آخرین و مهم‌ترین اخبار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی
لاریجانی

لاریجانی

خبرآنلاینخبرآنلاین32 دقیقه قبل
«علی لاریجانی از یک سال پیش به نزدیکان خود اعلام کرده بود که نامزد انتخابات مجلس یازدهم از هیچ حوزه‎ای نخواهد شد. با وجود انتقادات تندی که به او می‎شد، علی لاریجانی هیچوقت برخوردهای تند شخصی با کسی نکرد. حال سؤال این است که با رفتن علی لاریجانی اعتدال چه سرنوشتی خواهد یافت؟ اعتدال اسم شخص نیست، یک روش و منش و مکتب است. رفتن لاریجانی می‎تواند تنفس اعتدال را سخت‌تر کند اما با رفتن او تفکر اعتدال از بین نمی‎رود. الان هم رفتن لاریجانی می‎تواند وزن این جریان را کاهش دهد و شاخه‎های پوپولیست و عصبانی جناح اصولگرا، جایگزین افراد عاقل و منطقی بشوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز51 دقیقه قبل
الان جامعه ایران خودش را به زحمت با فشارهایی که سال قبل به او وارد شده تطبیق داده است پس دیگر به آن دست نزنید. اصلا در جمهوری اسلامی سابقه ندارد که در سالی که منتهی به انتخابات است ما دست به اصلاحات ساختاری زده باشیم. ما در جمهوری اسلامی همیشه بی‌خردی داشته‌ایم اما این اوج بی خردی است. اینکه عده‌ای به اسم دفاع از ایران به دنبال براندازی و انحلال جمهوری اسلامی هستند نمی‌دانند که بعد از آن چه خطراتی ایران را تهدید می‌کند. اگر یک روزی جمهوری اسلامی از آقای خاتمی و موسوی و کروبی و ما باقی مانده‌های آقای هاشمی بگذرد از احمدی نژاد نمی‌گذرد. من شخصا ممکن است که خط مشی‌ام با آقای کرباسچی متفاوت باشد ولی بالاخره آقای کرباسچی با همین خصوصیات شناخته شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
پیام نیامدن آقای باهنر، آقای لاریجانی و..، خیلی پیام خطرناکی است و من نمی‌دانم چرا جامعه سیاسی ایران متوجه این فاجعه نیست. الان جامعه ایران خودش را به زحمت با فشارهایی که سال قبل به او وارد شده تطبیق داده است پس دیگر به آن دست نزنید. اصلا در جمهوری اسلامی سابقه ندارد که در سالی که منتهی به انتخابات است ما دست به اصلاحات ساختاری زده باشیم. ما در جمهوری اسلامی همیشه بی‌خردی داشته‌ایم اما این اوج بی خردی است. اگر یک روزی جمهوری اسلامی از آقای خاتمی و موسوی و کروبی و ما باقی مانده‌های آقای هاشمی بگذرد از احمدی نژاد نمی‌گذرد. اگر یک روزی جمهوری اسلامی از آقای خاتمی و موسوی و کروبی و ما باقی مانده‌های آقای هاشمی بگذرد از احمدی نژاد نمی‌گذرد.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
چند روز مانده به پایان ثبت نام داوطلبان شرکت در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی گمانه زنی‌ها درباره حضور سعید جلیلی و باقر قالیباف در انتخابات به واقعیت نزدیک‌تر می‌شودگمانه زنی‌ها درباره حضور این دو چهره موثر اصولگرا و احتمال سرلیستی آنها در مشهد و تهران زمانی جدی‌تر شد که علی لاریجانی رییس فعلی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم را ندارد و این انصراف به معنای خالی شدن کرسی ریاستی بود که در قد و قواه جلیلی و قالیباف استحمیدرضا ترقی، عضو حزب موتلفه اسلامی در اینباره گفت: با انصراف لاریجانی، احتمال حضور قالیباف و جلیلی تقویت می‌شود. وی اضافه کرد: فکر نمی‌کنم [این دو] از یک شهر (تهران) کاندیدا شوند و احتمال این موضوع ضعیف است. این فعال سیاسی تاکید کرد: این تحلیل که، چون مردم به اصلاح‌طلبان مردم رای نمی‌دهند، قطعا گرایش کامل به سمت اصولگرایان است، درست نیست. ترقی افزود: سئله پایداری و شورای وحدت را مطبوعات و رسانه‌ها بزرگنمایی می‌کنند و در آن حدی که مطرح می‌شود نیست.
رجانیوزرجانیوز22 ساعت قبل
گروه سیاسی-رجانیوز: علی لاریجانی طی روزهای گذشته اعلام کرد که در دوره بعدی مجلس شورای اسلامی کاندیدا نخواهد شد. دسته دیگری از تحلیل‌ها نیز علت این عدم حضور را در اطمینان لاریجانی از عدم رای‌آوری مجدد از حوزه انتخابیه قم می‌دانستند. او که روزگاری از اردوگاه اصولگرایان کاندیدای ریاست جمهوری و سپس رئیس مجلس شده بود، در آخرین انتخابات ریاست جمهوری با لیست اصلاح‌طلبان وارد مجلس شد! از همین رو بود که نام لاریجانی را در لیست اصولگرایان قم، به چشم نمی‌خورد. از طرف دیگر جبهه پیروان که زیر نظر باهنر اداره می‌شود، از شورای اصولگرایان قم اعلام برائت کرده و به دنبال دعوت و حمایت از لاریجانی برای انتخابات آینده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
با کناره‌گیری علی لاریجانی از حضور در انتخابات مجلس، گمانه‌زنی‌ها درباره حضور افرادی چون محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی در انتخابات مجلس یازدهم و تلاش شان برای ریاست بر مجلس آینده بالا گرفته است. به موازات کار شورای وحدت، لیست‌های مختلفی با نام جوانان انقلابی تهران، پویش گام دوم و شورای اصولگرایان قم و … منتشر شده است. این را باید از شورای وحدت بپرسید. به هر حال با انصراف آقای لاریجانی افرادی که می‌توانند جایگاه ریاست مجلس را داشته باشند، احتمال حضورشان تقویت می‌شود. شما گویا معتقدید که خیلی هم معلوم نیست اصولگرایان پیروز انتخابات باشند …هنوز معلوم نیست که چه کسی پیروز انتخابات شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: حسین مرعشی در روزنامه اعتماد می‌نویسد: امروز فضای سیاسی جمهوری اسلامی را می‌توان به لشکری تشبیه کرد که میمنه و میسره و قلبی دارد. اظهارات ریاکارانه مرعشی درباره آقای لاریجانی در حالی است که سخنگوی کارگزاران ۱۳ شهریور امسال در گفت‌وگو با همین روزنامه اعتماد و درباره احتمال حمایت از لاریجانی در انتخابات با لحنی توهین‌آمیز گفت: چه لزومی دارد ما به سمت اصولگرایی معتدل برویم. در دنیا مرسوم است که روی اسب برنده شرط‌بندی کنند و روی اسب بازنده شرط‌بندی نکنند. کارگزاران هم روی اسب بازنده شرط‌بندی نمی‌کنند. در مجموع بازی طرفداران دولت، به‌واسطه همین سربازگیری از جبهه مقابل بوده و در مجلس (دهم) هم می‌تواند اتفاق بیفتد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت دیروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در مورد اظهارات علی مطهری و نسبت دادن مساله بنزین به رهبر انقلاب گفت: اصرار رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی بوده اما رهبر انقلاب تنها مصوبه سران قوا را تایید کردند حتی یک بار این مصوبه خدمت ایشان ارسال شد و ایشان گفتند سران سه قوه تایید کنند. محمود واعظی مسوول دفتر رئیس‌جمهوری هم در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اظهارات علی مطهری مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور مخالف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین بودند و بنابر بر دستور رهبر انقلاب این طرح اجرا شده است، اظهار کرد: خیر، این‌گونه نیست، آقای رئیس‌جمهور مخالف اجرای این طرح نبودند، اگر آقای مطهری این صحبت را کرده باشند که رئیس‌جمهور مخالف بودند و رهبر انقلاب دستور دادند من تایید نمی‌کنم. او در بخش دیگری از این جلسه هم گفت که مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی خبر نداشت. علیرضا رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد که علی لاریجانی رئیس مجلس، روز سه‌شنبه قبل از اعلام جدید قیمت بنزین در جلسه غیر علنی گفته بود طرح بنزین اجرا می‌شود. اثر افزایش قیمت بنزین بر افزایش قیمت‌هااز سوی دیگر، روز گذشته عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه چهل و یکمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: زمانی که قیمت بنزین افزایش می‌یابد، یک مقدار افزایش قیمت‌ها طبیعی است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاعضای اروپایی برجام در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام، در بیانیه‌ای ایران را تلویحا تهدید به استفاده از مکانیسم ماشه و احیای تحریم‌های سازمان ملل کردند. اخبار سیاسی- مکانیسم ماشه یا همان «ساز و کار حل اختلافات» در بند‌های ۳۶ و ۳۷ برجام به عنوان تضمینی در راستای اجرای تعهدات ایران گنجانده شد. در این رابطه حسن عابدینی کارشناس مسائل هسته‌ای گفت: «بهانه امروز اروپا به بحث کاهش تعهدات هسته‌ای ایران برمی‌گردد. تاثیر بازگشت تحریم‌ها علیه ایران از سوی اروپاموضوع دیگر در تهدید تروئیکای اروپا به برگرداندن تحریم‌ها، میزان اثرگذاری آن‌ها بر اقتصاد ایران است. جان کلام آنکه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تهدید اروپا به استفاده از مکانیسم ماشه نه تنها دست بسته نبوده بلکه دست به ماشه هم هست چه آنکه علی لاریجانی رئیس مجلس و عضو شورای عالی امنیت ملی صراحتا اعلام کرده است اگر درباره ایران از مکانیسم ماشه استفاده شود، در بسیاری از تعهدات نسبت به آژانس تجدید نظر جدی خواهیم کرد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
ثبت نام حامیان قالیبافتعدادی از حامیان قالیباف امروز سیزدهم آذر ماه با حضور در فرمانداری مشهد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. این عضو مجمع نیروهای خط امام تاکید کرد: اگر قرار باشد در انتخابات مجلس رقابت کنم تحت نام جریان اصلاحات حضور خواهم داشت. ثبت نام یک قاضیرئیس شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران هم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرد. موسوی گفت: تا این لحظه ۱۶ نفر برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده‌اند. که عدد قابل توجهی است ما ۲۹۰ کرسی در مجلس داریم و ۴ هزار و ۷۸۱ نفر تاکنون برای داوطلبی مجلس ثبت نام کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
تعدادی از حامیان قالیباف امروز با حضور در فرمانداری مشهد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. هادی غفاری: درباره تایید صلاحیتم علم غیب ندارمهادی غفاری از معدود چهره‌های اصلاح‌طلب بود که در این چهار روز در انتخابات مجلس ثبت نام کرد. او پس از نام‌نویسی در انتخابات مجلس گفت: من دغدغه معیشت مردم را دارم. این عضو مجمع نیروهای خط امام تاکید کرد: اگر قرار باشد در انتخابات مجلس رقابت کنم تحت نام جریان اصلاحات حضور خواهم داشت. راه‌چمنی: پولی ندارم که هزینه انتخابات کنمدبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی هم از جمله کسانی بود که امروز در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه ثبت نام کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، تعدادی از حامیان قالیباف امروز با حضور در فرمانداری مشهد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. شیران خراسانی گفت: حامیان آقای قالیباف به اندازه یک لیست خوب، کارآمد، باتوان و با تجربه قرار است در انتخابات حضور داشته باشند. هادی غفاری: درباره تایید صلاحیتم علم غیب ندارمهادی غفاری از معدود چهره‌های اصلاح‌طلب بود که در این چهار روز در انتخابات مجلس ثبت نام کرد. او پس از نام‌نویسی در انتخابات مجلس گفت: من دغدغه معیشت مردم را دارم. این عضو مجمع نیروهای خط امام تاکید کرد: اگر قرار باشد در انتخابات مجلس رقابت کنم تحت نام جریان اصلاحات حضور خواهم داشت.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، ‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، دو قانون به شرح زیر را ابلاغ کرد:۱) قانون موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت ج. ا. ایران و دولت ج قزاقستان۲) قانون موافقتنامه چهارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیهانتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تعدادی از حامیان قالیباف امروز با حضور در فرمانداری مشهد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. هادی غفاری: درباره تایید صلاحیتم علم غیب ندارمهادی غفاری از معدود چهره‌های اصلاح‌طلب بود که در این چهار روز در انتخابات مجلس ثبت نام کرد. او پس از نام‌نویسی در انتخابات مجلس گفت: من دغدغه معیشت مردم را دارم. این عضو مجمع نیروهای خط امام تاکید کرد: اگر قرار باشد در انتخابات مجلس رقابت کنم تحت نام جریان اصلاحات حضور خواهم داشت. راه‌چمنی: پولی ندارم که هزینه انتخابات کنمدبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی هم از جمله کسانی بود که امروز در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه ثبت نام کرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور، دو قانون به شرح زیر را ابلاغ کرد:۱) قانون موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان۲) قانون موافقتنامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه
تسنیمتسنیم1 روز قبل
از جمله این تلاش‌ها می‌توان به تیتر «تصمیم نظام» یکی از خبرگزاری‌های حامی دولت و دیگر اخبار رسانه‌های اصطلاح طلب و همچنین اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد. محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور بعد از اعلام خبر افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: «این کار در راستای اجرایی‌شدن مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه است». بعد از اظهارات نوبخت، رئیس جمهور و سایر وزرای کابینه نیز اعلام کردند که «بنزین ۳هزارتومانی تصمیم سران قواست»! در جدیدترین برگ از این تلاش مذبوحانه، علی مطهری در اظهار نظری عجیب، دولت و مجلس را مخالف اجرای طرح بنزینی و رهبری را عامل اصلی اجرای آن اعلام کرده است. هم تصمیم بدی گرفته شده و هم بد اجرا شده، خیلی‌ها از دولت و مجلس هم غافلگیر شدند.
الفالف1 روز قبل
هرچند اخبار احتمال حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری در همه ادوار این انتخابات او را همراهی می‌کرد، اما در سه دوره گذشته هرگز چنین تصمیمی از سوی او گرفته نشد. لاریجانی پس از مجلس به کجا خواهد رفت؟ اعلام خبر عدم حضور لاریجانی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو مسیر را پیش روی اذهان عمومی قرار داد. از سوی دیگر، علی لاریجانی که گفت بود بی‌نیاز از حمایت اصلاح‌طلبان است، عملا خود را از پشتیبانی این جبهه محروم کرده است. اصولگرایان نیز با پر کردن لیست شهر قم خود با اسامی شخصیت‌هایی مانند زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی، جایی برای حضور علی لاریجانی در لیست خود باقی نگذاشتند. با توجه به مواضعی که دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در قبال علی لاریجانی دارند، می‌توان این پیش‌بینی را داشت که چنانچه او قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشد، با نظر به نوع نگاه اصلاح طلبان به او، لاریجانی به صورت مستقل وارد انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
بعضی از نامزدها با سابقه چند دوره مجلس پشت سر هم می‌گویند که مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلسی بوده که تا الان دیدیم. چه کسانی از جامعه روحانیت شرکت می‌کند؟ تا آنجایی که من شنیدم، سه نفر از آقایان؛ آقای مصباحی‌مقدم، آقای تقوی و آقای موسی‌پور. یکی از اخبار غیرمنتظره سه، چهار روز اخیر این بود که اعلام شد گویا آقای قالیباف می‌خواهد برای انتخابات مجلس بیاید. واقعا نامزد انتخابات مجلس نمی‌شوید؟ خیر، واقعا کاندیدا نمی‌شوم. کسانی که دوره قبل لیست اصلاح‌طلب را بستند خیلی از لیست دوره گذشته تهران، نه خودشان راضی هستند و نه دوستان‌شان.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
کسی که هم در قبل و هم در وقایع بعد از افزایش قیمت بنزین، مسئول است و انگشت‌های اتهامات به سمت وی. لابی برای حفظ ژنرال اصلاحاتاز طرفی، همزمان با استیضاح وزیر کشور، استیضاح وزیر نفت نیز کلید خورده است. آموزش و پرورش در کنار سایر استیضاح‌هادر این میان اما طرح استیضاح یکی از وزرای دیگر حسن روحانی هم به نتیجه رسیده است. برای همین به نظر می‌آید که استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز بیشتر با اهداف سیاسی ترتیب داده شده ولی از رای کافی برای افتادن وزیر برخوردار نیست. این وزیر نگون بخت از قرار معلوم کسی نیست جز رضا رحمانی وزیر صمت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
کسی که هم در قبل و هم در وقایع بعد از افزایش قیمت بنزین، مسئول است و انگشت‌های اتهامات به سمت وی. لابی برای حفظ ژنرال اصلاحاتاز طرفی، همزمان با استیضاح وزیر کشور، استیضاح وزیر نفت نیز کلید خورده است. آموزش و پرورش در کنار سایر استیضاح‌هادر این میان اما طرح استیضاح یکی از وزرای دیگر حسن روحانی هم به نتیجه رسیده است. برای همین به نظر می‌آید که استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز بیشتر با اهداف سیاسی ترتیب داده شده ولی از رای کافی برای افتادن وزیر برخوردار نیست. این وزیر نگون بخت از قرار معلوم کسی نیست جز رضا رحمانی وزیر صمت.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - رئیس مجلس شورای اسلامی ایران ضمن استقبال از اظهارات ولی‌عهد سعودی درباره حل اختلافات ریاض و تهران، تأکید کرد که چنین گفت‌وگویی می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کنداستقبال از اظهارات ولی‌عهد سعودی درباره حل اختلافات ریاض و تهران «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران تأکید کرد که تهران از حل اختلافات خود با عربستان سعودی از طریق گفت‌وگو استقبال می‌کند. لاریجانی در گفت‌وگو با شبکه خبری «الجزیره» قطر گفت که درهای مذاکره با ایران به روی عربستان سعودی باز است. وی با بیان اینکه «ما از اظهارات محمد بن سلمان [ولی‌عهد سعودی] مبنی بر اینکه خواستار حل اختلافات با تهران از طریق گفت‌وگوست، استقبال می‌کنیم»، در ادامه تصریح کرد که «هر گونه گفت‌وگویی بین ایران و سعودی می‌تواند بسیاری از مشکلات امنیتی و سیاسی منطقه را حل کند». رئیس مجلس ایران خاطر نشان کرد که تهران در پی تشکیل سیستم امنیتی جمعی مخصوص خلیج فارس است که با مشارکت همه کشورهای حاشیه خلیج فارس صورت گیرد. رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در پایان درباره مذاکره تهران و واشنگتن اظهار داشت که «مذاکره با واشنگتن، ممنوع نیست، ولی در ابتدا باید [آمریکا] تحریم‌ها را بردارد».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، پس از انتشار اخباری مبنی بر درخواست جمعی از مراجع عظام تقلید و بزرگان نظام از علی لاریجانی برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم، تندروها بشدت به تکاپو افتاده‌اند و باردیگر فضاسازی و هجمه علیه رئیس مجلس را کلید زده‌اند.
فراروفرارو1 روز قبل
در قانون اساسی، وظایف هریک از قوای سه‌گانه تفکیک شد و رئیس‌جمهور مسئول اجرای قانون اساسی و تنظیم روابط میان قوای سه‌گانه شد. با روی‌کارآمدن محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۴ هیئت نظارت بر قانون اساسی منحل می‌شود و سخنگوی وقت دولت بیان می‌کند: «…دولت برای نظارت بر اجرای قانون اساسی نیازمند چنین هیئتی نیست. دولت از هر ظرفیتی برای انجام وظایف خود در اجرای قانون اساسی استفاده می‌کند. طبق قانون اساسی رئیس‌جمهور باید بر تمام دستگاه‌ها نظارت داشته باشد و اینکه عده‌ای عنوان می‌کنند رئیس‌جمهور فقط در قوه مجریه ناظر بر حسن اجرای قانون اساسی است تفسیر غلطی است …». احمدی‌نژاد در فرایند رسیدگی به بودجه سال ۱۳۸۸ به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اخطار قانون اساسی می‌دهد. و در نامه‌ای خطاب به وی می‌نویسد: «…در اجرای اصل ۱۱۳ قانون اساسی و ماده ۱۵ قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیت‌های ریاست‌جمهوری ایران مصوب سال ۱۳۶۵ مراتب زیر به جهت عدم رعایت اصول مختلف قانون اساسی در فرایند رسیدگی به بودجه سال ۱۳۸۸ به‌عنوان اخطار قانون اساسی ابلاغ می‌گردد …».
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
این صحنه با روند قطعی شدن حضور سعید جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس بیش از پیش قابل رویت و پیش‌بینی می‌شود. وی در پاسخ به سوالی درباره افزایش احتمال نامزدی سعید جلیلی از مشهد در انتخابات مجلس و نسبت وی با شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: آقای جلیلی در بحث انتخابات در جلسات شورای ائتلاف شرکت نمی‌کرد، بلکه قبل از آن در چند جلسه که آقای رئیسی برگزار کردند، حضور یافته بود. زیرا آقای جلیلی از افراد شناخته شده جبهه انقلاب است و فرقی نمی‌کند که ایشان حضوری در جلسات شورای ائتلاف داشته باشند. البته گزارش یادشده تا پایان هفته نهایی و به شورای ائتلاف عرضه خواهد شد. وی در ارتباط با قطعی بودن حضور سعید جلیلی در انتخابات مجلس گفت: ما نمی‌دانستیم که ایشان قرار است از مشهد حضور پیدا کنند، ولی بسیار کار خوبی می‌کنند که برای این مسئله می‌آیند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - صداوسیما حالا نزدیک به سه‌دهه است که برای ماه رمضان تدارک ویژه می‌بیند و سریال‌های اصطلاحا مناسبتی برایش آماده می‌کند. یعنی امسال هم مانند چندسال اخیر، بعد از دو دهه تلویزیون دیگر در ترکیب سریال‌هایش سراغ طنزهای آپارتمانی یا شیاطین زمینی نرفته‌است. نگاهی به همه این سال‌های طولانی باکس سریال‌های ماه رمضان نشان می‌دهد در عصر علی لاریجانی، ضرغامی، سرافراز و علی‌عسگری؛ هرکدام با چه سیاستی سریال‌های ماه رمضانی‌شان را ساخته‌اند. بیشتر بدانید: سیر تا پیاز سریال‌های ماه رمضان در دهه ۸۰آنها که شیطان را در سیمای حامد کمیلی و بهاره افشاری به خانه مردم بردند! رضا عطاران با ساخت سریال «خانه به دوش» در سال۱۳۸۳ موج کمدی‌سازی در مجموعه‌های مناسبتی ماه رمضان را آغاز کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، پس از انتشار اخباری مبنی بر درخواست جمعی از مراجع عظام تقلید و بزرگان نظام از علی لاریجانی برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم، تندروها بشدت به تکاپو افتاده‌اند و باردیگر فضاسازی و هجمه علیه رئیس مجلس را کلید زده‌اند. در همین راستا، جواد کریمی قدوسی نماینده تندرو مشهد و عضو جبهه پایداری که بارها اظهارات و ادعاهایش مورد تکذیب از سوی افراد و نهادها و مشخصا سازمان اطلاعات سپاه قرار گرفته است، در چند توییت متوالی نگرانی خود از کاندیداتوری لاریجانی را پنهان نکرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
مکانیسم ماشه یا همان «ساز و کار حل اختلافات» در بند‌های ۳۶ و ۳۷ برجام به عنوان تضمینی در راستای اجرای تعهدات ایران گنجانده شد. طبق این سازوکار، اگر اعضای برجام بتوانند نقض تعهدات ایران را اثبات کنند، تحریم‌های بین‌المللی به صورت خودکار علیه کشورمان برمی‌گردد. در این رابطه حسن عابدینی کارشناس مسائل هسته‌ای به خبرنگار میزان گفت: «بهانه امروز اروپا به بحث کاهش تعهدات هسته‌ای ایران برمی‌گردد. تاثیر بازگشت تحریم‌ها علیه ایران از سوی اروپاجمهوری اسلامی ایران در حال نمایش زندگی بدون غرب است و ما نشان دادیم بدون آن‌ها نیز می‌توانیم زندگی کنیم موضوع دیگر در تهدید تروئیکای اروپا به برگرداندن تحریم‌ها، میزان اثرگذاری آن‌ها بر اقتصاد ایران است. جمهوری اسلامی ایران در حال نمایش زندگی بدون غرب است و ما نشان دادیم بدون آن‌ها نیز می‌توانیم زندگی کنیم.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
اصولگرایان با تکیه بر عملکرد اصلاح طلبان مجلس و نقدهایی که بدنه اجتماعی اصلاحات به نمایندگان فراکسیون امید وارد می‌کنند معتقدند فضا برای پیروزی شان فراهم شده است. لیستی که قرار است هم کرسی‌های مجلس را با آن تصاحب کنند هم با معرفی چند سرلیست چهره و شاخص، از هم اکنون برای کرسی ریاست مجلس بعدی خیز بردارند. کرسی ریاست بعد از لاریجانی به چه جریانی می‌رسد؟ اولین کسی که یک روز پیش از کلید خوردن نام‌نویسی کاندیداهای مجلس به ابهام‌ها و گمانه‌زنی‌ها پایان داد و اولین بمب انتخابات را منفجر کرد، ‌ کسی نبود جز علی لاریجانی که ۱۲ سال است بر کرسی ریاست پارلمان تکیه زده است. لاریجانی روز شنبه اعلام کرد که «در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی برنامه‌ای برای حضور ندارم». اصلاح‌طلبان که با برد سی-هیچ و با رویای اکثریت به مجلس دهم پا گذاشته بودند، امید زیادی داشتند که بتوانند پس از سه دوره دوری از کرسی ریاست مجلس، این‌بار ریاست مجلس را تصاحب کنند، اما سد محکم لاریجانی خیلی زود آنان را متوقف کرد و با شکست عارف در فتح ریاست مجلس دهم، امیدشان خیلی زود ناامید شد و تلاش‌های عارف در سال‌های بعد هم بی‌نتیجه بود.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
در انتخابات مجلس ششم، این جریان با نام ائتلاف خط امام و رهبری و در اتحاد با جامعه روحانیت مبارز سعی در بازآرایی خود کرد. نخستین تجربه انتخاباتی شورای هماهنگی نیروهای انقلاب، انتخابات شورای شهر دوم بود. با راهیابی محمود احمدی‌نژاد و هاشمی رفسنجانی به دور دوم انتخابات، شورا مشکلات بزرگتری پیدا کرد. در سال ۱۳۹۰، جبهه پایداری از دل بخشی از حامیان سابق محمود احمدی‌نژاد که نزدیک به مصباح یزدی بودند ایجاد شد. در انتخابات مجلس دهم این دوپارگی همچنان باقی ماند و جبهه پایداری لیستی مستقل از جبهه متحد اصولگرایی ارائه کرد و ۲۳ کرسی به دست آورد.

به انتهای لیست رسیدید

لاریجانی

علی اردشیر لاریجانی (زاده ۱۳ خرداد ۱۳۳۶) سیاستمدار اصول‌گرای ایرانی است. وی از ۱۲ خرداد ۱۳۸۷ تاکنون، رئیس مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از حوزه انتخابیه قم است. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی که در هفتم اسفند ماه سال ۹۴ برگزار شد، او به عنوان نفر دوم مجدداً از حوزه انتخابیه شهر قم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد. وی همچنین رئیس سازمان صدا و سیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور بوده‌است. ویکی‌پدیا