آخرین و مهم‌ترین اخبار «لبنان»
لبنان

اخبار «لبنان»

آذین بندی معابر لبنان در آستانه رمضان المبارک

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
لبنانی‌ها در آستانه ماه میهمانی خدا شهرها را آذین بندی و مساجد را غبارروبی کردند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، لبنانی‌ها در آستانه ماه میهمانی خدا شهرها را آذین بندی و مساجد را غبارروبی کردند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
لبنان با وجود برد پرگل در برابر کره شمالی در این دیدار بازنده شد و از صعود به مرحله بعدی بازماند. به گزارش ایلنا، از گروه E جام ملت‌های آسیا لبنان و کره شمالی در حالی به مصاف هم رفتند که لبنانی‌ها در صورت پیروزی با اختلاف چهار گل اختلاف و بدون گل زده تلاش داشتند به عنوان تیم بهترین تیم در جدول تیم‌های سوم برگزیده شوند. در این دیدار که لبنانی‌ها در بیشتر دقایق به سمت دروازه کره شمالی هجوم می‌بردند در نهایت لبنان موفق شد چهار بر یک از سد کره ای‌ها بگذرد اما از صعود بازماندند. ابتداپاک کووانگ ریونگ در دقیقه ۹ دروازه لبنانی‌ها را باز کرد و در ادامه فلیکس ملکی ۲۷ ال حلوه ۶۶ و ۹۷ وحسن ماتوک ۸۰ برای لبنان گلزنی کردند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
** وعده خداوند برای گسترش عدل در جهاندبیر کل حزب الله لبنان گفت: یک تفکر جامعی در همه ادیان درباره آخر الزمان وجود دارد و آخر الزمان یعنی آخرین مرحله از زندگی بشر است. وی ادامه داد، مثلا اگر فلسطینیان نا امید شوند؛ می‌توانند معامله قرن را بر آن‌ها تحمیل کنند اما اگر امیدوار باشند و نا امید نشوند هیچ کس از مستکبران نمی‌تواند به آن‌ها چیزی را تحمیل کند. ** تحریم‌های بی تاثیر بر پیشاهنگان امام مهدی (عج) دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به جایگاه مهم آموزش و تربیت تاکید کرد: تحریم‌ها بر پیشاهنگان امام مهدی (عج) هیچ وقت تاثیر نخواهد گذاشت چون اصلا یک فعالیت مستقل و داوطلبانه دارد. ** ضرورت اجماع برای حل مشکلات اقتصادی لبنانسید حسن نصرالله با اشاره به این که موضوع اول وضعیت مالی لبنان و بودجه لبنان است، گفت، در لبنان یک اجماع وجود دارد که وضعیت مالی لبنان بحرانی است و تاثیراتی بر مردم خواهد داشت. دبیر کل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد، مشکل مالی نیازمند همکاری و تعاون و صبر و تحمل است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
در میان شایعات موجود در لبنان در خصوص بودجه سالانه کشور، نخست وزیر لبنان خواستار اصلاحات در راستای تحقق منافع همه لبنانی‌ها شد و گفت‌: این کشور از ورشکستگی به دور است. به‌ گزارش ‌ایسنا، به نقل از النشره، سعد حریری، نخست وزیر لبنان پس از نشست با میشل عون، رییس جمهور این کشور و نبیه بری، رییس پارلمان لبنان گفت‌: موضع ما و رییس جمهور و رییس پارلمان یکی است و ما خواستار انجام اصلاحات در راستای منافع همه لبنانی‌ها هستیم. نخست وزیر لبنان اظهار کرد: عدم تصویب بودجه کل به منظور کاهش کسری سالانه به منزله عملیات انتحاری در اقتصاد کشور خواهد بود. بری با بیان اینکه تصویب بودجه سالانه کشور در آینده نزدیک در اولویت است، از همه گروه‌های سیاسی خواست چانه‌زنی‌ها درباره بودجه و بندهای آن را متوقف کنند. وی نسبت به خطرناک بودن ادامه این اوضاع بدون تصویب بودجه هشدار داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس پارلمان لبنان گفت تنها کاری که مایک پمپئو انجام داد، صدور یک بیانیه با زبان و لحن جنگی علیه حزب الله بود، وی نتوانست چیزی را از لبنانی‌ها بگیرد که به وی اطمینان ببخشد و به خواسته و آرزوی خود نرسید. خبرگزاری تسنیم: نبیه بری رئیس پارلمان لبنان بر ضرورت تدوین و تصویب بودجه این کشور در اسرع وقت تاکید کرد و در عین حال گفت بهترین راه، کاهش کسری بودجه است، زیرا ادامه وضعیت موجود منجر به مشکل بزرگی خواهد شد. نبیه بری که در اظهارنظری مطبوعاتی بر سفر اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه لبنان به لبنان تمرکز کرد، در این زمینه اظهار داشت هیچ چیزی نه تغییر کرده و نه تغییر خواهد کرد، پمپئو چیزی به لبنان عرضه نکرد، همچنانکه جز یک بیانیه که آن هم خود حاضر کرده بود، با خودش از لبنان نبرد. به گفته رئیس پارلمان لبنان، تنها کاری که مایک پمپئو انجام داد، صدور یک بیانیه با زبان و لحن جنگی علیه حزب الله بود، وی هیچ چیزی را به لبنانی‌ها نداد و نتوانست چیزی را از لبنانی‌ها بگیرد که به وی اطمینان ببخشد و به خواسته و آرزوی خود نرسید. نبیه بری تصریح کرد در برابر گستاخی و جسارت بیش از حد وزیر آمریکایی به مقاومت، باید چیزی را که شایسته بود به گوش وی می‌رساند که بفهمد حزب الله یک حزب لبنانی، سیاسی، مقاومت، تاثیرگذار و قدرتمند است.
طرفداریطرفداری4 ماه قبل
طرفداری - در دور سوم مرحله گروهی جام ملت‌‌های آسیا ۲۰۱۹ دو تیم لبنان و کره شمالی از گروه E در مقابل یکدیگر صف آرایی کردند. در سمت دیگر زمین، سپیدپوشان کره شمالی هم در ۵ بازی آخر خود، یک برد، یک تساوی و سه شکست به دست آورده بودند. بازی پس از گل کره شمالی، با حملات گسترده قرمزپوشان لبنان همراه بود و بازیکنان کره شمالی با خوش شانسی دروازه خود را بسته نگه داشتند. آن‌ها باید حداقل با اختلاف چهار گل کره شمالی را شکست دهند تا برای صعود به دور حذفی شانس داشته باشند. کاپیتان حسن ماتوک پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و در دقیقه ۸۰ توپ را به تور دروازه کره شمالی نشاند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
وی خاطر نشان کرد، بمب گذاری‌های تروریستی علیه کلیساها و هتل‌ها در کشور دوست سریلانکا که منجر به مرگ شماری از مردم شد، اقدامی محکوم است. ** اتحاد صفوف برای مبارزه با تروریسمحزب الله لبنان هم با صدور بیانیه اقدامات تروریستی و بمب گذاری‌ها را در کلمبو پایتخت سریلانکا محکوم کرد. ** جهان نیازمند منطق تساهل استمحمد داود وزیر فرهنگ لبنان نیز در توئیتی اعلام کرد: آنچه در سریلانکا علیه عبادت کنندگان در کلیساها و مهمانان هتل اتفاق افتاد، محکوم است. ** تروریست‌ها دشمن انسان و انسانیتحزب سوری قومی اجتماعی لبنان نیز با صدور بیانیه انفجارهای تروریستی در سریلانکا را محکوم و تاکید کرد که تروریست‌ها اولین دشمنان انسان و انسانیت در سراسر جهان هستند. ** اتخاذ سیاست هایی برای ریشه کنی تروریسممحمدصفدی وزیر و معاون نخست وزیری سابق لبنا نیزگفت، این اعمال تروریستی که به مذاهب وابسته نیست، محکوم است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هم‌زمان با کمک گروه‌های مختلف عراقی به‌ ویژه مقاومت اسلامی نجباء، «اتحادیه علمای مسلمان» عراق در استان دیالی، با انتشار فراخوان «کمپین قدرشناسی» برای کمک به سیل‌زدگان در ایران از هفتم آوریل تا کنون موفق شده است نزدیک به ۹۰ میلیون دینار (حدود ۷۵ هزار دلار) جمع‌آوری کند. در لبنان هم مردم مسلمان این کشور همچنان به ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه خود به سیل‌زدگان کشورمان ادامه می‌دهند. بر اساس گزارش پایگاه خبری العهد، مسلمانان لبنانی کمک‌های خود را به مراکز تعیین شده جمع آوری کمک‌های مردمی برای سیل زدگان ایرانی ارائه می‌دهند، موسسات آموزشی در مناطق نبطیه و صیدا از جمله مراکز مشخص شده برای جمع آوری کمک‌های مردم مسلمان لبنان است که با استقبال گسترده قشرهای مختلف مردم به ویژه اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان و کارکنان نهادهای آموزشی روبرو شده است. مردم مسلمان لبنان بر همبستگی خود با ملت ایران که همواره در کنار ملت‌های مسلمان از جمله لبنان هستند، تاکید می‌کنند. انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
نماینده حزب‌الله گفت: سیدحسن نصرالله از جوانان لبنانی برای حضور در مناطق سیل‌زده ایران دعوت کرده است. شیخ معین دقیق نماینده حزب‌الله لبنان در قم از تأکید سیدحسن نصرالله برای حضور جوانان لبنانی در مناطق سیل‌زده ایران خبر داد و گفت: آقای سیدحسن نصرالله از ما خواستند که از جوانان لبنانی برای حضور در مناطق سیل‌زده ایران دعوت کنیم. وی گفت: آقای سیدحسن نصرالله به‌صورت مکرر پیگیر وضعیت سیل‌زدگان است و از همه جوانان و حزب‌الله لبنان خواسته است که برای امدادرسانی به سیل‌زدگان با تمام توان در کنار نیروهای جهادی، هلال‌احمر و نیروهای مسلح ایران باشند. شیخ معین دقیق گفت: هم‌اکنون تعداد قابل‌توجهی از جوانان لبنانی در مناطق سیل‌زده حضور دارند و برخی دیگر از جوانان در حال عزیمت به مناطق سیل‌زده ایران هستند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، عون این سخنان را در گفت و گو اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه بیان کرد و افزود: تحریم خزب الله تاثیر منفی بر زندگی مردم خواهد داشت. ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس ششم اسفند ۱۳۹۷جنبش حزب الله لبنان را تهدیدی علیه امنیت این کشور خواند و با فشار لابی صهیونیست، شاخه سیاسی این گروه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. رئیس جمهوری لبنان همچنین به مساله روابط روسیه و لبنان اشاره کرد و این روابط را تاریخی نامید. رئیس جمهوری لبنان اضافه کرد: لبنان و روسیه روابط دیرینه‌ای دارند، حتی در دوران اتحادیه جماهیر شوروی سابق که روابط مسکو و واشنگتن متشنج بود، ما روابط حسنه‌ای با روسیه داشتیم. عون اضافه کرد: اختلافات کشورها، روابط لبنان با کشورها را تحت الشعاع قرار نمی‌دهد، بلکه روابط ما در سایه منافع (مشترک) و دوستی با ملت‌ها استوار است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اعلام کرد یکی از اهداف مسئولان آمریکایی از سفر به لبنان تحریک مجدد برخی از لبنانی‌ها علیه مقاومت و تحریک متحدانشان برای محاصره مقاومت و به انزوا کشاندن آن است. او افزود: آمریکا و متحدانش در منطقه برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود در سوریه سعی دارند به لبنان فشار اقتصادی و سیاسی وارد سازند و از در نشست اقتصادی سران عرب که در بیروت برگزار می‌شود وارد شده‌اند. آن‌ها می‌خواهند لبنان را از مقاومت جدا سازند و به آغوش آمریکا و اسرائیل بیندازند تا لبنان نیز در محاصره ایران و سوریه و انزوای حزب الله مشارکت کند. دعموش تاکید کرد: همه لبنانی‌ها می‌دانند که مقاومت عامل آزادسازی خاک این کشور بوده و در کنار ارتش لبنان توانسته است دشمن اسرائیلی و تروریست‌های تکفیری را شکست دهد و این در حالیست که آمریکا همچنان از رژیم صهیونیستی و تجاوزگری‌هایش علیه لبنان پشتیبانی می‌کند و از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند. او گفت: لبنان هرگز بخشی از محور آمریکایی اسرائیلی نخواهد شد و همچنان کشور مقاومت خواهد بود و تحت تاثیر فشارها و تهدیدها قرار نخواهد گرفت.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الدیار، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در خصوص سفر «دیوید ساترفیلد» معاون وزیر خارجه آمریکا به لبنان گفت: ساترفیلد همچنان به دنبال تفرقه افکنی میان لبنانی‌ها و تحریک آنها علیه یکدیگر است. وی هم چنان به اقدامات تحریک آمیز خود علیه حزب الله ادامه می‌دهد. بری تاکید کرد: به همین دلیل من با وی دیدار نکردم. ما پیشتر نیز بایکدیگر دیدار داشته و در خصوص تعیین مرزهای آبی لبنان به مشکل برخوردیم. ساترفیلد به تازگی درسفری از پیش اعلام نشده به لبنان رفته بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
لبنانی‌ها از احتمال اقدام مشابه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن کشتزارهای شبعا به عنوان بخشی از خاک اسرائیل ابراز نگرانی کردند. اعتمادآنلاین| لبنانی‌ها از احتمال اقدام مشابه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن کشتزارهای شبعا به عنوان بخشی از خاک اسرائیل ابراز نگرانی کردند. در مقابل کارشناسان از نگرانی مردم لبنان به ویژه ساکنان کشتزارهای شبعا و کفر شوبا در جنوب این کشور نسبت به تکرار سناریوی جولان برای این مناطق خبر دادند. به گفته این کارشناس همین اظهارنظر و نوع نگاه سازمان ملل متحد این نگرانی را به وجود می‌آورد که کشتزارهای شبعا نیز به سرنوشت جولان دچار شود. به اعتقاد کارشناسان لبنانی این تصمیم دونالد ترامپ تهدیدی برای حاکمیت لبنان محسوب می‌شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، الحریری روز سه شنبه با حضور در جلسه پارلمان این کشور برای دادن رای اعتماد به کابینه خود بیانیه وزارتی در باره برنامه کاری کابینه خود را قرائت کرد. وی در ادامه تاکید کرد: دولت بر حق شهروندان لبنانی در مقاومت مقابل اشغالگران اسرائیلی و پاسخ به تجاوزات آن‌ها و بازپس گیری اراضی اشغالی تاکید می‌کند. الحریری همچنین گفت: فرصتی تکرار نشدنی برای اصلاحات و تغییر پیش روی خود داریم. چنین سیاستی به روابط لبنان با کشورهای عربی آسیب وارد نمی‌کند. نخست وزیر لبنان با بیان اینکه خواهان کابینه‌ای عملگرا است، افزود: فرصت برای رشد و پیشرفت برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی و سرمایه گذاری در کشور فراهم شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، صالح الغریب وزیر مشاور در امور آوارگان لبنان گفت: سوریه آمادگی خود را برای ارائه تسهیلات لازم برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان اعلام کرده است. وی افزود: من می‌گویم که سوریه همسایه ما و کشور دوست و برادر است. همه توافقات میان دو کشور شاخص بودن روابط را ثابت می‌کند. ما باید درباره موضوع آوارگان با آرامش و شفافیت عمل می‌کنیم و تلاش ما هم در این راستاست. وزیر لبنانی از بار سنگینی که آوارگان بر دوش لبنان دارند و لبنان دیگر تحمل آنرا ندارد، خبر داد و گفت: مخالفت برخی با بازگشت آوارگان به دلایل سیاسی نامشخص مربوط است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
ماه رمضان در کشورهای مختلف با آداب و رسوم خاصی همراه است که لبنانی‌ها نیز در این ماه مبارک سنت‌های خاص خود را احیا می‌کنند. لبنان یکی از کشورهای عربی است که علی رغم تعدد ادیان در آن، ولی ماه رمضان در این کشور رنگ و بوی خاصی دارد. به گونه‌ای که تمام لبنانی‌ها دوشادوش یکدیگر این ماه بزرگ را جشن می‌گیرند. اسناد تاریخی تاکید می‌کنند که در گذشته نیز حاکم لبنان در ماه مبارک رمضان همواره ضیافت افطاری را برپا می‌داشته و از دولتمردان مسلمان و مسیحی برای حضور در این مراسم دعوت می‌کرده است. آنها هنگام طبل زنی این عبارات را تکرار می‌کنند:: «یا نائم وحد الدائم»، «یا ناس قوموا علی سحورکم.. جاء رمضان لیزورکم.»
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، صالح الغریب وزیر مشاور در امور آوارگان لبنان گفت: سوریه آمادگی خود را برای ارائه تسهیلات لازم برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان اعلام کرده است. وی افزود: من می‌گویم که سوریه همسایه ما و کشور دوست و برادر است. همه توافقات میان دو کشور شاخص بودن روابط را ثابت می‌کند. ما باید درباره موضوع آوارگان با آرامش و شفافیت عمل می‌کنیم و تلاش ما هم در این راستاست. وزیر لبنانی از بار سنگینی که آوارگان بر دوش لبنان دارند و لبنان دیگر تحمل آنرا ندارد، خبر داد و گفت: مخالفت برخی با بازگشت آوارگان به دلایل سیاسی نامشخص مربوط است.
ایرناایرنا6 روز قبل
پیشتر نیز این شبکه و دیگر شبکه‌های تلویزیونی لبنان سریال‌های ایرانی را از جمله 'مردان آنجلس'، 'روز واقعه'، 'ستایش'، 'شوق پرواز'، 'اصحاب کهف'، 'کیمیا'، 'یوسف پیامبر (ع) '، 'غریب طوس'، 'بشارت منجی' و 'مریم مقدس (س) ' با دوبله عربی پخش کرده‌اند که با استقبال خوبی در این کشور مواجه شده است. البته در کنار پخش سریال‌های ایرانی، نمایش فیلم‌های سینمایی ایران نیز در این شبکه‌ها در ماه‌ها و ایام مختلف سال پخش می‌شود که در این ارتباط نیز می‌توان به فیلم‌های 'مادر' و 'نامه‌ای به خدا' اشاره کرد. در لبنان حدود ۹ شبکه تلویزیونی وجود دارد و هر شبکه هم چند سریال پخش می‌کند و در بین سریال‌های مزبور آنچه که بیش از همه در میان لبنانی‌ها بازتاب و پر بیننده بوده و از شبکه المنار پخش شده، می‌توان به سریال 'ستایش' و 'شوق پرواز' اشاره کرد که تقریبا قبل از ماه رمضان نمایش آن از شبکه المنار و دیگر شبکه‌های لبنانی تمام شد و اکنون سریال‌های دیگری پخش می‌شود. موسوی خاطر نشان کرد که یکی از تقاضاهای طرف لبنانی بهره مندی از آثار فاخر تلویزیونی ایران است که در این راستا نیز طبق تفاهم نامه سریال‌ها در اختیار آنان و برخی شبکه‌های لبنانی طرف قرارداد قرار می‌گیرد. در از مسوولان تلویزیون المنار نیز خواست تا در ماه رمضان به پخش یک یا دو سریال بسنده کنند و بیشتر بر پخش ادعیه و پوشش مراسم قرآنی متمرکز شوند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی ادامه داد، هدف آنان از این اقدام ایجاد ترس و وحشت در حزب الله برای دست کشیدن از مقاومت و ایستادگی است ولی آنان باید بدانند که ما از حق و حقوق و حاکمیت خود عقب نشینی نمی‌کنیم. دعموش تاکید کرد: هدف مسئولان آمریکا از سفر به لبنان تحریک جریان‌ها و گروه‌های مختلف لبنانی علیه مقاومت است و این که مقامات لبنانی را تحت فشار بگذارند تا دست از حمایت خود از مقاومت بردارند و با نقشه آمریکایی- اسرائیلی در منطقه همراهی کنند. این مقام حزب الله تصریح کرد: البته همه این فشارها با یکپارچگی موضع لبنانی‌ها در حمایت از مقاومت و حق لبنانی‌ها در حفظ امنیت و حقوق شان با ناکامی روبه رو شده است. این مقام حزب الله تاکید کرد: لبنان بخشی از نقشه آمریکا برای محاصره مقاومت نیست. لبنان کشور مقاومت بوده و هست و تنها بر اساس حفظ منافع ملی خود قدم برمی دارد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
علت تاخیر هشت ماهه در تشکیل دولت وحدت ملی جدید لبنان، اختلاف بین نیروهای سیاسی بود. درپی اعلام تشکیل دولت جدید، سعد حریری گفت: لبنان با چالش‌های اقتصادی و مالی همراه با تهدیدهای امنیتی در مرز روبرو است. وی از لبنانی‌ها به خاطر تاخیر در تشکیل دولت عذرخواهی کرد. براساس قانون اساسی لبنان، دولت لبنان از تاریخ اعلام تشکیل آن باید برای کسب رای اعتماد بیانیه وزراتی (برنامه خود) را در طول سی روز به پارلمان ارائه دهد. این بیانیه همچنین از ماهیت رابطه با سوریه و سلاح حزب الله و نقش آن در جنوب لبنان سخنی به میان نیاورد".
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین| محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که روز گذشته وارد لبنان شد، در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات و شخصیت‌های سیاسی این کشور، با میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ظریف پیش از ظهر امروز با رئیس‌جمهوری لبنان در محل کاخ بعبدا دیدار کرده است. ظریف روز گذشته در هنگام ورود به لبنان بر آمادگی ایران برای همکاری با لبنانی‌ها در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین شب گذشته با نمایندگان احزاب لبنانی دیدار و رایزنی کرد. ظریف در ادامه نیز دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار کرده و بر حمایت ایران از مقاومت فلسطین تأکید کرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، برخی منابع به روزنامه الاخبار لبنان گفتند: در طول یکسال از بازداشت هشت شهروند لبنانی در امارات، تنها یک بار از آنها تحقیق رسمی صورت گرفته است و این درحالی است که تعدادی از آنها تحت شکجه جسمی و برخی دیگر تحت فشارهای روحی و روانی قرار گرفته‌اند. این منابع افزودند: از جمله این فشارها، وادار کردن آنها برای امضای برگه‌هایی است که از محتوای آن آگاهی نداشته‌اند. برپایه این گزارش، مراجع ذیربط در این پرونده نگران هستند که این برگه‌ها حاوی اتهامات و اعتراف‌هایی باشد که آنها بیان نکرده‌اند. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 ماه قبل
یک روزنامه لبنانی با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه کشورمان به بیروت و دیدار با مقامات آن کشور اعلام کرد که وزیر خارجه ایران به مسولان لبنانی پیشنهاد تجارت با پول ملی را داد تا لبنانی‌ها دیگر تحریم‌های آمریکا را بهانه نکنند. به گزارش ایسنا روزنامه الاخبار لبنان نوشت: لبنان دیروز هفته مهمی را آغاز کرد و هم‌زمان بودن سفر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب و نزار العولا، مشاور دیوان پادشاهی عربستان به بیروت اتفاقی نبود. این رونامه نوشته است: با توجه به اینکه لبنان تا به امروز پاسخی به پیشنهادات ایران برای همکاری نداده است برخی طرف‌های لبنانی به بهانه تحریم‌های آمریکا با این همکاری‌ها مخالفت کرده‌اند. در این گزارش آمده است: مهم‌تر از این مساله این است که رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به مسئولان لبنان پیشنهاد تجارت با پول ملی یا همان لیره را داد، این پیشنهاد مهم به این معناست که بهانه کردن تحریم‌های آمریکا برای عدم ایجاد افق‌های جدید برای اقتصاد لبنان دیگر قابل توجیه نیست. علیرغم اینکه بازار لبنان کوچک است اما طبیعتا ایران به دنبال تحقق منافع خود در تبادلات تجاری با لبنان است، اما مساله مهم این است که با تحقق این پیشنهاد، لبنانی‌ها منافع زیادی به دست می‌آورند و می‌توان گفت که این پیشنهاد هیچ مساله منفی ندارد و در وهله اول قدرت ارز لبنان را بالا می‌برد.

نفرت مردم لبنان از ظالمان عصر جدید + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، لبنانی‌ها با جنایات سعودی‌ها و بحران سازی آنها برای کشورهای منطقه به خوبی آشنا هستند؛ به ویژه پس از استعفای ساختگی نخست وزیر لبنان و گروگان‌گیری خانواده‌اش توسط آل سعود، مردم لبنان بیش از پیش پی به خباثت آنها بردند. بیشتر بخوانید: تصاویری از جوانان و نوجوانان بی‌گناهی که بدون هیچ دلیلی اعدام شدندانتهای پیام/
الفالف3 ماه قبل
یک روزنامه لبنانی با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه کشورمان به بیروت و دیدار با مقامات آن کشور اعلام کرد که وزیر خارجه ایران به مسولان لبنانی پیشنهاد تجارت با پول ملی را داد تا لبنانی‌ها دیگر تحریم‌های آمریکا را بهانه نکنند. به گزارش ایسنا روزنامه الاخبار لبنان نوشت: لبنان دیروز هفته مهمی را آغاز کرد و هم‌زمان بودن سفر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب و نزار العولا، مشاور دیوان پادشاهی عربستان به بیروت اتفاقی نبود. این رونامه نوشته است: با توجه به اینکه لبنان تا به امروز پاسخی به پیشنهادات ایران برای همکاری نداده است برخی طرف‌های لبنانی به بهانه تحریم‌های آمریکا با این همکاری‌ها مخالفت کرده‌اند. در این گزارش آمده است: مهم‌تر از این مساله این است که رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به مسئولان لبنان پیشنهاد تجارت با پول ملی یا همان لیره را داد، این پیشنهاد مهم به این معناست که بهانه کردن تحریم‌های آمریکا برای عدم ایجاد افق‌های جدید برای اقتصاد لبنان دیگر قابل توجیه نیست. علیرغم اینکه بازار لبنان کوچک است اما طبیعتا ایران به دنبال تحقق منافع خود در تبادلات تجاری با لبنان است، اما مساله مهم این است که با تحقق این پیشنهاد، لبنانی‌ها منافع زیادی به دست می‌آورند و می‌توان گفت که این پیشنهاد هیچ مساله منفی ندارد و در وهله اول قدرت ارز لبنان را بالا می‌برد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار ۱۰روز پیش خودش از بیروت در اظهارنظری ادعایی به سعد حریری، نخست وزیر لبنان هشدار داده است که ایران و حزب‌الله به طور مخفیانه کارخانه جدیدی برای تولید موشک در خاک لبنان احداث کرده‌اند. این در حالی است که دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود با تقدیر از حمایت‌های ایران تأکید کرد که در سخنان پمپئو یک جمله راست و درست نشنیده زیرا او صرفا برای تحریک لبنانی‌ها علیه یکدیگر به لبنان آمده بود
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با نخست وزیر لبنان ادعا کرده است که ایران در خاک این کشور به صورت مخفیانه فعالیت می‌کند. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهارنظری ادعایی به سعد حریری، نخست وزیر لبنان هشدار داده است که ایران و حزب‌الله به طور مخفیانه کارخانه جدیدی برای تولید موشک در خاک لبنان احداث کرده‌اند. این در حالی است که دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر خود با تقدیر از حمایت‌های ایران تأکید کرد که در سخنان پمپئو یک جمله راست و درست نشنیده زیرا او صرفا برای تحریک لبنانی‌ها علیه یکدیگر به لبنان آمده بود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
رئیس جنبش اصلاح و وحدت لبنان تاکید کرد که سفر وزیر خارجه آمریکا به کشورما ثابت کرد که هدف واشنگتن از این تحرکات و رفت و آمدها ایجاد فتنه در بین مردم لبنان و تحریک آنان علیه یکدیگر است. وی یادآورشد که لبنانی‌ها در سال ۲۰۰۶ میلادی و در جنگ ۳۳ روزه پایبندی خود را به این اختیار ثابت کردند و مقاومت در جنگ آمریکایی - صهیونیستی پیروز شد. ما با ادامه و پایبندی به مقاومت دشمن تروریست و تکفیری آمریکایی را شکست دادیم. شیخ عبدالرزاق تاکید کرد: ما به وزیر خارجه آمریکا می‌گوئیم که ایالات متحده تلخی شکست را در منطقه متحمل شده و این شکست از عراق و سوریه تا فلسطین و لبنان و یمن گسترده شده است. وی، موضع گیری‌های مقام‌های سیاسی لبنان در مقابل زیاده خواهی‌های وزیر خارجه آمریکا را تحسین کرد و گفت: این همبستگی ملی و محافظت از وحدت ملی نقشه‌های واشنگتن برای نفوذ به لبنان را نقش برآب کرد و مردم ما از این موضع گیری‌های تقدیر می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که روز گذشته وارد لبنان شد، در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات و شخصیت‌های سیاسی این کشور، با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ظریف روز گذشته در هنگام ورود به لبنان بر آمادگی ایران برای همکاری با لبنانی‌ها در تمامی زمینه‌ها تأکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین شب گذشته با نمایندگان احزاب لبنانی دیدار و رایزنی کرد. ظریف در ادامه نیز دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین دیدار کرده و بر حمایت ایران از مقاومت فلسطین تأکید کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال کشورمان در مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا امروز (سه‌شنبه) به مصاف لبنان رفتند و موفق شدند با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی برسند. ویدا رعیت‌پرور (۲ گل)، نگین زندی (۲ گل) و زهرا معصومی در این دیدار برای ایران گلزنی کردند. تک گل لبنانی‌ها در ثانیه ۴۷ بازی به ثمر رسیده بود که شاگردان کتایون خسرویار موفق شدند با ۵ گل پاسخ تک گل لبنانی‌ها را بدهند. تیم فوتبال دختران ایران با یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست ۴ امتیازی است و برای مشخص شدن تکلیف صعود، باید منتظر مشخص شدن وضعیت دیدار کره‌جنوبی و ویتنام باشد. در صورت شکست ویتنام حتی با نتیجه یک بر صفر، امتیاز و تفاضل گل ایران و ویتنام برابر خواهد شد و با توجه به تساوی در بازی رو در رو، به دلیل گل‌های زده بیشتر تیم ایران صعود خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید

لبنان

لُبْنان با نام رسمی جمهوری لبنان کشوری در غرب آسیاست. لبنان در شمال با سوریه و در جنوب با اسراییل مرز مشترک دارد. موقعیت جغرافیایی لبنان در نقطه طلاقی مدیترانه و جهان عرب منجر به شکل‌گیری تاریخی غنی و تنوع دینی، نژادی و فرهنگی شده‌است. لبنان را عروس خاورمیانه گویند و بیروت از حیث کیفیت زندگی از برترین شهر های جهان عرب محسوب می شود و لبنان بالاترین درآمد سرانه غیر نفتی را در جهان عرب دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جمهوری لبنان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا