اخبار لهستان - آخرین و مهم ترین اخبار لهستان از خبرگزاری‌های ایران | خبری
لهستان

لهستان

وانانیوزوانانیوز59 دقیقه قبل
به گزارش وانانیوز، ویتال هینن سرمربی پرحاشیه تیم ملی والیبال لهستان اخیرا در اظهاراتی عنوان کرد که هیچ بازیکنی غیر از میشائیل کوبیاک، کاپیتان تیم ملی لهستان نمی‌تواند از حضورش در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ مطمئن باشد. او کوبیاک را یک بازیکن مطمئن در پست دریافت کننده دانست و گفت که او به عنوان کاپیتان تیم حضورش در المپیک از حالا قطعی است، اما سایر بازیکنان برای رسیدن به ترکیب نهایی باید رقابت کنند. ویلفردو لئون، ستاره کوبایی‌الاصل تیم ملی والیبال لهستان نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد و اظهار داشت: باید خوشحال باشیم که هنوز ۳ جای خالی در پست دریافت کننده وجود دارد و می‌توانیم برای حضور در ترکیب نهایی رقابت کنیم. وی ادامه داد: رسیدن به ترکیب نهایی تیم ملی والیبال لهستان آن هم در پست دریافت کننده واقعا سخت است، چون بازیکنان بسیار خوبی در این پست حضور دارند. باید تلاش خود را مضاعف کنم تا در نهایت بتوانم به هدفم برسم و تیم ملی لهستان را در المپیک ۲۰۲۰ همراهی کنم.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم اسکرا بوهاتوف که در فصل جاری لیگ برتر والیبال لهستان از حضور میلاد عبادی‌پور، ملی‌پوش ایرانی در ترکیب خود سود می‌برد در هفته بیستم پلاس لیگا مقابل «وروا وارشاوا» با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد. اسکرا در ست‌های اول، دوم و چهارم ۲۵ بر ۲۲، ۳۱ بر ۲۹ و ۲۵ بر ۱۴ شکست خورد و در ست سوم ۱۸ بر ۲۵ به پیروزی رسید. عبادی‌پور و دوشان پتکوویچ در این مسابقه هر کدام ۱۷ امتیاز برای اسکرا کسب کردند. اسکرا با ۴۸ امتیاز از ۱۶ پیروزی و پنج شکست در مکان سوم جدول پلاس لیگا قرار دارد و «وروا» با ۱۹ پیروزی، دو شکست و ۵۴ امتیاز صدرنشین است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در پایان جام جهانی اسلحه سابر در لهستان، فدراسیون جهانی رنکینگ شمشیربازان را اعلام کرد. بر این اساس مجتبی عابدینی پس از قرار گرفتن در رده دهم در مسابقات لهستان، در رنکینگ جهانی صعود کرد و یازدهم شد. علی پاکدامن که پیش از این مسابقات نیز با مصدومیت روبه‌رو شد در رنکینگ‌ جهانی در رده بیست‌وهشتم ایستاد. وی در جام جهانی یکصد‌وهفتم شده بود. جام جهانی اسلحه سابر فردا در بخش تیمی آغاز خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| جدول اصلی انفرادی جام جهانی شمشیربازی سابر لهستان برگزار شد و مجتبی عابدینی و محمد رهبری حذف شدند. محمد رهبری که از مرحله گروهی و جدول مقدماتی به جدول اصلی راه یافته بود، در دور اول جدول اصلی برابر نماینده ژاپن شکست خورد اما مجتبی عابدینی دیگر نماینده ایران توانست تا مرحله یک‌هشتم نهایی پیش برود و در این مرحله برابر نفر پنجم رنکینگ جهان شکست خورد. پیش از این نیز علی پاکدامن و محمد فتوحی در جدول مقدماتی حذف شده بودند. به این ترتیب کار نمایندگان ایران در جدول انفرادی به پایان رسید و ملی‌پوشان، فردا (یکشنبه) در بخش تیمی به رقابت می‌پردازند. * نتایج دو نماینده ایران به شرح زیر است: مرحله یک‌سی‌ودوم: محمد رهبری از ایران ۱۳- کنتا توکونان از ژاپن ۱۵مجتبی عابدینی از ایران۱۵ – جفری لوز از آمریکا ۸مرحله یک‌شانزدهم: مجتبی عابدینی۱۶ – آندری یاگودکا از اوکراین ۱۳مرحله یک‌هشتم نهایی: مجتبی عابدینی۱۳ – بولاد آپیتی از فرانسه۱۵* جایگاه سابریست‌های ایران در بخش انفرادی جام جهانی لهستان:۴۵-محمد رهبری۸۶-محمد فتوحی۱۰۷-علی پاکدامنمنبع: ایسنا
مهرمهر5 ساعت قبل
‌به گزارش خبرنگار مهر، دیدار مجتبی عابدینی در جدول ۱۶ نفره مسابقات شمشیربازی جام جهانی لهستان برابر «آپیتی» از فرانسه برگزار شد. در این دیدار ملی پوش کشورمان با نتیجه ۱۵ به ۱۳ متحمل شکست شد و از صعود به جمع ۸ بازیکن برتر مسابقات بازماند. بدین ترتیب مجتبی عابدینی که تنها نماینده بازمانده ایران در جام جهانی لهستان بود نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت. پیش از این علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی از جام جهانی لهستان کنار رفته بودند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی در لهستان، مجتبی عابدینی با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ برابر «بولاد» از فرانسه شکست خورد و از رسیدن به جمع هشت نفر برتر بازماند. عابدینی آخرین نماینده باقیمانده ایران در این رقابت‌ها بود. انتهای پیام/
ایرناایرنا5 ساعت قبل
جدول اصلی انفرادی جام جهانی شمشیربازی سابر لهستان برگزار شد و مجتبی عابدینی و محمد رهبری حذف شدند. پیش از این نیز علی پاکدامن و محمد فتوحی در جدول مقدماتی حذف شده بودند. به این ترتیب کار نمایندگان ایران در جدول انفرادی به پایان رسید و ملی پوشان، فردا (یکشنبه) در بخش تیمی به رقابت می‌پردازند. محمد رهبری در مرحله حذفی برابر کنتا توکونان از ژاپن با نتیجه ۱۳ بر ۱۵ شکست خورد و حذف شد. همچنین مجتبی عابدینی که توانسته بود حریفان آمریکایی و اوکراینی را شکست دهد در مرحله یک هشتم برابر بولاد آپیتی از فرانسه شکست خورد و حذف شد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: در پایان جام جهانی اسلحه سابر در لهستان، فدراسیون جهانی رنکینگ شمشیربازان را اعلام کرد. بر این اساس مجتبی عابدینی پس از قرار گرفتن در رده دهم در مسابقات لهستان، در رنکینگ جهانی صعود کرد و یازدهم شد. علی پاکدامن که پیش از این مسابقات نیز با مصدومیت روبه‌رو شد در رنکینگ‌ جهانی در رده بیست‌وهشتم ایستاد. وی در جام جهانی یکصد‌وهفتم شده بود. جام جهانی اسلحه سابر فردا در بخش تیمی آغاز خواهد شد.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
هفته بیستم لیگ والیبال لهستان از دیشب (جمعه) با ۲ بازی آغاز شد. در یکی از این مسابقات، ‌ تیم اولشتین در خانه لوبین به میدان رفت و این تیم را با نتیجه سه بر صفر شکست داد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۵ به سود اولشتین رقم خورد. اوشتین مدت‌ها بود در وضعیت بحرانی قرار داشت و در ۱۱ بازی لیگ و یک بازی جام حذفی به صورت پیاپی شکست خورد. اسکرا بلهاتوف که با میلاد عبادی‌پور در رده سوم لیگ لهستان قرار دارد، امروز در مسابقه‌ای حساس میهمان وروا ورشو صدرنشین مسابقات خواهد بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حضور تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در میادین بین‌المللی سال جاری میلادی با شرکت در جام جهانی لهستان آغاز می‌شود. این رویداد از امروز جمعه در ورشو آغاز شده و تا ۴ اسفندماه ادامه خواهد داشت. به همین منظور تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری بامداد امروز پنجشنبه عازم ورشو شد. پیمان فخری هم به عنوان سرمربی در کنار تیم اعزامی است. جام جهانی لهستان از جمله رویدادهای مورد تایید فدراسیون بین المللی شمشیربازی است که نتایج آن در امتیاز و موقعیت المپیکی شمشیربازان شرکت کننده تاثیرگذار خواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- ملی‌پوش سابر گفت: ما این پتانسیل را در خودمان می‌بینیم که مدال المپیک بگیریم، زیرا تیم یکدست و خوبی داریم. عزم خودمان را جزم کرده‌ایم و با تمام قوا می‌رویم در همین مسابقات لهستان کار سهمیه را یکسره کنیم و نشان دهیم در بالاترین سطح جهان قرار داریم. باید شرایط برای ما مهیا بشود تا دغدغه‌ای نداشته باشیم و با بهترین شرایط به تمرین بپردازیم. عابدینی در مورد شرایط تیم سابر برای حضور در المپیک اظهار داشت: تمام تلاشمان را می‌کنیم در بخش انفرادی و تیمی بهترین اتفاقات را برای ایران به وجود بیاوریم. ما این پتانسیل را در خودمان می‌بینیم که مدال المپیک بگیریم زیرا تیم یکدست و خوبی داریم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ووی‌تک خرس قهوه‌ای بود که سربازان لهستانی آنرا از کوه‌های البرز آورده بودند. سربازان لهستانی که در جنگ حامی نیروهای بریتانیایی بودند، می‌بایست در ایران با سپاه ارتش نازی روبرو شوند. سربازان لهستانی، اما شروع به مخالفت کردند که «سرباز ووی‌تک روح مبارزه را در ما سربازان لهستانی بیدار می‌کند.» طبق «افسانه‌ی خرس لهستانی»، ووی‌تک از درخت پایین آمد، روی پاهای خود ایستاد و پنجه‌هایش را برای کمک جلو آورد. با پایان جنگ، ووی‌تک به باغ‌وحش ادینبرو منتقل شد و تا فرارسیدن مرگ در سال ۱۹۶۳ در آنجا زندگی کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
شما باید تمام مدارک لازم برای سفر به کشور عضو اتحادیه اروپا را داشته باشید مثل بیمه سلامت برای خودتان و افراد خانواده‌تان که شما را همراهی می‌کنند. آیا کارت آبی اتحادیه اروپا به ما اجازه می‌دهد که به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کنیم؟ بله. آیا می‌توانیم در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنیم؟ بعد از ۱۸ ماه شما می‌توانید برای یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا درخواست کار بدهید. آیا خطرات دیگری برای از دست دادن کارت آبی اتحادیه اروپا وجود دارد؟ به دلایل زیر می‌توانید کارت آبی خود را از دست بدهید: شما دیگر شرایط لازم را که در بالا گفته شد نداشته باشید. برای اطلاعات بیشتر لطفا به بانک اطلاعات مشاغل تعریف شده در بازار کار اتحادیه اروپا مراجعه کنید.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
هفتمین روز از برگزاری جشنواره موسیقی فجر در حالی میزبان مخاطبان بود که گروه‌هایی از کشور‌های بلژیک و فرانسه در کنار برگزیدگان جشنواره موسیقی نوای خرم و چند گروه دیگر به اجرای برنامه پرداختند. خبرگزاری مهر: هفتمین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر روز چهارشنبه بیستم بهمن ماه در حالی میزبان مخاطبان بود که گروه‌هایی از کشورهای بلژیک و فرانسه در کنار برگزیدگان جشنواره موسیقی نوای خرم و چند گروه دیگر به اجرای برنامه در تالارهای مختلف پرداختند. تجربه یک عصر زیبا در تالار وحدت با موسیقی فرانسویاولین اجرای هفتمین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت، به اجرای رسیتال پیانو فلوریان نواک از کشور بلژیک اختصاص داشت. تأثیر فضای مجازی بر موسیقی و رسانه‌ها بررسی شدنشست بخش پژوهش سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر سه شنبه بیست و نهم بهمن ماه با موضوع «تأثیر فضای مجازی بر هنر موسیقی و رسانه‌ها» در تالار باربد فرهنگستان هنر برگزار شد. جشنواره‌های استانی موسیقی فجر با حمایت ویژه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و در راستای همراهی با مردم سیل زده از استان سیستان و بلوچستان آغاز شده است و گروه‌های بومی استان سیستان و بلوچستان در این دوره جشنواره از ۲۰ تا ۲۵ بهمن در شهرهای زاهدان، چابهار، نیک شهر و قصرقند اجراهای خود را بروی صحنه برده‌اند.
ایلناایلنا5 روز قبل
تیم‌ روسیه بعنوان قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد اروپا دست یافت. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدارسیون کشتی، این مسابقات روزهای ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه در شهر رم ایتالیا برگزار شد و در پایان تیم روسیه با ۵ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز و کسب ۱۸۶ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت. تیم‌های آذربایجان و گرجستان نیز به ترتیب با ۱۱۶ و ۹۵ امتیاز دوم و سوم شدند. *اسامی نفرات و تیم‌های برتر این رقابت‌ها به شرح زیر است:۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- سلیمان آتلی (ترکیه) ۳- هورست لیهر (آلمان) و استیون میچیچ (صربستان) ۶۱ کیلوگرم: ۱- الکساندر بوگومویف (روسیه) ۲- بکا لومتادزه (گرجستان) ۳- نیکولای اخلوپکوف (رومانی) و آرسن هاروتونیان (ارمنستان) ۶۵ کیلوگرم: ۱- کوربان شیرایف (روسیه) ۲- نیورگان اسکریابین (بلاروس) ۳- علی رحیم زاده (آذربایجان) و اریک آروشانیان (اوکراین) ۷۰ کیلوگرم: ۱- ماگومدمراد گادجیف (لهستان) ۲- آقاحسین مصطفی یف (آذربایجان) ۳- حیدر یاووز (ترکیه) و میهایل ساوا (مولداوی) ۷۴ کیلوگرم: ۱- فرانک چامیزو (ایتالیا) ۲- ماگومدرسول گازیماگمدوف (روسیه) ۳- آولتاندیل کنتچادزه (گرجستان) و سنور دمیرتاش (ترکیه) ۷۹ کیلوگرم: ۱- ماگومدحبیب کادزی محمداف (بلاروس) ۲- ماگومد رمضان اف (روسیه) ۳- واسیلی میخایلوف (اوکراین) و جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۸۶ کیلوگرم: ۱- آرتور نایفونوف (روسیه) ۲- مایلس امینه (سن مارینو) ۳- رسول سیخایف (بلاروس) و بوریس ماکویف (اسلواکی) ۹۲ کیلوگرم: ۱- سلیمان کارادانیز (ترکیه) ۲- ساموئل شرر (سوئیس) ۳- امیرحاجی محمداف (بلاروس) و اصلانبک آلبوروف (آذربایجان) ۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعداله یف (روسیه) ۲- آلبرت ساریتوف (رومانی) ۳- ابراهام کونیدو ریوانو (ایتالیا) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان) ۱۲۵ کیلوگرم: ۱- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۲- روبرت باران (لهستان) ۳- بالدان سیژیپوف (روسیه) و جمال الدین ماگومدوف (آذربایجان) رده‌بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۸۶ امتیاز ۲- آذربایجان ۱۱۶ امتیاز ۳- گرجستان ۹۵ امتیاز ۴- ترکیه ۹۵ امتیاز ۵- بلاروس ۸۵ امتیاز ۶- لهستان ۶۵ امتیاز ۷- ارمنستان ۶۵ امتیاز ۸- اوکراین ۶۴ امتیاز
ایرناایرنا5 روز قبل
شب پنجم جشنواره موسیقی فجر شامگاه یکشنبه ۷ بهمن با حضور هنرمندان مختلف ایرانی و خارجی در شش سالن برگزاری این رویداد موسیقی به پایان رسید. دو اجرای بین المللی در نیاورانفرهنگسرای نیاوران در شب پنجم این جشنواره میزبان اجرای موسیقی کشورهای آذربایجان و اتریش بود. در سانس اول این شب از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، گروهی از کشور آذربایجان به دیدار مخاطبان خود رفتند. محمد اله یاری، مدیرکل دفتر موسیقی و رئیس جشنواره موسیقی فجر، مهمان این اجرا بود. سفیر لهستان مهمان نوای صلح اردیبهشت شدسانس دوم تالار رودکی به اجرای گروه کر اردیبهشت اختصاص داشت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
هفته نوزدهم لیگ والیبال لهستان از دیشب با ۲ بازی آغاز شد. در یکی از این مسابقات، اولشتین در خانه خود با نتیجه سه بر یک مقابل سوالکی شکست خورد. سید محمد موسوی مثل همیشه در هر چهار ست بازی، در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و عملکرد خوبی هم ارائه داد ولی نتوانست مانع از شکست تیمش شود. اولشتین با ۲۰ امتیاز از ۱۹ بازی در رده یازدهم جدول رده‌بندی پلاس لیگا قرار دارد. امروز در مهم‌ترین بازی این هفته، تیم رده سومی اسکرا بلهاتوف با میلاد عبادی‌پور به مصاف تیم رده دومی زاکسا می‌رود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وزیر دفاع آمریکا و دبیر کل ناتو پیش از این با وزیر دفاع انگلیس نیز به طور جداگانه ملاقات کردند. نشست وزرای دفاع ۲۹ کشور عضو ناتو امروز (چهارشنبه) و فردا و در بروکسل برگزار خواهد شد. در سال‌های اخیر و پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ، پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو، دچار چالش‌های مهمی شده است. از سوی دیگر، نظرسنجی‌ها نشان دهنده کاهش محبویت ناتو در آلمان و فرانسه به عنوان دو عضو کلیدی ناتو هستند. سال گذشته و در نشست لندن، اعضای ناتو به این توافق رسیدند که اکنون چین به یک دغدغه امنیتی برای غرب و ناتو تبدیل شده است.
ایرناایرنا1 هفته قبل
این نخستین نشست ناتو پس از جلسه سران است که آذرماه گذشته در لندن برگزار شد. در آستانه این نشست، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در جمع خبرنگاران به اهمیت موضوع افغانستان در نشست امروز اشاره کرده و گفت: نقش ناتو در این کشور و شیوه مبارزه با داعش در این نشست بررسی خواهد شد. دبیرکل ناتو در جمع خبرنگاران با تاکید بر حضور ناتو در افغانستان گفت، طالبان باید بداند که در صحنه نبرد پیروز نخواهد بود؛ پس بهتر است به روند صلح بپیوندد. ترامپ از آغاز ریاست جمهوری خود همواره اعضای ناتو را برای پذیرفتن مسئولیت‌های بیشتر تحت فشار قرار داده است. در این میان ترکیه که به نقش خود به عنوان دومین نیروی زمینی ناتو مباهات می‌کند، خود به یک بحران برای ناتو تبدیل شده است.

دیدن کنسرت‌های متفاوت در «برج آزادی» / اجراهایی که غافلگیر می‌کنند

3+
مهرمهر1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
اختلال و مشکل در فرایند تولید باتری کارخانه ال‌جی منجر به توقف تولید خودروهای برقی جگووار شد. به گزارش ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و آمارهای منتشر شده در وب سایت theverge، تولید خودروهای برقی شرکت جگووار تحت تاثیر کمبود تامین باتری‌های مخصوص توسط ال‌جی متوقف شده است. باتری‌های لیتیوم یونی مخصوص خودروهای برقی جگووار مدل آی پیس (Jaguar I-Pace) توسط کارخانه ال جی در لهستان تامین می‌شود. سال ۲۰۱۷ بود که کم کاری و ناتوانی ال‌جی در تولید باتری‌های موردنیاز هیوندای موتورز منجر به توقف عرضه خودروی برقی هیوندای آیونیک (Hyundai Ioniqe) شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به همین دلیل تمام تیم‌ها با حداکثر تلاش و قدرت در این رقابت‌ها حاضر خواهند شد. این ملی‌پوش شمشیربازی ایران در این رابطه ادامه داد: آنطور که اطلاع دارم خیلی از تیم‌ها در اردوی مشترک به سر می‌برند تا حضور قدرتمند در جام جهانی لهستان داشته باشند. در هر صورت اگر در جام جهانی لهستان جزو چهار تیم برتر قرار بگیریم می‌توانیم سهمیه المپیکی خود را قطعی شده بدانیم. عابدینی در این زمینه گفت: کاری به این پیش‌بینی‌ها و هر پیش‌بینی دیگری که توسط هر فرد یا سایت دیگری انجام شود، ندارم. پیش‌بینی خودم مهم است و اینکه فکر می‌کنم بتوانم در توکیو مدال آور شوم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جام جهانی لهستان از جمله رویدادهای مورد تایید فدراسیون بین المللی شمشیربازی است که نتایج آن در امتیاز و موقعیت المپیکی شمشیربازان شرکت کننده تاثیرگذار خواهد بود. حضور در این رویداد به عنوان اولین اعزام تیم ملی اسلحه سابر ایران در سال جاری میلادی در برنامه فدراسیون شمشیربازی است. مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری ترکیب تیم اعزامی به جام جهانی لهستان را تشکیل می‌دهند. پیمان فخری هم به عنوان سرمربی در کنار تیم اعزامی خواهد بود. جام جهانی لهستان ۲ تا ۴ اسفندماه در ورشو برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
در فرانسه، جایی که ماکرون سال گذشته گفت این اتحاد به دلیل ناکامی در کمک به حل مناقشات جهانی در حال تجربه «مرگ مغزی» است، حمایت از ۶۰ درصد در سال ۲۰۱۷ و ۷۱ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۴۹ درصد کاهش یافت. آمار سال ۲۰۱۸ در دسترس نیست. نظرسنجی پیو نشان می‌دهد، چندین کشور از جمله آلمان که حمایت از ناتو در آنجا از ۶۳ درصد سال ۲۰۱۸ به ۵۷ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش یافت، از این ائتلاف ناراضی شده‌اند. به طور کلی، این تحقیق نشان می‌دهد ۵۳ درصد از افراد در ۱۶ کشور عضو ناتو نظر مثبتی در مورد ناتو دارند و کمتر از یک سوم نظر منفی داشته‌اند. این ائتلاف در لهستان به طرز مطلوبی دیده می‌شود و حداقل محبوبیت را در ترکیه داراست.

اسکار شگفتی ساز ۲۰۲۰: انگل جوایز را درو کرد/ ناکامی اسکورسیزی + عکس

3+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
تیم‌های والیبال اسکرا و اولشتین، در هفته بیست و چهارم پلاس‌لیگای لهستان، شکست خوردند. تیم اسکرا با نتیجه ۳ بر یک از میزبان خود تیم اشلپسک مالو شکست خورد. اما تیم اولشتین در دیدار با تیم وارشاوا سه بر یک شکست خورد. در پایان این بازی مدافع تیم ملی ایران، ۸ امتیاز را برای تیم اولشتین کسب کرد. تیم اولشتین در حال حاضر با کسب ۲۰ امتیاز، ۷ پیروزی و ۱۱ شکست در جایگاه دهم جدول پلاس‌لیگا قرار دارد.

اسکار شگفتی ساز ۲۰۲۰: انگل جوایز را درو کرد/ ناکامی اسکورسیزی + عکس

3+
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
تیم اسکرا با نتیجه ۳ بر یک از میزبان خود تیم اشلپسک مالو شکست خورد. در این بازی میلاد عبادی‌پور، دریافت‌ کننده تیم ملی ایران عملکرد درخشانی در ترکیب اسکرا داشت و با به دست آوردن ۲۱ پوئن، امتیاز آورترین بازیکن زمین شد. اما تیم اولشتین در دیدار با تیم وارشاوا سه بر یک شکست خورد. در پایان این بازی مدافع تیم ملی ایران، ۸ امتیاز را برای تیم اولشتین کسب کرد. تیم اولشتین در حال حاضر با کسب ۲۰ امتیاز، ۷ پیروزی و ۱۱ شکست در جایگاه دهم جدول پلاس‌لیگا قرار دارد.

برندگان اسکار ۲۰۲۰؛ لیست بهترین‌های سینما در دوره ۹۲ مراسم Academy Awards

30+
تکراتوتکراتو1 هفته قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری «نووستی»، نشریه آمریکایی «Breaking Defence» می‌نویسد: در صورت بروز درگیری نظامی بین ایالات متحده و روسیه که احتمالا در اروپای شرقی صورت خواهد گرفت، «مانع طبیعی» برای پیروزی نیروهای ناتو وجود دارد. این نشریه نوشته است: «ایالات متحده بخش اعظم قرن گذشته را در بیابان‌های منطه خاورمیانه جنگیده است، در حالیکه هر جنگی با روسیه در منطقه اروپای شرقی انجام خواهد شد که پر از دشت‌های وسیعی است که رودخانه‌های بسیاری در آنجا جاری است. بسیاری از این رودخانه‌ها، مانند «ویسلا» از شمال به سمت جنوب جریان دارند، که نیروهای ناتو را وادار می‌سازند تا برای مقابله با نیروهای نظامی روسی، از تقویت کننده استفاده کرده یا از روی پل‌ها عبور کنند. در ماه نوامبر سال گذشته نیز، تحلیلگران آمریکایی امکان پیروزی در یک جنگ احتمالی با روسیه را ارزیابی کرده بودند. به نظر آنها، ایالات متحده قادر خواهد بود تا یک عملیات نظامی را بطور مؤثر فقط یا علیه روسیه یا فقط علیه چین انجام دهد و در صورت اقدامات هماهنگ این دو کشور، شانسی برای پیروزی و مقابله با توان بالقوه نظامی روسیه و چین نخواهد داشت.

به انتهای لیست رسیدید

لهستان

لِهِستان (رایج‌تر: لَهِستان) (به لهستانی: Polska به انگلیسی، Poland) با نام رسمی جمهوری لهستان (به لهستانی: Rzeczpospolita Polska) کشوری است در مرکز اروپا، از غرب با آلمان، از جنوب غربی با جمهوری چک، از جنوب با اسلوواکی، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه (منطقه برون‌بومی کالینینگراد)، از شرق با بلاروس، از جنوب شرقی با اوکراین و از شمال با دریای بالتیک همسایه است. مساحت این کشور عددی بالغ بر ۳۱۲٫۶ هزار کیلومتر مربع است که آن را شصت و نهمین کشور بزرگ جهان و نهمین کشور بزرگ اروپا کرده‌است. همچنین با جمعیت ۳۸٫۵ میلیون نفری این کشور سی و چهارمین کشور پرجمعیت جهان، هشتمین در قاره اروپا و ششمین در اتحادیه اروپایی می‌باشد. لهستان با حاکمیتی متمرکز دارای ۱۶ استان است و پایتخت آن ورشو نام دارد. قوه مجریه این کشور به ترتیب رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و هیئت وزیران است. رئیس‌جمهور برای مدت ۵ سال انتخاب می‌گردد که حداکثر یک رئیس‌جمهور می‌تواند دو دوره در این پست خدمت کند. ویکی‌پدیا