اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام - آخرین و مهم ترین اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مجمع تشخیص مصلحت

مجمع تشخیص مصلحت

از «مجمع تشخیص مصلحت» تا موزه «مرمر»

ایسناایسنا6 ساعت قبل
مدتی قبل گذشته کاخ مرمر تخلیه شد، اما نه به راحتی، بلکه با ادعا و جرو بحث. اما تلاش‌هایی که صورت گرفته و توسط نهادهایی خاص نیز با جدیت زیاد پیگیری کردند، باعث همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و تخلیه‌ی این بنای تاریخی شد. او اما درباره‌ی احتمال پیوستن موزه قرآن به موزه‌ی کاخ مرمر اظهار می‌کند: این‌ها دو مقوله جدا هستند. یک هدف پابرجایی موزه قران و هدف دیگر تبدیل کاخ مرمر به به عنوان یک موزه است. این کاخ در سال ۱۳۵۵ به موزه تبدیل شد و تا سال ۱۳۵۷ با عنوان «موزه پهلوی» قابل بازدید بود.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
او افزود: جمعیتی که او را بدرقه کردند و یا برایش یادبود و مراسم تشییع نمادین برگزار کردند، یکپارچگی و انسجام حول این شخصیت ایجاد کردند. او گفت: همه مردم با شرکت در این مراسم خودشان را در اوج فرزانگی، ابهت، شکوه و جوانمردی می‌دیدند. این تحلیلگر مسائل جامعه اظهار کرد: در این شرایط ذهنیات، علایق و تفکرات مختلف رنگ می‌بازد و حاج قاسم، خود واقعی هر ایرانی و هر مسلمان انقلابی در فراتر از مرزها بود. او درباره ولایتمداری این سردار شهید تشریح کرد: عده‌ای به تعبیر شهید صدر «ذوب در ولایت» هستند، که این خصیصه به مراتبی از توحید نیز نزدیک است و سردار سلیمانی محو در ولایت امام زمان خودش بود. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: شهید بودن مقدمه شهید شدن است و شهید سلیمانی خود را آماده شهادت کرده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
موسوی پیش‌تر و در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره برنامه وزیرخارجه برای شرکت در نشست داووس گفت: قرار بود ظریف برای شرکت در مجمع داووس به سوئیس برود که به‌رغم دعوت اولیه و رسمی، برنامه را به هم زدند که این سفر انجام نمی‌شود. سخنگوی وزارت‌خارجه همچنین از سفر مقامات کشورهای مختلف به ایران خبر داد و در این باره گفت: هفته آینده رئیس دومای روسیه به ایران سفر خواهد کرد. یکی از مقامات کشورهای منطقه نیز احتمالا فردا (امروز سه‌شنبه) به تهران خواهد آمد که در صورت قطعی شدن اعلام خواهیم کرد. برای کشورهایی که اتباعشان در هواپیما بودند دسترسی‌های کنسولی و ویزا برای تیم‌های فنی و تحقیقاتی آنها صادر کردیم. باید ابعاد و جزئیات حادثه و نکات فنی و حقوقی آن روشن شود و ایران گفته آماده همه‌گونه همکاری در این زمینه است.
الفالف10 ساعت قبل
اکنون محمد بهادری جهرمی در یادداشتی در اعتماد در جواب مطهری مسئله التزام به نظام را توضیح داده است. بهادری نوشته است: «زمانی فرد به نظام التزام عملی دارد که در اعمال و رفتار، فعل یا ترک فعلی متناسب با آن داشته باشد. شورای نگهبان نیز ملزم به «احراز» چنین مواردی است.» خدا را شکر که حداقل برای یک‌بار فردی از شورای نگهبان معنای التزام عملی به نظام را توضیح داد. این نوشته‌ها از جانب شورای نگهبان بیش از پیش سوالات و ابهاماتی جدی درباره عملکرد این شورا در اذهان عمومی را تقویت می‌کند. اگر اروپایی‌ها اقدام دیگری انجام دهند طبق نامه رئیس‌جمهور در همان اردیبهشت ۱۳۹۷، موضوع خروج ایران از NPT مطرح می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن هشدار نسبت به وضعیت کنونی کشور در زمینه‌های مختلف، گفت: امروز در کشور ناکارآمدی اشباع شده داریم؛ یعنی اگر مسئولان هیچ کاری نکنند، وضع بهتر از حالت موجود خواهد بود. وی تأکید کرد: یک سال و نیم پیش رو از دید من مقطع عاشورای مدیریتی کشور است، چون بعد از سال ۱۴۰۰ هرچه به میدان بیاییم، عمل ما مثل توابین و مختارهای بعد از عاشورا خواهیم شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن هشدار نسبت به وضعیت کنونی کشور در زمینه‌های مختلف، تصریح کرد: امروز در کشور ناکارآمدی اشباع شده داریم؛ یعنی اگر مسئولان هیچ کاری نکنند، وضع بهتر از حالت موجود خواهد بود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: هر حرکتی که باعث دلخوری و جدا شدن مردم از انقلاب و راه رهبر معظم انقلاب شود، بازی در زمین دشمن است. قالیباف، تأکید کرد: در ۲۰ سال گذشته شهید سلیمانی اجازه نداد که هیچ‌کدام از نقشه‌های آمریکا در منطقه اجرا شود ولی شهادت او برکات بیشتری از حضور او خواهد داشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
ایران یک بار در سال ۲۰۰۷ تجربه ورود به لیست سیاه FATF را دارد. اولین گام‌های اصلاحی در ایران در سال ۱۳۸۹ برداشته شد و با ادامه این اقدامات در نهایت در سال ۲۰۱۶ نام ایران از لیست سیاه FATF حذف شد. برخی‌ها بر این باورند که از آنجایی که سیستم بانکی ایران تحریم است، تحریم‌های FATF بار سنگین دیگری را نمی‌تواند بر دوش شبکه بانکی بگذارد و محدودیت جدید ایجاد نمی‌کند. اما تحریم‌های FATF بسیار پیچیده و چند وجهی است چرا که تمام بخش‌ها و حوزه‌های مراودات اقتصادی کشورمان را شامل می‌شود. با اعمال تحریم‌های FATF امکان انجام هرگونه مبادله و معامله‌ای که جنبه مالی داشته‌باشد، برای کشورمان وجود نخواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
این کار را انجام دهند تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. شورای نگهبان به احدی پاسخگو نیست. عملکرد شورای نگهبان باید طبق قانون شفاف باشد. من همین جا اعلام می‌کنم حاضرم با آقای کدخدایی در یک برنامه زنده تلویزیونی مناظره بکنم.» او تصریح کرد: «هیچ چیز شورای نگهبان را وادار به شفافیت نمی‌کند. نه شورای نگهبان این را قبول می‌کند و نه مرجع دیگری این را می‌پذیرد.» معاون سیاسی دولت اصلاحات اظهار کرد: «عملکرد شورای نگهبان باید طبق قانون شفاف باشد.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
نظر چند تن از حقوقدانان را درباره نحوه نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان را ببینید. چند از حقوقدانان رفته و نظر آنها را درباره نحوه نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان جویا شده است. به نظرم در معیار اول، قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در ماده ۲۷ خود تلاش کرده تا استاندارد رفتار کند. وی افزود: مقایسه ماده ۲۷ قانون انتخابات مجلس با ماده ۲۸ همان قانون پاسخی روشن به ما می‌دهد. این چه طرز بررسی صلاحیت هاست؟ کامبیز نوروزی با طرح این سوال پرسیده است، «۹۰ نفر نماینده‌ای که امروز از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند، محصول خود شورای نگهبان هستند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس13 ساعت قبل
روزنامه اعتماد در گفت و گو با حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان، ‌آورده است: حدود ۹۰ درصد چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب برای کاندیداتوری مجلس ردصلاحیت شدند. این را شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در بیانیه‌ای که در روزهای اخیر به این ‌منظور منتشر کرد، اعلام کرده است. به همین دلیل سراغ حسن رسولی رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان رفتیم تا از او درباره راهبرد جریان اصلاحات در انتخابات پیش‌رو پرس‌وجو کنیم. واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به این رد صلاحیت‌ها چیست؟ موضع اصلاح‌طلبان همان بیانیه‌ای است که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان منتشر کرده است. آنها می‌توانند ضمن گفت‌وگو با اعضای شورای نگهبان تلاش کنند با ارایه اسناد و مدارک به مراجع نظارتی شورای نگهبان، در فرصت باقیمانده در صف کاندیداهای اصلاح‌طلب قرار بگیرند.
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فرارو، مرتضی مبلغ عضو شورای مرکزی اتحاد ملت و معاون سیاسی دولت اصلاحات گفت: یک گروه ۱۲ نفره در شورای نگهبان خودشان را جای ملت گذاشتند و به جای آنها بدون هر گونه پاسخگویی و شفافیت در حال تصمیم‌گیری هستند. این کار را انجام دهند تا معلوم شود در شورای نگهبان چه اتفاقاتی در جریان است و چه روندی دارد طی می‌شود. من همین جا اعلام می‌کنم حاضرم با آقای کدخدایی در یک برنامه زنده تلویزیونی مناظره بکنم.» او تصریح کرد: «هیچ چیز شورای نگهبان را وادار به شفافیت نمی‌کند. شورای نگهبان به احدی پاسخگو نیست. نه شورای نگهبان این را قبول می‌کند و نه مرجع دیگری این را می‌پذیرد.» معاون سیاسی دولت اصلاحات اظهار کرد: «عملکرد شورای نگهبان باید طبق قانون شفاف باشد.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
وی افزود: ما به مقامات این کشور توصیه می‌کنیم که روابط خوب گذشته دو کشور ایران و آلبانی را به کشور ثالثی گره نزنند و روندی که آنها در این زمینه اتخاذ کردند سازنده نیست. در پی این اقدام وزارت خارجه ایشان را احضار کرد و به ایشان و همچنین وزارت خارجه انگلیس اعتراض کرد. سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: دیپلمات‌های خارجی مقیم ایران طبق قوانین بین المللی و داخلی از احترام برخوردارند تا جایی که قوانین و مقررات را رعایت کنند. ما به آنها توصیه می‌کنیم که به همین برجام توجه کنند و آن را حفظ کنند. وی ادامه داد: ما به مقامات کانادا اعلام کرده‌ایم که اغلب کسانی که در این هواپیما جان خود را از دست دادند ایرانی هستند و ما تابعیت دوگانه را نمی‌پذیریم.
انتخابانتخاب15 ساعت قبل
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل جبهه پایداری در گفتگویی تفصیلی به نکاتی پیرامون جایگاه مجلس، انتخابات مجلس یازدهم، احتمال حضور لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده و رسیدن جناح اصولگرایان به لیست واحد اشاره کرده است. وقتی شش ماه قبل از انتخابات به سراغ آقای خاتمی رفتند قبول نکرد، ولی دو ماه قبل از انتخابات ناگهانی تصمیم به حضور در انتخابات گرفتند. در سال ۹۲ هم همین اتفاق افتاد، مردم هر کسی را به جز آقای روحانی برای ریاست جمهوری پیش بینی می‌کردند. نتایج انتخابات ریاست جمهوری به جای اینکه بر مبنای فکر باشد، بر مبنای هیجانات است؛ پس با وجود این شرایط تحت هیچ شرایطی نمی‌توان انتخابات ۱۴۰۰ را از امروز پیش بینی کرد. * {درباره تفاوت لاریجانی مجلس هشتم با لاریجانی مجلس دهم} این سوال همیشه وجود داشت و از ما هم می‌پرسیدند که چرا آقای لاریجانی با اصلاح طلبان سازش می‌کنند، با اصولگرایان هم سازش می‌کنند.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
وی افزود: دولت و مجلس عراق به خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور رای قاطعانه داده‌ وی اشغالگران آمریکایی‌ حاضر به ترک عراق نیستند بنابراین دنیای اسلام باید در این باره تصمیم قاطعانه‌ای گرفته و کشور عراق و منطقه را از وجود آمریکایی‌ها پاک کند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ کشور اسلامی ایران گفت: ایران از ظرفیت‌های مختلف خدادادی، فکری، صنعتی و کشاورزی بهره‌مند است و کشور باید با استفاده بهینه از این ظرفیت‌های بزرگ، در مسیر توسعه قرار گیرد بنابراین اقتصاد وابسته به نفت نه تنها نمی‌تواند کشور را در مسیر توسعه قرار دهد بلکه سد محکمی در برابر سیاست‌ها و ایده‌های اقتصادی است. عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهادت شهید سلیمانی عامل تقویت وحدت کلمه ملت ایران بوده و راه این شهید سرافراز باید در تمامی لایه‌های مختلف جامعه نهادینه شود. دری نجف‌آبادی به سقوط هواپیمای اوکراینی نیز اشاره کرد و افزود: مردم و مسئولان کشورمان داغدار به شهادت رسیدن مسافران این هواپیما هستند اما نباید عظمت و اقتدار ملت ایران که در تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی به دنیا نشان داده شد، تحت‌الشعاع این حادثه قرار گیرد. انتهای پیام/۷۱۱/ز
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/ایلام معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بر استفاده از ظرفیت تبصره ۱۸ در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی و تسریع در روند طرح‌های دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تاکید کرد. «حیدر نعمتی» در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کرد: قانون تسهیل بدهی بدهکاران واحدهای تولیدی کشور توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام بازنگری، مصوب و ابلاغ شده که باید اطلاع رسانی شود. نعمتی با بیان اینکه سعی دولت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال و رونق تولید است، بر استفاده از ظرفیت تبصره ۱۸ در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی و تسریع در روند طرح‌های دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تاکید کرد. معاون اقتصادی استاندار ایلام ادامه داد: اعتبارات تبصره ۱۸ ابلاغی کشور ۳۹ هزار میلیارد ریال است که رقم آن با تسهیلات تلفیقی به ۷۸ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که تنها ۲۲ هزار میلیارد ریال آن جذب شده و سهم استان‌ها از محل زیربخش‌ها شناور شده است. نعتمی گفت: محدودیتی برای جذب اعتبار وجود ندارد و باید دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها بیشتر تلاش کنند تا سهم قابل توجهی از این اعتبارات در استان جذب شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سید عزت الله ضرغامی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در توییتر درباره تشییع تاریخی سردار سلیمانی و رویدادهای ایذایی زنجیره‌ای نوشت:
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
هنوز بازار صحبت از ردصلاحیت‌های گسترده شورای نگهبان و انتقاد از رویه این نهاد در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در میان اصلاح‌طلبان، دولت و مجلس گرم است. هر چند عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در دوره اخیر سعی کرده تا نشست‌های بیشتری با اهالی رسانه داشته باشد. من همین جا اعلام می‌کنم حاضرم با آقای کدخدایی در یک برنامه زنده تلویزیونی مناظره بکنم.» او تصریح کرد: «هیچ چیز شورای نگهبان را وادار به شفافیت نمی‌کند. شورای نگهبان به احدی پاسخگو نیست. نه شورای نگهبان این را قبول می‌کند و نه مرجع دیگری این را می‌پذیرد.» معاون سیاسی دولت اصلاحات اظهار کرد: «عملکرد شورای نگهبان باید طبق قانون شفاف باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ساختمان پلاسکو، ساختمانی در ضلع شرقی چهارراه استانبول تهران بود که از این ساختمان ۱۷ طبقه به‌عنوان اولین ساختمان مرتفع و مدرن ایران یاد می‌شد. ساختمان پلاسکو که در سال ۱۳۳۹ ساخته‌شده بود در ۳۰ دی ماه سال ۱۳۹۵ پس از ۳ ساعت و نیم آتش‌سوزی فروریخت و تعدادی از آتش‌نشانان که در حال مهار آتش بودند و مغازه‌دارانی که برای تخلیه اجناسشان به داخل ساختمان رفته بودند پس از فروریختن آن، جان باختند. محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به مناسبت سالروز حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو تهران و جان باختن ۱۶ نفر از آتش‌نشانان و تعدادی از شهروندان و مغازه‌داران این ساختمان، توییتی را منتشر کرد. قالیباف آتش‌نشانان شهید را به‌مثابه قهرمانانی که هرروز زندگی خود را وقف راحتی مردم می‌کنند دانست و این روز را یادآور رشادت‌های آن شهدا معرفی کرد. در ادامه می‌توانید توییت منتشرشده توسر قالیباف را مشاهده کنید:
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
یک مسوول سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه صحبت‌های فتاح مورد تایید نیست. در آن دوره کسی به زور وارد ساختمان مرمر نشد مجمع با مصوبه جلسه شورا در آن محل تشکیل جلسه می‌داد. او گفت: ساختمان مرمر حدود دوسال مورد بازسازی من و یک مهندس دیگر قرار گرفت، آسیب‌های جدی به ساختمان وارد شده بود. طی مدتی که ساختمان مرمر مورد بهره برداری مجمع تشخیص قرار گرفته بود از آن مراقبت میشد. در آن دوره کسی به زور به وارد ساختمان مرمر نشد، مجمع با مصوبه جلسه شورا در آن محل تشکیل جلسه می‌داد.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
آقای موسوی همیشه مورد علاقه آقای خامنه‌ای بودند و متقابلا ایشان هم به آقای خامنه‌ای علاقه‌مند بودند و رهبری ایشان را قبول داشتند. آقای خامنه‌ای و آقای هاشمی هم وقتی به ایران برگشتند، این حرکت را تأیید و از آن دفاع کردند. عجیب این است که در همه آن مدت آقای خاتمی یک جمله در حمایت از آقای هاشمی صبحت نکرد. انصاف این بود که وقتی ایشان می‌دید همفکرهایش این‌طور به آقای هاشمی حمله می‌کنند، از ایشان دفاع کنند. یعنی رأی بالای آقای خاتمی را در واکنش به سیاست‌های آقای هاشمی نمی‌دانید؟ رای آقای خاتمی در مقابل دولت آقای هاشمی نبود، بلکه در مقابل آقای ناطق و جناح مقابل بود.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
از طرف دیگر سفرا را برای اروپا و آمریکا اعزام می‌کنید که ما مناسبات اقتصادی‌مان با اروپا دو درصد است اما برای هند و چین سال‌ها و ماه‌هاست یک سفیر نفرستاده‌اید. آقای ظریف شما دیپلمات هستید و باید متوجه کلام خود باشید. وی ادامه داد: شما می‌گویید نپیوستن به CFT برای عده‌ای نفع دارد پس در مقابلش پیوستن هم برای عده‌ای منفعت به دنبال دارد. فعال شدن مکانیسم ماشه توسط اروپایی‌ها چه معنی می‌دهد، آقای ظریف شما درباره مکانیسم ماشه چه کردید؟ البته از آن نترسید چون تاثیری ندارد. آمریکا تحریم‌های ثانویه را اجرا کرده پس تحریم‌های اروپا چیزی نیست و اتفاقی نمی‌افتد.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که وزارت امور خارجه چه اقدامی در مقابل فعال کردن مکانیسم ماشه توسط اروپایی‌ها انجام داد، گفت: البته از مکانیسم ماشه نترسید چون تاثیری نخواهد داشت. در آن جلسه وزیر امور خارجه بعد از توضیحات به ابطحی جلسه را قبل از شنیدن حرف‌های این نماینده برای حضور در نشست شورای عالی امنیت ملی ترک کرد. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صحبت‌های ظریف درباره‌ی پولشویی گفت: شما در صحبت‌هایتان نگفتید که منظورتان از پولشویی در کدام دستگاه است و شبکه‌های خارجی، همه دستگاه‌ها اعم از مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، سپاه و مجمع تشخیص مصلحت نظام را متهم کردند. آقای ظریف شما دیپلمات هستید و باید متوجه کلام خود باشید. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به فعال شدن مکانیسم ماشه توسط اروپایی‌ها اظهار کرد: آقای ظریف شما درباره مکانیسم ماشه چه کردید؟ البته از آن نترسید چون تاثیری ندارد.
فارسفارس19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، طی حکمی آقایان محمدحسین رجبی‌دوانی، ایمان عطارزاده، اسماعیل سلطانی، محمدعلی مرادیان و مرتضی شعبان‌زاده را به‌عنوان هیأت مدیره شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منصوب کرد. اعضای هیات مدیره جدید شرکت چاپ و نشر بین‌الملل ضمن تقدیر از فعالیت‌های هیات‌ مدیره پیشین و حسن میرکریمی، مدیرعامل قبلی این شرکت، دکتر محمدحسین رجبی دوانی را به‌عنوان رئیس هیأت‌ مدیره و اسماعیل سلطانی را به‌عنوان مدیرعامل انتخاب کردند. گفتنی است شرکت چاپ و نشر بین‌الملل وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در اوایل دهه شصت تأسیس شد. این شرکت طی دوران فعالیت خود، به چاپ و انتشار آثار دینی اهتمام داشته است و علاوه بر چاپ آثاری به زبان‌های خارجی از نویسندگانی چون علامه طباطبایی، استاد شهید مطهری، شهید بهشتی و دیگر علمای معاصر، چاپ قرآن کریم به زبان‌های انگلیسی، روسی، چینی را در کارنامه خود دارد. فروشگاه کتاب این شرکت نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز عرضه و توزیع کتب دینی در میدان فلسطین تهران فعالیت می‌کند.
آخرین خبرآخرین خبر19 ساعت قبل
اظهارات سخنگوی وزارت خارجه درباره مسائل مهم روزتسنیم/ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره بحث حضور وزیر خارجه در نشست داووس گفت: قرار بود ظریف برای شرکت در مجمع داووس به سوئیس برود که به رغم دعوت اولیه و رسمی، برنامه را به هم زدند که این سفر انجام نمی‌شود. سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه به سوالات آنان پاسخ داد. سخنگوی وزارت خارجه درباره اقدام دولت آلبانی در اخراج دیپلمات‌های ایران گفت: احساس می‌کنیم دولت آلبانی دچار اشتباهات پی در پی می‌شود. وی در خصوص بحث FATF گفت: وزارت خارجه نه تصمیم‌گیر است و نه می‌تواند کاری کند. وزارت خارجه هر آنچه می‌دانست به نهادهای تصمیم‌گیر منتقل کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
این را شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در بیانیه‌ای که در روزهای اخیر به این ‌منظور منتشر کرد، اعلام کرده است. به همین دلیل حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان، درباره راهبرد جریان اصلاحات در انتخابات پیش‌رو گفت و گویی انجام داده است که در ادامه می‌خوانید: *آقای رسولی! در این دوره از انتخابات هم اصلاح‌طلبان با ردصلاحیت گسترده، توسط شورای نگهبان مواجه شدند. واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به این رد صلاحیت‌ها چیست؟ موضع اصلاح‌طلبان همان بیانیه‌ای است که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان منتشر کرده است. آنها می‌توانند ضمن گفت‌وگو با اعضای شورای نگهبان تلاش کنند با ارایه اسناد و مدارک به مراجع نظارتی شورای نگهبان، در فرصت باقیمانده در صف کاندیداهای اصلاح‌طلب قرار بگیرند.
برترین‌هابرترین‌ها20 ساعت قبل
حضور وزیر خارجه در جلسه علنی امروز مجلس و پاسخگویی به سوالات سه نماینده مجلس با حواشی همراه بود. خبرآنلاین: حضور وزیر خارجه در جلسه علنی امروز مجلس و پاسخگویی به سوالات سه نماینده مجلس با حواشی همراه بود. به گزارش خبرآنلاین، ظریف بعد از پاسخ به سوالات ذوالنوری، به سوالات ساداتی نژاد و ابطحی هم پاسخ داد. با اینکه ظریف در ابتدای حضورش پشت تریبون روایتی از علت ترک جلسه علنی مجلس درحضور قبلی اش را روایت کرد و آن را بخاطر حضور در جلسه شورای عالی امنیت عنوان کرد اما ابطحی نماینده خمینی شهر همچنان مدعی بود که ظریف به مجلس دهن کجی کرده است. در آن جلسه وزیر خارجه بعد از پاسخ به سوال، جلسه علنی را برای حضور در نشست شورای عالی امنیت ملی ترک کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
بنابراین سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و در کنار آن ستاد تنظیم بازار بار دیگر مرجع قیمت‌گذاری خودرو شناخته شدند. این در شرایطی است که یکی از عوامل موثر بر قیمت خودرو در بازار وضعیت عرضه شرکت‌های خودروساز است. هجوم دارندگان سرمایه به بازار خودرو برای تبدیل دارایی نقدی خود به کالا، کفه طرف تقاضا را در این بازار به نسبت طرف عرضه سنگین کرد. چرخه معیوبتغییر سیاست وزارت صمت در ارتباط با استفاده از ساختار جدید قیمت‌گذاری خودرو، نه به نفع مصرف‌کننده تمام شده است نه به نفع شرکت‌های خودروساز. این در حالی است که کارشناسان معتقدند سرمایه‌گذاری در قطعه‌سازی و خودروسازی می‌تواند به افزایش قیمت محصول نهایی نیز منجر شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
از آن روز بیش از ۱۶۸ سال می‌گذرد و در این بین اتفاقات تلخ و شیرینی برای ایرانیان در دی ماه به وقوع پیوسته است. در این گزارش به ۱۰ اتفاق سیاسی-نظامی مهم ایران در ۲۵ سال اخیر نگاهی کوتاه خواهیم داشت:۱۳ دی ۱۳۹۸؛ ترور حاج قاسم سلیمانیبامداد ۱۳ دی ۱۳۹۸ خبری مهم ایران را در غصه و دنیا را در بهت فرو برد. خروج نیروهای آمریکایی از منطقه از جمله مطالبات اصلی ایران و متحدان منطقه‌ای‌اش پس از ترور شهید سلیمانی بود. ۲۱ دی ۱۳۹۰؛ ترور شهید مصطفی احمدی‌روشنشهید مصطفی احمدی‌روشن معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز و دانش‌آموخته رشته مهندسی شیمیاز دانشگاه صنعتی شریف بود. برخی از اتفاقات تاریخ معاصر ایران در دی ماه به شرح زیر است:
ایرناایرنا21 ساعت قبل
در همان زمان برخی مؤسسات تصویربرداری ماهواره‌ای، عکس‌هایی را از پایگاه عین ‌الاسد بعد از برخورد موشک‌های ایران منتشر کردند که در آن به‌وضوح تأسیسات آمریکایی‌ها با دقت هدف قرار گرفته و نابودشده بودند. گزارشگر شبکه آمریکایی CNN تنها خبرنگاری بود که توانست به عین الاسد راه پیدا کند. حال و بعد از گذشت چند روز پنتاگون رسما اعلام می‌کند ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله به عین ‌الاسد آسیب دیده و به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و آلمان منتقل شده‌اند. به نظر می‌رسد رسانه‌های آمریکایی به‌تدریج در حال درز دادن اطلاعات مربوط به تلفات حمله موشکی به عین‌ الاسد هستند. با فرض اینکه میزان نیروهای نظامی آمریکایی آسیب دیده فقط ۱۱ نفر باشد، با سخنان صریح رئیس‌جمهور این کشور که گفته بود همه نیروهای آمریکایی در عین ‌الاسد در سلامت هستند، متناقض است.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
روزنامه اعتماد در گفت و گو با حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان، ‌آورده است: حدود ۹۰ درصد چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب برای کاندیداتوری مجلس ردصلاحیت شدند. این را شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در بیانیه‌ای که در روزهای اخیر به این ‌منظور منتشر کرد، اعلام کرده است. به همین دلیل سراغ حسن رسولی رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان رفتیم تا از او درباره راهبرد جریان اصلاحات در انتخابات پیش‌رو پرس‌وجو کنیم. واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به این رد صلاحیت‌ها چیست؟ موضع اصلاح‌طلبان همان بیانیه‌ای است که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان منتشر کرده است. آنها می‌توانند ضمن گفت‌وگو با اعضای شورای نگهبان تلاش کنند با ارایه اسناد و مدارک به مراجع نظارتی شورای نگهبان، در فرصت باقیمانده در صف کاندیداهای اصلاح‌طلب قرار بگیرند.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با اعلام این مطلب که طرح تازه‌ای برای نظارت بر سازمان صداوسیما در نوبت صحن است، از لزوم نظارت بیشتر بر سازمان صداوسیما می‌گویند. به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان صداوسیما در طول فعالیت خود بر اساس چهارچوب ذهنی مدیرانش کار کرده و هیچگاه به نهاد یا دستگاهی پاسخگو نبوده است. اساسا در قانون اساسی ما تشریح شده که اداره نظارت و خط مشی صداوسیما را قانون تعیین می‌کند که به معنای این بوده که در واقع مجلس تعیین می‌کند. بیشترین تقصیر گردن شورای نظارت بر صداوسیماستاکنون صداوسیما بر این شورا نظارت می‌کند! یعنی صداوسیما بر آنها نظارت می‌کند تا اینکه آنها بخواهند به صداوسیما نظارت کنند.

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصلحت

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا