آخرین و مهم‌ترین اخبار « قیمت نفت »
قیمت نفت

اخبار « قیمت نفت »

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ارتش یمن دیروز جمعه اعلام کرد که در راستای عملیات «توازان بازدارندگی ۳»، تأسیسات شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو) را در بندر «ینبع» (واقع در ساحل دریای سرخ) هدف حملات موشکی، پهپادی خود قرار داده است. در این عملیات نظامی برون‌مرزی، یگان‌های موشکی و پهپادی ارتش یمن از دو موشک‌ بالستیک به نام «قدس»، ۱۲ پهپاد «صماد-۳» و موشک بالستیک و دوربرد «ذوالفقار» علیه تأسیسات نفتی آرامکو استفاده کرد و با این عملیات، دولت نجات ملی یمن به ابتکار عمل «مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن پایان داد. رئیس شورای عالی سیاسی یمن در ادامه هشدار داد چنانچه عربستان سعودی در مقابل این ابتکار عمل یمن به حملات خود علیه این کشور را متوقف نکند؛ یمنی‌ها حق دارند که به این تجاوزات و حملات متجاوزان پاسخ دهند. پاسخ عربستان سعودی چه بود؟ ریاض این ابتکار عمل را نه پذیرفت و نه با صراحت رد کرد و همچنان به اتخاذ مواضع نامشخص ادامه داد؛ این در حالی بود که دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) همچنان منتظر پاسخ مثبت سعودی‌ها به این طرح بود. بر اساس این گزارش، دولت نجات ملی یمن به این نتیجه یقینی رسیده است که ارائه طرح توقف حملات به عربستان سعودی و متوقف شدن حملات ائتلاف تحت رهبری این کشور به یمن بی‌فایده است؛ از این رو، این دولت به عملیات‌های تلافی‌جویانه و بازدارنده خود علیه سعودی‌ها را از سر گرفت و تأسیسات تجاری در عمق خاک سعودی را هدف قرار داد.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
عربستان سعودی و روسیه تاکنون نتوانسته‌اند در خصوص کاهش بیشتر تولید نفت در واکنش به شیوع ویروس کرونا به توافق برسند و اتحاد نفتی سه ساله آنها در ریسک فروپاشی قرار گرفته است. افزایش تولید نفت شیل آمریکا انگیزه اصلی برای همکاری میان دو طرف بود. به گفته راج، در گذشته عربستان سعودی عمده بار کاهش تولید را به دوش گرفت. مسئله مطرح این است که آیا اوپک همچنان مایل خواهد بود بدون همراهی روسیه تمامی سهمیه کاهش تولید را بپذیرد. در نشست کمیته فنی اوپک و غیراوپک روسیه پیشنهاد عربستان سعودی برای کاهش تولید به میزان ۶۰۰ هزار بشکه در روز را رد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات روز جمعه، به علت نگرانی در مورد تقاضا برای نفت خام ناشی از تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد کاهش یافت. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۰ سنت کاهش ۵۳٫۳۸ دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با ۸۱ سنت کاهش ۵۸٫۵۰ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. هر دو شاخص نفتی دومین هفته متوالی افزایشی را ثبت کردند. از آنجاییکه که نگرانی در مورد تاثیر ویروس بر تقاضا در اوایل هفته پس از افزایش کمتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا کاهش یافت، نفت برنت افزایش ۲ درصدی و نفت خام آمریکا افزایش ۲٫۶ درصدی را ثبت کردند.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
وی گفت: نیروی انسانی پیش‌نیاز توسعه همه جانبه و توسعه علمی کشور است کسی در آن تردید ندارد. معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: بنگاه‌های بزرگی در ایران هستند، و اقتصاد ایران اقتصاد بزرگی است. اکنون باید دید چه عاملی باعث شده با وجود این فشار بر روی نفت، اقتصاد کشور به‌هم نریخته است. این که گفته شود تکیه کشور از درآمد نفت کاهش پیدا کند، نمی‌توان گفت که اقتصاد کشور کوچک شود. جهانگیری گفت: ما در این دولت به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها مخصوصا در پرداخت حقوق نتوانستیم یک توجه خاصی انجام دهیم و همیشه یک حالت شرمندگی نسبت به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها داشته‌ایم و مکررا هم دوستان به من گفته‌اند و من نیز جلساتی گذاشته‌ام؛ به هر حال آن طور که شایسته اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بوده است، محقق نشده است.
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، نگرانی از شیوع بیشتر ویروس کرونا این­­ روزها دست به گریبان جامعه شده است. اما جدا از موضوعات سلامت و جان انسان، اثر این ویروس بر اقتصاد ایران مسئله­ای است که ذهن را به خود درگیر می­کند. در ابتدای ماجرا بعد از شیوع ویروس کرونا قیمت نفت در بازارهای جهانی با سقوط همراه بود. بسیاری از کارشناسان در این خصوص معتقد بودند که با توجه به تحریم نفت ایران اثرات این تغییر قیمتی در اقتصاد ایران چندان بزرگ نخواهد بود. آنطور که گفته می­شود هرکدام از این بازارها در ایران از شیوع ویروس کرونا اثر پذیرفته‌اند، اما این ویروس کشنده، بیش از هر چیز بر وضعیت تجاری ایران موثر خواهد بود و با توجه به این مسائل درمی­یابیم که تبعات اقتصادی این ویروس بازارهای ایران را نیز درگیر کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب11 ساعت قبل
به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و …به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود. به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود.
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود. دیروز نفت برنت تا بیش از ۲ درصد افت کرده بود، قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۵۰ سنت معادل ۰٫۹ درصد افت به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید. با وجود افت قیمت روز جمعه قیمت هر دو شاخص نفتی برای دومین هفته متوالی افزایش داشت. نفت برنت ۲ درصد و نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا نیز ۲٫۶ درصد رشد هفتگی را تجربه کردند.
شاناشانا12 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز پنجشنبه (یکم اسفندماه) ۵۹ دلار و ۳۱ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۳ دلار و ۸۸ سنت بود. در شرایطی که به نظر می‌رسد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش عجله‌ای برای تشدید کاهش تولید نفت ندارند، نگرانی‌های تازه درباره تأثیر منفی ویروس کرونا بر تقاضای نفت سبب شد قیمت نفت روز جمعه کاهش یابد. اوله هانسن، از مدیران ساکسوبانک دانمارک، گفت: با اطمینان می‌توان گفت که ابهام (مربوط به ویروس کرونا) با شدت بیشتری بازگشته است. وی افزود: باید قبول کنیم که با بزرگترین شوک در تقاضای نفت پس از دوران بحران اقتصادی روبه‌رو هستیم؛ تا زمانی که چین به روند عادی بازنگردد، ویروس کرونا بزرگترین نگرانی بازار خواهد بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
به دنبال افزایش مجدد نگرانی‌ها از تاثیر گسترش ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افت یک درصدی بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود. تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود. دیروز نفت برنت تا بیش از ۲ درصد افت کرده بود، قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۵۰ سنت معادل ۰٫۹ درصد افت به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید. با وجود افت قیمت روز جمعه قیمت هر دو شاخص نفتی برای دومین هفته متوالی افزایش داشت.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش و بهای طلا با افزایش رو به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۹۳ صدم درصد افزایش به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با یک و ۴۶ صدم درصد کاهش به ۵۷ دلار و ۹۴ سنت رسید. قیمت هر گرم طلا نیز با یک و ۶۷ صدم درصد افزایش ۵۲ دلار و ۸۴ سنت رسید.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
تعلل اوپک و متحدانش نسبت به واکنش به وضعیت جدید بازار نیز دیگر عامل افت قیمت نفت بود. جدیدترین نشانه‌ها از شیوع ویروس کرونا در خارج از استان هوبی چین موجب شده تا شاخص‌ها در بازارهای بورس آسیایی سقوط کند. دیروز نفت برنت تا بیش از ۲ درصد افت کرده بود، قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۵۰ سنت معادل ۰٫۹ درصد افت به ۵۳ دلار و ۳۸ سنت رسید. با وجود افت قیمت روز جمعه قیمت هر دو شاخص نفتی برای دومین هفته متوالی افزایش داشت. نفت برنت ۲ درصد و نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا نیز ۲٫۶ درصد رشد هفتگی را تجربه کردند.
ایلناایلنا1 روز قبل
قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش و بهای طلا با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۹۵ صدم درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۳۷ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با یک صدم درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۲۱ سنت رسید. بهای طلا با ۹۲ صدم درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۴۵ سنت در هر گرم رسید.
تابناکتابناک1 روز قبل
خبرگزاری رویترز نوشت: روز پنج‌شنبه قیمت نفت با خبر حمایت چین از اقتصاد کشورش رشد یافت. بر اساس این تصویب نامه، سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته احتیاطی از ۵ هزار و ۵۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۵ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. مرکز آمار: عقب نشینی نرخ تورم برای پنجمین ماه متوالینمودار زیر روند نرخ تورم در ۲۳ ماه گذشته را نشان می‌دهد. تیبا صندوق‌دار ۷۷ میلیون تومان قیمت دارد این در حالی است که تیبا ۲ با قیمت ۷۸ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. پژو پارس ۱۲۴ میلیون تومان قیمت خورد و سمند EF۷ نیز وارد محدوده ۱۲۰ میلیون تومانی شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش به ۵۹ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۵ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۶۳ سنت رسید. روز جمعه مقامات کره جنوبی ابتلای ۵۲ نفر دیگر به ویروس کرونا را تایید کردند. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن نفت و سایر کالاهای خامی می‌شود که به دلار آمریکا ارزش گذاری می‌شوند و همین مسئله افت قیمت را به دنبال دارد. الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه دیروز گفت، تولید کنندگان جهانی نفت درک می‌کنند که اکنون دیگر معنایی ندارد که اوپک و متحدانش قبل از موعد تعیین شده قبلی یعنی در اوایل ماه مارس تشکیل جلسه دهند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰٫۴ درصد کاهش به ۵۹ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۵ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۶۳ سنت رسید. روز جمعه مقامات کره جنوبی ابتلای ۵۲ نفر دیگر به ویروس کرونا را تایید کردند. دیروز و پس از اعلام موارد بیشتر شیوع کرونا خیابان‌های چهارمین شهر بزرگ این کشور کاملا خلوت شد. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن نفت و سایر کالاهای خامی می‌شود که به دلار آمریکا ارزش گذاری می‌شوند و همین مسئله افت قیمت را به دنبال دارد.
جام نیوزجام نیوز3 روز قبل
پس از آنکه اقدام آمریکا موجب حذف بخش بیشتری از نفت ونزوئلا از بازار شد، نگرانی‌ها از عرضه نفت بیشتر شده است. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۹ سنت معادل یک درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۵۵ سنت معادل ۱٫۱ درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت نفت برنت در اثر شیوع کرونا حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. این شرکت مستقر در سوئیس کانال اصلی ونزوئلا برای تجارت نفت با هند و چین بوده است. دیگر عامل تقویت قیمت نفت امیدها به کاهش بیشتر تولید نفت از سوی اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس بوده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاز آن جایی که خوش‌‌بینی گسترده‌ای در مورد کاهش ابتلا به ویروس کرونا برای دومین روز در چین ایجاد شده است و افزایش نگرانی‌ها در مورد عرضه پس از اقدام آمریکا برای کاهش بیشتر نفت ونزوئلا در بازار، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت و نفت برنت هفتمین روز متوالی را ثبت کرد. اخبار اقتصادی - هر بشکه نفت برنت با ۸۰ سنت افزایش ۵۸٫۵۵ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۸۲ سنت افزایش ۵۲٫۸۷ دلار فروخته شد. موسسه رتبه‌بندی گلوبال اس‌اند پی اعلام کرد ویروس کرونا ضربه کوتاه‌مدتی به رشد اقتصادی در چین در سه ماهه نخست خواهد زد. قیمت نفت برنت از هفته گذشته نزدیک به ۱۰ درصد رشد کرده است. دولت ترامپ می‌گوید این شرکت راه مالی برای دولت ونزوئلا ایجاد کرده است.
شاناشانا5 روز قبل
به گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، پس از آنکه به دلیل تأثیر منفی ویروس کرونا بر اقتصاد چین، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برآورد خود را از تقاضای نفت جهان کاهش داد، بانک آمریکایی گلدمن ساکس نیز رویکرد بدبینانه خود نسبت به بازار نفت را تشدید کرد و پیش‌بینی قیمت نفت در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی را با ۱۰ دلار کاهش به ۵۳ دلار رساند. دیمین کوروالین، استراتژیست بازار کالا در گلدمن ساکس، در گزارشی اعلام کرد ابهام عوامل بنیادین بازار نفت، به شکلی استثنایی بالاست و گفت: کاهش تقاضای نفت چین و جهان به دلیل ویروس کرونا، چشمگیر، اما همچنان گستردگی و دوام آن ناشناخته است و هم‌زمان، زمان‌بندی و گستردگی کاهش احتمالی تولید اوپک و متحدانش، همچنان بسیار مبهم است. بر این اساس، این استراتژیست در نخستین تلاش برای برآورد تأثیر ویروس کرونا، اعلام کرد تقاضای نفت چین هم‌اکنون ۴ میلیون بشکه در روز نسبت به پارسال کمتر شده است. با فرض بازسازی تقاضای جهانی در ماه مه سال ۲۰۲۰ میلادی، رشد تقاضای جهانی نفت در این سال به جای ۱٫۱ میلیون بشکه در روز، تنها ۶۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود و بازار جهانی در نیمه نخست این سال با یک میلیون بشکه در روز عرضه مازاد روبه‌رو خواهد بود.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۴ و ۵۱ دقیقه امروز (دوشنبه، ۲۸ بهمن‌ماه) به ۵۶ دلار و ۹۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۱ دلار و ۹۲ سنت رسید. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز جمعه (۲۵ بهمن‌ماه) ۵۷ دلار و ۳۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۲ دلار و ۵ سنت بود. قیمت نفت امروز کاهش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار داده‌های اقتصادی منطقه آسیا هستند که قرار است این هفته منتشر شود و نشانه‌هایی درباره تأثیر ویروس کرونا بر تقاضای نفت، در بر خواهد داشت. مؤسسه کپتال ایکنامیکس اعلام کرد: توجه به مجموعه‌ای از آمارهای اقتصادی ماه فوریه، به‌ویژه آمارهای منطقه آسیا، معطوف خواهد بود، زیرا این آمارها نشانه‌ای زودهنگام از چگونگی تأثیر ویروس کرونا بر زنجیره عرضه تولیدی در جهان ارائه می‌کنند.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۳ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۹۹ سنت رسید. ترمیم اقتصادی چین می‌تواند موجب تقویت تقاضا برای نفت از سوی این کشور شود. اما آژانس بین المللی انرژی گفته، شیوع ویروس کرونا میزان تقاضای جهانی برای نفت در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳۵ هزار بشکه در روز کاهش یابد. این اولین کاهش فصلی تقاضا برای نفت از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ است. تحلیلگران موسسه کپیتال اکونومیکس گفتند، خیلی زود است بخواهیم شروع به ارزیابی تبعات بلندمدت شیوع ویروس کرونا کنیم.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اس پی گلوبال پلتس اعلام کرد با دور شدن دنیا از سوخت‌های فسیلی، ادامه کاهش قیمت نفت تا ۴۰ دلار در هر بشکه میزان اقتدار صادرکنندگان خاورمیانه را پایین می‌آورد. هیدروکربن‌ها به طور میانگین ۸۱ درصد درآمد دولت‌های مرکزی خلیج فارس - کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به علاوه عراق_ را تشکیل می‌دهند. قیمت نفت خام برنت هفته گذشته به حدود ۵۳ دلار در هر بشکه رسید ولی از زمان اوج قیمت آن در ۲۰۱۴ با ۱۱۵ دلار در هر بشکه، میانگین قیمت آن بیش از ۶۰ دلار بوده است. طبق این گزارش تا ۲۰۲۷ شرایط مالی این کشور‌ها میانگین رتبه اقتدار آنها را از +BBB تا BBB پایین می‌آورد. در این گزارش آمده است: «با ادامه کاهش قیمت نفت، اقتصادهای متمرکز خلیج فارس کوچک خواهند شد که نشان دهنده خطر وابستگی کالا در آنهاست».
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
امید سرمایه‌گذاران به گذرابودن ویروس کرونا و توانایی دولت چین برای تقویت اقتصاد این کشور، قیمت نفت را رشد داد و توانست توالی افت ۵ هفته‌ای خود را بشکند؛ همچنین قیمت طلا به رشدهفتگی دست یافت. این در حالی است که وحشت از شیوع ویروس کرونا تقاضا برای طلا را بالا برده و باعث رشد هفتگی قیمت آن شد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۶۳ سنت یا ۱٫۲ درصد جهش کرد و به ۵۲٫۰۵ دلار رسید. این هفته قیمت طلا ۰٫۷ درصد بالا رفت. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰٫۴ درصد رشد کرد و در ۱۵۸۵٫۵۰ دلار تثبیت شد.

رشد پرشتاب‌تر قیمت‌ها در این بازار

5+
تابناکتابناک1 هفته قبل
تابناکتابناک1 هفته قبل
حجم نقدینگی به ۲ هزار و ۲۶۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان رسیدبانک مرکزی آمار متغیرهای پولی و بانکی ماه‌های تیر تا آذر ۹۸ را منتشر کرد. به گزارش فارس، حجم پایه پولی در آذر ماه امسال معادل ۳۱۴ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان است که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۸٫۳ درصد رشد داشته است. بدهی خارجی ایران کاهش یافت میزان بدهی‌های خارجی (تعهدات بالفعل) ایران در پایان آذر امسال به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید که نسبت به سال ۹۷روندی کاهشی را نشان می‌دهد. بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، حجم بدهی خارجی کوتاه مدت ایران در آذر امسال یک میلیارد و ۵۰۵ میلیون دلار و بدهی میان مدت و بلند مدت به هفت میلیارد و ۵۴۸ میلیون دلار رسیده است. به گزارش ایرنا، حجم بدهی‌های خارجی کشور (تعهدات بالفعل) در پایان سال ۱۳۹۷ به ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار و در پایان خردادماه سال ۹۸ به هشت میلیارد و ۶۷۸ میلیون دلار رسیده بود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
با کم شدن نگرانی‌‌ها تقاضا برای سوخت در چین، قیمت نفت در معاملات امروز به ۵۵٫۲۷ دلار در هر بشکه افزایش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۱٫۲۶ دلار افزایش ۵۵٫۲۷ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۹۰ سنت افزایش ۵۰٫۸۴ دلار معامله شد. بر اساس آمار دیروز، نرخ رشد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین به کمترین میزان از ۳۰ ژانویه رسید. محدودیت‌های مسافرتی به چین و بالعکس، قرنطینه‌سازی‌ها، مصرف سوخت را کاهش داده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا دیروز اعلام کرد رشد تقاضا برای نفت در جهان در سال جاری را به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش مصرف نفت در این کشور، ۳۱۰ هزار بشکه در روز کاهش داد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
طبق یادداشت شرکت FGE، ویروس کرونا تا این لحظه تقاضای چین برای نفت را ۳٫۲ میلیون بشکه در روز کاهش داده است و انتظار می‌رود تقاضای کلی برای نفت در فوریه ۲٫۵ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند. به گفته یکی از این منابع آگاه، ریاض می‌خواهد کاهش تولید به سرعت انجام گیرد تا کفی برای قیمتهای نفت ایجاد کند. منابع آگاه گفته‌اند کمیته فنی اوپک پلاس تمدید پیمان فعلی تا پایان سال ۲۰۲۰ را پیشنهاد کرده است. ایگور سچین که مدیرعامل شرکت روس‌نفت –بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه – است، علنا از پیمان کاهش تولید اوپک پلاس انتقاد کرده و اعلام کرده که این پیمان کمک کرده است آمریکا نفوذ خود در بازار جهانی نفت را تقویت کند. آمریکا: نگران کاهش جدید تولید اوپک پلاس نیستیمدن برویت، وزیر انرژی آمریکا اظهار کرده که کشورش نگران چشم انداز کاهش بیشتر تولید از سوی اوپک و متحدانش نیست.
ایسناایسنا1 هفته قبل
به گزارش ایسنا، منابع آگاه نزدیک به سران عربستان سعودی می‌گویند ریاض در تلاش برای مجاب کردن تولیدکنندگان اوپک و متحدانشان درباره ضرورت اقدام سریع‌تر است. طبق یادداشت شرکت FGE، ویروس کرونا تا این لحظه تقاضای چین برای نفت را ۳٫۲ میلیون بشکه در روز کاهش داده است و انتظار می‌رود تقاضای کلی برای نفت در فوریه ۲٫۵ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند. به گفته یکی از این منابع آگاه، ریاض می‌خواهد کاهش تولید به سرعت انجام گیرد تا کفی برای قیمتهای نفت ایجاد کند. منابع آگاه گفته‌اند کمیته فنی اوپک پلاس تمدید پیمان فعلی تا پایان سال ۲۰۲۰ را پیشنهاد کرده است. ایگور سچین که مدیرعامل شرکت روس‌نفت –بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه – است، علنا از پیمان کاهش تولید اوپک پلاس انتقاد کرده و اعلام کرده که این پیمان کمک کرده است آمریکا نفوذ خود در بازار جهانی نفت را تقویت کند.
تابناکتابناک1 هفته قبل
نمادهای خودرویی با بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان و بانکی‌ها ا ۳۶۹٫۶ میلیارد تومان بیشترین جریان نقدینگی را به خود اختصاص دادند. همچنین درهم امارات ۳۸۲۵ تومان قیمت گذاری شده است. مهم‌ترین عامل رشد قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد ارزیابی شده است. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۱ درصد کاهش، ۱۵۶۸ دلار و ۹۰ سنت معامله شد. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» و روایت سازنده‌ها از آخرین وضعیت بازار معاملات هزینه‌برترین جزء ساختمانی پایتخت یعنی بازار معاملات املاک کلنگی نشان می‌دهد اخیرا عرضه املاک کلنگی مناسب برای ساخت‌وساز (با حاشیه سود مقرون به صرفه برای سازنده‌ها) محدودتر از گذشته شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
*عدم حضور ۸۰۰ هزار بشکه از نفت لیبی در بازارمیزان کاهش صادرات نفت لیبی بسیار چشمگیر است و به کم شدن ۸۰۰ تا یک میلیون بشکه از صادرات نفت این کشور منجر شده است. ورود بیش از یک میلیون بشکه نفت از لیبی به بازارهای جهانی می‌تواند قیمت نفت برنت را در کوتاه مدت به سمت ۵۰ دلار سوق دهد. اوپک پلاسی‌ها روی بازگشت نفت لیبی حساب کرده و به این اتفاق یا بازگشت تدریجی صادرات نفت لیبی به میزان پیش از درگیری‌ها به عنوان عامل کاهنده قیمت نفت نگاه می‌کنند. این مسئله می‌تواند عرضه نفت به بازار جهانی را نسبت به چیزی که اوپک پلاس انتظار داشت، محدودتر کند. مؤسسه JBC انرژی طی گزارشی می‌گوید: شکست مذاکرات بدان معناست که عدم صادرات نفت لیبی حداقل طی چند هفته آینده ادامه خواهد داشت.

به انتهای لیست رسیدید