مایک پمپئو

مایک پمپئو

پمپئو سوال‌های سخت خبرنگاران را تحمل نمی‌کند

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
کربی افزود: خانم کلی لوئیس در تمام طول آن مصاحبه (با پمپئو)، حتی یک سؤال غیرمنصفانه از وزیر امور خارجه آمریکا نپرسید. البته من نیز اذعان می‌کنم که تمام سؤال‌های وی از پمپئو سؤال‌هایی کاملا سنجیده، منصفانه و حائز اهمیت بودند. این نشان دهنده طرز تفکر (کوته فکرانه) مایک پمپئو است که نمی‌تواند چنین سؤال‌ها (ی منصفانه‌ای) را تحمل کند. او (پمپئو) در آن اتاق، بر سر من آنقدر داد زد که تقریبا به همان اندازه طول کشید که کل مصاحبه من با وی طول کشیده بود. پمپئو اصلا از این موضوع خرسند نبود که از او (در آن مصاحبه) سؤال هایی درباره اوکراین پرسیده شد.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که سیاست فشار حداکثری این کشور در قبال ایران نتیجه‌بخش بوده است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه رادیویی ان‌پی‌آر، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که سیاست فشار حداکثری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور در قبال ایران نتیجه‌بخش بوده است. ما ائتلافی ایجاد کردیم، ائتلافی متشکل از کشورهای حوزه خلیج فارس، اسرائیل، کشورهای اروپایی تا به نتایجی که می‌خواهیم برسیم.» پمپئو در پاسخ به این‌که آیا سیاست‌های فشار حداکثری آمریکا در قبال ایران نتیجه‌بخش بوده است یا نه مدعی شد: «البته که موثر بوده است. ما دامنه اقدام‌های ایران و صدور پول به شبه‌نظامیان مورد حمایت‌شان را کاهش داده‌ایم. وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود گفت: «می‌توانید ببینید که مردم ایران از اینکه دولتشان قیمت سوخت را افزایش داده، ناخرسند هستند.
وانانیوزوانانیوز6 ساعت قبل
ما ائتلافی برای تحت فشار قرار دادن ایران ایجاده کرده‌ایم تا این کشور خواسته‌های ما را انجام دهد. پمپئو در پاسخ به اینکه آیا فشار حداکثری بر ایران در طول یک سال‌ونیم گذشته نتیجه داشته است؟ مدعی شد: بله کاملا. تمام این چیزهایی که می‌تواند توانایی ایران برای تحمیل ریسک به مردم آمریکا را تضعیف کند در نتیجه راهبرد مستقیم رئیس جمهور ترامپ بوده است. وزیر امورخارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره خروج ترامپ از برجام مدعی شد: ایران پیش از این توافق در مسیر دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار داشت و برجام نیز این مسیر را تضمین می‌کرد. وی در پاسخ به این سوال که دولت ترامپ چگونه می‌خواهد ایران را متوقف کند، تنها تاکید کرد: ما آنها را متوقف می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای از بروز ناآرامی و اعتراض در ایران ابراز خرسندی کرده و آن را ثمره سیاست فشار حداکثری به ایران خوانده است. اعتمادآنلاین| «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای از بروز ناآرامی در ایران ابراز خرسندی کرده و گفته است نارضایتی مردم ایران ثمره سیاست فشار حداکثری و تحریم‌های آمریکا علیه ایران است. شما می‌توانید این را در تظاهرات‌ها در داخل ایران ببینید.» پمپئو افزود: «شما می‌توانید ببینید که مردم از اینکه دولتشان قیمت سوخت را افزایش داده، ناخرسند هستند. سران ایران باید در مورد اینکه رفتارش چطور خواهد بود، تصمیم‌گیری کند.» وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه گفت کارزار فشار حداکثری «قطعا نتیجه‌بخش» بوده است. پمپئو گفت خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای، این روند را مختل کرد.
مهرمهر10 ساعت قبل
این متن نگاهی دارد به مهمترین نکاتی که طرح صلح رئیس جمهوری آمریکا با آنها روبروست. ترامپ چندبار اجرای طرح خاورمیانهٔ خود را به تعویق انداخته تا مشکلی در انتخابات نتانیاهو پیش نیاید، چون ممکن است با اجرای این طرح اسرائیل نیازمند دادن امتیازاتی باشد. آنچه در این میانه کمتر کسی از آن سخن می‌گوید راه‌حل بین‌المللی داشتن دو دولت در این سرزمین است، یعنی یک دولت رسمی فلسطینی در همسایگی دولت اسرائیل. سازمان ملل و اکثریت کشورهای جهان حامی این طرح بوده‌اند و همواره آن را اساس هرگونه طرح صلح بعدی برشمرده‌اند. آیا ایالات متحده می‌تواند میانجی مورد اعتمادی باشد؟ نتانیاهو روز چهارشنبه دعوت به دیدار از کاخ سفید را «شادمانه» پذیرفت، دیداری که در آن بنا بود جنبه‌های سیاسی طرح صلح خاورمیانه اعلام شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
برخی از رسانه‌های آمریکا از توبیخ یک خبرنگار توسط وزیر امورخارجه آمریکا پشت درهای بسته و فریادهای مایک پمپئو سر این خبرنگار به دلیل طرح سوال درباره ایران و آمریکا خبر داده‌اند. گویا قرار بوده در این مصاحبه فقط درباره ایران سوال شود اما خبرنگار مورد اشاره سوالاتی نیز درباره اوکراین و سفر پمپئو به این کشور مطرح کرده و همین امر موجب عصبانیت وزیر خارجه آمریکا شده است. پمپئو در پاسخ به این خبرنگار گفته که دلیل سفرش به اوکراین، گفتگو درباره ایران بوده است. وقتی این خبرنگار مجددا سوال خود را تکرار کرده، پمپئو با عصبانیت گفته که هر آنچه لازم بوده را بیان کرده است. به گفته کلی، بعد از اینکه مصاحبه تمام شد، یکی از نزدیکان پمپئو، وی را به اتاق شخصی وزیر خارجه آمریکا هدایت کرده و در آنجا نیز این خبرنگار بار دیگر مورد توبیخ قرار گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ان بی سی نیوز در این رابطه می‌نویسد: «مری لوئیس کلی» خبرنگار شبکه ان پی آر، می‌گوید وقتی در مصاحبه اخیر خود با «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در مورد اینکه چرا پمپئو از سفیر سابق آمریکا در اوکراین حمایت نکرده، سماجت به خرج داده، پمپئو از دست وی عصبانی شده است. گویا قرار بوده در این مصاحبه فقط درباره ایران سوال شود اما خبرنگار مورد اشاره سوالاتی نیز درباره اوکراین و سفر پمپئو به این کشور مطرح کرده و همین امر موجب عصبانیت وزیر خارجه آمریکا شده است. پمپئو در پاسخ به این خبرنگار گفته که دلیل سفرش به اوکراین، گفتگو درباره ایران بوده است. وقتی این خبرنگار مجددا سوال خود را تکرار کرده، پمپئو با عصبانیت گفته که هر آنچه لازم بوده را بیان کرده است. به گفته کلی، بعد از اینکه مصاحبه تمام شد، یکی از نزدیکان پمپئو وی را به اتاق شخصی وزیر خارجه آمریکا هدایت کرده و در آنجا نیز این خبرنگار بار دیگر مورد توبیخ قرار گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
بر اساس قانون دولت باید درخواست کرده و حوزه محل کمک را معین کند اما اینها شده‌اند رقیب جدی دولت». ** آقای مهاجری براساس فرمایشات امام ملاک حال فعلی افراد است «مسیح مهاجری» فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «هیات‌های اجرائی انتخابات مجلس شورای اسلامی این‌بار سخت‌گیرانه‌تر عمل کردند، هیات‌های نظارت شورای نگهبان نیز با رد کردن فله‌ای صلاحیت‌ها، اعتراضات زیادی را برانگیخته‌اند. مسیح مهاجری تاکید کرده است که افراد مذهبی و روحانی که سابقه مبارزاتی دارند، نباید ردصلاحیت شوند و رخ دادن چنین اتفاقی، نشان دهنده رفتار سلیقه‌ای شورای نگهبان است! گویا وی این فرمایش معروف حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «ملاک حال فعلی افراد است» را فراموش کرده است. به نظر شما، چرا وزیر خارجه آمریکا از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها عصبانی است؟!
جام نیوزجام نیوز13 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «ان پی آر» بار دیگر با دفاع از کارزار فشار حداکثری، به گزافه‌گویی علیه ایران پرداخت. وی مدعی شد: این رژیمی است که برای سالیان سال، به دنبال توسعه برنامه هسته‌ای بوده و برجام راه دستیابی آنها به این برنامه را تضمین کرد. پمپئو در ادامه مدعی شد ایران هرگز در اوضاعی که اکنون به آن دچار است؛ گرفتار نشده بود! وی همچنین مدعی شد که آمریکا موفق به ایجاد ائتلافی برای اعمال فشار بر ایران در راستای خاتمه دادن به برنامه موشکی این کشور شده است. به ادعای پمپئو، آمریکا هزینه استفاده از گروه‌های نیابتی را برای ایران افزایش داده است!
مهرمهر13 ساعت قبل
گویا قرار بوده در این مصاحبه فقط درباره ایران سوال شود اما خبرنگار مورد اشاره سوالاتی نیز درباره اوکراین و سفر پمپئو به این کشور مطرح کرده و همین امر موجب عصبانیت وزیر خارجه آمریکا شده است. پمپئو در پاسخ به این خبرنگار گفته که دلیل سفرش به اوکراین، گفتگو درباره ایران بوده است. وقتی این خبرنگار مجددا سوال خود را تکرار کرده، پمپئو با عصبانیت گفته که هر آنچه لازم بوده را بیان کرده است. به گفته کلی، بعد از اینکه مصاحبه تمام شد، یکی از نزدیکان پمپئو وی را به اتاق شخصی وزیر خارجه آمریکا هدایت کرده و در آنجا نیز این خبرنگار بار دیگر مورد توبیخ قرار گرفته است. به گفته این گزارشگر، زمانی که از پمپئو در مورد این سفیر پیشین پرسیده، او فریادزنان عباراتی توهین‌آمیز بیان کرده است.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا بناست در روزهای آینده به بریتانیا و سپس اوکراین سفر کند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، بناست در روزهای آینده به بریتانیا و سپس اوکراین سفر کند. بر اساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، پمپئو قرار است روز چهارشنبه به بریتانیا سفر کرده و با «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر این کشور و «دومنیک راب»، وزیر خارجه دیدار و درباره «شیوه‌های توسعه و بهبود روابط خارجی» گفت‌وگو کند. پمپئو همچنین قرار است در کی‌یف با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهوری اوکراین دیدار و گفت‌وگو کند. وی بنا بود در اوایل ژانویه این دیدار را صورت دهد، اما به‌علت تنش‌ها در خاورمیانه آن را به تعویق انداخت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
به گفته این گزارشگر، زمانی که از پمپئو در مورد این سفیر پیشین پرسیده، او فریادزنان عباراتی توهین‌آمیز بیان کرده است. طبق بیانیه این رسانه آمریکایی و اظهارات خبرنگار آن، پمپئو با ابراز نارضایتی از این پرسش، از «کلی» پرسید: فکر می‌کنی که آمریکایی‌ها اهمیتی به اوکراین می‌دهند؟ به گفته این گزارشگر، پمپئو تا حدودی در مدت زمان گفت‌وگو، دست از فریادهای خود برنداشت و از دستیارانش خواست تا نقشه‌ای سفید را نزد گزارشگر بیاورند تا او، اوکراین را روی آن نشان دهد. پس از نشان دادن موقعیت این کشور روی نقشه، پمپئو گفت، خبرش به گوش مردم می‌رسد. پمپئو در پاسخ به کلی گفت: من از همه مقام‌های وزارت امور خارجه و تک تک اعضای این تیم دفاع کرده‌ام. عزل سفیر آمریکا در اوکراین به موضوعی جنجالی در سیاست داخلی آمریکا و به ویژه فرآیند استیضاح ترامپ تبدیل شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
ساعت۲۴-براساس نتیجه یک نظرسنجی، بیش از یک چهارم آمریکایی‌ها موافق موضع ایران در خصوص ضرورت بررسی جنایات جنگی دونالد ترامپ در دادگاه لاهه در ارتباط با با ترور سردار سلیمانی هستند. به گزارش روز شنبه بیزنس اینسایدر، نتایج این نظرسنجی حاکی است در پی ترور «سردار قاسم سلیمانی» توسط دولت ایالات متحده، بیش از یک چهارم آمریکایی‌ها بر این باور هستند که دادگاه لاهه باید در خصوص اتهامات دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در رابطه با جنایات جنگی وارد عمل شود. این حمله که توسط پهپادهای آمریکایی انجام شد، جهان و به ویژه متحدان اروپایی واشنگتن را متحیر ساخت. در سال ۱۹۹۸، ایالات متحده در میان ۷ کشور دیگر قرار داشت که علیه اساسنامه رم رای داد. دولت ترامپ بخصوص در رابطه با تحقیقات احتمالی درمورد جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که توسط نیروهای آمریکایی و سیا در افغانستان انجام شده است، در تضاد با این دادگاه قرار دارد.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
ظریف افزود: مردم حق دارند از این حقیقت که به آنها دیر اطلاع‌رسانی شده گله داشته باشند اما دولت مسئول آن نبود. آمریکایی‌ها می‌بینند شهید سردار سلیمانی، موثرتر و کارآمدتر از سردار سلیمانی خواهد بود. ظریف توضیح داد: پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، دیپلمات خیلی خوبی نیست؛ پیام او تحریک‌آمیز، توهین‌آمیز و تهدیدآمیز بود که کاهش تنش را از آن برداشت نمی‌کردم. وی افزود: آمریکا، اروپا و همه جامعه بین‌المللی به دلیل پیروزی بر داعش مدیون سردار سلیمانی هستند. وزیر امور خارجه ایران درباره واکنش ایران به اعمال دوباره تحریم‌های سازمان ملل گفت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نامه‌ای به شرکای توافق (برجام) اقدامات ایران را تشریح کرد.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
این حمله که توسط پهپادهای آمریکایی انجام شد، جهان و به ویژه متحدان اروپایی واشنگتن را متحیر ساخت. «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه ایران در پی این حمله در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: «ما قصد داریم در جمهوری اسلامی، عراق و دادگاه لاهه علیه ارتش و دولت آمریکا و ترامپ شکایت کنیم.» ایالات متحده اما تصمیمات دادگاه لاهه را به رسمیت نمی‌شناسد، به ویژه شخص ترامپ که روابط خصمانه‌ای با این دادگاه داشته است. در سال ۱۹۹۸، ایالات متحده در میان ۷ کشور دیگر قرار داشت که علیه اساسنامه رم رای داد. دولت ترامپ بخصوص در رابطه با تحقیقات احتمالی درمورد جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که توسط نیروهای آمریکایی و سیا در افغانستان انجام شده است، در تضاد با این دادگاه قرار دارد. در ماه مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷)، مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که دولت آمریکا برای تمامی مقامات دادگاه بین المللی لاهه که در نظر دارند در خصوص جنایات جنگی احتمالی ایالات متحده یا متحدانش در افغانستان تحقیق کنند، ویزا صادر نمی‌کند.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
«نزدیک به ۲۷ درصد از یک هزار و ۸۳ پرسش شونده در این نظرسنجی گفتند که با ایران در خصوص اینکه ترامپ باید با دادگاه جنایات جنگی روبرو شود، موافق هستند.» تنش‌های ایالات متحده و ایران از ماه مه سال ۲۰۱۸ (اردیبهشت ۹۷) از زمان خروج ترامپ از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) به طور فزاینده‌ای افزایش داشته است. «غلامحسین اسماعیلی» سخنگوی قوه قضاییه ایران در پی این حمله در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد: «ما قصد داریم در جمهوری اسلامی، عراق و دادگاه لاهه علیه ارتش و دولت آمریکا و ترامپ شکایت کنیم.» ایالات متحده اما تصمیمات دادگاه لاهه را به رسمیت نمی‌شناسد، به ویژه شخص ترامپ که روابط خصمانه‌ای با این دادگاه داشته است. در سال ۱۹۹۸، ایالات متحده در میان ۷ کشور دیگر قرار داشت که علیه اساسنامه رم رای داد. دولت ترامپ بخصوص در رابطه با تحقیقات احتمالی درمورد جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت که توسط نیروهای آمریکایی و سیا در افغانستان انجام شده است، در تضاد با این دادگاه قرار دارد. در ماه مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷)، مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که دولت آمریکا برای تمامی مقامات دادگاه بین المللی لاهه که در نظر دارند در خصوص جنایات جنگی احتمالی ایالات متحده یا متحدانش در افغانستان تحقیق کنند، ویزا صادر نمی‌کند.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
به گفته این گزارشگر، زمانی که از پمپئو در مورد این سفیر پیشین پرسیده، او فریادزنان عباراتی توهین‌آمیز بیان کرده است. پس از نشان دادن موقعیت این کشور روی نقشه، پمپئو گفت، خبرش به گوش مردم می‌رسد. پمپئو در پاسخ به کلی گفت: من از همه مقام‌های وزارت امور خارجه و تک تک اعضای این تیم دفاع کرده‌ام. عزل سفیر آمریکا در اوکراین به موضوعی جنجالی در سیاست داخلی آمریکا و به ویژه فرآیند استیضاح ترامپ تبدیل شده است. پمپئو مدعی شد که آمریکا هزینه به کارگیری گروه‌های نیابتی در منطقه خاورمیانه را برای ایران افزایش داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا قرار است به لندن، پایتخت انگلیس سفر کند. بر اساس این گزارش، این سفر در روز چهارشنبه هفته جاری انجام خواهد شد. قرار است پمپئو در جریان این سفر با مقامات ارشد انگلیس دیدار و گفتگو کند. وزیر خارجه آمریکا در سفر مذکور با «بوریس جانسون» و «دومینیک راب»، نخست وزیر انگلیس و وزیر خارجه انگلیس دیدار خواهد کرد. پس از این سفر، پمپئو لندن را به مقصد اوکراین ترک خواهد کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
شاخص قیمت نفت آمریکا برای کل هفته ۷٫۵ درصد کاهش پیدا کرد که بزرگترین کاهش این معاملات از ماه مه بود. با وجود اختلال در تولید نفت لیبی، نگرانی‌ها نسبت به وجود مازاد عرضه، به اضطراب سرمایه‌گذاران این کالا اضافه کرده است. در نتیجه اقدامات وی، تولید نفت لیبی از ۱٫۲ میلیون بشکه در روز تقریبا به صفر رسیده است. ذخایر بنزین در آمریکا ۱٫۷ میلیون بشکه رشد کرد و به رکورد ۲۶۰ میلیون بشکه رسید. ذخایر سوختهایی نظیر دیزل و نفت کوره ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۱۴۶ میلیون بشکه رسید.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه خبرگزاری اسپوتنیک از واشنگتن، «کری فیلیپتی» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) اذعان کرد که دولت دونالد ترامپ در حال تشدید اقدامات برای براندازی دولت مادورو و حمایت از خوان گوایدو رهبر مخالفان برای جایگزینی وی است. این مقام آمریکایی افزود: لازم است فشارهای بیشتری علیه دولت مادورو اعمال شود. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور بشدت سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شد. آمریکا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دور دوم ریاست جمهوری، او را «غاصب قدرت» خواند و اعلام کرد که وی را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است
ایرناایرنا15 ساعت قبل
طرح معامله قرن آنگونه که تاکنون مشخص شده برای گروه‌های فلسطینی تنها مزیت اقتصادی دارد و روشن است که این طرح موفقیت آمیز نخواهد بود. محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در همان زمان با اعلام اینکه مخالف طرح معامله قرن است، گفت: پول و اقتصاد مهم هستند اما راه حل سیاسی از آن دو مهم‌تر است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش به اعلام طرح معامله قرن گفت: ما نباید این فرصت تاریخی را از دست بدهیم. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به وعده ترامپ برای رونمایی از طرح به اصطلاح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن، اعلام کرد که فلسطینیان این طرح را به شکست خواهند کشاند. کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی طرح پیشنهادی آمریکا را سخاوتمندانه‌ترین طرح سازش برای رژیم صهیونیستی توصیف کرده است و اعلام نکرده که چنین طرحی چه امتیازاتی برای مردم فلسطین دارد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
شاخص قیمت نفت آمریکا برای کل هفته ۷٫۵ درصد کاهش پیدا کرد که بزرگترین کاهش این معاملات از ماه مه بود. با وجود اختلال در تولید نفت لیبی، نگرانی‌ها نسبت به وجود مازاد عرضه، به اضطراب سرمایه‌گذاران این کالا اضافه کرده است. در نتیجه اقدامات وی، تولید نفت لیبی از ۱٫۲ میلیون بشکه در روز تقریبا به صفر رسیده است. ذخایر بنزین در آمریکا ۱٫۷ میلیون بشکه رشد کرد و به رکورد ۲۶۰ میلیون بشکه رسید. ذخایر سوختهایی نظیر دیزل و نفت کوره ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به ۱۴۶ میلیون بشکه رسید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
این راهپیمایی تنها یک اعتراض به ترور رهبران مقاومت و حضور نحس نظامی آن‌ها در سرزمین شیر مردان عراقی نبود، بلکه به‌واقع، انقلابی بزرگ و ضد استکباری در این کشور به شمار می‌آید. انقلاب این کشور، خطی را در قاره آفریقا ایجاد کرد که بعد‌ها به الگویی برای کشور‌های این قاره تبدیل شد و از آن برای بیرون راندن بیگانگان الهام گرفتند. آمریکا اکنون دو راه بیشتر در پیش روی خود ندارد: یا بماند و هر روز با امواجی جدید از تهدیدات و تلفات رو به رو شود و یا سر عقل آمده، جول و پلاسش را جمع کند و به خلیج خوک‌ها بازگردد. از سوی دیگر، روز گذشته، روز دردناکی برای «مایک پمپئو»، وزیر خارجه لمپن آمریکا بود. علیرغم دیوانگی ترامپ، اما مردم عراق عقب ننشسته و آماده پرداخت هر هزینه‌ای برای حفظ کرامت، شرافت و عزت خود هستند.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
تظاهرات‌کنندگان عراقی با در دست داشتن پلاکاردهایی با نوشته «آمریکا از عراق بیرون برو» از گروه‌های مقاومت در این کشور حمایت کردند. در این میان، بسیاری از معترضان عراقی هم کفن بر تن کرده و پرچم عراق را به دست گرفته و با سر دادن شعارهای ملی، حضور آمریکا در عراق را محکوم کردند. اما توهم بودن این تصور آمریکایی زود آشکار شد که گام اول آن طرح پارلمان عراق برای خروج نیروهای آمریکایی بود. تظاهرات کنندگان شعار «بره بره آمریکا» (آمریکا برو بیرون) سرمی‌دهند. حضور نظامی آمریکا در عراق به ویژه پس از ترور سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده لشکر قدس سپاه پاسداران و همچنین ابو مهدی المهندس، قائم مقام فرمانده نیروهای مردمی عراق موسوم به حشدالشعبی، به مساله‌ای جنجالی در محافل مختلف عراق تبدیل شده است.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا قرار است به لندن، پایتخت انگلیس سفر کند. بر اساس این گزارش، این سفر در روز چهارشنبه هفته جاری انجام خواهد شد. قرار است پمپئو در جریان این سفر با مقامات ارشد انگلیس دیدار و گفتگو کند. وزیر خارجه آمریکا در سفر مذکور با «بوریس جانسون» و «دومینیک راب»، نخست وزیر انگلیس و وزیر خارجه انگلیس دیدار خواهد کرد. پس از این سفر، پمپئو لندن را به مقصد اوکراین ترک خواهد کرد.

عمودی یا افقی انتخاب با شماست/ دو سردار، دو ملت و یک هدف

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
مقامات وزارت خارجه آمریکا هفته آینده نشستی محرمانه با اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور درباره ایران برگزار خواهند کرد. مقامات وزارت خارجه آمریکا هفته آینده نشستی محرمانه با اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور درباره ایران برگزار خواهند کرد. کمیته روابط خارجیمجلس سنای آمریکا اعلام کرد که هفته آینده نشست محرمانه‌ای را با اعضای وزارت خارجه دولت این کشور برگزار خواهد کرد که محور این نشست ارائه گزارش درباره سیاست دولت آمریکا در قبال ایران خواهد بود. این نشست در بحبوحه تلاش قانونگذاران آمریکایی برای کاهشاختیارات جنگی ترامپ برگزار می‌شود و «برایان هوک» بلندپایه‌ترین مقام وزارت خارجه آمریکا است که در این نشست حضور خواهد داشت. «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا که روز چهارشنبه آینده سفر خود به اوکراین و چند کشور دیگر را آغاز می‌کند در این نشست شرکت نمی‌کند.
ایرناایرنا19 ساعت قبل
«دیوید یعقوبیان» روز شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا افزود ایران و محور مقاومت با وجود از دست دادن سردار قاسم سلیمانی، پیروزی راهبردی مهمی در مقابل آمریکا به دست آورده است. وی دولت آمریکا را «یاغی» توصیف کرد و ادامه داد: «دونالد ترامپ» که گفته است ترور ژنرال سلیمانی اجرای «عدالت آمریکایی» است، متأسفانه درست می‌گوید. او با این کار جایگاه شرم آور خود و آمریکا را به عنوان کشور یاغی جهان به نمایش گذاشته است. وی تصریح کرد: همچنین این عمل جنایتکارانه فجیع و تحریک آمیز با پاسخ دفاعی ایران روبرو شد که طبق ماده ۵۱ منشور سازمان ملل، دست به حملات موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق زد. شوکه شدن پنتاگوناستاد تاریخ دانشگاه ایالتی کالیفرنیا گفت: این پاسخ ایران نه تنها ترامپ را وادار کرد تا از تهدیدهای تروریستی و جنگ روانی خود برای بمباران ۵۲ نطقه از خاک ایران از جمله آثار فرهنگی ایران عقب نشینی کند، بلکه بر نظامیان آمریکا نیز تاثیر داشت.
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
«تام کروز»، «لیندسی گراهام» و «تام کاتن» که هر سه به ضدیت با ایران و حمایت از سیاست‌های جنگ‌طلبانه معروف هستند این بیانیه را مشترکا با «لیز چنی» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا صادر کرده‌اند. چنی دختر «دیک چنی» معاون «جورج بوش» پسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا است. دیگر کافی است.» دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه و بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و تحریم‌های یکجانبه علیه مردم ایران را احیا کرد. بر اساس چند بند توافق هسته‌ای، دولت آمریکا موظف است برای همکاری‌های مسالمت‌آمیز هسته‌ای با ایران، معافیت تحریمی صادر کند. واشنگتن تاکنون بخش مهمی از این معافیت‌ها را لغو کرده و تهدید کرده است که ممکن است از تمدید دیگر معافیت‌ها نیز خودداری کند.
اصفهان امروزاصفهان امروز20 ساعت قبل
۵ بهمن ۱۳۹۸, ۰۹:۲۶ / کد خبر:۷۹۰۴۱ویروس کرونا که به ویروس ووهان شهرت یافته و مشابه ذات الریه است و باعث تب شدید و تنگی نفس می‌شود تاکنون نزدیک به ۶۰۰ نفر را مبتلا کرده و ۱۷ نفر را به کام مرگ کشانده است.

به انتهای لیست رسیدید