قیمت مسکن

قیمت مسکن

الفالف1 هفته قبل
بررسی جدیدترین آمار مربوط به قیمت مسکن حاکی از آن است که در ۵سال منتهی به آبان‌ ۹۸ متوسط قیمت مسکن تهران ۲۳۶ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که به دنبال افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن در اواخر سال ۹۶ و سال ۹۷ متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه در آبان‌ماه سال گذشته به ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان افزایش یافت. به عبارت دیگر در یک بازه زمانی ۵ ساله قیمت مسکن در پایتخت ۱۴۰٫۳ درصد افزایش یافت. مقایسه این قیمت با متوسط قیمت مسکن در آبان‌ماه سال ۹۲ حکایت از افزایش ۲۳۶٫۲ درصد دارد. بیشترین متوسط قیمت مسکن همچنان متعلق به منطقه یک با ۲۴میلیون و ۹۸۶هزار تومان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- بررسی جدیدترین آمار مربوط به قیمت مسکن حاکی از آن است که در ۵سال منتهی به آبان ۹۸ متوسط قیمت مسکن تهران ۲۳۶ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که به دنبال افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن در اواخر سال ۹۶ و سال ۹۷ متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه در آبان‌ماه سال گذشته به ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان افزایش یافت. به عبارت دیگر در یک بازه زمانی ۵ ساله قیمت مسکن در پایتخت ۱۴۰٫۳ درصد افزایش یافت. مقایسه این قیمت با متوسط قیمت مسکن در آبان‌ماه سال ۹۲ حکایت از افزایش ۲۳۶٫۲ درصد دارد. این قیمت در مقایسه با قیمت ماه پیش (۲۸ میلیون و ۱۷۲ هزار تومان) ۱۱٫۳ درصد کاهش یافته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به این ترتیب معاملات مسکن با رشد ۲۲ درصد در مهر نسبت به شهریور مواجه شده است. بدین ترتیب معاملات مسکن با رشد ۲۲ درصد در مهر نسبت به شهریور مواجه شده است. از سوی دیگر، روند قیمت مسکن تهران نیز حاکی از رشد ماهانه ۰٫۴ درصدی قیمت در آن است. بر این اساس، متوسط قیمت مسکن به ۱۲ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان رسید که نسبت به شهریور، رشد ۴۸ هزار تومانی را نشان می‌دهد. این رشد پس از دو ماه افت قیمت در بازار مسکن تهران اتفاق می‌افتد.
تابناکتابناک1 ماه قبل
مثل سایر بازار‌ها از جمله بازار سهام و ارز این نوسانات در بازار مسکن نیز مشاهده می‌گردد و طبیعی است، اما اگر بخواهیم روند کلی بازار مسکن را مورد بررسی قرار دهیم حداقل باید دوره‌های سه ماهه‌ای را در نظر بگیریم. کارشناس بازار مسکن افزود: مثل سایر بازار‌ها از جمله بازار سهام و ارز این نوسانات در بازار مسکن نیز مشاهده می‌گردد و طبیعی است، اما اگر بخواهیم روند کلی بازار مسکن را مورد بررسی قرار دهیم حداقل باید دوره‌های سه ماهه‌ای را در نظر بگیریم. سلطان محمدی گفت: برای یک دوره دو الی سه ساله، چشم انداز رشد شدید قیمت در بازار مسکن دیده نمی‌شود مگر اینکه اتفاقاتی خارج از تبادلات بازار مسکن رخ دهد از جمله اینکه اتفاقاتی در بازار ارز رخ دهد. وی در پایان صحبت‌های خود گفت: در دو الی سه سال آینده بازار مسکن به نفع خریداران خواهد بود و خریداران دارای قدرت چانه زنی بیشتری می‌باشند. این برخلاف دو سال گذشته است که فروشندگان قدرت چانه زنی در بازار مسکن را داشتند و هر قیمتی را که می‌خواستند تعیین می‌کردند و ملک‌های مرغوب خود را روانه بازار مسکن نمی‌کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقنتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ به گفته همتی آمار مقدماتی معاملاتی واحدهای مسکونی در تهران نشان می‌دهد در مهرماه تعداد۳۴۰۱ مورد انجام گرفته است که نسبت به ۲۷۸۷ مورد معامله شهریورماه، رشد۲۲ درصدی داشته است. رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: درمهرماه امسال متوسط قیمت قیمت مسکن تهران نیز با رشد ۰٫۴درصدی نسبت به شهریور ماه، مقداری افزایشی بوده است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از بررسی و پیگیری طرح تهیه مسکن ۳۰ متری برای افراد کم بضاعت خبر داد. حال چندی پیش بود که زمزمه هایی در خصوص مسکن اجتماعی و ضرورت تامین مسکن برای افراد بی بضاعت در رسانه‌ها به گوش رسید که در نهایت مورد انتقاد و گاها مورد بررسی قرار گرفت. به این شکل که افرادی که به مسکن نیاز دارند در برهه‌ای از زمان، دیگر نمی‌توانند برای خود مسکن تهیه کنند. کما اینکه در خصوص مسکن امید ما یک متر مربع زمین از دولت دریافت نکردیم. مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در واکنش به تهران گران باید اداره شود، اظهارکرد: شهردار تهران با شعار شهری برای همه از شورا رای گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
اگر چه اجرا و اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن می‌توانست کمک بزرگی به جلوگیری از ورود سوداگران مسکن کند اما همین کاهش بیش از ۷۰ درصدی معاملات و افت قیمت در برخی نقاط باعث شده تا سایه سوداگران در بازار مسکن کمرنگ شود. وی با اشاره به اینکه رشد افسارگسیخته قیمت مسکن در یک سال و نیم گذشته باعث شده تا بازار مسکن دچار کسادی شود اظهار داشت: وقتی قیمت مسکن افزایش می‌یابد متقاضیان واقعی و غیرواقعی تلاش می‌کنند با خرید مسکن از قافله گرانی مسکن عقب نمانند. رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: طبیعی است که وقتی قیمت‌ها افزایش و قدرت خرید کاهش یابد، افت معاملات موجب کسادی بازار مسکن می‌شود و شک نکنید که با خروج برخی از افراد از بازار مسکن که برای سودآوری و سرمایه‌گذاری اقدام به خرید مسکن کرده بودند، قیمت مسکن کاهش می‌یابد و به ثبات می‌رسد. * مدیران از تجربه جهش قیمت مسکن درس بگیرندحمید رضا موحدی فعال بازار مسکن نیز بر این اعتقاد است که با رفتن سوداگران از بازار مسکن پس از مدتی این بازار به آرامش رسیده است و زمان خرید برای متقاضیان واقعی مسکن فرا رسیده است. قیمت مسکن در کشور را گاهی می‌توان به کش تشبیه که هرچقدر بخواهی می‌توانی آن را بکشی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد نسبت به قبل از نوسانات بازار مسکن افزایش یافته که در مواردی از میانگین رشد قیمت مسکن تهران نیز فراتر رفته است. طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد نسبت به قبل از نوسانات بازار مسکن افزایش یافته که در مواردی از میانگین رشد قیمت مسکن تهران نیز فراتر رفته است. انواع و اقسام یارانه‌ها به شنزار پاشیده می‌شوددولت حداقلی که اینها می‌خواهند، در جهان اصلا وجود ندارد!
ایلناایلنا2 ماه قبل
طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد نسبت به قبل از نوسانات بازار مسکن افزایش یافته که در مواردی از میانگین رشد قیمت مسکن تهران نیز فراتر رفته است. اینقدر خطا وقتی که در حوزه‌های رسمی وجود دارد، عقل سلیم حکم می‌کند که برای تدوین برنامه جامع به کسانی رجوع بکنند که تا الان طردشان کرده‌اند. تدوین برنامه جامع نیازمند فکر مستقل است. این مجموعه، روشن است که نمی‌تواند یک برنامه جامع مسکن را تدوین و هدایت کند؛ فوقش هم اگر چنین برنامه‌ای تدوین شود، اینها یا کنارش می‌گذارند یا مثله‌اش می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل؛ کاهش قیمت واقعی مسکن با وجود افزایش قیمت اسمی این بخش در مرداد ماه سال جاری و پس از ۴۵ ماه رقم خورد و براساس گزارش تحولات بازار مسکن در مرداد ماه سال ۹۸، نرخ رشد قیمت مسکن در معاملات خرید آپارتمان برای نخستین‌بار بعد از آبان سال ۹۴ به زیر صفر رسید. شاخص نقطه به نقطه تورم عمومی در مردادماه سال جاری به ۴۱٫۶ درصد رسیده و شاخص نقطه به نقطه تورم در بخش مسکن پایتخت ۷۷٫۵ درصد بوده است و افت سرعت رشد ماهیانه قیمت مسکن به منفی ۳٫۱ درصد ماهیانه در مردادماه ۹۸ رسید، این روند کاهشی رشد ماهیانه قیمت مسکن این انتظار را پیش روی بازار مسکن پایتخت قرار می‌دهد که در ماه‌های آینده هم شاخص نقطه به نقطه قیمت مسکن، ‌کمتر از نرخ تورم می‌شود. روند رشد ماهیانه قیمت مسکن شهریورماه به ۹٫۳ درصد رسید که در نیمه اول سال گذشته، بیشترین افزایش قیمت را به نام خود ثبت کرد، سیرصعودی قیمت ماهیانه مسکن در نیمه دوم سال ۹۷ ادامه پیدا کرد اما میزان آن به کمتر از ۶ درصد رسید. درواقع بررسی‌ها نشان می‌دهد که در مسیر عقب‌ماندگی قیمت مسکن نسبت به تورم عمومی و همچنین پایان روند صعودی رشد ماهیانه قیمت‌ها، تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن هم کاهش چشمگیری داشته است که نشان از عمیق ترشدن رکود در بازار مسکن است. به عبارت دیگر، کاهش معاملات مسکن در شهر تهران اثر خود را بر شهرهای اطراف گذاشته و ریزش قیمت‌ها در شهرک‌های اطراف تهران هم شروع شده است.
تابناکتابناک2 ماه قبل
با وجود افزایش ۷۷ درصدی قیمت اسمی مسکن در شهر تهران، مقایسه رشد قیمت این بخش با تورم عمومی نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت واقعی مسکن با ۳۷٫۲ درصد رشد منفی مواجه شده است. به گزارش ایسنا، مرداد ۱۳۹۸ تورم سالیانه کل کشور ۴۲٫۲ درصد و میانگین رشد قیمت مسکن شهر تهران در ۱۲ ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۵ درصد بوده است. این دو شاخص گویای آن است که با وجود افزایش ۷۷ درصدی نقطه به نقطه قیمت مسکن تهران (با توجه به آمار دفتر اقتصاد مسکن) طی یک سال گذشته منحنی کلی رشد آن نزولی بوده و هم‌اکنون قیمت واقعی مسکن ۳۷٫۲ درصد در مقایسه با تورم عمومی کاهش یافته است. شاخص نقطه به نقطه تورم عمومی در مردادماه ۱۳۹۸ به ۴۱٫۶ درصد و همین شاخص در بخش مسکن شهر تهران ۷۷٫۵ درصد بوده است. از ابتدای سال ۱۳۹۶ رشد قیمت مسکن در پایتخت با یک روند افزایشی آغاز و در نیمه دوم همان سال این روند با سرعت بیشتری ادامه یافت که تولید و عرضه مسکن را پس از رکود و افت واقعی قیمت طی چهار سال قبل از آن توجیه‌پذیر کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
مرداد ۱۳۹۸ تورم سالیانه کل کشور ۴۲٫۲ درصد و میانگین رشد قیمت مسکن شهر تهران در ۱۲ ماهه منتهی به مردادماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۵ درصد بوده است. این دو شاخص گویای آن است که با وجود افزایش ۷۷ درصدی نقطه به نقطه قیمت مسکن تهران (با توجه به آمار دفتر اقتصاد مسکن) طی یک سال گذشته منحنی کلی رشد آن نزولی بوده و هم‌اکنون قیمت واقعی مسکن ۳۷٫۲ درصد در مقایسه با تورم عمومی کاهش یافته است. شاخص نقطه به نقطه تورم عمومی در مردادماه ۱۳۹۸ به ۴۱٫۶ درصد و همین شاخص در بخش مسکن شهر تهران ۷۷٫۵ درصد بوده است. با این حال افت شدید سرعت رشد ماهیانه قیمت مسکن در تیرماه که به ۱٫۴ درصد رسید و در ادامه رشد منفی ۳٫۱ درصد ماهیانه در مردادماه ۱۳۹۸ این گزاره قوی را پیش روی بازار مسکن شهر تهران قرار داده که در ماه‌های آینده شاخص نقطه به نقطه قیمت مسکن نیز کمتر از نرخ تورم شود. از ابتدای سال ۱۳۹۶ رشد قیمت مسکن در پایتخت با یک روند افزایشی آغاز و در نیمه دوم همان سال این روند با سرعت بیشتری ادامه یافت که تولید و عرضه مسکن را پس از رکود و افت واقعی قیمت طی چهار سال قبل از آن توجیه‌پذیر کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزارش ایسنا، به دنبال توقف رشد قیمت‌ها در بازار مسکن و افزایش ساخت‌وساز، نشانه‌های جابه‌جایی عوامل رکودزا بروز کرد. مشاهدات میدانی نیز با توجه به نبود چشم‌انداز روشن از شرایط عمومی اقتصاد و نگرانی از تاثیرگذاری عوامل سیاسی بر بازار مسکن، صحت این ادعا را ثابت می‌کرد. کارشناسان می‌گویند واکنش بازار مسکن به هر نوع متغیر طی یک سال گذشته خنثی بود؛ به طوری که افت شدید معاملات مسکن و کاهش قیمت ارز تاثیری در شیب افزایشی قیمت مسکن ایجاد نکرد. نشانه‌های مثبت از ساخت و سازبه دنبال نوسانات قیمتی در بازار مسکن جنب و جوش سازندگان در این بخش افزایش پیدا کرد. آرشیو رسانه‌ها را که طی چند سال اخیر دنبال کنیم متوجه نگاه سطحی به حوزه مسکن می‌شویم؛ عمده مباحث درخصوص مافیای مسکن، سوداگری، حباب مسکن، جشن سر به سری مسکن و غیره است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
آمار به خوبی گویای آن است که طی ۲۳ سال اخیر رشد قیمت مسکن بر توان خرید متقاضیان، غالب شده است. طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. کارگران باید حقوق ۲۰ سال و ۹ ماه خود را برای خرید مسکن ۵۰ متری کنار بگذارند! احسان سلطانی، کارشناس و تحلیلگر مسائل اقتصادی در محاسبات اخیر خود نشان داده است که میانگین قیمت مسکن تهران به ۱۰۶۰ دلار در متر مربع در تیر ماه ۱۳۹۸ رسیده است. حال اگر بخواهند فقط ۵۰ متر مسکن بخرند باید ۲۵۰ ماه از حقوق خود را کاملا پس انداز کنند؛ یعنی ۲۰ سال و ۹ ماه!
ایلناایلنا3 ماه قبل
آمار به خوبی گویای آن است که طی ۲۳ سال اخیر رشد قیمت مسکن بر توان خرید متقاضیان، غالب شده است. طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. کارگران باید حقوق ۲۰ سال و ۹ ماه خود را برای خرید مسکن ۵۰ متری کنار بگذارند! احسان سلطانی (کارشناس و تحلیلگر مسائل اقتصادی) در محاسبات اخیر خود نشان داده است که میانگین قیمت مسکن تهران به ۱۰۶۰ دلار در متر مربع در تیر ماه ۱۳۹۸ رسیده است. حال اگر بخواهند فقط ۵۰ متر مسکن بخرند باید ۲۵۰ ماه از حقوق خود را کاملا پس انداز کنند؛ یعنی ۲۰ سال و ۹ ماه!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آفتاب یزد، با وجودی که رشد قیمت مسکن در شهرهای اطراف پایتخت معمولا با فاصله زمانی از این کلانشهر رخ می‌دهد، طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰درصد نسبت به قبل از نوسانات بازار مسکن افزایش یافته که در مواردی از میانگین رشد قیمت مسکن تهران نیز فراتر رفته است. البته قیمت خانه در تهران نسبت به سال۱۳۹۵ بالغ بر ۲۱۵درصد رشد کرده و شواهد گویای توقف رشد قیمت در کلانشهر تهران است. رشد قیمت خانه در کلانشهرها تاثیر خود را بر افزایش قیمت مسکن مهر نیز گذاشته است. آغاجری در توضیح چگونگی دستگیری دلالان فعال در مسکن مهر پردیس گفت: تعدادی از این افراد از مناطق و استان‌های هم‌جوار به پردیس آمده بودند.
رکنارکنا3 ماه قبل
به گزارش رکنا، قیمت مسکن در پردیس حدود ۵۰۰ درصد، در پرند حدود ۲۰۰ درصد و در هشتگرد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد نسبت به قبل از نوسانات بازار مسکن افزایش یافته که در مواردی از میانگین رشد قیمت مسکن تهران نیز فراتر رفته است. البته قیمت خانه در تهران نسبت به سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۱۵ درصد رشد کرده و شواهد گویای توقف رشد قیمت در کلانشهر تهران است. رشد قیمت خانه در کلانشهر‌ها تاثیر خود را بر افزایش قیمت مسکن مهر نیز گذاشته است. آمار مسکن مهر بدون متقاضی نصف شدتعداد واحد‌های بدون تقاضای مسکن مهر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۱۰ هزار مورد بود. تا این‌که از اواخر سال ۱۳۹۶ قیمت مسکن در کلانشهر‌ها روند صعودی به خود گرفت و متقاضی برای خرید مسکن در شهر‌های اطراف افزایش پیدا کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
در همین حال رئیس اتحادیه املاک هشتگرد در پاسخ به این پرسش که قیمت مسکن هشتگرد ارزان شده است یا خیر؟ گفت: بازار مسکن در شهر هشتگرد در رکود کامل به سر می‌برد. قیمت خانه در هشتگرد نسبت به ماه‌های گذشته در حد ناچیزی ارزان شده است. ابوالفضل جوادی با اشاره به رشد قیمت خانه در شهر هشتگرد اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون با افزایش قیمت دلار قیمت خانه در تمام نقاط تهران گران شد. قیمت مسکن در شهر هشتگرد هم از این قاعده مستثنی نیست و قیمت املاک نیز به یک باره رشد ۱۰۰ تا ۱۰۵ درصدی داشت. خانه در هشتگرد متری چند؟ جوادی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است که قیمت مسکن در هشتگرد به قیمت‌های قبلی باز گردد؟ گفت: هرگز قیمت خانه در شهر هشتگرد به قیمت قبل باز نمی‌گردد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ماه قبل
رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: گزارش جدید مشاوران املاک نشان می‌دهد که به جز دو منطقه تهران، همه مناطق کاهشی بوده‌اند، به طوری که متوسط کاهش قیمت مسکن ۱۰ تا ۳۰ درصد بوده‌است. ورود بازار مسکن به رکود عمیقحسام عقبایی در گفتگو با «فارس»، در پاسخ به این سؤال که آیا از کسادی بازار مسکن باید خوشحال شد که باعث افت قیمت می‌شود، گفت: بازار مسکن در رکود فرو رفته‌است و این رکود باعث کاهش قیمت خواهد شد. رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: متأسفانه رشد افسارگسیخته قیمت مسکن باعث شده تا بازار مسکن دچار یک کسادی شود که این هم طبیعی است. کاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت مسکن در اغلب مناطق تهرانوی در پاسخ به این سؤال که آیا گزارش جدید نشان داده که مناطق مختلف تهران کاهش قیمت داشته‌اند، گفت: گزارش جدید مشاوران املاک نشان می‌دهد که به جز دو منطقه تهران، همه مناطق کاهشی بوده‌اند، به طوری که متوسط کاهش قیمت مسکن ۱۰ تا ۳۰ درصد بوده‌است. براساس گفته‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک قیمت مسکن (هر متر مربع) در منطقه ۴ تهران ۱۵ تا ۲۰ درصد، منطقه ۵ قیمت‌ها ثابت، منطقه ۶ حدود ۸ درصد کاهش، منطقه ۷ بالغ بر ۱۰ درصد کاهش، منطقه ۸ بالغ بر ۱۵ درصد کاهش، منطقه ۹ حدود ۱۵ درصد کاهش، منطقه ۱۰ متری یک میلیون تومان کاهش، منطقه ۱۱ قیمت‌ها ثابت، منطقه ۱۲ حدود ۱۵ درصد افزایش، منطقه ۱۳ متری ۲ میلیون تومان کاهش، منطقه ۱۴ حدود یک تا ۲ میلیون تومان کاهش، منطقه ۱۵ حدود ۱۵ درصد کاهش، منطقه ۱۶ حدود ۱۰ درصد کاهش، منطقه ۱۷ حدود ۱۵ درصد افزایش، منطقه ۱۸ حدود ۱۵ درصد کاهش، منطقه ۱۹ حدود ۱۲ درصد کاهش و منطقه ۲۲ حدود ۱۵ درصد کاهش دارد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ماه قبل
یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: حباب قیمت مسکن در حال ترکیدن است و تا پایان امسال تثبیت قیمت خانه قوت خواهد گرفت. به گزارش تجارت‌نیوز، تعداد معاملات مسکن تهران در تیر ماه امسال نسبت به خرداد ماه افت ۲۰ درصدی داشته است. یک کارشناس بازار مسکن درباره پرسشی مبنی بر اینکه گزارش بانک مرکزی از کاهش قیمت مسکن در ۱۲ منطقه تهران حکایت دارد، ارزان شدن قیمت مسکن چقدر امکان‌پذیر است؟ به تجارت‌نیوز گفت: مطالعات میدانی نشان از عقب‌نشینی قیمت مسکن تهران دارد. رکود در بازار مسکن و کاهش سطح معاملات در شهر تهران باعث شده که حباب کاذب قیمت خانه در شهر تهران تا حدودی تخلیه شود. غیبی همچنین در بخش دیگر سخانش گفت: تا پایان امسال تثبیت قیمت مسکن قوت خواهد گرفت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ماه قبل
مهمترین تحولات بازار مسکن در یک اینفوگرافیک / تفاوت ۵ برابری قیمت مسکن در بین مناطقآخرین اخبار مسکن ۸ مرداد , ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰قیمت مسکن در تهران طی تیر ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است. حداقل قیمت هر متر مسکن در تهران شش میلیون تومان و حداکثر قیمت آن نزدیک به ۳۰ میلیون تومان است. به گزارش تجارت‌نیوز از تحلیل داده‌های بانک مرکزی در تیر ماه قیمت مسکن در ۱۲ منطقه تهران نسبت به ماه گذشته آن ارزان‌تر شده است. حداقل قیمت هر متر مسکن در تهران شش میلیون تومان و حداکثر قیمت آن نزدیک به ۳۰ میلیون تومان است. قیمت مسکن تهران در تیر ماه سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است. جزئیات بیشتر در این باره را می‌توانید در اینفوگرافیک تجارت‌نیوز مشاهده کنید.
همشهریهمشهری5 ماه قبل
به گزارش ایسنا، بازار مسکن، بهار سال جاری را با دو پیش نشانه از ورود تدریجی به دوران رکود به پایان رساند. با اینکه قیمت مسکن شهر تهران به عنوان شهر پیشتاز در سیکل‌های رونق و رکود کشوری املاک از مرز ۱۳ میلیون تومان عبور کرد، علائم هشداردهنده پیش رکود در این بازار خود را نشان داد. در شرایطی که سرعت افزایش قیمت مسکن در شهر تهران کاهش پیدا کرده، کارشناسان، صعود ملایم قیمت تا پایان فصل تابستان و سپس ورود به دوره رکود را محتمل‌ترین گزینه در بازار مسکن می‌دانند. این در شرایطی است که تورم ماهیانه ملک به کمتر از نصف کاهش یافت؛ چرا که اردیبهشت ماه قیمت مسکن شهر تهران نسبت به ماه قبل از آن ۱۲٫۵ درصد رشد کرده بود. سکته ماهیانه قیمت مسکن در منطقه ۴ به عنوان دومین منطقه پر معامله تهران در صورت ادامه می‌تواند نشانه‌ای از نزدیک شدن بازار مسکن پایتخت به رکود ۱۲ فصلی باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
در خردادماه ۹۸ نیز متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی با رشد ۵٫۶ درصدی نسبت به دومین ماه بهار امسال به ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان افزایش یافت. در مجموع طی سه ماه بهار ۹۸ متوسط قیمت مسکن ۱۲ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان بود. از سوی دیگر در فروردین، اردیبهشت و خردادماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به ترتیب ۵ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان، ۵ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان و ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بود. در بهار سال گذشته میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۶ میلیون و ۱۹ هزار تومان بود. مقایسه میانگین قیمت در بهار سال گذشته و بهار امسال حاکی از افزایش ۱۰۷٫۹ درصدی قیمت در سه ماه ابتدای سالجاری است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز5 ماه قبل
در اردیبهشت ماه تعداد معاملات ثبت شده برابر با ۱۲۳۱۷ معامله است اما در خردادماه تعداد معاملات به ۵۳۸۷ معامله کاهش پیدا کرده است. بر همین اساس مقایسه تعداد معاملات در خرداد نسبت به فروردین و اردیبهشت نشانگر رشد ۷۵٫۴ درصدی تعداد معاملات در خرداد نسبت به فروردین (۳ هزار و ۴۹۳) و کاهش ۵۶٫۲ درصدی در خرداد نسبت به اردیبهشت است. قیمت مسکن منطقه ۲۲ نزدیک به متوسط قیمتمتوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۲ در هر ۳ ماه فصل بهار نزدیک به متوسط قیمت کل است. متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در فروردین در منطقه ۲۲ برابر ۱۱٫۸ میلیون و متوسط قیمت کل ۱۱٫۴ میلیون تومان است. تفاوت کمترین و بیشترین تعداد معاملاتدر خردادماه بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ انجام شده است و تعداد معاملات ۸۴۵ مورد است، در منطقه ۱۹ نیز کمترین معامله یعنی ۴۵ معامله صورت گرفته است بنابراین تفاوت بیشترین و کمترین تعداد معاملات ۸۰۰ معامله است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 ماه قبل
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که رکود تورمی بر اقتصاد کلان کشور حاکم است بازار مسکن در اثر کاهش قدرت خرید مردم با کاهش تقاضای ملکی مواجه است و همین موضوع باعث می‌شود که تقاضا برای رهن و اجاره مسکن روز به روز بیشتر شود. همچنین در اردیبهشت ماه ۹۸ متوسط قیمت مسکن تهران با رشد ۱۱۲ درصدی به بیش از ۱۲ میلیون تومان به ‌ازای هر متر مربع رسیده درحالی که تعداد معاملات مسکن در اردیبهشت ماه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۷ درصدی داشته است. سیدکمال الدین شهریاری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «تجارت‌نیوز» در خصوص چشم‌انداز بازار مسکن در ماه‌های آینده، گفت: قیمت مسکن به دلیل کاهش ارزش پول ملی از ابتدای سال گذشته افزایش افسار گسیخته‌ای پیدا کرده، به طوری که طبق اعلام بانک مرکزی مسکن تنها در یک‌سال ۱۱۲ درصد رشد قیمتی داشته است. نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسکن به خودی خود گران نشده است، بلکه کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش قیمت مسکن و سایر کالاهای مصرفی مردم از جمله خودرو و اقلام غذایی مانند گوشت و لبنیات شده است. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با کاهش ارزش پول ملی قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و زمانی هم که قدرت خرید و توانایی مالی مردم کاهش پیدا کند تقاضا برای خرید مسکن ملکی کاهش یافته و تقاضا برای استیجار افزایش پیدا می‌کند به همین دلیل مشاهده می‌شود که این روزها بازار اجاره‌بهای مسکن علی رغم بازار خرید و فروش رونق دارد و قیمت‌ اجاره مسکن نیز افزایش نجومی پیدا کرده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز6 ماه قبل
یک کارشناس مسکن می‌گوید: قیمت مسکن به عقب باز نمی‌گردد و قیمت‌ها شکسته نخواهد شد. آیا جهش قیمت مسکن در تهران ادامه‌دار است؟ یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که با توجه به رشد ۱۱۲ درصدی قیمت مسکن، جهش دوباره قیمت‌ها ادامه‌دار است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: رشد قیمت مسکن همچنان ادامه‌دار به نظر می‌رسد. فرهاد بیضایی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با افزایش ساخت‌وسازها آیا قیمت مسکن به عقب باز خواهد گشت؟ افزود: قطعا قیمت مسکن به عقب باز نمی‌گردد و قیمت‌ها شکسته نخواهد شد. او با اشاره به وضعیت قیمت مسکن در شهرستان‌ها اظهار کرد: با رشد ۱۱۲ درصدی قیمت مسکن در تهران قیمت ملک در شهرستان‌ها هم گران شد. مطالعه بیشتر: تاثیرپذیری قیمت مسکن از تورم ۶۰ درصدی مصالح ساختمانیبیضایی همچنین گفت: علت رشد قیمت مسکن به افزایش قیمت زمین باز می‌گردد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
تحلیل آمارها نشان از این دارد که حجم کشفیات «لوازم یدکی» (خودرو) از ۴۲۷ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۲۳۳ میلیارد تومان در سال ۹۷ کاهش یافته است. بر اساس اطلاعات بورسی، ارزش بازار این شرکت ۴۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان است که سهم دولت از این میزان ۸ هزار میلیارد تومان می‌شود. ارزش بازار این پالایشگاه در آخرین روز معاملاتی بورس حدود ۳ هزار میلیارد تومان بوده‌است که سهم دولت از این میزان ۶۰۰ میلیارد تومان است. ۲۲ درصد آب تهران در شمال شهر مصرف می‌شودبررسی الگوی مصرف آب در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نکات قابل‌تاملی دارد. در یک جمع‌بندی، ۱۳٫۴ درصد آب شرب کشور در لوله‌ها و سیستم انتقال آب هدر می‌رود، ۱۰٫۴ درصد آب شرب کشور به‌دلیل مصرف غیرمجاز مشترکبن هیچ عایدی‌ای برای وزارت نیرو ندارد و ۱٫۷ درصد آب شرب کشور نیز صرف مصارف تاسیسات آب و فاضلاب، آتش‌نشانی و از این دست موارد می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ماه قبل
بررسی‌های دقیق‌تر نشان می‌دهد که بالا رفتن تورم میوه‌ها و سبزی‌ها، یکی از دلایل افزایش نرخ تورم این گروه است. نکته قابل‌توجه اینکه در اسفندماه نیز بالا ماندن نرخ تورم خوراکی‌ها باعث بالا ماندن نرخ تورم کل شده بود. در فروردین‌ماه علاوه بر نرخ تورم خوراکی‌ها، نرخ تورم هتل و رستوران و کالاها و خدمات متفرقه نیز با ثبت تورم ماهانه ۶ درصدی در سطح بالایی قرار دارد. نرخ تورم در ماه‌های آتیبه نظر می‌رسد که به جز نرخ تورم در گروه خوراکی‌ها، وضعیت در سایر گروه‌های مصرفی در سطح معقولی قرار دارد. این در حالی است که ثبت دو نرخ تورم ماهانه بالا در اسفند و فروردین باعث شدت یافتن نرخ تورم در دو ماه مذکور شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ماه قبل
حال این رکود همراه با تورم باعث خواب بهاره بازار خودرو شده و در این بخش رونقی دیده نمی‌شود. متاسفانه در تحلیل‌هایی که درباره دلیل وضعیت کنونی بازار ارائه می‌شود کمتر انحصار بازار خودرو مورد اشاره قرار می‌گیرد. برخی فعالان بازار خودرو تنها به تحریم، کمبود قطعه و افزایش قیمت ارز اشاره می‌کنند. بر این اساس، افزایش نرخ ارز تاثیر بسیار زیادی بر محاسبه تورم کالاهای غیرخوراکی و خدمات این دهک گذاشته است. تحولات بازار خودرو در ۹۷بازار خودرو، سال ۱۳۹۷ روزهای پرتنش و پرچالشی را پشت سرگذاشت.
فردا نیوزفردا نیوز8 ماه قبل
واسطه‌های ملکی می‌گویند که فروشندگان، قطعا از ایجاد فضای رکود تورمی در بازار مسکن، توفیقی به دست نخواهند آورد. در این فاصله هر نوع تحول قیمتی در بازار مسکن، زمان دستیابی به رونق مجدد را طولانی‌تر می‌کند. آذرماه ۱۳۹۶ نیز به عنوان نقطه آغاز افزایش قیمت، میانگین قیمت مسکن تهران پنج میلیون و ۹۰ هزار تومان بود. با این حال عده‌ای دیگر می‌گویند بازار مسکن، تورم آینده را پیش‌خور کرده و جهش قیمت‌ها با توجیه افزایش قیمت مصالح ساختمانی، منطقی به نظر نمی‌رسد. نظر مردم درباره چشم‌انداز مسکن ۹۸در یک نظرسنجی اینترنتی با حضور ۲۸۷ نفر از شرکت کنندگانی که عمدتا فعال حوزه مسکن هستند، نرخ رشد قیمت مسکن در سال ۱۳۹۸ همتراز با تورم عمومی پیش‌بینی شده است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

مسکن مهر
مسکن
قیمت مسکن