اخبار مازندران - آخرین و مهم ترین اخبار مازندران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مازندران

مازندران

نودنود4 دقیقه قبل
کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
جام نیوزجام نیوز10 دقیقه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، باشگاه نساجی مازندران که برای برپایی اردوی آماده‌سازی پیش‌فصل خود راهی کردان کرج شده بود و در این منطقه کمپ خود را برقرار کرده بود، با اتفاقی باور نکردنی و تلخ مواجه شد که انتقاد بسیاری از اهالی فوتبال را به دنبال داشت. هنگامی که اعضای تیم نساجی قصد خروج از کمپ خود در کردان را داشتند، به دلیل عدم پرداخت هزینه‌های کمپ کردان در کرج توسط باشگاه نساجی مازندران، پس از پایان اردو به بازیکنان تیم اجازه خروج داده نشد و این تیم در محل ذکر شده برای ساعاتی حبس شد!
خبر فوریخبر فوری13 دقیقه قبل
کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
فارسفارس42 دقیقه قبل
محکومیت نفت آبادان، ماشین‌سازی، نساجی و مرزبان توسط کمیته تعیین وضعیتبه گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
مهرمهر43 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. * در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. * با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. * در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید. * آرای صادره ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال قابل تجدیدنظرخواهی خواهد بود.
مهرمهر54 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، عباس زارع اظهار داشت: دوم مردادماه برابر است با آغاز سال ۱۵۳۱ تبری و به همین دلیل چندین برنامه فرهنگی و هنری بومی، با هدایت ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان‌ها در سراسر مازندران برگزار می‌شود. زارع با بیان اینکه ایجاد روحیه‌بخشی و نشاط عمومی در فضای استان از برنامه‌های استاندار و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است، افزود: حلول سال نوی تبری فرصت مناسبی است تا ضمن احیا و پاسداشت فرهنگ و سنت‌های بومی، نسل جدید را نیز با تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و رسم‌های نیاکان‌مان آشنا کنیم. وی با اشاره به این‌که یکی از سیاست‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران، نشاط‌بخشی به جامعه از طریق احیای فرهنگ عامه و ترویج خرده‌فرهنگ هاست، تاکید کرد: به کمک جمعی از پژوهشگران و فعالان فرهنگی استان، ستادی تشکیل شده تا جشن‌های آغاز سال نوی تبری در مسیر کارشناسی شده به مرحله اجرا دربیاید. زارع تصریح کرد: همه مازندرانی‌ها در هرکجا که هستند باید سال نوی خود را با اجرای برنامه‌هایی چون مادرمه، مهمانی، دورهمی و شب نشینی و موسیقی محلی جشن بگیرند. وی یادآور شد: کارناوال آغاز جشن سال نوی تبری از ساعت ۱۸ تا ۱۹ روز ۲ مردادماه ۱۳۹۸ از میدان ابن شهرآشوب تا بوستان ولایت ساری، آئین‌ها و موسیقی محلی را برای مردم به نمایش می‌گذارد.
طرفداریطرفداری1 ساعت قبل
طرفداری- مشکلاتی که باشگاه نساجی مازندران با آن دست و پنجه نرم می‌کند باعث شده است تا چند بازیکن این تیم تصمیم به جدایی بگیرند. این در حالی است که بازیکنان فصل گذشته نساجی بابت همراهی این تیم در هجدهمین دوره لیگ برتر از سرخپوشان قائمشهری طلبکار هستند. براساس این گزارش، در روزهای گذشته به بازیکنان نساجی این قول داده شده بود که مشکلات مالکیتی باشگاه و همچنین مشکلات مالی سرخپوشان برطرف خواهد شد، ولی هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده است و وعده‌ها هر روز تکرار می‌شوند. به همین منظور برخی از بازیکنان نساجی تصمیم به جدایی گرفته‌اند و احتمال دارد که در چند روز آینده نساجی چند بازیکن خود را از دست بدهد. در همین رابطه رضا مهاجری، سرمربی نساجی از بازیکنان این تیم درخواست کرده است که چند روزی صبر کنند تا شاید اوضاع باشگاه بهبود پیدا کند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان، محمود دیانتی اظهار داشت: به طور کلی در خرداد امسال میانگین دمای هوای ۳۰ استان کشور نسبت به بلندمدت بیشتر یا کمتر از نرمال بوده به طوریکه آذربایجان غربی با ۲٫۷ درجه سلسیوس افزایش بیشترین ناهنجاری را به خود اختصاص داده بود. رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه میانگین دمای خرداد سیستان و بلوچستان در دوره زمانی ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۶ عدد ۳۰٫۴۵ درجه سلسیوس است، ادامه داد: خرداد امسال میانگین دمای هوای این استان به عدد ۳۰٫۵ درجه سلسیوس رسید که در حدود ۳۰ سال اخیر بی‌سابقه است. خردادماه امسال میانگین دمای ۲۷ استان کشور بیشتر از نرمال بوده است. وی به وضعیت بارش سیستان و بلوچستان در خرداد امسال اشاره کرد و گفت: در این ماه میزان بارش‌های استان نسبت به میانگین بلند مدت ۶۵ درصد کاهش یافته است. این کاهش بارندگی تنها مربوط به یک استان نبوده بلکه برای ۲۰ استان دیگر نظیر گیلان، مازندران و ایلام نیز که جزو پربارش‌ترین استان‌های کشور بشمار می‌روند نیز رخ داده است.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، با اتمام تصویربرداری فیلم سینمایی سرزمین آبی به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سیدرضا محقق در شهر سوادکوه مازندران، مراحل پس از تولید این فیلم در سه کشور جمهوری چک، اکراین و ایتالیا آغاز شد. این فیلم، تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است که با همکاری کمپانی‌هایی از کشورهای اکراین و ایتالیا به صورت کامل در بخش خصوصی ساخته شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکران عمومی خود را از اروپا و آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد. محمدرضا رهبری، منوچهر آذر، بهزاد دورانی، سحر عبدالهی، محمد جهان‌شاهی، فریبرز علی‌اکبرپور، آرزو ابی‌زاده، مریم جنگروی و محمد اعلایی بازیگران سرزمین آبی هستند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 ساعت قبل
اختصاصی | اتفاقی که برای باشگاه لیگ برتری در ظهر امروز رقم خورد، در شأن یک باشگاه لیگ برتری نبود. ورزش ۱۱ - باشگاه نساجی مازندران که برای برپایی اردوی آماده‌سازی پیش‌فصل خود راهی کردان کرج شده بود و در این منطقه کمپ خود را برقرار کرده بود، با اتفاقی باور نکردنی و تلخ مواجه شد که انتقاد بسیاری از اهالی فوتبال را به دنبال داشت. بازیکنان نساجی مازندرانهنگامی که اعضای تیم نساجی قصد خروج از کمپ خود در کردان را داشتند، به دلیل عدم پرداخت هزینه‌های کمپ کردان در کرج توسط باشگاه نساجی مازندران، پس از پایان اردو به بازیکنان تیم اجازه خروج داده نشد و این تیم در محل ذکر شده برای ساعاتی حبس شد!
موجموج1 ساعت قبل
تنوع گیاهی یکی از شاخصه‌های کاوه دهکلانتری با اشاره به اینکه پوشش گیاهی منطقه تحت تأثیر وضعیت آب و هوایی به دلیل اکوتون بودن که بین منطقه خزری، البرز مرکزی و فون صحرایی قرار داشته از تنوع گیاهی قابل توجهی برخوردار است، اظهار داشت: مهره داران این منطقه نیز به دلیل تلاقی دو منطقه جانوری خزری و البرز مرکزی دارای تنوع زیستی بالا و با اهمیتی است. فعالیت‌های انسانی قلمرو کاوه ده را تهدید می‌کند. وی خاطر نشان کرد: مشاهده مکرر و برآورد جمعیتی پلنگ در این منطقه با استفاده از روش‌های دوربین تله‌ای، نشان از پراکنش و تراکم بالایی از این جانور در سطح استان بوده که می‌طلبد مورد حفاظت مناسب قرار گیرد. لزوم اضافه شدن دو پاسگاه محیط بانی دیگر به منطقهکلانتری در پایان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در شهرستان فیروزکوه حافظ حقوق مردم است، افزود: حفاظت محیط زیست با منافع قانونی مردم در تقابل نبوده و حقوق قانونی کلیه ذینفعان محلی نیز مورد احترام خواهد بود که برای صیانت از حقوق ذی نفعان و حفاظت از داشته‌های طبیعی منطقه باید حداقل ٢ پاسگاه محیط بانی دیگر نیز به این منطقه افزوده شود. گفتنی است منطقه حفاظت شده کاوه ده به رغم نقش مهمی که در منطقه دارد، در حال حاضر توسط دو پاسگاه محیط بانی اداره می‌شود که به گفته کلانتری اضافه شدن دو پاسگاه محیط بانی دیگر حدااقل اقدامی است که باید در راستای حفاظت از این منطقه به عمل آورد.
فارسفارس1 ساعت قبل
آسمان تهران در چند روز آینده ‌صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد و در بعد از ظهر وزش باد شدید ‌پیش‌بینی می‌شود، امروز بیشینه دما در تهران ۴۱ درجه است‌. بعدازظهر امروز و فردا، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق هرمزگان‌، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس پیش‌بینی می‌شود. فردا و چند روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۵۰ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود. میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۲۳ تیرماه امسال ۳۱۲٫۵ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹٫۳ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۶٫۲ درصد بیشتر از سال گذشته است. میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۴٫۳ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹٫۳ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
سینماپرسسینماپرس1 ساعت قبل
سینماپرس: فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سیدرضا محقق به پایان رسید و مراحل پس از تولید آن در ۳ کشور اروپایی آغاز شده است. به گزارش سینماپرس، با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سید رضا محقق در شهر سوادکوه استان مازندران مراحل پس از تولید در ۳ کشور جمهوری چک، اکراین و ایتالیا آغاز شد. این فیلم تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است که با همکاری کمپانی‌هایی از کشورهای اکراین و ایتالیا به صورت کامل در بخش خصوصی ساخته شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکران عمومی خود را از اروپا و آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مدیرکل قرآن، عترت و نماز گفت: حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم جزو برنامه‌های اصلی آموزش ‌و پرورش است. محمدرضا مسیب‌زاده در این مراسم با اشاره به اینکه وزارت آموزش ‌و پرورش در حوزه فعالیت‌های دینی برنامه‌های زیادی دارد، اظهارکرد: محور طرح‌های این اداره کل پرورش نیروی انسانی است. وی با بیان اینکه محور توسعه هر کشوری نیروی انسانی است، گفت: محور توسعه در کشور نیز آموزش ‌و پرورش است. مدیرکل قرآن، عترت و نماز با اشاره به مخاطب ۴۰میلیونی حوزه آموزش ‌و پرورش بیان کرد: این حوزه علاوه بر دانش‌آموزان در توانمندسازی اولیا و همکاران فرهنگی نیز فعالیت می‌کند. به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، مدیرکل قرآن، عترت و نماز اجرای طرح حفظ جزء۳۰قرآن کریم را جزو برنامه‌های اصلی آموزش ‌و پرورش دانست و گفت: اقامه نماز در مدارس به‌ویژه به‌صورت جماعت از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه است.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، اردوی تیم فوتبال نساجی مازندران امروز (یکشنبه) در کردان کرج به پایان رسید و طبق برنامه قرار بود اعضای تیم نساجی بعد از انجام آخرین تمرین، ظهر امروز محل اسکان خود را ترک کنند و به تهران بازگردند، اما به دلیل عدم پرداخت هزینه اقامت در کمپ از سوی مسئولان باشگاه، شاگردان رضا مهاجری برای خروج از محل اردوی خود با مشکل مواجه شدند. ظاهرا تیم نساجی که در روزهای اخیر درگیر مشکلات مالکیتی است، ‌ برای خروج از محل اسکان خود دچار مشکل شده و مدیران این باشگاه با مسئولان کمپ به اختلاف حساب خورده بودند که این مشکل در نهایت با وساطت مدیران باشگاه برطرف شده است. فرهاد کوچک‌زاده، سرپرست تیم نساجی در گفت‌وگو با تسنیم درباره این موضوع اظهار داشت: مشکل خاصی نبود. اختلاف حسابی جزئی وجود داشت که برطرف شد و الان هم در حال آمدن به سمت تهران هستیم. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی؛ اسامی نفرات دعوت شده به این شرح است:۵۷ کیلوگرم: امیر پرسته (مازندران) و عرفان جعفریان (مازندران) ۶۱ کیلوگرم: مهدی شیرازی (تهران) و مجید داستان (تهران) ۶۵ کیلوگرم: علیرضا اشکیور (تهران) و امیرحسین مقصودی (تهران) ۷۰ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور (مازندران) و محمد اباذری (مازندران) ۷۴ کیلوگرم: امیرحسین کاووسی (مازندران) و محمد نخودی (مازندران) ۷۹ کیلوگرم: عبداله شیخ اعظمی (مازندران) و سجاد غلامی (البرز) ۸۶ کیلوگرم: ابوالفضل هاشمی (مازندران) و سجاد حبیبی (تهران) ۹۲ کیلوگرم: علیرضا عبدالهی (تهران) و علیرضا صابریان (مازندران) ۹۷ کیلوگرم: علیرضا رکابی (مازندران) و عباس فروتن (مازندران) ۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (مازندران) و امیررضا صحرایی (مازندران) سرمربی: محمد طلاییمربیان: احسان لشگری، مهدی برائتی، اصغر بذری، علی شکری پور و محمد رضاییماساژور: سجاد امیریسرپرست: اسماعیل پلوییرقابت‌های جهانی کشتی جوانان ۲۱ تا ۲۷ مرداد دراستونی برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
باشگاه در هزینه‌های جاری هم مشکل دارد و واقعیت این است که شرایط خوبی نداریم. متاسفانه البسه‌ای که در اختیار تیم قرار دادند به هیچ عنوان کیفیت خوبی ندارد و حتی در لیگ‌های دو و سه هم از این لباس‌ها استفاده نمی‌شود، اما ما استفاده می‌کنیم. با اینکه مدیران و سرپرستان تیم در تلاش هستند تا مشکلات تیم را حل کنند ما از مسئولان مربوطه هم درخواست کمک داریم تا تیم را از این شرایط بیرون بیاورند. این تیم با هوادارانی که دارد نباید در این شرایط کار را دنبال کند. هواداران از ما موفقیت می‌خواهند و شرایط ما را درک می‌کنند و امیدواریم مشکلات تیم هر چه زودتر حل شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «سرزمین آبی» به کارگردانی علی فخر موسوی و تهیه‌کنندگی سید رضا محقق در شهر سوادکوه استان مازندران مراحل پس از تولید در ۳ کشور جمهوری چک، اکراین و ایتالیا آغاز شد. این فیلم تولید مشترک سینمای ایران و جمهوری چک است که با همکاری کمپانی‌هایی از کشورهای اکراین و ایتالیا به صورت کامل در بخش خصوصی ساخته شده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکران عمومی خود را از اروپا و آمریکای شمالی آغاز خواهد کرد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: دکتر آرش پیرو، پس از مشکلاتی، تهران را به مقصد روستایی مرزی ترک می‌کند. دکتر در روستا به کشف پازل‌هایی از گذشته می‌پردازد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی «انعکاس خیال» در نگارخانه استاد فرشچیان مجموعه صبا برپا می‌شود. به گزارش ایلنا، هفتاد اثر فعالان هنرهای تجسمی از استان‌هایی همچون خراسان رضوی، مازندران، فارس، خوزستان درگرایش نقاشی، تصویرسازی، مجسمه و عکس در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. همچنین در طول برپایی نمایشگاه کارگاه آموزش نقاشی برگزار می‌شود و از میان آثار ارائه شده نیز سه اثر انتخاب و معرفی خواهند شد. «انعکاس خیال» همه روزه به جز روزهای تعطیل تا ۸ مردادماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود. نشانی: خیابان ولی‌عصر (عج)، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵، موسسه فرهنگی هنری صبا، نگارخانه استاد فرشچیان.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
نماینده مردم بابل در مجلس خواستار ممنوعیت واردات برنجی خارجی در فصل کشب برنج ایرانی شد. به گزارش ایسنا، علی نجفی خوشرودی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس در تذکر به وزرای صنعت و جهادکشاورزی، گفت: کشاورزان استانهای شمالی به ویژه برنجکاران استان مازندران به زودی حاصل دست رنج خود را برداشت می‌کنند اما سایه سنگین برخی بی‌تصمیمی‌ها، رنج سختکوشی آنان را مضاعف کرده است. وی افزود: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده و اساسا سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی به ویژه محصولات کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد متاسفانه شاهد واردات بی‌رویه برنج خارجی هستیم که موجبات یاس و ناامیدی کشاورزان را به وجود آورده است. عضو کیمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس متذکر شد: به نمایندگی از جمعیت قابل توجه برنجکاران که با وجود شرایط تحریم و افزایش نهاده‌های کشاورزی بیش از ۲ میلیون تن برنج تولید می‌کنند درخواست می‌کنم واردات برنج حداقل در فصل برداشت برنج ممنوع شود. انتهای پیام
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی پیش ازظهر یکشنبه در جمع فرماندهان وکارکنان اطلاعات در اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری، راهکار و نقشه راه را برای دهه پنجم انقلاب ترسیم شده و نکات کلیدی و راهبردی فراوانی در آن بیان شده است اما نباید به صورت تشریفاتی به آن نگاه شود بلکه باید راهکارها را شروع کنیم تا به اهداف رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم. رئیس عقیدتی سیاسی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان مازندران در ادامه با بیان اینکه در بیانیه گام دوم، به تجربیات چهل سالگی انقلاب اشاره شده است گفت: همانطور که رهبر معظم فرمودند در طول این چهل سال نقاط قوت و ضعف داشتیم اما باید با «نقدپذیری» نقاط ضعف تقویت تا منجر به رفع مشکلات شود. وی با بیان اینکه این انقلاب اسلامی، انقلابی است که می‌خواهد به تمام اهداف و آرمان‌های خود برسد گفت: لازمه رسیدن به اهداف، حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب است و ما نباید از اصول انقلاب عدول کنیم. این مقام مسئول با بیان اینکه قطعا مشکلات اقتصادی مرتفع خواهد شد خاطر نشان کرد: ما باید بیشتر بر ظرفیت‌های داخل کشور تکیه کنیم و اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهیم و این به منزله قطع تمام ارتباط با دنیا نیست، اقتصاد مقاومتی تمام مشکلات را برطرف می‌کند. رئیس عقیدتی سیاسی پلیس اطلاعات وامنیت عمومی نیروی انتظامی استان مازندران در پایان با بیان اینکه در این بیانیه مطلب مهمی نانوشته مانده است گفت: اهمیت و نقش ولایت فقیه، حضرت امام (ره) و به ویژه شخص رهبر معظم انقلاب، نقش مدبرانه و حکیمانه ایشان، در موفقیت‌ها و پیشرفت‌های چهل سالگی انقلاب در این بیانیه نیامده است واین امر مهم را رهبر معظم بر عهده دوستداران ولایت و انقلاب گذاشته‌اند تا برای جامعه تبیین شود که رهبری چه نقش عظیم و بسیار خطیری در رسیدن انقلاب به چهل سالگی داشته است.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله نورالله طبرسی پیش ازظهر یکشنبه در دیدار مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از انتصاب فردی از جنس فرهنگ و متعهد به مبانی دینی و انقلابی اظهار کرد: امیدواریم با انتصاب آقای زارع، وضعیت نابسامان فرهنگ و هنر مازندران بهبود پیدا کند. وی به جایگاه ویژه رسانه‌ها در جوامع امروزی اشاره کرد و گفت: آزادی بیان باید در چارچوب قانون به نفع اعتلای انقلاب و نظام در رسانه‌ها اجرایی شود و از تضعیف نظام جلوگیری شود. نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان برای مدیرکل جدید و همکارانش آرزوی توفیق کرد. عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در مازندران از حوزه فرهنگ و هنر و رسانه مازندران بیان داشت: توجه به فرهنگ و هنر در تراز انقلاب اسلامی که مدنظر رهبر فرزانه انقلاب است را در دستور کار داریم. وی افزود: برای رسیدن به اهداف و در این مسیر از رهنمودها و ارشادات نماینده ولی فقیه، استاندار و سایر نخبگان استان بهره مند خواهیم شد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران از ارتقای منطقه شکار ممنوع «کاوه ده» در شهرستان فیروزکوه به منطقه حفاظت شده خبر داد. وی با بیان اینکه این منطقه در جنوب شهرستان فیروزکوه قرار دارد، اظهارکرد: این منطقه برای اولین بار در سال ۸۱ به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی و در سال ۸۸ تمدید شد و خوشبختانه با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت. کلانتری با اشاره به اینکه پوشش گیاهی منطقه تحت تأثیر وضعیت آب و هوایی به دلیل اکوتون بودن که بین منطقه خزری، البرز مرکزی و منطقه صحرایی قرار دارد و از تنوع گیاهی قابل توجهی برخوردار است، اظهار کرد: مهره‌داران این منطقه نیز به دلیل تلاقی دو منطقه جانوری خزری و البرز مرکزی دارای تنوع زیستی بالا و با اهمیتی هستند. وی ادامه داد: مشاهده مکرر و برآورد جمعیتی پلنگ در این منطقه با استفاده از روش‌های دوربین تله‌ای نشان از پراکنش و تراکم بالایی این جانور در سطح استان است که می‌طلبد مورد حفاظت مناسب قرار گیرد. بر اساس گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در شهرستان فیروزکوه حافظ حقوق مردم است، اظهارکرد: حفاظت محیط زیست با منافع قانونی مردم در تقابل نیست و حقوق قانونی کلیه ذینفعان محلی نیز مورد احترام خواهد بود.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی نجفی خوشرودی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکر شفاهی خود اظهار داشت: کشاورزان شمالی به ویژه استان مازندران در شرایطی به زودی حاصل دسترنج خود را برداشت می‌کنند که سایه سنگین برخی تصمیمات یا بی تصمیمی‌ها رنج سختکوشی آنها را دوچندان می‌کند. نجفی ادامه داد: به نمایندگی از جمعیت برنجکاران که بیش از ۲ میلیون تن برنج تولید می‌کنند، درخواست دارم واردات برنج در فصل برداشت و طی ماه‌های آینده ممنوع شود. وی افزود: در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده و اساسا سیاست‌های حمایتی از تولیدات داخلی به ویژه محصولات کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد، متاسفانه واردات بی رویه برنج خارجی موجبات یأس و ناامیدی کشاورزان را فراهم ساخته است. انتهای پیام/
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپولو، دومین دوره مسابقات شنای آب‌های آزاد رده‌های سنی ۲۵ تا ۷۵ سال تحت عنوان جام کاسپین مازندران در بخش آقایان به میزبانی شهرستان نوشهر برگزار شد. در پایان این مسابقات تیم گیلان با ۱۹۹ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های مازندران، شرکت سلبن (البرز) و خوزستان به ترتیب با امتیازهای ۱۵۹، ۱۴۴ و ۱۲۳ دوم تا چهارم شدند. در این دوره از مسابقات ۱۲۷ شناگر در قالب ۹ تیم از استان‌های اصفهان، گیلان، مازندران، خوزستان، مرکزی، گلستان، اردبیل و تهران (۲ تیم) به مدت یک روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس، آخرین روز رقابت‌های تنیس جایزه بزرگ بانوان به میزبانی هیات تنیس استان البرز برگزار شد و درسا چراغی و مهتا خانلو برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر مسابقه دادند. در بازی فینال بخش انفرادی درسا چراغی با نتیجه (۰-۶ و ۳-۶) به پیروزی رسید و قهرمان شد، خانلو در جایگاه دوم ایستاد، کیمیا اسبقی‌پور و مشکات‌الزهرا صفی نیز عنوان سوم مشترک را از آن خود کردند. در بخش دو نفره نیز زوج فاطمه سادات زنجانی – سارا قبادی با نتیجه (۲-۶ و ۵-۷) مقابل تیم مهتا خانلو – کیمیا اسبقی‌پور به برتری رسید و قهرمان شد، مهتا خانلو – کیمیا اسبقی‌پور عنوان دوم را به دست آوردند و تیم‌های ابراهیمی – صولتی و چوبینه – ماردروسیانس نیز سوم شدند. در این دوره از مسابقات ۸۰ تنیسور از استان‌های البرز، کرمان، تهران، خراسان رضوی، قم، اصفهان، مازندران، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، گیلان و سمنان حضور داشتند. سرداوری این دوره از رقابت‌ها بر عهده آیلا خوئی بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
وی با بیان اینکه این منطقه واقع در جنوب شهرستان فیروزکوه و از سال ۱۳۷۰ به منظور کنترل شکار و صید تحت نظر استان تهران بوده است، افزود: برای اولین بار در سال ۸۱ بعنوان منطقه شکار ممنوع معرفی و در سال ۸۸ نیز مورد تمدید قرارگرفت و خوشبختانه با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت. کلانتری با اشاره به اینکه پوشش گیاهی منطقه تحت تأثیر وضعیت آب و هوایی به دلیل اکوتون بودن که بین منطقه خزری، البرز مرکزی و فون صحرایی قرار داشته از تنوع گیاهی قابل توجهی برخوردار است، اظهار داشت: مهره داران این منطقه نیز به دلیل تلاقی دو منطقه جانوری خزری و البرز مرکزی دارای تنوع زیستی بالا و با اهمیتی است. وی خاطر نشان کرد: مشاهده مکرر و برآورد جمعیتی پلنگ در این منطقه با استفاده از روش‌های دوربین تله‌ای، نشان از پراکنش و تراکم بالایی از این جانور در سطح استان بوده که می‌طلبد مورد حفاظت مناسب قرار گیرد. کلانتری گفت: این منطقه درحال حاضر دارای ٢پاسگاه محیط بانی است که با شرایط جدید باید حداقل ٢ پاسگاه محیط بانی دیگر نیز به ان افزوده شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در شهرستان فیروزکوه حافظ حقوق مردم است، افزود: حفاظت محیط زیست با منافع قانونی مردم در تقابل نبوده و حقوق قانونی کلیه ذینفعان محلی نیز مورد احترام خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
وی با بیان اینکه این منطقه واقع در جنوب شهرستان فیروزکوه و از سال ۱۳۷۰ به منظور کنترل شکار و صید تحت نظر استان تهران بوده است، افزود: برای اولین بار در سال ۸۱ بعنوان منطقه شکار ممنوع معرفی و در سال ۸۸ نیز مورد تمدید قرارگرفت و خوشبختانه با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت. وی خاطرنشان کرد: مشاهده مکرر و برآورد جمعیتی پلنگ در این منطقه با استفاده از روش‌های دوربین تله‌ای، نشان از پراکنش و تراکم بالایی از این جانور در سطح استان بوده که می‌طلبد مورد حفاظت مناسب قرار گیرد. کلانتری گفت: این منطقه درحال حاضر دارای ۲پاسگاه محیط بانی است که با شرایط جدید باید حداقل ۲ پاسگاه محیط بانی دیگر نیز به ان افزوده شود. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در شهرستان فیروزکوه حافظ حقوق مردم است، افزود: حفاظت محیط زیست با منافع قانونی مردم در تقابل نبوده و حقوق قانونی کلیه ذینفعان محلی نیز مورد احترام خواهد بود. منبع: ایلنا

به انتهای لیست رسیدید

مازندران

استان مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد . قله دماوند مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. مازندران استان دارای ۲۲ شهرستان است. ویکی‌پدیا