مایک پامپئو

مایک پامپئو

فارسفارس36 دقیقه قبل
پس از اتهاماتی که مدیر «برنامه جهانی غذا» علیه انصارالله مطرح کرد، سخنگوی این جنبش بدون نام بردن از طرفی خاص اعلام کرد، برخی سازمان‌ها در قالب برنامه‌های انسانی در یمن، با سازمان‌های اطلاعاتی بین‌المللی کار می‌کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله اعلام کرد، برخی طرف‌ها و سازمان‌ها وجود دارند که با دستگاه‌های اطلاعاتی بین‌المللی کار می‌کنند و اطلاعات را به کشورهای متجاوز به یمن تحت عنوان «کار انسانی» می‌فروشند. وی تصریح کرد، این سازمان‌ها باید بدانند و کمک‌هایشان نیاز حدود ۳۰ میلیون یمنی به غذا، دارو و ضروریات اساسی را برآورده نمی‌کند. این عضو انصارالله تأکید کرد: کسی که به کشورهای متجاوز (به یمن) سلاح می‌دهد و جنایت‌هایش را می‌پوشاند شایسته ارائه کمک‌های انسانی نیست و اگر این کار را انجام دهد برای اهداف غیرانسانی است. عبدالسلام در پایان گفت: بار دیگر از این طرف‌ها و سازمان‌ها که در یمن مشغولند، دعوت می‌کنیم به کار انسانی به دور از سوءاستفاده سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی متعهد باشند.
موجموج50 دقیقه قبل
تنها خواسته ترامپ از ایران این است که به تعهد خود مبنی بر عدم تولید بمب‌های هسته‌ای پایبند بماند، در این میان بن سلمان خواستار محدود کردن فعالیت‌های ایران در منطقه شده است. محمد بن سلمان که پیش از این صدای آمریکا در تهدید ایران به جنگ بود، اکنون صدای آن در دراز کردن دست صلح شده است. اما ترامپ با این کار از لبه پرتگاه عقب نشینی می‌کند درحالی که بن سلمان به عمق پرتگاه برمی گردد. وی امیدوار بود که در تجاوزات ضد یمن با شکست ارتش وکمیته‌های مردمی، شکست ایران را نیز به این شکست ضمیمه کند و یا اینکه حداقل ترامپ او را در تهران و یمن نجات دهد. تغییر معادلات سیاسی و میدانی، احتمال دارد که بن سلمان برای حفظ آبروی خود بخواهد بدون عقب نشینی از یمن به دنبال مذاکره با ارتش یمن و کمیته مردمی باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
نشریه «آتلانتیک» با اشاره به تحولات اخیر منطقه و برنامه هسته‌ای ایران، نوشته است که جمهوری اسلامی ایران بالأخره در حال به کارگیری گزینه‌های خود برای پاسخ به فشارهای آمریکاست. این نشریه حوادث اخیر در منطقه از جمله انفجار چند نفتکش، هدف قرار گرفتن پهپادهای آمریکا در منطقه و حملات تلافی‌جویانه انقلابیون یمن به عربستان سعودی را به ایران نسبت داده است. وی نوشته است: «در جبهه دیپلماتیک، ایران تا الان تهدیدات ایران به اقدامات بازگشت‌پذیر محدود بوده است. در همین راستا، ارتش آمریکا هفته گذشته اعلام کرد یکی از پهپادهایش در یمن هدف قرار گرفته و ساقط شده است. وی با بیان اینکه ایران با هیچ ملتی جنگ ندارد، گفت: «مقابل ایران عده‌ای سیاست‌مدار کم تجربه قرار دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان که برای سفر رسمی در انگلیس به سر می‌برد در یک تماس تلفنی با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره روند صلح افغانستان گفت‌وگو کرد. وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قریشی و پامپئو در این تماس تعهد خود را برای همکاری با یکدیگر به منظور برقراری صلح پایدار در منطقه ابراز کردند. به گزارش «اکسپرس تریبون»، در این تماس قریشی بار دیگر بر «اراده محکم» اسلام‌آباد برای ایفای نقش مثبت در روند صلح و حمایت از گفت‌وگوهای بین‌الافغانی تاکید کرد. پاکستان در حالی بار دیگر بر ایفای نقش سازنده در افغانستان متعهد شده که مقامات افغان بارها اسلام‌آباد را به عدم صداقت و کارشکنی در روند صلح و همچنین حمایت از مخالفان مسلح دولت کابل متهم کرده‌اند. چند ماه گذشته نیز نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی دولت افغانستان را مانعی برای برقراری صلح خوانده و تاکید کرده بود که برای تحقق صلح باید در افغانستان دولت موقت ایجاد شود که واکنش‌های شدیدی را در میان جامعه سیاسی افغانستان در پی داشت.
فارسفارس1 ساعت قبل
نشریه «آتلانتیک» با اشاره به تحولات اخیر منطقه و برنامه هسته‌ای ایران، نوشته است که جمهوری اسلامی ایران بالأخره در حال به کارگیری گزینه‌های خود برای پاسخ به فشارهای آمریکاست. این نشریه حوادث اخیر در منطقه از جمله انفجار چند نفتکش، هدف قرار گرفتن پهپادهای آمریکا در منطقه و حملات تلافی‌جویانه انقلابیون یمن به عربستان سعودی را به ایران نسبت داده است. وی نوشته است: «در جبهه دیپلماتیک، ایران تا الان تهدیدات ایران به اقدامات بازگشت‌پذیر محدود بوده است. در همین راستا، ارتش آمریکا هفته گذشته اعلام کرد یکی از پهپادهایش در یمن هدف قرار گرفته و ساقط شده است. وی با بیان اینکه ایران با هیچ ملتی جنگ ندارد، گفت: «مقابل ایران عده‌ای سیاست‌مدار کم تجربه قرار دارند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان که برای سفر رسمی در انگلیس به سر می‌برد در یک تماس تلفنی با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا درباره روند صلح افغانستان گفت‌وگو کرد. وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قریشی و پامپئو در این تماس تعهد خود را برای همکاری با یکدیگر به منظور برقراری صلح پایدار در منطقه ابراز کردند. به گزارش «اکسپرس تریبون»، در این تماس قریشی بار دیگر بر «اراده محکم» اسلام‌آباد برای ایفای نقش مثبت در روند صلح و حمایت از گفت‌وگوهای بین‌الافغانی تاکید کرد. پاکستان در حالی بار دیگر بر ایفای نقش سازنده در افغانستان متعهد شده که مقامات افغان بارها اسلام‌آباد را به عدم صداقت و کارشکنی در روند صلح و همچنین حمایت از مخالفان مسلح دولت کابل متهم کرده‌اند. چند ماه گذشته نیز نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی دولت افغانستان را مانعی برای برقراری صلح خوانده و تاکید کرده بود که برای تحقق صلح باید در افغانستان دولت موقت ایجاد شود که واکنش‌های شدیدی را در میان جامعه سیاسی افغانستان در پی داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا در جریان دیدارش با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده که در سفرش به واشنگتن صورت گرفت، گفت: در زمانی که نهادهای اتحادیه اروپا دچار ضعف بوده و به طرز چشمگیری با چالش‌هایی روبرو هستند، ایتالیا می‌خواهد نخستین شریک معتبر، قوی و منسجم برای آمریکا باشد. پنس نیز در توییترش نوشت: ائتلاف بین آمریکا و اروپا بیش از هر زمان دیگری قوی‌تر است. او در جریان یک نشست خبری سرکوب گسترده مهاجران و آوارگان را کم اهمیت شمرد و به جای آن، به اشتراک دیدگاهش با دولت آمریکا درباره ایران، اسرائیل، اوضاع در خاورمیانه، لیبی و ونزوئلا و همچنین تمایل چین در قبال اروپا و قاره آفریقا پرداخت. معاون نخست وزیر ایتالیا همچنین از عدم تبعیت دولت این کشور در به رسمیت شناختن خوآن گوآیدو به عنوان رهبر موقت ونزوئلا نیز انتقاد کرد. برخی سفر سالوینی به آمریکا را از آن جهت غیرمعمول می‌دانند که سفرهای اصلی بین‌المللی معمولا توسط نخست وزیر یا وزیر خارجه ایتالیا صورت می‌گیرند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
بن سلمان که پیش از این صدای آمریکا در تهدید ایران به جنگ بود، اکنون صدای آن در دراز کردن دست صلح شده است. اما ترامپ با این کار از لبه پرتگاه عقب نشینی می‌کند درحالی که بن سلمان به عمق پرتگاه برمی گردد. تغییر معادلات سیاسی و میدانی، احتمال دارد که بن سلمان برای حفظ آبروی خود بخواهد بدون عقب نشینی از یمن به دنبال مذاکره با ارتش یمن و کمیته مردمی باشد. در رابطه با تهدید امنیتی در آبهای خلیج فارس ترامپ امیدوار است که با ایجاد یک ائتلاف بین المللی از نفتکش‌ها و امنیت خلیج فارس حمایت کند. محمد بن سلمان که در ائتلاف با رژیم صهیونیستی غرق شده است تلاش می‌کند که آمریکا را به جنگ با ایران تحریک کند.
وانانیوزوانانیوز4 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با یک نشریه آمریکایی در خصوص ضمن تأکید بر اینکه دریای عمان در مقایسه با گذشته اهمیت راهبردی چندانی برای آمریکا ندارد، در خصوص جنگ با ایران بر سر حادثه اخیر، ابراز تردید کرد. به گزارش وانانیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در گفت‌وگوی یکساعته با نشریه آمریکایی «تایم»، ضمن آنکه حادثه اخیر برای دو نفتکش در دریای «عمان» را «بسیار جزئی» خواند، گفت که دریای عمان از نظر راهبردی در مقایسه با گذشته، اهمیت کمتری برای آمریکا دارد. منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته، از وقوع دو انفجار مهیب در دریای عمان خبر دادند. ترامپ در خصوص ادعاهای مقامات آمریکایی درباره نقش ایران در حادثه دریای عمان و دیگر حملات اخیر در غرب آسیا گفت: «فکر نمی‌کنم خیلی‌ها چنین چیزی را باور نداشته باشند (که ایران در این حملات دست نداشته است)». ترامپ در پاسخ به سؤال «تایم» درباره گزینه نظامی علیه ایران، گفت: «من چنین چیزی را نمی‌گویم.
فارسفارس5 ساعت قبل
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به اظهارات اخیر مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد، این سازمان از مواضع وزیر خارجه آمریکا تأثیر گرفته است. «دیوید بیسلی» مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا دوشنبه (دیروز) در جلسه شورای امنیت از احتمال تعلیق احتمالی در ارسال کمک‌های انسانی به یمنی‌ها در هفته جاری سخن گفت و اتهاماتی علیه انصارالله مطرح کرد. الحوثی بامداد امروز (سه شنبه) بار دیگر به این موضوع پرداخت و اعلام کرد: سازمان جهانی غذا در راستای تعویض غذای فاسد ارائه شده به ملت یمن با جنگ کلامی که مدیر آمریکایی‌اش آن را فرماندهی می‌کند، کار می‌کند. الحوثی در ادامه گفت؛ سازمان غذای جهانی باید غذاهای فاسد خود را با پول نقد جابه‌جا کند و فروش غذاهای فاسد «غیرقانونی» است. کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک نشریه آمریکایی تلاش کرد از اهمیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بکاهد. منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. کشتی «فرانت آلتر» با پرچم جزایر مارشال و کشتی «کوکوکا کاریجس» با پرچم پاناما در حال حرکت بود. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است. او گفته که دریای عمان اکنون نسبت به گذشته از اهمیت راهبردی کمتری برای ایالات متحده برخوردار است، در حالی که چین.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
او در مصاحبه با نشریه «تایم» هدف قرار گرفتن این نفتکش‌ها را «بسیار جزئی» توصیف کرد. ترامپ ضمن متهم کردن ایران به دست داشتن در ماجرای هدف قرار گرفتن این دو نفت‌کش ادعاها درباره اینکه دولت او در حال بررسی اقدام نظامی علیه ایران است را رد و تأکید کرد که «اصلا» چنین چیزی مطرح نیست. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است. ترامپ گفت: «جاهای دیگر مقادیر زیادی نفت از آنجا به دست می‌آورند، ما خیلی کم به دست می‌آوریم. او گفت: «اگر به لفاظی‌های آنها نسبت به وقتی که داشتند توافق را امضا می‌کردند دقت کنید می‌بینید آن موقع دائم می‌گفتند «مرگ بر آمریکا، مرگ بر آمریکا؛ آمریکا را نابود می‌کنیم، آمریکا را می‌کشیم.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک نشریه آمریکایی تلاش کرد از اهمیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بکاهد. او حمله به این نفتکش‌ها را «بسیار جزئی» توصیف کرده است. منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است. او گفته که دریای عمان اکنون نسبت به گذشته از اهمیت راهبردی کمتری برای ایالات متحده برخوردار است، در حالی که چین.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک نشریه آمریکایی تلاش کرد از اهمیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بکاهد. اخبار سیاسی- ترامپ در مصاحبه با «نشریه تایم» با لحن متفاوتی نسبت به سایر مقام‌های دولتش درباره این حمله اظهارنظر کرده. او گفته که دریای عمان اکنون نسبت به گذشته از اهمیت راهبردی کمتری برای ایالات متحده برخوردار است، در حالی که چین. اصلا اینطور نیست.» منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است.
جام نیوزجام نیوز5 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک نشریه آمریکایی تلاش کرد از اهمیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بکاهد. ترامپ در مصاحبه با «نشریه تایم» با لحن متفاوتی نسبت به سایر مقام‌های دولتش درباره این حمله اظهارنظر کرده. او گفته که دریای عمان اکنون نسبت به گذشته از اهمیت راهبردی کمتری برای ایالات متحده برخوردار است، در حالی که چین. اصلا اینطور نیست.» منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا که به داشتن مواضع دست راستی و مخالفت با سیاست‌های اتحادیه اروپا شهرت دارد، بر لزوم همکاری دو کشور به منظور «مقابله با خطرهای امنیتی برآمده از روسیه و ایران» تاکید کرده است. «ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به واشنگتن سفر کرده است، روز دوشنبه (دیروز) با «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید و «مایک پامپئو» وزیر خارجه در ساختمان وزارت خارجه این کشور دیدار کرد. وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای درباره دیدار پامپئو با سالوینی، از رایزنی‌های وزیر خارجه آمریکا با میهمان ایتالیایی خود علیه ایران، روسیه و چین خبر داد. به روایت وزارت خارجه آمریکا، وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ با این مقام ارشد ایتالیایی درباره «مقابله کردن با خطرهای امنیتی منطقه‌ای روسیه و ایران، تهدید سرمایه‌گذاری‌های غارتگرانه چین در زیرساخت‌های کلیدی و فناوری‌ها در ایتالیا و اروپا و لزوم تقویت همکاری دفاعی آمریکا- ایتالیا صحبت کردند». مقام‌های واشنگتن بارها به رم درباره حضور شرکت‌های چینی در بازار ایتالیا و همکاری این کشور اروپایی در پروژه بزرگ «کمربند و جاده» هشدار داده‌اند.
الفالف5 ساعت قبل
وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» در دیدار روز دوشنبه با معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور ایتالیا در واشنگتن، با او درباره مقابله با تهدیدات روسیه، ایران و چین رایزنی کرد. «ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به واشنگتن سفر کرده است، روز دوشنبه (دیروز) با «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید و «مایک پامپئو» وزیر خارجه در ساختمان وزارت خارجه این کشور دیدار کرد. وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای درباره دیدار پامپئو با سالوینی، از رایزنی‌های وزیر خارجه آمریکا با میهمان ایتالیایی خود علیه ایران، روسیه و چین خبر داد. در این بیانیه آمده است که پامپئو و سالوینی بر «اهمیت روابط بلندمدت ایالات متحده با ایتالیا به عنوان همپیمانان عضو ناتو و اعضای گروه ۷ تاکید کردند». مقام‌های واشنگتن بارها به رم درباره حضور شرکت‌های چینی در بازار ایتالیا و همکاری این کشور اروپایی در پروژه بزرگ «کمربند و جاده» هشدار داده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
«ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به واشنگتن سفر کرده است، روز دوشنبه (دیروز) با «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید و «مایک پامپئو» وزیر خارجه در ساختمان وزارت خارجه این کشور دیدار کرد. پنس بعد از دیدار دوجانبه با سالوینی، این دیدار را «فوق‌العاده» خواند و خبر داد که دو طرف درباره روابط آمریکا و ایتالیا و «اولویت‌های مشترک» دو کشور صحبت کردند. وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای درباره دیدار پامپئو با سالوینی، از رایزنی‌های وزیر خارجه آمریکا با میهمان ایتالیایی خود علیه ایران، روسیه و چین خبر داد. در این بیانیه آمده است که پامپئو و سالوینی بر «اهمیت روابط بلندمدت ایالات متحده با ایتالیا به عنوان همپیمانان عضو ناتو و اعضای گروه ۷ تاکید کردند». مقام‌های واشنگتن بارها به رم درباره حضور شرکت‌های چینی در بازار ایتالیا و همکاری این کشور اروپایی در پروژه بزرگ «کمربند و جاده» هشدار داده‌اند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
معاون نخست وزیر ایتالیا در دیدار با مقام‌های ارشد آمریکا اعلام کرد، تمایل دارد تا ایتالیا نخستین کشور اروپایی باشد که با آمریکا متحد است. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا در جریان دیدارش با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده که در سفرش به واشنگتن صورت گرفت، گفت: در زمانی که نهادهای اتحادیه اروپا دچار ضعف بوده و به طرز چشمگیری با چالش‌هایی روبرو هستند، ایتالیا می‌خواهد نخستین شریک معتبر، قوی و منسجم برای آمریکا باشد. پنس نیز در توییترش نوشت: ائتلاف بین آمریکا و اروپا بیش از هر زمان دیگری قوی‌تر است. معاون نخست وزیر ایتالیا همچنین از عدم تبعیت دولت این کشور در به رسمیت شناختن خوآن گوآیدو به عنوان رهبر موقت ونزوئلا نیز انتقاد کرد. برخی سفر سالوینی به آمریکا را از آن جهت غیرمعمول می‌دانند که سفرهای اصلی بین‌المللی معمولا توسط نخست وزیر یا وزیر خارجه ایتالیا صورت می‌گیرند.
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماتئو سالوینی» معاون نخست‌وزیر ایتالیا می‌کوشد تا این کشور هم‌پیمان اصلی آمریکا در اروپا شود. بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، سالوینی در این مورد در شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» نوشت: «در دورانی که سازمان‌های اتحادیه اروپا شکننده و در حال تغییر هستند. ایتالیا می‌خواهد، نخستین و معتبرترین شریک آمریکا در اروپا باشد.» سالوینی در جریان سفر به واشنگتن بر اشتراک دیدگاه‌های خود با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرد و در این راستا بر دیدگاه مشابه کشورش درباره ایران درباره و طیفی از مسایل از جمله درباره ایران، ونزوئلا، لیبی، تحولات غرب آسیا و موجودیت رژیم صهیونیستی تاکید کرد. پنس هم در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که روابط فراآتلانتیک قوی‌تر از هر زمان دیگری است. سفر سالوینی به آمریکا، اقدامی غیرمعمول ارزیابی می‌شود چرا که در سفر‌های رسمی جهانی «جوزپه کونته» نخست‌وزیر و «انزو میلانسی» وزیر خارجه شرکت دارند.
فارسفارس6 ساعت قبل
وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» در دیدار روز دوشنبه با معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور ایتالیا در واشنگتن، با او درباره مقابله با تهدیدات روسیه، ایران و چین رایزنی کرد. «ماتئو سالوینی» وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر ایتالیا که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به واشنگتن سفر کرده است، روز دوشنبه (دیروز) با «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید و «مایک پامپئو» وزیر خارجه در ساختمان وزارت خارجه این کشور دیدار کرد. پنس بعد از دیدار دوجانبه با سالوینی، این دیدار را «فوق‌العاده» خواند و خبر داد که دو طرف درباره روابط آمریکا و ایتالیا و «اولویت‌های مشترک» دو کشور صحبت کردند. مایک پنس و سالوینیوزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای درباره دیدار پامپئو با سالوینی، از رایزنی‌های وزیر خارجه آمریکا با میهمان ایتالیایی خود علیه ایران، روسیه و چین خبر داد. در این بیانیه آمده است که پامپئو و سالوینی بر «اهمیت روابط بلندمدت ایالات متحده با ایتالیا به عنوان همپیمانان عضو ناتو و اعضای گروه ۷ تاکید کردند».
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزار ش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک نشریه آمریکایی تلاش کرد از اهمیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بکاهد. منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است. او گفته که دریای عمان اکنون نسبت به گذشته از اهمیت راهبردی کمتری برای ایالات متحده برخوردار است، در حالی که چین. او گفت: «اگر به لفاظی‌های آنها نسبت به وقتی که داشتند توافق را امضا می‌کردند دقت کنید می‌بینید آن موقع دائم می‌گفتند «مرگ بر آمریکا، مرگ بر آمریکا؛ آمریکا را نابود می‌کنیم، آمریکا را می‌کشیم.»
فارسفارس6 ساعت قبل
وزیر خارجه آلمان در واکنش به تحولات منطقه غرب‌آسیا از همه طرف‌هایی که با تنش در این منطقه مخالفند، خواست تا این موضوع را عملا ثابت کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان به امکان خروج ایران از توافق هسته‌ای (برجام) واکنش نشان داد. بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقام آلمانی در پی دیدار با مقامات اروپایی در لوکزامبورگ گفت: «کاهش یک جانبه مسئولیت‌ها، اصلا قابل قبول نیست». کافی نیست که همه فقط بگویند که خواستار جنگ نیستند بلکه آنها باید این را اثبات کنند که خواستار جنگ نیستند و این یعنی اینکه هر طرفی باید گام‌هایی فعالانه در جهت تنش‌زدایی بردارد». منابع خبری صبح پنجشنبه (۲۳ خرداد) از وقوع دو انفجار مهیب در دریای عمان خبر داده بودند.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن تأکید کرد، سازمان جهانی غذا، غذای فاسد را با جنگ رسانه‌ای که رهبری آن را یک مدیر آمریکایی برعهده دارد، عوض می‌کند. این اظهارات در واکنش به هشدار سازمان ملل درباره تعلیق احتمالی ارسال کمک‌های انسانی‌ به یمنی‌ها مطرح شد. محمد علی الحوثی گفت: سازمان جهانی غذا، غذای فاسد را با جنگ رسانه‌ای که رهبری آن را یک مدیر آمریکایی برعهده دارد، عوض می‌کند. وی گفت: سازمان جهانی غذا باید غذاهای فاسد خود را پس بگیرد. الحوثی افزود، مدیر اجرایی سازمان جهانی غذا باید به اعتراض‌هایی که به او درباره غذاهای فاسد می‌شود، گوش کند.
فراروفرارو16 ساعت قبل
«مورگان اورتاگوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری دوشنبه به تصمیم ایران برای کاستن از تعهدات خود ذیل برجام واکنش نشان داد. «دونالد ترامپ» ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته در ادامه کارشکنی‌های دولت آمریکا در اجرای توافق هسته‌ای برجام به مشارکت کشورش در این توافق پایان داد و تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را احیا کرد. او در صورتی که به «ساز و کار حل اختلاف» در بند ۳۶ توافق هسته‌ای استناد می‌کرد می‌توانست علاوه بر تحریم‌های آمریکا، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد را هم علیه ایران احیا کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری دوشنبه مدعی شد رژیم صهیونیستی برنامه‌ای را برای ضمیمه کردن کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تحویل دولت آمریکا نداده و رایزنی‌هایی در این خصوص در جریان نیست. اورتاگوس از اظهارنظر درباره اعلانیه امروز دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران مبنی بر «کشف و نابودی یکی از پیچیده‌ترین شبکه‌های سایبری سازمان سیا» خودداری کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز17 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا راهی واشنگتن خواهد شد تا با مقامات ارشد آمریکایی درباره تعدادی از موضوعات مهم گفت‌وگو کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده روز دوشنبه موگرینی در این سفر با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفت‌وگو می‌کند. موگرینی در حالی قصد دارد فردا راهی واشنگتن شود که امروز به قصد ایران برای عبور از سقف ذخائر اورانیوم واکنش نشان داد و گفت: ایران به تعهداتش ذیل برجام پایبند بوده است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که تمرکز اتحادیه اروپا در حال حاضر روی حفظ توافق هسته‌ای با ایران و برخوردار شدن مردم ایران از عواید برجام قرار دارد. وی از ایران خواست به توافق هسته‌ای پایبند بماند. همچنین وی امروز خبر داد که این اتحادیه تنها در سطح فنی در نشست بحرین درباره فلسطین شرکت خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا راهی واشنگتن خواهد شد تا با مقامات ارشد آمریکایی درباره تعدادی از موضوعات مهم گفت‌وگو کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده روز دوشنبه موگرینی در این سفر با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفت‌وگو می‌کند. موگرینی در حالی قصد دارد فردا راهی واشنگتن شود که امروز به قصد ایران برای عبور از سقف ذخائر اورانیوم واکنش نشان داد و گفت: ایران به تعهداتش ذیل برجام پایبند بوده است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که تمرکز اتحادیه اروپا در حال حاضر روی حفظ توافق هسته‌ای با ایران و برخوردار شدن مردم ایران از عواید برجام قرار دارد. وی از ایران خواست به توافق هسته‌ای پایبند بماند. همچنین وی امروز خبر داد که این اتحادیه تنها در سطح فنی در نشست بحرین درباره فلسطین شرکت خواهد کرد.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دفتر اقدام خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی این اتحادیه فردا سه‌شنبه عازم واشنگتن خواهد شد تا با «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و «جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ دیدار و گفتگو کند. بنا بر اعلام دفتر اقدام خارجی اتحادیه اروپا، موگرینی در خصوص مسائل دوجانبه و نیز موضوعات مهم بین‌المللی با پامپئو و کوشنر بحث و تبادل نظر خواهد کرد. فدریکا موگرینی امروز روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد تمرکز اتحادیه اروپا این است که توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کند. وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: «منافع ما در این است که توافق هسته‌ای را حفظ کنیم. تمرکز ما بر این است توافق خود با ایران را حفظ کنیم، نه اینکه دنبال مقصر بگردیم.» انتهای پیام/.
فارسفارس18 ساعت قبل
وزارت خارجه آمریکا تصمیم ایران برای استناد به مفاد برجام و کاستن از تعهدات خود ذیل این توافق هسته‌ای که واشنگتن از آن خارج شده را «اخاذی هسته‌ای» توصیف کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تسلیم آن نشود. به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مورگان اورتاگوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری دوشنبه به تصمیم ایران برای کاستن از تعهدات خود ذیل برجام واکنش نشان داد. «دونالد ترامپ» ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته در ادامه کارشکنی‌های دولت آمریکا در اجرای توافق هسته‌ای برجام به مشارکت کشورش در این توافق پایان داد و تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را احیا کرد. او در صورتی که به «ساز و کار حل اختلاف» در بند ۳۶ توافق هسته‌ای استناد می‌کرد می‌توانست علاوه بر تحریم‌های آمریکا، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد را هم علیه ایران احیا کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری دوشنبه مدعی شد رژیم صهیونیستی برنامه‌ای را برای ضمیمه کردن کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تحویل دولت آمریکا نداده و رایزنی‌هایی در این خصوص در جریان نیست.
فارسفارس18 ساعت قبل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا (سه‌شنبه) در واشنگتن با وزیر خارجه آمریکا و مشاور ارشد ترامپ در روند سازش خاورمیانه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فردا راهی واشنگتن خواهد شد تا با مقامات ارشد آمریکایی درباره تعدادی از موضوعات مهم گفت‌وگو کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده روز دوشنبه موگرینی در این سفر با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفت‌وگو می‌کند. (جزئیات بیشتر) مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که تمرکز اتحادیه اروپا در حال حاضر روی حفظ توافق هسته‌ای با ایران و برخوردار شدن مردم ایران از عواید برجام قرار دارد. همچنین وی امروز خبر داد که این اتحادیه تنها در سطح فنی در نشست بحرین درباره فلسطین شرکت خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید