متروی تهران

متروی تهران

خبر فوریخبر فوری23 دقیقه قبل
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: سامانه جدید مه‌پاش در هواسازهای ایستگاه مترو محمدیه نصب و راه اندازی شد. علی امام درباره نصب سامانه مه‌پاش در هواسازهای مترو اظهارداشت: با نصب و راه اندازی این سامانه؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می‌شود. وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد، مصرف آب و هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد. وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب ۸ پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین42 دقیقه قبل
اعتمادآنلاین|‌ علی امام درباره نصب سامانه مه‌پاش در هواسازهای مترو اظهارداشت: با نصب و راه اندازی این سامانه؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می‌شود. وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد، مصرف آب و هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد. وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب ۸ پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است. امام با اشاره به اینکه توسعه خطوط پر مسافر پایتخت از جمله خطوط ۶ و ۷ در اولویت کاری ما در سال ۹۸ قراردارد، گفت: ایستگاه محمدیه و ایستگاه بسیج از خط ۷ متروی تهران در آستانه افتتاح قرار دارند.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، علی امام درباره نصب سامانه مه‌پاش در هواسازهای مترو اظهارداشت: با نصب و راه اندازی این سامانه؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می‌شود. وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد، مصرف آب و هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد. وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب ۸ پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است. امام با اشاره به اینکه توسعه خطوط پر مسافر پایتخت از جمله خطوط ۶ و ۷ در اولویت کاری ما در سال ۹۸ قراردارد، گفت: ایستگاه محمدیه و ایستگاه بسیج از خط ۷ متروی تهران در آستانه افتتاح قرار دارند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام با اشاره به افتتاح دو ایستگاه بخش شرقی خط ۷ متروی تهران، گفت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری این دو ایستگاه بیش از ۹۹ درصد پیشرفت دارد. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص مشخصه ایستگاه میدان محمدیه، گفت: ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه ۱۲ تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط ۱ آن سال ۸۰ ۱۳ افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداری می‌شود. امام با اشاره به اینکه روش اجرای این ایستگاه به صورت زیرزمینی بوده است، افزود: زیر بنای این ایستگاه بیش از ۱۵ هزار متر مربع و طول سکوی آن حدود ۱۶۰متر است. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اشاره به اینکه ایستگاه بسیج بیش از ۱۲ هزار مترمربع زیربنا دارد؛ بیان داشت: روش اجرای این ایستگاه به صورت ترانشه باز بوده و طول سکوی این ایستگاه ۱۶۰ متر است. مسیر خط ۷ مترو تهران از حدفاصل شهرک امیرالمومنین تا میدان کتاب (شمال غرب تهران) به طول حدود ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به اینکه این سامانه بخشی از سیستم تهویه هوای ایستگاه متروی محمدیه به شمار می‌آید، گفت: با نصب و راه اندازی این سامانه؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می‌شود. وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد، مصرف آب و هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد. وی با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد. وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب ۸ پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است. وی با اشاره به اینکه توسعه خطوط پر مسافر پایتخت از جمله خطوط ۶ و ۷ در اولویت کاری ما در سال ۹۸ قراردارد، گفت: ایستگاه محمدیه و ایستگاه بسیج از خط ۷ متروی تهران در آستانه افتتاح قرار دارند.
برنابرنا5 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: سامانه جدید مه‌پاش در هواسازهای ایستگاه مترو محمدیه نصب و راه اندازی شد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ علی امام درباره نصب سامانه مه‌پاش در هواسازهای مترو اظهارداشت: با نصب و راه اندازی این سامانه؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می‌شود. وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد، مصرف آب و هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد. وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب ۸ پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، عصر روز گذشته رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران میزبان هیاتی از کنگره شورای شهر شانگهای چین بودند. این اهمیت زمانی دوچندان می‌شود که ارتباط مدیریت شهری این دو شهر در راستای دیپلماسی شهری که اخیرا در عرصه بین المللی رواج یافته، مورد توجه قرار گیرد. وی افزود: وجه ممیزه دیپلماسی شهری در عصر کنونی، دوری از جنجال‌ها، محدودیت‌ها و حساسیت‌های سیاسی دولتهاست. حق شناس در پایان تاکید کرد: این رویکرد تعامل میان حوزه مدیریت شهری می‌تواند زمینه ساز افزایش هرچه بیشتر همکاری میان دو شهر تهران و شانگهای شود. نایب رییس شورای شهر شانگهای همچنین از برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی فرهنگی و هنری ایران در چین استقبال کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
مسافر پلیس نما در ‏متروی تهران، جنجال به پا کرد و با تهدید یک اسلحه پلاستیکی از مسافران ‏خواست که به او روی صندلی جا بدهند. چند بار به اتهام جعل ‏عنوان پلیس دستگیر شده، اما باز هم دست بردار نیست. مجتبی این بار در ‏متروی تهران، جنجال به پا کرد و با تهدید یک اسلحه پلاستیکی از مسافران ‏خواست که به او روی صندلی جا بدهند. اما ‏وقتی با مقاومت مسافران روبه‌رو شد، اسلحه پلاستیکی کشید و دعوا به راه ‏انداخت. اما آن‌ها فهمیدند که اسلحه پلاستیکی است و با من درگیر ‏شدند.
فراروفرارو1 روز قبل
از شهردار تا استاندار و رئیس شورای شهر، بار‌ها و بار‌ها از بدهکاری وزارت نفت به شهرداری تهران گفته و گله کرده‌اند. اما وزارت نفت مثل بدهکاری که گوشش اصلا بدهکار نیست، به این‌همه اعتراض و خواهش و التماس وقعی نمی‌نهد. وزارت نفت بعدا این رقم را به ۱۰ سنت کاهش داد، بااین‌حال تاکنون متروی تهران ۱۰ میلیارد سفر انجام داده است، اما یک سنت هم دریافت نکرده و کمبود واگن دارد». همین ابتدای تیرماه هم شهردار تهران در اظهاراتی اعلام کرد: «برای کمک به حمل‌ونقل عمومی در کلان‌شهر تهران با وزارت نفت در حال مذاکره هستیم که امیدواریم این توافق به نتیجه برسد». پیش از او هم محمدحسین مقیمی، استاندار تهران از وزارت نفت درخواست کرد تا از محل صرفه‌جویی مصرف انرژی سهم شهرداری را محاسبه کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
گروه فرهنگ و هنر مشرق - حدود ۱۳ روز پیش بود که خبری مبنی بر تعطیلی کتابستان متروی شهدا در بنی اهالی فرهنگ و کتاب دست به دست شد. خبر رفع تعطیلی کتابستان مترو را اینجا بخوانید: یک پیروزی بزرگ به نام تعطیل نشدن یک کتابفروشیکتابستان شهدا غرفه مختصر و مفیدی است که اگر مسیرتان به ایستگاه متروی شهدا خورده باشد، حتما آن را دیده‌اید. این فروشگاه کتاب حدود ۹ سال است در پاگرد زیرین متروی شهدا، میزبان کتاب‌های جبهه فرهنگی انقلاب و مخاطبان آن هاست. حالا این پاتوق فرهنگی در اولین اقدام بعد از دوره جدید فعالیت هایش، میزبان علاقمندان و مخاطبان کتاب «فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند» است. لحنت جدی و محکم بود و در عین حال با احترام … (کتاب فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند /صفحه ۳۹۲و ۳۹۳)
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
به گزارش «دنیای اقتصاد»، محسن هاشمی با انتشار یک توییت در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، تلویحا راهکار حل مشکل کمبود واگن در مترو را عمل به تعهدات از سوی وزارت نفت عنوان کرد. این در حالی است که نه بابت توافق ۱۵ سال قبل و نه بابت توافق سال ۹۶ تاکنون ریالی از سوی وزارت نفت به شهرداری تهران پرداخت نشده است. البته متروی پایتخت برای سرویس‌دهی مطلوب با کمبود ۲ هزار واگن روبه‌رو است و در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ واگن در خطوط در حال بهره‌برداری در حال سرویس‌دهی هستند. اما شرایط فعلی سرویس‌دهی در مترو به گونه‌ای است که حتی افزودن یک قطار به خطوط نیز می‌تواند بر بهبود نسبی کیفیت سفر با مترو بیفزاید. به این ترتیب به نظر می‌رسد شاه‌کلید حل مشکل کمبود واگن در متروی تهران، اکنون نزد وزارت نفت قرار دارد.

فیلم | مراحل ساخت واگن‌های متروی تهران را ببینید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس شورای شهر تهران گفت: علیرغم توافق مترو تهران با وزارت نفت برای افزایش تولید واگن از محل بهینه‌سازی مصرف سوخت، مترو تهران تاکنون پولی دریافت نکرده است. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در توئیتی که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد درباره کمبود واگن در مترو تهران اعلام کرد: سال ۸۳ که در مترو بودم با بهینه سازی مصرف سوخت توافق نامه امضا کردیم که برای هر سفر مردم، ۲۵ سنت یارانه به مترو بدهند و قرار شد بیایند راستی آزمایی کنند. وی بیان داشت: وزارت نفت بعدا این رقم را به ۱۰ سنت کاهش داد، با این حال تاکنون متروی تهران ۱۰ میلیارد سفر انجام داده است اما یک سنت هم دریافت نکرده و کمبود واگن دارد. کمبود واگن از مشکلاتی است که سبب شلوغی مترو شده و در حال حاضر افراد زیادی در پایتخت نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، ماهعلی امام، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباره افتتاح بخش شرقی خط ۷ متروی تهران اظهار کرد: بخش شرقی خط ۷ متروی تهران، حدفاصل ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج به طول ۸٫۵ کیلومتر با ۲ ایستگاه بسیج و میدان محمدیه افتتاح می‌شود. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباره زمان بهره‌برداری این ۲ ایستگاه افزود: این ۲ ایستگاه تا پایان تیرماه تکمیل می‌شود و افتتاح آن در مرداد ماه خواهد بود. وی با اشاره به مشخصه ایستگاه میدان محمدیه گفت: ایستگاه میدان محمدیه یک ایستگاه تقاطی است و سال‌ها قبل ایستگاه خط ۱ آن افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ آن نیز بهره برداری می‌شود. گفتنی است؛ مسیر خط ۷ مترو تهران از حدفاصل شهرک امیرامومنین تا میدان بوستان سعادت آباد (شمال غرب تهران) به طول حدود ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است و کلیه ایستگاه‌های آن زیرزمینی می‌باشد. همچنین؛ بهره برداری از بخش میانی آن در تیرماه ۱۳۹۷ و بخش شمالی خط تا میدان صنعت در اسفندماه ۱۳۹۷ انجام شد و در حال حاضر ۱۴ کیلومتر با ۸ ایستگاه در حال خدمات رسانی می‌باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران نوشت: علیرغم توافق مترو تهران با وزارت نفت برای افزایش تولید واگن از محل بهینه‌سازی مصرف سوخت، مترو تهران تاکنون پولی دریافت نکرده است. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در توئیتیر خود درباره کمبود واگن در مترو تهران نوشت: سال ۸۳ که در مترو بودم با بهینه سازی مصرف سوخت توافق نامه امضا کردیم که برای هر سفر مردم، ۲۵ سنت یارانه به مترو بدهند و قرار شد بیایند راستی آزمایی کنند. وی بیان داشت: وزارت نفت بعدا این رقم را به ۱۰ سنت کاهش داد، با این حال تاکنون متروی تهران ۱۰ میلیارد سفر انجام داده است اما یک سنت هم دریافت نکرده و کمبود واگن دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| محسن هاشمی در توییتر خود نوشت: سال ۸۳ که در مترو بودم با بهینه سازی مصرف سوخت توافق نامه امضا کردیم که برای هر سفر مردم، ۲۵ سنت یارانه به مترو بدهند و قرار شد بیایند راستی آزمایی کنند. وزارت نفت بعدا این رقم را به ۱۰ سنت کاهش داد، با این حال تاکنون متروی تهران ۱۰ میلیارد سفر انجام داده است اما یک سنت هم دریافت نکرده و کمبود واگن دارد.
فارسفارس2 روز قبل
ایستگاه‌های بسیج و محمدیه در آستانه افتتاحبه گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، ‌ علی امام درباره افتتاح دو ایستگاه بخش شرقی خط ۷ متروی تهران اظهارداشت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری این دو ایستگاه بیش از ۹۹ درصد پیشرفت داشته است. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص ویژگی ایستگاه میدان محمدیه، گفت: این ایستگاه واقع در منطقه ۱۲ تهران؛ یک ایستگاه تقاطی است که ایستگاه خط ۱ آن سال ۸۰ ۱۳ افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداری می‌شود. امام با اشاره به اینکه روش اجرای این ایستگاه به صورت زیرزمینی بوده است، افزود: زیر بنای این ایستگاه بیش از ۱۵ هزار متر مربع و طول سکوی آن حدود ۱۶۰متر است. وی با اشاره به اینکه مسافران از طریق این ایستگاه به خط ۷ و در نتیجه خطوط دیگر دسترسی خواهند داشت، افزود: ایستگاه محمدیه دارای ۱۶ پله برقی است که ۸ پله برقی آن نصب شده و ۸ پله برقی دیگر نیز به زودی نصب خواهد شد. انتهای پیام/
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران در صفحه توییتر خود درباره کمبود واگن مترو و بدهی ۱۵ ساله وزارت نفت به این مجموعه سخن گفت. به گزارش ایلنا، ‌ محسن هاشمی در توییتر خود نوشت: سال ۸۳ که در مترو بودم با بهینه سازی مصرف سوخت توافق نامه امضا کردیم که برای هر سفر مردم، ۲۵ سنت یارانه به مترو بدهند و قرار شد بیایند راستی آزمایی کنند. وزارت نفت بعدا این رقم را به ۱۰ سنت کاهش داد، با این حال تاکنون متروی تهران ۱۰ میلیارد سفر انجام داده است اما یک سنت هم دریافت نکرده و کمبود واگن دارد.
ایلناایلنا2 روز قبل
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ۲ ایستگاه در بخش شرقی خط ۷ متروی تهران طی چند روز آینده خبر داد و گفت: حدفاصل ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج به طول ۵/۸ کیلومتر وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. به گزارش ایلنا، علی امام با اشاره به افتتاح دو ایستگاه بخش شرقی خط ۷ متروی تهران، گفت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری این دو ایستگاه بیش از ۹۹ درصد پیشرفت دارد. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص ویژگی ایستگاه میدان محمدیه، گفت: این ایستگاه واقع در منطقه ۱۲ تهران؛ یک ایستگاه تقاطی است که ایستگاه خط ۱ آن سال ۸۰ ۱۳ افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداری می‌شود. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اشاره به اینکه ایستگاه بسیج بیش از ۱۲ هزار مترمربع زیربنا دارد؛ بیان داشت: روش اجرای این ایستگاه به صورت ترانشه باز بوده و طول سکوی این ایستگاه ۱۶۰ متر است. مسیر خط ۷ مترو تهران از حدفاصل شهرک امیرالمومنین تا میدان کتاب (شمال غرب تهران) به طول حدود ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در توئیتی که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد درباره کمیود واگن در مترو تهران اعلام کرد: سال ۸۳ که در مترو بودم با بهینه سازی مصرف سوخت توافق نامه امضا کردیم که برای هر سفر مردم، ۲۵ سنت یارانه به مترو بدهند و قرار شد بیایند راستی آزمایی کنند. وی بیان داشت: وزارت نفت بعدا این رقم را به ۱۰ سنت کاهش داد، با این حال تاکنون متروی تهران ۱۰ میلیارد سفر انجام داده است اما یک سنت هم دریافت نکرده و کمبود واگن دارد. به گزارش فارس، کمبود واگن از مشکلاتی است که سبب شلوغی مترو شده و در حال حاضر افراد زیادی در پایتخت نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستندانتهای پیام/
ایمناایمنا2 روز قبل
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: راه اندازی مترو شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف کلانشهرها و به ویژه شهرهای جدید حومه تهران موضوع بسیار مهمی است که می‌تواند کیفیت سکونت در این شهرها و موفقیت در جذب جمعیت را به حداکثر برساند. با این حال راه اندازی متروی تهران- پرند از اولویت‌های مهم وزارت راه و شهرسازی برای افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر از این شهر جدید به کلانشهر تهران است. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه شهرسازی ریل پایه امروزه یکی از بهترین روش‌های شهرسازی در دنیا محسوب می‌شود، گفت: علاوه بر متروی پرند متروی سایر شهرهای جدید همچون هشتگرد و پردیس نیز در دستور کار قرار دارد، ضمن آنکه برنامه ریزی شده است متروی پرند تا یکسال آینده به مرحله افتتاح و بهره برداری برسد. معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح متروی شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف تهران را یکی از عوامل موثر در کاهش التهابات بازار مسکن کلانشهرهای مادر عنوان کرد. وی تاکید کرد: با راه اندازی متروی شهرهای جدید قطعا جذابیت سکونت در این شهرها افزایش یافته و روند توسعه شهرهای جدید تسریع خواهد شد.
برنابرنا2 روز قبل
حبیب‌الله طاهرخانی یک شرط مهم در جمعیت‌پذیری شهرهای جدید و کاهش تمرکز و تراکم جمعیتی در شهرهای مادر را تشریح کرد و گفت: راه اندازی مترو شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف کلانشهرها و به ویژه شهرهای جدید حومه تهران موضوع بسیار مهمی است که می‌تواند کیفیت سکونت در این شهرها و موفقیت در جذب جمعیت را به حداکثر برساند. معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: راه اندازی مترو شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف کلانشهرها و به ویژه شهرهای جدید حومه تهران موضوع بسیار مهمی است که می‌تواند کیفیت سکونت در این شهرها و موفقیت در جذب جمعیت را به حداکثر برساند. با این حال راه اندازی متروی تهران-پرند از اولویت‌های مهم وزارت راه و شهرسازی برای افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر از این شهر جدید به کلانشهر تهران است. معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح متروی شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف تهران را یکی از عوامل موثر در کاهش التهابات بازار مسکن کلانشهرهای مادر عنوان کرد. وی تاکید کرد: با راه اندازی متروی شهرهای جدید قطعا جذابیت سکونت در این شهرها افزایش یافته و روند توسعه شهرهای جدید تسریع خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
وی در تشریح برنامه‌های ویژه سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام گفت: به منظور ایجاد فضای شاد و با نشاط و با توجه به ظرفیت فرهنگی گذرگاه‌های مترو و با مشارکت و همکاری سازمان‌ها و موسسه‌های مردم نهاد و اجتماعی ویژه برنامه‌های جشن میلاد در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌شود. به همین منظور در ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر (عج) و با مشارکت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت با همکاری سازمان بهزیستی کشور جشن بزرگ سالروز میلاد حضرت امام رضا علیه السلام برگزار می‌شود و دراین برنامه گروه‌های مختلف هنری به اجرای برنامه می‌پردازند. همچنین در حاشیه این برنامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه خدمات بهزیستی در جریان سیل اخیر در کشور را شاهد خواهیم بود. همچنین جشن سالروز میلاد «امام مهربانی» در سه ایستگاه تجریش، امام خمینی (ره) و ابن سینا نیز با حضور مسافران شهر زیرزمینی و اجرای گروه‌های هنری سرود، موسیقی، همخوانی و تواشیح برگزار می‌شود. در این خصوص برنامه گوهرشاد با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری منطقه ۱۳ در ایستگاه میدان شهدا با حضور گروه‌های فرهنگی و هنری و جمعی از خادمین حرم متبرک حضرت فاطمه معصومه سلام الله علی‌ها به اجرای برنامه می‌پردازد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز شنبه ۲۲ تیر ماه مشاهده خواهید کرد. بیشتر بخوانید: طرح سنجش فشار خون در ۶۰ ایستگاه متروی تهران اجرا شدایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی اجرای طرح سنجش فشار خون قرار گرفت. بیشتر بخوانید: هوای پایتخت سالم است/باز هم سایه «ازن» بر سر هوای تهرانهوای تهران در بیست و دومین روز از تابستان ۹۸، با شخص کیفیت ۹۴ در شرایط سالم قرار دارد، اما پیش بینی‌ها حاکی از این است که بعدازظهر امروز هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود. بیشتر بخوانید: فردا آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد/ ۶۶ هزار نفر انتخاب رشته کردندحسین توکلی گفت: انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از روز چهارشنبه ۱۹ تیر ماه آغاز شده است و تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه فردا ۲۳ تیر ماه ادامه دارد. بیشتر بخوانید: دمای تهران به ۴۰ درجه می‌رسد/ خنک‌ترین استان ایران کدام است؟ رفیعی کارشناس هواشناسی خنک‌ترین مرکز را استان زنجان و گرمترین استان را اهواز پیش بینی کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی اجرای طرح سنجش فشار خون قرار گرفت. طرح ملی سنجش فشار خون در سطح کشور توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اجرا شد و بر اساس آمار اولیه وزارت بهداشت؛ ایستگاه‌های مترو به عنوان یکی از پایگاه‌های اصلی اجرای این طرح در ۶۰ ایستگاه میزبان حدود ۲۰۰ هزار نفر از مسافران بود. در حین اجرای طرح سنجش فشارخون در ایستگاه‌های منتخب مترو کلیپ‌های آموزشی و اطلاع رسانی کنترل و غربالگری فشار خون نیز در مانیتور‌های ایستگاه‌ها و قطار‌ها پخش می‌شد. طرح سنجش فشار خون از ابتدای خرداد ماه تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ در سطح کشور اجرا شد. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
علی امام، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید خط ۶ و ۷مترو تا پایان سال گفت: در حال حاضر پایتخت بیش از ۲۲۳ کیلومتر مترو دارد. وی با اظهار امیدواری از ثمر بخش بودن این همکاری دوجانبه برای طرفین تفاهم نامه، بیان داشت: با توجه به فعالیت‌ها و اقدامات سنگین و عظیم شرکت مترو در زیر زمین و شرایط خاص شهر تهران؛ به طور طبیعی رعایت موارد مربوط به HSE از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، تا محیط مترو فضایی امن برای شهروندان باشد. به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، اجرای رسمی سیستم ایمنی و محیط زیست توسط سامانه HSE شهرداری تهران، منجر به شناسایی دقیق خطرات، ارزیابی و کنترل ریسک‌ها در فرایند ساخت و ساز تونل‌ها و ایستگاه‌های مترو خواهد شد. امام با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری بخشی از ایستگاه‌های خطوط ۶ و ۷ وارد مدار بهره برداری می‌شود، گفت: رعایت بهداشت، ایمنی و مسایل مربوط به محیط زیست ضمن توجه به سلامت، رفاه و آسایش شهروندان، اتفاق خوبی را در شهر رقم خواهد زد. وی با تاکید بر سیاست‌های شهردار تهران مبنی بر ایجاد نهایت مطلوبیت و آسایش برای شهروندان، تصریح کرد: این امر از وظایف خطیر شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به شمار می‌آید تا در راستای رضایت مردم گام برداریم به طوری که به هیچ فردی در پروژه‌های مربوط به مترو؛ آسیب و صدمه‌ای وارد نشود.
فارسفارس4 روز قبل
وی با اظهار امیدواری از ثمر بخش بودن این همکاری دوجانبه برای طرفین تفاهم نامه، بیان داشت: با توجه به فعالیت‌ها و اقدامات سنگین و عظیم شرکت مترو در زیر زمین و شرایط خاص شهر تهران؛ به طور طبیعی رعایت موارد مربوط به HSE از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، تا محیط مترو فضایی امن برای شهروندان باشد. به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، اجرای رسمی سیستم ایمنی و محیط زیست توسط سامانه HSE شهرداری تهران، منجر به شناسایی دقیق خطرات، ارزیابی و کنترل ریسک‌ها در فرایند ساخت و ساز تونل‌ها و ایستگاه‌های مترو خواهد شد. امام با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری بخشی از ایستگاه‌های خطوط ۶ و ۷ وارد مدار بهره برداری می‌شود، گفت: رعایت بهداشت، ایمنی و مسایل مربوط به محیط زیست ضمن توجه به سلامت، رفاه و آسایش شهروندان، اتفاق خوبی را در شهر رقم خواهد زد. وی با تاکید بر سیاست‌های شهردار تهران مبنی بر ایجاد نهایت مطلوبیت و آسایش برای شهروندان، تصریح کرد: این امر از وظایف خطیر شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به شمار می‌آید تا در راستای رضایت مردم گام برداریم به طوری که به هیچ فردی در پروژه‌های مربوط به مترو؛ آسیب و صدمه‌ای وارد نشود. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید خط ۶ و ۷مترو تا پایان سال گفت: در حال حاضر پایتخت بیش از ۲۲۳ کیلومتر مترو دارد. وی با اظهار امیدواری از ثمر بخش بودن این همکاری دوجانبه برای طرفین تفاهم نامه، بیان داشت: با توجه به فعالیت‌ها و اقدامات سنگین و عظیم شرکت مترو در زیر زمین و شرایط خاص شهر تهران؛ به طور طبیعی رعایت موارد مربوط به HSE از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، تا محیط مترو فضایی امن برای شهروندان باشد. به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، اجرای رسمی سیستم ایمنی و محیط زیست توسط سامانه HSE شهرداری تهران، منجر به شناسایی دقیق خطرات، ارزیابی و کنترل ریسک‌ها در فرایند ساخت و ساز تونل‌ها و ایستگاه‌های مترو خواهد شد. امام با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری بخشی از ایستگاه‌های خطوط ۶ و ۷ وارد مدار بهره برداری می‌شود، گفت: رعایت بهداشت، ایمنی و مسایل مربوط به محیط زیست ضمن توجه به سلامت، رفاه و آسایش شهروندان، اتفاق خوبی را در شهر رقم خواهد زد. وی با تاکید بر سیاست‌های شهردار تهران مبنی بر ایجاد نهایت مطلوبیت و آسایش برای شهروندان، تصریح کرد: این امر از وظایف خطیر شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به شمار می‌آید تا در راستای رضایت مردم گام برداریم به طوری که به هیچ فردی در پروژه‌های مربوط به مترو؛ آسیب و صدمه‌ای وارد نشود.
همشهریهمشهری4 روز قبل
براساس توافق‌های صورت‌گرفته میان مجموعه تئاتر شهر، شهرداری تهران و اداره کل هنرهای نمایشی؛ علاوه بر تداوم طرح انضباط شهری در محدوده چهارراه ولیعصر، نمایش‌های میدانی به‌صورت پیوسته و در تمامی طول سال در این فضا اجرا خواهد شد. مدیر مجموعه تئاتر شهر از پیش‌نویس تفاهمی گفته است که طبق آن محوطه تئاتر شهر به محل اجراهای آیینی تبدیل می‌شود و این تفاهمنامه به‌زودی به امضای مجموعه و شهرداری تهران می‌رسد. نصرالله آبادیان از ردیف بودجه مستقلی برای اجرای آثار نمایشی میدانی در این پهنه برای سال آینده خبر داده است. محوطه تئاتر شهر زمانی به یک بحران تبدیل شد که میان دو نفر - که گویا از دستفروشان چهارراه ولیعصر بوده‌اند - نزاع مسلحانه و تیراندازی اتفاق افتاد. شاید برپایی نمایش‌های خیابانی بتواند به بهبود و حفظ فضای اطراف ساختمان تئاتر شهر کمک کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
فواصل ریلی از نظر تراز درست نبودمدیرعامل متروی تهران گفت: ما این مسائل را به مردم نگفتیم، چرا که اشتباهاتی بوده که در زمان گذشته رخ داده و حالا خوشحال هستیم که خطی را تحویل مردم می‌دهیم که نواقص آن رفع شده است. مدیرعامل متروی تهران با بیان این‌که در خط ۳ و ۴ مترو با وجود اعتبارات کمی که داشتیم سعی کردیم نواقص را برطرف کنیم، گفت: دو ورودی دوم در ایستگاه‌های شادمان و شیخ‌الرئیس راه‌اندازی شد و همچنین ایستگاه مهدیه را در خط ۳ راه‌اندازی کردیم که ایستگاه تقاطعی ۳ و ۷ است. امام با بیان این‌که چهار قطار آماده بهره‌برداری است و در مرحله‌ تست به سر می‌برد، ادامه داد: امیدواریم تا نیمه مردادماه چهار قطار وارد چرخه شود و شش قطار باقی‌مانده نیز حداکثر تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری شوند. وی با بیان این‌که قرارداد خرید ۳۷۶ واگن با قیمت مناسب و نازل انجام شده و قرار است با فاینانس خط ۶ و ۷ کار خود را ادامه دهد، گفت: با ظرفیت فاینانس یا کمک صندوق توسعه حمل و نقل، این واگن‌ها خریداری می‌شود. منبع: ایسنا

به انتهای لیست رسیدید