اخبار مازندران - آخرین و مهم ترین اخبار مازندران از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مازندران

مازندران

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین حسن نژاد در مورد خبر منتشر شده از ورود مسافران قمی و تهرانی به مازندران به دلیل شیوع بالای ویروس کرونا اظهار کرد: با توجه به اینکه در هفته‌های قبل مدارس تعطیل نبوده، ورود و خروج نسبت به هفته‌های گذشته افزایش چندانی نداشته است. وی تصریح کرد: در حال حاضر مجموع تردد افزایشی را نشان می‌دهد و تردد به طور کلی در تمامی محورها یک درصد رشد نداشته است. معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در مورد ضرورت تصمیم بستن راه‌های ورودی به این استان خاطرنشان کرد: این امر نوعی قرنطینه محسوب می‌شود و مازندران نمی‌تواند در این مورد تصمیم‌گیری کند چراکه این تصمیم‌گیری در سطح ملی است. حسن‌نژاد گفت: در بررسی به عمل آمده شمار تردد در محورهای مواصلاتی این استان در مقایسه با هفته‌های گذشته به یک درصد نمی‌رسد و افزایش نداشته است.
ایرناایرنا1 روز قبل
«محمود فکری» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: با مدیران باشگاه نساجی مازندران جلسه‌ای داشتم و پیرامون هدایت این تیم صحبت کردم. وی افزود: مسوولان نساجی در مورد حضور من روی نیمکت این تیم به جمع ‌بندی رسیده‌اند اما به دنبال این هستم برای رفتن از خوشه طلایی رضایت قلبی مدیران این تیم را جلب کنم. سرمربی خوشه‌طلایی خاطرنشان کرد: اگر مدیران باشه خوشه طلایی رضایت بدهند مشکلی برای حضور در باشگاه نساجی مازندران نخواهم داشت. فکری تصریح کرد: به زودی درباره رفتن به نساجی مازندران با مسوولان خوشه طلایی صحبت خواهم کرد و فکر نمی‌کنم مخالفتی در این باره صورت بگیرد. فکری در حال حاضر هدایت تیم خوشه طلایی را در لیگ دسته‌اول بر عهده دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران رئیس پلیس راه مازندران از ترافیک روان در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد. علیرضا قدمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ‌ در حال حاضر ترافیک در محورهای مواصلاتی مازندران روان است و در ارتفاعات بارش خفیف برف را شاهد هستیم. وی در پاسخ به اینکه گفته شده مسیر شمال به جنوب ترافیک سنگین است، تصریح کرد: در این مسیر هیچ گونه سنگینی ترافیک نداریم. رئیس پلیس راه مازندران خاطرنشان کرد: پس از دو شب دوشنبه و سه شنبه ۵ و ۶ اسفند ماه مسدود شدن در محور هراز به دلیل تعمیرات تونل، این‌ محور نیز بازگشایی می‌شود. انتهای پیام
ایرناایرنا1 روز قبل
این وضعیت قطعا ریشه در نبود مدیریت واحد و البته حرفه‌ای بر فعالیت‌های رسانه‌ای در شرایط مدیریت بحران دارد. از سوی دیگر در اطلاع‌رسانی مربوط به این شرایط نباید مرجعیت اطلاع‌رسانی در موضوع‌های مختلف را از نظر دور داشت. رسانه در بحرانآن چه که به طور مشهود دیده می‌شود، کم‌توجهی به همین نکات رسانه‌ای در اطلاع‌رسانی شرایط بحران است. تشکیل قرارگاه اطلاع‌رسانی ویژه کرونانکته قابل توجه این که این موضوع در مسئولان نیز مورد توجه قرار گرفته، اما به صورت دقیق و حرفه‌ای به آن توجه نمی‌شود. در حالی که دیشب مدیرکل پدافند غیر عامل مازندران عنوان کرده بود به دستور استاندار برای آگاهی مردم از آخرین تحولات درباره ویروس کرونا در این استان، قرارگاه اطلاع‌رسانی تشکیل می‌شود، تحولی در وضعیت اطلاع‌رسانی مازندران در این زمینه دیده نمی‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: مسدود کردن راه‌های ورودی به این استان با توجه به شیوع بیماری کرونا باید در سطح ملی تصمیم‌گیری شود. وی تصریح کرد: در حال حاضر مجموع تردد افزایشی را نشان می‌دهد و تردد به طور کلی در تمامی محورها یک درصد رشد نداشته است. معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در مورد ضرورت تصمیم بستن راه‌های ورودی به این استان خاطرنشان کرد: این امر نوعی قرنطینه محسوب می‌شود و مازندران نمی‌تواند در این مورد تصمیم‌گیری کند چراکه این تصمیم‌گیری در سطح ملی است. حسن‌نژاد گفت: در بررسی به عمل آمده شمار تردد در محورهای مواصلاتی این استان در مقایسه با هفته‌های گذشته به یک درصد نمی‌رسد و افزایش نداشته است. انتهای پیام
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
نورشرق سپس در مورد محرومیت ۴ ماهه دو بازیکن شهرخودرو، ادامه داد: بازیکنی که باشگاه بخش اندکی از پولش را نداده یا در پرداخت پول تاخیر داشته، شرایطش فرق می‌کند. در این شرایط به بازیکنی که از وضعیت باشگاه سوء استفاده کرده، باید توجه شود. از نورشرق در این رابطه پرسیدیم که با این وصف اگر دو بازیکن ایرانی شهر خودرو بازیکن خارجی بودند، شرایط متفاوت می‌شد، توضیح داد: بازیکن خارجی هم بستگی دارد به مفاد قراردادش و اگر باشگاه ایرانی قرارداد خوب ببنندد مشکلی ایجاد نخواهد شد. نورشرق سپس با اشاره به باشگاه‌های ایرانی ادامه داد: ما حتی می‌توانیم مدل‌های قراردادی به باشگاه‌های ایرانی ارائه بدهیم. باشگاه ایرانی باید شرایط مالی خودش و ایران را ببیند و به امکانات نقل و انتقالاتی پول هم توجه کند و بعد قرارداد ببندد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
همچنین بخشی از ادارات خصوصی باتوجه به‌احتمال گسترش بیماری کرونا به کارمندان خود مرخصی داده یا اعلام کرده‌اند که می‌توانند دور کاری کنند. حسن ۴۰ساله یک دختر دارد، او می‌گوید: «من در کانال تلگرامی خانواده‌ام چند متن درباره بیماری کرونا گذاشتم که وزارت بهداشت منتشر کرده بود تا همه اعضای خانواده نسبت به بیماری و راه‌های پیشگیری آگاه شوند. البته مسئولان هم باید با مردم صادق باشند و با خبرهای مستمر اعتماد را در مردم ایجاد کنند. همچنین بخشی از داروخانه‌ها با سوءاستفاده از نگرانی‌های مردم و با تبلیغات گسترده تلاش می‌کنند تا محصولات دیگر را به «عنوان راهکارهایی برای تقویت بدن در مقابل ویروس کرونا» و «پیشگیری از کرونا» به فروش برسانند. همچنین وزیر بهداشت اعلام کرده است که باتوجه به شیوع ویروس کرونا در شهر قم این وزارتخانه بسته‌ای وی‍ژه را برای ساکنان این شهر آماده کرده که از فردا پخش خواهد شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
رضا مهاجری به دلیل بیماری از سمت سرمربیگری نساجی مازندران استعفا کرد. مسوولان نساجی مازندران با چند گزینه برای جانشینی گفت و گو کردند. محمود فکری امروز جلسه‌ای را با مدیران این تیم برگزار و پیرامون مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداخت. گفته می‌شود توافقات لازم صورت گرفته تا وی هدایت نساجی مازندران را برعهده بگیرد. فکری در حال حاضر هدایت تیم خوشه طلای در لیگ دسته‌اول را بر عهده دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، مسئولان باشگاه نساجی مازندران برای انتخاب جانشین محمدرضا مهاجری با چند مربی وارد مذاکره شده‌اند که یکی از آنها حمید مطهری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس است. مربی پرسپولیس بعد از ارائه پیشنهاد باشگاه نساجی نشستی را با مسئولان این باشگاه برگزار و برنامه خود را برای هدایت این تیم لیگ برتری ارائه کرده است. محمود فکری و فراز کمالوند گزینه‌های دیگر تیم نساجی مازندران برای جانشینی محمدرضا مهاجری هستند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران: پیام مازند - ساری- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه باید مردم از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند، گفت: هشدارهای لازم برای جلوگیری از ورود مسافران به مازندران به مقامات ارشد استان داده شد. وی تاکید کرد: نامه نگاری‌ها و هشدارهای لازم مبنی بر جلوگیری از ورود مسافران به مازندارن به مقامات ارشد استان داده شده است و تصمیم گیری قرنطینه ورودی استان با آنها می‌باشد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت که نیاز است مقامات ارشد استان و نیروهای انتظامی و پلیس راه تدابیر لازم جهت جلوگیری از ورود مسافران از استان‌های دیگر اتخاذ کنند. روحانی زاده همچنین از مردم خواست تا مساعد نشدن شرایط به مازندران سفر نکنند و مردم مازندران نیز از استان خارج نشوند. برچسب‌هاویروس کرونا مازندران جهانگردیپروندهٔ خبریکرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ایلناایلنا1 روز قبل
نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که راه‌های درمان کرونا ویروس جدید که ابتدا شیوع آن از شهر ووهان چین شروع شده است اندکی برای محققان و پژوهشگران ناشناخته است اما حقیقت علمی در مورد این بیماری و میزان خطرات مرتبط با آن، آنچنان که ضروری است بصورت شفاف و علمی به احاد مردم مخابره نمی‌شود! چرا ما باید شاهد سو استفاده برخی از این موقعیت باشیم که با گران فروشی و احتکار موجب ضرر و نگرانی مردم عزیز شوند. با این اوصاف بدینوسیله مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به نمایندگی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام می‌دارد که در صورت اعلام نیاز از سوی مراجع ذی ربط، این آمادگی را دارد تا با بکارگیری تمام امکانات و منابع انسانی بسیج دانشجویی، گروه‌های جهادی و ظرفیت سفر راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی که به جهت توصیه آن وزارتخانه تا اطلاع ثانوی لغو است، در خط مقدم درمان و مقابله با این بحران حضور یابد. همچنین مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور متعهد می‌شوند تا تمام تلاش خود را در جهت فرهنگ سازی بیش از پیش در زمینه پیشگیری و ارائه آموزش‌های بهداشتی مرتبط با این بیماری در بین عموم مردم به کار گیرند. همچنین ۲۲ بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین، مراغه، سراب، خوی، خلخال، شاهد، تربت جام، نیشابور، بهبهان، آبادان، شوشتر، رامهرمز، ایرانشهر، خاش، گراش، لارستان، آباده، داراب، سیرجان، خمین، ساوه و اسدآباد نیز این بیانیه را به امضاء رسانده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
طبق گزارش مرکز مدیریت راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران امروز دوشنبه ترافیک در محدوده سه راهی چلاو و پیچ پرن جاده هراز سنگین و تردد به کندی امکان پذیر است. ترافیک جاده هراز درحالی است که از ساعت ۲۱ امشب تا پنج صبح فردا به مدت ۲ شب محور هراز برای عملیات تعمیراتی مسدود خواهد بود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که ترافیک جاده هراز به دلیل تعداد بالای ورود مسافر به استان می‌باشد. این برای نخستین بار است که جاده هراز در وسط هفته و بدون تعطیلی تقویمی و رسمی با ترافیک سنگین مواجه است. جاده هراز یا جاده ۷۷ مهم‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر ورودی مازندران از پایتخت کشور است که از شهر رودهن در جنوبی‌ترین نقطه جاده آغاز و به شهر آمل در شمالی‌ترین نقطه خود ختم می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا مهاجری سرمربی پیشین تیم نساجی که چندی پیش دچار حمله قلبی شد و حتی کارش به بستری شدن به بیمارستان هم کشید، به همین دلیل از هدایت تیم نساجی مازندران استعفا داد و جدایی اش از این تیم قطعی شد. در حالی مهاجری به دلیل بیماری قلبی از نساجی جدا شد که زمزمه هایی مبنی بر احتمال حضور وی در یکی از دو تیم شهرخودرو یا ماشین سازی به گوش می‌رسد. مهاجری سابقه هدایت هر دو تیم را دارد و در صورت محقق شدن این گمانه زنی‌ها، وی به تیم سابقش بازگشت خواهد داشت. همچنین احتمال این که از بین محمود فکری و حمید مطهری یکی به عنوان جانشین سرمربی مستعفی نساجی انتخاب شود وجود دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مقابله با ویروس کرونا در استان‌های مختلف، ادامه امدادرسانی به مناطق زلزله زده در آذربایجان غربی، هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی برای سومین بار در سال جاری و هشدار وقوع سیل در استان‌های غربی از مهمترین اخبار امروز هستند. امروز ابتلای یک بیمار در البرز و دو بیمار در اصفهان به بیماری کرونا تایید شد و یک نفر از همدان نیز به آمار فوتی‌های این بیماری اضافه شد. در برخی استان‌ها از جمله آذربایجان شرقی از امروز انجام آزمایش تشخیصی ویروس کرونا کلید خورد؛ آزمایشات مربوطه تاکنون در انستیتو پاستور و دانشگاه تهران انجام می‌شد. این بار نیز استان‌های یاد شده برای مقابله با ملخ‌ها در آماده باش هستند و سم پاشی مزارع و مراتع در دستور کار است. هجوم ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان از بهمن ماه هرسال آغاز می‌شود و تا مرداد سال بعد ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
تعطیلی مراکز آموزشی البرزمطابق اعلام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی البرز تمام کلاس‌های آموزشی (نظری و عملی) دانشگاه علوم پزشکی البرز به مدت یک هفته تعطیل شد. دانشگاه‌های قزوین تعطیل شد‌تمام دانشگاه‌های استان قزوین تا آخر هفته تعطیل است. دانشگاه‌های اصفهان تعطیل شد‌تمام دانشگاه‌های استان اصفهان تا آخر هفته تعطیل است. تعطیلی دوره کارآموزی علوم پزشکی خویدوره‌های کارآموزی دانشکده علوم پزشکی خوی فردا تعطیل شد. تعطیلی دوره کارآموزی علوم پزشکی تبریزدانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور دانشجویان در بخش‌های بیمارستانی مرتبط با کرونا را لغو کرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
باشگاه نساجی مازندران برای ادامه فصل با سرمربی تیم خوشه طلایی ساوه به توافق دست پیدا کرد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمود فکریط سرمربی تیم خوشه طلایی ساوه به عنوان سرمربی جدید باشگاه نساجی مازندران انتخاب شده است و به زودی کارش را آغاز خواهد کرد. باشگاه نساجی مازندران پس از قبول استعفای محمدرضا مهاجری با گزینه‌های زیادی وارد مذاکره شده بود که در نهایت با کاپیتان اسبق استقلال تهران به توافق دست پیدا کرد. فکری درباره قبول پیشنهاد باشگاه نساجی مازندران اظهار داشت: «پس از جلسه‌ای که امروز داشتیم از باشگاه نساجی با من تماس گرفتند و از اعتماد مدیران این باشگاه ممنونم. سیروس دین محمدی، هاروت ابراهیمیان، فرشید استحقاری و حسن بادامکی مربیان تیم نساجی هستند و فقط به نظر می‌رسد عماد مهاجری، فرزند رضا مهاجری از این تیم جدا شود.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- محمود فکری می‌گوید با مدیران نساجی مازندران به جمع بندی رسیده است. به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، محمود فکری مربی تیم خوشه طلایی ساوه در رابطه با مذاکراتش با باشگاه نساجی مازندران، اینگونه توضیح داد: خب ما ظهر با باشگاه نساجی مازندران جلسه داشتیم و فکر می‌کنم روی من به جمع بندی رسیده‌اند؛ ولی خودم دنبال این هستم که از باشگاه خوشه طلایی رضایت قلبی بگیرم. او ادامه داد: منتظر آقای پرویزی هستم تا با هم صحبت کنیم و اگر ایشان اوکی بدهند دیگر مشکلی برای حضور من در نساجی وجود ندارد. از مربی سابق نفت مسجد سلیمان و همینطور نساجی مازندران در این رابطه پرسیدیم که آیا مدیرعامل باشگاه خوشه طلایی با جدایی او موافقت می‌کند که فکری در واکنش به این موضوع گفت: به امید خدا همکاری می‌کنند و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد. ارتباط خوبی با هم داریم و سرپرست تیم هم مصاحبه کرده و گفته مشکل خاصی نیست.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
ایلنا: سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مردم توصیه کرد که به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹در برخی از شهرهای شمالی ٬‌ از سفرهای غیرضروری به مازندران پرهیز کرده و به توصیه‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این خصوص توجه کنند. وی افزود: مردم باید نسبت به این وضعیت، مراقبت‌های دقیق و پیشگیرانه را به عمل آورند چراکه تنها راه مقابله با این ویروس، فعلا پیشگیری است. موسوی با اشاره به این که برای کنترل این بیماری همراهی مردم ضروری است، گفت: از آنجائی که چندین مورد از افراد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در مازندران مشاهده شده است و تجهیزات پزشکی این استان برای پاسخگویی با این بیماران بسیج شده است، لذا مسافران عزیز سعی کنند تا زمان دیگری را برای آمدن به مازندران در نظر بگیرند. وی ادامه داد: در ضمن از هم استانی‌های عزیز هم انتظار داریم تا برای همراهی در کنترل این ویروس از سفر‌های غیر ضروری به استان‌های دیگر اجتناب کنند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
محمود فکری مربی تیم خوشه طلایی ساوه در گفتگو با «ورزش سه» در رابطه با مذاکراتش با باشگاه نساجی مازندران، اینگونه توضیح داد: خب ما ظهر با باشگاه نساجی مازندران جلسه داشتیم و فکر می‌کنم روی من به جمع بندی رسیده‌اند؛ ولی خودم دنبال این هستم که از باشگاه خوشه طلایی رضایت قلبی بگیرم. او ادامه داد: منتظر آقای پرویزی هستم تا با هم صحبت کنیم و اگر ایشان اوکی بدهند دیگر مشکلی برای حضور من در نساجی وجود ندارد. از مربی سابق نفت مسجد سلیمان و همینطور نساجی مازندران در این رابطه پرسیدیم که آیا مدیرعامل باشگاه خوشه طلایی با جدایی او موافقت می‌کند که فکری در واکنش به این موضوع گفت: به امید خدا همکاری می‌کنند و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد. ارتباط خوبی با هم داریم و سرپرست تیم هم مصاحبه کرده و گفته مشکل خاصی نیست. سعی می‌کنیم همکاری کنیم و به تعامل برسیم.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران: پیام مازند - ایسنا/مازندران مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه احیاگران هفت تپه ۵ شهید بودند که به عنوان مدافعان حرم به شهادت رسیدند، گفت: این مکان چند سالی است که در بازدید راهیان نور رونق گرفته است. وی با بیان اینکه سنگرهای هفت تپه با کمک مردم مازندران ساخته شد، تصریح کرد: هزینه پشتیبانی این مکان نیز توسط خود مردم مازندران تامین و با کمک سپاه و لشکر ۲۵ کربلا ساخته شد که پیشکسوتان و رزمندگان ما خاطرات زیادی از هفت تپه دارند. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه هفت تپه بارها مورد بمباران دشمن قرار گرفت، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی در آن نقطه به شهادت رسیدند و مازندران ۷۲ شهید، گلستانی‌ها ۱۴ شهید، کهکیلویه و بویر احمد با مرکزیت یاسوج ۱۲ شهید و سمنانی‌ها هم ۴۰ شهید تقدیم دفاع مقدس کردند. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: هفت تپه مدرسه عشق ماست که نباید فراموش شود و تمام خانواده شهدا و پیشکسوتان انتظار دارند که مسئولان پای کار بیاند تا این مکان احیا شود. وی گفت: انتظار این است خیرین و مردم در احیا هفت تپه کمک کنند تا سپاه نه تنها یادمان شهید بلکه سوله‌ها و خوابگاه‌ها را آماده کند.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، با توجه به‌ماهیت بنزین و نقطه تبخیر پایین این سوخت، یکی از معضلات استفاده از آن کنترل بخاراتی است که حین سوخت‌گیری درهوا پخش می‌شود. حال پس از گذشت ۱۱ سال به‌اجرای فاز دوم این طرح رسیده‌ایم که جایگاه‌ داران را ملزم به‌ استفاده از دستگاه‌ هایی برای بازیافت بخارات بنزین می‌کند. این دستگاه بخارهای بنزین را جمع‌آوری کرده و فورا اقدام به‌بازگشت آن به‌چرخه توزیع سوخت می‌کند. بهران فقط یک روغن‌ ساز نیستشرکت بازرگانی بهران یکی از شرکت‌های اقماری وابسته به‌شرکت نفت بهران است که در سال ۱۳۷۳ با هدف مدیریت و نظارت بر جایگاههای عرضه سوخت و همچنین توزیع مویرگی محصولات بهران، ‌ فعالیت خود را آغاز کرد. بنابراین هرچندساعت یکبار جایگاه‌های توزیع سوخت بهران از جمله نقاط حساسی همچون نازل‌ها، پایانه‌های پرداخت هزینه سوخت (PayStation) و سایر نقاط جایگاه ضدعفونی شده تا هم مشتری‌‌های این جایگاه‌‌ها با خیال راحت اقدام به‌ سوخت‌ گیری کنند و هم کارمندان این مجموعه از ابتلا به‌این ویروس در امان باشند.»
ایسناایسنا1 روز قبل
با این حال هنوز از ستاد هماهنگی خدمات سفر، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی، به عنوان متولیان سفر، خبری درج نشده که جلسه برای این وضعیت تشکیل داده باشند. در آغاز بحران کرونا و در حالی ن‌که سایر کشورها اقدامات فوری را در ارتباط با چین به اجرا گذاشتند، دولت جلسه‌ای برگزار کرد و به خواست وزارت بهداشت، مصوب کرد پروازها به چین متوقف شود. وزیر بهداشت اکنون اعلام کرده است که ناقلان چینی، منشاء ویروس جدید کرونا در ایران بوده‌اند. حالا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از ابلاغ دستورالعمل‌ها و اقدامات پیشگیرانه این سازمان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا خبر می‌دهد. توجیه مسؤولان گردشگری در نوروز سیل‌زده این بود که به عنوان متولی گردشگری و سفر نمی‌توانند از مردم بخواهند سفر نروند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مازندران از ابتدای سال ۹۸ کانون حوادث و بحران‌های طبیعی، جانوری و زیستی بوده است. ابتدای سال ۹۸ که همگان در تکاپوی جشن نوروز بودند، مردم این استان در روزهای قبل نوروز و ایام نوروز به جای میزبانی از مسافران و میهمانان، از میهمان ناخوانده طبیعی به نام باران سیل آسا دعوت کردند. عمق بارش‌ها در مناطق مرکزی و غربی استان به حدی بوده که علیرغم تلاش نیروهای بسیج سازندگی بسیاری از ساکنان مناطق سیل‌زده صاحب سرپناه شدند ولی هنوز بسیاری از ساکنان مناطق سیل‌زده دچار مشکلات هستند. حادثه دیگری که این روزها مردم استان‌های شمالی خصوصا مازندران را تهدید کرده شیوع بیماری کرونا بوده که خوشبختانه با مدیریت و کنترلمردمی و مسئولان اقدامات اولیه برای کاهش خطرات احتمالی صورت گرفته است. با نزدیک شدن به فصل بارش، احتمال وقوع بارش و ذوب شدن همزمان برف‌ها در استان مورد هشدار امروز مسئولان آب منطقه‌ای مازندران قرار گرفته شده تا مسئولان همچنان در شرایط آمادگی کامل برای مقابله با بحران‌های طبیعی باشند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
با محرومیت باشگاه شهر خودرو مشهد از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی, جمع تیم‌هایی که با این محرومیت در لیگ برتر فوتبال مواجه شد‌ه‌اند به عدد ۴ رسید. به گزارش وانانیوز، امروز (دوشنبه) کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال یک بار دیگر رای بر بسته شدن ۲ پنجره نقل و انتقالاتی برای یک باشگاه دیگر داد. با اضافه کردن ماشین‌سازی و شهر خودرو تعداد باشگاه‌هایی که هم‌اکنون دچار محرومیت نقل و انتقالاتی در لیگ برتر هستند به عدد ۴ می‌رسد. اتفاقاتی که فوتبال ایران به تبعات آن که محرومیت و جریمه است, عادت دارد. در این رابطه صنعت نفت آبادان, تراکتور تبریز, نساجی مازندران, پارس جنوبی, استقلال و پرسپولیس هم در نیم فصل برای جذب بازیکن دچار مشکل شدند و حتی در این بین آبادانی‌ها در نهایت موفق به کسب مجوز برای جذب بازیکن جدید نشدند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
امروز همچنین بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در چهارمحال و بختیاری و نوار غربی اصفهان، مرکزی و قم دور از انتظار نیست. بارش باران نیز در استان‌های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، سمنان، تهران، قم، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، مرکزی و زنجان طی این روز ادامه خواهد داشت. بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی فردا در استان‌های یزد و شمال خراسان جنوبی بارش باران خواهیم داشت و روز پنجشنبه (۸ اسفند) بارش برف و باران در خراسان رضوی خواهیم داشت. روز چهارشنبه (۷ اسفند) نیز وزش باد شدید را در استان‌های فارس، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال بوشهر، شرق سمنان، کرمان و شرق هرمزگان خواهیم داشت. طی روز پنجشنبه (۸ اسفند) نیز وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و نیمه شرقی کرمان رخ می‌دهد بنابراین احتمال آسیب به گلخانه‌ها و سازه‌های موقت وجود دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه احیاگران هفت تپه ۵ شهید بودند که به عنوان مدافعان حرم به شهادت رسیدند، گفت: این مکان چند سالی است که در بازدید راهیان نور رونق گرفته است. وی با بیان اینکه سنگرهای هفت تپه با کمک مردم مازندران ساخته شد، تصریح کرد: هزینه پشتیبانی این مکان نیز توسط خود مردم مازندران تامین و با کمک سپاه و لشکر ۲۵ کربلا ساخته شد که پیشکسوتان و رزمندگان ما خاطرات زیادی از هفت تپه دارند. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه هفت تپه بارها مورد بمباران دشمن قرار گرفت، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی در آن نقطه به شهادت رسیدند و مازندران ۷۲ شهید، گلستانی‌ها ۱۴ شهید، کهکیلویه و بویر احمد با مرکزیت یاسوج ۱۲ شهید و سمنانی‌ها هم ۴۰ شهید تقدیم دفاع مقدس کردند. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: هفت تپه مدرسه عشق ماست که نباید فراموش شود و تمام خانواده شهدا و پیشکسوتان انتظار دارند که مسئولان پای کار بیاند تا این مکان احیا شود. وی گفت: انتظار این است خیرین و مردم در احیا هفت تپه کمک کنند تا سپاه نه تنها یادمان شهید بلکه سوله‌ها و خوابگاه‌ها را آماده کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اسماعیل پوریانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری اظهار داشت: به‌دنبال سردتر شدن هوا و پیش‌بینی کاهش ذخایر خون و فرآورده‌های آن در استان از مردم مازندران دعوت می‌شود برای اهدای خون و فرآورده‌های آن درمراکز انتقال خون مازندران حضور یابند. وی با اشاره به کاهش مراجعه اهداکنندگان خون به دلیل سرمای اخیر و رواج بیماری کرونا، افزود: ذخایر خون و فرآورده‌های خون رو به کاهش است. وی بیان کرد: انتقال خون مازندران دارای کادر پزشکی مجرب و آموزش دیده بوده که کاملا داوطلبان اهدای خون را تحت معاینه قرار می‌دهدو در صورت دارابودن شرایط لازم برای اهدای خون از داوطلبان خونگیری به عمل می‌آید؛ بنابراین جای هیچگونه نگرانی نیست. پوریانی با بیان اینکه همه پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌های ساری، آمل، بابل، تنکابن، چالوس، رامسر، نور، بهشهر، قائم‌شهر پذیرای داوطلبان اهدای خون هستند، گفت: پایگاه گلوگاه فقط چهارشنبه‌ها و جویبار دوشنبه و چهارشنبه‌ها فعال است. مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: در یازده ماهه امسال ۱۵۷ هزار و ۲۹۵ داوطلب به مراکز انتقال خون مازندران مراجعه کردند که از این تعدا ۱۲۱ هزار و ۳۷۹ اهداکننده مرفق به اهدای خون شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کمی رشد را نشان می‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
شنیده می‌شود مسئولان باشگاه نساجی مازندران سرمربی تیم خود را انتخاب کردند، ولی هنوز نام او را اعلام نکرده‌اند. خبرگزاری میزان: در شرایطی که هنوز ۱۰ هفته به پایان لیگ برتر فوبال باقی مانده، تیم فوتبال نساجی مازندران این روز‌ها همچنان بدون سرمربی به کار خود ادامه می‌دهد. البته مسئولان این باشگاه در نظر دارند قبل از بازی با ماشین‌سازی تبریز سرمربی جدید تیم خود را انتخاب کنند، ولی از آنجا که با گزینه مدنظرشان به دلایل اداری نمی‌تواند با این باشگاه قرارداد ببندد هنوز نام وی را رسانه‌ای نکرده‌اند. شنیده می‌شود مدیران باشگاه نساجی گزینه خود را نهایی کردند، ولی برخی موانع از جمله مراحل اداری، هنوز اجازه عقد قرارداد بین طرفین را نداده است. با این شرایط چیزی که مشخص است طبق گفته مسئولان باشگاه نساجی، سرمربی جدید این تیم تا قبل از بازی پایان هفته مقابل ماشین‌سازی تبریز مشخص می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
سردار عبدالله ملکی درگفتگو با خبرنگار مهر درباره یادمان هفت تپه اظهار داشت: سال ۶۴ منطقه هفت تپه در اختیار لشکر ۲۵ کربلا قرار گرفت تا در زمینه آموزش، پشتیبانی به عنوان عقبه لشکر فعالیت کند و با کمک مردم استان، این منطقه ساخته شده است. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه پنج نفر از احیاگران هفت تپه جزو شهدای مدافع حرم هستند، گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس انتظار دارند احیای منطقه هفت تپه تداوم یابد. سردار ملکی با اظهار اینکه احیای هفت تپه احیای یادمان هفت تپه جزو انتظارات است از تشکیل ستاد مردمی احیای هفت تپه خبر داد و گفت: با کسب مجوز، هفت تپه به اردوگاه لشکر ۲۵ کربلا در راهیان نور مبدل می‌شود. وی افزود: همچنین ۱۵ هکتار زمین تحویل سپاه کربلا شده است و در حال حاضر دو شهید گمنام در یادمان هفت تپه خاکسپاری شده است. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: سال قبل ساخت یادمان هفت تپه کلنگ زنی شد و برای تکمیل آن نیازمند تأمین منابع هستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- شنیده می‌شود مسئولان باشگاه نساجی مازندران سرمربی تیم خود را انتخاب کردند، ولی هنوز نام او را اعلام نکرده‌اند. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در شرایطی که هنوز ۱۰ هفته به پایان لیگ برتر فوبال باقی مانده، تیم فوتبال نساجی مازندران این روز‌ها همچنان بدون سرمربی به کار خود ادامه می‌دهد. البته مسئولان این باشگاه در نظر دارند قبل از بازی با ماشین‌سازی تبریز سرمربی جدید تیم خود را انتخاب کنند، ولی از آنجا که با گزینه مدنظرشان به دلایل اداری نمی‌تواند با این باشگاه قرارداد ببندد هنوز نام وی را رسانه‌ای نکرده‌اند. شنیده می‌شود مدیران باشگاه نساجی گزینه خود را نهایی کردند، ولی برخی موانع از جمله مراحل اداری، هنوز اجازه عقد قرارداد بین طرفین را نداده است. با این شرایط چیزی که مشخص است طبق گفته مسئولان باشگاه نساجی، سرمربی جدید این تیم تا قبل از بازی پایان هفته مقابل ماشین‌سازی تبریز مشخص می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

مازندران

استان مازَندَران (به مازندرانی: مازِرون یا مازِندِرون) دربارهٔ این پرونده تلفظ راهنما·اطلاعات به مرکزیت شهر ساری در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. این استان از پرجمعیت‌ترین استان‌های ایران و هم‌مرز با استان‌های گلستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین و گیلان است. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان مازندران شهر ساری می‌باشد که قدمتی در حدود ۶۰۰۰ سال را داراست، همچنین پرجمعیت‌ترین شهرستان استان مازندران شهرستان بابل با جمعیتی بیش از ۵۳۰ هزار نفر می‌باشد . قله دماوند مرتفع‌ترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. مازندران استان دارای ۲۲ شهرستان است. ویکی‌پدیا