اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام - آخرین و مهم ترین اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام

تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی افزود: آمریکا، رژیم صهیونیستی، آل‌سعود و دشمنان تلاش داشته‌اند تا با برنامه‌های مختلف با ایجاد آشوب و ناامنی در کشور به این انقلاب و نظام ضربه بزنند اما هربار این توطئه‌ها در سایه هوشیاری، آگاهی و موقعیت شناسی ملت بزرگ ایران ناکام مانده این درحالی است که دشمنان ایران اسلامی از چند سال پیش تلاش داشتند تا با ایجاد و تجهیز گروهک‌های تروریستی در کشورهایی از جمله سوریه، عراق و برخی کشورهای منطقه به ناامنی‌ها دامن بزنند. دری نجف‌آبادی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران همواره خواهان امنیت و آرامش در کشوربوده‌اند و افرادی که با سلاح سرد و گرم و ایجاد آشوب قصد برهم‌زدن امنیت را دارند راهشان از مردم جداست و خائنان به خون شهدا و آرمان‌های نظام اسلامی هستند زیرا امنیت ملی کشور از جمله مهمترین و حساس‌ترین مسائل کشور است و مردم همواره پشتیبان و همراه افراد و نهادهایی هستند که در این راه تلاش می‌کنند. وی اضافه کرد: البته بسیج تنها به معنای لباس نظامی نیست بلکه تمامی ملت ایران اسلامی در برابر دشمنان اسلام و قرآن بسیجی هستند و اجازه قدرت‌نمایی و توطئه علیه کشور را به آنان نمی‌دهند چراکه قدرت ملت ایران از مکتب حسینی منشعب شده و درس عزت، کرامت، آزادی و آزادگی را از سیدالشهدا (ع) آموخته و شاگردان دانشگاه عشق، شجاعت و مردانگی ائمه اطهار (ع) بوده و تن به ذلت نمی‌دهند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصمیم دولت درباره قیمت نفت گفت: نیاز است تصمیم‌گیری‌ها از سوی مسئولان دقیق‌تر انجام شود و همراه با روشنگری در فعالیت‌ها و افزایش آمادگی در جامعه و همراهی و همکاری بیشتر مردم باشد بنابراین با تدبیر بیشتر می‌توان بهترین نتایج را با دامنه تبعات محدود برای مردم داشت. انتهای پیام/ ت

سایه «منطقه آزاد بوشهر» بر سر املاک نجومی/ خواب لاکچری شدن از سر جوانان پرید

7+
فارسفارس12 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
رهبر انقلاب در ادامه تأکید کردند که حالا هم ظرف یکی دو روز وجه مورد نظر را به حساب مردم واریز کنید. موضع رهبر انقلاب در قبال این موضوع چه بود؟ کمتر از ۲۴ ساعت از شروع آشوب‌ها در کشور، رهبر انقلاب، صبح روز یکشنبه (۲۶ آبان)، در ابتدای درس خارج فقه خود، نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. چرا رهبر انقلاب چنین موضعی گرفتند؟ این موضع رهبر انقلاب موجب واکنش‌های مختلفی شد. شاید یکی از دلایل اصلی عدم انتظار این موضع رهبر انقلاب کم‌توجهی به «منطق حکمرانی» ایشان باشد. ورود با فوریت یا بهتر بگوییم، «ورود به هنگام» رهبر انقلاب در این ماجرا و حمایت ایشان از طرح سران قوا، حاکی از همین مسأله است.
خانه ملتخانه ملت17 ساعت قبل
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص ضرورت حذف سود مرکب بانک‌ها، گفت: بدهی‌ها و معوقات کلان بانکی چرخه منابع بانک‌ها را متوقف می‌کند لذا بهترین کار حذف سود مرکب است به همین‌منظور مجلس طرح دوفوریتی را در این خصوص باعنوان «طرح جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات‌گیرندگان» را به تصویب رساند که اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است. کمک به تولیدکنندگان و کشاورزان با حذف سود مرکبنماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریافت سود مرکب با اصول شرعی در تضاد است، افزود: حذف سود مرکب به تولیدکنندگان و کشاورزان کمک می‌کند تا بتوانند چرخه تولید را گسترش داده و در ادامه افراد بیشتری مشغول به کار شوند. به زعم عباسی رئیس بانک مرکزی با تصویب طرح دوفوریتی جزییات طرح الزام بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلات گیرندگان، بنگاه‌های اقتصادی تعیین تکلیف شده و این مصوبه شامل بسیاری از مردم می‌شود. مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسندوی تاکید کرد: مجلس موضوعی را باعنوان سود مرکب به رسمیت نمی‌شناسند، این سود نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می‌کند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص کم و کیف اجرای «طرح بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان»، توضیح داد: برخی از بانک‌ها از اجرای این قانون سرپیچی می‌کنند اما وزارت اقتصاد و شورای عالی بانکداری باید این مهم را رصد بیشتری کرده تا قانون به درستی اجرا شود. /پایان پیام
ایلناایلنا18 ساعت قبل
وی گفت: دولت هم در ماجرای بنزین، کمال بی انصافی، بی‌مبالاتی و کمال پیمان‌شکنی را در مورد حامیان خودش به خرج داد. وی خاطر نشان‌کرد: روحانی در آستانه انتخابات بهتر از این نمی‌توانست به جریان مخالف دولت و اصلاح‌طبان هدیه بدهد؛ همه این موضوع را به حساب اصلاح‌طلبان و حامیان دولت می‌گذارند در صورتی که دولت و حامیانش در این موضوع نقشی نداشته و آنها نیز این را می‌دانند. وی اضافه کرد: چرا دولت به یکباره، بی‌هماهنگی با مردم و بدون اطلاع‌رسانی عمومی آن را انجام می‌دهد؟! حداقل باید شکل و ظاهر مساله را رعایت می‌کردند و با نمایندگان مجلس صحبت می‌شد و در آستانه انتخابات مجوزی از مجلس می‌گرفتند. جوادی حصار در پایان گفت: دولت هم باید عرضه این را داشته باشد که از حقوق خود و ملتی که به آن رای داده‌اند، دفاع کند.
فارسفارس22 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد حسین صفارهرندی درباره تجربه اجرای طرح مدیریت سوخت در گذشته گفت: انزمان قبل از اجرای طرح کلیت قضیه را همه می‌دانستند و از مدت‌ها قبل منتظر اجرای چنین تصمیمی بودند. عضو کابینه دولت نهم با اشاره به سابقه اجرای چنین طرح‌هایی تصریح کرد: هم تجربه موفق و هم تجربه ناموفقی در دولت‌های پیشین داشتیم بنابراین شایسته بود مردم را بیشتر از این‌ها، در جریان می‌گذاشتند. صفارهرندی ادامه داد: همانطور که اعلام شده واریز مبالغی به حساب مردم آغاز شده است بهتر بود این مبالغ قبل از اجرای طرح به حساب خانوارها واریز می‌شد که اگر چنین بود می‌توانست در ترقیق این رنج موثر واقع شود. اتفاقا این روش موثر واقع شد و زمانی که طرح به مرحله اجرا درآمد هیچ کس مخالفتی با آن نکرد حتی اپوزیسون دولت. و وقتی گفته می‌شود بیاید توضیح دهید می‌گوید من در جریان نیستم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به این ترتیب حتی قیمت بنزین آزاد در ایران نصف قیمت تمام شده و واقعی بنزین در کشور است. اثرات بلند مدت افزایش قیمت بنزین چیست؟ علی سرزعیم، معاون سابق وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و از موافقان افزایش قیمت بنزین معتقد است: افزایش قیمت بنزین سیاستی است که سختی‌های در کوتاه‌مدت برای ۵ دهک بالای جامعه دارد و منافعی نیز برای ۵ دهک پایین جامعه در پی دارد. افزایش قیمت بنزین تماما خیر مطلق استسعید لیلاز، کارشناس اقتصادی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران نیز می‌گوید: اصلاح قیمت بنزین فی‌نفسه یک گام بلند به سمت عدالت اجتماعی است. قیمت بنزین روی تورم کالاها اثر نداردهمچنین غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید: قیمت بنزین چند سالی بود که ثابت بود و تورم شتابان پیش می‌رفت و باید نرخ آن نیز اصلاح می‌شد و انباشته نمی‌شد. افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری بر افزایش قیمت‌های دیگر کالاها ندارد؛ چراکه اثر هزینه‌ای ندارد.
تابناکتابناک1 روز قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۳۰ آبان ۱۳۲۱، لایحه دولت مبنی ‌بر واگذاری اجازه انتشار اسکناس به هیات نظارت اندوخته اسکناس به تصویب مجلس رسید. براساس این مصوبه بانک ملی مجاز شد که با تصویب هیات نظارت هر مقدار که لازم باشد اسکناس چاپ کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که دولت می‌تواند با توجه به مصوبه مجلس و بنا به رعایت مصالح ملی، به FATF بپیوندد. به گزارش نامه نیوز، محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، درباره معطل ماندن لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت و مسئولین امنیتی و اقتصادی به صراحت در جلسه غیرعلنی مجلس مواضع خود را اعلام کردند که تأخیر در تایید این لوایح منجر به فشار بیشتر بر اقتصاد کشور می‌شود. وی افزود: به نظر من وقتی مجلس پالرمو و CFT را تصویب کرده، کار آن تمام است و دولت می‌تواند بنا به رعایت مصالح ملی آن را برای اجرا ابلاغ کند. براساس اظهاراتی که آقای رئیس جمهور خصوصا در چند روز اخیر داشتند که هر کاری را برای حفظ منافع ملی و کمتر متضرر شدن مردم و کاهش فشار بر اقتصاد و معیشت خانوار انجام می‌دهند ایشان می‌تواند این کار را اجرایی کند و با توجه به مصوبه مجلس به FATF بپیوندد. نماینده مردم اردکان در مجلس در پایان از مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز خواست که کار قانون گذاری را به مجلس واگذار کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره مصادیق محرومیت از حقوق اجتماعی این است: سلام. لطفا درباره مصادیق محرومیت از حقوق اجتماعی توضیح دهید. پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاینمصادیق محرومیت از حقوق اجتماعی مطابق ماده ۲۶ قانون مجازات اسلامی به شرح ذیل می‌باشد و فردی که اصطلاحا از حقوق اجتماعی محروم می‌شود، از انجام این موارد محروم می‌گردد: الف- داوطلب شدن در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستاب- عضویت در شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام یا هیأت دولت و تصدی معاونت رئیس جمهورپ- تصدی ریاست قوه قضاییه، دادستانی کل کشور، ریاست دیوان عالی کشور و ریاست دیوان عدالت اداریت- انتخاب شدن یا عضویت در انجمن‌ها، شوراها، احزاب و جمعیت‌ها به موجب قانون یا با رأی مردمث- عضویت در هیأت‌های منصفه و امناء و شوراهای حل اختلافج- اشتغال به عنوان مدیر مسؤول یا سردبیر رسانه‌های گروهیچ- استخدام و یا اشتغال در کلیه دستگاه‌های حکومتی اعم از قوای سه گانه و سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به آنها، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح و سایر نهادهای تحت نظر رهبری، شهرداری‌ها و مؤسسات مأمور به خدمات عمومی و دستگاه‌های مستلزم تصریح یا ذکر نام برای شمول قانون بر آنهاح- اشتغال به عنوان وکیل دادگستری و تصدی دفاتر ثبت اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و دفتریاریخ- انتخاب شدن به سمت قیم، امین، متولی، ناظر یا متصدی موقوفات عامد- انتخاب شدن به سمت داوری یا کارشناسی در مراجع رسمیذ- استفاده از نشان‌های دولتی و عناوین افتخاریر- تأسیس، اداره یا عضویت در هیأت مدیره شرکت‌های دولتی، تعاونی و خصوصی یا ثبت نام تجارتی یا مؤسسه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و علمیانتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز (چهارشنبه ۲۹ آبان) در حاشیه مراسم تشییع پیکر پاک فرمانده بسیجی، «شهید مرتضی ابراهیمی» در شهرستان شهریار گفت: همچنانکه شاه نتوانست به زور اسلحه، منافع اربابان آمریکایی خود را تأمین کند، امروز نیز مزدوران آمریکا نمی‌توانند با خشونت و وحشی‌گری، در برابر ملت ما بایستند، چرا که شهید مرتضی ابراهیمی‌ها و شهید مصطفی رضایی‌ها با صلابت و اقتدار از امنیت مردم دفاع می‌کنند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همانگونه که یاران شهید ابراهیمی، مزدوران داعشی آمریکا را رسوا کردند، خون این شهیدان عزیز، هم شاهدی بر ذلت و رذالت مزدوران آمریکاست و هم گواهی بر حضور پر اقتدار مدافعان امنیت کشور در دفاع از جان، مال و امنیت مردم. گفتنی است شهیدان مدافع وطن مصطفی رضایی و مرتضی ابراهیمی در جریان اغتشاشات اخیر پس از اجرای طرح مدیریت مصرف صوخت و گرانی بنزین به دست اوباش به شهادت رسیدند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت۲۴-در شرایطی که مجلسیان مدعی‌اند از طرح افزایش قیمت بنزین به دور مانده و بی‌خبرند، دولت در سایه فرصت این را داشته تا عیوب طرح سران سه قوه را بررسی کند و بر مبنایش راهکار ارائه دهد «رئیس دولت در سایه جمعی از نمایندگان را به دفترش در شورای عالی امنیت ملی دعوت کرده بوده تا راهکارهای کارشناسی کارگروه اقتصادی دولت در سایه را به آنها ارائه کند. پس از روی‌ کار آمدن دولت دوم روحانی، به‌زعم خود دولت در سایه تشکیل داد و در توضیح این تصمیم گفته‌بود: «همه ما وظیفه داریم امور کشور را مثل سایه دنبال کنیم.» دولت در سایه اصولا سازه‌ای است که از سوی حزب رقیب یا حزب اقلیت در مجلس آن هم در نظام‌های پارلمانی شکل می‌گیرد و قدم‌به‌قدم با دولت اصلی جلو می‌آید و آن را رصد می‌کند. پیش از سعید جلیلی نیز عبدالله رمضان‌زاده در سال ٨٤ به حزب مشارکت پیشنهاد داده بود که به‌ طور غیر رسمی دولت در سایه تشکیل دهند. تأکید جریانات سیاسی بر لزوم تشکیل دولت در سایه را باید نوعی انتقاد یا دلواپسی تعبیر کرد. مسئول سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، از منتقدان اصلی برجام و دولت روحانی همیشه به سیاست‌های دولت معترض بوده است.»
ایلناایلنا2 روز قبل
جامعه اسلامی مهندسین طبق روال هر ماهه خود شنبه اول هر ماه جلسه‌ای با حضور مسئولان کشوری برگزار می‌کند؛ جلسه این ماه حزب محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است. علیرضا خجسته قائم‌مقام حزب جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، اظهار داشت: جلسه ماهانه حزب جامعه اسلامی مهندسین در روز شنبه دوم آذرماه ۹۸ طبق روال گذشته بعد از نماز مغرب و عشا با حضور دبیرکل حزب آقای باهنر برگزار خواهد شد. وی با اشاره به نحوه برگزاری جلسات ماهانه حزب افزود: آقای محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مهمان و سخنران جلسه این ماه جامعه اسلامی مهندسین خواهد بود؛ آقای باهنر نیز در این جلسه سخنرانی خواهند داشت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
وی افزود: حرکت بیرونی بسیج نیز به‌منظور اشراف بر حرکت انقلاب اسلامی و پیشرفت آن در خارج از مرزهای جغرافیایی است. فرمانده سپاه حضرت ولیعصر خوزستان ادامه داد: رژیم صهیونیستی براساس تفکر یهودی متعصب پایه‌گذاری شده که سایر مردم را انسان‌های دست‌دومی حساب می‌کند. وی تصریح کرد: نظام ولایت‌فقیه در مسیر انتظار است و نمی‌توان این حرکت را از مسیر ولایت جدا کرد. فرمانده سپاه حضرت ولیعصر خوزستان با تأکید براینکه هزینه سازش بیشتر از هزینه مقاومت است، گفت: مقاومت رویکردی است که مسیر بازگشت ندارد و همواره به نتیجه خواهد رسید. معاون هماهنگ‌کننده سپاه ولیعصر خوزستان با تأکید براینکه ما را از کشته سازی‌ها و شهادت نترسانید، گفت: بلایی که در سوریه بر سر داعشی‌ها آوردیم اینجا هم به سر خرابکاران و سلطنت‌طلبان می‌آوریم.
ایلناایلنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، حامیان اقتصاد نئولیبرالی بندهای قانون کار را دست و پا گیر می‌دانند و از ابتدای تصویب قانون کار ایران به طرق گوناگون برای «مقررات‌زدایی» تلاش کرده‌اند. قانون کار در جهان محصول تلاش جنبش‌ کارگری در برهه‌های تاریخی مختلف بوده و قانون کار کشور ما نیز از آن مستثنی نیست. از منطقه آزاد ما فقط بحث حذف قوانین مادی (قانون کار و قانون تامین اجتماعی) را عمل کردیم. هیات وزیران در جلسه مورخ ۸۱ بنا به پیشنهاد شورای عالی کار، وزارتخانه‌های کار و امور اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، بازرگانی، صنایع و معادن و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و به استناد ماده ۱۹۱ قانون کار مصوب ۱۳۶۹استثنا شدن کارگاه‌های کوچک را از برخی مفاد قانون کار تایید کرد. وی بیان می‌کند: امنیت نیروی کار، معیشت، مزد، امنیت شغلی و بهداشت محیط کار و ساعات نیروی کار طی مبارزات کارگران به دست آمده است.
برنابرنا2 روز قبل
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت: زمانی که پدرم ریاست مجمع را برعهده داشت به دلیل ارتباط صمیمی که با مقام معظم رهبری داشتند هر زمان با رهبری دیدار می‌کردند، مشورت‌هایی را به ایشان درباره مسائل گوناگون ارائه می‌دادند. برای مثال اخیرا آقای مصباحی مقدم گفتند مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع پالرمو و FATF تابع نظر رهبری است. به عبارت دیگر اعضای مجمع نه اینکه تابع رهبری باشند البته می‌توانند یک نظر مشورتی بدهند و رهبری نیز می‌توانند نظر آنها را بپذیرند یا نپذیرند. فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی افزود: البته زمانی که پدرم ریاست مجمع را برعهده داشت به دلیل ارتباط صمیمی که با مقام معظم رهبری داشتند هر زمان با ایشان دیدار می‌کردند، مشورت‌هایی را به حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره مسائل گوناگون ارائه می‌دادند. FATF مجموعه‌ای از قوانینی است که در سیستم بانکی چه داخلی و چه خارجی شفافیت ایجاد می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
گروهی بر این باورند که قانون کار در کلیت خود مترقی و روبه جلوست و مشکل، فقط از اجرا و نحوه‌ی اجرای آن است و دسته‌ی دیگر بر این عقیده‌اند که قانون کار فعلی، یک شیر بی‌یال و دم و کوپال است و بایستی به نفع طبقه‌ی کارگر، بازبینی و اصلاح شود. در ماده ۱۶۷ قانون کار، ترکیب اعضای این شورا به این ترتیب مشخص شده است: الف- وزیر کار و امور اجتماعی، که ریاست شورا را به عهده خواهد داشت. مخالفان چه می‌گویند؟ کاظم فرج‌اللهی (فعال کارگری و بازنشسته چیت ری) از کسانی‌ست که قانون کار را شیر بی‌یال و دم و کوپال می‌خواند. ماده ۱۹۱ قانون کار: کارگاه‌های کوچک کمتر از ده نفر را می‌توان بر حسب مصلحت موقتا از شمول بعضی از مقررات این قانون مستثنی نمود. تشخیص مصلحت و موارد استثنا به موجب آیین‌نامه‌ای خواهد بود که با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
وی برندگان اصلی این رفتار را کسانی دانست که به دلیل منافع شخصی و گروهی، علاقه‌ای به شفاف شدن روند جابه جایی پول در بانک‌های کشور ندارند. این استاد دانشگاه افزود: اگر فرصت‌ها را از دست بدهیم التهابات در جامعه افزایش می‌یابد و در آن صورت سیاستمداران دیگر از اقتصاددان‌ها انتظار معجزه نداشته باشند. این در حالی است که ایران از مجموع ۴۱ مورد برنامه عمل گروه ویژه اقدام مالی، ۳۷ مورد که مربوط به بخش‌های اجرایی بوده را عملیاتی کرده است. بخش عمده این معیارها در واقع شفاف‌سازی امور مالی و گردش حساب‌های بانکی و تراکنش‌هایی است که احتمال مخدوش کردن جریان مبارزه با تروریسم و پولشویی را دارد. براساس این گزارش «گروه ویژه اقدام مالی» آخرین فرصت را برای تعیین تکلیف عضویت ایران در این نهاد تا حدود چهارماه دیگر اعلام کرده است که در صورت عدم پیوستن ایران به این نهاد بین‌المللی، کشورمان در لیست سیاه قرار می‌گیرد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک‌ با اشاره به دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی در طول ۴ دهه اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از سال ۵۷ و از همان روزهای نخست پیروزی مورد هجمه و دشمنی ابرقدرت‌های استکباری دنیا بود چرا که این دشمنان درک کرده بودند که گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا موثر و حرکت بزرگ جهانی در راستای اعتلای اسلام ناب محمدی، عدالت و دفاع از مظلومان به راه می‌اندازد. اما بخش دیگر شرارت‌ها و اقدامات خرابکارانه‌ای بود که انجام شد و کانون‌های شرارت و دستبرد به اموال مردم ایجاد شد اما این‌بار هم توطئه آمریکا شکست خورده است. وی افزود: مردم عادی که گلایه دارند دست به آتش زدن بانک‌ها و تخریب اموال عمومی نمی‌زنند و چنین اقداماتی از سوی عده‌ای شرور که به دنبال بر هم ریختن آرامش جامعه هستند اتفاق می‌افتد. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: آسیب زنندگان به اموال عمومی و اموال شخصی غیر از مردم بوده و بر اساس تصاویر منتشر شده، مشخص شد که افراد آسیب زننده به اموال عمومی، افراد دستگیر شده آموزش دیده بودند و سازماندهی شده بودند که منتظر یک جرقه و بهانه بودند. امام جمعه اراک اضافه کرد: نظام اسلامی امانت بزرگ امام عزیز و شهدای گرانقدر و امید ملت شریف ما و نسل‌های آینده و چراغ راه دوست‌داران و خدمت‌گزاران به قرآن و امام زمان (عج) است و همه در پاسداری از آن کوشا هستیم.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم درباره وضعیت لوایح «پالرمو» و CFT در مجمع تشخیص، گفت: با توجه به اینکه مهلت یکساله مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بررسی انطباق «پالرمو» با مصالح کشور پایان یافته، عملا بررسی آن کان‌لم‌یکن بوده است. درباره CFT هنوز مهلت مجمع تشخیص مصلحت نظام پایان نیافته است. مصباحی مقدم بیان کرد: اصلا چنین مکانیسمی که FATF در بهمن ماه جاری بدون بررسی وضعیت ایران، کشورمان را وارد لیست سیاه کند شناخته شده نیست و مواضع معاون وزارت امور خارجه درست نیست. وی در مورد اینکه وزارت امور خارجه تاکید می‌کند که برخی کشورهای دوست، ایران را برای پیوستن به FATF تشویق می‌کنند، اظهار داشت: چنین مباحثی از سوی وزارت امور خارجه در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مطرح شده ولی اطمینان‌آور نبوده است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره سخنان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور درباره تصویب لوایح در شورای سران قوا و اینکه آیا مجمع در مقابل این سخنان اقدامی انجام داده است نیز گفت: مجمع بنای برخورد با آقای جهانگیری را نداشته و ندارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴-دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: عضویت در شورای عالی امنیت ملی این اختیار را به رئیس مجلس داده است که مستقل از نظر نمایندگان تصمیم بگیرد. عضویت در شورای عالی امنیت ملی این اختیار را به رئیس مجلس داده است که مستقل از نظر نمایندگان تصمیم بگیرد. قاعدتا این موضوع در حافظه تاریخی مردم می‌ماندباهنر تصریح کرد: اما به تبع ریاست مجلس، رئیس مجلس یک جاهایی دیگر هم اختیاراتی پیدا می‌کند. این شخصیت حقوقی رئیس مجلس است و قانون اساسی این اختیار را به او داده است. عضویت در شورای عالی امنیت اختیاراتی مستقل به رئیس مجلس داده استدبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: عضویت در شورای عالی امنیت ملی این اختیار را به رئیس مجلس داده است که مستقل از نظر نمایندگان تصمیم بگیرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
قانون کار مظلوم‌ترین قانون جمهوری اسلامی است «علی خدایی» نائب رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در مورد ظرفیت‌های اجرا نشده قانون کار، می‌گوید: ظرفیت‌‌های طبیعی قانون کار عبارت است از معیشت، تشکل‌یابی و امنیت شغلی. وی می‌افزاید: از پس از تصویب قانون کار هم که توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شد، دولت‌ها تلاش کردند تکه تکه از قانون کار را بی‌اثر کنند. الحاقیات قانون کار و آیین‌نامه‌هایی را که در دولت‌های هاشمی رفسنجانی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی به قانون کار پیوست شدند هم باید به این مجموعه اضافه کرد. قانون کار به تنهایی حجت را بر ما تمام نمی‌کند؛ هرچند معتقد هستم که قانون کار شخصیت حقوقی مستقل و موثری دارد. قانون کار کارگران را حول مواضعی مشترک متحد می‌کند «محسن باقری» عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران با اشاره به موانعی از این دست در برابر قانون کار می‌گوید: قانون کار کارگران را حول مواضعی مشترک متحد می‌کند و به خواسته‌های آنها سر و شکل می‌دهد.
ایلناایلنا2 روز قبل
گروهی بر این باورند که قانون کار در کلیت خود مترقی و روبه جلوست و مشکل، فقط از اجرا و نحوه‌ی اجرای آن است و دسته‌ی دیگر بر این عقیده‌اند که قانون کار فعلی، یک شیر بی‌یال و دم و کوپال است و بایستی به نفع طبقه‌ی کارگر، بازبینی و اصلاح شود. در ماده ۱۶۷ قانون کار، ترکیب اعضای این شورا به این ترتیب مشخص شده است: الف- وزیر کار و امور اجتماعی، که ریاست شورا را به عهده خواهد داشت. مخالفان چه می‌گویند؟ کاظم فرج‌اللهی (فعال کارگری و بازنشسته چیت ری) از کسانی‌ست که قانون کار را شیر بی‌یال و دم و کوپال می‌خواند. ماده ۱۹۱ قانون کار: کارگاه‌های کوچک کمتر از ده نفر را می‌توان بر حسب مصلحت موقتا از شمول بعضی از مقررات این قانون مستثنی نمود. تشخیص مصلحت و موارد استثنا به موجب آیین‌نامه‌ای خواهد بود که با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
فارسفارس3 روز قبل
سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در تونس، پاکستان، فنلاند، ‌ کنگو، نیوزیلند، جمهوری گینه، کنیا، سنگال و ترکمنستان به زودی راهی محل ماموریت می‌شوند. مهدی هنردوست از دی ماه ۱۳۹۴ به عنوان سفیر ایران در اسلام‌آباد مشغول به فعالیت بود. *میرزا آقایی چالکسرایی سفیر ایران در جمهوری گینه «محمدحسین میرزا آقایی چالکسرایی» رئیس اداره هماهنگی گسترش زبان فارسی و ایران شناسی وزارت خارجه هم سفیر ایران در جمهوری گینه شده است. *دهشیری سفیر ایران در سنگال شد «محمدرضا دهشیری» مسؤول امور آموزشی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه هم به جای عین الله قشقاوی سفیر ایران در داکار شده است. *مفتح عهده‌دار سفارت ایران در نیوزیلند «محمدرضا مفتح» مشاور وزیر امور خارجه و مدیرکل توسعه مدیریت دانایی وزارت خارجه به عنوان سفیر جدید ایران در نیوزیلند منصوب شده است.
الفالف3 روز قبل
مسئولان باید کاری کنند تا تدابیری که صورت می‎دهند و آنچه در عالم بیان مطرح می‌کنند، در عالم واقع هم اتفاق بیفتد. همان‌طور که سیاست‌های آن دولت منجر به برخی تنش‌های شهری شد، انتظار می‌رفت که سیاست‌های این دولت نیز چالش‌هایی را به وجود آورد. همان‌طور که حوادث دی ماه ۹۶ نتیجه سیاست‌های دولت بود، اعتراضات چند روز اخیر هم ناشی از نحوه عملکرد دولت است. ما یک رفتار منظومه‌ای و منسجم از دولت نمی‌بینیم و حتی در سطح نهادهای رسمی خود انسجام نداریم. اگر اعتراض سازنده مرسوم نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند و حق نیست که به همه مردم گفته شود جزو اشرار هستید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
روزنامه مردم‌سالاری با تیتر واکاوی اعتراضات بنزینی عنوان داشت: اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین در کشور خیلی زود به خشونت، تبدیل شد. ممکن است به تصمیم اخیر برای افزایش قیمت بنزین اعتراض و انتقادی وجود داشته باشد، اما اعتراض با آتش زدن اموال عمومی فرق دارد. روایت مطهری از اقدام رهبریبه گزارش خبرگزاری ایسنا، علی مطهری نماینده تهران در مجلس اقدام رهبر انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا در مورد افزایش قیمت بنزین را جوانمردانه توصیف کرد. وی در یادداشتی نوشت: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم سران قوا درباره افزایش قیمت بنزین و پذیرش مسئولیت آن یک اقدام جوانمردانه و شجاعانه بود. بدین صورت یارانه پنهان بنزین در جهت کاهش مصرف بنزین خرج می‌شود و منفعت آن به همه مردم می‌رسد.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
رئیس قوه قضاییه تصویب و اجرای آیین نامه قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان را در جهت صیانت از آبروی مدیران کشور دانست. رئیس قوه قضاییه در دیدار ۳ ساعته با ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس با تاکید بر برخورد دستگاه قضایی با مفسدان، از نمایندگان مجلس خواست که در جهت اصلاح ساختارهای فسادزا گام‌های جدی‌تری بردارند. رئیس قوه قضاییه در خصوص تلاش‌های مجلس در زمینه تقلیل مجازات حبس، خاطرنشان کرد: ان شاءالله نظر نمایندگان با اصلاحاتی که قوه قضاییه در لایحه آیین دادرسی کیفری دارد، تامین خواهد شد. رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما معتقدیم «حیف» بیت المال همانند «میل» بیت المال باید مورد رسیدگی قرار گیرد زیرا خسارت برخی حیف‌ها و ترک فعل‌ها از برخی میل‌ها و فعل‌ها بیشتر است. رئیسی از حل مشکل بیش از هزار نفر از نیروهای شرکت کننده در آزمون قوه قضاییه در سال ۹۶ و جذب همه ۶۰۰۰ نیرو تا پایان امسال نیز خبر داد.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - تهران- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: ‌ دولت در ارائه تسهیلات همراه با اجرایی شدن سهمیه‌بندی و اصلاح نرخ بنزین خود را مصمم و متعهد می‌داند. نظر ائتلاف این است همه باهم یکی شویم و ائتلاف اصولگرایان صد درصدی است. شورای ائتلاف بر این نظر است به جای دخالت در کار استان‌ها بر روی آنها مدیریت و نظارت داشته باشد. وی عنوان کرد: تاکنون بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ اسم به شورای ائتلاف در تهران رسیده که قرار است به ۹۰ نفر خلاصه شود. برچسب‌هامحمدرضا باهنر جامعه اسلامی مهندسین اصولگرایان انتخابات مجلس شورای اسلامیپروندهٔ خبریطرح حمایت معیشتی دولت سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین
کرد آنلاینکرد آنلاین3 روز قبل
عصر کرد - تهران- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: ‌ دولت در ارائه تسهیلات همراه با اجرایی شدن سهمیه‌بندی و اصلاح نرخ بنزین خود را مصمم و متعهد می‌داند. نظر ائتلاف این است همه باهم یکی شویم و ائتلاف اصولگرایان صد درصدی است. شورای ائتلاف بر این نظر است به جای دخالت در کار استان‌ها بر روی آنها مدیریت و نظارت داشته باشد. وی عنوان کرد: تاکنون بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ اسم به شورای ائتلاف در تهران رسیده که قرار است به ۹۰ نفر خلاصه شود. برچسب‌هامحمدرضا باهنر جامعه اسلامی مهندسین اصولگرایان انتخابات مجلس شورای اسلامیپروندهٔ خبریطرح حمایت معیشتی دولت سهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا