اخبار فساد مالی - آخرین و مهم ترین اخبار فساد مالی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

مبارزه با فساد

افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسفارت آمریکا در بیروت با انتشار توئیتی، بر حمایت خود از تظاهرات و اعتراضات در لبنان تاکید کرد. اخبار بین الملل - در این توئیت آمده است: «از ملت لبنان در تظاهرات مسالمت‌آمیز و ابراز وحدت ملی، حمایت می‌کنیم». این گروه‌ها و کشورهای متخاصم علاوه بر لبنان سعی کردند اوضاع در عراق را نیز برهم بریزند و این کشور را دچار آشوب و هرج و مرج کنند. اعتراضات آن‌ها به استعفای سعد الحریری، نخست‌وزیر این کشور منجر شد. با این حال به نظر می‌رسد، استعفای وی، خواسته معترضان را به طور کلی برآورده نکرده است.
فارسفارس20 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل گفت که معتقد است دولت آمریکا باید «رودی جولیانی» وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا را به عنوان نماینده آمریکا در اوکراین معرفی می‌کرد. جولیانی به عنوان محور رسوایی دولت آمریکا درباره اوکراین شناخته می‌شود که در حال حاضر منجر به آغاز تحقیقات استیضاح ترامپ توسط دموکرات‌ها شده است. در رسوایی اوکراین گیت، دولت ترامپ، کمک‌های نظامی به اوکراین را مشروط به تحقیقات این کشور درباره فساد مالی «جو بایدن» معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده بود. نیکی هیلی که با سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره نقش جولیانی در سیاست کشور گفت: «معتقدم که این موضوع باید به صورت بهتری مدیریت می‌شد. این گفت‌وگوی جنجالی به آغاز تحقیقات استیضاح علیه ترامپ تبدیل شد.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان، شش تن از دستیاران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ارتکاب جرم‌هایی از قبیل توطئه علیه آمریکا، دروغ گویی، کلاهبرداری و فساد مالی محکوم شدند. مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ به جرم دروغ گویی به سازمان اف بی آی. ریک گیت از مقامات سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم توطئه علیه آمریکا و دروغ گویی به سازمان اف بی آی. جورج پاپادوپولس مشار سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم دروغ گویی به سازمان اف بی آی. راجر استون مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم دروغ گویی به کنگره، مانع تراشی برای کنگره؛ مداخله در امور شاهدان عینی.
الفالف21 ساعت قبل
شش تن از دستیاران رئیس جمهور آمریکا به ارتکاب جرم‌هایی از قبیل توطئه علیه این کشور، دروغ‌گویی، کلاهبرداری و فساد مالی محکوم شدند. مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ به جرم دروغ گویی به سازمان اف بی آی. ریک گیت از مقامات سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم توطئه علیه آمریکا و دروغ گویی به سازمان اف بی آی. جورج پاپادوپولس مشار سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم دروغ گویی به سازمان اف بی آی. راجر استون مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم دروغ گویی به کنگره، مانع تراشی برای کنگره؛ مداخله در امور شاهدان عینی.
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارششش تن از دستیاران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ارتکاب جرم‌هایی از قبیل توطئه علیه آمریکا، دروغ گویی، کلاهبرداری و فساد مالی محکوم شدند. مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ به جرم دروغ گویی به سازمان اف بی آی. ریک گیت از مقامات سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم توطئه علیه آمریکا و دروغ گویی به سازمان اف بی آی. جورج پاپادوپولس مشار سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم دروغ گویی به سازمان اف بی آی. راجر استون مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ به جرم دروغ گویی به کنگره، مانع تراشی برای کنگره؛ مداخله در امور شاهدان عینی.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، منابع قضایی سودان از موعد صدور حکم نهایی درباره عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده این کشور خبر دادند. قاضی صادق عبدالرحمن اعلام کرد: حکم نهایی در اتهامات علیه عمر البشیر در ۱۴ دسامبر آینده صادر خواهد شد. شایان ذکر است که دستگاه قضایی سودان از سپتامبر گذشته محاکمه عمر البشیر در پرونده‌های مربوط به فساد مالی و ثروت حرام را شروع کرده است. عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده سودان از زمان برکناری در ۱۱ آوریل گذشته در زندان کوبر در شمال خارطوم زندانی است. وی به مدت سه دهه بر سودان حکومت کرد.
رکنارکنا1 روز قبل
برخی شرکتها اسناد مربوط به واردات کالاها و تجهیزات پزشکی را ارائه کردند، مدارک بررسی شد. نمکی گفت: در مورد دارو تخلفات کمتر است و در حال پیگیری هستیم تا مدارک آنها را تکمیل کنیم. وزیر بهداشت افزود: این پرونده ۱۶ میلیون یورویی فقط مربوط به واردات تجهیزات پزشکی است. به گفته او، افراد بازداشت شده در زمینه خریدهای ارزی وزارت بهداشت، تعاونی مسکن و پالایشگاه نفت اصفهان (که مالکیت آن با وزارت بهداشت است) فعالیت‌های اقتصادی داشتند. وی گفته بود: متأسفانه مواردی ارز دولتی برای واردات دارو یا تجهیزات پزشکی دریافت کرده‌اند اما داروهای تاریخ گذشته وارد کرده‌اند که برخورد با آنها در دستور کارمان است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: ما از حزب نواز وثیقه طلب کردیم تا مجوز خروج نواز شریف از کشور صادر شود. عمران خان گفت: ما به دنبال دریافت پول از حزب نواز نیستیم بلکه این وثیقه در حساب دستگاه قضایی باقی خواهند ماند و به محض بازگشت نواز شریف به حزب نواز پس داده می‌شود. نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: سران حزب نواز از بیماری نواز شریف به نفع خود بهره سیاسی می‌برند و تعمدا کاری می‌کنند که او آسیب ببیند و از آن علیه دولت استفاده خواهند کرد. وی از وزرای دولت خواست نسبت به سلامتی و بیماری نواز شریف اظهار نظر نکنند و پاسخ اتهام زنی احزاب مخالف را ندهند. این در حالی است که حزب نواز با رد این درخواست پرونده را به دادگاه عالی لاهور کشانده‌اند تا قضات دادگاه در این خصوص تصمیم نهایی را بگیرند.
مهرمهر1 روز قبل
عراق همواره با بهره مندی از رهنمودهای مرجعیت عالیقدر این کشور، توانسته است از بزنگاه ‌های مختلف عبور کند. اکنون نیز مرجعیت عالیقدر شیعیان عراق توصیه‌ها و رهنمودهای تازه‌ای را به منظور عبور از مرحله کنونی در عراق ارائه کرده است. درهمین ارتباط، دفتر مرجعیت عالیقدر عراق با صدور بیانیه‌ای درباره دیدار مرجعیت با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق، گفت: «آیت الله سیستانی در این دیدار، نگرانی و رنجش خود را از وضعیت کنونی در کشورش اعلام کرد». آیت الله سیستانی همچنین تصریح کرده بود: «دولت وظایف بزرگی دارد و باید در زمینه‌های مختلف به ویژه مبارزه با فساد کار کند. درهمین ارتباط، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق می‌گوید: «توصیه‌های آیت الله سیستانی به مثابه نقشه راهی برای حل بحرانهای کنونی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-خبرگزاری «رویترز» روز شنبه گزارش داد که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که دولت این کشور از این پس سودان را حامی تروریست ندانسته و مایل است در تدوین قانون اساسی این کشور مشارکت داشته باشد. بر اساس این گزارش، «تیبور ناگی» دستیار وزارت خارجه آمریکا عصر دیروز در جمع خبرنگاران گفت که آمریکا از این پس با دولت سودان روابطه خصمانه نداشته و تلاش خواهد کرد با همکاری همپیمانان، نام این کشور را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج سازد. وی علت این تغییر رویکرد واشنگتن را تغییر حاکمیت در این کشور آفریقایی اعلام و افزود که حذف کامل نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریست مستلزم طی فرایندهایی است و تابع گذشت زمان می‌شود. کارشناسان معتقدند نقش آفرینی آمریکا در تدوین قانون اساسی سودان ضمن آنکه تحقیر حقوقدانان، سیاستمداران و مردم این کشور است، می‌تواند بستر بروز مشکلات سیاسی - اقتصادی - اجتماعی و فرهنگی در ساختار سودان جدید شود. وی در این دیدار درباره ارتقای روابط دیپلماتیک میان دو کشور به سطح سفیر، حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی گروه‌های تروریستی و گسترش همکاری‌ها دوجانبه گفت‌وگو کرده بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
بر اساس این گزارش، «تیبور ناگی» دستیار وزارت خارجه آمریکا عصر دیروز در جمع خبرنگاران گفت که آمریکا از این پس با دولت سودان روابطه خصمانه نداشته و تلاش خواهد کرد با همکاری همپیمانان، نام این کشور را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج سازد. وی علت این تغییر رویکرد واشنگتن را تغییر حاکمیت در این کشور آفریقایی اعلام و افزود که حذف کامل نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریست مستلزم طی فرایندهایی است و تابع گذشت زمان می‌شود. وی در یک نشست مطبوعاتی درباره محورهای مذاکراتش باطرف سودانی گفت که از آنجایی که پیش بینی می‌شود همکاری‌های دو کشور موفقیت آمیز باشد، واشنگتن می‌تواند در زمینه تدوین قانون اساسی جدید سودان و برگزاری انتخابات در این کشور در پایان دوره انتقالی کمک‌های موثری بکند. کارشناسان معتقدند نقش آفرینی آمریکا در تدوین قانون اساسی سودان ضمن آنکه تحقیر حقوقدانان، سیاستمداران و مردم این کشور است، می‌تواند بستر بروز مشکلات سیاسی - اقتصادی - اجتماعی و فرهنگی در ساختار سودان جدید شود. وی در این دیدار درباره ارتقای روابط دیپلماتیک میان دو کشور به سطح سفیر، حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی گروه‌های تروریستی و گسترش همکاری‌ها دوجانبه گفت‌وگو کرده بود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
دموکرات‌ها بخوبی می‌دانستند آثار و تبعات شهادت بولتون در ماجرای اوکراین‌گیت، می‌تواند تیر خلاص را به رئیس‌جمهور جنجالی ایالات متحده بزند. با این حال به‌رغم احضار بولتون توسط کنگره آمریکا، وی حاضر نشد در میان اعضای مجلس نمایندگان حضور پیدا کند. چنانکه از سخنان وکیل بولتون بر می‌آید، مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده بار دیگر با دونالد ترامپ وارد معامله شده است! این حق‌السکوت، می‌تواند شامل باقی ماندن اعضای نزدیک به بولتون در تیم سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده باشد. با این حال بر همگان مسجل است شهادت بولتون علیه این افراد، در نهایت گریبانگیر شخص ترامپ خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
برخی شرکتها اسناد مربوط به واردات کالاها و تجهیزات پزشکی را ارائه کردند، مدارک بررسی شد. در نهایت و ته خط به ۱۶ میلیون یورو ارزی رسیدیم که هیچ مدرکی دال بر واردات تجهیزات پزشکی نداشتند و دیگر نتوانستند مدرکی دال بر واردات کالا در قبال ارز دریافتی ارائه کنند که آنها را به قوه قضاییه دادیم. نمکی گفت: در مورد دارو تخلفات کمتر است و در حال پیگیری هستیم تا مدارک آنها را تکمیل کنیم. وزیر بهداشت افزود: این پرونده ۱۶ میلیون یورویی فقط مربوط به واردات تجهیزات پزشکی است. وی گفته بود: متأسفانه مواردی ارز دولتی برای واردات دارو یا تجهیزات پزشکی دریافت کرده‌اند اما داروهای تاریخ گذشته وارد کرده‌اند که برخورد با آنها در دستور کارمان است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
دموکرات‌ها بخوبی می‌دانستند آثار و تبعات شهادت بولتون در ماجرای اوکراین‌گیت، می‌تواند تیر خلاص را به رئیس‌جمهور جنجالی ایالات متحده بزند. با این حال به‌رغم احضار بولتون توسط کنگره آمریکا، وی حاضر نشد در میان اعضای مجلس نمایندگان حضور پیدا کند. چنانکه از سخنان وکیل بولتون بر می‌آید، مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده بار دیگر با دونالد ترامپ وارد معامله شده است! این حق‌السکوت، می‌تواند شامل باقی ماندن اعضای نزدیک به بولتون در تیم سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده باشد. با این حال بر همگان مسجل است شهادت بولتون علیه این افراد، در نهایت گریبانگیر شخص ترامپ خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر به سفیر سابق این کشور در اوکراین حمله کرده است. پیام توئیتری ترامپ در حالی منتشر شده است که یووانویچ در حال شهادت دادن در نشست استماع کنگره در خصوص پرونده اوکراین بوده است. آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از یووانویچ خواست تا به این پیام توئیتری ترامپ واکنش نشان دهد. یووانویچ در ماه می‌از سمت خود به عنوان سفیر آمریکا در اوکراین برکنار شد، این اقدام پس از انتقادات شدید رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ از وی صورت گرفته است. یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
پیام توئیتری ترامپ در حالی منتشر شده است که یووانویچ در حال شهادت دادن در نشست استماع کنگره در خصوص پرونده اوکراین بوده است. آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از یووانویچ خواست تا به این پیام توئیتری ترامپ واکنش نشان دهد. یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است. دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند. زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، پسرش در هیئت مدیره شرکت بوریسمای اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت می‌کند، عضویت داشته است. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه‌ای را آغاز خواهد کرد که در نهایت می‌تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت شود.
برنابرنا1 روز قبل
دادستان‌های فدرال آمریکا در حال تحقیق درباره اتهامات فساد مالی جدید علیه وکیل شخصی ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده هستند. گفته شده است که این خط لوله حمایت دولت ترامپ را نیز داشته است. یک منبع آگاه نیز گفته است که این پروژه قرار است توسط شرکت گلوبال انرژی پرودوسرز اجرا شود. ولی جولیانی در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته است که در این شرکت انرژی یا پروژه خط لوله هیچ گونه دخالت و مشارکتی نداشته است. من اصلا از تحقیقات دادستان‌های فدرال درباره این مساله اطلاع نداشتم.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۰۸ ۳۹۸۰۸۲۵۰۲۴به گزارش مهر به نقل از فلسطین الیوم، آویخای مندلبلیت دادستان کل رژیم صهیونیستی در صدد آن است تا طی ۴ روز آتی کیفرخواستی را علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم صادر کند. این اقدام به رغم تلاش‌های نتانیاهو برای خروج از بحران کنونی و فرار از محاکمه صورت ‌می‌گیرد. آخرین تلاش نتانیاهو در این راستا حمله دو روزه به غزه بود که به شهادت ۳۴ فلسطینی منجر شد اما این اقدام نیز تبدیل به شکستی دیگر برای نتانیاهو شد. نتانیاهو چندین پرونده مرتبط با فساد مالی در دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «تیبور ناگی» معاون وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت که واشنگتن دیگر روابطه خصمانه با دولت سودان نداشته و در حال کار بر روی احتمال حذف این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم است. اخبار بین‌الملل-وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت که حذف سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم روندی است که شرایطی نیز دارد. ناگی اضافه کرد: «این یک حادثه نبوده و همانند زدن کلید یک چراغ نیست. این موضوع سبب شد تا سودان نتواند از بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول اعتبار و وام دریافت کند. البشیر چند ماه پیش پس از گذشت ۳۰ سال حکومت و به دنبال اعتراضات گسترده مردمی به نابسامانی اوضاع اقتصادی، توسط ارتش سودان عزل شد و اکنون بنا به اتهاماتی از جمله فساد مالی در زندان بسر می‌برد.
فارسفارس1 روز قبل
معاون وزیر امور خارجه آمریکا حذف سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم را ممکن دانست اما گفت که این کار یک روند داشته و نیازمند شرایطی است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تیبور ناگی» معاون وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت که واشنگتن دیگر روابطه خصمانه با دولت سودان نداشته و در حال کار بر روی احتمال حذف این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم است. وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت که حذف سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم روندی است که شرایطی نیز دارد. ناگی اضافه کرد: «این یک حادثه نبوده و همانند زدن کلید یک چراغ نیست. این موضوع سبب شد تا سودان نتواند از بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول اعتبار و وام دریافت کند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز، این حمله توئیتری ترامپ بر ضد ماری یوانوویچ، سفیر پیشین آمریکا در اوکراین هم زمان با شهادت او در کنگره در روز جمعه۲۴ آبان آنقدر غیرعادی بود که نمایندگان حزب مخالف دموکرات آن را نوعی «تهدید شاهد» خواندند. یوانوویچ در دومین روز پخش علنی تلویزیونی شهادت‌ها در روند استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا گفت چگونه با فساد در اوکراین جنگیده و چگونه دولت ترامپ در ابتدای امسال به طور ناگهانی او را به واشنگتن احضار و برکنار کرده است. دموکرات‌ها می‌گویند هدف از برکناری یوانوویچ باز کردن راه برای متحدان ترامپ برای متقاعد کردن اوکراین به شروع تحقیقاتی درباره فساد مالی رقیب انتخاباتی او جو بایدن و پسرش هانتر بوده است که عضو هیئت مدیره یک شرکت نفتی اوکراینی بود. تلاش ترامپ برای مجبور کردن اوکراین به تحقیق درباره بایدن و پسرش در کانون روند استیضاح ترامپ بوسیله دموکرات‌ها است تا معلوم شود آیا رئیس‌جمهور آمریکا از دستگاه سیاست خارجی این کشور برای تخریب یی از رقبای بالقوه‌اش در انتخابات ۲۰۲۰ سوءاستفاده کرده است یا نه. ترامپ در حین شهادت یوانوویچ در توئیتی نوشت: ‌ «هر جایی که یوانوویچ رفته اوضاع خراب شده.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
کاخ سفید عصر جمعه متنی را منتشر کرد که مربوط به مکالمه اول دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی او پس از پیروزی وی در انتخابات است. سند منتشر شده ازسوی کاخ سفید، یادداشت‌برداری از روی این مکالمه بوده و آنگونه که در سند تاکید شده، متن واژه به واژه این گفت‌وگوی تلفنی نیست. مکالمه اول ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین براساس متنی که منتشر شده، عمدتا پیرامون تبریک پیروزی زلنسکی در انتخابات و دعوت از رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در مراسم تحلیف و همچنین دعوت متقابل از زلنسکی برای حضور در کاخ سفید است. مکالمه‌های تلفنی ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین پس از شکایت یک کارمند افشاگر پیرامون محتوای این مکالمات جنجالی و باعث جدی شدن مباحث مربوط به استیضاح ترامپ و به راه افتادن تحقیقات رسمی توسط مجلس نمایندگان در این باره شد. «ماری یووانوویچ» سفیر سابق و برکنارشده آمریکا در اوکراین نیز امروز جمعه در جلسه مجلس نمایندگان آمریکا به پرسش‌های کمیته‌های تخصصی این مجلس پاسخ می‌دهد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
پروژه ساخت این سد که «موزه» (Mose) نام دارد در سال ۱۹۸۴ میلادی، یعنی ۳۵ سال پیش آغاز شده، اما از آن زمان تا کنون به پایان نرسیده است. در روزهای اخیر با فرو رفتن شهر ونیز در سیل، موضوع تکمیل این پروژه بار دیگر در ایتالیا مطرح شده است. با این همه کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این سد حتی پس از تکمیل، جوابگوی خطری که در آینده ونیز را تهدید می‌کند، نباشد. به گفته شهردار ونیز پس از بالا آمدن آب در این شهر خسارت مالی شدیدی معادل صدها میلیون یورو وارد شده است. طبق گزارش رسانه‌های ایتالیا، این بالا آمدن سطح آب باعث کشته شدن دو نفر شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل ازای پی تی ان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضمن خوب آلود توصیف کردن جو بایدن، رقیب دموکرات خود در انتخابات گفت برای شکست دادن وی نیازی به کمک ندارد. باور می‌کنید که ما برای شکست دادن جو (بایدن) خواب آلود، نیاز به کمک داشته باشیم؟ فکر نمی‌کنم! رئیس جمهور آمریکا گفت: مسئله‌ای جدی در اینجا هست که باید بگویم. گفتنی است در پی افشای جزئیاتی درباره درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، بسیاری از نمایندگان دموکرات از دونالد ترامپ انتقاد کردند. ترامپ طی یک تماس تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد.
الفالف1 روز قبل
بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می‌کنند. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل مطالب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید. گروه سیاسی الف، ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۳۰۷۶ «چرا روحانی عصبانی است؟» عنوان یادداشتی بود که در واکنش به سخنان روحانی در یزد در الف منتشر شد. فساد، فساد است. *برای کسانی که ذره‌ای مدیریت و اقتصاد بلد نیستند و متاسفانه اکثرا سلامت اقتصادی و اخلاقی هم ندارند البته همه مشکلات از تحریم هست!
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: تقابل ما در دنیا تنها با آمریکای مستکبر و نوچه‌های اوست که در برابر این کفار، موظف به مقابله هستیم چون قابل مذاکره و تعامل نیستند و برجام سندی بر این ادعاست. امام جمعه موقت بیرجند گفت: اسلام انقلابی، اسلام تقابل با همه دنیا نیست و جای تأسف است که برخی مغرضان سیاسی و انسانهای جاهل تلاش می‌کنند دوگانه تقابل و تعامل در جامعه ایجاد کنند. امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه دولت با افزایش قیمت بنزین نباید تصور کند می‌تواند با قاچاق سوخت مقابله کند گفت: هنوز هم ممکن است این قیمت فعلی برای قاچاقچیان سودمند باشد و مبارزه با قاچاق باید با جدیت هر چه بیشتر پیگیری شود. حجت‌الاسلام توانایی افزود: بهترین مصداق امر به معروف این است که یکدیگر را به وحدت دعوت کنیم و امر به معروف را تفکیک کنیم و مردان به مردان و زنان به زنان و با مهربانی و در خفا تذکر دهند. به گفته وی بهترین مصداق امر به معروف این است که یکدیگر را به وحدت دعوت کنیم و با مهربانی و در خفا تذکر دهیم.
مهرمهر2 روز قبل
سوم، دولت محترم که گفته هر چه اضافه شده همه برای مردم و مخصوصا برای مستمندان صرف می‌شود، به این وعده دقیقا عمل نماید. چون از غرب، شرق و جنوب کشور بنزین ما غارت می‌شود. نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: قاچاق سوخت از پرسودترین قاچاق‌هاست. وی در ادامه از جناح‌های سیاسی خواست این موضوع را که مربوط به منافع ملی است، سیاسی نکنند. به دولت محترم عرض می‌کنم سریعا موافقت خود را اعلام و اسناد نهایی را امضا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
در روزهای اخیر با آب‌گرفتگی در خیابان‌های شهر ونیز به دلیل بارندگی‌های زیاد و بالا آمدن شدید سطح آب دریای آدریاتیک، موضوع تکمیل این پروژه بار دیگر در ایتالیا مطرح شده است. آب‌گرفتگی شدید این روزها در ونیز، شهر توریستی ایتالیا که خود به دلیل واقع شدن در میان آب شهرت جهانی دارد، از سال ۱۹۶۶ تا کنون بی‌پیشینه بوده است. جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان در جریان دیدار از شهر سیل‌زده ونیز ابراز امیدواری کرد که کار ساخت سد محافظ این شهر هر چه سریع‌تر به پایان برسد. گرچه پیشینه پروژه «موزه» به سال ۱۹۸۴ برمی‌گردد، اما عملیات ساخت آن در واقع در سال ۲۰۰۳ آغاز شد. با این همه کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این سد حتی پس از تکمیل، جوابگوی خطری که در آینده ونیز را تهدید می‌کند، نباشد.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین جلسه موانع عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با موضوع «چرا اقتصاد مقاومتی قوام نمی‌یابد؟» توسط پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی و همکاری انجمن علمی گروه اقتصاد در دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. در این جلسه محمد قربانی، استاد گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن تبیین مفهوم اقتصاد مقاومتی به آسیب‌شناسی وضعیت موجود نحوه مدیریت کشور برای اجرای این سیاست‌ها پرداخت. این استاد اقتصاد سپس در مورد راهکارهای خود، گفت: شفاف‎سازی مفهوم اقتصاد مقاومتی برای جامعه تا افراد بتوانند با تصویر و برداشت صحیح از این مفهوم در این مسیر گام بردارند، یعنی حرکتی آگاهانه مبتنی بر اطلاعات است. ۴- مشخص کردن حوزه‎های عملیاتی اقتصاد مقاومتی۵- هدف‎گذاری کمی و کیفی برای اقتصاد مقاومتی در طول زمان معین تا دقیقا مشخص شود که در پایان افق تعریف شده، نتایج کمی و کیفی آن و نوع و درجه تأثیر این نوع اقتصاد بر گروه‎های مختلف جامعه و کارگزاران اقتصادی چگونه خواهد بود. ۹- پشتیبانی و حمایت از اقتصاد مقاومتی که با استفاده از ابزارهای مختلف مانند سیاست‎های حمایتی، هدایتی، ارشادی، سیاست‎های مالی، پولی و حمایت‎های معنوی رهبری و مقامات عالی‎رتبه نظام و نیز افراد و گروه‎های تأثیرگذار در جامعه مانند علماء، روحانیون، دانشگاهیان و غیره می‎تواند صورت گیرد و نقش این مولفه در طول دوره عملیات اقتصاد مقاومتی کمتر از سایر مولفه‎ها نیست.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد که برای جلوگیری از بروز تورم باید رونق تولید را دنبال کنیم و این مهم از مسیر افزایش تولید داخل و مبارزه با فساد می‌گذرد. وی گفت: خداوند در این آیه شریفه می‌فرماید آنانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند؛ ایمان وقتی در قرآن بحث می‌شود عموما همراه عمل صالح است. این ایمانی که ما داریم و می‌گوییم خداوند، قیامت و حساب و کتاب را قبول داریم باید در عمل صالح خود را نشان دهد. امام جمعه شیراز ادامه داد: ما عموما تورم و گرانی را طی سال‌های اخیر تجربه کرده‌ایم و این گرانی بنزین هم یک بخش از همان تورم محسوب می‌شود؛ اما اینکه چگونه از تورم جلوگیری کنیم؟ اهمیت دارد. امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه ملت ایران بی دلیل حسینی خوانده نشده است، گفت: گاه امکان دارد که ما مسائل سنگینی داشته باشیم اما یادمان نمی‌رود که دیگر ملت‌ها هم شاید مسائل سنگین‌تری داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فساد مالی