مترو

مترو

ایسناایسنا1 ساعت قبل
با پایان ششمین دوره برنامه کتاب‌گردی در روز کتاب‌گردی به نظر می‌رسد هنوز هم این روز برای مردم عادی شناخته‌شده نیست. به نظر می‌رسد این اتفاق یعنی کتاب‌گردی بیشتر جنبه دولتی دارد و مسئولان باربط و بی‌ربط سعی دارند حتما در این مراسم شرکت کنند. ناگفته نماند که امسال کتاب‌گردی بی‌فروغ‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد؛ البته اختلال در اینترنت در اطلاع‌رسانی درباره برگزاری این رویداد تاثیرگذار بود. احمد مسجدجامعی‌، عضو شورای شهر تهران و بنیان‌گذار کتاب‌گردی، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب و دبیر هفته کتاب و تعدادی از خبرنگاران و عکاسان از افراد حاضر در برنامه کتاب‌گردی امسال بودند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز در بازدید از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف که بخش عمده‌ای از آثارش به نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد حضور داشت.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد تا بر کتاب‌فروشی‌هایی که در مترو هستند نظارت شود. به گفته رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، کتاب‌فروشی‌های محله اهمیت زیادی در فروش کتاب‌ها دارند و این کتاب‌فروشی‌های بزرگ بیشتر صنعتی‌شده هستند. هومان حسن‌پور همچنین اظهار کرد: دست‌فروشان مترو واقعا ما را اذیت می‌کنند و اعتماد عمومی به کتاب‌فروشی‌ها را از بین برده‌اند. او سپس به مسئله قاچاق کتاب و کاربری‌های فرهنگی اشاره کرد و از شورای شهر خواست در این زمینه تسهیلاتی را برای آن‌ها فراهم کند. او در ادامه بیان کرد: بعضی از مسائل در دست شورای شهر نیست و شورای شهر این قدرت را ندارد، اما برخی از کارها مانند کافه‌کتاب‌ها دارد قاعده‌مند می‌شود.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. حمله به زیرساخت‌های شهری، بانک‌ها، ادارات مختلف ازجمله مخابرات، مؤسسات قرض‌الحسنه، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس‌های شهری، اموال عمومی، خودروهای شهروندان، ساختمان‌ها و فضای سبز موجب تخریبی بی‌سابقه شد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.

(تصاویر) آماده سازی خط ۲ مترو اصفهان

16+
فراروفرارو4 ساعت قبل

عکس/ وضعیت آماده سازی خط ۲ مترو اصفهان

23+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
فراروفرارو5 ساعت قبل
بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، پمپ بنزین‌ها اولین هدف اصلی تخریب بود. بر اساس گزارش مهر ۱۸۰ جایگاه سوخت در کشور آتش گرفته یا آسیب دیده است که معادل ریالی آن، ۶۳ میلیارد تومان می‌شود. بر اساس گزارش مهر شبکه بانکی کشور حداقل ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت دید. وی مناطق قلعه‌حسن‌خان، بومهن، اسلام‌شهر، شهرک اندیشه و کیانشهر را از جمله مناطقی عنوان کرد که بیشترین خسارت به فروشگاه‌های زنجیره‌ای در آن‌ها اتفاق افتاده است. فخریان در عین حال اظهار کرد: «پرداخت خسارات به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بستگی به بیمه‌نامه آن‌ها دارد.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محسن محمدیان، در توضیح جزئیات واگذاری کارت بلیت رایگان مترو به سربازان گفت: شرکت بهره‌برداری مترو اجرا کننده مصوبات شورای شهر تهران است. وی افزود: تصمیم‌گیری درباره رایگان بودن بلیت مترو برای تمام اقشار جامعه بر اساس تأییدیه و مصوبه شورای شهر تهران انجام می‌شود. مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو گفت: در کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران کمیته بلیت مترو و اتوبوس وجود دارد که اگر قرار باشد تصمیمی در حوزه رایگان‌سازی بلیت مترو برای سربازان گرفته شود باید در این کمیته بررسی و تصمیم گیری شود. او تصریح کرد: اگر شورای شهر تهران مصوبه‌ای مبنی بر رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان داشته باشد، این مصوبه اجرا می‌شود. او در پاسخ به این سوال که آیا رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان برای شرکت بهره‌برداری مترو چالشی ایجاد می‌کند یا خیر، تصریح کرد: اگر قرار باشد طرح (رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان) به تصویب برسد، به طور حتم نظر کارشناسی شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
این امر در کشور ما در حالی اتفاق می‌افتد که چهارمین علت مرگ‌و‌میر در جهان آلودگی هواست. بر اساس گزارش چند سال پیش WHO، هر ساله حدود یک میلیون چینی به علت آلودگی هوا از دنیا می‌روند. می‌توان دریافت که میانگین آلودگی ایران در طول این چند سال بالاتر رفته و ایران اکنون جزو مناطق واقعا آلوده جهان قرار دارد. وضعیت ایران و سایر کشورها از نظر آلودگی هوا چگونه است؟ ۳ راه‌حل برای جلوگیری از آلودگیطبق مطالعه بانک جهانی آلودگی هوا هزینه بسیاری برای دولت‌ها و جهان به وجود آورده است. طبق آمار، حدود ۲۲۵ میلیارد دلار از درآمد طبقه کارگر و متوسط سالانه در حال هزینه شدن برای آلودگی هوا است. بر اساس مطالعه مرکز سلامت جهانی (WHO) دولت‌ها مسئول مستقیم آلودگی هوا هستند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
البته مسئولان استان به طور دقیق آمار خسارت‌های اصفهان را اعلام نکرده‌اند و میزان خسارات در بخش‌های مختلف و بعضا به طور جداگانه اعلام شده است. خسارت ۱۰ میلیاردی به مترو اصفهانهمچنین، رضا فاتحی- مدیرعامل قطار اصفهان با بیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از خسارات وارده به خطوط مترو اصفهان نشده است، گفت: تصور بنده این است که حداقل ۱۰ میلیارد تومان به مترو و زیرساخت‌های آن خسارت وارد شده است. قدرت افتخاری درخصوص خسارت وارد شده به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، گفت: برآورد دقیقی صورت نگرفته، اما نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان خسارت به اتوبوسرانی اصفهان وارد شده است. آسیب به ۴۸۰ درخت و درختچه در اصفهانمدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری اصفهان نیز میزان خسارت وارده به فضای سبز شهر اصفهان در جریان اتفاقات چند روز اخیر را سه میلیارد تومان اعلام کرد. برآورد خسارت ۱۰ میلیاردی بانک‌های اصفهان در اغتشاشاتوی همچنین درباره خسارت بانک‌های استان در ناآرامی و اغتشاشات اخیر، توضیح داد: خسارت بانک‌های اصفهان در ناآرامی‌های اخیر حدود ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، قاچاق کتاب در بازار ابعاد پیچیده‌ای دارد و اغلب کتاب‌هایی را در برمی‌گیرد که پرفروش شده‌اند. شکل دیگر قاچاق کتاب بعد از تمام‌شدن نوبت چاپ کتاب اتفاق می‌افتد؛ یعنی مثلا کتابی که دیگر تجدید چاپ نشده اما نمونه آن در بازار موجود است. کارگروهی که کارساز نشدتا به حال اما پیگیری‌ها درباره قاچاقچیان کتاب نتیجه نداده است. به دنبال آن هم انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده به نمایش عمومی گذاشته شد و حتی اتحادیه ناشران هم از قاچاقچیان کتاب به منظور صیانت از حقوق ناشران شکایت کرد. گویا متهمان قاچاق کتاب با سوءاستفاده از نبود قانون بروز یا به چند ماه حبس محکوم شده‌ و یا بخشیده شده‌اند.
فراروفرارو9 ساعت قبل
مصطفی ایزدی در روزنامه شرق نوشت: مسائل روز ما چیست؟ ۱-‌گران‌شد‌ن بنزین، ۲- واکنش اعتراضی و بعضا ناسالم بخشی از مردم به این گرانی، ۳- واکنش به اعتراض‌های خشونت‌آمیز و ۴- فضای روحی و روانی جامعه در پی بروز این مسائل. در این صورت نه خونی ریخته می‌شد و نه اعتراض‌ها از کنترل مسئولان نظم جامعه بیرون می‌رفت. ت- پس از اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶، جمعی از نمایندگان مجلس و سیاست‌مداران آینده‌نگر دنبال این بودند که در مراکز شهر‌ها، مکان‌هایی برای تجمع معترضان تعیین شود، اما به جایی نرسید. اگر چنین می‌شد، قطعا صف معترضان مدنی از تخریب‌گران جدا می‌شد و اتفاقات سوئی رخ نمی‌داد. ث- اینکه ده‌ها مسئول ده‌ها بار بیایند در رسانه ملی و بگویند این پول را بین مردم توزیع می‌کنیم و ذره‌ای از پول ناشی از گرانی بنزین به جیب دولت نمی‌رود، یعنی چه؟ یک طرح اقتصادی تعریف‌شده از سوی اقتصاددانان باتجربه است یا یک ترفند مدیریتی برای فرونشاندن التهاب معترضان؟ ج- لطفا با مردم شفاف باشید.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: استفاده از خودرو‌های گازسوز بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین است. امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو با اشاره به سوخت‌های جایگزین برای کاهش مصرف بنزین، گفت: استفاده از خودروهای گازسوز بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین و سرمایه گذاری است. این کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: خودرو‌های گازسوز از نظر تولید ذرات آلاینده بسیار پاک بوده و یکی از بهترین خودرو‌های دنیا به حساب می‌آید. این کارشناس صنعت خودرو افزود: هم‌اکنون بهترین گزینه از هر لحاظ مانند تولی کمترین آلایندگی، میزان هزینه هر متر مکعب گاز نسبت به بنزین، سرمایه‌گذاری و عدم وابستگی به کشور‌های خارجی و همچنین کاهش مصرف انرژی، خودرو‌های گازسوز هستند. او با تاکید بر اینکه افزایش هیچ گونه اثر مستقیمی بر افزایش قیمت خودرو ندارد، گفت: افزایش قیمت بنزین ارتباطی با افزایش نرخ خودرو ندارد اما می‌تواند منجر به افزایش نرخ تورم شود و از این رویه به صورت غیرمستقیم بر قیمت خودرو تاثیر بگذارد.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشامیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو با اشاره به سوخت‌های جایگزین برای کاهش مصرف بنزین، گفت: استفاده از خودروهای گازسوز بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین و سرمایه گذاری است. اخبار اقتصادی- این کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: خودرو‌های گازسوز از نظر تولید ذرات آلاینده بسیار پاک بوده و یکی از بهترین خودرو‌های دنیا به حساب می‌آید. این کارشناس صنعت خودرو افزود: هم‌اکنون بهترین گزینه از هر لحاظ مانند تولی کمترین آلایندگی، میزان هزینه هر متر مکعب گاز نسبت به بنزین، سرمایه‌گذاری و عدم وابستگی به کشور‌های خارجی و همچنین کاهش مصرف انرژی، خودرو‌های گازسوز هستند. امیدواریم با تغییرات رخ داده مردم به این گزینه روی آورند در صورتی که دولت قیمت گاز را افزایش ندهد. او با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین هیچ گونه اثر مستقیمی بر افزایش قیمت خودرو ندارد، گفت: افزایش قیمت بنزین ارتباطی با افزایش نرخ خودرو ندارد اما می‌تواند منجر به افزایش نرخ تورم شود و از این رویه به صورت غیرمستقیم بر قیمت خودرو تاثیر بگذارد.
برنابرنا16 ساعت قبل
در این گزارش مهم‌ترین اخباری که طی هفته گذشته در رسانه‌ها منتشر شده است را با هم خواهیم خواند. اخطار هفته: افزایش قیمت ممنوع! در این رابطه مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به گرانی قیمت بنزین، گفت: نرخ بلیت مترو افزایش نمی‌یابد و حتی به آن فکر هم نمی‌کنیم. برکناری هفته: دو شهردار ناحیه تهرانشهرداران ناحیه ۴ و ناحیه ۵ منطقه یک تهران به علت عملکرد ضعیف در موضوع بارش برف روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه برکنار شدند. وی خاطرنشان کرد: آنچه بانک مسکن به بانک مرکزی درخواست داده وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد19 ساعت قبل
او ادامه داد: کمک به حمل‌و‌نقل شهری با ۲ هزار واگن مترو و راه‌آهن زاهدان- بیرجند، دو پروژه وزارت نیرو شامل توسعه نیروگاه برق‌آبی گتوند از هزار مگاوات به هزار و ۶۴۰ مگاوات و بازتوانی و توسعه نیروگاه رامین اهواز که ۱۸۰ مگاوات به ظرفیتش افزوده می‌شود از مصوبات جلسه قبل هیات دولت بوده است. وزیر نیرو اظهار کرد: ۳۰ آبان‌ماه در مسکو وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، وزارت صمت، وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی حضور خواهند داشت تا مراحل نهایی این مذاکرات انجام شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اردکانیان همچنین با بیان اینکه آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد، گفت: وزارت نیرو تابع مقررات و قوانین است، به همین دلیل پس از تغییر قیمت بنزین به هیچ‌عنوان قیمت آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد، بنابراین مردم نگران این موضوع نباشند. وزیر نیرو با بیان اینکه آب و برق فقط ۷ درصد در اردیبهشت‌ماه سال جاری گران شد، افزود: دولت قصد افزایش قیمت آب و برق را در سراسر کشور ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از منطقه ۹ و برج آزادی اظهارداشت: با توجه به اینکه برج آزادی به عنوان یکی از بناهای هویتی پایتخت محسوب می‌شود، باید برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شده و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد. حفظ نماد هویتی کشور با ایمن سازی و آرام سازی اطراف میدان آزادیدر ادامه شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، برج آزادی را مجموعه‌ای فرهنگی دانست و گفت: از گذشته تاکنون یکی از مقاصد گردشگری مردم، تهران و برج آزادی با سازه‌ای فاخر می‌باشد؛ از این رو با ایمن سازی و آرام سازی اطراف میدان آزادی می‌توان جایگاه آن را در تهران، ایران و جهان به عنوان نماد هویتی کشور حفظ کرد. وی بر ارتقاء چرخ اقتصادی تهران تاکید کرد و گفت: باید بتوان اماکن عمومی را در چهارچوب قانون در اختیار شهروندان قرار داد که امید است این امر بر چرخه اقتصادی شهر تهران بیش از پیش کمک کند. دسترسی به میدان آزادی از طریق خط متروهمچنین سید علی مفاخریان شهردار منطقه۹ در ادامه به آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادفات در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن سازی آن در سه لاین کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشگری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود. وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهری تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، مقرر شده تا با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی شده و با تسهیلاتی که فراهم می‌شود بتوان دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از اهدای کارت بلیت رایگان اتوبوس و مترو به سربازان خبر داد. به گزارش تجارت‌نیوز، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، درباره ارائه کارت بلیت رایگان اتوبوس و مترو به سربازان اظهار داشت: براساس ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداری‌ها موظفند تا با همکاری برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند، تسهیلاتی را برای استفاده رایگان سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه‌ها، گردشگاه‌ها، موزه‌ها، سینماها و … پیش‌بینی کنند. وی با بیان اینکه چند ماه پیش طی تذکری که در صحن شورای شهر تهران داشتم پیشنهاد کردم تا به این ماده قانونی خدمت وظیفه عمومی توجه شود، گفت: از همکارانم در شورای شهر تهران خواستم که به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران توجه داشته باشند. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: ‌ در همین راستا نیز جلساتی با حضور رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا و برخی مسؤولان شهری برگزار و در نهایت مقرر شد تا در فاز نخست تعداد ۲۰۰۰ کارت بلیت مترو به سربازانی که از ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت استفاده می‌کنند، ‌ ارائه شود. عضو شورای شهر تهران در مورد زمان اجرای این طرح نیز گفت: با تصویب نهایی این طرح، به زودی اعطای کارت بلیت رایگان به سربازان آغاز خواهد شد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، یحیی کمالی‌پور با اشاره به ادامه قطع اینترنت در شهرهای مختلف کشور در پی ناآرامی‌های اخیر گفت: این تصمیم که گرفته شده از سوی نظام بوده و نظام نسبت به زوایای پیدا و پنهان این اغتشاشات آگاه است. ممکن است که محدودیت دسترسی به اینترنت ضررهایی را برای کشور داشته باشد، اما استحضار داشته باشید اگر قرار بود تمام این اتفاقات اخیر مخابره شود و معاندان می‌توانستند از طریق اینترنت با هم ارتباط داشته باشند مطمئنا فضای کشور بدتر می‌شد. اکنون ما شاهد آرامش کامل نیستیم، ما شاهد برخی تخریب‌ها بوده‌ایم. گفته می‌شود که افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری بر افزایش قیمت دیگر اجناس نخواهد داشت. ما می‌دانیم که این موضوع یک شوخی بیشتر نیست، چرا که در یک شهرستان که اجناس با وسیله نقلیه و وانت‌های بنزینی جابه‌جا می‌شوند خواه یا ناخواه باید شاهد تاثیر قیمت سوخت بر قیمت اجناس باشیم.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: دنباله سریال محبوب «وایکینگ‌ها» با عنوان «والهالا» از سوی شبکه نتفلیکس منتشر خواهد شد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، نتفلیکس تصمیم گرفته دنباله سریال «وایکینگ‌ها» را بسازد که با عنوان «والهالا» منتشر خواهد شد. ششمین و آخرین فصل سریال «وایکینگ‌ها» در ۴ دسامبر (۱۳ آذر) از شبکه هیستوری نمایش داده می‌شود. این سریال همانند فصل‌های گذشته در کشور ایرلند فیلمبرداری می‌شود و بسیاری از عوامل این سریال برای ساخت این دنباله حضور خواهند داشت. سریال «والهالا» روی ماجراجویی مشهورترین وایکینگ‌ها تمرکز خواهد داشت.

علت جاری شدن آب در ریل‌های خط ۳ مترو تهران؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ علی امام در واکنش به مشاهدات خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر جاری شدن آب درمیان ریل‌های خط ۳ متروی تهران گفت: متاسفانه به دلیل زهکشی نشدن این مسیر همزمان با بارندگی آب در میان ریل‌ها جاری می‌شود. او ادامه داد: البته این موضوع کنترل شده است و خطری ایجاد نمی‌کند. این آب در ادامه مسیر وارد مخزن شده و جمع‌آوری می‌شود. امام گفت که به زودی نسبت به اصلاح این موضوع از سوی شرکت مترو اقدام خواهد شد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رویترز، سنا روز سه شنبه در بحبوحه سرکوب معترضان حامی دموکراسی در هنگ کنگ این طرح را به اتفاق آرا تصویب کرد. به دنبال تصویب سنا، این طرح اکنون راهی مجلس نمایندگان می‌شود که قبلا هم نسخه مورد نظر خود را در حمایت از معترضان تصویب کرده بودند. مجلس نمایندگان و سنای آمریکا قبل از ارسال نسخه‌ای از این طرح برای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای بررسی، باید اختلافات خود را حل کنند. سنا همچنین طرح دیگری را به اتفاق آرا تصویب کرد که صادرات مهمات به نیروهای پلیس هنگ کنگ را منع می‌کند. «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنای آمریکا پیشتر از دولت ترامپ خواست علنا از معترضان هنگ کنگی حمایت کند.
مهرمهر1 روز قبل
علیرضا فاتحی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به آسیب دیدن برخی ایستگاه‌های متروی اصفهان، فعالیت قطار شهری اصفهان به مسیرهای ایستگاههای صفه تا میدان امام حسین (ع) محدود شده بود. وی افزود: امروز متروی اصفهان از ساعت ۷ صبح خدمت رسانی به شهروندان را آغاز کرد و از ساعت ۱۲ مسیر میدان امام حسین (ع) تا کاوه نیز در دسترس شهروندان قرار گرفت. مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان با بیان اینکه فردا نیز متروی اصفهان از ساعت ۷ صبح تا ۲۱:۳۰ دقیقه فعال است، تاکید کرد: مسیر حرکت مترو همچنان از ایستگاه‌های صفه تا کاوه خواهد بود. وی با بیان اینکه پاکسازی ایستگاه‌های آسیب دیده در حال انجام است، تاکید کرد: پس از پاکسازی و بازسازی ۵ ایستگاه‌ آسیب دیده، فعالیت مترو در دیگر مسیرها از سر گرفته می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
خواسته من این است که مردم را درک کنند.» راننده دیگری می‌گوید: «سال گذشته یک‌دفعه قیمت همه‌‌چیز چندبرابر شد. مگر می‌شود بنزین ۳برابر شود و دیگر اجناس افزایش پیدا نکند! از مسئولان می‌خواهم یک‌ماه مثل ما با ۲میلیون تومان زندگی کنند. با حقوق ماهانه ۲میلیون و ۷۰۰هزار تومان زندگی می‌کنم. حالا بنزین هم گران شده درحالی‌که ما در بهترین حالت روزانه ۲۰هزار تومان هزینه ایاب و ذهاب‌مان تا تهران است.

لزوم پیش بینی بسته‌های حمایتی برای تاکسی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهدی جمالی نژاد در حاشیه همایش مدیران کل دفاتر فنی استانداری‌های سراسر کشور افزود: با افزایش قیمت بنزین ​استقبال از حمل و نقل عمومی (اتوبوس، تاکسی و مترو) زیاد می‌شود. معاون عمرانی و توسعه امور روستایی و شهری وزارت کشور افزود: بسیاری از شهر‌های کشور که مترو ندارند، ناوگان حمل و نقل عمومی شان تاکسی و اتوبوس است که باید حمایت شوند و دستگاه‌های عمومی مانند شهرداری باید تدابیری برای حمایت از ارتقای خدمات حمل و نقل عمومی بیندیشند. جمالی نژاد به فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی کشور اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد این ناوگان عمر بالاتر از حد استاندارد دارد و باید تدابیری در کوتاه مدت و میان مدت برای جوان کردن این ناوگان اندیشیده شود. معاون وزیر کشور به ستاد پایش حمل و نقل عمومی که اخیرا ایجاد شده است، اشاره کرد و گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین ما همه مسائل را باید پایش کنیم و مثلا اگر قایق‌های موتوری نیاز بیشتری به سوخت دارد، برای آن‌ها هم تصمیم گیری شود و این ستاد، پویا و سیال است و مدام تصمیم‌هایی برای رفاه خدمت دهندگان به حمل ونقل عمومی باید ارائه کند. وی در پاسخ به سوالی درباره لایحه درآمد‌های پایدار گفت: سال هاست که از ناحیه شهرداری‌ها فشار مضاعفی بر مردم وارد می‌شود و شاهد شهر فروشی، تراکم‌های خارج از ضابطه و ساخت و ساز‌های خلاف قانون هستیم و عموما​ این موضوع‌ها نارضایتی‌هایی در مردم ایجاد کرده است که نیاز بود قانون در این بخش پایش شود. جمالی نژاد گفت: تا قبل از سال ۶۲ نیمی از درآمد شهرداری‌ها را دولت تامین می‌کرد و فشار کمی به شهرداری‌ها می‌آمد، اما در این سال‌ها شهرداری‌ها نیز مشکلاتی برایشان ایجاد شده است. وی افزود: قرار بود در ۶ ماه لایحه درآمد‌های پایدار آماده شود، اما ۳۷ سال بلاتکلیف ماند و در نهایت با پیگیری دولت، لایجه‌ای در صحن علنی مجلس درحال بررسی است که برخی موضوع‌های آن نیازمند بررسی بیشتر در کمیسیون‌های مربوطه است. معاون وزیرکشور گفت: همه تلاش بر این است که نارضایتی مردم از شهرداری‌ها به حداقل برسد و بر اساس شهر الکترونیک خیلی مسائل در خصوص شهرسازی و دریافت پروانه برای مردم روشن شود که امیدواریم با تصویب این لایحه رضایت مردم افزایش پیدا کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اصفهان پس از آسیب جدی برخی ایستگاه‌های مترو اصفهان در پی ناآرامی روزهای گذشته، مدیر عامل شرکت مترو اصفهان از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از سمت جنوب تا کاوه خبر داد و گفت: زمان بازسازی و راه اندازی هشت ایستگاه باقی مانده هنوز مشخص نیست. رضا فاتحی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آسیب جدی ایستگاه‌های مترو شمال شهر اصفهان، اظهار کرد: در روزهای گذشته ایستگاه‌های صفه تا میدان امام حسین (ع) راه اندازی شد و امروز نیز ایستگاه‌های تختی، شهدا، چمران و کاوه به روی مسافران گشوده شد. وی به خسارت ۱۰ میلیارد تومانی وارد شده به ایستگاه‌های مترو اصفهان اشاره کرد و افزود: با توجه به خسارت جدی که به ایستگاه‌های مترو شمال شهر وارد شده نمی‌توان زمان دقیقی را برای بازگشایی مسیر مترو در این منطقه اعلام کرد. فاتحی، برآورد خسارات وارد شده به قطار شهری در ناآرامی‌های اخیر را نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از ۲۰ ایستگاه خط یک قطار شهری اصفهان، تاکنون ۱۲ ایستگاه راه اندازی شده و مسافران را از کاوه تا صفه جابجا می‌کنند، البته ایستگاه ۲۵ آبان که بین دو ایستگاه شهدا تا چمران قرار دارد به دلیل شدت خسارات هنوز فعال نیست. مدیرعامل قطار شهری اصفهان از کاهش قابل توجه آمار مسافران مترو پس از حوادث اخیر خبر داد و گفت: بسیاری از مسافران مترو شهروندانی هستند که مسیرهای طولانی از شمال به جنوب شهر را طی می‌کنند و از مدار خارج شدن ایستگاه‌ها، آنها را از سفر با مترو منصرف می‌کند و امیدواریم این مشکل با بازسازی هرچه سریع‌تر ایستگاه‌های مبدا در شهرک قدس، برطرف شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد. وی با بیان اینکه شهر تهران مانند همه شهر‌های دنیا در منطقه سرزمینی با محدود ظرفیت‌های زیستی و اکولوژیکی است، افزود: در تهران جمعیتی باید ساکن باشد که این ظرفیت اکولوژیکی پاسخگوی آن باشد. سالاری با اشاره به نامه رئیس شورای شهر تهران به معاون اول رئیس جمهور، افزود: ریاست شورای شهر تهران بر اساس دغدغه در این حوزه نامه نگاری‌های بسیاری داشته و اعلام کرده که وضعیت حمل و نقل عمومی در حوزه ریلی، واگن و اتوبوس رانی مناسب نیست. وی با بیان اینکه نامناسب بودن شرایط حمل و نقل عمومی استقبال مردم از این شقوق حمل و نقل را کاهش داده است، گفت: در نتیجه این کم کاری‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی جابه جایی سفر با خودرو‌های شخصی و تاکسی‌های اینترنتی صورت می‌گیرد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران یادآور شد: باید جلسه فوری با هدف اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به بخش حمل و نقل عمومی برگزار شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
ولی تنها چیزی که ایستگاه‌های موقت غذا را برای شهروندان جذاب می‌کند قیمت پایین این غذا‌ها نسبت به جگرسرا‌ها و کبابی‌ها است. سال گذشته شاهد جمع آوری بخشی از این دکه‌ها بودیم، اما بازهم شاهد حضورشان پررنگ این ایستگاه‌ها در مناطق مختلف پایتخت هستیم. به طور کلی نه تنها وجود این ایستگاه‌های شکم منجر به سدمعبر و به خطر انداختن سلامت شهروندان شده، بلکه منبع درآمد این افراد را هم مختل کرده است. با تمام این تفاسیر موضوع سلامت شهروندان را نمی‌توان نادیده گرفت؛ بنابراین نظارت کافی و بازرسی‌های سرزده باید نه تنها در خصوص فست فود‌ها و رستوران‌ها و … صورت گیرد. بلکه اگر قرار باشد چنین ایستگاه‌هایی در پایتخت مستقر باشند، باید نظارت و بازرسی‌های مداوم از آن‌ها انجام شود.
رکنارکنا1 روز قبل
خوشبختانه دو هفته قبل این پیگیری‌ها به نتیجه رسید و پروژه‌های پیشنهادی مورد تأیید قرار گرفت و هیئت دولت در جلسه قبل آن را تصویب کرد. وی ادامه داد: کمک به حمل و نقل شهری با دو هزار واگن مترو و راه آهن زاهدان-بیرجند، دو پروژه وزارت نیرو شامل توسعه نیروگاه برق‌آبی گتوند از هزار مگاوات به هزار و ۶۴۰ مگاوات و بازتوانی و توسعه نیروگاه رامین اهواز که ۱۸۰ مگاوات به ظرفیتش افزوده می‌شود از مصوبات جلسه قبل هیئت دولت بوده است. وزیر نیرو اظهارداشت: فردا ان شاء الله در مسکو وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، وزارت صنعت، نیرو و راه و شهرسازی حضور خواهند داشت تا مراحل نهایی این مذاکرات انجام شود. وزیر نیرو در خصوص پویش «الف ب ایران» گفت: وعده کرده‌ایم که هر هفته در استان‌های مختلف پروژه هایی را افتتاح کنیم که تا پایان سال جمعا ۲۲۷ پروژه با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور افتتاح خواهد شد. هفته جاری در استان سمنان بودیم و هفته آینده ۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های آب و برق را در استان کرمانشاه افتتاح خواهیم کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- ادن هازارد، ستاره سابق چلسی و فعلی رئال مادرید معتقد است تیم سابقش می‌تواند از پس منچسترسیتی بربیاید. منچسترسیتی و چلسی در چارچوب لیگ برتر انگلیس باید در استادیوم اتحاد به مصاف هم بروند. این در حالی است که دو تیم فصل گذشته در همین استادیوم به مصاف هم رفتند که چلسی با ۶ گل مغلوب سیتیزن‌ها شد. در مصاحبه با مترو، وقتی از هازارد سوال شد که نتیجه این مسابقه چگونه رقم خواهد خورد، وینگر رئال مادرید در پاسخ به این سوال گفت: پیش بینی این مسابقه کار آسانی نیست. بازی سختی است به خصوص اینکه این مسابقه در استادیوم اتحاد برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید