لاهیجان

لاهیجان

مهرمهر50 دقیقه قبل
وی در ادامه با بیان اینکه در پایان هفت روز ۴۵۵ داوطلب در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان اقدام به ثبت نام کردند، افزود: گیلان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است که داوطلبان برای رسیدن به ۱۳ کرسی در مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند. وی در ادامه با بیان اینکه ٢٧ درصد افراد زیر چهل سال هستند که نسبت به دوره نهم ٢١ درصد بود بالاتر است، گفت: تعداد افرادی که در این دوره داوطلب شده‌اند نسبت به دوره قبل ۲۴ درصد افزایش یافته است. قاسم نژاد با اشاره به اینکه ١٢ درصد معادل ۵۲ نفر از داوطلبان ثبت نام کننده دارای مدرک تحصیلی دکتری، ٧٩ درصد داوطلبان معادل ۳۵۸ نفر دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس، ٣٢ نفر معادل ٧ درصد دارای لیسانس از ایثارگران و یک نفر نیز دارای مدرک تحصیل دیپلم است، گفت: ۴۴۷ معادل ۹۸ درصد داوطلبان شیعه، هفت نفر نیز اهل تسنن هستند که در شهرستان‌های تالش و آستارا ثبت نام کرده‌اند. وی با بیان اینکه ۱۵۹ داوطلب از ایثارگران و جانباز هستند که ۳۵ درصد کل داوطلبان را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: ۲۹۶ نفر از افراد ثبت نام کننده معادل ۶۵ درصد غیر ایثارگران هستند. رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه ۱۱۴ نفر معادل ۲۵ درصد کل داوطلبان سابقه کاندید شدن در دوره‌های گذشته را داشته‌اند، گفت: ۷۵ درصد داوطلبان نیز فاقد سابقه در این زمینه هستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز13 ساعت قبل
بعد از انتشار فهرست مزایده‌ی ۵۴ بنای تاریخی از سراسر کشور در اوایل مهر امسال، برای دومین بار حمام «شیخ‌بهایی» اصفهان و خانه «جلال آل احمد» تهران در فهرست جدید مزایده‌ صندوق احیا قرار گرفتند تا همراه با ۳۱ بنای تاریخی دیگر به مزایده گذاشته شوند. به گزارش تجارت‌نیوز، صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، فهرست جدیدی از بناهای تاریخی در اختیار خود را که ۳۳ بنای تاریخی از ۱۶ استان کشور شامل می‌شود، به مزایده گذاشت و جزئیات واگذاری ان‌ها را اعلام کرد. صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، در تازه‌ترین دور از مزایده‌های خود بناهای تاریخی «قلعه مدرسه خیرآباد» استان خوزستان، خانه «رفیعی» استان بوشهر، کاروانسراهایی «فرسفج» تویسرکان و «تاج آباد» دهستان آبرومند استان همدان، حمام «نوبر» و خانه «ثقه الاسلام» تبریز و مجموعه «کردشت» استان آذربایجان شرقی، خانه «زرشکیان» استان کرمانشاه، قلعه «کنجانچم» استان ایلام، کاروانسرای «کمبوج» و خانه «قریشی» آمل و خانه‌های «نجفی» بابل استان مازندران، کاروانسرای «چمشک» پلدختر و خانه «ابوالقاسمی» خرم­آباد استان لرستان، کاروانسرای «تی تی» سیاهکل، حمام «مریان» آق اولر، خانه «صادقی» لاهیجان و هتل «ایران» رشت در استان گیلان را به مزایده گذاشته است. بنا بر اعلام روابط عمومی صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی، همچنین حمام «تنکابنی»، خانه «زینعلی و اسدی»، خانه «خطیبی» و خانه «میریان زاده» استان قزوین، خانه «بهشتیان»، خانه «یداللهی»، حمام «شیخ بهایی»، خانه «کیوان» و خانه «مغنی» در اصفهان، خانه پدری «جلال آل احمد» شهر تهران، خانه «کاشفی» و خانه «کازرونی» یزد، خانه «غفاری» کرمان و قلعه «بهادری» اراک استان مرکزی، کاخ «خوش ییلاق» آزادشهر استان گلستان نیز در این آگهی به مزایده گذاشته شده‌اند. منبع: ایسنا
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید هاشم پور غروب شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پایان مهلت نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: استان گیلان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است. وی با بیان اینکه از این حوزه‌ها ۱۳ نماینده بعد از برگزاری انتخابات از استان گیلان به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند، افزود: در آخرین روز ثبت نام از کاندیدای مجلس شورای اسلامی ۱۳۷ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان ثبت نام کردند. وی با بیان اینکه در شش روز گذشته ۳۰۲ داوطلب با حضور در حوزه‌های انتخابیه ثبت نام خود را نهایی کردند، تصریح کرد: براساس پیش بینی‌ها برای جمع آوری آرای مردم دو هزار و ۵۶۰ شعبه اخذ رأی در استان گیلان پیش بینی شده است. محمود شکری نماینده فعلی شهرستان‌های ماسال، رضوانشهر و تالش، اسدالله عباسی نماینده فعلی رودسر و املش، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، سیدعلی آقازاده دافساری نماینده رشت در دوره هشتم، رسول جماعتی مالوانی نماینده سابق فومن و شفت مجلس شورای اسلامی، منوچهر جمالی نماینده فعلی رودبار، ذبیح الله نیکفر نماینده فعلی لاهیجان و سیاهکل و حجت الاسلام پروایی نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری از چهره‌های شاخص ثبت نام کننده در ششمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه گیلان بودند. همچنین توحید نوبخت فرزند محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حکایت می‌کند.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهرود امیر انتخابی عصر شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: شورای سیاست‌گذاری آثار ملی کشور امروز در شهرستان ماهشهر خوزستان برگزار و ۱۲ اثر میراث صنعتی گیلان در فهرست آثار ملی قرار گرفت. وی با بیان اینکه برای این جلسه استان گیلان ۱۷ پرونده ارائه شده بود، افزود: از این تعداد بعد از بررسی کارشناسان ۱۲ پرونده مورد قبول و در فهرست آثار ملی ثبت شد. مدیرکل میراث فرهنگی گیلان ادامه داد: استان گیلان بعد از استان خوزستان بیشتری پرونده را در حوزه میراث صنعتی به این شورا ارائه کرده است. وی کارخانه شیر پاستوریزه رشت، کارخانه چای رودسر، مجموعه ساختمان‌های اداره شیلات بندرکیاشهر، کارخانه چای قوام السلطنه لاهیجان، کوره آجرپزی رشت، کارخانه دخانیات رشت، پل متحرک بندرانزلی، شیلات بندر انزلی، اداره نوغان بندرانزلی، سد سپیدرود، کارخانه چای هوخ‌تیف و کارخانه چای فومن ۱۲ میراث صنعتی گیلان است که در فهرست آثار ملی ثبت شد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به‌ گزارش خبرنگار مهر، شهرود امیر انتخابی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش «گیلان و ۸۱ سال ثبت میراث فرهنگی» اشاره کرد و افزود: این همایش دی ماه امسال در استان گیلان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه نخستین اثر میراث فرهنگی استان گیلان ۸۱ سال پیش در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، گفت: مقبره‌های چهار پادشاه لاهیجان نخستین اثر میراث فرهنگی استان گیلان بود که به شماره ۳۲۲ در تاریخ ۲۱ آبان ماه سال ۱۳۱۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در ادامه بر لزوم بازنگری ثبت میراث فرهنگی در این استان تأکید و اظهار کرد: مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش پیگیری موضوع بازنگری در میراث فرهنگی استان گیلان است. وی با اشاره به نقش مهم ثبت آثار در جذب گردشگران، بیان کرد: ثبت یک اثر سبب ایجاد حساسیت در میان مردم و مسئولان در زمینه حفظ و حراست از این اثر می‌شود که در این همایش این موضوع به صورت جدی پیگیری خواهد شد. امیر انتخابی با بیان اینکه استان گیلان دارای ۳ هزار اثر تاریخی است، افزود: از این تعداد هزار و ۱۲۹ اثر در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: شهروندان در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی را به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند. وی افزود: برآورد دقیق میزان جمعیت این پرندگان پس از سرشماری دقیق اطلاع رسانی خواهد شد. رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود تصریح کرد: این پلیکان توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شده بود که با هماهنگی ماموران یگان حفاظت پاسگاه امیرکلایه، در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد. وی اظهار کرد: جمعیت پرندگانی نظیر پلیکان خاکستری همواره کم است زیرا شهرستان لنگرود در کریدور مسیر مهاجرت این پرنده قرار ندارد و گهگاهی شاهد فرود این پرندگان هستیم. نجات در پایان از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سید امین نجات، رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: یک قطعه پلیکان خاکستری که از سوی شهروند علاقه مند به محیط زیست تحویل این اداره شد، پس از بهبود در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شده است. او با قدردانی از این شهروند علاقه مند به محیط زیست که با تحویل این پرنده به محیط زیست، نقش مهمی در نجات جان آن و حیات وحش کرده است، افزود: پلیکان‌ها از بزرگترین پرندگان دنیا هستند که توانایی پروازکردن دارند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود، با بیان اینکه پلیکان‌ها پرندگانی آبزی هستند، گفت: زیستگاه آن‌ها دریاچه‌های آب شیرین و لب شور، رودخانه‌های بزرگ و دهانه آن‌ها و سواحل دریا است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود افزود: دومین ویژگی ظاهری پلیکان‌ها وجود پرده کامل بین چهار انگشت پا است که در اصطلاح به آن پای پارو (Paddle Foot) شکل می‌گویند، پلیکان‌ها دارای پروازی شکوهمند و قوی هستند. نجات در پایان از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام «سیدجواد سلیمانی» از سوی شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه کشور به‌عنوان ششمین امام جمعه لاهیجان پس از انقلاب منصوب شد. سلیمانی از چهره‌های جوانی است که پیش از این به‌عنوان امام جمعه شهرستان لنگرود خدمت می‌کرد و هم‌اکنون نیز قرار است در شهرستان لاهیجان به اقامه نماز و سایر وظایف محوله خود بپردازد. وی از تیرماه سال ۹۳ به‌مدت یک سال امام جمعه کومله و در سال ۹۵ نیز امامت جمعه شهر رودبار قصران را برعهده داشت. حجت‌الاسلام مهدی صدیق پیش از این امام جمعه شهرستان لاهیجان بود. انتهای پیام/۶۱۳/ش
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشثبت‌نام نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، صبح یکشنبه ۱۰ آذر در فرمانداری شهر تهران و وزارت کشور آغاز شد. اخبار سیاسی- سوت آغاز این رقابت را علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی چند روز زودتر با اعلام خبر شرکت نکردنش در انتخابات زد؛ با اعلام این خبر، پیش‌بینی‌ها در خصوص آینده مجلس در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. همچنین حضور شخصیت‌های دیگری همچون محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی و محمدرضا عارف نیز سوال بزرگی بود که برای علاقه‌مندان به سیاست به وجود آمده است. با این حال افرادی که قصد کاندیداتوری برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را داشتند، با مراجعه به محل‌های تعیین شده اقدام به ثبت نام کردند؛ اسامی اشخاص شناخته شده‌ای که تا پایان روز ششم برای حضور در این انتخابات در وزارت کشور یا فرمانداری تهران نام‌نویسی کرده‌اند به شرح زیر است: اسامی ثبت شده در روز اول: محمدحسن قدیری ابیانه، سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیکمحسن علیجانی، نماینده تهران در دور دهم مجلسحجت‌الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی، نماینده دوره‌های هشتم و نهم مجلسسید محمود نبویان، نماینده دور نهم مجلساسامی ثبت شده در روز دوم: حمیدرضا پشنگ، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامیمحمد سعید احدیان، مدیر مسئول روزنامه خراسانمحمد عباس‌پور، نماینده دوره‌های چهارم، ششم و هفتم مجلسمحمد خدابخشی، نماینده مردم الیگودرزوهاب عزیزی، دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامیتوحید نوبخت، فرزند رئیس سازمان برنامه و بودجه کشورولی آذروش، نماینده اردبیل و نمین در مجلس ششم و هفتمحجت الاسلام محمد شاهی عربلو، نماینده سابق مردم رباط کریم در دوره پنجم و ششمعبدالحمید خدری، نماینده مردم بوشهرشهاب الدین صدر، نائب رئیس دوم مجلس هشتملاله افتخاری، نماینده مردم تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلساسامی ثبت شده در روز سوم: ارسلان فتحی‌پور، نماینده ادوار مجلسنصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات در دولت یازدهمحجت الله دمیاد، استاندار سابق کرمانشاهعسکر جلالیان، نماینده دوره هشتم در مجلس از حوزه انتخابیه عسلویهکامل عابدین‌زاده، نماینده دور اول مجلسابوالقاسم رئوفیان، دبیرکل حزب ایران زمینعلیرضا دهقان، نماینده و مجری سابق اخبار ورزشیمحمدرضا امیری کهنوجی، نماینده دوره هشتم و نهم حوزه کهنوجرحمت‌الله بیگدلی، عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت اسلامیزهره الهیان، نماینده دور هشتم مجلس شورای اسلامیمحمد سلیمانی، وزیر اسبق ارتباطات و نماینده دور نهم تهران در مجلس شورای اسلامیعلیرضا رحیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امیدعلیرضا محجوب، نماینده ادوار پنجم، هشتم، نهم و دهم مجلسرضا تقی پور، وزیر ارتباطات دولت دهمحجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداریاسامی ثبت شده در روز چهارم: ابوالفضل سروش، نماینده فعلی تهران در مجلسهادی غفاری، نماینده دور اول، دوم و سوم مجلسمهدی وکیل پور، دبیرکل حزب توسعه و عدالتاحمد کرمی، دبیرکل جامعه اسلامی کارگرانبهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمرمحمدرضا خباز، استاندار سابق سمنانمجید فهمیده، برادر شهید حسین فهمیدهسیدعلی ادیانی، نماینده فعلی مردم قائمشهرمهرداد لاهوتی، نماینده مردم لنگرودداوود محمدی، نماینده تهرانحمید رسایی، عضو جبهه پایداریمهدی شیخ، نماینده مردم تهرانجلال میرزایی، نماینده فعلی مردم ایلاممعصومه آقاپور علیشاهی، نماینده مردم شبستر در مجلس دهمعلیرضا منادی، نماینده ادوار مجلسعبدالرضا ترابی، نماینده دوره هفتم و هشتم مردم گرمسارجواد شرفخانی، عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاریمحمدرضا راه چمنی، دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملیمحسن کوهکن، نماینده لنجانعلی جلیلی شیشوان زاده، نماینده مردم مراغه در مجلس دهمجمشید ایرانی، دبیرکل حزب فرزندان ایران زمینسید محمد مهدی پور فاطمی، نماینده سابق دشتی استان بوشهرداریوش قنبری، نماینده حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در دوره هشتم مجلسمحمدصادق کوشکی، فعال سیاسی اصولگراابوالفضل ظهره‌وند، سفیر سابق ایران در افغانستاناسامی ثبت شده در روز پنجم: محمدرضا بادامچی، نائب رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم تهران در مجلس دهمرامین مهمانپرست، سخنگوی اسبق وزارت امور خارجهجعفر گلباز، نماینده مجلس ششممجتبی رحماندوست، نماینده مجلس نهمفاطمه جوادی، معاون امور زنان دولت نهمسید مصطفی آقا میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظامعلی شکوری راد، دبیرکل حزب اعتماد ملتامیر عباس سلطانی، نماینده سابق بروجنمحمد کاظمی، نماینده مردم ملایر در دوره ششم و دهم مجلساحمد مازنی، عضو فراکسیون امیدعلی کمساری، معاون فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) براتعلی محمدی فر، نماینده دوره پنجم و ششم از حوزه انتخابیه سنقر و کلیاییموید حسینی صدر، نماینده ادوار مجلس در حوزه انتخابیه خویعلی اصغر یوسف نژاد، نماینده ساری در مجلس دهمآذر منصوری، قائم مقام حزب اتحاد ملتبیژن نوباوه وطن، نماینده دوره هشتم و نهمسید ابراهیم ابراهیمی، رایزن فرهنگی سابق ایران در باکواسامی ثبت شده در روز ششم: علی عباسپور تهرانی‌فر، نماینده ادوار مجلسغلامرضا انصاری، عضو سابق شورای شهرحسین نقاشی، رئیس روابط عمومی شورای شهرمحسن پیرهادی، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالتبهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایرانامیر آریازند، عضو شورای مرکزی اتحاد ملتابراهیم سحرخیز، معاون اسبق وزیر آموزش و پرورشمهدی آقاتقی، فرماندار سابق تهرانعلی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلسصادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی دولت دهمحسین سبحانی نیا، نماینده ادوارسید محمد حسینی، وزیر ارشاد دولت‌های نهم و دهممحمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در دولت دهممنصورالسادات هاشمی، نایب رییس هیئت فوتبال تهرانسیدمهدی هاشمی، نماینده مجلس نهممحمدعلی وکیلی، عضو هیئت رئیسه مجلسایرج ندیمی، نماینده سابق مردم لاهیجانمحمود صادقی، عضو فراکسیون امیدغلامرضا عبدالوند، نماینده ادوار مختلف مجلسفرید موسوی، نایب رئیس دوم کمیسی
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اگر کودک‌تان خواست دستشویی برود، دستش به روشویی خواهد رسید یا نه و … اما در اوز از این دردسرها ندارید. من در دفتر شهردار نشسته‌ام و به خاطر تنگنای وقت باید انتخاب کنم؛ گزارشی از فوتبال دختران یا گپ و گفتی با اعضای «انجمن دوستدار کودک.» دومی را انتخاب می‌کنم. در این شهر کوچک، سوژه‌های جذاب دیگری هم هست مثل انجمن زبان شناسی اوز، شهر خلاق کتاب و تلاش برای رسیدن به پایتختی کتاب و … اما جالب است بدانید اوز نخستین شهر دوستدار کودک در ایران است. با این بخشنامه، انجمن دوستدار کودک اوز در طبقه دوم شهرداری این شهر مستقر شد. وی می‌گوید: «انجمن دوستداران کودک اوز سال۸۷ فعالیت خود را آغاز کرد و سال ۹۰ هم به ثبت رسید.

سلبریتی‌های «اتوبوسی» دستمزد بحران‌سازی برای کشور را گرفتند

8+
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد انتخابات شهرستان رشت تا ظهر ششمین روز ۱۰ داوطلب با مراجعه به فرمانداری این شهرستان برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند. سیدعلی آقازاده دافساری نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دوره هشتم مجلس، جمشید رسایی و سیروس غریب جورکویه از افرادی بودند که امروز صبح با حضور در فرمانداری رشت اقدام به ثبت‌نام کردند. محمود شکری نماینده فعلی مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس نیز از چهره‌های شناخته شده سیاسی است که در ششمین روز نام‌نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس ثبت‌نام کرد. صغری همتی دیارجان و حسین گل‌پرور در حوزه انتخابیه رودسر و املش، قربانعلی یعقوب‌زاده در صومعه‌سرا، سیدرضا علوی زمیدانی در لاهیجان و پارسا حیادخت در حوزه انتخابیه آستارا نیز امروز برای رفتن به مجلس نام‌نویسی کردند. رسول جماعتی نیز که نمایندگی مردم فومن و شفت را در دوره ششم مجلس شورای اسلامی در کارنامه دارد امروز با حضور در فرمانداری فومن اقدام به نام‌نویسی کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان از کشف ۳۵ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک در گیلان خبر داد. سرهنگ احداله احدی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان در پی دریافت گزارش مردمی از فعالیت یک قاچاقچی در زمینه تهیه و توزیع موادمخدر در سطح استان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی با اشاره به اینکه ماموران مبارزه با موادمخدر در عملیاتی دیگر، یک قاچاقچی را که به همراه همدست خود در سطح شهرستان رشت در حال تردد بود شناسائی کردند، گفت: ماموران پلیس خودرو پراید متهمان را متوقف و در بازرسی از خودرو مورد نظر، ۱۰ کیلوگرم تریاک کشف کردند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. انتهای پیام
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به بارش ۷۴ میلیمتری باران در رودسر، گفت: تا شنبه هوا ابری و بارانی است، اما از اواخر وقت شنبه و روز یکشنبه تا حدی از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد. مازیار غلامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تداوم بارش باران در جلگه و بارش برف در ارتفاعات گیلان، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته رودسر با ۷۴ میلیمتر و لاهیجان با ۷۰ میلیمتر بیشترین مقادیر بارش را در ایستگاه‌های هواشناسی ما داشتند. وی با اشاره به بارش ۵۲ میلیمتری باران در شهر رشت، افزود: امروز بیشینه دمای هوای رشت به ۱۱ درجه سانتی گراد رسید که نسبت به روز گذشته چهار درجه کاهش داشتیم. غلامی بارش باران در جلگه، وزش باد نسبتا شدید در نواحی ساحلی و بارش برف در ارتفاعات را برای فردا پیش بینی کرد و متذکر شد: فردا دریا مواج و طوفانی است و امکان انجام فعالیت‌های مرتبط وجود ندارد. وی با بیان اینکه تا اواسط هفته آینده تغییر دمای محسوس نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: تا شنبه هوا ابری و بارانی است، اما از اواخر وقت شنبه و روز یکشنبه تا حدی از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد و برای روز دوشنبه انتظار داریم هوا به تدریج پایدار شود.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید هاشم پور غروب پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت نام ۹۳ داوطلب در پنجمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس، اظهار کرد: تا ساعت ۱۹ امروز ۸۸ مرد و پنج زن ثبت نام خود را برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نهایی کردند. وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز ثبت نام از داوطلبان تا روز گذشته ۱۳۹ نفر در حوزه‌های انتخابیه گیلان ثبت نام کرده بودند، گفت: در پایان پنجمین روز مجموع داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی گیلان به ۲۳۲ نفر رسیده است. هاشم پور با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۸ روز ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت، افزود: احتمال تمدید این ساعت تا ساعت ۲۴ همان روز نیز وجود دارد. دبیر ستاد انتخابات گیلان با اشاره به پیش بینی ۲ هزار و ۵۶۰ شعبه اخذ رأی، گفت: استان گیلان با ۱۶ شهرستان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است که از این حوزه‌ها داوطلبان برای رسیدن به ۱۳ کرسی مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند. همچنین امروز برخی شنیده‌ها از انصراف توحید نوبخت فرزند محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حکایت می‌کند.

سلبریتی‌های «اتوبوسی» دستمزد بحران‌سازی برای کشور را گرفتند/ چرا نوبخت دستور معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها را صادر کرد؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
بخشی از این افراد قطعا از جریان هایی که قرار بود بحران اجتماعی در ایران ایجاد کنند، نشأت می‌گرفتند. این همزمانی دستور «فوری» نوبخت با کمپین ضدملی و ضدامنیتی سلبریتی‌های «اتوبوسی»، عمیقا محل مداقه و تامل است. در ۱۴ فروردین امسال، دکتر داوود سوری، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شریف، مدعی شد: " آقای نوبخت از روز اولی که آمد به عنوان دانش آموخته دکترای اقتصاد از دانشگاه پیزلی معرفی شد. من قبلا هم به دوستان روزنامه نگار گفته‌ام همانطور که موضوع مدرک آقای کردان را پیگیری کردید، باید مدرک آقای نوبخت را هم پیگیری کنید. " [۴] و البته بسیاری از کارشناسان اقتصادی، وضعیت اقتصادی کشور را عمدتا دستپخت همین جناب نوبخت و سایر همفکران ایشان در «مکتب نیاوران» می‌دانند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق اعلام ستاد انتخابات شهرستان رشت تا این لحظه ۱۲ نفر با حضور در فرمانداری در پنجمین روز نام‌نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس اقدام به ثبت‌نام کردند که مراحل نام‌نویسی ۶ نفر از آنها تکمیل شده است. حجت‌الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس و محمد صادق حسنی جوریابی نماینده مردم رشت در مجلس از چهره‌های مطرح سیاسی گیلان هستند که در پنجمین روز نام‌نویسی کردند. سیدکاظم دلخوش اباتری که در دوره‌های هفتم، هشتم و دهم نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس را در کارنامه خود دارد نیز از چهره‌های سیاسی روز پنجم نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات در گیلان بود. جلیل کریم‌نژاد جانشین اسبق فرمانده سپاه آستارا، میرآرمان واعظی (مدیرکل شیلات استان اردبیل) و بهروز عبادزاده نیز امروز با حضور در فرمانداری آستارا اقدام به ثبت‌نام کردند. قاسم حسین‌نیا در حوزه انتخابیه رودسر، حاتم کیومرثی حوزه تالش، خلیل بهروزی‌فر در فومن، سیاوش وهاب‌منش در فرمانداری انزلی و رضا حیدرنژاد نیز با حضور در فرمانداری لاهیجان اقدام به ثبت‌نام کردند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون سوادآموزی گیلان گفت: تاکنون ۶۵۴۹ نفر معادل ۷۹٫۵ درصد حجم ابلاغی در دوره‌های سوادآموزی گیلان ثبت نام کرده‌اند. سیروس محمدی در خصوص حجم ابلاغی دوره‌های سوادآموزی اظهار کرد: امسال مجموع حجم دوره‌های سوادآموزی استان، ۸۲۴۳ نفر اعلام شده که تا این لحظه ۶۵۴۹ نفر معادل ۷۹٫۵ درصد در کلاس‌های سوادآموزی ثبت نام کرده‌اند. معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به آغاز ثبت نام دوره‌های سوادآموزی، خاطرنشان کرد: پایان دی ماه آخرین مهلت ثبت نام در کلاس دوره سوادآموزی است و در هر نقطه از استان فرد بی سوادی، تمایل به حضور در کلاس‌های سوادآموزی داشته باشد، آماده برپایی کلاس در همان منطقه هستیم. وی با اشاره به رتبه چهارم باسوادی گیلان در کشور، تصریح کرد: گیلان با ۹۷٫۵ درصد جمعیت باسواد از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است اما باید تلاش شود تا ماندگاری سوادآموزی را ارتقا دهیم و نسبت به تهیه و تکمیل بانک اطلاعاتی بی سوادان در استان اقدام کنیم. معاون سوادآموزی گیلان ادامه داد: در سال ۹۵ تعداد بی سوادهای استان ۴۹ هزار و ۷۹۳ بوده که این آمار در سال ۹۷ به ۴۱ هزار و ۳۲۸ بی سواد رسیده است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسم‌نژاد غروب چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در چهارمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی ۴۰ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان نام نویسی کرده‌اند، اظهار کرد: تا روز گذشته نیز ثبت نام ۹۹ نفر نهایی شده بود. قاسم‌نژاد در ادامه با بیان اینکه از میان ثبت نام کنندگان امروز ۳۵ نفر آقایان و مابقی را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: گیلان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه است که ۱۳ نماینده از این حوزه‌ها به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند. وی با اشاره به ادامه ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۸ روز ۱۶ آذر ماه امسال و با بیان اینکه این زمان براساس ضرورت امکان تمدید دارد، گفت: داوطلبان برای تسهیل در امر ثبت نام تمام مدارک اعلام شده را به همراه داشته باشند. رئیس ستاد انتخابات استان گیلان ادامه داد: در پایان چهارمین روز تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی استان گیلان به ۱۳۹ نفر رسیده است. گفتنی در روزهای گذشته نیز محمد احمدی معاون سابق استاندار گیلان، اسماعیل سرائی معاون سابق توسعه پایدار و محرومیت‌زدایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، احمد دنیا مالی عضو ایرانی هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی جهان، توحید نوبخت فرزند محمدباقر نوبخت نیز اقدام به نام نویسی کرده‌اند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان گفت: رویداد نهالکاری پاییزه با شعار «نهالکاری همگانی، برای ایرانی سرسبز» با یک میلیون و ۱۵۰ هزار نهال در مساحت ۳۱۲۳ هکتار از عرصه‌های استان اجرا می‌شود. محسن یوسف پور در گفتوگو با ایسنا، از برگزاری رویداد بزرگ نهالکاری در استان گیلان همزمان با سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: رویداد مذکور با شعار «نهالکاری همگانی، برای ایرانی سرسبز» با یک میلیون و ۱۵۰ هزار نهال در مساحت ۳۱۲۳ هکتار از عرصه‌های استان اجرا می‌شود. وی درختکاری در عرصه‌ها را یکی از ماموریت‌های سازمانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان دانست و افزود: امسال برای نخستین بار در پاییز درختکاری می‌کنیم. وی با بیان اینکه پویش نهالکاری همگانی در استان گیلان به صورت نمادین ساعت ۹ صبح فردا، ۱۴ آذرماه در روستای انبارسر بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه برگزار می‌شود، گفت: از فردا تا پایان آذر درختکاری ادامه خواهد داشت. یوسف پور، نهالکاری پاییزه را جدا از نهالکاری در حوزه زراعت چوب دانست و یادآور شد: گونه‌های پیشگام از جمله توسکا، بلوط، زبان گنجشک، افرا و پلت را در نهالکاری پاییزه می‌کاریم.
ایمناایمنا3 روز قبل
سرهنگ احدالله احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان در پی دریافت گزارش مردمی از فعالیت یک قاچاقچی در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند. وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان در تعامل با سربازان گمنام امام زمان (عج) با انجام مجموعه اقدامات پلیسی از صحت موضوع اطمینان حاصل کردند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان ادامه داد: پس از تعقیب و مراقبت انجام شده توسط ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر، طی هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از منزل شخصی قاچاقچی در شهرستان لاهیجان، ۲۵ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک کشف و متهم ۶۰ساله به همراه دو همدستش دستگیر شدند. احدی با اشاره به اینکه ماموران مبارزه با موادمخدر در عملیاتی دیگر، یک قاچاقچی را که به همراه همدست خود در سطح شهرستان رشت در حال تردد بود شناسایی کردند، اضافه کرد: ماموران پلیس خودرو پراید متهمان را متوقف و در بازرسی از خودرو مورد نظر، ۱۰ کیلوگرم تریاک کشف کردند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند، از شهروندان خواست، هرگونه مورد مشکوک آن را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - پرونده عاملان قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به زودی به آن رسیدگی شود. مادر و فرزند ۴ ساله مقتول، بدنبال قصاصرسیدگی به این پرونده از یازدهم تیر سال ۹۷ به دنبال درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر آغاز شد. وی که قبلا در سرقت مسلحانه طلافروشی در لاهیجان نیز شرکت کرده بود ادعا کرد طی درگیری منتهی به قتل در زندان رجایی شهر شرکت داشته، ولی وحید را نکشته است. او در بازجویی‌ها گفت: وحید از روزی که به زندان بازگشت مدام برای همه کری می‌خواند. این در حالی است که مادر وحید از طرف خودش و پسر چهار ساله وحید برای متهمان این پرونده حکم قصاص خواسته است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طبق آمار رسمی منتشر شده از سوی ستاد انتخابات استان گیلان تا این لحظه تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان به ۹۹ نفر رسیده است که در این میان چهره‌های سیاسی برجسته‌ای مشاهده می‌شوند. در سومین روز فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه امروز ۳۷ داوطلب شامل ۳۴ نفر مرد و ۳ نفر زن با حضور در حوزه‌های انتخابیه مربوط به خود در استان گیلان نام‌نویسی کردند. اسماعیل سرائی، معاون سابق توسعه پایدار و محرومیت‌زدایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، سید محمد احمدی فرماندار سابق شهرستان رشت، رودبار و لاهیجان و معاون سابق اقتصادی استاندار گیلان، حجت‌الاسلام سید رضا مطهری کاندیدای سابق انتخابات مجلس، شاپور مرحبا نماینده ادوار آستارا و احمد دنیا مالی عضو سابق شورای شهر تهران از جمله چهره‌هایی بودند که امروز نام‌نویسی کردند. ثبت‌نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌های استان گیلان از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام می‌شود و این روند تا ۱۶ آذرماه ادامه خواهد داشت و در صورت ضرورت و حسب تشخیص وزیر کشور، فرآیند ثبت‌نام در این روز تا ساعت ۲۴ قابل تمدید است. انتهای پیام/۶۱۳/ش
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس اداره محیط زیست لاهیجان گفت: جمعیت پرندگان مهاجر این شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. علی امیری در گفت وگو با ایسنا گفت: زیستگاه‌های لاهیجان به خصوص تالاب امیرکلایه از مکان‌های امن زمستان گذارنی پرندگان مهاجر است. امیری با بیان اینکه پس از سرشماری پرندگان مهاجر که در ماه‌های آینده انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: میزان دقیق جمعیت پرندگان فرود آمده در این شهرستان اطلاع می‌شود. وی تصریح کرد: شرایط آب و هوای مطولب یکی از دلایل افزایش جمعیت پرندگان مهاجر در سال جاری بوده است. رئیس اداره محیط زیست لاهیجان گفت: بیشترین نوع پرندگان مهاجری که در لاهیجان فرود می‌آیند، از نوع مرغابی سانان هستند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، در سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در رشت تاکنون ۸ نفر که تعدادی از آنها از چهره‌های سیاسی سرشناس نیز هستند نام‌نویسی کردند. اسماعیل سرائی، معاون سابق توسعه پایدار و محرومیت‌زدایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا از چهره‌های سرشناسی بود که صبح امروز با حضور در فرمانداری رشت اقدام به ثبت‌نام کرد. سید محمد احمدی فرماندار سابق شهرستان رشت، رودبار و لاهیجان و معاون سابق اقتصادی استاندار گیلان نیز نام‌نویسی کرد. حجت‌الاسلام سید رضا مطهری کاندیدای سابق انتخابات مجلس نیز از دیگر چهره‌های شناخته شده‌ای بود که صبح امروز با حضور در فرمانداری شهرستان رشت اقدام به ثبت‌نام کرد. اسماعیل حدیدی، جواد محجوب گشت رودخانی و سامره عاشوری نیز از افرادی هستند که با حضور در حوزه انتخابیه شفت و فومن و با ارائه مدارک مربوطه اقدام به ثبت‌نام در انتخابات مجلس کردند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از علاقمندان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، خواستار مرمت اماکن تاریخی و فرهنگی استان گیلان به منظور بهره‌برداری از این اماکن در راستای رونق گردشگری و تبدیل آن‌ها به شکل رستوران، اقامتگاه و یا مصارف فرهنگی نظیر موزه و غیره شده‌اند. شهرود امیرانتخابی از استقبال خوب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای مرمت و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی استان و مراجعه آنان به اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان سخن گفت و افزود: در این راه همکاری‌ با مراجعه‌کنندگان در دستور کار قرار گرفته و همراهی‌های لازم انجام می‌شود. وی یکی از بزرگ‌ترین موانع ثبت آثار و ابنیه تاریخی در استان گیلان را برشمرد و در تشریح آن خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثر خانه‌های تاریخی استان گیلان در اختیار وراث و خانواده‌های متعدد قرار دارد به همین علت امکان ثبت و تحویل این اماکن به سرمایه‌گذاران با مشکلات و موانع بسیار زیادی مواجه شده است. امیرانتخابی با اشاره به اینکه اشخاص حقیقی و ارگان‌های دولتی که تمایل به مرمت بناهای تاریخی تحت اختیار خود دارند می‌توانند از ظرفیت اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان استفاده کنند افزود: علاقمندان برای مرمت آثار خود می‌توانند به معاونت میراث‌فرهنگی استان گیلان مراجعه کنند. وی تکمیل فرم‌های درخواستی توسط متقاضیان برای ورود میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان جهت مرمت آثار متعلق به افراد حقیقی و نهادهای دولتی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پس از انجام این کار و سپری شده مراحل قانونی به ترتیب اولویت نسبت به مرمت آثار و ابنیه‌ها اقدام می‌شود.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی لاهیجان امروز گفت: ماموران نیروی انتظامی این شهرستان سارقان ۳۸و۴۰ ساله را که با همکاری هم از خانه‌ها و اماکن خصوصی سرقت می‌کردند، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند. سرهنگ رسول عزیزی افزود: این ۲سارق به ۲۲فقره سرقت و فروش وسایل به یک مالخر ۴۵ساله در لاهیجان اعتراف کردند که ماموران به کمک متهمان، این مالخر را هم دستگیر کردند. وی اضافه کرد: با رعایت نکات امنیتی و توجه به هشدارهای پلیس می‌توان از بسیاری سرقت‌ها جلوگیری کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی درجانی در این باره اظهار کرد: طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیکاری استان به منظور جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های شالیزاری و افزایش بهره وری و بهبود کشت و زرع محصول استراتژیک برنج و بهبود وضعیت کشاورزان در راستای توسعه پایدار در مساحت ۱۷۲۰ هکتار در گیلان آغاز شد. درجانی ادامه داد: هدف از اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیکاری را احداث شبکه منظم آبیاری و زهکشی، احداث کرت‌های منظم هندسی و تسطیح اراضی، احداث ابنیه‌های فنیی وشن ریزی جاده‌های ساخته شده، احداث شبکه جاده‌های بین مزارع که با احداث این جاده‌ها امکان تردد ماشین آلات مختلف کشاورزی به داخل اراضی فراهم آمده و سبب افزایش راندمان کار و کاهش چشمگیر هزینه‌ها خواهد شد. وی گفت: این طرح با اعتباری بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی وزارت جهاد کشاورزی در غالب ۱۷ پروژه اجرایی در شهرستان‌های رشت، شفت، تالش، آستانه، لنگرود، لاهیجان، رودسر و صومعه سرا آغاز شده است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ۲۵ نمایش راه یافته به جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان معرفی شدند که براین اساس، نمایش «غنیمت» نوشته پژمان شاهوردی و کارگردانی محمد یوسفی زاده از شهرستان مرند در این جشنواره به اجرای برنامه خواهد پرداخت. حضور ۱۴ نمایش صحنه‌ ای و ۱۱ نمایش خیابانی در بخش مسابقه این دوره از جشنواره نهایی شده است و نمایش هایی از شهرهای تهران، خرم‌ آباد، کرج، نجف‌آباد، بوشهر، قم، اصفهان، ساوه و کاشان در بخش نمایش‌‌های صحنه‌ ای و هنرمندانی از شهرهای خمینی‌شهر، کرمانشاه، تهران، قروه، کرمان، لاهیجان، مرند و ایلام در بخش نمایش‌های خیابانی حضور خواهند داشت. در بخش خیابانی این جشنواره، نمایش «غنیبمت» از شهرستان مرند، با ۱۱ نمایش دیگر در این بخش رقابت خواهد کرد، همچنین نمایش «تلنگر» به نویسندگی مسعود نیازی و کارگردانی یاسمن یوسفی از تبریز در این بخش حضور پیدا می‌کند. نمایندگان تئاتر استان آذربایجان شرقی در این بخش با نمایش‌های «مین» از خمینی شهر، «کلاغ‌های آنلاین» از لاهیجان، «شهر خوب» از قروه، «سه قطره آب» از تهران، «افسانه شیواکمان» از کرمانشاه، «آشغال دوست داشتنی» از قروه، «در مسیر اقتصاد» از ایلام، «شل شاک» از کرمان و «خیر نبینی سعیده» از کرمان رقابت می‌کنند. گفتنی است، پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در بخش‌‌های صحنه‌ای، نمایش‌‌های خیابانی، نمایش ‌های محیطی، نمایشنامه‌ خوانی و بخش کارگاه‌‌ها و نشست‌‌های تخصصی از ۲۱ تا ۲۸ آذرماه به کوشش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری اداره‌ کل هنرهای نمایشی به میزبانی کاشان برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس5 روز قبل
سینماپرس: دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از نهایی شدن حضور ۱۴ نمایش صحنه‌ای و ۱۱ نمایش خیابانی در بخش مسابقه این دوره از جشنواره خبر داد. به گزارش سینماپرس، خیام وقار کاشانی با اشاره به حضور هنرمندان شهرهای تهران، خرم آباد، کرج، نجف آباد، بوشهر، قم، اصفهان، ساوه و کاشان در بخش نمایش‌های صحنه‌ای این دوره از جشنواره گفت: در بخش مسابقه نمایش‌های خیابانی نیز شاهد حضور هنرمندانی از شهرهای خمینی شهر، کرمانشاه، تهران، قروه، کرمان، لاهیجان، مرند و ایلام در جشنواره خواهیم بودآثار مسابقه صحنه جشنواره سراسری تئاتر مهر، با اعلام نام ۱۴ اثر، نتایج نهایی بخش رقابتی را مشخص کرد. ۱-نمایش «روزمرگی» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج از تهران۲- نمایش «زمین سوخته» به نویسندگی امین ابراهیمی و کارگردانی ستار مهرشاد از خرم آباد۳- نمایش «با من حرف بزن» به نویسندگی و کارگردانی سینا شفیعی از کرج۴-نمایش «مه لقا» به نویسندگی محمدجواد سجادی و کارگردانی احمد شکرانه از نجف‌آباد۵- نمایش «کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی از بوشهر۶- نمایش «است» به نویسندگی و کارگردانی پرنیا شمس از تهران۷- نمایش «امیرکبیر» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه‌مردی از قم۸- نمایش «رویاهای دم صبح» به نویسندگی لیلی عاج و کارگردانی بهاره مشیری از تهران۹- نمایش «آتروپین» به نویسندگی و کارگردانی امید نیاز از اصفهان۱۰- نمایش «سه کیلو دویست و پنجاه گرم» به نویسندگی مهدی زندیه و کارگردانی محسن نجار حسینی از تهران۱۱- نمایش همه دختران من «خطوط خاطره» به نویسندگی جواد روستایی و محمدقاسمی و کارگردانی جواد روستایی از ساوه۱۲- نمایش «تاریخ کوچه بازار فرانسه در قرن هجده» به نویسندگی پیام لاریان و کارگردانی مهدی رضایی از کاشان۱۳- نمایش «آوازخوان طاس» به نویسندگی اوژن یونسکو و کارگردانی وحیدرضا صادق‌پور از کاشان۱۴- نمایش «سبکی» به نویسندگی و کارگردانی داریوش علیزاده از کرج ۱۴همچنین آثار بخش مسابقه خیابانی جشنواره سراسری تئاتر مهر، با اعلام نام ۱۱ اثر، نتایج نهایی این بخش را مشخص کرد. ۱- نمایش‌های «مین» به نویسندگی مصطفی جعفری جوزانی و کارگردانی نسا سلیمانی از خمینی شهر۲- «غنیمت» به نویسندگی پژمان شاه‌وردی و کارگردانی محمد یوسفی‌زاده از مرند۳- «کلاغ‌های آنلاین» به نویسندگی و کارگردانی ساحل احمددوست از لاهیجان۴- «شهرخوب» به نویسندگی و کارگردانی یونس صحرارو از قروه۵- «سه قطره آب» به نویسندگی هما پارسایی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران۶- «افسانه شیواکمان» به نویسندگی هومن روح تافی و کارگردانی بهاره کرمی ونگار دانیالی از کرمانشاه۷- «تلنگر» به نویسندگی مسعود نیازی و کارگردانی یاسمن یوسفی از تبریز۸- «آشغال دوست داشتنی» به نویسندگی و کارگردانی محمدنقی حیدری از قروه۹- «در مسیر اقتصاد» به نویسندگی و کارگردانی نادره حیدریان از ایلام۱۰- «شل شاک» به نویسندگی و کارگردانی پدرام شیخ نظری از کرمان۱۱- «خیر نبینی سعیده» به نویسندگی فرهاد نقدعلی و کارگردانی فاطمه محمدی از اهوازگفتنی است پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در بخش‌های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، نمایش‌های محیطی، نمایشنامه خوانی و بخش کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی از ۲۱ آذر ماه به کوشش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی به میزبانی کاشان در این شهر آغاز می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید