مبلمان شهری

مبلمان شهری

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر عصر امروز جلسه شورای ترافیک با حضور فرماندار و اعضای این کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مهرستان برگزار شد. فرماندار مهرستان در این جلسه اظهار داشت: بحث ترافیک و فرهنگ سازی آن جز کارهای اصلی و زیر بنایی مجموعه‌ها در سطح شهرستان‌ها است و تمام مسئولین ادارات به ویژه مسئولینی که عضو شورای ترافیک هستند می‌بایست مسائل و مشکلات ترافیکی را با دغدغه بررسی کنند. محمد رفیع دهواری افزود: نخاله‌های ساختمانی متأسفانه شرایط بدی برای مبلمان شهری ایجاد کرده‌اند که نیاز است در این زمینه شهرداری اقدامات را لازم را مدنظر داشته باشد. وی با اشاره به ساماندهی دستفروشان و وانت بارها تصریح کرد: با اجرای این طرح شاهد کاهش ترافیک در سطح شهر و تسهیل در عبور خواهیم بود که امید است محل مناسبی برای این قشر از جامعه در نظر گرفته شود. فرماندار مهرستان گفت: اصلاح سرعت گیرهای سطح شهر از جمله مسیر دانش آموزان به مدارس، نصب علائم هشدار دهنده در بلوارهای اصلی شهر، گشت زنی مستمر پلیس راه، ساماندهی مسافر بران برون شهری، جمع آوری آب‌های سطحی و برنامه ریزی مناسب در خصوص حفاری‌های غیراستاندارد و غیرمجاز در دستور کار اعضای کارگروه شورای ترافیک قرار گیرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
کودکان کار خیابان تحت عنوان طرح ساماندهی در چهارراه‌ها دستگیر و به مراکز نگهداری شبانه‌روزی بهزیستی منتقل می‌شوند. نوبت به کودکان کار شاغل در خیابان می‌رسد که آن هم بخش کوچکی از کودکان کار به حساب می‌آیند، از آنجا که از حاشیه‌های دور از دید، به مرکز و بالای شهرها می‌آیند و برخلاف کودکان کار شاغل در کارگاه‌های زیر زمینی و … قابل مشاهده هستند، خاطر آقایان مکدر و آراستگی مبلمان شهری برهم می‌ریزد. این گونه متولی عاجز از لغو کار کودک به لغو کار کودک در خیابان‌های شهر بسنده می‌کند و به جای حمایت از این کارگران کودک به دستگیری آنها می‌پردازد. چطور قرار است کودکان کار خیابان را پذیرش کند. در چنین شرایطی خانواده از ترس، محل کار کودک را تغییر خواهد داد و به محلی غیر از خیابان خواهد برد.
برنابرنا1 روز قبل
جمع آوری کودکان برای سی و اندی بار با وعده‌های جدید در بیست و دوم خرداد، همزمان با روز مقابله با کار کودک، بار دیگر رونما گردید. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ طی این طرح که با اسامی مختلفی چون «ساماندهی»، «جمع آوری»، «جذب» اجرا می‌شود، کودکان طی فرآیندهایی اضطراب آور و تنش زا دستگیر می‌شوند و به مراکز قرنطینه منتقل می‌شوند و ایام تلخی را (طبق اظهار خود کودکان) در مکانهایی نه چندان مناسب سپری می‌کنند، گاه از حق تماس با والدین و خویشاوندانشان محروم و گاه همچون یک زندانی حق خروج از اتاق و هواخوری در حیاط را جز برای یکی دو ساعت ندارند در حالی که در این مراکز گاه بر شدت آلام جسمی و روحیشان افزوده می‌شود، دوباره به وضعیت قبل باز می‌گردند. گرچه ادعای اصرار ورزان بر اجرای این طرح‌ها معرفی داوطلبانه کودکان، تشکیل پرونده حمایتی برای ایشان و پیگیری وضعیت کودکان است، در عمل نه تنها تاکنون هیچ یک از این ادعاها اثبات نگردیده بلکه "زمزمه‌هایی مبنی بر رد مرز کودکان کار افغانستانی به گوش می‌رسد. رد مرز این کودکان مصداق بارز نقض اصل عدم بازگردانی پناهجویان و پناهندگان در عرف بین‌المللی است. " از نتایج این طرح‌ها اعم از تعداد کودکان خارج شده از چرخه کار و خانواده‌های توانمند شده و مورد حمایت قرار گرفته تاکنون نه در امسال، حتی طی سالهای متمادی که این طرح اجرا گردیده است، خبر و آمار رسمی ارائه نشده است اما از گفته‌های کودکان دستگیر شده تحت پوشش انجمن‌های فعال در این زمینه حکایت غیر داوطلبانه بودن حضور کودکان، شرایط نامساعد مراکز قرنطینه، تراشیدن موها و تحقیر کودکان، بازگشت مجدد اکثر کودکان به چرخه کار و … بوی بهبود از این اوضاع شنیده نمی‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
فرماندار فومن با بیان اینکه اعتبارات آب روستایی در راستای حل مشکل در این حوزه نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش یافته است، گفت: امیدواریم با اختصاص این اعتبارات شاخص برخورداری در این حوزه به ۷۰ درصد برسد. وی با تأکید بر لزوم اولویت‌بندی در انجام پروژه‌ها، بیان کرد: پروژه‌های خدماتی و موارد که مربوط به بهبود معیشت مردم است اعم از آب منطقه‌ای، آب روستایی، راهداری و برق در اولویت توزیع اعتبارات قرار دارند. وی تأکید کرد: اعتبارات شهرستان نباید با کم توجهی مسئولان به شهرستان‌های دیگر انتقال یابد در این زمینه با مدیر مربوطه برخورد خواهد شد. فرماندار فومن با بیان اینکه مبلمان شهری، آسفالت معابر و میدان‌های موجود زیبنده شهر گردشگرپذیر فومن نیست، گفت در این زمینه نیازمند بازنگری و بازسازی هستند. برای راه اندازی پارک ویژه بانوان نیز اعتباراتی در نظر خواهیم گرفت.
ایلناایلنا2 روز قبل
چهل و سه تشکل مردم‌نهاد در حوزه حقوق کودکان و بیش از ۱۲۰۰ نفر خواستار لغو طرح ساماندهی کودکان کار شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی انتشار بیانیه شبکه یاری کودکان کار و خیابان تحت عنوان «طرح‌های جمع‌آوری کودکان کار را جمع کنید» که طی آن خواستار توقف طرح ساماندهی کودکان کار شده بودند، ۴۳ تشکل‌ مردم نهاد غیردولتی و بیش از ۱۲۰۰ نفر این بیانیه را امضا کرده‌اند. در این بیانیه تاکید شده بود که توجه و اصالت دادن به مبلمان شهری و ظاهر شهر به جای حل مشکلات شهروندان، گشتن به دنبال روش‌های کوتاه مدت برای یک درد مزمن اجتماعی که ریشه در ساختارها و سیاست‌های کلان اقتصادی و اجتماعی دارد و انداختن توپ در زمین سازمان‌های مردم نهاد، ابعاد تلخ‌تری از مساله را آشکار می‌سازد. ان جی او‌های غیر دولتی که بیانیه «نه به جمع آوری کودکان کار» را تاکنون امضا کرده‌اند، به این شرح است:۱-انجمن آموزشی، پژوهشی پویا ۲- انجمن حامیان کودکان کار و خیابان ۳- انجمن یاری کودکان کار۴- انجمن حمایت از حقوق کودکان ۵- انجمن حمایت از کودکان کار ۶- انجمن دوستداران کودک پویش ۷-انجمن یاری کودکان در معرض خطر ۸- انجمن پرنده درخت کوچک ۹- انجمن دیده بان حقوق کودک ۱۰- بنیاد همدلان کودک ۱۱- بنیاد کار آفرینی زنان و جوانان ۱۲-بنیاد نوای مهر تاک ۱۳_سمن حامیان حق کودکی بامداد ۱۴- موسسه حمایتی خانه مهر کودکان ۱۵-جمعیت امداد دانشجویی امام علی ۱۶- جمعیت دفاع از کودکان کار و آسیب‌های اجتماعی ۱۷- شبکه ملی موسسات نیکوکاری ۱۸- موسسه توانمندسازی زنان و‌کودکان مهر و ماه ۱۹-موسسه رویش نهال جوان ۲۰-موسسه نوید زندگی کوشا ۲۱-موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان مهر ۲۲-موسسه حمایتی خانه کودک و خانواده ۲۳- کانون توسعه فرهنگی کودکان ۲۴- کانون وکلای نورا ۲۵- کانون هموفیلی ایران ۲۶- گروه تلاشگران یاری همدل (شبکه یاری کودکان کار) ۲۷-گروه فرهنگی اجتماعی کیانا ۲۸-خانه کودک مهرنگ مهرگان ۲۹- موسسه تاک سرزمین من ۳۰-موسسه توانمندسازی زنان و کودکان آوای ماندگار دروازه غار ۳۱-موسسه ارتقای کیفیت زندگی ایرانیان (ایلیا) ۳۲- موسسه توسعه و توان افزایی کنشگران اجتماعی فرزانه ۳۳-موسسه زنان سرزمین خورشید ۳۴-موسسه کنشگران پارس‌ ۳۵- موسسه حمایتی کودکان سرزمین من ۳۶-موسسه حامی آرامش آریایی۳۷- موسسه یاریگران کودکان کار پویا ۳۸- موسسه نیکوکاری مهر آفرین ۳۹- موسسه خیریه خادمین کتیج (ایرانشهر) ۴۰-موسسه اقدام پژوهان جامعه بهتر ۴۱-موسسه ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا ۴۲-موسسه مطالعاتی حامیان فردا ۴۳-موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و نوجوانان.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
در این میان، متروکه‌شدن بسیاری از روستاها و افزایش حاشیه‌نشینی و ترددهای موتوری بیشتر در اهواز به همراه فلرهای رهاشده در منطقه، بر شدت اثر جزیره‌گرمایی اهواز افزوده است. پس لطفا شجاعت داشته و مسوولیت عملکردتان را برعهده گیرید ای مدیران و نمایندگان خوزستان در طول سه‌دهه گذشته. اگر می‌خواهید ورق برگردد و خوزستان و اهواز و آبادان و خرمشهر و سوسنگرد و بستان و مسجد‌سلیمان و ماهشهر و بهبهان و دیگر شهرهای استان از شرایطی قابل‌زیست‌تر برخوردار باشند، باید حقابه شش‌تالاب اصلی استان مقدم بر کشاورزی و صنعت فراهم شود و سپس بکوشیم تا در اهواز و دیگر شهرهای بزرگ استان، مبلمان شهری از خودرومحوری به زیست‌محوری تغییر کرده و ترافیک‌های فلج‌کننده مهار شود. خوزستان و اهواز همچنان می‌توانند نگین زرخیز ایران بمانند اگر با درایت، شجاعت و صداقت چیدمان توسعه را متناسب با واقعیت‌های بوم‌شناختی‌اش تغییر دهیم. * منتشر شده در وبلاگ شخصی
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- عضو شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری به‌دنبال تصویب لایحه‌ای است که نصب و جای‌گذاری سردیس‌ها و مجسمه‌ها را دارای ضوابط مشخص کند. نژادبهرام با اشاره به تلفیق فن و هنر در معماری شهری گفت: در ساخت بنا از فن استفاده می‌شود، اما معماری تلفیقی از فن و هنر است. نژادبهرام با اشاره به اختلاف به وجود آمده برای جایگذاری مجسمه میدان راه آهن گفت: به طور مشخص در اجرای طرح جایگذاری مجسمه میدان راه آهن سازمان بوستان‌ها، معاونت حمل و نقل و شرکت راه آهن نقش دارند. وی با تأکید بر تصویب ضوابط جایگذاری مجسمه و سردیس‌های شهری اظهار کرد: اگر ضوابط جایگزین مجسمه‌های شهری به صورت یک لایحه در شورای شهر تهران به تصویب می‌رسید، آن گاه سازمان ترافیک و سازمان بوستان‌ها مکلف به اجرای مصوبه شهری هستند. باید دید آیا تقابلی بین مدیریت شهری و برخی از نهاد‌ها برای جای‌گذاری سردیس‌ها و مجسمه‌ها در مبلمان شهری وجود دارد خیر.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی دادستان مرکز استان زنجان در جلسه و نشست صمیمی با رئیس سازمان نظام پزشکی و جامعه پزشکان استان زنجان ضمن تشکر از زحمات و تلاش پزشکان به عنوان حافظان امنیت سلامت جامعه گفت: صحت و امنیت دو نعمتی است که تا وقتی آن‌ها را داریم قدردان آن نیستیم. دادستان زنجان در رابطه با تعداد پرونده‌های قصور پزشکی نیز اظهار کرد: بیش از ۱۴۰ پرونده با موضوع قصور پزشکی در این مرجع مطرح است که از این تعداد ۱۱۵ پرونده منتظر اعلام نظر کمیسیون‌های پزشکی است و متاسفانه میانگین رسیدگی به این پرونده‌ها در کمیسیون‌های نظام پزشکی بسیار طولانی و نزدیک به ۱۱ ماه است که به هیچ وجه قابل قبول نبوده و در نوع خود فاجعه است. وی افزود: سازمان نظام پزشکی می‌بایست با اتخاذ تدابیر لازم و کار جهادی علاوه بر کاهش زمان میانگین رسیدگی پرونده‌ها موجودی خود را نیز کاهش دهد. وی در پایان تصریح کرد: باید برای تسهیل حضور بیماران به خصوص مراجعین ارتوپد، مناسب سازی مطب‌ها از جمله وجود آسانسور مد نظر قرار گیرد. در پایان این نشست رییس نظام پزشکی استان و پزشکان حاضر در جلسه نظرات و مشکلات خود را مطرح کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین مرکزی، در جلسه‌ای که با حضور روسای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تشکیل شد، تبدیل شدن اراک به شهر دوستدار کودک با مشارکت شهروندان، پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت. جلسه بررسی شرایط شهر اراک در راستای ایجاد شهر دوستدار کودک در معاونت شهرسازی شهرداری با حضور سورانه رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، محمدی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، ستوده نیا معاون شهرسازی و معماری، عسگری معاون خدمات شهری و سرپرست اداره ارتباطات شهرداری اراک تشکیل شد. در این جلسه، مرتضی سورانه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اراک، در ارتباط با طرح شهر دوستدار کودک گفت: در شهر اراک ۱۱۰ هزار کودک زیر ۱۲ سال وجود دارد که در حدود یک دهم جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند، لذا می‌بایست کالبد شهری برای حضور کودکان مهیا باشد تا در امنیت زندگی کنند. وی خاطرنشان کرد: در صورتی که بستر و زیرساخت شهر دوست دار کودک در این شهر فراهم شود یونسف نماینده‌ای را جهت بررسی و راستی آزمایی به شهر اراک اعزام خواهد کرد و اراک به عنوان شهر کاندید در نظر گرفته می‌شود که در نهایت پس از پایش و در صورت مقبول بودن اعتباراتی از سوی یونیسف جهت اجرا وتوسعه این طرح ارائه می‌شود. سورانه تاکید کرد: در شهر دوست دار کودک فضاهای شهری، پارک‌ها، معابر ایمن سازی شده و کودکان در کمال امنیت در این شهر زندگی می‌کنند.
ایلناایلنا5 روز قبل
شبکه یاری کودکان کار در بیانیه‌ای به طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان که با دستگیری کودکان در سطح خیابان‌ها گره خورده، اعتراض کرده است. به گزارش خبرنگار ایلنا، شبکه یاری کودکان کار در بیانیه‌ای به طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان اعتراض کرد. درحالیکه این مراکز گاه بر شدت آلام جسمی و روحی آنها می‌افزاید، دوباره به وضعیت قبل بازمی‌گردند. در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: گرچه ادعای اصرارورزان بر اجرای این طرح‌ها، معرفی داوطلبانه کودکان، تشکیل پرونده حمایتی برای ایشان و پیگیری وضعیت کودکان است، در عمل نه تنها تاکنون، هیچ‌یک از این ادعاها اثبات نگردیده، بلکه زمزمه‌هایی مبنی بر رد مرز کودکان کار افغانستانی به گوش می‌رسد که نگران‌کننده است. شبکه یاری در ادامه با طرح خواسته توقف طرح، آورده است: توجه و اصالت دادن به مبلمان شهری و ظاهر شهر به جای حل مشکلات شهروندان، گشتن به دنبال روش‌های کوتاه مدت برای یک درد مزمن اجتماعی که ریشه در ساختارها و سیاست‌های کلان اقتصادی و اجتماعی دارد و انداختن توپ در زمین سازمان‌های مردم نهاد، ابعاد تلخ‌تری از مساله را آشکار می‌سازد.
ایسناایسنا5 روز قبل
ساری صراف با اشاره به ارتباط علم هیدرولوژی و آب و هواشناسی بیان کرد: هیدرولوژی به مطالعه چرخش و گردش آب در طبیعت اشاره دارد، از نظر آب و هواشناسی نیز مبدا آب، اتمسفر و اتمسفر نیز بخشی از هیدرولوژی و آورنده جریان اصلی گردش آب است. به دلیل میل به تصاحب اراضی مرغوب کنار رودها، این اراضی که معمولا محل عبور جریان آب هستند، بیش از سایر جاها تغییر کاربری داده شده‌اند که آسیب‌پذیرترین موجود در این دخل و تصرف‌ها هم خود انسان‌ها هستند. رئیس دانشکده برنامه‌ریزی و علوم محیطی با تاکید بر اینکه باید بر اساس میانگین‌ها و مطالعه اقلیم و شرایط بلند مدت اتمسفر برنامه‌ریزی کنیم، گفت: میانگین‌ها تغییر چندانی نمی‌کنند. ساری صراف اضافه کرد: برخی مسئولان طوری وانمود می‌کنند که گویی هیچ تقصیری ندارند، در حالی که بودجه هنگفتی برای فرهنگ‌سازی و عملیات پیشگیرانه از نظر مهندسی و سایر اقدامات در اختیار آن‌ها است. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
مدیرکل بهزیستی استان فارس با ابراز تاسف اعلام کرد که سال گذشته این استان رکورددار کودک آزاری در کشور بوده است. مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: علی ‎ رغم وضعیت نامطلوب بودجه‌ای دولت، اما هیئت وزیران دو هفته گذشته مصوب کرد که اعتبارات بهزیستی در همه پرداخت‌ها ١٠٠ درصد تحقق پیدا کند. موسوی با تصریح بر این نکته که بیش از ٦٠ درصد معلولان فارس بیکار هستند که اکثر آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، گفت: بیشترین آمار تحصیلات دانشگاهی بین معلولان استان را نابینایان ما تشکیل می‌دهند. مدیرکل بهزیستی فارس همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ٥١٥ کودک زیر ١٨ سال در مراکز تحت پوشش بهزیستی استان نگهداری می‌‎ شوند که ٩٠ درصد از آنها بدسرپرست هستند. مدیرکل بهزیستی فارس با اشاره به ساماندهی ۳۴ هزار نفر در اورژانس اجتماعی استان در سال گذشته، گفت: بیشترین آمار مراجعات به این پایگاه، مربوط به طلاق و کودک آزاری بوده و فارس رکوردار کودک آزاری در سال ٩٧ بوده است.
ایسناایسنا5 روز قبل
دادستان عمومی و انقلاب زنجان گفت: بیش از ۱۴۰ پرونده با موضوع قصور پزشکی در دادسرای زنجان مطرح است. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محسن کرمی در جلسه با رییس سازمان نظام پزشکی و جامعه پزشکان استان، گفت: صحت و امنیت دو نعمتی است که تا وقتی آنها را داریم قدردان آن نیستیم. دادستان عمومی و انقلاب زنجان تصریح کرد: پر واضح است نوع مراجعان به نظام پزشکی نیز همانند دستگاه قضایی متفاوت بوده و افراد با یک مشکل و بیماری و دغدغه خاطر برای دادخواهی در هیئت بدوی و یا تجدیدنظر و شورای حل اختلاف نظام پزشکی حضور می‌یابند؛ لذا می‌بایست با کاهش اطاله رسیدگی و دقت و جدیت در بررسی قصورات پزشکی احساس آرامش و عدالت در رسیدگی را به آنها منتقل کرد. وی در رابطه با تعداد پرونده‌های قصور پزشکی نیز گفت: بیش از ۱۴۰ پرونده با موضوع قصور پزشکی در این مرجع مطرح است که از این تعداد ۱۱۵ پرونده منتظر اعلام‌نظر کمیسیون‌های پزشکی است و متاسفانه میانگین رسیدگی به این پرونده‌ها در کمیسیون‌های نظام پزشکی بسیار طولانی و نزدیک به ۱۱ ماه است که به هیچ‌وجه قابل قبول نبوده و در نوع خود فاجعه است و سازمان نظام پزشکی می‌بایست با اتخاذ تدابیر لازم و کار جهادی علاوه بر کاهش زمان میانگین رسیدگی پرونده‌ها موجودی خود را نیز کاهش دهد. انتهای پیام
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر بعدازظهر سه‌شنبه در دیدار با اعضای بنیاد مردمی همیاری و توسعه آموزش عالی شهر سمنان ضمن بیان اینکه برآورد اولیه انتقال آب دریای خزر به سمنان ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، ابراز داشت: استان سمنان به‌منظور پیشرفت و توسعه چاره‌ای جز بهره‌مندی از منابع آبی نامتعارف ندارد که یکی از آن‌ها بهره‌مندی فلات مرکزی ایران از منابع آبی دریای خزر است. وی بابیان اینکه تأمین اعتبار برای انتقال آب از خزر به فلات مرکزی از محل اعتبارات غیردولتی خواهد بود، افزود: پس از تصویب طرح انتقال آب در مجلس شورای اسلامی جلسات مختلفی با مسئولان کشوری به انجام رسید و در حال حاضر در حال تدوین طرح تأمین منابع مالی اجرای این طرح هستیم. آشناگر بابیان اینکه صنایع، معادن و شهرک‌های صنعتی منابع استان سمنان برای پیش‌خرید آب انتقالی از خزر به فلات مرکزی هستند، تصریح کرد: سمنان، استانی با پیکره یک واحد است و برای توسعه آن نیز باید نگاه همه‌جانبه داشته باشیم و باید کوشید تا شتاب استان به‌سوی توسعه و پیشرفت بیشتر شود. وی بابیان اینکه پروژه انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی متعلق به تمام استان سمنان است، افزود: همان‌گونه که در تفاهم‌نامه نیز ذکرشده است، تک‌تک شهرستان‌های استان از آب خزر بهره‌مند می‌شوند. آشناگر بابیان اینکه شورای شهر و شهرداری سمنان باید برای زیباسازی فضای کلی و اصلاح مبلمان شهری تلاش بیشتری کنند، افزود: مسئولان و مدیران توجه داشته باشند که من‌بعد تا پروژه‌ای به‌صورت ۱۰۰ درصد تکمیل‌نشده باشد، حق افتتاح آن را ندارند.
ایسناایسنا6 روز قبل
استاندار سمنان انتقال آب به استان سمنان را ضروری دانست و گفت: اجرایی شدن این طرح بزرگ ملی بر مبنای هزینه‌های امروز به ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، علیرضا آشناگر در دیدار با اعضای بنیاد مردمی همیاری و توسعه آموزش عالی شهرستان سمنان با اشاره به تصویب طرح ملی انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی، اظهار کرد: استان سمنان برای تداوم پیشرفت و توسعه چاره‌ای جز بهره‌مندی از منابع آبی نامتعارف ندارد. وی از تلاش برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: پس از تصویب طرح انتقال آب در مجلس شورای اسلامی جلسات مختلفی با مسئولان کشوری به انجام رسیده و در حال حاضر در حال تدوین طرح تامین منابع مالی اجرای آن هستیم. آشناگر از صنایع، معادن و شهرک‌های صنعتی استان به عنوان منابع سمنان جهت پیش خرید آب انتقالی از خزر به فلات مرکزی یاد کرد و افزود: پروژه انتقال آب از خزر به فلات مرکزی متعلق به همه استان است و همانگونه که در تفاهم نامه نیز ذکر شده، تمام شهرستان‌های سمنان از آن منتفع می‌شوند. وی بر ضرورت توجه به وحدت و همبستگی بیشتر در استان تاکید و خاطرنشان کرد: استان سمنان یک‌پیکره واحد است و برای توسعه آن نیز باید نگاه همه‌جانبه داشته باشیم.
رکنارکنا6 روز قبل
مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: علی ‎ رغم وضعیت نامطلوب بودجه‌ای دولت، اما هیئت وزیران دو هفته گذشته مصوب کرد که اعتبارات بهزیستی در همه پرداخت‌ها ١٠٠ درصد تحقق پیدا کند. مدیرکل بهزیستی فارس به تسهیلات اشتغالزایی ٣٢ میلیارد و ٤٠٠ میلیون تومانی سال گذشته این اداره‌ کل اشاره و عنوان کرد: این میزان اعتبار امسال به ٨٣ میلیارد تومان رسیده است. موسوی با تصریح بر این نکته که بیش از ٦٠ درصد معلولان فارس بیکار هستند که اکثر آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، گفت: بیشترین آمار تحصیلات دانشگاهی بین معلولان استان را نابینایان ما تشکیل می‌دهند. مدیرکل بهزیستی فارس همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ٥١٥ کودک زیر ١٨ سال در مراکز تحت پوشش بهزیستی استان نگهداری می‌‎ شوند که ٩٠ درصد از آنها بدسرپرست هستند. مدیرکل بهزیستی فارس با اشاره به ساماندهی ۳۴ هزار نفر در اورژانس اجتماعی استان در سال گذشته، گفت: بیشترین آمار مراجعات به این پایگاه، مربوط به طلاق و کودک آزاری بوده و فارس رکوردار کودک آزاری در سال ٩٧ بوده است.
ایسناایسنا6 روز قبل
مدیرکل بهزیستی استان فارس با ابراز تاسف اعلام کرد که سال گذشته این استان رکورددار کودک آزاری در کشور بوده است. مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: علی ‎ رغم وضعیت نامطلوب بودجه‌ای دولت، اما هیئت وزیران دو هفته گذشته مصوب کرد که اعتبارات بهزیستی در همه پرداخت‌ها ١٠٠ درصد تحقق پیدا کند. موسوی با تصریح بر این نکته که بیش از ٦٠ درصد معلولان فارس بیکار هستند که اکثر آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، گفت: بیشترین آمار تحصیلات دانشگاهی بین معلولان استان را نابینایان ما تشکیل می‌دهند. مدیرکل بهزیستی فارس همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ٥١٥ کودک زیر ١٨ سال در مراکز تحت پوشش بهزیستی استان نگهداری می‌‎ شوند که ٩٠ درصد از آنها بدسرپرست هستند. مدیرکل بهزیستی فارس با اشاره به ساماندهی ۳۴ هزار نفر در اورژانس اجتماعی استان در سال گذشته، گفت: بیشترین آمار مراجعات به این پایگاه، مربوط به طلاق و کودک آزاری بوده و فارس رکوردار کودک آزاری در سال ٩٧ بوده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 روز قبل
دکتر بهروز ساری صراف، با تاکید بر اینکه مطرح کردن هاله حرارتی دریاچه ارومیه و نقد، سوال و توضیحات مکرر در مورد آن سبب شد تا مطالعات جدیدی انجام گرفته و ایده‌های جدیدی مطرح شود، در حالیکه عکس‌های ماهواره‌ای، انحنا و قوس گرفتن توده‌های هوا هنگام رسیدن به آذربایجان را نشان می‌دهند، نمی‌توان ایده هاله حرارتی را به راحتی انکار کرد. هاله حرارتی هم تقریبا دارای چنین الگویی است. تغییر کاربری دریاچه از سطوح انباشته از آب به سطوح خشکی پدیده‌ای شبیه جزیره حرارتی را در اتمسفر منطقه اعمال می‌کند. ساری صراف با تاکید بر اینکه کمی بارش، دلیل کافی برای خشکی دریاچه نیست، بیان کرد: بارندگی بخشی از عوامل موثر در انباشت آب در دریاچه را تشکیل می‌دهد و نباید عوامل انسانی را نادیده گرفت. سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران به مدت سه روز در روزهای ۲۶ الی ۲۸ شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
زیرساختهای گردشگری خوبی در همدان ایجاد شده استوی با تأکید بر اهمیت گردشگری، عنوان کرد: برای برون رفت از وضعیت موجود در مباحث اقتصادی نیاز داریم به صنعت گردشگری بیشتر توجه کنیم. رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به اینکه زیرساختهای گردشگری خوبی در همدان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: ۱۸۰۰ اثر تاریخی ثبت شده را باید نقطه بالقوه‌ای برای همدان در نظربگیریم و از آن برای توسعه صنعت گردشگری بهره ببریم. رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه در گذشته تصمیمات خوبی برای شهر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: باید تصمیماتی بگیریم که آیندگان ما را به نقد نکشند. وی تأکید کرد: چندین درخواست برای ساخت هتل و برج‌های بلند مرتبه در بلوار ارم از سوی سرمایه‌گذاران داده شده که شورای شهر مخالفت کرده است سیاست شورای شهر این نیست که منظره الوند را به علت ساخت هتل از بین ببریم. ساخت برج سبز منتفی استرئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان درباره ساخت برج سبز در بلوار ارم همدان یادآور شد: شورای شهر به سرمایه‌گذار این طرح که آلمانی نیز بود پیشنهاد داد در نقطه دیگری از شهر این برج را احداث کند که موافقت نکردند و این طرح اجرایی نشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حمیدرضا نوازنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اجرای طرح پیاده‌راه خیابان حصار گفت: مسئله پیاده‌راه سازی برخی از خیابان‌های شهر اراک سالیان زیادی است که مطرح شده تا خیابان‌هایی که ظرفیت تبدیل شدن به معبر و مسیر پیاده‌روی را دارند مورد اجرای این طرح واقع شوند. وی افزود: لازمه اجرایی شدن این طرح شناسایی خیابان‌های دارای ظرفیت و انجام مطالعات کافی بر روری آنها است، یکی از خیابان‌هایی که برای اجرای این طرح درنظر گرفته شده خیابان حصار شهر اراک است که مسئولان شهرداری براین باوراند که این خیابان نقش موثری در ترافیک شهری اراک ندارد. نوازنی ادامه داد: فاز دوم اجرای این طرح مورد مطالعه و بررسی قرار نگرفته و به تصویب نرسیده است و باید بگوییم که دفترفنی استانداری در جریان اجرای این طرح نبوده و مجموعه شهرداری خودسرانه تصمیم‌گیری و سپس دست به اجرای این طرح زده است. نوازنی بیان کرد: باتوجه به شرایط معابر و ظرفیت ترافیک شهری باید تلاشمان بر این باشد که ترافیک شهری را مورد تنش قرار ندهیم، اجرای طرح پیاده‌راه خیابان حصار عجولانه انجام شده و درحال حاضر منتظریم تا بازخورد آن را ببینیم. وی افزود: بازار تاریخی شهر اراک یکی از بهترین اماکن مورد نظر و دارای ظرفیت برای اجرای طرح پیاده‌راه در شهر اراک است، همچنین بازار سرپوشیده شهر اراک از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح تعطیل و فضای مرتب و مطلوب آن بلااستفاده است.
مهرمهر1 هفته قبل
محمد حسین مومنی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه جشنواره تابستانی کرمان از ۲۰ تیرماه تا ۲۰ مردادماه با برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی برای علاقمندان برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این راستا اقدامات متعددی در سطح شهر صورت می‌شود. وی ادامه داد: در این راستا اقدامات مختلفی از جمله بهسازی و راه اندازی دو آبنما، بهسازی فضای سبز و کاشت درخت و درختچه، هرس فرم درختان، رنگ آمیزی جداول و مبلمان شهری، زیرسازی و آسفالت پیاده راه، تجهیز و راه اندازی سرویس بهداشتی، اجرای پل عابر پیاده، نصب نیمکت و سطل زباله، نورپردازی، نصب پایه چراغ روشنایی، رفع مشکل روشنایی و ترمیم جداول، اجرای نمای پله‌های المان رهایی در این بلوار در حال انجام است و به زودی به اتمام خواهد رسید. مومنی افزود: جشنواره تابستانی در سطح منطقه چهار از تاریخ یکم تا دهم مرداد ماه سالجاری و تحت عنوان شادپیمایی برای علاقمندان برگزار خواهد شد. وی هدف از این اقدامات را ایجاد روحیه نشاط و شادابی در شهروندان و فضایی پرنشاط و مفرح در ایام تابستان عنوان کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شورای شهر به تنهایی قادر به توقف پروژه محدوده نورمهال نیست و همه ارگان‌های شهر باید با همکاری هم فکری به حال این پروژه کنند. به گزارش ایسنا، کامران گردان پیش ازظهر یکشنبه ۲۳ تیرماه در صحن علنی شورای شهر همدان، اظهار کرد: ادارات راه و شهرسازی، معاونت عمرانی استانداری، کمیته امداد، میراث فرهنگی و ادارات مرتبط برای توقف پروژه یکدست شوند. وی با انتقاد از عملکرد روابط عمومی شورای شهر درباره ارسال اخبار، درخواست کرد: عدالت لازم در ارسال اخبار شوراها انجام شود و اخبار کمیسیون‌ها به طور کامل در فضای مجازی و سایت شورا منتشر شود. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان و منشی این هفته صحن علنی شورا نیز گفت: نخستین بهره‌بردار و الگوبرداری برای حفظ آثار تاریخی در شهر باید خود ما باشیم. وی ادامه داد: از روز پنجشنبه -۲۰ تیر- عملیات خاکبرداری نورمهال آغاز شده که با دخالت شهردار و درخواست از پیمانکار تا چند روز پروژه متوقف شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
اقدامات خوبی در شهر گرگان انجام شده است هرچند برای رسیدن به ایده‌آل هنوز راه طولانی در پیش داریم. علاوه براین طرح مانا (مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران) نیز در دستور کار قرار گرفته است. وی با اشاره به استقبال خانواده‌های مناطق حاشیه شهر از مهدهای کودک بیان داشت: چند مهدکودک راه انداختیم اما چون توجیه اقتصادی ندارد، تعطیل شد. مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه تقریبا همه کودکان خیابانی در شهر گرگان شناسایی شده‌اند گفت: ما مرکز روزانه برای این کودکان داریم. وی با اشاره به شناسایی ۱۸۳ کودک خیابانی در شهر گرگان خاطرنشان کرد: ۱۴۸ نفر از این کودکان تبعه کشورهای دیگر هستند و بهرحال باید ساماندهی شوند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
وی افزود: اداره منابع طبیعی استان تاکنون در ۹ هزار هکتار از اراضی شرق اصفهان جنگل‌های دست کاشت ایجاد کرده است درصورتی که کل فضای سبز کلانشهر اصفهان تحت پوشش شهرداری ۳۷۰۰ هکتار است، یعنی حدود سه برابر فضای سبز شهری اصفهان در بیابان‌های سجزی با وجود محدودیت آب جنگل‌های دست کاشت ایجاد شده است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ادامه داد: حدود یک‌هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی شرق اصفهان در سال‌های گذشته برای ایجاد سایت دفن پسماند به شهرداری واگذار شد مشروط به اینکه در ۸۰۰ هکتار آن فضای سبز ایجاد کند، شهرداری در آن منطقه برای توسعه فضای سبز خیلی زحمت کشید و با خریداری پساب پوشش گیاهی را ایجاد کرد. اعلام آمادگی منابع طبیعی برای ایجاد پارک بیابانیشاملی با اشاره به اینکه در حال حاضر هنوز به شهرداری اصفهان برای فضای سبز آب تخصیص داده نمی‌شود، گفت: باید همه دستگاه‌ها تلاش کنیم حقابه شهرداری تامین شود تا بتوان به طور کامل منطقه شرق اصفهان را به فضای سبز تبدیل کرد. وی با تاکید بر اینکه مناطق بیابانی شرق اصفهان تهدیدی برای این شهر محسوب می‌شود، گفت: اداره منابع طبیعی و محیط زیست طی هشت سال اخیر برای تعطیلی معادن و کوره‌های این منطقه تلاش کرد اما هنوز به صورت کامل به نتیجه نرسیده است. وی افزود: هرکدام از این کوره‌های گچ و آهک اطراف اصفهان در هر نوبت فعالیت یک کیلو گرد و غبار تولید می‌کند.

برگزاری نخستین جشنواره ورزش‌های آبی و هوایی شمال کشور+ تصاویر

6+
فارسفارس1 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
خیریان‌پور بیان کرد: امسال با توجه به سال رونق تولید قطعا این پروژه می‌تواند علاوه بر تامین نیازهای شهرداری نیاز سایر بخش‌ها را تامین کند. معاون استاندار مازندران افزود: در شهرستان نکا به ویژه در حوزه اقتصادی، صنعت، کشاورزی ظرفیت بالایی وجود دارد که با برنامه‌ریزی درست می‌توانیم به نحو شایسته از این فضا استفاده کنیم تا شاهد توسعه همه جانبه در شهرستان باشیم. وی گفت: این مجتمع به شهرک صنعتی افزوده شود تا از تسهیلات شهرک‌های صنعتی برخوردار شود. احمدی با اشاره به روند کند راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی در نکا، افزود: سال ۸۹ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد اکنون به سرمایه‌گذار نیاز است تا به بهره‌برداری برسد. وی بیان کرد: در این مجتمع هشت میلیارد تومان سرمایه وجود دارد قابلیت افزایش دارد و به‌زودی آزمایشگاه بتن و آزمایشگاه قیر افتتاح می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
شهردار بروجرد ادامه داد: امروزه جمع نکردن زباله از سطح شهر به یک چالش امنیتی تبدیل می‌شود؛ اما متاسفانه شهرداری جزء شورای تامین شهرستان نیست. جافری تاکید کرد: اختیارات شهرداری بروجرد با وظایف آن همخوانی ندارد. شهردار بروجرد همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد خواست تا اختلافات را کنار گذاشته و با همدلی و همفکری مشکلات شهرداری و شهر بروجرد را حل کنند. جافری با اشاره به زیبا سازی مبلمان شهری بروجرد ادامه داد: آهنگ زیبا سازی در بروجرد به صدا در آمده است و این مهم تا پایان کار ادامه خواهد داشت. شهردار بروجرد همچنین در رابطه با وضعیت مالی شهرداری بروجرد تصریح کرد: شهرداری اقساط زیادی در بخش‌های مختلف پرداخت می‌کند که این روند فشار مالی زیادی بر شهرداری بروجرد تحمیل می‌کند که با این وجود چوب حراج به اموال شهرداری نزده‌ایم و تمام قد از اموال شهرداری بروجرد محافظت خواهیم کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، پروژه‌های مسکن مهر استان کردستان همچنان درگیر مشکلات زیرساختی است و ساکنان این محل به‌دلیل نبود امکانات و عدم جانمایی خدمات شهری و رفاهی در سختی به سر می‌برند. شهروند سنندجی با ابراز گله‌مندی از وضعیت نامناسب مبلمان شهری خاطر نشان کرد: ساکنین مسکن مهر حق زندگی دارند و باید حقوق شهروندی و مبلمان شهری در این متجمع‌ها رعایت شود. ۴۹۰۰ واحد مسکن مهر در کردستان تحویل متقاضیان داده نشده استمعاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: محوطه پروژه‌های مسکن مهر در حد الزامات و نیازها اساسی مانند عملیات خاک‌برداری، شن‌ریزی، جدول‌گذاری و آسفالت پیاده رو اجرا و در اختیار ساکنین و بهره‌برداران قرار گرفته است. معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان کردستان در ادامه بیان کرد: عمده سایت‌های مسکن مهر پارکینگ ندارند و سایت ۵۴۰۰ واحدی بهاران نیز بنا به تصمیمات سنوات قبل تا حدودی دچار مشکل کمبود فضای پارکینگ است. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۹۰۰ واحد مسکن مهر تحویل داده نشده، افزود: بالغ بر ۵۰۰ واحد از این میزان آماده تحویل و مابقی نیز در مراحل مختلف اجرایی قرار دارد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر گفت: با همکاری اداره راه ‎و شهرسازی، ساماندهی گذر موسوم به اوراز در قسمت غربی محوطه تاریخی آسیاب ‎ های شوشتر وارد فاز جدید شد. به گزارش ایسنا منطقه خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده اظهار کرد: محوطه آسیاب‎ها و آبشارهای شوشتر یکی از ۱۳ اثر ثبت‎شده در فهرست میراث جهانی به عنوان منظومه آبی تاریخی شوشتر است که مورد توجه و استقبال ویژه گردشگران است. مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر تأکید کرد: گذر اوراز علاوه بر این‎که دسترسی همزمان به محوطه میراث جهانی و بافت تاریخی را فراهم می‌آورد، گذری زیبا برای گردشگران نیز می‎باشد. وی یادآور شد: این پروژه در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است و پیش‎بینی می‌شود ظرف مدت سه ماه آینده به اتمام برسد. انتهای پیام
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - مدیر امور برق منطقه سه اهواز گفت: ساماندهی شبکه برق بافت مرکزی اهواز با نصب ۵۵۰۰ متر کابل خودنگهدار به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده است. سعید احترامی در گفتگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: فرسودگی شبکه برق خیابانهای مرکزی شهر اهواز و مشکلات حریم شبکه، مقدمات برنامه ریزی برای ساماندهی برق این منطقه را فراهم کرد تا در این زمینه اقدامات لازم انجام گیرد. وی افزود: در این راستا تاکنون ۵۵۰۰ متر کابل خود نگهدار نصب و پیشرفت پروژه ساماندهی شبکه برق بافت مرکزی اهواز به ۸۵ درصد رسیده است. احترامی در خصوص اهداف این پروژه عنوان کرد: ساماندهی شبکه فرسوده، افزایش پایداری، افزایش ایمنی، رفع حریم، بهبود کیفیت ولتاژ، زیباسازی مبلمان شهری، کاهش تلفات و ایجاد قابلیت تبدیل شبکه ۱۱ کیلو به ۳۳ کیلو ولت در آینده، از مهمترین اهداف این طرح هستند. وی ادامه داد: در این پروژه شبکه فشار ضعیف سیمی بطور کامل جمع آوری و کابلهای عبوری هوائی نیز بصورت زمینی اجرا می‌شوند.

به انتهای لیست رسیدید