اخبار مازندران - آخرین و مهم ترین اخبار مازندران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مازندران

مازندران

وانانیوزوانانیوز34 دقیقه قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. به گزارش وانانیوز، سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند. انتهای پیام
وانانیوزوانانیوز36 دقیقه قبل
باشگاه نساجی مازندران در حالی خبر از موافقت مالک این باشگاه با استعفای اسدی داده است که او به هیچ‌عنوان از سمت خود استعفا نداده بود! به گزارش وانانیوز، رسانه رسمی باشگاه نساجی مازندران، شب گذشته به یک‌باره از موافقت فرهاد صنیعی‌فر مالک این باشگاه با استعفای علیرضا اسدی، از سمت مدیرعاملی خبر داد و اعلام کرد مدیرعامل جدید به زودی معرفی خواهد شد. بر همین اساس، طبق اخبار رسیده، اسدی به هیچ‌عنوان از سمت خود در باشگاه نساجی استعفا نداده است و صنیعی‌‌فر به دلیل مشکلات مالکیتی و اختلافات موجود در باشگاه نساجی، مدیرعامل این باشگاه را از سمت خود کنار گذاشته است. تیم نساجی از ابتدای فصل با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و از همین رو تمرینات این تیم نیز از روز گذشته (جمعه) تعطیل شده است. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما38 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مرتضی ضرابی افزود: برای هفته آینده با کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای در برخی نقاط استان‌های شمالی کشور، بارش برف پیش بینی خواهد شد. وی همچنین برای این مناطق آب گرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال سیلاب را پیش بینی کرد. آقای ضرابی گفت: برای امروز در مناطق گیلان و غرب مازندران، بارش باران حدود ۶۰ تا ۸۰ میلی متر پیش بینی می‌شود. وی برای استان‌های مازندران، گیلان، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، رشته کوه‌های البرز نیز بارندگی پیش بینی کرد. آقای ضرابی برای تهران از اواخر امشب بارندگی پیش بینی کرد و گفت: با این بارش‌ها بهبود کیفیت هوا را انتظار داریم. وی همچنین برای فردا بارش باران برای استان‌های ساحلی دریای خزر بین ۵۰ تا ۸۰ میلی متر پیش بینی کرد. آقای ضرابی برای اردبیل و ارتفاعات البرز، زنجان و قزوین کاهش دما و بارش برف پیش بینی کرد. وی برای فردا در رشته کوه زاگرس در استان‌های لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، جنوب سواحل بوشهر، سواحل خلیج فارس و جنوب استان فارس بارش‌های ۴۰ تا ۵۰ میلی متر به صورت نوسانی پیش بینی کرد. آقای ضرابی برای پس فردا برای جنوب و جنوب غرب کشور در ارتفاعات البرز و زاگرس و شمال کشور تداوم بارش پیش بینی کرد.
انتخابانتخاب44 دقیقه قبل
سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
رکنارکنا47 دقیقه قبل
به گزارش رکنا، محسن هاشمی امروز درباره آخرین وضعیت محورهای مازندران با توجه به آغاز بارش‌ها از شب گذشته اظهار کرد: در حال حاضر شاهد بارش برف پراکنده در ارتفاعات محورهای سوادکوه و کندوان هستیم. وی افزود: بارش باران تمامی محورهای مازندران را لغزنده است که ضرورت دارد رانندگان در تردد به مسائل راهنمایی و رانندگی توجه کنند. رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اعلام اینکه در حال حاضر تردد در تمامی محورهای مازندران برقرار است، اضافه کرد: همچنین گزارشی از رانش یا ریزش جاده‌ای نداشتیم. هاشمی ادامه داد: باتوجه به شرایط جوی برخی از ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان با کاهش دید همراه است و همچنین بارش باران احتمال ریزش سنگ و رانش در ارتفاعات استان را افزایش می‌دهد که ضرورت دارد رانندگان از سفرهای غیرضروری در محورهای کوهستانی استان پرهیز کنند. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اعمال محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مازندران، اظهار کرد: تردد تمامی کامیون و کامیونت به‌جز حاملان موادسوختی و فاسدشدنی تا ساعت ۲۴ امشب از محور هراز ممنوع است.
تسنیمتسنیم50 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اخطاریه سازمان هواشناسی به شرح زیر است؛ توصیف سامانه‌های بارشی مورد انتظار: بارش تجمعی سنگینزمان شروع: جمعه ۹۸/۰۸/۲۴نوع مخاطره: بارش سنگین باران و برفمنطقه اثر: جمعه: گیلان و غرب مازندران حداکثر۸۰-۶۰ میلی متر. شرق مازندران حداکثر۵۰-۴۰ میلی مترشنبه: گیلان حداکثر۸۰-۵۰ میلی متر. غرب مازندران حداکثر۷۰-۵۰ میلی متر. غرب هرمزگان، جنوب فارس، سواحل بوشهر و خلیج فارس حداکثر۴۰-۳۰ میلی متریکشنبه: گیلان حداکثر۱۰۰-۸۰ میلی متر. نیمه غربی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب و مرکز خلیج فارس حداکثر ۶۰-۴۰ میلی متر.
تسنیمتسنیم53 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رسانه رسمی باشگاه نساجی مازندران، شب گذشته به یک‌باره از موافقت فرهاد صنیعی‌فر مالک این باشگاه با استعفای علیرضا اسدی، از سمت مدیرعاملی خبر داد و اعلام کرد مدیرعامل جدید به زودی معرفی خواهد شد. بر همین اساس، طبق اخبار رسیده به تسنیم، اسدی به هیچ‌عنوان از سمت خود در باشگاه نساجی استعفا نداده است و صنیعی‌‌فر به دلیل مشکلات مالکیتی و اختلافات موجود در باشگاه نساجی، مدیرعامل این باشگاه را از سمت خود کنار گذاشته است. به گزارش تسنیم، ‌ تیم نساجی از ابتدای فصل با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و از همین رو تمرینات این تیم نیز از روز گذشته (جمعه) تعطیل شده است. انتهای پیام/
فراروفرارو1 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محور‌های مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محور‌های محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محور‌های استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محور‌های اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. اعتمادآنلاین|‌ سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند. منبع: ایسنا
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ نادر رحمانیبا اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری اظهار داشت: هم اکنون تردد روان در محورهای هراز، چالوس و سوادکوه در مسیر رفت و برگشت گزارش شده است. فرمانده پلیس راه مازندران افزود: در محورهای چالوس، سوادکوه بارش برف و باران و در ارتفاعات محور هراز مه گرفتگی گزارش شده است. مدیرکل هواشناسی مازندران نیز با اشاره به اینکه هفته‌ای سرد و بارانی در انتظار مازندرانی‌ها است، تصریح کرد: آسمان استان امروز تا آخر آبان‌ماه همراه با بارش باران، رعد و برق، کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود. محور هراز مسدود شد ‌محور شهداد نهبندان از سیل قبل همچنان مسدود است محورهای مواصلاتی خراسان رضوی لغزنده استرضوی تصریح کرد: دامنه تغییرات‌ دما در شهرهای ساحلی و جلگه‌ای استان در شب بین ۶ تا ۸ درجه و در روز بین ۱۳ تا ۱۵ درجه است. رضوی تصریح کرد: دامنه تغییرات‌ دما در شهرهای ساحلی و جلگه‌ای استان در شب بین ۶ تا ۸ درجه و در روز بین ۱۳ تا ۱۵ درجه است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محور‌های محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. بیشتر بخوانید: محور هراز مسدود شدوی با اشاره به بارش باران در اکثر محور‌های استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محور‌های اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
در این راستا سازمان بسیج هنرمندان با کمک بسیجیان گام‌های مهمی را برداشته و توانسته جهت مقابله با توطئه‌های دشمنان در حوزه فرهنگ پیشگام باشد. حمید رضا هراسانی در آستانه هفته بسیج میهمان خبرنگاران تسنیم مازندران بوده است که مصاحبه تسنیم را با مسئول بسیج هنرمندان مازندران می‌خوانید. هراسانی تاکید کرد: جذب هنرمندان انقلابی، سازماندهی در رشته‌های مختلف، توانمندسازی، به‌کارگیری، حفظ انسجام از اهداف سازمان بسیج هنرمندان است. رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران گفت: جهت توانمندسازی هنرمندان کارگاه‌ها، نقد و بررسی‌ها، جشنواره‌ها و برنامه‌های مختلفی به صورت سالانه برای هنرمندان اجرا می‌شود تا هنرمندان تولیدات خوبی داشته باشند. رئیس سازمان بسیج هنرمندان مازندران افزود: امسال برای نخستین بار چاپ دو کتاب صوتی در دستور کار قرار گرفت.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محور‌های مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محور‌های محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محور‌های استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محور‌های اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محورهای محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محورهای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محورهای اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در پی درخواست کمیل قاسمی در خصوص چگونگی پس گرفتن مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن، فدراسیون کشتی نامه‌نگاری و پیگیری‌های لازم را در خصوص چگونگی پس گرفتن مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ کمیل قاسمی با مراجع مربوط انجام داده است. کمیل قاسمی قهرمان ارزنده سنگین وزن کشتی آزاد کشورمان، چند روز پیش با بیان اینکه متأسفانه پیگیری‌هایی که در داخل کشور انجام دادم بی‌جواب ماند اعلام کرد که شخصا این موضوع را از طریق لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی پیگیری کرده است. با توجه به اینکه مدال کمیل قاسمی، مدال المپیک است، پیگیری‌های آن در مورد چگونگی بازگشت و نحوه آن از کمیته بین المللی المپیک انجام می‌شود و فدراسیون کشتی هم در نامه‌ای که به پیوست قابل مشاهده است در تاریخ ۱۱ آبان از کمیته ملی المپیک کشورمان درخواست کرده تا از طریق مراجع ذیربط نسبت به ثبت مدال طلای کمیل قاسمی در سایت کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی و همچنین پیگیری انتقال مدال طلای مسابقات مذکور به ایشان اقدامات لازم را به عمل آورد. در پیوست این نامه روگرفتی از مکاتبات انجام شده در این خصوص نیز به هیئت کشتی استان مازندران ارسال شده است. همچنین فدراسیون کشتی در نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان به تاریخ ۶ مهرماه پیگیر استخدام این کشتی‌گیر عنوان‌دار کشورمان شده است که در نامه ارسالی نیز به کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط کمیل قاسمی اشاره شده است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران به مناسبت هفته بسیج میهمان دفتر تسنیم مازندران بوده و گفت: سازمان بسیج مداحان در سال ۱۳۸۹ با هدف شناسایی، جذب، سازماندهی و آموزش مداحان بسیجی و هیئت‌های مذهبی آغاز به‌کار کرد و در همه شهرستان‌ها و نواحی مقاومت بسیج این قشر یک کانون مقاومت دارد. وی با بیان اینکه دو هزار و ۲۰۰ نفر از مداحان استان جامعه هدف سازمان بسیج مداحان هستند، خاطرنشان کرد: سه برنامه اصلی، محوری، آموزش و توان افزایی مداحان بسیجی بوده که در چهار عرصه انجام می‌شود. نخستین عرصه آموزشگا‌ه‌های ستایشگری است که ۳۴ آموزشگاه در استان فعال است و سازمان بسیج مداحان با آنان مشارکت می‌کند. مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران گفت: بحث دوم مجمع الذاکرین است که در ۲۲ شهرستان و کانون‌ها مشارکت دارند. مسئول سازمان بسیج مداحان مازندران تصریح کرد: در گذشته باور عامه مردم بر این بود که سازمان بسیج مداحان تک بعدی بوده و ما متولی امر ستایشگران اهل‌بیت (ع) هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ساعت قبل
سوم بهمن سال ۱۲۸۷ زمانی که پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌های‌مان هم نبودند در ایران زلزله‌ای روی داد که هنوز عنوان شدیدترین زلزله ۱۱۰ ساله اخیر ایران را بر خود دارد. شدیدترین زلزله تاریخ ایرانشاید کمتر کسی بداند شدیدترین زلزله تاریخ ایران، پرتلفات‌ترین آن هم بوده و با توجه به آمار جمعیت آن زمان در نوع خود مهیب‌ترین هم بوده است. شدیدترین زلزله ایران در ۱۱۰ سال اخیرقرن‌ها گذشت تا زمین، دوباره به سختی لرزید و شدیدترین زلزله قرن اخیر را رقم زد. سوم بهمن سال ۱۲۸۷ زمانی که پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌های‌مان هم نبودند در ایران زلزله‌ای روی داد که هنوز عنوان شدیدترین زلزله ۱۱۰ ساله اخیر ایران را بر خود دارد. پرتلفات‌ترین زلزله ایران از قرن گذشته تا امروزاگرچه زلزله سیلاخور شدیدترین زلزله در قرن گذشته ایران بوده اما پرتلفات‌ترین آن نبوده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
در ارتفاعات استان نیز بارش‌ها به صورت برف و تگرگ گزارش شده است. وی افزود: در این مدت بیشینه سرعت وزش باد نزدیک ساحل تا ۱۵ متر بر ثانیه و دور از ساحل تا ۱۸ متر بر ثانیه پیش‎بینی می‎شود. بیشینه ارتفاع موج در نزدیک ساحل تا سه و دور از ساحل تا چهار متر برآورد می‌شود. اسدی گفت: با توجه به شرایط ذکر شده، وضعیت دریا برای همه فعالیت‎های دریایی و دریانوردان مناسب نیست. هوای سرد همراه با بارش متناوب و پراکنده تا پایان هفته آینده ماندگار است.
فوتبالیفوتبالی3 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- باشگاه نساجی مازندران در حالی خبر از موافقت مالک این باشگاه با استعفای اسدی داده است که او به هیچ‌عنوان از سمت خود استعفا نداده بود! به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، رسانه رسمی باشگاه نساجی مازندران، شب گذشته به یک‌باره از موافقت فرهاد صنیعی‌فر مالک این باشگاه با استعفای علیرضا اسدی، از سمت مدیرعاملی خبر داد و اعلام کرد مدیرعامل جدید به زودی معرفی خواهد شد. بر مبنای ادعای تسنیم، اسدی به هیچ‌عنوان از سمت خود در باشگاه نساجی استعفا نداده است و صنیعی‌‌فر به دلیل مشکلات مالکیتی و اختلافات موجود در باشگاه نساجی، مدیرعامل این باشگاه را از سمت خود کنار گذاشته است. تیم نساجی از ابتدای فصل با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و از همین رو تمرینات این تیم نیز از روز گذشته (جمعه) تعطیل شده است.
برنابرنا3 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محور‌های مواصلاتی پنج استان کشور خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سرهنگ نادر رحمانی، با اشاره به آخرین گزارش دریافتی از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، گفت: در محور‌های محور اسالم – خلخال در استان اردبیل و درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان استان خراسان رضوی بارش برف گزارش شده است. وی با اشاره به بارش باران در اکثر محور‌های استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تصریح کرد: در استان اردبیل محور‌های اسالم – خلخال و گرمی-بیله سوار، استان قزوین محور قزوین-رشت محدوده گردنه کوهین، محور فیروزکوه محدوده گدوک و استان آذربایجان شرقی محور تبریز-اهر مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است. به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: جشن بزرگ ثبت ملی جنگل‌های هیرکانی آذرماه سال‌جاری در رشت برگزار می‌شود. شهرود امیرانتخابی در جمع خبرنگاران از برگزاری جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در اواسط آذرماه سال‌جاری در گیلان خبر داد و اظهار کرد: جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و گروه‌های مردمی در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می‌شود. مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به برخی از برنامه‌های پیش بینی شده برای این مراسم، افزود: رونمایی از لوح ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، آیین‌های سنتی، جشنواره غذا، جشنواره میوه‌های جنگلی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی برخی از برنامه‌های پیش بینی شده برای این مراسم است. امیرانتخابی تصریح کرد: افتتاح دفتر پایگاه جنگل‌های هیرکانی استان گیلان و همچنین افتتاح سامانه سامانه اطلاعات تورهای گردشگری و ثبت نام تورهای گردشگری طبیعت گردی جنگل‌های هیرکانی (ساتگ) از برنامه‌های جانبی این جشن خواهد بود. وی تاکید کرد: جنگل‌های هیرکانی که ۱۴ تیرماه امسال خبر ثبت این منابع ملی در چهلمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان منعکس شد، از بقایای جنگل‌های دوران سوم زمین‌شناسی است که به لحاظ پایداری و قدمت اهمیت زیادی دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و هیئت کشتی خرم آباد در چارچوب هفته سوم دور برگشت (پایانی) لیگ برتر کشتی آزاد امشب در سالن جهان پهلوان امامعلی حبیبی قائمشهر به مصاف هم رفتند که در پایان تیم دانشگاه آزاد توانست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف خود عبور کند. نتایج انفرادی این دیدار که از گروه ب لیگ برتر کشتی آزاد برگزار می‌شد، به شرح زیر است: هیئت کشتی خرم آباد صفر – دانشگاه آزاد اسلامی ۱۰وزن ۵۷ کیلوگرم: حبیب شیرزاده ۶ - عرفان آیینی، برنده ۱۶وزن ۶۱ کیلوگرم: شاهین شیری ۱ - محمد رمضان‌پور، برنده ۸وزن ۶۵ کیلوگرم: محمدجواد میرزاییان صفر - پیمان بیابانی، برنده ۹وزن ۷۰ کیلوگرم: فرهاد نوری، برنده (تیم هیئت کشتی خرم آباد در این وزن کشتی‌گیری نداشت) وزن ۷۴ کیلوگرم: حسین ابوذری صفر - امید خدمتی، ۶وزن ۷۹ کیلوگرم: حسین یغمایی صفر - محمد زارعی، برنده ۱۰وزن ۸۶ کیلوگرم: وحید بیرانوند ۲ - حامد عاشق، برنده ۳وزن ۹۲ کیلوگرم: امیرمحمد کاکاوند ۲ - حسین جلالی، برنده ۹وزن ۹۷ کیلوگرم: میثم نامداری صفر - سجاد عزیزی، برنده ۱۰وزن ۱۲۵ کیلوگرم: احمد ویسی صفر - امیررضا امیری، برنده ۹بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و هیات کشتی خرم آباد در چارچوب هفته سوم دور برگشت (پایانی) لیگ برتر کشتی آزاد امشب در سالن جهان پهلوان امامعلی حبیبی قائمشهر به مصاف هم رفتند که در پایان تیم دانشگاه آزاد توانست با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حریف خود عبور کند. نتایج انفرادی این دیدار که از گروه ب لیگ برتر کشتی آزاد برگزار می‌شد، به شرح زیر است: هیات کشتی خرم آباد ۰ – دانشگاه آزاد اسلامی ۱۰وزن ۵۷ کیلوگرم: حبیب شیرزاده ۶ – عرفان آیینی، برنده ۱۶وزن ۶۱ کیلوگرم: شاهین شیری ۱ – محمد رمضان پور، برنده ۸وزن ۶۵ کیلوگرم: محمدجواد میرزاییان صفر – پیمان بیابانی، برنده ۹وزن ۷۰ کیلوگرم: فرهاد نوری، برنده (تیم هیات کشتی خرم آباد در این وزن کشتی گیری نداشت) وزن ۷۴ کیلوگرم: حسین ابوذری صفر – امید خدمتی، ۶وزن ۷۹ کیلوگرم: حسین یغمایی صفر – محمد زارعی، برنده ۱۰وزن ۸۶ کیلوگرم: وحید بیرانوند ۲ – حامد عاشق، برنده ۳وزن ۹۲ کیلوگرم: امیرمحمد کاکاوند ۲ – حسین جلالی، برنده ۹وزن ۹۷ کیلوگرم: میثم نامداری صفر – سجاد عزیزی، برنده ۱۰وزن ۱۲۵ کیلوگرم: احمد ویسی صفر – امیررضا امیری، برنده ۹انتهای پیام/
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| شکست دیرهنگام مقابل عراق تاوان فوتبال بدون شجاعت تیم ملی/ باز هم ما و «اما و اگر» و «چه کنیم و چه کنند»
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، علیرضا اسدی که فصل گذشته مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بود، با گذشت دو هفته از شروع لیگ نوزدهم این سمت را در باشگاه نساجی مازندران عهده‌دار شد تا بتواند مشکلات متعددی که این تیم با آن مواجه است را با تجربه خود برطرف کند. او که علاوه بر مدیریت در تراکتورسازی و نساجی، سابقه حضور در سمت دبیر کلی فدراسیون فوتبال را نیز دارد، پس از دو ماه و نیم حضور در مدیرعاملی باشگاه نساجی مازندران از سمت خود استعفاء کرد. باشگاه نساجی مازندران نیز اعلام کرد فرهاد صنیعی‌فر، مالک و رئیس هیات مدیره این باشگاه با استعفای علیرضا اسدی موافقت کرده و مدیرعامل جدید را به زودی معرفی می‌کنند.
مازن آنلاینمازن آنلاین14 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در مازندران: پیام مازند - ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: شناخت پیامبر اکرم (ص) و شریعت محور مهم وحدت آفرینی و نهادینه کردن ارزش‌های اسلامی در جامعه است. وی با اظهار این که پیامبر اکرم (ص) منشاء وحدت است و باید عشق به مکتب الهی را به فرزندانمان آموزش دهیم، گفت: پایبندی به سیره و روش پیامبر اکرم (ص) راه نجات بشریت است و باید فرزندان ما اخلاق نیکوی حضرت محمد (ص) رسول مهربانی‌ها را الگوی خود قرار دهند. محمدی لایینی گسترش وحدت را در گرو الگوبرداری از رسول اکرم (ص) دانشت و افزود: وحدت عاملی مهم در پیشرفت مادی و معنوی است و باید با الگوبرداری از رسول اکرم (ص) دنیا و آخرت خود را آباد کنیم. وی افزود: امامان ما نقش اساسی در گسترش و تعمیق دین داشتند و جامعه ما برای هدایتگری، نیازمند الگوبرداری از ائمه و اهل بیت (ع) است و پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) نجات دهنده بشریت از گمراهی و ضلالت هستند. برچسب‌هامیلاد حضرت رسول اکرم نکا نماینده ولی فقیه مازندران
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
ایرنا: سرپرست پویش نجات مرال آمل گفت که بنا بر آخرین سرشماری، مرال‌های منطقه حفاظت شده سنگچال این شهرستان از خطر انقراض نجات یافته‌اند. وی با اعلام این که جمعیت مرال در این منطقه در حال افزایش است، گفت: البته تا رسیدن به موقعیت ایده‌آل فاصله بسیار زیادی داریم و تازه توانستیم از انقراض مرال‌ها جلوگیری کنیم، اما برای احیای آنها زمان زیادی لازم است. گردهمایی نجات مرال‌ها از انقراض در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد و در آن دوستداران محیط زیست از استان‌های دیگر از جمله فارس، تهران و اصفهان حضور داشتند. مرال یا همان گوزن قرمز خزری بزرگ‌ترین پستاندار جنگل‌های هیرکانی مازندران است که در چند دهه اخیر به دلیل شکار بی رویه در خطر انقراض قرار گرفت. این گونه جانوری در حال حاضر پس از حدود یک دهه حفاظت رو به افزایش گذاشته و در حال حاضر ۶۰۰ راس از آن در جنگل‌های مازندران تحت مراقبت زندگی می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید

مازندران

استان مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد . قله دماوند مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. مازندران استان دارای ۲۲ شهرستان است. ویکی‌پدیا