اخبار لهستان - آخرین و مهم ترین اخبار لهستان از خبرگزاری‌های ایران | خبری
لهستان

لهستان

عصر ایرانعصر ایران38 دقیقه قبل
در ادامه رقابت‌های جایزه بزرگ دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان که در لهستان در حال برگزاری است، دوومیدانی کاران نابینا و کم‌بینا به یک مدال طلا در پرتاب دیسک و یک نقره و ۳ برنز در دو ۲۰۰متر، پرتاب نیزه و ۴۰۰متر دست یافتند. وی پیش از این در پرتاب وزنه به مدال برنز دست یافته بود. همچنین سید حبیب حسینی در دوی ۲۰۰ متر با ثبت رکورد ۲۳٫۹۴ به مدال نقره رسید و ناصر حسن‌پور در همین ماده با ثبت رکورد ۲۴٫۵۹ سوم شد. در ادامه این رقابتها و در پرتاب نیزه نیز سجاد نیک پرست پس از نمایندگان لهستان و جمهوری کوبا با ثبت رکورد ۵۶٫۸۳ در جایگاه سوم ایستاد. همچنین عذرا مهدوی‌کیا در دوی ۴۰۰ متر با ثبت رکورد ۱۰٫۷۰ به مدال برنز دست یافت و نمایندگانی از مراکش و کلمبیا در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
ایسناایسنا44 دقیقه قبل
در ادامه رقابت‌های جایزه بزرگ دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان که در لهستان در حال برگزاری است، دوومیدانی کاران نابینا و کم‌بینا به یک مدال طلا در پرتاب دیسک و یک نقره و ۳ برنز در دو ۲۰۰متر، پرتاب نیزه و ۴۰۰متر دست یافتند. وی پیش از این در پرتاب وزنه به مدال برنز دست یافته بود. همچنین سید حبیب حسینی در دوی ۲۰۰ متر با ثبت رکورد ۲۳٫۹۴ به مدال نقره رسید و ناصر حسن‌پور در همین ماده با ثبت رکورد ۲۴٫۵۹ سوم شد. در ادامه این رقابتها و در پرتاب نیزه نیز سجاد نیک پرست پس از نمایندگان لهستان و جمهوری کوبا با ثبت رکورد ۵۶٫۸۳ در جایگاه سوم ایستاد. همچنین عذرا مهدوی‌کیا در دوی ۴۰۰ متر با ثبت رکورد ۱۰٫۷۰ به مدال برنز دست یافت و نمایندگانی از مراکش و کلمبیا در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین50 دقیقه قبل
وزارت خارجه بحرین با انتشار بیانیه‌ای از آمادگی این کشور برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی و هوایی با همکاری واشنگتن و ورشو خبر داد. اعتمادآنلاین| وزارت خارجه بحرین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آماده میزبانی کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی و هوایی با همکاری واشنگتن و ورشو است. در این بیانیه آمده است که کنفرانس مذکور در مرحله آینده با همکاری آمریکا و لهستان و با مشارکت بیش از ۶۰ کشور برگزار می‌شود و در امتداد نتایج کنفرانس بین‌المللی حمایت از صلح و امنیت در خاورمیانه است که چندی پیش با همکاری واشنگتن در شهر ورشو برگزار شد. وزارت خارجه بحرین در بیانیه خود این کنفرانس را در چارچوب نقش منامه در تقویت امنیت و ثبات منطقه و درک خطرهای ناشی از فعالیت ایران در ناوگان دریایی و هوایی عنوان کرده است. در ادامه بندهای بی‌اساس این بیانیه آمده است که کنفرانس مذکور فرصت مهمی برای رایزنی و تبادل دیدگاه‌ها بین بسیاری از کشورهای جهان به منظور دست‌یابی به راهکار‌های بازدارنده در مقابله با خطر ایران و تضمین آزادی دریانوردی در این منطقه استراتژیک جهان است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت ۲۴- وزارت خارجه لهستان روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای درباره افزایش تنش در خلیج فارس و اختلال در تردد کشتی‌های تجاری در این مسیر اظهار نگرانی کرد. وزارت خارجه لهستان تاکید کرد که تنش در خلیج فارس می‌تواند منجر به تهدید قرارگرفتن مستقیم امنیت و ایمنی ترافیک دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه شود. وزارت خارجه لهستان با بیان اینکه امیدواریم ایران با احترام به قوانین بین الملل و آزادی ناوگان دریایی نفتکش انگلیسی را آزاد کند، عنوان کرد، امنیت در آب‌های خلیج فارس بیانگر تامین انرژی جهانی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است. جمعه شب گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه لهستان تاکید کرد که تنش در خلیج فارس می‌تواند منجر به تهدید قرارگرفتن مستقیم امنیت و ایمنی ترافیک دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه شود. وزارت خارجه لهستان با بیان اینکه امیدواریم ایران با احترام به قوانین بین الملل و آزادی ناوگان دریایی نفتکش انگلیسی را آزاد کند، عنوان کرد، امنیت در آب‌های خلیج فارس بیانگر تامین انرژی جهانی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است. جمعه شب گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد. اقدامات غیرقانونی دولت انگلستان در حالی است که این کشور، ۱۳ تیرماه امسال یک فروند نفتکش حامل محموله نفت ایران (گریس یک) را در آبراه بین المللی جبل الطارق به عنوان اقدامی مغایر با اصول حقوقی ناظر بر روابط بین الملل و در راستای جلب رضایت دولت ترامپ توقیف کرده و خدمه این نفتکش همچنان در بازداشت بسر می‌برند. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره، شهلا رستم‌خانی مسئول بخش خریداران و پخش‌کننده‌های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: بنابر نظر علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، یکی از رویکردهای جشنواره ایجاد کتابخانه ویدیویی مشتمل بر آرشیو فیلم‌های کودک و نوجوان است. از آنجایی که تولیدات ما قابل توجه است، برنامه‌ریزی صحیح و اطلاع‌رسانی به موقع و نیز افزودن بخش بازاریابی فیلم‌های سینمایی کودک به جشنواره باعث ترغیب فعالان این حوزه و همکاران عرصه پخش و نیز علاقه مندان به خرید محصولات سینمایی کودک ایران خواهد شد که در کنار آن امکان رونق اقتصاد سینمای کودک را نیز فراهم می‌کند. وی در ادامه صحبت‌هایش بیان کرد: در این جشنواره تمام سعی ما بر این بود که با توجه به شرایط با تمامی افرادی که به سینمای کودک ایران علاقه مند هستند و یا در زمینه خرید یا پخش آن دستی بر آتش دارند مذاکره کنیم و از آنها برای حضور در جشنواره دعوت به عمل آوریم. با توجه به این مهم که امسال اولین سالی است که خریداران در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور دارند با تعداد محدودی از شرکت‌ها آغاز کردیم و تلاش بر این بوده تا ضمن بررسی خریداران منطقه، افراد برجسته را نیز از بین آنها انتخاب کنیم. امسال در مجموع ١٠ پخش کننده و خریدار خارجی در جشنواره حضور خواهند داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه لهستان تاکید کرد که تنش در خلیج فارس می‌تواند منجر به تهدید قرارگرفتن مستقیم امنیت و ایمنی ترافیک دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه شود. وزارت خارجه لهستان با بیان اینکه امیدواریم ایران با احترام به قوانین بین الملل و آزادی ناوگان دریایی نفتکش انگلیسی را آزاد کند، عنوان کرد، امنیت در آب‌های خلیج فارس بیانگر تامین انرژی جهانی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است. جمعه شب گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد. اقدامات غیرقانونی دولت انگلستان در حالی است که این کشور، ۱۳ تیرماه امسال یک فروند نفتکش حامل محموله نفت ایران (گریس یک) را در آبراه بین المللی جبل الطارق به عنوان اقدامی مغایر با اصول حقوقی ناظر بر روابط بین الملل و در راستای جلب رضایت دولت ترامپ توقیف کرده و خدمه این نفتکش همچنان در بازداشت بسر می‌برند. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری گفت: «پژمان پشتام» و «مهدی فلاح» از فرنگی کاران اهل شهرری برای شرکت در مسابقات بین المللی به اردوی تیم ملی کشتی دعوت شدند. مهدی صداقت روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان برای شرکت در تورنمنت پیت لاسیسنکی لهستان با حضور ۳۹ کشتی گیر در ۱۰ وزن در خانه کشتی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود. وی تصریح کرد: مهدی فلاح و پژمان پشتام فرنگی کاران ارزنده شهرری در وزن‌های ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم برای شرکت در این رقابت‌ها به اردوی تیم ملی دعوت شدند. صداقت اضافه کرد: رقابت‌های بین المللی کشتی جام زیلکوفسکی و پیت لاسینسکی لهستان روزهای ۱۱ تا ۱۳ مردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار می‌شود. به گزارش ایرنا، شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر دارای ۶۰ هیأت ورزشی است و این شهرستان به تنهای یپنجمدال از ۱۵ مدال المپیک را کسب کرده است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سرمربی تیم والیبال جوانان ایران معتقد است که باخت مقابل روسیه باعث تلنگر به تیم شد و بعد از باخت بازیکنان فضای سخت مسابقات را درک کرده‌اند. او ادامه داد: طبیعتا فشار و سختی این مرحله را درک کرده‌ایم و بعد از باخت ملی پوشان در مقابل روسیه بازیکنان متوجه فضای سخت بازی‌ها شدند این باخت برای بازیکنان ملی والیبال جوانان تلنگری بود و باعث شد فضای سخت را لمس کنند و بر این باور برسند که به فضای سخت‌تری راه پیدا کرده‌اند. تیم‌های دیگر پیشرفت خیلی زیادی داشته‌اند و می‌تواند کار را برای تیم ایران و دیگر تیم‌ها سخت کنند. عطایی افزود: بیشتر بازیکنان تیم ملی جوانان تجربه‌ی حضور در مسابقات جهانی نوجوانان را دارندو تفاوت سطح بین تیم نوجوانان و جوانان برای آنان ملموس است. سرمربی تیم ملی والیبال افزود: نقاط ضعف و قوت تیم آرژانتین را به درستی شناسایی کرده‌ایم و بر این اساس ۲ جلسه تحلیلی و آنالیزی قبل از بازی خواهیم داشت تا موضوعات فنی را در اختیار بازیکنان قرار بدهیم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
آزادکاران اعزامی به لهستان معرفی شدندآزادکاران اعزامی به لهستان معرفی شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان ۱۱ تا ۱۳ مرداد در ورشو لهستان برگزار می‌شود. ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان برای حضور در این مسابقات به این شرح است:۵۷ کیلوگرم: رضا اطری۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی – پیمان بیابانی- ایمان صادقی۷۰ کیلوگرم: یونس امامی۷۴ کیلوگرم: سید احمد محمدی- رضا افضلی۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانیسرمربی: غلامرضا محمدیمربیان: ابراهیم مهربان- عباس حاج کناری- مصطفی میرعمادیانماساژور: امیر شیخیسرپرست: هادی حبیبیداور: غلامرضا امیرنژاد
ایسناایسنا4 ساعت قبل
بزرگترین پالایشگر نفت لهستان از وخامت کیفیت نفت روسیه انتقاد کرد و همزمان یک مظنون در تحقیقات مربوط به آلودگی خط لوله نفت روسیه از لیتوانی درخواست پناهندگی سیاسی کرده است. به گزارش ایسنا، یکی از مقامات شرکت «پی کی ان اورلن» که بزرگترین پالایشگر نفت لهستان است، اعلام کرد با وجود ادامه پاکسازی پس از رسوایی آلودگی نفت روسیه در آوریل که روند صادرات این کشور را مختل کرد و نارضایتی خریداران را برانگیخت، کیفیت نفت روسیه وخیم‌تر شده است. هنوز معلوم نیست لیتوانی روژشکو را که بنا بر حکم اینترپل، بازداشت شده است، تحویل روسیه خواهد داد یا خیر. در این بین، یکی از مقامات خط لوله لهستان به رویترز گفت: کیفیت نفت روسیه بدتر شده اما همچنان ارزش فرآوری دارد. بر اساس گزارش اویل پرایس، به گفته برخی از شرکت‌های نفتی روسیه، ممکن است تا اواسط سال ۲۰۲۰ پاکسازی خط لوله نفت زمان ببرد و بر این باورند که خط لوله باید کاملا تخلیه شود و نفت آلوده به قیمت ارزانتر فروخته شود.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
بانوی ملی پوش اسلالوم ایران در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان جهان در رده سی و هفتم قرار گرفت. به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون قایقرانی، مسابقات اسلالوم قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان جهان ۲۵ تا ۳۰ تیرماه به میزبانی کراکو لهستان برگزار شد. نیروانا اسدبیگی ملی پوش اسلالوم ایران که از سوی فدراسیون جهانی به کمپ تمرینی توسعه اسلالوم پیش از این رقابت‌ها دعوت شده بود در بخش جوانان مسابقات شرکت کرد. او در دور اول مقدماتی در رده سی هفتم قرار گرفت و در دور دوم مقدماتی هفدهم شد و از راه یابی به نیمه نهایی بازماند. اسدبیگی در پایان رقابت کانوی جوانان در رده سی و هفت جهان ایستاد.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
تیم ملی والیبال جوانان ایران برای صعود به مرحله نیمه‌هایی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بحرین، در مرحله‌ یک‌چهارم نهایی باید به مصاف دو تیم اروپایی و یک تیم آسیایی برود. مسابقات مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان از فردا (دوشنبه) ۳۱ تیر ماه آغاز خواهد شد که در ادامه این گزارش با رقبای والیبالیست‌های جوان ایران در این مرحله بیشتر آشنا خواهید شد. ایران - ایتالیا: سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰دومین دیدار ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات با پر افتخارترین تیم گروه F در مسابقات قهرمانی جهان است. ایتالیایی‌ها همچنین سابقه سه دوره (۱۹۹۲، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲) قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی اروپا را در کارنامه دارند. ایران - بحرین: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰آخرین دیدار شاگردان بهروز عطایی در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹، بازی با تیم میزبان است.
برنابرنا4 ساعت قبل
امسال برای اولین بار در جشنواره و در راستای اهداف بین‌المللی این رویداد فرهنگی و سینمایی، از پخش‌کننده‌ها و خریداران خارجی از چندین کشور دعوت شده تا در جشنواره حضور داشته باشند. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ شهلا رستم‌خانی، مسئول بخش خریداران و پخش‌کننده‌هاى سى و دومین جشنواره بین المللى فیلم هاى کودکان و نوجوانان درباره حضور پخش‌کننده‌های خارجی گفت: بنابر نظر محترم دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، یکی از رویکردهای جشنواره ایجاد کتابخانه ویدیویی مشتمل بر آرشیو فیلم‌های کودک و نوجوان است. از آنجایی که تولیدات ما قابل توجه است، برنامه‌ریزی صحیح و اطلاع‌رسانی به موقع و نیز افزودن بخش بازاریابی فیلم‌های سینمایی کودک به جشنواره باعث ترغیب فعالان این حوزه و همکاران عرصه پخش و نیز علاقه مندان به خرید محصولات سینمایی کودک ایران خواهد شد که در کنار آن امکان رونق اقتصاد سینمای کودک را نیز فراهم می‌کند. با توجه به این مهم که امسال اولین سالی است که خریداران در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور دارند، با تعداد محدودی از شرکت‌ها آغاز کردیم و تلاش بر این بوده تا ضمن بررسی خریداران منطقه، افراد برجسته را نیز از بین آنها انتخاب کنیم. امسال در مجموع ١٠ پخش کننده و خریدار خارجی در جشنواره حضور خواهند داشت.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
وزارت خارجه بحرین با انتشار بیانیه‌ای از آمادگی این کشور برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی و هوایی با همکاری واشنگتن و ورشو خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، وزارت خارجه بحرین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آماده میزبانی کنفرانس بین‌المللی امنیت دریایی و هوایی با همکاری واشنگتن و ورشو است. در این بیانیه آمده است که کنفرانس مذکور در مرحله آینده با همکاری آمریکا و لهستان و با مشارکت بیش از ۶۰ کشور برگزار می‌شود و در امتداد نتایج کنفرانس بین‌المللی حمایت از صلح و امنیت در خاورمیانه است که چندی پیش با همکاری واشنگتن در شهر ورشو برگزار شد. وزارت خارجه بحرین در بیانیه خود این کنفرانس را در چارچوب نقش منامه در تقویت امنیت و ثبات منطقه و درک خطرهای ناشی از فعالیت ایران در ناوگان دریایی و هوایی عنوان کرده است. در ادامه بندهای بی‌اساس این بیانیه آمده است که کنفرانس مذکور فرصت مهمی برای رایزنی و تبادل دیدگاه‌ها بین بسیاری از کشورهای جهان به منظور دست‌یابی به راهکار‌های بازدارنده در مقابله با خطر ایران و تضمین آزادی دریانوردی در این منطقه استراتژیک جهان به شمار می‌رود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
تیم ملی والیبال جوانان ایران برای صعود به مرحله نیمه‌هایی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بحرین، در مرحله‌ یک‌چهارم نهایی باید به مصاف دو تیم اروپایی و یک تیم آسیایی برود. ایران - ایتالیا: سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰دومین دیدار ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات با پر افتخارترین تیم گروه F در مسابقات قهرمانی جهان است. ایتالیا که رنک ۱۲ جهان را در اختیار دارد، ‌ پیش از این توانسته است در سه دوره ۱۹۸۵، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۳ مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کند. ایتالیایی‌ها همچنین سابقه سه دوره (۱۹۹۲، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲) قهرمانی در رقابت‌های قهرمانی اروپا را در کارنامه دارند. ایران - بحرین: چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰آخرین دیدار شاگردان بهروز عطایی در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹، بازی با تیم میزبان است.
کجاروکجارو6 ساعت قبل
اروپا اخیرا با موج بی‌سابقه و شدید گرما مواجه شده است که شدیدترین و بدترین گرمای تاریخ در اروپا است. غیر از اروپا بسیاری از مقصدهای گردشگری در جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه، آمریکای مرکزی و آفریقا نیز در ماه‌های تابستانی گرمای شدیدی دارند. اما با وجود گرمای شدید، زندگی ادامه دارد و تعطیلات تابستانی نیز به قوت خودش باقی است. اگر قصد سفر دارید و موج گرما پیش‌بینی شده است، با این نکات می‌توانید سفری بی‌دغدغه‌تر و دلپذیرتر داشته باشید و تا جایی که ممکن است، از گرما و عوارض ناخوشایند آن دور بمانید. اگر به کشوری سفر می‌کنید که امکان پوشیدن تاپ و شلوارک جود ندارد، لباس‌های گشاد و خنک بپوشید.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، آلکسی اسپیریدونوف، بازیکن تیم ملی والیبال روسیه بازهم جنجال آفرید. او به تازگی در صفحه شخصی کارول کلوس، تیم ملی لهستان در فضای مجازی از الفاظ نامتعارفی استفاده کرده که موجب ناراحتی لهستانی‌ها شده است. فدراسیون والیبال لهستان اعلام کرد که شکایت خود را به فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) و فدراسیون والیبال روسیه ارسال کرده و از آنها خواسته تا آلکسی اسپیریدونوف را بابت این موضوع مجازات کنند، اما استانیسلاو شوچنکو، رئیس فدراسیون والیبال روسیه در این خصوص اظهار داشت: ما هیچ نامه‌ای از فدراسیون والیبال لهستان نگرفته‌ایم. حالا کارول کلوس، ملی‌پوش لهستان، با انتشار مطلبی رد صفحه شخصی خود از همه درخواست کرد تا این موضوع را تمام کنند. اگر مخاطب آن صحبت‌ها -فحش- فقط من بودم و نه ملتم، پس بهتر است موضوع را فراموش کنید.» انتهای پیام/
برنابرنا8 ساعت قبل
یک نقره و دو برنز حاصل کار تیم پارا دوومیدانی ایران تا به حال در گرندپری لهستان است. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان، رقابت‌های پارا دوومیدانی گرند پری لهستان در نوبت عصر از روز دوم در حالی آغاز شد که در دو ۲۰۰ متر دو نماینده کشورمان صاحب مدال شدند. در این ماده سید حبیب حسینی لیراوی در کلاس پزشکی ب ۲ با ثبت رکورد ۲۳٫۹۴ پس از ورزشکاری از لهستان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و ناصر حسن پوردر کلاس پزشکی ب ۲ با ثبت رکورد ۲۴٫۵۹ در جایگاه سوم ایستاد. در پرتاب نیزه سجاد نیک پرست در کلاس پزشکی f۱۲ پس از نمایندگانی از لهستان و جمهوری کوبا با ثبت رکورد ۵۶٫۸۳ در جایگاه سوم ایستاد. بدین ترتیب کاروان نابینایان و کم بینایان ایران در رقابت‌های پارادوومیدانی گرندپری لهستان با کسب ۲ طلا، یک نقره و دو برنز در روز دوم به کار خود پایان داد. دوومیدانی کاران کشورمان در روز اول نیز یک نقره و یک برنز را در کارنامه خود داشتند، که حاصل کار نمایندگان ایران تا کنون دو طلا، دو نقره و سه برنز است.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
(آسوشیتدپرس) // انگلیس// انگلیس خواهان پرهیز از تشدید تنش با ایران است و می‌خواهد مسئله نفتکشها به صورت دیپلماتیک حل شود. (خبرگزاری صدا و سیما) گمانه زنی‌هایی وجود دارد که لندن دستورات واشنگتن را در رابطه با ایران اجرا می‌کند. (شبکه تلویزیونی راشا تودی) دیوید گوک وزیر دادگستری انگلیس گفت: روز چهارشنبه از کابینه این کشور استعفا خواهد کرد. (شبکه تلویزیونی آ اف پ) // امریکاران پال عضو پیشین کنگره آمریکا: توافق اتمی ایران یک توافق با ارزش بود. (خبرگزاری صدا و سیما)
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان میدهد که در این مدت بیش از ۱۶۴۲ تن حباب شیش‌های برای فلاسک از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم حباب شیش‌های برای فلاسک به کشور، ۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۷۴۹ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۱۳ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۴۴۴ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. لازم به ذکر است که حباب شیش‌های برای فلاسک در ۱۲ ماهه سال ۹۷ از کشور‌های چین، تایوان، هند، لهستان و امارات متحده عربی وارد ایران شده است. در میان کشور‌های ذکر شده اولین و بزرگترین کشور صادرکننده حباب شیش‌های برای فلاسک به ایران، چین بوده است که با فروش بیش از ۱۵۸۹ تن از این محصول به کشور، درآمد ۲ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۹۵ دلاری را نصیب خود کرده است. انتهای پیام/
مهرمهر17 ساعت قبل
در تعدادی از کشورهای اروپایی احزاب راست‌گرا، با شعار مخالفت در برابر مهاجران توانستند آرای بسیاری را به سوی خود جلب کنند. از زمانی که پیمان دوبلین به اجرا در آمد یعنی سال ۲۰۰۳ تا کنون یکی از مهمترین چالش‌های حقوقی در دادگاه‌های اروپا و کمیسیون اروپا در خصوص نحوه اجرای این قانون بوده است. تغییرات پیمان دوبلیناروپایی‌ها معتقدند اعمال پاره‌ای اصلاحات در پیمان دوبلین می‌تواند تاثیر بسزایی در روند کنترل، مهار و کاهش بحران مهاجرت بدنبال داشته باشد. اینکه اصلاحات آتی تا چه حد می‌تواند از شدت بحران مهاجرت برای کشورهای اروپایی بکاهد هنوز مشخص نشده و ارزیابی‌های دقیق و کارشناسانه‌ای درباره آن ارائه نشده است. آنچه مشخص است با بروز رسانی قانون و مفاد حقوقی پیمان دوبلین می‌توان انتظار داشت تا حدی از شدت این بحران کاسته شده و فشار از روی دولت اروپایی برداشته شود.
مهرمهر19 ساعت قبل
محمدرضا ابراهیم زاده ظهر شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در اولین روز مسابقات در شهر بید گوشج کشور لهستان تیم ایران در ماده پرتاب وزنه کلاس F۱۲ با ثبت رکورد ١۲/٤٣ توسط آقای علی شمشیری مقام سوم و مدال برنز را کسب کرد. وی بیان کرد: تیم منتخب دو و میدانی استان بوشهر به عنوان نماینده کشورمان با حضور ۶ ورزشکار، ۳ مربی، سرپرست تیم، نماینده وزارت ورزش و جوانان و مترجم تیم در رقابت‌های بین المللی دو و میدانی نابینایان و کم بینایان حضور دارد. رئیس هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان بوشهر تصریح کرد: این رقابت‌ها تا سوم مرداد ادامه خواهد داشت. وی گفت: رقابتهای بین‌المللی دو و میدانی نابینایان و کم‌بینایان در بیدگوشج لهستان که با حضور شش ورزشکار بوشهری به نمایندگی تیم ملی کشورمان در حال برگزاری است. این رقابت‌ها فردا با پرتاب دیسک و دو ۴۰۰ متر ادامه خواهد داشت.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد برای حضور در جام زیلکوفسکی لهستان اعلام شد. رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان روزهای ۱۱ تا ۱۳ مردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار می‌شود که ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد ایران برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:۵۷ کیلوگرم: رضا اطری۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی – پیمان بیابانی- ایمان صادقی۷۰ کیلوگرم: یونس امامی۷۴ کیلوگرم: سید احمد محمدی- رضا افضلی۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانیسرمربی: غلامرضا محمدیمربیان: ابراهیم مهربان- عباس حاج کناری- مصطفی میرعمادیانماساژور: امیر شیخیسرپرست: هادی حبیبیداور: غلامرضا امیرنژادبه گزارش ایسنا، به نظر می‌‌رسد کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد قصد دارد در دو وزن ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم، فرصت دیگری به نفرات دوم و سوم انتخابی تیم ملی بدهد و در واقع نتایج این دو وزن در انتخاب فرد ملی‌پوش تاثیر بسزایی خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات، این رقابت‌ها با حضور ۱۶ تیم تا شنبه ۵ مرداد در شهر الرفاع برگزار می‌شود و نتایج و برنامه مسابقات به این شرح است: ‌** شنبه ۲۹ تیر: * گروه یک: پورتوریکو - مغربچین - بحرین- تیم‌های چین با ۲ برد و ۶ امتیاز اول و بحرین با ۲ برد و ۵ امتیاز دوم هستند و تیم‌های مغرب با یک و پورتوریکو بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جای گرفتند. * گروه دو: کره جنوبی ۱ - ۳ آرژانتینکوبا - مصر- تیم‌های آرژانتین با ۲ برد و ۷ امتیاز و کره جنوبی با ۲ برد و ۶ امتیاز اول و دوم هستند و مجوز صعود گرفتند. تیم‌های کوبا با یک برد و ۴ امتیاز و مصر بدون امتیاز سوم و چهارم هستند. * گروه سه: تونس ۰ - ۳ روسیهایران ۳ - ۰ چک (ست‌ها: ۲۹ - ۲۷، ۲۵ - ۱۸ و ۲۶ - ۲۴) - تیم ایران پیش از این ۳ - ۰ تیم تونس را برد و ۲ - ۳ مغلوب روسیه شد. - تیم‌های روسیه با ۳ برد و ۸ امتیاز و ایران با ۲ برد و ۷ امتیاز اول و دوم شدند و صعود کردند. تیم‌های چک با یک برد و ۳ امتیاز و تونس بدون امتیاز سوم و چهارم شدند. * گروه چهار: برزیل - ایتالیالهستان (قهرمان دوره قبل) - کانادا- تیم‌های ایتالیا و برزیل با ۲ برد و ۶ امتیاز اول و دوم هستند. تیم‌های لهستان و کانادا بدون امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جای گرفتند. - از هر گروه تیم‌های اول و دوم به دور دوم گروهی صعود می‌کنند. ---- در دوره قبل در سال ۲۰۱۷ تیم‌های لهستان، کوبا و روسیه اول تا سوم شدند. در تاریخ والیبال جوانان جهان در بخش پسران، تیم روسیه با احتساب نتایج شوروی سابق با ۱۰ قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی و ۴ سومی رکورد دار است و تیم‌های برزیل با ۴ قهرمانی ۶ نایب قهرمانی و ۳ سومی در رده دوم و لهستان با ۳ قهرمانی در رده سوم قرار دارند. - تیم ایران برای دوازدهمین بار در این رقابت‌ها حضور یافته است که بهترین عنوان این تیم در سال ۲۰۰۷ و با کسب مقام سومی به دست آمد. تیم جوانان ایران در سال ۱۹۹۵ و ۱۹۹۷ در رده نهم، ۱۹۹۹ در رده هشتم، ۲۰۰۹ در رده هفتم، ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ در رده ششم، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۳ در رده پنجم و در دوره قبل در سال ۲۰۱۵ در رده دوازدهم قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ پنجم شد.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد برای حضور در جام زیلکوفسکی لهستان اعلام شد. به گزارش ایسنا، رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان روزهای ۱۱ تا ۱۳ مردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار می‌شود که ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد ایران برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:۵۷ کیلوگرم: رضا اطری۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی – پیمان بیابانی- ایمان صادقی۷۰ کیلوگرم: یونس امامی۷۴ کیلوگرم: سید احمد محمدی- رضا افضلی۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانیسرمربی: غلامرضا محمدیمربیان: ابراهیم مهربان- عباس حاج کناری- مصطفی میرعمادیانماساژور: امیر شیخیسرپرست: هادی حبیبیداور: غلامرضا امیرنژادبه گزارش ایسنا، به نظر می‌‌رسد کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد قصد دارد در دو وزن ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم، فرصت دیگری به نفرات دوم و سوم انتخابی تیم ملی بدهد و در واقع نتایج این دو وزن در انتخاب فرد ملی‌پوش تاثیر بسزایی خواهد داشت. انتهای پیام
مهرمهر23 ساعت قبل
کاراته کای گیلانی برای کسب مدال برنز در رده بندی به مصاف کاراته کای چینی رفت که این بازیکن در آخرین مسابقه بین‌المللی خود در مونترال کانادا به نشان نقره کاراته وان سری آ ۲۰۱۹ در وزن ۵۰- کیلوگرم دست‌یافته بود، همچنین وی دارنده نشان نقره مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ اردن و برنز کاراته وان ۲۰۱۷ روتردام است. در این دیدار کاراته کای چینی موفق شد بهمن یار را با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب کرده و به نشان برنز این رقابت‌ها دست یابد. در این مسابقات تیم ملی تکواندو ایران توانست با کسب ۴ مدال طلا و ۲ نقره و ۳۴ امتیاز مقتدرانه عنوان قهرمانی را کسب کند. پنجمین دوره مسابقات قهرمانی پا را تکواندوی آسیا با حضور ۱۴۹ هوگو پوش در شهر امان اردن برگزار شد. قهرمانی بوکسورهای نوجوان گیلانی در کشورنوار قهرمانی تیم‌های ورزشی گیلان نیز در این هفته توسط بوکسورهای نوجوان ادامه یافت و آنها برای دومین سال پیاپی موفق شدند به مقام قهرمانی مسابقات بوکس نوجوانان کشور در استان لرستان دست یابند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان طی روزهای ۱۱ تا ۱۳ مرداد ماه در شهر ورشو لهستان برگزار می‌شود. ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:۵۷ کیلوگرم: رضا اطری۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی، پیمان بیابانی و ایمان صادقی۷۰ کیلوگرم: یونس امامی۷۴ کیلوگرم: سیداحمد محمدی و رضا افضلی۷۹ کیلوگرم: بهمن تیموری۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانیسرمربی: غلامرضا محمدیمربیان: ابراهیم مهربان، عباس حاج‌کناری و مصطفی میرعمادیانماساژور: امیر شیخیسرپرست: هادی حبیبیداور: غلامرضا امیرنژادانتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- عذری مهدوی‌کیا و امیر خسروانی در ادامه رقابت‌های دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان در لهستان موفق به کسب مدال طلا شدند. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان، عذری مهدوی‌کیا نماینده کشورمان در ماده پرتاب نیزه کلاس F۱۳ با پرتابی به میزان ۳۵٫۴ نخستین مدال طلای این ماده را در روز دوم مسابقات برای کاروان نابینایان وکم‌بینایان ایران به ارمغان آورد. نماینده‌ای از لهستان ۳۳٫۹۲ سانتی متردوم شد و عنوان سوم نیز به دیگر نماینده لهستانی با ثبت رکورد ۲۶٫۵۷ رسید. در ماده پرش طول کلاس پزشکی ۲B، امیر خسروانی با ثبت رکورد ۷ متر ۹ سانتی متر به مدال طلا و عنوان قهرمانی این ماده دست یافت. ورزشکار کوبایی نیز با ثبت رکورد ۶٫۵۸ دوم شد و عنوان سومی به نماینده‌ای از فرانسه که قهرمان المپیک در این ماده نیز بود با ثبت رکورد ۶٫۲۶ رسید.

به انتهای لیست رسیدید

لهستان

لِهِستان (رایج‌تر: لَهِستان) (به لهستانی: Polska به انگلیسی، Poland) با نام رسمی جمهوری لهستان (به لهستانی: Rzeczpospolita Polska) کشوری است در مرکز اروپا، از غرب با آلمان، از جنوب غربی با جمهوری چک، از جنوب با اسلوواکی، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه (منطقه برون‌بومی کالینینگراد)، از شرق با بلاروس، از جنوب شرقی با اوکراین و از شمال با دریای بالتیک همسایه است. مساحت این کشور عددی بالغ بر ۳۱۲٫۶ هزار کیلومتر مربع است که آن را شصت و نهمین کشور بزرگ جهان و نهمین کشور بزرگ اروپا کرده‌است. همچنین با جمعیت ۳۸٫۵ میلیون نفری این کشور سی و چهارمین کشور پرجمعیت جهان، هشتمین در قاره اروپا و ششمین در اتحادیه اروپایی می‌باشد. لهستان با حاکمیتی متمرکز دارای ۱۶ استان است و پایتخت آن ورشو نام دارد. قوه مجریه این کشور به ترتیب رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و هیئت وزیران است. رئیس‌جمهور برای مدت ۵ سال انتخاب می‌گردد که حداکثر یک رئیس‌جمهور می‌تواند دو دوره در این پست خدمت کند. ویکی‌پدیا