لایحه CFT

لایحه CFT

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
در همین راستا، حسین مظفر دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگویی با خبرآنلاین، درباره مباحث مطرح شده پیرامون جلسه غیررسمی مجمع تشخیص درباره لوایح مرتبط با FATF و مثبت نبودن نتایج آن، گفت: این لوایح بارها درمجمع تشخیص مورد بحث قرار گرفت، ولی فضای عمومی مجمع نظرمساعدی نداشت. شورای نگهبان هم از لایحه CFT، ایراداتی گرفته که به معنی رد آن است و در نهایت مجمع تشخیص مصلحت باید یک نظر مصلحتی درباره آن بدهد. فلاحت پیشه درباره احتمال ورود رهبری به موضوع لوایح FATF، گفت: نیاز به ورود رهبر انقلاب نیست. موضوع نیازمند یک تصمیم مصلحتی بوده و در نهایت مجمع تصمیم گیرنده است. فلاحت پیشه گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایراداتی از بابت مغایرت با سیاست‌های کلی نظام نسبت به این لایحه وارد دانسته است که باعث رد آن نمی‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
ادامه این شرایط و اضافه شدن ایران به لیست سیاه FATF آن هم در شرایطی که تحریم و فشار اقتصادی آمریکا شرایط معیشتی را برای مردم سخت کرده، به تشدید مشکلات منجر خواهد شد و این مهم، در برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احساس خطر ایجاد کرده است. او با تأکید بر اینکه اساسا ورود به این موضوع ورای صلاحیت قانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، تصریح می‌کند: «متأسفانه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جایگاهی که در قانون اساسی برای آنها تعریف کرده است، انجام وظیفه نمی‌کنند. دوم اینکه رهبر انقلاب پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت سیاست‌های کلی کشور را ابلاغ می‌کند». حیدری تأکید دارد که هیچ جای قانون نیامده مجمع می‌تواند مصوبه مجلس را مسکوت نگه دارد و سکوت پیشه کند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی که سابقه حضور در مجالس دوم و سوم را نیز دارد، درخصوص راهکار گره‌گشایی از موضوع FATF می‌گوید: «تاکنون تلاش‌های زیادی صورت گرفته که اعضای مجمع قانع شوند و موافقتشان را با CFT و پالرمو اعلام کنند، اما اینگونه نشد.
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
مسیر نجات کشور از انتخابات می‌گذردربیعی در ادامه به موضوع انتخابات مجلس یازدهم پرداخت و گفت: موضوع مهم دیگر پیش روی ما انتخابات مجلس شورای اسلامی است. تعداد مجروحان نیروی انتظامی بیشتر از مجروحان عادی استوی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا آمار کشته شدگان حوادث اخیر اعلام نمی‌شود، تصریح کرد: تعداد مجروحان نیروی انتظامی بیشتر از مجروحان عادی است، بالاخره در این ماجرا عده‌ای مظلوم واقع شدند و ما نمی‌توانیم مثل آمریکا آمار فله‌ای بدهیم. بودجه در اختیار مجلس است و مجلس نباید سقف را افزایش دهد چون هر گاه سقف افزایش یافت موجب بهم ریختن ساختار شد. متاسفانه حتی برخی از این وضعیت که دولت به‌دلیل تحریم‌ها در فشار و مضیقه خوشحال بوده و لذت هم می‌برند. آقای جهانگیری از اینکه ما آمادگی ایجاد کردیم و مقاومت کردیم و این را ادامه خواهیم داد هم صحبت کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی کرد که تکلیف دو لایحه الحاق به CFT و کنوانسیون پالرمو تا پیش از پایان ضرب‌الاجل FATF علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهند شد. اعتمادآنلاین| حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در ابتدای بررسی لوایح الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) و کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالف اند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه «پالرمو» در جلسات غیر رسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع، فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه ویژه اقدام مالی (FATF) علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد.
تابناکتابناک1 هفته قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی چهاردهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی چهاردهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱۴ آذر ۱۳۳۹، دولت ایران ۲۰۰ هزار تن گندم از امریکا خریداری کرد. ۱۴ آذر ۱۳۹۵، لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ از سوی رئیس ‌جمهوری به مجلس تقدیم شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، با اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو و نظر به نگاه منفی غالب اعضای مجمع به لایحه CFT، به نظر می‌رسد دیگر باید کار این ۲ لایحه جنجالی را تمام شده بدانیم. اخیرا نیز اعلام شد «لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو)» با توجه به اینکه مهلت یک‌ساله مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بررسی آن پایان یافته، عملا کان‌لم‌یکن تلقی می‌شود. از جمله حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته بود با توجه به پایان یک سال زمان بررسی لایحه پالرمو در مجلس، رئیس مجلس می‌تواند راسا این لایحه را برای اجرا ابلاغ کند! پیرامون این ادعا و همچنین بررسی آخرین وضعیت این ۲ لایحه مرتبط با کارگروه اقدام ویژه مالی با رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام و یک حقوقدان گفت‌وگو کرده‌ایم. لزوم ارائه دوباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو توسط دولت و همچنین اقدام غیرقانونی رئیس مجلس در ارجاع این لایحه به مجمع در سال گذشته از جمله موضوعات مطرح شده در این دو گفت‌وگو است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید بررسی لوایح پیوستن ایران به دو کنوانسیون پالرمو و CFT از جهات فنی و با در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی ایران مورد بررسی و بحث قرار گیرد. وی با اشاره به وضعیت پالرمو گفت: پالرمو در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان هم خیلی درباره آن حرفی نداشت اکنون در مرحله بررسی مجمع تشخیص است. آنها در عین حال تضمین نمی‌دهند با پیوستن به FATF تحریمی لغو شود چون تحریم‌ها توسط آمریکا اعمال می‌شود. جمالی در جمع‌بندی اظهار کرد: در مجموع فکر می‌کنم موضوع پیوستن به دو کنوانسیون پالرمو و CFT باید از جهات فنی و در نظر گرفتن امنیت و منافع ملی بررسی شود و از زد و خوردهای جناحی پرهیز شود. البته در این بین تمدید چندباره غربی‌ها درباره پیوستن ایران به FATF هم حالت عدم تصمیم گیری را درباره ما ادامه‌دار کرده است اگر آنها تصمیم می‌گرفتند تکلیف ما هم معلوم می‌شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
با در نظر گرفتن این نکته که تصویب این لایحه می‌تواند بهانه را از دست دشمنان خارج کند، امیدوارم لزوم تسریع در بررسی و نهایی شدن این لایحه تصویب آن در دستور کمیسیون مربوطه قرار بگیرد». در حال حاضر دو لایحه از چهار لایحه FATF با تأیید مستقیم شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شده‌اند. لایحه پالرمو به رغم رفع ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به طور «غیرقانونی» در مجمع مسکوت مانده و لایحه CFT به دلیل مخالفت شورای نگهبان، منتظر اظهارنظر مجمع است. مطلب دیگر این است که طبق آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، اگر موارد اختلافی مجلس و شورای نگهبان ظرف یک سال در مجمع بررسی نشد، نظر شورای نگهبان ملاک است! رهبر انقلاب نیز تا امروز هیچ توصیه‌ای درباره تصویب یا عدم تصویب لوایح به مجمع نداشته‌اند و این سکوت تصمیم مستقل اعضای مجمع است.
ایمناایمنا4 هفته قبل
این تازه نیست بلکه همه تکرار مکررات است، منتها گرفتاری‌های ما زیاد است و حافظه ما یک کم مشکل پیدا کرده، یادمان می‌رود! درواقع دفاع آنها از قوه قضائیه و حمله به دولت به گونه‌ای است که حتی روحانی را تهدید کرده و شب‌نامه توزیع می‌کنند. با در نظر گرفتن این نکته که تصویب این لایحه می‌تواند بهانه را از دست دشمنان خارج کند، امیدوارم لزوم تسریع در بررسی و نهایی شدن این لایحه تصویب آن در دستور کمیسیون مربوطه قرار بگیرد". در حال حاضر دو لایحه از چهار لایحه FATF با تأیید مستقیم شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ شده‌اند. لایحه پالرمو به رغم رفع ایرادات مطرح شده از سوی شورای نگهبان به طور «غیرقانونی» در مجمع مسکوت مانده و لایحه CFT به دلیل مخالفت شورای نگهبان، منتظر اظهارنظر مجمع است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
اعتمادآنلاین| ایران در حالی در آخرین مهلت چهار ماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می‌برد که همچنان عده‌ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی‌دانند. در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است. اقای مصباحی مقدم هم همین نظر را دارند، درحالیکه انتظار از مجمع اتفاقا بررسی سریعتر این لوایح است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 هفته قبل
در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. اگر مجمع تشخیص به لوایح پالرمو و CFT وارد شود قطعا هر دو لایحه را رد می‌کند آن وقت صدای مخالفان درمی‌آید که مجمع عامل بدبخت شدن مردم و تشدید تحریم‌هاست. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است. شورای نگهبان از جهت موازین شرع و قانون اساسی ایراد نگرفت یا اگر هم گرفته بود حل شد ولی از جهت عدم رعایت سیاست‌های کلی نظر مجمع تشخیص را به مجلس منعکس و اعلام کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
زهره ترسایی: ایران در حالی در آخرین مهلت چهار ماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می‌برد که همچنان عده‌ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی‌دانند. در همین رابطه روز گذشته آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اکثریت قاطع اعضای مجمع بررسی لوایح پالرمو و CFT را به مصلحت نمی‌دانند گفت: "مجمع تشخیص کاملا مخالف تصویب لوایح پالرمو و CFT است. میرمحمد صادقی اما درباره لایحه CFT می‌گوید: مهلت یک ساله برای بررسی آن به پایان نرسیده است. برخی اعضای مجمع تشخیص همچنان در دستور کار قرار گرفتن لوایح FATF را به صلاح نمی‌دانند. طبق آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت، این نهاد سه ماه فرصت دارد تا راجع به سیاست‌های کلی اظهارنظر کند و البته این مدت زمان تا یک سال قابل تمدید است.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، علی مطهری در صفحه اینستاگرام خود آورده است: درباره دو لایحه پالرمو و CFT دو مطلب است که باید از هم تفکیک شوند. یعنی قاضی و یک طرف دعوا یکی است و این از عجایب روزگار است، و گاهی هم مجمع خودش مانند مجلس سنا مصوبه مجلس را اصلاح می‌کند. مطلب شیرین دیگر این است که طبق آیین‌نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام، اگر موارد اختلافی مجلس و شورای نگهبان ظرف یک سال در مجمع بررسی نشد نظر شورای نگهبان ملاک است! طبیعی است که اگر گردانندگان مجمع با نظر مجلس در مصوبه‌ ای مخالف باشند می‌توانند آنقدر در بررسی آن تأخیر کنند تا یک سال بگذرد و نظر شورای نگهبان حاکم شود. این‌ها مسائلی است که موجب تضییع حقوق مردم شده است و باید اصلاح شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: سر موضوعاتی همچون پالرمو و CFT بحث‌های بسیاری مشاهده می‌شود. لازم به توضیح است که ایران به دنبال تخلفی نیست که نگران از افشای آن باشد، اما تعاریف با هم متفاوت است. تعریف غرب در خصوص مبارزه با تروریسم متفاوت از ایران استبرای مثال تعاریف غرب در خصوص مبارزه با تروریسم متفاوت با تعاریف ایران است. امینی: معاون اول رئیس جمهور یا دولتمردانی که به دنبال امضای لوایح پالرمو و CFT هستند، مفهوم به کارگیری این لوایح و امضای آن را مدام تکرار می‌کنند و اصرار می‌کنند. او مدام به دنبال این است که مطرح کند تعدادی در کشور هستند که نمی‌گذارند کار کند.
فارسفارس1 ماه قبل
مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: فارس: سر موضوعاتی همچون پالرمو و CFT بحث‌های بسیاری مشاهده می‌شود. لازم به توضیح است که ایران به دنبال تخلفی نیست که نگران از افشای آن باشد، اما تعاریف با هم متفاوت است. تعریف غرب در خصوص مبارزه با تروریسم متفاوت از ایران استبرای مثال تعاریف غرب در خصوص مبارزه با تروریسم متفاوت با تعاریف ایران است. فارس: شبهاتی در خصوص پذیرش این لوایح در میان مردم مطرح است. امینی: معاون اول رئیس جمهور یا دولتمردانی که به دنبال امضای لوایح پالرمو و CFT هستند، مفهوم به کارگیری این لوایح و امضای آن را مدام تکرار می‌کنند و اصرار می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: اگر CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شود، همین مقدار نفت و فرآورده‌های نفتی را دیگر نمی‌توانیم بفروشیم و امکان دسترسی به پول فروش آن‌ها هم را نخواهیم داشت. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی چنین پستی را منتشر کرد: «اگر CFT و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شود همین مقدار نفت و فرآورده‌های نفتی را دیگر نمی‌توانیم بفروشیم و امکان دسترسی به پول فروش آن‌ها هم را نخواهیم داشت الان با دور زدن تحریم‌ها کشور را اداره می‌کنیم؛ تصویب این دو لایحه عاقلانه نیست.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، درباره آخرین وضعیت لوایح چهارگانه FATF گفت: ۲ لایحه از لوایح چهارگانه پیش از این به تصویب نمایندگان رسید و ۲ لایحه CFT و پالرمو چالشی شده‌اند. با این حال، با توجه به اینکه مدت زیادی است این لوایح در مجمع تشخیص مانده‌اند، بعید است به این زودی‌ها تعیین تکلیف شوند. جمالی نوبندگانی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین|‌ محمدجواد جمالی نوبندگانی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در تشریح آخرین وضعیت لوایح چهارگانه FATF گفت: FATF یک موضوع و پیش‌نیازهای آن یک بحث دیگر است. پیش از این ۲ مورد از لوایح چهارگانه FATF به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود و در حال حاضر ۲ لایحه آن چالش‌برانگیز شده است. نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: لوایح باقی‌مانده CFT و پالرمو موضوعات امنیتی و فنی زیادی دارد و دارای مباحث قضایی، بانکی و مالی است و باید با دقت خارج از هرگونه سیاسی‌کاری و گروه‌گرایی بررسی و تعیین تکلیف شود.

کسی حواسش به تب ترکیه‌ای هست؟ / پیامدهای تغییر قانون اساسی عراق

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
اما، یادداشت پیش‌روی نگاهی به تازه‌ترین نظر دولت درباره ضرورت تصویب لوایح مرتبط با FATF است که از سوی دفتر سخنگوی دولت اعلام شده است. آیا برای تامین نظر آمریکا و گرفتن بهانه‌هایی که تراشیده است و همه روزه نیز بر تعداد آن افزوده می‌شود، باید به خواسته‌هایش تن بدهیم؟! در این باره قبل از هر توضیحی باید تاسف خورد که چرا دولت محترم برای درک و شعور مردم کمترین اهمیتی قائل نیست؟! ۷- دولت محترم در حالی اعلام می‌کند مخالفان این لوایح باید «مسئولیت عواقب خطیر اقدامات خود را تمام و کمال به عهده بگیرند»!! و بالاخره باید به دولت محترم یادآور شد که مملکت را نمی‌توان به روش «من بمیرم و تو بمیری»!!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
اما، یادداشت پیش‌روی نگاهی به تازه‌ترین نظر دولت درباره ضرورت تصویب لوایح مرتبط با FATF است که از سوی دفتر سخنگوی دولت اعلام شده است. آیا برای تامین نظر آمریکا و گرفتن بهانه‌هایی که تراشیده است و همه روزه نیز بر تعداد آن افزوده می‌شود، باید به خواسته‌هایش تن بدهیم؟! در این باره قبل از هر توضیحی باید تاسف خورد که چرا دولت محترم برای درک و شعور مردم کمترین اهمیتی قائل نیست؟! ۷- دولت محترم در حالی اعلام می‌کند مخالفان این لوایح باید «مسئولیت عواقب خطیر اقدامات خود را تمام و کمال به عهده بگیرند»!! و بالاخره باید به دولت محترم یادآور شد که مملکت را نمی‌توان به روش «من بمیرم و تو بمیری»!!
مهرمهر1 ماه قبل
محمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اصرار دولتمردان برای تصویب لوایح FATF، اظهارداشت: ادعای دولتمردان این است که FATF ما را از بحران‌های اقتصادی نجات می‌دهد که اگر واقعا اینچنین است، آنان باید ادعای خود را به صورت کتبی بنویسند، امضا کرده و تضمین‌ دهند. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه برخی از دولتمردان تا چندی پیش به صراحت اعلام کردند که در این باره تضمین نمی‌دهند، ادامه داد: وزیر امور خارجه اعلام کرد که «نه من و نه رئیس جمهور تضمین نمی‌دهیم که مشکلات با FATF حل شود» و از سوی دیگر گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF هم نه تنها به ما تضمینی نمی‌دهد، بلکه آنان تاکید کرده‌اند که امکان اعمال حق‌ شرط‌ در لوایح مرتبط با FATF وجود ندارد. وی متذکر شد: دولتی‌ها در زمان انعقاد قرارداد برجام هم چنین مطالبی را عنوان می‌کردند و تاکیدشان بر آن بود که اگر برجام نباشد، اقتصاد ما عقب افتاده می‌شود اما دیدیم که با برجام، نه تنها مشکلات اقتصادی کشور حل نشد، بلکه تحریم‌ها هم تشدید شد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه دولت با این نگاه خود یعنی اتکای صرف به غرب، ۶ سال است که کشور را به عقب برده است، تصریح کرد: اخیرا پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک مداخله‌جویی آشکار در امور داخلی کشورمان، خواستار تصویب فوری و بدون شرط کنوانسیون پالرمو و لایحه CFT شده است که سوال ما از طرفداران تصویب لوایح FATF این است که آیا افرادی چون پمپئو، دلسوز نظام جمهوری اسلامی هستند یا آنکه تصویب FATF برای آنها منافعی دارد و برنامه‌ریزی کرده‌اند تا از این طریق فشارها بر ایران را افزایش دهند؟ ابطحی با تاکید بر اینکه دولت باید خود را از وابستگی به غرب رها کند و مسائل کلان کشور را تا این حد سطحی نبیند، افزود: مطابق با نظر بسیاری از کارشناسان ذیربط، تصویب لوایح FATF به معنای حاکمیت نظام سلطه بر کشورمان است و نباید با دست خودمان، خودمان را در چاه بیاندازیم. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به اینکه بنده معتقدم که دولتمردان در زمان امضای برجام به طرف مقابل تعهد داده‌اند که لوایح FATF را هم به تصویب می‌رسانند، یادآور شد: برجام، پیوست‌ها و بخش‌های محرمانه‌ای داشت که به مجلس ارائه نشد و قطعا تعهد دولت به تصویب لوایح FATF هم جزء موارد محرمانه‌ای است که در این قرارداد گنجانده شده است.
وانانیوزوانانیوز1 ماه قبل
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزییات جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس که در آن لایحه CFT از لوایح مربوط به FATF تصویب شد، گفت که ذوالنوری نماینده قم که از مخالفین FATF است، به CFT رای مثبت داده است.
فارسفارس1 ماه قبل
نماینده تبریز در مجلس گفت: دستگاه‌های نظارتی باید به موضوع اظهارنظر خلاف واقع معاون اول رئیس‌جمهور درباره نظر رهبر انقلاب در مورد لوایح FATF ورود و نتیجه را به مردم اعلام کنند. محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهار نظر معاون اول رئیس جمهور درباره پذیرش لوایح مربوط به FATF از سوی مقام معظم رهبری گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دستگاه‌های نظارتی باید به موضوع اظهارنظر و نقل قول خلاف واقع اسحاق جهانگیری از رهبر معظم انقلاب ورود پیدا کرده و نتیجه بررسی را به مردم اعلام کنند. وی افزود: عدم نظارت و رسیدگی به این قبیل موضوعات باعث شده تا امروز برخی از افراد اظهارنظر شخصی خود را به رهبری و نظام نسبت دهند و این گونه القا کنند که موضع شخصی آنها موضع رهبر انقلاب و مجموعه نظام است. بنابر این گزارش، مخاطبان با ثبت سوژه‌ای در «فارس من» خواهان پیگیری اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور درباره نظر رهبر انقلاب در مورد لوایح مربوط به FATF شدند. انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رئیس کمیسیون حقوقی گفت: در بحث پالرمو و CFT کشورهای عضو باید اطلاعات بانکی خود را اعلام کنند و این موضوع می‌تواند مشکلات امنیتی را برای کشور داشته باشد. الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نسبت به لوایح پالرمو و CFT، گفت: لایحه پالرمو یک کنوانسیون چند جانبه است که مجلس بعد از درخواست دولت با آن موافقت کرد، اما شورای نگهبان به آن ایراداتی گرفت که بعدا در رفت و برگشت اصلاح و مورد تأیید این شورا قرار گرفت. او افزود: اما هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد بود این لایحه دارای ایراداتی است، بنابراین به دولت ابلاغ نشد و به مجمع تشخیص برای بررسی ارسال شد که تاکنون درباره لایحه پالرمو هیچ رأی نداده و لایحه CFT هم در هیئت نظارت مجمع همچنان بدون تصمیم‌گیری درباره آن باقی مانده است. رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره دو لایحه پالرمو و CFT اکنون تابع آئین‌نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت به ویژه آئین‌نامه هیئت نظارت آن است، اظهار کرد: بنده از متن این آیین‌نامه اطلاعی ندارم. ملکشاهی بیان کرد: با الحاق به یک کنوانسیون متعهد به اجرای مواردی می‌شویم که در بحث پالرمو و CFT اعلام شده کشورهای عضو باید اطلاعات خود را به صورت برخط در اختیار سایر کشورهای عضو قرار دهند و این موضوع می‌تواند مشکلات امنیتی را برای کشورمان به دنبال داشته باشد البته این عضویت منافعی هم به همراه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشالهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نسبت به لوایح پالرمو و CFT، گفت: لایحه پالرمو یک کنوانسیون چند جانبه است که مجلس بعد از درخواست دولت با آن موافقت کرد، اما شورای نگهبان به آن ایراداتی گرفت که بعدا در رفت و برگشت اصلاح و مورد تأیید این شورا قرار گرفت. اخبار سیاسی- او افزود: اما هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد بود این لایحه دارای ایراداتی است، بنابراین به دولت ابلاغ نشد و به مجمع تشخیص برای بررسی ارسال شد که تاکنون درباره لایحه پالرمو هیچ رأی نداده و لایحه CFT هم در هیئت نظارت مجمع همچنان بدون تصمیم‌گیری درباره آن باقی مانده است. رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره دو لایحه پالرمو و CFT اکنون تابع آئین‌نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت به ویژه آئین‌نامه هیئت نظارت آن است، اظهار کرد: بنده از متن این آیین‌نامه اطلاعی ندارم. او تصریح کرد: ایرادات کلی نسبت به این دو لایحه در جلسات بسیاری در مجمع تشخیص مورد بحث و بررسی قرار گرفت، مخالفان این دو لایحه معتقدند تأیید این کنوانسیون‌ها با وجود تشدید تحریم‌ها توسط آمریکا علیه کشورمان به نوعی خود تحریمی محسوب می‌شود، زیرا براساس معاهدات FATF کشورها ملزم به ایجاد شفافیت بوده و باید اطلاعات بانکی خود را اعلام کنند و بنابراین اینگونه غربی‌ها با استفاده از این اطلاعات از تحریم‌ها استفاده بیشتری می‌برند. ملکشاهی بیان کرد: با الحاق به یک کنوانسیون متعهد به اجرای مواردی می‌شویم که در بحث پالرمو و CFT اعلام شده کشورهای عضو باید اطلاعات خود را به صورت برخط در اختیار سایر کشورهای عضو قرار دهند و این موضوع می‌تواند مشکلات امنیتی را برای کشورمان به دنبال داشته باشد البته این عضویت منافعی هم به همراه دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
براساس عرف مابین روابط کشورها در مقابل FATF نوع رفتار و تلاش‌های صورت گرفته توسط ایران در پاسخ به سوالات و ابهامات مطرح شده معقول بوده و براساس همین عرف نباید FATF چنین اتهاماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کرد. این موضع نشان می‌دهد جریان سیاسی تند و قدرتمندی علیه ایران در FATF شکل گرفته که سعی می‌کند ایران را تهدید نماید. فلاحت پیشه در توضیح اقدامات ایران در برابر بیانیه FATF، گفت: ایران در قالب اصلاحیه‌ای در قوانین داخلی خود عملا از سوالات و ابهامات FATF ابهام‌زدایی کرده است. فلاحت‌پیشه توضیح داد: طبق روند قانونی ابهامات شورای نگهبان در کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی و صحن علنی تصویب شد و علنا دیگر ایرادی باقی نمی‌ماند. البته این به معنی پایان کار نیست، چون جریان قدرتمندی علیه ایران در FATF شکل گرفته که با عدم حضور ایران در این سازمان سیاست‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را پیش می‌برند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل
نشست فصلی کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از روز گذشته آغاز شده و بررسی پرونده ایران در دستور کار این نشست قرار دارد. مینا افرازه/نشست فصلی کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) از روز گذشته آغاز شده و بررسی پرونده ایران در دستور کار این نشست قرار دارد. اظهار نظری که می‌تواند نوعی خط دادن به دولت و حامیان سرسخت تصویب و عضویت ایران در این کنوانسیون‌ها قرار گیرد. بدین ترتیب با توجه به اینکه پالرمو رأی نیاورده، موضع مجمع درباره CFT نیز سکوت بوده است. بودن یا نبودن در لیست سیاه FATF دیگر موضوعیت نداردجدای تمام این مباحث، اینکه کارگروه اقدام مالی تصمیم به قرار دادن نام ایران در لیست سیاه بگیرد یا نه، موضوعی است که در حال حاضر درباره سرنوشت لوایح FATF مطرح می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ساعت۲۴-در حالی لوایح مرتبط با FATF در بلاتکلیفی به سر می‌برند که جدیدترین نشست کارگروه ویژه اقدام مالی امروز بررسی وضعیت ایران را در دستور کار خواهد داشت. گروه نخست: مسکوت ماندن لوایح مرتبط با FATFمحمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که از موافقان گزاره نخست است در گفت وگویی اعلام کرد که "مساله FATF یک سیاست است که فعلا بررسی نشود، مساله این نیست که ما در مجمع تشخیص هنوز وقت نکرده‌ایم، رای بگیریم. غلامرضا مصباحی مقدم دیگر عضو مجمع تشخیص هم به صورت تلویحی به چنین سیاستی اشاره کرده و در گفت وگویی تاکید کرد: «صبر می‌کنیم تا تحریم‌های آمریکا متوقف شود سپس تصمیم می‌گیریم.» گروه دوم؛ تصمیم مجمع برای تاخیر در رسیدگی به پالرمو و CFTدر کنار ایده سیاست نظام برای مسکوت ماندن لوایح مذکور اما گروهی دیگر بر این باورند که تفکری در مجمع تشخیص مصلحت نظام در تلاش است تا بررسی و تعیین تکلیف لوایح مذکور را به تعویق بیندازند. موضوعی که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن اشاره کرده و گفته است: دولت به ۱۱ سوال مجمع در مورد CFT، پالرمو و FATF هنوز پاسخی نداده است.
ایبناایبنا2 ماه قبل
بهروز نعمتی در گفتگو با ایبنا با بیان اینکه تصویب CFT با توجه به شرایط فعلی کشور لازم است، گفت: ما می‌توانیم با CFT گشایش مالی داشته و به عنوان کانالی برای انتقال پول از آن بهره ببریم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه موضوعی با اهمیت CFT نمی‌تواند معطل تصمیم گیری‌ها شود، افزود: باید هر چه سریع‌تر این لایحه تعیین تکلیف شود تا گشایش مالی از طریق آن صورت بگیرد. این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در صورت عدم تصویب لایحه CFT مجلس ممکن است وارد تدوین طرحی دیگر در این حوزه شود، گفت: تصویب این لایحه اهمیت بسیاری دارد. سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اندیشیدن به مزایای CFT مخالفت نسبت به تصویب آن را از بین می‌برد.

به انتهای لیست رسیدید