قیمت نفت در بازارهای جهانی

قیمت نفت در بازارهای جهانی

الفالف6 ساعت قبل
منابع آگاه گفتند؛ اعضای اوپک به کاهش ۱٫۶ میلیون بشکه در روز نفت به جمع‌بندی رسیدند، با این حساب ۴۰۰ هزار بشکه به رقم فعلی اضافه خواهد شد. عراق به عنوان دومین کشور بزرگ تولیدکننده اوپک اعلام کرد که عربستان هم از طرح کاهش ۱٫۶ میلیون بشکه‌ای نفت که معادل ۱٫۶ درصد تقاضای جهانی است، حمایت می‌کند. همچنین منابع اوپک گفته‌اند که ریاض به اعضای اوپک نظیر عراق و نیجریه برای پای‌بندی به سهم خود از کاهش تولید نفت فشار می‌آورد که این امر می‌تواند کاهش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای در روز را تأمین کند. کشورهای غیراوپک مانند روسیه نیز برای تمدید یا افزایش کاهش تولید موافقت کردند. یک مسئله برای روسیه این است که چگونه تولید روسیه که شامل میعانات گازی و نفت خام است را اندازه‌گیری کند، در حالی که تولیدکنندگان دیگر چنین وضعیتی را ندارند
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
در آستانه برگزاری یکصدوهفتادوهفتمین اجلاس کشورهای صادرکننده نفت، نماینده جمهوری اسلامی ایران در هیات عامل سازمان اوپک به خبرنگاران گفت که ایران از تصمیم اکثریت درباره توافق کاهش تولید نفت حمایت می‌کند. کشورهای عضو و غیر عضو اوپک که قبلا درباره کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای معادل ۱٫۲ درصد تقاضای جهانینفت خام تا ماه مارس ۲۰۲۰ توافق کرده‌اند در تلاش هستند تا برای جلوگیری از سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی در سال‌ آینده، کاهش بیشتری را در تولید نفت خود ترتیب دهند. بررسی پایبندی اعضای اوپک و غیراوپک در ماه سپتامبر نشان می‌دهد اعضای اوپک ۲۷۸ درصد و اعضای غیراوپک ۱۴۵ به تعهداتشان پایبند بودند. افزایش تولید نفت کشورهای غیرعضو اوپک مانند آمریکا، برزیل و نروژ در سال آینده میلادی تهدیدی است که موجب مازاد عرضه بیشتر نفت در بازارهای جهانی خواهد شد. او در دوره‌های قبل از سران اوپک خواسته بود تا در راستای کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی سیاست‌گذاری کنند.
ایلناایلنا3 روز قبل
قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با یک و ۶۹ صدم درصد افزایش به ۵۶ دلار و ۱۰ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با یک و ۲۷ صدم درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۲۶ سنت رسید. بهای طلا نیز با ۴۸ صدم درصد افزایش به ۴۶ دلار و ۶۴ سنت در هر گرم رسید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 روز قبل
بله، حتما افزایش نرخ بنزین می‌تواند اثر روانی داشته باشد ولی آن اثر نیز قابل بازگشت است. نرخ تورم ۲۸ درصد است و من یقین دارم در آبان نرخ تورم باز هم پایین آمده و به حدود ۲۳ الی ۲۴ درصد رسیده است. این حرف تا چه اندازه درست است که نرخ تورم رسمی فاصله‌ای زیاد با نرخ تورم غیررسمی دارد؟ اشتباه است. پس چرا مردم احساس می‌کنند که تورم بیش از این حرف‌هاست؟ احساس مردم به این دلیل است که ما متوسط نرخ تورم را می‌گوییم. علت اینکه مردم تصورشان این بوده که نرخ تورم واقعی از نرخ تورم رسمی بیشتر بوده، این است که فشار تورم روی مواد غذایی بسیار بیشتر از کالاهای غیرخوراکی یا غیرضروری بوده است.
ایلناایلنا5 روز قبل
قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش و بهای طلا با افزایش رو به‌رو بود. به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با پنج و شش صدم درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت دریای شمال نیز با چهار و ۳۹ صدم درصد کاهش به ۶۰ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمت هر گرم طلا نیز با ۷۳ صدم درصد افزایش ۴۷ دلار و هفت سنت رسید.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
امروز قیمت نفت پس از آنکه آمارهای رسمی نشان دادند ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی رشد بیشتری یافته، اندکی کاهش یافت. امروز در بازارهای جهانی اگرچه قیمت نفت کاهش یافت، اما همچنان در محدوده ۶۴ دلار معامله می‌شود. به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۲۳ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۶۳ دلار و ۸۳ سنت معامله شد. پیش از این تحلیلگران رویترز در نظرخواهی خود پیش‌بینی کرده بودند که ذخایر نفت آمریکا ۴۱۸ هزار بشکه کاهش یابد. هر بشکه از این نوع نفت با ۳۰ سنت کاهش به قیمت ۵۷ دلار و ۸۱ سنت معامله شد.
فارسفارس1 هفته قبل
قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت نگرانی در مورد رشد اقتصادی و تقاضا برای سوخت به ۶۳٫۶۳ دلار در هر بشکه کاهش یافت. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که بلاتکلیفی در مورد توانایی آمریکا و چین برای رسیدن به توافق همچنان وجود دارد، قیمت نفت در معاملات امروز به علت نگرانی در مورد رشد اقتصادی و تقاضا برای سوخت کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۲ سنت کاهش ۶۳٫۶۳ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱۰ سنت کاهش ۵۷٫۹۱ دلار معامله شد. از طرف دیگر، در بخش عرضه، کشورهای عضو اوپک در ۵ دسامبر در وین گرد هم می‌آیند تا در مورد ادامه یا عدم ادامه توافق کاهش تولید تصمیم‌گیری کنند. انتظار می‌رود این گروه توافق کاهش تولید را تا نیمه سال ۲۰۲۰ تمدید کنند.
فارسفارس1 هفته قبل
با امید به توافق تجاری آمریکا و چین، قیمت نفت در بازارهای جهانی به ۶۳٫۶۷ دلار در هر بشکه افزایش یافت. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال اظهارنظرهای مثبت واشنگتن در آخر هفته که امید برای توافق آمریکا و چین را در بازارهای جهانی زنده کرد، قیمت نفت امروز افزایش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۲۸ سنت افزایش ۶۳٫۶۷ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱۹ سنت افزایش ۵۷٫۹۶ دلار معامله شد. این اظهارات یک روز پس از اینکه رؤسای جمهور دو کشور نسبت به توافق تجاری ابراز تمایل کردند، عنوان شد. اما ترامپ گفت هنوز در مورد اینکه می‌خواند یک توافق با رئیس جمهور چین را نهایی کند یا نه، تصمیم‌گیری نکرده است.
فارسفارس1 هفته قبل
اوپک در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان با یک دلار و ۴۶ سنت افزایش ۶۳٫۶۸ دلار فروخته شده است. سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه ۲۹ آبان، ۶۲٫۲۲ دلار در هر بشکه معامله شده بود. هر بشکه نفت برنت روز جمعه را با قیمت ۶۳٫۳۹ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با قیمت ۵۷٫۷۷ دلار به پایان برد. (جزئیات بیشتر) بیشترین قیمتی که تاکنون برای سبد نفتی اوپک ثبت شده برابر با ۷۴٫۰۴ دلار است که در ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ رقم خورد. در نتیجه قیمت کنونی سبد نفتی اوپک با بالاترین رقم سال ۱۰٫۳۶ دلار فاصله دارد.
تابناکتابناک1 هفته قبل
کاهش قیمت طلا با دعوت چینی‌ها از آمریکا برای دور جدید مذاکره تجاریروز پنجشنبه در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. در سال‌های اخیر استخراج طلا افزایش یافته است اما کارشناسان پیش بینی می‌کنند نرخ رشد استخراج طلا طی هشت تا ۱۰ سال آینده کاهش یابد. متوسط حقوق معلمان در سال: ۱۹ هزار و ۵۷۲ دلارمازاد درآمد برای تامین حداقل مایحتاج زندگی در سال: ۴۶ دلار
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 هفته قبل
امروز در بازارهای جهانی، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد و قیمت نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش، به ۶۲ دلار و ۶۶ سنت رسید. امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
تابناکتابناک2 هفته قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. به گزارش فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با رشد ۳۴ سنت بشکه‌ای ۵۷ دلار و ۳۵ سنت به فروش رفت. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
فارسفارس2 هفته قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. خبرگزاری فارس: امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
فارسفارس3 هفته قبل
پس از اینکه دوباره تردیدها در مورد توافق تجاری میان آمریکا و چین ایجاد شد، قیمت نفت در بازارهای جهانی به ۶۱٫۸۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۶۵ سنت کاهش ۶۱٫۸۶ دلار فروخته شد. نفت برنت هفته گذشته ۱٫۳ درصد افزایش قیمت را ثبت کرده بود. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵۸ سنت کاهش ۵۶٫۶۶ دلار معامله شد. مارگارت یانگ، تحلیلگر بازارهای سی‌ام‌سی در سنگاپور گفت: «با تشدید دوباره بلاتکلیفی‌های تجاری و تقویت ارزش دلار، قیمت نفت کاهش یافت.» انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، پس از کاهش بیش از یک درصدی قیمت نفت در واکنش به اظهارات ترامپ که گفته بود با لغو تعرفه‌ها علیه کالا‌های چینی موافقت نکرده است، قیمت نفت روز جمعه اندکی افزایش داشت. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۲۲ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۹ سنت افزایش به ۵۷ دلار و ۲۴ سنت رسید. قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا هر کدام به ترتیب رشد هفتگی ۱٫۳ و ۱٫۹ درصدی را به ثبت رساندند. پس از آنکه دیروز قیمت نفت تا رقم ۶۰ دلار و ۶۶ سنت و نفت خام آمریکا تا ۵۵ دلار و ۷۶ سنت پایین آمدند، نفت خام در معاملات اواسط روز افت قیمت‌ها را جبران کرد. جنگ تجاری ۱۶ ماهه بین آمریکا و چین موجب کند شدن رشد اقتصاد جهانی شده و تحلیلگران را وادار به کاهش پیش بینی‌ها در مورد تقاضا برای نفت کرده است، زیرا ناظران نگران اند که مازاد عرضه در سال ۲۰۲۰ افزایش یابد. اوایل دیروز پس از آنکه ترامپ به خبرنگاران گفت که هنوز با لغو تعرفه‌ها موافقت نکرده، اما پکن تمایل دارد که وی چنین کاری را انجام دهد، قیمت نفت رو به کاهش گذاشت. این اظهارات پس از آن بیان شد که مقامات دو کشور روز پنجشنبه گفته بودند آمریکا و چین در چهارچوب فاز نخست توافق تجاری با لغو تعرفه‌های وضع شده علیه کالا‌های یکدیگر موافقت کرده‌اند. اما منابع آگاه گفته‌اند، مخالفت‌های جدی در درون دولت آمریکا با لغو تعرفه‌ها وجود دارد و مقامات آمریکایی سیگنال‌های ضد و نقیضی در مورد وضعیت مذاکرات ارسال کرده‌اند. در همین حال، آمار‌های جدید نشان می‌دهد که واردات نفت چین در ماه اکتبر ۱۱٫۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. این آمار مثبت موجب امیدواری به رشد تقاضای چین برای نفت شده است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید