مجید مجیدی

مجید مجیدی

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قم رییس هیئت ورزش کارگری استان قم گفت: تیم تنیس روی میز کارگران استان قم با کسب ۵ مدال طلا در مسابقات قهرمانی کارگران کشور موفق به کسب مقام قهرمانی این مسابقات شد و سال آینده به عنوان نماینده کشور در مسابقات جهانی یونان شرکت خواهند کرد. مجید مجیدی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: مجمع هیئت ورزش‌های کارگری استان قم برای اولین بار در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و بنده با کسب ۱۵ رای به مدت ۴ سال به عنوان رییس این هیئت انتخاب شدم. وی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۲۴ ورزشکار سازمان یافته در ورزش‌های کارگری استان قم فعالیت دارند که در ۲۳ انجمن فعالیت‌های خود را پیگیری می‌کنند، ۱۵ انجمن در رشته‌های آقایان و ۸ انجمن در رشته‌های بانوان فعالیت دارند. رییس هیئت ورزش کارگری کشور اظهار کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تا کنون ۴۵ نفر در قالب ۱۰ تیم به مسابقات قهرمانی کارگران کشور اعزام شده‌اند. مجیدی با اشاره به قهرمانی تیم تنیس روی میز کارگران استان قم گفت: تیم تنیس روی میز کارگران استان قم با کسب ۵ مدال طلا در مسابقات قهرمانی کارگران کشور موفق به کسب مقام قهرمانی این مسابقات شد و سال آینده به عنوان نماینده کشور در مسابقات جهانی یونان شرکت خواهند کرد.
ایمناایمنا1 روز قبل
به همین بهانه نگاهی به مستند «در جستجو فریده»، نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ خواهیم داشت. همچنین وجود رگه‌هایی از درام و رعایت تمام اصول آن باعث شده تا «در جستجو فریده» تبدیل به اثری خوش ساخت شود. قصه فریده پل ارتباطی بین غرب و شرقآزاده موسوی، یکی از کارگردانان «در جستجو فریده» در اکران دانشجویی این اثر در دانشگاه هنر اصفهان گفت: ساخت «در جستجو فریده» تقریبا چهار سال به طول انجامید، البته فیلمبرداری تنها ۳۵ روز زمان برد. فریده در اسکار شانس دارد؟ «در جستجو فریده» در دو بخش بهترین مستند و بهترین فیلم خارجی زبان در اسکار حاضر خواهد بود. در صدر رقبا «در جستجو فریده» فیلم کره‌ای «انگل» قرار دارد که جایزه اول جشنواره کن را نیز به دست آورد.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
دلیل اصلی وجود جشنواره‌ها بروز استعدادهاست و مهمترین سبب شکوفایی نبوغ تازه و بها دادن به آنهاست. توجه به ایده‌های نو ضروری‌ترین دلیل برای برگزاری جشنواره‌ها‌ست، چون بهترین مجال برای اثبات خلاقیت‌ها بها دادن به افکار جدید در تولید آثار و عرضه آن است. جشنواره فیلم فجر یکی از این فرصت‌هاست و چندسالی می‌شود در بخش‌های جنبی و اصلی خود به این موضوع پرداخته و گاه آن را نادیده گرفته و به حاشیه برده است. «نگاه نو» یعنی آثار نو و مجال به اولین‌ها برای ورود به عرصه رقابت در رسیدن به تعالی هنر، یعنی فرصت آزمون و خطا و دیده شدن آن‌هایی که نابغه‌اند و محکی برای آن‌هایی که گمان می‌کنند نابغه‌اند، اما نبود فرصت را بهانه و توجیه بزرگ خود می‌دانند. نگاه نو از سال‌های اولیه شروع جشنواره فجر در سینمای ایران پدید آمد و در هر دوره که به آن پرداخته شد خروجی جشنواره شاهد آثار قابل توجه و مورد بحثی قرار گرفت، از جمله آن می‌توان به «ایستاده در غبار» مهدویان، «بوتیک» نعمت الله، «اخراجی‌ها» ده نمکی و «پرده آخر» واروژ کریم‌مسیحی اشاره کرد.
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
سینماپرس: مجید مجیدی گفت: من افسوس می‌خورم که چرا در مراسم رونمایی از آلبوم «محمد رسول الله» حضور نداشته‌ام. باید به پیام عزیزی با آن اسم با مسمایش تبریک عرض کنم که در این راه گام برداشته و برای پیامبر (ص) کار می‌کند. به گزارش سینماپرس، مجید مجیدی فیلمساز، از خالق و خواننده آلبوم موسیقی «محمد رسول‌الله» تمجید کرده و آن را اثری ارزشمند در به تصویر کشیدن چهره واقعی اسلام ارزیابی کرده است. وی در پایان انتشار آلبوم محمد رسول الله (ص) پیام عزیزی را در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: خوشا به حال پیام عزیزی که توفیق پیدا کرده در این مسیر کار کند. این آلبوم شامل ۱۴ قطعه موسیقی عرفانی با محوریت شخصیت نبی مکرم اسلام است که با خوانندگی پیام عزیزی، تنظیم فردین لاهورپور و صدابرداری امید نیک‌بین عرضه شده و در سایت‌های معتبر موسیقی نیز در دسترس قرار گرفته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
مجید مجیدی فیلمساز، از خالق و خواننده آلبوم موسیقی «محمد رسول‌الله» تمجید کرده و آن را اثری ارزشمند در به تصویر کشیدن چهره واقعی اسلام ارزیابی کرده است. وی در پایان انتشار آلبوم محمد رسول الله (ص) پیام عزیزی را در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: خوشا به حال پیام عزیزی که توفیق پیدا کرده در این مسیر کار کند. من در این‌جا باید به پیام عزیزی با آن اسم با مسمایش تبریک عرض کنم که در این راه گام برداشته و برای پیامبر (ص) کار می‌کند. و قطعا با این کارها خداوند عزیزش خواهد داشت و من افسوس می‌خورم که چرا در مراسم رونمایی از این اثر حضور نداشته‌ام. مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی (محمد رسول الله) دوشنبه همزمان با ایام ولادت حضرت رسول (ص) و هفته وحدت با حضور موسیقیدان‌ها، شعرا و هنرمندان مطرح در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمجید مجیدی فیلمساز، از خالق و خواننده آلبوم موسیقی «محمد رسول‌الله» تمجید کرده و آن را اثری ارزشمند در به تصویر کشیدن چهره واقعی اسلام ارزیابی کرده است. وی در پایان انتشار آلبوم محمد رسول الله (ص) پیام عزیزی را در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: خوشا به حال پیام عزیزی که توفیق پیدا کرده در این مسیر کار کند. من در این‌جا باید به پیام عزیزی با آن اسم با مسمایش تبریک عرض کنم که در این راه گام برداشته و برای پیامبر (ص) کار می‌کند. مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی (محمد رسول الله) دوشنبه همزمان با ایام ولادت حضرت رسول (ص) و هفته وحدت با حضور موسیقیدان‌ها، شعرا و هنرمندان مطرح در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. این آلبوم شامل ۱۴ قطعه موسیقی عرفانی با محوریت شخصیت نبی مکرم اسلام است که با خوانندگی پیام عزیزی، تنظیم فردین لاهورپور و صدابرداری امید نیک‌بین عرضه شده و در سایت‌های معتبر موسیقی نیز در دسترس قرار گرفته است.
فراروفرارو1 هفته قبل
فرارو- سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی جواد فرحانی از روز چهارشنبه ۱۳ آذر ماه در دو فصل ۱۴ قسمتی وارد شبکه‌ی نمایش خانگی خواهد شد. دل دومین تجربه‌ی کارگردانی منوچهر هادی برای شبکه‌ی نمایش خانگی است که پیش از این سریال عاشقانه را با ستاره هایی، چون محمدرضا گلزار و مهناز افشار و هومن سیدی روانه‌ی شبکه‌ی نمایش خانگی کرده بود. همچنین نام میثم کایدان نیز که پیشتر در تگزاس و رحمان ۱۴۰۰ با بابک کایدان همکاری داشت عنوان دیگر نویسنده‌ی سریال دل به چشم می‌خورد. ساره بیات، راضیه‌ی فیلم ماندگار جدایی نادر از سیمین در سومین همکاری اش با منوچهر هادی پس از فیلم رحمان ۱۴۰۰ و سریال عاشقانه از بازیگران اصلی سریال دل است. یکتا ناصر همسر و بازیگر ثابت آثار منوچهر هادی نیز در سریال دل به ایفای نقش می‌پردازد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به همین بهانه خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نگاهی جامع به فهرست هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم انداخته و کارنامه کاری آنها را مورد بررسی قرار داده است. ***همایون اسعدیانهمایون اسعدیان فیلمنامه نویس، تهیه کننده، کارگردان و رییس هیات مدیره خانه سینما نفر سوم فهرست هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر است، وی به نوعی یکی از موفق‌ترین چهره‌های حاضر در فهرست هیات انتخاب از لحاظ حضور در جشنواره فیلم فجر است. اسعدیان تاکنون پنج بار برای فیلم‌های آخر بازی، مرد آفتابی و دو همسفر نامزد سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر شده است، وی دو بار برای کارگردانی «آخر بازی» و عکاسی از فیلم «دو همسفر» دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرده است. وی چند فیلم کوتاه و تله فیلم بلند و دو فیلم سینمایی در کارنامه هنری خود دارد. ***رضا درستکاررضا درستکار منتقد، نویسنده کتاب‌های سینمایی و مستندساز از دیگر چهره‌های حاضر در میان فهرست هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر در سال جاری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجید مجیدی بار دیگر قرار است با فیلمی با مضمونی اجتماعی به سینما برگردد. فیلمی که فیلمنامه‌اش را مجیدی با همکاری نیما جاویدی کارگردان «سرخپوست» نوشته است و فیلمبرداری آن را هومن بهمنش به عهده داشته است. «خورشید» از شهریور ۹۸ در جنوب تهران کلید خورد و گفته می‌شود داستان آن را یادآور کارهای شاخص سینمای مجیدی می‌دانند. باید دید آیا مجیدی که نه با «محمد رسول‌الله (ص)» و نه با فیلم هندی‌اش «آن سوی ابرها» نتوانست توفیقات گذشته خود را تکرار کند آیا بار دیگر می‌تواند به روزهای اوج خود برگردد؟ مجید مجیدی یکی از کارگردان‌های سرشناسی است که در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر حضور دارند. برای آشنایی با تعداد دیگری از این چهره‌های سرشناس (از نیکی کریمی تا سعید ملکان؛ خبرسازهای جشنواره سی‌وهشتم کدامند؟) را بخوانید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
همچنین یلدا جبلی که از او به عنوان کارگردان جوان این هیات انتخاب یاد شده، سال قبل با فیلم «جمشیدیه» در جشنواره فجر حضور داشت. به این ترتیب در پنجمین دوره جشنواره فجر عبدالله اسفندیاری، محمدمهدی حیدریان، علیرضا شجاع‌نوری و محمدباقر کریمیان به عنوان هیات انتخاب معرفی شدند. در چهار دوره بعدی، جشنواره ترکیب هیات انتخاب تقریبا بین چند اسم تکراری چرخیده و به طور مشخص سه چهار نفر بیشترین سهم را در انتخاب فیلم‌های این چهار دوره جشنواره برعهده داشتند. در بیست‌ویکمین دوره از جشنواره محمود اربابی، جعفر صانعی مقدم، محمدابراهیم صلواتی‌فرد، ناصر عنصری و کامران ملکی اعضای هیات انتخاب بودند. سال گذشته هم احمد امینی، محمدعلی حسین‌نژاد، حسن خجسته، شاهرخ دولکو، بهروز شعیبی، حسین کرمی و رضا مقصودی عضو هیات انتخاب جشنواره فجر بودند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمجید مجیدی بار دیگر قرار است با فیلمی با مضمونی اجتماعی به سینما برگردد. فیلمی درباره کودکان کار و با بازی جواد عزتی. فیلمی که فیلمنامه‌اش را مجیدی با همکاری نیما جاویدی کارگردان «سرخپوست» نوشته است و فیلمبرداری آن را هومن بهمنش به عهده داشته است. اخبار چهره‌ها - «خورشید» از شهریور ۹۸ در جنوب تهران کلید خورد و گفته می‌شود داستان آن را یادآور کارهای شاخص سینمای مجیدی می‌دانند. باید دید آیا مجیدی که نه با «محمد رسول‌الله (ص)» و نه با فیلم هندی‌اش «آن سوی ابرها» نتوانست توفیقات گذشته خود را تکرار کند آیا بار دیگر می‌تواند به روزهای اوج خود برگردد؟ مجید مجیدی یکی از کارگردان‌های سرشناسی است که در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر حضور دارند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرآنلاین: کارگردان فیلم تحسین شده «بچه‌های آسمان» امسال برای تازه‌ترین فیلمش فرم حضور در جشنواره فیلم فجر پر کرده است. مجید مجیدی بار دیگر قرار است با فیلمی با مضمونی اجتماعی به سینما برگردد. «خورشید» از شهریور ۹۸ در جنوب تهران کلید خورد و گفته می‌شود داستان آن را یادآور کارهای شاخص سینمای مجیدی می‌دانند. باید دید آیا مجیدی که نه با «محمد رسول‌الله (ص)» و نه با فیلم هندی‌اش «آن سوی ابرها» نتوانست توفیقات گذشته خود را تکرار کند آیا بار دیگر می‌تواند به روزهای اوج خود برگردد؟ مجید مجیدی یکی از کارگردان‌های سرشناسی است که در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر حضور دارند. برای آشنایی با تعداد دیگری از این چهره‌های سرشناس (از نیکی کریمی تا سعید ملکان؛ خبرسازهای جشنواره سی‌وهشتم کدامند؟) را بخوانید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- نهمین روز از آذر ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به گفت‌وگوی علیرضا داوودنژاد درباره عدم حضورش در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد. عبدلی پیرامون سریال «حکایت‌های کمال» اظهار کرد‌: سریال «حکایت‌های کمال» با روایتی از دهه چهل قرار است در ۱۵۰ قسمت براساس ۱۵۰ داستان از کتاب «حکایت‌های کمال» نوشته محمد میرکیانی باشد که در چند فاز تصویربرداری می‌شود، فاز نخست این سریال برای ۳۱ قسمت نگاشته شده و قسمت‌های دیگر برای فاز دوم در نظرگرفته شده است. بیشتر بخوانید: برای مطالعه آخرین خبرها از سریال «حکایت‌های کمال» اینجا کلیک کنیدوی در همین راستا افزود: سریال «حکایت‌های کمال» دارای ژانر کودک و نوجوان است و به نظر بنده جای آن در تلویزیون بسیار خالی بود، امیدوارم از این نوع کار‌ها بیشتر تولید شود. داریوش مهرجویی یکی از مهمترین غایبان این دوره از جشنواره فیلم فجر است، وی که هم اکنون روز‌های پایانی لامینور جدیدترین ساخته خود را پشت سر می‌گذارد با وجود آمده بودن اثر باری حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از حضور در این دوره کنار کشید. دلخوری داریوش مهرجویی از مسئولین برگزاری جشنواره فیلم فجر و سازمان سینمایی از دلایل مطرح شده برای این انصراف بود.

کارگردانان غایب «سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر» را بشناسید

4+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: مجید مجیدی کارگردان سینما و سیدمهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه‌نگار کشور با حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت وگو کردند. به گزارش سینماپرس، مجید مجیدی کارگردان سینما و سیدمهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه‌نگار کشور با حضور در آستان نورانی امام هشتم با حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت و گو کردند. در این دیدار حجت‌الاسلام احمد مروی در سخنانی با تأکید بر ضرورت حمایت از هنرمندان ارزشی گفت: یکی از اولویت‌های آستان قدس فراهم کردن شرایط مناسب برای نقش آفرینی هنرمندان در ترویج سیره رضوی و آموزه‌های حضرت رضا (ع) است. حجت‌الاسلام احمد مروی گفت: معتقدیم کلام اهل بیت (ع) با استفاده از قالب‌های هنری اثرگذاری بیشتری برای عموم جامعه خواهد داشت که در این جهت آستان قدس آماده هرگونه همکاری است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشمجید مجیدی کارگردان سینما و سیدمهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه‌نگار کشور با حضور در آستان نورانی امام هشتم با حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت و گو کردند. اخبار فرهنگ و هنر- در این دیدار حجت‌الاسلام احمد مروی در سخنانی با تأکید بر ضرورت حمایت از هنرمندان ارزشی گفت: یکی از اولویت‌های آستان قدس فراهم کردن شرایط مناسب برای نقش آفرینی هنرمندان در ترویج سیره رضوی و آموزه‌های حضرت رضا (ع) است. حجت‌الاسلام احمد مروی گفت: معتقدیم کلام اهل بیت (ع) با استفاده از قالب‌های هنری اثرگذاری بیشتری برای عموم جامعه خواهد داشت که در این جهت آستان قدس آماده هرگونه همکاری است.

رقابت بزرگان سینما در جشنواره فیلم فجر امسال

4+
فراروفرارو2 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- پنجمین روز از آذر ماه ۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به اسامی کارگردانان حاضر در جشنواره فیلم فجر ۳۸ اشاره کرد. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، با پایان مهلت ثبت نام آثار برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که در میان فیلم‌های سینمایی ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد. بیشتر بخوانیدبرای مشاهده آمار آثار متقاضی برای حضور در جشنواره فیلم فجر اینجا کلیک کنیداز جمله اخبار مهم جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم می‌توان به غیبت داریوش مهرجویی اشاره کرد، وی که پیش از این به عنوان یکی از شانس‌های جشنواره امسال نامیده می‌شد از حضور در جشنواره انصراف داد، شهرام مکری دیگر و حسن فتحی دیگر غایبان مسلم جشنواره فیلم فجر هستند، حسن فتحی و شهرام مکری نیز دیروز طی خبری از عدم حضور خود در جشنواره فیلم فجر خبر دادند. من تلاش کردم بی‌طرفانه به نگارش کتاب «خوشا سرو» بپردازم و از گفته‌ها و خاطرات اطرافیان شهید برای نوشتن این کتاب استفاده کنم. تخفیف ۳۰ درصدی کتب در هفته بسیجمدیر «انتشارات ۲۷ بعثت» گفت‌: کتاب‌هایی که به مناسبت هفته بسیج در «انتشارات ۲۷ بعثت» رونمایی می‌شوند متعلق به شهدای ۲۷ بعثت و جوانانی که در عملیات‌های گوناگون در لشکر ۲۷ به شهادت رسیده‌اند است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
مجید مجیدی، کارگردان سینمای ایران و سید مهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه نگار با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند. حجت الاسلام و المسلمین مروی در دیدار مجید مجیدی، کارگردان سینمای ایران و سید مهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه نگار گفت: یکی از اولویت‌های آستان قدس فراهم ساختن شرایط مناسب برای نقش آفرینی هنرمندان در ترویج سیره رضوی و آموزه‌های حضرت رضا (ع) است زیرا معتقدیم کلام اهل بیت با استفاده از قالب‌های هنری اثرگذاری بیشتری برای عموم جامعه خواهد داشت که در این جهت آستان قدس آماده هرگونه همکاری است.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، مجید مجیدی، کارگردان سینمای ایران و سید مهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه نگار کشورمان با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند. حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی در این دیدار گفت: یکی از اولویت‌های آستان قدس رضوی، فراهم ساختن شرایط مناسب برای نقش آفرینی هنرمندان در ترویج سیره رضوی و آموزه‌های حضرت رضا (ع) است. وی افزود: معتقدیم کلام اهل بیت (ع) با استفاده از قالب‌های هنری اثرگذاری بیشتری برای عموم جامعه دارد که در این راستا، آستان قدس آماده هرگونه همکاری است. انتهای پیام/۷۰۰۶۱/ر
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار حج و زیارت و وقف خبرگزاری فارس؛ مجید مجیدی کارگردان سینما و سیدمهدی شجاعی، نویسنده و روزنامه‌نگار کشور با حضور در آستان نورانی امام هشتم با حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت‌وگو کردند. در ایت دیدار مروی طی سخنانی با تأکید بر ضرورت حمایت از هنرمندان ارزشی گفت: یکی از اولویت‌های آستان قدس فراهم کردن شرایط مناسب برای نقش آفرینی هنرمندان در ترویج سیره رضوی و آموزه‌های حضرت رضا (ع) است. وی ادامه داد: معتقدیم کلام اهل بیت (ع) با استفاده از قالب‌های هنری اثرگذاری بیشتری برای عموم جامعه خواهد داشت که در این جهت آستان قدس آماده هرگونه همکاری است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
پروژه‌ای که بازیگرش را رئیس رسانه‌ملی در بازدید سرزده از کارگاه‌های لباس و تجهیزاتش، معرفی می‌کند؛ او قرار است به تعبیر تهیه‌کننده سریال «سلمان» همه مقاطع سریال باشد. نکته دیگر درباره داستان سریال «سلمان فارسی» است که به تعبیر امرالله احمدجو نویسنده و کارگردان سریال «روزی روزگاری» و نگارشگر فیلمنامه سریال «سلمان فارسی» گفت «سلمان فارسی» از تولد تا ماجرای فتح ایران سریال می‌شود. گروه با آماده‌سازی مقدمات و دکورها و شرایط درصدد است اواخر آذرماه در مناطق جنوبی کشور کار را آغاز کند. سریال «سلمان فارسی» که جزو کارهای الف ویژه تلویزیون به شمار می‌رود تا ۵ سال تصویربرداری‌اش طول خواهد کشید. بازیگران و عوامل سریال «سلمان فارسی» به ترکیه می‌روند و بعد از بازگشت در لوکیشن‌هایی همچون تیسفون و جی فیلمبرداری می‌کنند.

۳۵ فیلم متقاضی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را بشناسید

31+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
حکایت جشنواره فیلم فجر و سینماگران ایرانی، حکایت تلویزیون و مخاطبان آن است. روزنامه وطن امروز: حکایت جشنواره فیلم فجر و سینماگران ایرانی، حکایت تلویزیون و مخاطبان آن است. در حالی که پیش از این برخی شایعات از احتمال حضور این فیلم در بخش بین‌الملل جشنواره فجر یا همان «جشنواره جهانی فیلم فجر» خبر می‌داد اما در نهایت این فیلم نیز فرم حضور در جشنواره ملی فیلم فجر را پر کرد، البته شایعاتی درباره آماده نبودن این فیلم برای حضور در جشنواره امسال در محافل سینمایی به گوش می‌رسد و در صورت درست بودن این موضوع، احتمال دارد مجیدی بخواهد فیلم جدیدش را برای نخستین‌بار در یک جشنواره بین‌المللی رونمایی کند. در میان گمانه‌زنی‌های روز گذشته رسانه‌ها در ارتباط با فیلم‌ها و فیلمسازانی که متقاضی حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر شده‌اند، چند نام جالب توجه هم دیده می‌شد. همچنین «کشتارگاه» عباس امینی هم یکی دیگر از این آثار است که متقاضی حضور در جمع ۱۰ فیلم‌اولی جشنواره فجر سی‌وهشتم است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 هفته قبل
«خون شد» آخرین ساخته مسعود کیمیایی در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر نمایش داده شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که این کارگردان فرم حضور در جشنواره فجر را پر کرده است. «خورشید» با چهار سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر، رکورددار این حوزه است. مجید مجیدی که آخرین بار با «آواز گنجشک‌ها» در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرده بود، امسال با جدیدترین اثرش با عنوان «خورشید» در این میدان به رقابت می‌پردازد. روز پنجشنبه مهلت ثبت‌نام در جشنواره فیلم فجر به پایان رسید و تا کنون خبری از پر کردن فرم جشنواره توسط داریوش مهرجویی نشده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
آخرین حضور او در جشنواره فجر به فیلم «قاتل اهلی» برمی گردد. این فیلم به تهیه‌کنندگی مشترک امیر بنان و مجید مجیدی به تازگی فرم حضور در جشنواره را پر کرده است. «آتابای» نیکی کریمی امسال با «آتابای» که خود نیز تهیه کنندگی آن را برعهده دارد در جشنواره حضور خواهد داشت. «بعد از تو» این فیلم به کارگردانی فرهاد نجفی هم فرم حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده‌ است. درحالی که زمان ثبت‌نام فیلم‌های سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر به پایان رسیده، خبری از حضور رضا درمیشیان تهیه‌کننده فیلم مهرجویی و تکمیل فرم حضور این فیلم در جشنواره منتشر نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
با پایان مهلت ثبت نام سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر فهرست متقاضیان این جشنواره مشخص شد و با وجود اخبار ضد و نقیض، اغلب پروژه‌های مهم امسال متقاضی شرکت در جشنواره فجر شده‌اند. اعتمادآنلاین| «خروج» حاتمی‌کیا، «خورشید» مجید مجیدی، «خون شد» کیمیایی، «قاتل و وحشی» نعمت‌الله، «مجبوریم» درمیشیان، «درخت گردو» مهدویان، «آتابای» نیکی کریمی و «عامه پسند» سهیل بیرقی فرم حضور در جشنواره فجر را پر کردند. کمال تبریزی برای فیلم جدیدش با نام موقت «در کمال بیشعوری» فرم پرکرده است، فیلمی که بی سر و صدا در حال فیلمبرداری است. «مست عشق» حسن فتحی هم سرانجام متقاضی جشنواره فجر شد. چند نام جالب هم در فهرست متقاضیان امسال به چشم می‌خورند یک فیلم پرحاشیه که سال گذشته اکران هم شده امسال متقاضی جشنواره فجر شده‌است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با پایان مهلت ثبت نام سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۵۱ اثر متقاضی حضور در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر شدند. ۱۱۵ فیلم سینمایی همراه با ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که در میان فیلم‌های سینمایی ۳۷ اثر به فیلمسازان فیلم اولی اختصاص دارد. گویا «مست عشق» حسن فتحی هم سرانجام متقاضی جشنواره فجر شده است. این فیلم که تولیدش با حواشی فراوانی همراه بود، در صورت حضور در جشنواره فیلم فجر از جمله آثار پر سر و صدای فجر سی‌وهشتم خواهد بود. سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
خبرگزاری تسنیم-حمید صنیعی: در هفته‌ جاری سالروز آغاز به کار نخستین کنفرانس بین ‏المللی هنر دینی (دین در آینه هنر) در تهران است. سینمای دینی که یکی از انواع هنری دینی است، موضوعی مهم در نظر رهبر انقلاب و متفکران آن است. منطق درست سفارش‌ دادن ساخت آثار مهم دینی و تاریخی-مذهبی به خبرگان سینما سال‌ها است که فراموش شده است و هیچ‌وقت به عنوان یک‌ أمر جدی در سینمای ما دنبال نشده است. درست است که هزینه‌های فراوانی برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی باید در نظر گرفت اما، هزینه‌های فراوانی تا به حال برای ساخت برخی فیلم‌های سینمایی صورت گرفته است که راه برای ساخت فیلم‌های سینمایی تاریخی هموار شود. مطمئنا می‌توان هزینه‌های برخی از آنان را جمع کرد و به ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی مذهبی اختصاص داد.

به انتهای لیست رسیدید