آخرین و مهم‌ترین اخبار « قیمت نفت »
قیمت نفت

اخبار « قیمت نفت »

بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران)، کاهش تولید ونزوئلا و ایران و درگیری‌های لیبی بازار را به سوی کمبود عرضه نفت پیش می‌برد و همین موجب شد قیمت نفت ۱ درصد جهش کند. در پایان معاملات روز جمعه، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۷۲ سنت یا ۱٫۰۲ درصد جهش کرد و به ۷۱٫۵۵ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، در پایان معاملات، با ۳۱ سنت یا ۰٫۵ درصد افزایش، در ۶۳٫۸۹ دلار بسته شد. این سومین هفته سود متوالی برای برنت و ششمین هفته رشد متوالی نفت خام تگزاس غرب آمریکا است. طبق اعلام شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز، شرکت‌های نفتی آمریکایی، این هفته برای دومین هفته پیاپی، تعداد چاه‌های فعال این کشور را افزایش دادند و آن را به ۸۳۳ حلقه رساندند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر نشانه‌های تقاضای قوی از سوی پالایشگاه‌ها در چین و محدود شدن عرضه و افت ذخایر نفت آمریکا، برای دومین روز متوالی افزایش پیدا کرد. به گفته بنجامین لو، تحلیلگر کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز، بهای معاملات آتی نفت از برداشت غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا و محدود شدن عرضه در بازار پشتیبانی شده‌اند. عرضه نفت در سال ۲۰۱۹ همچنین تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا که از اعضای اوپک هستند، محدود شده است. عرضه محدود و تقاضای بالاتر کمک کرده بهای نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت امسال بیش از ۴۰ درصد رشد کنند. بر اساس گزارش رویترز، افت غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا نیز در معاملات روز جاری از افزایش قیمت‌های نفت پشتیبانی کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، قیمت نفت در پی کاهش تولید نفت خام کشور‌های عضو اوپک یک درصد افزایش یافت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، قیمت نفت در پی کاهش تولید نفت خام کشور‌های عضو اوپک یک درصد افزایش یافت. به گزارش رویترز، قیمت نفت امروز سه شنبه در پی تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا و کاهش تولید نفت کشور‌های عضو و غیر عضو اوپک یک درصد افزایش یافت. نفت خام برنت با ۶۱ سنت افزایش ۶۲٫۱۲ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. تحلیلگران علت افزایش قیمت نفت را کاهش داوطلبانه تولید نفت خام از سوی کشور‌های عضو و غیرعضو اوپک و نیز تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا دو عضو مهم اوپک اعلام کردند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
قیمت نفت در بازار جهانی روز دوشنبه، تحت تأثیر رشد فعالیت حفاری در آمریکا که بزرگ‌ترین تولیدکننده جهان است، حدود یک درصد سقوط کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، با ۴۹ سنت یا معادل ۰٫۸ درصد کاهش، به ۶۱٫۶۱ دلار در هر بشکه رسید. صعود قیمت نفت ترش در نتیجه تحریم‌های آمریکابه گفته معامله گران، شاخص قیمت نفت دوبی و DME عمان در نتیجه تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و ایران و کاهش تولید اوپک که عرضه نفت سنگین و مدیوم را محدودتر کرده است، در یک اتفاق غیرمعمول نسبت به نفت برنت افزایش یافت. هم‌چنین تصمیم اوپک و روسیه برای محدود کردن عرضه نفت، قیمت نفت ترش را تقویت کرده است. ناظران بازار انتظار دارند تحت توافق کاهش تولید، تولیدکنندگان خاورمیانه تولید نفت سنگین را کاهش دهند.
تابناکتابناک3 ماه قبل
خبرگزاری رویترز روز جمعه گزارش داد: قیمت جهانی نفت به دنبال تحولات اخیر در ونزوئلا و احتمال توقف صادرات این کشور، یک درصد افزایش یافت. به گزارش ایرنا، رویترز افزود: تا ساعت ۵٫۵۷ دقیقه به وقت گرینویچ (۰۹:۲۷ به وقت تهران) قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، ۷۱ سنت معادل ۱٫۲ درصد افزایش یافت و به ۶۱٫۸۰ دلار در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت خام نیمه ‌سنگین تگزاس غرب آمریکا با ۱۲ سنت افزایش و رشدی ۱٫۳ درصدی، بشکه‌ای ۵۳٫۸۲ دلار معامله شد. برخی تحلیلگران، تهدید احتمالی آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید نفتی ونزوئلا را دلیل افزایش یک درصدی نفت اعلام کردند. رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا در ماه‌های گذشته همواره مقام‌های آمریکایی از جمله «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید را متهم کرده بود که در صدد کودتا و نیز ترور وی هستند.
ایرناایرنا6 روز قبل
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، این درحالی است که نفت برنت پیش از این ۷۰ دلار و ۳۴ سنت قیمت گذاری شده بود. بهای پیش خرید هر بشکه نفت خام «وست تگزاس اینترمدیت» آمریکا نیز ۰٫۸۷٪ افزایش یافت و بشکه‌ای ۶۱٫۵۷ دلار داد و ستد شد. پیش از این، نفت سبک آمریکا، ۶۰ دلار و ۹۳ سنت بود. افزایش قیمت نفت پس از آن صورت گرفت که «خالد الفالح» وزیر نفت عربستان اعلام کرد، در حملات پهپادی روز سه شنبه نیروهای یمنی به این کشور و تأسیسات حیاتی آن دو ایستگاه پمپاژ نفت هدف قرار گرفت و آسیب دید. حمله به تاسیسات نفتی عربستان علاوه بر افزایش قیمت نفت، موجب سقوط شاخص سهام این کشور شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴ -روز جمعه، قیمت‌های نفت با آغاز افزایش تعرفه‌های واردات چین، که تنش‌های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان را بالا نگاه داشت، رشد کرد. روز جمعه، قیمت‌های نفت با آغاز افزایش تعرفه‌های واردات چین، که تنش‌های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان را بالا نگاه داشت، رشد کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۳۵ سنت افزایش یافت و به ۶۲٫۰۵ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۶۷ سنت افزایش یافت و به ۷۱٫۰۶ دلار بازگشت. اما رشد تنش‌های تجاری بین دو کشوری که بزرگترین مصرف‌کنندگان سوخت در جهان هستند، تقاضای نفت را با تردیدهایی همراه کرده است.
ایلناایلنا4 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با سه و ۲۱ صدم درصد افزایش به ۵۴ دلار و چهار سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با دو و ۴۸ صدم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت طلا نیز با دو صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۲۰ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با یک و چهار صدم درصد افزایش به ۵۳ دلار و ۶۵ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با یک و سه صدم درصد افزایش به ۶۳ دلار و شش سنت رسید. قیمت طلا نیز با ۴۴ صدم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۲۱ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با دو و ۱۷ صدم درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با دو و شش دهم درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۲۵ سنت رسید. قیمت طلا نیز با ۲۵ صدم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۴۸ سنت در هر گرم رسید.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدر معاملات امروز پس از انتشار گزارش کاهش ذخایر نفت آمریکا و همچنین انتظار برای ادامه کاهش تولید اوپک علی‌رغم فشار آمریکا، قیمت نفت افزایش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۱۴ سنت افزایش ۶۵٫۳۵ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۲۸ سنت افزایش ۵۵٫۷۵ دلار معامله شد. موسسه آمریکن پترولیوم در گزارش هفتگی در روز سه‌شنبه اعلام کرد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ فوریه ۴٫۲ میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۴۴٫۳ میلیون بشکه رسید. بنجامین لو، تحلیلگر بازار نفت در این رابطه گفت: «ازآنجایی که اعضای اوپک برای کاهش تولید برنامه ریزی شده علی‌رغم فشارهای سیاسی آمریکا مصمم هستند، قیمت نفت خام برای فروش آتی افزایش یافت.» ترامپ روز دوشنبه توئیت کرد که قیمت نفت برای اقتصاد جهان بسیار بالا رفته است و از اوپک خواست تا کاهش تولید خود را متوقف کند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
به دنبال پیش‌بینی‌ها درباره قطع منابع خام ونزوئلا افزایش یافت. قیمت جهانی نفت امروز- سه‌شنبه- بر اساس پیش‌بینی قطع منابع خام ونزوئلا در آینده که عرضه جهانی طلای سیاه را محدود می‌کند، افزایش یافت. داده‌های تجاری حاکی از آن است که معاملات آینده نفت برنت دریای شمال در ماه آوریل با ۴۶ صدم درصد افزایش به هر بشکه ۶۲ دلار و ۸۰ سنت می‌رسد. معاملات نفت خام وست تگزاس اینترمدیت نیز با ۵۵ صدم درصد افزایش به هر بشکه ۵۴ دلار و ۸۷ سنت رسیده است. بر اساس گزارش این روزنامه تحریم‌های آمریکا صنعت نفت ونزوئلا را در سراشیبی سقوط قرار داده و پیامدهای وخیمی دارد که بازارهای جهانی را تهدید می‌کند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۲۳ صدم درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۱۶ صدم درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت طلا با ۱۶ صدم درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۶۳ سنت رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۴۶ صدم درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۲۳ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۳۷ صدم درصد افزایش به ۶۰ دلار و سه سنت رسید. قیمت طلا نیز با هفت صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۷۰ صدم درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۹۴ صدم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۱۲ سنت رسید. قیمت طلا نیز با ۷۲ صدم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۴۱ سنت رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با یک و ۳۴ صدم درصد افزایش به ۵۳ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با یک و ۱۵ صدم درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۷۹ سنت رسید. قیمت طلا نیز با ۳۸ صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۲۷ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا4 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۲۱ صدم درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با ۱۸ صدم درصد افزایش به ۶۰ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت هر گرم طلا نیز با ۵۱ صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۵۶ سنت در هر گرم رسید.
فارسفارس1 هفته قبل
قیمت نفت به علت کمی عرضه در بازار و رکورد زنی واردات نفت چین در بازار افزایش یافت و به بشکه‌ای ۶۹٫۹۹ دلار رسید. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، همچنان بازار به علت تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران و ونزوئلا و ادامه کاهش تولید تولیدکنندگان نفت با کمی عرضه مواجه است و با توجه به اینکه واردات نفت به چین در ماه آوریل رکورد زده است، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۱۱ سنت افزایش به بشکه‌ای ۶۹٫۹۹ دلار رسید. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۲۸ سنت افزایش ۶۱٫۶۸ دلار معامله شد. این کشور بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام در جهان است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزایس اینترمدیت با ۴۲ صدم درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۳۷ صدم درصد افزایش به ۷۱ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت طلا نیز با ۳۹ صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۵۹ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۲۸ صدم درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۵۶ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۳۳ صدم درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت طلا نیز با افزایش ۵۸ صدم درصدی به ۴۲ دلار و ۲۶ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش همراه بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با دو و ۷۳ صدم درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۲۶ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با ۳ و ۱۴ صدم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۷۵ سنت رسید. قیمت طلا نیز با هفت صدم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۳۷ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت طلا و نفت در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۱۵ صدم درصد افزایش به ۵۲ دلار و ۷۲ سنت رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت نیز با ۷۶ صدم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت طلا با کاهش سه صدم درصدی به ۴۲ دلار و ۲۵ سنت در هر گرم رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
قیمت نفت درحالی افت کرد که فعالیت‌های حفاری در آمریکا، بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان، افزایش یافته است و بازارهای مالی با نگرانی‌ از جنگ تجاری تحت فشار هستند. اعتمادآنلاین| روز دوشنبه، قیمت نفت درحالی افت کرد که فعالیت‌های حفاری در آمریکا، بزرگترین تولیدکننده نفت در جهان، افزایش یافته است و بازارهای مالی با نگرانی‌ از جنگ تجاری تحت فشار هستند. تا ساعت ۱۱:۲۰ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۵۸ سنت یا ۱٫۱۰ درصد سقوط کرد و به ۵۲٫۱۴ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۲۹ سنت یا ۰٫۴۷ درصد پایین آمد و ۶۱٫۸۱ دلار شد. قیمت نفت آمریکا همچنین تحت فشار ناشی از بسته شدن واحد تقطیر پالایشگاه فیلیپس ۶۶، در وود ریور ایلینویز، با ظرفیت ۱۲۰۰۰۰ بشکه در روز، قرار گرفت که به دنبال آتش‌سوزی روز یکشنبه، تعطیل شده بود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا ضد ایران و ونزوئلا سبب شد قیمت نفت در معاملات امروز، ۲۳ بهمن‌ماه افزایش یابد. صبح امروز قیمت شاخص نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا با ۳۷ سنت افزایش به ۵۲ دلار و ۷۸ سنت و قیمت شاخص نفت خام برنت با ۵۰ سنت افزایش به ۶۲ دلار و یک سنت رسید. برخی تحلیلگران اعلام کردند تهدیدها برای عرضه نفت، به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته‌اند. بانک آمریکایی جی پی مورگن گفت: باور داریم بازار نفت به تازگی تهدیدهای مربوط به عرضه را در قیمت گذاری لحاظ نکرده، زیرا بازارها بر مذاکرات بازرگانی آمریکا و چین متمرکز هستند و تهدیدهای موجود به دلیل از دست رفتن عرضه نفت ونزوئلا را نادیده می‌گیرند. این بانک اعلام کرد اگر مذاکرات آمریکا و چین دستاوردی مثبت داشته باشد، بازارها توجه خود را دوباره به محدودیت فیزیکی عرضه و تهدیدهای ژئوپولیتیک مؤثر بر عرضه فوری نفت معطوف می‌کنند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با یک و ۵۰ صدم درصد افزایش به ۵۳ دلار و ۶۹ سنت رسیدوقیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۷۰ صدم درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۵۹ سنت رسید. قیمت طلا نیز با یک و ۸۶ صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۸۹ سنت در هر گرم رسید.
ایلناایلنا1 ماه قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با افزایش رو‌به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفا خام وست تگزاس اینترمدیت با ۴۸ صدم درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال با ۶۱ صدم درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۷۹ سنت رسید. قیمت طلا نیز با ۲۵ صدم درصد افزایش به ۴۱ دلار و ۵۸ سنت در هر گرم رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت بیش از ۵۸ سنت افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت ۶۲٫۲۳ دلار بالا رفت. بیشتر بخوانید کاهش ۸۹۰ هزار بشکه‌ای تولید اوپک در ژانویهرویترز امروز نوشت کشورهای عضو اوپک ۸۹۰ هزار بشکه در روز تولیدشان را کاهش دادند و این سینگال خوبی برای بازار نفت بود تا قیمت را بالا بکشد. وزیر انرژی عربستان هم اعلام کرده است که کشورهای اوپک قرار است تولید را بیش از این کاهش دهند. از سوی دیگر پیش‌بینی شده که تقاضا برای نفت در سه ماهه اول سال میلادی افزایش یابد و اینها دلایلی بود که قیمت امروز نسبت به دو روز گذشته بیش از دو دلار افزایش یابد. امروز نفت آمریکا هم افزایش ۶۶ سنتی داشت و هر بشکه ۵۴٫۸۹ دلار به فروش رفت.
الفالف2 ماه قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۲۸ ۳۹۷۱۲۲۱۰۹۰به گزارش میزان، افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی امروز (سه شنبه) در پی افزایش تقاضای این کالای استراتژیک افزایش یافت. به گزارش رویترز، افزایش تقاضا برای نفت در بازار‌های جهانی در حالی که اوپک همچنان سیاست کاهش تولید را دنبال می‌کند، سبب افزایش قیمت نفت شد. هر بشکه نفت خام برنت با ۰٫۳ درصد معادل ۱۷ سنت افزایش، ۶۶٫۷۵ دلار معامله شد. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۰٫۳ درصد معادل ۱۸ سنت افزایش، به بشکه‌ای ۵۶٫۹۷ دلار رسید. بانک «مریل لینچ» آمریکا اعلام کرد علیرغم مشکلات اقتصادی افزایش قیمت نفت همچنان ادامه دارد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا موجب امیدواری به تقویت تقاضا برای نفت شده و کاهش تولید ایران و ونزوئلا موجب اختلال در عرضه نفت گشته است، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود. با این وجود، قیمت نفت پس از افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا در این هفته شاهد کاهش هفتگی بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱۰ سنت افزایش به ۷۰ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت نفت برنت پس از ۵ هفته افزایش متوالی، در این هفته افت ۲٫۶ درصدی را شاهد بود. اما گزارش دولت آمریکا که نشان داد میزان ذخایر نفت خام این کشور به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۷ رسیده و تولید نفت آمریکا به رکورد ۱۲٫۳ میلیون بشکه رسیده مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شد.
فارسفارس2 ماه قبل
با پیش‌بینی افزایش تولید نفت شیل و همچنین افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی به ۶۵٫۵۹ دلار در هر بشکه کاهش یافت. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، با پیش‌بینی افزایش تولید دو تولیدکننده بزرگ نفت آمریکا و همچنین افزایش هفتگی ذخایر نفت خام آمریکا که از کاهش تولید ادامه اوپک، قوی‌تر بودند، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۷ سنت کاهش ۶۵٫۵۹ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۴۵ سنت کاهش ۵۶٫۱۱ دلار فروخته شد. شرکت‌های شورون و اکسون موبیل دیروز پیش‌بینی خود از میزان تولید نفت در میدان نفتی پرمیان را منتشر کردند که نشان از افزایش تولید نفت شیل دارد. کیم وانگ رائه، تحلیلگر بازار در سئول گفت: «افزایش ذخایر نفت خام آمریکا بر قیمت نفت تاثیر گذاشته و در طولانی‌مدت نگرانی در مورد افزایش تولید در منطقه پرمیان مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت می‌شود.» انتهای پیام/ب

به انتهای لیست رسیدید

قیمت نفت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار قیمت نفت را می‌خوانید.