اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام - آخرین و مهم ترین اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
ایران پیشتر در لیست سیاه قرار داشت و در نتیجه تعهد سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در خرداد ۱۳۹۵ به اجرای برنامه اقدام ارائه شده از طرف آن گروه، بطور موقت از لیست خارج شد. با این بی‌عملی و قرارگیری جمهوری اسلامی ایران در لیست سیاه، کشورمان در جهان به عنوان جایگاهی برای حمایت مالی از تروریسم و مرکز پولشویی شناخته می‌شود. هرگونه تعاملات مالی و تبادلات بانکی کشورهای جهان با ایران، در زمره‌ی جرائم پول‌شویی و تامین مالی تروریسم قرار می‌گیرد و حتی دوستان ایران هم به سختی حاضر به پذیرش چنین خطری خواهند بود. جمهوری اسلامی ایران در شرایطی حامی مالی تروریسم به حساب می‌آید که مردم کشورمان بزرگترین قربانی تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی رژیم تروریستی آمریکا است. جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا و حامی همیشگی منافقین و تغییر نظام در ایران، نیز از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه ابراز خوشحالی کرده و در پیام توئیتری نوشت: «خوشحالم که FATF برای بانک‌ها و معامله‌گران با ایران محدودیت‌های مالی سخت‌تری وضع کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 ساعت قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
وی ادامه‌ داد: من می‌پذیرم که مشکلات ما با FATF برطرف نمی‌شود اما با این تصمیم می‌توانستیم به جامعه جهانی سیگنال مثبت بدهیم. فرض کنید فردا تحریم‌های آمریکا برداشته شود و حتی سفارت امریکا در تهران راه‌اندازی شود اگر ما جزء همکار FATF نباشیم، نمی‌توانیم با همسایگان خود هم رابطه داشته باشیم. پازوکی ادامه‌ داد: احتمالا از فردا نرخ ارز در بازار افزایش خواهد یافت و این سیگنال منفی به بازار است یعنی کاهش ارزش پول ملی دوباره روی خواهد داد. باید بدانیم همه دنیا آمریکا نیست مثلا مقر همین FATF در پاریس است، ما با این تصمیمات ممکن است به سمت کره شمالی شدن پیش برویم. وی یادآور شد: قرار بود بر اساس سند چشم‌انداز ایران شاگرد اول منطقه شود اما باید بدانیم که در اقتصاد بسته بهترین اقتصاددانان و برندگان جایزه نوبل هم نمی‌تواند کاری کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
«وال استریت ژورنال» همچنین از قول یک دیپلمات آمریکایی آورده است که «دیپلمات‌های اروپایی اعلام کرده‌اند از اقدام کارگروه ویژه اقدام مالی مبنی بر اتخاذ اقدامات جدید علیه سیستم مالی ایران حمایت خواهند کرد». همچنین خبرگزاری رویترز نیز صبح روز جمعه در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که نام ایران در لیست سیاه FATF قرار خواهد گرفت. ایران اما تنها به ۳۹ اقدام عمل کرد و بر اساس تشخیص مجمع مصلحت نظام از پیوستن به CFT و پالرمو خودداری کرد. در پی این اتفاق ایران بار دیگر به لیست سیاه بازگشت و مطمئنا آسیب‌هایی به اقتصاد ایران وارد می‌شود. درحالی که در تمام بیانیه‌های مجمع گروه ویژه اقدام مالی، مشخص بود که کشور ما گام‌های بلندی در این مسیر برداشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
یعنی تفنگ «FATF» فشنگ ندارد! و این قصه سر دراز دارد که …۳- حالا یک بار دیگر، متن بیانیه FATF را بخوانید «اکنون با توجه به ناکامی ایران در اجرای معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» مطابق با معیار‌های FATF، کارگروه اقدام مالی به طور کامل تعلیق اقدامات تقابلی را برمی‌دارد و …»! همانگونه که ملاحظه می‌کنید، بیانیه بر معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» آن هم بر اساس معیار‌های FATF تاکید می‌ورزد. ۴- ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم است، ولی FATF تاکید می‌کند و رسما نیز اعلام کرده است که در معاهده «مقابله با تأمین مالی تروریسم» تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرد. صدور بیانیه «کارگروه ویژه اقدام مالی-FATF» همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را باید از دو زاویه به ارزیابی نشست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
کارگروه اقدام مالی (FATF) روز جمعه گذشته، ایران را به فهرست سیاه خود بازگرداند. خبرگزاری رویترز در همین رابطه گزارش داد که کارگروه اقدام مالی، ایران را به دلیل عدم انطباق با هنجارهای بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم به فهرست سیاه بازگرداند! [۳] سیدیاسر جبرائیلی، از کارشناسان اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در یک توییت پیرامون اقدام FATF نوشته است: "برداشته شدن تعلیق نیم‌بند ایران از کانترمژر FATF تاثیری بر تجارت خارجی ایران نخواهد داشت. این رویداد به زودی پوچ بودن ادعای صفر شدن تجارت خارجی ایران را نشان خواهد داد. " پیش از این، حسین مرعشی، از فعالان اصلاح‌طلب نیز در سخنانی اذعان کرده بود که اوضاع اقتصادی کشور ایران عادی است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت ۲۴-کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) به خاطر نپیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و سی‌اف‌تی، ایران را به لیست سیاه این نهاد بازگرداند. این اقدام می‌تواند برای مناسبات و مراودات مالی ایران دشواری‌های تازه و جدی به‌وجود آورد که به تنگناهای تحریم اضافه شود. کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) پس از چند بار تمدید مهلت پیوستن ایران به این کنوانسیون‌ها، نهایتا شب گذشته ایران را وارد فهرست سیاه کرد. در پولشویی پول حاصل از این اقدامات طی فرایندی تبدیل به پول به ظاهر تمیز می‌شود. آنها در واقع می‌خواهند تراکنش‌های مالی‌شان به نام خودشان انجام نشود و این نشانه آشکار وجود پولشویی در کشور است.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
پیش از این نیز اعلام کرده‌ام که تصمیمات FATF برخلاف ذات و دلایل تشکیل این کارگروه ویژه، سیاسی است. در موضوع بازگشت ایران به لیست‌سیاه نیز این اتفاق افتاده است؛ چراکه کشورهای امریکا، اسراییل و عربستان ازجمله حامیان قرار دادن جمهوری اسلامی در لیست‌سیاه بودند. علاوه بر این موضوع، نمی‌توان روابط مالی و بانکی پر از ابهام برخی کشورها که هرگز در لیست‌سیاه قرار نمی‌گیرند را نادیده گرفت. درباره تصمیم FATF برای قرار دادن ایران در لیست‌سیاه نیز باید گفت، تمام تصمیمات مشروط است؛ یعنی چنانچه ایران بتواند آن ابهاماتی که گروه اقدام ویژه مالی آن را مطرح کرده است، مرتفع کند، زمینه برای خروج از لیست‌سیاه وجود دارد اما واقعیت این است که تصمیم‌گیری در شرایط امروز به‌مراتب دشوارتر از گذشته است و اکنون باید مطمئن شویم در آینده به یک نتیجه‌ دلخواه دست پیدا خواهیم کرد و آن زمان است که می‌توانیم اقدامات لازم را در ایران کلید بزنیم. حال آنکه عمده این افراد هستند که همه هزینه‌ها را بر دوش ملت بار می‌کنند و این موضوع (قرار گرفتن در لیست‌سیاه) هزینه‌ دیگری است که بر دوش ملت بار شد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
در این باره گفتنی است؛ ۱-تصمیم دیروز گروه اقدام مالی -FATF- درحالی است که مدت‌هاست اکثر بانک‌ها در کشورهای غربی نه به علت عدم پذیرش FATF از سوی ایران‌، بلکه از بیم تحریم‌های آمریکا از انجام تراکنش‌های مرتبط با ایران خودداری کرده و می‌کنند. بنابراین حتی در صورت تن دادن به پذیرش ذلت‌بار کنوانسیون‌های پالرمو و CFT نیز تحریم‌های بانکی ادامه خواهد یافت. اظهارات نسنجیده آقای ظریف در حالی است که اگر رفع بهانه‌های آمریکا ملاک قانونگذاری کشورمان باشد، اصلی‌ترین بهانه آمریکا علیه کشورمان، موجودیت جمهوری اسلامی ایران است! همانگونه که ملاحظه می‌کنید، بیانیه بر معاهده‌های «پالرمو» و «تأمین مالی تروریسم» آن هم بر اساس معیارهای FATF تاکید می‌ورزد. ۴-ایران یکی از اصلی‌ترین قربانیان تروریسم است ولی FATF تاکید می‌کند و رسما نیز اعلام کرده است که در معاهده «مقابله با تأمین مالی تروریسم» تعریف ایران از تروریسم را نمی‌پذیرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی از مراجع تقلید روز جمعه در نخستین دقایق آغاز رای گیری، رای خود را به صندوق سیار در قم انداختند. آیت‌الله مکارم شیرازی در محل مدرسه علمیه امام سجاد (ع) قم رای خود را به صندوق سیار شماره ۵۶۳ انداخت. همچنین آیت‌الله سبحانی نیز در مدرسه امام صادق (ع) قم رای خود را به صندوق سیار انداخت. همچنین آیت الله محسن خرازی عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت الله محمد علی گرامی استاد برجسته حوزه علمیه قم نیز امروز رای خود را به صندوق سیار انداختند. رای گیری مراجع تقلید امسال برخلاف سال‌های گذشته بدون حضور خبرنگاران درحال برگزاری است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله ابراهیم امینی صبح جمعه پس از انداختن آرای خود به صندوق سیار ۵۰۶ انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم، شرکت در انتخابات را بر آحاد مردم، امری واجب و لازم دانست و اظهار کرد: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و شرعی است. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت شرکت آحاد مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: باید همه مردم در انتخابات شرکت کنند تا ان شاالله شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی باشیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت در انتخابات را یک وظیفه ملی و شرعی دانست. آیت‌الله امینی امروز پس از انداختن رای خود به صندوق سیار انتخابات در قم گفت: شرکت در انتخابات برهمه واجب و لازم است چرا که وظیفه‌ای ملی و شرعی می‌باشد. توصیه من به انتخاب شوندگان و منتخبان مردم این است که طبق وظیفه عمل کنند، چرا که عمل به وظیفه شرعا واجب است. گفتنی است رای گیری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور آغاز شد. ۹۳ نفر در انتخابات مجلس و ۲ نفر در انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان از قم نامزد شده‌اند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و شرعی است و همه در این انتخابات شرکت خواهند کرد. آیت الله ابراهیم امینی پس از اینکه رای خود را به صندوق سیار در قم انداخت اظهار کرد: شرکت در انتخابات به طور کلی بر همه واجب و لازم است چرا که یک وظیفه ملی و شرعی است. وی بیان کرد: باید همه در انتخابات شرکت کنند و ا‌ن‌شالله شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای خواهیم بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات به صندوق انداخت. به گزارش ایسنا، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام رای خود را به صندوق شماره ۱۷۹۴ مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انداخت. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یک رشد محدودی داشته است، گفت: برای رصد و پایش میزان تحقق یک سیاست کلی، نیازمند الگوی مشترکی بین مرکز رصد کننده و مجلس با دولت هستیم که متاسفانه فاقد این الگوی مشترک هستیم. در حقیقت نمی‌توانیم با یک خط کش واحد اندازه گیری کنیم تا درجات توفیق یا عدم توفیق مشخص شود. وی ضمن اذعان به این موضوع که اقدامات متفرقه‌ای در جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و رصد آن صورت گرفته است، در عین حال بیان کرد: این اقدامات متفرقه سیستماتیک و بر اساس یک ساز و کار جامع صورت نگرفته است. ایروانی تاکید کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به صورت فراگیر باشد و اینگونه نباشد که هر کسی ضعیف عمل کرد، معیاری برای سنجش توان مدیریتی او باشد زیرا این سیاست‌های ابلاغی، کلان و کلی نگر هستند و همه بخش‌ها باید با هم افزایی به یکدیگر کمک کنند. انتهای پیام/
مهرمهر1 روز قبل
همه کسانی که دوستدار اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ایران هستند باید در انتخابات شرکت کنند و انتخاب خوب و درست انجام دهند. یک موضوع اینکه ما پای صندوق می‌رویم تا بهترین‌ها را برای مجلس شورای اسلامی برگزینیم. وی اضافه کرد: در مقطع فعلی به دلیل شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌تری نسبت به گذشته برخوردار شده است. علی ربیعی سخنگوی دولت نیز با اشاره به انتخابات دوم اسفند گفت: اعضای هیئت دولت از مردم درخواست دارند که به‌رغم همه گله‌ها و انتقادات در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت داشته باشند. باید تلاش کنیم در شرایط ویژه کشور انتخابات پرشور باشد و باید گفت که شرکت در انتخابات واجب است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیانیه‌ای از مردم برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم دعوت کرد. متن بیانیه ناطق نوری به شرح زیر است: بسمه تعالیملت شریف ایراندر انتخابات پیش رو که قرار است افرادی صلاحیت خود را از رای مردم کسب کرده تا به نمایندگی از آنان سخن گفته و مطالبه‌گری کنند، قهر کردن با صندوق رای که از مهم‌ترین ارکان رفتار مدنی و پیش‌فرض دموکراسی است، نه تنها نتیجه‌ای مطلوب نخواهد داشت بلکه باعث پیشروی جریانهای افراطی داخل و خارج کشور و رشد نیروهای معاند منافع ملی و تمامیت ارضی ایران عزیز است. در این شرایط حساس؛ تکیه بر عقلانیت و انتخاب نمایندگان شایسته، علاوه بر اینکه دست نااهلان را از تصدی امور کوتاه خواهدکرد، نشان دهنده انتقاد از تکروی‌ها، تعصب‌ها و جناح‌بندی‌های پوچ است. با اطلاع از دغدغه‌های فراوان معیشتی، اجتماعی و سیاسی که فشار مضاعفی بر ایرانیان بزرگوار تحمیل کرده، از تک تک خردمندان و دوراندیشان این سرزمین دعوت می‌کنم تا در کنار هم، برای اعتلای قانون و تقویت وحدت ملی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شواری اسلامی، حضوری چشمگیر و دشمن شکن داشته باشیم تا نقش خود را در اصلاح اشکالات ایفا کرده و شرمسار آیندگان نگردیم. علی اکبر ناطق نوری۳۰ بهمن ۹۸انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 روز قبل
حسین مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج در مورد ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در قانون اساسی ابزارهای متفاوتی برای نظارت مجلس پیش بینی شده و در آیین‌نامه اجرایی و آیین‌نامه داخلی مجلس هم موادی به آن اضافه شده است. وی افزود: ابزارهایی مانند تذکر، سئوال، استیضاح و تحقیق و تفحص از ابزارهای مجلس است که این ابزارهای کارآمد به ابزارهای سوری و نمایشی تبدیل شده است. وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور عدم نظارت جدی و دقیق به مسائل کشور است، گفت: در دوره جدید مجلس باید این ابزار نظارتی به شیوه درست و جدی مورد استفاده قرار گیرد. مظفر با بیان اینکه مردم مالیات خوبی در کرج پرداخت می‌کنند که در آمد خوبی محسوب می‌شود، تصریح کرد: از محل این درآمدها می‌توان در حوزه اشتغالزایی و رفع مشکلات استفاده کرد. انتهای پیام/ش
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
سرلیست فهرست وحدت نیروهای انقلاب اسلامی گفت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سهم تحریم در این مشکلات اقتصادی را کارشناسی شده حداکثر ۳۰ درصد دانست و گفت: ۷۰ درصد دیگر آن نشأت گرفته از سوءمدیریت و ناکارآمدی در اداره کشور است. خبرگزاری فارس: محمدباقر قالیباف سرلیست فهرست وحدت نیروهای انقلاب اسلامی عصر امروز در همایش تجمع جوانان انقلابی شهرستان ری که در مسجد فیروزآبادی برگزار شد، اظهار داشت: کمتر از ۴۸ ساعت زمان باقی است تا صفحه زرینی در کشور برای حل مشکلات کشور در همه زمینه‌ها به دست مردم رقم بخورد. وی انتخابات جمعه را از یک ویژگی منحصر به فرد برخوردار دانست و ادامه داد: انتخابات همیشه مهم است و تا امروز ده دوره انتخابات مجلس را برگزار کردیم ولی انتخابات یازدهم مجلس از ویژگی خاصی برخوردار است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سهم تحریم در این مشکلات اقتصادی را کارشناسی شده حداکثر ۳۰ درصد دانست و ابراز داشت: ۷۰ درصد دیگر آن نشأت گرفته از سوءمدیریت و ناکارآمدی در اداره کشور است. قالیباف علت سوم را فاصله گرفتن از ارزش‌های انقلاب برشمرد و اضافه کرد: در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آن چه سبب پیروزی ما شد باورهای ما مبتنی بر سنت‌های الهی و مردم بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
خانه‌ایی که در فضای مجازی و برخی کانال‌های اصولگرا عکس آن منتشر و به مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام منتسب کردند، مربوط به ساختمانی در خیابان شهید صادقی قمی می‌باشد.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشارکت بیشتر در انتخابات موجب افزایش عزت ملی می‌شود گفت که احتمالا در انتخابات مجلس یازدهم مشارکت مردم در انتخابات بیش از سال‌های قبل خواهد بود. قدس آنلاین: غلامعلی حداد عادل اظهار کرد: نتایج انتخابات در ایران خیلی قابل پیش بینی نیست، ولی آنچه با قاطعیت می‌توان گفت این است که مجلس آینده از نظر ترکیب با مجلس فعلی متفاوت خواهد بود. وی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: مردم چندان از مجلس فعلی راضی نیستند؛ لذا تغییر ترکیب مجلس قابل پیش‌بینی است و از نظرسنجی‌ها هم همین مطلب استنباط می‌شود. این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به انتقاد برخی اصلاح طلبان نسبت به رد صلاحیت‌ها گفت: اصلاح طلبان همیشه از رد صلاحیت‌ها می‌نالند و همیشه هم در انتخابات لیست کامل می‌دهند؛ لذا این یک داستان تکراری است. حداد عادل با بیان اینکه هر چه مشارکت در انتخابات بیشتر باشد بر عزت ملی افزوده می‌شود، گفت: احتمالا مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم بهتر از سال‌های قبل خواهد بود.
فردا نیوزفردا نیوز5 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن اعلام می‌کند به دنبال تحریم‌های فلج کننده است که اینجا انتخاب قوی و درست پاسخ می‌دهد، این انتخاب قوی، انتخابی است که بتواند تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کند و آن زمان هر رأی یک موشک نقطه زن می‌شود. فرزندان ملت افتخارشان این است که با نام حضرت زهرا (س) سخت‌ترین عملیات خود را آغاز می‌کردند. وی گفت: دشمن اعلام می‌کند به دنبال تحریم‌های فلج کننده است که اینجا انتخاب قوی و درست پاسخ می‌دهد، این انتخاب قوی انتخابی است که بتواند تحریم‌های دشمن را هدف‌گیری کند و آن زمان هر رأی یک موشک نقطه زن می‌شود. جلیلی اظهار داشت: کسانی باید انتخاب شوند که با توانمندی بالا بتوانند در مصافی که وجود دارد نقشه دشمن را نقش بر آب کند، هر رای حقیقتا اگر به درستی انتخاب شود یک موشک نقطه زن برابر دشمن است و می‌تواند دشمن را ناکام بگذارد. وی افزود: در این انتخاب‌هاست که می‌توان مجلس قوی داشت و در پی آن کشور قوی را درست کند، هر کسی بین خودش و خدا باید وظیفه خود را سنگین انجام دهد، مساجد باید محل این عرصه‌ها باشد و فرد اصلح را به مردم معرفی کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
این روحانی منتسب به جریان بهار معتقد است با توجه به اینکه جامعه شهری تهران علاقه‌ای به گفتمان جهادی ندارد پس قالیباف در این فضا اقبالی در انتخابات پیش‌روی مجلس نخواهد داشت. وی همچنین تاکید دارد که احمدی‌نژاد تاکنون از هیچ یک از وزرای دولت خود حمایت نکرده و البته آنها هم خود را پیرو مشی احمدی‌نژاد معرفی نکرده‌اند. نمی‌دانم چه اصراری است که وقتی این وزرا کاری می‌کنند بگویند وزیر احمدی‌نژاد این کارها را کرده است. این افراد دیگر چه کاری باید انجام دهند که بگویند هیچ نسبتی با آقای احمدی‌نژاد ندارند. علاقه‌مندان به جریان آقای احمدی‌نژاد مثل طلبه جوان آقای بهرامی فقط به اتهام اینکه با آقای احمدی‌نژاد مراوده دارند رد صلاحیت شده‌اند، بنابراین نسبتشان مشخص است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-معاون حقوقی رئیس جمهوری با اعلام اینکه دولت خواهان تداوم همکاری با نظام مالی و پولی دنیا است، گفت: «نپذیرفتن FATF اقتصاد ایران را در مقابل نظام مالی و پولی بین‌المللی قرار خواهد داد.» ایران بعد از برجام پذیرفت که در ازای پذیرش قوانین بین‌المللی برای مبارزه با جرایم مالی، از فهرست سیاه «FATF» یا گروه ویژه اقدام مالی خارج شود و از مزایای مالی این مسأله بهره ببرد. این در حالی است که هنوز تکلیف پیوستن ایران به دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی اف تی» که از شروط الحاق ایران به «FATF» است، مشخص نشده است از این رو گروه ویژه اقدام مالی در مهرماه گذشته برای آخرین بار اعلام کرد که اگر ایران تا فوریه ۲۰۲۰ میلادی (۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸) مفاد دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» را اجرایی نکند، با اقدامات تقابلی مواجه خواهد شد. در پی چنین هشداری است که لعیا جنیدی که به دعوت کانون وکلای دادگستری مازندران به این استان سفر کرده بود، در سخنانی با هشدار درباره تبعات نپیوستن ایران به نهاد بین‌المللی «FATF» گفت: «با توجه به تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه امریکا، نباید اجازه دهیم که ارتباطات مالی بین‌المللی ما در دیگر مناطق جهان آسیب‌پذیر شود.» به گزارش ایرنا، او با تأکید بر این که دولت تمامی تلاشش را بر جلوگیری از قطع ارتباط مالی بین‌المللی گذاشته است، گفت: «در صورت نپذیرفتن لوایح چهارگانه گروه اقدام مالی مشترک، تقریبا تمامی روابط پولی و مالی بین‌المللی خود را با خطر مواجه خواهیم کرد.» معاون حقوقی رئیس جمهوری درباره معاهده «پالرمو» و «سی اف تی» نیز اظهار داشت: «انتظار می‌رفت که مجمع تشخیص مصلحت نظام با هماهنگی شورای نگهبان ۲ کنوانسیون پالرمو و «سی اف تی» را نیز عملیاتی و تصویب کنند که هنوز این اتفاق رخ نداده است.» جنیدی گفت: «نظر شورای نگهبان در مورد قانون مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم مثبت بود و اختلاف نظرها فعلا بر سر کنوانسیون پالرمو است.» معاون حقوقی رئیس جمهوری با اظهار اینکه دولت تمام تلاشش را برای جلوگیری از بازگشت ایران به لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک به کار گرفته است، تأکید کرد: «اکنون همه چیز از حوزه اختیارات دولت خارج شده است و باید چشم انتظار تصمیم نهادهای مربوطه باشیم.» جنیدی اظهار داشت: «نپذیرفتن قوانین گروه اقدام مالی مشترک نه تنها ما را وارد لیست سیاه مالی بین‌المللی می‌کند، بلکه موضع اروپایی‌ها را نیز به امریکا نزدیک‌تر و از ایران دور می‌کند.» وی با اعلام اینکه دولت تمایل دارد که روابط مالی بین‌المللی را حفظ و آن را ارتقا بخشد، افزود: «با توجه به اینکه مهلت ما برای تصویب لوایح چهارگانه تمام شده است، تنها اقدام دولت برای جلوگیری از قرارگیری در لیست سیاه، درخواست کمک فنی از گروه اقدام مشترک است که این اقدام هم می‌تواند برای کوتاه مدت ایران را از قرارگیری در لیست سیاه گروه اقدام مالی مشترک نجات دهد.» معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: «قرارگیری نام ایران در لیست سیاه نه تنها تمامی تعاملات و روابط مالی بین‌المللی کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بلکه ما را در مقابل اقدامات مقابله‌ای اروپا قرار خواهد داد.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-از بامداد پنجشنبه هفته گذشته تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد. آغاز تبلیغاتی که ما آن را در تریبون‌هایی شاهد هستیم که فقط در اختیار یک جریان خاص قرار گرفته و در تلاش هستند با ایجاد یک دوقطبی منفی و تفرقه‌انگیز فضای کشور را انتخاباتی کنند. درواقع رفتار رسانه ملی به گونه‌ای است که گویی فقط یک جناح و جریان سیاسی در کشور وجود دارد. امری که در سال‌های اخیر و به‌خصوص ماه‌های نزدیک به انتخابات چنین دسترسی برابری از سوی این رسانه ملی مشاهده نشده است. نتیجه چنین رویکردی در درازمدت باعث شده است که جایگاه این رسانه ملی به شدت نزد افکار عمومی کاهش پیدا کرده و رسالت ملی بودن خود را به کل فراموش کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
در این صورت آن مصوبه به مجمع تشخیص می‌رود و این مجمع هم یا می‌تواند نظر مجلس را تایید کند یا نظر شورای نگهبان را. عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: ماندن این لوایح در مجمع تشخیص و اظهارنظر نکردن درباره آن خلاف منافع ملی بود. تندروها چه در مجمع تشخیص و چه در جاهای مختلف با دولت‌ها زاویه دارند. متاسفانه نادری از کارشناسان می‌بینند طرف مقابل‌شان میلش چیست تا بر اساس میل او نظر کارشناسی دهند که این به نظر من خیلی خطرناک است. کمتر کارشناسی در دنیا و ایران پیدا می‌شود که بر خلاف نظر کارشناسی خود حرف بزند چون چنین فردی دیگر واقعا خیلی مایه شرمساری است.
الفالف1 هفته قبل
بیشتر بخوانید: آیت‌الله جنتی: انتخابات آتی کاملا رقابتی است/ ۴۰ سال انتخابات سالم برگزار شده***آخرین اخبار انتخابات؛ از تلاش دوباره اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف اصلاح‌طلبان با حامیان دولتتلاش اصولگرایان برای وحدتعصر روز دوشنبه لیست نهایی ائتلاف اصولگرایان برای تهران منتشر شد. این انتقادات باعث شد محمدباقر قالیباف که قرار است سرلیست اصولگرایان باشد با انتشار توییتی از این لیست اعلام برائت کند. لیستی که به نام بنده اعلام شده است مورد تایید نیست.» این اتفاق باعث شد دبیرخانه شورای ائتلاف اصولگرایان با انتشار اطلاعیه‌ای تلویحا این لیست را پس بگیرد. افشانی که از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است، از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا شده بود. فاطمه ذوالقدر نماینده فعلی مردم تهران در مجلس نیز که از همین حوزه برای انتخابات مجلس یازدهم کاندیدا شده بود، به میناب در استان هرمزگان تغییر حوزه داده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز گفت: شورای عالی سیاست‌گذاری با وجود اینکه تصمیم گرفتند لیستی ارائه ندهند، اعلام کردند احزاب اصلاح‌طلب در صورت آمادگی و صلاحدید می‌توانند لیست مورد نظر خودشان را برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم معرفی کنند. در واقع اصلاح‌طلبان با اجازه شورای عالی لیست می‌دهند. بر همین اساس رایزنی‌هایی صورت گرفته است که کاندیداهای تایید صلاحیت‌شده به نمایندگی از اصلاح‌طلبان و نه شورای عالی اصلاحات در انتخابات مهیای رقابت شوند. من هم به این تشخیص رسیدم که در انتخابات باشم تا از این طریق بتوانم به عنوان چهره‌ای اصلاح‌طلب در حد توان در مناسبات مختلف تاثیرگذار باشم. محروم شدن اصلاحات هزینه‌هایی گزاف خواهد داشتمجید انصاری در پایان صحبت‌هایش گفت: لازم می‌دانم تذکر دهم محروم ماندن اصلاحات از حضوری جدی و بسته شدن‌ دست‌شان برای ارائه لیست کامل حتما هزینه‌هایی گزاف در پی خواهد داشت.
فراروفرارو1 هفته قبل
لعیا جنیدی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره تدوین لایحه همه پرسی بدون تشریح جزییات افزود: این لایحه چارچوب نظارت استصوابی را مشخص می‌کند و، چون باید در غالب همه پرسی در آید، کوتاه و روشن و به صورت آری و خیر است بنابراین طولانی نیست. معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: بخشی از آن که مربوط به معاونت حقوقی است، چون تصریح شده که با تسریع انجام شود، این اتفاق افتاده و خیلی زود تحویل خواهیم داد و منطقا می‌تواند به مجلس حاضر برسد. جنیدی در پاسخ به اینکه آخرین جلسه مشترک دولت و مجمع تشخیص مصلحت چه زمانی بوده، گفت: با مجمع حدود یک ماه قبل جلسه‌ای داشتیم و در مورد جلسه بعدی باید مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت کند. جنیدی خاطرنشان کرد: دیدگاه کلی حاکمیت و دولت این است که خسارات آسیب دیدگان جبران شود و با تساوی هم برخورد شود و با بیشترین امکان حمایت هم باشد. جنیدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه برخی معتقدند که اساسا اصل نظارت استصوابی و نظر تفسیری که شورای نگهبان در سال ۷۱ داده است، یک عضو هیأت نظارت این نظریه تفسیری را از شورای نگهبان درخواست کرده، در حالی که مجلس یا فق‌های شورای نگهبان می‌توانستند این درخواست را داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا