مبلمان

مبلمان

تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان رهبر انقلاب، چند تن از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، دیدگاه‌های خود را بیان کردند. کفش در سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمانی نقش بسزایی داشته، به نحوی میتوان گفت که جزو صنایع استراتژیک میباشد. رویه‌ی کفش به سه نوع تولید میشود که شامل: چرم طبیعی، چرم مصنوعی و پارچه، تقسیم میگردد که خوشبختانه کشورمان در هر سه نوع پیشرفتهای بسزایی داشته که در اینجا به اختصار در خصوص چرم مصنوعی حضورتان گزارشی ارائه مینمایم. اکنون تولیدات چرم مصنوعی ارتقاء یافته و در این شرایط حساس، تولیدکنندگان را با سلایق مختلف در صنایع مختلف ازجمله کفش و کیف، اتومبیل و مبلمان یاری میکند. همچنین با استفاده از پارچه در تهیه‌ی چرم مصنوعی به رونق در صنایع نساجی در شرایط رکود کمک فراوانی شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز16 ساعت قبل
درحالی‌که ویتنام از نظر صادرات کالا به ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸ در رتبه دوازدهم قرار داشت، در سال جاری و تحت تاثیر جنگ تجاری به جایگاه هفتم صعود کرده است. ۱۸ ماه از جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین می‌گذرد و بسیاری از کمپانی‌های آمریکایی برای آنکه مشمول تعرفه‌های مقابله‌جویانه چین نشوند، تجارت خود را با دیگر کشورها افزایش داده‌اند. با در نظر گرفتن حجم تجارت، برنده جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان در این مدت کشور ویتنام بوده است. از دیگر محصولاتی که شرکت‌های آمریکایی به جای واردات از چین از ویتنام خریداری کرده‎اند می‌توان به کفش، محصولات نساجی، مبلمان و ماهی اشاره کرد. درحالی‌که ویتنام از نظر صادرات کالا به ایالات متحده آمریکا در سال گذشته در رتبه دوازدهم قرار داشت، در سال جاری به جایگاه هفتم صعود کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
الهی تبار افزود: اما عده‌ای از این بستر سوءاستفاده کردند و به دنبال اهداف و آمال خود بودند، لذا بر این بستر سوار شدند و مسائل ناخوشایندی را رقم زدند. الهی تبار گفت: این افراد در اختیار دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت و قطعا تکلیف آنها بر اساس چارچوبهای قانونی مشخص خواهد شد. وی ادامه داد: در حال رصد عوامل اصلی اغتشاشات هستیم و به زودی همه آنها شناسایی و به مردم معرفی خواهند شد. این مسئول خاطر نشان کرد: اما در مجموع دولت خود را موظف می‌داند افزایش در قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم نداشته باشد. وی افزود: دولت در دو مقوله تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها نظارت جدی خواهد داشت و اجازه نمی‌دهد به مردم اجحافی در بحث قیمتها وارد شود.
فارسفارس1 روز قبل
گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم. این عضو شورای شهر ادامه داد: شهرداری منطقه ۲ تهران به خوبی این فضا را ایجاد کرده و امیدواریم در دیگر مناطق تهران نیز شاهد راه‌اندازی پاتوق‌های کتاب باشیم. در این دیدار کتاب «تاریخ پوشاک اقوام ایرانی» از سوی مدیریت شهر کتاب هیرمند به احمد مسجدجامعی هدیه داده شد و مسجدجامعی نیز کتاب «مردی به نام اوه»، «معماری اسلامی» و چند کتاب جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را خریداری و به خبرنگاران هدیه کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به این‌که فضای کتاب‌فروشی‌های شهر باید برای جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شود، اظهار کرد: از مزایای کتاب‌گردی، آشنایی مردم با ناشران و نویسندگان است. بازدید بعدی از شهر کتاب هیرمند در مجتمع بوستان پونک بود. مسئول شهر کتاب هیرمند نیز در پاسخ، حضور دانشجویان را پررنگ دانست و از فروش بالای کتاب‌های روان‌شناسی، فلسفه، جامعه‌شناسی و ادبیات خبر داد. او همچنین از مدیرعامل موسسه خانه کتاب خواست تا معافیت مالیاتی صنف کتاب‌فروشی‌ها را پیگیری کند. در این دیدار مسجدجامعی پس از تفال به دیوان حافظ، کتاب را امضا و خریداری و به مدیر کتاب‌فروشی اهدا کرد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، این مطلب را صفر صفروف، افسر پلیس نظامی روسیه به خبرنگاران اعلام کرد. نظامیان روس کاروان‌های حامل کمک‌های نظامی را همراهی می‌کنند. فرمانده فرودگاه نظامی متراس گفت در حال حاضر کارهای مهندسی و بازسازی منطقه برای ایجاد شرایط مناسب جهت استقرار پرسنل نظامی روسیه ادامه دارد. باند فرودگاه در بین صخره‌ها که طول آن دو کیلومتر است، سالم مانده است. حالا بالگردهای نیروی هوایی روسیه که در مناطق شمالی سوریه به گشت زنی می‌پردازند در آنجا مستقر هستند و قرار است در صورت ضرورت فرماندهی نیروی هوایی روسیه در سوریه نیز در اینجا مستقر شود و در این رابطه کاروان تجهیزات ویژه از پایگاه حمیمیم وارد پایگاه «سیرین» گردیده و ساختمان جداگانه‌ای برای خلبانان تخصیص داده شده است.
کجاروکجارو2 روز قبل
صنعت هوانوردی تجاری طی ۶۰ سال گذشته پیشرفت‌های چشمگیری داشته است که جدیدترین آن را می‌توان پرواز مستقیم تجاری سیدنی - لندن دانست که طولانی‌ترین پرواز دنیا لقب گرفت. پرواز بدون توقف لندن به سیدنی که توسط شرکت هواپیمایی استرالیایی کانتاس انجام شد، با ۱۹ ساعت و ۱۹ دقیقه پرواز رکورد طولانی‌ترین پرواز دنیا را رقم زد و دریچه‌ای برای امید به پروازهای مستقیم بین برخی از دورترین نقاط دنیا باز کرد. هواپیمایی کانتاس می‌گوید که قیمت بلیط پرواز لندن - پرت اساسا ۲۰ تا ۳۰ درصد بالاتر از سایر بلیط‌ها فروخته می‌شود. به‌منظور تنظیم بیشتر ویژگی ایرودینامیک هواپیما، همه‌ی قفسه‌های آشپزخانه در طول پرواز لندن به سیدنی به بخش انتهایی هواپیما منتقل شدند. برای حفظ قطره قطره‌ی سوخت، هواپیما تا پیش از پرواز، با یدک‌کش به روی باند آورده شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
نظرات متفاوتعلی سعدوندی، کارشناس اقتصادی درباره این‌که آیا افزایش قیمت بنزین لزوما به تورم منتهی می‌شود، گفت: افزایش قیمت‌های نسبی به ندرت به تورم منجر می‌شود. پس نقش واقعی و مستقیم افزایش نرخ بنزین در تورم چیزی نزدیک به صفر است. با توجه به این‌که در این سال‌ها، تحریم و جهش نرخ ارز نیز مهم‌ترین عوامل مؤثر بر تورم بوده است، نمی‌توان افزایش قیمت بنزین را تنها عامل مؤثر بر رشد نرخ تورم دانست. به عبارتی دیگر در صورتی که ناهماهنگی بین مؤلفه‌های اقتصاد کلان ایجادشده و رشد نقدینگی افزایش می‌یابد، نمی‌توان افزایش قیمت سوخت را تنها شاخصه مؤثر بر افزایش تورم دانست. تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین در سال جاری چقدر است؟ به گفته کارشناسان بررسی آمار مختلف سال‌هایی که شاهد افزایش قیمت بنزین بودیم، نشان می‌دهد این عامل نمی‌تواند به تنهایی بر افزایش تورم مؤثر باشد.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، شهردار شیراز گفت: در اتفاقات اخیر زیرساخت‌های شهری در مناطق ۶، ۵، ۴،، ۹ و ۱۰ به طور کامل تخریب شده است. حیدراسکندرپور افزود: آشوبگران علاوه بر تخریب چراغ‌های راهنمایی، بالغ بر هفتاد درصد از دوربین‌های کنترل و نظارت بر ترافیک شهر را تخریب کردند. وی تصریح کرد: هزینه بازسازی تجهیزات و امکانات تخریب شده از جیب مردم شهر می‌رود. این عضو شورای شیرازگفت: حدود ۳۰ درصد از ظرفیت پمپ بنزین‌های شیراز و ساختمان شهرداری منطقه ۹ نیز در این ناآرامی‌ها دچار آسیب شدند. سخنگوی شورای شهر شیراز تصریح کرد: تعدادی از خودرو‌های آتش نشانی شهرداری شیراز نیز آسیب دیده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری2 روز قبل
همشهری آنلاین/ فاطمه عسگری نیا: «نصراله آبادیان» با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: «طراحی میدان مترو با توجه به اهمیت سیمای شهر در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در خیابان «جنگ» اجرا می‌شود.» او ادامه داد: «در پروژه طراحی شهری این میدان، کل فضای اطراف به عمق یک پلاک در میدان مترو، در دستور کار قرار دارد که همه ابعاد و زوایای میدان، کف‌سازی و جداره سازی، المان‌ها و مبلمان شهری با توجه به هویت تاریخی محل و بنای تاریخی مهمانسرای دانشگاه امام علی (ع) که یادگار دوران قاجار است، آغاز شده است.» شهردار منطقه ۱۱ افزود: «در این پروژه حتی تطابق و همجواری و متجانس بودن هواکش مترو با ساختمان مهمانسرا دیده شده است و برای اجرای کف‌سازی محدوده نیز از مصالح آجر متناسب با بنا استفاده خواهد شد.»
تسنیمتسنیم2 روز قبل
سعید طلوعی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه کارهای عمرانی و خدمات شهری و زیبایی در کرمانشاه انجام شده است اظهار داشت: زیباسازی‌های زیادی با هدف آباد کردن شهر انجام شده که متأسفانه اتفاقات اخیر دل مردم کرمانشاه را به درد آورده است. شهردار کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از کارهای صورت گرفته برای زیبایی شهر توسط ارازل و اوباش از بین رفته است خاطرنشان کرد: مطالبه مردم از مسئولان زیبایی شهر و فراهم کردن وسایل مبلمان شهری بوده که اشرار خسارات زیانباری را به وجود آورده‌اند. وی با بیان اینکه مالک امکانات رفاهی و اموال عمومی در شهر خود مردم هستند عنوان کرد: تمام امکانات از جمله مخازن و گلدان‌های گل که به اکوسیستم کمک می‌کنند برای آسایش مردم شهر است که به دست اشرار تخریب شده است. طلوعی با بیان اینکه پرسنل کرمانشاه برای بازسازی و زیباسازی شهر تمام تلاش خود را انجام خواهند داد خاطرنشان کرد: تلاش شهرداری بر این بوده است که هیچ آثاری از خرابی در شهر باقی نماند که مردم با روحیه به کار خود ادامه دهند. انتهای پیام/۸۳۴/ش
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امیرحسین کاوه با بیان اینکه تلاش صنایع پایین‌دستی فولاد این است که رشد قیمت بنزین بهانه‌ای برای افزایش قیمت در بازار فولاد نشود، ابراز امیدواری کرد که مواد اولیه لوله پروفیل از جمله انواع ورق فولادی نیز بدون تغییر قیمت در بورس کالا عرضه شود. کاوه عوامل موثر بر قیمت محصولات صنایع پایین دستی فولاد را نرخ ارز، قیمت جهانی و بازار فولاد عنوان کرد و گفت: حتی در مواقعی که قیمت ارز یا قیمت‌های جهانی بالا می‌رود، تولیدکنندگان می‌توانند با بالا بردن میزان عرضه خود، جلو افزایش قیمت محصولات را بگیرند که این روش در شرایط کنونی نیز می‌تواند در صورت پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا، منجر به کاهش قیمت‌ها شود. دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران با تاکید بر لزوم ثبات قیمت در بخش ورق‌های فولادی که مواد اولیه صدها گروه کالایی است، تصریح کرد: قیمت انواع مواد اولیه در بورس کالا تعیین می‌شود و با توجه به اینکه عرضه‌کنندگان بورس کالا عموما وابسته به دولت هستند، به راحتی می‌توانند افزایش و کاهش قیمت را مدیریت کنند. بنابراین اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال کنترل قیمت است، باید ذره‌بین و نورافکن خود را بر سر بورس کالا روشن کند. وی همچنین با بیان اینکه تولیدکنندگان صنایع پایین دستی فولاد متعهد شدند که محصولات خود را ۱۰ درصد بالاتر از قیمت مواد اولیه عرضه کنند، ‌ اظهار کرد: اگر قیمت مواد اولیه کنترل شود، ‌ با توجه به اینکه در فصل زمستان رکود نسبی وجود دارد و افزایش ساخت و ساز نیز وجود نداشته؛ احتمال دارد در صنایع پایین دست فولاد با کاهش قیمت نیز مواجه شویم.
فارسفارس2 روز قبل
هیأت پارلمانی گرجستان، برای بررسی ظرفیت‌های جزیره کیش و گسترش روابط اقتصادی و تعاملات تجاری گردشگری با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دیدار کردند. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن فرصتی برای آشنایی گرجستان با ظرفیت‌های بی نظیر جزیره کیش گفت: با توجه به پیشینه خوب روابط ایران و گرجستان، خوشحالیم که میزبان گروه پارلمانی گرجستان هستیم و معتقدیم که این دیدار نقش موثری در روابط بین ملت‌ها دارد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین راه‌اندازی بورس بین‌الملل تا پایان امسال را یکی دیگر از ظرفیت‌های جزیره کیش برای سهولت در مبادلات ارزی عنوان کرد و در ادامه افزود: منطقه آزاد کیش و گرجستان در سه محور گردشگری، مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های متقابل به ویژه راه‌اندازی بورس بین الملل و امضا تفاهم نامه همکاری با محور اعلام خواهرخواندگی کیش و کوتایسی گرجستان، می‌توانند همکاری‌های خوبی داشته باشند. مظفری همچنین با اشاره به موفقیت گرجستان در زمینه مبارزه با فساد مالی گفت: یکی از محورهای اصلی ما در جزیره کیش شفاف سازی و پاکدستی است که علاقمندیم از تجربیات اساتید صاحب نظر گرجستان در این بخش بهره ببریم. گلا سامخارائولی سفیر و معاون اول کمیته کشاورزی مجلس گرجستان نیز دلیل اصلی سفر به ایران را سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی بیان کرد و با مطرح کردن سوالاتی در حوزه‌های مختلف انرژی، صنعت، تولید، سرمایه‌گذاری و شرایط آن در منطقه آزاد کیش و مالیات بر درآمد و معافیت‌های مالیاتی در کیش گفت: منطقه آزاد کیش و گرجستان می‌توانند همکاری‌های خوبی آغاز کنند.
ایسناایسنا2 روز قبل
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران با تاکید بر اینکه قیمت پروفیل بر مبنای قیمت قبل از اصلاح نرخ بنزین موررد تایید و حمایت تولیدکنندگان است، ‌ تصریح کرد: بنابراین اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال کنترل قیمت است باید ذره‌بین و نورافکن خود را بر سر بورس کالا روشن کند. امیرحسین کاوه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تلاش صنایع پایین‌دستی فولاد این است که رشد قیمت بنزین بهانه‌ای برای افزایش قیمت در بازار فولاد نشود، ابراز امیدواری کرد که مواد اولیه لوله پروفیل از جمله انواع ورق فولادی نیز بدون تغییر قیمت در بورس کالا عرضه شود. کاوه عوامل موثر بر قیمت محصولات صنایع پایین دستی فولاد را نرخ ارز، قیمت جهانی و بازار فولاد عنوان کرد و گفت: حتی در مواقعی که قیمت ارز یا قیمت‌های جهانی بالا می‌رود، تولیدکنندگان می‌توانند با بالا بردن میزان عرضه خود، جلو افزایش قیمت محصولات را بگیرند که این روش در شرایط کنونی نیز می‌تواند در صورت پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا، منجر به کاهش قیمت‌ها شود. بنابراین اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال کنترل قیمت است، باید ذره‌بین و نورافکن خود را بر سر بورس کالا روشن کند. وی همچنین با بیان اینکه تولیدکنندگان صنایع پایین دستی فولاد متعهد شدند که محصولات خود را ۱۰ درصد بالاتر از قیمت مواد اولیه عرضه کنند، ‌ اظهار کرد: اگر قیمت مواد اولیه کنترل شود، ‌ با توجه به اینکه در فصل زمستان رکود نسبی وجود دارد و افزایش ساخت و ساز نیز وجود نداشته؛ احتمال دارد در صنایع پایین دست فولاد با کاهش قیمت نیز مواجه شویم.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمدحسین صادقی در جمع خبرنگاران با بیان این خبر افزود: افرادی که نسبت به این تصمیم دولت (افزایش قیمت بنزین) اعتراض دارند طبق مبادی قانونی اساسی از راه‌های قانونی مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند. وی با اشاره به اینکه رفتار این اشرار و اخلالگران نظم و امنیت عمومی خسارت‌های فراوانی برای استان به بار آورده است و این اقدامات با اعتراض مسالمت آمیز متفاوت است افزود: در قانون اساسی بسترهایی برای شنیدن اعتراض مردم وجود دارد و راهکارهای قانونی وجود دارد. دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: در صورتی که مردم مستنداتی از اشخاص اخلالگری که در این تخریب‌ها دست داشته‌اند به دادستانی اعلام و آن را ضمیمه شکایت خود کنند و مطمئن باشند که به این مستندات رسیدگی خواهد شد. وی افزود: ماده ۲۸۸ قانون مجازات اسلامی تصریح دارد در مورد افرادی که نظم را بر هم زدند و امنیت عمومی کشور را مختل کردند و احساس امنیت و آرامش مردم را بر هم زدند همجا ات شدیدی در حد افسادفی‌الارض ایجاد کرده است. دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی حتی کسی را سنگی را پرتاب کرده و یک شیشه را شکسته باید تاوان این کار خود را بدهد گفت: اغتشاش‌گران به مجازات شدیدی محکوم خواهند شد و ذره‌ای از منافع و حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
با این تفاسیر دوست دارید بدانید کدام هتل‌های قم به حرم حضرت معصومه نزدیک‌تر هستند؟ پس با جااینجاس همراه شوید. هتل کریمه قمدر لیست نزدیک‌ترین هتل‌ها به حرم حضرت معصومه در قم، هتل چهار ستاره کریمه در صدر قرار می‌گیرد. هتل بین المللی قمهتل چهارستاره بین المللی قم هم از دیگر هتل‌های همسایه حرم حضرت معصومه است که فقط ۲ دقیقه با آن فاصله دارد. هتل سلوی قماگر به دنبال هتلی هستید که به حرم حضرت معصومه نزدیک باشد و ارزان‌تر از هتل‌های بالا، هتل سه ستاره سلوی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کلمه حرم حضرت معصومه را در بخش آدرس وارد کرده و نزدیک‌ترین هتل‌های قم به آن را روی نقشه مشاهده کنید.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، همایش تجلیل از پاکبانان شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان عصر سه شنبه با حضور مریم نخستین شهردار، شمس الله غلامی، علی کاظمی، رضا منفرد اعضای شورای اسلامیشهر محمدیه در تالار اجتماعات شورا برگزار شد. وی اظهارداشت: بسیجیان با آمادگی کامل در برقراری نظم و امنیت در کنار سایر نیروها در خدمت شهروندان هستند و اطمینان می‌دهیم اجازه نخواهیم داد امنیت شهر محمدیه آسیب ببیند. رضا منفرد دیگر عضو شورای اسلامی شهر محمدیه هم در خصوص تکریم جایگاه پاکبانان و تقدیر از خدمات آنها در چند نوبت در طول سال نکاتی را یادآورشد. در ادامه رضا ابراهیم زاده نماینده پاکبانان گفت: نیروهای خدماتی با انگیزه فراوان برای نظافت و پاکیزه کردن شهر تلاش می‌کنند و در این راه به همکاری مردم هم نیازمند هستند. در ادامه از ۹۰ پاکبان شر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان تجلیل شد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
آتش سوزی کارگاه تولید مبلمان ومصنوعات چوبی در خیابان علی آباد پاکدانه با حضور به موقع آتش نشانان مهار و خاموش شد. خبرگزاری مهر: رخداد این حادثه ساعت ۰۲:۱۲ دقیقه صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱۲۵، به سمت شمال به جنوب بزرگراه آیت الله سعیدی، خیابان علی آباد پاکدانه حرکت کردند. رضا فرج محمدلو فرمانده آتش نشانان اعزامی دراین باره گفت: محل حادثه یک کارگاه تولیدی مبلمان و مصنوعات چوبی و یک انباری در مجاورت هم به مساحت هر کدام ۲۰۰ متر مربع بود که حدود نیمی از قسمت انباری کاملا شعله ور شده و آتش در حال سرایت به قسمت کارگاه تولیدی بود. محمد لو با اعلام اینکه شعله‌های آتش در حال سرایت به کارگاه‌های مجاورنیز بود، ادامه داد: نیروهای عملیات بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز کارگاه، با بکارگیری دستگاه‌های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده از دو جهت به کانون آتش نزدیک شدند و عملیات مهار شعله‌های سرکش آتش را آغاز کردند. وی افزود: خوشبختانه پس از بررسی همه نقاط کارگاه، معلوم شد هیچ یک از کارگران در میان دود و حرارت گرفتار نشده بود وآتش نشانان با تلاش همه جانبه خود موفق شدند این آتش سوزی را مهار و کاملا خاموش کنند و از سرایت شعله‌های آتش به کارگاه‌های همجوار جلوگیری به عمل آوردند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
بهتر است قبل از خرید وسایل و چیدمان خانه نکاتی را مدنظر قرار دهیم و اشتباه‌های رایج زیر را مرتکب نشویم. بهتر است زمان بیشتری صرف خرید وسایل کنیم و شتابزده عمل نکنیم، چراکه باعث پشیمانی‌مان می‌شود. اشتباه دوم؛ فضا را خیلی سریع پر می‌کنیمعجله در تزئین دکوراسیون و چیدمان خانه‌ می‌تواند به پشیمانی منجر شود و به صبر و حوصله نیاز دارد. اشتباه سوم؛ همه لوازم و اکسسوری‌ها را از یک فروشگاه می‌خریمهمه‌چیز را از یک فروشگاه تهیه نکنیم؛ این یک قانون است. در غیر این صورت می‌توانیم با ترفندهای دکوراسیونی و به‌کارگیری ایده‌هایی که به ساختمان آسیب نمی‌رساند فضای خانه‌مان را به زیبایی تغییر دهیم.
سلامت نیوزسلامت نیوز4 روز قبل
سلامت نیوز: ساکنان «کوی علوی»، «پردیس»، «کوی مشعلی» و «عین‌ دو» اهواز باران دوست ندارند؛ مردم «کوت عبدالله» و «قلعه‌کنعان» کارون هم. دیو بدبوی خفته زیر پوست شهر بیدار می‌شود تا شهر را تصرف کند. شب‌های بدبوی کارونباران که می‌بارد، شهر می‌شود پارکینگ ماشین‌هایی که در ترافیک پشت‌به‌پشت هم ایستاده‌اند. «تا به امروز اقدام ملموسی نبوده و مدفون‌شدن خیابان‌ها و کوچه‌‌های شهر، خود گواه نبود اراده‌ای برای ساماندهی فاضلاب اهواز است. مشکل فاضلاب بارها مطرح شده، البته کارهایی هم انجام شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، این حادثه ساعت ۰۲:۱۲ دقیقه صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد و بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱۲۵، به سمت شمال به جنوب بزرگراه آیت الله سعیدی، خیابان علی آباد پاکدانه حرکت کردند. رضا فرج محمد لوفرمانده آتش نشانان اعزامی دراین باره گفت: محل حادثه یک کارگاه تولیدی مبلمان و مصنوعات چوبی و یک انباری در مجاورت هم به مساحت هر کدام ۲۰۰ متر مربع بود که حدود نیمی از قسمت انباری کاملا شعله ور شده و آتش در حال سرایت به قسمت کارگاه تولیدی بود. محمد لو با اعلام اینکه شعله‌های آتش در حال سرایت به کارگاه‌های مجاورنیز بود، ادامه داد: نیرو‌های عملیات بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز کارگاه، با بکارگیری دستگاه‌های تنفسی و تجهیزات خاموش کننده از دو جهت به کانون آتش نزدیک شدند و عملیات مهار شعله‌های سرکش آتش را آغاز کردند. وی افزود: خوشبختانه پس از بررسی همه نقاط کارگاه، معلوم شد هیچ یک از کارگران در میان دود و حرارت گرفتار نشده بود و آتش نشانان با تلاش همه جانبه خود موفق شدند این آتش سوزی را مهار و کاملا خاموش کنند و از سرایت شعله‌های آتش به کارگاه‌های همجوار جلوگیری به عمل آوردند. گفتنی است؛ علت بروز این آتش سوزی در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه چهار در دست بررسی است.

تخریب اموال عمومی توسط اغتشاشگران در کرمانشاه

مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، اصلاح قیمت بنزین در روزهای اخیر و نگرانی مردم از افزایش قیمت سایر کالا در پی این اقدام، آنها را مجبور کرد تا برای شنیده شدن صدایشان به خیابان‌های سطح شهر بیایند و در یک فرآیند آرام و مسالمت آمیز خواسته‌ها و مطالباتشان را بیان کنند. اما بعد از حدود یک ساعت از این تجمع مسالمت‌آمیز عده‌ای افراد آشوب‌گر با سردادن شعارهای هنجارشکنانه فضا را ملتهب کردند. آنها با شکستن شیشه بانک‌ها، به آتش کشیدن سطل‌های زباله، تخریب مبلمان شهری، پایین کشیدن بنرها و آتش زدن بانکها و مغازه‌ها به اموال عمومی خسارت هایی وارد کردند. اما مردم صف خود را از این هنجارشکنان جدا کردند و ضمن محکوم کردن این اقدامات در تخریب اموال عمومی خواستار برخورد جدی با آنها شدند.

آیفون چقدر دوستدار محیط‌زیست است؟ نگاهی به قابلیت‌های ربات بازیافت اپل

4+
زومیتزومیت5 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، مرد ۷۰ ساله رو به روی قاضی دادگاه ایستاد و گفت: آقای قاضی مرا نجات دهید. خودم به تنهایی نمی‌توانستم از پس زندگی‌ام برآیم و از طرفی گلایه‌ام به بچه‌هایم بی‌فایده بود این طور بود که تصمیم گرفتم دوباره ازدواج کنم. برای شناخت پدیده سالمندی لازم است از جنبه‌های جسمانی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به مفهوم سالمندی توجه کرد. دوران سالمندی را می‌توان از چهار نقطه سن زمانی، سن جسمی و زیستی، سن روانی و عاطفی و سن اجتماعی بررسی کرد. تنهایی در دوران سالمندی عامل بروز بسیاری از بیماری‌های روحی و روانی است که در جای خود خطرناک‌ترین آسیب‌ها را پدید می‌آورد.

سه‌چهارم ونیز زیر آب رفت + عکس

7+
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسناایسنا6 روز قبل
وی بیان کرد: این منابع براساس نوع علاقمندی خیرین است که به سالن‌های ورزشی مناطق محروم و کم برخوردار استان کمک می‌کنند. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در پروژه‌های ورزشی به دنبال مدیریت بهینه منابع هستیم، اظهار کرد: ورزشکاران مناطق محروم برای شرکت در مسابقات از پرداخت شهریه معاف هستند. عزیزی از تخصیص مبلغ ۵ میلیارد اعتبار کمک برای پروژه‌های ورزشی مناطق محروم توسط وزارت نفت خبر داد و بیان کرد: این امر برای تغییر مبلمان ورزشی در مناطق روستایی استان صرف می‌شود. فعالیت ۱۶۷ باشگاه خصوصی در استانمدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: مهم‌ترین اهداف ما استفاده بهینه از منابع موجود، تاکید بر شکوفایی استعدادهای منطقه و حضور موفق نمایندگان ورزشی خراسان جنوبی در میادین ورزشی است که امیدواریم به آن جامه عمل بپوشانیم. عزیزی با اشاره به اینکه ۱۶۷ باشگاه خصوصی ورزشی در استان داریم، گفت: خراسان جنوبی در بخش ورزشی جزء آخرین‌ رده‌های کشور قرار دارد و باید کمک کنیم تا ورزش استان متحول شود.
انتخابانتخاب6 روز قبل
«سردار کمال هادیانفر» رییس پلیس راهور ناجا درباره نتایج انتقادات نیروی انتظامی به شهرداری تهران در خصوص طرح کاهش آلودگی هوا گفت: دو روز گذشته جلسه‌ای با حضور رئیس پلیس تهران بزرگ و شهردار تهران در خصوص ترافیک برگزار شده است. ما معتقدیم که شهرداری تهران در خصوص کاهش ترافیک اقدام ویژه‌ای انجام نداده است و اجرای طرح کاهش نیز به منظور کسب درآمد برای شهرداری بوده است. طرح کاهش آلودگی هوا کارساز نیستسردار هادیانفر تصریح کرد: از سوی دیگر همانطور که بارها اعلام شده است، طرح کاهش آلودگی هوا طرح کارسازی نیست. واقعیت این است که هدف شهرداری تهران بیشتر کسب درآمد است نه رفع مشکل مردم. شهرداری تهران با جدیت برنامه‌ای برای کاهش ترافیک پیش‌بینی کندرییس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: امیدواریم شهرداری تهران به صورت جدی برنامه‌ای برای کاهش ترافیک پیش‌بینی کند، و گرنه با در پیش‌ گرفتن این روندی که بیشتر برای کسب درآمد است، اتفاقی در راستای کاهش ترافیک شاهد نخواهیم بود.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: برنامه تلویزیونی «چی چی» با حضور نویسندگان و ناشران کودک به استقبال هفته کتاب می‌رود. به گزارش سینماپرس، برنامه «چی چی» که از ابتدای شهریور ماه در شبکه کودک به معرفی محصولات مورد نیاز خردسالان (۳-۵ سال) و کودکان (۶-۱۲ سال) پرداخته است، از بیست و سوم تا سی ام آبان در هفته کتاب میزبان نویسندگان و ناشران کودک خواهد بود. مهمانان این برنامه ناگفته هایی از زندگی خود و تجربیاتشان برای کودکان می‌گویند و بهترین کتاب هایشان را به فرزندان ما هدیه می‌دهند. انتخاب محصولات طی جلسات متعدد کارشناسی از طریق تشکیل اتاق فکر با مجامع امین و متخصص حول هر یک از محصولات صورت گرفته است. انتخاب مضمون در این برنامه به ترتیب اولویت بر اساس محصولات بدین ترتیب است: کتاب و محصولات خواندنی، نوشت افزار، اسباب بازی، بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی، معرفی نرم افزارهای موبایلی، برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی، محصولات شنیدنی، پوشاک، اماکن سرگرمی-تفریحی، مبلمان کودک.

به انتهای لیست رسیدید