اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام - آخرین و مهم ترین اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مجمع تشخیص مصحلت نظام

مجمع تشخیص مصحلت نظام

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین45 دقیقه قبل
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نگین تاجی در سومین نشست فوق العاده پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وظیفه‌ دستگاه قضایی تسریع در رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های جرائم انتخاباتی است. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، نگین تاجی در سومین نشست فوق العاده پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وظیفه‌ دستگاه قضایی تسریع در رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های جرائم انتخاباتی است. رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به وظایف دادگستری استان در اجرای دستور العمل رئیس قوه قضائیه در خصوص برگزاری انتخابات، اظهار کرد: با توجه به قانون پیشگیری از وقوع جرم مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، وظیفه‌ دستگاه قضایی تسریع در رسیدگی خارج از نوبت پرونده‌های جرائم انتخاباتی است. نگین تاجی افزود: دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به این قانون، اقدامات خود را در خصوص جرائم انتخاباتی، از ۶ ماه پیش شروع کرده و کار‌های خوبی انجام داده است. رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی استان با بیان اینکه دستگاه قضایی از ابتدای موضوع انتخابات ورود پیدا کرده، افزود: اقدامات دستگاه قضایی در خصوص موضوع انتخابات و مصادیق و عناوین مجرمانه انتخاباتی رسانه‌ای خواهد شد.
رکنارکنا1 ساعت قبل
یعنی دقیقا مصوبه مجلس را دستکاری می‌کنند و مورد اصلاح قرار می‌دهند. هم شورای نگهبان این کار را می‌کند و هم ما خودمان گاهی در داخل مجلس این کار را می‌کنیم. ناگفته نماند که افزایش سرمایه اجتماعی و اصلاح بهتر امور در داخل کشور را می‌تواند به دنبال داشته باشد. در حال حاضر ضد انقلاب تبلیغ می‌کند و هیچ فایده‌ای هم ندارد که شرکت نکنید راه اصلاح امور بسته است. صندوق‌های رای تنها راه اصلاح امور است.
رکنارکنا1 ساعت قبل
حسین مظفر و قالیباف زوج انتخاباتی سال ۹۲ تحت حمایت تشکل ایثارگران قرار دارند و علی احمدی در شمار اصولگرایان میانه‌رو تعریف می‌شود. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. او در دوران فعالیت پارلمانی خود چند دوره ریاست کمیسیون بودجه را برعهده داشته است. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 ساعت قبل
وی تصریح کرد: بسیاری از سیاست‌ها باید تغییر کند در سه دهه گذشته بسیاری از این تصمیم‌ها و سیاست‌گذاری‌ها ضد مردم و به نفع گروه‌های قدرت و ثروت بوده است. به نظر من باید هر چه زودتر درمورد این افراد افشاگری صورت گیرد. استاد دانشگاه الزهرا تصریح کرد: این روندی که امروز وجود دارد روز به روز نابرابری‌ها را تشدید می‌کند و مردم را بدبخت‌تر. پس باید نمایندگان بعدی اولویت کار خود را در تغییر این روند قرار دهند. اما در بند سوم همین قانون آمده که بانک‌های خصوصی می‌توانند دو تا سه درصد نسبت به بانک‌های دولتی بهره بیشتری بدهند قانون‌گذار اصلا متوجه در تضاد بودن این دو بند با یکدیگر نشده است.
الفالف2 ساعت قبل
وی تصریح کرد: بسیاری از سیاست‌ها باید تغییر کند در سه دهه گذشته بسیاری از این تصمیم‌ها و سیاست‌گذاری‌ها ضد مردم و به نفع گروه‌های قدرت و ثروت بوده است. استاد دانشگاه الزهرا تصریح کرد: این روندی که امروز وجود دارد روز به روز نابرابری‌ها را تشدید می‌کند و مردم را بدبخت‌تر. پس باید نمایندگان بعدی اولویت کار خود را در تغییر این روند قرار دهند. راغفر با اشاره به وجود برخی قوانین که منشا نابرابری و فساد است، گفت: مثلا در قالب برنامه سوم در سال ۱۳۷۹ قانون تاسیس بانک‌های خصوصی مطرح می‌شود که در بند اول آن آمده؛ به منظور رقابت با بانک‌های دولتی اجازه تاسیس بانک خصوصی داده می‌شود. اما در بند سوم همین قانون آمده که بانک‌های خصوصی می‌توانند دو تا سه درصد نسبت به بانک‌های دولتی بهره بیشتری بدهند قانون‌گذار اصلا متوجه در تضاد بودن این دو بند با یکدیگر نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
ادامه این شرایط و اضافه شدن ایران به لیست سیاه FATF آن هم در شرایطی که تحریم و فشار اقتصادی آمریکا شرایط معیشتی را برای مردم سخت کرده، به تشدید مشکلات منجر خواهد شد و این مهم، در برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احساس خطر ایجاد کرده است. او با تأکید بر اینکه اساسا ورود به این موضوع ورای صلاحیت قانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، تصریح می‌کند: «متأسفانه اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جایگاهی که در قانون اساسی برای آنها تعریف کرده است، انجام وظیفه نمی‌کنند. دوم اینکه رهبر انقلاب پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت سیاست‌های کلی کشور را ابلاغ می‌کند». حیدری تأکید دارد که هیچ جای قانون نیامده مجمع می‌تواند مصوبه مجلس را مسکوت نگه دارد و سکوت پیشه کند. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی که سابقه حضور در مجالس دوم و سوم را نیز دارد، درخصوص راهکار گره‌گشایی از موضوع FATF می‌گوید: «تاکنون تلاش‌های زیادی صورت گرفته که اعضای مجمع قانع شوند و موافقتشان را با CFT و پالرمو اعلام کنند، اما اینگونه نشد.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن گفت: رئیس جمهور می‌گوید من روز بعد متوجه شدم، بالاخره چه کسی پاسخگوی این قضیه است و دلیل افزایش قیمت بنزین را هنوز شفاف به مردم نگفتند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین هدف ما در جمهوری اسلامی همین بود و همه شعار‌های ما بر همین اساس است گفت: مهم‌ترین ویژگی نظام اسلامی نیز همین است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ما توانستیم با یک مبانی روشن بر فرهنگ قرآنی و اهل‌بیت (ع) در مقابل زیاده‌خواهی استکبار در انقلاب بایستیم، خاطرنشان کرد: سرسپردگان زیادی در قدرت بودند که خیانت کردند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خیلی راه‌های اصولی دیگری وجود دارد که کاهش مصرف بنزین را داشته باشیم که یکی از این راه‌ها افزایش قیمت بنزین است گفت: مصرف بنزین با افزایش قیمت آن کاهش پیدا نخواهد کرد و حتما چند وقت آینده خواهیم دید که مصرف بنزین تغییری نکرده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هم دختر خانم‌ها و هم از آقاپسر‌ها در فعالیت‌ها استفاده شد و نتایج خوبی هم گرفتیم گفت: جوانان ما لایق و دلداده به نظام هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
تجربه دولت دکتر مصدق را به خاطر داریم که زمانی که مصدق مجلس را منحل کرد از آنجا بود که دولت خودش منقرض شد. تجربه دولت دکتر مصدق را به خاطر داریم که زمانی که مصدق مجلس را منحل کرد از آنجا بود که دولت خودش منقرض شد. حتی اگر ما اصلاح نکنیم خودشان در مجمع اصلاح می‌کند یعنی مصوبه مجلس را دست می‌برند و اصلاح می‌کند. اینگونه بستن دست مجلس به صلاح نیست ما از نهاد مجلس دفاع می‌کنیم خواه در آینده باشیم یا نباشی. این نماینده مجلس با هشدار نسبت به اینکه نباید مردم را تقسیم به انقلابی و غیرانقلابی، کنیم گفت: این کار درستی نیست.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، استعفای استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم استقلال سر و صدای زیادی به پا کرد و منجر به اعتراض شدید هواداران این تیم شد. در رابطه با علت استعفای سرمربی تیم استقلال گفته شد که این استعفا به دلیل عدم پرداخت‌های منظم دستمزد این سرمربی و کادرش بوده است. اما گذشته از اینکه واقعا دلیل استعفای استراماچونی چه بوده است، عده‌ای در این میان تلاش کرده‌اند که از آب گل‌آلود برای منافع خود ماهی بگیرند و استعفای سرمربی تیم استقلال را به عدم تصویب لوایح درخواستی گروه ویژه اقدام مالی FATF گره بزنند. طی این دو روز شاهد بوده‌ایم که در فضای مجازی و هم‌چنین روزنامه‌ها با حمله به مخالفین FATF، استعفای استراماچونی به عدم تصویب لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گره زده شد. بنابراین باشگاه استقلال برای پرداخت دستمزد سرمربی خود مجبور شده است که از مسیر غیربانکی، یعنی از طریق صرافی پول را به حساب استراماچونی واریز نماید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
چهره‌هایی که هر کدام به دلیل برخورداری از سوابق و مسئولیت‌های کلیدی اکنون مدعی نشستن بر کرسی‌های هیات رئیسه مجلس یازدهم هستند. مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
مصباحی مقدم در عین حال به عنوان کارشناس اقتصادی این جریان مطرح بوده است و با تجربه حضور در دوره مجلس هشتم و نهم، امیدوار است که در یکی از کرسی‌های هیات رئیسه بنشیند. شاید از همین روست که او در پاسخ خبرنگاران ادعای مربوط به ریاست قالیباف بر مجلس آینده را مورد تردید قرار داد. مظفر نیز از جمله اصولگرایانی است که در در انتخابات مجلس دهم نتوانست رای اعتماد مردم را جلب کند. او در دوران فعالیت پارلمانی خود چند دوره ریاست کمیسیون بودجه را برعهده داشته است. در همین دوره مجلس، در دو پرونده کمیسیون تحقیق مجلس هفتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون و نیز نایب رئیس کمیسیون مشترک ترک سل ظاهر شد.
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
به همین بهانه سری به پشت صحنه این برنامه گفتگو محور و چالشی زدیم. به همین بهانه گفتگویی را با عوامل برنامه «بدون توقف» داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید. غلامحسین نژاد پیرامون اینکه اولین بار این اتفاقات در برنامه «بدون توقف» رخ داد، بیان کرد: می‌توان گفت خاصیت برنامه «بدون توقف» این است که به دغدغه‌های جامعه بپردازد. وی پیرامون حلقه اول و دوم برنامه گفت: ما در دکور برنامه دو حلقه را ترسیم کرده‌ایم. ابراهیم جلالیان سردبیر برنامه پیرامون «بدون توقف» گفت: این برنامه‌ای است که بدون توقف جلو می‌رود و با هدف پاسخگویی به شبهات ذهنی جوانان روی آنتن است.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن گفت: رئیس جمهور ‌می‌گوید من روز بعد متوجه شدم، بالاخره چه کسی پاسخگوی این قضیه است و دلیل افزایش قیمت بنزین را هنوز شفاف به مردم نگفتند. محمدباقر قالیباف: * (با اشاره به اینکه بعضی وقت‌ها هم که هیچ کاری نمی‌شود و وقتی هم که می‌خواهند کار کنند می‌شود قضیه بنزین بیان کرد): کسی اگر الفبای امنیت عمومی را بداند و ذره‌ای به مردم اعتقاد داشته باشد و آنها را محترم بداند چنین تصمیمی نمی‌گیرد و این هزینه را به کشور تحمیل نمی‌کند. * (با بیان اینکه شرایط آنقدر سخت شده که بعضی اوقات در دفاع از نظام اسلامی زبان کوتاه می‌شود): زمانی که یک دانشجو سئوال می‌کند چرا این تصمیم گرفته شد و پاسخی برای آن نیست. * (با بیان اینکه خیلی راه‌های اصولی دیگری وجود دارد که کاهش مصرف بنزین را داشته باشیم که یکی از این راه‌ها افزایش قیمت بنزین است): مصرف بنزین با افزایش قیمت آن کاهش پیدا نخواهد کرد و حتما چند وقت آینده خواهیم دید که مصرف بنزین تغییری نکرده است. * (با بیان اینکه هم دختر خانم‌ها و هم از آقاپسرها در فعالیت‌ها استفاده شد و نتایج خوبی هم گرفتیم): جوانان ما لایق و دلداده به نظام هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
به گزارس گروه سیاسی خبرگزاری میزان، به گزارس گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی‌اکبر ولایتی در نشستی با اعضای شورای عالی استان‌های کشور گفت: شورای عالی استان‌ها مطابق قانون، امکان ارائه طرح به صحن علنی مجلس شورای اسلامی را دارد و می‌تواند فرصت‌های سیاست گذاری ویژه و بی‌نظیری را فراهم کند و باید از این ظرفیت در راستای اهداف تعیین شده حداکثر بهره برداری را داشت. وی با مهم و موثر شمردن جایگاه شورای عالی استان‌ها افزود: در واقع باید تمامی اعضاء شورا در کشور تلاش کنند با کار و تلاش گروهی نهایت بهره مندی و اثر گذاری اجتماعی را در کشور ایجاد کنند. در ایران نیز با توجه به نقش بی بدیل رهبری معظم انقلاب در هدایت و مدیریت عالی کشور و هوشیاری مردم، تمامی نقشه‌های شوم دشمنان ملت خنثی و بی اثر شد. ولایتی همچنین با توجه به پیشنهادات و نظرات مطرح شده و با هدف ایجاد تعامل و بهره مندی از ظرفیت‌ها، آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای همکاری با شورای عالی استان‌ها را اعلام کرد. در این دیدار دکتر احمدی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی شورای عالی استان‌های کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست صمیمانه، ضمن معرفی اعضای جلسه، گزارش عملکرد و حوزه‌های اجرایی شورای عالی استان‌ها را ارائه و گفت: مفتخریم که این جلسه مشورتی و تبادل نظر با مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل را برگزار می‌کنیم و ثمرات این جلسه می‌تواند برای ارتقاء جایگاه شورای عالی استان‌ها و دستیابی به اهداف عالی نظام بسیار موثر باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه کنترل گردش مالی حساب‌های بانکی یکی از اصلی‌ترین و بهترین راهکارهایی است که می‌توان برای شناخت افراد غنی و نیازمند به کار بست، گفت: برخی مدعی می‌شوند که کنترل حساب‌های بانکی سرک کشیدن به زندگی خصوصی است. این موضوع در رابطه با افرادی که کمک حمایتی دولت (ناشی از مابه‌التفاوت اصلاح نرخ بنزین) دریافت نکرده‌اند نیز صادق است. وی خاطرنشان کرد: شرایط به گونه‌ای است که مشکلات اقتصادی و نیازهای اقتصادی خانوداه‌ها تنوع زیادی پیدا کرده است. او با تاکید بر اینکه اقتصاد بخش عمومی مباحث مربوط به پرداخت یارانه‌ها را باید به دقت مورد توجه قرار دهد، خاطرنشان کرد: اگر هدف از پرداخت یارانه‌ها توجه به مصرف کالایی خاص باشد باید پرداخت یارانه به شکل بسته‌های کالا به مردم انجام شود. توکلی با تشریح شرایط فعلی جامعه ادامه داد: در حال حاضر بیکاری و در پی آن فقر در جامعه گسترش پیدا کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: طرح جدید مجلس، محصول تلاش جمعی از اساتید اقتصاددان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها برای اصلاح نظام بانکی است؛ کما اینکه تدوین این طرح بالغ بر پنج سال زمان برده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی پستی به این شرح منتشر کرد: «طرح جدید مجلس، محصول تلاش جمعی از اساتید اقتصاددان حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها برای اصلاح نظام بانکی می‌باشد؛ در صورت عدم تصویب آن، ارائه طرح جایگزین که یقینا به قوت و جامعیت این طرح نخواهد بود، سال‌ها به طول خواهد انجامید؛ کما اینکه تدوین این طرح بالغ بر پنج سال زمان برده است.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
به همین بهانه گفتگویی را با عوامل برنامه «بدون توقف» داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید. غلامحسین نژاد پیرامون اینکه اولین بار این اتفاقات در برنامه «بدون توقف» رخ داد، بیان کرد: می‌توان گفت خاصیت برنامه «بدون توقف» این است که به دغدغه‌های جامعه بپردازد. وی پیرامون حلقه اول و دوم برنامه گفت: ما در دکور برنامه دو حلقه را ترسیم کرده‌ایم. ابراهیم جلالیان سردبیر برنامه پیرامون «بدون توقف» گفت: این برنامه‌ای است که بدون توقف جلو می‌رود و با هدف پاسخگویی به شبهات ذهنی جوانان روی آنتن است. مهدی خانعلی زاده، مجری درباره حضور خود در این برنامه گفت: سری اول برنامه سردبیر برنامه بودم و چهره‌های مختلف در برنامه حضور پیدا می‌کردند، در سری دوم به دلیل کاری که پیش آمد در برنامه حضور نداشتم، اما در سری سوم با توجه به اینکه قرار است به مسائل روز بپردازند مجری کارشناس نیاز داشتند که به من لطف داشتند و موافقت شد تا در برنامه حضور پیدا کنم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد16 ساعت قبل
به دنبال این سخنان عصر همان روز علی معزی معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به برداشت‌های صورت گرفته از صحبت رئیس‌جمهور درباره شبکه ملی اطلاعات در توییتر نوشت که توسعه شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست. او با طرح این سوال که اینترنت مگر قطع‌شدنی است، گفت: آینده اقتصاد دنیا و اقتصاد دیجیتال مبتنی بر اینترنت است. سخنگوی دولت همچنین گفت: دولت در حال مطالعه است تا قطع اینترنت به هیچ عنوان ابزاری برای هر واقعه‌ای قرار نگیرد. پخش اعترافات تلویزیونی منش دولت نیستاما ماجرای شبکه ملی اطلاعات، تنها سخنان رئیس‌جمهوری نیست که طی روزهای گذشته با واکنش روبه‌رو شده است. سخنگوی دولت همچنین گفت: دولت معتقد است اتفاقاتی که رخ داد باید به‌طور اساسی ریشه‌یابی شود.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبا شروع ثبت نام نامزدی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تعداد ۱۵۶۱۸ نفر برای حضور در انتخابات مجلس ثبت نام کردند. اخبار سیاسی- تعدادی از شرکت کنندگان که از افراد شناخته شده و مدیران باسابقه کشور هستند نیز برای نخستین بار برای شرکت در این انتخابات نامزد شدند. اما اسامی کسانی که برای نخستین بار برای شرکت در این انتخابات ثبت نام کردند به شرح زیر است: محمدجواد امام: مدیرعامل بنیاد باران و معاون وزیر نیرو در دولت اصلاحاتمحمد سعید احدیان: مدیر مسئول روزنامه خراسانوهاب عزیزی: فعال سیاسی و دبیرکل حزب جهادگران ایران اسلامینصرالله جهانگرد: رئیس سازمان فناوری اطلاعات و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور در دولت یازدهم، مشاور و نماینده ویژه رئیس‌جمهور در فناوری اطلاعات و ارتباطات در دولت اصلاحات، مسؤل تدوین برنامه توسعه کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، مدیر هماهنگی ملی ایران در برنامه اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی، عضو کمیته ملی فناوری اطلاعات یونسکو، سرپرست، معاون برنامه‌ریزی و توسعهوزارت پست و تلگراف و تلفن، عضو شورای برنامه‌ریزی برنامه چهارم توسعه کشور و عضو کمیته فرابخشی علوم و فناوری اطلاعات در تدوین برنامه سوم توسعه، عضو شورای عالی بنیاد باران و از اعضای موسس جبهه مشارکت ملیحجت‌الله دمیاد: استاندار کرمانشاه، پست معاونت وزیر کشور، مشاور عالی وزیر کشور، مدیر کل امنیتی وزارت کشور، رئیس دبیرخانه شورای امنیت کشور، معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، عضو کمیسیون رسیدگی به تخلفات وزارت کشور، رئیس ستاد انتخابات در چندین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان و شورای شهرابوالقاسم رئوفیان: فعال سیاسی اصولگرا و دبیرکل حزب ایران زمینرحمت الله بیگدلی: فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب جمهوریتمهدی وکیل پور: دبیرکل حزب توسعه و عدالتاحمد کرمی: دبیرکل جامعه اسلامی کارگرانمحمدرضا خباز: استاندار خراسان شمالی، استاندار سمنان، عضو حزب اعتماد ملیمجید فهمیده: برادر شهید حسین فهمیدهجواد شرفخانی: عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاریجمشید ایرانی: دبیرکل حزب فرزندان ایران زمین و رئیس فراکسیون اعتدالگرایان خانه احزابمحمدصادق کوشکی: فعال سیاسی اصولگرارامین مهمانپرست: سفیر ایران در لهستان، رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، سفیر ایران در قزاقستان، سفیر ایران در تایلندسید مصطفی میرسلیم: عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سازندگی، مشاور تحقیقاتی رئیس‌جمهور در دولت سازندگی، مشاور عالی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامیعلی کمساری: معاون فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) آذر منصوری: نائب رئیس حزب اتحاد ملیسید ابراهیم ابراهیمی: رایزن فرهنگی سابق ایران در باکوعلی نیکزاد: سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر راه و شهرسازی دولت دهمغلامرضا انصاری: سفیر ایران در ترکمنستان و استاندار مازندرانحسین نقاشی: رئیس روابط عمومی شورای شهررضا پیرهادی: عضو هیئت رئیسه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، مدرس دانشگاه و مدیر مسئول روزنامه رسالتبهرام شکوری: رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایرانامیر آریازند: سرپرست برج میلاد و عضو شورای مرکزی اتحاد ملتابراهیم سحرخیز: معاون اسبق وزیر آموزش و پرورشمهدی آقاتقی: فرماندار سابق تهرانصادق خلیلیان: وزیر جهاد کشاورزی دولت دهممنصوره سادات هاشمی: نایب رییس هیئت فوتبال بانوان تهرانمحمد ناظمی اردکانی: رئیس سازمان ثبت احوال، استاندار قم، وزیر تعاون دولت نهممحمدحسین رجبی دوانی: مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام و استاد دانشگاهحسن بیادی: دبیرکل جبهه آبادگران جوان ایران اسلامی، نائب رئیس شورای شهر تهران، عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیسعبدالحسین روح الامینی: رئیس خانه احزاب، رئیس انستیتو پاستور، رئیس شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی، مشاور وزیر بهداشت، مشاور انتخاباتی محسن رضایی، رئیس کمیته علمی تحقیقاتی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظامسید شمس الدین حسینی: وزیر امور اقتصاد و دارایی دولت‌های نهم و دهمبهروز مرادی: معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در دولت دهمبهنام محمودی: والیبالیست تیم ملی ایرانعلی صوفی: وزیر تعاون وزیر تعاون دولت اصلاحات، استاندار کهگیلویه و بویر احمد، استاندار بوشهر، استاندار گیلانمحمدعلی افشانی: شهردار اسبق تهران، معاون عمرانی وزیر کشور، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، استاندار فارس، معاونت عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، معاونت عمرانی استانداری استان‌های خوزستان و سمنان، معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی استانداری استان‌های سمنان و کهگیلویه و بویراحمد، قائم مقام و معاون عمرانی سازمان جهاد سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمدوحید یامین پور: مجری تلویزیونی و فعال سیاسیمحمدصادق صالحی منش: استاندار قم در دولت یازدهم و مشاور محمدباقر قالیبافشهیندخت مولاوردی: دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی در دولت دوازدهم، معاون معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، مدیر ارتباطات بین‌الملل مرکز امور مشارکت زنان ریاست جمهوریحمید کلانتری: استاندار اسبق یزدامیر ابراهیم رسولی: مجری و سردبیر برنامه نسل امروزمجید امیدی شهرکی: مدیر مسئول سابق روزنامه ایرانمحمد تقی زاده: مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستانابراهیم انصاریان: داماد آیت الله مهدوی کنیمحمدباقر قالیباف: عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، شهردار تهران، فرمانده اسبق نیروی انتظامی
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، محمد هاشمی استاد برجسته حقوق و از حلقه اولیه تدوین قانون اساسی در بخشی از مناظره با محمد بهادری جهرمی معاون پژوهشکده شورای گفت: یک زمانی شورای نگهبان همه قوانین را رد می‌کرد و می‌گفت خلاف شرع است به طوری که امام زورش نرسید و ناگریز به تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام شد که به عنوان نهاد قانونگذار و تصمیم‌گیر در کشور فعالیت می‌کند. وی افزود: از لحاظ عقلانی نمی‌توان پذیرفت که مجمع برای دور زدن قانون است، افرادی که در این نهاد هستند؛ افراد خاصی‌ هستند.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
یک کار مهم در انتخابات اینست که افکار عمومی را به آنچه حقیقت است، نزدیک کرد. ارتباط مستمر با آحاد مردم و توجه به رفع مشکلات آنها، باور عمومی را جلب خواهد کرد. موسی‌پور تصریح کرد: بخشی از سیستم سیاسی کشور به مشروعیت نظام ضربه زده و اعتماد عمومی را سلب کرده است. مصطفی صادق‌محمدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی ضمن خوشامد به دکتر جلیلی، عنوان کرد: جنبش دانشجویی اصیل صدای دردمند مستضعفان است و نه ابزار جناح بازی سیاست‌ورزان. مسئول بسیج دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: دروغگویی و پنهان‌کاری دولت یکی از عوامل ایجاد نارضایتی در میان مردم ماست. وی افزود: نمایندگانی که الحق در شان نظام و ملت نیستند، دولت نااهل را تمشیت کردند و بر فشارهای افزودند.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم - موضوع سهمیه‌بندی بنزین و نحوه اجرای آن همچنان مورد انتقاد برخی از کارشناسان اقتصادی و سیاسی است. دولت از همان ابتدای اجرای این طرح اعلام کرد که درآمدهای کسب شده در این زمینه را در اختیار ۶۰ میلیون نفر قرار خواهد داد. پس از واریز مبالغ اعلام شده به سرپرست خانوارها، ‌ اعتراض‌های مردم نسبت به عدم واریز این مبالغ به حساب‌های بانکی‌شان نیز شروع شد. اما نکته عجیب و قابل تامل در این موضوع این بود که دولت در پس این سخنش، ‌ تهدیدی را نیز متوجه مردم کرد. همچنین می‌باید زمینه برای آگاهی و اطلاع مردم از اموال و دارایی‌های مسئولان فراهم شود تا قانون از این لحاظ منطقی‌تر باشد.
جام نیوزجام نیوز22 ساعت قبل
ما ذیل بند ۴۱ فصل هفتم بودیم. امریکا پیش‌نویسی تهیه کرده بود که بین کشورها درباره بودن ایران ذیل فصل هفتم باشد. در نهایت قرار شد ایران ذیل بند ۴۱ یعنی یک بند فصل هفتم باشد. ذیل بند ۴۱ بودن با فصل هفتم بودن خیلی از نظر حقوقی خیلی فرق می‌کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ما از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل بیرون آمدیم.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
امروز همان کودتاچی‌ها از فشار حداکثری علیه ملت ایران سخن می‌گویند ولی کسانی در کشور از توافق مجدد با آمریکا سخن می‌گوید. البته اوایل ابراز تاسف می‌کردند ولی محکوم نکردند و امروز هم می‌گویند ایران این کارها را باید انجام دهد. جلیلی با ببان اینکه برخی مسائل تکرار می‌شود در حالی که اساس ان اشتباه است، گفت: می‌گویند ما ذیل فصل هفت منشور ملل متحد بودیم. امریکا پیش‌نویسی تهیه کرده بود که بین کشورها درباره بودن ایران ذیل فصل هفتم باشد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ما از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل بیرون آمدیم.
الفالف23 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان به اینکه هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه باشد، گفت: منظور من از دولت سایه نه حزب است نه تشکیلات؛ بلکه یک نوع گفتمان و رویکرد است، یعنی سایه به سایه تحولات کشور را دنبال و تحلیل کنید. وی ادامه داد: لازمه این حرکت جهت اولویت درست، تحلیل و مسئله‌ای که به درستی باید عنوان شود. نتیجه این حرکت درست می‌تواند ادامه حرکت دانشجویانی باشد که به موقع تصمیم درست داشتند و ما هر سال ۱۶ آذر یاد آنها را گرامی می‌داریم. شما نمی‌توانید بدون توانایی و تحلیل درست از وقایع منطقه، وقایع داخلی را تحلیل درست کنید چرا که تحلیلهای فلج کننده به مراتب سخت‌تر از تحریم فلج کننده است. هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه باشدوی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان درمورد اینکه منظور ایشان از دولت سایه چیست، گفت: منظور من از دولت سایه نه حزب است نه تشکیلات؛ بلکه یک نوع گفتمان و رویکرد است، یعنی سایه به سایه تحولات کشور را دنبال و تحلیل کنید، اگر نقصی دیدید به تکمیل آن کمک کنید دانشگاه هر هفته باید محل چنین مطالباتی باشد نه فقط ۱۶ آذرها تمام حرف من این است هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه باشد.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
هرکسی ایران را در بهار ۹۲ دیده باشد، به خاطر دارد که آن روز‌ها جامعه در حالی به سمت انتخابات ریاست جمهوری یازدهم می‌رفت که چشمش از حوادث ۸۸ به شدت ترسیده بود. عباس عبدی، روزنامه‌نگار، فعال و تحلیلگر سیاسی و از نزدیکان فکری سیدمحمد موسوی خویینی، آن روز‌های سرنوشت‌ساز نیز از مهمترین مخالفان حضور هاشمی و خاتمی در انتخابات بود. مخالفت عبدی با خاتمی ریشه در پیش از سال ۸۰ داشت که خروج از حاکمیت را تئوری‌پردازی می‌کرد، اما اختلافات او با هاشمی رفسنجانی ریشه در سرآغاز حضور او در صحنه سیاسی داشته و دارد. این مصاحبه چنان به مذاق رقیب خوش آمد که پایین کشیدن کرکره تحلیل عبدی، آنان را نگران کرده بود. کیهان در مورخ ۲۸ اردیبهشت ۹۲ در حمایت از عبدی نوشت: «ایجاد فضای اختناق و مجبور کردن فردی با مختصات عباس عبدی به سکوت و عدم ارائه تحلیل مخالف با سیاست‌های حزب مشارکت و اصلاح‌طلبان در حالی است که طی روز‌های گذشته بیانیه‌هایی با امضای «حزب مشارکت»، «سازمان مجاهدین انقلاب» و مجمع روحانیون، با مضمون حمایت همه‌جانبه از به صحنه آمدن و نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی منتشر شد.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
این مسئله شاهد تاریخی هم دارد و آن هم مجلس هفتم و تصمیم‌ها و مصوبه‌هایی بود که ژن‌های خوب آن مجلس گرفتند وتبعاتی هم در برداشت. " گرچه در این چند روزه بازخورد‌های مختلفی در مورد حضور و عدم حضور برخی چهره‌های سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم شکل گرفت. البته مسئله حضور فرزندان و نزدیکان مسئولان در عرصه انتخابات مختص به انتخابات مجلس یازدهم نیست. در حال حاضر نیز برخی از آن‌ها برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند و اگر تعدادی از این افراد موفق به حضور در مجلس شوند، در دوره‌های بعد ژن‌های ناپخته بیشتری به خودشان جرات حضور در انتخابات را می‌دهند. " این مسئله شاهد تاریخی هم دارد و آن هم مجلس هفتم و تصمیم‌ها و مصوبه‌هایی بود که ژن‌های خوب آن مجلس گرفتند وتبعاتی هم در برداشت. "
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
از این منابع حدود ۲۶۱ هزار میلیارد تومان در بخش درآمد‌ها تعیین شده که از این رقم ۱۹۵ هزار میلیارد تومان را مالیات تشکیل می‌دهد. درآمد مالیاتی پیش‌بینی شده برای سال ۱۳۹۹ در مقایسه با رقم مصوب سال جاری ۲۳ هزار میلیارد تومان افزایش دارد. این در حالی است که در سال ۱۳۹۸، حدود ۱۷۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی مصوب شده بود که تا پایان هشت ماهه اول سال حدود ۸۹ هزار میلیارد تومان آن محقق شده است. همچنین درآمد‌های دولت از محل صادرات نفت ۴۵ هزار میلیارد تومان لحاظ شده و گفته شده در صورت کاهش درآمد‌های نفتی، دولت پیشنهاد کرده تا مابه التفاوت آن از محل حساب ذخیره ارزی تامین شود. با این شرایط به نظر میرسد ارقام پیشنهادی دولت در بودجه سال آینده رویایی است و کمی از واقعیت دور است.

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصحلت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا