اخبار فساد مالی - آخرین و مهم ترین اخبار فساد مالی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

مبارزه با فساد

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات نسبت به عملکرد آن وزارت خانه در پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی و مفسدان در کشور انتقاد کرد. با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. ب) در مورد شرکت بازرگانی پتروشیمی هم اعمال نفوذ قطعی و محرز است. بنده گفتم من راجع به بدهی و صورتجلسه شرکت بازرگانی پتروشیمی به هلدینگ خلیج فارس صحبت می‌کنم و شما از اتهامات یک نفر صحبت می‌کنید.
رکنارکنا3 ساعت قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. گفتنی است، هفته گذشته بود که زاکانی در برنامه تهران ۲۰ بیان داشت که وزارت اطلاعات در پرونده پتروشیمی، گزینشی اقدام می‌کرد. وی در این برنامه گفت: به قائم مقام وزیر اطلاعات گفتم مجموعه شما دارد خطا می‌کند؛ مسئولان وزارت اطلاعات آمده بودن پیش من و می‌گفتند یکی از سلطان‌های مشهور که جدیدا بازداشت شده آدم خوبی است. این موضوع باعث شد وزارت اطلاعات واکنش نشان دهد.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
سارا همسر نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل) هنگام ورود به فرودگاه کییف (پایتخت اوکراین) نان تقدیمی میزبان را رد کرد و نخورد. مقامات اسرائیل و اوکراین برای کنترل این موضوع دور هم گرد آمدند تا از رفتار همسر نتانیاهو در مراسم استقبال اوکراینی‌ها دفاع کنند. بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی استقبال مردم اوکراین انتقادات زیادی را برانگیخت. سارا نتانیاهو در حال نگاه کردن به نان سنتی اوکراین/ رویترزنان برای اکثر مردم اوکراین یک نماد مقدس محسوب شده و مردم این کشور از نان به عنوان سمبل زندگی یاد می‌کنند. مدیر دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین نیز اعلام کرد: مسلما همسر نتانیاهو قصد بی‌احترامی به مردم اوکراین را نداشته است و چنین تصوری کاملا بی‌معنی است.
جام نیوزجام نیوز3 ساعت قبل
این مورد نیز محل اختلاف بین هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت بازرگانی پتروشیمی بوده و اکنون پرونده آن در جریان است. الف» به‌عنوان خریدار شرکت بازرگانی پتروشیمی، «ج. واکنش وزارت اطلاعات به اظهارات زاکانیاین بخش از سخنان زاکانی از سوی یک منبع آگاه در وزارت اطلاعات رد شده است. ب) در مورد شرکت بازرگانی پتروشیمی هم اعمال نفوذ قطعی و محرز است. بنده گفتم من راجع به بدهی و صورتجلسه شرکت بازرگانی پتروشیمی به هلدینگ خلیج فارس صحبت می‌کنم و شما از اتهامات یک نفر صحبت می‌کنید.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به علوی نوشت: مسئولان وزارت اطلاعات باید پاسخگو باشند که چرا در پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی و مفسدان در کشور درست عمل نکرده‌اند. علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات از عملکرد نامناسب آن وزارت خانه در پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی و مفسدان در کشور انتقاد کرده است. با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. امیدوارم در جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا برعلیه ملت رشید ایران، ریشه ستون پنجم و پیاده نظام شیطان بزرگ در داخل کشور خشکانده شده و مفسدان اقتصادی به سزای عملشان برسند که این تلاش و مجاهدت همگان بویژه عزیزان وزارت اطلاعات را نیازمند است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. کار مبارزه با فساد را چه در دولت و چه در قوه قضائیه به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. ب) در مورد شرکت بازرگانی پتروشیمی هم اعمال نفوذ قطعی و محرز است.
فردا نیوزفردا نیوز4 ساعت قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریاد‌ها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. ب) در مورد شرکت بازرگانی پتروشیمی هم اعمال نفوذ قطعی و محرز است. بنده گفتم من راجع به بدهی و صورتجلسه شرکت بازرگانی پتروشیمی به هلدینگ خلیج فارس صحبت می‌کنم و شما از اتهامات یک نفر صحبت می‌کنید.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات از عملکرد نامناسب آن وزارت خانه در پیشگیری از وقوع جرایم اقتصادی و مفسدان در کشور انتقاد کرده است. با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. ب) در مورد شرکت بازرگانی پتروشیمی هم اعمال نفوذ قطعی و محرز است. بنده گفتم من راجع به بدهی و صورتجلسه شرکت بازرگانی پتروشیمی به هلدینگ خلیج فارس صحبت می‌کنم و شما از اتهامات یک نفر صحبت می‌کنید.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ساعت قبل
علیرضا زاکانی در نامه‌ای به وزیر اطلاعات تاکید کرد: فسادهای چند هزار یا چند ۱۰ هزار میلیاردی و وجود مفسدان دانه‌درشت در ایران عزیز ماحصل بی‌توجهی مسئولان مرتبط است. با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانهبیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. کار مبارزه با فساد را چه در دولت و چه در قوه قضائیه به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در یک گردهمایی انتخاباتی اظهارداشت که برگزاری انتخابات به نسبت به روند صلح اولویت دارد و برای اینکه بار دیگر یک گروه «دروغگو» بر مردم افغانستان حاکم نشوند مردم افغانستان باید در انتخابات شرکت کنند. عبدالله در حالی برگزاری انتخابات را بر روند صلح ارجح می‌داند که آمریکا خواستار رسیدن به توافق با طالبان پیش از انتخابات این کشور است. خلیلزاد همواره تاکید کرده که صلح و انتخابات هر دو مهم هستند اما رسیدن به یک توافق صلح با طالبان در صدر برنامه‌های آمریکا در افغانستان قرار دارد. این در حالی است که اشرف غنی به لزوم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پیش از توافق صلح تاکید می‌کند و از طالبان نیز انتظار دارد تا نتایج انتخابات را بپذیرد. وی افزود که در حال حاضر اما مخالف برگزاری انتخابات است زیرا در شرایط کنونی این روند نیز در کنترل آمریکا قرار دارد.
الفالف5 ساعت قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانهبیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. هیچ شخص یا نهاد نمی‌تواند با عذر انتساب به این جانب یا دیگر مسئولان کشور خود را از حساب کشی معاف بشمارد با فساد در هر جا و هر مسند باید برخورد یکسان صورت گیرد. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. اگر بنده می‌خواستم از فردی خاطی حمایت کنم ضرورت داشت که ایشان اینگونه بی پروار از متخلفین دفاع نماید.
فارسفارس5 ساعت قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. کار مبارزه با فساد را چه در دولت و چه در قوه قضائیه به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. اگر بنده می‌خواستم از فردی خاطی حمایت کنم ضرورت داشت که ایشان اینگونه بی پروار از متخلفین دفاع نماید.
وانانیوزوانانیوز7 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، به نقل از سایت فوتبال کرانت بلژیک، مجتبی بیات، برادر مهدی بیات، مدیر ایرانی باشگاه شارلوا و فدراسیون فوتبال بلژیک دوباره به عرصه نقل‌وانتقالات فوتبال این کشور بازگشت. کسی که در سالیان اخیر بانفوذترین فرد این عرصه بوده اما بازداشت سال گذشته او توسط پلیس بلژیک در ماجرای پولشویی و فساد مالی فوتبال این کشور حواشی فراوانی برای مجتبی بیات به دنبال داشته است. مجتبی بیات شب گذشته (سه‌شنبه) میهمان باشگاه وارخم در ورزشگاه اختصاصی آنها بود. رئیس باشگاه اسیووه نیز درباره مجتبی بیات گفت: او احساس می‌کند با برخورد ناعادلانه‌ای مواجه شده است. مجتبی بیات نخستین کارگزار رسمی تاریخ فوتبال بلژیک است که با بسیاری از بازیکنان و تیم‌های مطرح فوتبال جهان سابقه همکاری دارد.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فوتبال کرانت بلژیک، مجتبی بیات، برادر مهدی بیات، مدیر ایرانی باشگاه شارلوا و فدراسیون فوتبال بلژیک دوباره به عرصه نقل‌وانتقالات فوتبال این کشور بازگشت. کسی که در سالیان اخیر بانفوذترین فرد این عرصه بوده اما بازداشت سال گذشته او توسط پلیس بلژیک در ماجرای پولشویی و فساد مالی فوتبال این کشور حواشی فراوانی برای مجتبی بیات به دنبال داشته است. مجتبی بیات شب گذشته (سه‌شنبه) میهمان باشگاه وارخم در ورزشگاه اختصاصی آنها بود. رئیس باشگاه اسیووه نیز درباره مجتبی بیات گفت: او احساس می‌کند با برخورد ناعادلانه‌ای مواجه شده است. مجتبی بیات نخستین کارگزار رسمی تاریخ فوتبال بلژیک است که با بسیاری از بازیکنان و تیم‌های مطرح فوتبال جهان سابقه همکاری دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
اما موضوعی که برکناری مدیرعامل ایران خودرو به دلیل بالا بردن بدون هماهنگی قیمت را زیر سوال می‌برد، پروسه دولتی افزایش قیمت خودرو است. یک روایت غیر رسمی در این مورد وجود دارد و آن، برکناری مدیرعامل ایران خودرو به دلیل تشکیل پرونده مالی علیه وی است. در فاصله توافق هسته‌ای و امضای برجام، ایران خودرو با مدیریت یکه‌زارع مذاکره با خودروسازان خارجی به خصوص پژو را آغاز و سرانجام قرارداد همکاری مشترک میان ایران خودرو و پژو به امضا رسید. دو مدیر دیگر ایران خودرو نیز بازداشت شدندالبته برکناری پایان کار یکه زارع، مدیرعامل سابق ایران خودرو در روز دوشنبه نبود و وی عصر همان روز نیز بازداشت شد. شروع خوبخبر برکناری مدیرعامل ایران خودرو با واکنش‌هایی نیز همراه شد.
برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریادها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. تصور وضع موجود و نقش و اهمیت وزارت اطلاعات در پیشگیری و صیانت از گلوگاه‌های اقتصادی حکایتگر تجدیدی سنگین و رفوزگی مسئولان مرتبط با مفاسد اقتصادی در آن وزارتخانه دارد. اگر بنده می‌خواستم از فردی خاطی حمایت کنم ضرورت داشت که ایشان اینگونه بی پروار از متخلفین دفاع نماید. امیدوارم در جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا برعلیه ملت رشید ایران، ریشه ستون پنجم و پیاده نظام شیطان بزرگ در داخل کشور خشکانده شده و مفسدان اقتصادی به سزای عملشان برسند که این تلاش و مجاهدت همگان بویژه عزیزان وزارت اطلاعات را نیازمند است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد18 ساعت قبل
بنابراین راه‌حل اول عملا منتفی است و تنها یک راه باقی می‌ماند و آن افزایش قیمت است. حالا هم که مدیرعامل ایران خودرو برکنار شده، فارغ از اینکه دلیل آن چیست، مدیرعامل بعدی نیز هر شخصی باشد چاره‌ای ندارد جز ذوب شدن در سیستم دولتی خودروسازی ایران. اما موضوعی که برکناری مدیرعامل ایران خودرو به دلیل بالا بردن بدون هماهنگی قیمت را زیر سوال می‌برد، پروسه دولتی افزایش قیمت خودرو است. یک روایت غیر رسمی در این مورد وجود دارد و آن، برکناری مدیرعامل ایران خودرو به دلیل تشکیل پرونده مالی علیه وی است. وی ایران خودرو را در شرایطی تحویل گرفت که تحریم‌ها علیه صنعت خودرو همچنان برقرار و مشکلات مربوط به افت تولید و تامین قطعات ادامه داشت.
همشهریهمشهری1 روز قبل
یکی از بازپرسان این پرونده در دادگاه گفت که البشیر اعتراف کرده که از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی ۲۵ میلیون دلار و از عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق این کشور ۶۵ میلیون دلار دریافت کرده است. این مبلغ گویا کمک‌های نقدی مقامات عربستان سعودی به کشور سودان بوده است. عمرالبشیر همچنین در جریان این دادگاه اعتراف کرده که از خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات نیز یک میلیون دلار گرفته است. بازپرسان پرونده البشیر در ماه آوریل اعلام کرده بودند که در بازرسی اقامتگاه حاکم سابق سودان هفت میلیون دلار پول نقد پیدا کرده‌اند. پیش از این ارتش سودان هم با حضور خود البشیر ۱۱۳ میلیون دلار در سه ارز مختلف در خانه او کشف و ضبط کرده است.
فراروفرارو2 روز قبل
خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید. رییس دفتری که ۱۰ سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟! ماجرا از دستگیری اکبر طبری معاونت اجرایی حوزه ریاست، رئیس‌سابق قوه قضائیه آغاز شد؛ دستگیری این فرد که با اتهامات متعددی مواجه است، بهانه‌ای شد تا موج سنگینی از حملات و هجمه‌ها علیه آیت‌الله آملی لاریجانی شکل بگیرد. این نخستین‌بار نیست که او به عنوان دبیر یا رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطالبی برخلاف سنت حوزه‌ها ایراد می‌کنند؛ در گذشته هم مطالبی راجع به آیت‌الله العظمی شبیری‌زنجانی ذکر کردند که غالب علمای حوزه آن را محکوم کردند. همچنین در رابطه با انتقادات اخیر نسبت آیت‌الله آملی لاریجانی، بر اساس گزارش روزنامه شرق، همچنین در رابطه با انتقادات اخیر نسبت آیت‌الله آملی لاریجانی، بر اساس گزارش روزنامه شرق، علیرضا زاکانی از چهر‌های تاثیرگذار اصول‌گرا از اکبر طبری به‌عنوان فرد فاسدی نام برده بود که دو رئیس قوه قضائیه را بیچاره کرده بود.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: همه دارایی من منزلی در محله کافوری و مزرعه‌ای است و یک آپارتمان. اما همسرم قطعه زمینی در محله کافوری دارد. رئیس جمهوری برکنار شده سودان در جلسه دادگاه گفت: پولی که دارم ربطی به دولت ندارد و برخی از آن هدیه‌ای است که از سوی محمد بن سلمان به من داده شده و مبلغ آن ۲۵ میلیون دلار است. وی در ادامه افزود: خلیفه بن زاید یک میلیون دلار به من داده است. این در حالی است که اسپوتنیک از پایان جلسه امروز دادگاه عمر البشیر و ادامه آن از روز شنبه آینده خبر داد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، خبرگزاری فرانسه از ورود عمر البشیر رئیس جمهور مخلوع سودان به دادگاه برای رسیدگی به اتهام «فساد مالی» او خبر داد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 روز قبل
روزنامه‌های «آفتاب یزد» و «اعتماد» درباره سالار آقاخان نوشته‌اند و روزنامه‌ «جوان» درباره فسادهای مالی در شوراهای شهر و عدم وجود نظارت مناسب بر آن‌‌ها گفته‌ است. سالار آقاخانروزنامه آفتاب یزد با تیتر «سالار آقاخان» به ابعاد جدیدتری از این موضوع پرداخته است و جزئیات بیشتری منتشر کرده است. این روزنامه نوشته است: نام متهم اول پرونده اخلال ارزی، نخستین‌ بار هنگام قرائت کیفرخواست متهمان این پرونده در دادگاه برده شد. حیاط خلوت‌های کوچک فسادروزنامه جوان فساد در شوراهای شهر را هدف قرار داده و از عدم نظارت در این نهادهای کلیدی کشور که خود برای نظارت و اداره بهتر شهرها بوجود آمده‌اند خبر می‌دهد. این روزنامه نوشته است: در آغاز سال سوم از دور پنجم شورا‌های شهر و روستا هستیم و خبر‌های گاه و بی‌گاهی که از شورا‌ها و شهرداری‌ها می‌رسد، خوشایند نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
دیگر بگیروببند ریشه برخورد با فساد سیستماتیک نیست. اصرار اصلاح‌طلبان بر وجود فساد سیستماتیک در ایران هم اصرار صحیحی نیست. ***حکیمی‌پور: تعدادی از اعضای شورای نگهبان باید اصلاح‌طلب باشند «احمد حکیمی‌پور»، فعال چپ و عضو سابق شورای شهر تهران در اظهاراتی در یک میزگرد خبری گفته است: اصولگراها با مارک و برچسب «ضد ولایت فقیه بودن» اصلاح طلبان را حذف می‌کنند. آنها انگ ضدیت با ولایت فقیه را به ابزاری برای حذف اصلاح طلبان تبدیل کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، او می‌افزاید: «شبکه وسیع شورای نگهبان در سراسر کشور از اصولگرایان هستند و دارند برای اصلاح طلبان پرونده سازی می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه مردم نمی‌توانند تبعیض را تحمل کنند، گفت: باید با جنبه‌های مختلف فساد و مفدسین، سریع، دقیق و بدون تبعیض برخورد شود. وی افزود: قم شهری مقدس و دارای اهمیت بسیار است، استان قم پایگاه فقاهت و خواستگاه انقلاب است و باید این شهر در همه جوانب، برای کشور الگو باشد؛ دستگاه قضایی قم با دستگاه قضایی همه کشور باید متفاوت باشد، زیرا انتظارات از استان قم بسیار بالا است. معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: مردم انتظار دارند که با فسادهای مالی و اخلاقی برخورد شود و یک امیدواری در مردم ایجاد شده است که دستگاه قضایی با مفسدین، سریع، دقیق و بدون تبعیض برخورد قاطع کند و باید این امر محقق شود. وی خاطرنشان کرد: مردم نمی‌توانند تبعیض را تحمل کنند و باید پیگیری‌ها و برخوردها، بدون تبعیض انجام شود؛ لازمه ارائه خدمات مناسب به مردم، عزیز داشتن و احترام قائل شدن برای زیر مجموعه دستگاه قضایی است تا با انگیزه به مردم خدمت کنند. وی گفت: ظرفیت اسمی شورای حل اختلاف برای سازش و کاهش پرونده‌های ورودی دستگاه قضایی کافی نیست و باید از تمام ظرفیت‌های مردمی و مراجع و علما در جهت کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی استفده شود.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
خبرگزاری تسنیم: ناصر امانی، معاون اسبق برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران درباره گزارش تلفیق مالی سال ۹۳ شهرداری تهران اظهار کرد: اصولا برابر قانون شهرداری تهران ملزم به ارائه گزارش تلفیق مالی نیست بلکه صرفا الزام قانونی برابر ماده ۶۷ قانون شهرداری به ارائه گزارش تفریغ بودجه است. معاون اسبق برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران ادامه داد: مضافا سیستم جامع مالی فاینانس نیز در همین راستا در تمام واحد‌های شهرداری تهران راه‌اندازی شده و در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می­‌گیرد. از طرف دیگر گزارش حسابرس نیز به‌صورت کامل و جامع منعکس نشده و با کم و زیاد شدن همراه شده است. علی رغم این موضوعات مطروحه اکنون سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با همان مکانیسم سابق وجود داشته و با برخی از کارگزاری‌ها در حال انجام فعالیت است. جالب اینکه در تائید عملکرد مطلوب شهرداری تهران در زمان مدیریت قالیباف عدم انتقال اسناد مالکیت زمین‌های پروژه آهو از شهرداری به بنیاد تعاون ناجا بدلیل عدم وصول مطالبات بوده که توسط منتشر کننده مطالب تحریف شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
اظهارات آیت‌الله یزدی شاید تندترین حمله به آملی‌لاریجانی از زمان بازداشت طبری باشد، اما سایر اصولگرایان نیز در این مدت برای انتقاد از رئیس پیشین دستگاه قضا کم نگذاشتند. اولین بار باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به سازمان صداوسیما، شایعه تهدید آملی‌لاریجانی به مهاجرت به نجف را در توییتر خود بازنشر کرد. سایت بولتن‌نیوز و خبرگزاری مهر در هفته‌های اخیر در گزارش‌هایی عملکرد آملی‌لاریجانی و همچنین حمایتش از اکبر طبری را مورد نقد قرار داده‌اند. منظور او از دو نفر از سران قوا علی لاریجانی، ریاست مجلس و همچنین صادق آملی‌لاریجانی، رئیس سابق قوه قضاییه است. آنان که در دوران ۱۰ ساله ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا کوچک‌ترین نقد به رئیس قوه قضاییه و عملکرد او را مساوی با مخالفت با نظام و رهبری می‌دانستند، چرا امروز دست به افشاگری‌ها زده‌اند؟!
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت۲۴-معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه مردم نمی‌توانند تبعیض را تحمل کنند، گفت: باید با جنبه‌های مختلف فساد و مفدسین، سریع، دقیق و بدون تبعیض برخورد شود. وی افزود: قم شهری مقدس و دارای اهمیت بسیار است، استان قم پایگاه فقاهت و خواستگاه انقلاب است و باید این شهر در همه جوانب، برای کشور الگو باشد؛ دستگاه قضایی قم با دستگاه قضایی همه کشور باید متفاوت باشد، زیرا انتظارات از استان قم بسیار بالا است. وی اضافه کرد: مردم علی الخصوص مردم قم نمی‌توانند تحمل کنند که ارزش‌هایی که برای آن، عزیزان و جوانان بسیاری شهید شدند، زیرپا گذاشته شود. وی خاطرنشان کرد: مردم نمی‌توانند تبعیض را تحمل کنند و باید پیگیری‌ها و برخوردها، بدون تبعیض انجام شود؛ لازمه ارائه خدمات مناسب به مردم، عزیز داشتن و احترام قائل شدن برای زیر مجموعه دستگاه قضایی است تا با انگیزه به مردم خدمت کنند. وی گفت: ظرفیت اسمی شورای حل اختلاف برای سازش و کاهش پرونده‌های ورودی دستگاه قضایی کافی نیست و باید از تمام ظرفیت‌های مردمی و مراجع و علما در جهت کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی استفده شود.
موجموج3 روز قبل
وی افزود: قم شهری مقدس و دارای اهمیت بسیار است، استان قم پایگاه فقاهت و خواستگاه انقلاب است و باید این شهر در همه جوانب، برای کشور الگو باشد؛ دستگاه قضایی قم با دستگاه قضایی همه کشور باید متفاوت باشد، زیرا انتظارات از استان قم بسیار بالا است. محسنی اژه‌ای تصریح کرد: مردم نسبت به برخی ناهنجاری‌ها و مسائل در قم رنج می‌برند و نیاز است با تدبیر و قاطعیت با این موضوعات برخورد شود؛ امروز عده‌ای محدود به دنبال قانون شکنی هستند و نباید اجازه داد این افراد به اهداف خود برسند. وی اضافه کرد: مردم علی الخصوص مردم قم نمی‌توانند تحمل کنند که ارزش‌هایی که برای آن، عزیزان و جوانان بسیاری شهید شدند، زیرپا گذاشته شود. محسنی اژه‌ای تاکید کرد: برای پیگیری بهتر و سریع‌تر پرونده‌های قضایی، نیاز است که با برنامه‌ریزی و فرهنگ سازی مناسب، ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کاهش پیدا کند و مسائل با سازش و حل اختلاف حل شود تا حد امکان پرونده قضایی تشکیل نشود. وی گفت: ظرفیت اسمی شورای حل اختلاف برای سازش و کاهش پرونده‌های ورودی دستگاه قضایی کافی نیست و باید از تمام ظرفیت‌های مردمی و مراجع و علما در جهت کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی استفده شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
رئیس کل سابق دادگستری قم گفت: قم دارای کمترین تخلفات و آلودگی‌های مادی و اخلاقی در ادارات و دستگاه‌های قضایی است و همچنین میزان تخلفات در استان قم بسیار پایین‌تر از استان‌های دیگر است. وی با بیان اینکه درک عمیق حقوقی در میان قضات استان قم وجود دارد، افزود: آرای صادر شده توسط قضات قم، نشان دهنده این درک بالای حقوقی آنان است و فضای معنوی قم در این موضوع بسیار اثرگذار است. رییس کل سابق دادگستری قم بیان کرد: قم دارای کمترین تخلفات و آلودگی‌های مادی و اخلاقی در ادارات و دستگاه‌های قضایی است و همچنین میزان تخلفات در استان قم بسیار پایین‌تر از استان‌های دیگر است. وی ادامه داد: تعامل مدیران و مسئولان استانی در قم از شاخص‌های این استان است، یک نگرش واحد برای پیشرفت و توسعه استان قم در میان مسئولان استانی وجود دارد. خلیلی تصریح کرد: در استان قم افکار بسیار بزرگی وجود دارد و به همین دلیل، مدیریت در قم، سهل و آسان است؛ دستگاه قضایی همواره مورد حمایت مراجع و علما بوده است و این موجب شد تا کار در استان قم آسان شود.
فارسفارس3 روز قبل
دادستان کل کشور، بانک‌ها را منشأ برخی از مفاسد ایجادشده در کشور دانست و گفت: اگر مدیران بانک‌ها نظارت لازم و کافی داشته باشند، منابع درست مدیریت و تسهیلات به‌جا داده می‌شود. منتظری با اشاره به پرونده‌های فساد اقتصادی گفت: این موارد نشان می‌دهد که متأسفانه در مبارزه با فساد در همه سطوح آن‌گونه که باید موفق نبوده‌ایم. وی با انتقاد از وجود پرونده‌های اقتصادی که منشأ آن بانک‌هاست افزود: اگر مدیران بانک‌ها نظارت لازم و کافی داشته باشند منابع درست مدیریت و تسهیلات به‌جا داده می‌شود و لذا پرونده‌هایی که مانند آن در این استان نیز داشته‌ایم وجود نخواهد داشت. وی با اشاره به قانونمندی قوه قضائیه تأکید کرد: برای ما هر مقامی و در هر موقعیتی و با هر وابستگی فرقی ندارد. دادستان کل کشور با اشاره به لزوم تقویت مدیریت کشور از سطح رئیس‌جمهور، وزرا و معاونان میانی بیان کرد: در دستگاه‌های مختلف مدیریت باید تقویت شود و این امر به دستگاه قضایی نیز برمی‌گردد.

به انتهای لیست رسیدید