مالیات پزشکان

مالیات پزشکان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
همانند جهانبانی، یکی از نکات جالب‌توجه در تسهیلات دریافتی هدایتی، عدم تطابق وثایق ارائه‌شده از سوی او با حجم تسهیلات دریافتی است؛ به‌طوری که هدایتی برای دریافت تسهیلات کلان خود ۱۴۳۲ میلیارد تومان وثیقه ارائه داده که ۹۹۰ میلیارد تومان آن چک (معادل ۶۹ درصد کل ارزش وثایق)، ۴۰۷ میلیارد تومان سند ملکی (معادل ۲۸ درصد کل ارزش وثایق) و ۳۵ میلیارد تومان الباقی نیز سفته است. اما مدلل و همکارانش برای دریافت این مبالغ کلان، ۴۶۱ میلیارد تومان وثیقه ارائه داده‌اند که شامل ۱۱۰ میلیارد تومان سفته و ۳۵۱ میلیارد تومان چک بانکی است. وثایق ارائه‌شده از سوی شاملو نیز بسیار جالب‌توجه هستند، به‌طوری که وی برای دریافت این میزان وام بانکی، ۶۱۵ میلیارد تومان وثیقه ارائه داده که شامل ۱۸۲ میلیارد تومان سند اموال منقول، ۵۷ میلیارد تومان سند ملکی، ۲۶۸ میلیارد تومان چک بانکی و ۱۰۷ میلیارد تومان سفته است. وثایق اقدامیان نیز درمجموع ۱۹۵ میلیارد تومان شامل ۹۸ میلیارد تومان چک بانکی، ۸۷ میلیارد تومان سفته و ۱۰ میلیارد تومان سند ملکی است. تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و امید برای خانه‌دار شدن نیز بالاتر رفته بود.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، ۳۲ پژوهشگر و استاد برجسته دانشگاه طی نامه‌ای به رئیس مجلس خواستند که گروهی بیطرف را مامور کند تا درباره تغییر مصوبه صحن مجلس در سال ۹۷ درباره مالیات پزشکان گزارش داده و تمهیدی اندیشیده شود تا دستکاری در رای صحن، برای همیشه از دامن مجلس پاک شود. به رئیس کمیسیون تلفیق دستور فرمایید نامه رئیس کمیسیون بهداشت را به عنوان مصداق روشن «تعارض منافع» پزشکان نماینده، عودت دهد. گروهی پاکدست و بیطرف را مامورکنید درباره تغییر مصوبه صحن مجلس در سال۹۷ درخصوص مالیات پزشکان گزارش داده و تمهیدی بیندیشند تا دستکاری در رای صحن، برای همیشه از دامن مجلس پاک شود. با آرزوی ایرانی قوی و مجلسی در راس امورسه­شنبه اول بهمن ۱۳۹۸جمعی از اعضای هیات علمی و پژوهشگران اقتصادایران. اسامی امضا کنندگان به ترتیب حروف الفبا: دکتر سعید احدیان، پژوهشگر علوم سیاسیسینا احدیان، پژوهشگر اقتصاد ایراندکتر سعید آجرلو، پژوهشگر سیاستگذاری عمومیدکتر روح الله ایزدخواه، پژوهشگر اقتصاد ایراندکتر میثم پیله فروش، پژوهشگر اقتصادایرانمجتبی توانگر، پژوهشگر اقتصاد انرژیمحسن جلواتی، پژوهشگر اقتصاد کشاورزیدکتر محمد جلیلی، پژوهشگر اقتصاد مالی و اعتبارسنجیدکتر پیمان حدادی، پژوهشگر بازارهای مالیدکتر سیدمحمدرضا حسینی، پژوهشگر اقتصاد و حقوقدکتر سیداحسان خاندوزی، عضو هیات علمی دانشگاهدکتر مجتبی رضاخواه، عضو هیات علمی دانشگاهدکتر محمدجواد رضایی، عضو هیات علمی دانشگاهدکتر سیدحسین رضوی پور، پژوهشگر اقتصادایراندکتر مصطفی زمانیان، پژوهشگر حکمرانی اقتصادیدکتر محسن زنگنه، عضو هیات علمی دانشگاهدکتر سیدامیر سیاح، پژوهشگر محیط کسب وکاردکتر مالک شریعتی، پژوهشگر اقتصاد انرژیدکتر محمد شیریجیان، پژوهشگر اقتصادایراندکتر مهدی طغیانی، عضو هیات علمی دانشگاهارسلان ظاهری، پژوهشگر دکتری اقتصاد پولیدکتر صمد عزیزنژاد، عضو هیات علمی و پژوهشگر اقتصادیدکتر ابولفضل عمویی، پژوهشگر دی‍پلماسی اقتصادیمحمد عنبری، پژوهشگر محیط کسب وکاردکتر علیرضا کاظمی، عضو هیات علمی دانشگاهدکتر میثم لطیفی، پژوهشگر اقتصادایراندکتر مهدی موحدی، عضو هیات علمی دانشگاهمحسن مهدیان، پژوهشگر اقتصادایراندکتر فرشادمهدی پور، عضو هیات علمی دانشگاهدکتر مینا مهرنوش، عضو هیات علمی دانشگاهمحمد جواد نظرزاده، پژوهشگر اقتصاد رفتاریدکتر ناصر یارمحمدیان، عضو هیات علمی دانشگاهانتهای پیام/
تسنیمتسنیم5 روز قبل
مرد میانسال که حال خوشی نداشت روبه منشی گفت: امکان دارد کارت عابر بانک بدهم چون پول نقد همراهم نیست؟ اما منشی با نگاه معنا داری اعلام کرد «فقط پول نقد». استفاده از دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان چرا اجباری شد؟ انتخاب پزشکان به‌عنوان صنف اول، یک مزیت نیز برای اجراکنندگان طرح داشت. مردم از سال‌ها پیش، گلایه‌هایی به خاطر کارت‌خوان نداشتن برخی از پزشکان داشتند و همین مسئله، سبب استقبال مردم از طرح اجباری شدن دستگاه کارت‌خوان برای پزشکان شد. بر اساس قانون مجلسی‌ها پزشکان در سال ۱۳۹۸ ملزم شدند که در مطب‌هایشان از پایانه فروشگاهی یا همان کارتخوان استفاده کنند. به گزارش تسنیم، یکی از چالش‌های اصلی نظام مالیاتی کشور، حجم بالای فرار مالیاتی و عدم داشتن برنامه دقیق برای کاهش آن است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
آن‌ها تاکید می‌کنند که علاوه بر جرایم متخلفان، مالیات واقعی آن‌ها از طریق داده‌های سازمان مالیاتی محاسبه خواهد شد. بر اساس قانون بودجه ۹۸، پزشکان مکلف شده‌اند با نصب کارت خوان، مالیات مربوط به درآمدهای خود را به طور شفاف بپردازند. با این حال، طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، مالیات این صنف صرفا ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است. چگونه بفهمیم کارت خوان پزشک به سازمان مالیاتی وصل است؟ علاوه بر نبود کارت خوان، متصل بودن کارت خوان به سازمان مالیاتی نیز برای اصنافی که داشتن کارت خوان برای آن‌ها تکلیف شده است، اهمیت دارد. دوم: علامت سازمان مالیاتی در آن درج شده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معلولان از منابعی که اخیرا کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای اجرای قانون معلولان در نظر گرفته است، انتقاد کردند. در سال ۹۸ بودجه تخصیص یافته به این قانون، ۱۱۰۰ میلیارد تومان بود اما از این میزان نیز تنها ۱۷۸ میلیارد تومان پرداخت شد. زدن از جیب مردم برای اجرای قانون معلولان؟ معلولان صدقه نمی‌گیرندبرخی فعالان صنفی معلولان به شدت با این مصوبه مخالف هستند. به گفته او؛ معلولان راضی نیستند بار اجرای قانون روی دوش مردم بیفتد و با افزودن بر مشکلات معیشتی جامعه، به اجرای قانون بپردازند. این‌ها تشکل‌های حقوقی هستند و می‌توانند لااقل از طریق دیوان عدالت اداری برای عدم تخصیص بودجه معلولان شکایتی تنظیم کنند اما چنین کاری نمی‌کنند.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
دولت باید از سه دسته مالیات دریافت کند: مالیات از مشاغل، مالیات از حقوق و دستمزد و مالیات از شرکت‌ها؛ در لایحه بودجه سال ۹۹، ۲۶۱۰ هزار میلیارد ریال درآمد مالیات و عوارض برای دولت، پیش بینی شده است. از طرفی ممکن است با توجه به بودجه سال آینده این اتفاق در سال ۹۹ بیافتد. به نظر شما با توجه به کسری شدید بودجه سال آینده احتمال گرانی بنزین وجود دارد؟ برای کاهش مصرف حامل‌های انرژی دونگاه وجود دارد. در عین حال که شما را به اعداد و ارقام بودجه سال آینده توجه می‌دهم. برخی معتقدند بودجه سال ۹۹ برای مجبور کردن کشور به توافق هسته‌ای و یا نظامی تنظیم شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-محمد کردبچه با بیان این‌که بودجه سال آینده در شرایط سختی بسته شد، گفت: هیچ‌کجای بودجه بلندپروازانه نیست و از این انقباضی‌تر در تاریخ بودجه‌نویسی ایران بعید است پیدا کنید. در حال حاضر با توجه به این‌که بودجه سال آینده مطرح شده، برای تامین مصارف بودجه نیازمند منابع حاصل از مولدسازی دارایی‌ها هستیم. در شرایطی که تا این حد کسری بودجه وجود دارد، تخصیص بودجه به نهادهای غیرپاسخ‌گو چه توجیهی دارد؟ برای بودجه سال ۹۹ کمیته‌ای در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد به نام کمیته بازبینی هزینه‌ها. * رییس اتاق بازرگانی تهران چندی پیش عنوان کرده بود که اگر بودجه سال ۹۹ تصویب شود، سال آینده شاهد یک جهش ارزی همچون سال ۹۷ خواهیم بود. * فکر می‌کنید بودجه سال آینده براساس یک دولت تنگدست تدوین شده است یا این‌که بلندپروازانه است؟ ببینید، هیچ‌کجای بودجه بلندپروازانه نیست.
رکنارکنا2 هفته قبل
برای مقابله با فرار مالیاتی گروه‌هایی مانند پزشکان، قانون گذار آنها را ملزم به نصب کارتخوان کرده‌است که پس از چندین مرحله ضرب الاجل، در نهایت از پایان شهریورماه اجباری شد. با وجود الزام قانونی و اعلام اینکه عدم نصب کارتخوان، «ظن قانونی» فرار مالیاتی و برخورد با متخلفان را به دنبال دارد، تنها بخشی از پزشکان اقدام به نصب کارتخوان کرده‌اند. فقط حدود ۴۰ درصد پزشکان، اقدام به نصب کارتخوان کرده و حدود ۶۰ درصد هنوز در مقابل آن مقاومت می‌کنند. علاوه بر آمار پایین مشارکت پزشکان در نصب کارتخوان، مشکل اینجاست که افرادی که اقددام به نصب کارتخوان کرده‌اند با توسل به شیوه‌های مختلف سعی در دور زدن قانون و فرار از پرداخت مالیات هستند. استفاده پزشکان از کارتخوان‌های افراد دیگربرخی پزشکان برای فرار مالیاتی، علاوه بر کارتخوانی که به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده‌اند، کارتخوان‌های افراد دیگر را نیز در مطب خود قرار می‌دهند که این کارتخوان‌ها به حساب ثبت شده آنها در سامانه مالیاتی کشور تعلق ندارد. الزام قانونی نصب کارتخوان توسط پزشکاننصب کارتخوان برای محاسبه میزان درآمد مشاغل مختلف مانند پزشکان، الزام قانونی دارد که در قانون بودجه نیز بر آن تاکید شده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/زنجان مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: فقط کارت‌خوان، پایه محاسبه مالیات نبوده بلکه ملاک، تکمیل اظهارنامه مالیاتی است. میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سامانه ثبت‌نام برای پایانه‌های فروشگاهی توسط پزشکان به هیچ‌وجه مسدود نمی‌شود و پزشکان این استان، می‌توانند برای پیگیری نصب کارت‌خوان به این سامانه مراجعه کنند. وی افزود: طبق قانون از ابتدای مهرماه امسال، پایانه‌های فروشگاهی (کارت‌خوان) باید توسط همه مشاغل پزشکی به‌کارگیری شود و در صورت استفاده نکردن از کارت‌خوان، همه تراکنش پزشکان مشمول مالیات قرار خواهد گرفت. مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خاطرنشان کرد: پزشکان در صورت نصب دستگاه کارت‌خوان از همه معافیت‌های قانونی برخوردار می‌شوند و سازمان امور مالیاتی، مکلف به نظارت بر نصب کارت‌خوان بوده و این سازمان، همه اطلاعات مربوط به پایانه‌های فروشگاهی را در اختیار دارد. فقط کارت‌خوان، پایه محاسبه مالیات نبوده بلکه ملاک، تکمیل اظهارنامه مالیاتی است.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
راغفر عنوان کرد: مرکز پژوهش‌ها اعلام کرده، ۸۰۰ هزار میلیارد تومان از سال ۹۶ تعهدات معوق عمرانی وجود دارد. در بهترین حالت برخی از این شرکت‌ها ۳ درصد مالیات به دولت می‌دهند. اگر قیمت‌های این‌ها را تعدیل کنید تمام بودجه دولت تامین می‌شود. راغفر اظهار کرد: برای اولین بار بودجه سال ۹۹ از کل تولید ناخالص داخلی به ۱۱ درصد کاهش پیدا کرده است. در طول جنگ بودجه ارزی کشور کلا ۶ میلیارد دلار بود که با ۳ میلیارد آن کالاهای اساسی را تضمین می‌کردیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
در بهترین حالت برخی از این شرکت‌ها ۳ درصد مالیات به دولت می‌دهند. اگر قیمت‌های این‌ها را تعدیل کنید تمام بودجه دولت تامین می‌شود. راغفر اظهار کرد: برای اولین بار بودجه سال ۹۹ از کل تولید ناخالص داخلی به ۱۱ درصد کاهش پیدا کرده است. وی یکی دیگر از راه حل‌های نجات اقتصادی کشور را توجه به بنگاه‌های کوچک و متوسط عنوان کرد و افزود: مطالعات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد توزیع شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک در کشورهای توسعه یافته و توسعه نیافته متفاوت است. در طول جنگ بودجه ارزی کشور کلا ۶ میلیارد دلار بود که با ۳ میلیارد آن کالاهای اساسی را تضمین می‌کردیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
در بهترین حالت برخی از این شرکت‌ها ۳ درصد مالیات به دولت می‌دهند. اگر قیمت‌های این‌ها را تعدیل کنید تمام بودجه دولت تامین می‌شود. راغفر اظهار کرد: برای اولین بار بودجه سال ۹۹ از کل تولید ناخالص داخلی به ۱۱ درصد کاهش پیدا کرده است. وی یکی دیگر از راه حل‌های نجات اقتصادی کشور را توجه به بنگاه‌های کوچک و متوسط عنوان کرد و افزود: مطالعات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد توزیع شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک در کشورهای توسعه یافته و توسعه نیافته متفاوت است. در طول جنگ بودجه ارزی کشور کلا ۶ میلیارد دلار بود که با ۳ میلیارد آن کالاهای اساسی را تضمین می‌کردیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
اکنون نیز طرحی مانند رمز دوم را ارئه کرده‌ایم اما برای حل چالش‌های آن به شکل بنیادی فکر نکرده‌ایم. وی با بیان این‌که طرح مسئله حل مالیات پزشکان صحیح نیست، توضیح داد: نسخه در داروخانه و پاراکلینیک ایجاد می‌شود، این مسئله نشان می‌دهد بررسی ۱۲هزار داروخانه و ۵ هزار پاراکلنیک راحت‌تر از این است که برای حل مسئله مالیات دیتای۲۶۰ هزار پزشک را بررسی کنیم. باقری اصل خاطرنشان کرد: زمانی که طرح مسئله اشتباه کرده و به جای بررسی داروخانه و پاراکلینیک به بررسی پزشکان می‌پردازیم، آن‌ها به راحتی مالیات را دور می‌زنند. در این مورد خاص نیاز نبود مالیات را حل کنیم بلکه می‌توانستیم از نسخه‌پیچ الکترونیکی کمک بگیریم. وی تصریح کرد: معاملات دولت، مسئله دیگری است که به کاوستان (مرکز داده کاوری و نوآوری باز دانشگاه علم و صنعت) سپرده می‌شود.
الفالف1 ماه قبل
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: نکته مهم درباره درآمدهای نفتی در بودجه ۹۹ بحث امیدآفرینی است. درحالیکه درآمدی که قرار است از فروش یک میلیون بشکه نفت با قیمت ۵۰ دلار در بودجه ۹۹ بسته شده است. دوباره دارید همین استدلال‌های نادرست را مطرح می‌کنید؛ در حالی که آمار رسمی اشاره دارد یک میلیون بشکه، رقم صادراتی نفت ایران نیست. من نمی‌­توانم رقم دقیق صادرات را عنوان کنم ولی می‌­توانید از منابع معتبر بپرسید که تلاش­‌هایی که برای صادرات نفت به چه صورت است. با این استدلال بهتر است به جای ۱٫۵ میلیون بشکه ۳ میلیون بشکه بگذاریم حتی بیشتر از این عدد هم جا دارد.
مهرمهر1 ماه قبل
دژپسند درباره عملیاتی شدن نرم افزار موبایلی گمرک، گفت: کارهای اجرایی گمرک موبایلی انجام شده که در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد، اما با قولی که از رئیس کل گمرک گرفتم تا هفته دولت سال آینده، گمرک هوشمند را رونمایی می‌کنیم. وی درباره میزان ورود موقت کالا از گمرک، گفت: در این باره محدودیت و ممنوعیت نداریم اگر هم واحدهای تولیدی نمی‌توانند میزان بیشتری را در ورود موقت کالا، به کشور وارد کنند شاید ناشی از محدودیت‌های بیرونی باشد. وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره میزان اجرایی شدن بانکداری دیجیتال، گفت: این وزارتخانه دستورالعمل بانکداری دیجیتالی را به کل بانک‌ها ابلاغ کرده و ما به صورت ماهانه از بانک‌ها گزارش گیری می‌کنیم ضمن این که به صورت حضوری نیز از روند اجرایی شدن بانکداری دیجیتال بازدید می‌کنیم. اجرایی شدن سامانه اعلام فساد از طریق مردمدژپسند همچنین از اجرایی شدن سامانه اعلام فساد از طریق مردم در روزهای آینده خبر داد. وی افزود: روابط عمومی وزارت اقتصاد متولی راه اندازی این سامانه است که با راه اندازی آن در روزهای آینده، مردم می‌توانند وقوع هر گونه فسادی را به این سامانه گزارش کنند تا در سریعترین زمان ممکن بررسی و پیگیری شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، محمد جهانگیری با اشاره به این که مقایسه پزشکان ‌ایرانی با آمریکایی جای خشنودی دارد، گفت: سطح پزشکی ایران در سطح آمریکاست و خدماتی که جامعه پزشکی ایران به ‌بیماران ارائه می‌دهد در سطح پزشکان آمریکایی است، اما درآمد آنها بسیار کمتر از یک پزشک آمریکایی است و در سطح ایران ‌است. ‌وی افزود: در بررسی‌های سیستم مکرا در آمریکا که به کیفی‌سازی می‌پردازد پیش‌بینی می‌کنند که ۶۰۰ میلیارد دلار در حوزه ‌سلامت باید کاهش هزینه و ذخیره سازی داشته باشند، یعنی در طی ۱۰ سال چقدر باید سرمایه‌گذاری حوزه سلامت انجام شود که ‌این میزان ذخیره سازی داشته باشند، یعنی هر سال ۶ برابر صادرات نفت ما قرار است ذخیره‌سازی کنند. ‌جهانگیری ادامه داد: آمریکا یکی از کشورهایی است که سرمایه‌گذاری عظیمی درحوزه سلامت انجام می‌دهد و ۱۸ درصد از ‌تولید ناخالص ملی را به این حوزه اختصاص می‌دهد و این درحالی است که ایران حدودا ۶ درصد از درآمد ناخالص ملی را به ‌سلامت اختصاص می‌دهد که در عمل این میزان زیر پنج درصد است. ‌معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که قیاس پزشکان ایرانی و آمریکایی مسرت بخش است، اظهار کرد: ‌پزشکان آمریکایی با توجه به درآمد بالایی که دارند مالیات‌های سنگینی پرداخت می‌کنند و این که گفته شده میزان پرداخت مالیات ‌آنها در سال ۲۰۱۵ سه برابر میزانی است که ایران برای صادرات نفت خود در سال ۱۳۹۹ روی آن حساب کرده، تنها یک ‌مقایسه مع الفارغ است زیرا میزان درآمد آنها با پزشکان ایرانی بسیار متفاوت است. ‌وی خاطرنشان کرد: بهتر است اگر در مورد مالیات پزشکان قیاسی انجام می‌شود به درآمدها نیز توجه شود؛ هر چند که جامعه ‌پزشکی به پرداخت مالیات و شفاف سازی معتقد است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران گفت: برنامه داریم در جلسه‌ای با وزارت بهداشت، هیات مدیره نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی راه‌های تحقق مالیات از پزشکان را بررسی کنیم. این خبر در حال تکمیل است …
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
۶۵ درصد پزشکان فارس به سامانه سازمان امور مالیاتی نپیوسته‌اندمدیرکل امور مالیاتی استان فارس با اشاره به اینکه لزوم اخذ مالیات از پزشکان در قانون بودجه سال ۹۸ ذکر شده است، ادامه داد: از همین رو پزشکان تا خردادماه سال ۹۹ فرصت دارند که اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کنند. مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با اشاره به وکلایی که آنها نیز مشمول جرائم مالیاتی می‌شوند، می‌گوید: با این دسته از وکلا نیز مطابق با قانون رفتار خواهد شد. رصد تراکنش‌های مالیهاشمی در ادامه با اشاره به جدیدترین آمارهای سازمان امور مالیاتی کشور درباره تعداد پزشکانی که به نصب کارت‌خوان اقدام کرده‌اند، گفت: در استان فارس از مجموع ۴ هزار و ۷۵۰ پزشک تنها حدود ۳۵ درصد در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت‌نام کرده‌اند. مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با بیان اینکه بیش از نیمی از پزشکان برای دریافت دستگاه کارت‌خوان ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: ملاک مهم ثبت‌نام پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور است. وی با بیان اینکه این کارگروه بحث سکه و ارز را هم مورد رصد و بررسی قرار خواهد داد، افزود: اداره کل امور مالیاتی استان فارس، فرار مالیاتی و کتمان درآمد را رصد و مالیات واقعی را مطالبه می‌کند.
الفالف1 ماه قبل
از آنجا که پزشکان هم در آمریکا و هم در ایران از جمله اقشار پر درآمد محسوب می‌شوند در گزارش پیش رو به بررسی میزان مجموع مالیات پزشکان آمریکایی پرداخته‌ایم. لازم به ذکر است که آخرین آمار مربوط به مالیات پرداخت شده توسط پزشکان در آمرییکا به تفکیک ایالت‌ها مربوط به سال ۲۰۱۵ است. پزشکان آلاسکا ۷۹٫۵ میلیون دلار، در مونتانا ۱۶۷٫۷ میلیون دلار و پزشکان تگزاس ۳٫۵۲۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ مالیات پرداخت کرده‌اند. پزشکان در ایالت مین آمریکا نیز در مجموع ۲۶۹٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ مالیات پرداخت کردند. * پزشکان ایرانی و آمریکایی چقدر مالیات پرداخت می‌کنند؟ آمار موجود حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۵ پزشکان آمریکایی در مجموع بیش از ۶۶٫۸ میلیارد دلار مالیات پرداخت کرده‌اند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
در نتیجه اگر با یک جدول تناسب مقدار ۸ درصد به ۳۶ درصد رسانده شود مقدار واقعی فرار مالیاتی گروه مشاغل مشخص می‌شود. در این حوزه سهم پزشکان در ثبت فرار مالیاتی بسیار بالاست. با افزایش فشارها به سازمان امور مالیاتی در لزوم جلوگیری از راه‌های فرار مالیاتی پزشکان سرانجام از ابتدای سال جاری این صنف موظف شدند که از پایانه‌های فروش الکترونیک (کارتخوان) استفاده کنند. سازمان امور مالیاتی اخیرا اعلام کرده که بیش از سه هزار وکیل پرونده مالیاتی پر نکرده‌اند و تعدادی از نمایندگان مجلس رقم حدودا ۱۲ هزار میلیارد تومانی را به عنوان فرار مالیاتی وکلا تخمین زده‌اند. از این رو اگر رقم فرار هفت هزار میلیارد تومانی پزشکان و ۱۲ هزار میلیارد تومانی وکلا از پرداخت مالیات را در کنار هم قرار دهیم، این دو صنف مجموعا ۱۹ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داشته‌اند.
الفالف1 ماه قبل
از این ۱۴۰ هزار میلیارد تومان نیز ۱۳ هزار میلیارد تومان آن مربوط به مالیات گروه حقوق و دستمزدی‌ها و ۱۰ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات گروه مشاغل است. نگاهی به وضعیت مالیاتی پزشکان در سال‌های ۸۸ تا ۹۳ مطابق با گزارش سازمان امور مالیاتی هم جالب قابل توجه است و موید نکات بالا درباره میزان فرار مالیاتی آنهاست: *فرار مالیاتی پزشکان «وکلا» چقدر است؟ یکی دیگر از گروه هایی که اخیرا میزان فرار مالیاتی آنها مورد توجه کارشناسان و رسانه‌ها قرار گرفته است، وکلا هستند. مجموع فرار مالیاتی پزشکان و وکلا حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان است. به عبارت دیگر، میزان فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل ۴۵ درصد یارانه نقدی پرداختی به مردم است. به عبارت دیگر، میزان فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل ۶۳ درصد یارانه بنزینی پرداختی به مردم است.
فارسفارس1 ماه قبل
روش اول: برهان خلفاگر مقدار مالیات سالیانه پزشکان طبق اظهارات سازمان امور مالیاتی ۷۰۰ میلیارد تومان باشد با فرض ۲۰ درصدی مالیات درآمد سالیانه پزشکان ۳۵۰۰ میلیارد تومان است. روش دوم: بر اساس تخمین درآمداز آنجا که تا کنون هیچ آمار رسمی درباره درآمد پزشکان منتشر نشده است بایستی از تخمین برای درآمد آنها استفاده کرد. علت تخمین یک دهمی سازمان مالیاتبر اساس رقم محاسبه شده طی سه روش بالا مالیات اعلام شده تقریبا یک دهم مقدار حقیقی می‌باشد. بعد از کارانه، درآمد مطب نقش مهمی در درآمد پزشکان دارد. یکی دیگر از موضوعات مهم در جهت دریافت اطلاعات صحیح درآمد مطب پزشکان نصب کارتخوان در مطب پزشکان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: برای محاسبه مالیات پزشکان، در خردادماه سال آینده و همزمان با ارائه اظهارنامه مالیاتی پزشکان، با منابع دیگر اطلاعاتی، درآمدهای دیگر مالیاتی مشمول و مالیات حقه را از آنها مطالبه می‌کنیم و جرائمی که در قانون پیش‌بینی شده حتما مورد عمل قرار خواهد گرفت. پارسا یادآور شد: در کشور تمام واحدهای مختلف و به هرجایی می‌روید، دنبال معافیت مالیاتی هستند. معافیت‌های مالیاتی بیمه هارییس سازمان امور مالیاتی درباره معافیت مالیاتی بر نرخ حق بیمه در کشور گفت: امروز با مدیران عامل شرکت‌های بیمه جلسه داشتیم و توافق کردیم همه ابعاد مالیات برای همه شرکت‌های بیمه باید به شکل متمرکز و در قالب ممیز کلی واحد و دستورالعمل یکسان عمل شود. وی درباره تاثیر مالیات بر ارزش افزوده بر افزایش قیمت بیمه‌ها نیز گفت: مالیات بر ارزش افزوده کاری به شرکت‌های بیمه‌گر ندارد و هزینه اصلی آن به سمت خریدار نهایی می‌رود. مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزادپارسا درباره اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز گفت: مناطق آزاد قرار است سکوی صادرات باشند و تولید در آنها صرفه اقتصادی داشته باشد ولی بحث مالیات بر ارزش افزوده کمک به تولیدکننده و صادرکننده نیست.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/اردبیل مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: استان اردبیل با ۵۳ درصد نصب کارتخوان در مطب پزشکان رتبه دوم کشور را به دست آورده است. رسول نوع‌پرور در نشست با مسئولان دستگاه قضایی و علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: به دنبال اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب پزشکان فعالیت‌های خوبی در چند ماه اخیر انجام شده به طوری که بعد از استان قم با ۵۸ درصد در استان اردبیل پزشکان با نصب کارتخوان توانستند ضمن تمکین به قانون با ۵۳ درصد نصب دستگاه رتبه دوم را به دست آورند. مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل افزود: صنف پزشکان در برخی از سال‌ها در استان اردبیل تا ۲٫۵ برابر میانگین کشوری پرداختی مالیات داشتند که این نشان از همکاری خوب آنها با جامعه شریف پزشکی با اداره کل امور مالیاتی است. وی از وصول ۳۷۰ میلیارد تومانی مالیات استان خبر داد و تصریح کرد: این مبلغ در اختیار کمیته تخصیص استان قرار گرفته تا صرف بودجه عمرانی شود. وی بیان کرد: سهم کشوری به طور میانگین در وصول مالیات‌های مشاغل ۱۰ درصد است که استان اردبیل از این لحاظ در تراز بالاتری قرار دارد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
با وجود سپری‌شدن سه ماه از آخرین مهلت، آمار‌های سازمان امور مالیاتی نشان می‌دهد تنها ۴۰ درصد از پزشکان به این قانون تمکین کرده‌اند. این مسئله حتی پای دادستانی را هم به ماجرای مالیات پزشکان باز کرده و دادستان کل کشور پزشکان فراری از مالیات را به ورود دادستانی به موضوع تهدید کرد. اما برخی از پزشکان که تعدادشان هم کم نیست، حاضر نیستند زیر بار این قانون بروند و راهکار‌هایی برای دور زدن آن پیدا کرده‌اند. از همین روست که اعضای خانه ملت هم به دنبال راهکار‌هایی برای تمکین پزشکان به قانون پرداخت مالیات هستند. از ممنوع‌الخروجی پزشکانی که به قانون تمکین نمی‌کنند گرفته تا ابطال پروانه مطلب.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
آماری که نشان می‌دهد در استان‌های مختلف میزان تمکین پزشکان در نصب کارتخوان پایین بوده است. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابزارهای قضایی قابل استفاده برای الزام پزشکان به نصب کارتخوان افزود: باید با پزشکان نیز مانند همه کارخانه‌دارها برخورد کرد. *شفاف نشدن درآمد پزشکان منجر به فرار مالیاتی می‌شوددیگر نماینده مجلس اعتقاد دارد تا زمانی که وضعیت مالیت پزشکان شفاف نشود، میزان فرارهای مالیاتی افزایش خواهد داشت لذا اصلی‌ترین راه کاهش فرار مالیاتی شفافیت است. عضو فراکسیون اصلاح نظام اداری کشور مجلس شورای اسلامی درباره فرار مالیاتی پزشکان گفت: ازجمله دلایل رقم بالای فرار مالیاتی در کشور عدم پرداخت مالیات توسط برخی مشاغل خاص همچون پزشکان است. اگر درآمدهای گروه‌های شغلی مذکور شفاف نشود بر میزان فرار مالیاتی افزوده خواهد شد.
فارسفارس2 ماه قبل
آماری که نشان می‌دهد در استان‌های مختلف میزان تمکین پزشکان در نصب کارتخوان پایین بوده است. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابزارهای قضایی قابل استفاده برای الزام پزشکان به نصب کارتخوان افزود: باید با پزشکان نیز مانند همه کارخانه‌دارها برخورد کرد. *شفاف نشدن درآمد پزشکان منجر به فرار مالیاتی می‌شوددیگر نماینده مجلس اعتقاد دارد تا زمانی که وضعیت مالیت پزشکان شفاف نشود، میزان فرارهای مالیاتی افزایش خواهد داشت لذا اصلی‌ترین راه کاهش فرار مالیاتی شفافیت است. عضو فراکسیون اصلاح نظام اداری کشور مجلس شورای اسلامی درباره فرار مالیاتی پزشکان گفت: ازجمله دلایل رقم بالای فرار مالیاتی در کشور عدم پرداخت مالیات توسط برخی مشاغل خاص همچون پزشکان است. اگر درآمدهای گروه‌های شغلی مذکور شفاف نشود بر میزان فرار مالیاتی افزوده خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
این در حالی است که بسیاری از پزشکان با کسب درآمدهایی هنگفت، تن به نصب کارتخوان نمی‌دهند، زیرا می‌دانند از محل درآمدهایی که کسب می‌کنند باید به دولت مالیات بپردازند. در این باره عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق قانون، پزشکان ملزم به نصب کارتخوان برای پرداخت مالیات به دولت هستند. عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز در این‌باره گفت: بنده موافق پرداخت مالیات پزشکان از طریق نصب کارتخوان هستم. وی افزود: البته پزشکان چون از قشر فرهیخته جامعه هستند، قانون‌گریز نخواهند بود و در نصب کارتخوان برای پرداخت مالیات، دولت را همراهی می‌کنند. یک پزشک نیز درباره علل عدم نصب کارتخوان توسط برخی پزشکان گفت: پزشکان معتقدند آنها تافته جدا بافته از بقیه صنوف نیستند و اگر قرار است قانونی اجرا شود باید برای همه یکسان باشد.

به انتهای لیست رسیدید