مبلمان

برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی کلاهبردار خبر داد که در پوشش یک نمایشگاه فروش مبل در منطقه یافت آباد و قبول سفارش مبلمان از دهها مالباخته، اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی کرده است. خبرگزاری ایلنا: سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: سی ام تیرماه سال جاری تعدادی از متقاضیان خرید مبل از یک مغازه مبل فروشی در محدوده یافت آباد بودند، با طرح شکایاتی مشابه به کلانتری ۱۶۱ ابوذر مراجعه کردند. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری» و طی هماهنگی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. ع (۴۰ ساله) در غرب تهران کرده اما در تحقیقات میدانی مشخص شد که متهم همزمان با تخلیه نمایشگاه مبل فروشی استیجاری، از محل سکونتش متواری شده است. اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهم ادامه پیدا کرد تا نهایتا آخرین مخفیگاه سعید.
ایسناایسنا2 ماه قبل
نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران مهم‌ترین مشکل صنعت مبل را برگزاری نمایشگاه‌های متعدد مبلمان در نقاط مختلف کشور عنوان و اظهار کرد: می‌توان با شرایط تحریم کنار آمد، اما مشکل برگزاری نمایشگاه از تحریم و تمام مشکلات دیگر مهم‌تر است. وی با بیان اینکه این نمایشگاه‌ها بزرگ‌ترین آسیب را به صنعت مبل وارد می‌کنند، تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی مبلمان سالی یک بار برگزار می‌شود که به توسعه صادرات نیز کمک می‌کند، اما برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در سطح شهر باعث ضرر به واحدهای صنفی کوچک می‌شود. عباسی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه منبع درآمدی برای افراد خاص است، گفت: نمایشگاه‌ها حتی یک صدم بازار مبل را نیز پوشش نمی‌دهند و تعداد واحدهایی که در آن شرکت می‌کنند بسیار کم است. وی همچنین با بیان اینکه شکایت‌هایی از فروشندگان نمایشگاه‌ها به اتحادیه رسیده که هنوز مبل فروخته شده را تحویل خریداران نداده‌اند، گفت: بعضی از فروشندگان در این نمایشگاه‌ها فروشندگان بدون شناسنامه هستند و تنها به عنوان دلال کالاها را خرید و فروش می‌کنند. وی افزود: واحدهای تولیدی در وضعیت اقتصادی فعلی کشور در مضیقه هستند، اما مشکل برگزاری نمایشگاه از تحریم و تمام مشکلات دیگر مهم‌تر است.
رکنارکنا2 ماه قبل
مهدی حقی معاون منطقه ۶ عملیات سازمان آتش نشانی تهران که در محل حادثه حضور یافته بود، دراین باره گفت: آتش سوزی در طبقه سوم یک ساختمان ۳ طبقه به مساحت تقریبی ۳۰۰متر مربع بوقوع پیوست. وی اضافه کرد: هنگام رسیدن نیروهای آتش نشانی در محل حادثه، طبقه سوم ساختمان تولیدی مبلمان کاملا شعله ور بود که بلافاصله نیرو‌های آتش نشانی، عملیات خود را آغاز کردند. حقی ابراز داشت: با توجه به گستردگی این آتش سوزی، یک تیم عملیاتی از بیرون ساختمان با استفاده از دو رشته لوله آبدهی به خاموش کردن آتش مشغول شدند و تیم دوم نیز از درب پشتی ساختمان به کانون آتش نزدیک شده و طی عملیاتی نفسگیر، این آتش سوزی وسیع که چند واحد تولیدی مجزا را دربرگرفته بود، مهار و خاموش کردند. وی خاطرنشان ساخت: آتش نشانان پس از خاموش کردن کامل این آتش سوزی، با استفاده از دستگاه‌های تهویه قوی، دود‌های منتشر شده را از داخل این ساختمان به بیرون تخلیه کردند. شایان ذکر است علت بروز این آتش سوزی و همچنین برآورد دقیق خسارات وارده توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه تحت بررسی است. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آتش سوزی کارگاه مبلمان در شهریار

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در این آتش سوزی یک واحد تجاری و زیرزمین که انبار فوم و پارچه و چوب بود و واحد دیگری که نمایشگاه منسوجات چوبی و مبلمان بود دچار حریق شدند.
مهرمهر1 ماه قبل
استان قم در ساخت مبلمان از زمان‌های دور حرف‌هایی برای گفتن دارد و در بازارهای داخلی و خارجی خوش می‌درخشد. قم، یکی از مهمترین قطب‌های تولید محصولات چوبی و مبلمان کشور به شمار می‌رود. صنعت مبلمان قم که به تنهایی ۴۰ درصد از سهم صنعت مبلمان کشور را به خود اختصاص داده است، یکی از مؤلفه‌های مهم توسعه اقتصادی این استان به شمار می‌رود. بنا به گفته کارشناسان اقتصادی و کارشناسان صنعت مبلمان، ضعف‌هایی در طراحی محصول‌های چوب و مبلمان در استان قم وجود دارد که باید برای برطرف کردن این ضعف‌ها تلاش کرد. بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنعت چوب قم کوچک و خرد و تعداد ناچیزی نیز متوسط است، به همین علت تشکیل یک دپارتمان برای طراحی و پیگیری بازاریابی محصول‌های تولیدی ضروری است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشپیش از خرید مبلمان منزل، پرسش‌هایی ضرورری هستند تا از خود بپرسید تا از انتخاب‌های غلط ناشی از تصمیم گیری‌ها و ناآگاهی جلوگیری کنید. بهتر است که پیش از خرید مبلمان چند سوال ساده از خود بپرسید تا بتوانید برای خود مشخص کنید که به چه مبلمانی نیاز دارید. به عنوان مثال انتخاب رنگ‌های روشن برای فضایی که بعلاوه فضای بازی کودکان نیز هست، واقعا انتخاب مناسبی نمی‌تواند باشد. در عین حال اگر به دنبال یک مبلمان ماندگار هستید، در این صورت در نظرگرفتن کیفیت مبلمان نیز حائز اهمیت می‌شود. در عین حال اگر به دنبال یک مبلمان ماندگار هستید، در این صورت در نظرگرفتن کیفیت مبلمان نیز حائز اهمیت می‌شود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس اتحادیه مبل سازان از منتفی شدن افزایش قیمت مبلمان در بازار شب عید خبر داد. عبدالحسین عباسی رئیس اتحادیه مبل سازان درباره آخرین وضعبازار مبلمان گفت: برای شب عید افزایش قیمتی در بازار مبلمان نخواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه با افزایش قیمت سایر کالاها، مبلمان از سبد خانوار خارج شده است، گفت: هم اکنون بازار مبلمان مناسب نیست چرا که مردم، مبلمان را به عنوان یک کالای تزئینی می‌بینند و بیشتر در تلاش برای تامین مایحتاج زندگی خود هستند. به گفته وی، باتوجه به شعار حمایت از تولید داخل در کشور، تلاش شده است که بیشتر تولید این صنف، داخلی باشد. رئیس اتحادیه مبل سازان تاکید کرد: تولیدات داخلی متاسفانه به علت مشکلات و شرایط موجود نه تنها صادرات نمی‌شوند بلکه در بازار داخلی هم به فروش نمی‌رسند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
بسیاری از افراد نظافت مبل و خصوصا تمیز کردن مبل پارچه‌ای را یکی از مشکل‌ترین بخش‌های نظافت منزل می‌دانند. * تهیه‌ی مخلوط شوینده و آبشوینده‌ی مورد نظر را همراه با مقدار مساوی آب، در ظرفی بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. این کار را به آرامی انجام بدهید تا مخلوط آب و شوینده به طور یکنواخت روی سطح مبل توزیع شود. پس از اتمام کار، تمام شوینده‌ی اضافی باید از سطح مبل تمیز شده باشد. در پایان، اجازه بدهید مبل به مرور زمان با جریان هوا خشک شود و از هیچ وسیله‌ای برای خشک کردن آن استفاده نکنید.
مهرمهر2 ماه قبل
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاه‌برداری» و طی هماهنگی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت متهم به نام سعید. ع (۴۰ ساله) در غرب تهران کرده اما در تحقیقات میدانی مشخص شد که متهم هم‌زمان با تخلیه نمایشگاه مبل‌فروشی استیجاری، از محل سکونتش متواری شده است. اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهم ادامه پیدا کرد تا نهایتا آخرین مخفیگاه سعید. ع در منطقه جنت‌آباد شناسایی، کارآگاهان اداره چهاردهم با اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش اقدام به دستگیری وی کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
صنعت مبلمان این روزها از برخی نابسامانی‌ها رنج می‌برد؛ مشکلاتی که به گفته فعالان این صنعت، خروج حدود ۴۰ درصدی تولیدکنندگان را به دنبال داشته است. به گفته کارشناسان، در بحث مبلمان شهری به ویژه داخل شهرها، فروشگاه‌ها و غیره با وجود جمعیت افراد مسن کمبود زیادی داریم و انتظار می‌رود صنعت مبلمان در این زمینه ظرفیت‌های جدیدی خلق کند. «حمیدرضا نوحی» خاطرنشان کرد: افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه موجب افزایش قیمت مبل‌های تولیدی شده و همین مساله کاهش تعداد مشتریان و فروش را به دنبال داشته است. وی یادآور شد: باتوجه به ممنوعیت واردات مبل به دلیل دارا بودن مشابه داخلی، پیش بینی می‌شود قیمت مبل در سال ۹۸ با سیر صعودی مواجه شود. به گفته «علی بدری»، مافیای پارچه مبلی وجود دارد و قیمت پارچه‌های چینی وارداتی در مقایسه با پارسال رشد چهار برابری داشته‌اند.
مهرمهر1 ماه قبل
برای اندازه گیر ی، متوسط مطالعه در یک جامعه آماری را محاسبه کرده و به تمام جامعه تعمیم می‌دهند، البته عوامل دیگری نیز همچون تیراژ کتاب‌ها در اندازه گیر ی سرانه مطالعه اثر دارد. غبارروبی کتابخانه‌های عمومی در آستانه نوروزخانه تکانی یکی از رسم‌های ما ایرانی‌ها است که در آخرین روزهای فصل زمستان، با غبارروبی از منازل خود به استقبال بهار می‌رویم، اما در این بین، یک نکته ظریف از چشم بسیاری از ما مغفول مانده است و آن، جای خالی کتاب‌خانه و کتاب در مقوله خانه تکانی است؛ در قدیم کتاب‌خانه و قفسه کتاب جزئی از دکوراسیون خانه بود اما این روزها حتی دکور منازل را هم نگاه کنید، فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و کتاب خانه داری جایی در دکوراسیون و مبلمان ما ندارد، برخلاف گذشته که مهم‌ترین و زیباترین فضای یک منزل، به کتاب خانه و نگهداری کتاب اختصاص داده می‌شد. جای بسی تأسف است ما علیرغم ادعا و پز فرهنگی بودن، اما به جایی رسیده‌ایم که نه تنها میزان سرانه مطالعه به رقم خجالت آوری رسیده بلکه کتاب خانه و قفسه کتاب و کتابداری هم از مبلمان منازل ما حذف شده است، در بسیاری از خانه‌ها حتی اثر فیزیکی هم از کتاب به چشم نمی‌خورد. برپایی نمایشگاه کتاب در کنار جشنواره‌های نوروزییکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی کشورها که تأثیر بسزایی در فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب دارد، برپایی نمایشگاه‌های بین المللی کتاب و در نظر گرفتن تسهیلات برای خرید کتاب است. برپایی این نمایشگاه فرصت مغتنمی است تا کمی به سمت مطالعه و آشتی با یار مهربان، کتاب نزدیک‌تر شویم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
سرپرست شهرک‌های صنعتی قم با اشاره به اشتغال مستقیم ۲۰ هزار قمی در صنعت چوب و مبلمان گفت: ۶۰ درصد مبلمان کشور در قم تولید می‌شود. جواد علی‌محمدی عصر امروز در همایش صنعت چوب در شهرک صنعتی ثامن‌الائمه (ع) برگزار شد اظهار داشت: تبدیل‌ شدن قم به‌عنوان پایتخت چوب و مبلمان کشور با تعامل و توجه تمام مسئولان قابل‌دستیابی است. سرپرست شهرک‌های صنعتی قم گفت: در استان قم ۲۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم در خدمات و کارگاه‌های مرتبط با صنعت چوب و مبلمان شاغل هستند، ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولید چوب و مبلمان در قم فعال است، بیش از ۶۰ درصد مبلمان کشور در استان قم تولید می‌شود. علی‌محمدی با اشاره به واحدهای فعال شهرک صنعتی ثامن خاطرنشان کرد: در حال حاضر از ۱۲۰ واحد به بهره‌برداری رسیده در شهرک صنعتی چوب استان قم ۱۱۰ واحد فعال است. سرپرست شهرک‌های صنعتی قم با اشاره به مشکلات زیرساختی شهرک ثامن تصریح کرد: با افتتاح روگذر شهرک ثامن بخش مهمی از مشکل دسترسی این شهرک برطرف شده است، در سال جاری ۲۰ میلیارد ریال برای جدول‌سازی و دیگر امکانات زیرساختی در شهرک ثامن هزینه شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حسین معماریان عصر امروز در هفتمین همایش صنعت چوب و مبلمان که در شهرک صنعتی ثامن‌الائمه (ع) برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه صنعت چوب استان قم ارزش‌افزوده مورد انتظار را به بار نیاورده است. وی با انتقاد از فعالیت گسترده غرفه داران غیربومی در قم افزود: ۹۰ درصد از غرفه داران نمایشگاه‌های قم غیربومی بوده که می‌تواند در آینده ضربه مهلکی به صنعت چوب و مبلمان در قم بزند. وی با تأکید بر خام فروشی محصولات صنعت چوب استان قم تصریح کرد: تاکنون به دلیل خام فروشی‌های افراطی و عدم ایجاد زیرساخت‌های توسعه صادرات چوب و مبلمان قم ارزش‌افزوده مورد انتظاری از صنعت چوب در استان قم ایجاد نشده است. رئیس اتحادیه درودگران قم اضافه کرد: مشکل اصلی صنعت چوب و مبلمان استان قم بازاریابی، عدم معرفی به کشورهای همسایه و نداشتن ارزش‌افزوده مورد انتظار است. گفتنی است در این همایش از ۶ نفر از پیشکسوتان صنعت چوب و مبلمان استان قم تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رییس پلیس فتا یزد در خصوص کلاهبرداری‌هایی که در بستر دیوار صورت می‌گیرد، خبرداد و گفت: مردم باید پلیس خود باشند و هنگام مراجعه به سایت دیوار و نمونه‌های مشابه آن به‌ راحتی اعتماد نکرده و مراقبت‌های احتیاطی و امنیتی لازم را در نظر بگیرند. سرهنگ مرتضی ابوطالبی در تشریح این خبر اظهار کرد: خانمی با درد دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری در سایت دیوار به این پلیس، مراجعه و اظهار کرده در پی خرید مبلمان منزل، سه میلیون تومان از وی کلاهبرداری شده است، با توجه به تخلف صورت گرفته پرونده به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت. رییس پلیس فتا استان یزد گفت: شاکیه پس از پرداخت پول برای تحویل جنس هر چه تماس می‌گیرد کلاهبردار دیگر پاسخگو نبوده و گوشی خود را خاموش می‌نماید که وی متوجه می‌شود از وی کلاهبرداری صورت گرفته و در پی شکایت به مراجع قضایی مراجعه می‌کند. سرهنگ ابوطالبی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات در فضای سایبر متهم را که جوانی ۱۸ ساله بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند. رییس پلیس فتا استان یزد از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعا از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
رکنارکنا2 ماه قبل
برای تمیز‌کردن پارچه مبل از یک پارچه یا حوله سفید استفاده کنید زیرا پارچه‌ها و اسفنج‌های رنگی ممکن است رنگ خود را به پارچه مبل منتقل کنند. فقط قبل از استفاده، این محلول را روی گوشه‌ای از پارچه مبل امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه را از بین نمی‌برد. لکه‌بری مبلمان چرمیشست‌وشوی مبلمان چرمی کمی با مبلمان پارچه‌ای متفاوت است. از بین بردن لکه جوهر خودکاریکی از معمول‌ترین لکه‌هایی که روی مبل‌ها ایجاد می‌شود، لکه‌های ناشی از جوهر خودکار است. برای از بین بردن آن ابتدا پارچه مبل را خیس کرده، نمک روی آن ریخته و با پنبه آن را تمیز کنید.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
فیسبوک با کمک هوش مصنوعی نوعی سیستم جدید را راه اندازی کرده که به کاربران کمک می‌کند اقدام به خرید مبلمان دلخواهشان کنند. فیسبوک ضمن اعلام این خبر به کاربران GrokStyle، مژده داده که می‌توانند از تکنولوژی هوش مصنوعی این سرویس در فیسبوک برای کمک به خرید بهتر مبلمان استفاده کنند. «ونسا چان» یکی از سخنگویان فیسبوک در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: "ما هیجان داریم که GrokStyle را به فیسبوک ببریم. تیم و تکنولوژی آنها به قابلیت‌های هوش مصنوعی ما کمک خواهد کرد. " تیم و فناوری ما با استفاده از هوش مصنوعی ما برای ساختن تجربه‌های جستجوی بصری عالی در خرده فروشی‌ها به مسیر خود ادامه خواهد داد. "
رکنارکنا2 ماه قبل
برای تمیز‌کردن پارچه مبل از یک پارچه یا حوله سفید استفاده کنید زیرا پارچه‌ها و اسفنج‌های رنگی ممکن است رنگ خود را به پارچه مبل منتقل کنند. فقط قبل از استفاده، این محلول را روی گوشه‌ای از پارچه مبل امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگ پارچه را از بین نمی‌برد. لکه‌بری مبلمان چرمیشست‌وشوی مبلمان چرمی کمی با مبلمان پارچه‌ای متفاوت است. از بین بردن لکه جوهر خودکاریکی از معمول‌ترین لکه‌هایی که روی مبل‌ها ایجاد می‌شود، لکه‌های ناشی از جوهر خودکار است. برای از بین بردن آن ابتدا پارچه مبل را خیس کرده، نمک روی آن ریخته و با پنبه آن را تمیز کنید.
ایرناایرنا2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی ارومیه روز یکشنبه در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه بعد از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ارومیه در پارک جنگلی این شهر راه اندازی شده و دارای غرفه‌های متعدد در سه سالن مجزاست. وی بیان کرد: غرفه‌های صنایع چوبی، لوستر، دکوراسیون داخلی منزل، فرش، منسوجات و تابلوفرش، تزئینات خانگی، سرویس خواب و انواع مبلمان از بخش‌های مختلف این نمایشگاه به شمار می‌رود. مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی ارومیه اظهار داشت: رونق صنعت مبلمان داخلی، حمایت از تولید صنایع چوبی، دکوراسیون داخلی و امکان خرید ارزان برای شهروندان از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه به شمار می‌رود. به گزارش ایرنا این نمایشگاه تا روز جمعه این هفته / ۳ اسفندماه جاری/ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی پارک جنگلی ارومیه پذیرای علاقه مندان است. در نخستین روز از این نمایشگاه استقبال شهروندان ارومیه‌ای بسیار قابل توجه بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، جواد علی‌محمدی عصر امروز در همایش صنعت چوب در شهرک صنعتی ثامن‌الائمه (ع) برگزار شد اظهار داشت: تبدیل‌ شدن قم به‌عنوان پایتخت چوب و مبلمان کشور با تعامل و توجه تمام مسئولان قابل‌دستیابی است. وی افزود: در سال‌های اخیر معرفی شهر ملایر به‌ عنوان پایتخت منبت‌کاری کشور در رونق و پویایی این صنعت در این شهر تأثیرات غیرقابل‌ انکاری داشته و امید می‌رود با معرفی قم به‌عنوان پایتخت چوب و مبلمان کشور شاهد ارتقای این صنعت در قم باشیم. سرپرست شهرک‌های صنعتی قم گفت: در استان قم ۲۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم در خدمات و کارگاه‌های مرتبط با صنعت چوب و مبلمان شاغل هستند، ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولید چوب و مبلمان در قم فعال است، بیش از ۶۰ درصد مبلمان کشور در استان قم تولید می‌شود. علی‌محمدی با اشاره به واحدهای فعال شهرک صنعتی ثامن خاطرنشان کرد: در حال حاضر از ۱۲۰ واحد به بهره‌برداری رسیده در شهرک صنعتی چوب استان قم ۱۱۰ واحد فعال است. سرپرست شهرک‌های صنعتی قم با اشاره به مشکلات زیرساختی شهرک ثامن تصریح کرد: با افتتاح روگذر شهرک ثامن بخش مهمی از مشکل دسترسی این شهرک برطرف شده است، در سال جاری ۲۰ میلیارد ریال برای جدول‌سازی و دیگر امکانات زیرساختی در شهرک ثامن هزینه شده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
وی بیان داشت: همان گونه که انتخاب ملایر به عنوان پایتخت منبت کاری کشور تاثیر بسزایی در رونق این صنعت داشت، معرفی قم به نام پایتخت مبلمان نیز می‌تواند در شناخت بیش از پیش و ارتقاء آن نقش حائز اهمیتی را ایفا کند. بیش از ۲۰ هزار نیروی کار به صورت مستقیم و ۱۰۰ هزار تن دیگر نیز به صورت غیرمستقیم در قالب سه‌ هزار و ۵۰۰ واحد کارگاهی تولید، توزیعی خدماتی در صنعت چوب و مبلمان قم مشغول کارند و ۶۰ درصد تولید مبلمان کشور در این استان صورت می‌پذیرد. شهرک صنعتی ثامن الائمه (ع) در کیلومتر هشت جاده قم - قنوات و کیلومتر سه آزاد راه قم -گرمسار قرار دارد. وی افزود: هم اکنون از ۱۲۰ واحد به بهره برداری رسیده در این شهرک بیش از ۹۰ درصد معادل ۱۱۰ واحد فعال است. در این همایش ۶ تن از پیشکسوتان صنعت چوب قم تجلیل شدند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
شرکت IKEA که تولیدکننده مبلمان و وسایل خانه است با کمک فناوری چاپ سه بعدی به یاری افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی آمده است تا با بهینه‌سازی وسایل، استفاده از آنها را برای این افراد تسهیل کند. زیرا به سختی می‌توانند از بسیاری از وسایل مورد استفاده افراد سالم استفاده کنند. اغلب مبلمان و وسایل خانه برای استفاده آسان توسط معلولان طراحی نشده‌اند و کم پیش می‌آید که افراد ناتوان جسمی بتوانند به راحتی از وسایل عادی استفاده کنند. شرکت IKEA به یک راه حل تکنولوژیک فکر کرده است؛ قطعات چاپ سه بعدی که استفاده از وسایل خانه را آسان‌تر می‌کند. این شرکت با همکاری دو شرکت دیگر یک پروژه راه‌اندازی کرده است که قطعات افزودنی چاپ سه بعدی شده را برای مبلمان و کمد و تخت و وسایل دیگر خانه تولید می‌کند تا استفاده آسان از آنها برای افراد معلول ممکن شود.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان‌ احمد نظری، مدیر‌عامل ایران‌چوب از شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان در این‌باره بیان کرد: ضوابط و دستور‌العمل‌های منطبق با استاندارد در همه فونداسیون‌سازی، پیاده راه‌سازی، ساختمان و آلاچیق‌ها، احداث و نصب تجهیزات برق، رفاهی و اضطراری اجرا شده است. وی از پیشرفت ۸۰ درصدی و بهره‌برداری پروژه فضای سبز و مبلمان شهری جدید در بوستان شهرک خانه تهران منطقه پرندک خبر داد. نری ادامه داد: مبلمان شهری چند منظوره طراحی و کار شده در این پروژه شامل‌ پایه چراغ‌های پارکی، صندلی‌ها، سطل‌های زباله، فضا‌های باز بوستان‌ها، وسائل بازی کودکان، کفپوش پلی اتلین، وسائل تندرستی، ساختمان‌ها و سرویس‌های بهداشتی، آب نما، ایستگاه‌های اتوبوس ‌است. ‌وی گفت: با توجه به حضور شهروندان در اوقات فراغت در بوستان و جهت ارائه بهتر خدمات به شهروندان همه ملزومات و مبلمان شهری پارکی با کیفیت‌ترین محصولات تجهیز شدند. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
این روزها خرید یک دست مبل راحتی هفت نفره ساده چیزی حدود ٧ تا ١٠‌ میلیون تومان برای شما آب می‌خورد. در حالی که گاهی اوقات به اسم ترک و ایتالیایی‌بودن شما خیلی راحت حاضر می‌شوید قیمت‌های نجومی را برای خرید یک دست مبل یا میز ناهار خوری پرداخت کنید که رئیس اتحادیه مبلسازان می‌گوید واردات مبل نداریم. آخرین آمار اعلامی از طرف سازمان توسعه تجارت نشان می‌دهد که در ٩ ماهه نخست امسال ٣٦‌میلیون دلار مبلمان به کشورهای همسایه صورت گرفته است. هر چند که میزان صدور مبلمان رشد ٢٢٧‌درصدی را نسبت به پارسال نشان می‌دهد، متولی تجاری کشور معتقد است که دیوار بلند تعرفه‌ای و بازار بزرگ داخلی مانع توجه تولیدکنندگان به بازارهای صادراتی شده است. به گفته او، بیشترین صادرات مبلمان به کشورهای عراق، افغانستان و عمان است که مطابق آمارهای ۹ ماهه به ترتیب ۲۴۱ درصد، ۱۵۷‌درصد و ۱۶۰‌درصد رشد داشته‌اند.

بازار پر زرق و برق اما کم‌رونق مبلمان (گزارش تصویری)

14+
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 روز قبل
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
آتش سوزی کارگاه تولید مبلمان در منطقه چهار عملیات با تلاش آتش نشانان مهار و خاموش شد. ساعت ۰۸:۵۳ دقیقه صبح امروز در پی تماس کارگران یک واحد تولیدی، مبنی بر آتش سوزی کارگاه تولید مبلمان در چهاردانگه، خیابان ایروانی واطلاع رسانی شهروندان به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران نیروهای عملیات ایستگاه ۱۲ را به همراه خودروی دستگاه تنفسی ایستگاه به محل حادثه اعزام کرد. داو قلیزاده معاون منطقه چهار عملیات که درمحل حادثه حضورداشت در این باره گفت: در زمان رسیدن به محل حادثه مشاهده شد یک کارگاه تولیدی مبلمان وصندلی به وسعت تقریبی ۵۰۰ متر مربع دچارآتش سوزی شده، و قسمتی از آن کاملا شعله وربود وشعله‌های آتش درحال سرایت به کارگاه‌های اطراف که فعال در زمینه نجاری و منبت و تولیدی مبلمان هستند، بود. وی افزود: با توجه به اینکه محل آتش سوزی درمنطقه عملیاتی شهرداری چهاردانگه قرار داشت، آتش نشانان تهران باهمکاری آتش نشانان چهاردانگه، باقطع جریان برق محل حادثه و باکشیدن چندرشته لوله آبدهی به کانون آتش سوزی، عملیات خاموش کردن شعله‌های آتش را آغاز کردند و توانستند در یک عملیات نفس گیرآتش سوزی را خاموش و از گسترش آن جلوگیری کردند. معاون منطقه چهار عملیات خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیبی نرسید و آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه و تحویل محل به مالکین به ماموریت خود پایان دادند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات مبل ملایر نیازمند تیم تخصصی بازاریابی است. محمد کاظمی بعد از ظهر امروز در جلسه فعالان حوزه مبل و ‌منبت ملایر، با اشاره به اینکه کیفیت تولید مبلمان کشور ترکیه از مبلمان ملایر پایین‌تر است، اظهار داشت: اما وضعیت صادرات این کشور بهتر از ملایر است. وی با بیان اینکه معتقدم صادرات صنعت منبت ملایر نیازمند تیم تخصصی بازاریابی و شناسایی کشورهای هدف است ابراز کرد: این کار از عهده خود منبت‌کاران و تولیدکنندگان خارج است. نماینده‌ مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، خواستار توجه ویژه شرکت شهرک‌ها در راستای نصب تابلو شهرک‌خوشه مبل و ‌منبت حاجی آباد ملایر در درب ورودی این شهرک شد. کاظمی با تأکید بر اینکه صادرات مبلمان ملایر نیازمند یک تیم تخصصی بازاریابی است خواستار حمایت سازمان توسعه و تجارت و صنعت، معدن ‌و تجارت استان در این زمینه شد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
شهردار منطقه یک شهر کرمان گفت: در آستانه سال جدید تمامی وسایل تندرستی، نیمکت‌ها، موانع ترافیکی و تأسیسات شهری در محدوده منطقه یک شهر کرمان، بهسازی و نوسازی می‌شوند. رضا خیاط زاده با اشاره به بهسازی و نوسازی مبلمان شهری منطقه یک کرمان اظهار کرد: این اقدامات در راستای زیبا سازی معابر و بوستان‌های شهر کرمان از سه ماه پیش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. وی همچنین به نصب وسایل بازی کودکان در پارک‌های شورا، سده و مهدیه اشاره و تصریح کرد: درآستانه سال جدید، نواقص بوستان‌ها و پارک‌های منطقه مورد بازبینی قرار می‌گیرند و رفع می‌شوند. شهردار منطقه یک کرمان، همچنین از بهسازی و زیباسازی فضای سبز حاشیه میدان ابوالفضل خبر داد و افزود: زیباسازی منظر شهری با شستشوی نماها، جداول و تابلوهای راهنما نیز در حال انجام است. وی یادآور شد: ایمن سازی کانال آب‌های سطحی بلوار شهدای خانوک، بهسازی و زیبا سازی میدان گنجعلی‌خان، زیرسازی و آسفالت کوچه‌های بلوار آیت الله خامنه‌ای و تکمیل پروژه بهسازی و زیباسازی میدان بسیج از جمله اقدامات شهرداری منطقه یک درآستانه سال جدید است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
برخی از تولیدکنندگان مبلمان از خرم‌آباد مدعی شده‌اند که نمایشگاه بین‌المللی این شهر از اجاره متراژ کوچک به آن‌ها خودداری کرده و همه فضای نمایشگاه را به یکی از فروشندگان کلان مبلمان اجاره داده است. دبیر اجرایی نمایشگاه‌های بین‌المللی مبلمان تهران در این باره می‌گوید که نمایشگاه‌های خصوصی استانداردهای کلی را از سازمان توسعه تجارت دریافت می‌کنند، اما ضوابط را خودشان تعیین می‌کنند. گذشته از مسائل مالی و مشکلات ساختاری که این روزها گریبان تولیدکنندگان را گرفته است، «دیده شدن» یکی از جدی‌ترین نیازهای تولیدکنندگان کوچک است. یکی از بسترهایی که برای این موضوع طراحی شده نمایشگاه‌های بین‌المللی است که می‌تواند بستری مناسب برای معرفی محصولات این دسته از تولیدکنندگان باشد. وی افزود: اگر سایت خصوصی باشد مسئول برگزاری نمایشگاه بین‌المللی در آن شهر یک فرد یا یک هیئت مدیره است که استانداردهای کلی را از سازمان توسعه تجارت دریافت می‌کنند، اما ضوابط را خودشان تعیین می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید