قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا در بازارهای جهانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، امروز با وجود ثابت ماندن قیمت ارز در بازار و کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی، بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۸۱ هزار تومان رسید که در قیاس با روز گذشته افزایشی نزدیک به ۴۰ هزار تومان را نشان می‌دهد. قیمت سکه طرح قدیم نیز به ۴ میلیون و ۲۹۱ هزار تومان رسید، نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب به۲میلیون و ۳۸۸ و یک میلیون ۵۳۹ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی نیز فاصله‌ای ۱۹ هزار تومانی از ۹۰۰ هزار تومان کرفت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار به ۴۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. بازار طلا و سکه هر چند بارافزایش قابل توجه قیمت روبروست اما هنوز تعداد مشتریان و معامله گران تغییر محسوسی را تجربه نکرده‌اند.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، به‌رغم انتشار اخبار مثبت درباره مذاکرات تجاری آمریکا و چین، ارزش دلار در برابر سایر ارزهای بین المللی در پس گمانه زنی‌های مربوط به عملکرد ضعیف بازار اشتغال آمریکا، کاهش یافت و این مسئله موجب افزایش قیمت جهانی طلا شده است. قیمت هر اونس طلا با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۴۷۶ دلار رسیده است. قیمت این فلز گرانبها روز گذشته تا ۱۴۸۴ دلار افزایش یافت که بیشترین رکورد از ۷ نوامبر به شمار می‌رود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه در اظهاراتی گفته است که مذاکرات تجاری با چین بسیار خوب بوده است. تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش خصوصی آمریکا طی ماه نوامبر به پایین‌ترین سطح در شش ماه اخیر رسیده است.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
قیمت طلا روز گذشته نیز با یک درصد رشد روبرو شده بود که این میزان رشد از ۷ نوامبر بی سابقه بوده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در اظهاراتی گفت: شاید توافق تجاری با چین به بعد از انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر ۲۰۲۰ موکول شود. این اظهارات موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا در بازارهای جهانی شد. ترامپ پیش از این نیز روز دوشنبه وعده داده بود که ایالات متحده تعرفه‌های سنگینی را علیه واردات فولاد و آلومینیوم از برزیل و آرژانتین اعمال خواهد کرد. تنش‌ها بین آمریکا و چین پس از آن تشدید شده است که کنگره و کاخ سفید قانون مربوط به حمایت از اعتراضات هنگ کنگ را تصویب کرده‌اند. این اقدام با واکنش شدید چین روبرو شده است. تازه‌ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر با رشد ۷۸ درصدی روبرو شده و به بالاترین سطح در ۵ ماه اخیر رسیده است.
فارسفارس3 روز قبل
علی رغم بروز تنش‌های جدید در تجارت جهانی با اعمال تعرفه‌های جدید از سوی آمریکا بر کالاهای آرژانتین و برزیل و فرانسه، بازار طلا واکنشی نشان نداد و قیمت‌ها در بازه محدودی در نوسان است. به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز به علت ایستادن سرمایه گذاران در حاشیه بازار، حتی با وجود بروز تنش‌های جدید در تجارت جهانی با وضع تعرفه بر کالاهای برزیلی و آرژانتینی از سوی ترامپ، در بازه محدودی در نوسان است. هر اونس طلا با ۲۷ سنت افزایش ۱۴۶۲٫۷۱ دلار فروخته شد. ترامپ دیروز تعرفه هایی بر واردات فولاد و آلومینیوم از برزیل و آرژانتین اعمال کرد و جبهه‌های جنگی در جنگ تجاری ایجاد کرد. آمارها در روز دوشنبه نشان داد، همچنین دلالان، در هفته منتهی به ۲۶ نوامبر، معاملت بزرگی انجام ندادند.
فارسفارس6 روز قبل
هرچند قیمت طلا در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی نزدیک به ۸ دلار افزایش یافت اما طلا بیشترین کاهش ماهانه از ژوئن ۲۰۱۸ را ثبت کرد. قیمت طلا در بازارهای جهانی با ۷٫۷۰ دلار افزایش ۱۴۶۳٫۹۷ دلار فروخته شد اما طلا بیشترین کاهش ماهانه از ژوئن ۲۰۱۸ را ثبت کرد. چین روز پنج‌شنبه هشدار داد که اقدامات متقابل جدی در پاسخ به قانون تصویب شده آمریکا در حمایت از معترضان هنگ‌کنگی انجام خواهد داد. سرمایه‌گذاران در مورد فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین خوش‌بین شده بودند. طی یک ماه گذشته، قیمت طلا تقریبا ۴ درصد افت کرده که بیشتر کاهش از نوامبر ۲۰۱۶ به شمار می‌رود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز اندکی تغییر کرد، زیرا سرمایه‌گذاران در بحبوحه تردید‌ها در مورد توافق تجاری آمریکا و چین، از انجام معاملات بزرگ خودداری می‌کنند. هر اونس طلا با ۴۴ سنت افزایش ۱۴۵۶٫۷۱ دلار فروخته شد. طی یک ماه گذشته، قیمت طلا تقریبا ۴ درصد افت کرده که بیشتر کاهش از نوامبر ۲۰۱۶ به شمار می‌رود. همچنین طلا که به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در مواقع بی ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی در نظر گرفته می‌شود، در سال جاری میلادی بیش از ۱۳ درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است. بیشتر بخوانید: قیمت طلای جهانی افزایش یافتانتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه ترامپ گفت واشنگتن به یک توافق تجاری موقتی با چین نزدیک شده و تقاضا برای دارایی‌های ریسکی افزایش یافت، قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت. هر اونس طلا با ۳٫۳۰ دلار کاهش ۱۴۵۸٫۰۹ دلار فروخته شد. قیمت‌ها روز گذشته به کمترین رقم دو هفته گذشته برابر با ۱۵۰٫۳۰ دلار رسید. ترامپ روز سه‌شنبه گفت واشنگتن در مرحله آخر توافق است که می‌تواند به جنگ تعرفه‌ای ۱۶ ماهه با پکن پایان دهد. پس از اینکه به دنبال اخبار مثبت تجاری، ارزش سهام وال استریت رکورد زد، ارزش بازارهای بورس آسیا افزایش یافت و ارزش دلار هم بالا کشید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اصفهان رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: با وجود کاهش بهای اونس جهانی، نرخ طلا و سکه در بازار داخلی ایران افزایش یافته است. هوشنگ شیشه بران در گفت‌وگو با ایسنا، با تحلیل وضعیت بازار جهانی طلا، اظهار کرد: در آغاز مبادلات امروز دوشنبه قیمت طلا در بازارهای جهانی به روند نزولی خود ادامه داد و به پایین‌ترین سطح خود در یک هفته اخیر رسید. وی افزود: علت اصلی روند نزولی طلا، تحولات مثبت در مذاکرات تجاری آمریکا و چین و تقویت ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی است. وی تصریح کرد: امیدواری سرمایه گذاران بین المللی نسبت به حل و فصل اختلافات تجاری آمریکا و چین موجب شد تا شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز با افزایش روبرو شود. وی افزود: بهای طلا که در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می‌شود، از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۳ درصد رشد یافته که عمدتا تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گران‌بها، قیمت هر اونس طلا با ۷٫۹ دلار افزایش نسبت به دیروز به ۱۴۷۱٫۸ دلار در هر اونس رسید. به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از کیتکو، در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گران‌بها هر اونس طلا ۱۴۷۱٫۸ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز ۷٫۹ دلار افزایش داشته است. قیمت کنونی در مقایسه با قیمت یک ماه گذشته ۲۰٫۲ دلار پایین‌تر اما در مقایسه با متوسط قیمت متوسط یک سال گذشته ۲۴۵ دلار بالاتر بوده است. پالادیوم هم ۸ دلار رشد قیمت را شاهد بود و هر اونس از این فلز گران‌بها ۱۷۵۰ دلار در بازار جهانی به فروش رسید. به گزارش رویترز، دلیل افزایش امروز قیمت طلا در بازار جهانی تداوم نگرانی‌ها نسبت به نتایج مذاکرات تجاری چین و آمریکا بوده است.
تابناکتابناک2 هفته قبل
کاهش قیمت طلا با دعوت چینی‌ها از آمریکا برای دور جدید مذاکره تجاریروز پنجشنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
تابناکتابناک2 هفته قبل
همچنین امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا با انتشار خبر دعوت چینی‌ها از مقامات آمریکا برای آغاز دور جدید مذاکرات تجاری کاهش یافت. کاهش قیمت طلا در بازار جهانیامروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. خبرگزاری رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. فلز طلا معمولا به عنوان محیط امن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرآنلاین، امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در بازار به قیمت ۴ میلیون و ۱۵۸ هزار تومان فروخته می‌شود که نسبت به دیروز نوسانی اندک را نشان میدهد. بر اساس این گزارش قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز برابر با ۴ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان گزارش شد. قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب برابر با دو میلیون و ۱۸۲ هزار تومان و یک میلیون و ۳۸۲ هزار تومان اعلام شد. سکه گرمی نیز به قیمت ۸۵۱ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار به قیمت ۴۲۴ هزار تومان 'گزارش شده است. فعالان بازار می‌گویند چسبندگی بالای قیمت‌ها تحت تاثیر رونق مجالس عروسی در ایام اخیر است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تحت تاثیر افزایش نسبی بهای جهانی طلا و ثبات قیمت ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و ۹۴ هزار تومان رسید. مطالعه بیشتر: رشد دلار و طلا در معاملات روز چهارشنبهبراساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۸۹۱ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است. صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۸۰۰ تومان و ۱۱۹۰۰ تومان اعلام کرده است. طبق نرخ‌های اعلامی شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۸۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۹۴ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است. نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۱۶۴ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۳۸۱ هزار تومان و ۸۴۶ هزار تومان است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبه دنبال پیشرفت در مذاکرات تجاری و فاز نخست توافق تجاری آمریکا و چین، قیمت طلا در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی کاهش یافت و رشته افزایشی سه روز قیمت طلا را شکست. اخبار اقتصادی- هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۳٫۲۰ دلار کاهش ۱۴۶۸٫۲۰ دلار فروخته شد. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «در مجموع تجارت طلا تحت تاثیر جنگ تجاری است و خوش‌بینی فاحشی در مورد تصویب مراحل پایانی توافق وجود دارد.» قیمت طلا تاکنون بیش از ۱۴ درصد در سال جاری افزایش یافته است زیرا اختلافات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان، بازارهای مالی را به هم ریخته است و نگرانی در مورد رکود اقتصادی را شدت داده است و بانک‌های مرکزی را بر آن داشته تا نرخ بهره را کاهش دهند. قیمت طلا در روز جمعه از بالاترین رقم یک هفته گذشته که در روز پنج‌شنبه رقم خورد، کاهش یافته و طی هفته گذشته حدود ۰٫۶ درصد افزایش یافته است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 هفته قبل
یک کارشناس حوزه طلا و سکه معتقد است زیان وارد شده به سرمایه گذاران بازار طلا و سکه این بازار را از اولویت سرمایه‌گذاران خارج کرده است. خبر آنلاین: یک کارشناس حوزه طلا و سکه معتقد است زیان وارد شده به سرمایه گذاران بازار طلا و سکه این بازار را از اولویت سرمایه‌گذاران خارج کرده است. این فعال حوزه طلا و سکه افزود: تحت تاثیر افزایش تقاضا در بازار قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید یکسان شده است. با این همه در سال‌های گذشته بارها شده بود که نرخ سکه طرح قدیم بیش از ۱۰۰ هزار تومان از سکه طرح جدید ارزان‌تر بود. این فعال حوزه طلا و سکه در رابطه با بازار طلا در ایران ضمن اشاره به جایگاه نرخ ارز در تعیین قیمت طلا و سکه تاکید کرد: در مورد قیمت سکه و طلا در ایران مساله اصلی روند قیمت ارز است.
الفالف3 هفته قبل
یک کارشناس حوزه طلا و سکه معتقد است زیان وارد شده به سرمایه گذاران بازار طلا و سکه این بازار را از اولویت سرمایه‌گذاران خارج کرده است. وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در بازار سکه ریسک بالایی دارد، اضافه کرد: از آن‌جایی که تعداد زیادی از افراد که به قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار طلا شده بودند، متضرر شدند دیگر کمتر کسی تمایلی به سرمایه‌گذاری در این بخش دارد. این فعال حوزه طلا و سکه افزود: تحت تاثیر افزایش تقاضا در بازار قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید یکسان شده است. با این همه در سال‌های گذشته بارها شده بود که نرخ سکه طرح قدیم بیش از ۱۰۰ هزار تومان از سکه طرح جدید ارزان‌تر بود. این فعال حوزه طلا و سکه در رابطه با بازار طلا در ایران ضمن اشاره به جایگاه نرخ ارز در تعیین قیمت طلا و سکه تاکید کرد: در مورد قیمت سکه و طلا در ایران مساله اصلی روند قیمت ارز است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در بازار سکه ریسک بالایی دارد، اضافه کرد: از آن‌جایی که تعداد زیادی از افراد که به قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار طلا شده بودند، متضرر شدند دیگر کمتر کسی تمایلی به سرمایه‌گذاری در این بخش دارد. سکه طرح جدید و قدیم به هم رسیدندوی درباره فاصله میان قیمت سکه تمام بهار آزادی و سکه امامی طرح جدید گفت: سکه تمام بهار آزادی که در ایران به عنوان سکه طرح قدیم معرفی می‌شود تنها در سال‌های اول انقلاب ضرب شده و پس از آن دیگر ضرب نشده است. این فعال حوزه طلا و سکه افزود: تحت تاثیر افزایش تقاضا در بازار قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید یکسان شده است. با این همه در سال‌های گذشته بارها شده بود که نرخ سکه طرح قدیم بیش از ۱۰۰ هزار تومان از سکه طرح جدید ارزان‌تر بود. این فعال حوزه طلا و سکه در رابطه با بازار طلا در ایران ضمن اشاره به جایگاه نرخ ارز در تعیین قیمت طلا و سکه تاکید کرد: در مورد قیمت سکه و طلا در ایران مساله اصلی روند قیمت ارز است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
یک کارشناس حوزه طلا و سکه معتقد است زیان وارد شده به سرمایه گذاران بازار طلا و سکه این بازار را از اولویت سرمایه‌گذاران خارج کرده است. وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در بازار سکه ریسک بالایی دارد، اضافه کرد: از آن‌جایی که تعداد زیادی از افراد که به قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار طلا شده بودند، متضرر شدند دیگر کمتر کسی تمایلی به سرمایه‌گذاری در این بخش دارد. این فعال حوزه طلا و سکه افزود: تحت تاثیر افزایش تقاضا در بازار قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید یکسان شده است. با این همه در سال‌های گذشته بارها شده بود که نرخ سکه طرح قدیم بیش از ۱۰۰ هزار تومان از سکه طرح جدید ارزان‌تر بود. این فعال حوزه طلا و سکه در رابطه با بازار طلا در ایران ضمن اشاره به جایگاه نرخ ارز در تعیین قیمت طلا و سکه تاکید کرد: در مورد قیمت سکه و طلا در ایران مساله اصلی روند قیمت ارز است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در بازار سکه ریسک بالایی دارد، اضافه کرد: از آن‌جایی که تعداد زیادی از افراد که به قصد سرمایه‌گذاری وارد بازار طلا شده بودند، متضرر شدند دیگر کمتر کسی تمایلی به سرمایه‌گذاری در این بخش دارد. سکه طرح جدید و قدیم به هم رسیدندوی درباره فاصله میان قیمت سکه تمام بهار آزادی و سکه امامی طرح جدید گفت: سکه تمام بهار آزادی که در ایران به عنوان سکه طرح قدیم معرفی می‌شود تنها در سال‌های اول انقلاب ضرب شده و پس از آن دیگر ضرب نشده است. این فعال حوزه طلا و سکه افزود: تحت تاثیر افزایش تقاضا در بازار قیمت سکه طرح قدیم و طرح جدید یکسان شده است. با این همه در سال‌های گذشته بارها شده بود که نرخ سکه طرح قدیم بیش از ۱۰۰ هزار تومان از سکه طرح جدید ارزان‌تر بود. این فعال حوزه طلا و سکه در رابطه با بازار طلا در ایران ضمن اشاره به جایگاه نرخ ارز در تعیین قیمت طلا و سکه تاکید کرد: در مورد قیمت سکه و طلا در ایران مساله اصلی روند قیمت ارز است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار ایران، قیمت طلا در بازارهای جهانی ریزشی محسوس را شاهد بود به این ترتیب کاهش قیمت طلا در بازار، افزایش قیمت دلار را خنثی کرد. امروز هر قطعه سکه بهار آزادی در بازار به قیمت ۴ میلیون و ۵ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی به قیمت ۴ میلیون و هزار تومان فروخته می‌شود. امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و جدید یکسان بود. بهای هر نیم سکه دو میلیون و ۹۴ هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و ۲۹۴ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت سکه گرمی نیز ۸۴۱ هزار تومان اعلام شده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبرآنلاین: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار نوسان اندکی را در بازار شاهد بود. همزمان با افزایش قیمت دلار در بازار ایران، قیمت طلا در بازارهای جهانی ریزشی محسوس را شاهد بود به این ترتیب کاهش قیمت طلا در بازار، افزایش قیمت دلار را خنثی کرد. امروز هر قطعه سکه بهار آزادی در بازار به قیمت ۴ میلیون و ۵ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی به قیمت ۴ میلیون و هزار تومان فروخته می‌شود. امروز قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و جدید یکسان بود. بهای هر نیم سکه دو میلیون و ۹۴ هزار تومان و ربع سکه یک میلیون و ۲۹۴ هزار تومان فروخته می‌شود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
قیمت جهانی طلا کاهش یافتروز پنج شنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۷٫۳ دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۸۳ دلار معامله شد. فلز پلاتینوم یک دلار کاهش داشت اما فلز پالادیوم ۴ دلار با افزایش همراه شد. خبرگزاری رویترز نوشت: روز پنجشنبه قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر سیگنال‌های مثبت بهبود مذاکرات تجاری چین و آمریکا کاهش یافت. همچنین هر سکه یک گرمی در بازار امروز، ۸۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. بر اساس این گزارش، میزان واردات آمریکا از چین طی این مدت با ۵۳ میلیارد دلار کاهش در محدوده ۳۴۲ میلیارد دلار ایستاد.
فارسفارس4 هفته قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۷٫۳ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۴۸۳ دلار معامله شد. قیمت طلا امروز در کمترین زمان ۱۴۸۰٫۳ دلار و در بیشترین زمان ۱۴۹۲٫۹ دلار به فروش رفت. قیمت این فلز گرانبها امروز در مقایسه با یک ماه گذشته ۲۲ دلار کاهش داشت، اما نسبت به یک سال گذشته ۲۵۷ دلار با افزایش همراه شد. فلز پلاتینوم یک دلار کاهش داشت اما فلز پالادیوم ۴ دلار با افزایش همراه شد. اگر قیمت به کمتر از ۱۴۸۰ دلار در هر اونس برسد، قیمت تا ۱۴۶۵ دلار در هر اونس نیز پایین خواهد رفت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 هفته قبل
قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از رشد بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به سه میلیون و ۹۸۳ هزار تومان رسید. در معاملات امروز (پتجشنبه) قیمت طلا در بازارهای جهانی با هشت صدم درصد افزایش به ۴۷ دلار و ۹۵ سنت در هر گرم رسید. بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۷ با ۴۸ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۱۱,۳۳۸ تومان معامله شد. طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۸۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است. در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۶ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.
فارسفارس4 هفته قبل
قیمت طلا در بازارهای جهانی با تقویت امید به توافق آمریکا و چین ۵٫۲۵ دلار ارزان شد و هر اونس طلا ۱۵۰۴٫۲۴ دلار فروخته شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با تقویت امیدواری‌ها برای توافق تجاری آمریکا و چین که ارزش دلار را بالا برد و اشتها برای ریسک کردن را تقویت و تمایل سرمایه‌گذاران به طلا را کم کرد، قیمت طلا در معاملات امروز برای دومین روز متوالی کاهش یافت. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۵٫۲۵ دلار کاهش ۱۵۰۴٫۵۷ دلار فروخته شد. تقویت دلار، طلا را برای مالکان دیگر ارزها گران‌تر می‌سازد. کونال شاه، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «از آنجایی‌که بلاتکلیفی اقتصادی هنوز وجود دارد، به نظر می‌رسد در طولانی‌مدت، قیمت طلا افزایشی باشد.» انتهای پیام/
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افت نسبی قیمت فلز گرانبها و ثبات نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت هر قطعه سکه تمام به سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید. براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ تا ساعت ۱۷، ۱۱,۲۹۱ تومان تعیین شده و بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴۲۰۰ تومان اعلام کرده است. صرافی ملی قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۱۲۰۰ تومان و ۱۱۳۰۰ تومان اعلام کرده است. طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۹۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز با افت نسبی مواجه بوده است. نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و ۸۴۰ هزار تومان است.
فارسفارس1 ماه قبل
در پی بروز نشانه‌های از توافق تجاری آمریکا و چین که تمایل به دارایی‌های پرریسک را شدت داد و از تمایل به طلا کاست، قیمت طلا در بازارهای جهانی ۴۴٫۴۵ دلار کاهش یافت. خوش‌بینی به توافق تجاری آمریکا و چین تمایل به طلا را کم کردبه گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه ارزش دلار به علت آمار نه چندان قوی تولیدات کارخانه‌های آمریکا کاهش یافت، از میزان کاهش قیمت طلا کاسته شد. اما با بروز نشانه‌های از توافق تجاری آمریکا و چین، تمایل به دارایی‌های پرریسک را شدت داد و تمایل برای طلا را کم کرد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۴٫۴۵ دلار کاهش ۱۵۰۹٫۸۹ دلار فروخته شد. هفته گذشته آمارهای اقتصادی سبب خوش‌بینی بازارها شد چراکه این آمار هراس ناشی از رکود را کاهش داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز به قیمت ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید که افزایشی نزدیک به ۵۰ هزار تومان را نشان می‌دهد. هفته گذشته سکه در کانال سه میلیون تومانی قرار گرفته بود. قیمت هر قطعه ربع سکه نیز امروز افزایشی نزدیک به ۶ هزار تومان را شاهد بود. سکه گرمی با رشد ۴ هزار تومانی قیمت به ۸۴۵ هزار تومان رسید. افزایش نرخ طلا نیز در بازار در شرایطی رقم خورد که قیمت طلا در بازارهای جهانی به دلیل تعطیلی روز یکشنبه بی تغییر بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در هفت ماه گذشته کاهشی بیش از یک میلیون تومان را تجربه کرده است. کاهش قیمت ارز از یک سو و تخلیه حباب سکه تحت تاثیر خروج سرمایه گذاران از بازار ارز سبب شد قیمت سکه در بازار کاهشی قابل توجه را تجربه کند. قیمت هر گرم طلا در بازار از ابتدای سال تا کنون کاهشی بیش از ۶۰ هزار تومان را تجربه کرده است. چرا قیمت جهانی طلا تاثیری بر بازار داخل ندارد؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد حتی افزایش ۱۵ دلاری طلا نیز نتوانسته است بازار طلا در داخل کشور را تحت تاثیر قرار دهد. روند کاهشی قیمت سکه و طلا همزمان با ریزش قیمت ارز در بازار آغاز شد و این روند با فرارسیدن ایام سوگواری سید الشهدا همچنان ادامه دارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: کاهش تقاضا، عرضه مناسب و کاهش نرخ ارز باعث از بین رفتن حباب سکه شده است. وی ادامه داد: به عبارتی در هفته گذشته کاهش قیمت سکه و طلا را به دلیل کاهش نرخ ارز داشته‌ایم. این کارشناس بازار طلا افزود: این کاهش قیمت طلا و سکه در حالی است که قیمت جهانی طلا تغییر چندانی نداشته است؛ بنابراین علت کاهش قیمت طلا، علاوه بر کاهش نرخ ارز، کاهش تقاضا هم بوده است. وی خاطرنشان کرد: در چند ماه اخیر شاهد بودیم که قیمت سکه بین ۵٠٠ تا ٧٠٠ هزار تومان کاهش داشته و حباب سکه از بین رفته است. کشتی‌آرای تاکید کرد: بنابراین نتیجه می‌گیریم که کاهش تقاضا و عرضه مناسب باعث از بین رفتن حباب سکه شده است و قیمت‌ها در حال حاضر با توجه به قیمت‌های جهانی و نرخ ارز، به حداقل رسیده است.

به انتهای لیست رسیدید