابق جدول ذیل می‌باشد: فروش اعتباری خودرو قیمت خودرو مبلغ تسهیلات بازپرداخت سایپا ۱۵۱ ۴۰,۳۱۳,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳ چک ۴ ماهه تیبا صندوقدار با رینگ فولادی ۴۳,۴۴۳,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰ تیبا صندوقدار با رینگ آلومینیومی ۴۶,۴۴۳,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰زمان تحویل ۳۰ روز پس از پذیرش می‌باشد. -محدودیت کد ملی برای ثبت نام وجود دارد (هر کد ملی یک دستگاه). لازم به ذکر است متقاضیان محترم خرید خودرو که از ابتدای سال ۹۷ نسبت به ثبت نام یک دستگاه خودرو از محصولات گروه سایپا اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام در این شرایط فراهم نمی‌باشد. - با توجه به اعمال محدودیت کد ملی، در ثبت اطلاعات مشتری دقت لازم صورت پذیرد بدیهی است در صورت بروز هر گونه اشتباه در ثبت نام، ضمن ابطال درخواست خرید، مبلغ دریافتی عودت خواهد گردید. - بر اساس استقبال مشتریان نوع خودرو، تعداد فروش و ظرفیت ثبت نام هر خودرو بصورت روزانه در سیستم فروش بارگذاری می‌گردد.
فراروفرارو2 روز قبل
به اطلاع متقاضیان محترم میرساند، شرایط فروش اقساطی محصولات شرکت سایپا روز پنج‌شنبه ۲۵ مهرماه ساعت ۱۰ صبح به صورت روزانه و صرفا به صورت اینترنتی جاری می‌باشد. فروش اعتباری خودرو قیمت خودرو مبلغ تسهیلات بازپرداخت سایپا ۱۵۱ ۴۰,۳۱۳,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳ چک ۴ ماهه تیبا صندوقدار با رینگ فولادی ۴۳,۴۴۳,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰ تیبا صندوقدار با رینگ آلومینیومی ۴۶,۴۴۳,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰شرایط فروش محصولات سایپازمان تحویل ۳۰ روز پس از پذیرش می‌باشد. -محدودیت کد ملی برای ثبت نام وجود دارد (هر کد ملی یک دستگاه). لازم به ذکر است متقاضیان محترم خرید خودرو که از ابتدای سال ۹۷ نسبت به ثبت نام یک دستگاه خودرو از محصولات گروه سایپا اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام در این شرایط فراهم نمی‌باشد. - بر اساس استقبال مشتریان نوع خودرو، تعداد فروش و ظرفیت ثبت نام هر خودرو بصورت روزانه در سیستم فروش بارگذاری می‌گردد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
انتخابانتخاب2 روز قبل
ساخت قطعات مدرن برای خودرویی مدرن این سیگنال را ارسال می‌کرد که به طور حتم راهکاری برای تولید قطعات خودروهای اغلب قدیمی شرکت‌های خودروسازی نیز وجود دارد. اما در ادامه شاهد آن بودیم که برخی از قوانین و البته برخی از مشکلات مانع از تولید برخی خودروها شد. البته تولید این خودروها تا جایی که قطعات باقیمانده اجازه بدهد، ادامه پیدا می‌کند. عدم تولید خودرو یعنی عدم تزریق آن در آینده‌ای دور و یا نزدیک به بازار. تغییر مکانیزم پیش‌فروش خودروسازانآنطور که مشخص است هم در شرایط فروش ایران‌خودرو و هم در شرایط فروش سایپا شاهد تغییرات گسترده‌ای هستیم.
دنیای خودرودنیای خودرو2 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، در بازار امروز پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۶۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۲ میلیون تومان و دنا با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. علاوه بر این، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۸میلیون تومان و پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۳میلیون تومان و تیبا با قیمت ۵۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. قیمت خودروهای ایران خودرو در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ به‌شرح زیر است: `ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت سمند ال ایکس ۶۶، ۷۷۰، ۰۰۰ ۷۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت سمند EF۷ ۶۹، ۷۷۳، ۰۰۰ ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت دنا ۸۳، ۶۰۰، ۰۰۰ ۱۰۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت پژو ۴۰۵ ۶۳، ۱۵۸، ۰۰۰ ۷۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت رانا ۶۷، ۴۴۰، ۰۰۰ ۷۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت پژو SLX ۶۷، ۸۸۸، ۰۰۰ ۸۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت دانگ فنگ H۳۰ ۷۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (فول) ۶۷، ۲۸۳، ۰۰۰ ۸۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (فول) ۸۳، ۶۹۰، ۰۰۰ ۹۷، ۹۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار (فول) ۸۰، ۷۵۴، ۰۰۰ ۹۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت دنا پلاس توربو توقف فروش ۱۶۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۹۶، ۷۳۰، ۰۰۰ ۱۲۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک حاشیه بازار ۱۶۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۳۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت پژو پارس ۷۸، ۳۳۸، ۰۰۰ ۹۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۶۵، ۵۷۸، ۰۰۰ ۷۷، ۰۰۰، ۰۰۰
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: بیش از نصف خودروهای ناقص کف کارخانه تکمل شده و کارخانه‌ها با تمام توان در حال اتمام آن‌ها هستند. به گزارش خبر فوری، محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگویی در واکنش به صحبت‌هایی مبنی بر تاخیر خودروسازان در تکمیل خودروهای ناقص اظهار کرد: تاکنون تکمیل بیش از نصف خودروهای ناقص به اتمام رسیده، یعنی از ۱۷۰هزار خودرو، ۹۵هزار خودرو تکمیل شده و حدود ۷۵هزار دستگاه باقی مانده است. وی ادامه داد: خودروسازان با تمام توان در حال اتمام خودرو‌های ناقص هستند چراکه هرچه زمان بگذرد ضرر شرکت‌های خودروسازی از سمت این خودروها بیشتر خواهد شد؛ اما بزرگترین مشکل همچنان نقدینگی است و اگر نقدینگی تامین نشود، تولید خودروسازان به مخاطره خواهد افتاد. نجفی منش درباره تاثیر داخلی سازی قطعات بر قیمت خودرو تصریح کرد: به طور حتم پیشروی این اقدام بر کاهش قیمت خودرو در آینده تاثیر خواهد گذاشت. در همین راستا مدیرعامل ایران خودرو تعمیق ساخت داخل و پیشبرد پروژه‌های خودکفایی را از جمله مأموریت‌های بسیار مهم شرکت ساپکو اعلام کرده و گفته و مهمترین اولویت کاری این شرکت تامین به موقع و با کیفیت قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای جمع آوری خودروهای کف کارخانه و دستیابی به تولید روزانه ۲ هزار دستگاه خودرو بدون کسری است.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: در بازار امروز خرید و فروش خودرو پژو ۴۰۵ با قیمت ۷۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۷ دنده‌ای با قیمت ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. علاوه بر این پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۶۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۲ میلیون تومان و دنا با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت خودرو‌های ایران خودرو در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ به‌شرح زیر است: `ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت سمند ال ایکس ۶۶، ۷۷۰، ۰۰۰ ۷۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت سمند EF۷ ۶۹، ۷۷۳، ۰۰۰ ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت دنا ۸۳، ۶۰۰، ۰۰۰ ۱۰۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت پژو ۴۰۵ ۶۳، ۱۵۸، ۰۰۰ ۷۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت رانا ۶۷، ۴۴۰، ۰۰۰ ۷۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت پژو SLX ۶۷، ۸۸۸، ۰۰۰ ۸۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت دانگ فنگ H۳۰ ۷۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (فول) ۶۷، ۲۸۳، ۰۰۰ ۸۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (فول) ۸۳، ۶۹۰، ۰۰۰ ۹۷، ۹۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار (فول) ۸۰، ۷۵۴، ۰۰۰ ۹۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت دنا پلاس توربو توقف فروش ۱۶۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۹۶، ۷۳۰، ۰۰۰ ۱۲۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک حاشیه بازار ۱۶۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۳۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت پژو پارس ۷۸، ۳۳۸، ۰۰۰ ۹۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۶۵، ۵۷۸، ۰۰۰ ۷۷، ۰۰۰، ۰۰۰قیمت خودرو‌های سایپا امروز ۹۸/۰۷/۲۴|پراید۴۸ میلیون تومانگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از تغییرات نسبی قیمت تعدادی از محصولات سایپا در بازار دارد. به گزارش تسنیم، در بازار امروز خودرو، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۸ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۳ میلیون تومان و تیبا با قیمت ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین چانگان با قیمت ۱۷۲ میلیون تومان، استپ‌وی با قیمت ۱۸۱ میلیون تومان و سراتو با قیمت ۲۸۲ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در بازار امروز خرید و فروش خودرو پژو ۴۰۵ با قیمت ۷۳ میلیون تومان، پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۹۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پژو۲۰۷ دنده‌ای با قیمت ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. علاوه بر این پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۱۶۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۸۲ میلیون تومان و دنا با قیمت ۱۰۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت خودروهای ایران خودرو در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ به‌شرح زیر است: `ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت سمند ال ایکس ۶۶، ۷۷۰، ۰۰۰ ۷۷، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت سمند EF۷ ۶۹، ۷۷۳، ۰۰۰ ۸۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۳ قیمت دنا ۸۳، ۶۰۰، ۰۰۰ ۱۰۶، ۰۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت پژو ۴۰۵ ۶۳، ۱۵۸، ۰۰۰ ۷۳، ۰۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت رانا ۶۷، ۴۴۰، ۰۰۰ ۷۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت پژو SLX ۶۷، ۸۸۸، ۰۰۰ ۸۲، ۵۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت دانگ فنگ H۳۰ ۷۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (فول) ۶۷، ۲۸۳، ۰۰۰ ۸۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (فول) ۸۳، ۶۹۰، ۰۰۰ ۹۷، ۹۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت پژو ۲۰۶ V۸ صندوقدار (فول) ۸۰، ۷۵۴، ۰۰۰ ۹۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت دنا پلاس توربو توقف فروش ۱۶۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۹۶، ۷۳۰، ۰۰۰ ۱۲۵، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک حاشیه بازار ۱۶۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۴ قیمت پژو۲۰۰۸ ۱۱۴، ۹۹۴، ۰۰۰ ۳۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۵ قیمت پژو پارس ۷۸، ۳۳۸، ۰۰۰ ۹۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۶ قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۶۵، ۵۷۸، ۰۰۰ ۷۷، ۰۰۰، ۰۰۰انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در بازار امروز خودرو، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۸میلیون تومان و پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۳میلیون تومان و تیبا با قیمت ۵۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین چانگان با قیمت ۱۷۲ میلیون تومان، استپ‌وی با قیمت ۱۸۱میلیون تومان و سراتو با قیمت ۲۸۲میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. قیمت خودروهای سایپا در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ به‌شرح زیر است: ردیف نوع خودرو قیمت خودرو کارخانه قیمت خودرو بازار ۱ قیمت سایپا ۱۱۱ ۳۹، ۹۴۱، ۰۰۰ ۴۸، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲ قیمت سایپا ۱۳۱ ۳۷، ۶۴۱، ۰۰۰ ۴۳، ۰۰۰، ۰۰ ۳ قیمت سایپا ۱۵۱ ۴۰، ۳۱۳، ۰۰۰ ۴۴، ۶۰۰، ۰۰۰ ۴ قیمت تیبا ۴۳، ۴۴۳، ۰۰۰ ۵۰، ۵۰۰، ۰۰۰ ۵ قیمت ساینا ۵۵، ۹۴۳، ۰۰۰۰ ۵۶، ۵۰۰، ۰۰۰ ۶ قیمت کوئیک اتوماتیک ۶۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹۰، ۰۰۰، ۰۰۰ ۷ قیمت چانگان ۱۵۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۷۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۸ قیمت سراتو ۲۰۰۰ ۲۹۵، ۰۰۰، ۰۰۰ ۲۸۲، ۰۰۰، ۰۰۰ ۹ قیمت استپ وی اتوماتیک ۱۲۲، ۷۰۰، ۰۰۰ ۱۸۱، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۰ قیمت رنو پارس تندر ۸۴، ۲۰۰، ۰۰۰ ۱۲۹، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۱ قیمت برلیانس H۳۳۰ ۸۹، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۲۷، ۵۰۰، ۰۰۰ ۱۲ قیمت برلیانس H۳۲۰ ۸۸، ۴۰۰، ۰۰۰ ۱۲۴، ۰۰۰، ۰۰۰ ۱۳ قیمت تیبا ۲ ۵۱، ۶۰۳، ۰۰۰ ۵۶، ۵۰۰، ۰۰۰انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین در واکنش به صحبت‌هایی مبنی بر تاخیر خودروسازان در تکمیل خودروهای ناقص اظهار کرد: تاکنون تکمیل بیش از نصف خودروهای ناقص به اتمام رسیده، یعنی از ۱۷۰هزار خودرو، ۹۵هزار خودرو تکمیل شده و حدود ۷۵هزار دستگاه باقی مانده است. وی ادامه داد: خودروسازان با تمام توان در حال اتمام خودرو‌های ناقص هستند چراکه هرچه زمان بگذرد ضرر شرکت‌های خودروسازی از سمت این خودروها بیشتر خواهد شد؛ اما بزرگترین مشکل همچنان نقدینگی است و اگر نقدینگی تامین نشود، تولید خودروسازان به مخاطره خواهد افتاد. نجفی منش با اشاره به برگزاری میزگرد‌های تعمیق ساخت داخل که با هدف داخلی کردن قطعات خودرو ایجاد شده بیان کرد: طی دو میزگردی که تا کنون برگزار شده تعدادی قطعه، داخلی‌سازی شده‌اند که هرچه این روند ادامه‌دار باشد وابستگی ما به واردات کمتر، اشتغال بیشتر و در هزینه‌هایمان صرفه‌جویی خواهد شد. نجفی منش درباره تاثیر داخلی سازی قطعات بر قیمت خودرو تصریح کرد: به طور حتم پیشروی این اقدام بر کاهش قیمت خودرو در آینده تاثیر خواهد گذاشت. در همین راستا مدیرعامل ایران خودرو تعمیق ساخت داخل و پیشبرد پروژه‌های خودکفایی را از جمله مأموریت‌های بسیار مهم شرکت ساپکو اعلام کرده و گفته و مهمترین اولویت کاری این شرکت تامین به موقع و با کیفیت قطعات و مجموعه‌های مورد نیاز برای جمع آوری خودروهای کف کارخانه و دستیابی به تولید روزانه ۲ هزار دستگاه خودرو بدون کسری است.
دنیای خودرودنیای خودرو3 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، ازنظر برخی کارشناسان بازار خودرو، تغییرات قیمتی یک‌هفته اخیر دربازار غیرطبیعی نبوده است و برای تحلیل آن باید به‌دلایلی به‌غیر از میزان عرضه و تقاضای محصولات دراین برهه زمانی توجه داشت. بازار خودرو این روزها به‌مانند بازارهای موازی ازجمله سکه، طلا، ارز و مسکن دررکود به‌سر می‌برد، اما نوسان قیمتی خودرو ازبازارهای مورد اشاره بیشتر بوده و دراین راستا شاهد بالا و پایین شدن قیمت‌ها طی یک‌هفته اخیر دربازار خودرو بوده‌ایم. فربد زاوه، کارشناس صنعت‌خودرو دراین‌خصوص معتقد است: «این نوسانات عادی بازار است که رخ می‌دهد و هردفعه بنابه‌دلایلی نظیر افزایش تقاضا، وضعیت عرضه، سطح پیش‌فروش‌ها و … قیمت خودروها بالا و پایین می‌شود. دوم‌اینکه به‌دلیل ثباتی که دربازار وجود دارد، تقاضاهای سفته‌بازانه دربازار خودرو وجود ندارد و نقدینگی این روزها به‌سوی بورس رفته است. اما نکته اینجاست که باوضعیت فعلی صنعت‌خودرو و دخالت‌های دولت، برآورده‌کردن چنین خواسته‌هایی عملی نخواهد بود.»
مهرمهر3 روز قبل
بررسی هایما S۷ توربوهایما S۷ توربو یک شاسی بلند چینی است که نخستین بار در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ به روز رسانی‌هایی را تجربه کرد. البته مدل توربو کمی بعد از مدل استاندارد وارد بازار شد و علت آن، ضعف قدرت موتور بود که در مدل توربو تاحدودی برطرف شد. از نظر طراحی خارجی نمی‌توان هایما S۷ توربو را خودرو زیبایی دانست اما در مقایسه با برخی خودروهای چینی دیگر بازار، قابل قبول‌تر است. هایما S۷ توربو از یک موتور ۱٫۸ لیتری توربو بهره می‌برد که می‌تواند ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. به این ترتیب، هایما S۷ توربو ضعفی در قدرت ندارد و می‎‌تواند گزینه مناسبی به شمار رود.
فراروفرارو3 روز قبل
به اطلاع متقاضیان محترم میرساند، شرایط فروش اقساطی محصولات شرکت سایپا روز چهارشنبه ۲۴ مهرماه ساعت ۱۰ صبح به صورت روزانه و صرفا به صورت اینترنتی جاری می‌باشد. فروش اعتباری خودرو قیمت خودرو مبلغ تسهیلات بازپرداخت سایپا ۱۵۱ ۴۰,۳۱۳,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳ چک ۴ ماهه تیبا صندوقدار با رینگ فولادی ۴۳,۴۴۳,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰ تیبا صندوقدار با رینگ آلومینیومی ۴۶,۴۴۳,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰شرایط فروش محصولات سایپازمان تحویل ۳۰ روز پس از پذیرش می‌باشد. -محدودیت کد ملی برای ثبت نام وجود دارد (هر کد ملی یک دستگاه). لازم به ذکر است متقاضیان محترم خرید خودرو که از ابتدای سال ۹۷ نسبت به ثبت نام یک دستگاه خودرو از محصولات گروه سایپا اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام در این شرایط فراهم نمی‌باشد. - بر اساس استقبال مشتریان نوع خودرو، تعداد فروش و ظرفیت ثبت نام هر خودرو بصورت روزانه در سیستم فروش بارگذاری می‌گردد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
از آنجایی که استانداردهای مربوط به آلایندگی هوا در اتحادیه اروپا بر خط تولید بسیاری از خودروها در این قاره سبز سایه افکنده است، حالا به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی رنو فرانسه نیز تصمیم گرفته است که یکی دیگر از خودروهای جذاب و پرطرفدار خود را از رده خارج کرده و آن را با یک مدل خودروی دیگر جایگزین کند. بر اساس این اخبار و گزارش‌های منتشر شده در اتو اکسپرس، طرفداران و مشتریان این شرکت باید به زودی تحت تاثیر قوانین و مقررات سخت گیرانه اتحادیه اروپا در خصوص مقابله با آلودگی هوا، با خودروی رنو کلیو آر اس (Clio RS) خداحافظی کنند و سپس جایگزینی خودروی رنو زوئی آر اس را بپذیرند. بنابراین رنو تصمیم گرفت که خودروی الکتریکی رنو زوئی آر اس را که یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خودروهای برقی در اروپا و جهان به شمار می‌رود، جایگزین کلیو آر اس کند تا بتواند سهم خود را در کاهش آلودگی هوا و مطابقت با استانداردهای سخت گیرانه اتحادیه اروپا در این زمینه ایفا کند. رنو زوئی آر اس که به یک باتری ۵۰ کیلووات ساعتی مجهز شده است، قادر خواهد بود مسافتی معادل ۳۸۹ کیلومتر را بپیماید. موتور این خودروی اکتریکی همچنین ۱۳۳ اسب بخار و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور قدرت دارد که می‌تواند تا حد زیادی نظر و رضایت مشتریان را به سمت و سوی خود جذب کند.
ایسناایسنا3 روز قبل
به نظر می‌رسد که خودروی تمام الکتریکی کلیو زوئی آر اس تحت‌تاثیر استانداردهای بالای آلایندگی هوا باید جایگزین خودروی رنو زوئی آر اس شود. بر اساس این اخبار و گزارش‌های منتشر شده در اتو اکسپرس، طرفداران و مشتریان این شرکت باید به زودی تحت تاثیر قوانین و مقررات سخت گیرانه اتحادیه اروپا در خصوص مقابله با آلودگی هوا، با خودروی رنو کلیو آر اس (Clio RS) خداحافظی کنند و سپس جایگزینی خودروی رنو زوئی آر اس را بپذیرند. بنابراین رنو تصمیم گرفت که خودروی الکتریکی رنو زوئی آر اس را که یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین خودروهای برقی در اروپا و جهان به شمار می‌رود، جایگزین کلیو آر اس کند تا بتواند سهم خود را در کاهش آلودگی هوا و مطابقت با استانداردهای سخت گیرانه اتحادیه اروپا در این زمینه ایفا کند. رنو زوئی آر اس که به یک باتری ۵۰ کیلووات ساعتی مجهز شده است، قادر خواهد بود مسافتی معادل ۳۸۹ کیلومتر را بپیماید. موتور این خودروی اکتریکی همچنین ۱۳۳ اسب بخار و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور قدرت دارد که می‌تواند تا حد زیادی نظر و رضایت مشتریان را به سمت و سوی خود جذب کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 روز قبل
قیمت خودروهای داخلی در کمتر از ۲ سال گذشته بیش از ۲ برابر افزایش یافته که رشد قیمت خودرو بسیار بالاتر از سطح افزایش درآمد مردم بوده و آنها از تورم بازار خودرو جا مانده‌اند. به عبارت بهتر، رشد قیمت خودرو بسیار بالاتر از سطح افزایش درآمد شهروندان بوده و آنها حسابی از تورم بازار خودرو جا مانده‌اند. صعود قیمت خودروهای داخلی اما از آبان سال ۹۶ و پس از شوک ارزی اولیه آغاز شد. اوضاع به شکلی پیش رفت که در اردیبهشت امسال بازار خودرو اوج افزایش قیمت را تجربه کرد و به نوعی انفجار قیمتی در این بازار رخ داد. این شرایط اما پایدار نماند، چه آنکه در ادامه، منحنی قیمت خودرو روند نزولی در پیش گرفت و قیمت‌ها افت کردند.
فراروفرارو3 روز قبل
فرارو- بازار خودرو این روز‌ها به مانند بازار‌های موازی از جمله سکه، طلا، ارز و مسکن در رکود به سر می‌برد، نوسان قیمتی خودرو از بازار‌های مورد اشاره بیشتر بوده و در این راستا شاهد بالا و پایین شدن قیمت‌ها طی یک هفته اخیر در بازار خودرو بوده‌ایم. به گزارش فرارو، از اوائل مهرماه بازار خودرو با روند صعودی مواجه شد و این روند در ابتدای هفته نیز ادامه یافت، بطوری که در روز به گزارش فرارو، از اوائل مهرماه بازار خودرو با روند صعودی مواجه شد و این روند در ابتدای هفته نیز ادامه یافت، بطوری که در روز شنبه قیمت محصولات سایپا تا یک و نیم میلیون و قیمت محصولات ایران خودرو تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کند. قیمت انواع جک از سری محصولات کرمان موتور هم روز شنبه تا پنج میلیون تومان بالا رفت. در این رابطه به عنوان مثال می‌توان به تیبا ۲ اشاره کرد که از پنج شنبه هفته گذشته ۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد، اما در روز شنبه با افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی مواجه شد. طی طی امروز دیروز قیمت محصولات سایپا آرام گرفت و با افزایش قیمت همراه نشد، اما در مورد محصولات ایران خودرو رفتار دوگانه‌ای را طی دو روز اخیر شاهد بودیم، به نحوی که در برخی از محصولات با افزایش قیمت و در برخی دیگر با افزایش نرخ روبرو بودیم.

جزئیات میدان گازی جدید ۴۰ میلیارد دلاری ایران

تابناکتابناک3 روز قبل
۱۰ میلیارد دلار رانت پتروشیمی و فولاد در شرایطی که دولت به دنبال منابع تازه برای تامین اعتبارات مورد نیاز برای …خصوصی‌سازی، تامین سرمایه برای آقازاده‌ها حسین راغفر اقتصاددان با اشاره به اینکه خصوصی سازی با شیوه کنونی در موارد …خودروسازی ملی ایران با قطعات چینی! گروه عظام، گروهی است که قرار بود، تولیدکننده قطعات خودرو باشد اما حالا …تاثیر مخرب استعلام‌های کاغذی بر اقتصاد حجم بالای استعلام‌ها برای هر درخواست اداری و مالی در نظام «دیوان‌سالاری …تبدیل معادن زغال‌سنگ به معادن فرهنگ شهر و نیروگاه کاتوویتس، در قرن هجدهم میلادی و برای ایجاد تحول صنعتی، در …دو نشست کلیدی برای دورنمای روابط بانکی ایران در آستانه دو نشست مهم هستیم؛ نخست جلسه کارشناسی رم که گزارش عملکرد چهار …شرکت نفتی جدید به روایت داماد روحانی کامبیز مهدی زاده رییس کارگروه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و داماد …پشت صحنه مافیای قطعه‌سازی در ایران عباس ایروانی مدیر مجموعه عظیم قطعه سازی عظام اکنون با پرونده ۷۰۰ میلیون …تحصیل در مدارس دولتی چقدر هزینه دارد؟ طبق اصل ۳۰ قانون اساسی، «دولت موظف است وسایل آموزش و پروش رایگان را برای …کاهش ۳۵۰۰ برابری ارزش پول ملی از ۱۳۵۰ رئیس بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه ارزش پول ملی ایران از سال ۱۳۵۰ تاکنون …پنج نمونه از تاثیر تحریم آمریکا بر زندگی مردم ایران با وجود آنکه سران آمریکا پس از اعمال تحریم‌ها علیه ایران ادعا کردند این …اعتراض وزیر کار در سوئیس به تحریم‌ها محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی امروز سه شنبه ۲۸ خرداد در …قاچاق گسترده سوخت از مرز‌های شرقی ایران تصاویر تازه‌ای از قاچاق گسترده سوخت از مرزهای شرقی ایران منتشر شده که در …چگونه دلار واحد پول غالب بین‌المللی شد؟ تاریخچه پول شاید مهم‌ترین بخش تاریخ اقتصاد بشر باشد. این ابزار بسیار مهم …صف‌های طولانی مقابل پمپ‌های بنزین پس از آنکه برخی خبرگزاری‌ها مدعی افزایش قیمت بنزین آزاد به ۲۵۰۰ تومان و …مرغ‌هایی که سیل برد و رمضانی که در راه است سیل در شماری از استان‌های کشور به بخشی از منابع تامین غذا از جمله مزارع …خرید خودرو هم مثل صاحبخانه شدن آرزو شد! افزایش چشمگیر قیمت خودرو، دسترسی طبقات متوسط و فردوست را به خودرو به …قیمت‌ها در سال ۱۳۹۸ بالا نمی‌رود! غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۸ در مجلس شورای اسلامی، از …
الفالف4 روز قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۳ مهر ۱۳۹۸، ۱۲:۳۵ ۳۹۸۰۷۲۳۰۸۲محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: ‌ ۱۷ هزار پرونده خودرویی در سازمان تعزیرات حکومتی کشور تشکیل شده که از میان آنها برای ۱۰ هزار پرونده رأی صادر شده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: تمام شکایات واصل شده بررسی شده‌اند واکثر آنها به رضایت ختم شده و رسیدگی لازم صورت گرفته است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به اینکه جلسات متعددی با ۵ شرکت خودروساز برگزار شده گفت: این شرکتها نیز باید رضایت مشتریان و بعضا شکات خود را کسب کنند. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در مورد اصلاح قیمتهای خودرو گفت: تفاوت قیمت برخی خودروها به راحتی قابل حل و فصل نیست. وی درباره گران‌فروشی قیمت کارخانه‌ای برخی خودروها نسبت به قیمت بازار نیز تصریح کرد: به دلیل شکسته شدن حباب‌های قیمت بازار این اتفاق رخ داده هر چند که قیمت قبلی آن در بازار بیش از اندازه افزایش پیدا کرده بود.
دنیای خودرودنیای خودرو4 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، درشرایطی که شرکت‌های خودروساز باکمبود نقدینگی شدید مواجه شده و نتوانسته‌اند ازپس بدهی‌های خود به‌قطعه‌سازان بربیایند، ‌ دوباره پیش‌فروش‌ها آغاز شده است. از این رو، برخی مشتریان برای حفظ ارزش پول و امید خود به‌خرید خودرو ازطرح پیش‌فروش استقبال کرده‌اند. چراکه خودروسازان ما درحال‌حاضر حتی برای پرداخت حقوق کارکنان خود نیز مشکل دارند و ممکن است بخواهند بااین منابع مالی جدید هزینه‌های جاری را تامین کنند. درخصوص پیش‌فروش خودرو هم هرچند خودروسازان برخلاف نظر برخی کارشناسان اقدام کرده‌اند، اما چاره دیگری نداشتند. بنابراین برخلاف تمام انتقاداتی که به‌این شیوه ازفعالیت خودروسازان می‌شود، این پیش‌فروش‌ها ازنظر طرف تقاضا نیز برای تامین بخشی از نیاز بازار و مشتریان لازم است.

به انتهای لیست رسیدید