مایک پمپیو

مایک پمپیو

ایرناایرنا1 هفته قبل
یونهاپ روز جمعه خاطر نشان کرد سفر وی هفته آینده به سانفرانسیسکو انجام می‌شود تا رایزنی هایی میان وی و مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا درباره خاورمیانه و تنش‌ها میان آمریکا و ایران انجام شود. وزارت خارجه کره جنوبی در بیانیه‌ای آورده است که در این سفر طرفین درباره خاورمیانه، تنش‌ها میان آمریکا و ایران، مساله هسته‌ای شبه جزیره کره و روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر می‌کنند. بنا به این گزارش، سفر در حالی صورت می‌گیرد که دو کشور بر سر تقسیم هزینه استقرار نظامیان آمریکایی در کره جنوبی نیز دچار اختلاف شده‌اند. پیشتر آمریکا خواستار آن شده بود که کره جنوبی بجای یک میلیون و ۸۹۰ میلیون دلاری که الان می‌پردازد، ۵ میلیارد دلار برای آرایش این نیروها اختصاص دهد اما به دنبال مخالفت کره جنوبی، واشنگتن اعلام کرد که از موضع خود عقب نشینی کرده است. «توشیمیتسو موته گی» وزیر خارجه ژاپن هم قرار است راهی سانفرانسیسکو شود و نشستی سه جانبه میان طرفین در کنار دیدارهای دوجانبه برگزار خواهد شد.

در منطقه چه خبر است؟ / مردم گوش شنوا می‌خواهند نه مکان اعتراض

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
هر چند که او کاخ سفید راترک کرده، اما در صدد است که فراموش نشود. اماسوال خیلی مهمی که امروز در واشنگتن مطرح است این است که آیا بولتون صرفا به حرف زدن اکتفا کرده یا دارد کار بیشتری از حرف زدن انجام می‌دهد. یکی از سخنگوهای غیر رسمی دولت ترامپ که سالهاست بولتون را می‌شناسد، در واکنش به افشاگری‌های بولتون در مورد دولت ترامپ، می‌گوید «اظهارات او چندان هم عجیب نیستند». کاخ سفید اظهارات شف را رد می‌کند و از این رو مقامات ارشد کاخ سفید از جمله مایک پنس و مایک پمپیو پیشتر گفته‌اند که با کمیته حقیقت یاب مجلس نمایندگان همکاری نخواهند کرد. موضوع دیگری که دررابطه با پرونده «اوکراین گیت» مطرح است اقدامات پسربایدن یعنی «هانتربایدن» در اوکراین است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
راهبرد دولت ترامپ حتی از حمایت متحدان آمریکا - که در پی کاهش فشار بر ایران به امید حفظ این کشور در برجام هستند- برخوردار نیست. مقامات ایران همین الان در حال بهره گیری از تنگناهای اقتصادی برای مقاوم سازی داخلی در مقابل فشارهای آمریکا هستند. گزارش هایی که ما در بروکینگز ارایه کردیم تغییرات مهم در رویکرد دولت آمریکا را توصیه می‌کنند. اینکه دولت آمریکا در پی یک توافق کلانی باشد که حل یک موضوع را به سایر موضوعات پیوند بزند، غیر سازنده است. معامله‌ای که سنگ بنایش برجام است و البته از منظر سیاسی پایدارتر و از نظر بعد زمانی طولانی‌تر است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
وزیر خارجه آمریکا گفت که نمایندگان دموکرات کنگره این کشور را تحت فشار روانی گذاشته‌‌اند. به گزارش ایلنا، به نقل از یورونیوز، «مایک پمپیو» وزیر خارجه آمریکا گفت که نمایندگان دموکرات کنگره کارمندان وزارت خارجه این کشور را تحت فشار روانی گذاشته‌‌اند. این افشاگری پس از آن انجام شد که نمایندگان مخالف دولت و حزب جمهوری استیضاح دونالد ترامپ را کلید می‌زند. وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که نمایندگان دائم با کارمندان تماس می‌گیرند و برای دریافت اسناد وزارت‌خارجه آنها را تحت فشار می‌گذارد. از قرار معلوم ترامپ از زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین خواسته بود تا اسناد فساد پسر جو بایدن را منتشر کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
او کارنامه درخشانی در دولت آمریکا دارد و آخرین سمت اش دستیارویژه معاونت بخش امنیت بین المللی و عدم اشاعه وزارت خارجه آمریکا بوده است. تلاش برای ممانعت ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای و موشکهای حامل این سلاح‌ها، هدف امنیتی هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا طی سه دهه گذشته بوده است. عملیات فشار آمریکا بر ایران، به جای اینکه ایران را وادار به پذیرش خواستهای آمریکا کند ممکن است احتمال خروج ایران از برجام و افزایش غنی سازی توسط این کشور را به دنبال داشته باشد. مذاکره در حوزه توانمندی‌های موشکی ایران نباید به اندازه مذاکراه در حوزه هسته‌ای نقش محوری داشته باشد. با این مقدمه، از ریچارد نفیو می‌خواهم تا کمی درباره گزارش هسته‌ای که تهیه کردیم صحبت کند.

موشک کروزی که تصاویرش منتشر شد، متعلق به کیست؟

3+
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
آمریکا ادعا می‌کند که موشکهایی که برای حمله به آرامکو استفاده شده را رهگیری کرده اما هنوز سندی دال بر این رهگیری منتشر نکرده است. با دانستن اینها، پاسخ به این سوال که آیا اسراییل در حمله به آرامکو نقش داشته آسان می‌شود. یمن در حال جنگ با عربستان است و البته قابلیت هایی هم دارد اما توانمندی اش آنقدر نیست که بزرگترین منبع پولساز عربستان (آرامکو) را این گونه با خاک یکسان کند. قبلا گفتم که در مورد ایران وضع روشن است و دلیلی ندارد که ایران حمله کرده باشد. باز هم می‌پرسم آیا اسراییل آرامکو را بمباران کرد؟ آیا نماینده‌ی اسراییل در واشنگتن یعنی مایک پمپیو می‌تواند جنگی را که اسراییل (با این حمله فریبکارانه) خواهان آن است رقم بزند، آن هم جنگی که اسراییل را هم از بین خواهد برد؟ یک لحظه صبر کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وبگاه بیزنس اینسایدر، در سرمقاله‌ای به سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران پرداخته است و معتقد است که این سیاست نه تنها شکست خورده است بلکه سبب شده است که ایران قوی‌تر از همیشه به سمت هسته‌ای شدن پیش رود. ایران در حالی بر سرعت غنی سازی اش افزوده که ایران و غرب در بن بست قرار گرفته‌اند و این حکایت از آن دارد که راهبرد دولت ترامپ در مهار بلندپروازی‌های هسته ایران شکست خورده است. مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا گفته است که هدف نهایی فشار حداکثری بر ایران، تضعیف رژیم ایران به منظور التزام به تعهدات برجامی است. این اقدام موجب دسترسی ایران به ارز خارجی می‌شد و این چیزی بود که موجب تضعیف راهبرد فشار حداکثری آمریکا می‌گردید. راهبرد ایران احتمالا این است که به فشار بر آمریکا و اروپا ادامه دهد تا بالاخره یکی از این دو تکانی به خود دهد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ماه قبل
به گزارش نامه‌نیوز، روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار در کره شمالی روز سه شنبه در مطلبی خاطر نشان کرده است که هر چقدر فشارهای نیروهای خصم بر این کشور بیشتر شود، کره شمالی صدها قدم پیشرفت می‌کند و به جلو می‌رود. این گزارش ادامه می‌دهد که مردم کره شمالی باید از هر زمانی بیشتر به یکدیگر نزدیک شده و ارتباط قوی و وحدت نظر داشته باشند. کره شمالی به وحدت و مقاومت نیاز دارد و ملت باید از استقلال حراست کند. همزمان استفان بایگن نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی در سخنرانی در کشورش از کره شمالی خواسته است که به رفتارهای خصمانه پایان داده و به میز مذاکرات برگردد و درخواست هایش را در آنجا مطرح کند. وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر خود در ایندیانا گفت که از دیدگاه واشنگتن رفتار کره شمالی خصمانه است و این موضوعی نیست که ما نادیده بگیریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «فدریکا موگرینی» سه شنبه شب به وقت تهران با «مایک پمپیو» در ساختمان وزارت خارجه آمریکا دیدار و گفت‎وگو کرد. «مورگان اورتاگوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی این دیدار بیانیه‌ای انتشار کرده و برخی جزئیات آن را اعلام کرد. وی می‎گوید: فدریکا موگرینی و مایک پمپئو و با یکدیگر دیدار کرده و درباره برخی «چالش‌های مشترک» گفت‎وگو کردند. به گزارش وزارت خارجه آمریکا، ۲ طرف در این دیدار درباره مسائلی از جمله چالش‌های موجود مشترک میان آمریکا و اتحادیه اروپا در ارتباط با بخش دفاعی و امنیتی اروپا، افغانستان، کوبا، ایران، لیبی، مولداوی، بالکان، روسیه، اوکراین و ونزوئلا گفت‌وگو کردند. فدریکا موگرینی روز دوشنبه و در پی نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در «لوکزامبورگ»، طی یک نشست خبری اعلام کرد ایران به تمامی تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای پایبند بوده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز7 ماه قبل
وزارت کره جنوبی اعلام کرد، لی و بیگان با این مساله موافقند که برهه فعلی، برهه‌ای بسیار مهم برای پیشرفت عملی و ازسرگیری گفت وگوی آمریکا و کره شمالی است. به نوشته کوریا جونگ آنگ، حضور دیپلمات‌هایی مانند بیگان در نشست امننیتی آسیا در سنگاپور که در روزهای جمعه تا یکشنبه برگزار شد، نشان می‌دهد، کره شمالی همچنان در صدر اولویت‌های دستور کار آمریکا در رابطه با این منطقه قرار دارد. در حالی که «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا، آزمایش‌های موشکی اخیر کره شمالی را ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل خواند، بیگان در مقابل رویکرد جنگ طلبانه «دونالد ترامپ» به شدت ایستادگی و بر تمایل به ازسرگیری مذاکرات آمریکا و کره شمالی تاکید می‌کند. طبق توافقنامه‌ای که ترامپ و «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، در نخستین دیدار خود در سال گذشته در سنگاپور امضا کردند، کره شمالی و آمریکا متعهد شدند روابط دوجانبه تازه‌ای برقرار کنند که همسو با خواست مردم دو کشور برای صلح و شکوفایی باشد. افزون بر این، آمریکا و کره شمالی به طور مشترک برای برقراری صلحی پایدار و با ثبات در شبه‌جزیره کره تلاش می‌کنند، کره شمالی به عاری سازی شبه‌جزیره کره از تسلیحات هسته‌ای و دو کشور به حل و فصل مسائل باقی مانده مربوط به اسرای جنگی و مفقودین جنگ متعهد شدند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ماه قبل
ساعت۲۴ -عضو تیم مذاکراتی آمریکا در توافق هسته‌ای ایران گفت: دیدار 'مایک پمپیو' با رهبران اروپایی نمایش شکست مفتضحانه کاخ سفید برای جلب پشتیبانی اتحادیه اروپا علیه ایران بود. محقق مرکز سیاست انرژی جهانی در دانشگاه کلمبیای آمریکا تصریح کرد: بر این اساس، دیپلماسی (دولت آمریکا) بد و ناموفق بوده است. **اینستکس کافی نیستنفیو درباره تصمیم ایران برای فعالیت‌های هسته‌ای خود خاطرنشان کرد: اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر گیرد، به موفقیت سیاست دولت ترامپ کمک خواهد کرد. به اعتقاد من هر چند اینستکس با نیت خیر ایجاد شده است اما در عمل برای ایران کافی نخواهد بود. اگر برنامه هسته‌ای ایران از سرگرفته شود، نشانه شکست تحریم‌ها خواهد بود.
انتخابانتخاب8 ماه قبل
عضو تیم مذاکراتی آمریکا در توافق هسته‌ای ایران گفت: دیدار 'مایک پمپیو' با رهبران اروپایی نمایش شکست مفتضحانه کاخ سفید برای جلب پشتیبانی اتحادیه اروپا علیه ایران بود. هیچ کسی از سیاست ایالات متحده در قبال ایران پشتیبانی نمی‌کند. محقق مرکز سیاست انرژی جهانی در دانشگاه کلمبیای آمریکا تصریح کرد: بر این اساس، دیپلماسی (دولت آمریکا) بد و ناموفق بوده است. **اینستکس کافی نیستنفیو درباره تصمیم ایران برای فعالیت‌های هسته‌ای خود خاطرنشان کرد: اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر گیرد، به موفقیت سیاست دولت ترامپ کمک خواهد کرد. به اعتقاد من هر چند اینستکس با نیت خیر ایجاد شده است اما در عمل برای ایران کافی نخواهد بود.
ایرناایرنا8 ماه قبل
'بروس گاگنن' روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، رییس جمهوری آمریکا را به زیرپا گذاشتن معاهدات جهانی همچون کنترل تسلیحات متهم کرد و گفت: ادعای آمریکا برای برچیدن جنگ افزارهای هسته‌ای و متعارف در جهان فریبکارانه است. دبیر شبکه جهانی مبارزه با جنگ افزارهای هسته‌ای تاکید کرد: شخصا هیچ جدیتی در سخنان آنها نمی‌بینم. معتقدم این روندی است که در عمل نشان می‌دهد آمریکا بر خلاف روند خلع سلاح هسته‌ای گام بر می‌دارد. گاگنن تصریح کرد: همکاری هسته‌ای با عربستان به منظور تحکیم ائتلاف ضد ایرانی در منطقه انجام می‌شود. اصلا قابل تصور نیست که پیونگ یانگ در این شرایط، برنامه نظامی هسته‌ای خود را کنار بگذارد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
به گزارش ایرنا شبکه تایمز آسیا روز جمعه گزارش کرد این دومین بار در طول ۱۰ روز گذشته است که آمریکا بمب افکن‌های خود را بر فراز این منطقه به پرواز در می‌آورد و هر بار چین به آن اعتراض کرده است. این گزارش می‌افزاید که دو فروند بمب افکن بی ۵۲ اچ استراتوفورترس آمریکا از پایگاه این کشور در گوام واقع در اقیانوس آرام در روز چهارشنبه برخاسته و برفراز دریای جنوبی قدرت نمایی کرده‌اند. بیانیه مرکز فرماندهی آمریکا با تایید این خبر می‌افزاید که چنین کاری معمول است ما برای حمایت از کشورهای منطقه و متحدان خود همواره چنین تمرینات و پروازهایی را انجام می‌دهیم. آمریکا روز چهارم مارس نیز اعلام کرد که دو فروند بمب افکن این کشور از گوام برخاسته و یکی از آنها برفراز دریای جنوبی و دیگری در حریم دریای شرقی چین پرواز کرده است. چین به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره دریای جنوبی واکنش نشان داده و آن را غیرمسئولانه توصیف کرده و افزوده است که نیازی به مداخله کشورهای دیگر در مسایل دریای جنوبی نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 سال قبل
هفته آینده اجلاس سالانه مجمع اقتصادی داووس که یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای اقتصادی جهان است در سوییس برگزار خواهد شد. دولت آمریکا با توجه به تعطیلی دولت بر سر تصویب نشدن بودجه مد نظر ساخت دیوار مرزی با مکزیک در شرایط آشفته‌ای به سر می‌برد. برنرز لی: یکی از نوابغ علم کامپیوتر جهان و مخترع صفحه گسترده وب (www) که در خصوص امنیت فضای مجازی در این اجلاس سخنرانی خواهد کرد. کریستینا فریلند: وزیر امور خارجه کانادا قرار است در نشست چشم انداز ژیوپلتیکی جهان حضور یابد. احتمالا مایک پمپیو، وزیر خارجه آمریکا نیز در این همایش حضور خواهد یافت.

به انتهای لیست رسیدید