مجلس آمریکا

مجلس آمریکا

مهرمهر3 ساعت قبل
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه افزود: دلیل اینکه اروپایی‌ها با ما شل و سفت رفتار می‌کنند برای این است که در جدیت گام‌های ما تردید دارند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: تلقی کشورها از گزارش ما مثبت بود و ۱۱۱ کشور از آن استقبال کردند و البته توصیه هایی نیز داشتند. وی گفت: کشورهای غربی لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند و این پرچم باید در دست ما باشد. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: باید با کشورهای همصدای خود پرچم حقوق بشری که کرامت انسانی را پایه گذاشته در دنیا برافرازیم. لاریجانی گفت: باید حقوق بشر اسلامی را به دیگران بیاموزیم.

گام‌های هسته‌ای باید غیرقابل بازگشت باشد

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
آقای لاریجانی افزود: این گام هایی که ما برداشته‌ایم اگر جدی باشد نباید قابل بازگشت باشد. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه افزود: دلیل اینکه اروپایی‌ها با ما شل و سفت رفتار می‌کنند برای این است که در جدیت گام‌های ما تردید دارند. آقای لاریجانی افزود: این کار صدا و سیما خدمتی بزرگ به دموکراسی و کار کارستانی در عرصه فعالیت رسانه‌ای بود. وی گفت: کشورهای غربی لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند و این پرچم باید در دست ما باشد. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: باید با کشورهای همصدای خود پرچم حقوق بشری که کرامت انسانی را پایه گذاشته در دنیا برافرازیم.
مهرمهر19 ساعت قبل
این در حالی است که فیس بوک پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶میلادی اقداماتی را برای گسترش برای جلوگیری از گسترش اخبار جعلی اتخاذ کرده بود. این موسسه متوجه شد اخبار جعلی بیش از ۲٫۳ میلیون بار پست شدند و این اخبار حدود ۱۵۸٫۹ میلیون بار بازدید شده‌اند. هدف اخبار جعلی هر دو حزب سیاسی آمریکا هستند اما طبق تحقیقات این شرکت بیشتر اخبار جعلی علیه دموکرات‌ها و لیبرال‌ها منتشر شده است. در یکی از اخبار جعلی ادعا شده بود پدربزرگ دونالد ترامپ از مالیات فرار می‌کرده است. این خبر جعلی حدود ۲۹ میلیون بازدید داشته است. فیس بوک در پاسخ به این گزارش اعلام کرد اقداماتی برای کاهش تعداد اخبار جعلی جعلی انجام داده و به این روند ادامه می‌دهد.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
وی ادامه داد: بخش ترامپ – اردوغان روابط ترکیه – آمریکا، تنها بخشی از شرایط کنونی است. اعتماد میان نهادهای دولتی دو کشور فرسایش یافته و خشم قابل توجهی در ترکیه نسبت به آمریکا و بالعکس وجود دارد. ماه‌ها قبل آمریکا به خاطر تسلیم ترکیه برای خرید سیستم‌های دفاع موشکی روسیه بسیار عصبانی شده بود. اگرچه واشنگتن در مقابل خودگامگی اردوغان سکوت کرده اما می‌خواهد که آنکارا اتهامات علیه کارمندان کنسولگری آمریکا در ترکیه را لغو کند. حمایت آمریکا از «یگان‌های مدافع خلق» یکی از بزرگترین تهدیدات برای روابط میان ترکیه و آمریکا در سال‌های پیش‌رو محسوب می‌شود.
زومیتزومیت22 ساعت قبل
برخی کاربران اپل‌کارت ازجمله مؤسس پیشین اپل، با متهم‌کردن بانک گلدمن‌ساکس به تبعیض جنسیتی می‌گویند سقف اعتبار کارت اعتباری همسرانشان بسیار کمتر از کارت اعتباری خودشان تعیین شده است. در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی، اپل در همکاری با بانک گلدمن‌ساکس، کارت اعتباری خود معروف به اپل‌کارت را معرفی کرد. حال به‌نظر می‌رسد پس از توییت یکی از کارآفرینان حوزه‌ی فناوری مبنی‌بر تبعیض جنسیتی در تعیین محدوده‌ی اعتبار در کارت‌های اعتباری اپل، تحقیقات جدیدی درباره‌ی شیوه‌ی کار کارت‌های اعتباری گلدمن‌ساکس آغار شده است. هانسون پس از توییت اول خود در مصاحبه‌ی روز یکشنبه گفته است گلدمن‌ساکس به‌صورت جدی با سوگیری‌ها برخورد نمی‌کند. اپل‌پی نوعی سیستم پرداخت همراه برپایه‌ی کارت اعتباری حال حاضر کاربران است که اپل از سال ۲۰۱۴ آن را عرضه می‌کند.
انتخابانتخاب2 روز قبل
قانونی جدید در ایتالیا نصب وسایل ایمنی و هشداردهنده را در خودروها اجباری کرده که به کمک آن اگر کودکی در صندلی عقب یا صندلی ایمنی رها شده باشد به راننده هشدار می‌دهد. این قانون از روز پنجشنبه در ایتالیا به اجرا در آمد و به منظور جلوگیری از مرگ و میر کودکان رها شده در خودروها طراحی شده است. برخی دیگر از این دستگاه‌ها نیز سیگنال‌هایی را به تلفن هوشمند راننده می‌فرستند که از محدوده سنسور روی صندلی ماشین کودک ارسال می‌شود. رانندگان ایتالیایی از این پس در صورت عدم استفاده از این وسایل ایمنی با جریمه‌هایی بین ۸۸ تا ۳۳۳ یورویی مواجه شده و ممکن است حتی امتیاز منفی در گواهینامه خود دریافت کنند. برخی از خودروسازان هم‌اکنون وسایل ایمنی صندلی عقب را به وسایل نقلیه خود اضافه کرده‌اند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا، درخواست جمهوریخواهان مبنی برلزوم شهادت علنی افشاگر تماس تلفنی «ولادیمیر زلنسکی» و «دونالد ترامپ» روسای جمهوری اکراین و ایالات متحده، در جلسه استیضاح عمومی هفته آینده را رد کرد و گفت که علنی شدن آن غیر ضروری است. جمهوریخواهان خواستار شهادت علنی هانتر پسر جو بایدن و همچنین فردی که برای اولین بار تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی را افشا کرده هستند. طبق قوانین کنگره، این افشاگر حق دارد ناشناس بماند تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشد. علاوه بر این، این استیضاح حاوی ادله بسیاری برگرفته از شاهدان، اسناد و نیز سخنان خود رئیس جمهور در تماس ۲۵ ژوئیه است. شیف در ماه سپتامبر نیز گفته بود که این افشاگر خیلی زود در مقابل کنگره حاضر خواهد شد اما شهادت وی در هفته‌های آینده ضرورتی ندارد.
انتخابانتخاب2 روز قبل
تارنمای خبری شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان ضمن انتشار این خبر، اعلام کرد: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان دیروز (شنبه) با اعلام اینکه افشگر ماجرای «اوکراین‌گیت» در روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ حاضر نخواهد شد، تاکید کرد که «شهادت فردی او» اضافه و غیر ضروری است. این درحالی است که جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند افشاگر پرونده «اوکراین‌گیت» و «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را برای ادای شهادت در پرونده تحقیقات استیضاح رئیس جمهوری احضار کنند. افشاگر ناشناسی که جمهوریخواهان خواستار شهادت او در پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ هستند، چندی پیش محتوای تماس تلفنی ترامپ با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین را فاش کرد. «دوین نونز» عضو جمهوریخواه ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا دیروز (شنبه) در نامه‌ای خطاب به «آدام شیف» رئیس دموکرات این کمیته نوشت: مردم آمریکا باوجود تلاش دموکرات‌ها برای قانونی جلوه دادن پروسه ساختگی استیضاح، شاهد آن هستند. پیامدهای این افشاگری سبب شد تا پنجم مهرماه، ۲۱۹ نماینده مجلس نمایندگان از مجموع ۴۳۵ نفر خواستار آغاز فرآیند استیضاح ترامپ شوند.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
میزان خودکشی نظامیان آمریکایی حکایت از ناتوانی ارتش آمریکا برای کنترل خودکشی نظامیان این کشور است که این آمار در سال ۲۰۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است. انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند. این نتایج نشان می‌دهد از هر ۱۰ خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است. پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۸۶ خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است. خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه ۷۰ میلادی باز می‌گردد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند. این نتایج نشان می‌دهد از هر ۱۰ خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است. آخرین آمارهای پنتاگون نشان می‌دهد که میزان خودکشی سربازان وظیفه فعال در تمام شاخه‌های خدماتی در طی پنج سال گذشته، بیش از یک سوم افزایش یافته است؛ نرخ خودکشی در میان نظامیان آمریکایی در اواخر سال ۲۰۱۸، ۲۴٫۸ نفر از ۱۰۰ هزار نفر است. پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۸۶ خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است. خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه ۷۰ میلادی باز می‌گردد.
ایلناایلنا4 روز قبل
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از حضور در جلسه تحقیق نمایندگان مجلس آمریکا که احتمالا به استیضاح رئیس جمهوری این کشور منجر شود، خودداری کرد. به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا از حضور در جلسه تحقیق و بازجوئی نمایندگان مجلس آمریکا که احتمالا به استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور منجر شود، خودداری کرد. یک مقام کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان گفت به نفع این کمیته نیست وارد یک جنگ قضائی طولانی‌مدت درباره موضوع احضاریه بولتون شود. ویلیامز، مشاور پنس در امور اروپا و روسیه در جلسه‌­ای محرمانه مقابل اعضای کمیته امور خارجه و اطلاعات و نظارت مجلس نمایندگان گواهی داد. مجلس نمایندگان آمریکا پنج‌شنبه گذشته موضوع آغاز اقدام‌های برای استیضاح ترامپ در جلسه‌­های علنی به جای جلسه­‌های محرمانه را رسما تایید کرد.
الفالف1 هفته قبل
منابع خبری انگلیسی می‌نویسند جمال خاشقجی ناراضی سعودی با چراغ سبز جرالد کوشنر داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا به قتل رسیده است. دولت ترکیه می‌گوید شواهدی در ختیار دارد که نشان می‌دهد خاشقجی در کنسولگری ترکیه کشته شد و اعضای بدنش قطعه قطعه شدند. سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و همچنین سایر دولت‌های غربی معتقدند بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است. در یک گزارش سازمان ملل بر لزوم تحقیق درباره محمد بن سلمان و سایر مقامات سعودی در این زمینه تاکید شده است. ترامپ که از محکوم کردن بن سلمان خودداری کرده است، ماه گذشته تصمیم خود را برای خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه اعلام کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
به اعتقاد چینی‌ها روش «صفرسازی» دولت آمریکا در ارزیابی آسیب‌هایی که از اقدامات دامپینگ در بازارهای آنها دیده‌اند، سالانه منجر به تعرفه‌های تلافی‌جویانه ناعادلانه ۷ میلیارد دلار شده است. روز جمعه وزیر بازرگانی چین اعلام کرد با گفت‌وگوی تلفنی سازنده و جدی که میان مذاکره‌کنندگان تجاری صورت گرفت، دو کشور پیرامون اصول توافق تجاری به اجماع رسیده‌اند. رئیس‌جمهوری آمریکا بعدازظهر روز جمعه در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ‌سفید گفت: «چین بسیار تمایل دارد با ما توافق تجاری امضا کند. صاحب‌نظران معتقدند منافع هر دو کشور در گروی دستیابی به توافق تجاری است. با این حال او روش رئیس‌جمهوری آمریکا در مواجهه با چین را ناکارآمد خوانده، و مواضع دولت در تنش‌های تجاری با اتحادیه اروپا را مورد نکوهش قرار داده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، موافقت دانمارک آخرین مانع رگولاتوری بزرگ را برای گازپروم به منظور تکمیل خط لوله نورد استریم ۲ به طول ۱۲۳۰ کیلومتر از کف دریای بالتیک از روسیه تا آلمان رفع کرد. اما آژانس انرژی دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد با مسیر ۱۴۷ کیلومتری خط لوله نورد استریم ۲ که به گازپروم تعلق دارد، موافقت کرده است. روسیه از نظر تاریخی گاز طبیعی خود را از مسیر اوکراین صادر کرده که در حال حاضر از هزینه‌های ترانزیت گاز روسیه سالانه دو تا سه میلیارد دلار درآمد دارد. کمیته امور خارجی سنا در ژوییه لایحه‌ای را برای تحریم کشتیهایی که به احداث خطوط لوله نورد استریم ۲ کمک می‌کنند، تصویب کرده بود. اعضای کنگره آمریکا همچنان امیدوارند این لایحه تصویب شود اما کروز اظهار کرده که زمان برای متوقف کردن نورد استریم ۲ به سرعت سپری می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
دانمارک بالاخره به شرکت انرژی دولتی گازپروم روسیه اجازه داد خط لوله جنجالی صادرات گاز را از مسیر آبهای این کشور احداث کند. به گزارش ایسنا، موافقت دانمارک آخرین مانع رگولاتوری بزرگ را برای گازپروم به منظور تکمیل خط لوله نورد استریم ۲ به طول ۱۲۳۰ کیلومتر از کف دریای بالتیک از روسیه تا آلمان رفع کرد. اما آژانس انرژی دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد با مسیر ۱۴۷ کیلومتری خط لوله نورد استریم ۲ که به گازپروم تعلق دارد، موافقت کرده است. روسیه از نظر تاریخی گاز طبیعی خود را از مسیر اوکراین صادر کرده که در حال حاضر از هزینه‌های ترانزیت گاز روسیه سالانه دو تا سه میلیارد دلار درآمد دارد. کمیته امور خارجی سنا در ژوییه لایحه‌ای را برای تحریم کشتیهایی که به احداث خطوط لوله نورد استریم ۲ کمک می‌کنند، تصویب کرده بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
پارلمان ترکیه تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا در تایید حوادث ۱۹۱۵ تحت عنوان «نسل‌کشی» را محکوم کرد. در بیانیه پارلمان ترکیه آمده است: طرح مجلس نمایندگان آمریکا که نامش با تهدید تحریم علیه ترکیه درهم آمیخته است، تنها به معنی باج‌گیری است. پارلمان ترکیه افزود: تصویب پیش‌نویس طرحی در مجلس نمایندگان آمریکا درباره ادعای به اصطلاح «نسل‌کشی ارامنه» علی‌رغم مخالفت نمایندگان باهوش و باوجدان این مجلس و تبدیل آن به یک قطعنامه را محکوم می‌کنیم و نمی‌پذیریم. این بیانیه از سوی ثریا سعدی بیلگیچ، معاون رئیس پارلمان ترکیه در صحن قرائت و به رای‌گیری گذاشته شد. نمایندگان مجلس ترکیه در پایان این رای‌گیری با اتفاق آراء قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا را پوچ و فاقد اعتبار دانستند.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش همشهری آنلاین، ۴۰۵ نماینده آمریکایی به «قتل عام ارامنه به دست دولت عثمانی در سال ۱۹۱۵» رای مثبت دادند و فقط ۱۱ نماینده با آن مخالفت کردند. اندکی پیش از این قطعنامه، مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۰۳ رای موافق و ۱۶ رای مخالف به تصویب شدن قانونی رای داد که با اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل حمله به کردهای شمال سوریه موافقت می‌کند. هر دو اقدام مجلس آمریکا می‌تواند به تنش‌ها میان دولت ایالات متحده و ترکیه دامن بزند. وزیر امور خارجه ترکیه در حساب رسمی خود در توییتر به شدت بر این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا تاخت. مولود چاووش‌اوغلو در توییتر نوشت: «آنکارا با تهاجم به شمال شرقی سوریه یک بازی بزرگ را خنثی کرده و اقدام مجلس نمایندگان آمریکا با هدف انتقام‌جویی نسبت به این عملیات انجام شده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز؛ نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا گام‌های بعدی خود را برای ادامه روند استیضاح ترامپ اعلام کردند. نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا روز سه شنبه طرحی را اعلام کردند که به شکل رسمی شامل اقدامات بعدی آن‌ها برای ادامه تحقیقات درخصوص استیضاح دونالد ترامپ است. این طرح احتمالا این هفته در مجلس نمایندگان آمریکا که کنترل آن در اختیار اکثریت نمایندگان دموکرات است به رای گذاشته خواهد شد. بخش عمده‌ای از نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا پیش از این از روند استیضاح دونالد ترامپ حمایت کرده‌اند. براساس طرح نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا به کمیته اطلاعاتی مجلس این کشور مجوز داده شده است استماعی علنی درباره پرونده اوکراین برگزار کند. این کمیته و دیگر کمیته‌های مجلس آمریکا که درباره اقدامات ترامپ تحقیق می‌کنند باید نتایج تحقیقات خود را به کمیته قضایی مجلس ارائه بکنند. کمیته قضایی هم قبل از آن که طرحی را برای استیضاح نهایی ترامپ ارائه بکند جلسات پرسش و پاسخ را با افراد مطلع برگزار خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- همزمان با تصویب طرح تحریم ترکیه در مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل حمله به شمال سوریه، نیروهای سوری مواضع خود را در مرز مشترک با ترکیه تقویت کردند. • تصویب تحریم ترکیه در مجلس نمایندگان آمریکاطرح تحریم مسئولان و مقام‌های ترکیه که در حمله این کشور به شمال و شرق سوریه مداخله داشته‎اند، در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید. • واکنش ترکیه به تحریم‌های آمریکا علیه آنکاراوزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای تحریم‌های مصوب مجلس نمایندگان آمریکا علیه آنکارا را محکوم کرد. بر این اساس، نظامیان آمریکایی نه تنها در شرق فرات بلکه در شرق سوریه باقی می‌مانند. • ایجاد ۸۴ گذرگاه مرزی در مرز ترکیه و سوریهمرکز مصالحه روسیه در سوریه اعلام کرد دولت سوریه ۸۴ گذرگاه مرزی در مرز مشترک با ترکیه ایجاد کرده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
پیام مازند - مجلس نمایندگان آمریکا بامداد چهارشنبه طرحی را تصویب کرد که طی آن ترکیه به خاطر حمله به شمال شرق سوریه تحریم می‌شودبه رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه توسط دولت عثمانی در بین سال ۱۹۱۵ و ۱۹۱۷شبکه تلویزیونی «الجزیره» قطر گزارش داد: «مجلس نمایندگان آمریکا همچنین نسل کشی ارامنه در بین سال ۱۹۱۵ و ۱۹۱۷ توسط دولت عثمانی را به رسمیت شناخت.» «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با بیان این که هرگز منکر کشتار گروهی ارامنه نبودیم، افزود: «۱۹ سال جنگیدیم تا کشتار ارامنه توسط دولت عثمانی به رسمیت شناخته شود.» از سوی دیگر «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین امریکا با استقبال از تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا برای به رسمیت‌شاختن کشتار ارامنه گفت: این اقدام، می‌تواند دوباره، قربانیان را مورد توجه قرار دهد. روزنامه «وال استریت ژورنال» آمریکا پیشتر اعلام کرد که مجلس نمایندگان این کشور آماده می‌شود، قطعنامه به رسمیت شناختن کشتار دسته‌جمعی ارامنه بدست امپراتوری عثمانی را تصویب کند. تحریم‌‌های ترکیههمچنین براساس طرح تحریم مجلس نمایندگان آمریکا، مسؤولان ترکیه‌ای که در حمله این کشور به شمال شرق سوریه نقش داشته‌اند، از جمله «خلوصی آکار» وزیر دفاع این کشور مشمول تحریم می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
مجلس نمایندگان آمریکا بامداد چهارشنبه دو قطعنامه ضد ترکیه‌ای را با اکثریت آرا به تصویب رساند. خبرگزاری فارس: مجلس نمایندگان آمریکا بامداد چهارشنبه در رای‌گیری قتل عام ارامنه از سوی دولت عثمانی در سال ۱۹۱۵ را به رسمیت شناخت. در رای گیری انجام شده در مجلس نمایندگان آمریکا ۳۰۵ نماینده به این قطعنامه رای مثبت و تنها ۳ نماینده به آن رای منفی دادند. وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به تصویب این قطعنامه در مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که این تصمیم، ‌ اقدامی شرم آور بوده و از دیدگاه ترکیه باطل است. از سوی دیگر مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با اکثریت آرا به قانونی رای داد که طی آن با اعمال تحریم‌ علیه ترکیه به دلیل حمله به شمال سوریه موافقت کرد.

دعوای دموکرات‌ها بر سر نقش آمریکا در سوریه: مبارزه با داعش یا پرورش تروریست‌ها؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
هر دو مخالف خروج یکباره نیروها از سوریه و تنها گذاشتن کردها بودند اما در اینکه آمریکا چه نقشی در سوریه داشته اتفاق نظر نداشتند. کاملا پست!» گابارد پیش از این نیز با ارائه قانون «توقف تسلیح تروریست‌ها» در مجلس نمایندگان تلاش کرده بود دست دولت آمریکا را در «حمایت مستقیم و غیرمستقیم» از تروریست‌ها در خاورمیانه ببندد. صحنه به گونه‌ای آراسته شده که انگار ایالات متحده از ابتدا مسئول امنیت مردم خاورمیانه بوده و قرنها است این منطقه بخشی از قلمرو ایالات متحده است و حالا ترامپ بدون اطلاع از این مسئولیت دارد جان کردها را به خطر می‌اندازد. پس از آن در دوره اوباما با این توجیه که اسد یک دیکتاتور است (و گویی هیچ دیکتاتوری در جهان نیست که تحت حمایت آمریکا به سرکوب مردمش مشغول است!) فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴فیلم سخنان صریح گابارد در مجلس آمریکا پیرامون نقش دولت ایالات متحده در حمایت از تروریست‌هاجمع‌بندیدموکرات‌ها مدعی‌اند ترامپ برای بعد از خروج از سوریه برنامه‌ای ندارد.
انتخابانتخاب2 هفته قبل
بسیاری از سیاست مداران آمریکایی از تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن سربازان آمریکایی انتقاد کرده‌اند. منتقدان ترامپ اشاره می‌کنند که تصمیم عجولانه رئیس جمهور اعتبار این کشور را در بین متحدان منطقه‌ای خود زیر سوال خواهد برد. البته برخی تحلیلگران آمریکایی به این موضوع اشاره می‌کنند که ترکیه نیرو‌های شبه نظامی کرد را تروریست می‌داند. او معتقد است خروج آمریکا از سوریه فرصتی برای بهبود روابط بین واشنگتن و آنکارا فراهم خواهد کرد. در هر صورت، حضور نیرو‌های آمریکایی در سال‌های اخیر مانع گسترش نفوذ ایران در سوریه شده بود.
ایسناایسنا3 هفته قبل
نمایندگان مجلس آمریکا شرکت اپل را به خاطر سکوت و انفعال در برابر سانسور اپلیکیشن‌ در چین مورد انتقاد قرار دادند. در این نامه که به «تیم کوک» مدیر عامل اپل نوشته شده است، تصمیم اپل در اوایل ماه جاری برای حذف یک اپلیکیشن‌ طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ مورد انتقاد قرار گرفته است. معترضان هنگ‌کنگی از این برنامه موسوم به «HKMap» برای تعیین و هماهنگی محل‌های اعتراض و ردیابی پلیس ضدشورش استفاده می‌کردند. این نامه توسط ۷ نماینده از جمله ران ویدن، الکساندریا اوکاسیو-کورتز، تد کروز و مارکو روبیو (R-FL) به امضا رسیده است. نمایندگان در هر دو مورد از اپل و اکتیویژن-بلیزارد خواستند که شیوه خود را اصلاح کنند و راه ممعکوس را در پیش بگیرند.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
درهمین راستا، این جریان نیازمند تعدادی از آرا است که باید کنگره متشکل از مجلس نمایندگان آمریکا و مجلس سنا این اکثریت را در اختیار داشته باشند تا بتواند آن را اجرایی کنند، در حال حاضر اکثریت در مجلس نمایندگان را دموکرات‌ها در اختیار دارند، اما در سنا اینگونه نیست. در مجلس سنا هنوز اکثریت با جمهوری‌خواهان است به مجموعه این دو باید به جایی برسند که رأی به استیضاح را داشته باشند. اجرایی شدن استیضاح ترامپ موفقیتی برای مجلس نمایندگان آمریکاکارشناس سیاست خارجی تصریح کرد: اگر موضوع استیضاح ترامپ طرح شود و مجلس نمایندگان آمریکا نتوانند او را از ریاست جمهوری عزل کنند، باعث تضعیف دولت آمریکا خواهد شد. او در خصوص احتمال موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور اظهار کرد: این احتمال وجود دارد ولی امکان به وقوع پیوستن آن ضعیف است، اما این موضوع وجود دارد که در مقابل عدم استیضاح و پایان دوره ریاست جمهوری است از کاندیداتوری دور بعد صرف نظر کند. در حالیکه او مدعی است که پیشتر توانسته موافقت کشور‌ها ی غربی را نسبت به تجاوز نظامی به سوریه کسب کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- پس لرزه‌های رسوایی اوکراین گیت برای دونالد ترامپ و عرصه سیاسی آمریکا بیش از آن چه که انتظار می‌رفت، تبعات داشته است. «پیت بوتجیج»، شهردار شهر «ساوت بند» ایالت «ایندیانا»، در مصاحبه‎ای، مسئولیت آینده سیاسی ترامپ را وابسته به تصمیم جمهوریخواهان دانست. رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که این تصمیم باید براساس میزان تهدید ترامپ برای این حزب اتخاذ شود. از سوی دیگر ترامپ «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، و «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس آمریکا را به شکایت تهدید کرد. موضوع استیضاح ترامپ در پی رسوایی اوکراین گیت، سبب شده تا علاوه بر آینده سیاسی وی، آینده سیاسی آمریکا نیز با ابهام مواجه شود.
فراروفرارو4 هفته قبل
فرارو- با گذشت سه روز از حملات ترکیه به مواضع نیرو‌های کرد در شمال سوریه، بیش از ۳۶۰ تن از نیرو‌های کرد کشته شده‌اند. سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه هدف از ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را پاکسازی مرز‌ها از وجود تروریست‌ها و بازگشت آوارگان سوری اعلام کرده است. هرچند آغاز حملات ترکیه با گذشت سه روز از حملات ترکیه به مواضع نیرو‌های کرد در شمال سوریه، بیش از ۳۶۰ تن از نیرو‌های کرد کشته شده‌اند. به گفته رئیس جمهور کشورمان راه حل امنیت در مرز‌های شمال سوریه و جنوب ترکیه، حضور ارتش سوریه در آن منطقه است. ظریف گفت: «ایران می‌تواند برای گردهم آمدن کرد‌های سوریه، دولت سوریه و ترکیه کمک کند تا ارتش سوریه به همراه ترکیه بتوانند از مرزهایشان محافظت کنند».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش آسوشیتدپرس، شرکت‌های ویزا و مسترکارت روز گذشته اعلام کردند از سرمایه گذاری در پروژه «لیبرا» (پول دیجیتال فیس بوک) انصرف می‌دهند. این اقدام چالشی بزرگ در برنامه ریزی فیس بوک برای عرضه جهانی پول دیجیتال خود است. شرکت پردازش پرداختStripe و همچنین «ای-بی» (شرکت تجارت الکترونیک) از سرمایه گذاری در این پروژه منصرف شده‌اند. البته «پی پال» نخستین پشتیبان بزرگ مالی لیبرا بود که هفته گذشته انصراف خود را از این پروژه اعلام کرد. برخی از مقامات نگران آن هستند که از لیبرا نیز مانند بیت کوین برای پولشویی استفاده شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
افلاطون برای اینکه ارسطو را به شاگردی قبول کند با او مصاحبه کرد و ارسطو استاد …احسن نیوز: محمدامین حیات مقدم پژوهشگر سیاسی نوشت: ارسطو در سال ۳۸۴ قبل از میلاد در شهر استاگیرا به دنیا آمد. افلاطون برای اینکه ارسطو را به شاگردی قبول کند با او مصاحبه کرد و ارسطو استاد اسکندر نیز بود. ارسطو اعتقاد داشت نظام سیاسی دموکراسی چیزی است ما بین الیگارشی و دموکراسی. از نظر ارسطو فرونسیس حلقه واسط بین عقل نظری و عقل عملی است. ارسطو اعتقاد دارد که حکومت الیگارشی عده‌ای در پی منافع شخصی خود و به دنبال ثروت اندوزی هستند.

به انتهای لیست رسیدید