مازندران

مازندران

تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی سپاه کربلای مازندران، علی ابراهیمی گتابی اظهار داشت: قرارگاه رسانه‌ای شهید کابلی که با کمک رسانه‌های متعهد مازندران برای انتقال مفاهیم ارزش مقاومت در افکار عمومی در بستر رسانه‌ها شکل گرفت از ۲۰ اسفندماه ۹۷ همزمان با روز ملی راهیان نو در سه حوزه تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد. ابراهیمی به پخش کلیپ‌های دیگری در ایام راهیان نور از شبکه‌های سراسری اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر پخش مستندات و کلیپ‌های راهیان نور از شبکه استانی، شبکه‌های سراسری یک تا پنج و نیز شبکه افق و شبکه شما برنامه‌های راهیان نور مازندران را پخش کردند و همچنان پخش این برنامه‌ها تا پایان راهیان نور ادامه دارد. معاون روابط عمومی سپاه کربلا مازندران در حوزه خبری از همکاری قریب به ۱۰۰ رسانه در انعکاس اخبار راهیان نور خبر داد و از زحمات رسانه‌های مازندران که با فعالیت‌های جهادی خود در انعکاس بزرگترین مانور فرهنگی مازندران در حوزه گردشگری جنگ همراهی می‌کنند، قدردانی کرد. وی، راهیان نور را صحنه کارزار حق علیه باطل و به‌عنوان رژه نیروهای اسلامی خواند و افزود: راهیان نور مهم‌ترین عرصه تقویت هویت مقاومت و پایداری مردم به حساب می‌آید و رسانه‌های استان مازندران بخوبی توانستند به‌عنوان تقویت کننده ارزش‌های انقلابی در جامعه محسوب شوند. انتهای پیام/ ت
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- براساس برآورد اولیه درسیل اخیر به ۶ هزار و۲۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری در ۹ شهرستان خسارت وارد شد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، سیل در روزهای اخیر در برخی از استان‌های شمالی کشور بویژه مازندران و گلستان خسارت‌های زیادی به بار آورده است و موجب تخلیه برخی از مناطق مسکونی در استان گلستان و شهرستان گنبد کاووس شده است. بخش هایی از شهر ۲۰ هزار نفری گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان استان گلستان به دلیل طغیان شاخه فرعی گرگانرود که از داخل این شهر می‌گذرد به زیر آب رفته است. براساس برآورد اولیه درسیل اخیر به ۶ هزار و۲۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری در ۹ شهرستان خسارت وارد شد. براساس گزارش هواشناسی بارش باران اواخر سال گذشته در مازندران در سه دهه گذشته بی سابقه بود.
ایرناایرنا3 روز قبل
سیف الله فرزانه بعداز ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در همزمانی سیل و ایام نوروز، خبرنگاران با کم کردن فاصله ستاد و مردم، اخبار ستاد سفر را هم پوشش دادند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه بازدیدهای نظارتی ستاد اجرایی سفر به میزان یکهزار و ۳۳۶ مورد است، گفت: ۳۱ مورد تذکر به واحدهای گردشگری داشتیم. این مسئول با اشاره به رشد ۱۳ درصدی بازدید از جاذبه‌های گردشگری مازندران، تصریح کرد: در این ایام ۲ میلیون و ۱۲۴ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری مازندران بازدید کردند. دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به بازدید سفیر مالزی از موزه شهر آلاشت، خاطرنشان کرد: ۲۲ هزار گردشگر از موزه‌های مازندران بازدید کردند. وی با تاکید بر ظرفیت‌های مازندران در زمینه جذب گردشگر خارجی، گفت: ۲۴۱ نفر گردشگر خارجی وارد مازندران شدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی ادامه داد: انتشار اخبار باید سمت و سوی آرامش باشد و رسانه مازندران بدنبال ایجاد آرامش افکار عمومی باشد. تقویت کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای در مازندرانعبدالمهدی حق شناس، رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران نیز در این مراسم از برگزاری کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای توسط بسیج رسانه این استان خبر داد و با بیان اینکه سواد رسانه در نظام ما کم است، افزود: اکنون رسانه مازندران نیاز اساسی به آموزش و سواد رسانه‌ای دارد. وی افزود: بسیج رسانه این استان با احساس در امر آموزش رسانه‌ای ورود جدی یافته و برگزاری کلاس‌های آموزشی را دستور کار داریم. رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران خاطرنشان کرد: رسانه‌ها کارشان پیام رسانی ست و پرداختن به بررسی سواد رسانه‌ای نیاز است. وی افزود: با بکارگیری از اساتید مجرب در رشته ارتباطات و روزنامه نگاری سعی داریم به سمت و سوی اخبار تحلیلی و پرمحتوا برویم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی افزود: تفاهم نامهای میان دانشگاه مازندران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران منعقد شده که برای اجرایی شدن آن باید ارتباط میان دانشگاه و شهر بیشتر شود. طالبی رستمی با اشاره به اینکه معتقدم دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد، گفت: تمام تلاش ما استفاده از ظرفیتهای دانشگاه مازندران برای توسعه شهر بهویژه در حوزههای فکری، فرهنگی و پژوهشی است. رییس دانشگاه مازندران با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: دشمن در شرایط کنونی در تلاش است تا مانع از پیشرفت ایران اسلامی شود و در این برهه حساس انتشار اخبار با صداقت و درستی مانع از سوء استفاده دشمنان میشود. وی خاطرنشان کرد: این دفتر بهزودی و با حضور مسئولان در دانشگاه مازندران افتتاح و فعالیت خود را شروع میکند و میتواند نوید اتفاقات خوب در این استان باشد. رییس دانشگاه مازندران افزود: با ورود دانشجویان خارجی به دانشگاه مازندران زمینه تبادل روابط علمی و فرهنگی در استان مازندران فراهم میشود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در اطلاعیه آموزش و پرورش مازندران در پی بارش برف در برخی مناطق و شهرستان‌های استان مازندران آمده است: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان‌ها، در منطقه بلده کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. همچنین در شهرستان کلاردشت، کلیه مدارس در سه مقطع تحصیلی با یک ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد. به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. ۵۰۰ هزار دانش آموز در چهار هزار مدرسه مازندران تحصیل می‌کنند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
آموزش و پرورش مازندران از تعطیلی مدارس برخی مناطق استان از جمله منطقه بلده به دلیل بارش برف و برودت هوا در روز یکشنبه خبر داد. در اطلاعیه آموزش و پرورش مازندران در پی بارش برف در برخی مناطق و شهرستان‌های استان مازندران آمده است: به علت بارش برف، برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان‌ها، در منطقه بلده کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. همچنین در شهرستان کلاردشت، کلیه مدارس در سه مقطع تحصیلی با یک ساعت تاخیر آغاز به کار خواهند کرد. به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. ۵۰۰ هزار دانش آموز در چهار هزار مدرسه مازندران تحصیل می‌کنند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، براساس اطلاعیه آموزش و پرورش مازندران کلیه مدارس بخش «یانه سر» بهشهر، مدارس مناطق دودانگه و چهاردانگه و بخش هزارجریب شهرستان گلوگاه در همه دوره‌های تحصیلی، روز شنبه به دلیل برودت هوا و سرما تعطیل اعلام شد. در این اطلاعیه تصریح شده است: هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. مازندران بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر

4+
فارسفارس2 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
به دنبال بارش شدید برف و باران مدارس هزار جریب مازندران تعطیل اعلام شد. در پی بارش برف در برخی مناطق و شهرستانهای استان مازندران، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اطلاعیه‌ای به این شرح در خصوص تعطیلی برخی مدارس استان صادر کرده است. به علت بارش برف، برودت هوا و لغزنده بودن معابر و خیابانها در روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۹۷ مدارس بخش «هزارجریب» شهرستان گلوگاه در کلیه مدارس و در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود. به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل منابع طبیعی مازندران –ساری از کاهش بیلان سفره‌های آب زیرزمینی در مازندران خبر داد. محسن موسوی تاکامی در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که در پارک قائم ساری برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت بیش از ۱۰هزارهکتار از عرصه‌های جنگلی مازندران به عهده شهرداری‌ها است، اظهار کرد: کاهش جنگل‌های استان از معضلات مهم زیست محیطی است. موسوی با اشاره به اینکه در استان مازندران بیلان سفره‌های آب زیرزمینی رو به کاهش و منفی است، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی در منابع آبی می‌توان جلوی خشکسالی و بحران‌ها را گرفت. وی در خاتمه اظهارکرد: در هفته منابع طبیعی بیش از یک میلیون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و توزیع شده است تا فرهنگ کاشت درخت در این استان نهادینه سازی شود. احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهارکرد: طرح مازندران در استان برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست با همکاری مردم مدتی است که آغاز شده و امیدواریم تا با این طرح، فرهنگ حفظ محیط زیست در این منطقه نهادینه سازی شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرکل منابع طبیعی مازندران –ساری از کاهش بیلان سفره‌های آب زیرزمینی در مازندران خبر داد. به گزارش ایسنا، محسن موسوی تاکامی در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که در پارک قائم ساری برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت بیش از ۱۰هزارهکتار از عرصه‌های جنگلی مازندران به عهده شهرداری‌ها است، اظهار کرد: کاهش جنگل‌های استان از معضلات مهم زیست محیطی است. موسوی با اشاره به اینکه در استان مازندران بیلان سفره‌های آب زیرزمینی رو به کاهش و منفی است، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی در منابع آبی می‌توان جلوی خشکسالی و بحران‌ها را گرفت. وی در خاتمه اظهارکرد: در هفته منابع طبیعی بیش از یک میلیون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و توزیع شده است تا فرهنگ کاشت درخت در این استان نهادینه سازی شود. احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهارکرد: طرح مازندران در استان برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست با همکاری مردم مدتی است که آغاز شده و امیدواریم تا با این طرح، فرهنگ حفظ محیط زیست در این منطقه نهادینه سازی شود.
فارسفارس2 هفته قبل
آش چهل‌گیاه یکی از آش‌های سنتی مردم مازندران است که این آش را به نام‌های دیگری همچون آش هفت‌ترشی و آش گزنه نیز می‌شناسند، گیاه گزنه دارای خواص زیادی برای درمان چربی و فشار خون است و در درمان اینگونه بیماری‌ها می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. در این مجله نوروزی شما با نقاط گردشگری بکر مازندران، غذاهای محلی، سوغاتی‌های شمال، مکان‌های اقامتی و … آشنا خواهید شد. در این مجموعه از مجله نوروزی فارس مازندران با یکی از غذاهای محلی مازندران و نحوه طبخ آن آشنا خواهیم شد. آش چهل گیاه یکی از آش‌های سنتی مردم مازندران است که این آش را به نام‌های دیگری همچون آش هفت‌ترشی و آش گزنه نیز می‌شناسند. گیاه گزنه دارای خواص زیادی برای درمان چربی و فشار خون است و در درمان اینگونه بیماری‌ها می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
مدیرکل منابع طبیعی مازندران –ساری از کاهش بیلان سفره‌های آب زیرزمینی در مازندران خبر داد. محسن موسوی تاکامی در مراسم روز درختکاری و هفته منابع طبیعی که در پارک قائم ساری برگزار شد با اشاره به اینکه مدیریت بیش از ۱۰هزارهکتار از عرصه‌های جنگلی مازندران به عهده شهرداری‌ها است، اظهار کرد: کاهش جنگل‌های استان از معضلات مهم زیست محیطی است. موسوی با اشاره به اینکه در استان مازندران بیلان سفره‌های آب زیرزمینی رو به کاهش و منفی است، خاطرنشان کرد: با صرفه‌جویی در منابع آبی می‌توان جلوی خشکسالی و بحران‌ها را گرفت. وی در خاتمه اظهارکرد: در هفته منابع طبیعی بیش از یک میلیون ۹۰۰ هزار اصله نهال در استان تولید و توزیع شده است تا فرهنگ کاشت درخت در این استان نهادینه سازی شود. احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم اظهارکرد: طرح مازندران در استان برای پاکیزه نگه داشتن محیط زیست با همکاری مردم مدتی است که آغاز شده و امیدواریم تا با این طرح، فرهنگ حفظ محیط زیست در این منطقه نهادینه سازی شود.
مهرمهر2 ماه قبل
علیرضا طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعطیلی تمامی مدارس منطقه چهاردانگه مازندران اظهار داشت: با توجه به بارش شدید برف و برودت هوا، کلیه مدارس منطقه چهاردانگه در همه دوره‌های تحصیلی، روز شنبه ۲۹ دیماه ۹۷ تعطیل خواهد بود. وی ادامه داد: هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. موج جدید زمستانی که از روز پنجشنبه در مازندران حاکم شده است سبب بارش شدید باران و برف در مناطق مختلف استان و کاهش محسوس دما شده است. به گزارش مهر، مازندران بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که در ۴ هزار مدرسه در حال تحصیل هستند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مازندران جمعه شب در اطلاعیه اعلام کرد: به علت بارش سنگین برف، سرمای شدید هوا و یخبندان علاوه بر تاخیر یک ساعته برای فعالیت مدارس ابتدایی این شهرستان، تمامی مدارس دهستان 'کوهستان ' مرزن آباد چالوس هم تعطیل است. این اداره کل پیشتر مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی هشت بخش روستایی واقع در مناطق کوهستانی مازندران شامل کجور، بلده، دودانگه، چهاردانگه، یانه سر بهشهر، هزارجریب گلوگاه، هزارجریب نکا و دهستان پی رجه این شهرستان را تعطیل اعلام کرده بود. روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مازندران به والدین دانش آموزان توصیه کرد که اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان را از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی پیگیری بکنند. کاهش ۱۸ درجه‌ای دما و بارش برف در ارتفاعات و باران در مناطق جلگه‌ای مازندران از روز گذشته آغاز شد و همچنان ادامه دارد. هواشناسی مازندران اعلام کرد که این سامانه سرد و بارشی فردا از استان خارج می‌شود و مردم از روز یکشنبه هفته جاری افزایش دما را شاهد خواهند بود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، بر اساس اطلاعیه اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران به علت بارش برف، برودت هوا و قطع برق همه مدارس بخش هزار جریب شهرستان گلوگاه در روز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ تعطیل است. هر گونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام می‌شود. انتهای پیام/ح
برنابرنا1 روز قبل
مدیرکل ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حادثه سیل گلستان و مازندران، تلاش‌های صورت گرفته توسط ورزشکاران و جوانان مازندرانی را ستود. مدیرکل ورزش و جوانان همچنین ضمن تمجید از حضور پهلوانانه ورزشکاران و جوانان استان مازندران در جریان سیل مازندران و گلستان افزود؛ از آنجایی که این سیل در روزهای آغاز سال نو و ایام تعطیلات نوروز بوقوع پیوست طبیعی بود که امدادرسانی با مشکلاتی همراه شود، اما حضور پررنگ ورزشکاران و همکاران ورزش و جوانان چه در مازندران و چه در امدادرسانی به سیل زدگان استان گلستان بسیار تاثیرگذار و قابل توجه بود و می‌توانیم بگوئیم که ورزشی‌های مازندران در مواجه با سیل اخیر آتش به اختیار عمل کردند و پیشگام بودن جوانان و ورزشکاران استان در این حادثه ملموس بود. وی تصریح کرد؛ سیل اخیر نشان داد که همکاران ما و ورزشکاران استان از آمادگی لازم برای مدیریت شرایط سخت برخوردار هستند و حتی در اطلاع رسانی نیز لحظه‌ای توقف نداشتیم و همکاران بنده در روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران ضمن اعزام به مناطق سیل زده در مازندران و همچنین حضور میدانی حتی در شهرستان آق قلا و پوشش حضور جامعه ورزش و جوانان مازندران، بصورت شبانه روزی درخواست‌های مسئولان، هشدارها و اخبار سیل را بموقع و بسیار سریع اطلاع رسانی می‌کردند. حسین زادگان همچنین گفت: پیرو دستورات وزیر محترم ورزش و جوانان، اماکن ورزشی نیز برای انجام عملیات امداد رسانی در اختیار نیروهای امدادی و هلال احمر قرار گرفت و به اندازه توان اقلامی و کالاهایی نیز برای سیل زدگان ارسال شد. وی بار دیگر با اشاره به حضور ورزشکاران استان مازندران در شهرستان‌های سیل زده مازندران و گلستان ازجمله آق قلا گفت: مایه مباهات بنده است در دستگاهی خدمت می‌کنم که هم همکاران و هم جوانان و ورزشکاران اینگونه فداکارانه روحیه پهلوانی خود را به نمایش گذاشتند و در روزهای تعطیلات نوروز به یاری هم وطنان خود شتافتند.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان چهارشنبه شب در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران گفت: به دلیل همزمانی سیل این استان با پایان سال و تعطیلی رسانه‌های مکتوب، سیل اخیر و خسارت‌های ناشی از آن نتوانست حساسیت ملی را برای جبران خسارت‌ها ایجاد کند. رئیس شورای هماهنگی شورای مدیریت بحران مازندران ضمن قدردانی از رسانه‌ها به خصوص فضای مجازی در انعکاس اخبار سیل خواهان پرداختن ابعاد این حادثه از سوی رسانه ملی و انعکاس آن در سطوح ملی شده است. وی اضافه کرد: قطعا این استان می‌تواند با کارهای جهادی در سایه همدلی و همراهی و درک واقعیت موجود در کمترین زمان برای جبران خسارت‌ها گام بر دارد. براثر وقوع سیل اوایل هفته جاری در استان مازندران علاوه خسارت به یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به ابنیه و جاده، مزارع کشاورزی خسارت وارد شد و سه نفر نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند. باران سیل آسا زمستانی اوایل هفته جاری در مازندران طبق گزارش هواشناسی در سه دهه اخیر بی سابقه بود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، احمد حسین زادگان شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از محورهای سیل‌زده مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خسارات سیلاب دیروز در مازندران به بخش‌های زیربنایی، کشاورزی و ابنیه مردم استان خسارات بالایی وارد کرده که در ۲۰ سال گذشته بی سابقه بوده است. وی افزود: تاکنون این حجم آب و سیلاب را در مازندران نداشتیم و با توجه به حجم خسارت وارده ناشی از سیلاب به مردم استان کمتر توجه شده مازندران در اطلاع رسانی اخبار سیلاب از سوی رسانه ملی مظلوم واقع شده است. استاندار مازندران با اشاره به اینکه در کنار سیلاب، ریزش و رانش کوه را در محورهای مواصلاتی داشتیم، تصریح کرد: وضعیت دسترسی راههای مواصلاتی استان بدون مشکل بوده و ترافیک به صورت نیمه سنگین و سنگین در همه محورهای اصلی استان برقرار است. وی با بیان اینکه شهرستان‌های میاندورود، نکا، گلوگاه، سیمرغ و ساری کانون بحران سیل بودند، افزود: بالغ بر ۱۲ شهرستان درگیر سیلاب اخیر شدند. وی افزود: راهداری، بنیاد مسکن، مردم، بسیج و سپاه برای مهار سیلاب پای کار آمدند و میزان خسارات سیلاب برآورد و اطلاع رسانی می‌شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سخنگوی آموزش و پرورش مازندران از تعطیلی مدارس «هزار جریب» فردا یکشنبه ۳۰ دی خبر داد. به گزارش ایسنا، «علیرضا طالبی» طی صدور اطلاعیه‌ای گفت: مدارس بخش «هزار جریب» شهرستان گلوگاه به‌علت بارش برف، برودت هوا و قطع برق روز یکشنبه ۳۰ دی ماه ۹۷ تعطیل است. وی افزود: هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به تعطیلی مدارس استان از طریق اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران و رسانه استانی اعلام خواهد شد. انتهای پیام
برنابرنا1 روز قبل
مدیرکل ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حادثه سیل گلستان و مازندران، تلاش‌های صورت گرفته توسط ورزشکاران و جوانان مازندرانی را ستود. مدیرکل ورزش و جوانان همچنین ضمن تمجید از حضور پهلوانانه ورزشکاران و جوانان استان مازندران در جریان سیل مازندران و گلستان افزود؛ از آنجایی که این سیل در روزهای آغاز سال نو و ایام تعطیلات نوروز بوقوع پیوست طبیعی بود که امدادرسانی با مشکلاتی همراه شود، اما حضور پررنگ ورزشکاران و همکاران ورزش و جوانان چه در مازندران و چه در امدادرسانی به سیل زدگان استان گلستان بسیار تاثیرگذار و قابل توجه بود و می‌توانیم بگوئیم که ورزشی‌های مازندران در مواجه با سیل اخیر آتش به اختیار عمل کردند و پیشگام بودن جوانان و ورزشکاران استان در این حادثه ملموس بود. وی تصریح کرد؛ سیل اخیر نشان داد که همکاران ما و ورزشکاران استان از آمادگی لازم برای مدیریت شرایط سخت برخوردار هستند و حتی در اطلاع رسانی نیز لحظه‌ای توقف نداشتیم و همکاران بنده در روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران ضمن اعزام به مناطق سیل زده در مازندران و همچنین حضور میدانی حتی در شهرستان آق قلا و پوشش حضور جامعه ورزش و جوانان مازندران، بصورت شبانه روزی درخواست‌های مسئولان، هشدارها و اخبار سیل را بموقع و بسیار سریع اطلاع رسانی می‌کردند. حسین زادگان همچنین گفت: پیرو دستورات وزیر محترم ورزش و جوانان، اماکن ورزشی نیز برای انجام عملیات امداد رسانی در اختیار نیروهای امدادی و هلال احمر قرار گرفت و به اندازه توان اقلامی و کالاهایی نیز برای سیل زدگان ارسال شد. وی بار دیگر با اشاره به حضور ورزشکاران استان مازندران در شهرستان‌های سیل زده مازندران و گلستان ازجمله آق قلا گفت: مایه مباهات بنده است در دستگاهی خدمت می‌کنم که هم همکاران و هم جوانان و ورزشکاران اینگونه فداکارانه روحیه پهلوانی خود را به نمایش گذاشتند و در روزهای تعطیلات نوروز به یاری هم وطنان خود شتافتند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علیرضا قدمی اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی سرد از روز گذشته به استان شاهد بارش برف در ارتفاعات محورهای هراز و کندوان هستیم. وی افزود: با توجه به لغزندگی سطح جاده‌ها و احتمال افزایش بارش برف داشتن زنجیر چرخ برای تردد خودروها در محورهای کوهستانی الزامی است. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران، اظهار داشت: ترافیک در کلیه محورهای مواصلاتی استان عادی و روان است و وضعیت جوی این محورها بارانی و سطح جاده‌ها لغزنده است. سرهنگ قدمی به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی با احتیاط و با سرعت مطمئنه در این محورها تردد کنند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
پلیس راه کشور همچنین جزییات بیشتری از محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نوروزی را در جاده‌های مازندران به شرح زیر اعلام کرد: محدودیت‌های کلی- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه ممنوع است. محور کرج – چالوس- تردد هر گونه تریلر، کامیون و کامیونت در این مدت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع می‌باشد. محور هراز در تعطیلات عید یکطرفه می‌شود- تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع می‌باشد. محور فیروز کوه- تردد انواع تریلرها از ساعت ۸ تا ۲۴ تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند و هشتم فروردین از مسیر جنوب به شمال تهران – فیروزکوه – قائمشهر ممنوع می‌باشد. - تردد تمامی تریلرها از ساعت ۸ نت ۲۴ تاریخ‌های ۴ و۱۵ و ۱۶ فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر – فیروزکوه – تهران ممنوع می‌باشد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
به دستور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران دستگاه‌های اجرایی این استان، به حالت آماده‌باش در آمدند. به گزارش ایسنا مازندران، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، طی نامه‌ای به فرمانداران، بخشداران، دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران و شهرداران این استان، به تمامی نیروهای عمل‌کننده برای پیشگیری و آمادگی هر چه بیشتر به منظور رویایی با احتمال وقوع جاری‌شدن سیلاب تا روز چهارشنبه هفته جاری آماده‌باش کامل داد. متن کامل این نامه به شرح زیر است: پیرو اخطاریه شماره ۳۹۵/۴۴/۸۶ مورخ ۵ فروردین ۹۸ اداره‌کل مدیریت بحران استان مبنی بر استقرار سامانه بارشی تا روز چهارشنبه در استان و بارش باران و ذوب برف و احتمال جاری‌شدن سیلاب، شایسته است، دستور فرمائید، به‌منظور پیشگیری و آمادگی هر چه بیشتر تمامی نیروها با امکانات و تجهیزات کامل ضمن استقرار در مناطق پر خطر و همچنین در پایگاه‌ها و محورهای اصلی و فرعی، آمادگی لازم در برخورد با هرگونه حادثه احتمالی را داشته باشند. همچنین با عنایت به بخشنامه شماره ۲۱۰/۵۳۸۵۳ مورخ ۵ فروردین و ۹۸ معاون اول محترم رئیس جمهور و حسب دستور اکید استاندار محترم ضروری است؛ تمامی فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و شهرداران به‌طور تمام وقت در محل خدمت خود حضور داشته باشند. انتهای پیام
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان چهارشنبه شب در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران گفت: به دلیل همزمانی سیل این استان با پایان سال و تعطیلی رسانه‌های مکتوب، سیل اخیر و خسارت‌های ناشی از آن نتوانست حساسیت ملی را برای جبران خسارت‌ها ایجاد کند. رئیس شورای هماهنگی شورای مدیریت بحران مازندران ضمن قدردانی از رسانه‌ها به خصوص فضای مجازی در انعکاس اخبار سیل خواهان پرداختن ابعاد این حادثه از سوی رسانه ملی و انعکاس آن در سطوح ملی شده است. وی اضافه کرد: قطعا این استان می‌تواند با کارهای جهادی در سایه همدلی و همراهی و درک واقعیت موجود در کمترین زمان برای جبران خسارت‌ها گام بر دارد. براثر وقوع سیل اوایل هفته جاری در استان مازندران علاوه خسارت به یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به ابنیه و جاده، مزارع کشاورزی خسارت وارد شد و سه نفر نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند. باران سیل آسا زمستانی اوایل هفته جاری در مازندران طبق گزارش هواشناسی در سه دهه اخیر بی سابقه بود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
سرهنگ پاسدار جواد بخشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری از وضعیت امدادرسانی سپاه کربلا به سیلزدگان و گرفتاران در طغیان طی دیروز و امروز آب رودها در روستا‌ها و شهرهای گلوگاه، بهشهر، میاندرورد، نکا، ساری، سوادکوه، بابل و به ویژه سیمرغ خبر داد. وی با اشاره به اینکه به محض وقوع سیل و طغیان در مناطق مختلف استان، فرماندهان نواحی مقاومت بسیج شهرستان‌های مازندران به لحاظ ذات بنیادین سپاه، با همه توان نیرویی بسیج و بکارگیری تمام توان و امکانات برای یاری مردم و همراهی، همدلی و همدردی با آسیب دیدگان به فعالیت امدادی پرداختند. معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه سپاه و بسیج هیچ شانی جز خدمت رسانی و در کنار مردم بودن ندارند، یادآور شد: تا پایان شب گذشته نیروهای بسیج با بکارگیری چندین دستگاه جت اسکی و بیل مکانیکی اقدام کردند که در آن نجات، تخلیه و جابه‌جایی مردم از منازل و مناطق گرفتار در آب به حسینیه‌ها و مساجد و روانسازی و هدایت طغیان آب انجام شد. وی هدف نخست سپاه را نجات مردم گرفتار در سیل و جلوگیری و کاهش از تلفات برشمرد و گفت: سپاه کربلا در حوزه تامین امنیت حادثه دیدگان با برنامه‌های اقدام داشته و در حوزه خدمات‌رسانی به مردم با توزیع مناسب جیره‌های غذایی، آب، نان، پوشاک و پتو کمک‌های اولیه را انجام داد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی با طرح این موضوع که از ظرفیت آب بندان‌ها به نحو شایسته استفاده نشده است، افزود: بدلیل توسعه بوم‌گردی و حضور گردشگران در روستاها، احداث آب بندان‌ها از برنامه‌های مهم و اساسی بوده و باید به عنوان یک ظرفیت فرهنگی و اقتصادی به آن پرداخته شود. حسین‌زادگان با اشاره به این‌که یکی از ظرفیت‌هایی که در استان مورد کم توجهی قرار می‌گیرد آب بندان‌ها است، خاطرنشان کرد: از توانمندی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در توسعه آب بندان‌ها استفاده مطلوب شود تا شاهد تغییر وضعیت آب بندان‌ها باشیم. استاندار مازندران افزود: ظرفیت روستاها باید در تجهیز آب بندان‌ها شناسایی و باید به شوراها و دهیاران در روستاها تسهیلات مناسب جهت توسعه آب بندان‌ها اختصاص یابد. وی با اشاره به اینکه توجه به آسیب‌های اجتماعی در روستاها از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: اعتبارات روستایی و مناطق محروم را باید با کمک دولت و دستگاه‌های اجرایی توسعه بخشیم که انتخاب دستگاه‌های معین برای عملیاتی کردن این موضوع امری مهم و ضروری است. استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: در حوزه محرومیت‌زدایی؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک ظرفیت مهم محسوب شده و توجه به شهرستان‌های کمتر توسعه نیافته از جمله برنامه‌هایی است که در مازندران درصدد هستیم عملیاتی کنیم.

به انتهای لیست رسیدید

مازندران

استان مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد . قله دماوند مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. مازندران استان دارای ۲۲ شهرستان است. ویکی‌پدیا