اخبار نیکلاس مادورو - آخرین و مهم ترین اخبار نیکلاس مادورو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مادورو

مادورو

الفالف4 ساعت قبل
وزیرامور خارجه آمریکا روابط دوجانبه با روسیه را بغرنج و در عین حال رقابتی دانست و گفت: با سرگئی لاوروف همتای روسی توافق کردیم که خط دیپلماتیک بین دو کشور به طور فعال برقرار باشد. وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تحریم برخی مقامات یا نهادهای روسی خطاب به مردم آن کشور گفت که این تحریم‌ها به هیچ وجه نشان دهنده آن نیست که مردم روسیه هم مشمول این تحریم‌ها هستند. وی درباره کره شمالی گفت: ما با روسیه درباره اعمال تحریم‌ها همکاری کردیم. این تحریم‌ها فقط مربوط به آمریکا نیست بلکه در قطعنامه‌های شورای امنیت مورد تایید قرار گرفته که روسیه هم با آن موافقت داشته است. وزیر خارجه آمریکا افزود: در آخر ماه جاری میلادی (دسامبر)، همه کشورها باید تمام کارگران کره شمالی را اخراج کنند که شامل کارگران این کشور در روسیه هم می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
وزیرامور خارجه آمریکا روابط دوجانبه با روسیه را بغرنج و در عین حال رقابتی دانست و گفت: با سرگئی لاوروف همتای روسی توافق کردیم که خط دیپلماتیک بین دو کشور به طور فعال برقرار باشد. ایرنا: وزیرامور خارجه آمریکا روابط دوجانبه با روسیه را بغرنج و در عین حال رقابتی دانست و گفت: با سرگئی لاوروف همتای روسی توافق کردیم که خط دیپلماتیک بین دو کشور به طور فعال برقرار باشد. پمپئو موضوع اوکراین را دیگر محور مذاکرات با همتای روسی خود دانست و اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مذاکرات ما به این مساله اختصاص داشت. این تحریم‌ها فقط مربوط به آمریکا نیست بلکه در قطعنامه‌های شورای امنیت مورد تایید قرار گرفته که روسیه هم با آن موافقت داشته است. وزیر خارجه آمریکا افزود: در آخر ماه جاری میلادی (دسامبر)، همه کشورها باید تمام کارگران کره شمالی را اخراج کنند که شامل کارگران این کشور در روسیه هم می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎؛ وزارت امور خارجه آمریکا از تحریم دو مقام رسمی ونزوئلا خبر داد که همچنان به دولت مادورو رئیس جمهور این کشور وفادارند. پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد: آمریکا دو مقام رسمی حامی رژیم سابق مادورو را بر اساس اصلاحیه فرمان اجرایی ۱۳۶۹۲ که تحریم افراد کنونی یا سابق دولت ونزوئلا را مجاز می‌شمرد، تحریم کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه اعلام کرد: واشنگتن بر اساس قانون مگنیتسکی تحریم‌های جدیدی را علیه اشخاص و شرکت‌هایی در اروپا، آسیا و آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا «به اتهام فساد و نقض حقوق بشر» اعمال کرده است. در این بیانیه آمده است: امروز مصادف با روز بین‌المللی مبارزه با فساد، دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه عاملان فاسد و شبکه‌هایشان در کشورهای مختلف در اروپا، آسیا و آمریکای لاتین اعمال کرد. به علاوه دو مقام ونزوئلایی نیز امروز به خاطر نقش‌شان در دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند. وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا فهرست ۱۷ شخص و ۲۹ شرکتی را که بر اساس قانون جهانی مگنیتسکی تحریم‌ شده‌اند، منتشر کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای از إعمال تحریم‌هایی علیه افراد و شرکت‌هایی در صربستان، لتونی، ونزوئلا و کامبوج خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبر گزاری اسپوتنیک، وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه اعلام کرد: واشنگتن بر اساس قانون مگنیتسکی تحریم‌های جدیدی را علیه اشخاص و شرکت‌هایی در اروپا، آسیا و آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا «به اتهام فساد و نقض حقوق بشر» اعمال کرده است. در این بیانیه آمده است: امروز مصادف با روز بین‌المللی مبارزه با فساد، دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه عاملان فاسد و شبکه‌هایشان در کشورهای مختلف در اروپا، آسیا و آمریکای لاتین اعمال کرد. به علاوه دو مقام ونزوئلایی نیز امروز به خاطر نقش‌شان در دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند. وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا فهرست ۱۷ شخص و ۲۹ شرکتی را که بر اساس قانون جهانی مگنیتسکی تحریم‌ شده‌اند، منتشر کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی اذعان کرد که تلاش‌های واشنگتن برای براندازی دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا نه تنها به نتیجه نرسیده بلکه دست‌کم در مقطع کنونی، حتی موجب تقویت جایگاه مادورو شده است. از جمله نشانه‌های تقویت جایگاه مادورو می‌توان به بهبود نسبی وضعیت اقتصاد، فروکش کردن اعتراض‌های مخالفان و مواجه شدن مخالفان با اتهام فساد اشاره کرد. وی افزود: دلیلی نمی‌بینم پیش بینی کنم در سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد تغییرات مثبتی برای مردم ونزوئلا خواهیم دید. دیوید اسمیلده کارشناس مسائل ونزوئلا در دانشگاه تولان به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: شرایط به گونه‌ای پیش رفته که جایگاه مادورو تقویت شده است. آبرامز عنوان کرد: اگر می‌بینم شرایط ونزوئلا رو به باثباتی است به این دلیل بوده که روسیه و چین در حال دادن وام به ونزوئلا به امید بازپرداخت آن هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
دلیل روی کار آمدن راست‌ها در کشورهای آمریکای لاتین و نیز بازگشت موج علیه آنها در سال جاری چیست؟ برای پرداختن به مسائل آمریکای لاتین باید نکاتی درباره جنگ‌های استقلال و همچنین شکل‌گیری کشورهای جدید در آمریکای لاتین دانست. همچنین کلمبیا که به راست‌گراترین کشور آمریکای لاتین مشهور بوده، درگیر خیزش‌های مردمی شده است. ما فرصت‌های ونزوئلا، بولیوی و خیلی دیگر از کشور‌ها را از دست دادیم. یکی از شاخه‌های بی‌توجهی‌ ظریف به سیاست خارجی، در آمریکای لاتین مشهود است. یکی از شاخه‌های بی‌توجهی‌ ظریف به سیاست خارجی، در آمریکای لاتین مشهود است. میزان تجارت چین با کشورهای آمریکای لاتین در حدود ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده و چین در ۱۰ سال آینده قرار است ۲۵۰ میلیارد دلار در آمریکای لاتین سرمایه‌گذاری کند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشوزیر کشور دولت موقت بولیوی روز جمعه در گفتگو با خبرگزاری رویترز با این ادعا که «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا و سایر چپ گرایان برای بی ثبات سازی دولتهای منطقه دست به توطئه و دسیسه چینی می‌زنند، اعلام کرد که دولت موقت بولیوی از اسرائیل می‌خواهد تا به مقامات محلی این کشور برای مقابله با «تروریسم» در این کشور آمریکای لاتین یاری رساند! اخبار بین‌الملل- «آرتورو موریلو» وزیر کشور دولت موقت بولیوی بدون ذکر جزئیات بیشتر مدعی شد که پلیس این کشور در حال انجام تحقیقات بر روی چپ گرایان افراطی و وابسته به مادورو و همچنین قاچاقچیان مواد مخدر است. دولت موقت رئیس جمهور «جنینه آنز» - از مخالفان سابق ایوو مورالس و بالاترین مقام دولتی وقت در زمان گریختن مورالس و معاون وی به مکزیک- عرصه سیاسی بولیوی را به طور قابل ملاحظه‌ای به سوی راستگرایی متمایل کرده است. موریلو با اشاره به کمک دولتهای خارجی در آموزش نیروهای پلیس ضد تروریسم مدعی شد: «ما از آنها [اسرائیل] دعوت کردیم که به ما کمک کنند. موریلو بدون ارائه شواهد و مدارک محکمه پسند نیکلاس مادورو را به تأمین بودجه مالی ناآرامی‌ها در منطقه متهم کرد؛ اتهامی که دولت مادورو آن را بی پایه و اساس می‌خواند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچهار منبع آگاه به بلومبرگ گفتند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در حال بررسی راهکار‌های جایگزین برای برکناری نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا، از قدرت است و گزارش‌هایی حاکی از آن است که او در مورد توانایی خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا، برای کمک به واشنگتن در دستیابی به این هدف دچار تردید شده است. در همین حین گزارش شده که مقامات کاخ سفید در دیدار روز پنجشنبه با پنس ایده محدود ساختن واردات نفت هند از ونزوئلا را که منبع مهم درآمدی برای دولت مادورو محسوب می‌شود، رد کردند. از ژانویه سال جاری میلادی که مراسم تحلیف نیکلاس مادورو با اعتراضاتی روبرو شد، خوان گوایدو، رئیس وقت مجلس ملی که تحت کنترل مخالفان بود، خود را رئیس‌جمهور موقت این کشور اعلام کرد. او از سوی شماری از کشور‌های غربی از جمله آمریکا مورد حمایت شدید قرار گرفت و به او اجازه داده شد برخی از اموال ونزوئلا در آمریکا را به دست بیاورد. مادورو که از حمایت روسیه، چین، ایران و ترکیه برخوردار است او را «عروسک خیمه شب‌بازی آمریکا» نامید.
ایلناایلنا3 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا در حال بررسی استراتژی‌های جایگزین برای سرنگونی دولت رئیس‌جمهوری ونزوئلا است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در حال بررسی استراتژی‌های جایگزین برای سرنگونی دولت «نیکولاس مادورو»، رئیس‌جمهوری ونزوئلا است. این منابع اعلام کردند که ترامپ شک دارد که «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان، بتواند رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به چالش بکشد. بلومبرگ گزارش داد که «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، روز پنج‌شنبه در نشستی با چندین مقام ارشد درباره استراتژی‌های جایگزین برای انتقال سیاسی در ونزوئلا گفت‌وگو کرد. بلومبرگ گزارش داد که همکاری با حلقه درونی دولت مادورو و تلاش برای کشاندن آن‌ها به طرف آمریکا از دیگر گزینه‌هایی است که واشنگتن برای تغییر نظام سیاسی ونزوئلا مد نظر دارد.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک نماینده رده بالای مجلس علیای پارلمان روسیه تاکید کرد، این کشور به هیچ وجه قصد مداخله در امور داخلی ونزوئلا، چه به صورت یکجانبه و چه در همکاری با آمریکا را ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرانتس کلینتسویچ، عضو کمیته دفاع و امنیت در مجلس علیای پارلمان روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: روسیه با نیکولاس مادورو، رئیس جمهور قانونی ونزوئلا همکاری کرده و به تعهداتش در قبال این کشور عمل می‌کند. ونزوئلا مسیر توسعه خود را خودش تعیین می‌کند و اولویتهایش برای سیاست خارجی را نیز خودش مشخص می‌کند. این سناتور ارشد روسیه تاکید کرد، مداخله در امور هیچ یک از کشورهای دیگر قابل قبول نیست. او ادامه داد: روسیه آماده است تنها در ارتباط با طیفی از مسائل متنوع با کشورهای دیگر همکاری کند اما در این مورد خاص یعنی مداخله در امور کشورهای دیگر همکاری نخواهد کرد و این برای ما مثل نوعی تابوی سیاسی است.
ایلناایلنا3 روز قبل
دولت کودتا در بولیوی از اسرائیل خواست تا به مقام‌های این کشور برای مبارزه با «تروریسم» ‌ کمک کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت کودتا در بولیوی از اسرائیل خواست تا به مقام‌های این کشور برای مبارزه با «تروریسم» ‌ کمک کرده و مانع از آنچه توطئه‌های «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری مستعفی ونزوئلا برای بی‌ثبات کردن منطقه نامید، شود. «آرتورو موریلیو» وزیر کشور دولت کودتا در بولیوی، گفت که پلیس مشغول تحقیق درباره چپ‌های رادیکالی است که با مادورو و کارتل‌های مواد مخدر ارتباط دارند و به تظاهرات پس از استعفای مرالس دامن زدند. وی در جمع نیروهای پلیس این کشور گفت: «افراد پلیس قوی هستند و با کسی شوخی ندارند. ما همچنان به آماده‌سازی آن‌ها ادامه می‌دهیم.» اموریلیو در ادامه عنوان کرد که رژیم صهیونیستی به همراه چند دولت دیگر، در تمرین و تجهیز نیروهای پلیس به بولیوی کمک کرده است.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت موقت بولیوی روز شنبه از رژیم صهیونیستی برای مقابله با آن‌چه مبارزه علیه «تروریسم» نامید، درخواست کمک کرد. موریلو درباره نیروهای حامی دولت موقت گفت: «آن‌ها سرسخت هستند و شوخی ندارند. او گفت کشورهای متعددی به تعلیم پلیس بولیوی کمک کرده‌اند و دولت موقت از رژیم صهیونیستی نیز درخواست حمایت کرده است. وزیر کشور دولت موقت بولیوی در این باره گفت: «ما از آن‌ها (رژیم صهیونیستی) دعوت کردیم به ما کمک کنند. دولت موقت بولیوی ۷ آذر اعلام کرد این کشور بعد از یک دهه، روابط دیپلماتیک با رژیم صیهونیستی را از سر می‌گیرد.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزیر کشور بولیوی گفت، دولت موقت به دنبال کمک گرفتن از اسرائیل برای کمک به مقام‌های محلی به منظور مقابله با «تروریسم» در این کشور آمریکای لاتین است. دولت وی واحدهای پلیس را برای مقابله با عملیات‌های «ضد تروریسم» ایجاد کرده است. وزیر کشور بولیوی همچنین گفت: آن‌ها به قدر کافی سرسخت هستند و کار را درست انجام می‌دهند. چندین کشور به ما برای آموزش پلیس کمک کرده‌اند و ما از اسرائیل هم برای این مساله درخواست کرده‌ایم. موریو، رئیس جمهوری ونزوئلا را به کمک مالی به ناآرامی‌ها در سراسر منطقه متهم می‌کند اما شواهدی در این باره ارائه نکرده است.
مهرمهر4 روز قبل
«آرتورو موریلو» وزیر کشور دولت موقت بولیوی بدون ذکر جزئیات بیشتر مدعی شد که پلیس این کشور در حال انجام تحقیقات بر روی چپ گرایان افراطی و وابسته به مادورو و همچنین قاچاقچیان مواد مخدر است. دولت موقت رئیس جمهور «جنینه آنز» - از مخالفان سابق ایوو مورالس و بالاترین مقام دولتی وقت در زمان گریختن مورالس و معاون وی به مکزیک- عرصه سیاسی بولیوی را به طور قابل ملاحظه‌ای به سوی راستگرایی متمایل کرده است. دولت آنز همچنین یگانهای پلیس برای اجرای عملیات ضد تروریسم تشکیل داده است. موریلو با اشاره به کمک دولتهای خارجی در آموزش نیروهای پلیس ضد تروریسم مدعی شد: «ما از آنها [اسرائیل] دعوت کردیم که به ما کمک کنند. موریلو بدون ارائه شواهد و مدارک محکمه پسند نیکلاس مادورو را به تأمین بودجه مالی ناآرامی‌ها در منطقه متهم کرد؛ اتهامی که دولت مادورو آن را بی پایه و اساس می‌خواند.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در عرصه سیاست خارجی با رفتار عجیب و غریب خود گاهی موجب رنجش متحدانش می‌شود و گاهی از در دوستی با دشمنانش درمی آید و در عرصه داخلی با تملق گویی رأی دهندگانش، برداشت کاملا شخصی خود را از روابط بین الملل به جهان تحمیل کرده است و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ همچنان در پی پیروزی است. - بحران سوریه، شاهد مدعا:۲۷ اکتبر رئیس جمهور آمریکا آنچه را که احتمالا پیروزی اصلی وی در عرصه جهانی است، اعلام می‌کند: مرگ ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یک عملیات نظامی آمریکا در سوریه. نایل گاردینر، کارشناس «بنیاد هریتیج» خاطرنشان کرد: «در دوره ترامپ، داعش قلمروی خود را در عراق و سوریه از دست داد. این نتیجه‌ای بسیار بسیار بزرگ است.» این در واقع همان شعاری است که این میلیاردر جمهوری خواه در مبارزات انتخاباتی آینده خود تکرار خواهد کرد. اما مرگ تحت تعقیب‌ترین فرد جهان، به این شرایط آشفته خاتمه داد. دونالد ترامپ با نشان دادن توافق خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که نظام‌های دموکراتیک متعددی در جهان تمایل چندانی به معاشرت با وی ندارند، موجب رنجش نزدیک‌ترین متحدانش در اروپا و همچنین در کنگره آمریکا شد. هر چند که از نظر نایل گاردینر، حامی سرسخت ترامپ معتقد است، برای سران کشور‌های خارجی این یک اشتباه است که تصور کنند وی (ترامپ) پس از انتخابات دیگر در کاخ سفید نخواهد بود.» در هر صورت، غول مستغلات آمریکا که یک تازه وارد سیاسی محسوب می‌شود، یک بار دیگر این فرصت را خواهد داشت که در نشست آتی سران بزرگترین قدرت‌های جهان «گروه هفت یا هشت»، نخبگان سیاسی دنیا را که در کمپ دیوید میزبان آن‌ها خواهد بود، مبهوت کند. دونالد ترامپ تمایل خود را برای دعوت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نشست کمپ دیوید پنهان نکرده است، اقدامی که می‌تواند انتقاد‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
کشورهای عضو اتحادیه اروپا تلاش کرده‌اند این پیمان را زنده نگه دارند؛ اما تحریم‌های آمریکا سبب شده این تلاش‌ها با مانع روبه‌رو شود. با آنکه بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا از خوان گوایدو، رقیب مادورو حمایت کرده‌اند اما مادورو همچنان در مسند قدرت در این کشور قرار دارد و ضروری است شکل روابط اتحادیه اروپا و ونزوئلا مشخص شود. ترامپ گاه رفتار خصومت‌آمیزی با اتحادیه اروپا داشته و بین آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر برخی مسائل از جمله تجارت و پروژه‌های نظامی تنش به وجود آمده است. برنامه آقای بورل برای افزایش اثرگذاری اتحادیه اروپا در جهان مورد حمایت بسیاری از اعضای این اتحادیه است. از دید آنها این مسیر حرکت مفید است؛ زیرا ابتدا باید در داخل اتحادیه اروپا یکپارچگی پدید آید، در غیر این صورت تلاش‌ها برای افزایش اثرگذاری اتحادیه اروپا در صحنه بین‌المللی بی‌اثر خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، میگل دیاز-کانل رئیس جمهور کوبا روز چهارشنبه تحریم‌های جدید آمریکا را که این بار کشتی‌های حامل نفت از ونزوئلا به این کشور را هدف قرار داده است، محکوم کرد و آن را «ناعادلانه و مستبدانه» خواند. به گزارش خبرگزاری شین هوا از هاوانا، دیاز-کانل در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ دوباره ضربه زد: شش کشتی به علت انتقال نفت از ونزوئلا به کوبا تحریم شدند. این تحریم‌های ناعادلانه و مستبدانه کافی است. وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد به زودی شش فروند کشتی -پنج کشتی با پرچم ونزوئلا و یک کشتی با پرچم پاناما- را به علت ارتباط تجاری با کوبا در فهرست کشتی‌های تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خود قرار می‌دهد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به سیاست نزدیکی با کوبا که از سوی سلف وی باراک اوباما، آغاز شده بود، پایان داد و تحریم‌ها علیه این جزیره را مجددا برقرار کرد. علاوه بر این، دولت آمریکا کوبا را به حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که دولت این کشور نیز هدف تحریم‌های آمریکا قرار دارد، متهم می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از رویترز، دولت ترامپ امروز ۶ نفتکش که در انتقال محموله‌های نفتی ونزوئلا به کوبا مشارکت داشتند، را در فهرست سیاه قرار داد. این اقدام، آخرین اقدام تحریمی آمریکا برای تحت فشار قرار دادن هاوانا برای کنار گذاشتن حمایت از دولت نیکالوس مادورو در ونزوئلا است. بر اساس بیانیه وزارت خزنه‌داری آمریکا، این ۶ کشتی متعلق به شرکت دولتی پترولئوس دی ونزوئلا یا PDVSA است. چند هفته پیش، وزارت خزانه‌داری آمریکا رسما اعلام کرد که برای شرکت نفتی شورون و ۴ شرکت نفتی آمریکایی دیگر معافیت از تحریم‌ها علیه ونزوئلا را تمدید کرده است. در بیانیه این وزارتخانه آمریکایی آمده است که تا ۲۲ ژانویه ۲۰۲۰ تمام تراکنش‌ها و فعالیت‌های معمول شرکت‌های معاف شده در راستای عملیات، قرارداد و دیگر توافقات در ونزوئلا مجاز خواهد بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
هیچ کسی باور نمی‌کند که این مسیری درست است، هرچه به مردم کوبا، نیکاراگوئه یا ونزوئلا خیره می‌شوید. وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: آنها می‌توانند ببینند مسیر پیش رو با آنچه که آنها زندگی می‌کنند، متفاوت است. پمپئو ادامه داد: کوبا نیز سعی کرده است روند مشروع دموکراتیک را برباید. بخش زیادی از این به خاطر نفوذ ایران در آنجا روی داد. پمپئو تصریح کرد: شواهد نشانگر این است که صدها نفر در ایران به دست نیروهای امنیتی به قتل رسیده‌اند و هزاران نفر بازداشت شده‌اند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
گرافیک و هنر را در نیکاراگوئه خوانده و هشت سال پیش با افتتاح تنها شبکه اسپانیایی زبان برون‌مرزی ایران، به «هیسپان تی‌وی» می‌آید. به‌عنوان کسی که سال‌ها در آنجا زندگی کرده‌اید، درباره ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشورهای آمریکای لاتین بگویید. چرا در آمریکای لاتین آنقدر کودتا زیاد است؟ که آخرین آن‌ها هم مربوط به «اوا مورالس» در بولیوی بود. همه این جمع‌بندی‌ها باعث شد ایران به فکر تأسیس شبکه‌ای با زبان اسپانیایی باشد. با چه تعداد مخاطب اسپانیایی زبان سر‌و‌کار دارید؟ تا سال‌۲۰۲۰ به نظرم جمعیتی که به زبان اسپانیایی و به‌عنوان زبان اول تکلم می‌کنند، حدود ۶۰۰‌میلیون نفر باشند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در تازه‌ترین اقدام کاخ سفید برای تشدید فشار علیه کوبا با هدف قطع حمایت از دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، دولت ترامپ ۶ فروند نفتکش را که در انتقال محموله‌های نفتی ونزوئلا به کوبا مشارکت داشته‌اند، تحریم کرد. بر اساس این گزارش، ۶ فروند نفتکشی که در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، متعلق به شرکت نفت دولتی ونزوئلا است. این مطلب را وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است. ایالات متحده به اتخاذ اقدامات لازم برای حمایت از مردم ونزوئلا ادامه خواهد داد. آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری مادورو از قدرت شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشدر تازه‌ترین اقدام کاخ سفید برای تشدید فشار علیه کوبا با هدف قطع حمایت از دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، دولت ترامپ ۶ فروند نفتکش را که در انتقال محموله‌های نفتی ونزوئلا به کوبا مشارکت داشته‌اند، تحریم کرد. اخبار بین‌الملل- بر اساس این گزارش، ۶ فروند نفتکشی که در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، متعلق به شرکت نفت دولتی ونزوئلا است. این مطلب را وزارت خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است. ایالات متحده به اتخاذ اقدامات لازم برای حمایت از مردم ونزوئلا ادامه خواهد داد. آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری مادورو از قدرت شده‌اند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیر امور خارجه ونزوئلا تصمیم اعضای پیمان ریو برای ممنوع‌السفر کردن رئیس جمهور ونزوئلا و چند تن از مقامات عالی رتبه ونزوئلایی به داخل مرزهای کشورهای عضو این پیمان را محکوم کرد. اوایل روز سه‌شنبه کشورهای عضو پیمان ریو محدودیت‌های سفر جدیدی را علیه ۲۹ ونزوئلایی از جمله نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و همسرش، خورخه آریزا، ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع و دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور اعمال کردند. پیمان ریو در سال ۱۹۴۷ میلادی امضا شد؛ پیمانی که تعهد دفاع متقابل در میان اعضای سازمان کشورهای آمریکایی است. بولیوی، اکوادور، نیکاراگوئه و ونزوئلا در سال ۲۰۱۲ میلادی از این پیمان دفاعی متقابل خارج شدند. آمریکا و متحدانش در نیمکره غربی در سپتامبر سال جاری میلادی به پیمان ریو استناد کردند تا راه را برای اتخاذ اقدامات جمعی بیشتر برای مقابله با «تهدیدات دولت مادورو» هموار سازند.
تابناکتابناک1 هفته قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سیزدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سیزدهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱۳ آذر ۱۲۸۹، مساله استقراض از بانک شاهنشاهی با واکنش نمایندگان اقلیت مجلس شورای ملی رو به ‌رو شد. دولت نیز وزرای دارایی و کار را به همراه رییس بانک ملی به عضویت این شورای برگزید.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، طی اظهاراتی مغایر با سیاست‌های مشهود چند ماه اخیر واشنگتن در قبال کشورهای آمریکای لاتین، مدعی شد که واشنگتن مانع تبدیل شدن اعتراضات در این کشورها به شورش می‌شود. اخبار بین‌الملل- پامپئو در این اظهارات متناقض، ادعا کرد دولت‌های کوبا و ونزوئلا قصد دارند تظاهرات‌های مردمی را به نفع خودشان جهت دهند اما آمریکا به کشورهای آمریکای لاتین کمک می‌کند تا مانع تبدیل شدن اعتراضات به شورش‌ها شوند. به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی با اشاره به تظاهرات‌های اخیر در بولیوی، شیلی، کلمبیا و اکوادور، گفت کلمبیا مرزهای خود با ونزوئلا را به دلیل نگرانی از ورود معترضان این کشور همسایه، بست. وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: «ما در دولت [دونالد] ترامپ به حمایت از کشورهایی که می‌خواهند مانع مصادره تظاهرات از سوی کوبا و ونزوئلا شوند، کمک می‌کنیم و به همکاری با دولت‌های قانونی (از نظر واشنگتن) ادامه می‌دهیم تا مانع تبدیل شدن آن تظاهرات به شورش و خشونت شویم». دولت آمریکا همچنین هفته پیش تحریم‌های جدیدی علیه یک شرکت کوبایی به دلیل فعالیت در بخش نفتی ونزوئلا اعمال کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه و در ادامه فشار علیه ونزوئلا، ۶ نفتکش را تحت تحریم‌های خود قرار داد. به گزارش اسپوتنیک، از آغاز سال جاری میلادی، آمریکا تحریم‌های متعددی را علیه ونزوئلا اعمال کرده تا با فشارها علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور را تشدید بخشد. وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید خود علیه شش نفتکش، اعلام کرده که این نفتکش‌ها به انتقال نفت ونزوئلا به کوبا می‌پرداخته‌اند. «جاستین موزینیچ» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره این تحریم‌ها گفت: «کوبا و رژیم سابق مادورو با تغییر نام نفتکش‌ها و تسهیل انتقال نفت از ونزوئلا به کوبا در تلاش برای دور زدن تحریم‌ها هستند.» وی اضافه کرد: «آمریکا با اتخاذ اقدامات ضروری برای حمایت از مردم ونزوئلا ادامه می‌دهد.» هفته پیش نیز آمریکا شرکت کوبایی «پان‌امریکانا» را به دلیل فعالیت در بخش نفتی ونزوئلا تحت تحریم قرار داد. دولت آمریکا طی ماه‌های پیش فشارها علیه کوبا به دلیل حمایت از ونزوئلا و رئیس جمهور آن را تشدید بخشیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا ضمن تحریم این ۶ نفتکش اعلام کرد که این نفتکش‌ها متعلق به شرکت نفت دولتی ونزوئلا «پترولیوس دی ونزوئلا» (PDVSA) است. «جاستین موزینیچ» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: کوبا و رژیم پیشین مادورو به تلاش خود برای دور زدن تحریم‌ها از طریق تغییر نام کشتی‌ها و تسهیل انتقال نفت از ونزوئلا به کوبا ادامه می‌دهند. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری‌اش، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که دیگر وی را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پس از آنکه «خوان گوایدو» رئیس مجلس ملی ونزوئلا در ۲۸ ژانویه (۸ بهمن ماه ۹۷) خود را رئیس جمهوری موقت این کشور اعلام کرد، واشنگتن بلافاصله او را به رسمیت شناخت. بیش از ۵۰ کشور دیگر به تبعیت از آمریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا شناسایی کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید شدند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۶ فروند نفت‌کش را در ارتباط با ونزوئلا هدف تحریم قرار داده است. بر اساس ادعای واهی این خبرگزاری، نفت‌کش‌های مذکور به انتقال نفت ونزوئلا به کوبا مبادرت می‌کردند. استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این خصوص ادعا کرد: کوبا و حکومت مادورو به تلاش‌ها برای دور زدن تحریم‌ها با تغییر نام نفت کش‌ها ادامه می‌دهند.
فارسفارس1 هفته قبل
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ۶ نفت‌کش که به انتقال نفت ونزوئلا به کوبا می‌پرداختند، اعمال کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه و در ادامه فشار علیه ونزوئلا، ۶ نفتکش را تحت تحریم‌های خود قرار داد. به گزارش اسپوتنیک، از آغاز سال جاری میلادی، آمریکا تحریم‌های متعددی را علیه ونزوئلا اعمال کرده تا با فشارها علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور این کشور را تشدید بخشد. وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌های جدید خود علیه شش نفتکش، اعلام کرده که این نفتکش‌ها به انتقال نفت ونزوئلا به کوبا می‌پرداخته‌اند. دولت آمریکا طی ماه‌های پیش فشارها علیه کوبا به دلیل حمایت از ونزوئلا و رئیس جمهور آن را تشدید بخشیده است.

به انتهای لیست رسیدید

مادورو

نیکلاس مادورو (به اسپانیایی: Nicolás Maduro Moros) (زاده ۱۹۶۲) سیاست‌مدار ونزوئلایی است. وی پس از مرگ هوگو چاوز رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا شد. وی پیش از آن، پست‌های وزارت امور خارجه (از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳) و معاونت اجرایی ریاست جمهوری را (از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۱۳) بر عهده داشت. او در آوریل ۲۰۱۳ با رای ۵۱ درصدی مردم به مقام ریاست جمهوری ونزوئلا دست یافت. نیکلاس در جوانی راننده اتوبوس بود و سپس رهبر اتحادیه تاجران شد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ در انتخابات کنگره ملی (مجلس قانونگذاری ونزوئلا) رای آورد. مادورو در دولت چاوز دارای پستهای مختلفی از جمله وزیر امور خارجه بود. بعد از مرگ چاوز در سال ۲۰۱۳ مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا شد. وی در سال ۱۳۹۷ شمسی هنگامی که در حال سخنرانی در جمع نظامیان بود توسط پهباد ترور ناموفق شد. مادرو از دوستان نزدیک آیت الله علی خامنه‌ای می‌باشد. ویکی‌پدیا