مبلمان شهری

مبلمان شهری

ایسناایسنا17 دقیقه قبل
ایسنا/کرمان شهردار کرمان با بیان اینکه طرح ممیزی اموات دفن شده در آرامستان باید هر چه سریعتر اجرا شود، گفت: سایت آرامستان جدید تا یک ماه آینده معرفی می‌شود. وی با اشاره به اینکه طرح ممیزی اموات در شهر اصفهان شروع شده است، افزود: این اقدام فوریت دارد و جهت تکریم ارباب رجوع باید هر چه زودتر انجام شود. مدیر عامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان با اشاره به مشکل کمبود فضا برای دفن اموات گفت: در ۱۰ ماهه گذشته ۲۱۰۰ نفر فوت شدند که نشان می‌دهد ما در طول سال به سه هزار قبر نیاز داریم. وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های مجموعه پردیسان قائم باید هر چه زودتر مکان دیگری برای دفن اموات مشخص شود. مدیرعامل مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان همچنین با اشاره به وجود متبرک سردار در محل گلزار شهدا تصریح کرد: بهسازی و زیبا سازی محیط گلزار تنها کار شهرداری نیست و مستلزم همکاری سایر ارگان‌های دیگر است.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
امام جمعه تبریز افزود: کسی شایسته نمایندگی مردم است که به دنبال اشرافیگری خود نباشد و به اسلام، عدالت و منافع پایبند باشد. حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه از روز ۲۷ دی و اقامه نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی بعنوان یوم الله دیگر در تاریخ نظام و انقلاب یاد کرد و گفت: بعداز ۲ هفته پرالتهاب، خطبه‌های نمازجمعه رهبرمعظم انقلاب یوم‌الله دیگر در ماه‌های پرماجرای اخیر را رقم زد. خطیب نماز جمعه تبریز تاکید کرد: انتخابات امسال باید به مانور قدرت، وحدت، انسجام و مشارکت حداکثری تبدیل شود و با نشاط سیاسی مثال زدنی مردم پای صندوق‌های رای بیایند. نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز همچنین با تبیین مکتب فاطمی گفت: تنها راه نجات و تعالی بشری مکتب فاطمی است. امام جمعه تبریز با بیان اینکه سرنوشت انسان به حضرت زهرا گره خورده است افزود: هرچقدر زمان جلوتر می‌رود و به زمان ظهور نزدیک می‌شویم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به دنیا شناسانده می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
خطبه‌های نماز جمعه این هفته برخی شهرهای کشور با مباحثی پیرامون انتخابات مجلس یازدهم، تهدید به ترور فرمانده جدید نیروی قدس سپاه از سوی آمریکا و خسارات سیل سیستان و بلوچستان همراه بود. وی با اشاره به انتخابات اسفندماه است، گفت: این انتخابات می‌تواند حلقه اقتدار ملت و عظمت گفتمان و جبهه مقاومت را تکمیل کند. رعایت این سه اصل می‌تواند حلقه اقتدار را تکمیل کند و امیدواریم که ملت شکوه دیگری را رقم بزند. وی با بیان اینکه نماینده‌ای که معامله‌گری کند نمی‌تواند وکیل مردم باشد، اظهار کرد: مردم نماینده‌ای با این خصلت را قبول ندارند. خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: بر همگان روشن شد که مقامات آمریکایی و شخص ترامپ حتی به رقبای درون کشور خود هم رحم نمی‌کند و جهت بردن گوی سبقت از رقیب خود دنبال تخریب آنها هستند.
فارسفارس20 ساعت قبل
امام جمعه تبریز گفت: از کاندیداها درخواست داریم تا راهکار بدهند و برنامه داشته باشند و به شفافیت بگویند که برای اشتغال و کارخانه‌های تعطیل چه برنامه‌ دارند و به جای رفتارها و دعواهای پوشالی و حزب‌بازی به فکر مردم باشند. توصیه‌های آیت‌الله آل‌هاشم به کاندیداهای مجلس/ ارائه برنامه به جای دعواهای پوشالی و حزب‌بازیبه گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) اظهار کرد: وحدت و اتحاد نیاز مبرم کنونی کشور در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی است. حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تاکید بر اینکه نماز جمعه ۲۷ دی ماه سال‌جاری یک یوم‌الله دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی بود، گفت: عظمت خون شهید سردار سلیمانی کاملا مشاهده می‌شود. خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: در موضوعات مکتب دو موضوع جامعیت و اعتبار و تضمینی بودن مکتب برای خوشبختی اهمیت دارد. حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم متذکر شد: مکتب شوروی سابق و آمریکای لیبرال از مکاتب فاسد و مفسده‌انگیز هستند و با اینکه ادعای سعادت انسان را دارند ولی همه اندیشمندان به نارسایی این مکتب اشاره می‌کنند.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
چهارباغ حسین‌آباد، چهارباغ خواجو، چهارباغ امین‌آباداین مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: «بسیار هستند باغ‌هایی که فقط اسامی آن‌ها باقی‌مانده است و شورای نام‌گذاری شهری متأسفانه در بعضی موارد به این‌ها هم رحم نمی‌کند. ده‌ها باغ در شمال و جنوب اصفهان بود که شش‌های اصفهان و تنفس‌گاه اصفهان بود و چهارباغ آفرین بودند؛ یعنی می‌آمدند چهارباغ و سردرهای زیبا را وسط آن‌ها می‌ساختند. این است که چهارباغ، مولد است و هیچ‌وقت کسی به نکتۀ مولد بودن چهارباغ اشاره نکرده و مغفول مانده است. » در هیچ قصه‌ای نیست که تصویری از واقعیت نباشدمسجدی تصریح کرد: «چهارباغ یک عنصر تأثیرگذار و مولد است و مرتب تولید داشته که تولیدهایش چهارباغ حسین‌آباد از دروازه باقوشخانه تا مکنیه خواجو چهارباغ فتح‌آباد از مکینه خواجو که بعد به چهارباغ خواجو چهارباغ صدری معروف بود و چهارباغ امین‌آباد یا گبری که از بعد از پل خواجو تا آخر آن است. » چهارباغ متکی به سفرنامه‌ها نیستعرب گفت: «تجربۀ من از چهارباغ چه چیزی تولید می‌کند؟ این برمی‌گردد به زندگی گذشتۀ من و ارتباطش با چهارباغ.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - سنندج - شهردار دیواندره با بیان اینکه نصب بنر تبلیغاتی روی داربست فلزی چهره شهر را مخدوش و نا زیبا می‌کند، گفت: انجام هر گونه تبلیغات در این شهر به شیوه مذکور ممنوع است و در صورت مشاهده جمع آوری می‌شود. محمد محمودی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استفاده از داربست فلزی ویژه کارهای ساختمانی است و برای انجام امور فرهنگی مناسب نیست ضمن اینکه وجود داربست در شهر، با زیبایی و مبلمان شهری در تضاد است. وی اضافه کرد: در سنوات گذشته وجود داربست فلزی با کاربری تبلیغاتی و استفاده از آن برای استندهای تبلیغات جدای از اینکه چهره زشتی به شهر داده بود استفاده مکرر آن به دلیل اصولی نبودن گاهی مشکلات و حوادثی برای شهروندان به وجود می‌آورد. شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۹۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد. برچسب‌هاکردستان دیواندره اصناف مدیریت شهری
رکنارکنا3 روز قبل
وی تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندی را از جمله مهمترین مسئولیت‌های معاونان فنی و عمرانی مناطق خواند و یادآور شد: سرعت بخشیدن به جریان عبور و مرور در شهر مترادف با لذت بخش‌تر کردن زندگی شهری نیست. صبوری ضمن ضروری دانستن توسعه علمی در حوزه پیاده روسازی، مرور تجربیات موفق جهانی در این زمینه را راهگشا دانست و در عین حال تاکید کرد: در شرایطی که هنوز استاندارد قابل اتکایی درباره پیاده روسازی وجود ندارد به شدت نیازمند پیدایش و توسعه دانش بومی در این زمینه هستیم تا مقررات و ضوابطی که دقیقا متناسب با شرایط شهر تهران است تدوین شود. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، ماه‌های باقی مانده از سال جاری و همچنین سال ۱۳۹۹ را زمان تلاش برای بهبود کیفیت معابر پیاده روی پایتخت دانست و از تصمیم مدیریت شهری برای بهسازی ۵۰۰ کیلومتر طول از معابر پیاده رو شهر تهران در قالب یک رینگ پیوسته خبر داد. وی تامین عرض ایمن برای عبور پیاده و دوچرخه، رفع معارضات تاسیساتی از مسیر عبور شهروندان و همچنین ایجاد یک مبلمان شهری مناسب را از جمله معیارهای فنی این پروژه ذکر و اضافه کرد: بهسازی پیاده رو‌های شهر تهران از این پس با استفاده از مصالح ارزان اما با دوام صورت خواهد پذیرفت تا با شیوه‌ای کم هزینه اما پربازده، سطح سرویس مناسب عابران پیاده و دوچرخه سواران تامین شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر3 روز قبل
سلماسی بیان کرد: توجه به حوزه کودکان در شهر همدان هم بر اساس ساختار ابلاغی وزارت کشور با عنوان «شهر دوستدار کودک» به صورت ویژه پیگیری می‌شود تا مدیریت‌شهری به خواسته‌های کودکان و دیدگاه آنها در حوزه شهر، اولویت دهد. وی با اشاره به پیگیری‌های لازم برای رسیدن به شهر دوستدار کودک، گفت: رسیدن به شهر پایلوت دوستدار کودک، مستلزم ارائه مستندات مورد نیاز است که در صورت موافقت و طی شدن روند آن به شیوه مناسب، به عنوان کاندید شهر دوستدار کودک معرفی خواهیم شد و در نهایت طی اجرایی شدن اقدامات لازم، نشان شهر دوستدار کودک را از یونیسف دریافت خواهیم کرد که شهر همدان را در سطح بین‌المللی و جهانی شناخته‌تر می‌کند. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان در ادامه با توجه به درخواست‌های بنیاد بوعلی سینا، تأکید کرد: باید تفاهم‌نامه‌ای فی مابین بنیاد بوعلی سینا و شهرداری همدان در راستای تقویت و احیای برند شهر همدان یعنی «بوعلی سینا» منعقد شود. سلماسی گفت: باید داشته‌های طبیعی و تاریخی شهر همدان را حفظ کنیم که در این بین تمامی ارگان‌های ذیربط، نقش خود را ایفا کنند. ابراهیم مولوی با تأکید بر اینکه تمامی کشورهای پیشرفته نسبت به کودکان حساسیت بالایی دارند، اظهار کرد: مدیریت‌شهری هم در حوزه کودکان هم برنامه‌ریزی‌های مناسبی دارد که امیدواریم در آینده شاهد شهر دوستدار کودک باشیم و کودکانمان در شهرها، راحت‌تر زندگی کنند.
فارسفارس4 روز قبل
وجود عمارت کلاه فرنگی و مجموعهٔ باغ سعادت آباد، گراندهتل، بقعهٔ چهارانبیاء، خیابان امام خمینی (ره)، کاروانسرای سعدالسلطنه، مسجدالنبی (ص) و بازار سنتی در مرکز شهر قزوین و در یک محدوده اهمییت فراوانی به آن بخشیده است. اهمییت خیابان امام خمینی (ره) علاوه بر موضوع ترافیکی، به مسائل تاریخی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز باز می‌گردد. وی بیان می‌کند: فاز دوم پیاده راه قزوین رسما از ماه دیگر کلید خواهد خورد و پیش‌بینی می‌شود اجرای کامل این طرح ۱۰ ماه طول بکشد. مرکز شهر ریهٔ شهر استسید مهدی مجابی مدیر اسبق بافت تاریخی قزوین نیز در گفت‌وگو با خبر نگار فارس نیز در خصوص طرح گردشگری تاریخی فرهنگی شهر قزوین می‌گوید: طرح پیاده راه سبزه میدان می‌تواند نقطه شروعی برای ترمیم و بازسازی شهر قزوین قرار بگیرد. مجابی عنوان می‌کند: مرکز شهر را می‌توان به ریهٔ شهر تشبیه کرد و اگر آن پاکیزه باشد قطعا به نفع عموم مردم شهر قزوین خواهد بود‌.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد صفدرپور از نوسازی مبلمان معابر شهر پرتردد سطح شهر با هدف توسعه امکانات شهری و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۸ میلیارد ریال خبر داد. رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان اینکه عملیات نصب مبلمان شهری در معابر عمومی در حال اجراست، افزود: تاکنون تعداد ۱۰۰ عدد نیمکت و ۱۰۰ عدد سطل زباله در معابر خیابان امام خمینی (ره)، دهم فروردین، فرخی و بلوارهای شهید منتظر قائم، آیت الله طالقانی، شهید مطهری و همچنین معابر آزادشهر و میدان شهید بهشتی نصب شده است. وی اضافه کرد: مبلمان خریداری شده، از جنس چوب حرارت دیده بوده که علاوه بر ایجاد زیبایی بصری، با توجه به شرایط اقلیم یزد که دارای اختلاف دمای زیادی در فصول سال می‌باشد گرما و سرما را کمتر انتقال و شرایط مطلوب را برای استفاده شهروندان فراهم می‌کند.
فراروفرارو6 روز قبل
قدرت مظاهری؛ تصاویر و فیلم‌های کوتاه این روز‌های سیستان و بلوچستان که دست به دست در رسانه‌ها و فضا‌های مجازی می‌چرخند و بازپخش می‌شوند، بیش از آن که بهت و حیرت بینندگان را برای دیدن سیلاب و بارش‌های بی‌امان منطقه برانگیزند، نگاه آنان را به جغرافیایی معطوف می‌کنند که در زمانه‌ی کنونی و پیشرفت‌های تکنولوژیک، کمترین اثر و نشانه‌ای از این عناصر زیستی در آن دیده نمی‌شود. خانه‌ها و سکونتگاه‌هایی که هیچ تشابهی با مبلمان شهری و معماری امروزه‌ی سکونتگاه‌های انسانی نداشته و فضایی آخرالزمانی و پسارستاخیزی را برای بیننده تداعی می‌کنند، چهره‌ای بسیار نامتجانس و تراژدیک از زیستگاه‌های مردمی را روایت می‌کنند که کمترین بهره‌ای از رفاه و آسایش نصیب شان نشده است. سیستان و بلوچستان انگار فرزند خوانده‌ی بینوایی است که از این همه منابع سرشار خدادادی و ثروت کلان ملی هیچ ارثی نبرده و تنها میراث آن، چشیدن مزه‌ی تلخ عادت به تحمل شرایط موجود است. دیدن تصاویر این روز‌های سیستان و بلوچستان، بیننده را یکباره به بازه‌ی زمانی چهل ساله‌ای پرتاب کرده و مثل نوار فیلمی کهنه و قدیمی، او را به سال پنجاه و نه برمی گرداند تا دوباره شاهد و ناظر مجموعه‌ی مستند «خان گزیده‌ها» در ابعادی فراتر از مستند سید مرتضی آوینی شود. مستندی که کومه‌های گلی و خانه‌های کپری آن با گذشت چهل سال، هیچ تغییری نکرده‌اند و شیار‌های پیشانی و گودی چشم و خشکی لب‌های مردمانش از آن زمان هم فجیع‌تر می‌نمایند.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/گیلان شهردار رحیم آباد پسماند را مشکل عمومی و عمده شمال کشور دانست و یادآور شد: با توجه به مشکلات کارخانه کمپوست رودسر، پسماندهای رحیم آباد به صورت موقت میهمان شهرداری رودسر است. محمد محمدی در گفت وگو با ایسنا، از تحقق بودجه ۴٫۵ میلیارد تومانی شهرداری رحیم آباد خبر داد و اظهار کرد: به دنبال افزایش بودجه سال ۹۹ هستیم. وی با بیان اینکه بودجه شهرداری رحیم آباد بنا بر عملکرد دو سال گذشته حدود شش میلیارد تومان پیش بینی شده است، افزود: دفترچه بودجه سال ۹۹ تهیه شده و بهمن ماه تقدیم شورای شهر می‌شود. محمدی، حسن تعامل شهروندان را موجب جهش درآمدی شهرداری رحیم آباد دانست و گفت: امیدواریم براساس این پیش بینی‌های درآمدی بودحه ۹۹ را محقق کنیم. شهردار رحیم آباد، پسماند را مشکل عمومی و عمده شمال کشور دانست و یادآور شد: با توجه به مشکلات کارخانه کمپوست رودسر، پسماندهای رحیم آباد به صورت موقت میهمان شهرداری رودسر است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، همایون حائری در جلسه معارفه مدیر عامل جدید شرکت برق استان اردبیل عنوان کرد: شرکت‌های توزیع ویترین و سردمدار فعالیت‌های صنعت برق هستند که کل علوم مهندسی، اقتصادی و علوم اجتماعی را شامل می‌شود. وی افزود: در تابستانی که پشت سر گذاشتیم با مدیریت شرکت توانیر و همکاران صنعت برق بیش از سه هزار و ۸۰۰ مگا وات در بخش مصرف صرفه جویی شده است همچنین در مورد حذف قبوض کاغذی از لحاظ محیط زیستی و اقتصادی بهره بردیم. معاون برق و انرژی وزارت نیرو گفت: به ازای هر کیلو وات ساعت باید ۳۰۰ و یا ۴۰۰ یورو پول بپردازیم و اگر این مقدار تبدیل به ریال شده و به پنج هزار ضرب شود مشخص می‌شود که با صرفه جویی در مصرف برق چقدر صرفه اقتصادی ایجاد شده است. حائری افزود: امیدواریم روزی برسد که کارهایی که در شرکت توزیع برق انجام می‌شود الگوی سایر سازمان‌ها قرار گیرد و لازمه این کار فعالیت شبانه روزی و کار تیمی مشترک است. معاون برق و انرژی وزارت نیرو ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت نصب شده دو برابر مصرف استان می‌باشد و این برق مازاد باید در راستای شکل گیری صنایع باشد، وقتی صنایع استان شکل بگیرد، اشتغال زایی نیز بیشتر می‌شود و فرصتی برای مردم ایجاد خواهد شد تا جوانان این استان مشغول به کار شوند و در این زمینه باید فرصتی برای مردم ایجاد کنیم.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از شرکت برق استان اردبیل، همایون حائری در جلسه معارفه مدیر عامل جدید شرکت برق استان اردبیل اظهار کرد: برای اولین بار در کشور اولین نیروگاه زمین گرمایی یا ژئو ترمال با ظرفیت اولیه ۵ مگاوات در سال آینده در اردبیل افتتاح خواهد شد که ظرفیت آن تا دو الی سه سال آینده به ۵۰ مگا وات توسعه خواهد یافت. حائری گفت: برق مازاد باید در راستای شکل‌گیری صنایع به کار گرفته شود، وقتی صنایع استان شکل بگیرد، اشتغال‌زایی بیشتر می‌شود و فرصت اشتغال برای جوانان این استان افزایش می‌یابد. اقدام مناسب شرکت برق اردبیل در مدیریت مصرف انرژیغلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیز در این مراسم اظهار کرد: کاری که مجموعه شرکت توزیع برق استان اردبیل در زمینه پاسخگویی مدیریت بار و مدیریت مصرف انجام داده است کار شاخصی در کل کشور بود. معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تصریح کرد: با توجه به اضافه شدن مشترکان جدید، برنامه پاسخگویی بار در سال آتی به سادگی سال‌جاری نخواهد بود و این‌کار تلاش شبانه روزی همکاران را می‌طلبد. رخشانی‌مهر با اشاره به تحولات روبه جلو در صنعت برق کشور، بیان کرد: ما انتظار داریم در تمامی استان‌ها شاهد بهبود شاخص‌های تعیین شده باشیم.
مهرمهر1 هفته قبل
وی گفت: سازمان انرژی اتمی نظارت لازم و پایش مرتب را در خصوص دکل‌های مخابراتی در دست انجام دارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد حدود بهینه ما ۱۰۰ برابر کمتر از حد استاندارد است. خوش مکانی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی در کارگروه تنظیم ضوابط آنتن‌های بی تی اس مشارکت دارد، اظهار داشت: ایمنی و استحکام آنتن در کنار ایمنی تشعشعی در کنار دستورالعمل‌ها برای اپراتورها الزام شده و در این خصوص نظارت کافی صورت می‌گیرد. وی افزود: سازمان انرژی اتمی بر این موضوع تأکید دارد که آنتن‌های موبایل به لحاظ ایمنی تشعشعی مشکلی ندارند اما از نظر مبلمان شهری و استحکام باید مجوز دریافت کنند. وی افزود: مردم باید توجه داشته باشند که از نظر منابع الکترومغناطیسی، تجهیزاتی مانند گوشی، امواج بیشتری نسبت به آنتن به بدن ساطع می‌کنند. همچنین گفته شد هم اکنون هفت هزار ایستگاه مخابراتی حدود ۶ هزار دکل و ۳۰ هزار آنتن تلفن همراه و ارتباطات ثابت در تهران نصب شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: هر عامل بیرونی که بتواند منجر به تغییر شکل سلولی شود، باعث ایجاد سرطان می‌شود اما مطالعه متقنی که نشان دهد امواج موبایل و وای فای باعث ایجاد این تغییرات می‌شود، وجود ندارد. به گفته وی، فاکتورهای مختلفی در سرطان موثر هستند و نمی‌توان قاطعانه گفت امواج ا لکترومغناطیسی و موبایل باعث ایجاد سرطان می‌شوند. وی افزود: یک در هزار بارداری‌ها منجر به مرگ داخل رحمی ناگهانی می‌شود و هنوز دلیل آن مشخص نیست. به همین دلیل نباید ذهن مردم را به سمت افزایش سرطان به دلیل امواج دکل‌ها ببریم. این موضوع باعث پوشش بهتر تلفن و اینترنت شهروندان و ازسوی دیگر تجمیع دکل‌ها و زیباسازی مبلمان شهری می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی وضعیت دکل‌های مخابراتی در سطح شهر تهران و ابهامات پیش رو صبح امروز چهارشنبه در برج میلاد تهران با حضور نمایندگان شرکت ارتباط مشترک شهر، عضو شورای شهر و نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی برگزار شد. در این نشست فرهود کاظمی مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر با اشاره به نقش این شرکت به عنوان زیرمجموعه شهرداری تهران در بررسی وضعیت دکل‌ها و آنتن‌های مخابراتی در سطح شهر تهران گفت: بر مبنای آمار اتحادیه جهانی مخابرات بیش از ۴۵۰۰ سایت رادیویی موبایل در سطح شهر تهران وجود دارد که نسبت به هر هزار نفر جمعیت تهران این تعداد از کشورهای توسعه یافته به مراتب کمتر است. وی با با بیان اینکه این موضوع که تهران تنها به هزار سایت مخابراتی نیاز دارد توهمی بیش نیست، افزود: در صورتی که تنها هزار سایت موبایل در شهر تهران باشد، به ازای هر هزار نفر این شاخص به ۱۱ می‌رسد و کیفیت سرویس دهی افت می‌کند. مدیرعامل شرکت ارتباطات مشترک شهر خاطرنشان کرد: مشکل این است که ما در تهران تنها در حوزه ارتباطات پهن باند بی سیم از نوع ماکروویو دارای دکل‌های اضافی هستیم و این دکل‌های مرتفع باعث بروز نابسامانی در مبلمان شهری در سطح تهران شده است، این در حالی است که دکل‌های ماکروویو سال هاست که در کشورهای پیشرفته دیده نمی‌شوند اما به خاطر ضعف ارتباطات ثابت کابلی این دکل‌ها همچنان در سطح شهر تهران وجود دارند. وی گفت: ۹۰ درصد دکل‌ها در تهران از نوع ماکروویو است و این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته بستر ارتباطات ثابت به هیچ عنوان ماکروویو نیست.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
سلامت نیوز: رئیس سمینار کاهش بار سوانح ترافیکی با بیان اینکه مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در ۸ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲٫۳ درصد رشد داشته است، گفت: هر ۲۸ دقیقه یک نفر در کشور قربانی حوادث ترافیکی می‌شود. باقری لنکرانی خاطرنشان کرد: از اولین مرگ بر اثر حوادث ترافیکی که در سال ۱۳۰۴ اتفاق افتاد تا سال ۸۴ هر سال مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی در کشور زیاد شده بود، اما سال ۸۵ اولین سال کاهش مرگ ناشی از حوادث ترافیکی بود و این روند کاهشی تا سال ۹۵ ادامه داشت، اما از این سال مجددا شاهد افزایش حوادث ترافیکی بودیم. ضمن اینکه اکنون در ۸ ماهه سال جاری نیز نسبت به ۸ ماهه سال ۹۷ روند افزایشی را در مرگ‌های ناشی از حوادث ترافیکی داریم؛ یعنی شاهد افزایش ۲٫۳ درصد مرگ ناشی از حوادث ترافیکی هستیم. وی با بیان اینکه در هر ۲۸ دقیقه یک نفر در کشور قربانی حوادث ترافیکی می‌شود، افزود: این قربانیان معمولا سنی زیر ۴۵ سال دارند و بسیاری از آنها سرپرست و نان‌آور خانواده هستند. رئیس سمینار کاهش بار سوانح ترافیکی برگزاری میزگردهای مربوط به راه و زیرساخت‌ها، اورژانس پیش‌بیمارستانی، مراقبت‌های بعد از حادثه، استاندارهای ساخت خودرو و ظرفیت‌های قانونی در حوزه بروز حوادث ترافیکی را از جمله برنامه‌های دهمین سمینار کاهش بار سوانح ترافیکی در شیراز برشمرد.
فارسفارس1 هفته قبل
دبیر همایش زن و ورزش گفت: وقتی حکم سرپرستی را گرفتم، هیچ چیزی وجود نداشت. به گزارش خبرگزاری فارس، الهه عرب عامری در نشست خبری همایش زن و ورزش، اظهار داشت: فکر نمی‌کردم کار واقعا اینقدر زیاد باشد. ما جلسات بسیار زیادی را برگزاری کردیم و ۶ ماه پیش جرقه برگزاری همایش زده شد. سرپرست فدراسیون زنان مسلمان درباره اینکه وضعیت فدراسیون زنان اسلامی در چه وضعیتی قرار دارد، عنوان کرد: وقتی حکم سرپرستی را گرفتم، هیچ چیزی وجود نداشت. عرب عامری خاطرنشان کرد: چند تا از مسئولان توصیه کردند فدراسیون باید جای مناسب باشد چون ارباب رجوع‌ها، کاردارها و سفارتخانه‌ها هستند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهبهان آبگرفتگی یکی از معضلات اساسی شهر بهبهان پس از باران در طول دوران متمادی است که علی‌رغم درخواست عمومی تاکنون راه علاجی برای آن پیدا نشده است‌. فاضلاب بهبهان و دفع آب‌های سطحی یکی از معضلات بدخیم این شهرستان است که به رغم آمد و رفت چند مدیر در اداره آب و فاضلاب و تغییر چند شهردار تاکنون لاعلاج باقی مانده است. وی با اشاره به حجم بارندگی‌ها ادامه داد: طراحی و مکانیزم دفع فاضلاب و لوله گذاری‌های طراحی شده برای دفع آب باران نیست و عموما در صورت ورود بیش از حد اندازه آب سیستم دچار مشکل می‌شود. ورود دادستان به موضوعنعمت‌اله دانایی طی نامه‌ای خطاب به دادستان شهرستان بهبهان نوشته است: فاضلاب شهر بهبهان سالیان زیادی است که شهر را با مشکل دچار کرده است اما با وجود این‌که پروژه بودجه ندارد اجازه تعطیلی پروژه توسط شورای شهر داده نمی‌شود. عضو شورای شهر بهبهان با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با شهردار افزود: قرار شده است فورا خیابان فرازمند و پشت تامین و شهرک آسفالت بشود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس کشور گفت: از سوله‌های بحران، پایگاه‌های آتش نشانی و درمانگاه‌ها به ما کمک کردند و خدمت رسانی‌ها توسعه یافت. کولیوند ادامه داد: از سوله‌های بحران، پایگاه‌های آتش نشانی و درمانگاه‌ها به ما کمک کردند و خدمت رسانی‌ها توسعه یافت. اقدام مهم دیگری که پیش از این در تهران ضعیف عمل می‌کرد اورژانس هوایی بود که خدمات جدیدی نیز در این زمینه آغاز شده است. در حوادث و بلایا اورژانس هوایی یکی از معدود خدماتی است که می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به زمینی داشته باشد. در آن محل اورژانس هوایی ما بلافاصله رسید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کولیوند ادامه داد: از سوله‌های بحران، پایگاه‌های آتش نشانی و درمانگاه‌ها به ما کمک کردند و خدمت رسانی‌ها توسعه یافت. اقدام مهم دیگری که پیش از این در تهران ضعیف عمل می‌کرد اورژانس هوایی بود که خدمات جدیدی نیز در این زمینه آغاز شده است. در حوادث و بلایا اورژانس هوایی یکی از معدود خدماتی است که می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به زمینی داشته باشد. شاید بتوانیم بگوییم در مبلمان شهری جای اورژانس هوایی خالی بود. در آن محل اورژانس هوایی ما بلافاصله رسید.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
حالا با این تعاملاتی که انجام شده زمان رسیدن ما به مددجو با موتورلانس‌ها کمتر از ١٠ دقیقه و آمبولانس‌ها کمتر از ١۴ دقیقه است. وی افزود: اگر این مدت از ٩٠ دقیقه دیرتر بشه عضله قلب از بین می‌رود و فرد یا جان خود را از دست می‌دهد یا عارضه دار می‌شود. در حوادث و بلایا اورژانس هوایی یکی از معدود خدماتی است که می‌تواند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به زمینی داشته باشد. شاید بتوانیم بگوییم در مبلمان شهری جای اورژانس هوایی خالی بود. در آن محل اورژانس هوایی ما بلافاصله رسید.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در بهبهان، اخیرا کاربران فضای مجازی با انتشار پیام‌هایی از به‌کارگیری و استخدام در شهرداری بهبهان علی‌رغم ممنوعیت استخدام‌ها بدون طی روند قانونی گلایه و آن را شبهه برانگیز خوانده‌اند. رئیس شورای شهر بهبهان عنوان کرد: برخی اقدامات ظاهری است چون بعضی با دیدن کارهایی مثل سرپوش کردن کانال‌های سطح شهرستان قانع می‌شوند در صورتی که این اقدام منتسب به شورای شهر است. دانایی تصریح کرد: از اوایل سال جاری تا آبان‌ماه استانداری بیش از ۲۲ میلیارد تومان به شهرداری بهبهان اعتبار تخصیص داده و نباید مردم به ظاهر کاری بسنده کنند و سطح مطالبه‌گری با توجه به مبالغ مذکور باید بیش از این باشد. آقای شهردار چه می‌گویدشهردار بهبهان بیان کرد: حدود ۲۵ نفر در شهرداری بازنشسته شده‌اند که ما ۱۵ جویای کار را به بدنه شهرداری اضافه کرده‌ایم چون سیستم شهرداری بروزرسانی شده است و نیازمند این تعداد نیرو بود. مردم می‌بیننددر برهه‌ای از زمان که شهرداری شهر بهبهان دچار افول و با بدهی دسته و پنجه نرم می‌کرد شهردار فعلی توانست با درایت این مشکلات را برطرف کرده و آرامش نسبی به این مجموعه شهری هدیه کند.
مهرمهر2 هفته قبل
محمدرضا زین العابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر از خرید هزار و ۵۰۰ مخزن مکانیزه ذخیره سازی پسماند جدید و افزایش تعداد موجود در مناطق دهگانه شهر کرج خبر داد. وی در این خصوص بیان کرد: خرید این مخزن‌های جدید به دلیل کمبود مخازن مکانیزه ذخیره سازی پسماند در سال‌های اخیر در سطح شهر به درخواست به حق شهروندان محترم انجام شده و توزیع و جانمایی این مخازن در سطح مناطق دهگانه شهر کرج از دیروز آغاز شده است. معاون خدمات شهری شهرداری کرج تصریح کرد: این مخازن در اولویت فهرست ملزومات خدمات شهری و مبلمان شهری قرار داشته که مهمترین مزیت آن بالا بردن سطح بهداشت محیط است. وی افزود: بابت تأخیر پیش آمده در خصوص تأمین به موقع مخازن مورد نیاز سطح شهر از شهروندان عزیز عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم با این اقدام، کمبود مخازن مکانیزه ذخیره سازی پسماند در شهر کرج جبران شده باشد.
مهرمهر2 هفته قبل
سید جواد حسینی حقیقی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پروژه احداث پیاده راه ولیعصر (عج) با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال توسط شهرداری گناوه در ورودی این شهر در دست اجرا است. وی افزود: این پروژه به طول بیش از ۵ هزار متر شامل اجرای موزائیک فرش، احداث فضای سبز، گل کاری، کاشت نهال، تامین روشنایی، نصب ست‌های ورزشی و ست‌های بازی خواهد بود. شهردار گناوه گفت: اجرای این پروژه نقش بسزایی در بهبود مبلمان شهری و زیباسازی ورودی شهر گناوه خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های شهرداری گناوه برای بهبود مبلمان شهر و در راستای تامین خواسته‌های مردم بدون وقفه ادامه دارد.
مهرمهر2 هفته قبل
این جلسه تنها دو لایحه داشت که هر دو با حداکثر آراء مصوب شد و به دلیل نبود لایحه دیگر جلسه یک ساعت زودتر پایان یافت. در این جلسه نخست لایحه شهرداری در خصوص اعمال سیاست واحدهای مسکونی سیل زده مطرح که بعد از بررسی مصوب شد. در ادامه فائزه عبداللهی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان نسبت به کم کاری شهرداری اعتراض کرد و گفت که شهرداری باید فعالیت خود را بیشتر کند. عبداللهی تصریح کرد: در چندین دوره‌ای که عضو شورای شهر گرگان بوده‌ام به یاد ندارم که در صحن شورا لایحه‌ای نداشته باشیم. در ادامه شهردار گرگان اظهارکرد: نقشه شهربازی آماده شده و فردا در جلسه هیئت رئیسه شورا بررسی می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم اثنی‌عشری ظهر شنبه در نشست شورای اداری بخش کلاچای در سالن اجتماعات بخشداری با تسلیت شهادت سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی از او به عنوان یکی از سرمایه‌های گرانقدر نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد. وی در ادامه به آمادگی همه جانبه شهرداری کلاچای در راستای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از حوادث طبیعی اشاره و اظهار کرد: دو دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه گریدر در صورت بروز سیل و برف گیر شدن منطقه در هشت نقطه شهر پیش بینی شده و علاوه بر خدمات رسانی در حوزه شهری این آمادگی برای خدمات رسانی در حوزه بخش هم وجود دارد. اثنی‌عشری ماچیانی با اشاره به برگزاری انتخابات و مشارکت شهرداری در حوزه خدمات رسانی، افزود: آمادگی هر گونه خدمات رسانی را داریم و اهتمام ما کمک حداکثری در فرآیند بهتر اجرای انتخابات است. وی اجرای ۱۲ هزار متر مربع آسفالت معابر سطح شهر، ۶ هزار متر مربع آسفالت معابر محله مسجد جامع و ۱۰ هزار متر مربع آسفالت محله گیل کلایه را از دیگر طرح‌هایی افتتاحی در ایام الله دهه فجر توسط شهرداری کلاچای اعلام کرد. اثنی عشری در ادامه همچنین از پروژه سیستم روشنایی ورودی شهر کلاچای با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون تومان اشاره کرد و افزود: این پروژه در دست اقدام است، و تلاشم می‌کنیم تا با همکاری اداره برق شرایط برای تقویت برق پارک ساحلی نیز فراهم شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 هفته قبل
ساعت۲۴-یک فعال محیط زیست گفت: قانون هوای پاک زمانی واقعا اجرا می‌شود که حاکمیت برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک «اراده» کند و همه هم‌قسم شوند. محمد درویش افزود: بحران آلودگی هوا نه تنها طی دو سال اخیر (از زمان ابلاغ قانون هوای پاک تاکنون) کاهش پیدا نکرده بلکه متاسفانه افزایش یافته است. در نتیجه همه دستگاه‌هایی که در قانون هوای پاک از آن‌ها یاد شده است، در افزایش آلودگی هوا مقصر هستند. وی در ادامه گفت: از بین دستگاه‌های مسوول در اجرای قانون هوای پاک، سازمان حفاظت محیط زیست تقصیر بیشتری دارد چون علاوه بر اینکه بر اساس قانون وظایف مستقیمی دارد، وظایف نظارتی نیز برعهده این نهاد گذاشته شده است یعنی بر اساس قانون هوای پاک این سازمان می‌تواند به دستگاه‌های متخلف تذکر دهد و به رسانه‌ها اسامی آن‌ها اعلام کند. بنابراین قانون اجازه حفاظت از محیط زیست را به سازمان محیط زیست داده است اما مدیر بالادستی متاسفانه این اجازه را به او نداده است.

به انتهای لیست رسیدید