مترو

مترو

خبرآنلاینخبرآنلاین32 دقیقه قبل
به گزارش خبرانلاین به نقل از پایگاه خبری کرج امروز، علی اصغر صلواتی اظهار کرد: از سال گذشته بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان جذب بودجه برای پروژه قطار شهری داشتیم که اکثر آن به صورت تهاتری انجام شد. وی با اشاره به تزریق ۲۵۰ میلیارد تومان به این پروژهگفت: با تحقق این مهم حدود شش درصد به پیشرفت پروژه افزوده خواهد شد. رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج اضافه کرد: در حال حاضر ۳۷ درصد در اجرای پروژه پیشرفت داشتیم که اگر بتوانیم این مقدار را به ۵۵ درصد برسانیم، قطار شهری در قسمتی از شهر فعال خواهد شد. صلواتی ضمن قدردانی از حمایت‌های شهردار کرج و اعضای شورا از پروژه قطارشهری عنوان کرد: در صورتی که بتوانیم تزریق مالی پروژه را به موقع انجام دهیم، شهروندان به زودی از نعمت مترو برخوردار خواهند شد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور صبح سه شنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و کشاورزی و نیز گفتگو با مسئولین و نخبگان وارد استان زنجان شد. او تا به حال، سه طرح عمرانی را افتتاح کرده است اما افتتاح این طرح‌ها چه تاثیری در زندگی روزمره مردم دارد؟ ۱. نخستین طرحی که توسط معاون رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسیده، فاز دوم کارخانه تولید محصولات بهداشتی و شوینده پاک حیات کیمیا پارس است. اهمیت این کارخانه در سه نکته است: نخست اینکه این کارخانه با ۴۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری مستقیم شرکت پاک حیات ترکیه احداث شده است. اما در مورد تاثیر افتتاح این مجتمع بر زندگی مردم باید به دو نکته توجه کرد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وقتی ضعف تبلیغاتی در مترو صرفا درآمدی نیست! موضوعی که محمد علی کرونی، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز تایید می‌کند و علاوه بر این می‌گوید «در استفاده از این فضا‌های تبلیغاتی علاوه بر درآمدزایی در تبلیغات مناسبتی نیز ضعیف عمل شده است.» درآمد تبلیغات مترو برای یک سال تنها ۲۰ میلیارد تومان! براساس مصوبه شورای شهر، امتیاز بهره برداری از فضای تبلیغاتی مترو تهران در ازای پرداخت تنها ۲۰میلیارد تومان، به سازمان زیباسازی شهرداری واگذار شده است، مسئولین مترو ادعا می‌کنند که اگر امتیاز بهره برداری از این فضا‌ها به جای سازمان زیباسازی به آن‌ها واگذار شود علاوه بر استفاده بهتر از این فضا‌ها درآمد بیشتری را از وضعیت کنونی می‌توانند کسب کنند. عملکرد تبلیغاتی سازمان زیباسازی شهرداری ضعیف و غیرقابل قبول! معاون شهردار تهران هرچند اعتقاد دارد که تبلیغات در حوزه مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی بهتر است به خود این سازمان‌ها واگذار شود؛ اما توپ را به زمین شورای شهر انداخته و می‌گوید: «طبق مصوبه شورا هیچ شخص و نهادی به جز سازمان زیباسازی شهرداری حق واگذاری تبلیغات را ندارد.» تعلل مسئولان مترو، عامل هدر رفت ۲۰ میلیارد تومان؟!

سلام پرابهام و سوال برانگیز ترمینال فرودگاهی «سلام» به ایرانیان!

4+
تابناکتابناک1 ساعت قبل
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ (شهرری) فرهاد افشار اظهار داشت: بلوار شهدای ایرانیت به عنوان اولین معبر منتخب شهر تهران برای اجرای طرح «خیابان کامل» انتخاب و عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است. وی با اشاره به اینکه بلوار شهدای ایرانیت ۷۳۰ متر طول دارد و عملیات اجرایی طرح خیابان کامل در مقطع عرضی این خیابان انجام می‌شود، افزود: این معبر به عنوان یک معبر جمع و پخش کننده، خیابان‌های سلمان فارسی و شهید صابونی‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند. شهردار منطقه ۲۰ (شهرری) یادآور شد: با توجه به اینکه معبر خیابان کامل در محدوده ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) قرار دارد، علاوه بر شهروندان منطقه ۲۰ زائران این حرم شریف که از اقصی نقاط کشور هستند، نیز از خدمات این طرح بهره مند خواهند شد. افشار عنوان کرد: برای ترغیب شهروندان به استفاده از خدمات خیابان کامل، امکانات رفاهی نیز لحاظ شده است و فضای سبز این محور با مساحت ۲ هزار مترمربع توسعه می‌یابد تا شهروندان تردد لذت بخشی از این محور را تجربه کنند. شهردارمنطقه ۲۰ (شهرری) گفت: عناصر یک خیابان کامل شامل زیرساخت پیاده مثل پیاده رو، خط عابر پیاده، جزیره‌های میانی و خطوط برجسته عابر پیاده، آرام سازی ترافیک یا روش‌هایی برای کاهش سرعت خودروهای عبوری، مسیر دوچرخه یعنی پیش بینی مسیر مخصوص دوچرخه یا شانه‌های عریض و امکانات حمل ونقل عمومی مثل مسیر مخصوص اتوبوس می‌شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین جشنواره مدیریت پروژه با تاکید بر لزوم به‌کارگیری دانش، مهارت، ابزار و تکنیک در قبال طیف وسیعی از فعالیت‌ها و در جهت برآورده شدن الزامات یک پروژه، چهارشنبه ۲۹ خرداد توسط انجمن مدیریت پروژه ایران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد. در این جشنواره که با حضور جمعی از متخصصان، فعالان، دانشگاهیان و مدیران ارشد حوزه مدیریت پروژه کشور حضور برگزار می‌شود از پروژه‌های برتر کشور در سال ۱۳۹۷ که موفق به کسب جایزه ملی مدیریت پروژه شده‌اند، تقدیر خواهد شد. در این مراسم همچنین دارندگان گواهینامه‌های برتر، پژوهشگران برتر مدیریت پروژه و برندگان مسابقات شبکه اعضای جوان معرفی و موررد تقدیر قرار می‌گیرند. رونمایی از دستاوردهای یکساله انجمن مدیریت پروژه در حوزه تعالی مدیریت پروژه نیز یکی از برنامه‌های محوری این همایش خواهد بود. پیروز حناچی شهردار تهران، سعید محمد رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص))، مجید فراهانی و آرش حسینی میلانی، نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران، حبیب‌الله بیطرف معاون سابق مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، علی امام، مدیرعامل مترو تهران، اقبال شاکری، رئیس مرکز عمرانی، املاک و مستقلات دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی مرتهب از دانشگاه صنعتی شریف به عنوان استاد پیشکسوت کشور در رشته مدیریت پروژه و جمعی از مدیران پروژه‌های سراسر کشور، در این مراسم حضور خواهند داشت.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
وی در خصوص ثبت عوارض ساخت و ساز در شهر تهران گفت: نمی‌توانم رقم دقیقی در این زمینه ارائه دهم. رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ورود ۱۳ دستگاه اتوبوس دو کابین جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: امروز این ۱۳ دستگاه وارد ناوگان شد که آمار کمی است. ما توقع بیشتری داریم که معاونت حمل و نقل به مسئله نوسازی و اضافه کردن اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی توجه بیشتری کند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص زیست شبانه در شهر تهران گفت: مردم می‌توانند هر طور که می‌خواهند تصمیم بگیرند و این مسئله ربطی به ما ندارد. پیش از این نیز اعلام کردم که زیست شبانه به‌صورت خانوادگی مدنظر باشد، مشکلی ندارد البته برخی خانواده ندارند و می‌توانند به صورت انفرادی زیست شبانه داشته باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
یک عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که برای اداره شهر دیگر نیازی به استقراض و باغ‌فروشی نیست. اعتمادآنلاین|‌ محمود میرلوحی صبح امروز در موافقت کلیات لایحه تعدیل عوارض ساختمانی با بیان اینکه تردید ندارم که اعضای شورا بر اساس نظرات کارشناسی رأی می‌دهند، گفت: در دنیا پرداخت عوارض به‌صورت هر ساله مرسوم است اما در تهران همان اول عوارض را می‌گیریم و دیگر هیچ عوارضی اخذ نمی‌شود. وی با بیان اینکه عوارض یک منبع درآمد پایدار است، گفت: همه چیز گران شده است. در سال ۹۳ یک تن آسفالت، ۸۰ هزار تومان بود اما آسفالت امسال هر تن ۵۰۰ هزار تومان است. منبع: ایسنا
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
در ابتدای جلسه گلپایگانی گزارشی از این لایحه ارائه کرد و بعد از آن مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، جمع بندی دو کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و معماری و شهرسازی را نسبت به این لایحه ارائه کرد. وی تأکید کرد: نرخ تورم مسکن در سال گذشته ۱۱۲ درصد بود و نرخ تورم بانک مرکزی ۳۱ و نیم درصد. در پایان پس از ارائه اظهار نظرهای موافقان و مخالفان، گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، توضیحاتی را ارائه کرد. براساس سبک جمعیتی، طرح تفصیلی مناطق شمال تهران و میانی، سقف جمعیتی شان پر شده است. این عوارض قابل ملاحظه نیست اما باید متناسب با اقتصاد شهر و معیارهای طرح هادی و تفصیلی برخی از بلوک، عوارض بیشتری دهند.
ایرناایرنا3 ساعت قبل
واحد تولیدی پدیده شیمی قرن تولید کننده انواع مواد شوینده و بهداشتی، در شهرک صنعتی نوآوران زنجان واقع شده که با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری فرصت اشتغال برای ۲۵۰ نفر را فراهم کرده استمعاون اول رئیس جمهوری روز سه‌شنبه برای افتتاح چند طرح صنعتی و کشاورزی وارد زنجان شد و مورد استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و جمعی از مدیران استان قرار گرفت. بهره‌برداری از بزرگ‌ترین خط تولید و تست واگن مترو کشور، شرکت پاک‌حیات و سامانه‌های نوین آبیاری در زمین‌های کشاورزی شهرستان خدابنده نیز از دیگر طرح‌هایی است که در سفر یک روزه اسحاق جهانگیری در استان زنجان انجام شد. حضور در جلسه شورای اداری استان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه جهانگیری به زنجان است.
رکنارکنا3 ساعت قبل
یک دهنه مکانیزه این پل عابر پیاده طی ماههای اخیر و در جریان عملیات اجرایی احداث پلازا از مدار خارج و امکان بهره برداری بهینه از آن برای شهروندان ممکن نبود. براین اساس و با پیشرفت عملیات اجرایی پلازای میدان هفتم تیر وآماده سازی ورودی و خروجی زیر گذر مترو در محیط پلازا و با توجه تغییرات هندسی ایجاد شده در میدان زمینه وامکان لازم برای استفاده از فضای زیر گذر‌های مربوط به مترو درمیدان فراهم شد. به این ترتیب پل عابر فرسوده موجود که قابلیت خدمات رسانی خود را از دست داده بود جمع آوری و بخشی از تردد عابران به زیر گذر منتقل شد. طی روزهای آتی پلازای هفتم تیر با تکمیل عملیات عمرانی اجرایی به بهره برداری خواهد رسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، یک دهنه مکانیزه این پل عابر پیاده طی ماههای اخیر و در جریان عملیات اجرایی احداث پلازا از مدار خارج و امکان بهره برداری بهینه از آن برای شهروندان ممکن نبود. براین اساس و با پیشرفت عملیات اجرایی پلازای میدان هفتم تیر وآماده سازی ورودی و خروجی زیر گذر مترو در محیط پلازا و با توجه تغییرات هندسی ایجاد شده در میدان زمینه وامکان لازم برای استفاده از فضای زیر گذر‌های مربوط به مترو درمیدان فراهم شد. به این ترتیب پل عابر فرسوده موجود که قابلیت خدمات رسانی خود را از دست داده بود جمع آوری و بخشی از تردد عابران به زیر گذر منتقل شد. طی روزهای آتی پلازای هفتم تیر با تکمیل عملیات عمرانی اجرایی به بهره برداری خواهد رسید. انتهای پیام/
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پیش از ظهر سه شنبه سامانه پرداخت کرایه اتوبوس‌های ورامین برای اولین بار به صورت الکترونیک و طرح مشترک با کارت بلیت‌های مترو و اتوبوس‌های بی آر تی شهرداری تهران توسط حسین کاغذلو افتتاح و به بهره برداری رسمی رسید. فرماندار ورامین در این مراسم با تاکید بر اینکه حمل و نقل عمومی می‌بایست به سمت و سوی مکانیزه برود اظهار داشت: سیستم پرداخت کرایه علاوه بر ایجاد آرامش روحی و روانی برای مسافر باعث حذف مشکل پول خرد شده که موجب رضایت راننده و مسافر خواهد شد. حسین کاغذلو با تاکید بر ایجاد آرامش و آسایش شهروندان در استفاده از سیستم کارت بلیت و حذف پول خرد افزود: سازمان اتوبوسرانی تعدادی کیوسک برای خرید و تهیه و تامین اعتبار کارت بلیت‌های اتوبوس تیه و در چند نقطه از شهر مستقر نماید تا همشهریان ورامینی برای تهیه و خرید کارت بلیت دچار مشکل نشود. در ادامه این مراسم خوانساریان مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی از استقرار سه دستگاه کیوسک محل عرضه و شارژ بلیت اتوبوس خبر داد و گفت: تمامی پیش بینی‌های لازم با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و سرمایه گذاران این طرح برای استفاده و راحتی شهروندان شده است که میدان‌های رازی و امام حسین (ع) و شهرک مدرس سه دستگاه کیوسک مستقر و از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳:۳۰ کارکنان شارژ بلیت مستقر بوده و مردم می‌توانند برای تهیه و خرید و شارژ بلیت اقدام کنند.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
محسن هاشمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: گاهی اوقات اتوبوس‌ها در مناطق خراب می‌شوند و مسافران را پیاده می‌کنند و اتوبوس جایگزین نیز با تاخیر به مسافران می‌رسد. وی تأکید کرد: توقع از شهرداری تهران این است که به سمت نوسازی و اضافه کردن اتوبوس‌های نو در تهران برود. وی با بیان اینکه حداقل ۳ هزار اتوبوس برای شهر تهران می‌خواهیم افزود: با حضور رئیس جمهوری و وزیر صمت و وزیر راه و شهرسازی مصوبه ۱۹ هزار اتوبوس تصویب شده که شهرداری تهران باید با پیگیری حق تهران را ادا کند. وی تاکید کرد: لازم است شهرداری قراردادی را با اتوبوس سازان داخلی منعقد و مناقصه برگزار کند. نظرم این است که زیست شبانه خانوادگی باشدهاشمی در ادامه در خصوص زیست شبانه گفت: نکته‌ای که من در این خصوص عرض کردم این بود که زیست شبانه باید خانوادگی باشد اما گاهی افراد تنها هستند و به تنهایی در این طرح‌ها شرکت می‌کنند.

(تصاویر) سبک زندگی متفاوت مردم کره شمالی

16+
فراروفرارو4 ساعت قبل
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
البته اگر نظرسنجی صورت گیرد مسائل اقتصادی در اولویت است ولی هنوز معضل ترافیک و آ‌لودگی در میان مشکلات شهروندان تهرانی حذف نشده است. وی گفت: برایند تصمیمات در شهرداری باید به صورتی باشد که توسعه حمل و نقل عمومی را در پایتخت شاهد باشیم و میزان استفاده از خودروهای شخصی اندک شود. حناچی با اشاره به اینکه دو خط مترو در این دوره از شهرداری به بهره‌برداری رسیده است گفت: توجه زیادی به توسعه حمل و نقل عمومی داریم که رسمیت بخشیدن به مسیر دوچرخه گام‌هایی در این زمینه بشمار می‌رود. حناچی گفت: از مردم تهران به دلیل اینکه سرویس حمل و نقل متناسب با حجم درخواست‌ها نیست عذرخواهی می‌کنم و اعتراض شهروندان به ویژه در نقاطی مانند چهارراه ولیعصر که حجم تراکم تردد بالا است و میزان اتوبوس‌ها اندک، وارد است. شهردار تهران گفت: دولت علی‌رغم شرایط اقتصادی همکاری لازم را جهت توسعه حمل و نقل عمومی داشته و در صورتی که بانک‌ها و بخش خصوصی نیز ورود یابند می‌توانیم خلا‌ها را پرکنیم.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر «ب»، نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی دوشنبه ۲۷ خردادماه ساعت ۲۱:۱۵ روی صحنه رفت تا دوره اجرایی خود را در سالن سمندریان آغاز کند. «عاشقانه‌های خیابان» روایتی از زندگی پیچیده و دشوار زنان دست‌فروش در خیابان‌ها و مترو است. اکبر رجبی مشهود مدیرعامل جمعیت «طلوع بی‌نشان‌ها» که در نخستین اجرای «عاشقانه‌های خیابان»، به تماشای این اثر نشسته بود درباره مختصات نمایش، گفت: قشر آسیب‌دیده جامعه ما، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما نمی‌دانند کجا و کی می‌توانند حرف‌های خود را بزنند. در واقع خود من «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را بیشتر می‌پسندیدم اما معتقدم جامعه ما با «عاشقانه‌های خیابان» بیشتر اخت می‌شود. نمایش «عاشقانه‌های خیابان» به کارگردانی شهرام گیل آبادی هر روز به‌غیر از شنبه‌ها ساعت ۲۱:۱۵ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، ویژگی تازه افزوده شده پشتیبانی از NFC در سیستم عامل جدید گوشی‌های اپل (iOS ۱۳) کارایی بیشتری از استفاده صرف در مترو دارد و می‌تواند به عنوان کارت شناسایی افراد انجام وظیفه کند. آلمان از پشتیبانی نرم افزاری جدید اپل برای NFC استفاده خواهد کرد تا شهروندان کارت شناسایی خود را اسکن کنند و از آن به صورت آنلاین و برای ورود به پروازها در فرودگاه‌های بین‌المللی استفاده کنند. این حرکت دولت آلمان، شهروندان آلمانی را از شر حمل کارت‌های شناسایی در کیف پول و گم کردن احتمالی آنها نجات می‌دهد و دیگر برای احراز هویت خود نیازی به نشان دادن کارت شناسایی ندارند، چرا که همه چیز در تلفن همراهشان هست. ژاپن هم اعلام کرده است که این امکان را برای شهروندان خود فراهم خواهد کرد و ژاپنی‌ها به زودی می‌توانند کارت‌های شناسایی خود را اسکن کنند. مردم ممکن است با نگه داشتن کارت‌های شناسایی خود در گوشی‌های آیفون مشکل داشته باشند، حتی اگر گوشی‌هایشان غیرقابل نفوذ به نظر برسد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
روی تابلوی سفید رنگ تقاطع خیابان وصال - انقلاب، در جایگاه پمپ بنزینی که هیچ نشانه‌ای از قدیمی‌ بودن در آن نیست، نوشته شده «قدیمی‌ترین پمپ بنزین فعال کشور»؛ قدیمی‌ترینی که هیچ نشانه‌ای حتی یک آجر از خود به جا نگذاشته و حالا باید با همین تابلو خود را معرفی کند. وی سومین پمپ بنزین ساخته شده در تهران را پمپ بنزین دروازه دولت تهران معرفی کرد که قرار است یکم تیر به عنوان نخستین موزه پمپ بنزین تهران افتتاح شود. نعمت‌الهی چهارمین جایگاه پمپ بنزین ایجاد شده را جایگاه پمپ بنزین «گلوبندک» معرفی کرد و افزود: از بین این چند جایگاه فقط جایگاه پمپ بنزین «گلوبندک» و «دروازه دولت» به دلیل حفظ سازه‌ی قدیمی آن‌ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند. بر اساس اطلاعاتی که سایت این پمپ بنزین در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد، تاریخ ایجاد این جایگاه یعنی ۱۳۰۸ است. جایگاه وصال با قدمت ۸۸ ساله در سال ۱۳۰۸ توسط کمپانی نفت انگلیس-ایران افتتاح شد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، معاون اول رئیس‌جمهور در سومین برنامه خود که از صبح امروز با حضور در استان زنجان آغازشده است، بعد از سفر به شهرستان خدابنده، اقدام به بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی استان زنجان کرد که در همین راستا ۱۱۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری مجهز شد. یکی از طرح‌های کشاورزی که صبح امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید، طرح آبیاری تحت‌فشار کشت و صنعت در روستای توپقره شهرستان خدابنده به مساحت ۱۸۰ هکتار بود که هزینه نهایی این طرح ۳۶ میلیارد ریال بوده و ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال آن به‌صورت کمک بلاعوض دولتی بوده و این طرح برای ۳۶ نفر شغل ایجاد کرده است. تجهیز ۱۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه نوین آبیاری نیز با اعتباری بالغ بر ۲۰۴ میلیارد ریال محقق شده است. علاوه بر این امروز شاهد بهره‌برداری از ۷ پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال بودیم. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در اولین برنامه کاری خود اقدام به افتتاح رسمی یک شرکت در زمینه تولید محصولات کشاورزی کرد و در دومین برنامه کاری خود نیز بزرگ‌ترین خط تولید و تست مترو کشور در ابهر راه‌اندازی شد.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کلیات لایحه ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی هر یک از بلوک‌های شهر تهران براساس آخرین دفترچه ارزش معاملاتی املاک (موضوع ماده ۶۴ قانون مالیات مستقیم) موضوع تبصره ۳ ذیل ماده یکم مصوبه عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح‌های توسعه‌ای در جلسه امروز شورای شهر تهران با ۱۳ رأی موافق به تصویب رسید. در ابتدای جلسه گلپایگانی گزارشی از این لایحه ارائه کرد و بعد از آن مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، جمع بندی دو کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و معماری و شهرسازی را نسبت به این لایحه ارائه کرد. وی تأکید کرد: نرخ تورم مسکن در سال گذشته ۱۱۲ درصد بود و نرخ تورم بانک مرکزی ۳۱ و نیم درصد. براساس سبک جمعیتی، طرح تفصیلی مناطق شمال تهران و میانی، سقف جمعیتی شان پر شده است. این عوارض قابل ملاحظه نیست اما باید متناسب با اقتصاد شهر و معیارهای طرح هادی و تفصیلی برخی از بلوک، عوارض بیشتری دهند.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
شهردار تهران در پاسخ به پرسش دیگری درباره تعدیل نیرو در شهرداری تهران گفت: چابک بودن سیستم‌های اداری بهتر از لخت و گسترده بودن است؛ من قبول ندارم که ۲۴۰ نفر در دفتر شهردار رسوب کنند. اگر راندمان و بهره‌وری را از دفتر خودمان شروع کنیم سایرین هم باور می‌کنند. وی درباره استعفای رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به دلیل عدم تخصیص اعتبارات فرهنگی نیز گفت: استعفا روش پسندیده‌ای برای مدیریت نیست؛ به هر حال تا وقتی بحث حقوق کارکنان است نمی‌توانیم به بخش‌های دیگر بودجه بدهیم. ضمن اینکه بیشترین حجم سرمایه گذاری شهرداری تهران برای توسعه فضاهای فرهنگی است که این امر باید به بهره وری بالا منجر شود. حناچی درباره واگن‌هایی که باید از گمرک ترخیص شوند نیز اظهار کرد: این واگن‌ها معادل هفت قطار مترو هستند که سه قطار آماده پیوستن به ناوگان است و تا مهر، هر ماه یک قطار به مترو افزوده خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شهردار تهران در آیین بهره برداری و توسعه ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران که صبح امروز در بوستان گفتگو برگزار شد، گفت: از همکارانم تشکر می‌کنم که به یکی از مهمترین مشکلات مردم شهر تهران پرداختند و امروز به خاطر این هدف اینجا جمع شده‌ایم. در نظر سنجی‌هایی که در آخر شهریور ۹۶ از مردم تهران صورت گرفت موضوع آلودگی و ترافیک اصلی‌ترین مشکل تهران از نظر مردم بود. وی در ادامه عنوان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی توسعه حمل و نقل عمومی کار ساده‌ای نیست. می‌توانیم با اقدامات دیگری کیفیت زندگی در شهر تهران را افزایش دهیم. حناچی با بیان اینکه ما از مردم تهران باید به خاطر نبود حمل و نقل عمومی مناسب عذرخواهی کنیم، گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی ما متناسب با حجم درخواست مردم نیست.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
نرخ ثابت هزینه مترو مسئله‌ای است که شاید استفاده از مترو را برای شهروندانی که مسیر کوتاهی را پیش رو دارند به صرفه جلوه نده، به همین دلیل مدیریت شهری با در نظر گرفتن تسهیلات جانبی دیگر، قصد چند تعرفه‌ای کردن این سیستم حمل و نقل شهری را دارد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- در خصوص هزینه ثابت دریافت شده از مسافران مترو اصفهان، گفت: به دنبال این هستیم که هزینه مترو چند تعرفه‌ای شود و از مسافران بر اساس مسافت یا تعداد ایستگاه‌های طی شده هزینه دریافت شود. علیرضا صلواتی افزود: در حال حاضر، مطالعات و بحث‌های نرم افزاری این طرح در دست پیگیری است. اجرای این هدف در خطوط اتوبوس‌رانی سخت است، اما به دنبال عملیاتی شدن این طرح در مترو هستیم. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: اگر این زیرساخت فنی آماده شود، می‌توان در قالب طرح‌های هفتگی، ماهانه و سالیانه به شهروندان تسهیلات به‌صرفه استفاده از حمل و نقل عمومی داد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
شهروندان آلمانی به زودی با پشتیبانی iOS ۱۳ از تراشه NFC از آیفون‌های خود به جای کارت شناسایی استفاده خواهند کرد. آلمان از پشتیبانی نرم افزاری جدید اپل برای NFC استفاده خواهد کرد تا شهروندان کارت شناسایی خود را اسکن کنند و از آن به صورت آنلاین و برای ورود به پروازها در فرودگاه‌های بین‌المللی استفاده کنند. این حرکت دولت آلمان، شهروندان آلمانی را از شر حمل کارت‌های شناسایی در کیف پول و گم کردن احتمالی آنها نجات می‌دهد و دیگر برای احراز هویت خود نیازی به نشان دادن کارت شناسایی ندارند، چرا که همه چیز در تلفن همراهشان هست. ژاپن هم اعلام کرده است که این امکان را برای شهروندان خود فراهم خواهد کرد و ژاپنی‌ها به زودی می‌توانند کارت‌های شناسایی خود را اسکن کنند. مردم ممکن است با نگه داشتن کارت‌های شناسایی خود در گوشی‌های آیفون مشکل داشته باشند، حتی اگر گوشی‌هایشان غیرقابل نفوذ به نظر برسد.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
طرح آبیاری سنتر پیوت این مزرعه ۱۸۰ هکتاری متعلق به بخش خصوصی، با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال انجام شده که ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال آن از محل تسهیلات بلاعوض دولتی تامین شده است. در این مزرعه ۱۸۰ هکتاری تجهیز شده به سامانه نوین آبیاری، زمینه اشتغال ثابت ۳۶ نفر فراهم شده است. همزمان با این طرح، سامانه‌های آبیاری در سطح اراضی کشاورزی استان زنجان شامل ۶۰۲ هکتار در شهرستان سلطانیه، بیش از ۳۰۴ هکتار در شهرستان خدابنده،، نزدیک ۶۰ هکتار در شهرستان ایجرود، بیش از ۴۹ هکتار در شهرستان ابهر، ۱۴۵ هکتار در شهرستان زنجان، ۱۹ هکتار در شهرستان طارم و بیش از ۳۸ هکتار در شهرستان خرمدره نیز به بهره برداری رسید. به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تا کنون ۵۴ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان مجهز به سامانه‌های نوین آبیاری شده‌اند که تجهیز ۴ هزار و ۴۰۵ هکتار دیگر نیز در دست اجرا است. بازدید و بهره برداری از مجموعه گروه صنعتی گلرنگ و شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان از دیگر برنامه‌های جهانگیری در این سفر یک روزه است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
وی درباره تعدیل در دفتر شهردار تهران هم گفت: به هر صورت کوچک بودن و بهره وری بالا اصل است و باید در دفتر شهردار هم این اتفاق بیفتد. حضور و رسوب ۲۴۰ نیرو در دفتر شهردار را قبول ندارم و اگر قرار است بخش‌های مختلف شهرداری چابک شود این اتفاق می‌تواند از دفتر شهردار شروع شود. شهردار تهران درباره استعفای رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به دلیل عدم تخصیص اعتبارات فرهنگی عنوان کرد: استعفا روش پسندیده‌ای نیست؛ به هر حال تا وقتی بحث حقوق کارکنان است نمی‌توانیم به بخش‌های دیگر بودجه بدهیم. ضمن این که بیشترین حجم سرمایه گذاری شهرداری تهران برای توسعه فضا‌های فرهنگی است که این امر باید به بهره وری بالا منجر شود. مشکل در پرداخت بدهی مالیات بر ارزش افزوده ۱۵ درصد از قطعات این قطار‌ها است که در حال حل این مشکل هستیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- شهردار تهران صبح امروز در آئین بهره برداری و توسعه ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران بر فرهنگ سازی بیشتر برای عدم استفاده از خودروی شخصی تاکید و اعلام کرد دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با شهرداری همراهی جدی دارد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، شهردار تهران در آیین بهره برداری و توسعه ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران که صبح امروز در بوستان گفتگو برگزار شد، گفت: از همکارانم تشکر می‌کنم که به یکی از مهمترین مشکلات مردم شهر تهران پرداختند و امروز به خاطر این هدف اینجا جمع شده‌ایم. در نظر سنجی‌هایی که در آخر شهریور ۹۶ از مردم تهران صورت گرفت موضوع آلودگی و ترافیک اصلی‌ترین مشکل تهران از نظر مردم بود. می‌توانیم با اقدامات دیگری کیفیت زندگی در شهر تهران را افزایش دهیم. حناچی با بیان این که ما از مردم تهران باید به خاطر نبود حمل و نقل عمومی مناسب عذرخواهی کنیم، گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی ما متناسب با حجم درخواست مردم نیست.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری که برای سفر یک‌روزه، صبح امروز وارد زنجان شد، بعد از گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران در فرودگاه زنجان، راهی شهرستان ابهر شد و دو واحد بزرگ صنعتی را در این شهرستان افتتاح کرد. معاون اول رئیس‌جمهور در دومین برنامه کاری خود که بازهم در شهرستان ابهر اتفاق افتاد، حضور در شرکت واگن‌سازی بود که با حضور جهانگیری، بزرگترین خط تولید و تست مترو کشور به بهره‌برداری رسید. این شرکت به‌واسطه برخورداری از خط تولید انعطاف‌پذیر و برجسته‌ترین متخصصان صنعت ریلی کشور، در حال حاضر طراحی و تولید انواع خودروی ریلی، ریل‌باس، واگن مترو، واگن‌های باری لبه‌کوتاه و لبه‌بلند، ساخت قطعات و اجزای واگن، تعمیرات و نگه‌داری ناوگان و ارائه خدمات مشاوره‌ای را انجام می‌دهد. ظرفیت اسمی پروانه بهره‌برداری این واحد تولیدی ۱۰۰۰ دستگاه و پیش‌بینی اشتغال آن ۲۳۰ نفر است که میزان سرمایه‌گذاری انجام‌شده در این واحد نیز ۱,۵۷۰ میلیارد ریال است که انواع ورق‌های فولادی مواد اولیه مصرفی و اصلی این واحد تولیدی است. این شرکت واگن‌سازی محصولات خود را با استفاده از بهترین و با تجربهترین‌های صنعت ریلی ایران و با انتقال دانش و تکنولوژی از پیشرفته‌ترین شرکت‌های ریلی جهان، تولید می‌کند، این شرکت با در اختیار داشتن نیروی انسانی باسابقه، به‌کارگیری دانش روز، مشارکت با شرکت‌های مطرح ریلی دنیا و دارا بودن خط تولید انعطاف‌پذیر به‌عنوان شرکتی چابک در سطح منطقه است.
فارسفارس6 ساعت قبل
طرح توسعه شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان و بهره‌برداری از بزرگترین خط تولید و تست مترو کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور در ابهر به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، طرح شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان با هدف تکمیل محصولات تولیدی نسبت به ایجاد طرح توسعه انواع واگن‌های مترو امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار گرفت. برای طرح توسعه صنایع ریلی ایرانیان حدود ۱۰٫۶ میلیون یوروسرمایه‌گذاری انجام شده و اشتغالزایی پیش‌بینی شده برای این طرح ۲۳۰ نفر است. شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان با زیربنای در حدود ۵۳ هزار مترمربع است و در کیلومتر ۱۷ جاده ابهر - تاکستان اجرا می‌شود. سفر معاون اول رئیس‌جمهور به زنجان از صبح امروز آغاز شده و بعد از افتتاح‌ دو واحد تولیدی پاک حیات و طرح توسعه صنایع ریلی ایرانیان، افتتاح‌ها در خدابنده ادامه می‌یابد و حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های بعد از ظهر این سفر است.

به انتهای لیست رسیدید