اخبار مازندران - آخرین و مهم ترین اخبار مازندران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مازندران

مازندران

تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی سپاه کربلای مازندران، علی ابراهیمی گتابی اظهار داشت: قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی که با کمک رسانه‌های متعهد مازندران برای انتقال مفاهیم ارزش مقاومت در افکار عمومی در بستر رسانه‌ها شکل گرفت از ۲۰ اسفندماه ۹۷ همزمان با روز ملی راهیان نو در سه حوزه تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد. ابراهیمی به پخش کلیپ‌های دیگری در ایام راهیان نور از شبکه‌های سراسری اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر پخش مستندات و کلیپ‌های راهیان نور از شبکه استانی، شبکه‌های سراسری یک تا پنج و نیز شبکه افق و شبکه شما برنامه‌های راهیان نور مازندران را پخش کردند و همچنان پخش این برنامه‌ها تا پایان راهیان نور ادامه دارد. معاون روابط عمومی سپاه کربلا مازندران در حوزه خبری از همکاری قریب به ۱۰۰ رسانه در انعکاس اخبار راهیان نور خبر داد و از زحمات رسانه‌های مازندران که با فعالیت‌های جهادی خود در انعکاس بزرگترین مانور فرهنگی مازندران در حوزه گردشگری جنگ همراهی می‌کنند، قدردانی کرد. وی، راهیان نور را صحنه کارزار حق علیه باطل و به‌عنوان رژه نیروهای اسلامی خواند و افزود: راهیان نور مهم‌ترین عرصه تقویت هویت مقاومت و پایداری مردم به حساب می‌آید و رسانه‌های استان مازندران بخوبی توانستند به‌عنوان تقویت کننده ارزش‌های انقلابی در جامعه محسوب شوند. انتهای پیام/ ت
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- براساس برآورد اولیه درسیل اخیر به ۶ هزار و۲۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری در ۹ شهرستان خسارت وارد شد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سیل در روزهای اخیر در برخی از استان‌های شمالی کشور بویژه مازندران و گلستان خسارت‌های زیادی به بار آورده است و موجب تخلیه برخی از مناطق مسکونی در استان گلستان و شهرستان گنبد کاووس شده است. بخش هایی از شهر ۲۰ هزار نفری گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان استان گلستان به دلیل طغیان شاخه فرعی گرگانرود که از داخل این شهر می‌گذرد به زیر آب رفته است. براساس برآورد اولیه درسیل اخیر به ۶ هزار و۲۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری در ۹ شهرستان خسارت وارد شد. براساس گزارش هواشناسی بارش باران اواخر سال گذشته در مازندران در سه دهه گذشته بی سابقه بود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
سیف الله فرزانه بعداز ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در همزمانی سیل و ایام نوروز، خبرنگاران با کم کردن فاصله ستاد و مردم، اخبار ستاد سفر را هم پوشش دادند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه بازدیدهای نظارتی ستاد اجرایی سفر به میزان یکهزار و ۳۳۶ مورد است، گفت: ۳۱ مورد تذکر به واحدهای گردشگری داشتیم. این مسئول با اشاره به رشد ۱۳ درصدی بازدید از جاذبه‌های گردشگری مازندران، تصریح کرد: در این ایام ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری مازندران بازدید کردند. دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به بازدید سفیر مالزی از موزه شهر آلاشت، خاطرنشان کرد: ۲۲ هزار گردشگر از موزه‌های مازندران بازدید کردند. وی با تاکید بر ظرفیت‌های مازندران در زمینه جذب گردشگر خارجی، گفت: ۲۴۱ نفر گردشگر خارجی وارد مازندران شدند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی ادامه داد: انتشار اخبار باید سمت و سوی آرامش باشد و رسانه مازندران بدنبال ایجاد آرامش افکار عمومی باشد. تقویت کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای در مازندرانعبدالمهدی حق شناس، رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران نیز در این مراسم از برگزاری کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای توسط بسیج رسانه این استان خبر داد و با بیان اینکه سواد رسانه در نظام ما کم است، افزود: اکنون رسانه مازندران نیاز اساسی به آموزش و سواد رسانه‌ای دارد. وی افزود: بسیج رسانه این استان با احساس در امر آموزش رسانه‌ای ورود جدی یافته و برگزاری کلاس‌های آموزشی را دستور کار داریم. رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران خاطرنشان کرد: رسانه‌ها کارشان پیام رسانی ست و پرداختن به بررسی سواد رسانه‌ای نیاز است. وی افزود: با بکارگیری از اساتید مجرب در رشته ارتباطات و روزنامه نگاری سعی داریم به سمت و سوی اخبار تحلیلی و پرمحتوا برویم.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در اطلاعیه آموزش و پرورش مازندران در پی بارش برف در برخی مناطق و شهرستان‌های استان مازندران آمده است: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان‌ها، در منطقه بلده کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. همچنین در شهرستان کلاردشت، کلیه مدارس در سه مقطع تحصیلی با یک ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد. به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. ۵۰۰ هزار دانش آموز در چهار هزار مدرسه مازندران تحصیل می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وی افزود: تفاهم نامهای میان دانشگاه مازندران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران منعقد شده که برای اجرایی شدن آن باید ارتباط میان دانشگاه و شهر بیشتر شود. طالبی رستمی با اشاره به اینکه معتقدم دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد، گفت: تمام تلاش ما استفاده از ظرفیتهای دانشگاه مازندران برای توسعه شهر بهویژه در حوزههای فکری، فرهنگی و پژوهشی است. رییس دانشگاه مازندران با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: دشمن در شرایط کنونی در تلاش است تا مانع از پیشرفت ایران اسلامی شود و در این برهه حساس انتشار اخبار با صداقت و درستی مانع از سوء استفاده دشمنان میشود. وی خاطرنشان کرد: این دفتر بهزودی و با حضور مسئولان در دانشگاه مازندران افتتاح و فعالیت خود را شروع میکند و میتواند نوید اتفاقات خوب در این استان باشد. رییس دانشگاه مازندران افزود: با ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه مازندران زمینه تبادل روابط علمی و فرهنگی در استان مازندران فراهم میشود.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
آموزش و پرورش مازندران از تعطیلی مدارس برخی مناطق استان از جمله منطقه بلده به دلیل بارش برف و برودت هوا در روز یکشنبه خبر داد. در اطلاعیه آموزش و پرورش مازندران در پی بارش برف در برخی مناطق و شهرستان‌های استان مازندران آمده است: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان‌ها، در منطقه بلده کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. همچنین در شهرستان کلاردشت، کلیه مدارس در سه مقطع تحصیلی با یک ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد. به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. ۵۰۰ هزار دانش آموز در چهار هزار مدرسه مازندران تحصیل می‌کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران دقایقی پیش با حضور حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور و آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، نمایندگان استان، تنی چند از وزرای دولت در استانداری برگزار شد. در این نشست علی اسماعیلی، رئیس مجمع نمایندگان مازندران در سخنانی با آخرین گزارشات از روند اقدامات مسئولان استان و آخرین وضعیت سیلاب در استان ارائه داد. اخبار تکمیلی این نشست متعاقبا اعلام می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، براساس اطلاعیه آموزش و پرورش مازندران کلیه مدارس بخش «یانه سر» بهشهر، مدارس مناطق دودانگه و چهاردانگه و بخش هزارجریب شهرستان گلوگاه در همه دوره‌های تحصیلی، روز شنبه به دلیل برودت هوا و سرما تعطیل اعلام شد. در این اطلاعیه تصریح شده است: هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. مازندران بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مدیرکل فرودگاههای مازندران روز یکشنبه در آئینی به همین منظور در فرودگاه نوشهر گفت که امروز رسانه‌ها با اطلاع سانی دقیق اخبار و رویدادها نقش پررنگی در توسعه همه جانبه و رفع مشکلات این استان داشته‌اند. سعدالله وطن خواه اظهار داشت: نکته مهم‌تر آنکه رسانه‌ای که بتواند بدرستی حقایق را به اطلاع مردم برساند و انصاف را رعایت کند افکار عمومی بیشتر به آن اعتماد خواهد کرد. وی افزود: اگرچه رسانه‌های استان تاکنون در انعکاس و انتشار عملکرد، نارسایی‌ها و مشکلات موجود فرودگاههای مازندران تلاش‌های فراوانی داشته‌اند و رسانه ایرنا نیز در این حوزه توانسته اخبار و گزارش‌های خوبی را دراین زمینه مخابره و انتشار دهد که جای تقدیر دارد. در پایان با اهدای لوح تقدیر از خبرنگار ایرنا تجلیل شد. سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی رسانه رسمی دولت در مازندران دارای ۲ دفتر یکی با مرکزیت ساری و دیگری نیز با مرکزیت نوشهر منطقه غرب مازندران آماده ارائه خدمات خبری به مسئولان و مردم این استان است.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر

4+
فارسفارس2 ماه قبل
فارسفارس2 روز قبل
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: اتفاقاتی در استان مازندران در حال رخ دادن است که بسیاری از زمین‌های کشاورزی در ییلاق‌ها و روستاها تبدیل به ویلا شده است که این موضوع منابع آبی استان مازندران را تهدید می‌کند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، بعد از گذشت پاییز کم بارش و زمستان کم برف بهار نوید پربارانی را نه تنها به استان مازندران بلکه برای تمام کل کشور به همراه داشت. درحال حاضر رودخانه‌های مازندران پرآب هستند و تقریبا تمامی سدهای مازندران پر شدند و شالی‌کاران با امیدواری بیشتری به استقبال کشت و کار رفتند. این مسؤول به افزایش ۴۰ درصدی بارندگی در هشت ماه سال آبی گذشته اشاره کرد و افزود: بارندگی‌‌ها در استان مازندران طی هشت ماه گذشته در حد نرمال پیش‌بینی شده است. رضوی یادآور شد: به شرط برنامه‌ریزی و مدیریت در مصرف آب می‌توانیم برای فصل گرم سال نگران نباشیم در غیر این صورت نگرانی همواره وجود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل منابع طبیعی مازندران –ساری از کاهش بیلان سفره‌های آب زیرزمینی در مازندران خبر داد. محسن موسوی تاکامی در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که در پارک قائم ساری برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت بیش از ۱۰هزارهکتار از عرصه‌های جنگلی مازندران به عهده شهرداری‌ها است، اظهار کرد: کاهش جنگل‌های استان از معضلات مهم زیست محیطی است. موسوی با اشاره به اینکه در استان مازندران بیلان سفره‌های آب زیرزمینی رو به کاهش و منفی است، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی در منابع آبی می‌توان جلوی خشکسالی و بحران‌ها را گرفت. وی در خاتمه اظهارکرد: در هفته منابع طبیعی بیش از یک میلیون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و توزیع شده است تا فرهنگ کاشت درخت در این استان نهادینه سازی شود. احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهارکرد: طرح مازندران در استان برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست با همکاری مردم مدتی است که آغاز شده و امیدواریم تا با این طرح، فرهنگ حفظ محیط زیست در این منطقه نهادینه سازی شود.

ییلاق معروف مازندران

4+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
مدیرکل منابع طبیعی مازندران –ساری از کاهش بیلان سفره‌های آب زیرزمینی در مازندران خبر داد. به گزارش ایسنا، محسن موسوی تاکامی در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که در پارک قائم ساری برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت بیش از ۱۰هزارهکتار از عرصه‌های جنگلی مازندران به عهده شهرداری‌ها است، اظهار کرد: کاهش جنگل‌های استان از معضلات مهم زیست محیطی است. موسوی با اشاره به اینکه در استان مازندران بیلان سفره‌های آب زیرزمینی رو به کاهش و منفی است، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی در منابع آبی می‌توان جلوی خشکسالی و بحران‌ها را گرفت. وی در خاتمه اظهارکرد: در هفته منابع طبیعی بیش از یک میلیون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و توزیع شده است تا فرهنگ کاشت درخت در این استان نهادینه سازی شود. احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهارکرد: طرح مازندران در استان برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست با همکاری مردم مدتی است که آغاز شده و امیدواریم تا با این طرح، فرهنگ حفظ محیط زیست در این منطقه نهادینه سازی شود.
فارسفارس2 ماه قبل
آش چهل‌گیاه یکی از آش‌های سنتی مردم مازندران است که این آش را به نام‌های دیگری همچون آش هفت‌ترشی و آش گزنه نیز می‌شناسند، گیاه گزنه دارای خواص زیادی برای درمان چربی و فشار خون است و در درمان اینگونه بیماری‌ها می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. در این مجله نوروزی شما با نقاط گردشگری بکر مازندران، غذاهای محلی، سوغاتی‌های شمال، مکان‌های اقامتی و … آشنا خواهید شد. در این مجموعه از مجله نوروزی فارس مازندران با یکی از غذاهای محلی مازندران و نحوه طبخ آن آشنا خواهیم شد. آش چهل گیاه یکی از آش‌های سنتی مردم مازندران است که این آش را به نام‌های دیگری همچون آش هفت‌ترشی و آش گزنه نیز می‌شناسند. گیاه گزنه دارای خواص زیادی برای درمان چربی و فشار خون است و در درمان اینگونه بیماری‌ها می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
به دنبال بارش شدید برف و باران مدارس هزار جریب مازندران تعطیل اعلام شد. در پی بارش برف در برخی مناطق و شهرستانهای استان مازندران، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اطلاعیه‌ای به این شرح در خصوص تعطیلی برخی مدارس استان صادر کرده است. به علت بارش برف، برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابانها در روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۹۷ مدارس بخش «هزارجریب» شهرستان گلوگاه در کلیه مدارس و در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
مدیرکل منابع طبیعی مازندران –ساری از کاهش بیلان سفره‌های آب زیرزمینی در مازندران خبر داد. محسن موسوی تاکامی در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که در پارک قائم ساری برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت بیش از ۱۰هزارهکتار از عرصه‌های جنگلی مازندران به عهده شهرداری‌ها است، اظهار کرد: کاهش جنگل‌های استان از معضلات مهم زیست محیطی است. موسوی با اشاره به اینکه در استان مازندران بیلان سفره‌های آب زیرزمینی رو به کاهش و منفی است، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی در منابع آبی می‌توان جلوی خشکسالی و بحران‌ها را گرفت. وی در خاتمه اظهارکرد: در هفته منابع طبیعی بیش از یک میلیون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و توزیع شده است تا فرهنگ کاشت درخت در این استان نهادینه سازی شود. احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهارکرد: طرح مازندران در استان برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست با همکاری مردم مدتی است که آغاز شده و امیدواریم تا با این طرح، فرهنگ حفظ محیط زیست در این منطقه نهادینه سازی شود.
ایرناایرنا4 ماه قبل
روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مازندران جمعه شب در اطلاعیه اعلام کرد: به علت بارش سنگین برف، سرمای شدید هوا و یخبندان علاوه بر تاخیر یک ساعته برای فعالیت مدارس ابتدایی این شهرستان، تمامی مدارس دهستان 'کوهستان ' مرزن آباد چالوس هم تعطیل است. این اداره کل پیشتر مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی هشت بخش روستایی واقع در مناطق کوهستانی مازندران شامل کجور، بلده، دودانگه، چهاردانگه، یانه سر بهشهر، هزارجریب گلوگاه، هزارجریب نکا و دهستان پی رجه این شهرستان را تعطیل اعلام کرده بود. روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مازندران به والدین دانش آموزان توصیه کرد که اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان را از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی پیگیری بکنند. کاهش ۱۸ درجه‌ای دما و بارش برف در ارتفاعات و باران در مناطق جلگه‌ای مازندران از روز گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد. هواشناسی مازندران اعلام کرد که این سامانه سرد و بارشی فردا از استان خارج می‌شود و مردم از روز یکشنبه هفته جاری افزایش دما را شاهد خواهند بود.
مهرمهر4 ماه قبل
علیرضا طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعطیلی تمامی مدارس منطقه چهاردانگه مازندران اظهار داشت: با توجه به بارش شدید برف و برودت هوا، کلیه مدارس منطقه چهاردانگه در همه دوره‌های تحصیلی، روز شنبه ۲۹ دیماه ۹۷ تعطیل خواهد بود. وی ادامه داد: هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. موج جدید زمستانی که از روز پنجشنبه در مازندران حاکم شده است سبب بارش شدید باران و برف در مناطق مختلف استان و کاهش محسوس دما شده است. به گزارش مهر، مازندران بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که در ۴ هزار مدرسه در حال تحصیل هستند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران افزود: هر لحظه حجم آب بیشتر می‌شو و درحال حاضر چند پل و دیواره‌ها تخریب شده است. رودخانه‌های چالوس در آستانه طغیانمحمدناصر زندی فرماندار چالوس نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به شدت بارندگی در غرب مازندران اظهار کرد: شدت بارندگی به ویژه در بالادست خصوصا سیاه بیشه به اوج خود رسیده است. ۹۵ درصد مخزن سد البرز پر شده استسیدرضا موسوی‌مجد، مدیر بهره‌برداری سد البرز نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹۵ درصد مخزن سد البرز پر شده است. وی تصریح کرد: در حال حاضر خروجی سد البرز نیز ۳۰ متر مکعب بر ثانیه است که به رودخانه بابل‌رود تخلیه می‌شود. با تمهیدات انجام شده اکنون برداشت آب از سطح سد البرز با نصب دو لوله ۳۰۰ میلیمتر برقرار و ۳۲۰ لیتر آب در حال حاضر تأمین شد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، بر اساس اطلاعیه اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران به علت بارش برف، برودت هوا و قطع برق همه مدارس بخش هزار جریب شهرستان گلوگاه در روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ تعطیل است. هر گونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام می‌شود. انتهای پیام/ح
فارسفارس1 ماه قبل
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: فردا بعدازظهر بانفوذ امواج ناپایدار انتظار داریم شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده به‌ویژه در ارتفاعات استان هستیم. وی افزود: از فردا بعدازظهر با نفوذ امواج ناپایدار انتظار داریم شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده به‌ویژه در ارتفاعات استان هستیم. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: از روز شنبه تا ظهر دوشنبه باتقویت سامانه بارشی به‌تناوب شاهد رگبار باران، وزش باد نسبتا شدید موقتی و کاهش دما در استان خواهیم بود. اسدی با اعلام اینکه بارش در ارتفاعات استان از مقدار بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: باتوجه به این بارش‌ها افزایش حجم آب رودخانه‌های مناطق مرکزی و شرقی استان به‌ویژه تالار، تجن و نکارود پیش‌بینی می‌شود. وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت موج کوتاه و فردا با افزایش موج پیش‌بینی می‌شود.
برنابرنا1 ماه قبل
مدیرکل ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حادثه سیل گلستان و مازندران، تلاش‌های صورت گرفته توسط ورزشکاران و جوانان مازندرانی را ستود. مدیرکل ورزش و جوانان همچنین ضمن تمجید از حضور پهلوانانه ورزشکاران و جوانان استان مازندران در جریان سیل مازندران و گلستان افزود؛ از آنجایی که این سیل در روزهای آغاز سال نو و ایام تعطیلات نوروز بوقوع پیوست طبیعی بود که امدادرسانی با مشکلاتی همراه شود، اما حضور پررنگ ورزشکاران و همکاران ورزش و جوانان چه در مازندران و چه در امدادرسانی به سیل زدگان استان گلستان بسیار تاثیرگذار و قابل توجه بود و می‌توانیم بگوئیم که ورزشی‌های مازندران در مواجه با سیل اخیر آتش به اختیار عمل کردند و پیشگام بودن جوانان و ورزشکاران استان در این حادثه ملموس بود. وی تصریح کرد؛ سیل اخیر نشان داد که همکاران ما و ورزشکاران استان از آمادگی لازم برای مدیریت شرایط سخت برخوردار هستند و حتی در اطلاع رسانی نیز لحظه‌ای توقف نداشتیم و همکاران بنده در روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران ضمن اعزام به مناطق سیل زده در مازندران و همچنین حضور میدانی حتی در شهرستان آق قلا و پوشش حضور جامعه ورزش و جوانان مازندران، بصورت شبانه روزی درخواست‌های مسئولان، هشدارها و اخبار سیل را بموقع و بسیار سریع اطلاع رسانی می‌کردند. حسین زادگان همچنین گفت: پیرو دستورات وزیر محترم ورزش و جوانان، اماکن ورزشی نیز برای انجام عملیات امداد رسانی در اختیار نیروهای امدادی و هلال احمر قرار گرفت و به اندازه توان اقلامی و کالاهایی نیز برای سیل زدگان ارسال شد. وی بار دیگر با اشاره به حضور ورزشکاران استان مازندران در شهرستان‌های سیل زده مازندران و گلستان ازجمله آق قلا گفت: مایه مباهات بنده است در دستگاهی خدمت می‌کنم که هم همکاران و هم جوانان و ورزشکاران اینگونه فداکارانه روحیه پهلوانی خود را به نمایش گذاشتند و در روزهای تعطیلات نوروز به یاری هم وطنان خود شتافتند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علیرضا قدمی اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی سرد از روز گذشته به استان شاهد بارش برف در ارتفاعات محورهای هراز و کندوان هستیم. وی افزود: با توجه به لغزندگی سطح جاده‌ها و احتمال افزایش بارش برف داشتن زنجیر چرخ برای تردد خودروها در محورهای کوهستانی الزامی است. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران، اظهار داشت: ترافیک در کلیه محورهای مواصلاتی استان عادی و روان است و وضعیت جوی این محورها بارانی و سطح جاده‌ها لغزنده است. سرهنگ قدمی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با احتیاط و با سرعت مطمئنه در این محورها تردد کنند.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
پلیس راه کشور همچنین جزییات بیشتری از محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نوروزی را در جاده‌های مازندران به شرح زیر اعلام کرد: محدودیت‌های کلی- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه ممنوع است. محور کرج – چالوس- تردد هر گونه تریلر، کامیون و کامیونت در این مدت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع می‌باشد. محور هراز در تعطیلات عید یکطرفه می‌شود- تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع می‌باشد. محور فیروز کوه- تردد انواع تریلرها از ساعت ۸ تا ۲۴ تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند و هشتم فروردین از مسیر جنوب به شمال تهران – فیروزکوه – قائمشهر ممنوع می‌باشد. - تردد تمامی تریلرها از ساعت ۸ نت ۲۴ تاریخ‌های ۴ و۱۵ و ۱۶ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر – فیروزکوه – تهران ممنوع می‌باشد.
ایرناایرنا1 روز قبل
سرپرست دانشنامه مازندران ادامه داد: این دانشنامه در پنج جلد است که تمامی تعاملات اقتصادی، فرهنگی و هنری استان در آن گنجانده شده است. وی گفت که این دانشنامه یکهزار و ۲۳۰ مولف دارد که از نظر تعدد مولفان و پژوهشگران در جهان سرآمد است. این پژوهشگر عنوان کرد که برای هر ۵۸ شهر و ۲۲ شهرستان مازندران کارگروه مختص تشکیل شد که کار تالیفات ان را انجام دادند. وی ادامه داد: ۱۲۰ هزار قطعه عکس در این ۱۰ سال برای دانشنامه بکار گرفته شده است. به گفته نصر اشرفی گروه اسناد دانشنامه علاوه بر دریافت اسناد مرکز ملی اسناد از دیگر مجموعه‌ها نیز اسناد دریافت کرد.
ایرناایرنا3 روز قبل
هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که از امشب با تغییر این شرایط جوی خنک، دمای هوا در این استان تا پنج درجه سانتی گراد افزایش یابد و عقربه‌های دماسنج روند افزایشی را نشان بدهد. رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشینه دمای هوای ساری مرکز مازندران برای روز گذشته حدود ۲۹ درجه سانتی گراد بود و این بیشینه دما برای امروز نیز ادامه می‌یابد. اصغر بسطامی افزود: این هوای خنک از فردا با ورود جریان گرم تغییر می‌کند و با افزایش حدود پنج درجه‌ای دمای هوا به ۳۳ درجه سانتی گراد می‌رسد. رئیس گروه پیش بینی هوای مازندران با اشاره به اینکه شرایط جوی از سه شنبه شب با ورود جریان شمالی دوباره تغییر می‌کند، افزود: به طوریکه دمای هوا در آنموقع تا هفت درجه به نسبت دوشنبه کاهش می‌یابد و دوباره جریان خنک و سرد در مازندران مستقر می‌شود. هواشناسی مازندران کمینه و بیشینه دمای امروز ساری، مرکز استان را ۱۸ و ۲۹ درجه سانتی گراد پیش بینی کرد و هم اکنون آسمان استان صاف و نیمه ابری است.

به انتهای لیست رسیدید

مازندران

استان مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد . قله دماوند مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. مازندران استان دارای ۲۲ شهرستان است. ویکی‌پدیا