متروی تهران

متروی تهران

علت جاری شدن آب در ریل‌های خط ۳ مترو تهران؟

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین29 دقیقه قبل
اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ علی امام در واکنش به مشاهدات خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر جاری شدن آب درمیان ریل‌های خط ۳ متروی تهران گفت: متاسفانه به دلیل زهکشی نشدن این مسیر همزمان با بارندگی آب در میان ریل‌ها جاری می‌شود. او ادامه داد: البته این موضوع کنترل شده است و خطری ایجاد نمی‌کند. این آب در ادامه مسیر وارد مخزن شده و جمع‌آوری می‌شود. امام گفت که به زودی نسبت به اصلاح این موضوع از سوی شرکت مترو اقدام خواهد شد.

بارانی با چاشنی ترافیک

3+
فارسفارس7 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، معتقد است: به هر حال جوان ایرانی نیاز به کار و شغل آبرومند، با میزان درآمد مکفی دارد که بتواند هم از پس مخارج خود برآید و هم در جامعه جایگاه درخور شأن شخصیت و عزت خود را داشته باشد و این امر میسر نخواهد شد مگر با تکیه و تمرکز بر مظاهر اقتصاد دانش‌بنیان. اعتمادآنلاین| مراسم تقدیر از شورای سیاستگذاری، هیئت داوران، اعضای ستاد برگزاری و عوامل اجرایی دبیرخانه پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا»، عصر روز گذشته ۲۷ آبان در دفتر مرکز جهاد دانشگاهی برگزار شد. این مراسم با حضور حمیدرضا طیبی؛ رئیس جهاد دانشگاهی، عیسی علیزاده؛ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، بهزاد رشیدی؛ رئیس جهاد دانشگاهی واحد هنر و دبیر پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا» در سالن کنفرانس دفتر مرکز جهاد دانشگاهی برگزار شد. طیبی افزود: بسیار خوشحالم که جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی تا به اینجا توانسته است بر مدار همین الگوسازی گام بردارد و از دریچه آثار هنری و مشخصا عکس و فیلم به حوزه صنعت و فناوری دقیق شده و علاوه بر توصیف پیشرفت‌های صورت گرفته، موانع، چالش‌ها و ضعف‌های این عرصه را نیز به تصویر بکشد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس جهاد دانشگاهی توسعه اقتصادی متکی بر توان ملی و توان ملی متکی بر مجموعه فعالیت‌هایی برپایه علم و فناوری است که قتصاد دانش‌بنیان را شکل می‌دهد و به نظرم اگر طی سال‌های اخیر به روی این حوزه سرمایه‌گذاری هدفمند و مطلوبی داشتیم، در این برهه از زمان شاهد بروز برخی اعتراض‌ها در حوزه موضوعات معیشتی که بیشتر قشر جوان کشور را درگیر خود کرده است، نبودیم. به گزارش ایسنا، مراسم تقدیر از شورای سیاستگذاری، هیئت داوران، اعضای ستاد برگزاری و عوامل اجرایی دبیرخانه پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا»، عصر روز گذشته ۲۷ آبان در دفتر مرکز جهاد دانشگاهی برگزار شد. این مراسم با حضور حمیدرضا طیبی؛ رئیس جهاد دانشگاهی، عیسی علیزاده؛ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، بهزاد رشیدی؛ رئیس جهاد دانشگاهی واحد هنر و دبیر پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا» در سالن کنفرانس دفتر مرکز جهاد دانشگاهی برگزار شد. طیبی افزود: بسیار خوشحالم که جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی تا به اینجا توانسته است بر مدار همین الگوسازی گام بردارد و از دریچه آثار هنری و مشخصا عکس و فیلم به حوزه صنعت و فناوری دقیق شده و علاوه بر توصیف پیشرفت‌های صورت گرفته، موانع، چالش‌ها و ضعف‌های این عرصه را نیز به تصویر بکشد. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
مدیر کل روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران را حرکت در تمامی خطوط ۷ گانه مترو را عادی اعلام کرد. «محسن محمدیان» مدیر کل روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: حرکت در تمامی خطوط ۷ گانه متروی تهران عادی است و خبر خرابکاری در خطوط مترو کذب است. وی تاکید کرد: از شهروندان تهرانی درخواست می‌کنیم به شایعات توجه نکنند، چرا که حرکت قطار‌ها به صورت عادی جریان دارد.
برنابرنا2 روز قبل
سرویس‌دهی در خط ۶ مترو از یک آذر ۹۸ از ساعت ۵:۳۰ صبح شروع و ساعت ۲۲:۳۰ خاتمه می‌یابد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ تاکنون زمان بهره‌برداری از خط ۶ متروی تهران به منظور برخی اقدام‌های اجرایی برای توسعه و بهینه‌سازی شرایط موجود از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۱ بود. با توجه به آغاز فصل سرما و پیگیری شرکت بهره‌برداری متروی تهران برای رفاه بیشتر شهروندان و مسافران برای استفاده از خط ۶ کارهای اجرایی به پایان رسید و ساعت بهره‌برداری از این خط همانند سایر خطوط افزایش یافت و اولین حرکت قطار ساعت ۵:۳۰ صبح و آخرین اعزام ساعت ۲۲:۳۰ خواهد بود. در حال حاضر خط ۶ متروی تهران به طول ۱۰ کیلومتر و با ۴ ایستگاه دولت آباد، بعثت، میدان شهدا و امام حسین (ع) در بخش جنوبی این خط با سرفاصله هر ۱۵ دقیقه در حال بهره برداری است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به تشریح عملکرد مترو در خط ۵ پرداخت و گفت: روزانه ۲ هزار و ۱۷۴ حرکت قطار برای جابه جایی مسافران در خط ۵ صورت می‌گیرد. وی با بیان اینکه طبق جدول روزانه تاخیری در حرکت قطار‌های تهران کرج دیده نمی‌شود، افزود: گزارش عملکرد این خط از مترو روزانه بررسی و علل تاخیر‌ها رسیدگی و رفع می‌شود. بیشتر بخوانید: افزایش ساعات کاری مترو در زمان بارش برف و برودت هوا/رفع سریع علل تاخیر حرکت قطار‌ها در دستور کار استنوبخت با تاکید بر اینکه روزانه ۲ هزار و ۱۷۴ حرکت قطار برای جابه جایی مسافران در خط ۵ صورت می‌گیرد، تصریح کرد: روزانه ممکن است جدول زمانی عوض شود، اما صد در صد حرکت‌ها طبق جدول و برنامه ریزی قبلی انجام می‌شود. وی با بیان اینکه میانگین زمان سفر‌ها با خط ۵ کمتر شده است، گفت: در خط ۵ قطار‌های اکسپرس و عادی به فاصله ۱۰ دقیقه مسافران را جابه جا می‌کنند. نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: برای رفاه حال شهروندان صبح‌ها یک قطار از کرج و یک قطار نیز از گلشهر خالی به سمت تهران حرکت می‌کنند که البته از اکباتان نیز به تازگی قطار اکسپرس در نظر گرفته شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز یکشنبه ۲۶ آبان ماه مشاهده می‌کنید. یخ زدایی و برف روبی معابر شهری انجام شده است/آمادگی برای بارش‌های بعدی وجود داردمدیر کل خدمات شهری شهرداری از یخ زدایی و برف روبی همه معابر شهری خبر داد و گفت: مشکلی در حوزه عبور و مرور‌ها وجود ندارد. کرایه تاکسی‌ها گران نمی‌شود/ بررسی لزوم تخصیص بسته حمایتی به تاکسی‌هامدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه تاکسی منتفی است، گفت: اگر سهمیه‌ها کم باشد رایزنی برای افزایش آن صورت خواهد گرفت. نیازی به حضور آتش نشانی در گازگرفتگی‌ها نیستبه گفته ملکی در بسیاری موارد از گازگرفتگی، نیازی به حضور آتش نشانی نیست بنابراین شهروندان با ۱۲۵ تماس نمی‌گیرند. بروز خلل در روند ارزیابی وسع به ضرر مستمندان استمدیرعامل سازمان بیمه سلامت به تشریح آخرین اخبار در خصوص نحوه اجرای بیمه اجباری سلامت پرداخت.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از افزایش ساعات کار مترو در زمان برودت هوا و بارش برف خبر داد. فرنوش نوبخت با بیان اینکه خدمات رسانی مترو تهران و حومه طبق جدول زمان بندی انجام می‌شود، گفت: در صورت بارش برف و برودت هوا به دلیل بروز ترافیک احتمالی افزایش ساعات کار مترو صورت می‌گیرد. وی با تاکید بر اینکه حرکت قطار‌ها در خطوط یک، ۲ و ۴ به فاصله هر سه و نیم دقیقه انجام می‌شود، تصریح کرد: در خطوط ۷ نیز حرکت قطار‌ها به ۱۰ دقیقه کاهش یافته است. نوبخت از فعالیت ۲۴ ساعته خط فرودگاه امام خمینی و همچنین مترو تهران کرج در شب گذشته خبر داد و گفت: خطوط درون شهری نیز شب گذشته تا ۲۴ بامداد فعال بوده است. نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه یادآور شد: با توجه به بررسی روزانه عوامل مختلف تاخیر‌ها پایداری در سیستم دیده می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از ساعت صفر بامداد ۲۴ آبان ۱۳۹۸ سهمیه بندی بنزین همه وسایل نقلیه بنزین سوز، برای قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان اعلام شد. با افزایش قیمت بنزین بسیاری از مردم برای جابجایی در سطح شهر از وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو استفاده کردند. بیشتر بخوانید: رکورد جابجایی روزانه مسافر در متروی تهران و حومه شکستمنبع: ایرناانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسان‌های منتشر میشود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از افزایش ساعات کار مترو در زمان برودت هوا و بارش برف خبر داد. فرنوش نوبخت نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه با بیان اینکه خدمات رسانی مترو تهران و حومه طبق جدول زمان بندی انجام می‌شود، گفت: در صورت بارش برف و برودت هوا به دلیل بروز ترافیک احتمالی افزایش ساعات کار مترو صورت می‌گیرد. بیشتر بخوانید: رکورد جابجایی روزانه مسافر در متروی تهران و حومه شکستوی با تاکید بر اینکه حرکت قطار‌ها در خطوط یک، ۲ و ۴ به فاصله هر سه و نیم دقیقه انجام می‌شود، تصریح کرد: در خطوط ۷ نیز حرکت قطار‌ها به ۱۰ دقیقه کاهش یافته است. نوبخت از فعالیت ۲۴ ساعته خط فرودگاه امام خمینی و همچنین مترو تهران کرج در شب گذشته خبر داد و گفت: خطوط درون شهری نیز شب گذشته تا ۲۴ بامداد فعال بوده است. نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه یادآور شد: با توجه به بررسی روزانه عوامل مختلف تاخیر‌ها پایداری در سیستم دیده می‌شود.

(تصاویر) ازدحام مسافران در متروی تهران بعد از گرانی بنزین

11+
فراروفرارو3 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشفرنوش نوبخت نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه خدمات رسانی مترو تهران و حومه طبق جدول زمان بندی انجام می‌شود، گفت: در صورت بارش برف و برودت هوا به دلیل بروز ترافیک احتمالی افزایش ساعات کار مترو صورت می‌گیرد. اخبار اجتماعی-نوبخت با بیان اینکه خللی در ارایه خدمات عادی به شهروندان رخ نداده است، افزود: تاخیری در تردد قطار‌ها به غیر از دو مورد وجود نداشته که آن هم به علت خرابی قطار بوده که مشکلات به سرعت بررسی و خوشبختانه اکنون تمامی خطوط مترو فعال بوده و آماده خدمات رسانی هستند. وی با تاکید بر اینکه حرکت قطار‌ها در خطوط یک، ۲ و ۴ به فاصله هر سه و نیم دقیقه انجام می‌شود، تصریح کرد: در خطوط ۷ نیز حرکت قطار‌ها به ۱۰ دقیقه کاهش یافته است. نوبخت از فعالیت ۲۴ ساعته خط فرودگاه امام خمینی و همچنین مترو تهران کرج در شب گذشته خبر داد و گفت: خطوط درون شهری نیز شب گذشته تا ۲۴ بامدادفعال بوده است. نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه یادآور شد: با توجه به بررسی روزانه عوامل مختلف تاخیر‌ها پایداری در سیستم دیده می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- عضو هیات رئیسه چهارمین دوره شورای شهر تهران از تشدید آلودگی هوا در تهران انتقاد کرد و گفت: شهرداری فعلی توجهی به افتتاح خطوط مترو با پیشرفت فیزیکی بالا ندارد. ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه چهارمین دوره شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با انتقاد از تشدید آلودگی هوا در تهران، گفت: علت آلودگی هوا بخشی به حمل و نقل و بخشی دیگر به کارخانجات موجود در اطراف تهران و داخل شهر مربوط می‌شود. وی با اشاره به عوامل کمک کننده در راستای کاهش آلودگی هوا، افزود: باید یک سری فعالیت‌ها از جمله توسعه حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار بگیرد در غیر این صورت تعطیلی مدارس به تعطیلی ادارات نیز منجر می‌شود از این رو باید شرایط هموار شود تا مشکلات فعلی دیگر تکرار نشود. قناعتی با بیان اینکه امکانات و ظرفیت‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی افزایش یابد، تصریح کرد: توسعه حمل و نقل ریلی و اتوبوس از ضرورت‌ها برای بهبود شرایط جوی در کلانشهری همچون تهران است. وی با اشاره به شعار شورای شهر چهارم مبتی بر اینکه هر شهروند پس از ۳۰۰ متر پیاده روی از محل سکونت خود باید به وسیله حمل و نقل عمومی دسترسی پیدا کند، گفت: متاسفانه این مهم هنوز عملیاتی نشده و مردم کماکان از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده می‌کنند.
الفالف4 روز قبل
امام در ادامه عنوان کرد: در فاز اول ۴۹ آسانسور و پس از آن به‌تدریج ۱۴۷ آسانسور باقیمانده نصب و بهره‌برداری می‌شود. وی با تأکید بر این‌که پایتخت راه درازی تا مناسب‌سازی کامل برای معلولان و افراد کم‌توان دارد، خاطرنشان کرد: مترو نیز از این قاعده مستثنا نیست. به همین دلیل سیستم اصلاح، بازبینی و تکمیل در حوزه مناسب‌سازی مترو برای معلولان و افراد کم‌توان توسط شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) همواره فعال است. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) اعلام کرد: ایستگاه‌های مولوی، بسیج، محمدیه و دولت‌آباد تا پایان آذر جاری و ایستگاه بعثت تا نیمه اول دی به آسانسور مجهز خواهند شد. همچنین بهره‌برداری از پله‌برقی ورودی جنوبی ایستگاه شادمان نیز تا نیمه اول آذر انجام می‌شود.
ایلناایلنا4 روز قبل
مدیرعامل شرکت متروی تهران در خصوص تمهیدات این شرکت در پی سهمیه‌بندی بنزین اظهار داشت: در این هفته دو رام قطار به متروی تهران اضافه می‌شود. «علی امام» مدیرعامل شرکت متروی تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص تمهیدات شرکت متروی تهران در پی افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: پیگیر ورود هرچه سریعتر ورود ۶ رام قطار به خطوط مترو هستیم و در همین راستا در این هفته برنامه تحویل دو رام قطار به متروی تهران انجام می‌شود. وی افزود: ۴ رام باقی‌مانده تا پایان سال تحویل شبکه مترو خواهد شد. مدیرعامل شرکت متروی تهران در پاسخ به این سوال که آیا مترو برنامه ویژه‌ای برای افزایش ظرفیت متروی تهران دارد، گفت: برنامه دولت پیگیری ورود ۶۳۰ واگن مترو به کشور است و هم شرکت متروی تهران و هم دولت پیگیر آن هستند. دولت در حال رایزنی و مذاکره با کشور روسیه برای ورود تعدادی از واگن‌های قطار به کشور است که البته فعلا در حد مذاکره است.
فارسفارس4 روز قبل
۱۶ سال از مطرح شدن ضرورت اجرای پروژۀ متروی هشتگرد به قزوین می‌گذرد، پروژه‌ای که البته همواره موافقان و مخالفانی نیز داشته است، امروز مسؤولان استان قزوین در احداث این مترو و یا ساخت یک خط جدید مستقل برای قطار تندرو از تهران به قزوین بر سر دو راهی قرار گرفتند. برخی مسؤولان استان از ادامه طرح متروی هشتگرد به قزوین و بعضی دیگر از متوقف شدن آن و راه‌اندازی یک خط جدید مستقل از تهران به قزوین سخن می‌گویند. بلاتکلیفی ساخت متروی هشتگرد به قزوینعلی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین می‌گوید: به دلیل اینکه مطالعات متروی هشتگرد به قزوین در سال‌های ۸۲ تا ۸۵ صورت گرفته، سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر لحاظ شده که با توجه به تکنولوژی‌های امروز حمل و نقل پایین است. این مسؤول بیان می‌کند: اکنون مسؤولان استان قزوین تصمیم گرفتند مشاور مربوطه، مطالعات خود را در خصوص انتقال متروی هشتگرد به قزوین، راه‌اندازی خط راه‌آهن جدید و اتصال شهرها از هشتگرد به محمدیه و قزوین و محل دپو کردن مسافران قزوین از سمت شمال غرب کشور را انجام دهد. به گزارش خبرگزاری فارس، آنچه امروز به نظر می‌رسد مسؤولان استان قزوین در ادامه ساخت متروی هشتگرد به قزوین و یا توقف آن و ساخت یک خط جدید مستقلی از تهران به قزوین بر سر دو راهی قرار گرفتند.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
خبرگزاری ایلنا: مدیرعامل شرکت متروی تهران در خصوص تمهیدات این شرکت در پی سهمیه‌بندی بنزین اظهار داشت: در این هفته دو رام قطار به متروی تهران اضافه می‌شود. «علی امام» مدیرعامل شرکت متروی تهران در خصوص تمهیدات شرکت متروی تهران در پی افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: پیگیر ورود هرچه سریعتر ورود ۶ رام قطار به خطوط مترو هستیم و در همین راستا در این هفته برنامه تحویل دو رام قطار به متروی تهران انجام می‌شود. وی افزود: ۴ رام باقی‌مانده تا پایان سال تحویل شبکه مترو خواهد شد. مدیرعامل شرکت متروی تهران در پاسخ به این سوال که آیا مترو برنامه ویژه‌ای برای افزایش ظرفیت متروی تهران دارد، گفت: برنامه دولت پیگیری ورود ۶۳۰ واگن مترو به کشور است و هم شرکت متروی تهران و هم دولت پیگیر آن هستند. دولت در حال رایزنی و مذاکره با کشور روسیه برای ورود تعدادی از واگن‌های قطار به کشور است که البته فعلا در حد مذاکره است.
مهرمهر4 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: گران کردن بنزین یک گام به سوی قیمت واقعی آن است زیرا این فرآورده نسبت به کالاهای دیگر قیمت ارزانی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.

پرداخت درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. وی افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
پیمانکار باجه‌های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش …پیمانکار باجه‌های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه‌ها تهدید می‌کند. به گزارش ایران جیب از مهر، تمام کارکنان باجه‌های فروش بلیت ایستگاه‌های متروی تهران تحت پوشش قانون کار هستند و به صورت رابط استخدامی با یک شرکت پیمانکار فعالیت می‌کنند. اما گزارش میدانی خبرنگار مهر از چند ایستگاه متروی سطح شهر تهران نشان می‌دهد، یک موضوع که البته کاربران فروش بلیت هیچ نقشی در آن ندارند، آنها را رنج می‌دهد. کاربران فروش بلیت می‌گویند مسافران مترو معمولا حاضر نمی‌شوند برای خرید بلیت اقدام به کشیدن کارت کرده و ترجیح می‌دهند نقدا خرید کنند؛ به همین دلیل وقتی کاربر فروش بلیت به مسافران پیشنهاد یا اصرار به کشیدن کارت می‌کند، در بیشتر مواقع با واکنش تند مسافران مواجه می‌شوند. نکته قابل توجه که چند نفر از کارکنان نیز به آن اشاره کردند، قید مدرک تحصیلی «دیپلم» در قرارداد کار تمام کارکنان حتی کارکنان دارای تحصیلات دانشگاهی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
فرنوش نوبخت، مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، گفت: اجرای طرح جدید ترافیک سبب افزایش تعداد مسافران مترو شده است. وی با بیان اینکه ما در روز ۱۳ آبان شاهد رکوردشکنی سفر با مترو در این چند ساله بودیم، گفت: در این روز دقیقا یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۲۱ نفر با مترو سفر کردند که نسبت به ۱۳ آبان ۹۷ که مترو یک میلیون و ۶۷۹ هزار و ۶۸۷ نفر مسافر داشت، شاهد افزایش ۷ درصدی بودیم. نوبخت با تاکید بر اینکه آمار کل سال ۹۸ نسبت به ۹۷ و آبان امسال هم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: تردیدی نداریم که در یک سال اخیر به‌طور مستمر حجم سفرها با مترو افزایش یافته است و طبعا یکی از عوامل موثر بر این تغییر، اجرای طرح‌های جدید ترافیکی بوده است. مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو ضمن رد ادعای کاهش تعداد مسافران مترو با استناد به اعداد و ارقام، در خصوص میزان افزایش مسافران مترو گفت: در کل شبکه و کل سال چیزی در حدود ۵ درصد افزایش مسافر داشته‌ایم که این افزایش در محدوده‌های مرکزی شهر که طرح‌های خاصی اجرا شده، بیش از ده درصد بوده است. نوبخت گفت: افزایش آمار سفر با مترو به خاطر زحمات کارکنان شرکت و پیمانکاران نگهداری تجهیزات ثابت و متحرک است و تمامی تلاش خود را می‌کنیم که همه شاهد بهبود مستمر خدمات رسانی در متروی تهران باشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
البته به گفته آنها تاکنون به این دلیل فردی اخراج نشده اما مدام از این ابزار به عنوان تهدید استفاده می‌شود. کاربران فروش بلیت می‌گویند مسافران مترو معمولا حاضر نمی‌شوند برای خرید بلیت اقدام به کشیدن کارت کرده و ترجیح می‌دهند نقدا خرید کنند؛ به همین دلیل وقتی کاربر فروش بلیت به مسافران پیشنهاد یا اصرار به کشیدن کارت می‌کند، در بیشتر مواقع با واکنش تند مسافران مواجه می‌شوند. بالاخره ما حق نداریم مردم را وادار کنیم تا بلیت را نقدی یا به صورت غیرنقدی شارژ کنند.» انعقاد قرارداد یکماهه با کارکنانهمچنین یکی دیگر از کارکنان از وضعیت قرارداد کار گلایه دارد. نکته قابل توجه که چند نفر از کارکنان نیز به آن اشاره کردند، قید مدرک تحصیلی «دیپلم» در قرارداد کار تمام کارکنان حتی کارکنان دارای تحصیلات دانشگاهی است. یکی دیگر از کارکنان باجه فروش بلیت گفت: «بعد از پایان شیفت کاری، یکی از کارکنان باید پول‌های نقد در صندوق‌های باجه‌های ایستگاه را جمع آوری و نزد بانک در حساب شخصی خود واریز و از طریق دستگاه پوز به حساب شرکت واریز کند.

در اینستاگرام ستاره‌های خارجی؛ این کره‌ای‌های گوگولی!

79+
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تمام کارکنان باجه‌های فروش بلیت ایستگاه‌های متروی تهران تحت پوشش قانون کار هستند و به صورت رابط استخدامی با یک شرکت پیمانکار فعالیت می‌کنند. اما گزارش میدانی خبرنگار مهر از چند ایستگاه متروی سطح شهر تهران نشان می‌دهد، یک موضوع که البته کاربران فروش بلیت هیچ نقشی در آن ندارند، آنها را رنج می‌دهد. کاربران فروش بلیت می‌گویند مسافران مترو معمولا حاضر نمی‌شوند برای خرید بلیت اقدام به کشیدن کارت کرده و ترجیح می‌دهند نقدا خرید کنند؛ به همین دلیل وقتی کاربر فروش بلیت به مسافران پیشنهاد یا اصرار به کشیدن کارت می‌کند، در بیشتر مواقع با واکنش تند مسافران مواجه می‌شوند. نکته قابل توجه که چند نفر از کارکنان نیز به آن اشاره کردند، قید مدرک تحصیلی «دیپلم» در قرارداد کار تمام کارکنان حتی کارکنان دارای تحصیلات دانشگاهی است. این کاربر فروش بلیت همچنین با انتقاد از وضعیت شیفت‌ها و کمبود نیرو افزود: به دلیل کمبود نیرو در باجه‌های فروش بلیت، باید چندین هفته بدون وقفه در محل کار حاضر شویم و برای تعطیلات هیچ برنامه ریزی وجود ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی امام در بازدید از ایستگاه مترو مولوی اظهارداشت: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در آذر به بهره برداری می‌رسد. وی گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط ۷ به عنوان عمیق‌ترین خط مترو پایتخت از این جهت که از بخش‌هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می‌کند، حائز اهمیت است. وی افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۲ رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط ۷ واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود. این خط در مجموع دارای ۲۷ کیلومتر طول و ۲۲ ایستگاه است و اماکن مهمی از شهر همانند برج میلاد، بازار تهران و سایر مراکز تجاری و فرهنگی در جنوب شهر را به یکدیگر متصل می‌کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) علی امام در بازدید از ایستگاه متروی مولوی عنوان کرد: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در آذرماه به بهره برداری می‌رسد. او گفت: ایستگاه متروی مولوی در خط ۷ به عنوان عمیق‌ترین خط متروی پایتخت از این جهت که از بخش هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می‌کند، حائز اهمیت است. او افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۲ رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. در تلاشیم ۴ رام قطار دیگر نیز تا ابتدای سال آینده به خطوط متروی تهران اضافه شود. گفتنی است ایستگاه متروی مولوی در خط ۷ واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه ساخت ایستگاه مولوی به لحاظ عبور از بافت تاریخی و قدیمی حائز اهمیت است، ‌ گفت: اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه‌اندازی این ایستگاه در آذر محقق می‌شود. علی امام مدیرعامل متروی تهران در بازدید از ایستگاه مترو مولوی اظهارداشت: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در آذر به بهره برداری می‌رسد. وی افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۲ رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. در تلاشیم ۴ رام قطار دیگر نیز تا ابتدای سال آینده به خطوط متروی تهران اضافه شود. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط ۷ واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
علی امام در بازدید از ایستگاه مترو مولوی اظهارداشت: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در آذر به بهره برداری می‌رسد. وی گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط ۷ به عنوان عمیق‌ترین خط مترو پایتخت از این جهت که از بخش‌هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می‌کند، حائز اهمیت است. وی افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۲ رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط ۷ واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود. این خط در مجموع دارای ۲۷ کیلومتر طول و ۲۲ ایستگاه است و اماکن مهمی از شهر همانند برج میلاد، بازار تهران و سایر مراکز تجاری و فرهنگی در جنوب شهر را به یکدیگر متصل می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید