آخرین و مهم‌ترین اخبار شهرک باستی هیلز لواسان
لواسان

اخبار « باستی هلیز »

الفالف1 هفته قبل
نیما راسخ nima@yahoo. comباستی هیلز دولتی در اهوازبا سلام با ایجاد حصار و ایجاد یک شهرک به نام شهرک نفت در اهواز یک باستی هیلز دولتی تشکیل شده است. داود ابراهیمیفرزند سپاهی جویای کارمن یه جوان ۳۰ ساله هستم جوان که چه عرض کنم موهام دیگه داره سفید میشه. مشکلات محله ما یکی و دو تا نیست. مشکل دیگر محله ما حضور ترخیص خودرو در این خیابان کوچک، که بعلت مراجعات زیاد به این مرکز، برترافیک و شلوغی خیابان می‌افزازد. خواهش میکنم مشکلات محله ما را پیگیری کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
مصداقی که آقای روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کرد ارائه، تدوین و اجرای منشور حقوق شهروندی بوده است. اعتراض روزنامه حامی دولت به سوءتدبیر مفرط در دولتیک روزنامه حامی دولت می‌گوید: عامل اغتشاشات، تصمیم نادرست مدیران بود و باید محاکمه شوند. هرچه بیشتر از عمر دولت روحانی گذشت، رئیس‌جمهور کمتر حرف زد. روحانی باید یک ماه قبل از این تصمیم شهر به شهر می‌رفت و برای مردم حرف می‌زد و از مشکلات می‌گفت. او دولت ایران را متهم به گروگانگیری و اعمال شکنجه روانی روی خود در زندان کرده بود.

باستی هیلز تخریب می‌شود؟! + فیلم و عکس

رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، بنابر آنچه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اعلام کرده، وجود تخلفاتی که از سوداگری، رانت و قدرت فسادزا نشأت گرفته، در صدور مجوز ساخت شهرک باستی هیلز قطعی است. تابستان امسال بود که شهرکی ۳۵۰ هکتاری در روستای باستی در شمال لواسان، شمال شرقی تهران، واقع در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سزح دریا با ویوی ۳۶۰ درجه به پایتخت و دریاچه سد لتیان که به تأسی از شهرکی لاکچری و مشابه در شمال غربی لس آنجلس با نام بورنی هیلز به نام باستی هیلز نام گذاری شده، حاشیه ساز شد. در همین ارتباط، فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری درباره تخلفات شهرک باستی هیلز اظهار داشت: سوداگری، رانت و قدرتی که می‌تواند فساد ایجاد کند، عامل تولید شهرکی مانند باستی هیلز در شمال شرق تهران شده است. صادق مالواجرد تصریح کرد: این موارد، مهمترین تخلفاتی است که در شهرک باستی هیلز اتفاق افتاده است اما این موارد هیچ گاه در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح نشده است. پرونده تخلفات پدیده شاندیز با پیگیری‌های شورای عالی شهرسازی به نتیجه رسیدوی درباره موارد تخلفات شهرسازی که در شورای عالی شهرسازی و معماری مورد بررسی قرار گرفت و به نتیجه رسید، گفت: پرونده رسیدگی به تخلفات شهرسازی در پدیده شاندیز از مواردی بود که در این شورای عالی مطرح و منتج به نتیجه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 هفته قبل
بر اساس اعلام معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، احداث این شهرک هیچ گونه مصوبه‌ای در شورای عالی شهرسازی و طرح جامع لواسان نداشته است؛ بنابراین صدور مجوز از سوی شهرداری لواسان برای احداث چنین شهرکی و ساخت و سازهای آن، کاملا غیر قانونی است. معاون وزیر راه: وجود تخلف در صدور مجوز ساخت باستی هیلز، قطعی استدر همین ارتباط، فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره تخلفات شهرک باستی هیلز اظهار داشت: سوداگری، رانت و قدرتی که می‌تواند فساد ایجاد کند، عامل تولید شهرکی مانند باستی هیلز در شمال شرق تهران شده است. وی افزود: این سه عامل تخلف از اصول شهرسازی را هم ایجاد می‌کند و باعث صدور مجوز برای محصور ماندن (Gated) این شهرک شده است. صادق مالواجرد تصریح کرد: این موارد، مهمترین تخلفاتی است که در شهرک باستی هیلز اتفاق افتاده است اما این موارد هیچ گاه در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح نشده است. پرونده تخلفات پدیده شاندیز با پیگیری‌های شورای عالی شهرسازی به نتیجه رسیدوی درباره موارد تخلفات شهرسازی که در شورای عالی شهرسازی و معماری مورد بررسی قرار گرفت و به نتیجه رسید، گفت: پرونده رسیدگی به تخلفات شهرسازی در پدیده شاندیز از مواردی بود که در این شورای عالی مطرح و منتج به نتیجه شد.
الفالف2 هفته قبل
گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. اونوقت دیگه آزاد کردن قیمت بنزین اعتراض نمیکنیم. اونوقت عین دولت آقای روحانی، ضمن افزایش ندادن مبلغ مربوطه، یک عده رو هم به بهانه‌های مختلف حذف می‌کنه. دولت می‌توانست بنزین سهمیه‌ای را لیتری ۱۰۰۰ تومان نگه دارد و فقط بنزین آزاد را گران کند. *** «حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر؟» عنوان یادداشتی بود که به بررسی اختلال در اینترنت در پی اغتشاشات و ناامنی‌ها پرداخت.

ابر بدهکاران نظام بانکی را بشناسید/ رسول دانیال زاده و تصاویر برج‌ها و شرکت‌های سلطان فولاد / پای فریدون درمیان است؟

13+
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل

۴ نکته درباره اظهارات جنجالی روحانی/ این صدای جوانان ایران بود آقای روحانی!

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
کجاروکجارو1 ماه قبل
یکی از مناطق لاکچری و خوش آب و هوا در اطراف تهران منطقه لواسان است که در دامنه کوه‌های البرز و شمال شرق تهران واقع شده است. این منطقه ییلاقی خوش آب و هوا که فاصله چندانی از مرکز شهر تهران ندارد، با چشم‌انداز زیبا از سد لتیان و رودخانه جاجرود امروزه به مکانی برای تفریح جوانان تهرانی تبدیل شده است. کردان هم مانند لواسان و دماوند با ورود ثروتمندان تهرانی و ساخت ویلاهای مدرن و لاکچری ترقی بسیاری در قیمت ملک و زمین داشته است. کردان به دلیل داشتن هوای پاکیزه، باغ‌های میوه و رودخانه پر آب کردان که از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد نیز عبور کرده است مقصدی مناسب برای سفرهای یک روزه تهرانی‌ها است. می‌توانید با مراجعه به صفحه اجاره ویلا در کردان سایت رنتی جا با خاطری آسوده ویلا و سوئیت مورد نظر را بررسی و اقدام به رزرو آن کنید.
تابناکتابناک1 ماه قبل
به فاصله چند ماه از بر سر زبان افتادن نام باستی هیلز و برخی تغییر و تحولات رقم خورده در این شهرک لاکچری، شنیده‌ها، حکایت از بازگشت اوضاع در این شهرک به روال سابق دارد. به گزارش «تابناک»؛ چند ماه پس از آنکه گزارش‌هایی از ساخت و ساز‌های غیرقانونی در لواسان مخابره می‌شد و حکایت از نفوذ برخی ژن‌های خوب به مجاری قانونی صدور مجوز ساخت و ساز در مناطق خوش نشین داشت، یکباره نام شهرکی توجه ایرانیان را به خود جلب کرد؛ شهرکی با نام باستی هیلز که ظاهرا نامش را وامدار بورلی هیلز آمریکاست. همان شهرک اعیان نشینی که مشاهیر سینما و موسیقی در آن دیار در آن ساکنند و شهرت جهانی دارد، با این تفاوت که ظاهرا باستی هیلزی‌ها تمایلی به دیده شدن و رسیدن به شهرت نداشتند. در توصیف ماجرا همین بس که این مجموعه سال ۸۰ شکل گرفته و از چندسال بعد تنها معدودی به آن پا گذارده‌اند، اما سال ۹۸ در کانون توجه‌ها قرار گرفته است. توجهی که مقدمه آن تقاضای جمعی از نمازگزاران و امام جمعه برای ورود سرزده به این شهرک بوده و واکنش مقام قضایی، دستور به رفع موانع.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تظاهر کردن غیراخلاقی‌تر از زندگی لاکچری است، گفت: ۱۵سال قبل لاکچری‌ترین تجربه زندگی‌ام را در عربستان داشتم. به گزارش خبر فوری، هر از چند گاهی انتشار خبری در فضای مجازی باعث می‌شود که جلوه‌های متفاوت و گران قیمت زندگی‌های لاکچری عیان شود (درباره مصادیق زندگی لاکچری در پایتخت اینجا بخوانید). اما به نظر من از زندگی لاکچری غیراخلاقی‌تر، این است که شما تظاهر کنی. من صادق زیباکلام وقتی می‌خواهد غذای گران قیمت بخورم، با خودم بگویم، ببین مستخدم دانشکده من، نشسته بود داشت نان و پنیر و انگور می‌خورد. شما وقتی سعی کردید این را به صورت یک رویه در جامعه جا بیندازید، باعث می‌شود که صادق زیباکلام برود یواشکی غذای گران قیمت بخورد.
رکنارکنا1 ماه قبل
میرمحمدعلی معتقد بود گرچه در ساخت ویلا تخلف داشته اما کسانی که علیه او هجمه‌ درست کردند هم پرونده‌‌ی سفیدی ندارند. در کنار ویلای در حال ساخت میرمحمدعلی ویلای کوچکتری در حال ساخت بود که متعلق به سیده فاطمه حسینی و همسرش هادی میرمحمدعلی برادر حسن میرمحمدعلی است. طبق تحقیقات خبرنگار انصاف نیوز خانه‌ی کاشانی نیز با تخلفاتی ساخته شده است. کارگر یکی از این ویلا‌ها می‌گوید: «ویلای مهران مدیری پایین‌تره ولی فکر کنم فروخته». می‌گوید: «باغ علی‌عسگری ۱۴ هزار متر، ۶ هزار مترش مال منه و تصرف کرده و الانم تو دادگاهیم».
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
میرمحمدعلی معتقد بود گرچه در ساخت ویلا تخلف داشته اما کسانی که علیه او هجمه‌ درست کردند هم پرونده‌‌ی سفیدی ندارند. در کنار ویلای در حال ساخت میرمحمدعلی ویلای کوچکتری در حال ساخت بود که متعلق به سیده فاطمه حسینی و همسرش هادی میرمحمدعلی برادر حسن میرمحمدعلی است. طبق تحقیقات خبرنگار انصاف نیوز خانه‌ی کاشانی نیز با تخلفاتی ساخته شده است. کارگر یکی از این ویلا‌ها می‌گوید: «ویلای مهران مدیری پایین‌تره ولی فکر کنم فروخته». می‌گوید: «باغ علی‌عسگری ۱۴ هزار متر، ۶ هزار مترش مال منه و تصرف کرده و الانم تو دادگاهیم».
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
در کنار ویلای در حال ساخت میرمحمدعلی ویلای کوچکتری در حال ساخت بود که متعلق به سیده فاطمه حسینی و همسرش هادی میرمحمدعلی برادر حسن میرمحمدعلی است. وارد ویلای در حال ساخت میرمحمدعلی می‌شویم تا موقعیت ساختمان‌ها را نسبت به هم بسنجیم. کارگر یکی از این ویلا‌ها می‌گوید: «ویلای مهران مدیری پایین‌تره ولی فکر کنم فروخته». در همسایگی باغ علی‌عسگری باغ دیگری وجود دارد. می‌گوید: «باغ علی‌عسگری ۱۴ هکتاره، ۶ هکتارش مال منه و تصرف کرده و الانم تو دادگاهیم».
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه‌های تهران در اردویی با عنوان «از باستی هیلز تا دروازه‌غار» به بازدید از این مناطق پرداختند. در این اردو دانشجویان ابتدا به لواسان رفتند و از شهرک باستی هیلز و روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق بازدید کردند. همچنین دانشجویان با حضور در مصلای لواسان با حجت‌الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان دیدار و گفت وگو کردند. امام جمعه لواسان تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند بروند و مشکلات را شناسایی و بررسی کنند، اطلاعات را در بیاورند و بعد مردم را مطلع و پای کار بیاورند. در یک سالی که جنبش عدالتخواهی جدی پای کار آمده نتایج بسیار خوبی داشته اما هنوز نتیجه اصلی حاصل نشده است.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه‌های تهران در اردویی با عنوان «از باستی هیلز تا دروازه‌غار» به بازدید از این مناطق پرداختند. در این اردو دانشجویان ابتدا به لواسان رفتند و از شهرک باستی هیلز و روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق بازدید کردند. همچنین دانشجویان با حضور در مصلای لواسان با حجت‌الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان دیدار و گفت وگو کردند. امام جمعه لواسان تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند بروند و مشکلات را شناسایی و بررسی کنند، اطلاعات را در بیاورند و بعد مردم را مطلع و پای کار بیاورند. در یک سالی که جنبش عدالتخواهی جدی پای کار آمده نتایج بسیار خوبی داشته اما هنوز نتیجه اصلی حاصل نشده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه‌های تهران در اردویی با عنوان «از باستی هیلز تا دروازه‌غار» به بازدید از این مناطق پرداختند. در این اردو دانشجویان ابتدا به لواسان رفتند و از شهرک باستی هیلز و روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق بازدید کردند. همچنین دانشجویان با حضور در مصلای لواسان با حجت‌الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان دیدار و گفت وگو کردند. امام جمعه لواسان تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند بروند و مشکلات را شناسایی و بررسی کنند، اطلاعات را در بیاورند و بعد مردم را مطلع و پای کار بیاورند. در یک سالی که جنبش عدالتخواهی جدی پای کار آمده نتایج بسیار خوبی داشته اما هنوز نتیجه اصلی حاصل نشده است.
الفالف1 ماه قبل
درحال پارک کردن بودم که مغازه دار نعره کشان مقابلم ایستاد که اینجا پارک نکن! گفتم مگر خیابان هم جزء مشاعات مغازه است؟ چیزی نگفت و با یک سبد پلاستیکی آمد و آنجا را قرق کرد! احتمالا اگر پای حرفهای مغازه دار می‌نشستم از زمین خواران و رانت خواران کلی گلایه و شکوه می‌کرد! گفتم خدارو شکر کار تمام است اما گفت کسی که باید امضاء نهایی را بکند طبقه سوم است. یعنی همه این‌ها کار خودشونه یا کار خودمون؟!
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
ناصر سراج، رئیس سابق بازرسی کشور در گفت‌وگو با ایلنا، درباره علت حضور نیافتن در جلسه تودیع خود در سازمان بازرسی کشور گفت: من مسافرت بودم و موضوع را دیر به من ابلاغ کردند بنابراین نتوانستم در جلسه حاضر شوم. رئیس سابق سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه از سال ۹۶ چندین بار از سمت خود استعفا داده است، تاکید کرد که بر کنار نشده و خودش استغفا داده است. ناصر سراج، رئیس سابق بازرسی کشور در گفت‌وگو با ایلنا، درباره علت حضور نیافتن در جلسه تودیع خود در سازمان بازرسی کشور گفت: من مسافرت بودم و موضوع را دیر به من ابلاغ کردند بنابراین نتوانستم در جلسه حاضر شوم. سراج ادامه داد: با وجود اینکه بیش از ۴۰ سال سابقه کار دارم، درخواست بازنشستگی‌ام را قبول نکردند و فعلا هستم تا ببینیم چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد. مشاور رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: من چهار گزارش در این رابطه به آیت الله رئیسی دادم که ایشان هم دستور اکید برای بررسی دادند.
فارسفارس1 ماه قبل
مشاور رئیس قوه قضائیه گفت: در پرونده هفت‌سنگان قزوین، زمین ۲۷ هکتاری جدیدی کشف شده که توسط تعاونی سازمان‌های اداری تصرف و گزارش آن به رئیس قوه قضائیه ارسال شده است. مشاور رئیس قوه قضائیه در مورد شایعات مطرح شده در پرونده هفت‌سنگان قزوین نیز گفت: این پرونده از سال ۵۷ مطرح بوده و همان سال‌ها این زمین را قطعه بندی و واگذار کردند و افرادی به عنوان تعاونی زمین‌ها را خریداری کردند. سراج گفت: علاوه بر آن زمین ۲۷ هکتاری از زمین‌های کنار این تعاونی هم کشف کردیم که سازمان‌های اداری در آن دست داشتند و آن را قطعه بندی کرده‌اند. وی تصریح کرد: چهار گزارش در این زمینه تهیه شد و به آیت الله رئیسی دادم که ایشان هم دستور اکید برای بررسی داد. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
سعید فلاح‌فر به دعوت حمید مصطفوی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، نمایشگاه عکس «کاخ نشین» را به موزه تاریخ تفلیس می‌برد. اعتمادآنلاین| سعید فلاح‌فر درباره نمایشگاه عکس «کاخ نشین» گفت: کاخ‌نشینی تنها یک واژه نیست. مجموعه عکس‌های «کاخ نیاروان» اشارت اول است از مجموعه کاخ‌های سلطنتی تهران. ایوان مدائن را آیینه‌ی عبرت دان» در فرهنگ ایرانی کاخ‌ها آیینه عبرت تاریخ اند. نمایشگاه عکس «کاخ نشین» هشتم اکتبر (مطابق با ۱۶ مهرماه ۱۳۹۸) با حضور هنرمندان، مدیران فرهنگی و علاقه‌مندان به عکاسی و تاریخ معاصر افتتاح می‌شود و نمایش آن تا تاریخ ۱۹ مهر ماه ادامه خواهد داشت.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سعید فلاح‌فر به دعوت حمید مصطفوی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، نمایشگاه عکس «کاخ­‌نشین» را به موزه تاریخ تفلیس می‌برد. به گزارش ایسنا، فلاح‌­فر درباره نمایشگاه عکس «کاخ­‌نشین» توضیح داده است: کاخ­‌نشینی تنها یک واژه نیست. فرهنگی است برآمده از آرا و باورهای اجتماعی، آمیخته با ایدئولوژی، اقتصاد، سیاست، اخلاق و … انگشت گذاشتن بر روی «کاخ­‌نشینی». مجموعه عکس‌های «کاخ نیاروان» اشارت اول است از مجموعه کاخ‌های سلطنتی تهران. نمایشگاه عکس «کاخ‌نشین» هشتم اکتبر (مطابق با ۱۶ مهرماه ۱۳۹۸) با حضور هنرمندان، مدیران فرهنگی و علاقه‌مندان به عکاسی و تاریخ معاصر افتتاح می‌شود و نمایش آن تا تاریخ ۱۹ مهر ماه ادامه دارد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید فلاح فر درباره نمایشگاه عکس «کاخ نشین» گفت: کاخنشینی تنها یک واژه نیست. مجموعه عکس‌های «کاخ نیاروان» اشارت اول است از مجموعه کاخ‌های سلطنتی تهران. ایوان مدائن را آیینه‌ی عبرت دان» در فرهنگ ایرانی کاخ‌ها آیینه عبرت تاریخ اند. به ویژه این که مجموعه نیاوران به عنوان سمبل حکومت پهلوی در تاریخ معاصر ایران و جهان شناخته می‌شود که با سقوط آن یکی از بزرگترین انقلاب‌های قرن رقم خورد. نمایشگاه عکس «کاخ نشین» هشتم اکتبر (مطابق با ۱۶ مهرماه ۱۳۹۸) با حضور هنرمندان، مدیران فرهنگی و علاقه مندان به عکاسی و تاریخ معاصر افتتاح می‌شود و نمایش آن تا تاریخ ۱۹ مهر ماه ادامه خواهد داشت.
الفالف2 ماه قبل
سخنگوی قوه قضائیه گفت: در ارتباط با کارتخوان در دفتر وزیر، به رغم پیگیری‌های فراوان تا امروز گزارش کامل و جامعی از ناحیه وزارت اطلاعات به مراجع قضایی واصل نشده است. اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگری درباره پرونده قائم مقام قالیباف اظهار کرد: حدود یک ماه قبل در این پرونده کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شده است. با توجه به گستردگی و حجم پرونده تاکید شده دادگاه در فرصت مناسب با تسریع نسبت به این پرونده رسیدگی کند و رای هنوز صادر نشده است. مسئولان وزارت بهداشت یک مرتبه اعلام کردند معرفی کردیم، بعد گفتند معرفی خواهیم کرد و بعد گفتیم جلوی ورود به دانشگاه را گرفتیم. بنابراین حرف‌های متناقض زیادی زده شده است و در این ارتباط گزارشی به مراجع قضایی واصل نشده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، یازدهمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه با حضور نمایندگان قضایی رسانه‌ها آغاز شد. سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد این طرح‌ها و لوایح ابلاغ شده و برخی لوایح مهم مانند تامین کرامت و امنیت زنان به دولت ارسال شده است. سخنگوی قوه قضاییه افزود: در بلوار آفریقا ۳۶۰۰ متر زمین به ارزش ۶۵ میلیارد تومان از متصرفان پس گرفته شده و تحویل شهرداری شد. به گفته اسماعیلی تیر بهادری نیز دیگر مفیدی است که به ۱۰ سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شده و حمزه قنبری هم به ۸ سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شده است. وی افزود فردی به اسم امیرنسب به جرم جاسوسی برای کشور انگلیس به ۱۰سال حبس محکوم شده است.
خانه ملتخانه ملت2 ماه قبل
کمااینکه ضرورت احداث تونل درجاده اوشان فشم قسمت کمرخانی کاملا محسوس است. سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات نیز در این نشست اظهار داشت: شهرستان شمیرانات با داشتن ۶۰۰ هز ار نفر جمعیت فاقد آرامستان و استادیوم ورزشی است. فرماندار شمیرانات بیان داشت: عدم استقلال کاری نیروی انتظامی و دادگستری در شهرستان شمیرانات یکی دیگر از مشکلات شمیرانات است و بازنگری طرح هادی اوشان فشم و میگون و تصویب طرح جامع شهر شمشک یکی از نیازهای اصلی شمیرانات محسوب می‌شود. وی در پایان تصریح کرد: شهرستان شمیرانات مشکلات فراوانی دارد که امروز توسط کلیه مسئولان مربوطه در جلسه استانداری مطرح شد و امیدواریم که این مطالبات مردمی سریعتر توسط مسئولان محقق شود. در این نشست همچنین فریده اولادقباد عضو کمیسیون آموزش مجلس از مشکلات آموزش و پرورش در شهرستان شمیرانات سخن گفت. /پایان پیام
مهرمهر2 ماه قبل
این خبرنگار متوجه شد شهرکی به عنوان شهرک ویلایی اساطیر که از طرف مدیران آن به عنوان شهرک ویلایی سروستان شناسانده می‌شود، به صورت غیرقانونی در حریم مشهد ساخته شده است. وی همچنین بیان کرد: در بررسی‌ها مشخص شد که یک پرونده مربوط به دریافت رشوه در رابطه با مدیران بالادست جهاد کشاورزی مشهد هم مربوط به ویلاسازی‌های همین شهرک است و حساسیت‌های ما را نسبت به این قضیه بیشتر کرد. بنابراین اولین منفذی که برای فساد وجود دارد، همین خلأهای قانونی در حریم مشهد است. جهاد کشاورزی بیشتر املاک مربوط به اقشار ضعیف را تخریب می‌کند و جزو آمار و گزارش خود اعلام می‌کند. تکلیف قانونی ساخت و سازهای غیرمجاز، کاملا مشخص استوی افزود: در مورد شهرک اساطیر، اعمال قانون و مقررات در دستور کار کمیته صیانت از اراضی ملی و دولتی قرار گرفته است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی کواکبیان عصر چهارشنبه با حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت برخی ویلاسازی‌ها مطالبه جدی دیگر مردم است اظهار داشت: ویلاسازی‌ها در شهرک باستی هیلز یکی از نمونه‌های ویلاسازی است که مردم نسبت به آن ایراداتی را وارد می‌دانند که لازم است به آنها رسیدگی شود. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت راه و جاده‌ها از معضلات و مطالبات مهم دیگر مردم شمیرانات محسوب می‌شود گفت: مردم این منطقه در خصوص امنیت و ایمنی جاده‌ به ویژه در بخش جاده قدیم گلایه‌مندی هایی را مطرح می‌کنند که به حق است و باید به آن رسیدگی شود. وی عنوان داشت: شهرستان شمیرانات یکی از مناطق خاص تهران به شمار می‌آید که به دلیل گردشگر پذیر بودن منطقه بار ترافیکی آن نیز بسیار است لذا توجه به این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بازگشایی جاده جنگل در شرق لواسانات یکی از راه‌های کاهش ترافیکی گردنه قوچک (محور موصلاتی لواسانات و رودبار قصران از تهران) است و باعث می‌شود منطقه از شرق پایتخت (جاجرود) نیز بن بست نباشد و مسافران از مسیر مناسب‌تری قادر به تردد به این بخش باشند. کواکبیان در خصوص روند ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شمیرانات تصریح کرد: این ساخت و سازها باید جدی گرفته شو و همچنین در رابطه با اوشان فشم نیز اگر مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مورد جرائم بدون ایراد است که باید اجرا شود اما اگر اشکال دارد مطرح کنید تا در مجلس تبدیل به قانون شود. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص آرامستان به شمیرانات نیز زمین‌های موچود در سوهانک را پیشنهاد داد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی وکیلی عصر چهارشنبه با حضور در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی با اشاره به روند ساخت‌وسازها در منطقه شمیرانات اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی و برحق مردم شمیرانات بهره برداری تاز پیست شمشک دربندسر است که توسط مردم مورد پیگیری قرار گرفته بود. وی با اشاره به اینکه مشکلات پیست شمشک دربندسر با واگذاری به شهرداری و مردم حل می‌شود گفت: تنها در صورت واگذاری پیست به شهرداری و مردم است که می‌توان بهره‌برداری مناسبی از این پیست داشته باشیم. وکیلی با اشاره به ویلاسازی‌ها در شهرک باستی‌هیلز نیز عنوان داشت: در شهرک باستی هیلز کارگران زیادی مشغول به کار شده‌اند که نباید به اسم مبارزه با فساد، منطقه را نا امن کرد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: اگر در شمیرانات کسی به حقوق مردم در زمینه‌هایی همچون کوه‌خواری و غیره تعرضی داشته باشد باید با آن برخورد کرد اما نباید با برخی اقدامات ریسک سرمایه‌گذاری را افزایش داد که چنین امری قطعا قابل قبول نیست و باید نسبت به آن توجه و تفکر بیشتری صورت بگیرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی بیان کرد: رفع مشکلات مربوط به پیست شمشک دربندسر نیازمند واگذاری پیست به شهرداری و مردم است که تنها در صورت اجرای این امر می‌توان بهره‌برداری مناسبی از آن داشت. وکیلی با اشاره به ویلاسازی‌ها در شهرک باستی‌هیلز تصریح کرد: در شهرک باستی هیلز کارگران زیادی مشغول به کار شده‌اند که نباید به اسم مبارزه با فساد، منطقه را ناامن کرد. وی سپس با اشاره به روند ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در شمیرانات تصریح کرد: مطالبه جدی دیگر مردم رسیدگی به وضعیت برخی ویلاسازی‌ها همچون ویلاسازی‌ها در شهرک باستی هیلز است که باید جدی گرفته شود. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد اوشان فشم اگر مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مورد جرائم بدون ایران است که باید اجرا شود اما اگر اشکال دارد مطرح کنید تا در مجلس تبدیل به قانون شود. کواکبیان سپس با اشاره به فقدان آرامستان در شهرستان شمیرانات نیز بیان کرد: برای رفع این مشکل نیز می‌توان از زمین‌های سوهانک استفاده کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد از اراده حاکمیت برای برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گرفته در «باستی هیلز» مشهد خبر داد. برهمین اساس در این راستا با متخلفان و متجاوزان به حقوق عامه برخوردهای قاطعی صورت گرفته است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد افزود: اقدامات شاخص شورای حفظ حقوق بیت‌المال با دلالت و همراهی عزیزان دستگاه قضایی و اداره کل اطلاعات استان و دیگر دلسوزان حوزه‌های نظارتی و امنیتی که با تعامل ادارات متولی زمین در ماه‌های گذشته به مرحله اجرا درآمد، در سطح کشور مثال زدنی است. البته با توجه به حجم گسترده‌ تغییر کاربری‌ها ‌باید اقدامات اینچنینی با جدیت بیشتری دنبال شود. خروجی اعمال قانون‌ها اعلام خواهد شدمدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد ادامه داد: خوشبختانه رویکرد مدیریتی جدید در حوزه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، ارتقای سطح کیفی و کمی اقدامات، تقویت بنیه تخصصی و لجستیکی و استفاده از فناوری‌های روز (نظارت ماهواره‌ای و الکترونیکی)، مورد تأکید و نظر ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان است.

به انتهای لیست رسیدید

لواسان

شهرک سوپر لاکچری "باستی هیلز" در شهر "لواسان" در استان "تهران" بر روی کوه و مشرف به "لواسان" و "سد لتیان" با منظره ای زیبا احداث شده است که مشترهای لاکچری خود را دارد و به جز شهروندان خاص، سایر شهروندان حق تردد به این منطقه اشرافی را ندارند و کاخ های سعد آباد و نیاوران در مقابل ویلاهای ساخته شده در این منطقه، خانه های معمولی به حساب می آیند. این منطقه کاملا خصوصی بوده و با حصار و دیوارهای ۷ متری از شهر جدا شده است و نام او برگرفته از "بورلی هیلز "لس آنجلس" در ایالات متحده است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار باستی هیلز را می‌خوانید