مجلس ششم

مجلس ششم

ایمناایمنا17 ساعت قبل
از سوی دیگر انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری هم به لحاظ گستره جغرافیایی و هم به لحاظ مؤلفه‌های موثر در مشارکت، تفاوت‌های ماهوی دارد. امروز نظارت استصوابی غالب بر منظومه انتخابات است و مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی، بیشتر توسعه پیدا کرده. در سال ۷۸ که انتخابات مجلس ششم برگزار شد ما کمترین رد صلاحیت را در سطح کلان داشتیم. امروز نظارت استصوابی غالب بر مجموعه و منظومه انتخابات است، به عنوان کسی که وزارت کشوری و معاون وزیر بودم، میگویم با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد. یعنی اگر ما نتوانیم به لیست واحد انتخاباتی مثلا در پایتخت برسم، فلسفه وجودی شورای عالی اصلاحات زیر سوال می‌رود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
طی روزهای اخیر شاهد بروز اعتراضاتی بعد از افزایش قیمت بنزین بودیم، اتفاقی که به فاصله‌ای کوتاه تا انتخابات مجلس رخ داد. از سوی دیگر انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری هم به لحاظ گستره جغرافیایی و هم به لحاظ مؤلفه‌های موثر در مشارکت، تفاوت‌های ماهوی دارد. در سال ۷۸ که انتخابات مجلس ششم برگزار شد ما کمترین رد صلاحیت را در سطح کلان داشتیم. اصلاح طلبان از تعامل با هیچ فرد یا جریان مرجعی برای کاستن از موانع فرا روی اجتناب نخواهد کرد. یعنی اگر ما نتوانیم به لیست واحد انتخاباتی مثلا در پایتخت برسم، فلسفه وجودی شورای عالی اصلاحات زیر سوال می‌رود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، جریان چپ وقتی در سال‌۷۶ وارد ساحت قدرت شد، اصلا تازه کار نبود. در سال‌های منتهی به انتخابات‌۹۲ اما تغییر نگرش محسوسی در میان اصلاح‌طلبان نضج گرفت؛ با این محوریت که فتح سنگربه‌سنگر نهادها، مقدمه‌ای برای قرین و عجین‌شدگی اصلاحات با قدرت را فراهم آورد. این در حالی‌است که به اذعان بسیاری از تحلیلگران حتی خود اصلاح‌طلبان، دولت روحانی به‌خصوص در دو سال گذشته، در مقایسه با دولت‌های قبلی، از بیشترین حد اختیارات برخوردار بوده است. فوبیاسازانحشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده کنونی مجلس هم سنت اظهار نظر علیه ساختارها با وجود داشتن اختیارات لازمه را زمین نگذاشت. یأس‌طلبانیکی از اظهارات عجیب اصلاح‌طلبان طی روزهای گذشته، بی‌شک به «مسیح مهاجری» مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی اختصاص دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
مشروح گفتگو با این عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در کافه خبرگزاری خبرآنلاین را در ادامه بخوانید؛ *****آقای رسولی! از سوی دیگر انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری هم به لحاظ گستره جغرافیایی و هم به لحاظ مؤلفه‌های موثر در مشارکت، تفاوت‌های ماهوی دارد. بنابراین به عنوان عضو شورای عالی اصلاحات عرض میکنم که طرح به بعد موکول نشده و عقب نیفتاده است. اصلاح طلبان از تعامل با هیچ فرد یا جریان مرجعی برای کاستن از موانع فرا روی اجتناب نخواهد کرد. یعنی اگر ما نتوانیم به لیست واحد انتخاباتی مثلا در پایتخت برسم، فلسفه وجودی شورای عالی اصلاحات زیر سوال می‌رود.

چاره‌جویی خارج از دایره فوتبال/ ۴ درصدی‌های پرمدعا!

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
مشروح گفتگو با این عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در کافه خبرگزاری خبرآنلاین را در ادامه بخوانید؛ *****آقای رسولی! شخصیت هایی مثل آیت الله امامی‌کاشانی یا آقایان ناطق نوری، ابوترابی و علی اکبری امام جمعه تهران می‌توانند واسطه بین اصلاح طلبان و حاکمیت باشند. بنابراین به عنوان عضو شورای عالی اصلاحات عرض میکنم که طرح به بعد موکول نشده و عقب نیفتاده است. طبعا از ایشان به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فصل مشترک جریان اصلاحات با حاکمیت چنین انتظاری است. یعنی اگر ما نتوانیم به لیست واحد انتخاباتی مثلا در پایتخت برسم، فلسفه وجودی شورای عالی اصلاحات زیر سوال می‌رود.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
رکنارکنا1 روز قبل
حسین مظفر و قالیباف زوج انتخاباتی سال ۹۲ تحت حمایت تشکل ایثارگران قرار دارند و علی احمدی در شمار اصولگرایان میانه‌رو تعریف می‌شود. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. او در دوران فعالیت پارلمانی خود چند دوره ریاست کمیسیون بودجه را برعهده داشته است. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در نطق پیش از دستور خود که به بهانه گرانی بنزین قرائت شد، مواردی را مطرح کرد که نیازمند بررسی دقیق است. ۳- نهادهای موازی وجود دارد و کسانی که از مسئولیت‌پذیری فرار‌ی‌اند با بازی «چی بود چی بود من نبودم»، مملکت را اداره می‌کنند. به زبان ساده؛ پروانه سلحشوری به روشنی نمی‌داند مشکل اصلی کشور چه ماهیتی دارد. چه بسیار صنایعی که هم‌طیف‌های پروانه سلحشوری؛ به عمد ناکارآمد کردند تا بتوان به ثمن بخس؛ به اسم خصوصی‌سازی؛ خرید و بر آن چوب حراج زد. بانک‌های خصوصی‌ای که اقتصاد کشور را به اغتشاش کشیده و شرایطی را ایجاد کرده‌اند که اقتصاد به گروگان آنها درآمده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
چهره‌هایی که هر کدام به دلیل برخورداری از سوابق و مسئولیت‌های کلیدی اکنون مدعی نشستن بر کرسی‌های هیات رئیسه مجلس یازدهم هستند. مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. او در دوران فعالیت پارلمانی خود چند دوره ریاست کمیسیون بودجه را برعهده داشته است. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
ایمناایمنا1 روز قبل
روزنامه آرمان ملی، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «نطق‌ آتشین اصلاح‌طلب شجاع» به بررسی آخرین نطق آتشین پروانه سلحشوری پرداخت و نوشت: آخرین نطق نماینده خبرساز این روزهای مجلس که حاضر نشد برای حضور در انتخابات دوره یازدهم ثبت نام کند، حاشیه‌ساز شده و صدای بسیاری را درآورده است. عبدا … سامری نماینده خرمشهر و مجید ناصری‌نژاد نماینده شادگان نسبت به نطق سلحشوری اعتراض کردند. این دو نماینده استان خوزستان در حین نطق نماینده تهران با صدا زدن مسعودپزشکیان، نایب رئیس اول مجلس، که ریاست جلسه را برعهده داشت، خواستار توجه‌ او به این نطق شدند. آنها پس از پایان نطق سلحشوری به گعده اطراف پروانه سلحشوری پیوستند واعتراض خود را نسبت به نطق‌ او ابراز کردند. مهم‌ترین نکته‌ای که در اهداف کلان بودجه ۹۹ دیده می‌شود، فاصله هدف بودجه سالانه از اسناد بالادستی در مورد رشد اقتصادی است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - نطق پایانی پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس غوغایی به پاکرد و نمایندگان مخالف تا دقایقی با داد و فریاد درباره این نطق صحبت می‌کردندنطق پراونه سلحشوری در مجلسپروانه سلحشوری نماینده تهران که دو روز پیش در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات با ضدور بیانیه‌ای از عدم کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبر داد و از این دور از رقابت‌ها کنار کشید، در جریان نشست علنی امروز مجلس آخرین نطقش را ایراد کرد. نطقی که باز هم در آن از شرایط امروز جامعه انتقاد کرد. چگونه من وکیل مردم، کشته شدن جوانان میهنم را برتابم*ما پاسخگوی مادران داغدار و پدران رنج کشیده که شرمسار فرزندانشان هستند، باید باشیم؛ اگر خداوند و ملت اقتداری به ما داده است، این اقتدار نباید در جهت اعمال سلیقه خودمان باشد. داد و بیدادهای نمایندگان طیف تندرو مجلس به همین جا ختم نشد و وقتی سلحشوری نطقش به پایان رسید سامری خود را به او رساند و فریادش را ادامه داد و گفت: «کسی که خودش در انتخابات ثبت نام کرده است تمام مقدسات نظام را زیر سوال می‌برد.» در همین لحظه نمایندگان دیگری از جمله کوهکن خودشان را به این جمع رساندند تا غائله را آرام کند. منبع: khabaronline. ir
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی در مصاحبه با خبرنگاری که در فضای مجازی منتشر شده مدعی می‌شود در جریان آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر، رأی اصلاح‌طلبان ریزش نکرده است!!! ما در اینجا به اختصار، سخنان نسنجیده و سراسر باطل شکوری راد را تشریح می‌کنیم. شکوری راد در قسمتی از ادعاهای سخیف خود اظهار می‌دارد این قشر (محروم) در انتخابات شرکت نخواهد کرد! آقای شکوری راد در ادعایی مضحک‌تر اظهار می‌دارد این معترضان که از طرفداران اصولگرایان بوده‌اند در انتخابات شرکت نخواهند کرد، در نتیجه آرای اصولگرایان ریزش پیدا می‌کند. اما جبهه اصلاحات که در جریانات اخیر اعتراضی نداشته است کما فی السابق پای صندوق‌های رأی خواهد آمد و رأی خود را خواهد داد!!
انتخابانتخاب2 روز قبل
هرکسی ایران را در بهار ۹۲ دیده باشد، به خاطر دارد که آن روز‌ها جامعه در حالی به سمت انتخابات ریاست جمهوری یازدهم می‌رفت که چشمش از حوادث ۸۸ به شدت ترسیده بود. عباس عبدی، روزنامه‌نگار، فعال و تحلیلگر سیاسی و از نزدیکان فکری سیدمحمد موسوی خویینی، آن روز‌های سرنوشت‌ساز نیز از مهمترین مخالفان حضور هاشمی و خاتمی در انتخابات بود. مخالفت عبدی با خاتمی ریشه در پیش از سال ۸۰ داشت که خروج از حاکمیت را تئوری‌پردازی می‌کرد، اما اختلافات او با هاشمی رفسنجانی ریشه در سرآغاز حضور او در صحنه سیاسی داشته و دارد. این مصاحبه چنان به مذاق رقیب خوش آمد که پایین کشیدن کرکره تحلیل عبدی، آنان را نگران کرده بود. کیهان در مورخ ۲۸ اردیبهشت ۹۲ در حمایت از عبدی نوشت: «ایجاد فضای اختناق و مجبور کردن فردی با مختصات عباس عبدی به سکوت و عدم ارائه تحلیل مخالف با سیاست‌های حزب مشارکت و اصلاح‌طلبان در حالی است که طی روز‌های گذشته بیانیه‌هایی با امضای «حزب مشارکت»، «سازمان مجاهدین انقلاب» و مجمع روحانیون، با مضمون حمایت همه‌جانبه از به صحنه آمدن و نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی منتشر شد.
ایلناایلنا2 روز قبل
در مجلس هفتم آقایان ابتدا لیست دادند اما در مرحله دوم لیست ندادند، دوره هفتم من مرحله دوم وارد مجلس شدم، در این انتخابات یک میلیون و ۳۶۱ هزار رای آوردم که در مقایسه با انتخابات دوره دهم مجلس ۳۰ هزار رای بیشتر رای آوردم و فاصله‌ام با رقیبم خیلی زیاد بود و حدود ۸۰۰ هزار اختلاف رای داشتیم. شما پایه رای خودتان را از جریان سیاسی اصلاح طلبی می‌دانید یا از خانه کارگری؟ تعداد رای مان معلوم است، تعداد رای‌های من بدون دیگران مشخص است، یعنی اگر با نهایت چهارصد هزار رای کسی انتخاب شود ما با لیست خانه کارگر قابل انتخاب هستیم، اگر تعداد آرا بیشتر از این باشد خیلی بعید است ما انتخاب شویم و در مدار رقابت نخواهیم بود، معمولا آرای ما کمتر ۲۶۰ هزار رای نبود، جز بار اول. بستگی به رقابت و ترتیب انتخاب شوندگان دارد اگر در لیست نباشیم رای مان خیلی بالا نمی‌رود. تکرار می‌کنم در تهران بدون لیست انتخاب شدن سخت است، اگر بخواهیم بشماریم این موقعیت برای من و آقای غفوری فرد بوده بعید می‌دانم این موقعیت برای فرد دیگری پیدا شده است. دو دوره غفوری فرد و من چهار نوبت من بدون لیست وارد مجلس شده‌ایم.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
نطق پایانی پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس غوغایی به پاکرد و نمایندگان مخالف تا دقایقی با داد و فریاد درباره این نطق صحبت می‌کردند. پروانه سلحشوری نماینده تهران که دو روز پیش در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات با ضدور بیانیه‌ای از عدم کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبر داد و از این دور از رقابت‌ها کنار کشید، در جریان نشست علنی امروز مجلس آخرین نطقش را ایراد کرد. نطقی که باز هم در آن از شرایط امروز جامعه انتقاد کرد. او به اعتراضات آبان ۹۸ اشاره کرد و از مادران داغدار در این حوادث گفت. صحبت‌های سلحشوری به پایان نرسیده بود که کم کم تحرکات برخی چهره‌های تندرو در اعتراض به او شروع شد ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند، دقایقی بعد نیز سامری از مجمع نماینگان خوزستان که در جریان رای اعتماد به ظریف به وزیرخارجه ناسزا گفته بود، شروع به فریاد زدن کرد و خواستار آن شد که میکروفون سلحشوری خاموش شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نطق پروانه سلحشوری که در آن به شرایط کشور و نحوه برخورد با اعتراضات بنزینی انتقاد کرد، اعتراض تعدادی از نمایندگان تندرو را به‌دنبال داشت. عبدالله سامری نماینده خرمشهر و مجید ناصری‌نژاد نماینده شادگان نسبت به نطق سلحشوری اعتراض کردند. اعتمادآنلاین| این دو نماینده استان خوزستان در حین نطق نماینده تهران با صدا زدن مسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس، که ریاست جلسه را برعهده داشت، خواستار توجه او به این نطق شدند. آنها پس از پایان نطق سلحشوری به گعده اطراف پروانه سلحشوری پیوستند و اعتراض خود را نسبت به نطق او ابراز کردند. به گزارش اعتمادآنلاین، سامری خطاب به پروانه سلحشوری گفت: «کسی که خودش در انتخابات ثبت‌نام نکرده همه مقدسات نظام را زیر سوال برد.» در همین حین مسعود پزشکیان زنگ پایان جلسه را به صدا درآورد اما اعتراضات ادامه داشت.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
سردبیر روزنامه فرهیختگان مطرح کرد: به گزارش نامه نیوز، مسعود فروغی، سردبیر روزنامه «فرهیختگان» در سرمقاله امروز روزنامه نوشت: با پایان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم، فضای سرد انتخاباتی ۹۸ کمی گرم‌تر شد. سال‌ها پیش وقتی در فاصله‌های طولانی از روز برگزاری انتخابات، فضای سیاسی ایران بیش از اندازه متاثر از آن می‌شد، انتقادها از اینکه سیطره بحث‌های انتخاباتی بر روند اجرایی کشور تاثیر منفی دارد، عمومی می‌شد. حالا اما از آن‌ سوی پشت‌بام افتاده‌ایم، گروه‌های سیاسی با وجود رسانه‌های متعدد و فراگیرتر در گفت‌وگو با افکار عمومی درباره انتخابات عقب‌افتاده عمل می‌کنند. «بی‌انصاف» های سیاست بازهم نتوانستند کتمان کنند که اگر رهبری به میدان نمی‌آمد، دولت روحانی توان ادامه حیات نداشت. با این کار دو اتفاق همزمان روی می‌دهد: هم ترکیب سبد رای‌دهندگان به سمت طبقه متوسط شهری با دغدغه‌های فرهنگی مثبت می‌شود و هم تکثر منتقدان دولت تشدید خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
عباس عبدی نوشت: آقای دکتر بهادری که از مسوولان ارشد پژوهشکده شورای نگهبان هستند، پاسخ جدیدشان به یادداشت بنده را منتشر کردند. توضیح امور روشن که مورد سوال نبوده، تبدیل به کار مسوول پژوهشکده شورای نگهبان شده است. و این را از برکات نظارت شورای نگهبان دانستند! به ویژه در انتخابات مجلس چهارم چنین است ولی مجلس پنجم و ششم که فضای مزبور بازتر بود دوباره افزایش چشمگیری یافت. شما با اثبات ضرورت و وجود نظارت می‌خواهید، نتیجه بگیرید که نظارت شورای نگهبان درست است ولی ما این طور فکر نمی‌کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-ساعت ۲۴-اصولگرایان خود را پیروز انتخابات مجلس یازدهم می‌دانند و از هم اکنون حتی محمدباقر قالیباف را نشسته بر کرسی ریاست به تصویر می‌کشند در حالی که هنوز چند ماه به انتخابات مجلس باقی است. به این ترتیب کروبی نایب‌ رئیس، در جایگاه ریاست مجلس سوم نشست. بسیاری از اصلاح‌طلبان از شرکت در انتخابات مجلس چهارم باز مانده بودند و بر همین اساس شاکله این مجلس اصولگرا شد. او در اندازه روسای قبلی قدرت اداره مجلس را نداشت و بنابراین به اعتقاد بسیاری مجلس هفتم ضعیف‌ترین مجلس بوده است. او با پخش این نوار برادر لاریجانی، رئیس مجلس را به سوء‌استفاده از قدرت برای فعالیت‌های اقتصادی متهم کرد که ربطی نداشت.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
سال ۱۲۸۵ خورشیدی، یعنی دو سال بعد از مرگ پدرش انقلاب مشروطه در ایران پیروز شد و محمدتقی بیست‌ساله به جمع مشروطه‌خواهان خراسان پیوست. اما بی‌علاقگی محمدتقی به تجارت و مرگ پدر در ۱۸سالگی پسر باعث شد بهار هیچ‌وقت تاجر نشود. بهار بعد از تعطیلی روزنامه اولش، «تازه بهار» را راه انداخت، اما این روزنامه هم به دستور وثوق‌الدوله که در آن ایام وزیر خارجه ایران بود، تعطیل شد. محمدتقی بهار مدتی بعد نامزد مجلس سوم شورای ملی از درگز شد و رای آورد. پایان مجلس ششم با استقرار حکومت رضاشاه همزمان شد و بهار دریافت دیگر امکان فعالیت در زمینه سیاسی را ندارد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در شرایطی در حال تدارک است که با جنگ ترکیبی (رسانه‌ای، اقتصادی، سیاسی و امنیتی) دشمن رو‌به‌رو هستیم. این جنگ درست مانند جنگ احزاب، با هم‌پوشانی «منافقین، مرجفین و بیماردلان سیاسی» همراه است. مردم به توفیق الهی، ۷۴ روز دیگر پای صندوق‌های رای می‌روند تا مجلس و نمایندگان آن را نو کنند. مجلس امانتدار و قوی و رشید، دولت را رشد و ارتقا می‌دهد اما مجلس ضعیف و منفعل، موجب تنازل و پسرفت دولت می‌شود. ناصری مشاور خاتمی هم گفته «بزرگ‌ترین ‌اشتباه مجلس، همراهی با دولت روحانی بود».

تغییر از «خانه ملت» آغاز می‌شود/ فکری برای ارزش پول ملی بکنید

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
ایمناایمنا2 روز قبل
به این ترتیب کروبی نایب‌ رئیس، در جایگاه ریاست مجلس سوم نشست. او یک روز بعد درباره هاشمی گفت: «بیش از ۹ سال است که آقای هاشمی مسئولیت و ریاست مجلس را دارد. روزنامه ابتکار، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «شوق خدمت یا حرص قدرت؟» به بررسی ابعاد مختلف حضور ۱۴ هزار نفری در ثبت‌نام انتخابات مجلس پرداخت و نوشت: نزدیک به ۱۴ هزار نفر در انتخابات این دوره از مجلس نام‌نویسی کردند. این حجم از افراد برای نامزدی در انتخابات مجلس بی‌سابقه بوده است. چرا این تعداد از مردم تشنه خدمت هستند؟ به گفته سیداسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در این دوره نسبت به دوره قبلی بیش از ۱۵ درصد افزایش ثبت‌نام داشته‌ایم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
***********کیهانروحانی چرا تیم اقتصادی دولت را با وجود تحمیل انواع بحران‌ها تغییر نمی‌دهد؟! یک روزنامه حامی دولت با انتقاد از روحانی تصریح کرد او قصد تغییر و اصلاح تیم اقتصادی ناکارآمد خود را ندارد. انتخاب نوشت: هسته اقتصادی دولت حسن روحانی از سال ۹۲ تاکنون با تغییراتی مواجه شده است؛ به‌طور مثال علی طیب‌نیا در پی اختلاف‌نظرهایی با سیاست اقتصادی دولت، در دولت دوم روحانی حاضر نشد. نوبخت از دولت اول روحانی تاکنون ریاست سازمان برنامه و بودجه را بر عهده‌دارد و تا اوایل دولت دوم روحانی، سخنگوی دولت نیز بود. دولت نباید بدون اصلاحات اقتصادی فقط بنزین را گران می‌کردیک کارشناس اقتصادی می‌گوید دولت، افزایش قیمت بنزین را بدون انجام اصلاحات ضروری انجام داد.
رجانیوزرجانیوز2 روز قبل
رفتار پارادوکسیکالی برخی مدعیان اصلاحات به حدی توهین آمیز بود که داد برخی اصلاح‌طلبان را هم در آورد. نوع ورود عجیب و غریب مدعیان اصلاحات؛ استعفاها در جیب؛ شناسنامه‌ها در دست! در این بین نوع ورود مدعیان اصلاحات به انتخابات مجلس دهم قابل تأمل است؛ آنها از یک سو سعی کردند وانمود کنند که مایل به ثبت‌نام در انتخابات نیستند اما در انتخابات به طور خیلی جدی شرکت کردند. نگاه اصلاح‌طلبان به مردم؛ محرومین پایگاه رأی ما نیستند! چون استدلال آنها این است که اعتراضات اخیر، علیه نظام و حاکمیت اسلامی و اساسا اصولگرایان بوده است نه دولت!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: برخی از افراطیون این طیف که مدعی تحریم انتخابات بودند و طی چند ماه اخیر با قهر و ناز و کرشمه درباره بی‌اثر بودن انتخابات سخن گفته بودند، اقدام به ثبت‌نام فله‌ای کردند. جالب این که عباس عبدی یک روز مانده به پایان ثبت‌نام به سایت جماران گفته بود «اصلاح‌طلبان با بهترین نیروهایشان وارد شوند؛ حتی زندان رفته‌ها»!! همین شگرد را اخیرا نمایندگانی مانند محمود صادقی و الیاس حضرتی در پیش گرفته و مدعی استعفا از نمایندگی مجلس شده‌اند؛ اما درست در لحظه ثبت‌نام برای انتخابات مجلس بعدی (!) اظهارات عبدی مبنی بر ثبت‌نام زندان رفته‌ها در واقع پرده‌برداری رمزگونه از یک سناریوی سوخته است: ثبت‌نام فله‌ای و انبوه شماری از افراد دارای سابقه محکومیت و مجرمیت که فاقد صلاحیت‌های نمایندگی هستند و مرتکب رفتارهایی شده‌اند که نقطه مقابل صلاحیت‌های نمایندگی مجلس شورای اسلامی است. به ویژه محمدرضا عارف که هم رئیس فراکسیون امید است، ‌ هم سرلیست فهرست تهران بود، و هم رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
نوع ورود عجیب و غریب مدعیان اصلاحات استعفاها در جیب؛ شناسنامه‌ها در دست! چند روز پیش شنیده شد که رئیس دولت اصلاحات دست به تلفن شده و شخصا با این و آن تماس می‌گیرد و از آنها می‌خواهد در انتخابات شرکت کنند. به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان تنها ژست انتقادی گرفته مگرنه چه کسی است که نداند یکی از انتقادات به مجلس دهم این بوده که بخش قابل توجهی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس، بیشتر وکیل‌الدوله بوده‌اند تا وکیل ملت. چون استدلال آنها این است که اعتراضات اخیر، علیه نظام و حاکمیت اسلامی و اساسا اصولگرایان بوده است نه دولت! گفتنی است که این بخش از اظهارات وی، واکنش بسیاری از کاربران مجازی را برانگیخت و با هشتگ «اصلاح‌طلبی بدون روتوش» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
حسین‌واله گفت‌: وقتی آقای خاتمی در دماوند یواشکی رای داد، گفتند وای اعتبارش از میان رفت و نابود شد. اما دیدیم که همان یک رای در دو انتخابات بعدی مؤثر ظاهر شد. سرمایه اجتماعی اصلاحات بسته به حرکت آینده آن و چشم‌اندازی که ارائه می‌کند ضعیف و قوی می‌شود. وقتی آقای خاتمی رفت در دماوند یواشکی رای داد، گفتند وای اعتبارش از میان رفت و نابود شد. اما دیدیم که همان یک رای در دو انتخابات بعدی مؤثر ظاهر شد.

به انتهای لیست رسیدید