اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام - آخرین و مهم ترین اخبار مجمع تشخیص مصلحت نظام از خبرگزاری‌های ایران | خبری
مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام

ایسناایسنا22 دقیقه قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیانیه گام دوم انقلاب مانیفست آینده نظام و انقلاب است. به گزارش ایسنا، محمدحسین صفارهرندی در همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که امروز (۳۰ تیر) در مجتمع بعثت سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه برگزار شد، از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان مانیفست آینده انقلاب و نظام یاد کرد و افزود: باید در مورد این بیانیه حالا حالاها بحث کرد. صفار هرندی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب به دفاع از انقلاب پرداخته‌اند، اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی معارضینی در داخل دارد که مقدورات مردم هم در دست آنها است و این افراد معتقدند شاید اگر انقلاب نمی‌کردیم امروز وضعمان بهتر بود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: گروه دیگری از افراد جامعه هم هستند که در زمان انقلاب در صف اول انقلاب بوده‌اند و امروز به این نتیجه رسیده‌اند که اصل انقلاب مشکلی نداشته، اما این انقلاب پس از پیروزی باید بایگانی می‌شد و برای اداره آن از الگوهای دیگر کشورها استفاده می‌شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلاب به ایران اسلامی قدرت ذاتی و نه اعتباری داده تاکید کرد: قدرت امروز کشور ما قابل مقایسه با قدرت کشوری مثل عربستان نیست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین59 دقیقه قبل
دبیر شورای هماهنگی با مبارزه با مواد مخدر در کردستان با اشاره به کاهش قیمت مواد مخدر شیشه، اعلام کرد: در ۲ سال گذشته مواد مخدر شیشه از ۲۰۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان رسیده و دلیل اصلی ارزانی این مواد، تولید داخلی در کشور است. اعتمادآنلاین|‌ رحمان حریری، امروز (۳۰ تیرماه) در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه کردستان، با اشاره به مصرف مواد مخدر در استان کردستان، خاطرنشان کرد: به تربیت موادمخدر تریاک، شیشه، هروئین، گل و قرص‌های متادون و ریتالین در استان بیشترین مصرف را دارند. وی بیان کرد: کشت خشاش در افغانستان ۵۰ درصد کم شده و لابراتوارهای تولید موادمخدر صنعتی ۴۰ درصد بیشتر شده است. حریری با اشاره به اینکه ۷۰ درصد فعالیت کمیته فرهنگی در راستای پیشگیری از مواد مخدر است، افزود: هدف متولیان اصلی مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد است اما لازم است بیشترین بودجه در حوزه درمان هزینه شود. وی با اشاره به افزایش آمار معتادان در استان کردستان، عنوان کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر متولی اصلی آمار متعادان در استان است، لذا نسبت به شفاف سازی آمار معتادن اقدام می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
دبیر شورای هماهنگی با مبارزه با مواد مخدر در کردستان با اشاره به کاهش قیمت مواد مخدر شیشه، اعلام کرد: در ۲ سال گذشته مواد مخدر شیشه از ۲۰۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان رسیده و دلیل اصلی ارزانی این مواد، تولید داخلی در کشور است. رحمان حریری، امروز (۳۰ تیرماه) در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه کردستان، با اشاره به مصرف مواد مخدر در استان کردستان، خاطرنشان کرد: به تربیت موادمخدر تریاک، شیشه، هروئین، گل و قرص‌های متادون و ریتالین در استان بیشترین مصرف را دارند. وی بیان کرد: کشت خشاش در افغانستان ۵۰ درصد کم شده و لابراتوارهای تولید موادمخدر صنعتی ۴۰ درصد بیشتر شده است. حریری با اشاره به اینکه ۷۰ درصد فعالیت کمیته فرهنگی در راستای پیشگیری از مواد مخدر است، افزود: هدف متولیان اصلی مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد است اما لازم است بیشترین بودجه در حوزه درمان هزینه شود. وی با اشاره به افزایش آمار معتادان در استان کردستان، عنوان کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر متولی اصلی آمار متعادان در استان است، لذا نسبت به شفاف سازی آمار معتادن اقدام می‌کنیم.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دبیر شورای هماهنگی با مبارزه با مواد مخدر در کردستان با اشاره به کاهش قیمت مواد مخدر شیشه، اعلام کرد: در ۲ سال گذشته مواد مخدر شیشه از ۲۰۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان رسیده و دلیل اصلی ارزانی این مواد، تولید داخلی در کشور است. وی بیان کرد: کشت خشاش در افغانستان ۵۰ درصد کم شده و لابراتوارهای تولید موادمخدر صنعتی ۴۰ درصد بیشتر شده است. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان اظهار کرد: شورای هماهنگی بالاترین مرجع در راستای مبارزه با مواد مخدر است که متشکل از ۲۴ نهاد عضو اصلی بوده و طبق مصوبه سال ۶۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام این ستاد وظیفه سیاست گذاری، برنامه ریزی و هماهنگی نظارت بر عملکرد ادارات را برعهده دارد. حریری با اشاره به اینکه ۷۰ درصد فعالیت کمیته فرهنگی در راستای پیشگیری از مواد مخدر است، افزود: هدف متولیان اصلی مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد است اما لازم است بیشترین بودجه در حوزه درمان هزینه شود. وی با اشاره به افزایش آمار معتادان در استان کردستان، عنوان کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر متولی اصلی آمار متعادان در استان است، لذا نسبت به شفاف سازی آمار معتادن اقدام می‌کنیم.
الفالف1 ساعت قبل
محسن رضایی با بیان اینکه مسئولان دولت و مجلس باید چشم امید خود را از خارج کشور قطع کنند و نگاهشان به ملت ایران باشد گفت: رئیس جمهوری آمریکا به دنبال خودنمایی است. ۰ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۱۱ ۳۹۸۰۴۳۰۱۴۱به گزارش ایرنا، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عمر تهدیدات ترامپ دی امسال به سر می‌آید گفت: رییس جمهوری آمریکا به دنبال خودنمایی است اما از دی ماه به بعد درگیر جریان‌های انتخاباتی می‌شود. محسن رضایی شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری خوزستان بیان کرد: جمهوری اسلامی به دنبال جنگ نیست اما در مقابل تهدیدات هم کوتاه نمی‌آید؛ اگر هر کشوری کشتی ما را مورد هدف قرار دهد ما نیز کشتی آنها را هدف قرار می‌دهیم. وی با اشاره به اینکه تامین امنیت تنگه هرمز برعهده ایران است ادامه داد: یک کشتی انگلیسی از کانال محل خروجی کشتی‌ها وارد تنگه هرمز شده بود و در برابر نیروهای دریانوردی ایران برای تغییر مسیر مقاومت کرد که با حکم دادگاه توقیف شد و کشتی دیگری از انگلیس مجدد از همین کانال به تنگه هرمز وارد شد اما با تذکر مأموران دریانوردی تغییر مسیر داد. رضایی بیان کرد: مسئولان و مردم باید با اتحاد و وحدت در مسیر توسعه کشور به ویژه در محورهای اقتصادی و تولیدی گام بردارند؛ مسئولان دولت و مجلس باید چشم امید خود را از خارج کشور قطع کنند و نگاهشان به ملت ایران باشد.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی نوشت: شروع کننده هیچ جنگی نخواهیم بود، اما با اقتدار و شجاعت، پاسخ دزدی، نقض قوانین بین‌المللی و به خطر افتادن منافع ملی را خواهیم داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محسن رضایی شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری خوزستان بیان کرد: جمهوری اسلامی به دنبال جنگ نیست اما در مقابل تهدیدات هم کوتاه نمی‌آید؛ اگر هر کشوری کشتی ما را مورد هدف قرار دهد ما نیز کشتی آنها را هدف قرار می‌دهیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: استان خوزستان در طول عمر دولت‌های مختلف هیچ وزیر قدرتمندی در کابینه نداشته است و افراد مطرح خوزستان در کشور نیز در قوه اجرایی یا مقننه نبوده‌اند. وی ادامه داد: نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی نیز باید در زمان حضور در تهران شرایط استان خوزستان را فراموش نکنند؛ استان خوزستان به دلیل داشتن ظرفیت‌های بسیار می‌تواند قطب سیاسی باشد. وی ادامه داد: در سال‌های اخیر نیز مجدد مساله جابجایی شهر مسجدسلیمان به دلیل قرار گرفتن زیر ذخایر گاز و احتمال آلودگی منطقه مطرح شد به همین دلیل در بسیاری از نقاط این شهر توسعه صورت نگرفت. رضایی گفت: تکمیل خانه‌هایی که شرکت نفت، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی تقبل کرده‌اند راهی برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله است.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتی نوشت: سوال یک سال قبل تاکید کردم که آیا دولت آقای روحانی مذاکره موشکی با اروپا را آغاز کرده است؟ چرا دفتر رییس جمهور این خبر را تکذیب نمی‌کند؟

تجمع دانشجویان معترض در میدان پاستور / کارخونه رو دزدید باید جواب پس بدید + فیلم

رکنارکنا2 ساعت قبل
دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های رازی کرمانشاه، صنعتی سهند تبریز، عدالتخواه (دانشگاه تهران) و صنعتی امیرکبیر، شریف و علوم قضایی پیرو حواشی‌ها و خصوصی سازی‌های سازمان خصوصی سازی با عنوان «غارت مال ملت؛ میاییم برای مستضعفین» امروز صبح در میدان پاستور، خیابان پاستور تجمع کردند. دانشجویان با دست داشتن پلاکارد‌هایی درباره این موضوع با عبارت‌های «غارتگران دل نگرانی دارند، ترس از خطر گرفتن حق دارند» و «کارخونه رو دزدید باید جواب پس بدید» و «خصوصی سازی نابودگر صنعت»، اعتراض خود را نسبت به خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته و عدم نظارت دولت بر این مسئله اعلام کردند. فیضی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند با پوشیدن لباس کارگران در اعتراض به وضعیت خصوصی سازی در بین تجمع کنندگان گفت: عملکرد خصوصی سازی، چوب گذاشتن لای چرخ اقتصاد است. مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند ضمن اعتراض به بی کفایتی مسئول سازمان خصوصی سازی خطاب به رییس جمهور گفت: با توجه به عملکرد شش سال اخیر آقای پورحسینی و عدم توجه به کارگران آیا فرد مناسبی به جز ایشان نیست؟ علی اسکندری، مسئول جنبش عدالتخواه دانشگاه تهران نیز با اشاره تخلفات این افراد خطاب به قاضی سراج گفت: چرا دادگاه این تخلفات برگزار نمیشود؟ مشکل ما وجود امثال پوری حسینی‌ها هست که دارند با کارهایشان کشور را بدبخت می‌کنند. مسئول جنبش عدالتخواه دانشگاه تهران در ادامه صحبت‌های خود گفت: ما اینجا به نمایندگی کارگران آمده‌ایم که حقشان پایمال شده است. درست است که دانشجوییم ولی دانشجو موذن جامعه است و این مسئله را مطالبه و پیگیری می‌کنیم و خواستار برگشت تک تک کارخانه‌ها به بیت المال هستیم. دانشجویان در پایان با صدور بیانیه، خواستار ورود هر چه سریع‌تر قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام به این مسئله و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس3 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه منکر ناکارآمدی و ضعف‌های دولت نیستیم، گفت: ما هرگز موافق با تحریم انتخابات نیستیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنیم. وی ادامه داد: بخشی از جریان‌ها نیز نزدیک به محسن رضایی هستند که همواره فعال بودند و می‌خواهند در انتخابات حاضر شوند. کواکبیان با اشاره به نظر برخی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: برخی از احزاب اصلاح طلب همواره اعتقاد دارند که باید در انتخابات حاضر شوند و لیست ارائه می‌دهند. وی گفت: جریان سوم نیز می‌گوید «نه اهل تحریم انتخابات هستیم و نه اهل اینکه حتما لیست بدهیم». نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه صندوق‌های انتخابات بهترین تشخیص برای رأی و نظر مردم هستند خاطرنشان کرد: صندوق‌های رأی مانع از دیکاتوری می‌شود و همین دلیل هرگز موافق با تحریم انتخابات نیستیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می‌کنیم.
فراروفرارو4 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. همین منطق را که شما می‌گویید در مورد حمایت از آقای روحانی به کار بردند. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کار‌های انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. پس قصد جدا کردن آقای جهانگیری از دولت را ندارند؟ آقای جهانگیری خودش باید ببیند در دولت کارایی دارد یا نه. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: مصوبات ستاد مبارزه با مواد مخدر هم‎طراز مصوبات هیئت وزیران است که این مصوبات برای تمام دستگاه‎های زیرمجموعه لازم‎الاجرا بوده و ستاد مبارزه با مواد مخدر در استان‎ها با نام شورای هماهنگی شکل گرفته که استاندار رئیس این شورا است. پای کارآمدن مسئولان جهادی در مبارزه با مواد مخدردبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه بیشترین کشفیات مواد مخدر در جهان را در ایران دانست و گفت: این کشفیات به دلیل همسایگی کشور ایران با بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در دنیا و مقابله جدی جمهوری اسلامی با پدیده قاچاق مواد مخدر است. وی خاطرنشان کرد: اگر از ابتدای انقلاب همپای حوزه مقابله دیگر حوزه‎ها همچون فرهنگی، پیشگیری و درمان فعالیت گسترده خود را در راستای آسیب‎های مواد مخدر انجام داده بودند به طور حتم باوجود تمام پیشرفت‎های مافیای مواد مخدر، امروز دچار هجمه سنگین آسیب‎‌های مواد مخدر در جامعه نبودیم. ‌شمشیری‌ اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه مبارزه با مواد مخدر در داخل و خارج از کشور عدم تصویب قانون مبارزه با مواد مخدر توسط مجلس است. ‌شمشیری عنوان کرد: اگر در طول چهار سال آینده تعداد معتادان متجاهر افزایش پیدا کند مقصر زیرمجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است و معتادان کف خیابانی امروزی عملکرد کنونی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیست.
فارسفارس5 ساعت قبل
دانشجویان تجمع کننده و معترض به وضعیت خصوصی‌سازی در کشور تاکید کردند: سازمان خصوصی‌سازی به‌جای اینکه به فکر منافع ملی باشد، گویا خصوصی‌سازی را با شخصی‌سازی اشتباه گرفته است. گفتنی است دانشجویان معترض به نحوه خصوصی‌سازی در کشور در پایان این تجمع با قرائت بیانیه‌ای با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره خصوصی‌سازی اعلام کردند: اشکالاتی در کار خصوصی‌سازی هست، منتهی اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد کشور ما است. سازمان خصوصی‌سازی باید بداند که خصوصی‌سازی صرفا به مفهوم واگذاری شرکت‌های دولتی نیست و لازم است سرعت اجرای برنامه‌های خصوصی‌سازی با اصلاحات و تحولات دیگر اقتصادی هماهنگ باشد. سازمان خصوصی‌سازی به‌جای اینکه به فکر منافع ملی باشد به فکر جیب خود و آقازاده‌ها است و گویا خصوصی‌سازی را با شخصی‌سازی اشتباه گرفته است و عجیب آن است که با وجود این همه بی‌تدبیری و عدم مدیریت سازمان خصوصی‌سازی دولت همچنان از مسئول این سازمان حمایت می‌کند و در برابر فسادهای این سازمان سکوت کرده است. در این بیانیه تصریح شده است: با توجه به نحوه واگذاری‌های اخیر سازمان خصوصی‌سازی در مواردی همچون پالایشگاه کرمانشاه، ماشین‌سازی تبریز، نیشکر هفت‌تپه و مواردی از این قبیل، ظاهرا سازمان خصوصی‌سازی کمر به قتل اقتصاد غیردولتی و بی‌کار شدن کارگران عزیز بسته است.
وانانیوزوانانیوز5 ساعت قبل
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عمر تهدیدات ترامپ دی امسال به سر می‌آید گفت: رییس جمهوری آمریکا به دنبال خودنمایی است اما از دی ماه به بعد درگیر جریان‌های انتخاباتی می‌شود. به گزارش وانانیوز، محسن رضایی شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری خوزستان بیان کرد: جمهوری اسلامی به دنبال جنگ نیست اما در مقابل تهدیدات هم کوتاه نمی‌آید؛ اگر هر کشوری کشتی ما را مورد هدف قرار دهد ما نیز کشتی آنها را هدف قرار می‌دهیم. وی با اشاره به اینکه تامین امنیت تنگه هرمز برعهده ایران است ادامه داد: یک کشتی انگلیسی از کانال محل خروجی کشتی‌ها وارد تنگه هرمز شده بود و در برابر نیروهای دریانوردی ایران برای تغییر مسیر مقاومت کرد که با حکم دادگاه توقیف شد و کشتی دیگری از انگلیس مجدد از همین کانال به تنگه هرمز وارد شد اما با تذکر مأموران دریانوردی تغییر مسیر داد. رضایی بیان کرد: مسئولان و مردم باید با اتحاد و وحدت در مسیر توسعه کشور به ویژه در محورهای اقتصادی و تولیدی گام بردارند؛ مسئولان دولت و مجلس باید چشم امید خود را از خارج کشور قطع کنند و نگاهشان به ملت ایران باشد.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر تقویت همکاری میان مسئولان و سازمانهای مردم نهاد، از مسئولان استان خوزستان خواست، مشکلات ناشی از سیل و زلزله اخیر در استان، را با جدیدت پیگری کنند. رضایی اضافه کرد: همچنین امید داریم با انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در استان شاهد تحرکات فرهنگی و سازنده بیشتری در استان باشیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز در پرداخت تسهیلات از سوی دولت اقدامات جدی صورت گرفته است اما باید به روند ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها، شتاب بیشتری داده شود که تا پایان شهریور به اتمام برسد. وی در پایان، از استاندار خوزستان که با وجود همه کمبودهایی که در تامین مالی جبران خسارت‌ها وجود دارد، اما نهایت همکاری را داشته، قدرانی کرد. در ابتدای این جلسه گزارش جامعی از ارقام و میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته در خصوص کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی اخیر در خوزستان از سوی نهادها و ادارات مربوطه، به حاضرین ارائه شد.
مهرمهر5 ساعت قبل
رضایی اضافه کرد: همچنین امید داریم با انتصاب نماینده جدید ولی فقیه در استان شاهد تحرکات فرهنگی و سازنده بیشتری در استان باشیم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز در پرداخت تسهیلات از سوی دولت اقدامات جدی صورت گرفته است اما باید به روند ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها، شتاب بیشتری داده شود که تا پایان شهریور به اتمام برسد. رضایی تاکید کرد: نوع خانه‌های فرسوده مسجد سلیمان را باید تفکیک کنیم و طبق یک برنامه مدون، آنهایی که قابل تعمیر ومقاوم سازی هستند را در اولویت قرار دهیم و آنهایی که نیاز به تخریب دارند، با کمک بنیاد مسکن و مساعدت دولت در مراحل بعدی انجام، قرار گیرند. وی در پایان، از استاندار خوزستان که با وجود همه کمبودهایی که در تامین مالی جبران خسارت‌ها وجود دارد، اما نهایت همکاری را داشته، قدرانی کرد. در ابتدای این جلسه گزارش جامعی از ارقام و میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته در خصوص کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی اخیر در خوزستان از سوی نهادها و ادارات مربوطه، به حاضرین ارائه شد.
موجموج5 ساعت قبل
وی افزود: امروز در پرداخت تسهیلات از سوی دولت اقدامات جدی صورت گرفته است اما باید به روند ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها، شتاب بیشتری داده شود که تا پایان شهریور به اتمام برسد. رضایی افزود: طبق گزارش‌های ستاد بحران، در ارزیابی‌های اولیه از ۸۶۰۰ واحد شهر مسجد سلیمان، ۱۵۰۰ واحد تخریبی و ۶۰۰۰ هزار واحد تعمیری ارزیابی شده است که این آمار نشان می‌دهد، به اندازه ۵۰ درصد سیل استان، در مسجد سلیمان خسارت به بار آمده است و این نشان از عمق فاجعه است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: نوع خانه‌های فرسوده مسجد سلیمان را باید تفکیک کنیم و طبق یک برنامه مدون، آنهایی که قابل تعمیر ومقاوم سازی هستند را در اولویت قرار دهیم و آنهایی که نیاز به تخریب دارند، با کمک بنیاد مسکن و مساعدت دولت در مراحل بعدی انجام قرار گیرند. رضایی در پایان، از استاندار خوزستان که با وجود همه کمبودهایی که در تامین مالی جبران خسارت‌ها وجود دارد، اما نهایت همکاری را داشته، قدرانی کرد. در ابتدای این جلسه گزارش جامعی از ارقام و میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته در خصوص کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی اخیر در خوزستان از سوی نهادها و ادارات مربوطه، به حاضرین ارائه شد.
برنابرنا6 ساعت قبل
دکتر محسن رضایی با تاکید بر تقویت همدلی و همکاری در میان مسئولان نظام با سازمانهای مردم نهاد، از مسئولان استان خوزستان خواست، مشکلات پیش آمده ناشی از سیل‌ها و زلزله اخیر در استان، را با جدیدت پیگری کنند. وی در ادامه افزود: امروز در پرداخت تسهیلات از سوی دولت اقدامات جدی صورت گرفته است اما باید به روند ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها، شتاب بیشتری داده شود که تا پایان شهریور به اتمام برسد. دکتر محسن رضایی افزود: طبق گزارش‌های ستاد بحران، در ارزیابی‌های اولیه از ۸۶۰۰ واحد شهر مسجد سلیمان، ۱۵۰۰ واحد تخریبی و ۶۰۰۰هزار واحد تعمیری ارزیابی شده است که این آمار نشان می‌دهد، به اندازه ۵۰ درصد سیل استان، در مسجد سلیمان خسارت به بار آمده است و این نشان از عمق فاجعه است. دکتر رضایی در پایان، از استاندار خوزستان که با وجود همه کمبودهایی که در تامین مالی جبران خسارت‌ها وجود دارد، اما نهایت همکاری را داشته، قدرانی کرد. در ابتدای این جلسه گزارش جامعی از ارقام و میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته در خصوص کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی اخیر در خوزستان از سوی نهادها و ادارات مربوطه، به حاضرین ارائه شد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. به آقای یونسی و ربیعی هم گفتم که به ستاد ‌آقای روحانی بروید. این چیزی نیست که انتخاب ما باشد ولی از بین گزینه‌ها چون به مشارکت هم فکر می‌کنیم، به نظرمان آقای روحانی باشد خوب است. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کارهای انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
رضایی با تاکید بر تقویت همدلی و همکاری در میان مسئولان نظام با سازمان‌های مردم نهاد، از مسئولان استان خوزستان خواست، مشکلات پیش آمده ناشی از سیل‌ها و زلزله اخیر در استان را با جدیت پیگیری کنند. در ادامه جلسه، پس از ارائه آمار و ارقام تسهیلات پرداخت شده از سوی دولت، رضایی با اشاره به موانعی که سامانه سجاد در ارائه تسهیلات مالی به آسیب دیدگان ایجاد کرده، گفت: پس از بروز حادثه، بسیاری از آسیب دیدگان به ما مراجعه می‌کنند و از نحوه و میزان تسهیلات پرداختی سوال دارند و مطالبه جدی هم دارند که باید پیگیری و محقق شود. وی افزود: امروز در پرداخت تسهیلات از سوی دولت اقدامات جدی صورت گرفته است اما باید به روند ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها، شتاب بیشتری داده شود که تا پایان شهریور به اتمام برسد. رضایی افزود: طبق گزارش‌های ستاد بحران، در ارزیابی‌های اولیه از ۸۶۰۰ واحد شهر مسجد سلیمان، ۱۵۰۰ واحد تخریبی و ۶۰۰۰ هزار واحد تعمیری ارزیابی شده است که این آمار نشان می‌دهد، به اندازه ۵۰ درصد سیل استان، در مسجد سلیمان خسارت به بار آمده است و این نشان از عمق فاجعه است. رضایی در پایان، از استاندار خوزستان که با وجود همه کمبودهایی که در تامین مالی جبران خسارت‌ها وجود دارد، اما نهایت همکاری را داشته، قدرانی کرد.
فارسفارس6 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: امروز در پرداخت تسهیلات از سوی دولت اقدامات جدی صورت گرفته است اما باید به روند ارزیابی‌ها و پرداخت‌ها، شتاب بیشتری داده شود که تا پایان شهریور به اتمام برسد. محسن رضایی افزود: طبق گزارش‌های ستاد بحران، در ارزیابی‌های اولیه از ۸۶۰۰ واحد شهر مسجد سلیمان، ۱۵۰۰ واحد تخریبی و ۶۰۰۰هزار واحد تعمیری ارزیابی شده است که این آمار نشان می‌دهد، به اندازه ۵۰ درصد سیل استان، در مسجد سلیمان خسارت به بار آمده است و این نشان از عمق فاجعه است. رضایی در پایان، از استاندار خوزستان که با وجود همه کمبودهایی که در تامین مالی جبران خسارت‌ها وجود دارد، اما نهایت همکاری را داشته، قدرانی کرد. در ابتدای این جلسه گزارش جامعی از ارقام و میزان خسارات و اقدامات صورت گرفته در خصوص کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی اخیر در خوزستان از سوی نهادها و ادارات مربوطه، به حاضرین ارائه شد. انتهای پیام/

عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین صفارهرندی صبح امروز یکشنبه در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در کرمانشاه اظهار داشت: دفاع مقام معظم رهبری از انقلاب در بخش نخست این بیانیه به دلیل معارضین داخلی است. وی افزود: تشکیک در حقانیت آنچه در انقلاب آمده امروز به حرفهای روزمره دوستان سابق انقلاب تبدیل شده که تحت تاثیر مسائلی نظرشان عوض شده است. صفارهرندی تصریح کرد: برخی‌ها اینطور القا می‌کنند که اگر می‌خواهید مشکلات رفع شود باید از موضع گیری انقلابی دست بردارید. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: البته برخی از آنها به این نتیجه رسیدند که راه رفته آنها نتیجه‌ای جز فرصت سوزی نداشته است. این مسئول عنوان کرد: بهتربن جواب برای برخی روشنفکران به اصطلاح مذهبی که موضوع نرمالیزاسیون نظام را مطرح می‌کنند همین بی نتیجه بودن مذاکرات است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه در جمع دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور گفت: مجلس شورای اسلامی متشکل از اصلاح طلبان و اصولگرایان است که هر کدام از چند بخش تشکیل می‌شوند. وی ادامه داد: بخشی از جریان‌ها نیز نزدیک به محسن رضایی هستند که همواره فعال بودند و می‌خواهند در انتخابات حاضر شوند. کواکبیان با اشاره به نظر برخی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، تصریح کرد: برخی از احزاب اصلاح طلب همواره اعتقاد دارند که باید در انتخابات حاضر شوند و لیست ارائه می‌دهند. نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه البته ناکارآمدی و ضعف‌های دولت را منکر نیستیم ادامه داد: دولت نمی‌تواند قیمت دلار را پایین‌تر بیاورد و اگر می‌توانست انجام می‌داد و این همه مشکلات را تحمل نمی‌کرد بنابراین نمی‌توان ادعا کرد که دولت از روی عمد باعث افزایش قیمت دلار شده است. کواکبیان با بیان اینکه مجلس قانون منع به کار گیری بازنشستگان را تصویب کرد گفت: کفایت سه دوره برای نمایندگی نیز تصویب کردیم که شورای نگهبان تأیید نکرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
البته اصولا نهادهای انتخابی از جمله مجلس، شورای شهر و تا حدودی دولت در برابر نهادهای غیرانتخابی نقش کمتری در تصمیم گیری مسائل کلان کشور دارند. به نظر من مجلس، دولت و شورای شهر روی هم، حدود ۵۰- ۴۰ درصد در حل مشکلات کشور نقش دارند. شما چرا شورای شهر پنجم را نسبت به شورای چهارم موفق‌تر می‌دانید؟ در شورای شهر چهارم مسائلی درباره فسادهای کلان در شهرداری مطرح می‌شد اما هیچ‌گاه آن شورا بطور قاطع نتوانست جلو این فسادها را بگیرد. استعفا و جابجایی شهرداران تهران در ۲ سال گذشته هم تأثیر منفی بر عملکرد شورای شهر گذاشت. در مجموع این نوع دیدارها و جلسات به باز شدن فضای سیاسی کشور و نزدیک شدن دیدگاه‌ها و همفکری در مسائل مشترک و کلان کشور خیلی کمک می‌کند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
برخی چهره‌های اصلاح‌طلب این روزها با ایجاد دوگانه کاذب جنگ و صلح، مشغول تئوریزه‌کردن مجدد مذاکره با آمریکا هستند، با این محور که برای گریز از جنگ و دستیابی به صلح، باید با آمریکا مذاکره کرد. می‌گفتند صدام، خالد بن‌ولید شده و باید از او دربرابر آمریکا دفاع کرد؛ در‌حالی‌که تمامی تحلیل‌ها نشان می‌داد که حمله آمریکا به عراق، پوست خربزه‌ای است که هدف پشت‌سرش، حمله به ایران است. چه آن موقع که می‌گفتند ما باید به اردوگاه صدام بپیوندیم و چه الان که می‌گویند باید به مذاکره با آمریکا تن داد. این تجدیدنظرطلبی کارش درنهایت به اینجا رسید که می‌گفتند برای حل مشکلات، باید رفت و با آمریکا مذاکره کرد. حالا فرض کنیم که با آمریکا مذاکره هم کردیم، چه کسی تضمین می‌دهد که این‌ها به تعهدات خود پایبند باشند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران طی بیانیه خطاب به رئیس قوه قضاییه خواستار بازپس‌گیری دادخواستی شدند که علیه حسین حبیبی، دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران و و عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسرکشور توسط دیوان عدالت اداری صادر شده است. این‌ اقدام‌ باید با رعایت‌ ضرورت‌‌های‌ حاکم‌ بر برنامه‌ ریزی‌ عمومی‌ اقتصاد کشور در هر یک‌ از مراحل‌ رشد صورت‌ گیرد. لیکن دیوان عدالت اداری با صدور دادنامه شماره ۱۷۹ از سوی هیات عمومی با تایید بخشنامه وزارت کار قانون کار یادگار حضرت امام خمینی (ره) را از بین ببرند. دیوان حق تفسیر قانون را ندارد بلکه باید قانون را به اداره، نهاد یا سازمان متخلف تذکر دهد. از مسئول محترم دیوان عدالت اداری درخواست می‌کنیم نسبت به موضوع ورود کرده و در راستای حل مسئله اقدام نماید.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
محسن رضایی به یک مقاله کیهان که در موضوع پذیرش قطع نامه ۵۹۸ وی را از جمله افرادی دانسته بود که جام زهر را به امام تحمیل کردند واکنش نشان داد. شما به حمدالله در این مدت با مجاهدت‌های خود در عرصه دفاع مقدس بارها موفق شدید که قلب امام راحل و دل امت مسلمان را شاد کنید. با توجه به تجارب و شایستگی‌های جنابعالی شما را به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام اسلامی منصوب می‌کنم. شما فرزندان دفاع مقدس و پرچمداران عزت مسلمین و سپر حوادث این کشورید. بنابراین برای اعاده حیثیت و ‌ترمیم وجهه به کویت نیز حمله کرد با این مقدمه می‌توان گفت با تدبیر امام راحل جنگ مثل انقلاب به درون جبهه دشمن منتقل گردید.
خانه ملتخانه ملت8 ساعت قبل
طرح به صورت پیشنهاد کمیسیون زنان و خانوادهمجلس دهم با انتخاب ۱۷ نماینده زن تاکنون رکورددار مجالس شورای اسلامی است. افزایش تعداد زنان نماینده و نیز فرصت بهره‌گیری از همراهی نمایندگان مرد جهت پیگیری مطالبات جامعه زنان و تشکیل کمیسیون زنان و خانواده قابل دفاع است. تبصره ۱- در صورت اشتغال زن قبل از ازدواج و یا اشتغال زن با اجازه شوهر، شوهر نمی‌تواند زن خود را از اشتغال منع نماید. معاونان رئیس‌جمهور زن بودند و وزیر زن داشتیم، آنچه که مسلم است هنوز درباره اینکه زن می‌تواند یا نمی‌تواند رئیس‌جمهور شود، نظر صریح حقوقی نداریم. قانون حمایت از کودکان و نوجوانان که حدود ۸ سال از عمر بررسی آن گذشته بود با همت و پیگیری مصرانه نمایندگان زن مجلس به تصویب رسید.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
بیر شورای هماهنگی با مبارزه با مواد مخدر در کردستان: عصر کرد - دبیر شورای هماهنگی با مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به افزایش آمار معتادین در استان کردستان، گفت: شورای مبارزه با مواد مخدر متولی اصلی آمار متعادین در استان است که نسبت به شفاف سازی آمار معتادین اقدام می‌کنیم. حریری با اشاره به اینکه ۷۰ درصد فعالیت کمیته فرهنگی در راستای پیشگیری از مواد مخدر است، افزود: هدف متولیان اصلی مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از اعتیاد است اما لازم است بیشترین بودجه در حوزه درمان هزینه شود. وی با اشاره به افزایش آمار معتادین در استان کردستان، عنوان کرد: شورای مبارزه با مواد مخدر متولی اصلی آمار متعادین در استان است، لذا نسبت به شفاف سازی آمار معتادین اقدام می‌کنیم. حریری در ادامه با اشاره به کاهش قیمت مواد مخدر شیشه، اعلام کرد: در ۲ سال گذشته مواد مخدر شیشه از ۲۰۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان رسیده و دلیل اصلی ارزانی این مواد تولید داخلی در کشور است. وی با اشاره به مصرف مواد مخدر در استان کردستان، خاطرنشان کرد: به تربیت موادمخدر تریاک، شیشه، هروئین، گل و قرص‌های متادون و ریتالین در استان بیشترین مصرف را دارند.

به انتهای لیست رسیدید

مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت نظام از نهادهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که مهم‌ترین مسئولیتش، حل اختلاف میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است. تعداد اعضای این مجمع ۴۴ نفر ثابت و ۱ نفر میهمان متناسب با موضوع جلسه است که اعضای ثابت هر ۵ سال یکبار و از طریق حکم رهبر ایران انتخاب می‌شوند. ریاست این مجمع از ابتدای تأسیس رسمی، بر عهده علی اکبر هاشمی رفسنجانی بود و پس از مرگ او، محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع شد و در ۲۳ مرداد ۹۶ برای یک دوره پنج ساله، سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس این مجمع شد.سیدمحمود هاشمی شاهرودی در ۳ دی ماه ۱۳۹۷ در بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران درگذشت. اکنون صادق آملی لاریجانی ریاست این نهاد را بر عهده دارد. مقر مجمع در کاخ مرمر تهران است. ویکی‌پدیا