محرم و صفر

محرم و صفر

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت:۲۶ موقوفه با حکم محاکم قضایی، در استان از دست متصرفان آزاد شد. به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اهمیت حفظ حق و حقوق موقوفات افزود: اوقاف مدافع حقیقی موقوفات است و در این مسیر برای احقاق حق و حقوق املاک وقفی از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌گیری می‌کند. مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران وقف را یک مسئله شرعی و قانونی برشمرد و عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد موقوفات استان مربوط به حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه‌های محرم و صفر است و متصرفان غیرقانونی موقوفات در واقع اموال اهل بیت (ع) تصرف کردند. بیش از ۱۴ هزار موقوفه در استان مازندران وجود دارد. برچسب‌هامازندران اوقاف و امور خیریه
مهرمهر1 روز قبل
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت حفظ حق و حقوق موقوفات اظهار کرد: اوقاف مدافع حقیقی موقوفات است و در این مسیر برای احقاق حق و حقوق املاک وقفی از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌گیری می‌کند. وی با بیان اینکه برخی موقوفه‌خواران برای تصرف املاک وقفی اقدام به تجاوز به حریم موقوفه می‌کنند و برخی نیز اجاره‌بها وقف را نمی‌پردازند، افزود: در این راستا اوقاف به‌عنوان مدافع موقوفات، فرد متصرف را دعوت به پرداخت حق و حقوق موقوفه می‌کند و در صورت تمکین نکردن مراحل احیای موقوفه از مسیر قانونی در مراجع قضائی پیگیری می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۲۶ حکم صادره موقوفات در محاکم قضائی خبر داد و گفت: با اجرای این احکام ۲۶ موقوفه استان که به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند احیا شده است. حیدری وقف را یک مسئله شرعی و قانونی برشمرد و عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد موقوفات استان مربوط به حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه‌های محرم و صفر است و متصرفان غیرقانونی موقوفات در واقع به اموال اهل بیت (ع) تصرف کردند. وی با بیان اینکه اوقاف افتخار دارد به دستگاه اهل بیت خدمت‌رسانی می‌کند، گفت: پرداخت حق و حقوق موقوفات در واقع عمل به نیت امینانه وقف است و مستأجران موقوفات نیز در اجرای این امر خیر شریک خواهند بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران: پیام مازند - ساری - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: با اجرای احکام قضایی ۲۶ موقوفه استان که به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند از دست موقوفه خواران آزاد شد. حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت حفظ حق و حقوق موقوفات اظهار کرد: اوقاف مدافع حقیقی موقوفات است و در این مسیر برای احقاق حق و حقوق املاک وقفی از تمامی ظرفیت‌ها بهره‌گیری می‌کند. مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۲۶ حکم صادره موقوفات در محاکم قضائی خبر داد و گفت: با اجرای این احکام ۲۶ موقوفه استان که به‌صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته بودند احیا شده است. حیدری وقف را یک مسئله شرعی و قانونی برشمرد و عنوان کرد: حدود ۷۰ درصد موقوفات استان مربوط به حضرت سیدالشهدا (ع) در ماه‌های محرم و صفر است و متصرفان غیرقانونی موقوفات در واقع به اموال اهل بیت (ع) تصرف کردند. وی با بیان اینکه اوقاف افتخار دارد به دستگاه اهل بیت خدمت‌رسانی می‌کند، گفت: پرداخت حق و حقوق موقوفات در واقع عمل به نیت امینانه وقف است و مستأجران موقوفات نیز در اجرای این امر خیر شریک خواهند بود.
ایرناایرنا2 روز قبل
حسن سیادتان شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: افزایش تنش‌ها در روزهای اخیر باعث شده حدود ۷۰ درصد تورهای گردشگری خارجی به این استان لغو شود. وی اظهار داشت: بسیاری از تورهای گردشگری خارجی به استان فارس در اردیبهشت گذشته به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان کنسل و به فروردین و اردیبهشت سال آینده موکول شد که در پی رخدادها و تنش‌های اخیر آن نیز کنسل شده است. گردشگری مذهبی نیازمند توجهاین فعال حوزه گردشگری فارس در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: لازم است برای رونق گردشگری مذهبی ایران و به ویژه استان فارس نیز کاری انجام شود چرا که در ماه‌های رمضان، محرم و صفر اعزام تورهای گردشگری خارجی و اروپایی به ایران کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. وی گفت: ‌تاکنون در پی کاهش تعداد گردشگران داخلی و خارجی در استان فارس تعدیل نیرویی در بدنه جامعه هتلداران استان فارس انجام نشده است اما اگر این روند تداوم داشته باشد ناگزیر این اتفاق رخ خواهد داد. سیادتان اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند به دور از سیاه نمایی به رونق گردشگری این استان کمک شایانی کنند.

میراث معنوی سمنان؛ در انتظار ثبت ملی

5+
فارسفارس1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قم اکران، نشست نقد و تحلیل فیلم سینمایی «۲۳ نفر» به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش‌های غدیر قم برگزار شد. در این نشست، پس اکران این فیلم، در نشست نقد و تحلیل، مجتبی فراورده «تهیه کننده فیلم ۲۳ نفر» اظهار داشت: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب و ۸ ساله دفاع مقدس ما سرشار از نکات نورانی و ناگفته‌ای است. وی گفت: زمانی که صحبت از تولید فیلم ۲۳ نفر شد، سعی کردیم که خود را در این کار دخیل کنیم؛ این داستان، داستانی بی نظیر است و همین اتفاقات می‌تواند در ایرانیان بعد از انقلاب نیز بیفتد. کارگردان فیلم «۲۳ نفر» افزود: در صحنه فیلم در برگه‌ای همه ۲۳ نفر امضایی زدند که حاج قاسم خطاب به آن ۲۳ نفر نوشتند «جان من فدای جان شما که جان خود را فدای اسلام کردید». این فیلم سینمایی در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوسف اظهار کرد: بانوی خوسفی ۱۲ ساعت آب و اراضی کشاورزی از قنات روستای کمرسبز بخش ماژان خوسف را وقف کرد. محمد الهی، گفت: این موقوفه ۱۵ میلیون ریالی را گل نگار قاسمی پور از پدر مرحومش به ارث برده بود که در دهستان قلعه زری روستای کمرسبز بخش ماژان وقف کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اوقاف و امورخیریه خراسان‌جنوبی، وی، نیت این موقوفه را عزاداری امام حسین (ع) در ایام محرم و صفر عنوان کرد و یادآور شد: در شهرستان خوسف ۹۷۰ موقوفه ثبت شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
ایرانیان سالانه۱٫۸ کیلوگرم قارچ می‌خورندویاظهار داشت: سرانه مصرف قارچ در کشور ۱٫۸ کیلوگرم در سال است که این رقم در تهران به ۲٫۲ کیلوگرم می‌رسد؛ اما سرانه مصرف این محصول در برخی استان‌ها به ۱۸۰ گرم می‌رسد و در برخی از آنها نیز مصرفی ندارد. رجبی گفت: مصرف قارچ در برخی کشورهای دنیا بیش از دو برابر کشورمان است که با فرهنگ سازی‌های انجام شده به دنبال افزایش سرانه مصرف این محصول در کشور هستیم. رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی پرورش دهندگان قارچ خوراکی با اشاره به اینکه میز توسعه صادرات قارچ در دستور کار قرار دارد گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در این ارتباط همراهی داشته است تا بتوانیم قارچ خود را به کشورهای دیگر نیز صادرات کنیم. صادرات قارچ ایران به عربستانرجبی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر قارچ ایران به کشورهای کویت، امارات، عراق، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، عمان، عربستان (به طور غیرمستقیم) و قطر صادر می‌شود. قیمت ۸ هزار تومانی قارچوی اظهار داشت: در حال حاضر قیمت فروش هر کیلو گرم قارچ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است هر چند که قیمت این محصول در برخی استان‌ها حتی در تهران، ۸ هزار تومان نیز فروخته می‌شود.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان خوسف گفت: این موقوفه ۱۵ میلیون ریالی را گل نگار قاسمی پور از پدر مرحومش به ارث برده بود که در دهستان قلعه زری روستای کمرسبز بخش ماژان وقف کرد. محمد الهی نیت این موقوفه را عزاداری امام حسین (ع) در ایام محرم و صفر عنوان کرد. در شهرستان خوسف ۹۷۰ موقوفه ثبت شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 هفته قبل
منشأ این گسست هویتی، تشکیک در همین مشترکات هویت ساز بود و این تشکیک، منجر به کاهش سرمایه‌ی اجتماعی گردید. جهان‌های زیست متفاوتی را می‌بینیم که در حال فاصله گرفتن از هم هستند و اینجاست که با کاهش سرمایه‌ی اجتماعی مواجه می‌شویم. مشترکات همه به بالاترین حد خود رسیده بود: ضدیت با آمریکا، مبارزه با استکبار، انتقام خون شهید مقاومت، استمرار مقاومت و …. مهمتر از انتقامی که باید بگیریم وظیفه‌ای است که در قبال این سرمایه‌ی اجتماعی مقدس داریم. پاسداشت خون این شهیدان، مراقبت از این سرمایه‌ی اجتماعی گرانبهاست.
ایرناایرنا1 هفته قبل
در واقع سردار سلیمانی ۴۰ سال درحال مبارزه بود و در همه این چهل سال مبارزه با نفس را هم انجام می‌داد و رعایت می‌کرد. سردار سلیمانی در امورات دینی ابتدا مقلد حضرت امام (ره) و بعد مقلد حضرت آقا (مقام معظم رهبری) اما در امور جهادی مقلد هیچ‌کس نبود. سردار قاسم سلیمانی اما هیچ‌کدام از آن‌ها را قبول نداشت و همه آن‌ها باید می‌آمدند و نزد ایشان درس جنگ می‌گرفتند. در آینده درباره این درس‌ها و سبک سردار سلیمانی بیشتر گفته شده و برای مردم روشن می‌شود. وی ادامه داد: در مراسم تشییع سردار دیدند که کودکان نوپایی که هنوز به نوجوانی هم نرسیده‌اند با چه بغض و وضیعت روحی از سردار سلیمانی سخن می‌گفتند.

روایت خروش ۱۶ دی شهر خون و قیام/ نه سازش، نه تسلیم، منتقم تو هستیم

3+
فارسفارس2 هفته قبل
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انتظار مردم شهید پرور قم پس از ساعت‌ها به پایان رسید و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه بعد از طواف گرد ضریح مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) وارد جمعیت عاشقانش شد. پیکر شهدا هم اکنون بر دوش خیل عظیم مردم ولایت مدار قم به سمت مسجد مقدس جمکران در حال تشییع است. در بین خروش جمعیت پر شکوه ندای دمام قوم نجفی‌های که مناسب ماه‌های محرم و صفر است در این مسیر طنین انداز است و دمام زنان با چشمی اشک بار حزن و اندوه خود را نشان می‌دهند. نجفی‌ها هم چنین در این مسیر ایستگاه صلواتی به همراه مجموعه‌ای از عکس‌های سردار شهید قاسم سلیمانی و رشادت‌های ابو مهدی المهندس در میدان‌های نبرد علیه داعش به نمایش گذاشته شده است. شبکه‌های خارجی الفرات؛ الاتجاه؛ العهد و السومریه از عراق هم چنین شبکه المیادین و المنار از لبنان و المسیره یمن مراسم تشیع سردار دل‌ها و وداع مردم قم را پوشش خبری می‌دهند.
فارسفارس2 هفته قبل
این بار عمو آمده بود تا زیارت وداع بخواند، عمو آمده بود اما لباس خادمی بر تن نداشت، عمو آمده بود اما نایستاده بود بلکه بر روی دوش مردم، عمو آمده بود اما این بار آخرین شیفت خدمت را می‌گذراند، عمو آمده بود اما نه با بدن سالم. آخرین شیفت خدمت خادم الرضا (ع) / عمو قاسم آمد، این بار متفاوت با قبلبه گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، خادم بود و همیشه به این خادمی خود افتخار می‌کرد، خود را خادم ملت و اسلام می‌دانست. همه به او عمو می‌گویند، من هم می‌خواهم او را عمو صدا کنم؛ جنس تشرف به حرم عمو قاسم با دفعه‌های قبل فرق داشت، عمو قاسم هر بار که می‌آمد بر روی پاهای خود می‌ایستاد و سلام می‌داد. شهادت عمو قاسم اینقدر غریبانه بود که هر روضه‌ای که مداح به آن متوسل می‌شد را می‌توان در این شهادت متجسم کرد، از دست‌های قلم شده تا محاسن به خون آغشته شده. شور حسینی هر لحظه در جمعیت افزایش پیدا کرد؛ عمو آمده اما برای آخرین بار و متفاوت با همه آمدن‌هایش.
رکنارکنا2 هفته قبل
در حوزه اجتماعی یکی از مسائلی که به امیدوار شدن افراد کمک می‌کند شادی است. اما این شادی با توجه به مولفه‌های فرهنگی و اجتماعی که در جامعه ما حاکم است باید در قالب عرف جامعه باشد. وی ادامه داد: همایش‌های فرهنگی، ورزشی مثل پیاده روی خانوادگی یا مسابقات مختلف هنری می‌تواند برای کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی خانواده‌ها موثر باشد. بنابراین باید دولت، سازمان‌ها، صداوسیما و تریبون دارها به این مسائل توجه کنند و باعث ایجاد نشاط در جامعه شوند. اما در یک فضای مشخص که مجوز دارد یک برنامه فرهنگی و ورزشی بخواهد برگزار شود مشکلی نخواهد داشت.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیرعامل شرکت شمسا به تفاوت کاروان‌های مجاز و غیرمجاز عتبات، بدهی ۹ میلیارد دیناری بانک مرکزی عراق به شرکت شمسا و این شرکت به شرکت‌های عراقی به دلیل بلوکه شدن پول ایران در بانک مرکزی عراق اشاره کرد. زائران کاروان‌های غیرمجاز عمدتا بیمه نیستند/ ورودی درمانگاه‌های عراق ۱۰۰ دلار استعلاوه بر این، زائران کاروان‌های شمسا از خدمات بیمه‌ای برخوردار هستند؛ در حالی که زائران کاروان‌های غیرمجاز عمدتا بیمه هم نیستند. مردم از روی بی‌اطلاعی با کاروان‌های غیرمجاز همراه می‌شونداینطور نیست که بگوییم اعزام سازمان حج و زیارت با غیرمجاز چه فرقی دارد. کاروان‌های غیرمجازدر سایه از امکانات کاروان‌های شمسا استفاده می‌کنندحتی به کاروان‌های غیرمجاز؟ نه! کاروان‌های غیرمجاز در سایه امکانات کاروان‌های شمسا، به عراق می‌روند و از این امکانات استفاده می‌کنند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مراسم تعزیه‌خوانی با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی اجرا می‌شود و باید با تحقیق و پژوهش و بهره‌گیری از توانایی، تخصص و تجربه تعزیه‌خوانان، برجسته‌تر از گذشته مطرح شود. وی افزود: استان مرکزی از خاستگاه‌های اولیه تعزیه در کشور است و اکنون در اکثر خانواده‌های استان مرکزی تعزیه‌خوانی در یکی از گروه‌های تعزیه‌خوانی حضور داشته یا دارد. دانشی افزود: تعزیه و تعزیه‌خوانی در نقاط مختلف استان مرکزی جریان دارد و سالانه به ویژه در ماه‌های محرم و صفر، هیئت‌های مختلف تعزیه‌خوانی در شهرها و روستاها اقدام به برگزاری مجالس عزاداری و تعزیه‌خوانی می‌کنند. وی تصریح کرد: تعزیه استان مرکزی بیش از همه در شهرهای تفرش، فراهان، اراک و شازند رونق دارد که باید برای حفظ و نگهداری این هنر اصیل اسلامی و ایرانی کوشید. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: اکنون بیشترین تعزیه‌خوانان حرفه‌ای و پرآوازه کشور از خطه تفرش و فراهان هستند و نسخه تعزیه‌خوانی میر انجم متعلق به شازند در استان مرکزی است.
فارسفارس3 هفته قبل
خادمان حرم امامین عسکریین (ع) در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۱۲ میلیون پرس غذای حضرتی بین زائران حرم سامرا توزیع کردند که بیشترین وعده‌های غذایی در دهه اول ماه صفر بود. به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، آستان قدس امامین عسکریین (ع) هر روز میزبان زائران و مجاوران این حرم مطهر در سامرا است و برای رفاه بیشتر این زائران علاوه بر ارائه خدمات مختلف همچون توزیع غذا، در صورت نیاز اسکان نیز برای آن‌ها فراهم می‌کند. این امر در حالی است که در سایر ایام، ماهانه بیش از ۹۰۰ هزار وعده غذایی بین زائران توزیع می‌شود که بر اساس آمار آستان قدس عسکریین (ع) در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۱۲ میلیون وعده غذایی بین زائران توزیع شده که این وعده‌های غذایی علاوه بر زائران حرم سامرا، به مردم نیازمند این شهر نیز اعطا شده است. به گزارش فارس، مضیف حرم امامین عسکریین (ع) در طبقه زیرین بخش اداری واقع شده است. البته وعده‌های غذایی تنها در مضیف این حرم مطهر توزیع نمی‌شود بلکه در مسیر رسیدن به حرم امامین عسکریین (ع) نیز موکب‌هایی به صورت دائم برپا شده که از زائران پذیرایی می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
او می‌افزاید: رشد حجم معاملات و قیمت‌ها را در بازار مسکن تا اوایل سال آینده خواهیم داشت اما با توجه به بودجه عمرانی‌ای که دولت برای سال ۹۹ درنظر گرفته است پیش بینی می‌شود که وضعیت بازار مسکن شرایط خوبی را حداقل در نیمه اول سال سپری کند. به گفته این کارشناس ارشد اقتصاد مسکن، البته رونق بازار مسکن طی ماه‌های آینده نسبی است و با توجه به فراز و فرودهایی که طی ماه‌های گذشته داشته است، نام رونق را بر آن گذاشته‌ایم. او اضافه می‌کند: انتظار می‌رود که تا پایان سال ۹۸، قیمت‌ها ماهیانه ۲ تا ۳ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته باشد. این استاد دانشگاه معتقد است: بازار مسکن شرایط خوبی دارد و هم حجم معاملات، قیمت، پروانه ساخت و ساز و تولید افزایش می‌یابد. ستاریان با اشاره به اینکه در رکود به سر نمی‌بریم، می‌گوید: ‌حداقل تا نیمه سال آینده رکود نخواهیم داشت و اگر بودجه اعلام شده برای بخش عمرانی هم تصویب شود شرایط بازار مسکن بهبود می‌یابد.
ایمناایمنا3 هفته قبل
امیر علی قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه میزان معاملات در بازار مسکن نسبت به ماه‌های گذشته افزایش نامحسوسی را تجربه کرده است، اظهار کرد: بر اساس آماری که از سوی اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران ارائه شده میزان معاملات مسکن در شهرهای بزرگ به دلیل کاهش جهش‌های اقتصادی در بازار افزایش نامحسوسی داشته و به نظر می‌رسد روند معاملات تا پایان اسفندماه افزایش بیشتری را تجربه کند. وی افزود: قیمت مسکن در شهرهای بزرگ کشور همچون تهران و مشهد پس از جهش قابل توجه قیمتی که در تابستان سال جاری تجربه کرد و موجب سردرگم شدن بسیاری از خانواده‌های ایرانی شد، افزایش چندانی را تا به امروز نداشته و سهمیه بندی بنزین از سوی دولت نیز تاثیر چندانی بر روند ثبات قیمت مسکن در بازار معاملات مسکن شهرهای بزرگ کشور نداشته است. این کارشناس و فعال اقتصاد مسکن خاطر نشان کرد: بسیاری از کارشناسان و فعالان خرید و فروش مسکن معتقد هستند علت کاهش میزان معاملات مسکن در ماه‌های اخیر، قرار گرفتن بازار در جو روانی ماه هایی همچون محرم و صفر بوده و از این رو میزان معاملات مسکن کاهش یافته است؛ این در حالی است که بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، رکود به وجود آمده در ماه‌های اخیر فعالیت این بازار، علتی جز امید به کاهش قیمت در میان مردم نداشته و حاکمیت رکود بر بازار مسکن ارتباطی با ماه‌های محرم و صفر ندارد. قاسمی اضافه کرد: بازار مسکن به عنوان یکی از مهم‌ترین پیشران‌های اقتصادی هر کشور کمتر از سایر بازار‌ها، مستقیما تحت تاثیر فعالیت‌های دولتی در این حوزه قرار می‌گیرد و در حقیقت نقش دولت در بازار مسکن کمتر از سایر بازار‌های کشور است؛ البته اعطای وام مسکن و ساخت واحد‌های مسکونی ارزان قیمت در طرح‌های تسهیلاتی می‌تواند تاثیرات نامحسوس مختلفی بر معاملات آزاد این بازار داشته باشد. این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به بودجه ۷۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای تامین هزینه‌های بخش عمرانی کشور در سال ۱۳۹۹، تصریح کرد: میزان نقدینگی و درآمدی که برای بخش مسکن کشور در سال آینده از سوی دولت در لایحه بودجه ۹۹ در نظر گرفته شده، مناسب است و به نظر می‌رسد در صورتی که کسری بودجه دولت در دو فصل پایانی سال ۹۹، شامل این بخش از هزینه‌های دولت نشود، بازار مسکن در سال آینده بازه زمانی رکود کوتاه‌تری را نسبت به امسال تجربه کند.

اطعام نیازمندان بازار و کوره‌پزخانه‌های تهران توسط گروه جهادی مسجد ارک

8+
فارسفارس3 هفته قبل
مهرمهر3 هفته قبل
علی‌اصغر مقیمیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف یکی از رویکردهای مهم این نهاد محسوب می‌شود، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ مورد وقف جدید در دامغان ثبت‌شده است. وی با اشاره به اینکه آمار موقوفات دامغان به یک هزار و ۱۱۱ مورد رسید، تصریح کرد: موقوفات افزوده‌شده از ابتدای سال جاری شامل مغازه، واحد مسکونی و باغ به ارزش ۳۰ میلیارد ریال است. سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه دامغان با تأکید بر اینکه تقویت موقوفات در حوزه‌های بهداشت، درمان و تأمین جهیزیه نو عروسان از سیاست‌های دیگر این نهاد است، افزود: این در حالی است که مردم خیرخواه و نیک‌اندیش در حوزه مراسم‌ها، مناسبت‌ها و عزاداری‌های ایام محرم و صفر فعالیت چشمگیری در زمینه وقف داشتند. مقیمیان بابیان اینکه دامغان دارای دو هزار و ۶۰۰ بقاع متبرکه است، گفت: ظرفیت‌های لازم برای ترویج فرهنگ وقف در این شهرستان وجود دارد که باید با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها نسبت به افزایش آمار موقوفات اقدامی اساسی انجام شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
وی درباره پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده گفت: افزایش یک تا دو درصدی قیمت در کنار رشد معاملات را خواهیم داشت. این کارشناس بازار مسکن، تغییر نرخ بنزین را ضروری دانست و گفت: قطعا اصلاح قیمت بنزین تصمیم درستی بود. ستاریان درباره نقش دولت در کنترل قیمت مسکن گفت: اساسا دولت نه در سرکوب قیمت و نه در تولید مسکن نقش عمده‌ای ندارد. افت و خیزهایی در بازار مسکن خواهیم داشت اما من چشم‌انداز را به سمت رکود نمی‌بینیم. این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بخش ساختمان حوزه‌ای پیشران محسوب می‌شود گفت: رکود مسکن باعث از دست رفتن بسیاری از مشاغل می‌شود و افت اقتصادی ایجاد می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
وی درباره پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده گفت: افزایش یک تا دو درصدی قیمت در کنار رشد معاملات را خواهیم داشت. این کارشناس بازار مسکن، تغییر نرخ بنزین را ضروری دانست و گفت: قطعا اصلاح قیمت بنزین تصمیم درستی بود. ستاریان درباره نقش دولت در کنترل قیمت مسکن گفت: اساسا دولت نه در سرکوب قیمت و نه در تولید مسکن نقش عمده‌ای ندارد. افت و خیزهایی در بازار مسکن خواهیم داشت اما من چشم‌انداز را به سمت رکود نمی‌بینیم. این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بخش ساختمان حوزه‌ای پیشران محسوب می‌شود گفت: رکود مسکن باعث از دست رفتن بسیاری از مشاغل می‌شود و افت اقتصادی ایجاد می‌کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ایسنا/مرکزی مشاور استاندار و دبیر ستاد اربعین استان مرکزی گفت: در فعالیت پاکبانان شهرداری ساوه در ایام اربعین حسینی، نگاه خادمی بر نگاه کارکردی غالب است. وی همچنین از مشارکت دیگر نیروهای شهرداری ساوه از جمله آتش نشانی، آمبولانس، کامیون، تانکر آبرسانی و دیگر ماشین آلات در این حرکت معنوی و اقدام حسینی قدردانی کرد. سیدمهدی حسینی ادامه داد: امسال شهرداری ساوه با اعزام ۵۴ نفر نیروی پاکبان به همراه ادوات و ماشین آلات افتخار خدمت رسانی به زائران حسینی را در ایام اربعین داشت. رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز در این مراسم گفت: کسانی که به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند دارای جایگاه بسیار رفیعی هستند و این اقدام اجر و پاداش معنوی بسیار زیادی برای آنها دارد. در ادامه این مراسم با اهدای لوح به مهندس حسینی شهردار ساوه از سوی استاندار مرکزی و دبیر ستاد اربعین استان مرکزی از تلاش‌های نیروهای اعزامی شهرداری ساوه تقدیر و از زحمات پاکبانان قدردانی شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
دیروز طی خبری خانه موسیقی در مورد لغو مراسم جشن سالانه خانه موسیقی اطلاع‌رسانی کرد. در خبر لغو این جشن چنین آمده بود: «در پی وقوع حوادث اخیر و به منظور ابراز همدردی با هموطنان داغدیده، جشن بیستمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی لغو شد.» «حمیدرضا نوربخش» مدیرعامل خانه موسیقی گفته است: ما جشن سالگرد تاسیس خانه موسیقی را معمولا در فصل پاییز برگزار می‌کنیم. اما به خاطر اعتراض به اغتشاش‌گران و برای احترام به آن‌ها که توسط همین اغتشاش‌گران جان خود را ازدست دادند مراسم جشن سالانه خانه موسیقی را لغو کردیم. به همین دلیل جمع‌بندی هیات‌مدیره این بود که این فضای کنونی فضای برگزاری مراسم جشن خانه موسیقی نیست. هیات مدیره خانه موسیقی، شامل هفت نفر از اعضای کمیته‌های تخصصی است که با رای مجمع عمومی برای مدت چهار سال انتخاب می‌شوند و وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت بر فعالیت‌های خانه موسیقی را بر عهده دارند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
حسن حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت فروش عرصه مساکن مهر شهر جدید پردیس اظهار کرد‌: تاکنون عرصه حدود ۱۲۰۰۰ واحد مسکن مهر پردیس به مردم واگذار شده است. وی با یادآوری این‌که به طور معمول در ماه‌های محرم و صفر تقاضای برای خرید عرصه کاهش می‌یابد، ادامه داد: چند روزی است که مراجعه برای خرید عرصه واحدهای مسکن مهر افزایش یافته است. مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر پردیس با تاکید بر این‌که خرید عرصه برای متقاضیان اول اختیاری است، تصریح کرد: خرید عرصه البته برای افرادی که مسکن مهر را برای سرمایه‌گذاری و به تعداد خریداری کرده‌اند، اجباری است. وی با بیان این‌که به دنبال اجباری کردن خرید عرصه توسط متقاضیان اول مسکن مهر نبوده و نیستیم به میزان اجراه سالانه این واحدها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر و بر اساس قیمت‌های سال ۹۷، اجاره سالانه عرصه واحدهای مسکن مهر حدود ۲۰۰ هزار تومان است. مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر پردیس اظهار کرد: میزان اجاره بر اساس ارزش منطقه‌ای محاسبه و دریافت می‌شود، به متقاضیان توصیه می‌کنیم اجاره را هر سال پرداخت کنند، چراکه سالانه ۵ درصد به آن افزوده خواهد شد و در صورت عدم پرداخت، مانند کسی که عوارض خودرو را پرداخت نکرده میزان اجاره عرصه افزایش می‌یابد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند با ورود به دوره ثبات قیمتی و پایان ماه صفر، بازار مسکن مقداری گرم شده و معاملات در حال رشد است اما …دست اندرکاران بازار مسکن معتقدند با ورود به دوره ثبات قیمتی و پایان ماه صفر، بازار مسکن مقداری گرم شده و معاملات در حال رشد است اما قیمت‌ها افزایش نخواهد داشت. وی افزود: با وجود این‌که چهار متغیر بورس، طلا، ارز و حامل‌های انرژی در بازار مسکن تاثیرگذار است اما با توجه به جهش قیمت خانه در سال ۱۳۹۷ ظرفیتی برای رشد مجدد قیمت مسکن وجود ندارد. ضمن این‌که تجربه نشان داده تاثیر افزایش قیمت بنزین، روی بازار ملک بسیار اندک است. وضعیت معاملات مسکن در سراسر کشوررئیس کمیسیون املاک اتاق اصناف کشور اظهار کرد: با وجود افزایش ماهیانه معاملات در تهران، در کل کشور قراردادهای خرید و فروش با ثبات ماهیانه همراه بود. طرح اقدام ملی در رونق بازار مؤثر استوی با بیان این‌که طرح اقدام ملی در رونق‌دهی به بازار مسکن موثر خواهد بود گفت: برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، هم به رونق بازار کمک می‌کند و هم جو روانی قیمت‌ها را کنترل خواهد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
بعد که به سمت ماه ربیع می‌رویم وضع بازارها از جمله بازار ملک بهتر می‌شود. اخبار اقتصادی- وی افزود: با وجود این‌که چهار متغیر بورس، طلا، ارز و حامل‌های انرژی در بازار مسکن تاثیرگذار است اما با توجه به جهش قیمت خانه در سال ۱۳۹۷ ظرفیتی برای رشد مجدد قیمت مسکن وجود ندارد. ضمن این‌که تجربه نشان داده تاثیر افزایش قیمت بنزین، روی بازار ملک بسیار اندک است. طرح اقدام ملی در رونق بازار مؤثر استوی با بیان این‌که طرح اقدام ملی در رونق‌دهی به بازار مسکن موثر خواهد بود گفت: برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، هم به رونق بازار کمک می‌کند و هم جو روانی قیمت‌ها را کنترل خواهد کرد. وی تاکید کرد: به هر حال در سال آینده شاخص تورم را خواهیم داشت که ممکن است منجر به تغییر اندک قیمت ملک شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
بعد که به سمت ماه ربیع می‌رویم وضع بازارها از جمله بازار ملک بهتر می‌شود. وی افزود: با وجود این‌که چهار متغیر بورس، طلا، ارز و حامل‌های انرژی در بازار مسکن تاثیرگذار است اما با توجه به جهش قیمت خانه در سال ۱۳۹۷ ظرفیتی برای رشد مجدد قیمت مسکن وجود ندارد. ضمن این‌که تجربه نشان داده تاثیر افزایش قیمت بنزین، روی بازار ملک بسیار اندک است. وی با بیان این‌که طرح اقدام ملی در رونق‌دهی به بازار مسکن موثر خواهد بود گفت: برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، هم به رونق بازار کمک می‌کند و هم جو روانی قیمت‌ها را کنترل خواهد کرد. وی تاکید کرد: به هر حال در سال آینده شاخص تورم را خواهیم داشت که ممکن است منجر به تغییر اندک قیمت ملک شود.

به انتهای لیست رسیدید