لیندسی گراهام

لیندسی گراهام

ایسناایسنا1 ساعت قبل
وی ادامه داد: بخش ترامپ – اردوغان روابط ترکیه – آمریکا، تنها بخشی از شرایط کنونی است. اعتماد میان نهادهای دولتی دو کشور فرسایش یافته و خشم قابل توجهی در ترکیه نسبت به آمریکا و بالعکس وجود دارد. ماه‌ها قبل آمریکا به خاطر تسلیم ترکیه برای خرید سیستم‌های دفاع موشکی روسیه بسیار عصبانی شده بود. اگرچه واشنگتن در مقابل خودگامگی اردوغان سکوت کرده اما می‌خواهد که آنکارا اتهامات علیه کارمندان کنسولگری آمریکا در ترکیه را لغو کند. حمایت آمریکا از «یگان‌های مدافع خلق» یکی از بزرگترین تهدیدات برای روابط میان ترکیه و آمریکا در سال‌های پیش‌رو محسوب می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
این یکی از هشداردهنده‌ترین واکنش‌ها به دستور ترامپ برای استقرار نیروهای نظامی در تأسیسات نفتی سوریه است که هفته گذشته عملیاتی شد. رئیس‌جمهور آمریکا در جای دیگری در جمع خبرنگاران گفت با یک شرکت نفتی آمریکا مانند اکسون موبیل قرارداد می‌بندد تا با بازسازی تأسیسات در این منطقه امکان بهره‌برداری مجدد از آن فراهم شود. نیویورکرژنرال بازنشسته بری مک کافری در توییتی نوشت «شرکت‌های نفتی آمریکا را می‌بریم تا حوزه‌های نفتی را نوسازی کنند. در واقع درآمد نفت سوریه یا به جیب مردم آمریکا می‌ریزد (آن گونه که ترامپ می‌گوید) و یا نیروهای دموکراتیک سوریه. ماندن در سوریه به بهانه تأسیسات نفتی برای تداوم مداخله در امور منطقه و عقب‌نماندن از بازی در زمینی که روسیه، ایران و ترکیه در آن بازیگری می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
تحقیقات درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حالی ادامه دارد که جمهوریخواهان با نزدیک شدن زمان پخش تلویزیونی شهادت افراد احضار شده در مجلس نمایندگان تلاش دارند با فرافکنی، مسیر تحقیقات را منحرف کنند. کاخ سفید نیز با ارسال نامه‌ای به «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد با تحقیقات استیضاح همکاری نمی‌کند، چون قانونی مبنی بر اختیار مجلس نمایندگان در موضوع تحقیقات وجود ندارد. ضمن اینکه رودی جولیانی ضمن اعلام عدم همکاری با مجلس نمایندگان گفت «در برابر یک کمیته سنا شهادت می‌دهد». *گراهام استیضاح ترامپ را نامعتبر خواند «لیندسی گراهام»، سناتور جمهوریخواه کارولینای جنوبی، استیضاح ترامپ بدون افشای هویت افشاگر ناشناس را نامعتبر خواند. * تلاش جمهوریخواهان برای انحراف جریان استیضاحهمراه با تشدید حملات ترامپ به دموکرات‌ها و تحقیقات استیضاح، جمهوریخواهان تنها ۲ روز مانده به آغاز روند پخش تلویزیونی شهادت مقام‌های دولتی در مجلس نمایندگان، اقدام به فرافکنی و انحراف افکار عمومی کردند.
فارسفارس2 روز قبل
وزیر خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن اظهارات مقامات آمریکا درباره تسلط بر میادین نفتی سوریه، گفت ثروت سوریه متعلق به مردم این کشور است. چاووش‌اوغلو طی سخنرانی در همایشی در آنتالیا گفت: «آنها [آمریکا] صراحتا می‌گویند و اذعان می‌کنند که به‌خاطر میادین نفتی در آنجا [سوریه] حاضر هستند. وزیر خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد که نفت و تمام منابع ثروت سوریه، متعلق به مردم این کشور است. او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد. پیش از این «لیندسی گراهام» از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی‌خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که درآمد میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه و نه خود واشنگتن منتقل خواهد شد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن برای «محافظت از نفت» سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد. پیش از این «لیندسی گراهام» از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی‌خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید. ترامپ پیشتر از دولت‌های سابق آمریکا به دلیل اینکه نفت غرب آسیا را به کنترل خود درنیاوردند، انتقاد کرده بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که درآمد میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه و نه خود واشنگتن منتقل خواهد شد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن برای «محافظت از نفت» سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد. پیش از این «لیندسی گراهام» از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی‌خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید. ترامپ پیشتر از دولت‌های سابق آمریکا به دلیل اینکه نفت غرب آسیا را به کنترل خود درنیاوردند، انتقاد کرده بود.
فارسفارس4 روز قبل
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که درآمد میادین نفتی شمال شرق سوریه به آمریکا نمی‌رود و به شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا داده می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که درآمد میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه و نه خود واشنگتن منتقل خواهد شد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن برای «محافظت از نفت» سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد. پیش از این «لیندسی گراهام» از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی‌خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که درآمد میدان‌های نفتی در شمال شرق سوریه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه و نه خود واشنگتن منتقل خواهد شد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اخیرا اعلام کرد واشنگتن برای «محافظت از نفت» سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می‌کند. او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد. پیش از این «لیندسی گراهام» از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی‌خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید. ترامپ پیشتر از دولت‌های سابق آمریکا به دلیل اینکه نفت غرب آسیا را به کنترل خود درنیاوردند، انتقاد کرده بود.
فارسفارس5 روز قبل
او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد کرد. شروط ادعایی کردها برای توافق با دولت سوریهکوبانی در بخش دیگری از این مصاحبه به روابط شبه‌نظامیان کرد با دولت سوریه پرداخت و گفت: «برای اینکه با دولت سوریه به توافق برسیم دو شرط اصلی داریم: نخست، اینکه [گروه موسوم به] خودمختار [کرد]، در قالب قانون اساسی، بخشی از مدیریت کلی سوریه باشد. وی در ادامه ادعاهای خود، تصریح کرد که «دولت سوریه اما تمایل دارد که این نیروها، در قالبهای افراد، اشخاص و فرماندهان به ارتش [سوریه] بپیوندند. این فرمانده کرد در پایان مدعی شد که «وظیفه دولت سوریه این نیست که ترکیه را مجبور به توقف [عملیات] کند. پس از آغاز تجاوز ترکیه به شمال سوریه، آمریکا پشت کردها را خالی کرد و مجبور شدند با دولت سوریه وارد مذاکره شوند تا نیروهای ارتش سوریه برای مقابله با حملات ترکیه، در مناطق مرزی مستقر شود.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
«هایکو ماس»، وزیر امور خارجه آلمان نیز به سخنان «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره راه‌اندازی زنجیره ۳۰ تایی سانتریفیوژهای IR۶ واکنش نشان داد. واکنش‌ها به آغاز گام چهارمدر اولین واکنش‌های بین المللی نسبت به آغاز گام چهارم ایران، فرانسه با متهم کردن ایران به نقض توافق هسته‌ای، به تهران توصیه کرد در گام هسته‌ای تازه خود تجدید نظر کند. اما روسیه در موضعی کاملا متفاوت از این اقدام ایران حمایت کرد و گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را منطقی قلمداد کرد. ما توافقی داشتیم که برنامه هسته‌ای ایران را محدود می‌کرد که ترامپ با بی‌ملاحظگی آن را «نقض» کرد. احتمالا این جلسه روی تورقوزآباد متمرکز است و نه جدیدترین گام [کاهش تعهدات] هسته‌ای ایران، البته این موضوع هنوز تایید نشده است».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، چند نماینده کنگره آمریکا بعد از آنکه ایران اعلام کرد قصد دارد از حقوقش در برجام برای آغاز چهارمین گام کاهش تعهدات هسته‌ای خود استفاده کند از رئیس‌جمهور کشورشان خواسته‌اند برجام را پاره کند. «لیز چنی»، قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا، «تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنا و «لیندسی گراهام» با صدور بیانیه‌ای از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند توافق هسته‌ای با ایران را به طور کامل لغو کند. این سه نماینده کنگره آمریکا قبلا هم بارها خواستار لغو معافیت‌های مربوط به این همکاری‌ها شده‌اند. لیز چنی چند روز پیش طرحی برای دوشنبه گفته قصد دارد طرحی را برای لغو این معافیت‌ها و ابطال کامل توافق هسته‌ای معرفی کند. «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران اعلام کرده چهارمین گام ایران در جهت کاستن از تعهدات هسته‌ای خودش در برجام از امروز اقدام به تزریق گاز در سایت فردو خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، چند نماینده کنگره آمریکا بعد از آنکه ایران اعلام کرد قصد دارد از حقوقش در برجام برای آغاز چهارمین گام کاهش تعهدات هسته‌ای خود استفاده کند از رئیس‌جمهور کشورشان خواسته‌اند برجام را پاره کند. «لیز چنی»، قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا، «تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنا و «لیندسی گراهام» با صدور بیانیه‌ای از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند توافق هسته‌ای با ایران را به طور کامل لغو کند. این سه نماینده کنگره آمریکا قبلا هم بارها خواستار لغو معافیت‌های مربوط به این همکاری‌ها شده‌اند. لیز چنی چند روز پیش طرحی برای دوشنبه گفته قصد دارد طرحی را برای لغو این معافیت‌ها و ابطال کامل توافق هسته‌ای معرفی کند. «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران اعلام کرده چهارمین گام ایران در جهت کاستن از تعهدات هسته‌ای خودش در برجام از امروز اقدام به تزریق گاز در سایت فردو خواهد کرد.
فارسفارس5 روز قبل
نماینده‌های کنگره آمریکا به ترامپ: برجام را پاره کنیدنماینده‌های کنگره آمریکا به ترامپ: برجام را پاره کنیدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چند نماینده کنگره آمریکا بعد از آنکه ایران اعلام کرد قصد دارد از حقوقش در برجام برای آغاز چهارمین گام کاهش تعهدات هسته‌ای خود استفاده کند از رئیس‌جمهور کشورشان خواسته‌اند برجام را پاره کند. «لیز چنی»، قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا، «تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنا و «لیندسی گراهام» با صدور بیانیه‌ای از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته‌اند توافق هسته‌ای با ایران را به طور کامل لغو کند. در حال تکمیل …
فارسفارس5 روز قبل
وزیر خارجه مصر که برای شرکت در نشست سه‌جانبه مصر، اتیوپی و سودان درباره سد النهضه به واشنگتن سفر کرده است، با «جارد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر روز سه‌شنبه (دیروز) با «جارد کوشنر» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد. سد النهضه بر روی رود نیل آبی در کشور اتیوپی و در ۴۰ کیلومتری مرز سودان در حال ساخت است. طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، وزیر خارجه مصر از طرح آمریکا برای میزبانی نشست وزرای خارجه مصر، سودان و اتیوپی با مشارکت بانک جهانی در واشنگتن، قدردانی کرد. وزیر خارجه مصر صبح امروز چهارشنبه نیز با «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه و عضو کمیته روابط خارجه مجلس سنای آمریکا دیدار کرد.
فارسفارس5 روز قبل
معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به طرح واشنگتن برای گسترش مأموریت نظامی در سوریه به بهانه محافظت از میدان‌های نفتی این کشور تأکید کرد که کنترل این مناطق باید بر عهده دمشق باشد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به طرح‌های آمریکا در زمینه گسترش مأموریت نظامی این کشور در سوریه به بهانه حفاظت از میدان‌های نفتی در سوریه تأکید کرد که کنترل این مناطق باید برعهده دمشق باشد. بنا به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ورشینین ضمن ابراز مخالفت مسکو با طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص گسترش مأموریت نظامی آمریکا در میدان‌های نفتی سوریه تصریح کرد: «مسکو در خصوص این موضوع با واشنگتن وارد تعامل نمی‌شود». پیش از آن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود که ارتش آمریکا نظامیان آمریکایی تضمین امنیت میدان‌های نفتی شرق سوریه را برعهده خواهد گرفت. روز گذشته (سه شنبه) نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که ترامپ با گسترش مأموریت نظامی آمریکا جهت حفاظت از میدان‌های نفتی سوریه موافقت کرده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
سناتور جمهوری‌خواه آمریکا تاکید کرد که سفر به سوریه را بر سفر به برخی مناطق مکزیک ترجیح می‌دهد. به گزارش ایسنا، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در گفتگو با سایت خبری «هیل» با تاکید بر اینکه سفر به سوریه را به برخی مناطق در مکزیک ترجیح می‌دهد، گفت: در برخی مناطق مکزیک هیچ قانونی وجود ندارد. مسئولان مکزیکی اظهار کردند، دستکم سه زن و شش کودک که همگی تابعیت آمریکایی دارند، به دست افراد مسلح یک گروه مواد مخدر در شمال مکزیک کشته شدند. آنها افزودند: شش کودک که یکی از آنها گلوله خورده بود، زنده پیدا شدند اما یک کودک همچنان مفقود است. پس از این کشتار در شمال مکزیک که تعدادی از شهروندان آمریکایی نیز در آن کشته شدند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مکزیک پیشنهاد همکاری در زمینه مبارزه با گروهک‌های مواد مخدر را داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به رغم حتمی بودن موفقیت استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان به دلیل اکثریت دموکرات این مجلس، موفقیت استیضاح ترامپ در مجلس سنا با توجه به اکثریت جمهوریخواهان نیازمند همراهی ۲۰ سناتور جمهوریخواه است. به رغم پایین بودن احتمال موفقیت استیضاح ترامپ در مجلس سنا، این احتمال توسط برخی از اعضای حزب جمهوری خواه نزدیک به واقعیت اعلام شد. هم نوایی «میت رامنی»، سناتور «یوتا» و «فرانسیس رونی»، سناتور فلوریدا با استیضاح ترامپ، جدیت وقوع این امر به ویژه در مجلس نمایندگان را نشان می‌دهد. این در حالی است که در صورت رای آوردن استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان، مجلس سنا با اکثریت جمهوریخواه به دادگاه بررسی استیضاح مبدل شده و در مورد آینده ترامپ تصمیم گیری خواهد کرد. نام جولیانی در مرکز تحقیقات استیضاح ترامپ قرار دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارششبه نظامیان کرد مستقر در سوریه روز شنبه گزارش‌های منتشرشده مبنی بر تصمیم آمریکا برای ساخت پایگاه نظامی جدید در شمال شرق سوریه را تأیید کردند. اخبار بین‌الملل- پایگاه «روژوا اینفورمیشن سنتر» وابسته به شبه نظامیان کرد شمال سوریه، در توییتر نوشته است: «گزارش‌های منتشره مبنی بر اینکه ایالات متحده قصد دارد در «قامشلی» پایگاه نظامی تازه‌ای احداث کند را تأیید کنیم.» این پایگاه ساعتی بعد در توییت تازه‌ای نوشت: «سه پایگاه کوچک در قامشلی احداث می‌شود. در پی این تصمیم، نظامیان آمریکایی پایگاه‌های خود در شمال و شمال شرق سوریه را رها کرده و شروع به خروج از سوریه کردند. تقریبا نیمی از چاه‌های نفتی سوریه در این استان قرار دارد و استقرار نیروهای آمریکایی در قامشلی امکان تسلط بر منابع نفتی این منطقه را برای واشنگتن فراهم می‌کند. آنطور که مقام‌های آمریکایی پیش از این گفته‌اند، در استان مجاور الحسکه، یعنی «دیرالزور» هم نیروهای آمریکایی قرار است در دو پایگاه مستقر شوند.
فارسفارس1 هفته قبل
پایگاه «روژوا اینفورمیشن سنتر» وابسته به شبه نظامیان کرد شمال سوریه، در توییتر نوشته است: «گزارش‌های منتشره مبنی بر اینکه ایالات متحده قصد دارد در «قامشلی» پایگاه نظامی تازه‌ای احداث کند را تأیید کنیم.» این پایگاه ساعتی بعد در توییت تازه‌ای نوشت: «سه پایگاه کوچک در قامشلی احداث می‌شود. در پی این تصمیم، نظامیان آمریکایی پایگاه‌های خود در شمال و شمال شرق سوریه را رها کرده و شروع به خروج از سوریه کردند. مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه نزدیک به معارضان هم گزارش کرده بود که آمریکا کار ساخت پایگاه نظامی در قامشلی را آغاز کرده است. آمریکا تا پیش از دستور ماه گذشته ترامپ برای ترک شمال سوریه حدود ۱۰۰۰ نظامی در این کشور داشتند. واشنگتن تاکنون از اعلام آمار نظامیانی که قرار است همچنان در شمال سوریه حضور داشته باشند، خودداری کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
این مساله با واکنش توئیتری محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران همراه شد. وی ضمن محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه بخش عمران ایران، نوشت: هدف قرار گرفتن کارگران بخش عمرانی ایران توسط تروریسم اقتصادی تنها نشان‌دهنده شکست حداکثری سیاست «فشار حداکثری» است. کروز در این رابطه نوشت: … توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران و اوباما، پیروزی بزرگی برای ایران بود. از همین رو، ایران در سه گام تعهدات خود را در برجام کاهش داده است. امیدواریم کار به مرحله چهارم نکشد و شاهد قدم و تحولات ویژه‌ای از سوی کشورهای باقی‌مانده در برجام باشیم وگرنه ایران آماده برداشتن گام چهارم است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا یک بار دیگر معافیت‌های تحریمی ایران را تمدید خواهد کرد تا همکاری تهران با چین، روسیه و کشورهای اروپایی ادامه پیدا کند. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، این معافیت‌ها به آژانس انرژی اتمی ایران اجازه می‌دهد همکاری خود با شرکت‌های خارجی را تحت چارچوب برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه دهد. این معافیت‌های تحریمی در آمریکا با مخالفت‌ها و فشارهای سیاست‌مداران تندرو همراه شده است. رئیس‌جمهور ترامپ باید فورا به دولتش دستور دهد صدور معافیت‌های هسته‌ای غیرنظامی را متوفق کند». «داریل کیمبال» مدیر اجرایی انجمن کنترل تسحلیاتی در واشنگتن می‌گوید، تصمیم دولت ترامپ جهت تمدید معافیت‌های تحریمی نوعی اجابت تعهدات پیشین آمریکا نسبت به ایران محسوب می‌شود.
فارسفارس1 هفته قبل
یک کارشناس آمریکایی به روزنامه ایندیپندنت گفت، علت تمدید معافیت‌های تحریمی ایران، امید رئیس‌جمهور آمریکا به گفت‌وگو با تهران، پیش از اتمام دور اول ریاست جمهوری است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا یک بار دیگر معافیت‌های تحریمی ایران را تمدید خواهد کرد تا همکاری تهران با چین، روسیه و کشورهای اروپایی ادامه پیدا کند. این معافیت‌های تحریمی در آمریکا با مخالفت‌ها و فشارهای سیاست‌مداران تندرو همراه شده است. رئیس‌جمهور ترامپ باید فورا به دولتش دستور دهد صدور معافیت‌های هسته‌ای غیرنظامی را متوفق کند». «داریل کیمبال» مدیر اجرایی انجمن کنترل تسحلیاتی در واشنگتن می‌گوید، تصمیم دولت ترامپ جهت تمدید معافیت‌های تحریمی نوعی اجابت تعهدات پیشین آمریکا نسبت به ایران محسوب می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
وزارت خارجه آمریکا ضمن تمدید معافیت‌ها در زمینه همکاری هسته‌ای غیرنظامی با ایران برای «حفظ نظارت بر آن»، اعلام کرد بر بخش عمران و ساخت‌وساز، به‌خاطر «ارتباطاتی که با سپاه پاسداران دارد»، تحریم‌های تازه‌ای اعمال می‌شود. با خروج ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک در توافق اتمی با ایران در بهار سال پیش، واشینگتن تحریم‌های ایران را دوباره اجرا کرد. این معافیت‌ها به طرف‌های اروپایی، روس و چینی توافق اتمی، اجازه می‌دهد در تاسیسات هسته‌ای غیرنظامی ایران حضور و همکاری داشته باشند، بدون این‌که هدف تحریم‌های واشینگتن قرار گیرند. حامیان توافق اتمی و ادامه معافیت‌ها اما می‌گویند پنجره‌ای به‌سوی برنامه اتمی ایران می‌گشاید و نظارت بر آن را ممکن می‌سازد. ایران طی ماه‌های اخیر گام‌هایی را در محدود کردن تعهدات خود در توافق اتمی برداشته‌است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از اعتمادآنلاین، تحقیقات استیضاح رئیس‌جمهور ایالات متحده در این هفته به مرحله حساسی رسید. همچنین تلاش اعضای جمهوری‌خواه برای مخالفت با آدام شیف، مسئول تحقیقات استیضاح حزب دموکرات، با شکست مواجه شد. مجلس سنا از ۲۴ سپتامبر که دموکرات‌ها اکثریت آن را تشکیل دادند، انجام تحقیقات استیضاح را دنبال می‌کرد. در ادامه ۶ اتفاق مهم این هفته را مرور می‌کنیم که به تحقیقات استیضاح ترامپ مربوط است. شاهدان و اسناد بیشتری درخواست شدفیلیپ ریکر، دستیار معاون وزیر خارجه، قرار است روز شنبه به طور خصوصی در تحقیقات استیضاح شهادت دهد.
الفالف1 هفته قبل
فارس: برخی نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا در تلاش بوده و هستند توافق هسته‌ای را به طور کامل لغو کنند. عدم تمدید این معافیت‌ها می‌توانست طرف‌های باقی‌مانده در برجام را به سوی عمل نکردن به تعهداتشان در این توافق هسته‌ای سوق دهد. سناتور «تد کروز» و «لیندسی گراهام» از سرسخت‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای ایران در حال تهیه پیش‌نویس قانونی هستند که هدف از آن جلوگیری و ممنوعیت اعطای معافیت از سوی ترامپ در ارتباط با ادامه فعالیت‌های محدود و صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است. آیا به نظر شما این سناتورها موفق به اعمال فشار بر ترامپ برای متوقف کردن معافیت‌های برنامه هسته‌‌ای ایران خواهند شد؟ پیش‌بینی آنچه که ترامپ انجام خواهد داد، دشوار است. آن‌ها همچنین اعتماد به نفس لازم را ندارند تا بتوانند نظرات ترامپ را تغییر دهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
اخیرا مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، اعلام کرده شماری از نیروهای نظامی کشورش برای حفاظت از میدان‌های نفتی شمال سوریه به آن منطقه اعزام می‌شوند. وی همچنین گفته که در این طرح از تسلط ایران بر سوریه جلوگیری خواهد شد. ظریف تاکید کرد که نباید هیچ مداخله و فشار خارجی بر کمیته قانون‌اساسی صورت گیرد. در خود ایالات‌متحده مباحثاتی در سطح کارشناسان مبنی بر چگونگی ارزیابی آنچه در سوریه می‌گذرد، آغاز شده است. در این بیانیه همچنین از تشکیل کمیته قانون‌اساسی و آغاز به‌کار آن در ژنو در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹ به‌عنوان نتیجه کمک موثر ضامنان آستانه و اجرای تصمیمات کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی استقبال شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به زودی قرار است درباره تمدید معافیت مربوط به همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران تصمیم‌گیری کند. «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران چند روز پیش گفت که وزارت خارجه آمریکا روز ۳۰ جولای معافیت‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران را برای یک دوره ۹۰ روزه تمدید کرد و ضرب‌الاجل بعدی برای تصمیم‌گیری درباره تمدید این موعد، روز ۲۹ اکتبر است. هوک گفت «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا باید درباره تمدید یا لغو معافیت‌های صادر شده برای همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای با ایران در چهار سایت هسته‌ای این کشور تصمیم‌گیری کند. این معافیت‌ها قدرت‌های اروپایی، روسیه و چین را قادر می‌کند در راستای مفاد مندرج در برجام به همکاری‌های صلح‌‌آمیز هسته‌ای با ایران ادامه دهند. دو نماینده مجلس سنای آمریکا اخیرا طرحی معرفی کرده‌اند که در صورت تصویب رئیس‌جمهور این کشور را به امتناع از صدور معافیت‌های تحریمی برای همکاری‌های صلح‌آمیز بین‌المللی با برنامه هسته‌ای ایران ملزم می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
بیشتر بخوانید: وزارت خارجه ترکیه سفیر آمریکا را احضار کردغیرالزام‌آور اما نگران‌کنندهقضیه از این قرار است که در مجلس نمایندگان و با پیشگامی چند سناتور٬ طرحی به رای گذاشته شد که به دنبال رسمیت بخشیدن به نسل‌کشی ارامنه در دوران عثمانیان است. قطعنامه غیرالزام‌آور مجلس نمایندگان با ۴۰۵ رای مثبت در برابر ۱۱ رای مخالف به تصویب رسید و در آن٬ نمایندگان با طرح موضوع «ژینوساید» از دولت آمریکا می‌خواهند نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد. همچنین براساس این طرح، فروش سلاح و مهمات به آنکارا ممنوع شود و امکان دسترسی مقامات ترکیه به دارایی‌هایشان در ایالات متحده دشوارتر شود و موانعی برای سفر مقامات ترکیه‌ به آمریکا در نظر گرفته شود. ارامنه در جنوب کالیفرنیا٬ هر سال یک بار راهپیمایی کرده و علیه ترکیه شعار می‌دهند. اما با این حال تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش برای به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه در زمانی که کمتر از دو هفته به زمان دیدار اردوغان و ترامپ مانده است٬ اقدام معنی‌داری است که موجب نگرانی مقامات آنکارا شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
غیرالزام‌آور اما نگران‌کنندهقضیه از این قرار است که در مجلس نمایندگان و با پیشگامی چند سناتور٬ طرحی به رای گذاشته شد که به دنبال رسمیت بخشیدن به نسل‌کشی ارامنه در دوران عثمانیان است. قطعنامه غیرالزام‌آور مجلس نمایندگان با ۴۰۵ رای مثبت در برابر ۱۱ رای مخالف به تصویب رسید و در آن٬ نمایندگان با طرح موضوع «ژینوساید» از دولت آمریکا می‌خواهند نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد. همچنین براساس این طرح، فروش سلاح و مهمات به آنکارا ممنوع شود و امکان دسترسی مقامات ترکیه به دارایی‌هایشان در ایالات متحده دشوارتر شود و موانعی برای سفر مقامات ترکیه‌ به آمریکا در نظر گرفته شود. ارامنه در جنوب کالیفرنیا٬ هر سال یک بار راهپیمایی کرده و علیه ترکیه شعار می‌دهند. تبدیل تاریخ به آلت عمل سیاسی٬ یک اقدام شرم‌آور است و حکومت و مردم ما چنین طرحی را هیچ می‌پندارند.
الفالف2 هفته قبل
از جمله افرادی که از این حلقه اطلاعاتى حذف شده‌اند: نانسی پلوسی، رئیس مجلس، رهبر اقلیت مجلس سنا، چاک شومر و آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتى مجلس بوده‌اند. ترامپ مى گوید: "می خواستم از مخفى ماندن این عملیات مطمئن شوم. شومر رهبر اقلیت مجلس سنا نیز بیانیه‌ای را صادر نمود. آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتى مجلس نیز به ABC این هفته گفت تصمیم برای حذف باند هشت اشتباه بود. نویسنده مى نویسد؛ تمسک ترامپ به نشت اطلاعاتى کاملا قابل درک است - دولت او واقعا به اندازه یک غربال دارای نشتی بوده است.

به انتهای لیست رسیدید