قیمت واحد مسکونی

قیمت واحد مسکونی

دنیای خودرودنیای خودرو5 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ به‌دنبال طرحی است تا بتواند خانه‌های لوکس و خودروهایی را که قیمتی بیش‌از یک‌میلیارد تومان دارند، مشمول مالیات کند. این کمیسیون با طبقه‌بندی خودروها در دوگروه یک تا ۱٫۵ میلیارد تومانی و خودروهایی که قیمت آن‌ها بین ۱٫۵ تا سه‌میلیارد تومان بوده، خواستار آن است که به‌ترتیب ۰٫۵ درصد و یک‌درصد قیمت آن‌ها باید به‌عنوان مالیات اخذ ‌شود و برای خودروهایی که بیش از سه‌میلیارد تومان قیمت داشته باشند نیز معادل ۱٫۵ درصد قیمت آن‌ها به‌عنوان مالیات دریافت شود. اخذ مالیات از سرمایه‌گذاران کلان در بازار خودرومحمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ دراین‌باره به‌روزنامه «دنیای‌خودرو» گفت: «این مصوبه اهدافی غیر از خودروهای لاکچری نیز دارد و آن اخذ مالیات از خانه‌های خالی و اعیانی است. هدف از پیاده‌سازی این مصوبه اخذ مالیات از سرمایه‌گذاران دربخش مسکن شهری و دارندگان خودروهای لوکس است.» وی تاکید کرد: «از مدت‌ها قبل‌ مسئولین به‌دنبال اجرایی‌شدن قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی هستند و با تصویب این مصوبه، اخذ مالیات از خانه‌های لاکچری عملیاتی خواهد شد و قدم موازی نیز خودروهای لاکچری خواهد بود.» طرحی در راستای مبارزه با تجمل‌گرایی؟ طبق آنچه محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی و کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفته، امید می‌رود این مصوبه بتواند کمی از تجمل‌گرایی درسطح کشور را بکاهد و قشر مرفه را به‌پای‌بندی به قانون‌های مالیاتی درکشور ترغیب کند. از سوی دیگر، قیمت بسیاری از این خودروها کاذب تلقی می‌شود و درکشورهای دیگر این خودروها گاه کمتر از یک‌سوم این قیمت‌ها خرید و فروش می‌شوند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
منابع بودجه سال بعد ۴۸۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است و نسبت به بودجه سال‌جاری ۸ درصد افزایش داشته است. ۲۶۱ هزار میلیارد تومان درآمد سال آینده است که ۱۷۵ هزار میلیارد تومان مالیات، ۲۰ هزار میلیارد تومان گمرک و ۶۶ هزار میلیارد تومان سایر است. در لایحه بودجه ۹۹ اشتغالزایی، رونق تولید و مبارزه با فقر مطلق سه هدف اصلی محسوب می‌شود. مدیرعامل متروی تهران با تاکید بر اینکه عدد بسیار ناچیزی از بودجه مستقیم کشور سهم مترو می‌شود، افزود: در جداول بودجه، ‌بودجه مستقیم عدد بسیار ناچیزی است و با توجه به کاهش ارزش پول کشور هر ساله از ارزش اعداد نیز کم می‌شود. به طوری که از ۲۴۹ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان مستقیم، ۱۵٫۸ هزار میلیارد تومان به سه دهک کم درآمد و۱۲۱ هزار میلیارد تومان به سه دهک پردرآمد کشور می‌رسد.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، محمداسماعیل سعیدی گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق خودروهای سواری و وانت دو کابین که قیمت آنها بیش از یک میلیارد باشد، مشمول دریافت مالیاتی می‌شوند. سعیدی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند واحدهای مسکونی که چه خالی و چه در حال استفاده که قیمت آنها بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان است، یک هزارم قیمت‌ آنها به عنوان مالیات پرداخت شود. وی افزود: همچنین بر اساس این مصوبه واحدهای مسکونی که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان قیمت دارند باید دو هزارم قیمت آنها به عنوان مالیات پرداخت شود و واحدهای مسکونی که بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان قیمت دارند باید سه هزارم قیمت آنها به عنوان مالیات پرداخت شود. عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: علاوه بر این طبق این مصوبه واحدهای مسکونی که قیمت آنها بیه ۴۰ تا ۶۰ میلیارد تومان است باید چهار هزارم قیمت‌شان بابت مالیات پرداخت شود و مالیات خانه‌هایی که قیمت آنها بیش از ۶۰ میلیارد تومان است، پنج هزارم قیمت واحد مسکونی است. آخرین خبر۲۰۲۵
تابناکتابناک1 هفته قبل
در بین بورس‌های منطقه، شاخص «بیست ۱۰۰» بورس استانبول با دو درصد کاهش به ۱۱۱ هزار و ۴۱۲ واحد رسید. در امارات شاخص بورس دوبی با ۰٫۶۴ درصد کاهش به ۲۷۱۰٫۵۵ واحد رسید و در عربستان شاخص بورس ریاض با ۰٫۱۵ درصد کاهش به ۸۲۰۶٫۱۳ واحد رسید. همچنین طبق این مصوبه خودروهایی که بیش از ۳ میلیارد تومان قیمت داشته باشند، باید معادل ۱٫۵ درصد قیمت‌شان به عنوان مالیات پرداخت شود. وی افزود: همچنین بر اساس این مصوبه واحدهای مسکونی که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان قیمت دارند باید دو هزارم قیمت آنها به عنوان مالیات پرداخت شود و واحدهای مسکونی که بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان قیمت دارند باید سه هزارم قیمت آنها به عنوان مالیات پرداخت شود. ارزیابی‌های اولیه حاکی از آن است که بوئینگ از محل زمین گیر ماندن هواپیماهای ۷۳۷ مکس تاکنون ۹٫۲ میلیارد دلار ضرر کرده است.

چشم‌انداز بازار مسکن پایتخت

3+
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران1 ماه قبل
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، بازار معاملات مسکن در روزهای اخیر با سه حرکت رکودشکن از سوی سازنده‌ها مواجه شده است. این رویداد یعنی برقراری تماس‌های معکوس در بازار مسکن از سوی سمت عرضه، چند پیام مهم برای بازار مسکن به همراه دارد؛ مهم‌ترین و کلیدی‌ترین پیام معکوس شدن تماس‌های تلفنی در بازار معاملات مسکن به تصویر سمت عرضه از آینده کوتاه‌مدت و میان‌‌مدت بازار مسکن برمی‌گردد. بررسی‌ها از آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران در آخرین ماه از فصل پاییز نشان می‌دهد یک رویداد مهم دیگر هم‌اکنون در بازار مسکن مشاهده می‌شود. رویداد سومی که هم‌اکنون در بازار معاملات مسکن و در نتیجه تغییر تاکتیک سازنده‌ها در بازار مشاهده می‌شود به دگرگون شدن شرایط «دریافت» در معاملات مسکن مربوط می‌شود. بهار امسال یعنی فصل اوج جهش قیمت مسکن در بازار معاملات املاک، شرایط متفاوتی نسبت به وضعیت فعلی در بازار مسکن از نظر نحوه دریافت قیمت مسکن در بازار وجود داشت.
فراروفرارو1 ماه قبل
هم‌اکنون عمده تماس‌های معکوس در بازار مسکن از سوی سازنده‌ها انجام می‌شود. این رویداد یعنی برقراری تماس‌های معکوس در بازار مسکن از سوی سمت عرضه، چند پیام مهم برای بازار مسکن به همراه دارد؛ مهم‌ترین و کلیدی‌ترین پیام معکوس شدن تماس‌های تلفنی در بازار معاملات مسکن به تصویر سمت عرضه از آینده کوتاه‌مدت و میان‌‌مدت بازار مسکن برمی‌گردد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» از آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران در آخرین ماه از فصل پاییز نشان می‌دهد یک رویداد مهم دیگر هم‌اکنون در بازار مسکن مشاهده می‌شود. رویداد سومی که هم‌اکنون در بازار معاملات مسکن و در نتیجه تغییر تاکتیک سازنده‌ها در بازار مشاهده می‌شود به دگرگون شدن شرایط «دریافت» در معاملات مسکن مربوط می‌شود. این تحول و دگرگونی نسبت به دوران اوج جهش قیمت مسکن است. بهار امسال یعنی فصل اوج جهش قیمت مسکن در بازار معاملات املاک، شرایط متفاوتی نسبت به وضعیت فعلی در بازار مسکن از نظر نحوه دریافت قیمت مسکن در بازار وجود داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- وزیر آموزش و پرورش گفت: حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است و باید به تدریج و گام به گام به سمت بهبود آن برویم که یکی از ملزومات آن برخورداری فرهنگیان از قانون خاص اداری و مالی و خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است. وی ادامه داد: یکی از این وعده‌ها تصویب آیین‌نامه طرح رتبه‌بندی معلمان در هیأت دولت بود، براساس این آیین‌نامه معلمان و فرهنگیان عزیز رتبه‌بندی خواهند شد و متناسب با این رتبه‌ها از مزایای متفاوتی برخوردار خواهند شد. حاجی‌میرزایی طرح رتبه‌بندی معلمان را از مطالبات اصلی آنان دانست و گفت: هدف آن است که معلمان با دانش، تجربه و عملکرد متفاوت بتوانند از دریافتی متفاوتی بهره ببرند. البته این بدان معنا نیست که کسی که بالای هجده سال قرار دارد در رتبه چهار قرار گیرد بلکه حضور در این رتبه منوط به کسب صلاحیت‌ها و کیفیت لازم است. بهبود وضعیت فرهنگیان نیازمند خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری استوی گفت: حقوق معلمان نیازمند ترمیم اساسی است و باید به تدریج و گام به گام به سمت بهبود آن برویم که یکی از ملزومات آن برخورداری فرهنگیان از قانون خاص اداری و مالی و خروج آنان از قانون مدیریت خدمات کشوری است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، دومین نشست خبری محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش آغاز شد. هدف این است که دانش و تجربه و صلاحیت معلمان در دریافتیشان را بدانیم و پرداخت پاداش به کیفیت‌های برتر است. وزیر آموزش و پرکرش گفت: منطق اصلی رنپتبه بندی افزایش انگیزه و گیفیت کار معلمان است. جایی که آموزش و پرورش این طرح ۳ ساله پیش بینی شده و شخرها و مناطق روستایی را شامل می‌شود. کسانی واجد شرایط هستند که فاقد زمین و ملک باشند و از تسهیلات این حوزه بهره مند نشده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
هرچه نسبت قیمت زمین به قیمت واحد مسکونی در یک منطقه کمتر باشد، ساخت و ساز در آن منطقه بیشتر خواهد بود. بررسی فایل‌ها خانه‌های کلنگی منطقه ۲ نشان می‌دهد، مظنه خانه کلنگی در این منطقه حدود ۵۵میلیون تومان است. *** منطقه ۸؛ قیمت زمین ۱٫۸برابر مسکنقیمت هر مترمربع زمین خانه‌های کلنگی در منطقه ۸ تهران بین ۹میلیون تومان تا ۵۰میلیون تومان متغیر است. *** منطقه ۱۱؛ قیمت زمین ۱٫۹برابر مسکنقیمت خانه‌های کلنگی در منطقه ۱۱ بازه بزرگی را شامل می‌شود. بررسی فایل‌های خانه‌های کلنگی منطقه ۱۲ نشان می‌دهد، مظنه خانه کلنگی در این منطقه حدود ۱۷میلیون تومان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، محمود محمودزاده در نخستین نشست خبری خود به تشریح جزئیات آغاز ثبت‌نام متقاضیان مسکن در طرح اقدام ملی پرداخت. وی درباره آورده متقاضیان در طرح ملی مسکن، گفت: در مرحله اول ۳۰ درصد قیمت تمام‌شده باید پرداخت شود که عدد فیکسی نیست که بتوانیم آن را اعلام کنیم. حذف انبوه‌سازان از طرح ملی مسکنمحمودزاده با اشاره به این‌که قیمت تمام‌شده واحدهای مسکونی طرح ملی ۱٫۶ تا ۲٫۵ میلیون تومان و به‌طور متوسط ۲ میلیون تومان است در خصوص ایراد انبوه‌سازان، تصریح کرد: ایراد انبوه‌سازان در خصوص قراردادهای مشارکتی بود. وی افزود: با توجه به این‌که انبوه‌سازان از طرح ملی مسکن استقبال نکردند، برای ساخت حدود ۲۳ هزار واحد مشارکتی قراردادهایی با شرکت‌های دیگر منعقد شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تأکید کرد: کف و سقف قیمت واحدهای مسکن طرح اقدام ملی مشخص نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، عبده تبریزی در ابتدای تحلیل خود، وضعیت فعلی بازار مسکن و ریشه‌های نابسامانی آن را در اصطکاک‌ها، غیرقابل تجارت بودن، گرانی، ناهمگنی و کندی واکنش عرضه به تحولات تقاضا ارزیابی کرد، هر چند که به نظر او سوداگری همچنین ضعف قوانین که مانع از سوداگری‌ها می‌شود نیز بر بازار مسکن بی‌تاثیر نیست. این کارشناس مسکن با توسل به آمارهای رسمی نشان داد که قیمت مسکن در تهران از سال ۷۱ تا ۹۸ حدود ۲۸۰ برابر شده است. او در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این موضوع که در کشور، متوسط سهم زمین از قیمت مسکن در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاست، گفت: «سهم زمین از قیمت مسکن در نقاط متراکم شهری در حدود ۶۰درصد است و در مورد مسکن لوکس این سهم حتی به ۸۰درصد هم می‌رسد. این پدیده باعث از دست رفتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مولد و اشتغالزای اقتصاد کشور می‌شود و سرعت گردش پول در اقتصاد کشور را کاهش می‌دهد. رانت موجود در زمین شهری نیز یکی از موضوعات اصلی در اقتصاد شهری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
بخش هایی از سخنان وی در پی می‌آید: اصلی‌ترین مسائل مسکن قیمت زمین و سوداگری در این بخش، ضعف قوانین، ضعف بازار رهن و حجم بالای مسکن نامناسب است. * در ایران متوسط سهم زمین از قیمت مسکن در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاست. سهم زمین از قیمت مسکن در نقاط متراکم شهری در حدود ۶۰ درصد است و در مورد مسکن لوکس این سهم حتی به ۸۰ درصد هم می‌رسد. *عدم حضور توسعه‌گران در کشور ایران سبب شده عرضه زمین شهری به هیچ عنوان پاسخگو تقاضای فزاینده آن نباشد. رانت موجود در زمین شهری نیز یکی از موضوعات اصلی در اقتصاد شهری است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ماه قبل
این اقتصاددان اصلی‌ترین مسائل مسکن را قیمت زمین و سوداگری در این بخش، ضعف قوانین، ضعف بازار رهن و حجم بالای مسکن نامناسب اعلام کرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، حسین عبده تبریزی، اقتصاددان در جلسه‌ای در محل موسسه‌ی عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با عنوان «آسیب‌شناسی وضعیت مسکن» به تحلیل بازار مسکن پرداخت. وی عنوان کرد: در کشور متوسط سهم زمین از قیمت مسکن در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بالاست. وی در خصوص مشکلات بازار زمین تصریح کرد: هجوم سرمایه به سمت بازار زمین، توازن بازارها را به نفع زمین تغییر داده و سرمایه را در زمین انباشت و بلوکه می‌کنند. این اقتصاددان اصلی‌ترین مسائل مسکن را قیمت زمین و سوداگری در این بخش، ضعف قوانین، ضعف بازار رهن و حجم بالای مسکن نامناسب اعلام کرده است.
فارسفارس2 ماه قبل
بازار مسکن در بیش از یک دهۀ گذشته همواره با فراز و فرودهایی روبرو بوده، در شرایط فعلی برخی از کارشناسان معتقدند وضعیت مسکن تابع شرایط تورمی کشور است و برخی هم معتقدند با عبور از دورۀ رونق یا جهش قیمت، در سه سال آینده قیمت مسکن ثابت خواهد بود. البته پروژه مسکن مهر در بیشتر استان‌های کشور بر بازار مسکن اثرگذاشت و هزاران خانواده از دهک‌های درآمدی پایین صاحب مسکن شدند و در شهرها هم قیمت مسکن تحت کنترل درآمد. ثبات قیمت مسکن در طی سه سال آیندهمحمدمهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس می‌گوید: با توجه به اینکه دورۀ رونق را پشت سر گذاشته و وارد دورۀ رکود شده‌ایم پیش‌بینی می‌کنیم که تا ۳ سال آینده وضعیت بازار مسکن باثبات روبرو خواهد بود. وی می‌افزاید: بازار مسکن نیز جدای از این بازارها نیست زیرا نقدینگی لجام گسیخته با ورود به بازار مسکن موجب افزایش نجومی قیمت‌ها شده است. وی در پایان عنوان می‌کند: برای سر و سامان دادن به بازار مسکن، استفاده از فناوری‌های نوین در ساخت مسکن و حذف قیمت زمین است که سبب کاهش قیمت تمام شده آن خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
بنابراین شرایط خرید مسکن را ندارند و شاهد افت معاملات نسبت به ماه‌های قبل و مدت مشابه سال گذشته هستیم. در واقع رکود بازار مسکن طی دو سه ماهه گذشته عمیق‌تر شده است و پیش بینی می‌شود که این رکود در ماه‌های آتی هم ادامه یابد،. این فعال بازار مسکن با اشاره به رکود شدید بازار مسکن بیان می‌کند: معاملات به‌شدت کاهش یافته است، در این منطقه فروشنده‌ها به بنگاه مراجعه می‌کنند، اما خریداری وجود ندارد. این فعال بازار مسکن می‌گوید: به دلیل شفاف نبودن وضعیت بازار مسکن در آینده، هم خریدار و هم فروشنده تمایلی برای انجام معامله ندارند. به گفته این فعال بازار مسکن، حجم معاملات تقریبا به صفر رسیده است و با وجود فایل‌های بسیار برای فروش، خریداری وجود ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
در جردن نیز واحدی با عمر ۵ سال به قیمت‌تری ۲۸ میلیون تومان به فروش رسیده است. قیمت واحد مسکونی نوساز در منطقه شیخ بهایی با امکانات کامل ۲۵ میلیون تومان اعلام شده است. بر این اساس در نیاوران، یکی از گران‌ترین مناطق تهران واحدی مسکونی با عمر ۲۱ سال به نرخ متری ۲۹ میلیون تومان معامله شد. قیمت ملکی مشابه با سنی بالاتر در منطقه ولیعصر، محدوده پارک ساعی برابر با ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شده است. در بلوار فردوس اما قیمت ملکی با عمر ۱۳ سال برابر با ۱۹ میلیون تومان در هر متر مربع است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
نکته قابل تامل در این آمار، قیمت مسکن در منطقه ۲۱ بود که نسبت به ماه پیش از آن حدود ۱۱۷ درصد افزایش یافته و وزارت راه نرخ ۲۱ میلیون و ۲۲۳ هزار تومان را برای آن اعلام کرده بود. از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی نیز گویا به اشتباه خود در قیمت مسکن منطقه ۲۱ پی برده و جدول قیمت شهریور ماه را اصلاح کرده است. بر این اساس متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در این منطقه طی شهریور ماه امسال ۱۰ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان بود که طبق معمول همیشگی با قیمت‌های بانک مرکزی مقداری متفاوت است. مطابق آمار اصلاح شده دفتر اقتصاد و برنامه‌ریزی مسکن وزارت راه در شهریور ماه متوسط قیمت واحد مسکونی در تهران ۱۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان بوده که حدود ۲۰۰ هزار تومان از قیمت جدول قبلی پایین‌تر است. در واقع قیمت مسکن در شهریور نسبت به مرداد امسال ۳٫۵ درصد کاهش یافته است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
مقایسه کارنامه ساختمانی دو نیمه شمالی و جنوبی پایتخت از وجود چهار عامل بازدارنده سرعتگیری رکود در محدوده تهران قدیم خبر می‌دهد. مقایسه کارنامه ساختمانی دو نیمه شمالی و جنوبی پایتخت از وجود چهار عامل بازدارنده سرعتگیری رکود در محدوده تهران قدیم خبر می‌دهد. ریشه بروز رکود ساختمانی خفیف‌تر در محدوده بافت فرسوده نسبت به سایر مناطق شهری در بخش تقاضا به دو عامل «زیربنای ساختمانی» و «قیمت واحد مسکونی» مربوط می‌شود. در نتیجه این عامل کمک می‌کند در دوره رکود معاملاتی و ساختمانی، سرمایه‌گذاران ساختمانی آسان‌تر پروژه‌های جدید خود را تکمیل و به بازار عرضه کنند. عامل اول، پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای پروژه‌های ساختمانی بافت فرسوده است که موجب می‌شود خطرپذیری توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن در بافت فرسوده کاهش پیدا کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
تفاوت میان قیمت فروش آپارتمان در نیمه‌جنوبی و شمالی‌شهر سبب می‌شود که تقاضای بیشتری برای خرید در محدوده بافت فرسوده شهر وجود داشته باشد. عامل اول، پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای پروژه‌های ساختمانی بافت فرسوده است که موجب می‌شود خطرپذیری توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن در بافت فرسوده کاهش پیدا کند. البته به واسطه افزایش برخی هزینه‌های ساخت وساز همچون قیمت مصالح، نیروی انسانی و … کاهش هزینه‌های ساخت وساز برای سازندگان بافت فرسوده در سال جاری به حدود ۱۶ درصد کاهش پیدا کرده است. عارضه نخست طرح‌های نوسازی اجرا شده، کسری شدید پارکینگ در محله‌های نوسازی شده بافت فرسوده است. کیفیت پایین ساخت‌وسازهای جدید نیز سومین و مهم‌ترین پارامتری است که به نوعی نشان‌دهنده تولید مجدد بافت فرسوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
ریشه بروز رکود ساختمانی خفیف‌تر در محدوده بافت فرسوده نسبت به سایر مناطق شهری در بخش تقاضا به دو عامل «زیربنای ساختمانی» و «قیمت واحد مسکونی» مربوط می‌شود. در نتیجه این عامل کمک می‌کند در دوره رکود معاملاتی و ساختمانی، سرمایه‌گذاران ساختمانی آسان‌تر پروژه‌های جدید خود را تکمیل و به بازار عرضه کنند. تفاوت میان قیمت فروش آپارتمان در نیمه‌جنوبی و شمالی‌شهر سبب می‌شود که تقاضای بیشتری برای خرید در محدوده بافت فرسوده شهر وجود داشته باشد. عامل اول، پیش‌بینی سیاست‌های تشویقی برای پروژه‌های ساختمانی بافت فرسوده است که موجب می‌شود خطرپذیری توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن در بافت فرسوده کاهش پیدا کند. کیفیت پایین ساخت‌وسازهای جدید نیز سومین و مهم‌ترین پارامتری است که به نوعی نشان‌دهنده تولید مجدد بافت فرسوده است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ماه قبل
البته سهم تسهیلات خرید مسکن از قیمت یک واحد مسکونی متوسط متراژ طی سال‌های گذشته متغیر بوده است. در این میان و با توجه به تفاوت معنادار در سهم وام‌ها در پوشش هزینه خرید مسکن بین ایران و سایر کشورها، روزنامه تعادل به بررسی وضعیت پرداخت وام خرید مسکن در سایر کشورها می‌پردازد و شرایط تسهیلات دهی این کشورها را با کشورمان مقایسه می‌کند. ناگفته نماند که بانک‌های مالزی دو نوع تسهیلات به خریداران مسکن پرداخت می‌کنند که شامل تسهیلات زماندار و تسهیلات مسکن انعطاف‌پذیر است. در وام زماندار، متقاضی خرید مسکن باید ماهیانه برای مدت زمانی مشخص (به عنوان مثال ۳۰ سال) مبلغی را بابت اقساط بازپرداخت وام، پرداخت کند. هند: در هندوستان بسته به میزان درآمد، وام خرید مسکن ۷۵ تا ۸۰ درصد قیمت واحد مسکونی را پوشش می‌دهد و دراین کشور وام‌های مسکن مختلفی وجود دارد.

به انتهای لیست رسیدید