مالیات

مالیات

ایرناایرنا3 ساعت قبل
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با قدردانی از حمایت‌های رئیس و نمایندگان مجلس از صنعت گردشگری، مصوبه مجلس را در حمایت عملی از صنعت گردشگری به‌ویژه در شرایط کنونی موثر دانست. مالیات بر ارزش افزوده در عمل پولی است که از مردم گرفته می‌شود و معافیت مراکز اقامتی از پرداخت این مالیات دراصل به مفهوم پرداخت نکردن این وجه از سوی مردم و گردشگران است؛ به عبارتی دیگر این موضوع مستقیم در کاهش هزینه سفر مردم تاثیر گذار هست. تیموری خاطرنشان کرد: حمایت‌های دولت، مجلس و بخش خصوصی از صنعت گردشگری می‌تواند نتایج خوبی را در شرایط اقتصادی کشور به دنبال داشته باشد. وی ادامه داد: ‌ البته پیشنهاد و درخواست ما از نمایندگان مجلس این بود که تمام هتل‌ها و مراکز اقامتی از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند که این موضوع با موافقت نمایندگان روبرو نشد و هتل‌های ۴ و ۵ ستاره از دامنه شمولیت این مصوبه حذف شد. وی در پایان از حمایت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این زمینه تشکر کرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: یک کارشناس اقتصادی گفت: برآوردها نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد وکلا فرار مالیاتی دارند که یا اظهار نمی‌کنند و یا کم اظهار می‌کنند. موسوی فرد گفت: هر چقدر پله‌های مالیاتی افزایش یابد، به عدالت مالیاتی کمک می‌کند. کارشناس اقتصادی اظهار داشت: بندهای مربوط به حمایت از زوج‌های نابارور در کمیسیون تلفیق مطرح نشد. رحمانی افزود: وکلا نیز فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند که برآوردها نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد آنها فرار مالیاتی دارند که یا اظهار نمی‌کنند و یا کم اظهار می‌کنند. کمیسیون تلفیق مصوب کرد که بدهی پیمانکاران با دادن نفت به آنها تسویه شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
به دنبال درز این اسناد دونالد ترامپ همکاری کاخ سفید با سفیر انگلیس را متوقف و متعاقبا داروک از مقام خود کناره گیری کرد. این نشریه انگلیسی خاطر نشان کرد که هرچند بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روابط حسنه‌ای با ترامپ دارد اما روابط دو کشور همواره روان نخواهد بود. او تجربه کار در توکیو، ژنو و حوزه بالکان را دارد و در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ سفیر انگلیس در افغانستان بوده است. فایننشال تایمز نوشت، جانسون قرار است ظرف هفته‌های آینده سفیر جدید انگلیس در آمریکا را تعیین کند. با توجه به همکاری نزدیک جانسون و پیرس، در دوره‌ای که جانسون وزیر امور خارجه انگلیس بود، احتمال انتخاب پیرس برای جانشینی داروک بسیار زیاد است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
با این حال در لایحه بودجه ۹۹، دولت ۵ پله برای مالیات بر درآمد از ۱۰ تا ۳۵ درصد در نظر گرفت. موسوی فرد یادآور شد: در لایحه بودجه، ارز دولتی همچنان در اختیار برخی واردکنندگان برای واردات کالاهای اساسی قرار می‌گیرد که امری نادرست است. رحمانی افزود: وکلا نیز فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند که برآوردها نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد آنها فرار مالیاتی دارند که یا اظهار نمی‌کنند و یا کم اظهار می‌کنند. کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه ۹۹ فرآیندی برای وکلا تعریف کرده است تا بر اساس آن فرآیند از آنها مالیات گرفته شود. کمیسیون تلفیق مصوب کرد که بدهی پیمانکاران با دادن نفت به آنها تسویه شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
معاون گردشگری با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت مالیات بر ارزش‌افزوده مراکز اقامتی به غیر از هتل‌های ۴ و ۵ ستاره، گفت: این معافیت مالیاتی تاثیر مستقیمی در کاهش هزینه سفر مردم دارد. به عبارت دیگر این موضوع به‌طور مستقیم در کاهش هزینه سفر مردم تاثیرگذار است. او بیان کرد: حمایت‌های دولت، مجلس و بخش خصوصی از صنعت گردشگری می‌تواند نتایج خوبی را در شرایط اقتصادی کشور به دنبال داشته باشد. او در خصوص مصوبه مجلس درباره معافیت مالیات بر ارزش‌افزوده در برخی مراکز اقامتی، گفت: البته پیشنهاد و درخواست ما از نمایندگان مجلس این بود که تمام هتل‌ها و مراکز اقامتی از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند که این موضوع مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و هتل‌های ۴ و ۵ ستاره از دامنه مشمولیت این مصوبه حذف شدند. البته مصوبه بسیار خوبی است.
مهرمهر4 ساعت قبل
با این حال در لایحه بودجه ۹۹، دولت ۵ پله برای مالیات بر درآمد از ۱۰ تا ۳۵ درصد در نظر گرفت. کارشناس اقتصادی اظهار داشت: بندهای مربوط به حمایت از زوج‌های نابارور در کمیسیون تلفیق مطرح نشد. موسوی فرد یادآور شد: در لایحه بودجه، ارز دولتی همچنان در اختیار برخی واردکنندگان برای واردات کالاهای اساسی قرار می‌گیرد که امری نادرست است. کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه بودجه ۹۹ فرآیندی برای وکلا تعریف کرده است تا بر اساس آن فرآیند از آنها مالیات گرفته شود. کمیسیون تلفیق مصوب کرد که بدهی پیمانکاران با دادن نفت به آنها تسویه شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری با اعلام این خبر گفت: به دنبال پیگیری‌های چندساله و رایزنی‌های گسترده روزهای اخیر وزارت گردشگری، تشکل‌های حرفه‌ای مرتبط و فعالان گردشگری، بالاخره نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه مراکز اقامتی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (به غیر از هتل‌های ۴ و ۵ ستاره) را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کردند. وی افزود: «نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بندهای ۱۲ و ۱۳ و ۱۶ ماده ۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده در ارتباط با معافیت مالیاتی کالا و خدمات را تصویب کردند که در بند ۱۶ این ماده مصوب شد که خدمات اقامتی هتل‌های سه ستاره و پایین‌تر مهمانپذیرها و سایر مراکز اقامتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.» معاون گردشگری کشور با قدردانی از حمایت‌های رئیس و نمایندگان مجلس از صنعت گردشگری، مصوبه امروز مجلس را در حمایت عملی از صنعت گردشگری به ویژه در شرایط کنونی موثر دانست. وی افزود: مالیات بر ارزش افزوده در عمل پولی است که از مردم گرفته می‌شود و معافیت مراکز اقامتی از پرداخت این مالیات در اصل به مفهوم عدم پرداخت این وجه از سوی مردم و گردشگران است. به عبارتی دیگر این موضوع به طور مستقیم در کاهش هزینه سفر مردم تاثیر گذار است. تیموری تصریح کرد: «حمایت‌های دولت، مجلس و بخش خصوصی از صنعت گردشگری می‌تواند نتایج خوبی را در شرایط اقتصادی کشور به دنبال داشته باشد.» وی با اشاره به مصوبه چند روز پیش مجلس در باره معافیت دفاتر فعال در حوزه جذب گردشگران خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز افزود: «پیشنهاد و درخواست ما از نمایندگان مجلس این بود که تمامی هتل‌ها و مراکز اقامتی از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شوند که این موضوع مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت و هتل‌های ۴ و ۵ ستاره از دامنه شمولیت این مصوبه حذف شد که البته مصوبه بسیار خوبی است.» معاون گردشگری با اشاره به تصویب موضوع بیمه راهنمایان گردشگری در کمیسیون تلفیق مجلس در روز یکشنبه گذشته، افزود: در مجموع با تلاش و همکاری تنگاتنگ دولت و مجلس، بسته حمایتی بسیار خوبی در هفته جاری برای فعالان بخش خصوصی گردشگری، تدارک و تمهید شد.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
طبق آخرین اعلام سازمان مالیاتی، طی چهار ماه اخیر و تاکنون فقط ۴۳ درصد پزشکان در سامانه پایانه فروشگاهی ثبت‌نام کرده‌اند و ۵۷ درصد باقی مانده فقط تا ۲۱ روز دیگر فرصت دارند که متصل یا جریمه شوند. از ابتدای مهر ماه امسال، پایانه‌های فروشگاهی (کارتخوان) باید توسط همه مشاغل پزشکی بکار گرفته می‌شد و در صورت عدم استفاده از کارتخوان، همه تراکنش پزشکان مشمول مالیات قرار می‌گرفت. همچنین جریمه ثبت‌نام نکردن پایانه‌های فروش در سامانه مکانیزه فروش، موجب تعلق دو درصد درآمد و در صورت بکار نگرفتن پایانه مذکور از ابتدای مهر امسال، معادل ۱۰ درصد درآمد پزشکان مشمول جریمه می‌شد. هنوز ۵۷ درصد پزشکان کارتخوان ندارند! فرار ۶۷۰۰ میلیاردی پزشکان از مالیاتچراکه اکنون با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، میزان فرار مالیاتی پزشکان حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان در سال است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
پوتین گفت که همه جناح‌های دومای روسیه با اینکه نقش پارلمان در تشکیل دولت روسیه باید افزایش بیابد موافق هستند. بازنگری در قانون اساسیدر راستای ایجاد تغییرات اساسی در عرصه سیاسی و حقوق اساسی روسیه، کارگروه بازنگری در قانون اساسی از روز پنج شنبه ۲۶ دی (۱۶ ژانویه) کار بررسی اصلاحات قانون اساسی را آغاز کرد. پس از آن ولادیمیر پوتین روز دوشنبه ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) پیش نویس لایحه اصلاحات در قانون اساسی را به استناد ماده ۸۴ قانون اساسی، تقدیم دوما کرد. آثار اصلاح قانون اساسیبه اعتقاد موافقان، اصلاح قانون اساسی روسیه بر کل سیستم حقوقی کشور تاثیر می‌گذارد و این تحولات سبب دمکراتیک‌تر شدن ساختار حکومت در روسیه خواهد شد. یکی از موارد اصلاحات قانون اساسی این است که به شورای دولتی به عنوان سازمانی دولتی رسمیت ببخشند.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چند بند از ماده ۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بررسی و تصویب کردند. مطابق با بند ۱۲ این ماده، صدور، ابطال و نقل و انتقال واحدهای سرمایه گذاری صندوق‌های سرمایه گذاری دارای مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از پرداخت مالیات و عوارض معاف می‌باشند. همچنین بر اساس بند ۱۶ ماده مذکور خدمات اقامتی هتل‌های سه ستاره و پایین‌تر، مهمان‌پذیرها و سایر مراکز اقامتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یا اتحادیه‌های ذی ربط از پرداخت عوارض و مالیات معاف شدند. گفتنی است وکلای ملت بند ۱۳ این ماده را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 ساعت قبل
از زمان پایان جنگ کره در سال ۱۹۵۳، کره جنوبی میزبان حدود ۳۰ هزار تفنگدار دریایی آمریکا است. اگرچه ترامپ اعلام کرده است که این توافق انجام شده و کره جنوبی حاضر به پرداخت این پول شده است. وی افزود: کره جنوبی در واقع به حمایت آمریکا برای دفاع از خود در برابر حمله کره شمالی نیاز ندارد و بودجه نظامی کره جنوبی ده برابر بیشتر از کره شمالی است به همین سبب سئول از توانایی کافی برای دفاع از خود در برابر پیونگ یانگ برخوردار است. گری می‌گوید آمریکا با مطرح کردن این درخواست‌های غیرمنطقی با آتش بازی می‌کند چرا که این امکان وجود دارد کره جنوبی از پرداخت پول به آمریکا خودداری کند. احساسات ضد آمریکایی در کره جنوبی از اوایل دهه دو هزار رو به کاهش گذاشته، اما درخواست‌های غافلگیر کننده ترامپ ممکن است خشم مردم کره جنوبی از آمریکا را بار دیگر شعله ور کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
رئیس کل بیمه مرکزی از محصولات صنعت بیمه به عنوان یک خدمت اقتصادی و کارآمد یاد کرد و گفت: خوشبختانه کارهای تبلیغی خوبی در سطح خانواده‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها صورت گرفته و رسانه‌های گروهی و صداوسیما تلاش زیادی می‌کنند تا فرهنگ بیمه در جامعه گسترش یابد. مهلت استفاده از این بخشودگی برای دارندگان اتومبیل یک ماه و مالکان ماشین آلات کشاورزی و موتورسیکلت‌ها سه ماه خواهد بود. وی از راکبان مقصر حوادث رانندگی در سال‌های گذشته خواست پیش از صدور حکم دادگاه برای دریافت خسارت به شرکت‌های بیمه مراجعه نکنند. رتبه بندی شرکت‌های بیمه برون سپاری شده استسلیمانی از واگذاری برخی از مأموریت‌های نظارتی بیمه مرکزی به سندیکای بیمه گران و انجمن‌های تخصصی خبر داد و افزود: در همین راستا مسئولیت رتبه بندی شرکت‌های بیمه را به انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه واگذار کرده‌ایم. وی سرعت و سطح بالای کارشناسی انجمن‌های حرفه‌ای را دلیل اصلی این واگذاری دانست و گفت: تعامل با بدنه تخصصی صنعت بیمه از اهداف اصلی ماست و قطعا در سایه این همکاری‌ها، شاهد رشد و توسعه صنعت بیمه خواهیم بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: زنجان شهر جهانی ملیله شد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، ارجمند سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: شهر زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی شورای جهانی صنایع دستی به ثبت رسید. او گفت: با توجه به بازدید‌های انجام شده از سوی کارشناسان شورای صنایع دستی و رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، گزارش‌های ارائه شده از شهر زنجان، این شهر را به عنوان شهر جهانی ملیله ثبت کرد. شورای جهانی صنایع‌دستی به تازگی سه شهر و یک روستای ایران را در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی ثبت کرده است. بیشتر بخوانید: معافیت دفاتر خدمات مسافرتی فعال در حوزه ورود گردشگران خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزودهبر همین اساس شیراز از استان فارس به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی، زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله، ملایر از استان همدان به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت و روستای قاسم آباد از استان گیلان به عنوان روستای جهانی چادرشب‌بافی در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی قرار گرفته‌اند.
ایرناایرنا7 ساعت قبل
به دنبال درز این اسناد دونالد ترامپ همکاری کاخ سفید با سفیر انگلیس را متوقف و متعاقبا داروک از مقام خود کناره گیری کرد. این نشریه انگلیسی خاطر نشان کرد که هرچند بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روابط حسنه‌ای با ترامپ دارد اما روابط دو کشور همواره روان نخواهد بود. او تجربه کار در توکیو، ژنو و حوزه بالکان را دارد و در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ سفیر انگلیس در افغانستان بوده است. فایننشال تایمز نوشت، جانسون قرار است ظرف هفته‌های آینده سفیر جدید انگلیس در آمریکا را تعیین کند. با توجه به همکاری نزدیک جانسون و پیرس، در دوره‌ای که جانسون وزیر امور خارجه انگلیس بود، احتمال انتخاب پیرس برای جانشینی داروک بسیار زیاد است.
ایرناایرنا7 ساعت قبل
دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقتصاد کشور، کانون دشمنی آمریکایی‌ها با ایران بوده است. هدف اقتصاد توانمند، عدالت گستری استاسدی با بیان اینکه هدف از داشتن اقتصاد توانمند، گسترش عدالت در همه زمینه‌ها است، افزود: این قابلیت سبب مقابله با آمریکا و هم پیمانان این کشور می‌شود. نامزدهای ورود به مجلس شورای اسلامی باید ایده محور باشنداسدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفندماه ۹۸ تصریح کرد: در انتخابات مجلس امکان شکل گیری اقتصاد توانمند با هدف تحقق عدالت وجود دارد. مسوول برگزاری هجدهمین اردوی جهاد اکبر ادامه داد: در بخش دوم این دوره که با حضور شخصیت‌های مطرح ملی برگزار می‌شود، ابعاد مطالبه‌گری و انتخاباتی مورد بررسی قرار می‌گیرد. به گزارش ایرنا، هجدهمین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل امسال را در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد حسین ادیب نوشت، اگر مهار تورم یک مطالبه ملی است اولین گام اصولی برای مهار تورم اجرای قانون پول شویی است. اجرای قانون پولشویی سرعت گردش پول در بخش سفته بازانه اقتصاد را به احتمالا ٢� درصد سطح موجود، کاهش می‌دهد و تورم مهار می‌شود. بانک مرکزی در یک «بخشنامه شجاعانه» شعب را موظف کرد هر نوع نقل و انتقال بانکی بدون مستندات و اطلاع بانک از مبدا و مقصد و دلیل انتقال وجه و ذینفعان انجام نشود چنانچه بالای یک میلیارد تومان باشد. در مرحله بعد، سازمان مالیاتی از این مستندات، مالیات دریافت می‌کند. بخشنامه بانک مرکزی اقدام شجاعانه‌ای بود و اولین اقدام جدی برای کاهش سرعت گردش پول است و کاهش سرعت گردش پول، در وضع موجود، موثر‌ترین راه مهار تورم است.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی یک اندیشمند دینی تصریح کرد: بروز اعتراض به شکل گسترده در سطح جامعه برای اولین مرتبه در تاریخ اسلام از جانب فاطمه زهرا (س) صورت گرفت. این اندیشمند دینی با اشاره به این که اعتراض دو گونه است، گفت: گاه اعتراض امری شخصی است؛ یعنی شخص به لحاظ اینکه مورد ظلم قرار گرفته، اعتراض می‌کند. سروش محلاتی در خصوص مشروعیت اعتراض و پایه و اساس آن تصریح کرد: مبنای اعتراض را می‌توان از سه جنبه اخلاقی، فقهی یا سیاسی بررسی کرد. دیدگاه نخست این است که در حکومت مشروع اعتراض جایی ندارد و در حکومت غیرمشروع است که می‌توان اعتراض داشت. سروش محلاتی ادامه داد: نظر سوم نیز بیان می‌دارد که اساسا در حکومت موضوع عصمت، عدالت یا مشروعیت هیچ دخالتی در مسأله اعتراض ندارد.

نشریات ترکیه در یک نگاه| صهیونیسم٬‌ ویروس قرن/ کلیچدار اوغلو: ۳۹ میلیارد دلار مالیات زلزله را کجا بردید؟

4+
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
ایرناایرنا9 ساعت قبل
سعید نمکی روز در چهارشنبه گفت‌ وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره دو پرداختی مهم به حوزه سلامت در هفته‌های آینده بیان کرد: در طول بهمن و اسفند ۹۸ دو پرداختی مهم از طرف سازمان برنامه و بودجه به وزارت بهداشت انجام می‌شود. مورد دیگر نیز تخصیص صد در صد بودجه سازمان بیمه سلامت است که انجام می‌شود. از جمله این موارد می‌توان به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد که بدهی‌های خود را به موقع پرداخت نکرد. این موضوع باعث شد که سازمان بیمه سلامت هم با وجود اینکه همه تخصیص خود را از خزانه دریافت کرده، به منابع نیاز پیدا کند. البته اخیرا این سازمان قسمتی از بدهی خود را پرداخت کرده و قرار است قسمتی از پنج هزار میلیارد تومان از بدهی باقیمانده این سازمان در روزهای آینده از طریق اوراق به وزارت بهداشت پرداخت شود.
ایران‌جیبایران‌جیب10 ساعت قبل
شعاری که نشان از خوشبینی دولت بریتانیا برای عقد قراردادهای تجاری با قدرت‌های اقتصادی جهان طی ۱۱ ماه آینده و تضمین آینده‌ای پرورنق‌تر برای اقتصاد این کشور دارد. لندن همزمان با پیشبرد دو قرارداد تجاری مهم با اتحادیه اروپا و ایالات متحده، ناگزیر است با بسیاری از طرف‌های تجاری خود برای تعیین سطح تعرفه‌های تجاری جدید مذاکره کند. در حال حاضر اتحادیه اروپا به عنوان یک بلوک اقتصادی بزرگترین شریک تجاری انگلستان به شمار می‌رود. اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ مقصد ۴۵ درصد صادرات بریتانیا بوده و ۵۳ درصد کالاها و خدمات مورد نیاز این کشور از اتحادیه اروپا وارد شده است. البته همزمان بریتانیا قادر خواهد بود در مذاکرات اول ژوئیه با اتحادیه اروپا خواستار تمدید دوره انتقالی شود.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
با این حال در لایحه بودجه ۹۹، دولت ۵ پله برای مالیات بر درآمد از ۱۰ تا ۳۵ درصد در نظر گرفت. با حذف پله پنجم، در حدود ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان از درآمد دولت کاهش می‌یابد. کارشناس اقتصادی برنامه پایش گفت: بند‌های مربوط به حمایت از زوج‌های نابارور در کمیسیون تلفیق مطرح نشد. کارشناس اقتصادی برنامه پایش در پایان افزود: اتفاق مثبت دیگر در بررسی لایحه بودجه در خصوص پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران بزرگ است. کمیسیون تلفیق مصوب کرد که بدهی پیمانکاران با دادن نفت به آنها تسویه شود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
پژوهش خبری صداوسیما: یکی از محورهای اساسی در حوزه اصلاح ساختار نظام بودجه ­ریزی کشور با رویکرد درآمدزایی پایدار و قطع وابستگی بودجه به نفت، اصلاح ساختار نظام مالیاتی است. این در حالی­ است که اصلی ­ترین منبع درآمد دولت­ در اغلب کشورهای پیشرفته بر مبنای مالیات پایه­ گذاری شده و سهم بیش از ۹۰ درصدی را به خود اختصاص می­ دهد. معافیت ­های مالیاتی غیرهدفمند و غیر ضرور، سه مسئله اساسی در اصلاح ساختار نظام مالیاتی کشور است که اگرچه همواره بر ضرورت اصلاح و ساماندهی آنها تأکید شده، اما تاکنون عزم و اراده جدی برای اصلاح نظام مالیاتی در کشور شکل نگرفته است. در صورتی که اگر این سه مسئله طی چند سال گذشته به صورت جدی از سوی دولت دنبال می­شد، علاوه بر اصلاح ساختار نظام مالیاتی، به تبع آن اصلاح بخش عمده ­ای از ساختار نظام بودجه ­ریزی کشور نیز صورت می­ گرفت؛ اما متأسفانه تأخیر در اصلاح نظام مالیاتی و ارائه لوایح مربوط به آن به مجلس باعث شده دولت نتواند از ظرفیت ­های مالیاتی در بودجه­ استفاده نماید. از همین رو، در شرایط کنونی ضروری است دولت و مجلس با همکاری یکدیگر علاوه بر ایجاد سازوکاری به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، بحث گسترش پایه­‌های مالیاتی جدید و ساماندهی معافیت ­های مالیاتی را در روند تصویب لایحه بودجه ۹۹ مورد توجه قرار دهند.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی نهمین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی نهمین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۹ بهمن ۱۳۳۱، دکترمحمد مصدق نخست ‌وزیر به ساد چیکف سفیر دولت اتحاد جماهیر شوروی اطلاع داد که مدت قرارداد شیلات دریای خزر به پایان رسیده و دولت ایران تمایلی به تمدید امتیاز و قرارداد ندارد. ۹ بهمن ۱۳۳۸، دولت ایران لایحه پرداخت سالانه ۶۰۰ پوند به دانشگاه کمبریج به منظور تجلیل از «ادواردبراون» را تسلیم مجلس شورای ملی کرد. ۹ بهمن ۱۳۴۴، وزیر بازرگانی خارجی چک ‌اسلواکی با وزیر اقتصاد ملی ایران قراردادی منعقد و امضا کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین21 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیر کمیته اجرایی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار خوزستان با اشاره به اجرای این طرح مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهت ایجاد اشتغال پایدار، گفت: تاکنون ۶۰۴ نفر از زنان سرپرست خانوار شناسایی شده در این طرح، در ارزیابی اولیه تایید شده‌اند. وی با اشاره به شناسایی ۷۳۵ زن سرپرست خانوار با شرایط تعریف‌شده در سطح استان، افزود: این تعداد با همکاری مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها، خیریه‌ها، سمن‌ها و … شناسایی شد که از این تعداد ۶۰۴ نفر در ارزیابی اولیه واجد شرایط تشخیص داده شدند. البته با توجه به ارائه اطلاعات به‌ صورت خوداظهاری، در بررسی‌های بعدی و استعلام ممکن است این آمار ریزش داشته باشد. مدیر کمیته اجرایی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار خوزستان خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون ۵۰ نفر پیشران در استان شناسایی و تعدادی از فراگیران نیز به پیشران‌ها معرفی شدند. علوی با بیان اینکه در طرح ۵۶ هزار نفری احتمالا سهمیه خوزستان ۱۵۰۰ نفر است، گفت: در این طرح هیچ محدودیتی برای متقاضیان وجود ندارد و افرادی که نتوانند از طرح توانمندسازی استفاده کنند می‌توانند در این طرح شرکت کنند.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلسه اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین سه شنبه شب در یکی از شرکت‌های تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار شد. صادرکننده را قربانی نکنیدصادرکننده نمونه کشور در ادامه تصریح کرد: هر روز یک بخشنامه جدید را ابلاغ می‌کنند که نه تنها تسهیل‌گر نیست بلکه مانع تولید و صادرات است و با این وضعیت به نظر می‌رسد می‌خواهند صادرکننده را با تصمیمات غلط خود قربانی کنند. وی اظهار داشت: امیدواریم مسئولان عالیرتبه کشوری صدای تولیدکننده و صادرکننده را بشنوند و تا دیر نشده برای حل چالش‌ها تصمیم کارشناسی بگیرند. در ادامه جعفر زاده از دیگر صادرکنندگان نمونه استان اظهارداشت: آمار مجوزهای تأسیس صادر شده باید نسبت به پروانه بهره برداری حدود ۲۰ درصد باشد و به نظر می‌رسد حدود ۸۰ درصد به دلیل سختی راه از ادامه کار باز می‌مانند. وی بیان کرد: در میان بیش از ۳ هزار واحد صنعتی استان قزوین تنها ۲۸۲ صادرکننده شاخص و فعال داریم که نشان می‌دهد این مسیر بسیار سخت و طاقت فرساست و گرفتن جواز هم سختی دیگری دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، قیمت سکه، قیمت طلا، نرخ دلار و ماجرای مرگ مشکوک پرندگان میانکاله در خبرگزاری میزان منتشر شد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص آخرین وضعیت دریاچه ارومیه، قیمت سکه، قیمت طلا، نرخ دلار و ماجرای مرگ مشکوک پرندگان میانکاله در خبرگزاری میزان منتشر شد. ماجرای مرگ مشکوک پرندگان در تالاب میانکاله چه بود؟ مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور توضیحاتی درباره مرگ پرندگان تالاب میانکاله ارائه کرد. به گفته مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه حجم آب دریاچه ارومیه تا این لحظه به ۳ میلیارد و ۴۶۰ میلیون متر مکعب رسیده است. خسارت ۱۵ تا ۳۰ درصدی سیل به گندمزار‌های استان‌های سیل زدهدبیر بنیاد ملی گندمکارن کشور گفت: سیل به گندمزار‌های استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان خسارت ۱۵ تا ۳۰ درصدی وارد کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
نتیجه یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد «برنی سندرز» در کالیفرنیا که بیشترین تعداد آرای ایالتی را دارد، با اختلافی نسبتا زیاد در صدر نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار گرفته است. خبرگزاری فارس: آماری که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد «برنی سندرز» سیاستمدار چپگرای آمریکایی در ایالت کالیفرنیا به اختلافی نسبتا زیاد در صدر رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گرفته است. کالیفرنیا با داشتن ۴۹۴ رأی ایالتی، از منظر تعداد آرای ایالتی مهمترین ایالت در جریان رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها به شمار می‌آید. پیش از این چند نظرسنجی نشان داده‌اند که سندرز در دو ایالت «آیووا» و «نیو همپشایر» هم که آغازگر فصل انتخابات هستند، پیشتاز است. انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در کالیفرنیا روز ۳ مارس (۱۳ اسفند) برگزار می‌شود.

گلوگاه‌های اقتصادی کشور، گروگان شبکه‌های فاسد ضدامنیتی/ دلیل اصلی حمله هماهنگ به شورای نگهبان چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
" [۲] البته این اظهارات لاریجانی، واکنش سخنگوی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی، را به دنبال داشت. ما به عنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کنیم. " چهره‌های مختلف کشمیری در سنین مختلفبدون تردید یکی از این آماج نفوذ، مجلس شورای اسلامی است. شعارهای جذابی چون «انتخابات آزاد» و «نشاط سیاسی» و «وحدت ملی» و کوبیدن «نظارت استصوابی» و شورای نگهبان به بهانه آن، نشان از احساس خطر این جریانات می‌کند. این‌جاست که وظیفه‌ی شورای نگهبان در پاسداری از تصمیمات قاطع خود در ماجرای صلاحیت‌ها، سنگین‌تر از همیشه می‌گردد.

فیلم/ چرا حقوق‌های بالای ۱۲ میلیون به یک اندازه مالیات می‌دهند؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان مدیر کمیته اجرایی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار خوزستان با اشاره به اجرای این طرح مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهت ایجاد اشتغال پایدار، گفت: تاکنون ۶۰۴ نفر از زنان سرپرست خانوار شناسایی شده در این طرح، در ارزیابی اولیه تایید شده‌اند. وی با اشاره به شناسایی ۷۳۵ زن سرپرست خانوار با شرایط تعریف‌شده در سطح استان، افزود: این تعداد با همکاری مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها، خیریه‌ها، سمن‌ها و … شناسایی شد که از این تعداد ۶۰۴ نفر در ارزیابی اولیه واجد شرایط تشخیص داده شدند. البته با توجه به ارائه اطلاعات به‌ صورت خوداظهاری، در بررسی‌های بعدی و استعلام ممکن است این آمار ریزش داشته باشد. مدیر کمیته اجرایی طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار خوزستان خاطرنشان کرد: همچنین تاکنون ۵۰ نفر پیشران در استان شناسایی و تعدادی از فراگیران نیز به پیشران‌ها معرفی شدند. علوی با بیان اینکه در طرح ۵۶ هزار نفری احتمالا سهمیه خوزستان ۱۵۰۰ نفر است، گفت: در این طرح هیچ محدودیتی برای متقاضیان وجود ندارد و افرادی که نتوانند از طرح توانمندسازی استفاده کنند می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

به انتهای لیست رسیدید