متروی تهران

کشف عتیقه در متروی تهران

برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
امروز صبح مأموران انتظامی گشت مترو صحن مطهر، هنگام گشت زنی در سکوی ایستگاه مترو، متوجه رفتار مشکوک دو مرد شدند که یک ساک نیز همراه آنان بود. در بازرسی از ساک آنان، ۱۳۰۰ عدد سکه عتیقه کشف شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
بیشتر بخوانید: ریزش مترو تهران تکذیب شدامام در توضیح تکمیلی این حادثه گفت: در این بخش از تونل کارگری در حال نصب پروفیل فولادی برای تحکیم دیواره‌ها بوده که حادثه کوچکی در جریان نصب آن به وجود می‌آید. همچنین مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو نیز گفت: ریزشی در تونل متروی نواب نداشته‌ایم و بر اساس گزارش‌های رسیده ساختمانی در نزدیکی این ایستگاه دچار ریزش شده است. وی ادامه داد: در حال حاضر ایستگاه تقاطع خط ۴ و ۷ در خیابان نواب در حال خدمات رسانی به شهروندان است. مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور نیز در خبر تکمیلی اعلام کرد: ساختمانی همجوار با ایستگاه متروی نواب گود برداری شده که این ساختمان دچار ریزش شده است. وی ادامه داد: در این حادثه یک نفر مصدوم شده که به بیمارستان امام خمینی منتقل شده است.
الفالف2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به ثبت روزانه بیش از ۲٫۵ میلیون سفر در شبکه متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران از ابتدای بهره‌برداری تاکنون از انتشار ۲ هزار و ۴۶۱ تن گازهای آلاینده به هوای شهر جلوگیری کرده است. وی با بیان اینکه متروی تهران در خاورمیانه جایگاه اول و در جهان حائز رتبه است، عنوان کرد: تهران در خاورمیانه رتبه اول را از حیث طول خطوط، تعداد خطوط، تعداد ایستگاه‌ها و قیمت به خود اختصاص داده است و در میان ۱۶۳ متروی جهان نیز از نظر طول خطوط در رتبه ۱۷ قرار دارد. مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه از نظر شاخص قیمت بلیت نیز متروی تهران ارزان‌ترین بلیت جهان را داراست، افزود: خطوط متروی تهران و حومه اکنون ۲۰۰ کیلومتر طول دارد و دارای ۵ خط درون شهری و یک خط برون شهری است، البته هنوز ساخت متروی تهران به پایان نرسیده و بر اساس برنامه توسعه خطوط، تا پایان سال ۱۴۰۴ شبکه متروی تهران جمعا دارای ۱۲ خط شامل ۸ خط درون شهری و ۴ خط برون شهری در مجموع به طول ۴۳۰ کیلومتر خواهد بود. وی با اشاره به نقش مترو تهران در کاهش آلودگی هوای پایتخت، گفت: روزانه بیش از ۱۸ میلیون سفر شهری در تهران محقق می‌شود. براساس آمار، مترو تهران از ابتدای بهره برداری تاکنون از انتشار ۲ هزار و ۴۶۱ تن گازهای آلاینده Co، NOX، So۲، PM۱۰ و HC به هوای تهران جلوگیری کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، نخستین خط متروی پایتخت ایستگاه تهران (صادقیه) را به شهر کرج وصل کرد. مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همانند سال گذشته در ایام نوروز با چاپ نقشه خطوط هشتگانه متروی تهران و حومه و اماکن دیدنی قصد دارد یک راهنمای استفاده از مترو تهران را در اختیار مسافران و گردشگرانی قرار دهد که می‌خواهند در تعطیلات نوروزی سفر به پایتخت و بازدید از مکان‌های گردشگری پایتخت را در برنامه خود قرار داده‌اند. البته خطوط فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان خطوط فرعی متروی تهران، افتتاح شده و قابل استفاده‌اند. خط ۱: خط تجریش – کهریزکشاید طولانی‌ترین خط متروی تهران تجریش – کهریزک باشد که از شمال تهران آغاز می‌شود و در جنوب تهران به پایان می‌رسد. خط فرودگاه امام خمینی (ره) و شهر پرندیکی دیگر از خط‌های فرعی که در شبکه متروی تهران، خط فرودگاه امام خمینی (ره) است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: ما در موضوع مترو لواسان دخالتی نداریم، چراکه خارج از محدوده شهر تهران است. علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در پاسخ به این سوال که در زمان محسن هاشمی قرار بوده مترو تهران به لواسان برسد، آیا این موضوع صورت می‌پذیرد یا خیر اظهار کرد: در این راستا بحث‌هایی شده بود که به مرحله اجرا نرسید و در همان حد متوقف شد. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه این موضوعات باید در قالب مباحث قطار‌های حومه‌ای پیگیری شود افزود: ما در این موضوع تصمیمی نمی‌گیریم، چراکه خارج از شهر تهران است. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اتصال خط ۲ به پایانه شرق، بیان کرد: در خصوص جانمایی موقعیت مکانی سایت پایانه شرق بحث زیاد است که مترو کجا قرار گیرد و البته ما نیز یک نقطه‌ای را پیشنهاد داده‌ایم. مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: اگر مشکل پروژه برطرف شود با راه‌اندازی پایانه، مترو برای آن منطقه ضروری است زیرا هزاران نفر از آنجا تردد می‌کنند.

فیلم/ صحنه‌ای عجیب در متروی تهران!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

(تصاویر) زیر متروی تهران چه می‌گذرد؟

19+
فراروفرارو1 ماه قبل

حفاری تونل در متروی تهران (عکس)

16+
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
در آن جلسات در خصوص مترو صحبت می‌کردند و بنابراین پروژه مترو به تصویب رسید. از طرف نمایندگان مردم تهران در مجلس دوم، بنده و آقای دری نجف آبادی مسئول پیگیری اجرای پروژه متروی تهران شدیم. وی تصریح کرد: با افتتاح خط ۶ متروی تهران یکی از طولانی‌ترین خطوط متروی تهران، یا به قول دوست عزیزی که گزارش می‌داد، طولانی‌ترین خط متروی منطقه را خواهیم داشت. ما برای توسعه متروی تهران راه حل داریم. بنابراین برای جلوگیری از قاچاق و فساد و برای کاهش مصرف انرژی، ما در تعطیلات عید بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر سوخت مصرف کردیم.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محسن محمدیان اظهار کرد: به منظور تسهیل در تردد و رفاه حال شهروندان و مسافران استان البرز که برای خرید به تهران سفر می‌کنند، خدمات خط ۵ متروی تهران، از تهران به کرج و بالعکس تا ساعت ۲۲:۳۰ خواهد بود. بر اساس این گزارش، خط ۵ متروی تهران از ایستگاه تهران (صادقیه) آغاز و تا گلشهر در استان البرز امتداد دارد و ساعت فعالیت آن از ساعت ۵ تا ساعت ۲۱:۳۰ است که با توجه به افزایش تقاضای سفر، خدمات این خط تا پایان اسفند ماه ۹۷ تا ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه افزایش خواهد داشت. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| پیروز حناچی در حاشیه جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، گفت: خط ۷ متروی تهران را امسال یا اوایل فروردین ماه به صورت کامل افتتاح خواهیم کرد و این خط تا میدان صنعت می‌آید. شهردار تهران افزود: خط ۶ مترو نیز از دولت آباد تا میدان شهدا افتتاح می‌شود و یک ماه بعد از آن تا میدان امام حسین (ع) می‌رسد. منبع: ایسنا
فراروفرارو3 ماه قبل
فرمانده یگان انتظامی متروی پایتخت از بازداشت دو مامور قلابی حین ارتکاب جرم خبر داد. فرمانده یگان انتظامی متروی پایتخت ادامه داد: دو مرد جوان در حال بازرسی بدنی یکی از مسافران مترو بودند که توجه مأموران به موضوع جلب شده و تحقیقات خود را از آن دو مرد مشکوک آغاز کردند. راقی خاطرنشان کرد: در نهایت مأموران هر دو مرد را به اتهام سوءاستفاده و جعل عنوان انتظامی بازداشت کرده و برای تحقیقات به کلانتری ۱۰۵ سنایی منتقل کردند. وی ادامه داد: متهمان در کلانتری به اخاذی از شهروندان در ایستگاه‌های شلوغ مترو مانند میدان انقلاب و میدان ولیعصر (عج) و تحت عنوان مأموران قلابی اعتراف کردند. فرمانده یگان انتظامی مترو از شهروندان خواست هنگام مواجهه با مأموران پلیس و دولتی، کارت شناسایی و حکم مأموریت تقاضا کنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک، موضوع را با مرکز فوریتهای پلیسی (۱۱۰) و مرکز ۱۹۷ در میان بگذارند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبری مبنی بر کشف جسدی در تونل مترو پایتخت منتشر شد که مسئولان پلیس می‌گویند باتوجه به برخورد این فرد با قطار و از بین رفتن صورت وی تلاش برای شناسایی متوفی جریان دارد. خبرگزاری ایرنا: خبری مبنی بر کشف جسدی در تونل مترو پایتخت منتشر شد که مسئولان پلیس می‌گویند باتوجه به برخورد این فرد با قطار و از بین رفتن صورت وی تلاش برای شناسایی متوفی جریان دارد. یکی از مسئولان پلیس آگاهی تهران توضیح داد: این جسد دیروز حدفاصل ایستگاههای مترو بیمه تا آزادی کشف شد. وی افزود: متوفی در ساعات اولیه صبح روز دوشنبه با ورود به تونل مترو با اولین قطار عبوری برخورد کرده و جان خود را ازدست داده است. وی با بیان اینکه علت این اقدام هنوز مشخص نشده، سن فرد متوفی را حدود ۳۰ تا ۳۵ ساله برآورد کرد.

(ویدئو) کشف سکه‌های عتیقه در متروی تهران

فراروفرارو1 هفته قبل
صبح دیروز مأموران انتظامی گشت مترو صحن مطهر، هنگام گشت زنی در سکوی ایستگاه مترو، متوجه رفتار مشکوک دو مرد شدند که یک ساک نیز همراه آنان بود. در بازرسی از ساک آنان، ۱۳۰۰ عدد سکه عتیقه کشف شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در یک هفته اخیر تعداد مسافران روزانه متروی تهران و حومه رکورد بیست سال اخیر بهره برداری را شکست و در روز پنجم اسفند ماه ۹۷ این میزان به رقم ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۶۷ نفر در روز رسید. وی به افزایش حرکت قطار‌های سریع السیر از سمت ایستگاه کرج به ایستگاه تهران (صادقیه) اشاره و خاطر نشان کرد: به همین دلیل در ماه‌های اخیر میزان استفاده شهروندان شهر کرج از متروی تهران و حومه افزایش یافته است. نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: با توجه به افزایش میزان مسافران در ایستگاه کرج، ساخت یک سکوی مسافری جدید در این ایستگاه در دستور کار قرار گرفت که اکنون آماده بهره برداری است. این سکو به طول ۳۰۰ متر در بخش شرقی-غربی محوطه ایستگاه کرج ساخته شده و با توجه به اینکه خروجی شمالی ایستگاه باریک است ساخت آن تاثیر زیادی در سرعت و راحتی خروج مسافران از ایستگاه کرج دارد. افزایش سرویس دهی متروی تهران در پنجشنبه‌های اسفند ۹۷نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه از افزایش حرکت‌های مسافری در خطوط ۱، ۲ و ۴ متروی تهران در پنجشنبه‌های ماه اسفند ۹۷ خبر داد و افزود: پایتخت در روز‌های پایانی سال همواره با ترافیک فزاینده و شلوغی‌های بی پایان همراه می‌شود که شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این ایام که شهروندان تهرانی در تکاپو برای خرید‌های نوروزی هستند در کنارآن‌ها قرار می‌گیرد و سعی می‌کند تا بهترین خدمات را ارائه کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
متروی تهران- پرند حدفاصل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا شهر پرند به طول ۱۹ کیلومتر به عنوان فاز سوم این پروژه جان تازه می‌گیرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به تلاش‌های شرکت متروی تهران برای اتمام این فاز با تامین اعتبارات مالی از سوی دولت و شرکت عمران شهرهای جدید، بیان داشت: طی روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه این خط ۵۷ درصد در بخش ساختمانی (ایستگاه پرند و مسیر مترو) پیشرفت داشته است، گفت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده است اما در بخش تامین و نصب تجهیزات به دلیل مشکلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است. به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، گام‌های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت. امام با اشاره به اینکه باید تامین بودجه ناوگان اختصاصی این خط نیز در اولویت باشد، افزود: در صورت تامین اعتبار و استمرار حمایت‌ها؛ این خط در کمتر از یکسال تکمیل می‌شود و مردم پرند و شهرهای اطراف با وسیله‌ای سریع و ارزان، امکان دسترسی به نقاط مختلف تهران را از طریق مترو خواهند داشت.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشتست گرم خط ۶، از ایستگاه میدان شهدا تا دولت آباد؛ با حضور علی امام، مدیر عامل این شرکت، فرنوش نوبخت، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو و همچنین جمعی از مدیران انجام شد. در تست گرم، ارزیابی سیستم برق رسانی به مجموعه تست‌های سرد اضافه شده و به همراه حرکت یک قطار کامل، خط مورد بررسی قرار می‌گیرد. حدود یک ماه پیش نیز تست سرد این خط با بهره گیری از یک واگن و لوکوموتیو مورد ارزیابی قرار گرفته بود. براساس تست‌های گرم و سرد انجام شده خط ۶ متروی تهران به لحاظ کیفیت ساخت در سطح مطلوب برای بهره برداری قرار دارد. این خط با قابلیت جا به جایی بیش از یک میلیون مسافر در روز، با ۷ ایستگاه تقاطعی، بیشترین ایستگاه‌های تقاطعی با سایر خطوط متروی تهران را دارا بوده و به همراه خط ۷ رینگ تقاطعی خطوط متروی تهران را تشکیل می‌دهد.
برنابرنا1 ماه قبل
متروی تهران- پرند حدفاصل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا شهر پرند به طول ۱۹ کیلومتر به عنوان فاز سوم این پروژه جان تازه می‌گیرد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به تلاش‌های شرکت متروی تهران برای اتمام این فاز با تامین اعتبارات مالی از سوی دولت و شرکت عمران شهرهای جدید، بیان داشت: طی روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه این خط ۵۷ درصد در بخش ساختمانی (ایستگاه پرند و مسیر مترو) پیشرفت داشته است، گفت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده است اما در بخش تامین و نصب تجهیزات به دلیل مشکلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است. به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، گام‌های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت. امام با اشاره به اینکه باید تامین بودجه ناوگان اختصاصی این خط نیز در اولویت باشد، افزود: در صورت تامین اعتبار و استمرار حمایت‌ها؛ این خط در کمتر از یکسال تکمیل می‌شود و مردم پرند و شهرهای اطراف با وسیله‌ای سریع و ارزان، امکان دسترسی به نقاط مختلف تهران را از طریق مترو خواهند داشت.
ایسناایسنا2 ماه قبل
شهردار تهران گفت‌: خط ۷ متروی تهران بزودی افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خط ۷ متروی تهران را امسال یا اوایل فروردین ماه به صورت کامل افتتاح خواهیم کرد و این خط تا میدان صنعت می‌آید. وی افزود: خط ۶ مترو نیز از دولت آباد تا میدان شهدا افتتاح می‌شود و یک ماه بعد از آن تا میدان امام حسین (ع) می‌رسد. وی در پاسخ به این پرسش که طرح دریافت عوارض از تونل‌های شهری به کجا رسید گفت: این طرح در حد ایده بوده و به تصویب نرسیده است. البته در خیلی از کشورهای دنیا این ایده اجرا می‌شود اما اجرایی کردن این طرح در داخل شهر راحت نیست شاید پروژه‌های که از این به بعد توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود پولی شود مثل اتوبان کمربندی شهید شوشتری که برای استفاده از آن عوارض گرفته می‌شود ولی در داخل شهر این ایده اجرا نخواهد شد و به تصویب شورای شهر هم نرسیده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
متروی تهران - پرند حد فاصل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تا شهر پرند به طول ۱۹ کیلومتر به عنوان فاز سوم این پروژه جان تازه می‌گیرد. به گزارش ایلنا، علی امام با اشاره به تلاش‌‌‌های شرکت متروی تهران برای اتمام این فاز با تامین اعتبارات مالی از سوی دولت و شرکت عمران شهرهای جدید گفت: طی روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه متروی پرند آغاز خواهد شد. وی با تاکید بر اینکه این خط ۵۷ درصد در بخش ساختمانی (ایستگاه پرند و مسیر مترو) پیشرفت داشته است، اظهار داشت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده است اما در بخش تامین و نصب تجهیزات به دلیل مشکلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است. به گفته امام، گام‌‌‌های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت. مدیرعامل شرکت راه‌‌‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه باید تامین بودجه ناوگان اختصاصی این خط نیز در اولویت باشد، خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار و استمرار حمایت‌‌‌ها، این خط در کمتر از یکسال تکمیل می‌‌‌‌‌شود و مردم پرند و شهرهای اطراف با وسیله‌‌‌ای سریع و ارزان، امکان دسترسی به نقاط مختلف تهران را از طریق مترو خواهند داشت.
الفالف2 هفته قبل
جزییات کشف جسد در تونل متروی تهرانگروه حوادث الف، ۲۰ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۲۲ ۳۹۸۰۱۲۰۱۸۴خبری مبنی بر کشف جسدی در تونل مترو پایتخت منتشر شد که مسئولان پلیس می‌گویند باتوجه به برخورد این فرد با قطار و از بین رفتن صورت وی تلاش برای شناسایی متوفی جریان دارد.

کشف سکه‌های عتیقه در متروی تهران +فیلم

خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نایب رئیس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: برای پنج شنبه آخر سال (۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷) تمهیدات و برنامه‌های ویژه‌ای را برای سرویس دهی به شهروندان و مسافران برای زیارت اهل قبور به بهشت زهرا در نظر گرفته است. وی با اشاره به اینکه در آخرین پنج شنبه سال ۹۷ متروی تهران به صورت رایگان در تمامی ایستگا ه. ‌های خطوط یک، دو، سه، چهار و هفت متروی تهران سرویس دهی دارد تصریح کرد: طبق برنامه ریزی به عمل آمده برای ارائه سرویس به ایستگاه حرم مطهرامام خمینی (ره) (بهشت زهرا) از ابتدای صبح تا ساعت ۱۹ بعدازظهر شهروندان و مسافرانی که قصد عزیمت به بهشت زهرا را دارند می‌توانند به صورت رایگان سفر نمایند. مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در روز جمعه ۲۴ اسفندماه ۹۷ نیز تمامی قطار‌ها به سمت حرم مطهرامام (بهشت زهرا) تردد خواهند داشت و برنامه حرکت قطار‌ها در سایر خطوط متروی تهران در روز مذکور تغییری نداشته و طبق جداول زمانی حرکت قطار‌ها خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه آمادگی این را دارد که در صورت نیاز قطار‌های فوق العاده نیز در تمامی خطوط اعزام کنند. انتهای پیام /
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرنوش نوبخت نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن گرامیداشت ۲۹ دی، روز هوای پاک، گفت: شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه براساس چشم انداز خود تلاش می‌کند تا به عنوان شرکتی سرآمد در حمل و نقل شهری با رویکرد دقت، سلامت و سرعت فعالیت کند. در حال حاضر روزانه حدود دو میلیون و پانصد هزار سفر با متروی تهران و حومه انجام می‌شود که این میزان باید براساس چشم انداز حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تا سال ۱۴۰۴ به رقم هفت میلیون سفر در روز برسد. به گفته نوبخت انجام سفر‌های شهری با متروی تهران و حومه در نه ماه نخست سال ۱۳۹۷ باعث شده تا ۸۱۰ هزار تن گاز Co۲ وارد هوای تهران نشود، ضمن آنکه سفر‌های انجام شده با متروی تهران و حومه در این مدت مانع از انتشار ۱۱۳ هزار تن گاز‌های Co، NOX، So۲، PM۱۰ و HC شده است. فرنوش نوبخت نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن گرامیداشت ۲۹ دی، روز هوای پاک افزود: شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه براساس چشم انداز خود تلاش می‌کند تا به عنوان شرکتی سرآمد در حمل و نقل شهری با رویکرد دقت، سلامت و سرعت فعالیت کند. به گفته نوبخت انجام سفر‌های شهری با متروی تهران و حومه در نه ماه نخست سال ۱۳۹۷ باعث شده تا ۸۱۰ هزار تن گاز Co۲ وارد هوای تهران نشود، ضمن آنکه سفر‌های انجام شده با متروی تهران و حومه در این مدت مانع از انتشار ۱۱۳ هزار تن گاز‌های Co، NOX، So۲، PM۱۰ و HC شده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
شهردار تهران با اشاره به افتتاح ۹ کیلومتر از خط شش متروی تهران در آینده‌ای نزدیک، گفت: شهروندان نسبت به ایمنی خطوط شش و هفت مترو اطمینان داشته باشند. تیم‌های مختلفی زحمات بسیاری کشیدند تا امروز شاهد افتتاح خط هفت مترو تهران باشیم. شهردار تهران ادامه‌ داد: در حال‌ حاضر ۲۰۰۰ واگن در خطوط متروی تهران کمبود وجود دارد تا بتوانیم با تامین این واگن‌ها سر فاصله قطارها را به کمتر از دو دقیقه که ظرفیت آن در سیگنالینگ خطوط مترو وجود دارد برسانیم. مترو موضوع حاکمیتی است که باید با توجه به سرمایه‌گذاری عظیم آن بهره وری مناسب نیز از آن صورت بگیرد. حناچی با اشاره به افتتاح خطوط شش و هفت متروی تهران، بیان‌ کرد: با افتتاح این خطوط یک لوپ در خطوط متروی تهران ایجاد می‌شود و بسیاری از سفرهای روی زمین به زیر زمین منتقل خواهد شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: با توجه به افزایش حجم سفر در خط ۵ متروی تهران و حومه و به منظور خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان و مسافران، ساعت پایان کار در این خط از امروز (یکشنبه ۱۲ اسفند ۹۷) تا پایان سال از ساعت ۲۱:۳۰ به ۲۲:۳۰ افزایش یافت. به گزارش ایسنا، محسن محمدیان افزود: به منظور تسهیل در تردد و رفاه حال شهروندان و مسافران استان البرز که برای خرید به تهران سفر می‌کنند، خدمات خط ۵ متروی تهران، از تهران به کرج و بالعکس تا ساعت ۲۲:۳۰ خواهد بود. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، خط ۵ متروی تهران از ایستگاه تهران (صادقیه) آغاز و تا گلشهر در استان البرز امتداد دارد و ساعت فعالیت آن از ساعت ۵ تا ساعت ۲۱:۳۰ است که با توجه به افزایش تقاضای سفر، خدمات این خط تا پایان اسفند ماه ۹۷ تا ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه افزایش خواهد داشت. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- خط پنج متروی تهران و حومه، اولین خط متروی پایتخت است که در سال ۱۳۷۷ افتتاح شد و حدود بیست سال است که از آغاز فعالیت آن می‌گذرد. فاز اول بهسازی خط ۵به گفته‌ی فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، فاز اول بهسازی خط ۵، از دی ماه ۱۳۹۵ آغاز شد و در خرداد ۱۳۹۷ به پایان رسید. بهسازی خطوط مترو امری متداول در تمام دنیاعملیات بهسازی خطوط به طور طبیعی در تمامی خطوط متروی کشور‌های جهان انجام می‌پذیرد که معمولا انجام این‌گونه عملیات‌ها باعث ایجاد اخلال در حرکت قطار‌ها و حتی گاهی موجب توقف موقت خدمات‌رسانی می‌شود. از این رو شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، در آذر ماه ۱۳۹۶ یک واگن به قطار‌های خط ۵ متروی تهران افزود و به همین خاطر ٣٠٠ نفر به ظرفیت هر قطار اضافه شد. ساخت سکو در ایستگاه متروی کرجشرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به منظور تسهیل در رفت و آمد مسافران محترم ایستگاه کرج در حال توسعه سکوی مسافری در این ایستگاه است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
به گزار ش ایسنا، مهندس فرنوش نوبخت نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن گرامیداشت ۲۹ دی، روز هوای پاک افزود: شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه براساس چشم انداز خود تلاش می‌کند تا به عنوان شرکتی سرآمد در حمل و نقل شهری با رویکرد دقت، سلامت و سرعت فعالیت کند. در حال حاضر روزانه حدود دو میلیون و پانصد هزار سفر با متروی تهران و حومه انجام می‌شود که این میزان باید براساس چشم انداز حمل و نقل و ترافیک شهر تهران تا سال ۱۴۰۴ به رقم هفت میلیون سفر در روز برسد. وی در خصوص سهم متروی تهران و حومه در کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی گفت: امروزه بیش از سه چهارم نیاز انرژی دنیا از منابع سوخت‌های فسیلی شامل نفت، بنزین و گاز تامین می‌شود که آلاینده‌های حاصل از آن سبب افزایش آلودگی هوا و گرم شدن زمین شده‌اند. به گفته نوبخت، انجام سفرهای شهری با متروی تهران و حومه در نه ماه نخست سال ۱۳۹۷ باعث شده تا ۸۱۰ هزار تن گاز Co۲ وارد هوای تهران نشود، ضمن آنکه سفرهای انجام شده با متروی تهران و حومه در این مدت مانع از انتشار ۱۱۳ هزار تن گازهایCo، NOX، So۲، PM۱۰و HCشده است. مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: از آبان ماه ۱۳۹۶، حداقل فاصله حرکت قطارها در خطوط ۱، ۲ و ۴ متروی تهران از ۵ دقیقه به ۴ دقیقه کاهش یافت ضمن آنکه این زمان در خط ۳ از ۱۸ دقیقه به ۹ دقیقه و سپس در دی ماه ۹۷ از ۹ دقیقه به ۷ و نیم دقیقه رسید.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح آغاز به کار خط ۶ مترو تهران، اظهار کرد: امروز سه پروژه‌ای افتتاح شد که دو پروژه آن به مساله محیط زیست مربوط می‌شود. وی افزود: در ابتدای انقلاب بحث این بود که متروی تهران که اساس آن برای قبل انقلاب بود، اجرا بشود یا نشود؟ در آن زمان افراد روشنفکری با متروی تهران مخالف بودند که شاید باور کنید. روحانی تاکید کرد: در مجلس دوم که ترکیب نمایندگان تغییر کرده بود، بحث مترو در یکی از جلسات نمایندگان تهران مطرح شد و در نهایت اجرای پروژه متروی تهران تصویب شد. سپس من و آقای دری نجف آبادی مسئول پیگیری اجرای متروی تهران شدیم. رئیس‌جمهور اظهار کرد: امروز شاهد یک تحول بسیار مثبت برای محیط زیست تهران و همچنین حمل و نقل سریع، امن و با مصرف کم انرژی هستیم.

به انتهای لیست رسیدید