مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

12+
الفالف2 هفته قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

17+
الفالف6 روز قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

14+
ایسناایسنا2 هفته قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

12+
مهرمهر1 ماه قبل

عکس/ جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص می‌شود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است، چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجمع تشخیص باید در ابتدا در این مورد رای گیری کرده و تصمیم نهایی خود را اعلام کند. سید محمد صدر خاطرنشان کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد قطعا به نفع مجمع هم خواهد بود و هم شفاف سازی صورت خواهد گرفت که چه اقداماتی در مجمع صورت میگیرد و هم اینکه مردم متوجه خواهد شدند تا چه اندازه کار کارشناسی صورت گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه رسانه‌ای شدن جلسات مجمع برای آینده هم خواهد بود، گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص میشود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. شروط اتحادیه اروپا تاثیری در نظرات اعضای مجمع ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
سیدمحمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص می‌شود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است، چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجمع تشخیص باید در ابتدا در این مورد رای گیری کرده و تصمیم نهایی خود را اعلام کند. سیدمحمد صدر خاطرنشان کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد قطعا به نفع مجمع هم خواهد بود و هم شفاف سازی صورت خواهد گرفت که چه اقداماتی در مجمع صورت میگیرد و هم اینکه مردم متوجه خواهد شدند تا چه اندازه کار کارشناسی صورت گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه رسانه‌ای شدن جلسات مجمع برای آینده هم خواهد بود، گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص میشود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. شروط اتحادیه اروپا تاثیری در نظرات اعضای مجمع ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشججمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره FATF ارسال کردند. اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت! اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ متأسفانه در خصوص اجرای الزامات FATF برخی عناصر دولتی حقایق را از مردم و تصمیم گیرندگان نظام پنهان نگهداشته‌اند و با اینکه مدام بر ضرورت شفافیت در عرصه بین‌المللی تأکید می‌کنند، به‌شدت از شفافیت در عرصه داخلی اجتناب می‌ورزند. در سه سال گذشته دولت بدون اطلاع مجلس موافقت‌نامه‌هایی با کشورهای مختلف برای اجرای برخی الزامات FATF به امضا رسانده است. اگر دولت محترم لازم نمی‌داند این اطلاعات را به عموم مردم اعلام کند حداقل انتظار این است که فهرست کشورها و محتوای موافقت‌نامه‌های امضاشده را به اطلاع اعضای مجمع تشخیص برساند.

پالرمو همچنان روی میز مجمع تشخیص مصلحت نظام

مهرمهر1 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
پیش از این یک بار مجلس شورای اسلامی وارد بررسی ایرادات شورای نگهبان شده بود که بخشی از آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داد که مجددا همان ایرادات به مجلس ارجاع داده شده بود به همین دلیل امروز ۱۹ ایراد به مجمع تشخیص فرستاده شد. مفاد کنوانسیون در موارد تعارض با قانون جمهوری اسلامی ایران لازم الرعایه نمی‌باشد. الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون به معنای شناسایی و برقراری ارتباط با رژیم اشغالگر صهیونیستی نیست. دولت جمهوری اسلامی ایران در بند چهار ماده ۱۱ کنوانسیون موضوع استرداد مجرمان مطابق قانون اساسی به قوانین مصوب خود عمل خواهد کرد. با این مصوبه مجلس شورای اسلامی، اکنون مجمع تشخیص مصلحت نظام باید درباره لایحه CFT تعیین تکلیف کند.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیات جلسه صبح امروز (شنبه، ۲۵ اسفند) این مجمع برای بررسی موارد اختلافی درباره لایحه بودجه ۹۸، بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، گفت: در این جلسه ایراد شورای نگهبان نسبت به مصوبه مجلس به تبصره (۱۶) این لایحه درباره تبعیض ناروا و شمول اطلاق آن نسبت به کسانی که عذر موجه ندارند، پذیرفته شد. وی افزود: در بخش دیگری از این جلسه، مصوبه مجلس پیرامون برگشت پول به صندوق توسعه ملی و همچنین بحث صندوق اشتغال برای کمک به کسانی که فعالیت تولیدی دارند، پذیرفته شد. به گزارش تسنیم، ۳ ایرادات شورای نگهبان که برای حل اختلاف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده بود، به شرح زیر است: انتهای پیام/
فراروفرارو5 روز قبل
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اروپایی‌ها برای تصویب سریع لوایح بین الملی پالرمو و FATF توسط ایران، خود را به آسمان و زمین می‌زدند، ولی حرف منطقی این مجمع برای تایید این کنوانسیون‌ها، گرفتن تعهد و تضمین قطعی از اروپایی‌ها توسط وزارت امور خارجه است. وی تاکید کرد: ایران اسلامی، سخاوتمندانه در برجام شرکت کرد، ولی آمریکایی‌ها تعهدات خود را زیر پا گذاشتند و اروپایی‌ها نیز به تعهدات خود در برجام تاکنون عمل نکرده‌اند. وی تاکید کرد: دشمنی و کشتار مسلمانان باید در جهان پایان یابد و انقلاب اسلامی برای پایان دادن به این جنایت‌ها شکل گرفته است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی در برابر زیاده خواهی‌های مستکبران عالم با قدرت می‌ایستد گفت: امروز روز اقتدار نظام اسلامی است و جمهوری اسلامی در برابر دشمنان با قدرت ایستاده و آن‌ها را ترسانده است. در این همایش از مجاهدت‌های مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام وهمچنین شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین تجلیل شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
با یادآوری تمدید چهارماهه تعلیق ایران از لیست سیاه FATF، گفت: لوایح پالرمو و CFT در دستور بررسی مجمع تشخیص مصلحت نظام است، امیدواریم در این فرصت چهارماهه رسیدگی‌ها به نفع کشور و الحاق دولت به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم پیش رود. نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این لوایح با حساسیت بسیار و با توجه به نکات مورد نظر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان مورد توجه قرار گرفته است، همه ابهامات، دغدغه‌ها و شبهات لوایح پارمو و CFT در این فرصت چهارماهه باید رفع گردد. ضرورت اتخاذ همه نظرات کارشناسی پیرامون لوایح پالرمو و CFTوی افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام در این فرصت چهارماهه از همه نظرات کارشناسی پیرامون این لوایح باید استفاده کند البته تعیین تکلیف درباره صلاحیت داخلی کشور قابل پیوند زدن به ساز و کار یا یک معاهده بین‌المللی نیست، لذا ما تصمیم گیرنده نهایی برای الحاق یا عدم الحاق به این کنوانسیون‌ها هستیم. نجفی خوشرودی یادآور شد: دولت صلاحیت و اختیار دارد که یک معاهده یا سند بین‌المللی را امضا کند، بنابراین بعد از تصمیم‌گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام نباید نگران تبعات اجرا یا عدم اجرای این معاهده بود. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می‌رسد که الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به این دو کنوانسیون بسیاری از بهانه‌های بین المللی و فضاسازی‌های دشمنان در مورد ایران را از بین می‌برد.
همشهریهمشهری2 هفته قبل
به گزارش ایسنا، جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی برگزار شد. در این جلسه که با حضور حداکثر اعضا تشکیل شده است لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد از دولت نیز حضور دارند. پیش از این اعلام شده بود که بررسی پالرمو دستور کار امروز مجمع خواهد بود. جلسه امروز مجمع اولین جلسه پس از تمدید مهلت پیوستن ایران به FATF است.

اشکالات مجمع تشخیص مصلحت نظام به «لایحه پالرمو»

مهرمهر2 ماه قبل
مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح شنبه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد و پیرامون لایحه پالرمو به کمیسیون‌های سیاسی - دفاعی و حقوق- قضایی مجمع محول شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اختلافی که میان مجلس و شورای نگهبان در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو وجود دارد، اعلام کرد: به علت نیاز به بررسی بیشتر، تصمیم‌گیری به جلسه بعدی موکول شد. اعتمادآنلاین| عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی، با اشاره به اختلافی که میان مجلس و شورای نگهبان در لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو، اعلام کرد: به علت نیاز به بررسی بیشتر، تصمیم‌گیری به جلسه بعدی موکول شد. وی در این پست نوشت: امروز شنبه ۶ بهمن، موضوع اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان یعنی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو، در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. تصمیم گیری به علت نیاز به بررسی بیشتر به جلسه بعدی موکول شد. مطمئن هستم اعضای محترم مجع، با در نظر گرفتن مصلحت کشور، تصمیم مناسب را خواهند گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
«پالرمو» در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می‌شودتصمیم‌گیری پیرامون لایحه «الحاق ایران به معاهده مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی» موسوم به «پالرمو»، موضوع اصلی جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت است. تصمیم‌گیری درباره «پالرمو» به جلسه آتی مجمع تشخیص مصلحت نظام موکول شدجلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز شنبه به ریاست آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی و با حضور اعضاء برگزار و تصمیم‌گیری درباره «پالرمو» به جلسه آتی این مجمع موکول شد. انتصاب رؤسای ۲ کمیسیون دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظامدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی احکام جداگانه‌ای روسای کمیسیون‌های «علمی، فرهنگی واجتماعی» و کمیسیون «زیربنایی و تولیدی» دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام را منصوب کرد. تحریم‌ها را بردارند ایران به معاهدات «پالرمو» و «سی. اف. تی» بپیونددعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: می‌خواهند با پیوستن ایران به معاهدات «پالرمو» و «سی. ولایتی درگذشت حجت‌الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری را تسلیت گفتعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت حجت الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری را تسلیت گفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در احکامی جداگانه روسای کمیسیون‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت را منصوب کرد. بر همین اساس حسین مظفر و سید مصطفی میرسلیم از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست کمیسیون‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه و دبیران کمیسیون‌های مشابه مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند. لازم به یادآوری است، مجمع تشخیص مصلحت نظام طبق آئین نامه داخلی، پنج کمیسیون دارد که روسای آنها را خود اعضای همان کمیسیون انتخاب می‌کنند و دبیران هر یک از کمیسیون‌ها را دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می‌کند. این افراد با حفظ سمت به عنوان روسای کمیسیون‌های متناظر در دبیرخانه از سوی دبیر مجمع نیز منصوب می‌شوند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در احکامی جداگانه روسای کمیسیون‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت را منصوب کرد. بر همین اساس حسین مظفر و سید مصطفی میرسلیم از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست کمیسیون‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه و دبیران کمیسیون‌های مشابه مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند. لازم به یادآوری است، مجمع تشخیص مصلحت نظام طبق آئین نامه داخلی، پنج کمیسیون دارد که روسای آنها را خود اعضای همان کمیسیون انتخاب می‌کنند و دبیران هر یک از کمیسیون‌ها را دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب می‌کند. این افراد با حفظ سمت به عنوان روسای کمیسیون‌های متناظر در دبیرخانه از سوی دبیر مجمع نیز منصوب می‌شوند. انتهای پیام/
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
او در ردیف اول در کنار آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان و دبیر شورای نگهبان و علی لاریجانی، رئیس مجلس نشست. محمود احمدی‌نژاد نیز روز گذشته پس از چند جلسه غیبت در جلسه مجمع حضور پیدا کرد. این اولین حضور او در جلسه مجمع به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی بود. همچنین حسن روحانی رئیس‌جمهوری از غایبان جلسه روز گذشته مجمع تشخیص بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، از بین سایر اعضای حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز علی‌اکبر ناطق‌نوری، ابراهیم امینی، دری نجف‌آبادی، محمدعلی موحدی کرمانی، شیخ حسن صانعی، علی آقامحمدی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی در این جلسه حضور نداشتند. از میان فقهای شورای نگهبان که عضو حقیقی مجمع به‌حساب می‌آیند، آیات مدرسی یزدی، شیخ محمد یزدی، شب زنده‌دار و محمد مومن در جلسه دیروز غایب بودند.
فارسفارس1 ماه قبل
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دهمین سال تاسیس پژوهشکده سیاستگذاری در دانشگاه صنعتی شریف است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص یکی از وظایفش، افزایش کارآمدی نظام است. پیشنهاد سیاست‌های کلی به رهبر معظم انقلاب و نظارت بر حسن اجرای سیاست‌ها از کارکردهای مجمع تشخیص مصلحت نظام است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آسیب شناسی فرآیند سیاستگذاری در مجمع انجام شده و از سیاست نویسی به سیاستگذاری وارد شده‌ایم. در ادامه از کتاب ده سال پژوهش و تصمیم سازی اثرگذاری و الگوسازی با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام رونمایی شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
اعضای هیات عالی نظارت پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه و استماع دیدگاه‌های نمایندگان دولت و مجلس، لایحه بودجه را در دو مورد مغایر سیاست‌های کلی تشخیص دادند و در یک مورد نیز اظهار نظر را به رفع ابهام توسط مجلس موکول کردند. هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصحلت نظام، صبح امروز (پنج شنبه ۱۶ اسفند) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نشست که در ادامه‌ی نشست‌های هیات عالی نظارت برای بررسی انطباق و عدم مغایرت بودجه سال ۹۸ کشور با سیاست‌های کلی نظام‌ تشکیل شد، رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان‌برنامه و بودجه کشور نیز حضور داشتند. اعضای هیات عالی نظارت پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه و استماع دیدگاه‌های نمایندگان دولت و مجلس، لایحه بودجه را در دو مورد مغایر سیاست‌های کلی تشخیص دادند و در یک مورد نیز اظهار نظر را به رفع ابهام توسط مجلس موکول کردند. براساس این گزارش هیات عالی نظارت مجمع، ماده واحده لایحه مذکور را تشدیدکننده کسری بودجه و مغایر با بندهای «۱۶» و «۱۷» سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و بند «۱۰» سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف دانست.

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا