آخرین و مهم‌ترین اخبار «لبنان»
لبنان

اخبار «لبنان»

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به نوشته روزنامه رای الیوم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اسامی برخی شخصیت‌های لبنانی از جمله شیخ یوسف عبدالرضا و نورالدین جواد را به اتهام ارتباط با نهاد «الشهید» وابسته به حزب‌الله و نیز قاسم محمد علی بزی را به اتهام ارتباط با موسسه «اطلس هلدینگ» در لیست تروریسم درج کرد. این وزارتخانه همچنین ۱۲ نهاد را در این فهرست گنجاند. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ژوئیه ۲۰۱۹ تحریم‌هایی علیه برخی شخصیت‌ها به اتهام ارتباط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار دهند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه رای الیوم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اسامی برخی شخصیت‌های لبنانی از جمله شیخ یوسف عبدالرضا و نورالدین جواد را به اتهام ارتباط با نهاد «الشهید» وابسته به حزب‌الله و نیز قاسم محمد علی بزی را به اتهام ارتباط با موسسه «اطلس هلدینگ» در لیست تروریسم درج کرد. این وزارتخانه همچنین ۱۲ نهاد را در این فهرست گنجاند. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ژوئیه ۲۰۱۹ تحریم‌هایی علیه برخی شخصیت‌ها به اتهام ارتباط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار دهند.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی برخی اشخاص و نهادهای لبنانی را در لیست تروریسم قرار داد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رای الیوم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اسامی برخی شخصیت‌های لبنانی از جمله شیخ یوسف عبدالرضا و نورالدین جواد را به اتهام ارتباط با نهاد «الشهید» وابسته به حزب‌الله و نیز قاسم محمد علی بزی را به اتهام ارتباط با موسسه «اطلس هلدینگ» در لیست تروریسم درج کرد. این وزارتخانه همچنین ۱۲ نهاد را در این فهرست گنجاند. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ژوئیه ۲۰۱۹ تحریم‌هایی علیه برخی شخصیت‌ها به اتهام ارتباط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار دهند. انتهای پیام
ایرناایرنا20 ساعت قبل
این کارشناس مسایل فلسطین گفت: این ترورها اگر موفق باشند می‌تواند ضربه سنگینی به توان ایران برای مقابله با اسرائیل وارد کند. وی تصریح کرد: تا کشورهای اسلامی نتوانند نشان دهند می‌توانند پاسخ مناسب دهند و این وضعیت ادامه خواهد داشت چرا که توان تک تک کشورهای اسلامی برای چنین کاری کافی نیست. این استاد دانشگاه گفت: از نظر بنده توان لازم برای چنین کاری تنها زمانی فراهم می‌شود که کشورهای اسلامی، یا حداقل چند کشور مهم و بزرگ اسلامی، توان و توشه خود برای برخورد با سازمان امنیتی اسرائیل را یک کاسه کنند. درک کنند برتری امنیتی اسرائیل امروزه در حدی است که هیچ کشور اسلامی به تنهایی نمی‌تواند آن را به چالش بکشد. آن روز کشورهای اسلامی به صرافت همکاری با یکدیگر خواهند افتاد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
مجموعه این خبر‌ها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند در فضای دیگری برگزار شد. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. البته نمی‌خواهیم درباره قالیباف اغراق کنیم و ایشان را در تراز سردار سلیمانی قرار دهیم. پیام پیروزی طرفداران مقاومت، به خصوص پس از شهادت مظلومانه سردار سلیمانی به دست آمریکا که یک نوعی افسردگی را در منطقه پدید آورده بود، روح تازه‌ای به حساب می‌آمد که در کالبد نظام دمیده شده است و از رویکرد قاطع ملت به نامزد‌های طرفدار مقاومت خبر می‌داد.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
درباره وضعیت رسانه‌های ایران در لبنان باید گفت که از سال‌های دور رسانه‌های کشورمان در بیروت فعالیت گسترده‌ای داشته و دارند. هم اکنون خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، صدا و سیما، شبکه العالم، پرس تی وی، شبکه الکوثر و شبکه آی فیلم دارای دفاتر فعال در لبنان هستند. واقعیت این است که همپای تلاش ایران برای حمایت از آرمان فلسطین، دفاتر نمایندگی رسانه‌های ایران در لبنان توان قابل توجهی را برای انعکاس رسانه‌ای فعالیت‌های حکومت خودگردان، احزاب و گروه‌های فلسطینی و نیز جبهه یا محور مقاومت دارند. همکاری با رسانه‌های همسوی ایران در لبنان با هدف هم افزایی در فعالیت‌های رسانه‌ای و جهت گیری هماهنگ خبری یکی از الزامات موثر بودن دفاتر رسانه‌ای ایران در لبنان بوده است. اما این واقعیت را باید در نظر داشت که دفاتر نمایندگی ایران باید تلاش بیشتری برای انعکاس اخبار ایران به فضای افکار عمومی لبنان داشته باشند.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
«عصر آقای کنگرلو آمد و گزارش مذاکره با آمریکایی‌ها را داد [آمریکایی‌ها] اطلاعات چندان مهمی نداده‌اند و خواستار آمدن به ایران به‌طور سری برای بررسی نیازهای جنگی ما بودند …» «محسن کنگرلو، مشاور امنیتی میرحسین موسوی و یکی از چهره‌های کلیدی ماجرای مک‌فارلین (ایران کنترا)، بعد از یک دوره بیماری درگذشت. او مبتلا به سرطان ریه بود.» به گزارش عصر ایران روزنامه شرق در گزارشی به بهانه درگذشت محسن کنگرلو نوشت: شروع ماجرای مک‌فارلین در واقع با محسن کنگرلو آغاز می‌شود. کنگرلو پنج سال پیش برای نخستین بار در دو گفت‌وگو برخی از ناگفته‌هایش از ماجرای مک‌فارلین را شرح داد. چند موضوع باعث شد کار خراب شود؛ یکی خود شخصیت «مک‌فارلین» بود که فرد عجول، عصبانی و کم‌صبری بود. محسن کنگرلو هنگامی که درگذشت بازنشسته وزارت کشور بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
اردوغان برای سوریه و روسیه خط و نشان کشیده است و روسیه از نشست چهارجانبه ادلب با حضور فرانسه و آلمان و ترکیه سرباز زده است. روس‌ها می‌گویند ترکیه باید به توافقات سوچی و ادنا پایبند باشد و ترکیه می‌گوید پایبند هستم. از سوی دیگر دیمتری پسکوف سخنگوی دولت پوتین از دیدار احتمالی روحانی، پوتین و اردوغان خبر داده است. در دیگر موضوعات مانند اشغال بخش ترک نشین قبرس، حضور در لیبی ترکیه مجبور به بازنگری در سیاست هایش است. اردوغان در این راه به تنهایی قادر نیست خود ببرد و بدوزد؛ برای سوریه، لیبی، قبرس و غیره نیز طبیعتا نمی‌تواند به تنهایی بدوزد.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان چهارشنبه شب در آستانه آغاز فرآیند استخراج نفت و حفاری اولین چاه نفت این کشور، گفت که روز پنجشنبه رسما حفر اولین چاه نفت در سواحل این کشور آغاز خواهد شد. اخبار بین الملل- وی با بیان اینکه روز پنجشنبه روزی تاریخی برای لبنان خواهد بود، تاکید کرد که این کشور رسما به جمع کشورهای تولید کننده نفت خواهد پیوست. رئیس جمهور لبنان در ادامه اظهار داشت: ما امروز بیشتر از هر روزی مصمم به تحمل مسئولیت مقابله با سیاست‌های اشتباه اقتصادی هستیم. عون با اشاره به اهمیت پیوستن لبنان به جمع کشورهای تولید کننده نفت، آن را سنگ بنای رشد اقتصادی و سکوی پرتاپ اقتصاد کشورش دانست. رئیس جمهور لبنان با تاکید بر اینکه ثروت‌های نفتی و گازی لبنان برای همه لبنانی‌هاست، خواستار مشارکت همگان برای حمایت و دفاع از این سرمایه ملی شد.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، وزارت بهداشت بحرین اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی ۷ مورد جدید به ۳۳ نفر افزایش پیدا کرده است. این وزارتخانه از اقدامات و معاینات انجام شده در این زمینه هم خبر داد واعلام کرد: شماری از مبتلایان به ایران سفر کرده‌اند و در فرودگاه شناسایی شده‌اند. قبلا شمار مبتلایان ۲۶ نفر گزارش شده بود. از سوی دیگر هواپیمایی بحرین از توقف همه پروازها به لبنان و عراق و بالعکس تا اطلاع ثانوی خبر داد. بر اساس این گزارش؛ مقامات هواپیمایی بحرین علت توقف پروازها به لبنان و عراق و بالعکس را در راستای اقدامات پیشگیرانه از کرونا دانستند و از اقداماتی که در فرودگاه بین المللی بحرین به عمل می‌آید هم خبر دادند.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
چیزی که در شرایط کنونی فقط باری خواهد بود روی بار‌های سنگینی که ‏تصمیمات سیاسی ما روی دوش اقتصاد کشور گذاشته است. آن هم در شرایطی که از مجموع ۴۱ ‏شرط ‏FATF‏ تا اینجا ۳۹ شرط را پذیرفته‌ایم و تنها بر سر نپذیرفتن دو کنوانسیون پالرمو و ‏CFT‏ به لیست سیاه می‌رویم. ‏موضوع ‏FATF‏ با ابعادی که در حال حاضر دارد سه مشخصه را شامل می‌شود. ‏در حقیقت بلاتکلیف ماندن لوایح دولت در مجمع و بازگشت ایران به لیست سیاه ‏FATF‏ پایان این موضوع در کشور ما نیست و تازه ‏اول راه تجربه کردن آثار و تبعات آن است. آثاری که می‌تواند با تجدید نظر در راهی که رفته شد به شکل دیگری در ایران و ‏اقتصاد خسته این روز‌های ما نمود پیدا کند.
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
مجموعه این خبرها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند ماه حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند ماه در فضای دیگری برگزار شد. ۲- انتخابات مجلس ایران از نظر کیفی برای منطقه خیلی معنادار بود. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. نتایج انتخابات ایران، فضای روانی لبنان را برای حزب‌الله در وضعیت بهتری قرار‌ داد و از این رو به فاصله کوتاهی پس از انتخابات ایران، موانع داخلی شکل‌گیری دولت «حسام دیاب» برطرف شد و توانست به اجماع داخلی دست یابد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رئیس جمهور لبنان در سخنانی اعلام کرد که این کشور طی ساعات آینده رسما حفر اولین چاه نفت در سواحل خود را آغاز خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رئیس جمهور لبنان از آغاز رسمی حفر اولین چاه نفت در نزدیکی سواحل این کشور طی ساعات آینده خبر داد. بر اساس این گزارش، «میشل عون» اظهار داشت که فردا پنج شنبه روزی تاریخی برای لبنان خواهد بود و این کشور رسما به جمع کشورهای تولیدکننده نفت خواهد پیوست. رئیس جمهور لبنان همچنین افزود که این اقدام باید در سال ۲۰۱۳ انجام می‌شد اما دشواری‌های داخلی و سیاسی مانع آن شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
سخنگوی صندوق بین‌المللی پول گفت که بر اساس مشورت‌ها و توصیه‌های کارشناسان این صندوق، دولت لبنان در جلسه جمعه، طرح اقتصادی و مالی خود را بررسی و دوشنبه آینده نهایی و اعلام خواهد کرد. روزنامه النهار چاپ بیروت تاکید کرد که محور مهم طرح صندوق و نیز طرح دولت، موضوع بدهی‌های لبنان و زمان پرداخت این بدهی‌ها و نیز چگونگی حل بحران اقتصادی خواهد بود. روزنامه جمهوریت چاپ بیروت نوشت: روشن است که اختلاف میان جریان‌های سیاسی لبنان در مورد همکاری و درخواست کمک از صندوق بین‌المللی پول و طرح اقتصادی این صندوق، وجود دارد. «ایلی الفرزلی» معاون مسیحی رییس مجلس لبنان پس از دیدار با رییس این مجلس گفت: نتیجه جلسات هیات صندوق بین‌المللی پول در نهایت مثبت خواهد بود. شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب‌الله در این خصوص گفت: قبول نمی‌کنیم در مسیر ایجاد راه‌حل بحران لبنان، به سیاست‌های استکبار جهانی اذعان کنیم و نمی‌پذیریم برای مدیریت بحران به صندوق بین‌المللی پول انکا کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
مجموعه این خبرها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند ماه حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند ماه در فضای دیگری برگزار شد. ۲- انتخابات دوم اسفند ایران از نظر کیفی برای منطقه خیلی معنادار بود. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. نتایج انتخابات ایران، فضای روانی لبنان را برای حزب‌الله در وضعیت بهتری قرار داد و از این رو به فاصله کوتاهی پس از انتخابات ایران، موانع داخلی شکل‌گیری دولت «حسام دیاب» برطرف شد و توانست به اجماع داخلی دست یابد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمیشل عون، رئیس جمهور لبنان روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش از روز پنجشنبه فرآیند استخراج نفت را آغاز خواهد کرد. اخبار بین الملل - او خاطرنشان کرد که طی ساعات آتی برداشت نفت از نقاط ساحلی لبنان آغاز خواهد شد. عون این را هم گفت که لبنان رسما وارد گروه کشورهای صاحب نفت شده است. گفتنی است، نفت در لبنان که چندی است کشف شده می‌تواند نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا کند. نگرانی سران لبنان درباره طمع رژیم صهیونیستی به منابع نفتی لبنان همزمان بیشتر هم شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مجموعه این خبرها بیانگر آن بود که آمریکایی‌ها روی انتخابات اسفند ماه حساب ویژه‌ای باز کرده و آن را نقطه بی‌بازگشت افول انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن می‌دانستند. اما انتخابات اسفند ماه در فضای دیگری برگزار شد. ۲- انتخابات دوم اسفند ایران از نظر کیفی برای منطقه خیلی معنادار بود. ثانیا مقاومت منطقه که در ماه‌های اخیر زیر فشار سنگین آمریکا و عوامل آن قرار داشت، نتایج انتخابات دوم اسفند ایران را یک نقطه آغاز برای عادی شدن شرایط منطقه و بازگشت منطقه به سیاست «تثبیت مقاومت» ارزیابی کردند. نتایج انتخابات ایران، فضای روانی لبنان را برای حزب‌الله در وضعیت بهتری قرار داد و از این رو به فاصله کوتاهی پس از انتخابات ایران، موانع داخلی شکل‌گیری دولت «حسام دیاب» برطرف شد و توانست به اجماع داخلی دست یابد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
در ادامه این بیانیه آمده است، اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بیانگر صریح و آشکار بربریت این رژیم و عدم آشنایی کامل آن با اصول اخلاقی، انسانی و دینی است. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. در همین راستا، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت در دمشق اظهار کرد، هدف قرار دادن مواضع مقاومت در دمشق تأیید می‌کند که ذهنیت تهاجمی رژیم اشغالگر تمامی تشکیلات امت را هدف قرار می‌دهد. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
حزب‌الله لبنان همچنین جنایت وحشیانه‌ای که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه مرتکب شد و با بولدوزر یک شهروند فلسطینی را در مقابل دیدگان همه بر روی زمین کشید، محکوم کرد. در ادامه این بیانیه آمده است، اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بیانگر صریح و آشکار بربریت این رژیم و عدم آشنایی کامل آن با اصول اخلاقی، انسانی و دینی است. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
ایسناایسنا3 روز قبل
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای با عبارت‌های شدیداللحن، تلاش رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن رهبران جنبش جهاد اسلامی در دمشق را محکوم کرد. حزب‌الله لبنان همچنین جنایت وحشیانه‌ای که ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه مرتکب شد و با بولدوزر یک شهروند فلسطینی را در مقابل دیدگان همه بر روی زمین کشید، محکوم کرد. حزب‌الله لبنان از سکوت مشکوک دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در قبال این جنایت وحشیانه ابراز تعجب کرد و از همه انسان‌های شریف خواست این جنایت را محکوم کنند. با این حال سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم اهداف متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق را هدف قرار داده است. وی در ادامه بر لزوم اتحاد و یکپارچه‌سازی تلاش‌های امت اسلامی به منظور مقابله با طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
ایرناایرنا3 روز قبل
حزب الله در بیانیه‌ای که در بیروت منتشر شد، اعلام کرد: بمباران یکی از مراکز این جنبش و شهادت اعضای آن در این تجاوز ناجوانمردانه، اصرار و تصمیم مجاهدان را برای آزادسازی سرزمین فلسطین و مقدسات آن دوچندان خواهد کرد. سلیم احمد سلیم و زیاد احمد منصور ۲ عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین بامداد امروز در پی بمباران مرکز این جنبش در دمشق توسط جنگنده‌های اسرائیلی به شهادت رسیدند. در این بیانیه آمده است: اقدام گروههای رژیم صهیونیستی در این جنایت وحشیانه، بیانگر خوی وحشی‌گری این رژیم و نادیده گرفتن همه مبانی اخلاقی و انسانی است. در بیانیه حزب الله از سکوت مشکوک دولتهای مختلف و سازمانهای حقوقی در قبال این جنایت ابراز تعجب و خاطر نشان کرده است: حزب الله صدای خود را در دعوت از همه شرافتمندان جهان برای محکوم کردن این جنایت بالا می‌برد. حزب الله لبنان سکوت در قبال این جنایت را تأیید آن دانست و تاکید کرد: این سکوت به نفع قاتلان اسرائیلی است؛ زیرا اگر حادثه بسیار کوچک‌تری در نقطه دیگری از جهان اتفاق می‌افتاد، مردم جهان شاهد دروغ پراکنی‌های گسترده بودند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای حمله دشمن صهیونیستی به رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در دمشق را به شدت محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه اعلام کرد: حملات موشکی به مقر جهاد اسلامی که منجر به شهادت دو نفر از اعضای این جنبش شد تجاوزی بزدلانه است که نتیجه‌ای به جز بیشتر شدن عزم و اراده مجاهدان در آزادسازی سرزمین و مقدسات نخواهد داشت. حزب الله همچنین جنایت وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه و زیر گرفتن یک شهروند فلسطینی را محکوم کرد. حزب الله در این بیانیه از سکوت مشکوک دولت‌ها و نهادهای حقوقی در قبال این جنایت وحشیانه تعجب کرد و این سکوت را به منزله حمایت از این جنایت دانست. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 روز قبل
کره جنوبی نیز موارد ابتلا به ویروس کرونا را ۸۳۳ نفر اعلام کرد و مرگ ۷ نفر بر اثر آن مورد تائید قرار گرفت. کویت اعلام کرد که سه نفر در این کشور از جمله یک شهروند سعودی، به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. نماینده مجلس از شهر قم گفت که ۵۰ نفر در این شهر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند. ووهان شهری است که شیوع ویروس کرونا از آنجا آغاز شد. چهار استان چین نیز روز دوشنبه از شدت تمهیدات پاسخگویی اورژانسی به شیوع ویروس کرونا کاستند.
ایرناایرنا3 روز قبل
سردار دهقان در مصاحبه‌ای با روزنامه انلگیسی فایننشال تایمز که روز دوشنبه منتشر شد، افزود: بودجه هیچ یکی از بخش‌های دفاعی و نظامی ایران کاهش نیافته است. وی افزود: امروز از نظر نظامی، ایران بدون تردید درموقعیت بهتری نسبت به سه سال پیش زمانی که دونالد ترامپ مسند قدرت را در آمریکا بدست گرفت، قرار دارد. سردار دهقان گفت: باز هم اگر ترامپ دوباره انتخاب شود، وضعیت نظامی و دفاعی ما در پنج سال آینده قوی‌تر خواهد شد. وی در عین حال تاکید کرد که ایران علیه آمریکا دست به حمله نمی‌زند، مگر آنکه آمریکا علیه ایران اینگونه عمل کند. سردار دهقان گفت که ایران دلیلی نمی‌بیند که به گروه‌های همسو با خود در منطقه دستور اقدام دهد، اما آنها را از اقدام باز نمی‌دارد.
ایرناایرنا3 روز قبل
این روزنامه به نقل از منابع مرتبط با پرونده مرزهای دریایی و نفت و گاز لبنان افزود: برخلاف گفته‌ها در این باره که «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه سفرش به لبنان با هدف بررسی موضوع مرزها و نفت وگاز لغو کرده است، طرف لبنانی اصلا در جریان این سفر قرار نداشته و هیچ مسوول آمریکایی چه در تیم شنکر چه در سفارت آمریکا در بیروت مقام‌های لبنان را در جریان این دیدار قرار نداده‌اند یا زمانی را برای انجام این دیدار درخواست نکرده‌اند. جمهوریت به نقل از این منابع، بدون ذکر نام آن‌ها نوشت: موضع لبنان درباره امتیاز ندادن در موضوع حاکمیت دریایی خود و حقش بر حوزه‌ها و منابع نفتی و گازی ثابت است و در حال حاضر توپ در زمین لبنان نیست. پیش از این مقام‌های بیروت این موضع خود را به هیات‌های آمریکایی اعلام کرده بودند و بیش از این، حرفی برای گفتن ندارند. روزنامه لبنانی اضافه کرد: اگر شنکر فردا یا سال بعد به بیروت سفر کند همین موضع را خواهد شنید و لبنان دنبال راه‌حلی است که منافع ملی کشور را برآورده کند نه راه حلی که هیات‌های آمریکایی ارایه و در آن تنها منافع رژیم صهیونیستی را مد نظر قرار ‌دهند. برغم گذشت ۲۰ سال از خروج نیروهای رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان و استقرار ۱۱ هزار تن از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) در این منطقه، هنوز مرزهای زمینی و نیز دریایی فلسطین اشغالی با لبنان تعیین و ترسیم نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
با کشف نخستین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در عراق، تعداد کشور‌های عربی مبتلا به کرونا به ۶ کشور رسید. اعتمادآنلاین| با کشف نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در عراق، شمار کشور‌هایی که تا کنون ویروس کرونا در آن‌ها دیده شده، به ۶ کشور رسید. مسئولان بخش بهداشت استان نجف اعلام کردند نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا متعلق به یک زائر ایرانی است که چند روز پیش وارد این کشور شده بود. همچنین مقامات کویت امروز دوشنبه از ابتلای سه نفر که از ایران آمده بودند، به ویروس کرونا خبر دادند. بحرین نیز از ثبت نخستین مورد ابتلا به کرونا از سوی شهروندی خبر داد که از ایران آمده بود.
الفالف3 روز قبل
سردار دهقان، مشاور مقام معظم رهبری در مصاحبه با یک روزنامه انگلیسی تاکید کرد که ایران به دنبال جنگ همه جانبه با آمریکا نیست اما مذاکره با این کشور هم بی معنی است. وزیر سابق دفاع ایران اضافه کرد: «استراتژی ایران برای آنها هزینه دارد، برای ما هم هزینه دارد. اما تهران هیچ حمله‌ای علیه آمریکا انجام نمی‌دهد مگر اینکه پاسخ به اقدام آمریکا علیه ایران باشد. سردار دهقان همچنین گفت که هیچ دلیلی نمی‌بینم به متحدانمان دستور دهیم اقدامی کنند اما آنها را از اقدام نیز منع نمی‌کنیم. وی در پایان تاکید کرد، «ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست اما مذاکره هم بی‌معنی است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
سردار دهقان، مشاور مقام معظم رهبری در مصاحبه با یک روزنامه انگلیسی تاکید کرد که ایران به دنبال جنگ همه جانبه با آمریکا نیست اما مذاکره با این کشور هم بی معنی است. سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع سابق ایران در مصاحبه با روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در پاسخ به سوالی درباره تحریمهای آمریکا، مشکلات اقتصادی ایران و تاثیر آن بر بودجه نظامی ایران گفت که بودجه دفاعی کشور و سازمانهای نظامی ایران کاهش نیافته است. اما تهران هیچ حمله‌ای علیه آمریکا انجام نمی‌دهد مگر اینکه پاسخ به اقدام آمریکا علیه ایران باشد. سردار دهقان همچنین گفت که هیچ دلیلی نمی‌بینم به متحدانمان دستور دهیم اقدامی کنند اما آنها را از اقدام نیز منع نمی‌کنیم. وی در پایان تاکید کرد، «ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست اما مذاکره هم بی‌معنی است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی گفت که با شروط آماده حمایت اقتصادی لازم از لبنان است. الجدعان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» اظهار داشت: شرط ریاض برای کمک به کشور بدهکار لبنان داشتن یک طرح و چشم انداز روشن برای اصلاحات است. وی افزود: اگر دولت لبنان طرح اصلاحات قابل اجرا داشته باشد، دولت سعودی اقدامات فوری برای حمایت از اقتصاد لبنان اتخاذ خواهد کرد. الجدعان در عین حال گفت: لبنان و دیگر کشورها باید قبل از درخواست کمک از کشورهای همجوار، خودشان به خودشان کمک کنند. این در حالی است که شاهزاده عبدالرحمن بن مساعد پسر عموی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی گفت: بهترین سیاست در قبال لبنان درحال حاضر فاصله داشتن (از این کشور) است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری شینهوا، عباس مرتضی، وزیر کشاورزی و فرهنگ لبنان، دیروز (یکشنبه، چهارم اسفندماه) اعلام کرد این کشور روز پنجشنبه (هشتم اسفندماه) فعالیت‌های اکتشافی نفت و گاز خود را آغاز می‌کند. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، نادا بستانی، وزیر انرژی پیشین لبنان، مجوز حفاری نخستین چاه اکتشافی در لبنان را به شرکت توتال فرانسه اعطا کرد. در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی، بستانی از آغاز دور دوم صدور مجوز برای اکتشاف نفت و گاز در پنج بلوک در لبنان خبر داده بود. لبنان امیدوار است با کشف انرژی در مناطق فراساحلی، اقتصاد خود را تقویت کند. این کشور از بدهی عمومی شدید رنج می‌برد.

به انتهای لیست رسیدید

لبنان

لُبْنان با نام رسمی جمهوری لبنان کشوری در غرب آسیاست. لبنان در شمال با سوریه و در جنوب با اسراییل مرز مشترک دارد. موقعیت جغرافیایی لبنان در نقطه طلاقی مدیترانه و جهان عرب منجر به شکل‌گیری تاریخی غنی و تنوع دینی، نژادی و فرهنگی شده‌است. لبنان را عروس خاورمیانه گویند و بیروت از حیث کیفیت زندگی از برترین شهر های جهان عرب محسوب می شود و لبنان بالاترین درآمد سرانه غیر نفتی را در جهان عرب دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار جمهوری لبنان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا