اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام - آخرین و مهم ترین اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

12+
الفالف2 ماه قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

18+
ایسناایسنا1 ماه قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

12+
مهرمهر3 ماه قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

12+
الفالف1 ماه قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

17+
الفالف2 ماه قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

9+
مهرمهر1 ماه قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

12+
ایسناایسنا4 هفته قبل

جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

14+
ایسناایسنا2 ماه قبل

عکس/ جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

11+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشحجت‌الاسلام مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تشریح دستور کار جلسه امروز مجمع پرداخت و گفت: ما چند هفته است که به اصلاح برخی موارد آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخته‌ایم و این جلسه نیز به ادامه بررسی این موارد اختصاص داشت. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا بررسی لوایح مرتبط با FATF و پالرمو در دستور کار امروز مجمع قرار داشته است یا خیر، تصریح کرد: این موارد به کمیسیون‌های تخصصی مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است و هنوز کمیسیون در این باره گزارشی به اعضای مجمع ارائه نکرده است. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که آیا درباره تصمیم اخیر ایران درباره توقف بخشی از تعهدات خود در برجام در این جلسه صحبت به میان آمد یا خیر، هم با بیان اینکه دستور کار مجمع به این مسئله نیز اختصاص نداشته است، خاطرنشان کرد: رئیس مجمع در این باره بیاناتی را اعلام کردند که در ادامه منتشر خواهد شد. شایان ذکر است جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر (چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸) به ریاست آیت الله آملی لاریجانی برگزار شد.

عکس/ جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

عکس/ جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ماه با حضور اعضاء و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع، مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ماه با حضور اعضاء و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. در نشست امروز ادامه بررسی موضوع مصوبات مصلحتی و زمان دار در دستور کار قرار گرفت. در پایان نشست امروز و پس از بحث و تبادل نظر اعضاء، مقرر گردید: «مجمع زمان اتمام همه مصوبات مصلحتی را رصد نموده حداقل دو سال قبل از پایان زمان مصوبه موضوع را بصورت کتبی به روسای سه قوه جهت اقدام قانونی اطلاع دهد.» همچنین مصوب شد: «مجلس قبل از انقضای زمان مصلحت مصوبات مجمع در صورت لزوم نسبت به اصلاح قانون یا نسبت به تقاضای تمدید زمان مصوبه اقدام نماید.»
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری ایسنا: مجمع تشخیص مصلحت نظام در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محکومیت اقدامات خصمانه آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد. متن این پیام به شرح زیر است: مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن محکومیت اقدام مذبوحانه دولت ترامپ در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، تاکید می‌کند: اقدامات نابخردانه‌ی ترامپ نظیر انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس و اکنون نیز قراردادن نام سپاه پر افتخار پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی را حاکی از درماندگی و استیصال سردمداران آمریکا و صهیونیست‌های جنایتکار و نشانه زوال سیاست‌های استکباری آمریکا می‌داند. جای تعجب نیست کشوری که ارتش تروریست آن بدون احترام به قوانین کشورها و قواعد حقوق بین الملل، در هر کجا که اراده می‌کند، بر اساس منافع غیر انسانی خود، عملیات نظامی انجام می‌دهد و حتی کاروان‌های عروسی و نقاط مسکونی مردمان بی دفاع را بمباران می‌کند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که پیشتاز مبارزه با تروریسم در سطح منطقه و یاری رسان کشورهای همسایه در ریشه کن کردن توطئه داعش بوده است در فهرست فاقد وجاهت گروه‌های حامی تروریسم قرار داده است! مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حمایت از مصوبه شورای عالی امنیت ملی در قبال نیروهای تروریست آمریکا در منطقه آسیای جنوب غربی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محصول تفکر انقلابی و بیداری ملت ایران و الگوی رهایی بخش مظلومان در جهان می‌داند و از حضور سپاه در همه عرصه‌های دفاع مقتدرانه از میهن اسلامی و آرمان‌های انقلاب و نیز کمک رسانی مخلصانه و مؤثر به مردم عزیز در مقاطع گوناگون، قدردانی و حمایت می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه با حضور اعضا و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه با حضور اعضا و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. در نشست امروز ادامه موضوع زمانبندی مصوبات مصلحتی مجمع تشخیص مصلحت و تعیین تکلیف مصوبات سابق مورد بررسی قرار گرفت. براساس این گزارش در پایان نشست امروز مجمع مقرر شد:۱- در قوانینی که زمان دار می‌باشند از جمله قوانین برنامه و بودجه و قوانین آزمایشی، زمان اعتبار مصوبه توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام همان زمان اعتبار قوانین مذکور خواهد بود مگر اینکه مجمع بنابر ضرورت زمانی را تعیین نماید. ۲- عهدنامه‌ها، مقاوله نامه‌ها، قرارداد‌ها و موافقت نامه‌های بین المللی تابع زمان تعهدات فی مابین خواهد بود مگر اینکه مجمع زمان دیگری را تعیین نماید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص می‌شود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است، چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجمع تشخیص باید در ابتدا در این مورد رای گیری کرده و تصمیم نهایی خود را اعلام کند. سید محمد صدر خاطرنشان کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد قطعا به نفع مجمع هم خواهد بود و هم شفاف سازی صورت خواهد گرفت که چه اقداماتی در مجمع صورت میگیرد و هم اینکه مردم متوجه خواهد شدند تا چه اندازه کار کارشناسی صورت گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه رسانه‌ای شدن جلسات مجمع برای آینده هم خواهد بود، گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص میشود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. شروط اتحادیه اروپا تاثیری در نظرات اعضای مجمع ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
سیدمحمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص می‌شود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است، چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجمع تشخیص باید در ابتدا در این مورد رای گیری کرده و تصمیم نهایی خود را اعلام کند. سیدمحمد صدر خاطرنشان کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد قطعا به نفع مجمع هم خواهد بود و هم شفاف سازی صورت خواهد گرفت که چه اقداماتی در مجمع صورت میگیرد و هم اینکه مردم متوجه خواهد شدند تا چه اندازه کار کارشناسی صورت گرفته است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه رسانه‌ای شدن جلسات مجمع برای آینده هم خواهد بود، گفت: رسانه‌ای شدن جلسات و محتویات هم برای آینده خوب است و مشخص میشود که هر فردی که حالا مخالف یا موافق بوده است چه استدلال‌هایی برای خود داشته است که مصحلت آینده را در نظر گرفته است. شروط اتحادیه اروپا تاثیری در نظرات اعضای مجمع ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشججمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره FATF ارسال کردند. اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت! اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ متأسفانه در خصوص اجرای الزامات FATF برخی عناصر دولتی حقایق را از مردم و تصمیم گیرندگان نظام پنهان نگهداشته‌اند و با اینکه مدام بر ضرورت شفافیت در عرصه بین‌المللی تأکید می‌کنند، به‌شدت از شفافیت در عرصه داخلی اجتناب می‌ورزند. در سه سال گذشته دولت بدون اطلاع مجلس موافقت‌نامه‌هایی با کشورهای مختلف برای اجرای برخی الزامات FATF به امضا رسانده است. اگر دولت محترم لازم نمی‌داند این اطلاعات را به عموم مردم اعلام کند حداقل انتظار این است که فهرست کشورها و محتوای موافقت‌نامه‌های امضاشده را به اطلاع اعضای مجمع تشخیص برساند.

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا